ויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הבהרה: המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו ייעוץ משפטי.

זכויות יוצרים
זכויות יוצרים בוויקיפדיה
האם מותר להעתיק טקסטים מוויקיפדיה?
אישורים להעתקה
ייעוץ בעניין זכויות יוצרים (שאלות ותשובות נפוצות)
טיפול בהפרת זכויות יוצרים של ויקיפדיה
טיפול בהפרת זכויות יוצרים בוויקיפדיה
רשיונות:
סיכום רישיון cc-by-sa
GNU FDL
תמונות:
רישוי תמונות-באילו תמונות מותר להשתמש בתוך ויקיפדיה?
מהי תמונה חופשית?
תמונות מפליקר
שימוש הוגן
כיצד ניתן להשתמש בתמונות מוויקיפדיה מחוץ לאתר?


שאלות ותשובות על זכויות יוצרים מיועד אך ורק לשאלות הקשורות בזכויות יוצרים בוויקיפדיה. אם יש לכם שאלה ואינכם מוצאים לה תשובה בדפי העזרה שלנו או בשאלות ותשובות נפוצות, שאלו כאן!

מבחינת החוק, האחריות על הפרה של זכויות היוצרים ביצירה מוטלת על האדם שהעלה אותה לשרתים, וכן על האדם שעושה בה שימוש. המידע בדף זה אינו אלא המלצות, הניתנות בהתנדבות ומתוך רצון לסייע. הדף עוסק בזכויות יוצרים בלבד, ולא בשאלת החוקיות של השגת תמונות מסוימות.

קהילת ויקיפדיה מכירה בכך שהחוקים והפסיקה בנושאי זכויות יוצרים אינם מאפשרים, במקרים מסוימים, הכרעה חד-משמעית, ולפעמים יש הכרח להסתפק בהערכה מחושבת של רמת הסיכון.

הקהילה מבדילה בין חוקי המדינות הקשורים להפרה אפשרית של זכויות יוצרים, לבין הכללים שקבעה קרן ויקימדיה בעניין שימוש בתמונות שרישיונן הוגבל:

  1. בתמונות יעשה שימוש רק אם, על-פי ההערכה, הן נושאות בחובן סיכון נמוך להפרה של זכויות יוצרים, לכל היותר. תמונות אחרות תמחקנה.
  2. במקומות שהתאמתה של תמונה מסוימת לכללי קרן ויקימדיה אינה ברורה, השימוש בתמונה מותר רק אם, על-פי ההערכה, סביר יותר שהיא עומדת בתנאים, מאשר שאינה עומדת בהם.

המלצות אלה קובעות את המדיניות בשני הכיוונים: תמונות שאינן עומדות בהן תמחקנה; בתמונות העומדות בדרישות ניתן לעשות שימוש, על-פי שיקול הדעת של המשתמשים, והן לא תמחקנה.

דוגמאות:

