ויקיפדיה:כיכר העיר/ארכיון 149

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


הצבעות על ערכים מפוזיציה[עריכת קוד מקור]

הסתכלתי על המצביעים בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:אדם גולד ובויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:בלון טראמפ התינוק. דעתם של המחקנים והמכלילנים ברורה (ולרוב הנימוק שלהם מראה שזו גישתם). אבל בגלל שכאן מדובר על ערך על דמות מהימין (מתנגדי פרקליטות = תומכי ביבי, בימים אלו) ועל תופעה של הגחכה משמאל אפשר לראות את המצביעים מפוזיציה ימין-שמאל. כמובן שיבואו המצטדקים ויסבירו את ההבדל בין הערכים ולמה באחד הצביעו בעד מחיקה והשני בעד השארת הערך. תחסכו את זה מאיתנו כאן, קל מאוד ללכת להצבעות עבר על ערכים "פוליטיאים" ולראות שיטתיות של אותם מצביעים. פשוט בגלל שההצבעות במקביל אז זה בולט. מה שלי מפריע זה שוויקיפדיה העברית לא מצליחה לאמץ שיטה יותר אובייקטיבית להגדרת חשיבות אלא שיטה שמבוססת על רוב ימני או שמאלי בקרב ויקיפדים בעלי זכות ההצבעה שמעוניינים להשתתף בהצבעות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 19:11, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

יונה, העלית פה נקודה חשובה במיוחד. אתמוך בכל מאמץ שעשוי לתקן את העוול הזה. peledy - שיחה 19:16, 4 באוקטובר 2020 (IDT)
אם מדברים, האם הקול של מגזין יהלום בהצבעה על בלון טראמפ התינוק עוד תקפה בגלל שהוא נחסם? Omer abcd - שיחה 22:36, 4 באוקטובר 2020 (IDT)
זה תלוי עורך. לפעמים פוליטיקה באמת מגיעה לויקיפדיה, ואין מה לעשות (למרות שזה ברור שויקיפדיה לא אמורה להיות כלי פוליטי, אלא נייטראלית). PRIDE! - שיחה 02:27, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
יש בהחלט מה לעשות, כמו חוקים ותקנות, כך שהצבעת המחלוקת הנלעגת על מיקי זוהר היה נמנעת. peledy - שיחה 02:59, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
הצבעות על ערכים בעלי אופי פוליטי הן מיעוט מתוך סך כל ההצבעות. אני לא יודע איזו שיטה אלרנטיבית יכולה להיות כדי להכריע בערך פוליטי. גילגמש שיחה 05:19, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן, לפעמים מגיעים למצב שבו העורכים מצביעים מפוזיציה קבועה מראש, וחבל. אבל למיטב ידיעתי אין שיטה יותר טובה. נמנה אדם שתפקידו שדעתו תהיה שווה יותר משל אחרים ורק הוא יוכל להכריע (אין כזה דבר אדם אובייקטיבי)? נאמן בינה מלאכותית לאתר ערכים חסרי חשיבות (היא תהיה מוטה בהתאם למתכנת שלה)? כמו שנאמר בהקשר אחר: "הדמוקרטיה היא שיטת המשטר הגרועה ביותר הקיימת, מלבד כל יתר שיטות המשטר שנוסו עד היום". מיכאל.צבאןשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 09:20, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אני מתקשה להבין את הטענה ביחס לעורכים ימנים או שמאליים בהקשר של דיוני חשיבות, ההנחה היא שעורך בעל דעות שמאל ירצה להצביע בעד השארת הערך על הבלון לאור עמדותיו? אמירושיחה 09:31, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
זאת לא הנחה זו עובדה, בכוונה לא הבאתי שמות של משתמשים משום צד, אבל אתה יכול לבדוק מול דיוני עבר בנושאים יותר פוליטאים. למה זה ככה? כאן זו כן הנחה. היום, בכל העולם ולא רק בישראל, יש הקצנה כך שכמעט ואין מרכז אלא ימין ושמאל קיצוניים. בגלל זה הבחירות היו ביבי או רק לא ביבי. בגלל זה לאחר הבחירות בארצות הברית היו קולות לשינוי שיטת ההצבעה מאיזוריות למוחלטות וקריאות הזיות יותר להיפרדות של קליפורניה מארצות הברית. זה לא קרה למשל כשג'ורג' בוש הבן, שגם נחשב לקיצוני, נבחר. זה קרה באנגליה סביב הברקזיט, זה קרה בצרפת שמועמדת הימין הקיצוני עלתה לסיבוב השני בשתי מערכותת בחירות, מה שלא קרה לפני כן מעולם. זה קרה בגרמניה עם התחזקות מפלגות בעלות השקפה נאו-נאצית ונגד זרים. ואני מניח שמי שמתענין בפוליטיקה בעוד מדינות יוכל להביא עוד דוגמאות. לאור ההקצנה הזו, השמאל יעשה כל דבר שיוצא נגד הימין, גם אם לפני עשור הוא לא היה מסכים עם זה. וכן הימין יעשה הכל נגד השמאל. זו גם הסיבה שליבסקינד שנחשב בימין שנים רבות, נהפך להיות אנטי ימין בכתבה אחת נגד אחד מתומכי נתניהו בתקשורת. כי מי שנגד עיתונאי שמזוהה עם הימין הוא נגד הימין ונגד נתניהו ולכן שייך לקבוצת אנטי־ביבי.
ולכל מי שמודאג מזה, ויש סיבה טובה, זה תופעה שבסוף מרוב אבסורדים היא תעלם והאנשים יחזרו להיות יותר במרכז. אני רק מקווה שזה יקרה מרוב אבסודרים ולא מסיבות רציניות וחמורות יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:06, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא כל כך מקבל את הניתוח של יונה. בסך הכל הקיצון מאפיין מעטים. וזה גם לא קשור כל כך לוויקיפדיה כי קיצונים מכל הצדדים מנסים לתקן את העולם, נכנסים בדרך כלל למלחמות עריכה אינסופיות ופשוט נחסמים. אני מסכים, עם זאת, שיש בעיה מסוימת בערכים פוליטיים ודעתו של הוויקיפד משפיעה עליו. אני משתדל לא להתעסק בערכים שיש לי עניין פוליטי בהם ומגביל את עצמי לדיון בדף שיחה ולא עורך בהם. אם יש הצבעה אני לא נמנע מהשתתפות, אך משתדל לשמור על נייטרליות עד כמה שהדבר אפשרי. אם אני חש שאין לי יכולת כזאת כי הנושא חשוב לי מדי, אעדיף לא לקחת חלק בהצבעה. מעבר לזה אני לא חושב שיש משהו שיש בכוחנו לעשות. מותר הרי לוויקיפד להצביע בעד דבר מה גם אם זה במקרה (או לא במקרה) תואם את עמדותיו. ואם נבטל את ההצבעה אז איך נכריע? נעביר לוועדה? כאילו שלוועדה אין עמדה פוליטית. וגם מה זה נושא פוליטי? כל דבר הרי למעשה יכול להיות פוליטי במידה זו או אחרת. לכן, אני מעדיף להשאיר את המצב כמו שהוא, גם אם יש לפעמים הצבעות שיוצאות משליטה והתוצאה המתקבלת היא לא אופטימלית. אפשרות נוספת היא להעביר לבירוקרטים אפשרות להכריז על הצבעה חוזרת אם התוצאה מנוגדת באופן מובהק לרוחה של ויקי. לא יודע אם זה רלוונטי וכאמור גם לבירוקרטים עשויה להיות עמדה מגובשת לגבי העניין הזה אבל הם בכל זאת נבחרים בקפידה אז יתכן שזה יכול לסייע. בכל מקרה מדובר במקרים בודדים אז ספק אם הדבר נחוץ. גילגמש שיחה 10:42, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אופן ההצבעה שלי בשתי ההצבעות הללו מפריך את טענתו של יונה. עמית - שיחה 14:13, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
היום לשים מסכה בארצות הברית זה מעשה פוליטי בלי דרך חזרה, עוד דבר זה להיות פלסטיני שמודה לסיוע רפואי מישראל וישר אתה מקטולג, כמו כן לאנשים "רדיקליים" (אמנם מונח סובקטייבי אבל קל להבין מה ההבדל בין כסיף לבין שלח או בין מרזל לבין אדלשטיין) יש מקומות אחרים להפיץ את תורתם והם בדרך כלל לא עושים זאת כאן, בוודאי עורכים עם וותק. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 14:23, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
יש הבדל מהותי אחד בין שתי ההצבעות: הצבעה אחת היא על ערך די חדש וספק אקטואלי. הצבעה שניה היא ניסיון להעריך מחדש ערך שהיה אקטואלי בשעתו. יכול להיות שצריכים להקל קצת יותר על ערכים אקטואליים ובתמורה להעמיד להם רף גבוה יותר בהמשך, כאשר כבר היה מספיק זמן לצבור מידע איכותי על הנושא. הערה: אין לי מושג לגבי הדיונים הספציפיים. לא הצלחתי כמעט להבין את הטיעונים בעד ונגד מעיון חטוף בדף ההצבעה. Tzafrir - שיחה 15:19, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

לפני שמקטרים, אני רוצה לנסות קצת להבין את הבעיה. הבעיה הבסיסית אינה הבדלי דעות אלא הבדלי ידיעות. הקיטוב יצר מצב שבו חלוקים על האידאולוגיה אלא גם על העובדות. אבל ויקיפדיה היא אחד המקומות שבו אנחנו צריכים לצאת מתיבות התהודה (ערך שדורש שיפור) שלנו ולנסות להסכים על העובדות. אנחנו אנשים הגונים ומנסים לזקק את הידע האנושי. אנחנו צריכים להכיר את הכשלים של דרכי החשיבה האנושית ולנסות להתגבר עליהם. בדיון כזה:

  • לנסות לכתוב בצורה ברורה את העמדה שלי (אם יש כזו).
  • להשתדל לא לחזור סתם על דברי אחרים.
  • לנסות להבין מה האחרים טוענים. על מה הם מסתמכים. יש לנו נטייה למצוא דרכים מאוד יצירתיות להתעלם מנימוקים ואף ממידע שסותר את אמונותינו. לכן דווקא במקרים כאלו צריך להתאמץ ולנסות להבין את טיעוניהם של האחרים.

Tzafrir - שיחה 14:55, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

הציטוט שהוסף על מיקי זוהר נובע אך ורק מעמדה פוליטית, ולא משום סיבה אחרת. אם בן אדם אומר שאין מדובר בעמדתו, אזי אין מדובר בעמדתו. תפקיד ויקיפדיה אינו פרשנות כזו או אחרת. peledy - שיחה 15:05, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
באמת? אין לי מושג לאיזה ציטוט אתה מתכוון. אבל כתרגיל, נסה לשכנע אותי שמה שאתה כותב הוא נכון. ראשית כל תצטרך להציג טוב יותר את דעתך. מבלי לקרוא את הציטוט ואת ההקשר שלו, הטיעון שלפיו אפשר לסמוך על עדותו של אדם לגבי דבריו אינו תקף במקרים רבים. גילוי נאות: למיטב הבנתי עמדותי הפוליטיות שונות משלך. Tzafrir - שיחה 15:19, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:מיקי זוהר. peledy - שיחה 15:26, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
גילגמש אני מסכים עם רוב מה שכתבת אבל ויקיפדים שקיצוניים בדעתם בתחום מסויים לא תמיד יחסמו אלא יבינו מה המגבלות של ויקיפדיה ולפעמים אפילו יפעילו את כל המנגנונים רק כדי לנסות. גם בנוגע לזה שמדובר על שוליים, אני לא בטוח שזה נכון וגם אם כן, רוב ההצבעות הפוליטיות מוכרעות ברוב זעום כך שהטייה של בודדים יכול להיות משמעותי.
עמית לא כתבתי מי אני חושב שנמצא בכל צד וגם לא האם אתה משוייך לצד מסויים, לפי דעתי. מה שכן, טוב שכל אחד ינמק את הצבעתו, כולל אתה. זה יכול להיות שלב ראשון לפני שנתחיל להתיחס לנימוקים ולא רק לספירת ראשים.
Tzafrir קודם כל, כיכר העיר הוא בדיוק המקום לקטר. שנית, אני לא חושב ששאלה פוליטית נובעת בפערי ידע כי זה אומר שכל האנשים בעלי אותו ידע יצביעו לאותה מפלגה - וזה ממש לא נכון. מדובר על הבדלי השקפה. האם ישראל כובשת שטח או לא? אם אתה מסתכל על המצב לפני 100 שנה אז כנראה שכן. אם אתה מאמין ביהדות שכל השטח ניתן ליהודים אז מדינת היהודים היא הסמכות להחזיק בשטח. האם יש כאן פער בידע? לא נראה לי אלא פער באמונה/אורך חיים או איך שלא תקרא לזה. אני מסכים איתך שברוב ההצבעות, לא ברור הסיבות לכאן או לכאן. אני מאוד מסכים שלרוב ההצבעות מגיעים בגלל ששום צד לא מנסה להבין את הצד השני אלא רק מתחפר בעמדתו, ככל שהדיון מתקדם.
ולסיכום, כל מה שבאתי להגיד זה שלדעתי השיטה שלנו לספירת ראשים היא שיטה לא טובה כי היא לא אובייקטיבית, כפי שוויקיפדיה שואפת להיות. אם היתה לי שיטה טובה יותר, הייתי מציע במזנון. אז רק באתי לקטר כאן. מי שזה לא מתאים לו, מוזמן לעבור 2 פסקאות למטה, יש שם כמה זוכי פרס נובל שמחכים שמישהו יכתוב את הערך שלהם בויקיפדיה העברית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:49, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
זה לא סוד ששיטה ההצבעה הישראלית מלאה בחסרונות (אני ספרתי כמעט 30 חסרונות), ולכן אף ויקיפדיה לא אמצה אותה. כבר אמרתי בעבר שאין טעם בעוד דיון עקר במזנון. הדרך היחידה לצאת מהאסון הזה, היא להקים ועדת ביורוקרטים שתלמד את הנושא, גם מוויקיפדיות מובילות בעולם, ותגבש הצעה מקצועית, שעליה יתקיים דיון והצבעה. אגסי - שיחה 16:02, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
עם כל פגמיה אני מעדיף את שיטת ההצבעה שלנו. היא פשוטה לתפעול והיא בכל זאת מבטאת את רצון הקהילה. לדעתי הבעיה נעוצה יותר בהשתתפות דלה יחסית בהצבעות. לעתים נדירות מגיעים ל50-60 מצביעים. לרוב זה בערך 20-30. אילו משתמשים רבים יותר היו מביעים את דעתם זה היה מסייע לדלל את הקולות הקיצוניים. גילגמש שיחה 16:29, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
היא אכן פשוטה לתפעול ונניח שהיא מבטאת את רצון הקהילה (היא בעיקר מבטאת את רצון המצביעים מבין הקהילה) אבל המטרה של ויקיפדיה היא להיות אינציקלופדיה ניטרלית ול אינציקלופיה שמבטאת את כותביה ובזה השיטה לא טובה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:59, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אי אפשר להכריח ויקיפדים להתעניין בהצבעות ולהשתתף בהן. היתי שמח אילו כל הקהילה הייתה לוקחת חלק בהצבעות האלה אבל זה לא קורה. אולי לשלוח תיוג דרך תבנית בעלי ידע למי שמתעניין בהצבעות וכך אנשים יחשפו להצבעות וישתתפו בהן? אין לי הצעה מעשית אחרת לשיפור השיטה. גילגמש שיחה 17:06, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן, טוב שכל אחד ינמק את הצבעתו. אולי אי אפשר לחייב את זה כתנאי להצבעה, ועדיין זה המצב הרצוי. עוזי ו. - שיחה 00:19, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
מה תועיל הנמקה? כאשר יש לפתע התגברות של הצבעה ביום-יומיים האחרונים, במצב צמוד, אז די ברור שזה נובע מגיוסים. אגסי - שיחה 17:21, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

שוטטתי לי קצת בערך ארתור (סדרת טלוויזיה) ומצאתי חברת הפצה בעלת שם מאוד מיוחד. ניגשתי לבדוק את הפריט בוויקינתונים ונתקלתי בהשחתה יוצאת הדופן הזאת, ששורדת כבר מאז פברואר 2019 מבלי שאף אחד יבחין בה! תיקנתי את זה כמובן (היא גם די הצחיקה אותי אז הרגשתי צורך לשתף אתכם). Ori115511 - שיחה 00:10, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

זה מדאיג כי יש השחתות כאלו גם בויקיפדיה העברית, השחתות שעומדות כבר שנים ואף אחד לא מודע להן. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 00:12, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
הבעיה החמורה הזו לא חדשה, יש לנו מזל מאוד גדול שרוב הוונדליסטים לא יודעים להתמודד עם ויקינתונים, או יודעים בכלל על קיומו. היו הרבה השחתות ששרדו שנים ממש וגיליתי עליהם רק כי אנשים תמימים שמו לב אליהן והפנו אותי כי הם ידעו שאני עורך. Mbkv717שיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 00:16, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן סיבה לדאגה ולהגברת הפיקוח. ראו שיחה:קארי לאם. אגסי - שיחה 22:24, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

שלושה זוכים הוכרזו היום, לאף אחד מהם אין ערך אצלנו. משה פרידמן - שיחה 13:28, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

הוויקיפדיה היחידה חוץ מאנגלית בה היו ערכים על כל השלושה לפני היום היא הוויקיפדיה הגרמנית, ואפשר לספור על כף יחד אחת את הוויקיפדיות האחרות שהיו להן ערכים על אחד מהשלושה לפני היום. זה אומר שיש לאן לשאוף, אבל בסך הכול כנראה אין פה מחדל עצום. הארווי אלטר כבר נוצר על ידי מתן י לפני מספר דקות, ואפשר לקוות שלא יעבור הרבה זמן לפני שגם האחרים יזכו לערך עברי (אישית אני לא מרים את הכפפה כי אני מעדיף להימנע מכתיבת ערכים שמחוץ לתחומי הידע הבסיסי שלי, על אף קורס הווירולוגיה המזורז שעבר על כדור הארץ בחודשים האחרונים). Mbkv717שיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 13:38, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
שני הזוכים הנוספים הם מייקל האוטון (אנ') וצ'ארלס רייס (אנ') למי שמתכוון לכתוב אותם. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 13:43, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
ואם כבר, ניתן למצוא בערך פרס נובל לפיזיולוגיה או לרפואה רשימה שלמה של זוכי עבר שעדיין אין להם ערך בוויקיפדיה העברית על אף עשרות ערכים מקבילים בוויקיפדיות זרות. ביקורת - שיחה 14:29, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
יצרתי גם את השאילתה הזו שמוצאת את כל זוכי פרס נובל שאין להם ערך בויקיפדיה העברית אבל יש להם ערך ביותר מ-50 שפות. כרגע יש 24 כאלו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:28, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
נשמע כמו חומר טוב למקבץ שבועי, מתייג את YoavR. אמירושיחה 15:31, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
עקרונית אמירו צודק, אבל משתמשים ללא ידע במדעי החיים (כולל אני) יתקשו להסביר מה זיכה את האישים האלו בפרס נובל, כך שמקבץ כזה לא יהיה בדיוק עממי. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 15:36, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
כדי להקדים תרופה למכה היה כדאי להתכונן לקראת הפרס לשלום שיוענק בשישי (אם כי בנתיים השמועות מדברות על ארגון הבריאות העולמי, תנועת "חיי שחורים נחשבים", ואלכסיי נבאלני הן הבולטות ויש שמועות על טראמפ וגרטה אבל אני אישית בספק. בכל מקרה על כולם יש לנו ערך אבל אולי יהיו הפתעות Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:37, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
אם BLM ונבלני הולכים לזכות בפרס נובל ולא נתניהו ו/או טראמפ, התואר הזה פשט את הרגל. מה BLM עושים למען השחורים? במקום לתמוך בשילוב השחורים, הם מדגישים כל הזמן את הנושא של הגזע. peledy - שיחה 15:49, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
יואב ר. אומנם חסר ערכים על זוכי פרס נובל בתחומי המדעים, אבל עד כמה שאני זוכר יש ערכים הדורשים עריכה או הרחבה על זוכי פרס נובל בספרות ואולי גם בפרס לשלום. כדאי לשקול אולי לשבוע שבו מוענק הפרס. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:57, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
יש ערכים על זוכי פרס נובל של כפסקה וחצי, אשתתף בהרחבתם אם אכן יהיה מקבץ כזה. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 16:13, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
בזה אני מסכים, תנועות כאלו הן עם מטרה מעולה אבל עושות את הדבר באופן צולע (במקום לשבור את הסטגימה היא מנפחת אותה ומאבדת את הפואנטה), נבלני הרבה יותר זכאי לפרס מאשר BLM. התקשורת האמריקאית ובטח שזו שבאירופה רואה את נתניהו וטראמפ כהרבה יותר מנמסיס ואפילו שמגיע להם הפעם (בניגוד לעלבון שהרגיש טראמפ ב2019 ומלבד כ-3 פסגות לא באמת עשה משהו) זה לא יקרה, הפרס הזה היה מדהים אבל עם השנים הפך לעוד כלי ניגוח פוליטי גם אם אנשים שמגיע להם מקבלים את זה. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 16:12, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אפילו יאסר ערפאת הצליח לקבל את התואר הזה איכשהו, כשהוא מעולם לא הפסיק את הטרור. ההסכמים עם האמירויות ובחריין (במיוחד הראשון) הם היסטוריים כי מדובר לראשונה בנורמליזציה בין העמים, דבר חסר תקדים במזרח התיכון. peledy - שיחה 16:37, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

תודה למתן י על כתיבה בקצב מסחרר של הערך השני. שיקולי הפרס כמו כל דבר פוליטיים ומושפעים מרוחות חולפות. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 17:13, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
מצטרף לתודות למתן. הוספתי את שמות הזוכים לתבנית:חדשות ואקטואליה. נקווה שגם השלישי ייכתב במהרה, הוספתי אותו לתבנית:לטיפול דחוף. עדכון: השלישי מייקל האוטון. בשלבי כתיבה ושוב תודה למתן. אגסי - שיחה 17:47, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
שאפו ענק. ערך אחד מוכן והשני כבר כמעט מוכן. יישר כוח מתן י! peledy - שיחה 18:21, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה רבה לכם :) גם העבודה על הערך על הזוכה השלישי, מייקל האוטון, הסתיימה לפני ההכרזה על הפרסים בפיזיקה. 11:56, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
אם מישהו יצור ערך גם על הזוכה השלישי בפיזיקה, ריינהרד גנצל (אנ') יבורך. שמש מרפא - שיחה 16:32, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
וגם על אנדריאה גז (אנ'). ‏עמיחישיחה 23:19, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
נכתב, תודה! ‏עמיחישיחה 12:15, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
לפחות על זוכת פרס נובל בספרות לואיז גליק היה לנו כבר ערך. מה, באמת? 18:42, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
מחרתיים ידיעו על הפרס הלפני אחרון - פרס נובל לשלום ומספר ימים לאחריו פרס נובל לכלכלה וזהו לשנה הזו. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 20:07, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

רבין, החברה הישראלית ומצבנו כיום.[עריכת קוד מקור]

שלום רב, מרגיש אני מציף את המקום בדיונים פולייטים ומקווה שלא ארגום איכשהו חיכוכים בין עורכים. כידוע, לפני כמה ימים מת איתן הבר, עיתונאי בחסד ויד ימינו של רבין שהיה באירועים שעיצבו את פני המדינה, בנוסף לכף עוד פחות מחודש - יצויין יום השנה ה-25 להירצחו של רבין, אני בתור אחד מאוהביו לא אהב בכלל את הטפות המוסר בתיכון בעניין ואני אפילו זוכר את הוריי רבים בחצי צחוק וחצי רצינות האם יבוא עוד משוגע לרצוח את אהוד אולמרט לאחר שיחות ישראל-סוריה (2008) ואני הייתי מבועת אבל חשבתי שפוליטיקה הופך אנשים לחולים ומכונות ירי והטחת עלבונות ותו לא. לפני כמה דקות ראיתי ערך חדש, אני כנראה לוקח אותו קשה מדי אבל התזמון הורג אותי (הערך כנראה ימחק לאחר שתבוצע הבקשה שלי למחוק את הערך האמת מאחורי פסטיבל רבין)


בערך נכתב משפטים הבאים בולטים כמו ״השב״כ מתכנן ואלוהים צוחק״ או "(״שמר הכל בבטן״) איתן הבר היה אמור להודיע ״בתדהמה״, על כשלון נסיון ההתנקשות ביצחק רבין, מהלך שהיה מביא ״תקנות שעת חרום״ על הימין לאחר העצרת", להמשיך ב ב"חשוב לחשוף האמת בפני הציבור . בעוד 3 שבועות יתקיים מה שמכונה פסטיבל רצח רבין, שקנה את שמו. עקב הנסיון להדביק לימין את הרצח" וגם לא פעם "ולא היא במקום לספר לציבור את העובדות המדוייקות שמצביעי השמאל, וראוי שהאמת המדוייקת תצא לאור, ובוחרי השמאל ייחשפו לאמת לפני שהם צועקים ״הסתה״ או מעלים תמונות שצילמו סוכני שב@כ במכוון להכפשת נתנייהו (והשגיאה במקור), ואפילו הכפשת שם המת הטרי (כי זה אוברטייד לרדת על אדם שנרצח לפני רבע מאה) במשפט הבא "המקריות המדהימה . איתן הבר מת שנה אחת בדיוק לאחר מות יו״ר ועדת החקירה השופט מאיר שמגר, בצרוף מקרים נדיר, היום בדיוק שנה למותו של השופט שמגר ראש ועדת החקירה לרצח ראש הממשלה".

