Circle-icons-news.svgיש בקשות שמחכות לטיפולEmblem-readnews.svg                    

ויקיפדיה:חדשות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ד' בתמוז ה'תשע"ז - 27 ביוני 2017

 • יום נהדר לכולם

מחר, ה' בתמוז - 28 ביוני


סלבדור דאלי


דפים חדשים
דף זה משמש לחדשות בנושאי ויקיפדיה שונים שחשוב שחברי הקהילה ידעו עליהם,
ודיונים על החדשות הללו במידת הצורך. לנושאים אחרים ראו דפי קהילה נוספים:
ארכיון 2016: הפומפיה  •  אפריל  •  מאי  •  יוני  •  יולי  •  אוגוסט  •  ספטמבר  •  אוקטובר  •  נובמבר  •  דצמבר  •  •  ארכיון 2017: ינואר  •  פברואר  •  מרץ  •  אפריל
לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2017 – שבוע #26
עודכן ב־25 ביוני

החל מהשבוע הקרוב, לא ניתן יהיה להשתמש יותר בסרגל העריכה הישן. אם האפשרות "הפעלת סרגל העריכה המשופר" אינה מופעלת אצלכם בהעדפות => עריכה, אתם תושפעו מהשינוי. (מידע נוסף)

מעבר לתחתית הדף

תוכן עניינים

ביכורי מאי[עריכת קוד מקור]

חגיגות יום העצמאות אך זה נגמרו, וכבר מתפרסם לו גיליון נוסף של ויקיפדיה:ביכורים. החודש מתארחים במיזם Aya84, אשר מספרת על השקפתה הכללית אודות היסטוריית העבודה הסוציאלית וכותבת בוויקיפדיה אודות נשים מרכזיות בתחום, ומשתמש:Nivkorkos, שכותב מעט על היכרותו עם ויקיפדיה טרם ההרשמה ובהמשך על תחילת דרכו כשמשתמש רשום וכן משתף מספר השקפות ויקיפדיות בהן הוא אוחז. חודש טוב לכולם Face-smile.svg, אופק כחול - ביבר הזכוכית 01:53, 3 במאי 2017 (IDT)

New filters for Recent Changes - Beta deployment schedule for your wiki[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון

Hello!

(Sorry to write in English for non English-speakers. אנא סייעו בתרגום הדף, thanks!)

The Collaboration team is going to launch a new Beta feature on your wiki, מסננים חדשים לסקירת עריכות. This deployment would happen on May 9 (hour to be precised). This Beta feature is an improvement of the current ORES Beta feature. We have already announced those filters previously, but ORES predictions needed some ajustements for your wiki and we have preferred to reschedule to make them better.

What it this new feature?

This feature improves Special:RecentChanges and Special:RecentChangesLinked by adding new useful features that will ease vandalism tracking and support of newcomers:

 • Filtering - filter recent changes with easy-to-use and powerful filters combinations.
 • Highlighting - add a colored background to the different changes you are monitoring, to quickly identify the ones that matter to you.
 • Quality and Intent Filters - user ORES predictions to identify real vandalism or good faith intent contributions that need assistance.

What will happen?

At the moment, the ORES beta feature is available in your Beta preferences. We the deployment will be done:

 • ORES predictions highlighting is activated by default for all users (not in Beta anymore).
  • It is symbolized by a "ד" in all RecentChanges pages, Special:Contributions, Special:Watchlist, for all users.
  • Users who want to change the accuracy level of ORES predictions or opt-out can do so in their preferences, in the "Watchlist" tab.
 • Previous ORES Beta users will have a highlight of likely problem edits with colors. It will be possible to disable it in your preferences, in the "Watchlist" tab as well.
 • Anyone who wants to have the new filters have to enable them in their preferences, in "Beta" tab. Other users have nothing to change.

How to prepare this change?

You can discover the purpose of this project by visiting the quick tour help page. Also, please check the documentation (and help to translate it). Please also have a look at the translations of the interface on translatewiki.net. The messages are prefixed as rcfilters- and ores-rcfilters-.

This feature is already available on most wikis. To see how the prediction filters based on ORES, you can enable them on English, Portuguese or Polish Wikipedia.

Please ping me if you have questions. :)

Trizek (WMF) - שיחה 12:46, 3 במאי 2017 (IDT)

- סוף העברה
יש סיכוי לתרגום? אורשיחה • 17:33, 3 במאי 2017 (IDT)
תקציר. יש שיפור ל־ORES שקיים היום באפשרויות בטא. השיפור יופעל אצלנו ב‏־9 במאי. בגדול זה מוסיף סימונים שאמורים לזהות בצורה יעילה איזו עריכות יש סיכוי גבוהה שהם השחתות ולסמנן גם בשינויים אחרונים וגם ברשימת המעקב. מי שמעוניים יוכל להעיל את זה באפשרויות בטא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:44, 4 במאי 2017 (IDT)
The deployment will be done on May 9 at 23:00 UTC. Trizek (WMF) - שיחה 15:06, 4 במאי 2017 (IDT)
יונה בנדלאק, אני לא רוצה לקבוע בוודאות, כי סביר שאתה יודע יותר ממני, אבל ככל שאני יודע ההודעה הזאת לא מדברת ברובה על ORES, זאת רק תוספת בגללה אנו מקבלים אחרי כולם, אלא על משהו הרבה יותר חזק ויפה, שנוגע לכולם. תקן אותי אם אני טועה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:20, 4 במאי 2017 (IDT)
אני לא חושב שאני יודע יותר ממך בנושא זה. אמיר, שאוהב שמתייגים אותו גם אם זה לא קשור אליוFace-smile.svg, יכול להיות שיודע יותר. אם אתה מתכוון על המסננים, אני לא ממש בטוח שהבנתי איך זה יפעל ומה בדיוק זה יתן. נמתין ל־10 במאי... אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:27, 4 במאי 2017 (IDT)

זה משהו שאנחנו מקבלים מוקדם כי אנחנו תותחים. הסינון עצמו כבר עובד בשינויים אחרונים, ופה מדובר בתוספת שתגרום לשינויים אחרונים להיראות יפה יותר. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:54, 4 במאי 2017 (IDT)

תודה רבה על התרגום. אני מבין שמדובר במשהו שעלול לגרום (חס וחלילה) לכמה סקריפטים לא לפעול כתוצאה מהשינוי? או שמדובר בשינוי משני יותר שלא ישפיע? אורשיחה • 19:58, 4 במאי 2017 (IDT)

תוספת למנגנון ההצגה האוטומטית של דף המשתמש שלכם בכל השפות בו זמנית[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם וגם לחנה ביניהם. כפי שחלקכם יודעים והשאר יידעו עכשיו, ניתן ליצור דף משתמש שלכם שיופיע בכל השפות בעולם. כדי לעשות זאת, יוצרים אותו ב-meta. למשל, הדף m:User:IKhitron יוצג בכל ויקיפדיות בעולם, חוץ מבעברית, כי כאן יש דף מקומי. כמו es:Usuario:IKhitron בוויקיפדיה הספרדית. אפשר לשים שם כל מה שרוצים, וזה יופיע בכל מקום חוץ מאיפה שיש דף מקומי. מעכשיו יש בתכונה הזאת חידוש: ניתן להוסיף לדף ב-meta את מילת הקסם __NOGLOBAL__, וזה ימנע את ההצגה מסביב לעולם. אני מניח שפחות או יותר אף אחד, או כמעט, לא יצטרך את זה. אבל זה תירוץ טוב ליידע את אלו שכן היו רוצים את השירות, אבל לא יודעים על קיומו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:18, 6 במאי 2017 (IDT)

תודה יגאל על התיוג האישי, אני תוהה כמה באמת מכירים את האפשרות הזאת, שאותה גיליתי במקרה לפני שבוע. העליתי שאלה בדלפק הייעוץ על יצירת בינוויקי לדף משתמש בוויקיפדיה העברית לדף המשתמש במטא. האם זה אפשרי בכלל? אם לא, האם אפשר ליצור זאת כמו בינוויקי לדף משתמש בשפות אחרות? בינתיים הנחתי בדף המשתמש שלי את התבנית {{משתמש מטא-ויקי}} שדרכו אפשר לקשר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 06:49, 6 במאי 2017 (IDT)
אי אפשר לעשות בינוקי למיזמים אחרים רק לוויקיפדיות בשפות השונות. Geagea - שיחה 06:57, 6 במאי 2017 (IDT)
תודה, אז כדאי שימציאו Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 07:40, 6 במאי 2017 (IDT)
אולי סקריפטים 31 יכול להוות בסיס לכך. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ב באייר ה'תשע"ז • 12:36, 8 במאי 2017 (IDT)

שינוי קיצורי דרך לבוט ההחלפות ולבקשות לבדיקה[עריכת קוד מקור]

היי. אני ממשיך להתכונן לביצוע ההחלטה פה אחד של הקהילה בנושא קיצורי דרך (ויקיפדיה:מזנון#סיכום דיונים). בהתאם לכך השתנו שני קיצורי דרך:

בשימוש מוטעה הלחיצה על הקישור האדום תציג יומן העברות תואם. תודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:54, 9 במאי 2017 (IDT)

תמונת השנה 2016 - הזוכים המאושרים[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. לאחר שהצבעתם בשבועות האחרונים בתחרות "תמונת השנה 2016", בה נבחרות התמונות היפות ביותר שהועלו לווקישיתוף בשנה האחרונה, לפניכם התוצאות:

בסיבוב הראשון התמודדו 1475 תמונות. לסיבוב השני והמכריע עלו 58 תמונות - 30 הטובות ביותר, ושתיים הטובות ביותר בכל נושא.

למקום הראשון הגיעה עם 615 קולות התמונה

לחצו כדי להקטין חזרה Jubilee and Munin, Ravens, Tower of London 2016-04-30.jpg

עורבים על ה-Tower בלונדון

למקום השני עם 443 קולות הגיעה התמונה

לחצו כדי להקטין חזרה Khaoyai 06.jpg

פילים פראים הולכים על כביש בפארק לאומי בתאילנד

למקום השלישי עם 352 קולות הגיעה התמונה

לחצו כדי להקטין חזרה Polar bear (Ursus maritimus) in the drift ice region north of Svalbard.jpg

דוב קוטב זכר רודף אחר כלב ים

ולמקום הרביעי עם 350 קולות הגיעה התמונה

לחצו כדי להקטין חזרה Women model top.jpg

אישה יושבת טופלס

ראו את כל התוצאות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:43, 9 במאי 2017 (IDT)

התמונה השלישית היא נפסלת כאן על הסף. מעיין לראות שווקישיתוף לא מפחדים להציג ציצי. Corvus‏,(Nevermore)‏ 19:57, 9 במאי 2017 (IDT)
אני לא בטוח, Corvus. זוכר מה קרה לפני חודש עם העמוד הראשי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:00, 9 במאי 2017 (IDT)
תמונה ראשונה חמודה, תמונה שניה טובה, תמונה שלישית לא משהו, רביעית - סתם. ויגאל, יש הבדל גדול בין התמונה ההיא לזאת: התמונה שפורסמה בזמנו הייתה של שחקנית מפורסמת (לא סתם אישה רנדומלית), מבחינה אמנותית היא הייתה הרבה יותר מעניינת (פה היא די שגרתית), והרבה פחות מחשוף. • צִבְיָהשיחה • י"ג באייר ה'תשע"ז 20:06, 9 במאי 2017 (IDT)
אז בכל זאת "הפמיניסטים בעד המון עירום" זה לא ממש נכון, לשמחתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:10, 9 במאי 2017 (IDT)
הפעם הראשונה שתמונה מומלצת שאני המציע שלה בוויקישיתוף זוכה לאחד המקומות הראשונים בתחרות תמונת השנה Face-smile.svg (התמונה השנייה - של הפילים). תומר - שיחה 20:19, 9 במאי 2017 (IDT)
בין הרביעה הזוכה אני אישית הייתי שם את הפילים במקום ראשון ואת הבחורה במקום אחרון (דווקא צילום מאוד איכותי. פשוט ביחס לאחרים זה פחות). Corvus‏,(Nevermore)‏ 22:27, 9 במאי 2017 (IDT)
אולי אתה פשוט לא אוהב עורבים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:09, 9 במאי 2017 (IDT)
פשוט לדעתי התמונה הראשונה חושפנית מדי. Corvus‏,(Nevermore)‏ 11:38, 10 במאי 2017 (IDT)
הצבעתי בזמנו, אבל כבר איני זוכרת על מה Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 03:22, 10 במאי 2017 (IDT)

מסננים חדשים לסקירת עריכות[עריכת קוד מקור]

שלום,

זוכרים שקשקשתי הרבה על ORES במזנון? אז עכשיו מתחיל הדבר האמתי.