צילום של אובייקט המוצג דרך קבע במקום ציבורי - מותר; בפרט:
צילום של אנדרטה, תמונה או פסל המוצב במקום ציבורי בישראל או בכל אחת מהמדינות המאפשרות חופש פנורמה (אנ'). ‏ לפי רשימה זו - מותר.
צילום של מוצגים במוזיאון כאשר עברו 70 שנה ממות היוצר - מותר מבחינת דיני זכויות היוצרים (אם המוזיאון אוסר על צילום, הצילום עצמו עשוי להיות "הפרת חוזה").
צילום של מבנה ארכיטקטוני - מותר בישראל אבל לא בכל המדינות
צילום של מדף ספרים בחנות ובו ניתן לראות עטיפת ספר - מותר.
צילום או סריקה של שטר כסף או מטבע ישראלי - מותר.
צילום או סריקה של בול ישראלי - רק בולים שהונפקו לפני שנת 1970 - מותר.
סריקת איור (מקורי) מתוך ספר, כאשר עברו 70 שנה ממות המאייר - מותר.
סריקת כל צילום שצולם בישראל על ידי צלם ישראלי לפני שנת 1970 (50 שנה לאחר פרסומם) - אלא אם מדובר בצילום שצולם על ידי צלם ממשלתי או צילום שמומן על ידי ממשלת ישראל.
סריקת כל צילום שצולם בישראל על ידי צלם מטעם ממשלת המנדט או על ידי צלם ממשלתי (או צילום שמומן על ידי ממשלת ישראל) ובלבד שעברו 50 שנה מיום פרסום התמונה.
לכידת תמונה מסרט, כאשר עברו 70 שנה ממות הבמאי - מותר.
תרגום ערך מוויקיפדיה זרה - מותר, אך רצוי לציין זאת (תרגום ומאיפה) בתקציר העריכה.
לכידת תמונה בודדת מסרט - מותר במסגרת שימוש הוגן עבור הערך על הסרט עצמו.
סריקת איור (מקורי) מתוך ספר, טרם שעברו 70 שנה ממות המאייר - מותר במסגרת שימוש הוגן לצורך ערך על המאייר עצמו (ולא יותר מאיור אחד).
צילום או סריקה של כריכת ספר - מותר במסגרת שימוש הוגן - לצורך הערך על הספר או המאייר (אבל לא על הסופר).
צילום או סריקה של תקליטור או DVD - מותר במסגרת שימוש הוגן - לצורך הערך על האלבום\הסרט (אבל לא על השחקן\הזמר).
צילום או סריקה של בול ישראלי - מותר במסגרת שימוש הוגן - עבור בולים שהונפקו החל משנת 1970 ובתנאי שהערך מזכיר אותם.
הצגה חלקית של יצירה המוגנת בזכויות יוצרים, תוך הסתרת שמות היוצרים - אסור
צילום-מסך מתוך Google Earth - אסור
הצגה של עטיפת ספר או דיסק אהוב, שהועלתה במסגרת שימוש הוגן, בדף המשתמש - אסור.
העתקת תוכנו של שלט מידע המוצג ברשות הרבים - אסור.
הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:
נושא השאלה: טכנית - לשון - תוכן - זכויות יוצרים - גרפיקה - פניות בנושא OTRS


העלאת חלק מתמונה שהועלתה לוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

השאלה היא כללית וכבר עולות בדעתי שתי דוגמאות להעלאות כאלו. בדוגמא הראשונה יש בוויקישיתוף תמונת חצי גוף עליון של אישיות, אך מתאים יותר להעלות רק מהכתפיים ומעלה כמקובל בתמונות פורטרט. בדוגמא השניה, יש צילום אווירי של אתר גדול אך אני רוצה להראות רק כרבע מהאתר.

טכנית, אני יכול להוריד את התמונה למחשב ולבצע את החיתוך ולהעלות את התמונה החתוכה. מבחינת זכויות יוצרים:

 האם יש אפשרות  לחתוך את התמונה כאשר מעלים אותה מוויקישיתוף לערך? 
אם לא, האם מותר לי לחתוך ואיך אני מקשר אותה לרשיון הקיים? 

תודה MordechaiLando - שיחה 17:39, 6 במאי 2020 (IDT)

MordechaiLando, אפשר בוודאי לחתוך כל תמונה בוויקישיתוף (רצוי בתמונה נפרדת) ויש לנו אפילו כלי שעושה את זה בצורה מוצלחת. קובץ על יד אפילו יצר דף מיוחד עבורו עזרה:חיתוך תמונה. Geagea - שיחה 13:13, 12 במאי 2020 (IDT)
תודה MordechaiLando - שיחה 13:35, 12 במאי 2020 (IDT)

מהדורה שהודפסה לפני יותר מ-70 שנה, אבל המדפיס נפטר לפני פחות מ-70 שנה[עריכת קוד מקור]

מותר להעלות ספר שהמחבר שלו נפטר לפני יותר מ-70 שנה וגם הספר עצמו נדפס לפני יותר מ-70 שנה, אבל המוציא לאור מת לפני פחות מ-70 שנה? עמד - שיחה 18:49, 11 במאי 2020 (IDT)

