Circle-icons-news.svgיש בקשות שמחכות לטיפולEmblem-readnews.svg                    

ויקיפדיה:חדשות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ג' בחשוון ה'תשע"ח - 22 באוקטובר 2017

 • יום נהדר לכולם


אופס, כבר עבר

זהבה גלאון
דפים חדשים
דף זה משמש לחדשות בנושאי ויקיפדיה שונים שחשוב שחברי הקהילה ידעו עליהם,
ודיונים על החדשות הללו במידת הצורך. לנושאים אחרים ראו דפי קהילה נוספים:
ארכיון 2016: הפומפיה  •  אפריל  •  מאי  •  יוני  •  יולי  •  אוגוסט  •  ספטמבר  •  אוקטובר  •  נובמבר  •  דצמבר  •  •  ארכיון 2017: ינואר  •  פברואר  •  מרץ  •  אפריל  •  מאי  •  יוני  •  יולי

מעבר לתחתית הדף

הרשמה לחדשות

תוכן עניינים

ביכורי והילולי אוגוסט[עריכת קוד מקור]

החמסינים כבר בכל מקום, בוא להתרענן בפינות הביכורים והילולים של חודש אוגוסט! המשתמשים שמתארחים החודש מביאים עמם משבי רוח מרעננים: תמיר, משתמש צעיר שהחל בפעילות אינטנסיבית בוויקיפדיה ויורי הותיק, שמספר על תחושותיו. חודש רגוע לכולם, אופק כחול - ביבר הזכוכית 00:19, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

הודעה למשתמשי SPARQL[עריכת קוד מקור]

היי Mikey641, שני, Ijon ואחרים. מעכשיו הגישה ל-SPARQL תהיה מוגבלת לגישה לפי זמנים - לא יותר מ-X שאילתות בדקה ולא יותר מ-Y שגיאות בדקה. קחו בחשבון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:28, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה על העידכון, יגאל! Shani - שיחה 20:52, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

הענקת תואר משתמש ותיק[עריכת קוד מקור]

מעכשיו לביורוקרטים יש אפשרות טכנית להעניק למשתמשים מסויימים הרשאת משתמש ותיק (autoconfirmed) במידת הצורך, מבלי לחכות ארבעה ימים מרגע ההרשמה, כרגיל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:13, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

אני מניח שזו הרשאה שלא ירבו להשתמש בה. בכל אופן, תודה על העדכון. אלדדשיחה 18:18, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

בקרוב: עיצוב חדש לוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:מזנון#בקרוב: עיצוב חדש לוויקיפדיה


שימו לב, זה עובד: אם מישהו ניסה להכנס לחשבונכם[עריכת קוד מקור]

היי. מהשבוע מתווספות לוויקיפדיה מספר תכונות חדשות בתחום האבטחה.

 • אם מישהו ניסה להתחבר חמש פעמים לחשבונכם ולא הצליח, תקבלו הודעה אדומה.
 • ניתן גם להוסיף הודעה במייל בהעדפות.
 • ניתן להוסיף בהעדפות גם קבלת הודעות במייל בכל פעם שנעשתה התחברות בהצלחה ממכשיר שטרם עבדתם ממנו, כמו שזה נעשה באתרים רבים, דוגמת gmail.

התכונה האחרונה מומלצת למפעילים‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏ או למי שמפחד שיתחברו לו לחשבון. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:46, 25 ביולי 2017 (IDT)

תודה רבה על הפרסום. אתה יודע במקרה מה תוכן ההודעה (אילו פרטים היא כוללת)? בברכה, אורשיחה • 14:50, 25 ביולי 2017 (IDT)
מו:Notification-new-bundled-header-login-fail, מו:Notification-new-unbundled-header-login-fail, מו:Notification-known-header-login-fail. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:13, 25 ביולי 2017 (IDT)
וגם: מו:Notification-header-login-success, מו:Notification-loginnotify-login-fail-email-subject, מו:Notification-loginnotify-login-success-email-subject. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:17, 25 ביולי 2017 (IDT)
IKhitron, תודה על המידע. חיפשתי בלשונית הודעות ולא מצאתי אפשרויות כאלה. תוכל לפרט יותר? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 15:45, 25 ביולי 2017 (IDT)
בהחלט, Hanay. כשהם אומרים "מהשבוע", זה אומר "סיכוי סביר שזה יקרה ביום רביעי הקרוב ב-22:15, סביר פחות ביום רביעי הבא באותה שעה". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:47, 25 ביולי 2017 (IDT)
נמסר עכשיו שזה נדחה, בשבועיים לפחות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:42, 28 ביולי 2017 (IDT)
יגאל, אני מניח שתעדכן כשזה שוב יהיה רלוונטי. אלדדשיחה 18:21, 11 באוגוסט 2017 (IDT)
ברור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:22, 11 באוגוסט 2017 (IDT)
זמין עכשיו בהעדפות => הודעות. בברכה, אורשיחה • 19:42, 18 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה, אור. Hanay, Eldad יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:52, 18 באוגוסט 2017 (IDT)
עדכון: ההודעה אחרי חמישה כשלונות תשלח רק ממכשיר מוכר. ממכשיר לא מוכר ההודעה תהיה על כל כישלון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 04:07, 19 באוגוסט 2017 (IDT)

ויקייטנה 2017 הסתיים[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקייטנה#סיום המיזם לשנת 2017

משתתפי ויקייטנה, תודה למי שלקח חלק במיזם השנה! ניפגש שנה הבאה Face-smile.svg המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 07:46, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

- סוף העברה
היום הסתיים מיזם וייקיטנה 2017 והושהה עד לקיץ 2018! מצפים לראותכם בשנה הבאה! בברכה, BDaniel - שיחה 09:09, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

ידיעה טכנית מעצבנת[עריכת קוד מקור]

היי לאנשים הטכניים. בחודש הבא ויקיפדיה עוברת ל-jQuery גרסה 3. המפתחים צופים בעיות רבות ומבקשים לשים לב. תהנו. כולל ערן, קיפודנחש, 1Or, kotz, חיים 7 ועוד הרבה אנשים שעובדים עם זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:14, 24 באוגוסט 2017 (IDT)