-=-=סוף המשפטים מהערך-=-=-

היום אנחנו במצב אחר, לרוע מזלנו הפעם אנחנו נרצח אחד את השני, עמים עויינים איחדו כוחות במלחמות, מלחמות עולם אפילו, בסופות, בתאונות מטוסים ופיגועי ענק - אבל במה המגפה היא שונה? האם המגפה היא מטאפורה ליחסים שלנו? מתרחקים אחד מהשני, כל צד פוליטי ראו את עצמו כצודק ואת מנהגיו כמשיח מודרני או שראו אתה עצמו כנעלה יותר, משכיל יותר ועם יותר מוסר. אני מעדיף שירו בי ולסיים את חיי כבר כעת מאשר לראות מדינה משסועת, מפולגת ואוכלת יושביה, אם אנשים חושבים שהקש האחרון היה הרצח, אז אני חושב שהמגפה הזו היא המסמר האחרון בקבר של אחדות ישראל. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 21:58, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

אין סיבה להתייחס לאיזה ערך הבל שמישהו ממש משועמם כתב אותו. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:01, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן, הייתי מעלה במילא דבר דומה עוד חודש. אני כנראה יותר מדי רגשי היום אבל לא נורא. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 22:09, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
רוב מוחלט של הישראלים אוהבים זה את זה ללא קשר לשיוך הפוליטי. את השוליים הקטנים שנוהגים אחרת צריך להוקיע, אבל צריך לזכור שהמציאות לא נראית כמו שמשתקף תדיר מהרשתות החברתיות. מיכאל.צבאןשיחה • כ"א בתשרי ה'תשפ"א • 09:12, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
מיכאל, אני מסכים שהתקשורת אוהבת לנפח דברים (בכל זאת, אם משהו כבר אמיתי וקרה למה לא לעשות אותו יותר דרמטי?אפשר להבין אותם טיפה), ברור לי שהשוליים הם הבעיה אבל עדיין דבריפ כאלו וכאלו בשביל לראות שהתקשורת משתמשת בזה מדי פעם וזה הופך את הדבר במקום ל"מזעזע וחסר תקדים" ל"עוד אחד? לא חדש...". שוב אני כנראה לוקח את זה ממש קשה אבל עדיין. תזרוק שמאלני ברמת בית שמש ותזרוק חרדי בכיכר רבין ותוסיף את ההמון הזועם ואת המשטרה שכל יום וכל לילה עושה את העבודה שלה גם אם ברגישות וגם אם לא וזה לא יגמר טוב. לא ציפיתי שהעם יתאחד במלחמה בעזה, כי אז הימין יגיד (בין אם בצדק ובין אם לא) שהם תוקפים אותנו והגיע הזמן לתקוף חזרה, השמאלנים יגידו שזו תקופנות מיותרת (גם כאן, בין אם בצדק ובין אם לא) ובכירי הממשל יפזרו הבטחות כמו "אני הייתי רמטכ"ל, אני אדע להתמודד עם החמאס", "אני ראש ממשלה עם כ-14 שנות ניסיון, אני אמוטט את שלטון החמאס" ושר הביטחון יריב בגלל אגו (אהמ אהמ, בוגי יעלון), ראש הממשלה יראה את עצמו כמלך השמש. 3 מערכות בחירות זה היה מספיק למדינה ל5 שנים לפחות. הטונים, הקמפיינים האישיים, הבוטים שמתחילים בלהעליל על רמטכ"ל בדימוס שהוא ברומן עורכת דין חרדית, לעשות השוואה בין נשיא טרוקיה, אדם שטובח בכורדים, חסם את הגישה לויקיפדיה, קרא לממשל הישראלי "ברברי שיותר גרוע מהיטלר" לאדם שמנהל משפט ומואשם ב-3 כתבי אישום ומדי פעם מסית נגד גורמיפ מסויימים, להחשיב טיעון כמו "גנץ הלך לפסיכולוג, אדם כזה לא כשיר להיות ראש ממשלה" כטיעון לגיטימי או אפילו אנושי ברמה המלוכלת של פוליטיקה בישראל או בכלל. ולקנח בירידות על הבריאות של עיתונאי לתשדיר שמראה בית קברות צבאי וברקע נבואת זעם נגד גנץ ועוד צחנות. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 12:02, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

"ויקי" פירושו "מהר", אבל לא כל כך מהר[עריכת קוד מקור]

התופעה אינה חדשה, אבל כיוון שנתקלתי בה היום פעמיים, ארשה לעצמי לעסוק בה. אחד מיתרונותיה של ויקיפדיה הוא העדכניות הגבוהה שלה: ערכים מתעדכנים בה בסמוך מאוד להתרחשויות, ממש מהר. הבעיה: לפעמים אנשים אינם שמים לב שבין קבלת החלטה לבין מימוש ההחלטה חולף זמן, ימים ואפילו חודשים. היום פורסם שפרופ' מרדכי רביד התפטר מתפקידו כמנהל בית החולים מעייני הישועה, ואנשים זריזים מיהרו לעדכן בשני הערכים הללו כאילו ההתפטרות כבר נכנסה לתוקף. קורה שהתפטרות (או פיטורים) היא מיידית, אבל בדרך כלל חולף חודש ואפילו חודשים אחדים, עד שההתפטרות נכנסת לתוקף, משום שיש למצוא מחליף ולהכשירו לתפקיד. מקרה בולט יותר הוא זה של תת-אלוף רסאן עליאן, שהיום פורסמה ההחלטה למנותו למתאם פעולות הממשלה בשטחים בדרגת אלוף. החלטות כאלה על מינוי בכירים בצה"ל מתפרסמות בדרך כלל חודשים אחדים לפני שהן מתממשות. אז, אנא, שימו לב: "ויקי" פירושו "מהר", אבל לא מהר מדי. דוד שי - שיחה 22:43, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

התערבות ממשלתית בויקיפדיה - קול קורא לויקיפדים[עריכת קוד מקור]

כליברל, וכאדם שוחר חופש, ובפרט חופש המידע, חשוב לי שויקיפדים שנתקלו בהתערבות ממשלתית בעריכת ערכים ו/או צינזור שלהם בויקיפדיה, יגיבו בפוסט הזה של פעיל החופש עידן ארץ: https://www.facebook.com/100001002621048/posts/3693376360705748/?extid=0&d=n 84.229.160.228 13:47, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה חופשית, שכולם יכולים לערוך (כך כתוב בראש העמוד הראשי של ויקיפדיה). "כולם יכולים לערוך" פירושו שגם דוברים של משרדי הממשלה או של גופים אחרים רשאים לערוך, כל זמן שהם עושים זאת תוך שמירה על כללי ויקיפדיה. השמטה לא מנומקת של מידע שראוי להופיע היא חריגה מהכללים, אבל אין דופי בהשמטה מנומקת (ללא מלחמת עריכה) של מידע שגוי או מיותר, או בהוספה של מידע בעל חשיבות אנציקלופדית. הוספת דברי תהילה מיותרים אינה ראויה, ואין זה משנה אם עושה אותה דובר או מעריץ נלהב מדי.
בוויקיפדיה יש בקרה מתמדת של העריכות, בלי קשר לזהותו של העורך, ולא זכורה לי בעיה מיוחדת עם עריכות דוברים ממשלתיים, אף שראיתי עריכות שזקוקות לתיקון (בעיקר לקיצוץ).
אבהיר: אנחנו יודעים שלפעמים מופעל כוח שלטוני נגד אזרחים וגם נגד אמצעי תקשורת, אבל לא ידוע לי על מקרה שבו השלטון בישראל הפעיל את כוחו השלטוני נגד ויקיפדיה. לא ידוע לי על מקרה שבו שוטר או איש שב"כ פנה לוויקיפד והזמין אותו לחקירה על פעילותו בוויקיפדיה. לא ידוע לי על איום בהטלת הגבלות ממשלתיות על ויקיפדיה, על חסימת הגישה לוויקיפדיה (כפי שקרה בטורקיה) או כל איום ממשלתי אחר. כל זמן שזה המצב - דייני. דוד שי - שיחה 18:52, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

פרס נובל לשלום[עריכת קוד מקור]

הפרס הוענק לתוכנית המזון העולמית. הפרס הזה הוענק לתת ארגון של ארגון כושל, שלא תרם כלל לשלום עולמי, אלא מנוהל בפועל על ידי מחרחרי מלחמות (האו"ם). פרס נובל לשלום בהחלט איבד את יוקרתו באופן סופי. peledy - שיחה 17:50, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

אשריך שאינך יודע רעב מהו. לאנשים שסובלים מרעב הארגון הזה הוא ברכה עצומה. הענקת הפרס לארגון זה היא בחירה מצוינת של ועדת הפרס. דוד שי - שיחה 18:24, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
אני מסתייג מאמירותיו הקשות של המשתמש אנונימי מדי אבל אני לא חושב שתרומת מזון היא הפעולה הנכונה לשם להצלת רעבים. אני חושש שתרומה זו מגיעה למקומות לא נכונים ובפועל מתחזקת עריצים ושליטים מקומיים ולא משמשת להקלת הרעב באוכלוסיה. תרומה טובה יותר היא סיוע לאנשים לרכוש השכלה או לחלופין, אם הדבר לא אפשרי, כישורים מקצועיים רלוונטיים. אפשר לעודד גם הקמת בתי עסק רלוונטיים לאזור. תרומה כזאת קשה יותר לגנוב או לנטר בעזרת כוחות שיטור מקומיים, שיכולים להיות רודניים ואכזריים. גילגמש שיחה 19:01, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
אתה חוזר למעשה על הפתגם הסיני העתיק: "תנו לאדם דג והוא יהיה שבע לאותו יום; למדו אותו לדוג - והוא יהיה שבע כל חייו". מובן שלטווח ארוך סילוק גורמי הרעב עדיף על מתן מזון, ורק צריך לוודא שעד להגשמת הפיתרון ארוך הטווח האנשים ימשיכו לחיות. דוד שי - שיחה 22:06, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
אולי אנונימי מדי בוטה מדי, אבל הוא צודק - האו"ם גרוע בלהיות מתווך, בלעשות שלום כלשהו ובלהפיל דיקטטורות. במקום לעקור את שורש הבעיה, הם שמים פלסטר. לארגוני תרומות אין כוח כמו לאו"ם ולאו"ם יש כוח רב מאוד ובפועל הארגון לא משתמש בכוחו בכלל. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:24, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
יש ספר מרתק שנקרא "תעשיית החמלה: מאחורי הקלעים של הסיוע ההומניטרי" , שמסביר מדוע אירגוני הצדקה הללו משיגים בדיוק את ההיפך ממטרתם המוצהרת. עמית - שיחה 22:33, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
אם היה מדובר על משחק ישראל-סקוטלנד הייתי מוכן לשמוע את כל דעות המומחים כאן, אבל כמה מהמתבטאים באמת מכירים את הארגון ואת הנושא? אולי הוא עוסק באספקת מזון קבועה, אולי רק למקומות שנמצאים במשבר זמני, אולי הוא יעיל בהבאת המזון לעומת ארגוני צדקה בלתי יעילים ואולי לא. אני באמת לא יודע, אבל נראה לי שגם המתבטאים האחרים לא ממש בקיאים בנושא. הרחבתי קצת את הערך אודותיו בנקודה שמנכ"ליתו זכתה ב-2003 בפרס המזון העולמי על הבאתו להיות הארגון הגדול והיעיל מסוגו בעולם באותה עת. על הפרס הזה אני סומך שהוא פחות פוליטי ויותר ענייני. זה כמובן לא אומר מה המצב בארגון אחרי 17 שנים.אודי - שיחה 23:52, 9 באוקטובר 2020 (IDT)
הארגון הזה לא מצליח באמת לסייע לרעב בתימן, שסעודיה ואיראן מרעיבות את תושביה לצרכים פוליטיים. הבעיה באו"ם היא שהוא ארגון דמוקרטי שמורכב ברובו מדיקטטורות שבזות לרעיון הדמוקרטי ומנצלות אותו לרעה. לו האו"ם היה פועל באופן כן ואמיתי לשלום עולמי, הרעב העולמי כנראה לא היה מתקיים כיום ולא היינו נזקקים לארגון הזה. peledy - שיחה 01:05, 10 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא חושב שזה קשור בכלל למבנה של האו"ם. לא חשוב אם מדובר בעמותה שמקורה באו"ם או לא. סתם משלוח מזון לאזור עני זה משהו שאני לא חושב שיכול לעזור. לדעתי, רוב הסיוע לא יגיע לרעבים, אלא לפקידים מושחתים (או לחלופין ראשי כנופיות מזוינות) והם אלה שיחליטו איך להשתמש בסיוע. לרוב השימוש יהיה תגמול מקורבים. חלק קטן יזרום כמובן גם לרעבים ולכאורה זה טוב כי אנשים אוכלים כרגע, אבל לדעתי דווקא זה החלק הבעייתי. הבעיה נעוצה בכך שאותם פקידים מושחתים או ראשי כנופיות משתמשים בסיוע כדי להנציח את שליטתם בשטח ובכך גורמים להחרפת הבעיה. פעולת סיוע צריכה להיות מקיפה הרבה יותר ולהתבסס עד כמה שניתן על כוחות מקומיים. כוחות אלה יכולים להוציא את מדינתם מהבוץ. הדבר הטוב ביותר הוא כמובן פיתוח תעשיה ושירותים. ראיתי למשל באחד מערוצי החדשות (נדמה לי france 24 באנגלית) קבוצת צעירים ממדינה ענייה באפריקה שמתפרנסים מכך שהם מספקים שירותים דיגיטליים מקוונים לחברות מערביות. זאת למשל תרומה ישירה גם לאותם אנשים שמצאו פרנסה טובה, גם לחברות מערביות שמקבלות עובדים חיוניים וגם ללקוחות הקצה שמקבלים את השירות שהחברות מספקות. זה לא חייב להיות משהו כזה, אפשר גם תעשיה אחרת כמובן. דוגמה טובה אחרת, הפעם בתחום הסיוע הישיר, היא תכנית החיסונים של ביל גייטס. זה נטו הצלת אנשים ממוות בטוח או נכות קשה וזה לא עובר, עד כמה שידוע לי, דרך ממשל מושחת או ראשי כנופיות. לכן, אני מסתייג מתכניות סיוע שכל מטרתן היא מירוק המצפון. כן, בואו נשלח מכולה של חיטה/אורז/שימורים לאיזה מקום ונשכח מהם. גילגמש שיחה 06:07, 10 באוקטובר 2020 (IDT)
גילגמש לפני ששפכת פה את המלל שלך על "תרומות מזון" טרחת לעשות את המאמץ המינימאלי לבדוק האם זה מה שהארכון עושה? או שהעובדות לא חשובות. חשוב רק להתווכח עם הדימוי שנמצא בראש שלך? emanשיחה 04:08, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
הפרס איבד את יוקרתו באופן סופי, כבר כשבחרו להעניק אותו לרוצח ההמונים ערפאת. מיכאל.צבאןשיחה • כ"ג בתשרי ה'תשפ"א • 00:10, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
יש 17 מטרות לפיתוח בר קיימא של האו"ם, אם חושבים שהמטרה של העוני משחקת לידיים של גורמים פוליטיים אפשר לתרום למטרות אחרות, שימור יערות או אוקיינוסים. אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:32, 11 באוקטובר 2020 (IDT)

פרס חדש בישראל לסדרות טלוויזיה[עריכת קוד מקור]

ראו [1], [2], [3] ו-[4]. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:06, 10 באוקטובר 2020 (IDT)

והוא כבר "יוקרתי"? מעניין... YairMelamedשיחה 22:08, 10 באוקטובר 2020 (IDT)

ילדים, היזהרו מעצי באובב![עריכת קוד מקור]

מכשיר סיני לנעילת הפין התגלה במערומיו. אגב, מסתבר שהוא א. קטן מדי לאיבר מערבי. ב. נוטה להנעל כך שאין ברירה אלא לשבור אותו. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה

משעשע גילגמש שיחה 22:49, 10 באוקטובר 2020 (IDT)

היה היה בארץ רחוקה[עריכת קוד מקור]

בארץ רחוקה, אי שם באנטרקטיקה, במדינה קטנה, עלה שרלטן לגדולה, הגיע לכס ראש הממשלה. שרלטן זה היה איש פיקח ורב נכלים, לכן הרחיק ממוקדי הכוח כל מי שנראה לו שעלול לאיים על הג'וב שלו, עשה במחשכים עסקות אפלות מילא את כיסיו ומילא את שורות צמרת מפלגתו וממשלתו במלחכי פנכה חסרי עמוד שדרה, שחזרו באדיקות ודקלמו את דף המסרים שמשפחתו הכינה עבורם. הכל נראה פועל למישרין, אך השטן עמד בדרכו, נמצאו אנשי חוק ישרים, שהתחילו לחשוף את עסקיו האפלים, חלק משומרי הסף, שמינה מבין אנשי אמונו, התחילו לפעול, בהיסוסים רבים, בהתאם למתחייב מתפקידם והנה, נפל המסווה שלו, הוגשו נגדו תביעות פליליות וכיסאו התחיל לרעוד. חשב רב הנוכלים מה עושים במצב כזה. חשב וחשב וחשב והנה נזכר שקרא פעם על כך שספר רצוי להחביא בין ספרים אחרים, מכתב בערימת מכתבים ובשכלו החריף הסיק שנוכל ראוי לו להסתתר בין נוכלים. טוב, היו בארצו נוכלים קטנים ונוכלים בינוניים ואפילו כמה נוכלים גדולים (חברים שלו), אבל רוב האנשים היו ישרים. חשב וחשב וחשב והנה עלה רעיון במוחו המבריק - אם אין די נוכלים, אפשר להפוך אנשים ישרים לנוכלים. איך? לא בעיה, ניצל מצב מצוקה חולף והטיל גזרות קשות על העם, גזרות לא הגיוניות, גזרות מטומטמות בעליל ותוך זמן קצר העם הגיב כמצופה, באלף ואחת קומבינות שנועדו לעקוף את הגזרות המטומטמות ורב הנוכלים יצא מגדרו מרוב שמחה, כי הנה כל העם נוכלים, אז מה הרבותה שהוא נוכל? מתאים הוא לעמוד בראש עם הנוכלים. בברכה. ליש - שיחה 09:17, 11 באוקטובר 2020 (IDT)

אם הגזירות המטומטמות היו רק במדינה הקטנה אז מה שכתבת אולי היה הגוני אבל כאשר יש גזירות מטומטמות באותה מידה ולפעמים אף יותר בהרבה מדינות אז או שכל המנהיגים של אותם מדינות נוכלים או שהסקת המסקנות של הסיפור לא נכון. במקרה הזה אני חושב שזה השני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:37, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
עוד תיאוריית קשר. הניהול הכושל של הקורונה בגל השני נובע אך ורק מהביקורת החריפה על הסגר המהיר בגל הראשון, שבו היטיב נתניהו לזהות את סכנת קורונה (וכמו שהעיד הקנצלר קורץ). peledy - שיחה 12:01, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא מחסידי נתניהו אבל אנחנו לא היחידים, בארצות הברית המצב הוא הפוך וזה רחוק מלהיות טוב, נשיא ארצות הברית שנדבק רוצה עימות עם יריבו שלא רוצה בגלל שהוא א.דואג לבריאותו של הנשיא ולבריאות עצמו ב.ביידן ידוע כאדם שפולט לא מעט ובפעם הקודמת הוא לא עשה את זה בדבר שאפשר להגדיר כנס חסר תקדים. סיפור/משל קצר - היה היה בארץ רחוקה, אי שם באמריקה הצפונית במדינה ענקית, אזרח שרצה ללכת למקום עבודתו והחליט לקצר את הדרך ולהשתמש בהרכבת התחתית של וושינגטון ושעלה לרכבת החליט לשבת ליד אישה צעירה, באמצע הנסיעה שאלה אותו האישה "אדוני, סליחה על ההפרעה אך למה אתה בלי מסכה?", האיש ענה לה "אני לא דמוקרטי" והיא הסתכלה עליו בפנים עצובות עד שהייתה צריכה לרדת. ככה המצב באמריקה היה עד לא מזמן ברובה וגם כיום בחלק ממנה. נתניהו אכן נכשל בניהול המגפה גם כשהוא ניסה. אבל השאלה היא - מי היה עומד בזה? נתניהו היה עסוק במקביל במשפט, אדם אחר היה עסוק באשתו שבדיוק קיבלה כליה לאחר כמה שנים ואדם אחר היה עסוק בניהול מרד במפלגתו. לכן אין חוכמה לשפוט את הנהגתו של נתניהו רק על זה, אלא להוסיף אותה למשוואה. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 12:16, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
אני חושב שנתניהו אכן כשל בגל השני, אך להפיל עליו את כלל האחריות, זה פשוט לא הוגן ולא נכון. התקשורת שלנו העצימה את תופעת הכחשת הקורונה ואת הזלזול במגפה, כשהביאה ליצנים לאולפנים (מישהו אמר יורם לס?) ודני קושמרו עשה כל שישי פסטיבל סבבה והסביר למה הסגר בגל הראשון היה מיותר. הציבור לדאבוננו הושפע משטיפת המוח התקשורתית ולכן הממשלה התחמקה פעם אחר פעם מהטלת מגבלות רציניות על הציבור, וכשהתחילו ליישם את הרמזון זה כבר היה הרבה יותר מדי מאוחר, ולכן הגענו לסגר. peledy - שיחה 13:08, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
אתחיל עם המצב בארצות הברית - ידוע שיש תופעות טבע נדירות המתרחשות פעם בהרבה שנים, לכן קשה לחזותן. אני מציין את העובדה שפעם במאה שנה בערך יש בארצות הברית נשיא (סופרמן) המתכחש למציאות של פנדמיה, נדבק במחלה ו... תבדקו מה קרה לנשיא מלפני כמאה שנים, שהתכחש לשפעת הספרדית.
אני שמח שיש מגיבים המכירים את המצב באנטרקטיקה ומתייחסים אליו. אני שמח שאף אחד מהמגיבים לא חלק על כך שאותו מנהיג אנטרקטי הוא שרלטן, שהוא מילא את כיסיו, שהוא מינה בצמרת ממשלתו ומפלגתו מלחכי פנכה חסרי עמוד שדרה.
ועכשיו למצב בארץ - הפרויקטור ואנשי משרד הבריאות התנגדו לפתיחת שנת הלימודים ביישובים האדומים - היא בכל זאת נפתחה ומשם נפתחה הרעה. מי אשם בכך? אולי גנץ? אולי לפיד? אולי העיתונאים? לא יכול להיות שראש הממשלה הגאון העדיף אינטרסים פוליטיים (קשריו עם המפלגות החרדיות) על פני טובת העם והמדינה. ואחרי זה, כשהמגפה עלתה ותפחה ביישובים החרדים והערבים, כשהפרויקטור ואנשי משרד הבריאות באו עם תוכנית הרמזור, מי מנע אותה? מי הכשיל אותה? אולי גנץ? אולי לפיד? אולי העיתונאים? לא יכול להיות שראש הממשלה הגאון העדיף אינטרסים פוליטיים (קשריו עם המפלגות החרדיות) על פני טובת העם והמדינה. ועכשיו, כשהמגפה במגמת ירידה, מי מונע פתיחת הגנים לגיל הרך? מי מונע פתיחת המסחר והתעשייה איפה שאין קבלת קהל? מי חונק אותנו? אולי גנץ? אולי לפיד? אולי העיתונאים? לא יכול להיות שראש הממשלה הגאון מעדיף לחנוק אותנו על פני האפשרות שיתחדשו ההפגנות בבלפור. בברכה. ליש - שיחה 14:21, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
אם יש תכונה של ראש הממשלה שמכירים בה רוב תומכיו ומתנגדיו היא היותו שקרן, הוויכוח הוא בדרך כלל לגבי המניעים לשקר. ראש הממשלה שלנו אינו הראשון שמעדיף את טובתו האישית על פני טובת המדינה והחרדים, כמפלגה סקטוריאלית, מנצלים את הממשלה לצרכים המגזריים שלהם (כמו שאר המפלגות הסקטוריאליות - אחת הרעות החולות בדמוקרטיה שלנו). כשיישמנו את תוכנית הרמזור, זה כבר היה מאוחר מדי כי היו יותר מדי חולים, ויש ליישם את התוכנית רק כאשר התחלואה תרד לרף סביר. אם כבר, ההפגנות שציינת רק מסייעות לראש הממשלה ואינן מפריעות לו, כפי שכבר ראינו בעבר (זה גם עובד בכיוון ההפוך). התחלואה עדיין גבוהה ולכן יש להמשיך בסגר. peledy - שיחה 14:38, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
(לפני התנגשות עריכה) נ.ב. רק מציין שלו לפיד היה מסכים שנתניהו היה מכהן ראשון ברוטציה והיה דורש להשאיר את החרדים בחוץ בתמורה, נראה שהממשלה הייתה מתנהלת אחרת, אלא שלפיד בחר לפרק את כחול לבן ולהמשיך לרכוב על הגל של רק לא ביבי במקום לשים את הפוליטיקה בצד. לגנץ לא הייתה ברירה במצב הזה ולכן הממשלה תלויה בחרדים (כי אין רוב לקואליציה בלעדיהם). peledy - שיחה 14:46, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
התחלואה גבוהה בגלל ניהול כושל של הממשלה, המשך הסגר יחנוק את ישראל כלכלית ויגרום למשבר כלכלי חמור מאוד, מה שיוביל בסופו של דבר לאנרכיה. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 14:45, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
כפי שכתבתי, איני פוטר את הממשלה מאחריות ואין ספק שהיא כשלה, אבל כאמור, זו צביעות שהתקשורת מאשימה את הממשלה בלי לעשות חשבון נפש. המשך הסגר חיוני אם איננו רוצים לחזור למצב הקודם. peledy - שיחה 14:52, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
אנונימי מדי, סגר לא יעזור. מה שיעזור זאת משמעת ושיתוף פעולה של כולם. להזכירך שהסגר של הגל השני הוא סגר פוליטי ואפילו פרופ' גמזו שמבין יותר מכולנו יודע שהסגר מיותר (ואף אמר בעצמו שאין סיבה שיימשך מעבר ל-3 שבועות). סגר ארוך יותר במצב הפוליטי הנוכחי זה אסון. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 23:42, 11 באוקטובר 2020 (IDT)
אני שייך לזרם השמרני ביותר כלפי הנגיף (קרוב לעמדה של פרופ' ברבש) ולא לזרם המקל (כמו פרופ' גמזו). אנחנו מדברים על נדבקים עדיין באלפים ומספר המאושפזים עדיין גבוה במיוחד ולכן הסגר חיוני. בפעם שעברה, שבה נלחצנו מהכלכלה ופתחתנו מיד הכל, הגענו למצב הנוראי של היום. peledy - שיחה 01:20, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
קצת קשה להאשים את האזרחים כשהממשלה מלכתחילה לא נתנה פיתרון למשבר הכלכלי וסתם זרקה כסף על כלום. ברגע שהממשלה כושלת ולא מתנהלת באופן הגיוני, גם האזרחים מתרופפים ונהיה לנו אפקט דומינו מסוכן ביותר, שלא לדבר על זה שיש הרבה אנשים שהם מכחישי קורונה כי הם חושבים שביבי המציא את זה (ביחד עם ה-G5). ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 01:26, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
איני מאשים את האזרחים, אלא את התקשורת שליבתה את הכחשת הקורונה. המדיניות הכלכלית הכושלת של הממשלה היא עניין אחר, ופה הממשלה היא האשמה הכמעט בלעדית. peledy - שיחה 01:38, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
הדבר היפה הוא שהסגר הופך עוד מעט ליותר דיפרנציאלי עם חזרתם ללימודים של המוני חרדים. וזה אחרי הפרות סגר המוניות בירושלים אתמול (לא פחדו שם מאימת הקורונה. פחדו מצילומים מודלפים). וזה יפה שאתה מאשים את „הממשלה״ כאשר יש גורם בממשלה (שידוע לעתים גם בשם „גורמים בליכוד״ או „שר מאוד בכיר״) שמאוד תלוי בחרדים להישרדותו הפוליטית ומרשה להם לעשות כמעט מה שבא להם: לא העכבר גנב אלא החור גנב. בינתיים אני נזכר בערגה בימים שבהם משה כחלון נזקק לכל מיני תעלולים מורכבים כדי להסתיר גרעון של קצת יותר משלושה אחוזים בתקציב. מה הגרעון היום? מתקרב לשלושים אחוזים? האם הממשלה מצליחה לחשוב מחוץ לקופסה ולספק תקציב לשנת 2021 (בשנה רגילה התקציב לשנה הבאה היה מונח של שולחן הממשלה בחודש ספטמבר. עכשיו מדברים על דצמבר)? Tzafrir - שיחה 07:01, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
לא ברור לי למי אתה רומז. לפי הערך האנגלי על וודרו וילסון, בזמן ועידת השלום בפריז (1919) הוא היה חולה ויש מומחים שסבורים שזה היה בגלל השפעת הספרדית. לעומת זאת, הוא סבל בהמשך בעיקר מסדרה של שבצים (אחד בהמשך שנת 1919 ולבסוף אחד קטלני בשנת 1923). Tzafrir - שיחה 07:18, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
חברים, אני מבקש לא ללכלך - אנטארקטיקה היא שמורת טבע, על פי אמנת אנטארקטיקה, ואין בה מדינות. מי שפנוי מוזמן לסייע לי לכתוב על אתרים היסטוריים ואתרי מורשת באנטארקטיקה דרור - שיחה 20:30, 13 באוקטובר 2020 (IDT)

אסטרטגית תנועת ויקימדיה 2030 - עדכון צעדי המשך ותיעדוף[עריכת קוד מקור]

אנחנו מבקשים לעדכן אתכם בתמונת המצב של התהליך האסטרטגי שמובילה הקרן העולמית מאז סוף שנת 2017, שתכליתו לעצב את פני התנועה וכיווני התפתחותה לשנים הבאות (2030). בימים אלו, ולאחר שגובשו ואושרו 10 ההמלצות לאסטרטגיית התנועה, (שיש מבינכם מי שגם היו מעורבים בזמנו במהלכים אלו) - אנו עומדים בנקודת המעבר לתהליך היישום בו יוחל בראשית 2021.

כמהלך מקדים לכך, מבקשת הקרן ללמוד מחברי התנועה את סדרי העדיפויות שלהם ביישום ההמלצות, הן ברמה המקומית והן ברמה הגלובלית. זאת על מנת לייצר תהליך יישום מבוסס תובנה כלל קהילתית ככל הניתן, או במילים אחרות - רשימת הנושאים שלדעת חברי התנועה הם בעלי קדימות גבוהה ליישום ועשויים לחולל את השינוי המבוקש בתנועה כולה, וכאמור לעיל - כמובן גם בהקשר המקומי.


בהתאם, אנו מביאים זאת בפניכם/ן עם מידע לגבי ההמלצות שהתקבלו, ומזמינים את המעונינים/ות בכך, להביע דעתכם/ן בנידון ולציין את הנושאים שלטעמכם/ן הם החשובים והמשפיעים ביותר בנקודת המוצא. אין מטרה להגיע לקונצנזוס מסוים אלא לאסוף התייחסויות על פי מיטב שיקולכם/ן.

ההתייחסויות שנאסוף מקרב מי מכם/ן שיבחרו בכך, יועברו לידיעת הקרן, ויהוו בסיס, יחד עם שאר הרשימות, לדיונים גלובליים שיתקיימו כבר החל מחודש נובמבר.