מה שחשוב הוא בעלי זכויות היוצרים. בדרך כלל (אם אין כאן חוזה לא שגרתי) זהו המחבר. Tzafrir - שיחה 09:04, 12 במאי 2020 (IDT)
עמד, אנחנו לא יכולים לדעת אם בחוזה בין המוציא לאור והיוצר ישנה העברת זכויות יוצרים או לאו. לדעתי אם בתחילת הספר לא כתוב כי כל הזכויות שמורות להוצאה לאור אזיי הן שייכות ליוצר. תוקף זכויות היוצרים (ולא משנה של מי הזכויות) הוא משך חייו של היוצר ועד 70 שנה מפטירתו. Geagea - שיחה 13:08, 12 במאי 2020 (IDT)

עיתונים ישנים - סריקות וטקסט[עריכת קוד מקור]

היי,

ארכיונים בארץ ובעולם מנגישים סריקות של דפי עיתונות החל מהמאה ה-19. האם מותר לעשות שימוש חופשי בסריקות של אותם עיתונים? האם מותר לעשות שימוש חופשי בטקסט של אותם עיתונים? (את הטקסט הם לא מנגישים - יצרתי אותו בעצמי). לא מיותר לציין שהספריות טוענות שאסור לעשות שימושים בתמונות הללו ללא אישורן, אבל להבנתי - זכויות היוצרים פגו מזמן אז מבחינה משפטית אין להן שום טענה. מה אומרים? שאינו יודע - שיחה 10:07, 12 במאי 2020 (IDT)

שאינו יודע, יש לבדוק כל מקרה לגופו. זכויות יוצרים על כתבה שייכות לכותב הכתבה אם ישנו דף סרוק שכולל את הכתבה אזיי ישנם זכויות גם לעורך. Geagea - שיחה 13:16, 12 במאי 2020 (IDT)
Geagea , תודה על המענה הזריז. מדובר בעיתונים מסוף המאה ה-19. אין שום אדם חי שיכול היה לכתוב בעיתונים הללו בתקופה ההיא. לספריה עצמה אין שום זכויות למרות הסריקה? שאינו יודע - שיחה 18:36, 12 במאי 2020 (IDT)
שאינו יודע, יכול להיות אבל שם העורך והכתב הם ברי בדיקה, וניתן לבדוק מתי נפטרו. את הטקסט יצר הכתב שכתב אותו והוא היוצר. העתקה של טקסט לא מייצרת זכויות יוצרים נוספות. אפשר להעלות קבצים. יש לציין את שם היוצר בשדה המתאים ושם העורך אם שונה. יצירות שהיוצרים שלם נפטרו לפני 1.1.1950 נמצאים בנחלת הכלל לפי PD-old. יש לבדוק כל מקרה לגופו. ראוי גם לקשר למקור בספרייה הלאומית אבל אין חובה לבקש אישור (אלא אם כתוב במפורש שזכויות היוצרים שייכות לספרייה הלאומית). Geagea - שיחה 22:05, 12 במאי 2020 (IDT)
Geagea שוב תודה. תוכל לבאר את הנקודה שבסוגריים? למה יכול להיות "כתוב במפורש שזכויות היוצרים שייכות לספרייה הלאומית" באיזו זכות קיבלו את הזכויות ומה המשמעות של זה מבחינת המשתמש? חן חן, שאינו יודע - שיחה 09:04, 13 במאי 2020 (IDT)
ישנם מקרים בהם הספרייה מקבלת אוסף כלשהו וגם מועברות אליה זכויות היוצרים. אמנם לא ראיתי את זה בעיתונים אבל אולי יש. זה נוגע לבעלות על זכויות יוצרים כשיש זכויות יוצרים. אם הזכויות פגו אזי אין בעיה. Geagea - שיחה 10:27, 13 במאי 2020 (IDT)

העלאת תמונה מויקיפדיה אנגלית לוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:OTRS/פניות

אבקש ממתנדבי OTRS לבצע את הפעולה הבאה: אני מתרגם לעברית ערך מ- WIKIPEDIA ואני רוצה להשתמש בתמונה שבערך:

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Diamond_Fly_Cutting_Machine.jpg#file

אני מבין שלשם כך יש להעלותה לוויקישיתוף. הנוהל לעשות זאת מסובך בשבילי. האם תוכלו לעשות זאת?

