ויקיפדיה:מזנון/ארכיון 219

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של דיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.עברות תגיות באמצעות תבניות[עריכת קוד מקור]

קיימת מגמה, לה שותפים חלק מהכותבים, להחליף תגיות ויקי (כגון: <ref> ו-</references>) בתבניות בעלות שם עברי אשר מסתירות אותן. (כדוגמת התבניות {{הערה}} ו-{{הערות שוליים}}.

היתרונות בצעד זה הם שניים:

  1. אם בעתיד תשתנה צורת השימוש בתגיות, יהיה צורך לשנות רק מקום אחד (את התבנית המסתירה אותן)
  2. היצמדות לשפה העברית בכתיבת הערכים (להוציא יצירת תבניות) - מצב אסתטי יותר לטעמי

האם קיימת הסכמה על עדיפות השימוש בתבניות כאלה במקום התגיות הלועזיות?

אגב, ניסיתי ליצור תבנית:נוסחה אשר תחליף את תגיות ה-math, אבל לא הצלחתי לעשות זאת. (מסיבה שלא ברורה לי, בין תגיות ה-math מחושב {{{1}}} כ-1 במקום כערך הפרמטר הראשון שהועבר לתבניות) מישהו יכול לנסות לעזור לי? יובל מדר - שיחה 23:22, 31 בדצמבר 2009 (IST)

הרעיון נחמד, אבל אני לא זוכר קוד, אני משתמש בכפתורי העריכה. אם יוחלף הקוד ששותלים כפתורי העריכה, אשמח להשתמש בשיטה זו. Ranbar - שיחה 23:52, 31 בדצמבר 2009 (IST)
גם אני. למשל הקוד של כותרת הערות השולים הוא עדיין באנגלית. ‏עמיחישיחה 23:56, 31 בדצמבר 2009 (IST)
סידרתי את {{נוסחה}}. ערן - שיחה 00:10, 1 בינואר 2010 (IST)
אני מעתיק לכאן משהו שאמרתי לגוונא בדף השיחה שלי:"אני לא זוכר שאמרתי שלא אבל אם אתה שואל את דעתי אז בעת הקריאה של {{הערות שוליים}} השרת מתרגם אותו ממילא ל{{הערות שוליים}}. כלומר, שתי פעולות במקום אחת. יש לזה יתרונות כאשר מדובר בקוד מסובך (תבניות למינהן) או כשהטקסט ארוך ואז נכנסים שיקולים של חיסכון במקום מול חיסכון בחישוב. אף אחד מהקריטריונים האלה לא חל כאן ולכן בד"כ אני משתמש בצורה {{ס:הערות שוליים}}". תומר א. - שיחה 11:49, 17 בדצמבר 2009 (IST)
יש תבניות רבות, ואני לא תמיד זוכרת את התחביר שלהם. לכן נוח מאד השימוש בכפתורי העריכה. אני משתמשת באופציה של הכפתור. לכן אם אתם רוצים שימוש בתבנית העברית של הערה או הערת שוליים רצוי שתופיע בכפתור Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 02:46, 1 בינואר 2010 (IST)
כמו שאמר תומר, לפעמים מדובר בפעולה מיותרת מבחינתו של השרת. אך מפתחים תמיד אומרים - "אל תדאגו בקשר לביצועים - זו הבעיה שלנו". מעבר לזה, יש פעמים שעדיפה הגרסה האנגלית - בדיוק כדי למנוע בעיות של אי כיווניות, כגון נוסחאות והערות שוליים באנגלית. למשל, כאשר אני כותב הערת שוליים בעברית, אני משתמש ב-{{הערה}} וכאשר באנגלית - ב-ref. לדעתי, לא צריך לקבוע מסמרות בעניין זה ושכל אחד יפעל בדרך שנוחה לו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:43, 1 בינואר 2010 (IST)

אתרים לא מעודכנים[עריכת קוד מקור]

בערך ישיבת ההסדר פתח תקווה כתוב ש-X הוא אחד מראשי הישיבה, בעוד שאחד הקוראים טוען שאינו. על פי אתר הישיבה, X הוא כן ראש ישיבה, ולכן קל להתייחס בביטול לטענותיו של הקורא. עם זאת, בהחלט ייתכן שהאתר אינו מעודכן, שכן לא כתוב מתי בפעם האחרונה עודכן. במקרה זה אני מאמין שצריך לציין זאת בערך באופן כלשהו (בהיעדר תאריך עדכון, אפשר להוסיף הערת שוליים "על פי אתר הישיבה", אחרת היה אפשר להוסיף "נכון ליום.."), שכן הערך מטעה כעת את הקורא, שעשוי לחשוב ש-X הוא אכן אחד מראשי הישיבה.

הנושא עולה לדיון במזנון בגלל שזהו אינו המקרה היחיד שעוסק באסמכתא שאינו מעודכן ולא מציין תאריך עדכון.

כיצד עלינו לנהוג במקרה כזה? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 14:32, 1 בינואר 2010 (IST)