לצורך כך, מצורפת לעיונכם/ן מצגת עם הסבר על התהליך, כולל רשימת ההמלצות והסבר קצר על עיקריהן, והקישור לתוכן המורחב שלהן.


תוכלו לשלוח את התייחסותכם/ן עד לתאריך ה- 21.10.2020 אל העמותה באמצעות השאלון המצורף כאן.


תודה ובברכה,

צוות ויקימדיה ישראל

Gitit- WMIL - שיחה 13:00, 13 באוקטובר 2020 (IDT)

היהודים באים[עריכת קוד מקור]

התפלגות זוכי פרסי נובל לשנת 2020 מחזקת את סטטיסטיקת הגניוס היהודי, כאשר 4 מתוך 11 זוכים הם כמובן יהודים.ות. הצורב - שיחה 20:25, 13 באוקטובר 2020 (IDT)

תזכיר לי כמה כמה זה מול הערבים? בר 👻 שיחה 21:12, 13 באוקטובר 2020 (IDT)
על בסיס זה צריך להתייחס לסטטיסטיקה כ'סטטיסטיקת הגניוס היהודי שאינו תושב ישראל' :) הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"א 12:57, 16 באוקטובר 2020 (IDT)

ב-12 באוגוסט נוספו לוויקיפדיה כמה וכמה כלים שנועדו לסייע למשתמשים חדשים. ודאי יצא לכם לראות משתמשים אשר שלחו הודעות בעזרתם, ראיתם הודעות שלי בנושא, או אפילו התנדבתם לסייע במסגרת פעילות הכלים. בין כלים אלו ניתן למצוא את:

עד כה ראיתי לא מעט שאלות של משתמשים חדשים במסגרת הכלים, לא מעט משתמשים ותיקים שנענו לחנוך משתמשים חדשים, וכן משתמשים ותיקים שרצו לנסות את הכלים עבור המשתמשים החדשים בעצמם. כמו כן, ידוע לי גם שבמסגרת בדיקת הכלים בוויקיפדיה, 80% מהמשתמשים הוותיקים מקבלים את הפיצ'רים כברירת מחדל, כך שביכולתם להיות משמעותיים ויעילים מאוד עבור ויקיפדיה העברית.

הייתי מעוניין מזה זמן מה להעביר משוב בנושא כדי לבדוק את דעת הקהילה אודות הכלים השונים, דבר שבעיניי חשוב מאוד גם עבור עתיד הכלים בוויקפדיה העברית ואופן השימוש בהם.

מספר משתמשים בוויקיפדיה הצביעו על כמה תופעות שונות שראויות לציון, וגם אני הבחנתי בעצמי בכמה דברים שיש לשים לב אליהם במסגרת השימוש בכלים. זה הזמן לציין אותם! גם משוב שלילי הוא משוב ואפשר להפיק ממנו מסקנות והצעות לשיפור. חשוב לציין גם שהמשוב אנונימי, אז תרגישו חופשי לרשום כרצונכם.

דעו שלדבריכם יכולה להיות השפעה חשובה על הכלים ופעילותם בוויקיפדיה העברית, שכן אעביר לצוות הפיתוח בוויקיפדיה העולמית הצעות בולטות ונתונים חשובים שיעלו מהסקר.

קישור לסקר ראו כאן. הסקר חובר על ידי.


זה המקום גם להודות לגיתית ולוויקימדיה ישראל על הסיוע בכל הנוגע לסקר בפרט ולכלים בכלל, ולאיש השום על הרעיון ושעבר על הסקר לפני (קרדיט גם לאמיר א' אהרוני שסייע רבות בכל הנוגע לכלים ועבר על הסקר לפני, ולHiyoriX שעבר על הסקר לפני גם כן).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:02, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

דיוני חשיבות ומחיקה מהירה[עריכת קוד מקור]

רצה המקרה ונתקלתי אתמול בתופעה - עורך כלשהו מעלה ערך, עורך אחר מציב עליו {{חשיבות}} ולאחר ששניים-שלושה עורכים כותבים בדף השיחה שאין חשיבות (ומציינים שניתן למחוק את הערך במחיקה מהירה) הערך נמחק.

ראשית, זו שאלה של אמון הדדי; כשאני רואה ערך שהייתי שולח למחיקה מהירה, אך הוצבה בו תבנית חשיבות - אני לא מבקש שימחקו אותו, אלא סומך על שיקול הדעת של העורך שהציב את התבנית.

שנית, מדובר בהליך פסול של משפט שדה. גם אם נהיר לכל הצדדים שמדובר בערך שיימחק - תנו לו את שבוע החסד שמגיע לו. לכו תדעו, אולי יצוץ איזה משהו ונגלה שטעינו ויש לערך חשיבות.

אני מעלה את זה בכיכר העיר ולא במזנון כי זה לא עניין של מדיניות בעיניי. כשאני מציב {{חשיבות}} על ערך, שייתכן שבעיני משתמשים אחרים מועד למחיקה מהירה - אל תזלזלו בשיקול הדעת שלי, גם אם שנינו מסכימים שלערך 0 חשיבות ודינו מחיקה. (שימנשמע?) מה, אין? 09:20, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

לא מגיע לערך דבר. או שהוא עומד בתנאי הסף למחיקה מהירה או שלא. זאת לא טובה שעושים. כמו כן, חשוב לחסוך בזמנם של ויקיפדים ולהמעיט בדיונים על ערכים שברור שהם צריכים להמחק במחיקה מהירה גילגמש שיחה 09:26, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
אזהרת סרקזם אז לא אפתח יותר דיוני חשיבות; ברגע שאפקפק בחשיבותו של ערך אדרוש את מחיקתו. ברצינות: קריטריונים של מחיקה מהירה נועדו, להבנתי, למקרים מובהקים; אם עורך אחר הציב {{חשיבות}} במקום לבקש מחיקה מהירה, אני מבין מכך שלדעתו לא מדובר במקרה מובהק, גם אם הערך יימחק בסופו של דבר. ההליך שהוגדר לדיוני חשיבות אינו עניין של מה בכך, שאפשר להשליכו כלא היה. קבענו לעצמנו כללים - עלינו לעמוד בהם. (שימנשמע?) מה, אין? 09:30, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
מי שמציב תבנית חשיבות לא בהכרח מתנגד למחיקה מהירה. יש למפעילי מערכת סמכות לעשות מחיקה מהירה, והם מתוקף תפקידם עושים שימוש זהיר ואחראי בסמכות. הם אמורים לעשות בדיקה בגוגל, ובמקרים חד משמעיים לעשות מחיקה מהירה, גם כדי למנוע הטרחת הקהילה. אני יותר מוטרד מכך שעורכים רגילים מעבירים על דעת עצמם ערכים לטיוטות, שזה סוג של מחיקה מהירה אגסי - שיחה 09:33, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא סבור שיש כאן כשל מערכתי. בדיוק היום נשאלתי ההפך - למה לא מחקתי ערך במחיקה מהירה ואפשרתי לקיים את דיון החשיבות. זה הרבה עניין של שיקול דעת ושכל ישר, אם אתה סבור שמפעיל טעה כמובן שמומלץ לבקש ממנו שישקול החלטתו בשנית, או לבקש בחינה של מפעילים נוספים. אמירושיחה 09:37, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
במקרים ברורים בהם צריך מחיקה מהירה (לדוגמה - יש מדיניות והערך לא עומד בקריטריונים ואין צפי לשינוי בזמן הקרוב), הדיון חשיבות מיותר. במקרים פחות ברורים, הדיון חשיבות כן מתקיים כרגיל. צריך לדעת לעשות את ההבדל הזה. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 17:29, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

סיפורו של סטייק[עריכת קוד מקור]

לאחר שנרגעה פרשת מירי רגב-ברקוביץ ולפני שתצוץ חדשה רציתי לשתף אתכם במשהו. השימוש במילה "סטייק" בהקשר הפוליטי לפעמים מדויק להפליא. היה היה ילד בשם אהוד אולמרט, אולמרט שלנו נולד למשפחה רוויזיוניסטית באזור זכרון יעקב, אביו, מרדכי אולמרט היה איש בית"ר לתפארת שגייס למנחם בגין - מפקד האצ"ל מימון לאונייה ה"אלמונית" אטלנטה ובהמשך היה חבר כנסת מטעם תנועת החירות. נחזור לאהוד שהיה עוד בגיל 21! עלה לדוכן בוועידת תנועת החירות, אולמרט האמיץ קרא למנהיג התנועה, אותו בגין להתפטר לאחר שכשל בפעם השישית כישלון חרוץ (תזכרו את צמד המילים האלו) אך תומכי בגין לא נשארו חייבים וקראו להעיף את הפושטק הצעיר מהדוכן אבל בגין התנגד וכיבד אותו, כמה שנים לאחר מכן נבחר לכנסת מטעם מפלגת המרכז החופשי שהייתה חלק מהליכוד, כאשר היה חבר כנסת היה ידוע כ"לוחם שחיתות" ויחד עם יוסי שריד חשף פרשת שחיתות בכדורגל הישראלי ואף חשף לעיתים קרובות בעיתון הארץ פרשות של פשע מאורגן והפך לחביב התקשורת. לאחר מספר גדול של שנים הוא ירד לליגה המקומית ונבחר לראש עיירית ירושלים ופעל רבות להקמת הר חומה ונאם נגד ממשלת רבין והתנגד להסכמי אוסלו, חלוקת ירושלים ונסיגה מהגולן. בבחירות 99 באופן מוזר התייצב אולמרט לצידו של ברק (אולמרט היה אז במשבצת ה-119 של הליכוד) ואמר שברק לא יחלק את ירושלים ונתניהו סתם שקרן ולאחר שהיתה תבוסה של הליכוד הוא התמודד נגד שרון בפריימריז והפסיד לו, כמה שנים לאחר מכן הפך את עורו והכריז שהגיע הזמן לוותר על חזון ארץ ישראל השלמה והיה אחד מאוהדי תוכנית ההתנתקות, אך אוי גווועלד! שרון היקר לא אותרג וחטף שבץ. אולמרט השלים את יעודו בחיים והפך לראש ממשלה (טוב בערך, ראש ממשלה בפועל) ופינה את עמונה והכריז על תוכנית נסיגה מהשטחים בשם "תוכנית ההתכנסות". אולמרט שלנו הפך מאיש בית"ר לאיש שמאל שלא היה מבייש את מפלגת העבודה והדור הישן של מרצ. אבל אוי גוועלד! עוד טרגדיה - נחטפו לנו 3 חיילים ב-2 גזרות שונות ולכן פתח במלחמה בגזרה הצפונית ובמבצע קרקעי בגזרה הדרומית. הגזרה הצפונית הייתה קשה, ארוכה וגרמה לירידה במעמדו הציבורי של אולמרט ואפילו נקרא בעקבות ככה "כישלון חרוץ", אבל אולמרט שלנו רצה יותר מדי! ולכן חיש מהר בלי להתייחס למצבה של ישראל במלחמה החליט אולמרט לנהל משא ומתן עם הרשות הפלסטינית, שם הסכים על חלוקת ירושלים (ראש עיריית ירושלים רצה לחלק את ירושלים ולמסור את הכותל, האירוניה הורגת) ושלל מטעמים לרשות הפלסטינית בהם קליטת כ-5,000 פליטים פלסטיניים בשטח מדינת ישראל תוך חמש שנים "מסיבות הומניטריות", וויתור על השליטה הישראלית בבקעת הירדן (דבר שאיש השמאל שלנו, אהוד ברק לא אהב בעצמו והתנגד לו בהיותו ראש ממשלה), אבל אנחנו עוד באמצע הדרך! אולמרט שהתנגד למסירת הגולן החליט לנהל משא ומתן עם סוריה על הגולן!. אולמרט שלנו היה איש שלום ואדם חובק עולם ביום ובלילה - אולמרט שנלחם בפשע ובשחיתות היה מעורב בכמה פרשות שחיתות שבגללן נכנס לכלא.

עכשיו אשאל, האם ידוע לכם על סטייק נוסף?אולמרט הוא גדול הסטייקים הפוליטים בישראל ומירי רגב צריכה להתבייש שהיא משווה את ברקו (ביג דיל, החליף פעם בכמה תוכניות דעה פוליטית!) למנהיג הדגול אולמרט? Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 17:16, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

לא בקשר ישיר למה שכתבת, אבל אני מתנגד לשימוש בביטוי "מתהפך כמו סטייק" כמשל למי שמשנה את דעתו לעיתים קרובות, זאת מהסיבה שמי באמת מבין בבשר יודע שסטייק הופכים פעם אחת בלבד. אמירושיחה 17:22, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
זו מירי רגב, אתה מצפה לשימוש הגיוני בביטוי?זה כמו לצפות מאנאלפבית לדעת לקרוא רומיאו ויוליה. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 17:26, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
משה דיין אמר פעם „רק חמור אינו משנה את דעתו״. לא חסרים בפוליטיקה שלנו אנשים ששינו את דעתם: שמעון פרס, שהיה מניצי המערך והפך למזוהה עם השלום, עזר ויצמן שהיה מראשי תנועת החרות והפך לקיצוני שמאלי, יובל שטייניץ שעבר משלום עכשיו לליכוד ומשה יעלון שגם הוא עבר מהשמאל לימין.
אבל האמת היא שהסיבה היחידה שעניתי כאן היא כדי לנסות את הרחבת התשובה החדשה. מסתבר שהמפתחים היקרים שלנו הצליחו למצוא את הסדר בכאוס של דפי השיחה. כל הכבוד! Tzafrir - שיחה 19:56, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
טוב, אז עדיין יש מקום לשיפור. התגובה שלי הייתה צריכה להופיע לאחר זו של בר. Tzafrir - שיחה 19:57, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
🤤
אני חייב לומר שעשית אותי רעב. בר 👻 שיחה 19:27, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
אמירו, בתוך אחד שממנגל סטייקים בתדירות גבוהה (והולך לעשות מנגל בשעה הקרובה), הרשה לי לחלוק על דעתך המלומדת: סטייקר טוב נותן לשני הצדדים להיצרב חלקית כדי לכלוא את הנוזלים בפנים ואז הופך שוב ושוב עד שהסטייק עשוי היטב עם עסיסיות מקסימלית . לבר, מקווה שלא גרמתי לך להסתער על המקרר... מנחם.אל - שיחה 19:50, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
מתייג את המומחה Gilgamesh. אמירושיחה 20:04, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
בתור מומחה סטייקים, מאשר את המיצג. גילגמש שיחה 20:44, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
לדעתי מי שגרם לשינויים המוסריים והפוליטיים בעמדותיו של אולמרט היא אשתו, עליזה, ולראייה הפעילות של ילדיהם בארגוני שמאל רדיקלי. בנוגע למשה יעלון, נדמה שהוא זז חזרה מעט שמאלה אך ייתכן שהוא עושה זאת לצרכים פוליטיים בלבד. ובחזרה לאולמרט. מאז שסיים את כהונתו כראש ממשלה, אולמרט זז אפילו עוד שמאלה - קשה לי לראות פוליטיקאי ישראלי, גם ממפלגת העבודה (את מרצ, שהתנגדה להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים, אני דווקא יכול לדמיין), שנפגש אבו מאזן ומכריז מלחמה על תוכנית שלום, ובכך פוגע דיפלומטית בישראל, בארצות הברית ובציר הסוני הפרו-מערבי (אירוני במיוחד כי אולמרט הציע לאותו אבו מאזן הצעה נדיבה במיוחד והאחרון דחה אותה כי חשב שיקבל בעתיד עוד). עובדה אירונית נוספת על אולמרט, היא שהוא, העבריין המורשע בעבירות שחיתות, מאשים את נתניהו בשחיתות בטורו השבועי במעריב. ייתכן שנתניהו מושחת, אך העובדה שאולמרט מדבר כנגדו דווקא מחלישה לטעמי את הטענות נגדו. peledy - שיחה 02:34, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
ולדעתי מדובר על מה שרואים משולחן הממשלה. אריאל שרון כינה את זה „מה שרואים מכסאות עור הצבי״. באותה מידה זה גרם לבנימין נתניהו להצביע בעד ההתנתקות. שלא לדבר על מירי רגב שבשנת 2009, לקראת הבחירות לכנסת השמונה עשרה שקלה להתמודד במפלגת העבודה הישראלית אבל הגיעה לליכוד והבינה שעמדות ימניות מביאות לה קולות. וכמובן שאם מדברים על אולמרט, נתניהו והאשמות בשחיתות חשוב לצטט את ראש האופוזיציה אולמרט שאמר „ראש ממשלה השקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים למדינת ישראל כי קיים חשש אמיתי (אני חייב להגיד אמיתי, ולא בלתי מבוסס) שהוא יכריע על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא לפי האינטרס הלאומי. הדבר הנכון לעשות הוא שהממשלה הזו תלך הביתה.״ Tzafrir - שיחה 09:15, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
אל תתבלבל, נתניהו, לפחות בעניינים המדיניים שמר על עקביות ברורה במעשיו. לגבי ההתבטאות המפורסמת שלו, כולנו רואים שהכל מפוזיציה בסופו של דבר, אולי החוק הבסיסי ביותר בפוליטיקה. peledy - שיחה 09:32, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
הקטע בשטייניץ ובבוגי שהם לא עשו מהפך או לפחות מתונים יחסית, בתור איש שמאל אני אישית הייתי מזועזע מהשיחות האלו (הייתי בן 7-8 אבל הכוונה ברורה) ומהדרך שהן התנהלו. שטייניץ לא הפך מפעיל שלום עכשיו לאיש ימין קיצוני והמשפטים האלו מסבירים את ההבדל " תצביעו עבור מי שאתם רוצים שיהיה ראש ממשלה, ותנו לו את בסיס הכוח לכך. אם אתם מרכז ימינה, ואתם לא רוצים לראות את ציפי ובוז'י בהנהגה, הצביעו רק ליכוד. ואם אתם שמאל וסומכים עליהם, אז הצביעו למחנה הציוני" - משפטים שאני לא אראה את בן גביר אומר, לגבי האירוניה בטענות שלו נגד נתניהו. צפיר (או שכותבים את השם אחר ואתנצל מראש) ציטט משפט שנתניהו אמר בזמן שיחות ישראל-סוריה (או הגסיסה של השיחות עם אבו מאזן, אני לא בטוח לגמרי) שפעם הוא היה נשמע נכון וכנה אבל כל עוד נתניהו לא מתפטר כמו אולמרט, הוא צבוע. לתת לאולמרט לכתוב על פשעי נתניהו ולהעלות נבואות זעם זה טיפשי ואפשר לסכם בזה ש"על ראש הגנב בוער הכובע" גם אצל אולמרט וגם על נתניהו. מירי רגב לא דוגמא לשום דבר ואני לא צחקתי, אני חס וחלילה מזלזל בשרת התחבורה אבל היא לא פוליטיקאית מהסוג שאפשר להעריך (את נתניהו אני שונא אבל הקריירה שלו מעידה על הידע שלו) ורגב לא העיפרון הכי מחודד בקלמר בלשון המעטה והשנאה שלה למזרחים מסבירה את הרצון שלה להיבחר דווקא להעבודה. אולמרט היה לא מזמן בעצרת האו"ם עם אבו מאזן והוא סייע לו בנאום נגד תוכנית טראמפ (או כל בולשיט אחר שמעצבן את האידיוט הזה), אבו מאזן עשה טעות והמחיר היה שלא יהיה הסכם שלום עם הפלסטינים עד שהוא יוחלף באחד מתון יותר וזה יכול לקחת המון אבל המון זמן וחבל. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 14:54, 16 באוקטובר 2020 (IDT)

Desertboy, אתה מתעלם מעובדה: אולמרט נבחר והשיג רוב פרלמנטרי שתמך בפינוי יישובים ובמשא ומתן עם הערבים ביהודה ושומרון, רוב העם רצה בכך. הוא לא "התהפך" או שיקר, הוא אמר לאורך כל הקמפיין וגם בערב הניצחון שהוא יפנה יישובים - ועדיין זכה לתמיכה ציבורית נרחבה. מו סיזלאקהטברנה 00:40, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

ברור לי שאולמרט נבחר אבל זה לא סותר את המהפך שעבר. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 08:18, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
מו סיזלאק, אינך מדייק. החרדים וישראל ביתנו שהיו איתו בקואליציה לא היו תומכות גדולות של פינוי יישובים. peledy - שיחה 09:32, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
גוש המרכז-שמאל הציוני והיהודי היה עם 60 מנדטים, והמפלגות הערביות עם 10. זה בהחלט רוב לפינוי יישובים. מו סיזלאקהטברנה 09:48, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
אתם מדברים על תוכנית ההתכנסות? Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 10:21, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
Desertboy, לא זכור לי שהשלום הוא נחלתו של השמאל בלבד. הוא לא רשום אצל אף אחד בטאבו. נתניהו, בגין, שרון - כולם מנהיגים מהימין שפעלו למען השלום גם במחיר של ויתורים על שטחים. כך גם אולמרט, לבני ושאר חברי קדימה שהגיעו מהליכוד. לומר שהם "התהפכו כמו סטייקים" זה פשוט לא נכון, כל ירושלמי יגיד לך שהאיחוד של מזרח העיר ומערבה הוא מזויף, ודאי בית"ריסט כמו אולמרט. בשנים האחרונות חלה הקצנה בשיח הציבורי שמושכת למרכז רעיונות שהיו עד עתה רק בשוליים, אך זה לא אומר שכל מי שימין חייב לתמוך בסיפוח ושכל מי שתומך בשלום הוא שמאל חלש. DL3222 - שיחה 10:27, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
לא אמרתי זאת, שלום הוא נחלתם של רוב אזרחי המדינה, אני חס וחלילה אומר שבגין ונתניהו לא שילמו מחיר לשלום (אני לא מבין מה שרון קשור, קידם מהלך חד צדדי שרק הפיל את הבלעדיות שלנו עם אש"ף וחיזק את החמאס אבל אולי הביצוע היה כושל אבל הרעיון מבורך) אבל הימין לא היה מוותר על הכותל גם אם מזרח ירושלים רחוק מלהיות ברמות התשתיות, התקשורת, החינוך והכלכלית של מערב העיר (לא שזה בסדר, העיקר 2 מדינות/ישויות מדיניות טוענות שהשטח שלהן אבל הן לא מטפלות בו) ... Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 10:39, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
אני אבהיר את עצמי, לא הייתי רציני ולא אכפת לי אם אולמרט איש ימין, איש שמאל, איש מרכז או השד יודע מה רק צחקתי על המושג הלא ברור "מתהפך כמו סטייק" (שוב, לא יודע למה ציפתי למשהו ברמה ממירי רגב) והזכרתי שם של פוליטיקאי שעשה מהפך, רציתי להזכיר גם את ויצמן אבל הרגשתי שכתבתי הודעה ארוכה מדי. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 10:44, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
TheDesertboy, גם השמאל הציוני לא יוותר על הכותל. יש הסכמות חוצות גושים, וזו אחת מהן. מו סיזלאקהטברנה 13:03, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
ולכן אמרתי שהוא תמך ברעיון כל כך ניצי מעיד עד כמה הוא עבר מהפך, לא אמרתי שזה לא היה רצון העם ולא אמרתי שזה לא בסדר לדון בשלום או לרצות סיפוח. שא ברכה Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 13:05, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
Desertboy, תוכל לעזור לי בויקיפדיה:מסדר זיהוי? יש לי שם שאלה שאני מניח שתוכל לענות עליה. peledy - שיחה 10:45, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
ברור שאשמח לעזור, עניתי לך שם בדיוק עכשיו. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 10:47, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

מיזם המיזמים[עריכת קוד מקור]

אני קורא לחברי הויקיפדים להצטרף אלי למיזם המיזמים: הטמעת המילה העברית היפהפייה מיזם במקום המילה הלועזית הארוכה והמסורבלת "פרוייקט" (וכמובן "מיזמים", "מיזמי" וכיוצ"ב), ולא רק כאן בויקיפדיה, שזו משימה יחסית קלה, אלא בכל מקום שאתם נמצאים בו, כולל לפנות לרשויות ולגופים ציבוריים על מנת שיתחילו להשתמש במילה הנהדרת הזאת. עמית - שיחה 19:42, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

רעיו נחמד. אפשר לבצע אותו באמצעות AutoWikiBrowser. המלך הכחוליצירת קשרמיזם ביכורים 19:57, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
המקום הראשון שיש לפנות אליו (ובוודאי כבר פנו) זה "פרויקט בן-יהודה". דוד שי - שיחה 06:55, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
קצת מוזר שפונים לפרויקט בן יהודה כשהאקדמיה ללשון העברית עדיין נותרת בשמה הנוכחי. גילגמש שיחה 08:37, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
בשם "האקדמיה ללשון העברית" יש מסר חשוב: האקדמיה איננה טהרנית, ואין לה כוונה להשמיד כל זכר למילים לועזיות בשפה העברית. היא בהחלט בעד הרחבת השימוש במילים עבריות, למשל מיזם במקום פרויקט, אבל אינה גולשת לקיצוניות טהרנית. דוד שי - שיחה 11:49, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
Ijon? עמית - שיחה 13:40, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן, פנו ופונים, לפחות פעם בחודש, בדיוק כפי שמציקים לאקדמיה ללשון באותו ענין. התשובה פשוטה: אילו הייתי מייסד את פב"י היום, כנראה שהייתי קורא לו מיזם בן־יהודה. היות שייסדתי אותו לפני 20 שנה (בחיי), כשהמילה "מיזם" עדיין הייתה משמעותית פחות שגורה, קראתי לו פרויקט (גם בעקבות ההשראה הלועזית, פרויקט גוטנברג). הסיבה לא להחליף את שם המיזם היא שעכשיו הוא כבר מותג מוכר למדי ברשת העברית. זהו. Ijon - שיחה 21:59, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
אז איך אומרים פרויקטור? מיזמן?
מנהל המיזם. כמו שמנהל בית הספר ולא בית ספרטור, מנהל החברה ולא חברתור, ראש הממשלה ולא ממשלתור. עמית - שיחה 11:05, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
ממשלתור זה דווקא לא רע גילגמש שיחה 11:16, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
רק חבל שחברי ממשלה לא צריכים לעמוד בתורים קריצה Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:11, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
המשמעות של פרויקטור שונה במקצת מסתם מנהל מיזם. ההגדרה היא „אדם בעל יכולות ניהול וביצוע מוכחות, שתפקידו להוציא לפועל מיזם מורכב.״ כלומר מדובר על מיזם שעלול להיתקל בבעיות ולכן ממנים לעמוד בראשו מישהו שיודע לפתור אותן. כמובן שפרויקטור אינו זרקור או מקרן למרות הדמיון בשם. Tzafrir - שיחה 22:02, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
כל מיזם עלול להיתקל בבעיות, שאותן אמור לפתור מנהל המיזם. כתחליף לפרויקטור נמרץ אני מציע את המילה "מיזמאי", ואם זה פרויקטור כושל, כזה שהמיזם שבניהולו נמשך עד אין קץ, יהיה תוארו בישראל "מזמזן". דוד שי - שיחה 06:48, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
תיקון פעוט: כל מיזם נתקל בבעיות, בלי עלול. עמית - שיחה 10:13, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

ברוח הצבעת המחיקה על הערך "אבא קריר", הינה תגובתו מ-2012. מו סיזלאקהטברנה 15:03, 16 באוקטובר 2020 (IDT)

משעשע. YairMelamedשיחה 23:18, 16 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן, טיעונים חזקים נגד מחיקת הערך. עמית - שיחה 11:06, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
הטיעונים הכי מבוססים שראיתי עד היום. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:12, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

הייפ של משחק וידאו זה משמעותי[עריכת קוד מקור]

ראו את התפלגות הצפיות החודשית בערך Cyberpunk 2077. מיצירת הערך (אוגוסט 2015) ועד מאי 2018 כמות הצפיות הייתה יציבה יחסית ולא עברה את ה-150. ביוני 2018 הייתה קפיצה, בעקבות חשיפת המשחק בסוף מסיבת העיתונאים של מיקרוסופט בכנס E3 2018‏ (בנקודת זמן 2:37:53 זה מתחיל) בהפתעה מוחלטת; באוגוסט 2018 הייתה קפיצה נוספת עקב חשיפת סרטון המשחקיות שאורכו 48 דקות בסטרים רנדומלי ([5]) ולאחר מכן שקט יחסי ודעיכה עד יוני 2019, בכנס E3 2019 שבו הוצג ה-CGI Trailer ביחד עם החשיפה של קיאנו ריבס ותאריך יציאת המשחק (גם הפעם במסיבת העיתונאים של מיקרוסופט). לאחר מכן - אותה דעיכה חוזרת עד אפריל 2020 - התאריך המקורי של יציאת המשחק - הודיעו על הדחייה עוד בינואר, אבל זה לא מנע מאנשים להיכנס להייפ. ההייפ הזה נשאר אגב ונמשך עד ספטמבר 2020, התאריך השני ליציאת המשחק (ספויילר: נדחה שוב פעם - תאריך סופי 19 בנובמבר). מעניין כמה צפיות יהיו בנובמבר 2020? ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 13:15, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