תודה MordechaiLando - שיחה 11:09, 12 במאי 2020 (IDT)

- סוף העברה
MordechaiLando, מעלה הקובץ לוויקי האנגלית כותב שהיא לקוחה ממקום אחר. התמונה לא באיכות מקור של מישהו שצילם אותה. Geagea - שיחה 13:03, 12 במאי 2020 (IDT)

המכלול האנציקלופדיה היהודית[עריכת קוד מקור]

שלום,
מתנצל מראש אם זה אינו המקום הנכון להעלות את הנושא, ובכלל אם השאלות שאני מעלה מיותרות.
אתר "המכלול" מעתיק חלק ניכר מערכיו מהויקיפדיה.
לקח לי זמן רב למצוא בתחתית דף ערך מסוים משפט בפונט קטןː
"דף זה מקורו מוויקיפדיה העברית והוא ערוך מתוך טקסט שנתרם בידי עורכיה, לפיכך הדף מתפרסם כאן במלואו תחת רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0."
1. לתחושתי הקרדיט אינו בולט מספיק, בייחוד בהינתן שהערכים שאני ראיתי מועתקים אחד לאחד מהויקיפדיה.
2. לא ברור למה למשל צריכה אנציקלופדיה יהודית ערך על אמרטיה סאן?
3. מצאתי התייחסות באתר המכלול למתן קרדיט לויקיפדיה.
כתוב שם בין השאר (הטעויות במקור)ː "אנחנו נותנים במכלול בסיום כל ערך (מתחת להערות) אנחנו מוסיפים תבנית היוצרת כיתוב הערך באדיבות ויקיפדיה. וכמו כן היא נותנם את הקרדיט לכותבים בוויקיפדיה באמצעות קישור לדף הערך בוויקיפדיה ששם מפורסמים כל הכתבים של הערך. "
אלא שבערך על אמרטיה סאן למשל, לא מצאתי את המשפט "הערך באדיבות ויקיפדיה" (גם לא ברשימת התורמים לערך) , וחמור מזה, לא מצאתי קישור לערך בויקיפדיה העברית. כך אובד הקישור לרשימת התורמים בויקיפדיה.
4. אם העורכים שם מתחילים לשנות ערך שמבוסס על ויקיפדיה, האם לא נוצרת כאן תסבוכת בזכויות היוצרים ? --Ritai - שיחה 00:44, 13 במאי 2020 (IDT)

בערך על אמרטיה סאן מופיע קרדיט וקישור בתחתית העמוד. Ronam20 - שיחה 00:56, 13 במאי 2020 (IDT)
אני לא עורך דין. באופן כללי קישור לערך הוויקיפדי יכול בעיקרו לצאת ידי חובה של הקרדיטים, מכיוון שאין דרך פשוטה לדעת מיהם המחברים, אבל הדרך הטובה ביותר היא להסתכל על דף ההיסטוריה. מה שכן, הם מעתיקים גרסה ולכן צריכים לספק קישור לגרסה שהם העתיקו היה מומלץ שהם יקשרו גם לגרסה הישנה בהיסטוריה (לדוגמה, במקרה של אמרטיה סן: [1] - אפשר למצוא אותה בקלות באמצעות הקישור „ציטוט דף זה״. בסך הכל מדובר על עוד פרמטר לתבנית הקישור שלהם. אבל גם את המעט הזה הם לא עושים.
לגבי השאלה הרביעית: אם אני עורך ערך שקודם עשרה אנשים ערכו לפני: האם אין כאן תסבוכת של זכויות יוצרים? אם גם העריכות החדשות הן ברישיון CC-BY-SA, אין בעיה. לרוב הם לא נוגעים יותר מדי בערכים האלו. אם הם מעתיקים לערך כזה טקסט (לא טריוויאלי) מערך שהם כתבו בעצמם ברישיון שלהם: הם מחויבים לדאוג לכך שהטקסט יקבל גם רישיון CC-BY-SA (ואם יש להם גם זכויות יוצרים על הטקסט, הם יכולים לעשות את זה). אבל נדמה לי שבשל מיעוט העריכות האמור ממילא אין מקרים כאלו.
מקרים שיכולים להיות בעייתיים הם מקרים שבהם הם יוצרים ערך חדש (ברישיון שלהם) במקום ערך ויקיפדי. אני מניח שמאוד משתדלים להימנע מהעתקות במקרים האלו מכיוון שקל למצוא את המקור. אני לא זוכר אם היו מקרים של העתקות כאלו מאז שהאתר עבר את שנות ילדותו. Tzafrir - שיחה 07:28, 13 במאי 2020 (IDT)