זה לא מעצבן להפך. דפים עשויים להיטען מעט מהר יותר. ערן - שיחה 01:19, 24 באוגוסט 2017 (IDT)
ערן, ברור שזה יהיה הרבה יותר טוב מעכשיו כשבעיות המעבר ייגמרו. אחרת לא היו מחליפים. מה שמעצבן זה שבפעם הרביעית בחודשים האחרונים כל הסקריפטים עלולים להפסיק לעבוד עד שנתאים אותם לגרסה החדשה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:23, 24 באוגוסט 2017 (IDT)
זה לא בלתי אפשרי שסקריפט כזה או אחר יפסיקו לעבוד כתוצאה מהשדרוג (דבר שקורה לפעמים, גם כשלא מחליפים jquery).‏ NBS. התחזית ש"כל הסקריפטים עלולים להפסיק לעבוד" נראית בלתי סבירה בצורה קיצונית. למרות שייתכן שסקריפט או שניים יישברו, ההסתברות שכולם, או אפילו רובם, יישברו הרבה יותר נמוכה מההסתברות שאף אחד לא יישבר. קיפודנחש 01:39, 26 באוגוסט 2017 (IDT)
ברור, קיפודנחש לא אמרתי שהם יישברו, אלא שעלולים להשבר, כל אחד מהם. יש סיכוי מצויין שבסוף כולם יהיו בסדר, אבל עד אז כל אחד מהם על תקן חפץ חשוד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:25, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

הסרת דפים ממעקב מתוך דף רשימת המעקב (גם לאלו שכבר יש להם את זה)[עריכת קוד מקור]

היי. לפעמים אתם עוברים על רשימת המעקב ורואים דף שלא אמור להיות שם. אפשר לפתוח אותו וללחוץ על כוכב, כמובן. אבל זה מבזבז זמן. הרבה יותר נוח פשוט לבקש באותו מקום אל תעקוב. מעכשיו תוכלו לבחור בהעדפות -> רשימת מעקב אופצייה "הוספת קישורי הפסקת/הפעלת מעקב לערכים ברשימת המעקב (דרוש JavaScript כדי שהקישור יתעדכן בעת לחיצה עליו)". אז ליד כל שורה ברשימת המעקב יופיע x כחול, שהלחיצה עליו מסירה את הדף מהמעקב. ה-x יהפוך באותו רגע ל-+, המאפשר להתחרט, אם למשל פספסתם שורה. רק קחו בחשבון שאם אכן התחרטתם כל העריכות שטרם ראיתם כבר לא יופיעו ככאלו, כי המעקב יתחיל מחדש, אז צריך לחפש אותן ידנית, למשל בדף ההיסטוריה.
ללא מעט מכם יש גאדג'ט המוסיף כפתורים "עקוב" או "הסר" לרשימת המעקב ולשינויים האחרונים. כלומר, כבר נותן אפשרות כזאת ועוד כמה. למי ששני הדברים דלוקים, הגאדג'ט ידאג לא להציג את "הסר" ברשימת המעקב, כי כבר יש שם את x (תודה לקיפודנחש על תיקון הקוד). מי שיש לו את הגטדג'ט בהחלט מוזמן להדליק גם את התכונה החדשה, כי היא טובה יותר, בגלל החלק של להתחרט. אני השתמשתי עד כה בגאדג'ט הזה רק ברשימת המעקב, כי בשינויים האחרונים בכל מקרה פותחים את הדף ואפשר ללחוץ על כוכב. אז עכשיו הדלקתי את התכונה החדשה וביטלתי את הגאדג'ט לגמרי. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:45, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

נ"ב למשתמשי WLM, מנהל רשימת המעקב: אני מתכוון בקרוב להזיז את ה-x החדש קצת יותר שמאלה בשורה, כדי שלא תלחצו עליו בטעות, כשאתם לוחצים על מפתח הזהב או על חץ ההרחבה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:51, 26 באוגוסט 2017 (IDT)
ננ"ב בוצע בוצע יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:18, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

הוספת תוויות בעברית לוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

אז כבר לא מעט זמן שיש שימוש בוויקינתונים בתבניות מידע בוויקיפדיה העברית, וכאחד ה"חלוצים" של השאיבה מוויקינתונים אני מקווה שבסך הכול כולם מרוצים. לפני כשנה, הוחלט במזנון שלהציג רק נתונים בעברית מוויקינתונים, החלטה שבעבר די הסתייגתי ממנה וכיום אני תומך נחרץ שלה. אז בעצם המצב כיום הוא שאם יש נתון ללא תווית עברית, הוא לא יוצג, והערך יכנס לקטגוריה:ויקינתונים:ערכים חסרי תווית בעברית עד שיתווסף תעתיק. אני משקיע בהוספת תעתיקים הרבה מאמצים.רק החודש הוספתי 6500 תוויות, מחצית מהן ידנית, עוד משתמשים שמאוד תורמים הם ערן, הנדב הנכון, זאב קטן, אמא של גולן, ועוד.. (תודה לכם!)
אני וערן מפעילים את הבוטים שלנו להוספה של תוויות מוויקיפדיה לוויקינתונים לדוגמה מ{{אנ}}. הוספנו הרבה תוויות - אבל זה לא מספיק, ולכן אני פונה אליכם.

אז בעצם ערן פיתח 2 סקריפטים שמקלים מאוד על הוספת תוויות לוויקינתונים. כתבתי לשניהם תיעוד מפורט בדף השיחה של הסקריפט.

 1. הראשון הוא מדיה ויקי:סקריפטים/104.js. בעצם מה שהוא עושה זה לוקח את כל הערכים עם פרמטר מסוים בוויקיפדיה העברית, ומשווה אותם לנתון בוויקינתונים. לדוגמה אם בערך מסוים כתוב |מקום לידה=סאמרוויל, אבל בוויקינתונים למקום הלידה אין תווית, זה יציע לכם להגדיר את התווית כ-"סאמרוויל". לפעמים זה לא תואם, ולכן צריכים לבדוק.
 2. השני הוא מדיה ויקי:סקריפטים/105.js והוא יכול לשמש גם עורכים שרוצים להוסיף תוויות ובמכוון הגיעו לדף, או לעורכים שסתם הגיעו במקרה לדף, ויש בו צורך בתעתוק. אז בעצם לאחר התקנת הסקיפט, לאחר שתיכנסו לעריכת קוד מקור, מתחת לתיבת העריכה יש כותרת "ישויות ויקינתונים שמשמשות בדף הזה", לאחר שתלחצו על הכפתור תפריט נסתר שלצידה, יופיע לכם באילו פריטי ויקינתונים הערך משתמש. בפריטי ויקינתונים שאין להם תווית עברית, יופיע כפתור "תרגום", לאחר לחיצה עליו תוכלו להזין את התווית הרצויה, ולאחר לחיצה על שמירה התווית תתווסף לוויקינתונים.