האמת שאי אפשר לצפות. היום זה כמות קטנה, ואילו מחר זה כמות גדולה. PRIDE! - שיחה 15:07, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

הידבקות בקורונה - גאווה?[עריכת קוד מקור]

נטרונאי יצר את תיבת המשתמש "נשא קורונה", והיא טוענת כי יש איזושהי גאווה בהידבקות בנגיף הקורונה ובנשיאתו. בתגובה, אני ודקל יצרנו יחד את תיבת המשתמש "לא רוצה קורונה". האם, לדעתכם, יש איזושהי גאווה בהידבקות בנגיף הקורונה? מו סיזלאקהטברנה 00:14, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

לא רואה בזה שום גאווה, זה יותר "באסה" והרגשה מאוד רעה מאשר דבר להתגאות בו. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 00:20, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
נראה לי הזוי להתגאות בהידבקות בקורונה.. Wikiped201820 - שיחה 00:24, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
התבנית שלכם גאונית 😂 Ori115511 - שיחה 00:42, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
מה השלב הבא? {{משתמש נשא HIV}}? טוב אולי חוץ מקווגמייר. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 02:19, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
כאשר חרדי יחלה בקורונה משום ששמע להנחיית הרב קניבסקי, הוא יוכל לומר בגאווה: "חליתי על קידוש השם". דוד שי - שיחה 06:42, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
אתה מתכוון "חליתי על קידוש השם קנייבסקי"? בברכה. ליש - שיחה 06:54, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
HiyoriX הנה לבקשתך זה השלב הבא:
משתמש זה נושא בגאווה את נגיף האיידס
Omer abcd - שיחה 08:03, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
גאווה הדור הבא עמית - שיחה 11:04, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
אולי עדיף קודם HIV? קודם הוא, ואז איידס. PRIDE! - שיחה 15:20, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
ובינתיים, לצערנו הקטגוריה "ישראלים שנפטרו במגפת הקורונה" גדלה כל הזמן (אגב, חסר שם מישהו?) ‏עמיחישיחה 12:19, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
שיהיו כולם בריאים. 10 נפטרים ישראלים ו-33 משאר העולם בקטגוריה הכללית, ששרדה דיון חשיבות. אני מעדיף את הערך נפטרים מקורונה (אנ'), שנותן יותר מידע מהקטגוריות ומופיע ב-19 ויקיפדיות. אגסי - שיחה 15:16, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
לדעתי (מהיכרות אישית עם נטרונאי) הוא יצר את זה כבדיחה.
אגב, העתקתי את התבנית הזו להמכלול, ותוך כמה דקות שינו את הכיתוב מ"נושא בגאווה" ל"נושא בגאון". כנראה עשה קונוטציות שליליות...
איש פלונישיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 17:29, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
לצערי, עוד לא שמעתי על מישהו שהבריא מקורונה לגמרי וחזר למצב בריאותו לפני ההדבקות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:38, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
אני דווקא מכיר די הרבה. כמה עשרות צעירים, וגם סבתי בת ה70 (שהייתה ללא סימפטומים כלל).
אבל מכיר הרבה יותר שעדיין סובלים מתופעות לוואי, (לא ברמה שמפריע לתפקוד יומיומי, אבל מציק מפעם לפעם).
אגב, תופעת לוואי מוזרה שהייתה לבת דודתי בארה"ב, מפעם לפעם מריחה פתאום ללא כל סיבה ריח מסריח מאד, משהו שמאד מציק, ומגיע ללא שום הודעה מוקדמת. איש פלונישיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 18:43, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
גם המורה שלי החלים מקורונה ואין לו תופעות לוואי Omer abcd - שיחה 18:45, 20 באוקטובר 2020 (IDT)
אדם שהגדרתי כ"חבר" הפיר את חובת הבידוד בערב יום הכיפורים, והוא הסתובב בחברתי מבלי לתת לי את הזכות להימנע מהאינטראקציה הזו. מהמתכחשים. לא רק הפר בידוד, גם שיקר בתחקור. קארמה? היה במהלך הנשיאה חולה קשה. מו סיזלאקהטברנה 23:05, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

תגובה רשמית[עריכת קוד מקור]

שלום אני נטרונאי, יצרתי את תיבת המשתמש הזאת מכיון שאני באמת גאה בכך שבעוד בכל העולם רודפים אחרי חיסון אני כבר חוסנתי. ואגב לי ולעוד עשרות אנשים ששהו איתי במלונית (בעיקר צעירים) לא היו כמעט תופעות לוואי מהחיסון מה שעוד לא בטוח לגבי החיסון של פייזר. נטרונאישיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 22:55, 22 באוקטובר 2020 (IDT)

ספויילר: אתה לא מחוסן, יש לך נוגדים שיפוגו אחרי כמה שבועות, בגלל זה נוהרים למצוא חיסון אמיתי, אחרת היינו עושים חסינות עדר. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:57, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
עוד ספויילר: החיסון כנראה יפוג גם הוא תוך שלושה חודשים מגוף המתחסן Omer abcd - שיחה 23:01, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
הסרט עצמו: בשכונות החרדיות בניו יורק וניו ג'רזי ששם כבר יש כמעט חיסון עדר כבר מאפריל, נדבקו עכשיו הרבה אנשים שלא הספיקו להדבק אז ובכל אופן לא דווח על הדבקה נרחבת בקרב הקהילה שם, וזה למרות שכבר עברה חצי שנה ואף אחד שם לא שומר על כלום (אגב נדבקו שם באפריל 70-80% וזה לא הספיק לחיסון עדר מה שיכול להיות סיבה נכונה יותר לא ללכת על הפתרון הזה). נטרונאישיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 23:20, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
טעות בידך: המונח "חיסון עדר" לא חל על קורונה. אין כרגע פתרון יותר טוב מלהישאר בבית ולהימנע כמה שאפשר מהתקהלויות (לא ראית מה קרה בישראל כששחררו את הסגר?). כנראה שלא מדווחים על מקרים שם אבל זה לא בהכרח אומר שאין.. כמו שאמרו לך, חיסון מהנגיף אחרי שחולים בו חל כנראה לשלושה חודשים רק.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:31, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
ערב טוב, גם בדף המשתמש שלי ניצבת התבנית משתמש קורונה ורק עכשיו טרחתי לקרוא מה כתוב בה, אינני מתגאה בזה שהייתי חולה, ואם מישהו יכין תבנית כזו בלי המילה נשא בגאווה אציב אותה, ובדרך אגב, למרות שכל משפחתי הגרעינית נדבקו ולאף אחד לא היה תסמינים בכלל, אני מכיר אדם בן 40 בלבד שנדבק ביולי ועדיין מרגיש לא טוב שמיה רבהשיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 23:41, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
נטרונאי בשכונות החרדיות בניו יורק וניו ג'רזי התמותה בשמיים. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 00:02, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
בכללי, אני חס וחלילה אומר זאת מפאת שנאת חרדים, שכונות חרדיות בלא מעט מקרים עם תמותה בשמיים, כמו כן המונח "חסינות עדר" הוא שגוי במקרה של הקורונה, החברה הכי טובה שלי (מה שנקרא בשפת העם "בסטי") הייתה חולה קרוב לשבועיים (עזבו את המחשבה של לא להיפגש עם החבר/ה הכי טוב/ה חודש!) וזה היה ביולי והיא בכל זאת יצאה חיובית שוב שלשום ): Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 00:06, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
בקרוב התבנית "משתמש זה שיחק ברולטה רוסית ויצא מזה חי" והתבנית "משתמש זה דורס בגאווה את הציווי ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". דוד שי - שיחה 04:34, 24 באוקטובר 2020 (IDT)
זוהי האשמת הקרבן. כאילו שרוב אלו שחלו בקורונה עשו זאת משום שלא שמרו על ההנחיות. עוזי ו. - שיחה 22:55, 24 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן סביר להניח שלא שמרו על ההנחיות. ההנחיה הבסיסית היא מסכה ושמירת מרחק. מי ששומר מרחק לא ידבק. אם נדבק סימן שלא שמר מרחק (מרצונו או שלא מרצונו). אני רואה רבים ללא מסכה וגם רבים שמזלזלים במגפה והתוצאות כמובן לא מאחרות לבוא. במדינות שבהן יש יחס רציני לקורונה (למשל בטיוואן) אין מספר גדול כל כך של נדבקים. גילגמש שיחה 22:58, 24 באוקטובר 2020 (IDT)
תבניות נועדו לשימושו של מי שבחר להציג עצמו באמצעותן. התבניות שהצעתי הן המשך ישיר לתבנית התמוהה "משתמש זה נושא בגאווה את נגיף קורונה" ואין בהן שמץ של האשמת הקורבן. בוודאי יש כאלה שנדבקו למרות שנזהרו, משום שההנחיות אינן מספקות הגנה מוחלטת, אבל יש גם כאלה שנדבקו והדביקו משום שזלזלו בהנחיות. כל אחד מנדבקים אלה יכול להציג עצמו כקורבן - הממשלה אשמה, הרבנים אשמים, המנהגים החברתיים אשמים, כך עשאני בוראי - אבל אפשר גם לדרוש אחריות אישית של אדם למעשיו, לא תמיד אדם הוא קורבן, אדם איננו בובה על חוט. דוד שי - שיחה 05:03, 25 באוקטובר 2020 (IST)
דוגמה קטנה: בטיול הבוקר באה לקראתי אישה שצדיקותה ניכרת למרחוק: שרוולי חולצתה ארוכים, חצאיתה מגיעה עד קרסוליה, ראשה עטוף במטפחת הדוקה שאינה מגלה אפילו קצה תלתל, לסנטרה מסכה, ופיה ואפה גלויים. ניכר בה שהיא יראת שמים ויראה מהמשטרה, אך מהפצת הנגיף אינה יראה כלל. חס וחלילה לא אאשים אותה, לבל אחטא בהאשמת הקורבן, ורק נותר לברר מיהו שעשאה קורבן. אני עצמי אינני קורבן בסיפור הזה, שהרי ביציאתי מביתי ידעתי שאפגוש בדרכי אנשים הלוקים בצרעת הסנטר, ועל כן איאלץ לשנות את נתיב הליכתי כדי לשמור על ריחוק מהם. דוד שי - שיחה 06:56, 25 באוקטובר 2020 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אנשים שלא מקפידים על מסכה זאת הבעיה העיקרית עכשיו Omer abcd - שיחה 23:07, 28 באוקטובר 2020 (IST)

פתיחת עונת ההימורים במירוץ לנשיאות ארה"ב[עריכת קוד מקור]

מוזמנים להמר. למרות הסקרים אני מאמין ומקווה שטראמפ ינצח. בר 👻 שיחה 23:36, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

הבחירות לנשיאות ארצות הברית 2016 לימדו אותנו שאסור לסמוך על הסקרים. הילרי קלינטון חודשים טרם הבחירות כבר הרכיבה את הקבינט של ארצות הברית בממשל העתידי שלה, בזחיחות בל תיאמן. אמנם היא גרפה קולות כשרים יותר מכל מועמד אחר לנשיאות אי פעם (חוץ מאובמה בשתי התמודדויותיו ב-2008 וב-2012), אבל כידוע המכריע את זהות הנשיא הוא חבר האלקטורים. כדי לשער מי ינצח, צריך להתסכל על המדינות המתנדנדות: פנסילבניה, פלורידה, קרוליינה הצפונית, אוהיו, ויסקונסין, מישיגן ובמידה מסויימת גם נבדה, אריזונה ומחוז הקונגרס השני של מיין. אני עוקב בדריכות אחרי הסקרים של הגרדיאן, ולפיכך - אני משער שג'ו ביידן ינצח, בהפרש קטן. לצערי, תש כוחו של טראמפ. אגב, מנקודת מבט ישראלית, אני מייחל לניצחון נוסף של טראמפ. ניב - שיחה 13:18, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא יודע מה אתכם, אבל אני לא חושב שחתן פרס איג נובל לשנת 2020 לחינוך רפואי (ולא לשלום) הוא מועמד ראוי. אני בינתיים הולך עם FiveThirtyEight - בבחירות הקודמות הוא ניבא מרוץ די צמוד לקראת הסוף. הפעם הסקרים מראים פערים עקביים בין שני המתחרים לאורך כל הדרך (לפני ארבע שנים הפערים בסקרים היו מאוד לא אחידים לאורך המרוץ ואף כמעט ונסגרו, ואז נפתחו מחדש). מעבר לכך, אני בעד שלארצות הברית תהיה מדיניות חוץ. היחסים הגרועים של ארצות הברית בעולם אפשרו את הסרת הסנקציות מעל איראן כשאפילו בריטניה לא תומכת בעמדת ארצות הברית. Tzafrir - שיחה 15:13, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אני יכול להגיד: זה או דונלד טראמפ או ג'ו ביידן. אני לא רואה שהמועמדים האחרים יצליחו לנצח בכלל. זה תמיד היה ככה, ותמיד יהיה. PRIDE! - שיחה 15:19, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
המפלגה הירוקה של ארצות הברית, המפלגה הליברטריאנית (ארצות הברית) שהן "קטנות-גדולות" אף פעם לא הביאו מועמד שהצליח להגיע למספר קולות רציני. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:25, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אמנם לא היה וסביר להניח שלא יהיה במאה הקרובה נשיא יותר אהוד ישראל מטראמפ וזה אחד מהדברים הבודדים שאני אוהב באדם אבל ביידן לא כזה גרוע והוא מחשיב את עצמו כציוני ואוהב את ישראל ויהודים אבל פשוט יותר דואג לסכסוך הישראל-פלסטיני כי בכל זאת הוא דמוקרטי. (הבעיה היא שאר המפלגה הדמוקרטית, הוא והאריס עומדים בדעת מיעוט באהדת ישראל ורוב המפלגה נעה בין המרצה מאוד אינסטיבית להסכם מדיני עם הפלסטינים לבין שנאה לישראל (גם בימין של טראמפ ומצביעיו המושבעים יש ימין קיצוני ומאוד), רק מעיר - ביידן לא נראה לי ילד טוב ירושלים והוא לא משהו אבל הוא עדיף בהמון על טראמפ והוא יטפח את יחסי החוץ של ארצות הברית שהוזנחו קשות במהלך כהונה של טראמפ, בברכה רבה Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:28, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
עוד ההערה, היו מקרים בודדים בהם מדינות שלא מתננדדות שינו את ההצבעה (הבחירות לנשיאות ארצות הברית 1984 שעל אף הגיל המתקדם יחסית של רייגן עבדו לטובות מאחר ועשה המון לטובת המדינה ויריבו ממש הושפל ואין דרך אחרת להגיד את זה. כמעט תמיד המדינות היחידות שבאמת צריך להתייחס עליהם באופן של "ואוו, למי הן יצביעו?" הן המדינות המתנדנדות שלאט לאט הופכות ליותר ויותר מדינות כחלק מאמריקה הסגולה. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:35, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
נצטרך לעדכן בקרוב את מדינות אדומות וכחולות (ארצות הברית) אבל זה לפעם אחרת (: סיימתי לחפור להיום. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:36, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לא יודע מה איתכם אבל אני חושב שטראמפ ייבחר שנית כמו שביבי נבחר כאן כל הזמן (ואני יודע שמותר להיות שם נשיא רק שמונה שנים) Omer abcd - שיחה 15:43, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

משתמש:Euro know, למה אתה מציין את המובן מאליו? ברור שזה ביידן או טראמפ. הפעם האחרונה שהיה נשיא לא רפובליקני ולא דמוקרטי, הייתה ב-1853. הליברטריאנים והירוקים מחוץ למשוואה, אפילו בבחירות לקונגרס הם לא פקטור. ולגבי השאלה של מי יותר פרו-ישראלי, זה בהחלט לא מפלגתי. טראמפ הרפובליקני אוהד ישראל, אבל לפניו היו נשיאים רפובליקניים שסלדו מישראל (בוש האב, אייזנהאואר). ולגביך Omer abcd, איזו השוואה מגוחכת. המערכת הפוליטית באמריקה דומה לזו בישראל כמו שאסתר רזיאל-נאור מזכירה את אלכסנדרה דדריו. ניב - שיחה 15:46, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אם ככה אדם כמו אורן חזן היה מלך ישראל (ואני אחד שמעז לקחת התואר הזה מהקיסר מקיסריה). Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:48, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
TheDesertboy מלך ישראל זה אייל גולן כמובן. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 15:51, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
לאנשים שיש להם זמן פנוי ורוצים לשמוע באופן טוב יותר יש הסכת בשם "המדריך לטראמפיסט" שמסקר על טראמפ, ביידן והבחירות בכלל. יש גם עימות מחר בלילה וזה יהיה האחרון ויסדרו אותו ככה שיהיה יותר ממלכתי. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 16:11, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אני מהמר על ביידן, ברמת וודאות די גדולה. אבל מה אני מבין בפוליטיקה של ארה"ב. משה פרידמן - שיחה 16:20, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אפרופו המדריך לטראמפיסט, ישנו בחור בשם יפתח דיין, בעל הבלוג "על פיילים וחמורים", שמנתח את הפוליטיקה האמריקנית ביתר דיוק. הבחור פנומן. יצא לי לשוחח איתו כמה פעמים במסנג'ר, וחוץ מזה שהוא אורח מבוקש בפודקאסטים, תוכנית בוקר ברדיו ובמהדורות חדשות חוץ כמו העולם היום וסדר עולמי, הוא מאוד נחמד. ניב - שיחה 17:10, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
יצא לי לראות רק עכשיו את המתקפות על מדיניות החוץ של הנשיא טראמפ, ובאמת שאיני מבין אותן. הנשיא טראמפ הוא הראשון שהתייחס לבעיה שמנצלים את ארצות הברית ביחסי הסחר, ועל זה גם דמוקרטים מסכימים. אירופה, קנדה וסין ניצלו במשך שנים את המדיניות של ארצות הברית, ובכך מפעלים רבים נסגרו בארצות הברית. הנשיא הנוכחי פשוט החליט להתייצב מול התופעה ולעשות משהו, כי הוא הראשון שיש לו את האומץ לעשות את זה, בתור אדם שגישתו במדיניות החוץ (ובכלל) היא של איש עסקים. התמיכה האירופית באיראן היא עצובה ומראה שההתנגדות האירופית להחלת הריבונות אינה נובעת מיישום החוק הבינלאומי אלא פשוט מאנטישמיות או רצון לגרוף קולות של מהגרים מוסלמיים אנטישמיים על ידי חבטה בישראל (עבד לנאצר, סדאם חוסיין, עבדאללה השני וארדואן - למה שלא יעבוד הפעם). בוריס ג'ונסון הוא אולי הכשלון הכי גדול, משום שציפו ממנו להילחם בממסד ולהוות את קולו של העם (כמו טראמפ), אבל הוא בעצם מיישם את המדיניות של הממסד (בין היתר במדיניות החוץ) ומפחד להתעמת איתו (ממש כמו ראש ממשלה אחר במזרח התיכון). peledy - שיחה 17:38, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
גם כן איש עסקים. החוב הלאומי של ארה"ב תפח בכ-6.6 טריליון דולר מאז נכנס לתפקידו, והגיע למימדים של 27 טריליון דולר (!). אתה כנראה שכחת שבוריס ג'ונסון תלוי בפרלמנט שלו כדי להמשיך לכהן, בניגוד לטראמפ, לכן הוא לא יכול לממש את כל האידאולוגיה שלו, בניגוד לטראמפ. ניב - שיחה 17:46, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אובמה התפיח קצת יותר את החוב הזה. שים לב שהקורונה סייעה סייעה בהגדלת החוב. ג'ונסון, כמו נתניהו, הם כנראה שמרנים שחוששים להתעמת עם הממסד. peledy - שיחה 18:16, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
ניב, לא קיבלתי את התיוג שלך. ראיתי במקרה שכתבת. זה מן הסתם ברור. רק הבהרתי את הנקודה הברורה. גם קניה וסט, אם הוא עדיין מתמודד, לא צפוי באמת לנצח. PRIDE! - שיחה 17:48, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
גם אני לא קיבלתי, מבדיקה בגרסאות זה כנראה כי הוספת את הסוגריים המרובעות בעריכות נפרדות, מה שגרם לתיוג להיכשל Omer abcd - שיחה 18:19, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

קשה לדעת מי ייבחר האמת, ב-2016 הסקרים גם הראו מגמה מסוימת והפתיעו. יכול להיות שביידן ינצח ויכול להיות שטראמפ (למשל אם לא מעט לא רוצים לומר שהם מצביעים לטראמפ). מה שכן, אני לא ממש מתלהב מאף מועמד (טראמפ אמנם טוב לישראל אבל מוסרית הוא בן אדם ממש לא מוסרי, על ביידן גם היו דיווחים שלכאורה אנס/ו/הטריד מינית). meh, פעם הבאה שהאמריקאים יבחרו מועמדים יותר מוצלחים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:37, 22 באוקטובר 2020 (IDT)

טראמפ לא מוסרי ולא נעליים. הוא טוב לישראל אבל זה שקר להצמיד את המילים טראמפ ומוסר. ביידן רחוק מלהיות מושלם אבל לדעתי הוא עדיף בהמון על טראמפ, כמו שאמרתי מאז 2016 שהייתה השנה בה הסוקרים קיבלו סטירה מצלצלת והבהרה שצריך לסקר את כ ו ל ם כמו שצריך אי אפשר לדעת כלום ואיך אומרים שיוצאים לפרסומות בארץ נהדרת "הדבר היחיד שבטוח שכלום לא בטוח". Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 00:10, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
לאנשים כמוני, שהולכים לראות את העימות עוד שלוש וחצי שעות ולהיות בכל יום הבחירות(ככה זה שאתה מזכיר בבית ספר בזמן קורונה, הזמן הפנוי כבר הפך לשגרה קריצה) מרותק לטלוויזיה ועם טוויטר פתוח של הבחור הנחמד שכותב את הבלוג "על פילים וחמורים" שאיכשהו רק מהדיון כאן גיליתי על קיומו קחו את הטיימר הזה -

ההצבעה הסתיימה שבנוי כמובן מתבנית:טיימר Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 00:15, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

חח טראמפ ומוסר זה אכן לא הולך ביחד. אני לא יודע, הבחירה גם הפעם (כמו ב-2016) לא ממש קלה. אם הייתי אמריקאי הייתי מתלבט בין לא להצביע או אולי אולי להצביע לביידן (כנראה שלא הייתי מצביע אבל). יהיה מעניין לראות את העימות (ועוד בלייב), תהנה! בטח יהיה שם בלגן שוב כמו שהיה בפעם הקודמת המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:22, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
טראמפ וביידן זה אוברייטד. צריך מפלגת פיראטים. אררררררר!HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 00:24, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
😂 Make America Arrr Again?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 09:04, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
טראמפ לדעתי טעה טעות קשה בקורונה, משום שלו היה נוקט במדיניות סגירה, הוא היה זוכה לתמיכה גבוהה יותר, משום שהאמריקנים, לפי הסקרים, סומכים עליו יותר בתחום הכלכלי. peledy - שיחה 10:03, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
דווקא לא היה בלאגן, אולי כי הם סידרו שהמיקרופונים מושתקים בזמן שהיריב מדבר ויש לך 2 דקות בדיוק, גם המנחה קריסטן ולקר הייתה ממש טובה. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:59, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
מדובר במגישה שהייתה חברת המפלגה הדמוקרטית, וזו ככל הנראה הסיבה שלא דנו על מדיניות החוץ. לנשיא טראמפ הישגים רבים (במיוחד במזרח התיכון) בעוד ממשל אובמה-ביידן זרע כאוס, חרדה ובלאגן, בעודו מחזק כוחות אסלאמיסטיים ואנטישמיים. peledy - שיחה 19:16, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
טראמפ לא מגנה ארגוני ימין קיצוניים כמו Proud Boys ואפילו רומז להם לצאת לפעולה+ אולי לא יקבל את תוצאות הבחירות אם לא ייבחר. הוא לא מציאה גם (לא שביידן מציאה, אבל גם לא טראמפ).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:21, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
זה ספין של התקשורת. הנשיא טראמפ גינה את הארגונים הללו וכל ארגון גזעני אחר. לא שמעתי שביידן או סגניתו האריס מגנים אנטישמיות בשמאל הרדיקלי (כמו אילהן עומאר, רשידה טליב או BLM), אלא דווקא עומדים מאחורי האנטישמים. peledy - שיחה 20:30, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
אבל איזו דרך הוא עבר עד הגינוי. הוא מתבקש לגנות קבוצה כזו ואז משתמש בניסוח מאוד מוזר לגינוי שלפחות חברי אותה קבוצה מביני כעידוד. לאחר יום הוא מוסיף הבהרה שהוא מגנה את הקבוצה הזו, אבל אז גם מוסיף שהוא לא ממש מכיר אותם. גם בראיון עיתונאי לאחר עוד יום נוסף הוא חוזר על אותן שתי טענות.
כלומר: יש נושא במוקד הדיון הציבורי. והוא לא טרח לברר עליו עובדות בסיסיות. וגם יום לאחר שהוא הודה שהוא לא טרח לעשות את זה הוא עדיין לא טרח לעשות משהו במה של קריאת ערך ויקיפדי. אז או שהוא מאוד לא מוכשר (לא מקבל את זה) או שהוא מִתמם והוא תמך מראש בקבוצה הזו. Tzafrir - שיחה 22:33, 24 באוקטובר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הוא הנשיא הכי פילושמי בהיסטוריה של ארצות הברית, כך שאינו תומך בגזענות. ביידן והאריס, שאף אחד לא מאשים אותם באנטישמיות (ולדעתי בצדק), מסרבים לגנות אנטישמיות במפלגתן שלהם, דבר שעבור הרפובליקנים הוא שגרתי. תיראו מופתעים כשהמפלגה הדמוקרטית תהפוך לתאומה ללייבור בבריטניה ויצמח שם קורבין אנטישמי אחר. peledy - שיחה 01:11, 25 באוקטובר 2020 (IDT)

המשפט הראשון שלך הוא משפט עם הגיון תמוה. לשם השוואה: „היא אוהבת גזר ולכן היא לא שונאת אף ירק״. Tzafrir - שיחה 19:24, 25 באוקטובר 2020 (IST)
הוא אינו גזען כלפי שום אוכלוסיה. אדרבא, עד פריצת המגפה, הוא הצליח להוריד לשפל את אבטלת המיעוטים. אם הוא מעוניין להסדיר הגירה ולמנוע כאוס בנושאי הגירה, זה לגיטימי כדי להגן על הגבולות והגנה על גבולות המדינה אינה גזענות. peledy - שיחה 19:34, 25 באוקטובר 2020 (IST)

אני חושש שטראמפ ייבחר שוב, אבל אני מייחל לתבוסתו. נשיא שמקדם שנאה, פילוג והסתה ונבנה מהם איננו ראוי בעיניי. דרוש מנהיג שיפסיק לשפוך שמן על המדורה, שם וכאן. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 07:52, 25 באוקטובר 2020 (IST)

אתה די מיתמם. ג'יי סטריט לא הוקמה על מנת לפלג את יהודי ארצות הברית? ג'ו ביידן קרא לתומכי טראמפ "שוטים", ממש איחוד העם. peledy - שיחה 09:04, 25 באוקטובר 2020 (IST)
זכותך לחשוב כך. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 09:25, 25 באוקטובר 2020 (IST)
לדעתי אין בכלל פוליטיקאי שאינו מפלג. שים לב שהשורש של מפלגה הוא פל"ג. בסופו של דבר, לצערנו, הפוליטיקה שלנו בנויה על פילוג אבל כיף שיש אנשים כמוכם בכיכר העיר שניתן להתווכח איתם ולשמור על יחסי הערכה הדדית בעת ובעונה אחת. peledy - שיחה 17:14, 26 באוקטובר 2020 (IST)

זוכי התחרות - ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - מסלול כתיבת ערכים[עריכת קוד מקור]

הזוכים בתחרות, ראו פירוט כאן

במסגרת מיזם ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת, להלן תוצאות התחרות במסלול לכתיבת ערכים:

צוות השופטים בחן את 172 הערכים שנכתבו על ידי 27 עורכים והחליט להעניק את הפרסים הבאים לכותבי הערכים הזוכים:

תודה רבה לכל 27 משתתפי התחרות, שתרמו ערכים על אתרי מורשת לוויקיפדיה, כה לחי! תודה לעמותת ויקימדיה ישראל ולמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל!