אפשרות הבטא „ORES” נשלחה לגמלאות, ונכנסה במקומה אפשרות חדשה בשם „מסננים חדשים לסקירת עריכות”.

מה זה אומר?

 1. סימון עריכות חשודות באמצעות ניחוש באמצעות בינה מלאכותית מופעל עכשיו לכולם. עריכות חשודות מסומנות באות ד בשינויים אחרונים. אפשר לראות רק את העריכות החשודות באמצעות לחיצה על „הסתרת עריכות שכנראה טובות”.
 2. מי שיפעיל את האפשרות החדשה „מסננים חדשים לסקירת עריכות”, יראה ממשק חדש להצגה והסתרה של גרסאות בשינויים אחרונים.

חשוב להדגיש שהניחושים של „גרסאות בעייתיות”, „כוונה טובה” וכיו״ב הם ניחושים בלבד ולכן אינם מושלמים. המערכת הזאת נמצאת בפיתוח מתמיד וצפויה להשתפר. אנחנו אחת השפות הראשונות שמקבלת אותה, אז יש לנו במה להתגאות :)

זאת הזדמנות להודות שוב לכל האנשים שנענו לקריאות שלי „לסמן עריכות” – זה קרה בזכותכם.

למידע נוסף ר׳ ויקיפדיה:ORES. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:29, 10 במאי 2017 (IDT)

Amire80, סלח לי, אבל השינוי שחל נוגע להרבה יותר דברים מאשר ORES. ברשותך, אוסיף ביממה הקרובה פסקה משלי שתתייחס לכל השאר - 99% מהשינוי המדהים הזה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:35, 10 במאי 2017 (IDT)
אם אני מבין נכון, אתה חושב שהוא חיובי, וזה העיקר :)
(ולמען הסר ספק, לא הייתה לי כמעט שום נגיעה לפיתוח הזה.) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:40, 10 במאי 2017 (IDT)
ברור. וזה לא משנה - אתה דלוק על ORES, אני לא, אבל מאוד אוהב את הממשק החדש. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:42, 10 במאי 2017 (IDT)
אני דווקא לא כזה דלוק על ORES, למרות שאני מבין מאין בא הרושם הזה.
אני כן דלוק על השפה העברית ורוצה שכל החידושים הטכניים יפעלו בה כמה שיותר מוקדם וכמה שיותר טוב :) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:47, 10 במאי 2017 (IDT)
מה קשור השפה העברית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:48, 10 במאי 2017 (IDT)
אני משקיע זמן ומרץ בתרגום והטמעה של כמעט כל תכנה חדשה שזמינה לוויקיפדיה, כך שתהיה שמישה בעברית. ORES היא רק אחת מהן. קשקשתי על ORES במזנון יותר מהרגיל כי נדרשה שם מעורבות של אנשים אחרים בתיוג עריכות וכל זה, ויש הרבה דברים אחרים שאני עושה בשקט מאחורי הקלעים. למשל, התרגום של תיעוד ה־API (שמעט מאוד אנשים אי־פעם יקראו!) או הכלי לסטטיסטיקת הצפייה בדפים (לא רק תרגום מחרוזות, אלא גם תיקוני יל״ש), וכו׳. אכפת לי מאוד מזה שמי שיודע עברית יוכל להשתמש בכל תכנה שקשורה לוויקיפדיה בלי צורך ללמוד שום שפה אחרת. אכפת לי תכלס מכל שפה, אבל מעברית אכפת לי במיוחד :) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:26, 10 במאי 2017 (IDT)
ידוע. מה קשור ילקוט שמעוני? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:31, 10 במאי 2017 (IDT)
אמיר, לא היה לי מושג שאתה מי שתירגם את ארגז החול של הAPI, SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! ידעתי שזה יגרום לכמה סקריפטים לא לעבוד. או יותר נכון, לעבוד חלקית. ברגע שתפעיל מסנן, הגאדג'טים לסימון השינויים או לצפייה ישירות מדף השינויים האחרונים פשוט לא יפעלו. כמו כן, יש אפשרות יפה מאוד לצביעה של השינויים (לפי מה שאתה בוחר), אבל אין אפשרות לשמור את זה כך שזה ישמש גם לפעמים הבאות. אשמח אם תעביר את זה למפתחים. אורשיחה • 17:39, 10 במאי 2017 (IDT)
1Or רגע רגע רגע רגע רגע. אתה פשוט נחמד, או שאתה באמת קראת את זה?! --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 00:08, 11 במאי 2017 (IDT)
אין לך מושג כמה פעמים קראתי את זה, ואני לא בטוח אם הייתי יכול אם זה היה באנגלית. שוב, תודה רבה רבה! אורשיחה • 05:41, 11 במאי 2017 (IDT)
לא ייאמן. פשוט לא ייאמן. הייתי בטוח שאף אחד לא קורא את זה. אם זה עזר לפחות למישהו אחד, אני מאושר. תודה רבה על התגובה הזאת! --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:20, 11 במאי 2017 (IDT)
אם כך, אחכה קצת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:24, 10 במאי 2017 (IDT)
IKhitron, יל״ש = ימין לשמאל = right to left = RTL. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:21, 11 במאי 2017 (IDT)
הייתה אופציה מאוד נחמדה אתמול, שאפשרה לשמור את הבחירה שלך ולהפוך אותה לברירת מחדל והיא נעלמה לי היום. זה באג או שזה מכוון? אורשיחה • 09:02, 12 במאי 2017 (IDT)
גם אצלי היא נעלמה. אני מקווה שלא החליטו להסיר את האפשרות הזו, כי היא מאוד מאוד שימושית. ‏Guycn2 · ☎‏‏ 10:02, 12 במאי 2017 (IDT)
It has been accidentally deployed, we still have some test to perform before releasing it for good. Trizek (WMF) - שיחה 12:39, 12 במאי 2017 (IDT)

ידיעות הטכנולוגיה - 27 בפברואר, 6, 13, 20, ו-27 במרץ, 3, 10, 17, 24 באפריל, ו-1 במאי[עריכת קוד מקור]

והפעם - חידוש מדהים - מספור במקום בולטים, אם תרצו להתייחס לידיעה ספציפית

 1. השם "ויקיפדיה" יופיע יותר בבירור בראש העמוד כאשר קוראים בוויקיפדיה בתצוגת הניידים. זאת בשל העובדה שקוראים רבים לא שמו לב שהם נמצאים בוויקיפדיה. (phab:T148514,‏ mw:Reading/Web/Projects/Improve site branding)
 2. כאשר משתמשים בתצוגת הניידים ולוחצים על קישור לערך בשפה אחרת, עוברים לערך בתצוגת הניידים. לפני כן, התצוגה השתנתה לתצוגת שולחן העבודה. (phab:T156578)
 3. מפעילי מערכת שלוחצים על "מחיקה מרובה" בדף מיוחד:תרומות של משתמש יועברו ישירות לרשימת הדפים שנוצרו על ידי אותו משתמש. זה פעל כך בעבר אך לא בזמן האחרון. (phab:T158502)
 4. הדרך למעבר בין עורך קוד ויקי לעורך החזותי משתנה. עכשיו זה ייעשה באמצעות תפריט נפתח. זה ייראה כמו בתצוגת הניידים. (phab:T116417)
 5. דגל המסמן האם לכלול עריכות שנתפסו במסנן ההשחתות ביומן ההשחתות יוסר. זאת כי כל העריכות הללו נכללות ביומן הזה. (phab:T154091)
 6. ניתן לראות סטטיסטיקת צפייה חודשית בלחיצה על מידע על הדף בסרגל הצד. מפתחים יכולים לראות סטטיסטיקת צפייה חודשית גם דרך ה־API.‏ (phab:T125917)
 7. הרחבת Linter מופעלת עכשיו בוויקיפדיות קטנות. היא מסייעת למצוא שגיאות בוויקיטקסט כדי שניתן יהיה לתקנן. היא תופעל באתרי הוויקי האחרים מאוחר יותר. ההרחבה תאפשר בעתיד למצוא שגיאות נוספות. (phab:T148609)
 8. כאשר עורכים בעורך החזותי, ניתן יהיה להחליף את כיוון הכתיבה מ"שמאלה" ל"ימינה" תוך כדי עבודה. זה חשוב במיוחד לעורכים בשפות בהן כותבים מימין לשמאל. ניתן להשתמש בפקודה הרלוונטית בתפריט העריכה. ניתן גם להשתמש בקיצור מקלדת Ctrl+Shift+X על מחשבי PC או Cmd+Shift+X על מחשבי Mac.‏ (phab:T153356)
 9. סרגל הגרסאות ישנה את הדרך בה אתם עוברים בין גרסאות. השינוי יהיה זמין באתר testwiki החל מ-11 באפריל. הוא יגיע לאתרי ויקי אחרים בהמשך, אם המשתמשים יאהבו את השינוי. אתם יכולים לבדוק ולהשאיר הערות.
 10. האתר stats.wikimedia.org יוחלף. הינכם יכולים לראות את מבנה האתר הצפוי. ניתן גם להשאיר תגובות על השינוי.
 11. תצוגה מקדימה של דפים תופעל עבור משתמשים שלא מחוברים לחשבון במספר גדול של אתרי ויקי במאי. זה יכול להדחות. תצוגה מקדימה של דפים מציגה לקוראים חלק קטן מערך מקושר כאשר הם מעבירים עכבר מעל הקישור. זה נעשה כדי לעזור להם להבין במה מדובר מבלי לעזוב את המאמר אותו הם קוראים. תצוגה מקדימה של דפים נקראה בעבר כרטיסים מרחפים. המשתמשים שבדקו את התכונה יכולים לספר על התרשמותם. (m:Special:MyLanguage/User:CKoerner (WMF)/Enable Hovercards/Phase 1)
 12. הרחבת סיור מודרך GuideTour תופעל בכל אתרי ויקי. מדובר בכלי המיועד להסביר למשתמשים חדשים איך לערוך. (phab:T152827)
 13. בכל אתרי ויקימדיה יפעלו חוסמי "עוגיות" החל מ־8 במאי. זאת הרחבה לחסימה האוטומטית של המערכת כאשר המשמתמש נחסם. בפעם הבאה שהמשתמש החסום ינסה להתחבר לאתר ויקי תווצר עוגייה חדשה. כך שגם אם המשתמש ינסה להתחבר בחשבון אחר או ינסה להחליף כתובות IP, העוגייה תחסום אותו שוב. (phab:T5233)
 14. כפתורי שמירה ופרסום, תצוגה מקדימה ו־הצגת שינויים יראו מעט שונים. זה יקרה כדי להתאים את הממשק לתקן ממשקי משתמש מונחי עצמים של JavaScript‏ OOUI. משתמשים יכולים לבדוק אם הקוד שלהם, סקריפטים אישיים וגאדג'טים, עובדים עם הממשק החדש על ידי הוספת &ooui=1 לכתובת ה־URL.‏ (phab:T162849)