עד לא מזמן היה כתוב שפלוני עזב בצירוף תבנית מקור (שהמשתמש הנ"ל התעקש להוריד). זה נשמע לי פתרון סביר. אפשר כמובן שמישהו ייקח יוזמה ויתקשר ביום ראשון בבוקר למשרדי הישיבה. נרו יאירשיחה • ט"ו בטבת ה'תש"ע • 14:58, 1 בינואר 2010 (IST)
שיחות טלפון אינן מעלות או מורידות מהצורך להציג סימוכין. "אני יודע/אני התקשרתי/אני ביררתי" זה מחקר מקורי, ובלי סימוכין - אין לו משמעות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 16:44, 1 בינואר 2010 (IST)
מידע בעל אופי זמני (מספר תושבים, שיא אישי בעצירת הנשימה, מנכ"ל) צריך לציין בצירוף זמן התחולה. עוזי ו. - שיחה 15:04, 1 בינואר 2010 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: מייל למתפעילי האתר כפעולה ראשונית, על שיחה טלפונית יהיו שיטענו שזה לא מקור מספק ושזה כמו לכתוב שהמקור הוא ניסוי שעשית ומי שרוצה מוזמן לחזור עליו. אבל אין מה לעשות, אם אין חולק בעל מידע אז יש לעדכן את הערך עם הסבר שלא יאורכב בדף השיחה או בהערת שוליים עם בקישורים חיצוניים ש"עדכון המידע (בחלק מהעמודים) באתר הופסק בDD/MM/YYYYY". קשה להוכיח לפעמים שאין אחות. שמוליק - שיחה 15:11, 1 בינואר 2010 (IST)
לעוזי, לפעמים זה נראה מאוד לא רלוונטי. לדוגמא בהרבה מן הישיבות ראש הישיבה מתחלף פעם ב40 שנה. זה כמו לציין שהישיבה קיימת נכון לתאריך כלשהו או שפלוני עדיין חי שמוליק - שיחה 15:11, 1 בינואר 2010 (IST)
מי שרוצה לדעת אם פלוני עדיין חי כאשר אין תאריך פטירה, עליו לגשת לתחתית הדף ולבדוק מהו תאריך העריכה האחרונה. אם הערך עודכן לאחרונה לפני חודשיים, מן הסתם הערך אינו מעודכן וייתכן שהאיש כבר נפטר. במקרה הנ"ל מדובר על מצב שבו באתר החיצוני אין מידע לגבי תאריך עדכון אחרון, וייתכן שהוא לא מעודכן. שוב - השאלה היא מה עושים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 16:48, 1 בינואר 2010 (IST)
ואם הערך עודכן אמש על ידי בוט, או על ידי מישהו שתיקן קישור לפירושונים? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 18:53, 1 בינואר 2010 (IST)
אז באסה. אבל ברצינות, זה נושא אחר שראוי לדיון נפרד. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:59, 1 בינואר 2010 (IST)

סמליל היובל[עריכת קוד מקור]

לפני שלוש שעות הוחלף סמליל ויקיפדיה לסמליל היובל. אמנם אנחנו עדיין ב-99,840 ערכים מה שאומר שיקחו עוד 4-6 ימים עד שנגיע לערך המאה אלף. למה הסמליל כבר שם, לפי מה שזכור לי הוחלט שהוא יופיע מרגע הגיענו לערך המאה אלף למשך שבוע. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 01:04, 6 בינואר 2010 (IST)

ראה שיחה:עמוד ראשי#סמליל ה-100 אלף. דוד שי - שיחה 01:21, 6 בינואר 2010 (IST)
איך אפשר להחליט בדיון של פחות מיממה משהו כזה, חוץ מזה אני רואה שם גם 3 מתנגדים להצעה ובנוסף בעת ההצבעה על הסמליל נאמר שהסמליל יעלה כאשר נגיע לערך המאה אלף. החלטה פזיזה כזאת היא לא ראויה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 01:27, 6 בינואר 2010 (IST)
מתנגד אחד. שני האחרים מתנגדים למשהו אחר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 01:32, 6 בינואר 2010 (IST)
שנילי רשם בהתחלה "לא בטוח" זה יותר נגד מאשר בעד. בכל אופן העיקר הוא שהחלטה כזאת לא יכולה להתקבל בדיון של 14 שעות. יש פה אנשים שלא נמצאים פה כל יום ומותר להם גם להביע את דעתם בנושא. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 01:40, 6 בינואר 2010 (IST)
אני אדיש. ראה גם דיון שהתקיים בדף שיחתי. שיחת משתמש:Yonidebest. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 01:41, 6 בינואר 2010 (IST)
שנילי כתב "לא בטוח" בהקשר לשאלה עד כמה קרוב בדיוק ה-100K, או לפחות ככה אני (ואני מניח שגם יוני ואחרים) הבנתי אותי. בהתחשב בתקדימי עבר, שעברו לדעתי ללא כל התנגדות, ובדחיפות הצפויה של הנושא - אני לא חושב שהיה טעם לפגם בדיון המזורז. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 02:00, 6 בינואר 2010 (IST)
לולא דיונים מן הסוג הזה, כבר היינו קוראים את ערך ה-200,000. פטר רחם - שיחה 14:43, 6 בינואר 2010 (IST)

מחיקת תמונות ברישיון חופשי[עריכת קוד מקור]

דמיינו את הסיטואציה הבאה: משתמש כלשהו העלה תמונה ברישיון חופשי. לאחר מכן, מחליט המשתמש שהוא מבקש למחוק את התמונה. מה המדיניות שלנו בנושא? אני מבקש לקבל החלטה שאינה תלויה בשיקול הדעת באותו רגע. באופן אישי, אני סבור שאין למחוק גם כי אנחנו צריכים את התמונות האלה וגם כי צריך לשמור את האישור עבור מישהו שאולי לקח את התמונה והשתמש בה. ברגע שמחקנו שמטנו את ההוכחה שלו לכך שלא עבר על החוק. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 23:02, 31 בדצמבר 2009 (IST)

אני דווקא כן מאמין שזה תלוי במקרה. אפשר לעיתים לגלות התחשבות, אם מישהו התחרט. מנגד, אם מישהו שסביר שמכיר היטב את נוהלי המקום או שהתמונה כבר שהתה כאן זמן רב ומשמשת בערכים - אפשר להסביר שלא ניתן. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 00:56, 1 בינואר 2010 (IST)
אני מסכים עם זהר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:45, 1 בינואר 2010 (IST)
אני לא מדבר על משתמשים חדשים אלא על משתמשים ותיקים וגם לא על מקרה שקרה באופן חד-פעמי. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 12:51, 1 בינואר 2010 (IST)
באופן כללי, אין למחוק את התמונות האלה, ממש כפי שלא יימחקו הערכים שכתב אותו משתמש, גם אם יבקש זאת. יש טעם למחוק רק תמונות שאין בהן תועלת לציבור. למשל, אם מישהו מעלה תמונה אישית שלו כדי לשים בדף המשתמש שלו, והוא מבקש למחוק את הדף וגם את התמונה, זו בקשה סבירה שיש לכבד. אבל ככלל, תוכן חופשי אינו שייך למי שהעלה אותו, ולא יימחק לפי בקשתו. ‏odedee שיחה 13:00, 1 בינואר 2010 (IST)
אני מסכים עם עודדי ותומר, ברגע שמשתמש העלה תמונה אין לדעת מי כבר השתמש בתמונה ולמה, אותה בעיה קיימת גם לגבי משתמש שהעלה תמונה ברישיון מסוים ולאחר מכן רוצה לשנות את הרישיון לרישיון מחמיר יותר. איתי פ. שיחה 03:17, 6 בינואר 2010 (IST)