רכזי התחרות: לליב וOvedc

מזל טוב!צל"ש לכולם.Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 17:29, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

כאשר דיסטופיה הופכת למציאות[עריכת קוד מקור]

קראתי ערך בויקיאנגליש על ספר מ1991 שנקרא (The War in 2020) - שם יש מגפה עולמית,תסיסה חברתית ויש שם אזכורים לבאקו, ישראל ואיראן ומדובר שם על תסיסה חברתית. אמנם זה לא בדיוק מה שקרה השנה (יש עוד חודשיים אז מי יודע) אבל ככה נראה סיפור שהופך למציאות. מה דעתכם? Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:20, 22 באוקטובר 2020 (IDT)

ברית המועצות עדיין מוזכרת, למרות שכיום היא בכלל רוסיה. בעיקרון, אפשר לכתוב עליו ערך. דרך אגב, היה כתוב שישראל הושמדה בגלל מלחמת נשק גרעיני. לא זכור לי שזה קרה במציאות (זכור לי שלבנון כמעט הושמדה בגלל הפיצוץ בנמל ביירות). PRIDE! - שיחה 19:47, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
ברור אבל אמרתי שלא מעט מהערך דומה למציאות אבל לא זהה (: Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 20:31, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
ונזכור את ספרו של אנדרי אמלריק: "האם ברית המועצות תתקיים בשנת 1984?", פספס במספר שנים קטן.שנילי - שיחה 20:42, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
איי! כזה קרוב, לדעתי זה עדיין יפה שהוא חזה את זה בגלל ההפרש של כמה שנים בודדות. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 00:11, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

יצרתי לי ארגז חול קטן ונחמד. החלטתי לעשות שם רשימה של תבניות שימושיות (לי לפחות).
התחלתי משורות, ואז עלה בדעתי לכתוב טקסט הסבר לתבנית, שישתמש בה עצמה.
העניינים התגלגלו די מהר, ובתוך 2 דקות גיליתי שיצא מתחת מקלדתי משהו מיוחד.
קבלו אותו: מחיאות כפייםמחיאות כפיים


כשצריך לכתוב
טקסט טוב,
שאותו צריך לראות
כתוב בשורות,
ללא שיבוש -
אל יאוש!
זוהי המטרה
שלשמה נוצרה
התבנית הזאת,
שנקראת "שורות".



מבריקון, פנינה בלתי מכוונת במעבדה שלו



(הכנסתי בכוונה את שורות לתוך ציטוט, כדי להנציח את ההקשר)
כיאה וכיאות, כל מה שאני כותב עכשיו נמצא בתוך תבנית:שורות משל עצמו!

--מבריקון - שיחה • ד' בחשוון ה'תשפ"א • 16:26, 22 באוקטובר 2020 (IDT)

פשוט
ומבריק.

בר 👻 שיחה 17:25, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה על הפנינה. אכן תבנית מוצלחת ומועילה.שלומית קדם - שיחה 18:18, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
יפה.david7031שיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 23:39, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
אוווו אהבתי! שְכּוֹיֵיח! המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:19, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
תבנית מצויינת, מצוייצת ושימושית להפליא, שְכּוֹיֵיח! !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 12:48, 26 באוקטובר 2020 (IST)

תודה, אפשר גם לאנגלית? מתאים לערך כמו דונה דונה למשל.אודי - שיחה 15:10, 26 באוקטובר 2020 (IST)

אתר עיתונות יהודית היסטורית[עריכת קוד מקור]

ביום שלישי 27.10.2020 יעלה האתר החדש שלהם. שיהיה בהצלחה! יאצקין52 - שיחה 13:43, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

מקווה שהקישורים הרבים לא יישברו. יאצקין52 - שיחה 17:09, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

מקווה עוד יותר שהשאירו מנגנון לשיפור ה-OCR שלהם עם התקדמות הטכנולוגיה, עד עתה הוא היה נוראי. ביקורת - שיחה 17:45, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
לפי מה שנמסר לי, לא יהיה קושי להסב את התבניות הקיימות למבנה החדש של ה-URL, אבל אני מקווה בכל זאת שיהיה REDIRECT מקישורים ישנים לחדשים, למען קישורים שלא בתבניות. דוד שי - שיחה 04:25, 24 באוקטובר 2020 (IDT)
השקת האתר החדש נדחתה ליום חמישי. דוד שי - שיחה 18:27, 27 באוקטובר 2020 (IST)
משהו שמאד היה חסר לי, ונקווה שיהיה בחדש הוא שהתוכנה תייצא רשימה של כל הגיליונות החסרים בכל הכותרים, זה יוביל למאמץ משותף של אנשים שמתעסקים עם עתיקות ויד2 כדי שלא ייזרקו עותקים יחידים של חומרים חשובים. ישנם גיליונות חסרים גם מהשנים האחרונות. ביקורת - שיחה 22:06, 27 באוקטובר 2020 (IST)
מעניין אם באתר החדש תהיה הפונקציה המתקדמת של שליחת חיפוש באמצעות הקשת Enter, ולא רק באמצעות לחיצה עם העכבר. בר 👻 שיחה 05:24, 28 באוקטובר 2020 (IST)

נראה לי שהקישורים נשמרים. אבל לטעמי, האתר החדש כבד, עולה לאט, לא ידידותי.אודי - שיחה 23:25, 28 באוקטובר 2020 (IST)

אוי, זה ממש גרוע לנו. בוקמרטים הפסיק לעבוד. באופן כללי זה מכוער ולא נוח. Shannen - שיחה 12:44, 29 באוקטובר 2020 (IST)
השינוי החדש הוא לא פחות מקטסטרופה: התקלה העיקרית היא שכל הקישורים שהיו לכתבות השונות בארכיון, מאות אלפי הערות שוליים בויקיפדיה ובכלל הרשת, וכן ברשימות אישיות שערכו חוקרים לעצמם, ועוד - הכל הלך כעת לטימיון (לבלי שוב?). שנית, האתר איטי מאוד, ולא נוח לעבודה. כל מי שארכיון העיתונות ההיסטורית יקר בעיניו - חייב להקים קול זעקה. צור החלמיש - שיחה 14:41, 29 באוקטובר 2020 (IST)
אם חשבתי שיגדילו את השטח להצצה בעיתונים, התבדיתי. האתר תואם למסכים בגודל 45" ומעלה לפי התרשמותי הראשונית... ביקורת - שיחה 14:52, 29 באוקטובר 2020 (IST)
אני מצטרף לזעקתו של צור החלמיש. אני רגיל לשבירת קישורים באינטרנט העברי, אבל רצח המוני כזה של קישורים טרם ראיתי. אני מנסה למזער נזקים, ובשלב זה תיקנתי את התבניות שבקטגוריה:תבניות קישורים חיצוניים - עיתונות יהודית היסטורית, כך שקישור לעמוד שלם חזר לחיים. את הקישור לכתבה ספציפית אי אפשר לתקן, מפני שהוא הוחלף בצורה שרירותית, ללא קשר לזיהוי הקודם של הכתבה. תיקנתי אותו כך שיציג את העמוד שבו נכללת הכתבה. בכך רוב הקישורים שבתבניות חזרו לחיים. נותר לשקם קישורים שאינם בתבניות (בוט יוכל לטפל בכך) וכן סוג מיוחד של קישורים, שהיה בשימוש זמן קצר ולכן אני מקווה שאין לו מופעים רבים. אשמח לשמוע רעיונות לשיפורים נוספים ממי שהספיק לחקור את האתר החדש. דוד שי - שיחה 20:43, 29 באוקטובר 2020 (IST)
דוד, במאמציי ובאמצעות ידידים שונים, הגעתי היום אל דמויות שונות בתוככי הספרייה, ואל מנהל הפרויקט ומנכ"ל הספרייה. הם מודעים לבעיה.
מצ"ב תגובה רשמית של הספרייה שקיבלתי, המסכמת את התשובות השונות: "תהליכי ההסבה של מערכת העיתונות ההיסטורית לאתר החדש שעלה היום הינם מורכבים ביותר ותהליך ההכנה למעבר התנהל בצורה יסודית מתוך תחושת האחריות הגדולה שיש לנו למפעל העיתונות. רוב ההפניות והקישורים – מאות אלפי קישורים הפזורים באתרים שונים ברחבי הרשת – הוסבו בהצלחה וזמינים כבר עכשיו. אנחנו מודעים לכך שיש גם מקרים בהם ההסבה טרם הושלמה בהצלחה. אנחנו עוד בתהליך ההסבה – האתר עלה לאוויר הבוקר – ובתום התהליך הקישורים כולם יפעלו בצורה תקינה. חשוב לנו להבהיר שדבר לא הלך לאיבוד".
כמובן שכולנו שותפים מלאים להערכה תמידית לתחושת השליחות, המסירות והאדיבות של אנשי הספרייה הלאומית כולם, ובכלל זה אנשי "עיתונות יהודית היסטורית", אבל תגובת הדוברות מעודדת רק חלקית. ראשית, אין זה נכון שבשלב זה "רוב ההפניות והקישורים... הוסבו בהצלחה וזמינים גם עכשיו". הכל עודו שבור, ובדיקה קלה - שמשום מה לא נעשתה לפני כתיבת התגובה - תאשש זאת. שנית, כלל לא ברור מתי יסתיים אותו "הליך הסבה". חלק מהתגובות שקיבלתי דיברו על ימים אחדים. יש לקוות שכך יהיה (רק שלא נגיע למה שאירע עם אתר ארכיון המדינה שנפרץ בשנה האחרונה, ואז הושבת למרבה הצער במשך חודשים על גבי חודשים). כמו כן, חרף פנייתי לא נתקבלה תשובה אם נוכל להשתמש בממשק הישן.
יש לקוות שכך יהיה, והקישורים ישובו לפעילות בהקדם. אם זה לא יקרה בימים הקרובים, יצרתי קשר עם דמויות נוספות בספרייה, ונפעיל גם אותן. עד אז, יש לדאוג שלא יופעל איזה בוט שישבש עשרות אלפי קישורים. צור החלמיש - שיחה 22:15, 29 באוקטובר 2020 (IST)
את ניסיונותי לשיפור המצב הקיים אעשה בדרך שתאפשר חזרה מהירה למצב הישן. עד כה כל השינויים שלי הם רק בתבנית:עיתונות יהודית היסטורית 2, אבל אני מתכנן שינויים לא מזיקים גם בערכים, בעיקר קישורים (לא רבים) שבהם זיהוי הכתבה אינו נומרי, ומצריכים תיקון ידני. דוד שי - שיחה 07:17, 30 באוקטובר 2020 (IST)
התאמתי את תבנית:עיתונות יהודית היסטורית 2 כך שתתמוך גם בקישור לכתבה באתר החדש (בנוסף לתמיכתה בקישורים לאתר הישן). זה הצריך גם שינוי של התיעוד, שאותו עשיתי בשלב זה בתבנית:מעריב ובתבנית:דבר (אבל התיקון עובד בכל התבניות). דוד שי - שיחה 12:30, 31 באוקטובר 2020 (IST)

צפירת הרגעה: הספרייה הלאומית החזירה לחיים את הקישורים הישנים, כך שהם מפנים לאתר חדש. צריך קצת יותר סבלנות ממה שהפגנתי כאן. דוד שי - שיחה 16:23, 1 בנובמבר 2020 (IST)

מותר לי להגיד שממש התלהבתי מהאתר? למרות הבעיה לבחור כתבות רחבות - היום דפדפתי בו כמה שעות ונהנתי מאוד (-: היה אתר דומה לזה גם לפני וסתם לא הכרתי אותו? --Eitntt - שיחה 21:11, 2 בנובמבר 2020 (IST)
דוד שי, מה באשר לבוקמרקלטים? יש תקווה? Shannen - שיחה 12:40, 3 בנובמבר 2020 (IST)
לאחר שהאתר והתבניות יתייצבו בימים הקרובים, שמוליק, מומחה הבוקמרקלטים, יצטרך לתקן אותם, וסביר שיצליח בכך. דוד שי - שיחה 13:10, 3 בנובמבר 2020 (IST)
כמובן, בנתיים לא נח להוציא את המזהה הישן אלא את החדש (שמופיע בכתובת החדשה). בנתיים זה מייצר {{קישור כללי}}. שמוליק - שיחה 22:02, 3 בנובמבר 2020 (IST)
למה להוציא את המזהה הישן ולא החדש? צריך להעביר את כל הקישורים לחדש. בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשפ"א • 22:15, 3 בנובמבר 2020 (IST)

לכל מי שהשתמש בכלים (כמשתמש חדש או ותיק) או ראה שימוש בהם ומעוניין להביע את דעתו עליהם, מזכיר לכם שאני מעביר משוב אודות הכלים מזה זמן מה. אאסוף תשובות עד ה-7.11 (כולל), ואז ארשום בנושא לצוות הפיתוח של ויקימדיה (וגם במזנון ובכיכר העיר). אני ממליץ בחום למלא את המשוב, שכן זו הזדמנות מעולה להגיד את דעתכם, ולמסקנות הסקר יהיו השפעה על פעילות הכלים בוויקיפדיה בעתיד.

קישור לסקר ניתן למצוא כאן. תודה רבה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:51, 25 באוקטובר 2020 (IST)

סקירת ציוצים יומית[עריכת קוד מקור]

התברר לי שחלק ניכר מהעולם סובב סביב ציוצים בטויטר ופוסטים בפייסבוק. אין לי ספק שבעוד עשר שנים, ובוודאי בעוד מאה שנים, הנושא שיעניין את הקורא יותר מכל יהיה במה עסקו ציוצים מרכזיים בכל יום. למען הדורות הבאים אני מציע שנפסיק לבזבז זמננו על מידע שממילא אפשר למצוא בוויקיפדיה האנגלית, ונשקיע בכתיבת ערכי סקירת הציוצים היומית. הערך הראשון יהיה ציוצי 25 באוקטובר 2020, וממנו נמשיך. מקום של כבוד יינתן לצייצנים בולטים כמו דונלד טראמפ ויאיר נתניהו, אך גם ציוצים מרגשים של פשוטי העם ייכללו בסקירות, משום שאחת הבעיות של אנציקלופדיה היא ההתמקדות שלה במורמים מעם, שנותנת תמונה מאוד חלקית של המציאות. יש לתת לקורא גם את דעתו של האיש ברחוב. דוד שי - שיחה 19:29, 25 באוקטובר 2020 (IST)

איך אתה מדבר! יורש העצר מברך את הבריות בציוציו, כאן הוא מברך את המחבל ממשרד האוצר שתכנן שנים על גבי שנים מהפכה קומניסטית יחד עם השמאל ימח שמו וזכרו. כאן הבן של ראש הממשלה קורא למרי אזרחי (שמעתם נכון, הבן של שליט המדינה קורא למרי אבל מרי סלקיטיבי רק נגד הבולשיבקים, המשתמטים ועוכרי הישראל הידועים גם כ"שמאל פוליטי". פה סוף סוף הגיע האביר על האקדח הלבן סוף סוף הוא לשמאלנים ההאלוו! איכס הם לא חושבים כמוני, אמממ מה נעשה נרמוז להטיל עונש מוות לפוליטיקאי כי הוא לא מסכים על המלך ביבי וונקים את מדינה ישראל-דרוזיסטאן. כאן מלך העולם טראמפ מאשים את אובמה בדור חדש ומשכולל של פרשת ווטרגייט,כאן הנשיא מגייס את האנכריסט ג'ורג' פלויד קמפיין הבחירות נגד ילד הכאפות ביידן והופה! יש לך ערך. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 04:04, 26 באוקטובר 2020 (IST)
עקיצה יפה דוד! (בלי ציניות). יאיר נתניהו הוא אדם בלי מעמד רשמי ולכן איני מבין את הקרנבל סביבו. במקרה של הנשיא טראמפ, ציטטנו אותו כבר בערך על ההכרה על רמת הגולן (אם אני זוכר נכון). תגובות רשמיות של משרדי חוץ החושפים את עמדתן לגבי הסכמים בעולם אינן רכילות, אלא הבעת עמדה של מדינה מסוימת לגבי ההסכם. Desertboy, אני מתפלא שלא הבנת לאן הוא באמת חותר ולקחת את הדיון למקום אחר לגמרי. peledy - שיחה 09:31, 26 באוקטובר 2020 (IST)
אתמול כתבת לי שאני מיתמם. עכשיו זה אתה. יאיר נתניהו גר קומה אחת מעל או מתחת להוריו. אביו יודע בדיוק מה הוא עושה, לא עוצר בעדו, ובסבירות גבוהה שגם מעודד אותו ומתואם אתו. כך גם הרחוב מתייחס לזה - מסרים מפי הבן של נתניהו. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 12:23, 26 באוקטובר 2020 (IST)
לדעתי נתניהו לא מתעסק כל היום בטוויטר של הבן שלו, כי הוא צריך לנהל מדינה עם הרבה מאוד בעיות במזרח התיכון. מכל מקום, אמרת אתמול משפט יפה, זכותך לחשוב ככה. peledy - שיחה 13:33, 26 באוקטובר 2020 (IST)
שנונים אתם, אם לא היה קורונה הייתי שמח לשבת אתכם על קפה איפשהו. Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 13:39, 26 באוקטובר 2020 (IST)
אני על שעה וחצי שעות שינה מאז שלשום אז סלח לי בעניין הזהקריצה Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 09:45, 26 באוקטובר 2020 (IST)
זה נשמע כאילו בסוף בחרת להתגייס לצבא.... peledy - שיחה 10:06, 26 באוקטובר 2020 (IST)
הלוואי, פשוט הפרעות שינה . Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 10:29, 26 באוקטובר 2020 (IST)
אזהרת סרקזם ניב - שיחה 18:36, 26 באוקטובר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

התוכן יהיה:

'שעה 00:00 צייץ @(משתמש) את הציוץ ״טקסט״ ומיד אחריו צייץ @(משתמש) את הציוץ ״טקסט״. בשעה 00:01 צייץ...' Omer abcd - שיחה 16:26, 28 באוקטובר 2020 (IST)

מה בין עבריין לגנגסטר?[עריכת קוד מקור]

עברית יפה שפה, אמרו פעם. אקח לרגע את תפקיד אבשלום קור ואשאל: למה גנגסטר אם אפשר עבריין? מדובר בהאדרת מיתוס הגיבור של עבריינים או בקליטה קלוקלת לעברית? למה בן כהן (עבריין) ואילו מיקי כהן (גנגסטר)? מלבד שאלת שינוי שם הערך (שצריכה להידון במקומה), אני חושב שכדאי להרהר בדבר. ביקורת - שיחה 15:46, 28 באוקטובר 2020 (IST)

זה לא אותו הדבר. עבריין הוא מי שעובר עבירות דרך קבע. גנגסטר הוא חבר (או מנהיג) של כנופיה. לגבי התאור בסוגריים - עדיפה הגדרה רחבה. עוזי ו. - שיחה 16:01, 28 באוקטובר 2020 (IST)
אני מבין את הפירוש המילולי, אבל בשביל זה נתתי שמות של אנשים. אני מניח שההגרה הרחבה יותר היא עבריין, נכון? ביקורת - שיחה 01:03, 29 באוקטובר 2020 (IST)
צודק, בן כוהן הוא גנגסטר לכל דבר ועניין, אלא אם נחליט שרירותית שהתואר גנגסטר יוצמד רק לראשי אירגוני פשע. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 04:41, 29 באוקטובר 2020 (IST)
גנגסטר זה חבר כנופיה אמריקאי (מאנגלית המילה gang כנופיה), מפיונר זה חבר כנופיה ממוצא איטלקי/מסיציליאני. מיקי כהן הנהיג כנופיה אמריקאית ולכן גנגסטר, בן כהן בארץ ולכן עבריין. Assafn שיחה 05:34, 29 באוקטובר 2020 (IST)
אני מבין את המושג באופן שונה קצת. מבחינתי עבריין הוא מקרה פרטי של גנגסטר. גנגסטר או מאפיונר מבחינתי הוא חבר בארגון ואילו עבריין יכול לפעול לבד. כך למשל גנב או אנס לאו דווקא שייך לכנופיה של אנסים או גנבים אבל גאנגסטר הוא בהכרח חלק מכנופיה. גילגמש שיחה 05:53, 29 באוקטובר 2020 (IST)

המיזם השבועי[עריכת קוד מקור]

כדי להעלות את הפעילות במיזמים אני רוצה להקים רשימת תפוצה חדשה- המיזם השבועי. כדי שמיזם זה יצא אל הפועל אני צריך שירשו מספר משמעותי של משתמשים בדף משתמש:ס.ג'יבלי/וק:רשימות תפוצה/המיזם השבועי. מי שמעוניין שירשם. בתודה, ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 10:05, 29 באוקטובר 2020 (IST)

אהבתי את הרעיון לתת חשיפה מתחלפת למיזמים הפעילים בויקיפדיה. ישר כוח ובהצלחה. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 07:52, 31 באוקטובר 2020 (IST)

היום חל יום הזיכרון לראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר יצחק רבין ז"ל. ביום זה נרצח ראש הממשלה בשל מהלכיו הפוליטיים, אחרי שמתנקש ניסה להחליפו באופן אנטי-דמוקרטי. עלינו להבטיח שתסריט אימים כזה לא ישוב עוד, אך לצערי מצב של רצח פוליטי נראה כיום ריאלי (משני הצדדים). peledy - שיחה 12:58, 29 באוקטובר 2020 (IST)

חס וחלילה, אף שנאה, כתב אישום, סיפוח או דרך פוליטית לא מצדיקה רצח. הקטע הוא שהתקשורת נותנת במה לאנשים כאלו (אם כי בכל זאת אני אראה חשיפה עם חיים אתגר הלילה, בכל זאת מעניין אותי). הכי מעצבן זה שהרוצח עצמו גאה ורואה בעצמו משיח אבל הוא רוצח נתעב אבל בכל אנשים חושבים שהוא הופלל והשמאל רצח את עצמו. הטענה של השב"כ היא רק ניצול העובדה שהשב"כ נעתר לבקשה של רבין ללכת כאחד האדם ולא לבוש אפוד מגן - היום לא היו מסכימים לזה אבל ממחדל ועד רצח הדרך ארוכה. איכשהו אשתו הצליחה לרוץ לכנסת (במערכת הבחירות האחרונה היה אבסורד שנתנו גם ליזבק וגם ללריסה עמיר לרוץ - העיקר בן ארי נפסל אבל הן לא). כל החברים שלו הם בני אדם נוראים ועצוב שאתאיסט שמלבד ברית מילה, בר מצווה ושיעור תנ"ך הקשר בין לבין הדת לא קיים יודע שיש איסור הריגת גוי אבל דתיים מלידה לא ידעו והכחישו. Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 13:42, 29 באוקטובר 2020 (IST)
אתה באמת עשית את ההשוואה הזו?! מצד אחד יש מישהו שהתחתנה עם רוצח ראש הממשלה בגלל מעשו. שמעריצה אותו על זה, ושרצה לכנסת בשביל לשחרר אותו מהכלא. מצד שני יש מישהי שהחוגים שהסיתו לרצח הצליחו למצוא שני דברים שהיא כתבה לפני שנים בפייסבוק. לא על זה היא רצה. לא בזה היא עוסקת בפעיו תהציבורית שלה היום. אבל העיקר "האיזון הקדוש" שמטמטם כל דיון ציבורי. על כל דבר צריך להביא עמדה נגדית בשביל "לאזן". ולא משנה כמה הזויה ושקרית היא תהיה. זה נכון לזה, זה נכון לקורונה, זה נכון למשבר האקלים, זה נכון להתנהלותו של דונלד טראמפ. emanשיחה 14:00, 29 באוקטובר 2020 (IST)
אתה באמת עשית גם מההערה הצדדית שלו דרמה כה גדולה?! נרו יאירשיחה • י"א בחשוון ה'תשפ"א • 20:50, 29 באוקטובר 2020 (IST)
סליחה אם עצבנתי אותך, תוכל להסביר שוב על מה אתה מדבר? שום דבר לא יכול לאזן רצח כזה - אין וצריך להוקיע מי שחושב דעה נייטרלית או בעד הדבר הזה. אם לא על זה דיברת אמשח אם תסביר (: Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 14:06, 29 באוקטובר 2020 (IST)
ההשוואה שעשית בכזו נונשלנטיות בין אשתו של יאל עמיר, לח"כ יזבק. emanשיחה 14:24, 29 באוקטובר 2020 (IST)
לא עשיתי השוואה, פשוט זכרתי את המקרה בגלל הכותרות שכמובן הזכירו את שניהן בהקשר של פסילה או אי-פסילה. מצטער אם זה נשמע ככה (: Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 14:45, 29 באוקטובר 2020 (IST)
ההשוואה הזו בהחלט במקום, כי סמיר קונטאר, שאותו שיבחה והיללה יזבק, היה נשוי. peledy - שיחה 15:47, 29 באוקטובר 2020 (IST)
יזבק היא תומכת טרור, אמנם זה לא פחות מקומם אבל לא טרוריסטית. אין לי טענה אחרת או טענה יותר רצינית. - כל מקרה לגופו. טרור ורציחת פוליטית הן פתרונות תת רמה שאין לתת להם לגיטימיות Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 16:11, 29 באוקטובר 2020 (IST)
זו בדיוק הנקודה, גם לריסה עמיר לא רצחה. דרך אגב, TheDesertboy, מה זה הסלוגן הזה שמופיע אחרי דף השיחה? מה המשמעות שלו? peledy - שיחה 17:36, 29 באוקטובר 2020 (IST)
בבחירות שלנו לפני 5 שנים ארץ נהדרת הוציאה קליפ הזה שאלו המילים שלו והוא נתקע לי בראש ויש עוד מעט בחירות שקשורות לטוויטר (: Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 17:56, 29 באוקטובר 2020 (IST)
מרשים שאתה עדיין זוכר את זה, נזכרתי בסרטון רק אחרי שצפיתי בו עכשיו. peledy - שיחה 10:49, 30 באוקטובר 2020 (IST)

מימז נשיאותיים[עריכת קוד מקור]

בתור חובב מימז (עכשיו אתם יודעים!) אני אשמח להעלות לדיון את המימז הטובים שעשו על נשיאים אמריקאיים בשנים האחרונות. אני אישית מאוד אוהב את העריכה המוצלחת הזו (ואגב, גם זה וזה מעולה, כמו לא מעט מימז על אובמה). מה המימז הנשיאותיים האהובים עליכם מהשנים האחרונות? וגם: האם יש מימז טובים של ביידן או הילרי? לא ממש חיפשתי עליהם אז אני לא ממש מכיר. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:09, 29 באוקטובר 2020 (IST)

טראמפ הוא מכונת משומנת של רשתות חברתיות ויש עליו אימפריה של מימס. יש את זה Joe Biden (The Onion) על ביידן אבל מימ זה לא. יש גם את המימ הקדוש הזה Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 21:31, 29 באוקטובר 2020 (IST)
קישרת לאותו ערוץ שיוצר קטעים של טראמפ מזמר (מי יודע, אולי גם הוא יזכה להיכלל במדיניות ), אז זה, לדעתי, כנראה אחד הסרטונים המוצלחים ביותר שלו, והמוצלחים ביותר על טראמפ באופן כללי לאחרונה. בנוסף, אציע לך לקרוא באופן מעמיק את זה, זה גרם לי לגחך קצת-הרבה. לגבי ביידן, פה יש קצת דברים שגרמו לי לגיחוך קל, אבל לא יותר מזה. יאירשיחה 21:36, 29 באוקטובר 2020 (IST)
תודה לכם. צפיתי ונהנתי. ערוץ היוטיוב של ההוא שעושה קטעים של טראמפ מזמר עושה עבודה מצויינת! ללא ספק. יש לו כמה להיטים בשרוול, נזכרתי גם בזה מלפני כמה שנים. לגבי השיער שלו- ידעתי שיש סיפור, אבל לא במידה הזו.. וואו. לגבי ביידן- מה שדזרטבוי שלח אולי היה אחד המוצלחים שעשו על ביידן, אני גם לא ראיתי משהו מצחיק במיוחד.. צריך לדאוג לעשות לו מימ ויראלי בהקדם 😂 המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:55, 29 באוקטובר 2020 (IST)
המקיסט, יצא לי להיתקל בסרטון האדיר של טראמפ שר את הוואנה עוד קודם, אבל עכשיו גיליתי שהוא מוכר לעוד אנשים (כיף לדעת שאינך לבד). קל לבנות אימפריה מטראמפ משום שהוא מנהיג צבעוני ולא אפרורי כמו ביידן (וגם ישנוני - מישהו אמר SLEEPY JOE?). מי שרוצה בטובת הבידור ברשתות החברתיות, חייב לתמוך בטראמפ. peledy - שיחה 10:57, 30 באוקטובר 2020 (IST)
איך אפשר להתעלם מיצירת מופת שכזו? חח אני לא תומך אבל לא בטראמפ ולא בביידן, אף אחד מהם לא מושלם בעיניי מסיבותיו שלו. בכל מקרה, מעבר לדעות פוליטיות, גם לטראמפ וגם לאובמה יש לא מעט מימז מוצלחים. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:17, 30 באוקטובר 2020 (IST)
אני מבין שאתה מאחל לאמריקאים, כלשון הביטוי הסיני, חיים מעניינים. Tzafrir - שיחה 19:47, 30 באוקטובר 2020 (IST)
ל-Songify This יש המון סרטונים מוצלחים, בינהם זה על הדיבייט הנשיאותי, זה על האובססייה של טראמפ עם רמפות, זה על הרגליים השעירות של ביידן, זה על טד קרוז בבאיזפיד וזה על בן אדם, אישה, איש, מצלמה, טלוויזיה. חוץ מזה, לא הייתי מחשיב אותו מם, אך אם הסרטון הזה הצחיק אותי ואת "כל העולם", מקווה שיצחיק גם אתכם. Veritas94 - שיחה 21:58, 30 באוקטובר 2020 (IST)
שום דבר לא יעקוף את ברק אובמה שר על כך שהוא סקסי. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:02, 30 באוקטובר 2020 (IST)
ציי'נה (מקווה שכתבתי נכון כי המימ מאבד את כל הטוב כאשר כותבים "סין"). We Need To Build A Wall! Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 13:47, 31 באוקטובר 2020 (IST)
HiyoriX, כדבריו של אובמה בסוף הסרטון ששלחת- "I like that".‏ Desertboy, מה ששלחת היה מפתיע, ללא ספק. הפך לפארודיה קצבית ולא ראיתי את זה בא. יפה :) אגב, אם בטראמפ וצ'יינה עסקינן, ראו את זה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:16, 31 באוקטובר 2020 (IST)
כל הסרטונים כאן הם מצחיק. אני מאוד רוצה לראות את הערך דונלד טראמפ ברשתות החברתיות (אנ') ולדעתי הוא חשוב. טראמפ אכן אדם צבעוני. Desertboyשיחה • 🎶אם יש בחירות תשים את בפייס, שים בפייס ובטוייטר!🎶 - המשך יום נעים 16:37, 31 באוקטובר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

המילה צבעוני אכן מתאימה לו. למרות הפעילות הרבה שלו ברשתות החברתיות, אני לא חושב שזה נושא ממש "אנציקלופדי". לאן זה ימשיך אח"כ? היית רוצה לראות ערך יאיר נתניהו ברשתות החברתיות למשל? או ערכים נוספים על כל מיני אישים באופן הזה? לדעתי מספיק לציין התבטאויות רלוונטיות ברשתות החברתיות בערך שלו (או בערכים רלוונטיים אחרים לדברים שהוא דיבר עליהם, אם יש). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:54, 31 באוקטובר 2020 (IST)

נראה לי הוא סיפק את הסחורה בעצמו - מצחיק אותי לראות אדם באמצע העשור השמיני לחייו שם שיר על איש צעיר... הימור אחרון על המנצח? דיזרטשיחהלא הולכים לישון הלילה - המשך יום נעים 20:29, 3 בנובמבר 2020 (IST)
חחחח אכן. בכל מקרה, לא לגמרי ברור מי ינצח לדעתי. יכול להיות שביידן לוקח בענק, ויכול להיות שטראמפ מפתיע. מחכה לראות בהקדם. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:36, 3 בנובמבר 2020 (IST)

שתיקה בהסכמה[עריכת קוד מקור]

צה"ל שרף, במכוון וביודעין, כ-1,500 דונמים של חורש ייחודי בשמורת טבע למרגלות הר חרמון.