מתוך Tech News: 2017-09,‏ Tech News: 2017-10,‏ Tech News: 2017-1,‏ Tech News: 2017-12,‏ Tech News: 2017-13,‏ Tech News: 2017-14,‏ Tech News: 2017-15,‏ Tech News: 2017-16,‏ Tech News: 2017-17,‏ Tech News: 2017-18 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:56, 12 במאי 2017 (IDT)

יכולת משודרגת לציטוט ספרים[עריכת קוד מקור]

ידיעה משמחת וחשובה שלא הוזכרה בידיעות לעיל: כעת ניתן להביא ציטוט מספרים בצורה פשוטה. בעורך החזותי לוחצים על "ציטוט" ובמקום להדביק כתובת של אתר אינטרנט ניתן להוסיף מסת"ב (ISBN) של ספר - יתר הפרטים של הספר, כמו כותרת/מחבר/מו"ל ימולאו אוטומטית![1] ערן - שיחה 19:38, 14 במאי 2017 (IDT)

לא הזכרתי כי חשבתי שזה לא קשור לוויקיפדיה שלנו, בגלל דנה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:41, 14 במאי 2017 (IDT)
שלא לדבר על כך שזה בגיליון חדש. אולי כדאי שתהפוך את זה פשוט לפסקה משלה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:43, 14 במאי 2017 (IDT)
עכשיו נשאר רק להסביר מה זה המסת"ב הזה ואיך מוצאים את המסת"ב של הספר שאני רוצה לצטט, ואז אפשר יהיה להשתמש. Liad Malone - שיחה 21:55, 14 במאי 2017 (IDT)
Liad Malone: מסת"ב. בקצרה: זה מספר תעודת הזהות של ספר. אפשר למצוא אותו בדרך כלל בכריכה של ספר מודפס, בחיפוש בגוגל ספרים או באתר ספרייה (כמו ULI). ערן - שיחה 00:21, 15 במאי 2017 (IDT)
כמו כן, אפשר למצוא אותו בהרבה ספרים בוויקיפדיה בתבנית הספר. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ז • 00:36, 15 במאי 2017 (IDT)

New notification when a page is connected to Wikidata[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון

Hello all,

(אנא סייעו בתרגום הדף)

The Wikidata development team is about to deploy a new feature on all Wikipedias. It is a new type of notification (via Echo, the notification system you see at the top right of your wiki when you are logged in), that will inform the creator of a page, when this page is connected to a Wikidata item.

You may know that Wikidata provides a centralized system for all the interwikilinks. When a new page is created, it should be connected to the corresponding Wikidata item, by modifying this Wikidata item. With this new notification, editors creating pages will be informed when another editor connects this page to Wikidata.

Screenshot Echo Wikibase notification.png

This feature will be deployed on May 30th on all the Wikipedias, excepting English, French and German. This feature will be disable by default for existing editors, and enabled by default for new editors.

This is the first step of the deployments, the Wikipedias and other Wikimedia projects will follow in the next months.

If you have any question, suggestion, please let me know by pinging me. You can also follow and leave a comment on the Phabricator ticket.

Thanks go to Matěj Suchánek who developed this feature!

תודה! Lea Lacroix (WMDE) (talk)

בקצרה. למערכת ההתראות תתוסף התראה כאשר דף שיצרתם מקושר לפריט בויקינתונים על ידי מישהו אחר. התראה זו תתווסף ב־30 במאי לכל הוויקיפדיות מלבד האנגלית הצרפתיתי והגרמנית ותוגדר כברירת מחדל למשתמשים חדשים שירשמו. משתמשים קיימים יצטרכו לאפשר את ההתרעה הזו על מנת לקבל אותה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:28, 17 במאי 2017 (IDT)
- סוף העברה

הפעלת "זרימה" בדפי שיחה אישיים בדרך פשוטה יותר[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:מזנון#הצעה: הפעלת "זרימה" בדפי שיחה אישיים בדרך פשוטה יותר

שינוי חדש בגאדג'ט לבקשת מחיקה[עריכת קוד מקור]

שיניתי את הגאדג'ט לבקשת מחיקה, והוספתי הצעה לסיבות מחיקה נפוצות. לנוחיותכם. בברכה, אורשיחה • 08:49, 19 במאי 2017 (IDT)

המון תודה אור, זה מאוד שימושי! ‏Guycn2 · ☎‏ 09:15, 19 במאי 2017 (IDT)
מחיאות כפיים תודה! Mr. Brinks - שיחה - אומרים תודה! 22:18, 20 במאי 2017 (IDT)

קבצים חדשים לפי תאריכים[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, במיוחד למתנדבי OTRS. מעכשיו בדף מיוחד:קבצים חדשים ניתן להציג קבצים שהועלו בתקופה מסויימת, למשל ככה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:45, 25 במאי 2017 (IDT)

נראה שימושי. Geagea - שיחה 14:36, 25 במאי 2017 (IDT)
תודה IKhitron , זה מצוין, יעזור לי בניטור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 15:00, 25 במאי 2017 (IDT)

קיצורי דרך למרחבי ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

היי. לפי החלטת הקהילה בדף וק:מזנון (הדיון אורכב בדף שעז:מרחב שם), החל מאמש הוכנסו לפעולה קיצורי דרך למרחבים שונים. הנה הרשימה:

דף נושא דף שיחה
מספר שם קיצור דרך מספר שם קיצור דרך
0 (ערכים) 1 שיחה ש:
2 משתמש מש:, U: 3 שיחת משתמש שמש:
4 ויקיפדיה וק:, WP: 5 שיחת ויקיפדיה שוק:
6 קובץ קו: 7 שיחת קובץ שקו:
8 מדיה ויקי מו: 9 שיחת מדיה ויקי שמו:
10 תבנית תב: 11 שיחת תבנית שתב:
12 עזרה עז: 13 שיחת עזרה שעז:
14 קטגוריה קט: 15 שיחת קטגוריה שקט:
100 פורטל פ: 101 שיחת פורטל שפ:
118 טיוטה טי: 119 שיחת טיוטה שטי:
828 יחידה י: 829 שיחת יחידה שי:
2600 נושא נ:
-1 מיוחד מי:

תודה ל-U:Amire80 על הביצוע. אמיר, קיבלת תיוג? תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:50, 26 במאי 2017 (IDT)

קיבלתי, בכיף. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 20:13, 26 במאי 2017 (IDT)
תודה רבה אמיר ויגאל, אכן זה עובד... נחמד. בן-ימין - שיחה 00:25, 28 במאי 2017 (IDT)

ביטול עורך קוד מקור הישן[עריכת קוד מקור]

Edit toolbar - 2.png

היי. בעוד כחודש יבוטל עורך קוד המקור הישן (2006), כי רק 0.03% מהמשתמשים משתמשים בו, הרוב משתמש ברגיל (2010), שמופיע כשלוחצים על "עריכת קוד מקור", או בחדש (2017). למקרה שזה כולל אתכם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:06, 30 במאי 2017 (IDT)

לא הבנתי כלום. אני סימנתי בהעדפות "ביטול זמני של העורך החזותי בזמן שהוא בגרסת בטא". זה משפיע עליי? ראובן מ. - שיחה 22:11, 30 במאי 2017 (IDT)
לא. שוב. יש נכון להיום תמיכה בארבעה עורכים:
 1. עורך קוד מקור חדש מהתנור (2017).
 2. העורך החזותי (2016).
 3. עורך קוד מקור "רגיל" (2010), שכולם משתמשים בו.
 4. עורך קוד מקור מאוד מאוד ישן (2006).
זה האחרון יוצא מהשימוש. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:21, 30 במאי 2017 (IDT)
מאוד מצער לשמוע. אני מאוד אוהב את הישן. זה כבר נהיה בלתי נסבל שהם מעיפים כל אפשרות בהעדפות רק בגלל שמעטים משתמשים בה. שמתי לב שלא מזמן הם הוציאו גם את האפשרות לביטול דיאלוגים בסרגל העריכה ה"חדש". ‏Guycn2 · ☎‏ 00:38, 31 במאי 2017 (IDT)
מעניין מה השלב הבא? להעיף את מונובוק? ‏Guycn2 · ☎‏ 00:41, 31 במאי 2017 (IDT)
העיפו את מבט, העיפו את יומן הבוקר. אפילו את האריזה של האשל החליפו. תאמין לי, אין כבוד לדור המייסדים. ראובן מ. - שיחה 17:26, 31 במאי 2017 (IDT)
יש לזכור שתחזוקה של תוכנה עולה כסף, לכן ניתן להבין שמפתחי תוכנה (ממיקרוסופט ועד קרן ויקימדיה) מפסיקים תמיכה בתוכנה שמספר המשתמשים בה קטן. לפעמים זה מעצבן, אבל זה כורח המציאות. דוד שי - שיחה 19:07, 31 במאי 2017 (IDT)
במקרה הזה נראה שיש אפס תועלת בביטול התמיכה. במשך יותר מ־7 שנים סרגל העריכה החדש וסרגל העריכה הישן התקיימו ביחד וזה לא הפריע לאף אחד. לא ברור למה פתאום הגיעו להחלטה השגויה בעליל לבטל את התמיכה בסרגל הזה. במגמה הזו בעוד כמה שנים תבוטל התמיכה בעורך קוד מקור ונהיה חייבים להשתמש בעורך החזותי, כי יגיעו משתמשים חדשים לוויקיפדיה שישתמשו רק בעורך החזותי ובכך יגדילו את אחוז השימוש בו, ואז המפתחים יטענו שאחוז מועט מדי משתמש בקוד מקור ויבטלו אותו. זה כמובן לא יקרה בעתיד הקרוב, אבל בטווח הרחוק מאוד זה בהחלט עלול לקרות. כך עלול לקרות גם לגבי זרימה ותכונות חדשות נוספות אם המפתחים ימשיכו בהרגל הזה של הפסקות התמיכה בתכונות ישנות. ‏Guycn2 · ☎‏ 19:13, 31 במאי 2017 (IDT)
אישית, אני משתמש בקוד מקור, אבל לא בסרגל הישן מאוד. עם זאת, אני מצטרף לחששות של גיא. השאלה היא אם יש משהו לעשות לגבי זה, מלבד לקטר. Ldorfmanשיחה 00:52, 1 ביוני 2017 (IDT)
הבהרה: מדובר באפשרות „הפעלת סרגל העריכה המשופר”. כלומר אם היא לא מופעלת אצלכם, אז אתם משתמשים בסרגל הישן ביותר. בקרוב הוא לא יהיה יותר, וכאילו תהיה מופעלת לכולם האפשרות „הפעלת סרגל העריכה המשופר”.
(למה „משופר”? כי ב־2010 הוא היה משופר יחסית למה שהיה אז, ואף אחד לא טרח לשנות את התווית של ההעדפה. ועכשיו זה כבר לא משנה, כי זה יהיה הסרגל היחיד והעדפה [כנראה] תיעלם.) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:31, 2 ביוני 2017 (IDT)
דברי גיא למעלה לא מבוססים, וככל הנראה לא נכונים. "יש אפס תועלת בביטול התמיכה" - האם בדקת כמה משימות פתוחות בפבריקטור מתייחסות לבגים בסרגל הישן? האם בדקת כמה משימות כאלו נסגרו בשנה האחרונה (במחיר זמן ומאמץ של מפתחים)? איך אתה יודע שזה "לא הפריע לאף אחד"? התמיכה בסרגל הישן עלתה אפילו לנו (כלומר בויקיפדיה בעברית) זמן ומאמץ בשנה האחרונה, וכמובן גם קודם. אתה יכול לא להסכים עם ההחלטה, אבל לקרוא לה "שגויה בעליל" זו שגיאה בעליל. לגבי ה"תחזית השחורה" בסיום דבריך: כשהעורך החזותי יהיה טוב מספיק, עד כדי כך שמספר המשתמשים בעורך קוד מקור יהיה זניח, אז זה באמת יהיה נכון להעיף אותו. אפשר לבכות וליילל כמה שרוצים, אבל זו דרך העולם: חברת פורד כבר לא משווקת מודל T (וגם FACIT השוודית כבר לא), ומיקרוסופט לא תומכת בדוס 3.0, כך שמי שיכול לערוך רק דרך edlin((אנ')) אכל אותה. קיפודנחש 17:53, 2 ביוני 2017 (IDT)
אני חושב שחלק מהסיבה לכך שמשתמשים בו כל כך מעט זה חוסר הנגישות אליו, עד עכשיו לא ידעתי שניתן עוד להשתמש בעורך הישן ולאחר שגיליתי את זה הייתי צריך לעבור דקות ארוכות של חיפוש בכדי להבין כיצד מפעילים את העורך(ביקרתי כמה פעמים בהגדרות, במיוחד בלשונית "עריכה", הלכתי ל"עריכת קוד מקור" וכו') עד שחזרתי לשער הקהילה. השם של האפשרות, "הפעלת סרגל העריכה המשופר", תרם לכך שלא יכולתי להבין מה זאת האפשרות הזאת. במצב הזה, שקשה להגיע אל העורך, לא מפתיע שלא משתמשים בו כמעט. יכול להיות שאם אכן יהיה אפשר לגשת אליו, כמות המשתמשים בו תעלה, כמובן שקיימת גם האפשרות שלא או שתעלה רק מעט אבל להסיר אותו בגלל העובדה ש- "0.03% מהמשתמשים משתמשים בו" במצב הזה שגוי לדעתי, זה כמו להשאיר אפשרות חדשה בבטא סגורה ולטעון שאין בו צורך כי רק האנשים ששמשתתפים בבטא משתמשים בו.
יום נעים,
Sagi git - שיחה 16:06, 27 ביוני 2017 (IDT)