רישיונות Creative Commons (ואני גם די בטוח ש-GFDL) מחייבות, אי אפשר להתחרט. אין שום בעיה עם מדיניות שאפשר למחוק את התמונות אם המשתמש מתחרט, אך מישהו שכבר הוריד אותם עדין יכול להשתמש בהם לפי הרשיון. גיא - שיחה 19:40, 7 בינואר 2010 (IST)

זה ברור. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:45, 7 בינואר 2010 (IST)

ויקימניה 2011[עריכת קוד מקור]

מכירים ויקימניה? מדובר בכנס בין-לאומי שעורכת הקרן, ומגיעים אליו פעילים מכל המיזמים מכל העולם. בעקבות כנס ויקיפדיה אקדמיה שהיה הצלחה כבירה חשבנו בעמותה לנסות לארח את ויקימניה 2011 בארץ. האירוע ממומן מכספי הקרן וחסויות. מה אתם אומרים? יש לזה סיכוי כאן? יהיו מתנדבים מהקהילה שיסייעו בארגון? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:44, 2 בינואר 2010 (IST)

היו על זה מספר דיונים. מצא אותם ותדע מה אנחנו חושבים P: ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:26, 2 בינואר 2010 (IST)
התשובה לתומר היא כן, אני מוכנה להתנדב להבאת ויקימדיה לעיר חיפה Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 22:34, 2 בינואר 2010 (IST)
כנ"ל (לאו דווקא חיפה, אבל מוכן להתנדב לסייע) • עודד (Damzow)שיחההמלחמה הגדולה גדולה על ויקפידיה? 11:33, 3 בינואר 2010 (IST)
תומר, הוסף אותי ל"צוות חיפה"! בהצלחה לנו! Ldorfman - שיחה 22:02, 4 בינואר 2010 (IST)
אני מוכן לעזור בשמחה. הרעיון של חיפה מעולה. המאבטח - שיחה 10:25, 18 באוקטובר 2010 (IST)

מיטוב תוצאות במנועי חיפוש[עריכת קוד מקור]

ויקיפדים יקרים שלום, אני בא בהצעת יעול. או כך לפחות אני מקווה.

לאחרונה עסקתי בכתיבתו של הערך המרתק גיזום אלפא-ביתא.
השקעתי בערך שעות רבות. כחלק מתהליך היצירה, נהנתי לראות תוך כמה זמן גוגל "עולים" על הערך, וכיצד משתנה הדירוג שלו לאורך הכתיבה.
על הדרך, כבר החלטתי לראות מה חושבים יאהו! ובינג על הערך.
אז הידד! כולם מחזירים את הערך שכתבתי במקום הראשון.
זאת אומרת... כאשר הם מחזירים ערך...
החיפוש גיזום אלפה ביתא בגוגל, מחזיר את אותן תוצאות בדיוק, ואף לא גורם לגוגל למצמץ!
לעומת זאת, שאילתה דומה בבינג או ביאהו - פשוט לא מחזירה תוצאות רלונטיות - בטח לא את הערך בויקי.
לעומת זאת, כאשר מחפשים גיזום אלפא ביתה בגוגל, או בכל אחד מן המנועים - כבר אין כל תוצאה רלוונטית.

באופן דומה, חיפוש אחר dhzuo tkpt ch,t בגוגל, או בכל מנוע אחר - לא מניב אף תוצאה רלונטית. אגב, "dhzuo tkpt ch,t" זו פשוט המחרוזת שתוקלד למי שבטעות נמצא במצב קלט לועזי בעת ההקלדה.

אז כאן באה ההצעה המבריקה שלי:
להזין את הטעויות האלו לערכים. לא כמידע גלוי. אלא כאיזשהן תגיות. מידע שמנוע חיפוש יקרא - אך משתמש שלא יסתכל בקוד של הדף לא יקרא.
אתם מכירים את "Did you mean...?" ? חשבתם פעם על איך הוא עובד?!
אז תתפלאו לגלות, שרובו ככולו מקודד ביד.
אם אתם לפעמים מקלידים איזו מחרוזת בעברית, ותוהים כיצד גוגל לא עולים על זה, "עם טעות אחת בלבד", זה פשוט כי אף אחד לא הזין את זה למערכת. ישנו גם אלגורתים לומד שם בפנים, אך אני יודע בודאות ממישהו שעבד בגוגל, ששאילתות כמו "breetni speaers" פשוט מוזנות למערכת ידנית. כן, ישנן שאילתות עם כמה מאות ואריאנטים הזויים שמוזנים למערכת באופן ידני.

בכל אופן אני מציע שתי הצעות קונקרטיות:

1) שבוט יבצע את ההמרה של ערכים משמם העברי, לתקלדתם המאונגלזת.
2) ליצור איזו תגית <נוסף>גיזום אלפה ביתה</נוסף> או משהו דומה, שתוטמע ידנית על ידי המשתמשים.