רשות הטבע והגנים, הגוף הממונה בחוק על הפיקוח והשימור של שמורות הטבע והגנים הלאומיים, הזהיר מראש את הגורמים הרלוונטיים כי התרגיל יצית שרפה קשה שתכלה את היער ותהרוג חיות בר, ואף הקצתה שטח חלופי בטוח. עם זאת, בבוקר התרגיל הוחלט לבצעו בשטח שנאסר בניגוד מוחלט להנחיות ואף מבלי ליידע בכלל את הרשות. אפילו האחריות המינימלית, של הכנת צוותי כיבוש אש, לא נעשתה. התוצאה היא הרת אסון, וייקחו בין 40 ל-50 שנים עד שהשמורה תתחיל להשתקם.

רק לפני כשלושה שבועות פרץ גל שרפות קטלני בצפון הארץ, ומהדורות החדשות והרשתות החברתיות רעשו וגעשו על כך. בסך הכל, האש שהשתוללה בנוף הגליל כילתה כ-4,000 דונמים. מספר לא רחוק מזה שנהרס בחרמון, אך עם הבדל משמעותי - הצתה בזדון שהיה ניתן למנוע, וחשד להצתה שלא בהכרח היה אפשר למנוע. אך איש אינו פוצה את פיו, ונראה כי שוררת שתיקה בהסכמה. ולמה? כי אנחנו חיים בקונספציה שגויה ומזעזעת, לפי את צה"ל - לא מבקרים.

אבל אני תמים, עוד מצפה ומאמין כי בסופו של דבר יגיע השינוי המיוחל. אל לנו לשכוח, מדובר בצבא שמטייח את ההתאבדויות בקרב משרתיו כבר שנים, בצבא שהפר בצורה חמורה את כללי האתיקה וביצע ניסויים אסורים במשרתיו, בצבא שרומס ודורך על כבודם של משרתיו רק למען האדרת מפקדיו ובצבא מגושם שהתנהלותו מבישה ביחס לשאר צבאות העולם בעת המודרנית. הינה, ראו לדוגמה אקטואלית את הטיפול המזעזע בהתפרצות נגיף הקורונה ואת הבזבזניות חסרת המעצורים של אביב כוכבי.

את השרפה הנוראית בחרמון היה אפשר למנוע. את השרפות הבאות אפשר גם כן למנוע. אבל זה תלוי אך ורק בנו, כי אם נמשיך בשתיקה בהסכמה - צה"ל ימשיך. מו סיזלאקהטברנה 22:58, 30 באוקטובר 2020 (IST)

[6] [7] [8]. מו סיזלאקהטברנה 22:59, 30 באוקטובר 2020 (IST)

עם כל הכבוד לצה"ל, יש בו מיליון ואחת בעיות: החל מקצינים שלא צריכים להיות קצינים, היגיון צה"לי במיטבו, בזבוז תקציבים אדיר, פנסיות תקציביות שמנות, פרקליטות צבאית על הפנים, מערכות צבאיות מיושנות (נכון למאי 2020, חלק מהמערכות עובדות עדיין על Windows XP) והרשימה עוד ארוכה. אה כן ולא לשכוח שמנכ"ל שוברים שתיקה הוא רס"ן במילואים (ועושה הרבה מילואים) - אירוני, לא? ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 23:34, 30 באוקטובר 2020 (IST)
איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 08:55, 31 באוקטובר 2020 (IST)
לא חסרות בעיות בצה"ל, וראוי להעיר על בעיות, אבל לא להגזים. לעיל אחד מתלונן על "בזבזניות חסרת המעצורים של אביב כוכבי" ואחר מתלונן ש"חלק מהמערכות עובדות עדיין על Windows XP", אבל המעבר מ-Windows XP למערכת הפעלה עדכנית מצריך תקציב, ובקשת תקציב גורמת לתלונות על בזבוז. דוד שי - שיחה 12:49, 31 באוקטובר 2020 (IST)
האחד מתלונן על פגיעה באתיקה והשני על כך שקצין שמנסה לשמור על מוסר הצבא עדיין משרת. שנילי - שיחה 12:57, 31 באוקטובר 2020 (IST)
דוד שי נכון, שדרוג מערכות עולה כסף רב, אבל זה מתגמד לעומת שאר הדברים וזה לא רק שדרוג מערכות, גם תחזוקה (לקויה) של כלים ישנים עולה הרבה יותר כסף מאשר לרכוש חדשים (גם מבחינה בטיחותית הרבה מהכלים של צה"ל במצב מזעזע והרבה תאונות אנוש היו יכולות להימנע אם הכלי היה חדש יחסית ולא ישן עם תחזוקה לקויה) והעובדה שהרבה מהימ"חים בצה"ל לא מתוחזקים וחסר בהם ציוד רב/הציוד פשוט בלאי. in a nutshell - יש בעיית התנהלות קשה בצה"ל, אם פותרים את זה כנראה גם חצי מהבעיות ייפתרו. אפשר לקחת גם דוגמה טרייה שזה התנהלות צה"ל בקורונה (לא מדבר על פיקוד העורף שעושה עבודה יותר טובה מהממשלה עצמה), כמו הביזיון שקרה בבה"ד 1 עם הידבקות המונית של הצוערים, או בכך שהרפואה הצבאית (שזה נושא בפני עצמו) לא מתייחסת ברצינות לתחלואה בבסיסים. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 14:10, 31 באוקטובר 2020 (IST)
דוד שי, זה לא סותר בכלל. הצבא מבזבז כסף רב על פנסיות תקציביות מנופחות, משכורות עתק ותנאים סוציאליים מופרזים. העלות של תר"ש תנופה היא אסטרונומית, כ-120 מיליארד שקלים לארבע שנים. ועל מה? הרחבה מיותרת וחסרת פרופורציות של המטה הכללי. העלות של שדרוג המערכות ל-"Windows 10" היא מגוחכת ביחס לכך, והיא חשובה הרבה יותר לצורך תפקוד ראוי. דה פקטו, הצבא אינו מוכן למלחמה. רוי הסביר גם יפה מאד למה. אבל במקום לטפל בבעיות האמיתיות, אלו שבשטח, בוחרים לשפוך כסף רב על אנשי המשרדים וביצור עמדותיהם. ולא, אין לזה שום הצדקה. אם הצבא יפרק את מיטב, היחידה הכי מושחתת, גזענית ורקובה בצבא - הוא יחסוך מיליארדי שקלים בשנה, וגם ייהנה ממערך מיון, שיבוץ וגיוס טוב יותר. אם הצבא יאזרח לחלוטין את נציב קבילות החיילים ויעניק לו עוד סמכויות - המוטיבציה של המשרתים והמשרתות תעלה, והתפקוד שלהם יהיה טוב יותר. אנחנו אוהבים להתעלם מהבעיות החמורות של צה"ל, מתוך קונספציה שגויה לפיה אסור לבקר את צבא העם (ועל כן השתיקה בהסכמה על השרפה המכוונת של רבע יער), אבל במוקדם או במאוחר - ניאלץ לטפל בכל זה. מו סיזלאקהטברנה 13:10, 8 בנובמבר 2020 (IST)

מלחמת האזרחים האמריקנית השנייה[עריכת קוד מקור]

האם אתם צופים שתהיה מלחמת אזרחים בארצות הברית? כל צד מאשים את השני בכך שיגנוב את הבחירות ומהומות נראות כמו תסריט כמעט ודאי. השאלה היא האם נגיע למצב של מלחמת אזרחים שנייה בין הרפובליקנים השמרנים והדמוקרטים הפרוגרסיבים. peledy - שיחה 11:43, 2 בנובמבר 2020 (IST)

לא. בין השאר מכיוון שיש היום מוסדות פדרליים חזקים הרבה יותר מאשר בתקופת מלחמת האזרחים. בתקופת מלחמת האזרחים, מדינות שונות גייסו יחידות. יש עדיין שריד לאותם צבאות מדינתיים בתארים קולונל של קנטקי (אנ') (שהיה במקור בעל משמעות) ואדמירל של נברסקה (אנ') (שהומצא בדיעבד). אבל עצוב לראות נשיא שמטפח חוסר אמון במוסדות השלטוניים של מדינתו. Tzafrir - שיחה 12:20, 2 בנובמבר 2020 (IST)
יש גם תנועות בארצות הברית שמטיפות לאנרכיה ולמרד במשטרה כמו BLM ואנטיפה. יש בארצות הברית מיליציות חמושות משמאל ומימין, ולכן תסריט של מלחמת אזרחים הוא ריאלי לדעתי. peledy - שיחה 12:34, 2 בנובמבר 2020 (IST)
יש גם תיאוריה שאומרת שארצות הברית תסיים כמו ברית המועצות, קרי תפורק למדינות רפובליקניות ודמוקרטיות. peledy - שיחה 12:34, 2 בנובמבר 2020 (IST)
אנטיפה לא מטיפה למרד. BLM לא מטיפה למרד. אולי די להפיץ את ההתססה השגויה והמיותרת הזו? Tzafrir - שיחה 13:43, 2 בנובמבר 2020 (IST)
מעבר לכך: ארצות הברית לא מחולקת למדינות רפובליקניות ודמוקרטיות. נדמה לי שלפי הסקרים אין כמעט אף מדינה שבה יותר משני שליש מהמצביעים בחרו באותה המפלגה (או שאולי הרף קצת יותר גבוה). ר’ גם אמריקה הסגולה (לא רק אנחנו עם סגולה). Tzafrir - שיחה 13:56, 2 בנובמבר 2020 (IST)
לא תהיה. האשמות יהיו (רק מהצד המפסיד כמובן), אבל בשום מצב לא יגיעו למלחמה ממש. ראינו איך הדמוקרטים מתנהגים כשהם מפסידים (ב-2016), ראינו איך הרפובליקנים מתנהגים כשהם מפסידים (ב-2012). אף אחד מהצדדים לא פתח במלחמה. מיכאל.צבאןשיחה • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א • 13:07, 2 בנובמבר 2020 (IST)
קח בחשבון שגם מעולם לא היה חשד כה גדול לזיופים מכל צד, ולא היה מצב ששני הצדדים בטוחים שאם יפסידו זה יהיה כתוצאה מרמייה. peledy - שיחה 13:09, 2 בנובמבר 2020 (IST)
הדמוקרטים לא אומרים שיש זיופים. Veritas94 - שיחה 16:29, 4 בנובמבר 2020 (IST)
לא. בחירות במדינה דמוקרטית הם לא גורם למלחמת אזרחים. קח בחשבון שמלחמת האזרחים:
א) נסובה על סוגייה מהותית (העבדות), שהיו לה השפעות כלכליות ואידאולוגיות משמעותיות; ולא על עצם הבחירה של לינקולן, או על זיוף תוצאות הבחירות.
ב) הייתה מלחמה בין האיחוד לבין הקונפדרציה, כלומר - בין הממשל לקבוצת מדינות שמרדה בממשל (והכריזה על ממשל חילופי); ולא בין מפלגה למפלגה.
ג) [נובע ישירות מב'] ישנם הרבה דברים שמפלגה לא יכולה לעשות וקבוצת מדינות כן (לדוגמה גיוס צבא, החזקת שטח שעליו נלחמים - גם מלחמה ממשית וגם סגר כלכלי, וכו') - שבלעדיהם מלחמה אינה מלחמה.
במצבים כמו שלנו, יותר הגיוני שיהיה רצח פוליטי ולא מלחמת אזרחים. השאלה על היתכנותו של רצח פוליטי היא שאלה נפרדת, שנוכל לדון גם בה אם נרצה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:38, 2 בנובמבר 2020 (IST)
לא. כאן יש מלחמת אזרחים ללא צבא - אבל עם הרבה אבדות הן בנפשות והן ברגשות. שם זה פשוט "ביידן זייף את הבחירות!!!!111" או "אמריקאים - מחכה לכם אסון בעוד 4 שנים של הגזען הזה או "התקשורת וביידן עשו יחד בשביל להפיל אותי (אבל את זה נתניהו אמר עוד לפני שהוא בכלל דרך באולם המשפט אז לכו תדעו). כאן ישראל היום נותנת יד לתופעה בזויה, עצובה וצינית שחושבת שהאמריקאים בדיחה וכלשון המיסטקנים "קרלין מוסיף ומציין כי בעקבות השסע ואי-קבלת התוצאות ארצות הברית עצמה תתפרק, בדומה לברית המועצות. התהליך יתחיל ב-21 בדצמבר" אם ככה זה יקשה על ניהול מדינות איובות/לא חביבות אחת על השנייה כי לא כל המדינות בארצות הברית הן החוף השמאלי ויש מקרים שכ-2 מדינות דמוקרטיות יוקפו ב-8 אחרות רפובלקניות ואחת מה-8 תגבול במדינה סגולה שהיא בכלל תגבול בכזו דמוקרטית. זו בדיחה עלובה שעושה מהעולם המערבי ואפילו מברית המועצות בדיחה מסיבה פשוטה - זה אפילו לא תירוץ (שלא לדבר על סיבה "מוצדקת") לפרק מדינה. אנונימי - מחר מחכה לנו שיחה מאוד ארוכה (: Desertboyשיחהאם יש בחירות תשים את זה בפייס, שים בפייס ובטוייטר! - המשך יום נעים 13:48, 2 בנובמבר 2020 (IST)
מבריקון, יש פה סוגיה אדירה על השולחן, נפשה של החברה המערבית. האם לשמור על ערכיה (שמרנות) או להפוך לחיקוי של האיחוד האירופי, שכולנו רואים מה קורה לו עכשיו, עם הפיגועים הרבים נגדו. peledy - שיחה 14:10, 2 בנובמבר 2020 (IST)
אתה מדבר על טרור אסלאמי באירופה? בארצות הברית הם לא צריכים ארגוני טרור. יש להם שם מפגעים בודדים. אצלנו מפגעים בודדים משתמשים באבן, מספריים או סכין. שם הם הולכים לחנות וקונים רובים. התוצאה היא שבארצות הברית בבתי ספר מתרגלים התגוננות (פינוי) מפני ירי. היה להם במקרה אחד מוסלמי, אבל היו גם אחרים, ממגוון אידאולוגיות (חלקם גם מהימין הקיצוני. חלקם סתם אנשים שלא היה להם טוב והחליטו לגמור רע מאוד). Tzafrir - שיחה 14:35, 2 בנובמבר 2020 (IST)
בהחלט, הם בהשמדה עצמית. המפגעים הבודדים הם אכן תוצאה של המדיניות האמריקנית התמוהה בנוגע לנשק, אבל במקרה של אירופה מדובר בהתארגנות מאורגנת במטרה לאסלם את אירופה. peledy - שיחה 14:49, 2 בנובמבר 2020 (IST)
התפתחות הדיון פה גלשה לנושא פגיעה חיצונית [לצורך הסוגייה הזאת, מפגעים בודדים והשתלטות מוסלמית דה-פקטו על פרברים כמו באירופה בהחלט נחשבים חיצוניים] במקום מלחמת אזרחים. --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 15:09, 2 בנובמבר 2020 (IST)
peledy, כמו שציינתי ושארחיב עכשיו: כוונתי ב"סוגייה מהותית" הייתה סוגייה בעלת השפעות ישירות על הכלכלה של כרבע מארה"ב. מדינות הדרום התבססו כמעט רק על חקלאות - ועל עבדות כפועל יוצא - כבסיס לכלכלתן. אתה מדבר על סוגייה ערכית־אידיאולוגית, שנוגעת לעתידה של ארה"ב. מנקודת מבטן של מדינות הדרום זה וודאי לא היה כך, אלא סוגייה אינטרסנטית־כלכלית בעלת השפעה מיידית. וגם מנקודת מבטן של מדינות הצפון - זו הייתה סוגייה מיידית על אנשים ולא על ערכים. --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 15:09, 2 בנובמבר 2020 (IST)
דסרט, "שלנו" = המצב שנדון כרגע (בארה"ב), לא שלנו בישראל... מצטער שבלבלתי עם הניסוח. לגבי מה שכתבת - אני מסכים עם כל מילה. (קצת קשה להתווכח ככה קריצה) אה, ואם ישראל היום רוצים בדיחות על הבחירות בארה"ב - יש לנו יופי של סרטונים כאן בכיכר ובנווה המדבר... 😂 --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 15:09, 2 בנובמבר 2020 (IST)
לדעתי לא תהיה מלחמת אזרחים בארה"ב בעתיד הנראה לעין. סיבה אחת היא, כפי שצויין לעיל, שאין שני צדדים שמסוגלים לארגן צבא, לשלוט על שטח, לספק לוגיסטיקה וכדו'. אבל גם אם נאמר שאפשר לדמיין דינמיקה אחרת של מלחמת אזרחים יותר עממית, אני לא רואה את זה קורה מהסיבה הפשוטה שרוב מוחלט של האזרחים לא ישתתף בה. בתקשורת זה אולי נראה שרוב האזרחים נמצאים במציאות של סף פיצוץ, אבל זה מאוד רחוק, להערכתי, מהמציאות. האמריקאים הם עם שבע ומפונק, שמתעניין בפוליטיקה הרבה פחות מאשר בארץ. אנשים שם רוצים שהמשכורת תכנס בסוף החודש, ושהם יוכלו לתחזק את רמת החיים הגבוהה שהם רגילים אליה. אמת, יש מידי פעם מהומות אלימות שמגיעות בעיקר משכבות חלשות יותר שיש להם פחות מה להפסיד, אבל זה לא דבר ייחודי לארה"ב וזה לא משהו שגורם למלחמת אזרחים במדינה דמוקרטית. הימין השמרני רפובליקני, כמו גם השמאל היושב בערי החוף, מורכב ברובו מאנשים שבעים ומפונקים. הם אולי שונאים את יריבם הפוליטי בכל נפשם, אבל הם לא יתנו לביטוח הרפואי שלהם להפגע בשם השנאה הזאת. משה פרידמן - שיחה 09:57, 3 בנובמבר 2020 (IST)
משה פרידמן כתב יפה מעליי. הסבירות שתהא מלחמת אזרחים שנייה בארצות הברית היא נמוכה עד קלושה, לפחות בעתיד הקרוב לעין. אגב, אני לא רואה תסרייט שבו הדמוקרטים גונבים בחירות. נהפוך הוא, אני חושב שהרפובליקנים הם אלו שיגנבו בחירות, אם בכלל, כמו מה שקרה בבחירות לפני עשרים שנה. עצם העובדה שטראמפ מרגיש בנוח לבטל הצבעות של עשרות מיליוני אזרחים שהצביעו בדואר, נותנת תימוכין לטיעוניי. ניב - שיחה 14:25, 3 בנובמבר 2020 (IST)
הרפובליקנים ב-2000 ניצחו כי בוש ניצח בפלורידה, והשיטה האמריקנית קובעת, כידוע, שהזוכה הוא האדם שזכה במספר האלקטורים המירבי ולא מספר הקולות המירבי. מדוע אתה חושב שהדמוקרטים לא יגנבו בחירות? מוסכם על כולם שבדואר הרבה יותר קל לזייף מאשר בקלפי. peledy - שיחה 17:17, 3 בנובמבר 2020 (IST)
מדוע אני חושב שהדמוקרטים לא יגנבו בחירות? כי הרפובליקנים עושים כבר חודשים דה-לגיטימציה להצבעה בדואר, וידוע שהמצביעים הדמוקרטים מפחדים יותר מהקורונה לכן הם קהל היעד העיקרי שיצביע בדואר. ולגבי בחירות 2000, ג'ב בוש היה מושל פלורידה, באורח פלא אחיו של המועמד הרפובליקני ומושל טקסס ג'ורג' ווקר בוש. כדי לא להאמין שהוא סייע לאחיו להטות את הכף לטובתו בפלורידה, צריך להיות תמים דעים באופן מוגזם. ניב - שיחה 17:52, 3 בנובמבר 2020 (IST)
אתה ממש מגזים. גם המושלים הדמוקרטים של ויסקונסין ומינסוטה מונעים מטראמפ לכנס את עצרותיו. כל מושל מתערב לטובת המועמד שהוא תומך בו בצורה זו או אחרת. לגבי ההצבעה בדואר, כפי שכתבתי, הרבה יותר קל לזייף בה ולכן החשש הרפובליקני מוצדק במידה מסוימת. peledy - שיחה 18:47, 3 בנובמבר 2020 (IST)

OOC: הנתונים מפלורידה מתחילים לזרום, נרשם פער כמעט 100,000 הרשמות למפלגה הרפובליקנית. מהפך 2? מו סיזלאקהטברנה 18:55, 3 בנובמבר 2020 (IST)

מו, אני מעביר לפסקה נפרדת על עדכונים מהבחירות --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 19:18, 3 בנובמבר 2020 (IST)

הועבר לדף #עדכונים שוטפים על הבחירות בארה"ב

סחורה מהשוק!הנשיא שר Y M C A - בזיל הזול! - מצחיק אותי לראות אדם באמצע העשור השמיני לחייו שם שיר על איש צעיר... הימור אחרון על המנצח? דיזרטשיחהלא הולכים לישון הלילה - המשך יום נעים 20:29, 3 בנובמבר 2020 (IST)

נתון אקראי + 280,000 ערכים[עריכת קוד מקור]

זה עתה עברתי על הסטטיסטיקות, וגיליתי תגלית מרעישה:

כרגע יש בדיוק 300 משתמשים שעברו את קו 10,000 העריכות;
וכמעט בדיוק 500 משתמשים שעברו את קו 5,000 העריכות.
אנחנו חיים בתקופה היסטורית רבותי!

--מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:11, 2 בנובמבר 2020 (IST)
ובדיוק 30 משתמשים שעברו את קו 100,000 העריכות. ביקורת - שיחה 16:54, 2 בנובמבר 2020 (IST)
כן, שמתי לב לזה והתלבטתי אם לכלול גם את זה... בסוף החלטתי שלא --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:29, 2 בנובמבר 2020 (IST)
וואו, טוב לדעת - מעניין מתי יגיע משתמש כלשהו לרף המיליון. דיזרטשיחהאם יש בחירות תשים את זה בפייס, שים בפייס ובטוויטר! - המשך יום נעים 12:23, 3 בנובמבר 2020 (IST)
מן הסתם זה יהיה דוד שי (405K) או RimerMoshe ‏(172.9K, ‏181.8 עריכות ליום בממוצע). לגבי מתי - אפשר לפתוח טוטו על זה. אני אומר שקודם נפתח טוטו על 500K עריכות ואז טוטו על מיליון. אגב, אתה מבטא ככה את המילה Desert? נראה לי דרך קצת מוזרה לאיית זאת --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 12:41, 3 בנובמבר 2020 (IST)
איך מבטאים את זה? דיזרטשיחהאם יש בחירות תשים את זה בפייס, שים בפייס ובטוויטר! - המשך יום נעים 13:09, 3 בנובמבר 2020 (IST)
אני הייתי מבטא את זה "דזרט"... אבל כל אחד והאיות שלו חיוך ממושקף --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:11, 3 בנובמבר 2020 (IST)
דיזרט זה יותר קינוח. שמש מרפא - שיחה 14:27, 3 בנובמבר 2020 (IST)
לא יודע מה אצלך, אצלי כתוב בעמוד הראשי "280,002" --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:06, 3 בנובמבר 2020 (IST)
מוזר, אצלי כתוב 280,015. איך אפשר לסמוך על אנציקלופדיה שמציגה לכל אדם נתון אחר? דוד שי - שיחה 16:43, 3 בנובמבר 2020 (IST)
לחלוטין. ולא רק לאנשים שונים - עכשיו אצלי כתוב 280,016 רחמנא ליצלן! איך נוכל להשתמש בוויקיפדיה אם יש שינוי כל הזמן?! היסטריה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:07, 3 בנובמבר 2020 (IST)
הוספתי לאחר התעדכנות הדף הראשי: ולנגד עיני זה השתנה ל-280,017! איך נשרוד?! --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:09, 3 בנובמבר 2020 (IST)
עכשיו זה 280,171. ביום וחצי נכתבו בערך 154 ערכים. PRIDE! - שיחה 10:12, 5 בנובמבר 2020 (IST)
רעיון שעכשיו עלה לי: אפשר לנחש מתי יגיע הערך ה-300K. הצפי ככל הנראה בין פחות משנה לשנה וחצי (לא ניתן לדעת בוודאות בגלל הקורונה). PRIDE! - שיחה 11:39, 11 בנובמבר 2020 (IST)

עדכונים שוטפים על הבחירות בארה"ב[עריכת קוד מקור]

אתרים מומלצים למעקב (תרגישו חופשי להוסיף)[עריכת קוד מקור]

עדכונים[עריכת קוד מקור]

הועבר מהדף #מלחמת האזרחים האמריקנית השנייה
הנתונים מפלורידה מתחילים לזרום, נרשם פער כמעט 100,000 הרשמות למפלגה הרפובליקנית. מהפך 2? מו סיזלאקהטברנה 18:55, 3 בנובמבר 2020 (IST) סוף העברה

היי, מו, תוכל להוסיף את המקור שלך לרשימה למעלה? יועיל לכולנו לעקוב... --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 21:21, 3 בנובמבר 2020 (IST)

טראמפ: "הולך לנו טוב מאוד בפלורידה ובאריזונה. מצבנו טוב מאוד בטקסס. אני חושב שיהיה לנו לילה נהדר. יש לי הרגשה טובה מאוד" --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 21:34, 3 בנובמבר 2020 (IST)

"ברור שאנחנו מנצחים", אמרה מנהלת הקמפיין (של ביידן) ג'ן אומאלי דילון בתדרוך, קצת יותר משלוש לפני שהקלפיות יתחילו להיסגר. היא הוסיפה שהדמוקרטים מובילים בפער גדול בפנסילבניה, אך לא חייבים לזכות בה כדי להשיג 270 אלקטורים. --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 22:21, 3 בנובמבר 2020 (IST)

המצב שלו על הפנים בטקסס. אבל מי אני הדמוקרט האנרכיסט שערער על שלטון "עובדות אלטרנטיביות" דיזרטשיחהלא הולכים לישון היום! - המשך יום נעים 03:24, 4 בנובמבר 2020 (IST)

ובכן, איך שהניו-יורק טיימס הגדיר את זה: "Election Turns Into Nail-Biter That May Extend for Days". כל אחת ואחת מהמתנדנדות שנותרו חשובה, ונצטרך לחכות ללילה הבא כדי לדעת מה התוצאות בחלקן --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 09:35, 4 בנובמבר 2020 (IST)

זה נראה כי הוא הולך לנצח, אם יגיע לבית המשפט - אז בכלל. התוצאות מאד צמודות, גם במספר הקולות בכל מדינה וגם במספר האלקטורים. אני בהלם מוחלט, אבל עוד מאמין שנראה את תוצאות ההצבעה המוקדמת משנות לחלוטין את התמונה. מו סיזלאקהטברנה 09:40, 4 בנובמבר 2020 (IST)

יש דרמה חברים: 10 האלקטורים של וויסקונסין מתנדנדים על חודם של כמה אלפי קולות בודדים --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 11:36, 4 בנובמבר 2020 (IST)

TheDesertboy, טעית. טראמפ ניצח בטקסס. חגורת החלודה - פנסילבניה, מישיגן וכמובן ויסקונסין תכרענה. טראמפ הוביל שם אבל אז הפסיקו לפרסם את התוצאות (מעניין למה). גם לנבדה יש משקל משמעותי. מסתמן שצפון קרוליינה וג'ורג'יה יישארו רפובליקניות אבל הכל יכול להשתנות. peledy - שיחה 12:01, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אכן - הייתי בטוח שיהיה שם מהפך אבל בסוף היה באריזונה, חגורת החלודה אכן תכריע. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:03, 4 בנובמבר 2020 (IST)
תראה את השיחה הארוכה בדף השיחה שלי - דיברנו ושוחננו בזמן הבחירות, המדגמים ופרסום תוצאות האמת דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:03, 4 בנובמבר 2020 (IST)
TheDesertboy והמקיסט, אמרנו שמעבירים את הדיון לכאן נכון? peledy - שיחה 12:49, 4 בנובמבר 2020 (IST)
יתרון קל אך משמעותי לביידן בוויסקונסין ונוואדה. peledy - שיחה 12:50, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ויסקונסין בדרך להיצבע בכחול. peledy - שיחה 12:51, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אין לי בעיה שהדיון יועבר לכאן - מה שנוח לכם אם אתם רוצים שהוא יהיה אצלי אז בסדר מבחינתי ואם אתם רוצים להעביר את זה לפורום עם יותר חשיפה זה גם בסדר. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:55, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אם תרצו להעביר זה בסדר גם מבחינתי המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:57, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אגיד גם פה את אחד הדברים הכי חשובים שעלו במוחי היום - זה אכן משחק לטובתו של טראמפ - התקשורת עוד מתאבדת שפתאום הפסיקה להזרים את התוצאות הסופיות במדינות שטראמפ מנצח ועוד בסוף באמת אנשים יחשבו שהתקשורת עשתה עסקה עם הדמוקרטים שיגנבו את הבחירות (כן - התקשורת רחוקה מלהיות אוהדת טראמפ אבל היא לא תגייס סכומי עתק על קידום ביידן - הן ישקיעו את הכסף הזה בדברים שחשובים להם לשיפור האולפנים, צופ'רים בשכר וכל מיני ירקות). התקשורת סתם הורגת את עצמה ואת הלגיטימיות שיש לה (כן - היא רחוקה מלהיות אוהדת טראמפ אבל היו מקרים שהיא נתנה לטראמפ צאנ'ס במדינה שפוקס ניוז הימרו על ביידן. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:57, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אגב פוקס ניוז, הזוי לא פחות היה שפוקס ניוז אפילו גינו חלק מהצהרות טראמפ לגבי נצחון. אם הם הגיעו למצב כזה אפילו.. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:03, 4 בנובמבר 2020 (IST)
התקשורת השמאלנית יותר קרובה לביידן מאשר פוקס ניוז לטראמפ. peledy - שיחה 13:04, 4 בנובמבר 2020 (IST)
בספר אש וזעם שאף נמצא ממש לידי מפורט על היחסים של טראמפ ושליחיו ברשת הזו. פוקסניוז היא לא ישראל היום - גם אם ישו היה מועמד המפלגה הדמוקרטית היא הייתה תומכת במועמד ה"שמרני" (אני חלילה מנסה לעקוץ את הרשת - התקשורת האמריקאית היא פוליטית ואף מקטלגת סקרים כ"שמרניים" או "דמוקרטים", בדרך כלל הם לא עושים כאבי ראש כאלו לטראמפ אבל 2020 היא שנה חסרת תקדים. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:06, 4 בנובמבר 2020 (IST)

לפי התוצאות בגוגל נוודה וויסקונסין ממש צמודות (שניהם 49% בוויסקונסין, בונוודה הפרש של קצת יותר מחצי אחוז)! המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:08, 4 בנובמבר 2020 (IST)

אפילו שג'ו ביידן הוא מועמד מרכז (הוא והאריס מוקפים בברני סנדרס, רשידה טליב, אלכסנדריה אוקסיו-קורטז וכן הלאה) אבל המרכז הפוליטי באמריקה הולך ונעלם. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:09, 4 בנובמבר 2020 (IST)
יאפ, וזה מדאיג. מאוד. וכנראה נראה יותר ויותר קיצוניות שם מפוליטיקאים בכלל ומועמדים לנשיאות בפרט בעתיד.. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:11, 4 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ציינת 3 נבחרות מתוך מאות רבות שיושבים בבית הנבחרים. לא צריך לראות צל הרים כהרים. גילגמש שיחה 13:14, 4 בנובמבר 2020 (IST)

א'. הם בולטים ויש להם כוח במידה מסוימת. ב'. אפשר לראות את זה בתור התחלה של מגמה עתידית. אפשרי שזה יתרחב עוד עשור, כשקיצוניים יתקדמו לתפקידים בכירים יותר ויהיו אולי קיצוניים נוספים. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:16, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ברור לי שהפרט לא מעיד על הכלל - אבל בכל זאת הכוח שיש ל"יחידה" במפלגה שם מתחזק עם הזמן. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:17, 4 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ביידן מוביל בנוואדה ובוויסקונסין בכ-8000 קולות בלבד. ייתכן שעל האלפים הבודדים האלו ייפלו הבחירות (יחד עם ההצבעה בדואר בפנסילבניה) --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:21, 4 בנובמבר 2020 (IST)
זה ממש צמוד, פער של אחוזים בודדים. וואו. או שטראמפ ימשיך בתאוצה או שביידן ימשיך בהובלה. מה שבטוח- הרבה הפתעות יש (ויהיו?) בבחירות האלה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:24, 4 בנובמבר 2020 (IST)
פחות מאחוזים. עשיריות. (זו אחת הסיבות שאני סופר קולות ולא אחוזים) פער של אחוזים יש בכל המדינות שנשארו מתנדנות, מעצם הגדרתן (בניגוד לאריזונה או מינסוטה למשל, בהן ביידן פתח פער יציב ולכן ניצחונו כבר הוכרז) --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:27, 4 בנובמבר 2020 (IST)
כאילו כדי להכעיס - בנוואדה הקפיאו את ספירת הקולות עד יום חמישי (והספירה צפוייה להימשך עד יום שלישי הבא לפחות)! דזרט - נראה לי שתשנה את החתימה ל"לא הולכים לישון בשבועות הקרובים"... גיחוך. ועל כן, המתח הגדול כרגע הוא בוויסקונסין --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:35, 4 בנובמבר 2020 (IST)
יש לי תחושה שהדמוקרטים מתכננים משהו. המושלים במתנדנדות הם דמוקרטים והם נוהגים לפי מה שעוזר להם. peledy - שיחה 13:36, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ההפרעות שינה שלי יחזיקו אותי עד מוצ"ש אבל אפילו אני לא אשרוד יותר. להקפיא ספירת הקולות ליום חמישי משמע להקפיא למחר. יש גבול לכל תעלול. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:54, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ביידן פותח פער בוויסקונסין, למעלה מרבבת קולות. peledy - שיחה 14:07, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ויסקונסין של ביידן, זה נראה כבר סופי. peledy - שיחה 14:08, 4 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ביידן מוביל בוויסקונסין בהפרש של 21 אלף. במקביל, היתרון של טראמפ במישיגן יורד ל13 אלף - שהם 0.3%! --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 14:50, 4 בנובמבר 2020 (IST)

ההפרש במישיגן בין טראמפ לביידן הוא 0.5% עכשיו (יתרון של כ-25 אלף קולות לטראמפ). אגב, בית הנבחרים והסנאט צמודים ביותר. נראה שהדמוקרטים והרפובליקנים נכנסו לעימות משמעותי וצמוד במיוחד. כרגע יש יתרון קל מאוד לרפבוליקנים בסנאט ולדמוקרטים בבית הנבחרים. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:49, 4 בנובמבר 2020 (IST)
הפער כבר כמעט לא קיים. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 16:10, 4 בנובמבר 2020 (IST)
עכשיו ביידן מוביל, בפער קטן מאוד (0.2%, שזה כ-10 אלף קולות). עוד תהפוכה לא צפויה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:15, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אם מסתכלים על המדינות המתנדנדות, נכון לעכשיו, טראמפ מקבל 51 אלקטורים מהן וביידן 32, מה שיאפשר לביידן להגיע ל-270 ולטראמפ כמעט להיות שם, אבל לא (264). צמוד מאוד, אבל נראה לי שהרבה תלוי במישיגן עכשיו (ובקולות מהדואר). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:23, 4 בנובמבר 2020 (IST)
הבחירות כבר גמורות. יש קו מגמה מאוד ברור - הקולות המאוחרים הולכים לביידן, זה בחגורת החלודה ולכן להערכתי מישיגן, פנסילבניה וויסקונסין שלו. הוא בכיוון ניצחון. ההכרעה תהיה בפנסילבניה ונוואדה אחרי שטראמפ כרגע מפסיד במישיגן וויסקונסין. peledy - שיחה 16:54, 4 בנובמבר 2020 (IST)
לדעתי ביידן ינצח ניצחון זעום, אבל ניצחון. אממה, הדבר לא יתקבל בשקט וילווה גם בבלגן משפטי בהמשך, שזה מבאס.. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:59, 4 בנובמבר 2020 (IST)
רגע, בעצם אם לביידן יש את מישגן, ויסקונסין אז הוא צריך רק את נבדה - לא? דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:02, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אכן, אבל בניגוד לחגורת החלודה, המגמה בנוואדה לטובת טראמפ. peledy - שיחה 17:04, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אני כבר לא ישן יומיים אז אני לא בפוקוס. שקיטלגתי לא הבחנתי בין המרד הערבי למרד ההודי. אני אלך לישון בלילה אבל בנתיים רק אכתוב בכיכר העיר. תודה על ההסבר דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:08, 4 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: הפוך - בחגורת החלודה הוא תופס פער על פני טראמפ. בנבאדה ההפרש ירד עד ל-8000 קולות בלבד, ואז הקפיאו את הספירה. אם התוצאות יישארו כמו שהן עכשיו (כלומר, ביידן מנצח בוויסקונסין ובמישיגן; וטראמפ מנצח בג'ורג'יה, צפ' קרוליינה, פנסילבניה, אלסקה ומחוז 2 של מיין) - לביידן יהיו 264 אלקטורים, ולטראמפ 268. בתרחיש כזה - נבאדה תכריע את הכף --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:13, 4 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מבריקון, אם תשים לב להקשר תבין שהניסוח שלי פשוט היה לא נכון. פנסילבניה ונוואדה תכרענה את הבחירות. peledy - שיחה 17:16, 4 בנובמבר 2020 (IST)

לפחות המפה הצבעונית כמו בבחירות הקודמות (מלבד קלניטון וטראמפ חולקו 7 אלקטורים למועמדים אחרים) לא חוזרת (מקרה חסר תקדים במילא) - זה היה באמת מוזר וטוב שלא קרה הפעם. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:24, 4 בנובמבר 2020 (IST)
2 זה גם לא מעט בשבילם.. אני מרחם על המתמודדים במפלגות עצמאיות, הרי ברור שהפוליטיקה האמריקאית נשלטת על ידי הדמוקרטים והרפובליקנים. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:27, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אכן, שכתבתי את הערך האווי הוקינס ועל המועמדת שלו לתפקיד סגנית הנשיא אנג'לה ניקול ווקר צרם לי בלב והיה ברור לי שהן ייכשלו כישלון חרוץ ותהיתי איך הם מסוגלים לבזבז כמויות כסף גדולות כאשר הם יודעים שהמקסימום זה 2-3 אלקטורים. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:30, 4 בנובמבר 2020 (IST)
עשיתי את התרחיש שתיארתם, שהכל צבוע חוץ מנבדאה והמצב הוא 264 לביידן וב268 לטראמפ. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:43, 4 בנובמבר 2020 (IST)
peledy, ‏הוצאת לטראמפ את המילים מהפה... --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:48, 4 בנובמבר 2020 (IST)
למיטב הבנתי ביידן מוביל בנבדה. האם אפשר להכריז בזהירות רבה כי המשחק נגמר? (עזבו את ההליכה לבית המשפט ואולי אלקטורים סוררים) דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:55, 4 בנובמבר 2020 (IST)
סוג של. זה לא נגמר עד שזה נגמר אבל הכיוון עכשיו נראה שביידן יגיע ל-270 בדיוק. אם ינצח גם בנוודה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:57, 4 בנובמבר 2020 (IST)
לזה התכווונתי. עשיתי מפה בדיוק כמו שתיארתם. והמצב הוא 264 לביידן וב268 לטראמפ אבל נבדה עדיין לא הוכרעה במפה שלי דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:59, 4 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא הייתי קורא ל-8000 קולות "מוביל". ובמעבר חד: ספירת הקולות בפנסילבניה מתחילה להתעדכן שוב, ברוך השם. טראמפ שומר על יתרון יציב של חצי מיליון קולות --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 18:02, 4 בנובמבר 2020 (IST)
כאשר כבר ספרו יותר מ90% זה מרבית הסיכויים אבל טראמפ הוכיח מה שווים הסקר - שמעון פרס נעלב בקבר שהתואר נשלל ממנו אבל בניגוד לפרס הוא כנגד כל הסקרים ניצח אז ולא הפסיד בסקרים שניצח. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 18:06, 4 בנובמבר 2020 (IST)
1) 86% ולא יותר מ-90. 2) מבחינתי, אם ההפרש הוא 8000 קולות - גם אם נספרו כבר 96% עוד יש סיכוי למהפך (זכור את מישיגן 2016) --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 18:12, 4 בנובמבר 2020 (IST)
איי תסמינים של עייפות קשה. תודה על ההערה וההסבר דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 18:14, 4 בנובמבר 2020 (IST)
It's okay Desert קריצה לך לישון הלילה, ותקום אל תחילת הספירה בנבאדה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 18:16, 4 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אחרי שנספרו 95% מהקולות בוויסקונסין (10 אלקטורים) וכ-96% במישיגן (16 אלקטורים), נוסף על הובלתו ברוב דחוק של ביידן בנבדה (6 אלקטורים), אפשר לומר שיש לו בכיס נכון לשעה זו 32 אלקטורים. תחברו את זה עם 238 האלקטורים שכבר יש לו, ויש לנו 270. אני מאמין שביידן יהיה ביממה הקרובה הנשיא הנבחר של ארצות הברית. ניב - שיחה 18:26, 4 בנובמבר 2020 (IST)

ניב, אני חוזר על דבריי ממקודם - 8000 קולות לא נחשבים ל"הובלה". מבחינתי, גם אם תיאורטית ייספרו, נגיד, 96% מהקולות וההפרש יישאר 8000 - אין כאן הכרעה, כי המצב יכול להתהפך כל רגע. קל וחומר במצב הנוכחי בנבאדה, שנספרו בה רק 86% מהקולות - והספירה הוקפאה למחר. כמו שאמרנו - נבאדה יכולה להיות ה-Decider --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 19:45, 4 בנובמבר 2020 (IST)
מבריקון, בוויסקונסין ספירת הקולות הסתיימה בניצחון דחוק לביידן ובמישיגן אנחנו בדרך לשם, כשביידן מוביל בחמישים אלף קולות. בנוואדה 8000 קולות הוא בהחלט יתרון רציני לאור מיעוט האוכלוסיה שם, אך בהחלט הכל בנוואדה עוד פתוח. מישיגן וויסקונסין כבר הוכרעו לטובת ביידן. נסתכל על נוואדה ופנסילבניה כדי לקבל הכרעה. peledy - שיחה 19:51, 4 בנובמבר 2020 (IST)
מחוז 2 של מיין רשמית הולך לטראמפ. צפון קרוליינה וג'ורג'יה דה-פקטו של טראמפ (למעשה, עוד מהבוקר - רק שאז עוד לא היינו בטוחים). כמו שציינת, במישיגן ובוויסקונסין הסתיימה ספירת הקולות למעשה ורק מחכים להכרזה הרשמית. אלסקה תלך לטראמפ (שני שליש) - ואכן נבאדה ופנסילבניה הן שעוד לא הגיעו להכרעה. לדעתי פנסילבניה הולכת לטראמפ, ונישאר עם "הקרב על נבאדה" - שיכריע את הנשיאות --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 21:06, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ביידן מצמצם את הפער מטראמפ בג'ורג'יה ל-80 אלף קולות. מהפך אפשרי? (אם כן - ביידן מנצח) --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 21:15, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ובמקביל - הקולות האחרונים ממישיגן נוטים לטובת טראמפ, ששמצמצם את הפער ל-30 אלף קולות --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 21:17, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ניצחונו של ביידן בוויסקונסין רשמי --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 21:20, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ניצחון של ביידן כנראה יהיה כבר. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:29, 4 בנובמבר 2020 (IST)
מבריקון תשמע, אתה מדבר שטויות גמורות, 8000 קולות אינם נחשבים כ"הובלה"?? במישיגן ב-2016 טראמפ גבר על קלינטון עם 10,704 קולות. בניו המפשייר קלינטון גברה על טראמפ עם 2,736 קולות. ההובלות האלה במספרים של אלפי או עשרות אלפי קולות מניחים מועמדים בבית הלבן. ניב - שיחה 21:55, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ניב, כנראה לא הבנת למה הוא התכוון. הוא מתכוון שבשלב כה מוקדם, יתרון כזה הוא די זניח, על אף שאני חולק עליו. peledy - שיחה 22:05, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אנונימי מדי, שלב כה מוקדם? ספרו שם יותר מ-95% מהקולות. ואלפי הקולות שטרם נספרו מגיעים מאזורים אורבניים/ערים גדולות, שכידוע הם מעוזים דמוקרטיים. ניב - שיחה 22:08, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ניב, רק על מנת לוודא שאין כאן אי הבנה, אנחנו מדברים על נוואדה כן? ספרו שם רק 75% מהקולות, והפסיקו לספור שם ברגע שטראמפ התחיל לצבור מומנטום. מבריקון, הפער במישיגן הוא 40 אלף קולות כרגע. peledy - שיחה 22:18, 4 בנובמבר 2020 (IST)
מישיגן הוכרעה סופית בהפרש של 60 אלף קולות. העיניים נשואות אל המתנדנדות שנותרו ובעיקר על פנסילבניה ונוואדה. peledy - שיחה 23:26, 4 בנובמבר 2020 (IST)
ביידן מתקרב יותר ויותר לניצחון על חודם של 270 אלקטורים. זה כבר כמעט ברור מה שיקרה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:41, 4 בנובמבר 2020 (IST)

אני רוצה שנייה להפנות את תשומת לבכם למה שקורה בסנאט ובבית הנבחרים: בסנאט יש עדיין רוב רפובליקני (ואני משער שזה גם מה שיהיה בסופו של דבר, כשהם יגיעו ל-51), ובבית הנבחרים הרוב הדמוקרטי גדל במידה רבה (203 על 188). ככה שלא כל המוסדות יהיו בידי הדמוקרטים. מעניין. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:46, 4 בנובמבר 2020 (IST)

עדיף לישראל מצב כזה. דרך אגב, לדעתי טראמפ ינצח בנוואדה אבל יפסיד בפנסילבניה. peledy - שיחה 23:57, 4 בנובמבר 2020 (IST)
מעניין שאתה אומר את זה כי בפנסילבניה נראה שטראמפ פתח קצת פער (נכון, רק 86% מהקולות נספרו, אבל יש פער של חמישה אחוזים, לא אתפלא אם אשאר ממנו משהו). בנאוודה דברים עוד יכולים להשתנות אולי כי הפער לא קטן ממש ויש עוד רבע מהקולות לבדוק אז קשה לומר בוודאות מה יקרה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:12, 5 בנובמבר 2020 (IST)
נקודה פיקנטית. מחוז ולנסיה שבניו מקסיקו, חזה את כל הניצחונות של נשיאים אמריקניים מדווייט אייזהנאואר ב-1952 (כלומר מי שניצח במחוז ניצח בארה"ב) וטראמפ ניצח שם. המדינה שנחשבת לחוזת הניצחונות היא אוהיו (מלינדון ג'ונסון בשנת 1964), שגם בה טראמפ ניצח. כרגע, המסורת בדרך להישבר. peledy - שיחה 00:13, 5 בנובמבר 2020 (IST)
המקיסט, בקצב שביידן נוגס בפער, הפער הזה הולך להיגמר ואף ביידן יפתח פער רציני משל עצמו. peledy - שיחה 00:14, 5 בנובמבר 2020 (IST)
בוקר טוב! בפנסילבניה ייתרונו של טראמפ ירד ל-200 אלף קולות/2.5% (נספרו 89%). בג'ורג'יה ביידן צמצם את הפער ל-25 אלף קולות/0.5%, אך מכיוון שכבר נספרו 98% היא הולכת לטראמפ לדעתי --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 07:42, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כמו שאמרתי בלילה. ניצחונו של ביידן מתקרב בצעדי ענק והיום בערב (שעון ישראל) יוכרז כי ביידן הוא הנשיא הנבחר. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 08:34, 5 בנובמבר 2020 (IST)
קולות נוספים נספרים באריזונה. (שם AP ופוקס ניוז הכריזו על ניצחון לביידן, וכך גם מוזכר ברוב אתרי החדשות - אבל הניו יורק טיימס, CNN ואחרים עוד לא) רובם הולכים לטראמפ, שמצמצם את הפער ל-70 אלף קולות. אני לא אומר שיהיה מהפך, אבל זה מעניין --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 09:54, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אומנם ביידן מוביל 253-214 אבל הוא ממש לא מתקרב בצעדי ענק. לפי האתר הזה נכון לעכשיו, אם לא יחול שינוי בשום מדינה מדובר על 270-270. בג'ורג'יה יש עוד כ-40 אלף קולות אבל אני לא רואה איך רובם המוחלט ילך לביידן כדי לסגור את פער 25 אלף הקולות שיש שם. רק פנסילביה יכולה עוד להתהפך אבל אני לא רואה את זה קורה. האמת שאותי מעניין המצב של 270-270. יהיה מעניין לראות איך הם יוצאים מהפלונטר של שיוויון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:01, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אם מדובר בשיוויון אזי האלקטורים בעצמם הם אלו שבוחרים את הנשיא, לא? ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 10:03, 5 בנובמבר 2020 (IST)
1) שיוויון הוא 269-269, לא 270-270. 2) נכון, כשיש שוויון האלקטורים בוחרים. 3) רוב כלי התקשורת סופרים את המצב כ-264-214 (ע"פ פוקס ניוז ו-AP שהכריזו על ניצחון באריזונה, בניגוד ל-CNN ואחרים - אולי מוקדם מדי). 4) כמו שכבר אמרתי אתמול, לדעתי המצב יישאר כמו שהוא במתנדנדות, ונגיע למצב של 268 טראמפ ו-264 ביידן. ואז יתחיל "הקרב על נבאדה", כש-6 האלקטורים שלה יכריעו את המירוץ --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 10:09, 5 בנובמבר 2020 (IST)
עד שלא יפורסמו התוצאות הרשמיות, אני לא חושב שצריך להגיד מי באמת ניצח. אפשר להמר ולהגיד שזה אחד משניהם. PRIDE! - שיחה 10:11, 5 בנובמבר 2020 (IST)
לא מדויק: האלקטורים עצמם הם אלו שבוחרים את הנשיא בכל מקרה (ללא קשר לשוויון). תאורטית, אלקטור של ביידן יכול להצביע בעד טראמפ ולהיפך (או אפילו להצביע עבור מישהו אחר, כמו קניה וסט, אם מתחשק לאותו אלקטור לעשות זאת). השיטה היא שכל מדינה בוחרת אלקטורים והאלקטורים מתכנסים בדצמבר ובוחרים מי הנשיא. למיטב ידיעתי יש מספר קטן מאוד של מדינות שבהן החוק אכן מחייב את האלקטור לבחור את המועמד שבשמו האלקטור נבחר (וגם במקרים אלו תאורטית האלקטור יכול להפר את החוק של מדינתו ולהצביע עבור מועמד כרצונו - זה מעולם לא נבחן ולא ידוע האם הבחירה שלו תקבל תוקף).
במקרה של שוויון בין האלקטורים בית הנבחרים (החדש) בוחר את הנשיא והסנאט בוחר את סגן-הנשיא. הצבעה כזו בבית הנבחרים היא לא לפי רוב רגיל מתוך כלל 535 חברי הקונגרס, אלא לפי משלחות (קול אחד לכל מדינה). Dovno - שיחה 10:13, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ב-7 בערב נקבל את העדכון החשוב על המצב באריזונה, שיכול אולי להציל את טראמפ. ומחר יתחדשו העדכונים מנבאדה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 10:18, 5 בנובמבר 2020 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: וואו, זו כבר התנגשויות העריכה הרביעית והחמישית (התנגשות כפולה, אחת עם יונה ואחת עם דובנו) שלי בפסקה הזאת. עמוס... --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 10:18, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ב-5 וחצי בערב העדכון הבא מג'ורג'יה. כ-90 אלף קולות עוד לא נספרו שם --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 10:26, 5 בנובמבר 2020 (IST)

הפער בנוואדה, שעומד על כ-8,000 קולות (0.6%) מאוד קריטי לטראמפ וביידן. יש מצב שהמנצח במדינה זו יוכל להגיע ל-270 אלקטורים ולהגיע לבית הלבן. כרגע נראה שזה ביידן. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:21, 5 בנובמבר 2020 (IST)