הרבה חדשות טכניות חשובות לכולם השבוע[עריכת קוד מקור]

ידיעה משמחת: בחירת תאריכים של תרומות[עריכת קוד מקור]

היי לכולם, וזה באמת כולם. בעוד שבוע ושלוש שעות תגיע תכונה שכל כך הייתה חסרה לנו - בצפייה בדף תרומות של משתמש מסויים ניתן יהיה לקבוע שני תאריכים של התחלה וסיום. הייתי רוצה לתייג את המנטרים, אבל אין לי איך, אז נסתפק במפעילים‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏ ובודקים. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:03, 31 במאי 2017 (IDT)

מאוד שימושי! תודה רבה על העדכון, יגאל. נחמד שצפוי להגיע אלינו גם שינוי טוב. ‏Guycn2 · ☎‏ 19:33, 31 במאי 2017 (IDT)
מצוין, תודה על העדכון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 20:05, 31 במאי 2017 (IDT)
תודה, יגאל. אלדדשיחה 20:47, 31 במאי 2017 (IDT)
תודה על העדכון! --‏Yoavd‏ • שיחה 11:07, 2 ביוני 2017 (IDT)
היה באג במערכת לפני שבועיים, והכל זז. מקווה שבשבוע הבא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:49, 8 ביוני 2017 (IDT)
להיט. אמא של גולן - שיחה 12:13, 25 ביוני 2017 (IDT)

קביעת שפות בצד[עריכת קוד מקור]

היי. עוד חידוש. לרובנו יש תיבה מקוצרת של קישורי בינוויקי בצד, לאותו הדף בשפות אחרות. מדובר בחידוש של השנה האחרונה, המסתיר שפות "פחות רלוונטיות". הבעיה היא שלפעמים הייתה חסרה לנו שפה מסויימת שרצינו שם, ולא היה כל כך איך להכניס אותה, רק לפתוח המון דפים באותה שפה ולקוות לטוב. מעכשיו ניתן לקבוע בדף המשתמש שלכם רשימת שפות שבוודאות יופיעו שם. אשמח אם יוזם ומבצע הפרוייקט, U:Amire80, יסביר לנו באיזו תיבת משתמש צריך להשתמש, כי אני לא הבנתי את זה מההסבר בחדשות הטכניות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:59, 2 ביוני 2017 (IDT)

לא היה צריך לפתוח המון דפים, אלא רק אחד. אם אחד לא מספיק, זה באג שאני רוצה לדעת עליו.
התיבה היא פשוט תיבת השפות הרגילה, #babel. מפורט בדף ויקיפדיה:כישורי שפה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 12:33, 2 ביוני 2017 (IDT)
היה צריך לקחת הרבה, Amire80, כי אם זה אחד, אז פתיחת דף בשפה אחרת היתה הורסת את זה. ולא הבנתי מהדף הזה, איזו תיבת משתמש צריך לשים, רק שהרגילות user en-1 לא עוזרות, אבל את זה ידעתי כבר קודם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:38, 2 ביוני 2017 (IDT)
זה עוד לא הופעל עד כמה שאני יודע.
וזה לא צריך לקחת הרבה. פעם אחת אמורה להספיק. אם לא, אני רוצה לדעת. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 12:47, 2 ביוני 2017 (IDT)
Amire80, יש לי הרגשה שאתה בדרכים ולא קראת את מה שכתבתי, כי שתי התשובות שלך עכשיו לא קשורות. אנא קרא את זה שוב כשלא תמהר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:50, 2 ביוני 2017 (IDT)
אכן הייתי בדרכים כשכתבתי את התשובות הקודמות, אבל אני עומד מאחוריהן.
לחיצה אחת על שפה בחלונית השפות מוסיפה אותה ל„שפות קודמות”, ושפות קודמות תוצגנה בעדיפות הגבוהה ביותר בפעם הבאה.
שאיבת השפות מתיבות Babel עדיין לא עובדת, כי אנחנו עדיין בגרסה 20 במאי, וההתקנה האמתית תהיה רק בשבוע הבא. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:25, 2 ביוני 2017 (IDT)
יש דרך להוריד שפות מה"שפות קודמות"? יצא לי פעם להיכנס לשפה פעם ואחת והוא המשיך להציג לי אותה למרות שאני לא רוצה שהיא תוצג. בברכה, זאב קטןשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ז • 15:45, 2 ביוני 2017 (IDT)
זאב קטן, לא יודע.
Amire80, אז אסביר לך שוב: אם אני פותח דף בשפה מסויימת, הוא נכנס לרשימה. אם אני פותח לאחר מכן תריסר דפים בשפות אחרות, הוא ייצא משם, כי חדשים יותר ייכנסו. צריך לפתוח הרבה פעמים כדי שיהיה לו משקל גדול יותר לא לצאת אחרי פתיחות חד פעמיות בשפות אחרות. או שיש צורך לפתוח דף בשפה הזאת כל פעם מחדש, כדי להחזיר אותה לרשימה. החידוש הזה פותר את הבעיה. בסדר, זה לא עובד. כשיעבוד, איזו תיבת משתמש צריך להוסיף כדי שפינית תכנס לרשימה? #babel זאת לא תיבת משתמש, זה קוד חשוף, שמי שלא מתמצא בטכנולוגיה לא מתקרב אליו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:07, 2 ביוני 2017 (IDT)
אני לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר „קוד חשוף”. זה מופיע בהמון דפי משתמש. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:32, 2 ביוני 2017 (IDT)
איכס. ואף אחד לא חשב לעטוף את זה בתבנית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:36, 2 ביוני 2017 (IDT)
אני מאד לא אוהבת את האפשרות של הופעת רק חלק מהשפות בצד ימין, זה מאד מקשה עלי. בוויקיפדיה העברית הגדרתי שאראה את כל השפות, אני נכנסת פעמים רבות לכל מיני ויקיפדיות כדי להוסיף תמונה מסויימת, ובמקום לעבור ישירות לכל שפה ושפה אני צריכה לחזור לוויקיפדיה העברית וחוזר חלילה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:39, 2 ביוני 2017 (IDT)
IKhitron אבוי, כל הרעיון של ההרחבה הזאת היה להיפטר מהתבניות, בשביל מה לעטוף את זה בתבנית?! אמיר א׳ אהרוני - שיחה --10:22, 4 ביוני 2017 (IDT)
איזה רעיון מוזר. מאותה סיבה שבה שמים בערכים תבנית כ ולא תו כיווניות חשוף. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 10:24, 4 ביוני 2017 (IDT)
זה לא דומה בכלל.
עשו הרחבה לכישורי שפה כי צריך תיבות שפה בכל האתרים ואין (עד היום!!) דרך לעשות תבניות שמשותפות לכל השפות. יש עוד הרבה תבניות שנחוצות בכל השפות שצריכות להיות משותפות לכל השפות, למשל הפניות למקורות, ויש מחשבות לעשות הרחבות בשביל עוד דברים.
תו הכיווניות בעייתי כי הוא בלתי־נראה. תבנית {{כ}} כן נראית לעורכים, אז היא שמישה יותר, אבל בעצם זה לא באמת דבר טוב. פתרון טוב יותר הוא בידוד יוניקוד: הכנסת כל השמות הלועזיים לתג span עם מאפיין dir, כגון <span dir="ltr" lang="ru">Со́фья Васи́льевна Ковале́вская</span>. ר' דוגמה בסוף של משתמש:Amire80/bdi; זה עובד עם פיירפוקס וכרום, אבל לא עובד עם שום גרסה של מיקרוסופט אינטרנט, ושם עדיין צריך תו כיווניות. את זה אפשר לפתור בתבנית טובה יותר, והיא תייתר את רוב הפעמים שנחוץ בהם תו כיווניות או תבנית {{כ}}. ר' באג שפתחתי בנושא (רציתי לפתוח אותו כבר מזמן, וסוף־סוף עשיתי את זה בזכות השיחה הזאת).
אין שום הבדל מהותי עבור משתמשים בין כתיבת {{#babel}} לבין שימוש בתבנית {{כישורי שפה}}. מהתבנית המיושנת הזאת, ומבת־זוגה {{כישורי שפה2}} צריך להיפתר כמה שיותר מהר, ולו רק כי הן לא מופיעות באותו מספר של דפים! --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:14, 4 ביוני 2017 (IDT)
לא בלתי נראה, אמיר, זה עם &. ואם היו רוצים תבנית - שיעשו תבנית, בלי סולמית, ובלי זוועות פתיחה וסיום חשופות. שיעלימו את הסולמית ויכניסו את שני אלו להודעות מערכת מקומיות - ויהיה טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:46, 4 ביוני 2017 (IDT)
מה הבעיה עם הסולמית? יש סולמית בכל פונקציות המפענח. מה ההבדל. ממילא כולם פשוט מעתיקים את זה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:23, 4 ביוני 2017 (IDT)
זה קוד למפתחים, לא למשתמשים. למה שמישהו ירצה להבריחח משתמשים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:25, 4 ביוני 2017 (IDT)
סוגריים מסולסלים מבריחים משתמשים לא פחות מסולמיות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:29, 4 ביוני 2017 (IDT)
אתה יודע מה זה הרגל? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:29, 4 ביוני 2017 (IDT)
אני לא יודע על איזה הרגל אתה מדבר, אבל ל־194 משתמשים יש #babel, ואתה הראשון שאני שומע ממנו תלונות. אילו כמה משתמשים ותיקים כמו דוד שי ואלדד היו עוברים מ{{כישורי שפה}} ל־#babel, המספר הזה היה גבוה בהרבה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:11, 4 ביוני 2017 (IDT)
בדיוק. למה שלא נכין תבנית בבל, שיש לה בדיוק אותם פרמטרים, ושמדביקה בעצמה את הלמעלה והלמטה, ולא נחליף גם את התבניות הישנות, וגם סולמיות אצל כולם? אם זה יהיה מספיק פשוט, סביר שהמזנון יאשר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:05, 4 ביוני 2017 (IDT)
למה כן?
מה בדיוק רע בסולמית?
ואיך בדיוק התכנה תדע אילו שפות להציג לאנשים? כל הרעיון של #babel הוא שזה עובד באותה צורה בכל האתרים, ואם בכל שפה תהיה שיטה אחרת, לא תהיה לתכנה דרך לקרוא את זה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 20:35, 4 ביוני 2017 (IDT)
כדי שלא יהיה צריך לשים שלוש תבניות, אלא אחת. כי היא תעביר את כל הפרמטרים שלה לבבל, בלי להתערב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:37, 4 ביוני 2017 (IDT)
אבל גם עכשיו לא צריך לשים שלוש, אלא אחת. וזה שזאת לא תבנית, אלא פונקציה עם סולמית, זה לא חשוב בכלל. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:50, 4 ביוני 2017 (IDT)
אז למה בדוגמה שראית יש 3 - כישורי שפה, בבל, כישורי שפה 2? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:59, 4 ביוני 2017 (IDT)
איזו דוגמה? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:33, 5 ביוני 2017 (IDT)
ויקיפדיה:כישורי שפה יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:20, 5 ביוני 2017 (IDT)
נו, ואיפה כתוב שם על שלוש תבניות? שלוש תבניות מוזכרות בסוף, בפרק תבניות כישורי השפה הישנות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:50, 5 ביוני 2017 (IDT)
הבנתי. כדאי מאוד לנסח את זה מחדש. כי אם אומרים "יש לכתוב", זה נשמע כמו המלצה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:58, 5 ביוני 2017 (IDT)
ערכתי שם. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:34, 5 ביוני 2017 (IDT)