במידה וישנם חששות, אני מוכן לקחת על עצמי להפריח בלון ניסוי. להטמיע שינויים אלו ב-10 ערכים, ולהשוות תוצאות לפני ואחרי (לאחר תקופת שקיעה מספקת ב$ של המנועים). אשמח לתגובותיכם והצעותיכם.
שוב, אני מציע משהו שנועד להקל את הנגשת המידע, ולא "יפגום" בו. לא יופיע על המסך. דוד הירושלמי - שיחה 03:35, 7 בינואר 2010 (IST)

לגבי האנגלוז - זה די מיותר. מי שטעה והקליד בטעות באנגלית, ממילא יחפש מחדש בעברית, או שמנוע החיפוש יזהה מאיזו מדינה הוא מחפש ומה שפתה ויציע בעצמו חיפוש של המילה בעברית (כי אין תוצאות באנגלית). לגבי השאר: אני לא חושב שזה מקודד ביד, אלא זה משתמש באלגוריתמים כמו סאונדקס כדי למצוא תוצאות דומות. לגבי ההצעות שלך לתגים - זה בכל מקרה דורש פיתוח תוכנה, ולכן זו יכולה להיות הצעה למפתחים, אבל לא השתכנעתי שיש טעם - מנועי החיפוש הם אלו שאמורים בסופו של דבר להתמודד עם זה, או, לחילופין, אנחנו יוצרים הפניות מאיותים סבירים, שאמורות גם כן לטפל ברוב המקרים הללו. ‏JavaMan‏ • שיחה 04:15, 7 בינואר 2010 (IST)
אני מסכים עם JavaMan - מוטב להתמקד באיכות הערכים, מנועי החיפוש ידאגו לעצמם. דוד שי - שיחה 07:12, 7 בינואר 2010 (IST)
אההה... אין לי מושג מה מקומו של הסאונדקס בחיפוש של גוגל. הקו הכללי של גוגל הוא די פשוט: משתמש מחפש מחרוזת. אם הוא מקיש על קישור אחד מהראשונים, גוגל נחים. אם הוא מקיש מחרוזת חדשה (אפילו שונה לגמרי ולא קשורה פונטית) גוגל רושמים זאת. אם מליוני אנשים שחיפוש advid מחפשים תוך 30 שניות את המחרוזת david, אז גוגל יציע זאת ב-did you mean. זה די פשוט ודי קל... טוב נו... אתה חייב מליוני משתמשים שמוכנים לחזור אליך גם אחרי שהם לא סופקו. אגב, גוגל עונים בלי מצמוץ (בלי did you...) לכל שאילתה שמחליפה "אלפא" ב"אלפה" זה או סאונדקס או מילון מקודד ביד. בכל אופן, טעויות אחרות לשאילתות נפוצות... פשוט מקודדות ביד על ידי מתחזקי מילון.DavidB (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

המירוץ ל-100,000[עריכת קוד מקור]

מאתמול אני עוקב אחר קצב ההתקרבות אל היעד שהולך ומאט, וראה זה פלא - מהבוקר מספר הערכים הולך וקטן ונכון לרגע זה ירד בשישה ערכים. שנילישיחה 13:42, 7 בינואר 2010 (IST)

אולי כל הקריאות נגד המרתונים המסורתיים עשו את שלהן? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 13:50, 7 בינואר 2010 (IST)
אני סקפטי • עודד (Damzow)שיחההאם המלחמה הגדולה גדולה על ויקיפדיה? 13:57, 7 בינואר 2010 (IST)
אני חשבתי שזו מתיחות שקטה. כותבי הערכים הסדרתיים כותבים למגרה ושומרים ערכים ליום פקודה. יוסאריאןשיחה 13:58, 7 בינואר 2010 (IST)

זאת התיזה שלי, ואף אחד מהכותבים לא יודע כמה ערכים ממתינים במגירתו של האחר, אני מניח שאין מי שחושב שיש למנדהוא די ערכים לסגור כבר עכשיו את הפער, הדילמה הגדולה תהיה ב99,950. שנילישיחה 14:05, 7 בינואר 2010 (IST)