אני אשמח שגם אם אתם לא מעוניין להשקיע מאמצים בהוספת תוויות באופן פרטני, שתתקינו לפחות את הסקריפט השני, וכשאתם מוסיפים תבניות, אם יש נתונים לתרגום תשתדלו לתרגם אותם - זה כבר יעזור. גם צ'קטי מציע כיום להוסיף תוויות.

ובכללי, אם למישהו יש שאלות או משהו על ויקינתונים הוא מוזמן לפנות אלי. אם יש דברים שצריך להסביר, או להפוך משהו ליותר נגיש, זה יעזור. לדוגמה בכל התבניות שמשתמשות בוויקינתונים כיום יש סמל עיפרון לצד מידע שנשאב, ובדפי תבניות יש הסבר קצרצר על שימוש בוויקינתונים, ופירוט של איזה מידע נשאב בכל תבנית כדי להפוך את זה ליותר נגיש.--‏Mikey641שיחה 19:29, 29 באוגוסט 2017 (IDT)

תקלה במערכת ORES[עריכת קוד מקור]

אתמול קרתה תקלה במערכת ORES. היא תוקנה, אבל חלק מהתוצאות אתמול היו לא תקינות, וחלק ממה שנוצר, נמחק בדיעבד כלא נכון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:28, 31 באוגוסט 2017 (IDT)

חסימת תיוגים[עריכת קוד מקור]

היי. כפי שכבר דיווחתי בזמנו, משלשום ניתן לחסום משתמשים ספציפיים מלתייג אתכם. אם תציינו שם של משתמש כזה, כל תיוג שלכם שהוא יעשה בדפי שיחה, לא תקבלו אותו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:18, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

IKhitron, איך? ‏«kotz» «שיחה» 11:24, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
העדפות => הודעות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ז באלול ה'תשע"ז • 13:23, 18 בספטמבר 2017 (IDT)

ביכורי והילולי ספטמבר[עריכת קוד מקור]

חודש מוצלח לכולם, ובמיוחד לשבים ללימודים או להורים או סבים וסבתות לילדים שחוזרים ללימודים! החודש במיזם ויקיפדיה:ביכורים מתארח מאיר, סטודנט פעיל בתחום הכימיה שהתרשם רבות מוויקיפדיה ויש לו תוכניות גדושות להמשך! מאיר ישמח לשמוע מכם אם תחומי העניין שלכם קרובים לשלו. בפינת ההילולים מתארחת חנה הוותיקה, לאחר פעילות של מעל שמונה שנות פעילות בוויקיפדיה. חנה משבחת מספר משתמשים שסייעו לה או שהבחינה בפעילותם החיובית. חודש נפלא וקריאה מהנה Face-smile.svg אופק כחול - ביבר הזכוכית 23:38, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

ידיעות הטכנולוגיה - 8, 15, 22, 29 במאי, 5, 12, 19, 26 ביוני, 3, 10, 17, 24, 31 ביולי, 7, 14, 21 באוגוסט[עריכת קוד מקור]

 1. כאשר עורכים דף ניתן לעבור בין העורך החזותי לעורך קוד־ויקי. זה פועל בכל אתרי הוויקי בהם מופעל העורך החזותי. בתפריט יופיע עכשיו עריכה חזותית ועריכת קוד מקור במקום לעבור לעריכה חזותית ו־לעבור לעריכת קוד מקור. השינוי נועד למנוע בלבול, כאשר בתפריט כתוב שניתן לעבור לעורך שאתם כבר עורכים איתו. (phab:T162864)
 2. ניתן להשתמש עכשיו ב־ISBN ליצירה אוטומטית של ציטוטים בעורך החזותי. פעולה זו תעבוד בכל אתרי ויקי שהפעילו Citoid.‏ (phab:T145462)
 3. כאשר קוראים בוויקיפדיה ממכשיר סלולרי, הפסקה הראשונה מופיעה מעכשיו לפני תבנית המידע. (phab:T150325)
 4. ניתן להסיר עכשיו אלמנטי ניווט מתוצאות החיפוש. הם יכולים להיות למשל חלק מתבנית מידע שנועד לעבור לערך הקודם או הבא בסדרה. (phab:T162905)
 5. משתמשים חדשים בוויקימסע ובוויקיפדיה (פרט לצרפתית, גרמנית והאנגלית) יקבלו מעכשיו התראה כאשר דף שהם יצרו מקושר לוויקינתונים. (phab:T142102)
 6. מעכשיו בחיפוש בוויקיפדיה תוכלו לקבל גם תוצאות קשורות במיזמי ויקימדיה אחרים. תוכלו לראות אותן ליד התוצאות הרגילות. (mw:Cross-wiki Search Result Improvements)
 7. אתרי ויקי של ויקימדיה משתמשים במערכת OCG ליצירת קובצי PDF הכוללים דפי ויקי. בקוד המערכת ישנן שגיאות רבות ולכן היא תנותק. יש להחליפה. האלטרנטיבה היא Electron. תוכלו לספר למפתחים מה שירותי PDF צריכים להיות מסוגלים לעשות. המערכת Electron פועלת כעת בכל מיזמי ויקימדיה. (phab:T165956)
 8. לתיבות הקלט נוסף פרמטר חדש, searchfilter. ניתן להוסיף ערכים כמו searchfilter=insource:foo, והתוכן ייתווסף לשאילתת החיפוש של משתמש. (phab:T147951)
 9. לפעמים יש קישור לערך דומה בפרויקטים אחרים של ויקימדיה. למשל הערך בוויקיפדיה על ברלין יכול לקשר לערך בוויקימסע או לרשומה בוויקימילון. עכשיו ניתן לראות סימני הערכה גם לדפים שם, כפי שזה היה קודם רק לשפות אחרות באותו פרוייקט. סימוני הערכה הם, למשל, כוכבים המצביעים על ערך מומלץ או ערך טוב. (phab:T73887)
 10. המיזם "Wikimedia Labs" נקרא מעכשיו "Cloud VPS". המיזם "Wikimedia Tool Labs" נקרא מעכשיו "Wikimedia Toolforge". זה נעשה כדי להבהיר את המשמעות של השירותים הללו. (mailarchive:wikitech-l/2017-July/088466.html)
 11. Page Previews (לשעבר Hovercards), כעת בשלב בטא, ייפתחו אוטומטית לכל המשתמשים הלא מחוברים לחשבון בכל ויקיפדיות בהן זה טרם קרה (למעט אנגלית וגרמנית) בשבוע של 24 ביולי. בדיקה מפוצלת תערך על ויקיפדיה האנגלית בכדי לאסוף מידע לפני פניה לקהילה להמשך הדיון בנושא. (phab:T70860)
 12. המסננים החדשים "Edit Review" בדפי השינויים האחרונים, הזמינים עכשיו כתכונת בטא, יהפכו לברירת מחדל בספטמבר.
 13. דפים באתרי ויקי שיודפסו על ידי שימוש בכפתור "הדפסה" שבדפדפן יקבלו מראה משודרג. המראה החדש יהיה דומה למראה של הדפים כאשר מורידים דף כקובץ PDF. בתצוגה החדשה טבלאות, תבניות וכותרות יראו טוב יותר. (mw:Reading/Web/Projects/Print Styles#Desktop Printing,‏ mailarchive:wikitech-l/2017-August/088565.html)
 14. קובצי וידאו יופעלו עכשיו בפורמט WebM בכל הדפדפנים. לפני כן, במספר דפדפנים נעשה שימוש ב־Ogg Theora (סיומת .ogv). למשתמשי סאפרי, אינטרנט אקספלורר ואדג' תתכן האטה במהירות ברזולוציות גבוהות. בתמורה למהירות מקבלים איכות טובה יותר וגודל קבצים קטן יותר. עדיין ניתן להעלות וידאו בקובצי Ogg. הם יומרו אוטומטית ל־WebM. זה לא משפיע על קובצי שמע. (phab:T172445)