Beryl Cook - תמונה[עריכת קוד מקור]

אני כותב ערך על הציירת הבריטית Beryl Cook (נפטרה ב-2008). בערך המקביל בוויקיפדיה האנגלית יש תמונה "בשימוש הוגן". האם אני רשאי להשתמש בה בערך שאני כותב בעברית? Amikamraz - שיחה 21:08, 18 במאי 2020 (IDT)

כן, בהנחה שאין תמונות חופשיות, אתה מעלה באמצעות תבנית:שימוש הוגן ומעתיק את הפרטים מאנגלית. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 21:28, 18 במאי 2020 (IDT)
תודה רבה. Amikamraz - שיחה 23:49, 18 במאי 2020 (IDT)

הרכב מוזיקלי שהתפרק - מותר להעלות תמונה בשימוש הוגן?[עריכת קוד מקור]

הלא הם לא יופיעו יחד יותר. בר 👻 שיחה 09:29, 20 במאי 2020 (IDT)

לא, כי אותם אנשים חיים (מקווה מאוד). בדרך כלל להרכבים מוזיקלים ובפרט לאמנים יש הרבה מאוד תמונות מהופעות וכו' בויקישיתוף. ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 23:37, 21 במאי 2020 (IDT)
יש גם סיכוי (קלוש) שיתאחדו, ואז ישבעו שלא יופיעו שוב יחד ואז יתאחדו שוב... או שיופיעו עם נגנים אחרים. הכל פתוח, טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 00:02, 22 במאי 2020 (IDT)
Fxp300, רונאלדיניו המלך רק למקרה שהשאלה שלי לא הייתה ברורה, התכוונתי לשימוש הוגן בערך של ההרכב - לא של הזמרים והנגנים. האם זה עדיין בלתי אפשרי? הלא נכון שהם לא מתו ולהם אפשר להשיג תמונות, אך ההרכב כן "מת". כמו שאדם מת וניתן להשתמש בתמונה שלו בשימוש הוגן, ולא מחכים שמישהו יעלה תמונה חופשית מהתקופה שעוד היה בחיים, הגיוני שכך יהיה גם במצב הזה. טל צודק שבניגוד לאנשים הרכבים יכולים לחזור לחיים (עד תחיית המתים כמובן) אבל זה מאוד קלוש ובכלל קשה להתנהל לפי מה ש"יכול להיות". בר 👻 שיחה 06:50, 25 במאי 2020 (IDT)
ההיגיון די פשוט בקטע הזה, כל עוד שיש סיכוי שתשיג תמונה חופשית (כי יצלמו אחת כזו או שישחררו זכויות), לא מעלים בשימוש הוגן. נסה לחפש מקורות חופשיים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 08:08, 25 במאי 2020 (IDT)

העלאת קישורים לשני סרטים תיעודיים גרמניים[עריכת קוד מקור]

ברצוני להעלות קישורים לשני סרטים תיעודיים גרמניים לדף כריסטיאנה פלשרינו. לשניהם יש ערך מוסף משמעותי לדף:

מה הדין לגבי שימוש בשני הסרטים? תודה מראש.--נדב - שיחה 09:43, 25 במאי 2020 (IDT)

מתוך: ויקיפדיה:קישורים חיצוניים#יוטיוב: "חשוב מאוד להקפיד על כך שהסרטונים אינם מפרים זכויות יוצרים, בשם הקפדה על כיבוד הקניין הרוחני של אחרים ואי-עידוד הפרת חוק. ויקיפדיה אינה משתפת פעולה עם גורמים המפרים זכויות יוצרים ובשום פנים לא ניתן לקשר לדפים כאלה ב-YouTube".
בקיצור: מותר לקשר רק אם ודאי שערוץ היוטיוב הוא ערוץ השייך לבעלי הזכויות בסרטים. Dovno - שיחה 16:02, 25 במאי 2020 (IDT)
Dovno ומה לגבי Dailymotion לאור העובדה שהסרטון הוא המקורי הנושא את הלוגו SPIEGEL Geschichte (ערוץ ההיסטוריה של Spiegel TV)?--נדב - שיחה 18:01, 25 במאי 2020 (IDT)
הפסקה אליה קישרתי בדף המדיניות מתחילה ב: "האתר יוטיוב (ואתרים דומים כמו Vimeo ואחרים)...". יוטיוב זו פשוט הדוגמה הגדולה והנפוצה ביותר - אולם העקרון נכון לכל אתר שיתוף סרטים. Dovno - שיחה 18:14, 25 במאי 2020 (IDT)