אני מצהיר רשמית שאני לא משתתף במרתון כלשהו. דרור - שיחה 14:22, 7 בינואר 2010 (IST)
נדמה לי שאחת הסיבות העיקריות לירידה במספר הערכים נמצאת פה. עידושיחה 17:34, 7 בינואר 2010 (IST)
התכוונת בוודאי לכאן. הסיבה האמיתית היא כמובן שאת מאה הערכים האחרונים (נכון לכתיבת הודעה זו) לקח 3.5 ימים לכתוב. אני עוד זוכר ימים שבהם 40 ערכים חדשים נחשב ליום חלש. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:40, 7 בינואר 2010 (IST)
עידו מדבר על הירידה בערכים. אפשר לומר שזה לא בדיוק התזמון הטוב ביותר להפוך כמות לא קטנה של ערכים להפניות, ומסוג הדברים שהיה אפשר קצת לחכות עימם. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 17:46, 7 בינואר 2010 (IST)
אם היו מסתכלים על מה שעשיתי ולא רק על המספר היו מגלים שדווקא נזרק הרבה תוכן בלתי אפשרי. אבל זה בסדר, התרגלתי שאני אשם בכל. לא אשמתי שקצב כתיבת הערכים התרסק בשבוע וחצי האחרון, וחבל שמתלוננים במקום לומר תודה שסוף סוף מישהו התלבש קצת על הקטגוריה ההיא (חלק מהתבניות היו בנות כמה חודשים טובים). באמת עושה יופי של חשק לעזור פה. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:48, 7 בינואר 2010 (IST)
ציינתי עובדה ולא נתתי פרשנות. עוד עובדה: כתיבה במזנון אף היא מאטה את קצב כתיבת הערכים. עידושיחה 17:50, 7 בינואר 2010 (IST)
אתה לא (וצר לי אם השתמע אחרת), אבל זהר כן. תרמתי מספיק ערכים (ואין סיכוי שאגמור אי פעם את מה שהייתי רוצה לגמור), ונמאס לי מזה שתולים בי כל מיני אשמות מופרכות מעיקרן. הרי אם רק הייתי רוצה היו לי כמו כלום 200 ערכים כבר עכשיו מוכנים לשיגור. זה שעשיתי דברים אחרים זה כי ככה יצא לי. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:52, 7 בינואר 2010 (IST)
ברוקס, אם לא היית רואה תקיפה בכל הודעה שכוללת ביקורת כלשהי כלפי פעולה שביצעת היית שם לב שלא גיניתי את הפעולה, רק הערתי שאפשר היה לתזמן אותה אחרת - לפני או אחרי. גם זו, אגב, לא פרשנות אלא הצהרת עובדות. אם הייתי מתלונן על העבודה שלך כבר היה לך פס כתום בראש הדף עם הזמנה אישית לקרוא את התלונה. תחזוקה זה דבר חשוב ושכל המבצעים אותה יישאו ברכה. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 17:53, 7 בינואר 2010 (IST)
והסיבה שהגעתי לזה רק עכשיו היא שקודם הייתי עסוק בסידור ברדק נוראי בערכי כדורגל ואחרי זה תיקנתי כמה אלפי קישורים לפירושונים. את המלאכה הסיזיפית של הטיפול בקטגוריית האיחוד אני כמובן מתכוון להמשיך. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:09, 7 בינואר 2010 (IST)
לא ביקשתי ממך להפסיק מהמלאכה החשובה שאתה עושה - היא מועילה ומהווה עוד נדבך חשוב בתרומה שלך לוויקיפדיה. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 18:13, 7 בינואר 2010 (IST)
תודה. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:13, 7 בינואר 2010 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: שלוש פעמים! אני לא יודע אם זהר צודק או לא אבל בכל מקרה לברוקולי מגיע ח"ח על הטיפול בערכים לאיחוד, כשהייתי חדש ניסיתי לטפל בקטגוריה הזאת ועשו לי זובור. המזמבר, אגב, לא נמצא כאן יותר. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 18:15, 7 בינואר 2010 (IST)
מה בוער? אז ייקח עוד יום להגיע ל-100,000, אבל אלה יהיו 100,000 נקיים יותר וראויים יותר. דוד שי - שיחה 20:01, 7 בינואר 2010 (IST)
נו באמת, הרי אתה מעלה תמונות שלא משוייכות לשום ערך :-). אני רואה את זה כל יום. לאן הן בדיוק הולכות, ne? ‏Ori‏ • PTT‏ 20:00, 7 בינואר 2010 (IST)
ואם הייתי רוצה אז הכמות הייתה כפולה ומכופלת. אתה מוזמן לבדוק את העריכות שלי ברזולוציה של 5,000, אבל אני לא אחראי על ההשלכות הקשות למעבד שלך. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:24, 7 בינואר 2010 (IST)
הייתי בודק, אבל לא העלית את הערכים... ‏Ori‏ • PTT‏ 20:28, 7 בינואר 2010 (IST)

אני רק רוצה להעיר שזה יהיה עצוב מאוד (לפחות לי) אם הערך ה-100,000 יכתב בשבת... מוטל (שיחה : תרומות) • כ"ב בטבת ה'תש"ע • 11:46, 8 בינואר 2010 (IST)

גם אם הוא יכתב ע"י בודהיסטי? שנילישיחה 12:37, 8 בינואר 2010 (IST)
זה לא קשור, זה עניין עקרוני...מוטל (שיחה : תרומות) • כ"ב בטבת ה'תש"ע • 12:58, 8 בינואר 2010 (IST)
אני סקרן. מבחינה הלכתית, למה הערך ה-100,000 שונה מערכים אחרים לעניין הצער שבכתיבה בשבת? קומולוס - שיחה 13:03, 8 בינואר 2010 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: מה עקרוני? האם אינך יכול להינות במוצאי שבת מעבודת גוי שעשה לעצמו? שנילישיחה 13:04, 8 בינואר 2010 (IST)

שנילי, הוא לא עשה את זה לעצמו, אלא בשביל כלל הציבור שבתוכו אני.
קומולוס, מאותה סיבה שמתרגשים כאן כל כך מהערך ה-100.000. גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 13:05, 8 בינואר 2010 (IST)
השתתפות במרתון עד ל-100,000 דוחה שבת. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 16:18, 8 בינואר 2010 (IST)

קביעת קונבנציה בנוגע לשמות ערכים של תתי מין מבויתים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:מין (טקסונומיה)Ori‏ • PTT‏ 17:33, 13 בינואר 2010 (IST)

הצבעת מחיקה בעייתית[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:הצבעות מחיקהOri‏ • PTT‏ 17:35, 13 בינואר 2010 (IST)

קישור לרשימות בויקינגליש בקישורים החיצוניים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:קישורים חיצוניים איתי פ.שיחה 23:04, 13 בינואר 2010 (IST)

דיון בוועדת הטכנולוגיה והחינוך של הכנסת[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:לוח מודעותOri‏ • PTT‏ 00:14, 14 בינואר 2010 (IST)

זה קרה[עריכת קוד מקור]

ברוקולי העלה עכשיו כמות גדולה של ערכים, ומבלי להתעמק בשאלה איזה מהם בדיוק הוא המאה אלף, כמדומני שאין ספק שהוא הכותב. ברכות! נרו יאירשיחה • כ"ד בטבת ה'תש"ע • 19:03, 10 בינואר 2010 (IST)