מתוך Tech News: 2017-19,‏ Tech News: 2017-20,‏ Tech News: 2017-23,‏ Tech News: 2017-24,‏ Tech News: 2017-26,‏ Tech News: 2017-28,‏ Tech News: 2017-29,‏ Tech News: 2017-30,‏ Tech News: 2017-32,‏ Tech News: 2017-34 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:43, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

סקר לשיפור החדשות הטכניות[עריכת קוד מקור]

אנא ענו (חנה, מוקדש לך. בתקווה שזה יעזור להנגיש את החדשות גם לטכנופובים). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ד באלול ה'תשע"ז • 16:33, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

לא הבנתי איך זה עובד, השאלות בעברית אז עניתי בעברית, אבל בסוף התשובות מכל השפות מרוכזות בעמוד אחד. אולי אם הייתי עונה באנגלית יש יותר סיכויים שיבינו מה רציתי לומר? Uziel302 - שיחה 20:11, 6 בספטמבר 2017 (IDT)
אם הידיעון עצמו מופיע בעיברית, אתה חושב שתהיה בעיה להבין מי שכתב בעיברית או בשפות אחרות? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:06, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
אני חושב שצריך להחליט אם הסקר אמור לשפר רוחבית ואז לעשותו באנגלית או לשפר מקומית ואז לעשותו בנפרד בכל ויקי. Uziel302 - שיחה 22:47, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

ויקיפדיה:חדשות מציגות: מעכשיו ניתן לעשות מינוי ולקבל הודעות בזמן אמת[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. אני מקווה שכולכם נכנסים לדף ויקיפדיה:חדשות לפחות פעם בדקה. ואם לא, חבל, כי יש שם דברים מעוניינים. מעכשיו אין בזה יותר צורך. אתם יכולים להרשם כמנוי, ועל כל ידיעה חדשה תקבלו הודעה אדומה בשורה העליונה, באייקון הפעמון. או מייל עם הפרטים. או שניהם, לבחירתכם. כמובן, לא תשלח הודעה על כל עריכה ותגובה בדף החדשות - יש יותר מדי, אלא רק על כל ידיעה חדשותית שתבוא. בהודעה תראו רק את התקציר. אם זה מעניין אתכם - תכנסו בקישור לפסקה בדף החדשות לפרטים. אם לא מעניין אתכם - תשכחו מזה. אנא הרשמו בהמוניכם. להרשמה תלחצו "מינוי" בדף ההרשמה. לפרטים על דרכי ההרשמה וקבלת ההודעות ראו את דף העיתון במדיהוויקי. בואו בהמוניכם, ולו כדי לנסות. לא תאהבו - תבטלו בכל רגע. מקווה שכן תאהבו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:00, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

עוד חג קטן: הגענו ל-900,000[עריכת קוד מקור]

היי. פתחנו את הדף הזה לפני שנה וחצי עם 300,000 משתמשים רשומים, אז בואו נפתח את עידן המינויים עם עוד מספר: הגענו ל-900,000 דפים, מכל הסוגים. הדף הזוכה הוא קטגוריה:בוגרי אוניברסיטת סלמנקה שנוצר שלשום בידי Ranbar. מזל טוב ובקרוב הדף המיליון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:34, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

צפיה בתרומות של טווח כתובות[עריכת קוד מקור]

היי לכל המנטרים, המפעילים‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏ והבודקים. אפשרות חדשה שמאוד תעזור לכם מתוכננת להגיע ביום רביעי הקרוב. עד כה ראינו תרומות של משתמש כלשהו, רשום או אלמוני. מעכשיו נוכל לראות דף המאחד תרומות של טווח כתובות אלמוניות, מה שיאפשר לנו לדעת האם יש שם משחית, והאם הוא לבד שם, או יחד עם הטובים. אלו שמותר להם, יקבלו את אותו הדבר גם עבור תרומות מחוקות. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:40, 9 בספטמבר 2017 (IDT)

מצוין! זה משהו שכבר מזמן היה עוזר לנו מאוד. הגיע הזמן. אלדדשיחה 08:04, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
מעולה, תודה! בריאן - שיחה 11:45, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
זה עדיין לא עובד, אני אודיע כשכן, אבל החלק של לראות את העריכות שנעשו מאתמול 22:15 והלאה, כן עובד. ראו לדוגמה מיוחד:תרומות המשתמש/80.246.136.0/24. Eldad, בריאן, 1Or ואחרים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:52, 14 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה, יגאל, זה תמיד מציג רק את התרומות של טווח הכתובות מאתמול בשעה 22:15 ואילך? אלדדשיחה 18:01, 14 בספטמבר 2017 (IDT)
Face-smile.svg. לא, Eldad. אתמול בשעה הזאת השירות התחיל לעבוד, אז מאז ועד לרגע שאתה פותח זה מציג הכל. כדי שיעבוד גם לפני אותה שעה, צריך לאסוף את המידע מהעבר, וזה לוקח זמן, לכן זה עדיין לא התחיל להראות את הכל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:05, 14 בספטמבר 2017 (IDT)
אהה, הבנתי Face-smile.svg אלדדשיחה 18:07, 14 בספטמבר 2017 (IDT)
עדכון: הודיעו עכשיו שזה רק בתרומות הרגילות. ציון התרומות המחוקות היה בטעות, הם מחקו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:31, 14 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה על העדכון יגאל; יש מצב אתה כותב הדרכה קצרה תחת עזרה:טווח כתובות IP? אני למשל בור ועם הארץ בנושא טווחים וכדו' Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 12:56, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
ראה ויקיפדיה:הנחיות למפעילי מערכת/חסימת טווח. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:29, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
עוד עדכון: עכשיו זה מכיל את כל המידע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:15, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
תיוג נוסף על העדכון האחרון: מפעילים‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏ , בודקים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:35, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