שינוי ברשימת המעקב בניידים[עריכת קוד מקור]

היי. עד עכשיו ברשימת המעקב בניידים ראו את רשימת כל הדפים - לא ממש עוזר. מעכשיו תראו את רשימת השינויים האחרונים בהם, כמו במופע המחשבים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:59, 2 ביוני 2017 (IDT)

????? ברשימת המעקב בניידים יש שני טאבים: "רשימה", ו"דפים ששונו". זה כך כבר הרבה זמן - כמעט מאז שיש ממשק ניידים. "דפים ששונו" מציג את השינויים ברשימת המעקב, בדומה לתצוגה במחשבים, ו"רשימה" מציג את תוכן רשימת המעקב. לא ברור לי למה הכוונה בדברי יגאל למעלה - אולי הוא פשוט לא שם לב לטאבים עד היום, ואולי בעצם כן יש כאן איזה חידוש שלא הבנתי. יגאל, תוכל להבהיר למה התכוונת? קיפודנחש 17:36, 2 ביוני 2017 (IDT)
יגאל, האם אתה מתכוון שראו כל שינוי ושינוי בדף בנפרד? כי אם כך, אצלי זה עדיין מופיע. • צִבְיָהשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ז 17:41, 2 ביוני 2017 (IDT)
כפי שיגאל אמר באחת הפסקאות, מדובר בסיכום מתוך החדשות הטכנולוגיות והוא לא יודע מה באמת היה המצב קודם, בעיקר כיוון שאני מניח שהוא לא השתמש בתצוגת ניידים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בסיוון ה'תשע"ז • 17:46, 2 ביוני 2017 (IDT)
(בהתייחסות לדברי צביה לעיל): אם לא מפעילים גאדג'טים מקומיים שמשפיעים על רשימת המעקב, הרשימה נראית בתצוגת מחשבים באחת משתי צורות, כשהבחירה נשלטת (כמובן) דרך העדפות => שינויים אחרונים (זו אחת הסטיות החמודות של ויקיפדיה שהתרגלנו אליהן מזמן): האפשרות נקראת "קיבוץ שינויים לפי דפים". האפשרות הזו לא קיימת בתצוגת ניידים, ורשימת המעקב בניידים מוצגת בדומה לרשימת המעקב בתצוגה שולחנית, כשהאפשרות הזו בהעדפות כבויה. כנראה לא על כך דיבר יגאל, אם כי, כאמור, לא ברור לי על מה הוא כן דיבר. קיפודנחש 18:05, 2 ביוני 2017 (IDT)
"When you click on your watchlist in the mobile view you get a list of all pages in the watchlist instead of the latest changes to them. Logged-in users with at least ten edits will now get the latest changes instead". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:11, 2 ביוני 2017 (IDT)
אולי הכוונה שטאב ייפתח קודם, במקום טאבלט הדפים כפי שנפתח בעבר. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בסיוון ה'תשע"ז • 18:42, 2 ביוני 2017 (IDT)
זה באמת מה שחשבתי כשכתבתי את הידיעה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:07, 2 ביוני 2017 (IDT)
בפועל, הטאב שנפתח הוא האחרון שהיה פתוח (כלומר בפעם הקודמת שהמשתמש ביקר ברשימת המעקב), וזו ההתנהגות מאז החילותי להשתמש בנייד בוויקיפדיה (בטח שנה, אם לא יותר).
גם אם זה לא היה כך, השינוי הזערורי של "איזה טאב פתוח כברירת מחדל" בוודאי לא מצדיק את הכותרת הסנסציונית "מהפכה ברשימת המעקב בניידים" - גם אם היה הבדל כלשהו (למעשה אין שום הבדל), לקרוא להבדל המתואר "מהפכה" זו הפרזה רצינית. קיפודנחש 21:22, 2 ביוני 2017 (IDT)
אם לי היו מציעים לבטל את זמן ההמתנה, הייתי קורא לזה מהפכה, אבל אם זה מפריע לך, שיניתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:51, 2 ביוני 2017 (IDT)
מה זה "זמן ההמתנה"? לא מפריע לי כלום - בסך הכל שאלתי, משום שמה שתיארת בתור "שינוי" מתאר את ההתנהגות הנוכחית והוותיקה, שמוכרת לי כבר הרבה זמן... לא ברור למה התכוון מי שכתב את האייטם המקורי. קיפודנחש 22:30, 2 ביוני 2017 (IDT)
צריך לשאול אותו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:58, 2 ביוני 2017 (IDT)

תבנית פרמטרית במופע ניידים[עריכת קוד מקור]

היי. מעכשיו הפסקה בראשונה של הערך במופע ניידים תופיע לפני התבנית הפרמטרית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:59, 2 ביוני 2017 (IDT)

אצלי זה כבר זמן רב ככה... אתה בטוח שזה חדש? שמזן#שיחהערכי בראבו • 15:51, 2 ביוני 2017 (IDT)
אין לי מושג. זה מה שכתוב שם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:03, 2 ביוני 2017 (IDT)

אפשרות להוציא טקסט מהחיפוש[עריכת קוד מקור]

שלום לאנשים הטכניים, בורה בורה, Mikey641, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, קרלוס, BDaniel, Sokuya‏, זאב קטןבעלי הידע בתבניות, קיפודנחש, אמיר שכבר תייגתי מעל, וערן. מעכשיו ניתן יהיה לסמן טקסט בערכים שמנגנון החיפוש של ויקיפדיה לא ימצא אותו. לדוגמה, המילים שמהווים קישור "הבא/הקודם" - האלבום הבא, הפרס הקודם, לא יימצאו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:59, 2 ביוני 2017 (IDT)

כלומר משהו דומה למילת הקסם __לא_לחיפוש__, עבור קטע טקסט במקום לדף כולו? נשמע מעניין. תוכל לקשר למקום שזה מתואר/מתועד? לא מצאתי. תודה - קיפודנחש 21:25, 2 ביוני 2017 (IDT)
כן, קיפודנחש, ראה mw:Help:CirrusSearch#Exclude content from the search index. אבל זה לא בדיוק אותו דבר, כי אנו לא מדברים על גוגל, אלא על חיפוש פנימי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:54, 2 ביוני 2017 (IDT)

כלי חדש למנטרים: ניטור שינויים בזמן אמת[עריכת קוד מקור]

ScriptNitoor.jpg

שלום לכל המנטרים. כתבתי את סקריפט 102, שמטרתו היא לאפשר למנטרים לנטר שינויים בזמן אמת בקלות. הסקריפט מוסיף קישור בתפריט "ניווט" מצד ימין בשם "סקריפט ניטור"[2] בדף השינויים אחרונים, שלחיצה עליו תפעיל את הכלי החדש. הכלי פותח דיאלוג עם קישור למבצע העריכה, תקציר העריכה (במידה והוזן), הבדלים בין הגרסאות ושלושה כפתורים: הכפתור הראשון הוא "סגירה", על מנת לסגור את הדיאלוג, הכפתור השני הוא "שחזור" שמעביר אתכם לדף השחזור הרגיל כאילו לחצתם שחזור בדף השינויים האחרונים, והשלישי והאחרון הוא כפתור שלחיצה עליו תסמן את השינוי כבדוק. אחרי לחיצה על אחד מהכפתורים הדיאלוג ייסגר. כל פעם שיתבצע שינוי לא בדוק במרחב הערכים - ייפתח דיאלוג חדש. מפעילים‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏ ומנטרים - לידיעתכם. יש להוסיף את הקטע הבא לדף הסקריפטים האישי שלכם:

importUserScript(102);

שבת שלום, אורשיחה • 11:42, 2 ביוני 2017 (IDT)

לא מופיע אצלי קישור בכלל. תוכל בבקשה גם לשדרג את הסקריפט כך שיעבוד גם מחוץ לדף השינויים האחרונים? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בסיוון ה'תשע"ז
אמור להופיע. עכשיו זה עובד בכל הדפים. אורשיחה • 11:52, 2 ביוני 2017 (IDT)
אכן הופיע. תודה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בסיוון ה'תשע"ז • 11:52, 2 ביוני 2017 (IDT)
יפה, אך לטעמי עדיף בהרבה להשתמש בכלי שכתב קרינקל. מתניה שיחה 11:59, 2 ביוני 2017 (IDT)
לי הוא לא היה נוח, ולכן כתבתי את זה. אורשיחה • 12:00, 2 ביוני 2017 (IDT)
לא הבנתי את השידרוג הטכנולוגי. גם הממשק הישן יש אפשרות לראות הבדלים בין גרסאות על ידי לחיצה בודדת ושחיזור על ידי לחיצה בודדת. Corvus‏,(Nevermore)‏ 12:07, 2 ביוני 2017 (IDT)
אבל כאן אפשר לפתוח כך שזה יתעדכן אוטומטי ותוכל לעשות זאת תוך כדי דברים אחרים (לא צריך להיות בדף השינויים אחרונים) + מדובר בלחיצה בודדת בהתחלה ולא עבור כל עריכה (לאחר הלחיצה הראשונה הסקריפט פותח תצוגה של כל עריכה באופן אוטומטי). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בסיוון ה'תשע"ז • 12:14, 2 ביוני 2017 (IDT)