נרו יאיר, אני לא חושב שאנחנו צריכים לעודד את התחרות המיותרת הזו שהייתה כאן לגבי מי יקבל קרדיט על העלאת הערך ה-100,000. אין לזה כל חשיבות - לא רגעית ובוודאי שלא היסטורית. אני מרגיש עכשיו קצת כמו ב-1 בינואר 2000 בשעה 00:01. כ"כ הרבה דיברו על זה ועל מה יקרה אחרי, והנה אנחנו כאן והכל עומד על מקומו, ומה שהיה הוא שיהיה. יאללה, מזל טוב ולהתראות בחגיגות ה-200,000. Lostam - שיחה 19:06, 10 בינואר 2010 (IST)
לא אמרתי לעודד. אמרתי שזה קרה, וראיתי הרבה (מאוד) ערכים של ברוקולי. במבט בוחן יותר אני רואה עכשיו שבשלב כלשהו קפצו כמה משתמשים נוספים עם ערך אחד כל אחד, ובאמת לא משנה לי מיהו בדיוק הזוכה המאושר. בכל מקרה מגיע לברוקולי קרדיט על הכמות. נרו יאירשיחה • כ"ד בטבת ה'תש"ע • 19:16, 10 בינואר 2010 (IST)
גם ככה בעוד חודש לא יהיו לזה שרידים, וממילא הייתי צריך לכתוב את הערכים האלה. אני חושב שזה עדיף על פני האפשרות שאיזה חכמולוג חובב סופגניות יעלה את אתם יודעים מה. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:07, 10 בינואר 2010 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: ככל הנראה אחוזת סיטון דלאוואל של בורוקלי הוא הערך המאה אלף. לדעתי דווקא היה לנו כדאי לעודד את התחרות הזו. אם זה מה שיביא אנשים לכתוב כמות גדולה של ערכים אז מה טוב. ברכות לכל הקהילה על ההישג. יורי - שיחה 19:08, 10 בינואר 2010 (IST)
אני רואה 99,993 Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 19:09, 10 בינואר 2010 (IST)
לי יצא דוד גוטר (מיוחד:סטטיסטיקות, והלכתי לערכים החדשים, וספרתי 13 אחורה), אבל זה באמת לא משנה. מזל טוב לוויקיפדיה. יוסאריאןשיחהדע את האחר 19:10, 10 בינואר 2010 (IST)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! יאללה צריך להחליף את העמוד הראשי לעמוד של החגיגות MT0 - שיחה 19:14, 10 בינואר 2010 (IST)

רצוי לעשות זאת רק לאחר שכל מי שנכנס לויקיפדיה רואה מספר >= 100,000 Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 19:19, 10 בינואר 2010 (IST)
תרענני את הדף... יורי - שיחה 19:20, 10 בינואר 2010 (IST)
איזה עמוד ראשי יש לחגיגות? ‏Ori‏ • PTT‏ 19:22, 10 בינואר 2010 (IST)
ריעננתי וריעננתי וריעננתי וריעננתי, ואין שינוי Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 19:27, 10 בינואר 2010 (IST)
תעברי לרעננה, אולי זה יעזור. ברכות לכותבים של 99,999 הערכים שקדמו לערך ה-100,000! ‏Gridge ۩ שיחה 19:28, 10 בינואר 2010 (IST).
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! גם לי יצא דוד גוטר של אריאל2. בברכה, מוטל (שיחה : תרומות) • כ"ה בטבת ה'תש"ע • 19:30, 10 בינואר 2010 (IST)
עם המחיקות והערכים שמועלים כבר אי אפשר לדעת. בעוד יומיים תהיה תשובה אחרת. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:33, 10 בינואר 2010 (IST)
Ctrl+F5 החליף לי את הלוגו מהלוגו הרגיל ללוגו ה-100,000. בשלב זה זהו השינוי היחיד שנעשה בעמוד הראשי. הרושם הוא שוועדת החגיגות טרם התאוששה מהבליץ של ברוקולי. מזל טוב!. דוד שי - שיחה 19:33, 10 בינואר 2010 (IST)
כזכור הלוגו של המאה אלף פה כבר איזה שבוע. נרו יאירשיחה • כ"ד בטבת ה'תש"ע • 19:40, 10 בינואר 2010 (IST)
לקבלת העמוד הראשי העדכני ביותר לחצו כאן. דולבשיחה 19:35, 10 בינואר 2010 (IST)
מזל טוב לכולם! איתי פ. שיחה 19:36, 10 בינואר 2010 (IST)
"וועדת החגיגות טרם התאוששה מהבליץ של ברוקולי" חחחח גדול. MT0 - שיחה 19:38, 10 בינואר 2010 (IST)

תחזית כמעט מדויקת. ויקיפדיה:טוטו/מאה אלף. איתן - שיחה 19:41, 10 בינואר 2010 (IST)

דולב, עדין לא עולה לי. --‏ Itzike שיחה 19:44, 10 בינואר 2010 (IST)
תיקון טעות, ספירתי הייתה שגויה, וגם היה ערך אחד שהוא הפניה ואינו נחשב. כעת אני חושב שהערך הוא הנרייטה גודולפין, הדוכסית השנייה ממרלבורו של ברוקולי היקר. מזל טוב ויישר כח! מוטל (שיחה : תרומות) • כ"ה בטבת ה'תש"ע • 19:47, 10 בינואר 2010 (IST)

אני משער שאני לא היחיד שמתמלא חוסר נוחות וחוסר נחת ממילוי מכסות. לא בחנתי את עומקותם של הערכים שהועלו אבל אני מעדיף שנפסיק למדוד מי משתין יותר רחוק. שנילישיחה 19:50, 10 בינואר 2010 (IST)