ידיעה טכנית: גישה מורחבת לעץ הקטגוריות[עריכת קוד מקור]

היי. לאלו שזה מעניין אותם: מעכשיו ניתן לקבל גישה אוטומטית מורחבת הרבה יותר לעץ הקטגוריות בעברית באמצעות SPARQL. לפרטים ראו mw:Wikidata query service/Categories. כמו כן, מבנה העץ הצטרף לדאמפ החצי חודשי ב-dbdump:other/categoriesrdf. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:20, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

גם Mikey641, kotz יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:40, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

שינוי המבנה של שינויים אחרונים ושל רשימת המעקב[עריכת קוד מקור]

היי. כפי ששמתם לב, המבנה של דף השינויים האחרונים השתנה מאוד ל-95% מכם. לשאר ה-5% השתנה המבנה של דף רשימת המעקב. העניין הוא בניית מנגנון מסננים חדש לשני הדפים שנמשך הרבה זמן. הוא נותן יותר אפשרויות ועובד גם עם מערכת ORES. זה אמור להיות טוב, לדברי היוצרים. לא יודע, טרם בדקתי את זה. העניין הוא שכל הגאדג'טים והסקריפטים שעובדים על שני הדפים הללו יכולים להשבר, ולרובם זה גם יקרה, מה שיצריך עדכון קוד או הסרתם המלאה. אז מצפים לנו ימים קשים. מה בדיוק נעשה: לפני כמה חודשים נוצרו מסננים עבור שינויים האחרונים ו-5% מכם הדליקו אותם בבטא. מהיום הם חובה לכולם, ואלו שסימנו, יקבלו במקום את המסננים גם ברשימת המעקב, לבדיקה. בעתיד, כנראה, גם הם יהפכו לחובה. ההסברים על מסננים עצמם ניתן למצוא בדף ויקיפדיה:פיתוח התשתית#Improvements coming soon to Recent Changes. הערה אישית: היום גיליתי כי גם WLM נשבר לאותם 5%, ואין לי מושג איך לתקן. ביקשתי עזרה מכותבי המסננים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:31, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

למה הם חובה? האם יש אפשרות לבטל אותם? Eladti - שיחה 20:45, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
ראה שתי פסקאות למטה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:46, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
יבורך מלא כל הארץ כבודי שעשה מצווה חשובה בערב יום הדין. עליו נאמר "כל המציל נפש..." Eladti - שיחה 21:05, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

גבינות זזות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון

מה קרה לדף השינויים האחרונים?! פרינציפ - שיחה 19:39, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

אכן, משונה שלא הודיעו על שינוי זה בחדשות הטכניות האחרונות. יגאל, תוכל לברר בקרב עורכי החדשות מה עוד התפספס, ומה בדיוק השינוי כולל? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:25, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
בנוסף לשינויים בתצוגה זה גם מעכב לי את הטעינה בכשתי שניות יקרות, זה משגע אותי. פרינציפ - שיחה 20:30, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
מעצבן נורא, בעיקר בגרסת המובייל. Eladti - שיחה 20:31, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
- סוף העברה
מכה"כ, זה כן פורסם בחדשות הטכניות, והרבה פעמים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:34, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
איפה? קראתי מחדש את הדיווח האחרון ואין בו אף אזכור. בינתיים זה מעכב לי את הטעינה בכמעט 20 שניות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:35, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
מצטרף למתלוננים על עיכוב הטעינה. Uziel302 - שיחה 20:38, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
בדוק כמה קודם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:38, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
2 שניות עד שהקישורים לחיצים (מתחיל מאותו זמן שהתחלתי לספור קודם), ועוד שניים עד שסקריפט הפופאפים נטען ומתחיל לעבוד. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:44, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
התכוונתי בדוק כמה גיליונות חדשות הטכנולוגיה קודם, מכה"כ. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:45, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן, מופיע בגליון 37 (זה שלפני האחרון), בתור ההודעה האחרונה (כנראה לא הייתה לי סבלנות לקרוא עד שם). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:52, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

ביטול למעוניינים[עריכת קוד מקור]

ניתן לבטל מתוך העדפות => שינויים אחרונים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:44, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