אור, האם יש אפשרות להוסיף כפתור 'השהה' שיסגור את החלונית עד לעריכה הלא בדוקה הבאה במרחב הערכים (ואז הוא יפתח מחדש באופן אוטומטי כמו שקורה כשאני לוחץ על שחזור או !)? שמתי לב שזה מה שעושה גם כפתור 'סגירה' אז האם תוכל לשנות זאת כך שכפתור סגירה יפסיק את הפעלתו (או שמא האיקס סוגר זאת סופית?) בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בסיוון ה'תשע"ז • 12:59, 2 ביוני 2017 (IDT)

ביכורי יוני[עריכת קוד מקור]

לא מכבר נחגג חג השבועות בו הונהג מתן הביכורים, אשר על שמם נקרא המיזם, וזהו זמן מצוין לקריאת גיליון נוסף של ויקיפדיה:ביכורים! החודש מתארחים במיזם תהלה הרץ, מרכזת מיזם ויקישטעטל שחולקת מספר הרהורים שהיו לה לגבי ויקיפדיה, וראלף, שמתמקד בכתיבת ערכי אישים, ומספר גם הוא על מקצת המחשבות שהיו לו בתחילת דרכו. חודש נעים לכולם. אופק כחול - ביבר הזכוכית 03:32, 4 ביוני 2017 (IDT)

סקריפט חדש - התראה על התנגשות עריכה עתידית[עריכת קוד מקור]

קרה לכם פעם שהשקעתם זמן בעריכה או בתגובה למישהו, וכששמרתם קיבלתם את ההודעה המתסכלת על התנגשות עריכה? חשבתם מה היה קורה אילו הייתם מקבילים את ההתראה על כך, עוד לפני ששמרתם? אתמול נעניתי לבקשתו של אבנר ליצור סקריפט שמודיע על התנגשות עריכה עוד לפני השמירה - וכתבתי סקריפט שאני בטוח שיש לו פוטנציאל לעזור לכולנו. אם אתם במצב של עריכה/קריאה של דף, והדף נערך - תקבלו התראה על כך עוד לפני ששמרתם עם הקישור לעריכה החדשה.
אם גם אתם רוצים להשתמש בסקריפט, יש להוסיף את הקטע הבא לדף הסקריפטים האישי שלכם:

importUserScript(103);

שבוע טוב, אורשיחה • 17:44, 4 ביוני 2017 (IDT)

אפשר צילומסך לאיך זה נראה? או שתתנגש איתי באיזה דף. • צִבְיָהשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ז 17:46, 4 ביוני 2017 (IDT)
וזה יודע להבדיל את כל סוגי המקרים עם פסקאות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:48, 4 ביוני 2017 (IDT)
כבר עכשיו יצא לי להשתמש בו Face-smile.svg צביה - אני רוצה לעשות לכם הפתעה, אבל אם את מתעקשת הנה אחד טרי[3]. יגאל - לא, אבל מכיוון שזה נותן קישור לעריכה (שנפתח אוטומטית בטאב חדש) אז זה לא לוקח הרבה זמן לבדוק אם השינוי רלוונטי או לא. בברכה, אורשיחה • 17:52, 4 ביוני 2017 (IDT)
תודה. זה עובד עם שני הכלים? והצפייה נפתחת אוטומטית בחלון חדש? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:53, 4 ביוני 2017 (IDT)
שני הכלים? הקישור הוא לפתיחה בחלון חדש ("blank_"). אורשיחה • 17:55, 4 ביוני 2017 (IDT)
הרגיל והניסיוני ותודה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:57, 4 ביוני 2017 (IDT)
אם נדייק שלושתם, עורך קוד מקור 2017, עורך קוד המקור הרגיל, ועריכה חזותית. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י' בסיוון ה'תשע"ז • 17:59, 4 ביוני 2017 (IDT)
לא דיברתי כלל על העורכים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:01, 4 ביוני 2017 (IDT)
אם אתה מדבר על אפשרות הבטא - הסקריפט לא קשור אליה. הוא רק מודיע על כך שנעשתה עריכה. אורשיחה • 18:03, 4 ביוני 2017 (IDT)
תודה. ועוד שאלה. מתי זה מודיע? מה הסיבה ל-event? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:05, 4 ביוני 2017 (IDT)
זה בודק כל כמה שניות אם העריכה שהייתה כשנכנסת לדף היא העריכה הנוכחית, אם לא - הוא מודיע. אורשיחה • 18:07, 4 ביוני 2017 (IDT)
הבנתי. אני יכול לראות למה זה יכול לעזור למישהו. אבל אני לא אשתמש, כי זה יעשה את העבודה פי 5 יותר איטית, וחלק מהשינויים יאבדו בגלל פתיחה פתאומית של חלון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:10, 4 ביוני 2017 (IDT)
בנוגע לפי חמש - לא מדדתי, אבל אם אני זוכר נכון זה בודק כל 15 שניות כך שזה לדעתי לא כל כך מעמיס. אף שינוי לא יאבד בגלל דיאלוג קטן שקופץ, אין מה לדאוג. אורשיחה • 18:15, 4 ביוני 2017 (IDT)
זה תלוי במחשב שעליו כל אחד עובד. אצלי יותר מפעם בכמה דקות זה רע. אם היית מארגן hook, היה על מה לדבר. אבל אני לא יודע אם זה אפשרי בכלל. כל פתיחה של חלון מוקפץ גורמת לאיבוד, תמיד, בלי קשר לסקריפט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:19, 4 ביוני 2017 (IDT)
IKhitron, "כל פתיחה של חלון מוקפץ גורמת לאיבוד, תמיד". איבוד זמן או מידע?
התנגשות1.pngהתנגשות.png
חזרתישיחה 14:51, 17 ביוני 2017 (IDT)
איבוד מידע, ולאו דווקא בסקריפט הזה, אלא בכלל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:31, 17 ביוני 2017 (IDT)

עיצובית שוב כאן[עריכת קוד מקור]

היי. שמש:Itzuvit#וואו!!!!, וממה שמעתי עליה בעבר, זה בהחלט שווה אזכור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 08:24, 5 ביוני 2017 (IDT)

בהחלט שווה אזכור. נקווה שהיא תרבה להיכנס לכאן. ‏Guycn2 · ☎‏ 08:40, 5 ביוני 2017 (IDT)

הפיכת גאדג'ט ללא דיפולטי[עריכת קוד מקור]

שלום לחברים.

לפני הרבה שנים כתבתי כלי, שמאז שודרג למעלת "גאדג'ט", שתפקידו לעזור ליצור תבניות לקישורים לאתרים חיצוניים, דוגמת "ynet", הארץ, nrg ועוד. (אין לבלבל זאת עם כלי הבוקמרקלטים שכתב משתמש:שמוליק). מדובר בכלי שהוסיף את הכפתור אשף הקישורים לסרגל הכלים בעורך קוד מקור. הכלי לא עודכן הרבה מאד זמן, למרות שבזמן הזה הרבה מהתבניות שהכלי תומך בהן השתנו. עובדה זו, בצירוף העובדה שאף אחד מהעורכים לא התלונן ולא דיווח על בעיות, גרמה לי לחשוב שכנראה הכלי לא נמצא בשימוש נרחב. עקב כך, ואחרי התייעצות קצרה, החלטתי לשנות את מעמדו של הגאדג'ט הזה, ולהסיר ממנו את המעמד של "ברירת מחדל". אם מישהו חש בחסרונו של הכלי, ניתן להפעיל אותו דרך העדפות => גאדג'טים, והפעלת הוספת כפתור להוספת קישורים חיצוניים בסרגל הכלים. בברכה - קיפודנחש 19:37, 10 ביוני 2017 (IDT)

סקריפט הפניות[עריכת קוד מקור]

לבקשתי יצר אור (כבוד) סקריפט ליצירת הפניות ישירות מהערך, הסקריפט מוסיף (במרחב הערכים) קישור "צור הפניה" תחת כותרת "כלים" בתפריט הצד. ניתן ליצור הפניות מרובות בהפרדת השמות בתיבה באמצעות מקל אנכי (|). תבנית:לכו ליצור הפניות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ח בסיוון ה'תשע"ז • 19:39, 11 ביוני 2017 (IDT)

יש להוסיף את הקטע הבא לדף הסקריפטים האישי שלכם:
importScript('משתמש:1Or/Redirect.js');
בברכה, אורשיחה • 19:47, 11 ביוני 2017 (IDT)
ניסיתי עכשיו בהצלחה. נחמד מאוד. תודה רבה! יזהר ברקשיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ז • 20:02, 11 ביוני 2017 (IDT)

שינוי כללי הכתיב המלא בשפה העברית[עריכת קוד מקור]

היי. החל מיום ראשון, 18 ביוני, משנה האקדמיה ללשון העברית את כללי הכתיב החסר בשפה העברית. מעכשיו התוספות של י' ושל ו' יהיו "רשמיות". בריכה במקום ברכה, עוצמה במקום עצמה, וכך הלאה, כדי לא לבלבל עם מילים אחרות. תהנו. ו-Eldad. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:12, 12 ביוני 2017 (IDT)