לוגו של משרד ממשלתי[עריכת קוד מקור]

שלום רב, כתבתי את הערך "שירותים ווטרינריים ובריאות המקנה", פונקציה השייכת למשרד החקלאות. הייתי רוצה לשלב בערך את הלוגו של משרד החקלאות ושל היחידה שהיא הפונקציה של המשרד. במכתב שנכתב על ידי רחל פנצר, סמנכ"לית בכירה למינהל ומשאבי אנוש של משרד החקלאות - "היות ולא מדובר במתן חסות לגוף חיצוני - ויקיפדיה, אלא ביוזמת המשרד להוספת לוגואים של משרד החקלאות והשירותים הווטרינריים לערך המשרד והשירותים הווטרינריים בויקיפדיה, זאת על מנת להעלות את המודעות לתפקידי השירותים הווטרינריים, לא נמצא כל צורך באישור הוועדה המשרדית למתן חסות ממשלתית ופרסומת מסחרית".

האם מכתב זה מספיק כדי שאוכל להעלות את הלוגואים המדוברים לויקישיתוף ולערכים של השירותים הווטרינריים ומשרד החקלאות?

תודה רבה על הסיוע! Moag2020 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

כדי להעלות לוויקישיתוף, בעלי הזכויות צריכים לשלוח אישור במייל בנוסח המדוייק המוסבר בדף וק:OTRS המאשר שחרור של הלוגו תחת רשיון חופשי התואן את דרישות ויקיפדיה.
לחלופין, לוגו אפשר להעלות לשרתי ויקיפדיה העברית (לא לוויקישיתוף!) תחת תנאי "שימוש הוגן" ולציין בסעיף הרשיון "לוגו". Dovno - שיחה 16:05, 25 במאי 2020 (IDT)

קישור ליוטיוב[עריכת קוד מקור]

האם קישור ליוטיוב יש בזה משום הפרת זכויות יוצרים לדוגמא כגון העריכה הזאת ? לחיים • ט' בסיוון ה'תש"ף 00:36, 1 ביוני 2020 (IDT)

קישור לסרטון המוגן בזכויות יוצרים שהועלה לערוץ פרטי ללא כל אישור - בהחלט. ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 00:39, 1 ביוני 2020 (IDT)
ראה ציטוט מהמדיניות הרלוונטית שתי חטיבות דיון במעלה דף זה. Dovno - שיחה 00:49, 1 ביוני 2020 (IDT)
איך יודעים, אולי זה עלה באישור ? לחיים • ט' בסיוון ה'תש"ף 01:26, 1 ביוני 2020 (IDT)
אם זה לא מערוץ רשמי ההנחה היא שהוא עלה בלא אישור. בר 👻 שיחה 01:59, 1 ביוני 2020 (IDT)

משרד הבריאות[עריכת קוד מקור]

משרד הבריאות מפרסם בערוץ הטלגרם שלו תמונות וסרטונים ומציין: "ניתן להשתמש בתמונות ובסרטון ללא תשלום. אין צורך בקרדיט" או "תמונות חופשי לשימוש". האם המשמעות שניתן לעשות בהן שימוש באתר? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 10:47, 3 ביוני 2020 (IDT)

להבנתי זה לא מספיק. מהמילים "ניתן להשתמש ללא תשלום" אי אפשר להסיק אם ניתנה הרשאה להשתמש בחומר למטרות מסחריות (כולל במפורש בתשלום) וכן לא אם ניתנה הרשאה ליצור יצירות נגזרות - שתי דרישות הנחוצות כדי להתאים לרשיון הפתוח שבשימוש ויקימדיה. Dovno - שיחה 11:03, 3 ביוני 2020 (IDT)