תבורך. את זה לא ראיתי בשום פרסום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:46, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
זה שאפשרי מופיע באחת השורות הראשונות של ההודעה של טריזק בפיתוח תשתית, חיפשתי בקישור למדיה-ויקי, שם היה כתוב שהביטול הוא מההעדפות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:49, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
זה שאפשרי כן, גם אני חיפשתי, אבל חשבתי שזאת שגיאה כי לא מצאתי בבטא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:50, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
מסתבר שבגליון החדשות שהודיע על זה מופיע שניתן לבטל דרך ההעדפות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 20:52, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
אז את זה כנראה אני פספסתי. חשבתי כאמור שזה באותו מקום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:54, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
יופי, תודה רבה מכה"כ. אם יצליחו לבטל את הדיליי (כאמור, אצלי בערך 2 שניות) אני אשקול לנסות את החדש. פרינציפ - שיחה 21:09, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
אנחנו ממש לא היחידים לסבול מההאטה, ולא הראשונים להתלונן. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 21:14, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
לדעתי כל עוד זה ככה זה היה צריך להישאר בבטא. פרינציפ - שיחה 21:16, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
כנ"ל. אני גם לא ממש מבינה מה השינוי הזה עושה. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באלול ה'תשע"ז 22:28, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
ביטלתי, אבל זה נשאר אותו דבר. מה עשיתי רע? • צִבְיָהשיחה • כ"ח באלול ה'תשע"ז 22:32, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
לגבי זמן הטעינה הארוך יחסית של השינויים האחרונים זה באמת מפריע, ודיווחתי על זה בphab:T176250. הנושא הזה מקבל התייחסות רצינית (עוד לפני שדיווחתי על זה) ומוכר כבר למפתחים. הצוות שאחראי על זה הוא מאוד חזק טכנית (ובפרט מוריאל ורואן) והם תוך כדי עבודה של שיפור של זה. בגדול זה הצפי לתיקונים בנושא:
 • יש תיקון קטן שהצעתי שיכול לחסוך מקסימום שנייה מהטעינה ואני מאמין שיכנס בשבוע/שבועיים הקרובים. (התפריטים יבנו יותר מהר). [תיקון: התיקון עובד החל מהלילה]
 • יש שדרוג הרבה יותר רציני שמוריאל עובדת עליו ויבטל לגמרי את הסימון של הזה של "טעינה..." בזמן הפתיחה. זה כנראה יכנס בחודש הקרוב, אבל זה שינוי די גדול.
 • רואן הסביר שהסיבה לטעינה הארוכה היא שאפשר להגדיר שאילתות מתקדמות על דף השינויים האחרונים ורוצים לוודא שהשאילתה רצה. הוא הציע שלרוב העורכים (אלו שלא עושים שאילתות מתקדמות) אולי יכניסו תיקון שיבטל את הטעינה הארוכה כפתרון שיכנס מהר לשימוש מהנקודה השנייה. [תיקון: התיקון עובד החל מהלילה]
ערן - שיחה 13:41, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה. חשוב שהמפתחים יהיו מודעים לזה שבוויקיפדיות קטנות יחסית כמו שלנו, שבהן כמות העריכות פר דקה היא לא אסטרונומית (בניגוד לוויקי האנגלית למשל), דף השינויים האחרונים הוא דף מאוד מרכזי והשימוש בו מסיבי ביותר, כך שקשה לסבול אפילו את העיכוב הקטן ביותר. פרינציפ - שיחה 13:48, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
כן הם מודעים לזה והנושא נמצא בטיפול. אגב, עד שיהיה שיפור בדף השינויים האחרונים (וגם אחרי שיהיה) כדאי לנצל את היכולות החדשות של הדף: למשל אין צורך לפתוח מחדש שוב ושוב את דף השינויים האחרונים כי הוא מתעדכן מעצמו אוטומטית - פשוט צריך ללחוץ על "הצגת השינויים החדשים ביותר". ערן - שיחה 13:52, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
ערן, יש את האופציה הזאת רק בדף השינויים האחרונים, ולא ברשימת המעקב. גם הלוואי שהטעינה של רשימת המעקב הייתה לוקחת שתי שניות, היא לוקחת לי במקרה הטוב עשר שניות. אורשיחה • 15:46, 20 בספטמבר 2017 (IDT)

צִבְיָה, פרינציפ, מלא כל הארץ כבודי ואור: התחזית שלי למעלה הייתה קצת קודרת ולא היה צריך לחכות שנה לתיקון... רואן ומוריאל עשו לנו הפתעה לשנה החדשה ונקודות 1 ו-3 כבר טופלו (בשנה שעברה נכון לאזור הזמן שלהם Face-smile.svg) ודף השינויים האחרונים/רשימת המעקב נפתחים יותר מהר ביחס לאתמול, ואפשר להשתמש בהם גם תוך כדי טעינה כך שאתם מוזמנים לנסות את זה מחדש. אם יש עדיין בעיות, מוזמנים להציף אותן עכשיו כשהשינויים עוד טריים. יש עוד דברים שצפויים להשתפר בהמשך (פחות קפיצות וטעינה מהירה עם מסננים שמורים) ערן - שיחה 09:53, 21 בספטמבר 2017 (IDT)

ערן, אין את האפשרות של ה"עדכונים החיים" שיש בשינויים האחרונים. אורשיחה • 11:05, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
1Or, אתה יכול לפתוח על זה באג בפבריקטור? תודה, ערן - שיחה 12:13, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
מישהו הקדים אותי Face-smile.svg אורשיחה • 18:02, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
הבאג דווח בפבריקטור הבאג דווח בפבריקטור
T176348

קריאה להחזיר לבטא[עריכת קוד מקור]

מזמין את כולכם להצטרף לקריאה שלי עד שיטפלו בטעינה האיטית. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ט באלול ה'תשע"ז • 21:20, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

קריאה למי? פה זה המקום לקרוא להם? Uziel302 - שיחה 12:46, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד +חיסול הטרור. פרינציפ - שיחה 14:53, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד + הוצאת הקלמנטינות מחוץ לחוק. • צִבְיָהשיחה • כ"ט באלול ה'תשע"ז 15:14, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
לא מתערב בבטא אבל בעד הוצאה מחוץ לחוק אנשים שתומכים בהוצאת קלמנטינות מחוץ לחוק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:19, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
Hi - sorry to use English. This change on RecentChanges and Watchlist has been announced twice here. If it is not the right place to announce such news, please tell me! :)
Also, the speed issue will be fixed soon. It is on developers' hands and they are actively taking care of it. You can opt-out those filters in your preferences as mentioned above by משתמש:מלא כל הארץ כבודי, to opt-out the filters on Watchlist, you have to disable מסננים חדשים לסקירת עריכות in אפשרויות בטא.
Please ping me if you have questions. Trizek (WMF) - שיחה 17:08, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
Trizek (WMF), I think a better place to announce such news is ויקיפדיה:מזנון, because ויקיפדיה:פיתוח התשתית is not watched by many users. ‏Guycn2 · ☎‏ 17:21, 20 בספטמבר 2017 (IDT)

קושי לנטר[עריכת קוד מקור]

שלום. כרגע נחשפתי לשינויים בשינויים אחרונים. אני לא מצליחה להבין איך אני מסננת עריכות של עורכים ותיקים, אותן אני לא נוהגת לנטר. בנוסף, הרשימה מציגה בפני עריכות שכבר סומנו כבדוקות, ואני רוצה לראות רק עריכות שטרם סומנו כבדוקות. אשמח לעזרה. תודה. דוג'רית - שיחה 04:32, 21 בספטמבר 2017 (IDT)