אני משער שהתכוונת לכתיב מלא (או כתיב חסר ניקוד). איפה האסמכתא? דוד שי - שיחה 06:30, 12 ביוני 2017 (IDT)
תודה רבה, יגאל, זו הודעה מאוד חשובה, שתעניין את כולנו. תוכל לצטט אסמכתה? אלדדשיחה 08:13, 12 ביוני 2017 (IDT)
זה המסמך. אני אישית קיבלתי אותו באימייל מחבר, ואין לי מושג מה מקורו ברשת. לא מצאתי באתר שלהם. יזהר ברקשיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ז • 11:33, 12 ביוני 2017 (IDT)
כן, דוד זאת הכוונה. תודה, יזהר. אלדד ודוד, זה שודר אתמול בחדשות הלילה עם רוני נוימרק.
המקרים שהפתיעו או עצבנו אותי, או נראו לי חשובים, מתוך המסמך, ואשמח לשמוע את עמדתכם, במיוחד של אלדד: כול, מוחרת, צוהריים, ניסוייים, מתמטי, היריון, ריאיון, אישמר, אימנע, איבנה, איאלץ, תיאטרון, ריאלי, וווו, קריית-, ראיה, מסוים, שיט, ה"ועד". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:34, 12 ביוני 2017 (IDT)
בכלל ב' סעיף 4, רשום שהמילה "כל" בנסמך נכתבת בלי ו'. במקרים אחרים, כמו "קודם כול", "סך הכול" – למיטב ידיעתי תמיד היה צורך ב-ו', זה לא חדש. ‏Guycn2 · ☎‏ 13:13, 12 ביוני 2017 (IDT)
נראה לי מזוייף.
ראשית, מבחינת העיצוב: שימו לב לשתי השורות בגופן Arial, בעוד שאר המסמך כתוב בגופן סריפי (Narkisim?), גם הכותרת לנספח אינה מעוצבת, וגם המספור של ההערות בתוך הטקסט אינו מעוצב.
בנוסף, היה מתאים שיופיעו בהקדמה לכללים, הסתייגויות או הערות באשר לשינוי, ומה גרם לו, וזה לא בנמצא. על כן, נדמה לי שמישהו חמד לצון. נדב ס.שיחה 13:51, 12 ביוני 2017 (IDT)
עד כדי פרסום בחדשות הערוץ הראשון? יותר הגיוני שזאת פשוט טיוטה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:06, 12 ביוני 2017 (IDT)
שמחתי לגלות שהאקדמיה קיבלה את עמדת ויקיפדיה העברית באשר לכתיב של מילים המנוקדות בקמץ קטן, כגון חוכמה, אבל זה מסבך אותנו עם אמנות, שאנו כותבים כך כדי להבדיל מאומנות. דוד שי - שיחה 21:04, 12 ביוני 2017 (IDT)
באשר לחשד שהמסמך מזויף: בדקתי עם ידידתי אסתר גולדנברג, חברת האקדמיה ללשון העברית, והיא אישרה לי שהאקדמיה אישרה לפני ימים אחדים שינויים בכללי הכתיב המלא, כך שסביר שזהו מסמך מקורי ואמין. היא הסבה את תשומת לבי לשינוי שישמח את חנה: מעתה נכתוב ארכיאולוגיה ולא "ארכאולוגיה". ידי בוט ההחלפות תהיינה מלאות עבודה לאחר הפרסום הרשמי של המסמך. דוד שי - שיחה 21:22, 12 ביוני 2017 (IDT)
אולי על הדרך הגיע הזמן שנתחיל לכתוב "אימא" וניפטר מההחלפה השגויה לכתיב "אמא". ‏Guycn2 · ☎‏ 21:31, 12 ביוני 2017 (IDT)
זו לא החלפה שגויה, היא נגזרת של אם ולכן יותר יפה בלי י'. יגאל, אלו תוספות רשמיות או רישמיות? ביקורת - שיחה 21:36, 12 ביוני 2017 (IDT)
מה זה רשמיות? הקובץ הוא לא רשמי, חכה לשבוע הבא. ההחלטה תהיה רשמית, ותשנה את הכתיב של השפה. ומעכשיו כתבו אימא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:38, 12 ביוני 2017 (IDT)
לפי האקדמיה, יש לכתוב "אימא".Guycn2 · ☎‏ 21:42, 12 ביוני 2017 (IDT)
רישמי, רישמיות. החלטה אומללה של האקדמיה, מקווה מאד שהספרות העברית תמשיך להיות יפה ותשפוך לה לאקדמיה קיתון בפניה. ביקורת - שיחה 22:27, 12 ביוני 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── האם האקדמיה שומרת על קשר עם ויקימדיה ישראל? האם ניתן לברר את אמיתות הדברים? – אסף (Sokuya)שיחה 22:31, 12 ביוני 2017 (IDT)

למה שהאקדמיה ללשון העיברית (גוף שנוסד ומופעל מטעם חוק מדינה) תהיה בקשר עם גוף פרטי כמו ויקימדיה? אם כבר זה צריך להיות הפוך, ויקימדיה ישראל צריכה להיות בקשר עם האקדמיה. והתשובה היא לא (לפחות עד כמה שאני יודע). כיום אם יש שאלה שרוצים לשאול את האקדמיה אז ויקיפד פונה אישית (כמו כל אחד אחר שיכול לפנות). אני למשל כבר פניתי אליהם פעמיים. אני יודע שנעשו מאמצים שהם יפעילו דף כמו שמפעילה הספריה הלאומית או שיהיה מישהו מטעמם שיעזור בויקיפדיה:ייעוץ לשוני אבל זה עדין לא קרה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:11, 13 ביוני 2017 (IDT)

חלק ניכר מהדוגמאות שהובאו לעיל היו נכונות גם קודם, וגם לא מצאתי במסמך המקושר שהם שינו ל"רישמיות". אולי פספסתי. על כל פנים, אשמח אם מישהו יביא את עיקר השינויים הרלוונטיים. נרו יאירשיחה • י"ט בסיוון ה'תשע"ז • 10:46, 13 ביוני 2017 (IDT)

דוד שי אני מרגישה אידיוטית, לאחר שהבאתי את בשורת הארכאולוגיה לכל מיני אנשים והתרגלתי לכתוב בלי י', עכשיו הם משנים את דעתם. אני לא מבינה את הזיגזג הזה. ): ערן לתשומת לבך בעקבות בקשתי בנושא בוט. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 18:55, 13 ביוני 2017 (IDT)

גאדג'ט cat-a-lot[עריכת קוד מקור]

שלום לחברים.

אתחיל בסיפור: בשחר נעוריו של הגאדג'ט הזה, שנסרג במקור בקומונז, הוא ידע לטפל רק בקבצים (כלומר תמונות). באותה עת, החבר משתמש:Matanya ביקש ממני לנסות לאלף את הגאדג'ט כך שיעבוד גם עבור דפים רגילים וקטגוריות משנה, לא רק לקבצים. זה היה אתגר מעניין, ואחרי לא מעט דם, יזע וקללות, הצלחתי ליצור מוטציה של הגאדג'ט שעובדת עבור דפים, ומאז המוטציה הזו מותקנת בוויקיפדיה בעברית. מאז חלפו שנים לא מעטות, וכותבי הגאדג'ט המקורי לימדו גם אותו לעבוד עבור קבצים וקטגוריות משנה, ולעבוד כששפת המשתמש היא מימין לשמאל. יש יתרון בשימוש בגאדג'ט מקומונז במקום בגרסה המעוותת המקומית, כמו למשל תחזוקה ותיקון בגים, ותכונות משופרות שמדי פעם נוספות. בעבר ניסיתי כמה פעמים להפעיל את הגאדג'ט על ידי טעינת העותק מקומונז, אך ללא הצלחה.

ועכשיו החדשות: אחרי עוד קצת מאמץ וחריקות, הצלחתי להפעיל את הגאדג'ט מקומונז, ובעקבות ההצלחה שיניתי את הגאדג'ט המקומי, הסרתי את הקוד שנכתב לפני שנים, והחלפתי אותו בארבע-חמש שורות שטוענות את הגאדג'ט מקומונז. השינוי העיקרי הוא שכעת החלונית הזעירה של cat-a-lot זזה לפינה הימנית תחתונה של המסך, מהפינה השמאלית תחתונה שם הייתה קודם. אם אתם משתמשים בגאדג'ט, אנא דווחו על כל תקלה שאתם מוצאים, וננסה לתקן. בברכה - קיפודנחש 01:26, 14 ביוני 2017 (IDT)

גם באג ה-cirrussearch תוקן, גדול. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:42, 14 ביוני 2017 (IDT)
כל הכבוד, גם על אילוף הגאדג'ט הראשוני בעבר, וגם על יבוא העדכון הנוכחי, כה לחי! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:34, 14 ביוני 2017 (IDT)
תודה רבה! ביקורת - שיחה 08:41, 14 ביוני 2017 (IDT)
מעולם לא הצלחתי ללמוד להשתמש בכלי הזה, תמיד משהו השתבש לי. ניסיתי בוויקישיתוף ועבדתי קשה יותר לתקן. משהו כנראה במוח שלי עובד אחרת. האם אפשר לכתוב מדריך מסודר בעברית עם צילומי מסך המסביר צעד צעד, איך מעבירים קטגוריה שלמה על כל תמונותיה לקטגוריה אחרת? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 09:54, 14 ביוני 2017 (IDT)
ראי שיחת מדיה ויקי:Gadget-Cat-a-lot. דוד שי - שיחה 18:38, 14 ביוני 2017 (IDT)
העברת כל הדפים, הקבצים, ותת הקטגוריות מקטגוריה א' לקטגוריה ב':
 1. צרו את קטגוריה ב' אם עדיין לא קיימת: הגאדג'ט לא אוהב לעבוד עם קטגוריות לא קיימות (בעריכה ידנית, אפשר בהחלט לקטרג דפים גם אם דף הקטגוריה לא קיים)
 2. היכנסו לקטגוריה א', והפעילו את הקטלוט.
 3. לחצו בתפריט הקטלוט על "בחר הכל". אם בדף הקטגוריה מופיעים מאות דפים, או קטגוריות משנה, לא רצוי לנסות להעביר את כולם במכה אחת. במקרה כזה עדיף לבחור ידנית 40-50 דפים, ולחזור על הפעולה. הקטלוט עובד רק על הדפים שמוצגים, כך שאם יש בקטגוריה יותר מ-200 דפים, (וקישורית "לדף הבא"), ממילא תצטרכו לבצע את הפעולה בחלקים.
 4. אחרי שהדפים סומנו (הדפים המסומנים מקבלים רקע צהוב-ירקרק מגעיל, כעין הנזלת), כיתבו את שם קטגוריה ב' בשורה העליונה של תפריטון קטלוט, ולחצו Enter
 5. אחרי הלחיצה, תוכן התפריטון משתנה, וכעת רואים את קטגוריה ב' איפשהו באמצע התפריטון, מעליה קטגוריות העל שלה, ומתחתה קטגוריות המשנה שלה. משמאל לכל קטגוריה שמופיעה בתפריטון, מופיע העבר הוסף. לחיצה על "העבר" תעביר את הדפים הבחורים/המסומנים מקטגוריה א' ל-ב', ובחירה על "הוסף" תוסיף אותם לקטגוריה ב' בלי להסירם מ-א.
 6. אם במקרה חלק מהדפים/קבצים/תת קטגוריות כבר מופיעים בקטגוריה ב', קטלוט פשוט ידלג עליהם (אם לחצתם "הוסף"), או יסיר אותם מקטגוריה א' אם לחצתם "העבר": במילים אחרות, הוא לא אמור לייצר קישור נוסף לקישור שכבר קיים בדף לקטגוריה.
 7. אפשר להחליף את שלב 4 בניווט מקטגוריה א' לקטגוריה ב' בתפריטון: למשל אם יש לשתי הקטגוריות קטגוריית על משותפת, היא תופיע מעל קטגוריה א' בפעם הראשונה שפותחים את התפריטון. לחיצה על קטגוריית העל בתפריטון תעבור אליה (בתפריטון בלבד - אתם עדיין בדף של קטגוריה א' בוויקיפדיה), וכעת קטגוריה ב' תופיע מתחת לקטגוריית העל. בשלב זה תוכלו כבר ללחוץ על "העבר" או "הוסף" שמופיעים משמאל לקטגוריה ב'. אפשר להמשיך לנווט תוך טיפוס למעלה ולמטה בעץ הקטגוריות, עד שתגיעו לקטגוריית היעד הרצויה, או, כפי שמתואר למעלה, אפשר לכתוב את שם קטגוריית היעד ישירות בשורה העליונה ולהקיש אנטר. ההסבר אולי נשמע מסובך, אבל זה רק בגלל מגבלות המסביר: התפעול עצמו הוא קל, פשוט, נעים ונוח. תוכלו לנסות איך ניווט עובד (בלי ללחוץ "העבר/הוסף") בלי לגרום לשום שינוי, על ידי פתיחת דף קטגוריה כלשהי, וניווט ברחבי עץ הקטגוריות (דקדוקי עניות: "עץ הקטגוריות" הוא לא עץ אלא גרף, אבל זה לא רלוונטי לנושא הניווט). מידע נוסף בדף התיעוד. אין צורך לזכור את הקישור לדף התיעוד שדוד הוסיף כאן - כמו רוב הגאדג'טים, גם קטלוט מקשר לדף התיעוד שלו מהעדפות => גאדג'טים.
קיפודנחש 23:21, 15 ביוני 2017 (IDT)

מפגש קיץ 2017[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,

אני מזכיר שכרגע מתקיים דיון לעניין מפגש הקיץ של ויקיפדיה לשנת 2017. ההחלטה הסופית לגבי מיקום המפגש תיקבע בהקדם, כך שמי שלא השתתף, מוזמן. Ranl-WMIL - שיחה 14:21, 14 ביוני 2017 (IDT)