בדיון אצלי היו הרבה שבירות ((: - בכל מקרה אריזונה כבר מאתמול אצל ביידן, אני מניח שהתכוונת לנבדה. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 11:39, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אגב לא יהיה 270 270. גם אם ג'ורג'יה, פנסילבניה ואלסקה ילכו כצפוי לטראמפ הוא יהיה עם 268 ולביידן ספרו כבר את כל המדינות שהוא מוביל חוץ מנבדה שזה לא סופי ולכן הוא בנתיים לא על 270דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 11:51, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מזכיר לכולם: תיקו הוא 269 - 269, לא 270 - 270 (270 זה כבר ניצחון). דזרט, שים לב שסתרת את עצמך בעניין הזה... --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 11:57, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ייתכן שנגלה ש-AP ופוקס ניוז סתמו את הגולל על אריזונה הרבה יותר מדי מוקדם --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 11:57, 5 בנובמבר 2020 (IST)
תודה על ההערה. התכוונתי ל"בנתיים לא על 270" דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:02, 5 בנובמבר 2020 (IST)
לא אמרתי ש270 270 זה תיקו. פשוט מישהו העלה כאן את הסברה שזה יקרה. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:04, 5 בנובמבר 2020 (IST)
270 - 270 לא אפשרי בכלל. יש רק 538 אלקטורים. ה"מישהו" (יונה) התבלבל בין 269 ל-270 --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 12:28, 5 בנובמבר 2020 (IST)
הכל טוב - יונה בן אדם וכמו כולנו טועה לפעמים במיוחד בשיטה הזויה כמו שיטת הבחירות בארצות הברית. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:40, 5 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ביידן מתקדם בקצב מסחרר בג'ורג'יה ובפנסילבניה. האם להערכתכם צפוי מהפך? peledy - שיחה 12:45, 5 בנובמבר 2020 (IST)

בראשונה אני בספק אם באמת יהיה מהפך בשנייה אני סקפטי אבל פחות. במילים ברורות - אני די בטוח שלא. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:01, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא הייתי אומר שהוא "מתקדם בקצב מסחרר". הוא סוגר את הפער. ולעניין השאלה - אני נשאר באופטימיותי לגבי פנסילבניה. בג'ורג'יה - אמנם הוא סוגר את הפער, אבל 98% כבר נספרו... מצד שני, נותרו 90 אלף קולות והכל יכול לקרות. הניו-יורק טיימס מדווח ש"הרפובליקנים בג'ורג'יה" הולכים להגיש תביעות ב-12 ויותר מחוזות במדינה, אז לפחות שם - זה לא רק טראמפ. הוספתי לאחר התנגשות עריכה: התנגשות עריכה שישית במספר --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:05, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מתי בערך נדע מי מנצח? מה ההערכות לגבי ספירת הקולות? אסף טל דורון 317 - שיחה 13:07, 5 בנובמבר 2020 (IST)
שבוע הבא כנראה. כשתסתיים בדיקת הצבעות הדואר בנבאדה. ומעניין לעניין באותו עניין - ביידן הקטין את הפער בג'ורג'יה ל-18 אלף קולות --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:09, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אתה מגזים. נראה לי אם יעשו את זה מהר אז נדע בשישי-שבת ואני די בטוח שהם לא יעשו את זה באופן רגוע כמו שהם ציפו שהם יעשו. אבל מי יודע דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:10, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מבריקון, איך אתה יודע כמה קולות נותרו? peledy - שיחה 13:13, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מה המצב במישיגן ופנסילבניה? אסף טל דורון 317 - שיחה 13:15, 5 בנובמבר 2020 (IST)
במישיגן ניצחון לביידן בכמעט 200 אלף קולות. peledy - שיחה 13:15, 5 בנובמבר 2020 (IST)
רשמית? אסף טל דורון 317 - שיחה 13:17, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כן, כבר מאתמול בלילה דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:17, 5 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

כתבתי לפני התנגשות עריכה: כן, אבל הרפובליקנים מעוניינים לערער כי מזכירת המדינה שם לא אישרה להם לפקח על ספירת הקולות בדואר שם. peledy - שיחה 13:18, 5 בנובמבר 2020 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: דזרט, אתה צודק. הפרזתי. אכן, בשישי-שבת יתחילו לזרום התוצאות מנבאדה, וסביר להניח שבשלב מסויים אחד המתמודדים יפתח פער על יריבו. הוספתי לאחר התנגשות עריכה: peledy, היה לי מקור. לא זוכר כרגע איזה, אבל אני אבדוק. עכשיו בטח נותרו פחות מזה, כי ההפרש ירד ל-14 אלף קולות. אגב, אלו כבר התנגשויות עריכה מס' 7, 8 ו-9 (שלי בפסקה הזאת) חחח --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:22, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אגב, מעניין מה יהיה במקרה של מהפך כפול - בג'ורגיה לביידן ובאריזונה לטראמפ. 1) זה יציב את ביידן על 269 - כלומר שאם טראמפ ינצח בשאר, יהיה תיקו. 2) אני מת לראות את הפרצוף (טוב, נו, אני לא "אראה את הפרצוף" אבל הבנתם את העיקרון) של כלי התקשורת, שמכריזים על ביידן כמנצח - אבל אחרי 10 דקות נאלצים להודות שלא רק שהוא (עוד) לא ניצח, אלא שההכרזה שלהם על הניצחון באריזונה - יום וחצי לפני כן - היתה מוטעית --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:33, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אין באמת סיכוי למהפך באריזונה. peledy - שיחה 13:41, 5 בנובמבר 2020 (IST)
1) גם אני לא חושב כך, זה תיאורטי. 2) אתה מודע לכך שההפרש ירד ל-69,000 קולות, כן? 3) הבאתי איפהשהוא למעלה מהניו יורק טיימס, שלטראמפ יש סיכוי שם. סיכוי קטן אבל סיכוי --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 13:58, 5 בנובמבר 2020 (IST)
נתונים מגיעים מג'ורג'יה. כרגע אין שינוי משמעותי, אדווח אם יהיה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 14:04, 5 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מה קורה עם צפון קרוליינה? הם תקועים שם בספירה? peledy - שיחה 14:08, 5 בנובמבר 2020 (IST)

מסתבר שטראמפ הגיש עתירה ודרש להפסיק את ספירת הקולות בג'ורג'יה - אולי פחד שם להפסיד גם שהמצב היה ועדיין לטובתו?. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 14:17, 5 בנובמבר 2020 (IST)
peledy כמו בנבאדה - הם מצביעים בדואר ביום הבחירות, ולכן לוקח זמן עד שמסדרים את כל העניין (למרות שבנבאדה הקפיאו גם את הספירה הכללית בלי קשר). התוצאות צפויות להתחיל לזרום בנבאדה היום בערב, ובצפון קרוליינה מחר --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 14:33, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מה קורה אם מפסיקים לספור את הקולות? סופרים אותם מחדש? ואיך מצביעים בדואר? שולחים מעטפה כפולה? דוריאןDGW – Talk 14:36, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מצביעים בדואר עם איזה טופס רשמי כזה שצריך למלות בעיגול קטן למועמד שאתה רוצה (לנשיא ולסגן - אם אני זוכר טוב לא בהכרח למפלגה עצמה) - האמריקאים לא אחידים בזה. יש כאלו שמצביעים בדואר כבר 2-3 מערכות בחירות, יש כאלו שמתלהבים מההצבעה במכונת ההצבעה ויש כאלו שמצביעים מוקדם. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 14:39, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מרגיש שנהיה שקט כאן לקראת הביג-דרמה שתהיה בעוד פחות מ-3 שעות. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 16:08, 5 בנובמבר 2020 (IST)
המהפך בג'ורג'יה כנראה לא יקרה: ההפרש הוא 18 וחצי אלף, ושר החוץ שם הכריז שנותרו פחות מ-25 אלף שלא נספרו. הוא גם ציין שהספירה תסתיים לא יאוחר מחצות שעון אמריקה. אם כן, ב-7 בערב (חצות שעון אמריקה) תסתיים דרמת ג'ורג'יה - ותתחיל דרמת נבאדה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 16:35, 5 בנובמבר 2020 (IST)
"Georgia and Pennsylvania are expected to release another round of results Thursday morning, with Arizona expected to release more results later in the day, along with Nevada, where Mr. Biden leads by less than 8,000 votes." - ניו יורק טיימס --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 16:45, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני חושב (ואמרתי זאת בליל הבחירות בדף השיחה שלי) שנקמת אלמנתו של ג'ון מקיין עזרה מאוד לביידן ואף הביא לו קהל של רפובליקנים מתונים ומתלבטים שם. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 16:50, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אגב לדעתי הם מגזימים שאומרים אולי שבוע הבא. בשבת בבוקר זה GAME OVER ואולי אפילו בשעות הקטנות של הלילה בין שישי לשבת דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 16:51, 5 בנובמבר 2020 (IST)
זה רק בנבאדה, ומדובר על הצבעות הדואר. חלק מאיתן אמורות להגיע רק בשבוע הבא... (אני מניח שאני לא צריך לחזור על המקור) --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 16:58, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מבריקון, בתקשורת מדווח כי ישנם עדיין 50 אלף קולות שטרם נספרו. מי צודק? peledy - שיחה 17:17, 5 בנובמבר 2020 (IST)
1) איזו מדינה? 2) אולי המצב השתנה בין הדיווחים. דרך אגב, התוצאות מפנסילבניה מתחילות להתקדם - כרגע טראמפ מוביל בהפרש של 136 אלף קולות/2.1% (91% נספרו). כנראה שנקבל תוצאות סופיות משם ומג'ורג'יה הערב --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:25, 5 בנובמבר 2020 (IST)
מבריקון, אני מתכוון לג'ורג'יה. בנוגע לפנסילבניה, המצב גרוע עבור טראמפ כפי שזה נראה כרגע. peledy - שיחה 17:29, 5 בנובמבר 2020 (IST)
לגבי ג'ורג'יה - נראה לי שמקור ראשון (שר החוץ) יותר אמין --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:31, 5 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מבריקון, נותרו 60 אלף קולות לפי מזכיר המדינה של ג'ורג'יה (האזנתי לו עכשיו) ולא 25 אלף. הכל פתוח בג'ורג'יה. peledy - שיחה 17:42, 5 בנובמבר 2020 (IST)

לא יודע מה להגיד לך. בניו יורק טיימס אמרו ש"Secretary of State Brad Raffensperger said that fewer than 25,000 votes remained to be counted across the state"... אולי יש קצר בתקשורת --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:46, 5 בנובמבר 2020 (IST)
נקווה שהפער של טראמפ יגדל או יישמר בקולות שנותרו. הכי חשוב שהפער יישמר בג'ורג'יה, צפון קרוליינה ופנסילבניה. חוץ מזה, צריך מהפך בנבדה. אשרי המאמין. peledy - שיחה 17:48, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אגב הכל פתוח, באריזונה נותרו עוד 450 אלף קולות לספור. פוקס ניוז ו-AP בהחלט הכריזו מוקדם מדי, ולא משנה מה התוצאה תהיה. עכשיו בכל כלי התקשורת מדברים על 264 אלקטורים לביידן כעובדה, כשזה בכלל לא בטוח. הוספתי לאחר התנגשות עריכה: הגדרת מצוין את המצב. וזו כבר התנגשות עריכה עשירית במספר! --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:51, 5 בנובמבר 2020 (IST)
לפי מה שראיתי, וואלה הם היחידים (בישראל) שציינו שלביידן יש "253 עד 264" אלקטורים --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:55, 5 בנובמבר 2020 (IST)
בית משפט בפנסילבניה פסק לטובת קמפיין טראמפ, וקבע כי המשקיפים בקלפיות יוכלו להיות במרחק של כ-2 מטרים מצוות הספירה, במקום במרחק של כ-7.5 מטרים. --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 17:57, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ביידן מקטין את הפער ל-15 אלף בג'ורג'יה ו-125 אלף בפנסילבניה --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 18:36, 5 בנובמבר 2020 (IST)
לדעתי המשחק ממזמן נגמר בג'ורג'יה, אבל אולי אני טועה דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 18:38, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ביידן ממשיך להקטין את הפער - 12 אלף בג'ורג'יה ו-115 רלף בפנסילבניה. במקביל, הוא מגדיל את ייתרונו בנבאדה ל-12 אלף --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 19:52, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אתה באמת חושב שיש לו סיכוי בג'גורג'יה . בכל מקרה ספרו עוד 1% מהקולות בנבדה והרוב הלכו לביידן. בברכה דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 21:02, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אפשר להגיד שתמו הבחירות האמריקניות עם ניצחון סוחף לביידן. נתראה בבית המשפט. peledy - שיחה 21:06, 5 בנובמבר 2020 (IST)
בתכלס מספיק כבר שינצח בנוואדה, לא חייב אפילו ניצחון סוחף. אם יצליח להשיג מעבר זה לא ודאי בעיניי, אבל לגמרי בונוס😂. לא יודע אם יהיה ניצחון סוחף, אבל ביידן הולך לנצח. אבל כן, ניצחון שלו יוביל את האמריקאים לבית משפט.. חבל שאי אפשר להימנע מהיגררות לזה ולהפחית אי ודאות (ואולי גם לשפר את מצבה של ארה"ב בהקדם, מי יודע). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:06, 5 בנובמבר 2020 (IST)
כלכלית, ביידן יכול רק לקלקל. תראו מחר בבוקר שיודיעו על הכחלת פנסילבניה. peledy - שיחה 22:14, 5 בנובמבר 2020 (IST)

תוצאות הבוקר שכולנו חיכינו להן[עריכת קוד מקור]

פנסילבניה - טראמפ מוביל בהפרש 24 אלף בלבד (ונותרו עוד כ-175 אלף לספור).
ג'ורג'יה - טראמפ מוביל בהפרש של 2000 בלבד! (דזרט, מה תאמר עכשיו?)
נבאדה - ביידן הגדיל את הפער לטובתו למעל 11 אלף קולות.
אריזונה - יתרונו של ביידן על טראמפ ירד ל-46 אלף קולות. (לפחות לא הכל רע לטראמפ הבוקר) --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 07:59, 6 בנובמבר 2020 (IST)

מבריקון, טראמפ היה מוותר על אריזונה בשמחה עבור שלוש האחרות. peledy - שיחה 09:33, 6 בנובמבר 2020 (IST)
נכון, אך בהיעדר יכולתו לעשות "סחר חליפין" כזה במדינות (אם לא כוללים תביעות וספירה חוזרת) - אריזונה יכולה אולי להצילו --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 10:55, 6 בנובמבר 2020 (IST)
אגב זיופים, טראמפ מבקש מהרפובליקנים לשלוח הצבעות לא חתומות כמו שעושים הדמוקרטים. נראה אם יעבוד. peledy - שיחה 11:27, 6 בנובמבר 2020 (IST)

TheDesertboy, מהפך בג'ורג'יה. peledy - שיחה 11:30, 6 בנובמבר 2020 (IST)

אני המום - אם ככה הוא לא צריך את נבדה, הייתי בטוח שהיא בכיס של טראמפ. יש לי חברים ישראלים ביוסטון, לוס אנגל'ס ומיאמי והם אמרו לי שהם מאוכזבים מהחברים שלהם למפלגה (הן הדמוקרטים והן הרפבוליקנים) שלא חתמו על ההצבעות, גם אני הייתי מאוכזב. ניסיון לפגוע בטוהר הבחירות כי כמה דמוקרטים מורמרמים עשו דחקה לא צריך להצדיק שנשיא ארצות הברית יבקש מתומכיו לעשות כך. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 12:46, 6 בנובמבר 2020 (IST)
זו "דחקה" גרועה. אם מדובר בקנה מידה נרחב, ייתכן שמדובר בזיוף של הבחירות. peledy - שיחה 12:50, 6 בנובמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, לא אהבת שקראתי לביידן המועמד של המשטר האיראני נכון? בשל הניצחון המסתמן של ביידן, ערך הריאל האיראני עולה לראשונה זה שנים. peledy - שיחה 12:53, 6 בנובמבר 2020 (IST)
אתה חייב להסכים שגם אם היו זיופים זה לא מצדיק שהנשיא עצמו יקרא לזייף. לגבי היראל האיראני - מעניין, לא אמרתי שביידן רע לאיראנים אבל מה שכן הפעם יש לי תחושה שנתניהו יהיה חלק - בניגוד לאובמה שלא חבב את נתניהו אצל ביידן זה שונה. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 13:05, 6 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

גבירותיי ורבותיי- ביידן לקח את ההובלה בפנסילבניה! מוביל בכ-6,000 קולות (0.1%). זה גם כנראה די סגור שהוא מנצח שם כי נספרו 98% מהקולות. מכה קריטית לסיכויים של טראמפ שהוא כנראה לא יוכל לצלוח. אולי זה מה שמכניס את ביידן לבית הלבן. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:00, 6 בנובמבר 2020 (IST)

זה אכן מכניס אותו וזה סגור. כדי להפוך את זה יצטרך טראמפ גם לנצח בכל השאר וגם לערער ולנצח בבית המשפט, זה די אבוד וזה היה צפוי.
ואי אפשר בלי הערה: התרגום המילולי מאנגלית משגע אותי. בעברית היו כותבים: ביידן עבר להוביל בפנסילבניה, או משהו כזה. ביקורת - שיחה 16:14, 6 בנובמבר 2020 (IST)
טראמפ ינסה מה שהוא יכול בבית המשפט.. (לגבי התרגום המילולי מאנגלית- לא התכוונתי, כתבתי זאת דווקא יותר בלשון סלנג לפי איך שנשמע לי הגיוני, אבל מודה שזה לא הכי תקין מבחינה עברית). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:21, 6 בנובמבר 2020 (IST)
המשחק (ליתר דיוק המלחמה המכעורת) נגמרה, מאז בוש האב - נשיא מכהן נופל ומפסיד. יש לאמריקה סגנית נשיא - וולקם טו 2021. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 16:52, 6 בנובמבר 2020 (IST)
אכן היסטורי, בתקווה שיהיו בעתיד יותר ויותר נשים בתפקידים בכירים (ובעיקר ראשי ממשלה ונשיאות). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:01, 6 בנובמבר 2020 (IST)
המקיסט, הצלחתי לחזות את המהפך בפנסילבניה כפי שכנראה קראת, אך יחד עם זאת, קיים סיכוי קלוש למהפך נוסף, משום שאנו רואים שטראמפ מתחיל לקזז את היתרון של ביידן ולפי בכירים שם רוב הקלפיות שנותרו הן מבסיסי צבא, מקום שייתכן שטראמפ פופולארי בו יותר, אך אני מודע שמהפך נוסף בפנסילבניה נראה תסריט בעל סיכויים נמוכים. דרך אגב, איני מבין על מה ההתלהבות ממועמדת לסגנית נשיא, הרפובליקנים עשו זאת עוד ב2008 ולא הייתה התרגשות כה גדולה. מדובר באישה חסרת פופולאריות במפלגתה (ראינו זאת בפריימריז הדמוקרטיים) שקראה לביידן גזען ועכשיו משתפת איתו פעולה. לגבי ישראל, היא די מזגזגת, כנראה כדי לשמור על איזון בין המרכז לבין האגף הפרוגרסיבי. לטראמפ עוד יש סיכוי מסוים, משום שזיופים בקנה מידה מינורי בג'ורג'יה עשויים לגרום למהפך שם, ואריזונה ונבדה כרגע עדיין בעלות סיכוי כלשהו למהפך. peledy - שיחה 21:26, 6 בנובמבר 2020 (IST)
אתה אכן חזית את המהפך בפנסילבניה בהצלחה סיכוי קטן יחסית (אבל אפשרי, טראמפ הפתיע בעבר כבר) לדעתי למהפך בנבאדה או אריזונה. אבל גם אם יש לו את שתי המדינות האלה ואת צפון קרוליינה הוא לא מגיע ל-270 ואפילו לא ממש קרוב לזה (246). הסיכוי למהפך שלו בג'ורג'יה לא ממש ריאלי כי בתכלס נספרו כבר 99% מהקולות (ולא הייתי מציע לטראמפ לבנות על זיופים, לפעמים זה נראה כמו מסר שהוא מנסה לקדם כי "גונבים את הבחירות" ולא משהו שבהכרח קורה), אבל גם אם ינצח בג'ורג'יה נוסף למדינות שציינתי קודם (סיכוי קטן שכל זה יקרה יחד) עדיין לא יגיע ל-270 (262 בלבד). טראמפ הפתיע אז אסור לשלול לגמרי, אבל הסיכויים שלו לא גבוהים במיוחד, כשביידן לעומתו כבר כמעט נוגע בדלת לבית הלבן (ובתכלס, עוד ניצחון אחד והוא שם). יש לי גם ביקורות מסוימות על ביידן (כמו גם על טראמפ, אף אחד לא מושלם) וכישראלי חשוב לי מאוד הקשר של ארה"ב לישראל ושהקשר הזה יישמר כמה שאפשר (ומקווה שממשל של ביידן-האריס יהיה בקשר קרוב עם ישראל גם), אבל בכל מקרה, בלי קשר לדעות זה עדיין היסטורי שאישה מגיעה לתפקיד כזה (זה יפה שגם הרפובליקנים עשו דברים כאלה, כל מועמדות של אישה זה משהו היסטורי ראוי לציון ומוטב שיקרה כמה שיותר- נשים הן יותר מחצי מהאוכ'). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:42, 6 בנובמבר 2020 (IST)
אנונימי - כאשר שרה פיילין הייתה מועמדת הייתה בקושי בן 8 (אם אפשר לשאול בן כמה אתה היית קריצה, בכל מקרה אם הייתי אז עם תודעה כמו של היום אהי בטח הייתי מתלהב כמו עכשיו, אולי אני נשמע מגדולי תומכי ביידן - אז הפתעה, אני לא. אבל לדעתי בזמן הזה הוא עדיף על טראמפ. גם לי כישראלי חשוב הקשר בין הבית הלבן לישראל. לפני שבועיים בערך שהודיעו על הסכם עם סודאן טראמפ התקשר לנתניהו ושאל אותו האם "סילפי ג'ו יכול להביא הסכם כזה" - נתניהו התחמק באלגנטיות ומגיע לו על צל"ש - הוא יודע שאסור שישראל תהיה נושא חד מפלגתי והיה צריך להישאר נושא דו-מפלגתי והוא ענה מהר, באופן זהיר ואלגנטי. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 21:49, 6 בנובמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, איני מאשים אותך, אלא את התקשורת הצבועה, שמתלהבת מכך שנבחרה סגנית נשיאה, אך ב2008 תמכה באובמה ואף ירדה באופן שוביניסטי על "טיפשותה" של פיילין. peledy - שיחה 19:04, 7 בנובמבר 2020 (IST)
זה מקרה שלדעתי באמת צבוע, אני אמנם מגן על התקשורת הישראלית והאמריקאית שצריך אבל זה באמת עצוב, שניהן פורצות דרך בלי קשר האם הם דמוקרטיות, רפובליקניות, ליברטאניות, נאציות או פשיסטיות - התקשורת האמריקאית הרבה יותר מוטה מהתקשורת הישראלית (שלא מוטה כמו שעושים ממנה אבל יש בה קווי שנאה לביבי וחבריו אבל היא לא מגיעה לקרוסליים של התקשורת האמריקאית) דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 19:11, 7 בנובמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, אם מדובר בנאצית או פשיסטית זה כן משנה, אבל כאן מדובר באישה שהיא חלק מהמפלגה הרפובליקנית וחלק מהמיינסטרים האמריקני. peledy - שיחה 00:47, 8 בנובמבר 2020 (IST)
טוב, אני בעצמי טיפה הייתי אופטימי שאמרת שבשבת יהיו תוצאות ויכול להיוות שצדקתי. ההכרזה כנראה תהיה מחר בלילה. בנתיים אני משתעשע מהכותרות והמילים האלו "בבחירות כלליות, מול ג'ון מקיין, אובמה אינו בחיר". זה לא סוד (ואם כן עכשיו אתם יודעים ) שאני מחבב באופן יחסי את ג'ון מקיין ביחס לטראמפ, פנס או בני משפחת בוש אבל זה לא מגיע לקרוסליים של הנשיאה קלינטון ודיבורים על מה ממשל קלינטון (האישה, לא הבעל קריצה) תעשה בנוגע לפצצה המתקתקת שנקראת סוריה. ועל החזון שתעמוד נשיאה בבית הלבן. הייתי מחפש גם על אל גור (אני מוסיף מקורות משנת 2001 למשל על ערכים בישראל אז למה שלא יהיה על ארצות הברית?) או על ג'ון קרי. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 16:56, 7 בנובמבר 2020 (IST)
שמעתי הרבה דיבורים בתקשורת על "היום שאחרי טראמפ" החל מטראמפ הדור הבא (ולא בהכרח הילד - פשוט עוד אדם שיפיץ את הטראמפיזם (אנ') (אגב ערך שקיים בויקיאנגליש ואני אשמח אם מישהו ירים את הכפפה ויתרגם אותו), דיבורים על זה שהוא ירוץ לנשיאות ב2024 ועובדי קמפיין שמחפשים עבודה חדשה. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 17:05, 7 בנובמבר 2020 (IST)

שבוע טוב! מזכיר המדינה של ג'ורגיה הכריז שתתקיים ספירה חוזרת --מבריקון - השאירו פידבק! 📞מועדון החלל • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א, 18:14, 7 בנובמבר 2020 (IST)

מבריקון, איני יודע אם ספירה חוזרת תעזור לו בג'ורג'יה משום שמדובר בפער של אלפי קולות. בכל מקרה התקווה היחידה שאולי עוד נותרה לטראמפ היא זיוף המוני. כפי שכתבתי קודם, נתראה בבית המשפט. peledy - שיחה 19:04, 7 בנובמבר 2020 (IST)
בכל מקרה, ביידן חצה רשמית את סף 270 האלקטורים ונבחר לנשיא (לפי גוגל הגיע ל-284 אלקטורים בינתיים). בהצלחה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:07, 7 בנובמבר 2020 (IST)
המקיסט, גוגל בצביעותו מחשיב את אריזונה משום מה לדמוקרטית אך לא את אלסקה לרפובליקנית. יש כרגע לביידן 273 אלקטורים (כשג'ורג'יה ונבדה בדרך) אבל לא את אריזונה בכיס לפי צמצום הפער של טראמפ. peledy - שיחה 19:10, 7 בנובמבר 2020 (IST)
זה לא גוגל - אלא AP (כתוב שהם המקור) - וזו באמת בדיחה. היא, מחוז קולומביה ומדינות החוף השמאלי אמורות להיות צבועות עוד ביום הבחירות עצמו. דיזרטשיחהלא הולכים לישון השבוע! - המשך יום נעים 19:13, 7 בנובמבר 2020 (IST)
דיזרט, נכון, לזה התכוונתי (המידע שמוצג בגוגל ונכתב על ידי AP). אוקיי, הוא בכל מקרה עבר את ה-270 והניצחון שלו כנראה יהיה לא צמוד כמו שחשבתי בהתחלה. מניח שנצטרך לחכות עוד קצת כדי לראות את המספר המדויק כי הספירה עדיין לא נגמרה באריזונה, אבל כנראה שזה לא ממש קריטי לניצחון או הפסד כל עוד זה מעל 270 וטראמפ לא קרוב ל-270. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:15, 7 בנובמבר 2020 (IST)
התכוונתי לאנונימי, שהאשים (ודי בצדק למען האמת) את הצביעות של AP. דיזרטשיחה - המשך יום נעים 19:24, 7 בנובמבר 2020 (IST)

ביידן ניצח

ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 19:49, 7 בנובמבר 2020 (IST)

בוקר טוב אליהו (: דיזרטשיחה - המשך יום נעים 20:07, 7 בנובמבר 2020 (IST)
אגב אם זכרוני לא בוגד בי - היום (לפני מספר מכובד של שנים) נבחרה קלינטון לקונגרס האמריקאי. עולם קטן.. דיזרטשיחה - המשך יום נעים 22:29, 7 בנובמבר 2020 (IST)
אכן ביידן ניצח כנראה. כרגע מנסים לחשוב בצוותו של הנשיא טראמפ האם ניתן להוכיח שהתקיימו זיופים (לדעתי אין אבל הנשיא אינו מפסיק להפתיע). אם באמת הנשיא יצליח ובית המשפט העליון יפסוק בהתאם, מדובר במעשה חמור ביותר של המפלגה הדמוקרטית. לדעתי, ייתכן שהתקיימו זיופים בקנה מידה מינורי אך לא כאלה שישנו את התמונה. peledy - שיחה 00:47, 8 בנובמבר 2020 (IST)
בעודי מתבונן בהודעה זו, בפרט בחלקים המודגשים שבה, גיליתי משמעות נוספת: ביידן ניצחהצטרפו למיזם סין :) ידידיה צבאןשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א • 15:44, 11 בנובמבר 2020 (IST)
ידידיה צ' צבאן, יפה ששמת לב לזה. בדיחה טובה. ביידן הוא אכן המועמד שהמשטר הסיני יעדיף להתעמת איתו (האמת היא שקל להבין למה). peledy - שיחה 16:01, 11 בנובמבר 2020 (IST)

אז לאחר קצת יותר מחודש אני מפרסם את תוצאות המשוב, יחד עם הערות והמלצות בולטות (ותגובות שלי לכמה דברים שהועלו). התגובה שלי קצת ארוכה אז לא אפרסם אותה כאן, היא תהיה בדף נפרד. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:22, 7 בנובמבר 2020 (IST)