דף הסבר. ערן - שיחה 09:40, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
היי דוג'רית, שנה טובה. הממשק החדש נחמד ומאפשר לך לסנן יותר דברים ולקבל את השינויים הרלוונטים עבורך. לכי לדף השינויים האחרונים ותלחצי איפה שכתוב „סינון שינויים אחרונים”[1]. תרדי למטה, ותלחצי על מה שאת רוצה. במקרה הזה: בכותרת „הרשמת משתמשים ורמת ניסיון” תבחרי ב"לא רשומים", "חדשים" ו"לומדים"[2]. אחרי זה, תרדי לכותרת „מצב סקירה” ותבחרי ב"לא בדוקות". אם אתה רוצה שזה יהיה ברירת המחדל שלך - כלומר, שכל פעם שתיכנסי לדף זה מה שתראי, בצעי את השלבים הבאים: תלחצי על הכפתור הזה, תקלידי את השם שאת רוצה שיהיה לו (לדוגמה: „ברירת מחדל”, „רגיל” או כל שם אחר), סמני Yes check.svg ב„הגדרה כברירת מחדל” ותלחצי על „יצירת מסנן”. זהו Face-smile.svg בברכה, אורשיחה • 09:47, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
איזה יופי של כלי! תודה רבה לכם על העזרה. שנה טובה! SMirC-congrats.svg דוג'רית - שיחה 13:58, 21 בספטמבר 2017 (IDT)
ערן, תודה על העדכון לגבי התיקונים, אשמח להשתמש באפשרות החדשה אך היא מעכבת אותי כשאני עורך מהנייד, יש אפשרות להפעיל אותה במחשבים בלבד? או שאני צריך לפתוח בובת קש כדי להגדיר הגדרות שונות למחשב ולמובייל? Uziel302 - שיחה 06:52, 9 באוקטובר 2017 (IDT)
Uziel302: האם אתה צופה ב"תצוגת מחשבים" או ב"תצוגת ניידים" כשאתה בנייד? לדעתי המסננים לא מופיעים בגרסה לניידים. ערן - שיחה 07:44, 9 באוקטובר 2017 (IDT)
ערן אני משתמש בתצוגת מחשבים בנייד, עקב פונקציונליות מוגבלת בגלישה בגרסה לניידים. Uziel302 - שיחה 18:30, 9 באוקטובר 2017 (IDT)
אין כרגע אפשרות כזו. אפשר לעבור לגרסה לניידים כשנמצאים בשינויים אחרונים/רשימת מעקב. ערן - שיחה 07:22, 10 באוקטובר 2017 (IDT)

חדשות אלה מצריכות עדכון של הדף ויקיפדיה:דף השינויים האחרונים. התחלתי במשימה זו, אבל אני משוכנע שאור יוכל להמשיך בכך ולהגיע להסבר טוב יותר. דוד שי - שיחה 10:12, 5 באוקטובר 2017 (IDT)

קבלת מיילים על ניסיונות התחברות חשודה או על התחברות חשודה לחשבונכם הפכה לברירת מחדל מטעמי אבטחה[עריכת קוד מקור]

היי. לפני כמה שבועות הופיעו שתי תכונות חדשות בוויקיפדיה: קבלת הודעה על ניסיונות מוצלחים חשודים ועל ניסיונות כושלים להכנס לחשבונכם. התכונה הראשונה מודיעה לכם כאשר נעשתה כניסה לחשבונכם בוויקיפדיה ממכשיר שטרם עבדתם עליו. כלומר, אם נכנסו ממחשב או נייד שאתם עובדים ממנו בדרך כלל - סביר שזה אתם. אם מדובר במכשיר אחר - יש סיכוי שפרצו לכם לחשבון. אם קיבלתם הודעה, ואתם יודעים שזה מכשיר חדש שלכם - יופי. אחרת, אתם מודעים לבעיה. הודעות כאלו נשלחות גם במקומות אחרים, למשל גוגל תמיד שולחת מכתבים על כך. התכונה השניה היא נסיונות שלא הצליחו. על כל ניסיון התחברות שכשל ממכשיר לא מוכר ועל כל חמישה נסיונות התחברות שכשלו ממכשיר מוכר (כי שם ייתכן שזה אתם הקלדתם סיסמה עם שגיאות), מגיעה הודעה. את כל ההודעות ניתן להדליק או לכבות בהעדפות.
יש שלושה סוגי הודעות. ההודעה על ניסיונות כושלים יכולה להגיע בהתראת פעמון האדום במעלה המסך או במייל. ההודעה על התחברות מוצלחת מגיעה רק במייל, כי מי שהתחבר, יכול למחוק את ההודעה ברגע שנכנס.
בהתחלה ההודעה על ניסיונות כושלים בהתראת פעמון הייתה בברירת מחדל לכולם, וההודעות במייל היו מכובות, ומי שרצה הדליק. ביקשתי במזנון את אישור הקהילה להדליק את הכל כברירת מחדל לכולם, ומי שרוצה יכבה, וקיבלתי אותו. כשניגשתי לפבריקטור, בדיון שנערך שם התברר שאין טעם להדליק את זה בוויקיפדיה אחת, כי מי שיודע את סיסמתכם יכול לפרוץ מוויקיפדיה אחרת, שם זה לא דלוק והמייל לא יגיע, ומשם לעבור לכאן. ולא תדליקו את זה ידנית ב-902 אתרי ויקי. בעקבות בקשתי שקלו המפתחים מחדש את החלטתם שלא לפתוח את תכונות האימייל לכולם. הם לא עשו זאת מלכתחילה מחשש להתנגדות הקהילות. לכן הוחלט לפנות למזנוני כמה קהילות ולשאול את דעתן. כתוצאה מכך הוחלט להפוך את התכונות לברירת מחדל בכל אתרי ויקי הקיימים, ומי שירצה - יכבה. אתמול ב-22:15 זה הפך לברירת מחמדל בוויקיעברית. היום ב-22:15 יצטרפו לכך שאר הוויקי. לכן מעכשיו תקבלו כולכם את כל ההודעות הללו, אלא אם תחליטו לבטל. בקרוב מתוכננת תכונה חדשה - העדפות גלובליות, אפשרות לבחור משהו בהעדפות פעם אחת וזה יעבוד בכל אתרי ויקי. אז גם אפשר יהיה, למי שירצה, לבטל את ההעדפות הללו כדי שלא יעבדו בשום מקום, אם תרצו לא להיות מודעים לאבטחה. (-; תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:24, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

בתמצות: כולם מקבלים עכשיו הודעות, מי שלא רוצה שיכבה בהעדפות. תודה על הטיפול. חנה HanayשיחהShalom Koboshvili. Feast of Sukkot prayers. gouache on paper. 30.5×41 cm. 1938.jpg חג סוכות שמח Face-smile.svg 05:59, 5 באוקטובר 2017 (IDT)

העברה בקלי קלות[עריכת קוד מקור]

היכנסו למיוחד:Mypage/common.js הכניסו את הקוד ;(importUserScript(76 (זה צריך להיראות כך אחרי ההדבקה, אם לא יש לערוך). כעת בכל דף תראו על כל פסקה [העברה] ניתן ללחוץ ואחר כך להעביר ליעד מ.נ. - שיחה 10:58, 2 באוקטובר 2017 (IDT)

הפסקת פעילות של ויקישיתוף לחצי שעה ביום רביעי ה-11 באוקטובר 2017[עריכת קוד מקור]

ביום רביעי ה-11 באוקטובר, ויקישיתוף יושבת לחצי שעה החל משעה 09:00 זמן ישראל. המטרה היא לשדרג את המערכת לצורך קליטה עתידית של קבצי 3D.