זה לא המקרה, אלי. הוא עבד על הדיסק המקומי במשך זמן רב, והערכים, בכפוף לתיקונים הרגילים, לא שונים באיכות. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:55, 10 בינואר 2010 (IST)
מזל טוב! לפי חישוב שלי את דף הערכים החדשים ויומן המחיקות, נראה שסם וולטון הוא הערך ה-100,000 אם לא מתחשבים בערך ההבל חדוה דגן שהועלה ונמחק שלוש פעמים והערך טא שביש שהועלה ונמחק מיד. אם מתחשבים בניסיון של משתמש חדש ליצור את הערך חדוה דגן, הרי שהערך ה-100,000 הוא דוד גוטר. טא שביש נוצר ונמחק באותו דקה, אחרי שני הערכים הנ"ל, ולכן אם מתחשבים גם בו, הערך ה-100,000 הוא אחוזת סיטון דלאוואל. לדעתי כדאי לעשות מה שעשינו עם הערך ה-50,000 - לבחור את הערך המתים ביותר מבין רשימת כל הערכים שהועלו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:57, 10 בינואר 2010 (IST)
יונתן מחקת לי ערך... :-) ‏Ori‏ • PTT‏ 20:04, 10 בינואר 2010 (IST)
לא בדיוק. [1]. נראה שהעלת את הערך ובאותו דקה מחקת אותו. באותו דקה הועלו כמה וכמה ערכים, אז רציתי לברר האם הערך שלך נוצר לפני או אחרי ערכי ה-100,000 ולכן שחזרתי ומחקתי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:13, 10 בינואר 2010 (IST)
בדיוק בדיוק. את הערך טא' שביש עם האפוסטרוף. היו שניים... ‏Ori‏ • PTT‏ 20:16, 10 בינואר 2010 (IST)
למה זה חשוב? Lostam - שיחה 20:00, 10 בינואר 2010 (IST)
אני מציע באופן רשמי להפסיק לציין את הערך ה-X בדף ציוני הדרך, ולהסתפק בציון העובדה שעברנו הרף. זה מעודד מרתונים שכאלה, אישיים או קבוצתיים, ולא מסייע בדבר. במקום זה אפשר לציין את הערך המומלץ ה-100, ה-200, ה-300 וכן הלאה. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:02, 10 בינואר 2010 (IST)
אני מציע להשאיר את המרתונים למי אם אוהב אותם. ‏Ori‏ • PTT‏ 20:04, 10 בינואר 2010 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני אציע הצעה אחרת: נדון בזה עוד שבוע, ואז אסביר מה הבעיה עם הנושא, לצד השמחה הגדולה על התרומה של הרצים למרחקים ארוכים. כרגע נתרכז בחגיגות. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:06, 10 בינואר 2010 (IST)
זוהר, לי יש הצעה עוד יותר טובה. בוא לא נדון בזה לעולם. יש מספיק זמן עד ה-200,000 ‏Ori‏ • PTT‏ 20:08, 10 בינואר 2010 (IST)
כנראה שזה מציק למספיק אנשים עד שהם מעלים את זה גם עכשיו (שלא נאמר במהלך החודש האחרון). במקום לחלק עקיצות - הענה להצעתי, חכה שבוע, שמע מה הבעיה שיש לי ואם לא תסכים - תוכל לומר זאת אז. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:12, 10 בינואר 2010 (IST)
אה, זו לא היתה עקיצה. פשוט לחסוך, שהרי וואט ווז ווז, ווז ווז. תראה בזה משחק. ‏Ori‏ • PTT‏ 20:15, 10 בינואר 2010 (IST)
אני אומר תפסיקו לריב ותנו לי את הערך המאה אלף - אני צריך לשחרר את זה בהודעה לעיתונות, בדקות הקרובות! אין לי זמן לחגיגות ה-200 אלף :) --‏ Itzike שיחה 20:09, 10 בינואר 2010 (IST)
האמת כשקוריצה התחיל בהעלאה הסיטונית, דגדג לי באצבעות לחסום אותו לחמש דקות, רק בשביל לחשוב על הפנים שלו באותו רגע... אבל בסוף אמרתי שזה פיקוח נפש ‏Ori‏ • PTT‏ 20:05, 10 בינואר 2010 (IST)
אורי, אם היית עושה את זה הוא היה עושה קפקפת לב ומת במקום. מזל שלא עשית... yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 20:11, 10 בינואר 2010 (IST)
ברור שקפקפת לב. ועוד איזה! שבועיים עבודה לזבל... ‏Ori‏ • PTT‏ 20:13, 10 בינואר 2010 (IST)
חחחחחחח אורי יא מלך. MT0 - שיחה 20:15, 10 בינואר 2010 (IST)
מצד שני, אם הוא לא היה מת, אני חושב שהיית צריך להסתכל מאחורי הגב ומתחת לאוטו כל 5 דקות... yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 20:16, 10 בינואר 2010 (IST)
מה שהכי מוזר, ורק עכשיו ראיתי, זה שבויקיפדיה:טוטו/מאה אלף, הימרו עליי. עליי?!?!?!!? MT0 - שיחה 20:15, 10 בינואר 2010 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ומעניין לעניין באותו עניין: אף אחד לא זכה בטוטו, אבל הכי קרוב היה משתמש:דונובן. עידושיחה 20:17, 10 בינואר 2010 (IST)
טוב, אני מציע את מרד מונמות' (של ברוקולי). לפני ההכרזה כדאי לוודא שזה התרגום המתאים ביותר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:18, 10 בינואר 2010 (IST)
מבלי להביע דעה לכאן או לכאן, אני חושב שעדיף לקרוא את הערך על ואנברו באנגלית. לא מדובר בסתם בניין בן כמה מאות שנים. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:20, 10 בינואר 2010 (IST)
יונתן, לאן הולך העולם? מכופפים את האיסטטיסטיק? מה תכלס תכלס הערך ה-100,000? ‏Ori‏ • PTT‏ 20:22, 10 בינואר 2010 (IST)
כתבתי לעיל שיש כמה תשובות אפשריות. אין תשובה חד משמעית. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:27, 10 בינואר 2010 (IST)