שאלה: האם ניתן לאנונימים להשתתף? ראו את עריכתו של האנונימי כאן. בברכה, BDaniel - שיחה 06:35, 15 ביוני 2017 (IDT)
במפגש כל אחד יכול להשתתף. בשאלת קביעת מקום ומהות המפגש יתכן שלא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:42, 15 ביוני 2017 (IDT)
מי שרוצה להקפיד על האנונימיות יגיע למפגש בתוך ארגז קרטון, או לפחות עם מסכה על הפנים. דוד שי - שיחה 06:35, 16 ביוני 2017 (IDT)

ויקייטנה 2017[עריכת קוד מקור]

מיזם ויקייטנה ישוב להיות פעיל בקרוב, אז אם אתם רוצים לתרום לוויקיפדיה כמה שיותר בצורה מיוחדת ושונה, הצטרפו לויקייטנה!
המעוניינים להירשם מתבקשים לחתום כאן. המקיסט --- על דא ועל הא 13:36, 17 ביוני 2017 (IDT)

המקיסט, יש שני אפשרויות של ימים שיפתח: היום (היום שבו החטיבות ביינים והתיכונים יוצאים לחופשה) או ב-30 ביוני (היום שבו היסודיים יוצאים לחופשה). איזה מהם עדיף יותר לפתיחת המיזם? בברכה, BDaniel - שיחה 08:33, 20 ביוני 2017 (IDT)
אם נצא מנקודת הנחה שאין הרבה תלמידי יסודי שעורכים בוויקיפדיה, אתם מוזמנים להתחיל ממחר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:31, 20 ביוני 2017 (IDT)
לדעתי אפשר להתחיל גם מהיום (אחה"צ), ומקסימום עם יש תלמידי יסודי (יכול להיות שיש, או שיהיו), הם יערכו כשיוכלו (בטח עד ה-30 הם פחות יערכו, ומאז הם יוכלו יותר). בינתיים אבל צריך להוסיף עוד רעיונות ולגייס עוד משתתפים (יש רק שלושה, זה מעט).המקיסט --- על דא ועל הא 10:54, 20 ביוני 2017 (IDT)
המקיסט, אולי לבקש שיוספי את זה במדיה ויקי:Sitenotice או במדיה ויקי:Anonnotice (אני לא יודע מה ההבדל המדויק ביניהם). בברכה, BDaniel - שיחה 12:46, 20 ביוני 2017 (IDT)
יכול להיות נחמד. אני גם לא יודע מה ההבדל ביניהם. השאלה היא מי אחראי על זה? המקיסט --- על דא ועל הא 13:32, 20 ביוני 2017 (IDT)
Anon כשמו כן הוא - לאנונימיים, כלומר מדובר בהודעה לקוראים שאינם רשומים. נראה לי עורכי ממשק יכולים לערוך דפים במרחב מדיה ויקי, יגאל? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בסיוון ה'תשע"ז • 15:23, 20 ביוני 2017 (IDT)
כן, זה נכון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:46, 20 ביוני 2017 (IDT)
יגאל, תייגתי אותך כדי שתביע את דעתך האם ראוי להוסיף סייטנוטיס כזה, ואם כן אז שתדע להוסיף. סליחה שלא הבהרתי, הנחתי שאם כבר הגעת תתייחס גם להצעתו של דניאל. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בסיוון ה'תשע"ז • 16:10, 20 ביוני 2017 (IDT)
אז זהו, שעוד לפני שפנית אליי אז חשבתי מה דעתי בנושא, ולא הצלחתי להגיע למסקנה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:11, 20 ביוני 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בוקר טוב משתמש:המקיסט ומשתמש:BDaniel. האמת שגם אנחנו בוויקימדיה ישראל חשבנו להשיק "ויקייטנה" במהלך הקיץ הקרוב (אבל אין לנו זכויות יוצרים קריצה), ואף התחלנו לעבוד על מודל מסוים בסיועם של אור ויותם. המחשבה שלנו הייתה לגבש רשימה של עורכים צעירים, בעלי ניסיון מועט בוויקיפדיה, ובהמשך ליצור איתם קשר ולהזמין אותם למפגש אצלנו בעמותה, על מנת לתת להם קצת טיפים איך עורכים בוויקיפדיה, ולספר להם על התחומים השונים בהם ניתן לתרום. אני חושב שבהחלט יש מקום לשילוב בין שני הרעיונות, ואולי אפשר, כבר בפנייה שלכם למשתמשים, להזמין אותם למפגש שאנחנו מתכננים (אנחנו כרגע מגבשים את הפרטים האחרונים). מה דעתכם? Ranl-WMIL - שיחה 10:52, 21 ביוני 2017 (IDT)

לדעתי, זה יכול להיות רעיון טוב להזמין למפגש הנ"ל. אני בעד.המקיסט --- על דא ועל הא 13:19, 21 ביוני 2017 (IDT)
Ranl-WMIL, לא הבנתי איזה מפגש? בברכה, BDaniel - שיחה 09:29, 22 ביוני 2017 (IDT)
BDaniel, מפגש העורכים החדשים שאנחנו מארגנים. ראה התייחסותי למעלה. Ranl-WMIL - שיחה 10:09, 25 ביוני 2017 (IDT)
Ranl-WMIL, האם מדובר במפגש קיץ 2017 או שמא זה משהו אחר? בברכה, BDaniel - שיחה 12:50, 25 ביוני 2017 (IDT)
משהו אחר. אורשיחה • 13:12, 25 ביוני 2017 (IDT)

ספריית מדיה ויקי שלא נטענת אוטומטית יותר[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. כפי שפורסם לא מזמן, אחת הספריות של מדיה ויקי, util, לא נטענת יותר אוטומטית. לכן סקריפטים רבים נשברו. יש שתי דוגמאות בדף וק:ד#כפתור צפיות. מי שלא עשה את התיקון, כדאי שיעשה עכשיו. עשיתי חיפוש של הבעיה במרחב המשתמש. לפניכם רשימת משתמשים שיש סיכוי גדול שקיימת אצלם בעיה, גם אם טרם זיהו זאת: מש:1Or, מש:AdiNargasi, מש:Assafn, מש:Bharel, מש:Crazy Ivan, מש:Crocsh, מש:Doc Taxon, מש:Eladk, מש:Eldad, מש:Fxp300, מש:Guycn2, מש:Kotz, מש:Lionster, מש:Matanya, מש:Mikey641, מש:Nurick, מש:Ofekalef, מש:R9109, מש:Wagino 20100516, מש:Xaris333, מש:Yanki14, מש:Ymm, מש:Yonidebest, מש:Yova, מש:ביקורת, מש:דיידרים, מש:המקיסט, מש:חזרתי, מש:חיים 7, מש:ערן, מש:קובי כרמל, מש:קיפודנחש, מש:רונאלדיניו המלך, מש:Ravit, מש:TMagen, מש:TZivyA. לכל אחד מהם יש בין 1 להרבה קבצים פגומים. הרשימה המלאה של קבצים נמצאת בדף [4]. חפשו שם את כל המופעים של השם שלכם. ניתן לראות את דרך התיקון בשתי הדוגמאות שהזכרתי. אם לא הבנתם או לא מכירים איך לעבוד עם קוד, תשאלו או תבקשו עזרה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:17, 18 ביוני 2017 (IDT)

כן, לי זה מציק כבר הרבה זמן. אבל אני לא מצליח ללמוד מהדוגמאות איך לסדר את זה אצלי. ביקורת - שיחה 15:33, 18 ביוני 2017 (IDT)
ככה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:43, 18 ביוני 2017 (IDT)
גם אני לא הבנתי, מה אני אמור לשנות? קרוקס שיחה 16:30, 18 ביוני 2017 (IDT)
להוסיף בתחילת הדף (במקרה הספציפי שלך, משתמש:Crocsh/common.js) את הקוד
mw.loader.using( [ 'mediawiki.util' ] ).then( function() {
ובסוף הדף את הקוד
});
. בברכה, אורשיחה • 16:41, 18 ביוני 2017 (IDT)
כן, זה לא מושלם, אבל למי שלא מבין בדברים הללו, זה יעבוד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:56, 18 ביוני 2017 (IDT)
במה זה מפריע? AdiN - שיחה 17:17, 18 ביוני 2017 (IDT)
אם כפתורים שציפית להם לא מופיעים, או מופיעים ולא עובדים כשלוחצים עליהם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:27, 18 ביוני 2017 (IDT)
IKhitron, שתי שאלות: הראשונה – אודה אם תבדוק שערכתי נכון כאן; והשנייה – למה יצרתי את משתמש:חזרתי/LOG? אפשר למחוק אותו? תודה רבה, חזרתישיחה 19:54, 18 ביוני 2017 (IDT)
א' גרנדיוזי, אבל בסדר. ב' לא יודע למה יצרת. לא אתה אמור לדעת? או קובי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:59, 18 ביוני 2017 (IDT)
לפני שנתיים... לך תזכור... דף הלוג נראה כמשהו חד־פעמי לצורך איזשהו דיבוג. יכול להיות? קובי? חזרתישיחה 20:06, 18 ביוני 2017 (IDT)
הסיבה המקורית ליצירת הדף כבר לא חשובה. אתה יכול למחוק בביטחון מלא שהדף לא יחסר לאף אחד. קיפודנחש 19:36, 20 ביוני 2017 (IDT)

כלי חדש לצפייה בוויקינתונים לקהל הרחב[עריכת קוד מקור]

היי. עד עכשיו, כשחיפשנו משהו בוויקינתונים, זה היה מאוד טכני. היה צריך להשתמש בשפת תכנות SPARQL, שגם אני טרם הצלחתי להבין אותה. מעכשיו יש כלי עבור כולם. זה לא ממש יעזור לאנשים ה"טכניים", אבל לאלו שפחות מבינים בזה נראה לי טוב מאוד: VizQuery. לדוגמה, מצאו את הערים בישראל:

 1. פתחו את הקישור.
 2. נקבע כלל "is a city" בצורה הבאה:
 3. לחצו על Add rule.
 4. תקבלו טקסט
  item has a property CLICK TO SET PROPERTY that is CLICK TO SET ITEM
  
 5. לחצו על "CLICK TO SET PROPERTY", והקלידו "is" תקבלו מספר תשובות להשלמה אוטומטית, בחרו את הראשונה ("instance of").
 6. לחצו על "CLICK TO SET ITEM", והקלידו "city", מבין התשובות בחרו את הראשונה ("type of municipality").
 7. נקבע כלל "in israel" בצורה הבאה:
 8. לחצו על Add rule.
 9. לחצו על "CLICK TO SET PROPERTY", והקלידו "country" תקבלו מספר תשובות להשלמה אוטומטית, בחרו את הראשונה ("suveren state of this item").
 10. לחצו על "CLICK TO SET ITEM", והקלידו "Israel", מבין התשובות בחרו את הראשונה ("country in Western Asia").
 11. לסיום, לחצו על כפתור ההרצה הכחול "Query".
 12. תראו רשימת הערים בישראל, כולל קישור ותמונה.

בהצלחה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:39, 21 ביוני 2017 (IDT)

תודה, תיעדתי בעזרה:שימוש במידע מוויקינתונים. דוד שי - שיחה 20:30, 27 ביוני 2017 (IDT)

שימו לב, מנטרים: מערכת ORES לא מתפקדת עקב תקלה[עריכת קוד מקור]

יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:58, 23 ביוני 2017 (IDT)

זה התחיל עכשיו לעבוד חלקית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:56, 23 ביוני 2017 (IDT)