ההודעה שהתבקשתי להעביר לקהילה מציעה לפעול כך:

If you try to edit or save during these times, you will see an error message. We hope that no edits will be lost during these minutes, but we can't guarantee it. If you see the error message, then please wait until everything is back to normal. Then you should be able to save your edit. But, we recommend that you make a copy of your changes first, just in case.

ליתר ביטחון, פרסמתי גם במזנון. חנה HanayשיחהShalom Koboshvili. Feast of Sukkot prayers. gouache on paper. 30.5×41 cm. 1938.jpg חג סוכות שמח Face-smile.svg 04:51, 5 באוקטובר 2017 (IDT)

מי הזיז את התפריט של צביה[עריכת קוד מקור]

היי. בשבועות האחרונים שאלתם מה קרה עם סדר הקישורים בשורת התפריטים העליונה במסך. הכפתורים ופריטים שונים, כמו שעון ויקיפדי, זזו למקומות מוזרים. ביררתי. אז זה העניין. מתברר שעד כה בווקטור, עיצוב ברירת המחדל שרובנו משתמשים בו, היה באג. חלקים מסויימים בעיצוב הוזזו בכיוון הלא נכון בדפים מימין לשמאל. למי שמבין, ה-noflip התקלקל. לאחר שהבאג תוקן, גם התפריט הושפע, למרות שלא ציפו לזה. ומעכשיו זה תמיד יהיה ככה, כי לא מדובר בבאג, אלא בתיקון באג. שלא לדבר על כך שאפילו אצלנו, בוויקיעברית, בעיצובים שונים הדברים היו במקומות שונים, ועכשיו הכל באותו מקום בכל העיצובים. אז נצטרך פשוט להתרגל לזה. ואם נרצה, לשנות קוד של גאדג'טים וסקריפטים שונים כדי לשנות את המיקום לנוח יותר. מתייג את TZivyA, Ovedc, יונה בנדלאק, שהתעניינו בזה באחד הדיונים. את השני לא הצלחתי למצוא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:54, 7 באוקטובר 2017 (IDT)

התעניינתי זה קצת מוגזם. רק אמרתי שלדעתי המיקום החדש הוא הגיוני יותר ושלא צריך להזיז א המיקום של הקישור לוויקינתונים. אם יש בעיה בחפיץ מסויים (אין לי מוששג מה זה השעון הויקיפדי שכולם מדברים עליו) אפשר לתקן מקומית בחפיץ. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:57, 8 באוקטובר 2017 (IDT)
חיים 7, תוכל בבקשה להעביר את השעון (יונה, השעון הזה) לצד הימני של התפריט העליון (לצד שם המשתמש)? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 21:51, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

ויקיפדיה:חדשות מציגות: בעיה בהודעות והתראות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון

היי. בנוהל, כמה ימים כאן, ואז נעביר לדף החדשות. שימו לב: זה מספר ימים שמערכת ההודעות והתראות לא עובדת. אתם מקבלים רק חלק קטן ממה שצריך. תיוגים, שחזורים, תודות, עריכות בזרימה וכדומה - סביר להניח שהרבה מאוד כאלו לא קיבלתם, אז קחו את זה בחשבון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:27, 12 באוקטובר 2017 (IDT)

יגאל, בטח כבר חשבת על זה, אז אקדים ודאי אחרים ואשאל: יש משהו לעשות בנדון? Ldorfmanשיחה 01:49, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
אפשר לבכות, אם אתה רוצה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 03:29, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
'עדכון': עדיין אף אחד לא יודע מה קרה, אבל אם תעשו משהו, יש סיכוי שיהיה יותר טוב. אף אחד לא יודע למה. מה שאפשר לעשות, הוא להכנס ללשונית ההודעות בהעדפות, לשנות את אחת האפשרויות מתוך הרשימה של הודעות, לשמור, לשנות חזרה, ושוב לשמור. לכמה אנשים זה עזר. כמו כן, נבדקת האפשרות שפעולה שנעשתה ב-9 באוקטובר גרמה לבעיה. אז אם הרגשתם את זה לפני, כדאי שנספר להם. מתייג את Ldorfman, למקרה שיקבל תיוג. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:11, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
אני עשיתי כך ביאושי לפני כמה ימים. כיביתי את הצגת ההודעות והדלקתי שוב. אכן מאז (כנראה) אני מקבל את ההודעות... פתרונות של טכנאי מחשב. בורה בורה - שיחה 10:39, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה, אנסה. פרינציפ - שיחה 11:59, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
Like Thumbup.svg a charm. פרינציפ - שיחה 12:04, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
- סוף העברה


סימולטור חדש לבדיקת התנגשויות עריכה[עריכת קוד מקור]

היי. זה זמן מה קיים כלי חדש בפיתוח לטיפול בהתנגשויות עריכה. לא מעט מכם מכירים אותו. כדי לחוות דעה עליו, צריך כמה התנגשויות "על אמת", ואי אפשר לדעת שעכשיו תהיה התנגשות. לכן יופעל בחודש הקרוב סימולטור התנגשויות, שם תוכלו ליצור כזאת מתי שתרצו. לבדיקת הכלי אתם מוזמנים לדף מיוחד:SimulateTwoColEditConflict. שם תבחרו כל דף לא מוגן לבדיקה, תשנו בו דברים ותשמרו. הכלי להתנגשויות ייכנס לפעולה ותוכלו לבחון אותו. לאחר מכן תשמרו שוב ותראו את התוצאה. כמובן שעריכתכם לא תשפיע על התוכן האמיתי של הדף. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:27, 12 באוקטובר 2017 (IDT)

"אי אפשר לדעת שעכשיו תהיה התנגשות"?! כל מה שצריך לעשות (בכרום זה קל) הוא לשכפל את החלונית של הדף שעורכים ואז לשמור באחד ולעבור לשני. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 21:48, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
Face-smile.svg כל העניין הוא שלא תדע מה בגרסה השנייה, אחרת אתה יכול להחליט מראש מה לתקן, וזה לא יהיה ניסוי נקי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:10, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

פרסום הגיליון ה-30 של הטילדה הרביעית[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. אני מבקש מכל מי שפניתי אליו בנוגע לכתיבה לטילדה ואמר כי הוא יכול לעשות זאת לשלוח לי עד שבת הקרובה (ה-21.10). אני רוצה לפרסם את הגיליון, וייתכן ולא יהיה לי מספיק זמן לכך אח"כ. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 10:55, 17 באוקטובר 2017 (IDT)