חברים יקרים, התקשורת מחכה! מי הערך המאה אלף?? --‏ Itzike שיחה 20:23, 10 בינואר 2010 (IST)
Symbol support vote.svg בעד מרד מונמות' Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 20:28, 10 בינואר 2010 (IST)
Symbol support vote.svg בעד דגל גרמניה - ערך טוב ומומלץ, שעבר ביקורת עמיתים והוא יציב. ‏Ori‏ • PTT‏ 20:30, 10 בינואר 2010 (IST)
הבדיחה לא מצחיקה. אני באמת חייב למצוא מה לכתוב... --‏ Itzike שיחה 20:31, 10 בינואר 2010 (IST)
"שם הערך ה-100,000 שמור במערכת". ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:33, 10 בינואר 2010 (IST)
מה זה משנה. שלח נא ביד תשלח. ההיסטוריה היא קובץ עובדות שהוסכם עליהם. תמרח משהו, תביא פסיקה, תפברק ראיות. אתה הדובר בשטח! ‏Ori‏ • PTT‏ 20:34, 10 בינואר 2010 (IST)
לך על אחוזת סיטון, זה כנראה זה. עידושיחה 20:34, 10 בינואר 2010 (IST)
לא ברור איך הוגים את זה, V או W. עדיף לבחור ערך עם שם ברור יותר, אם כבר בוחרים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:37, 10 בינואר 2010 (IST)
עכשיו הבדיחה עוד יותר מצחיקה. ביום ש-Ori נותן לדובר העמותה להחליט על הערך המאה אלף בלי שלאחר מכן הוא יתקוף אותו.. חזון אחרית הימים! :) --‏ Itzike שיחה 20:35, 10 בינואר 2010 (IST)
כן, מה; כנראה באמת הגזמתי עם הפטריות הזייה היום. ‏Ori‏ • PTT‏ 20:39, 10 בינואר 2010 (IST)
אני גם בעד האחוזה... ערך יפה, חשוב וכנראה באמת 100,000. מוטל (שיחה : תרומות) • כ"ה בטבת ה'תש"ע • 20:40, 10 בינואר 2010 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אני מראש הכנתי ערך אחד ויחיד (ומתברר שגם אותו לא ממש הספקתי להכין כמו שצריך עד שהחלה ההצפה) והוא על הרופא העזתי עז א-דין אבו אל-עייש ששכל שלוש בנות משני פגזים של צה"ל שנורו לעברו במסגרת מדיניות ה"ראית דמות? תכריז שהיא תצפיתן ותירה" של צה"ל במהלך עופרת יצוקה, ולמרות זאת נותר איתן בקריאתו לשלום ולסבלנות, ולהעדפת החיים על הנקמה. אז הוא לא הערך ה 100,000, אבל ללא ספק הוא היה ראוי להיות כזה (ונראה לי שהוא קצת יותר חשוב מאיזה ערך על אחוזה באנגליה שלא ממש חשוב לחיינו). אז אני לא באמת מצפה שתודיעו אליו כערך ה 100K. אבל אני מקווה שתקראו אותו. emanשיחה 20:42, 10 בינואר 2010 (IST)
Symbol support vote.svg בעד בעד הערך של עמנואל. איתן - שיחה 20:51, 10 בינואר 2010 (IST)
לפי הבדיקה שלי הערך המאה אלף הוא דוד גוטר Ely1 - שיחה 20:46, 10 בינואר 2010 (IST)
בעד הערך בר רפאלי שהיא בכלל לא שירתה בצה"ל, אז לא הייתה לה הזדמנות להרוג את הבנות של אבו-עייש במבצע עופרת יצוקה, והיא גם איתנה בקריאתה לשלום וסבלנות ולהעדפת השיזוף במיוחד כשליאו מורח את הקרם. אז באמת זה לא הערך המאה אלף, אבל הוא ראוי להיות כזה. אלמוג 20:57, 10 בינואר 2010 (IST)
כן אבל מצד שני, אי אפשר לעשות צחוק מהעבודה. כל עוד אנשים מייחסים חשיבות למספר המגי 100,000, אי אפשר לכופף את הסטטיסטיקה והאמת. אם מוציאים הודעה לעיתונות, אם זה יופיע אחר כך באבני דרך של ויקיפדיה העברית או כל מקום אחר, זה צריך לשקף את האמת. ‏Ori‏ • PTT‏ 20:53, 10 בינואר 2010 (IST)
איזו אמת? בעוד שבוע כשימחקו כמה ערכים מפירי זכויות יוצרים ו/או חסרי חשיבות, יהיה ערך אחר שמספרו 100000. כך שאפשר לבחור עכשיו בסביבה שלו את הערך הייצוגי ביותר ולהכריז עליו כזוכה. רחל - שיחה 20:56, 10 בינואר 2010 (IST)
מובן שאין לערך משמעות אמיתית כ"אבן דרך". המשמעות היחידה היא רגעית ויחצ"נית, ולצורך זה לדעתי עז א-דין אבו אל-עייש ייטיב לעשות את העבודה מכל הערכים האחרים. בהיבט המהותי, אין אפשרות אמיתית לשים במדויק את האצבע על "הערך ה-100,000" - בכל רגע נתון יש ערכים בדיוני חשיבות, איחוד, מחיקה וכדומה וקשה לדעת איך להתייחס אליהם בספירה. Magisterשיחה 20:59, 10 בינואר 2010 (IST)
איזו אמת? האמת שעולה ממאגר הנתונים כאן ועכשיו. אם עוד שבוע תהיה אמת אחרת, שיוציאו הודעה חדשה. אם זה עוד יעניין מישהו. או שיחכו עד שתהייה אמת מוחלטת (מה שלא נראה לי שהולך לקרות). ‏Ori‏ • PTT‏ 21:01, 10 בינואר 2010 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: אם מישהו לא הבין את מה שהתכוונתי למעלה, הערך על אבו עייש (עם כל ההערכה הרבה לאדם ולטרגדיה שעבר) אינו "ראוי" יותר מאחרים, אלא פחות, מכיוון שהוא נכתב מבחינה אידיאולוגית על מנת להיות "הערך הייצוגי והחינוכי שיהיה הערך המאה אלף ויראה איזה ויקיפדיה סבבי שמעדיפה את זכויות האדם על הנקמה ומתנגדת לאלימות יש לנו כאן". אז כל ערך אחר טוב יותר, ובמיוחד הערך על האחוזה באנגליה שאינו נושא עמו מטען אידיאולוגי חינוכי עודף (שלא לומר מטען חורג). הוויקיפדיה לא נכתבת כדי לחנך לסובלנות, לאהבת האדם, להתריע בפני עוולות וכיוב'. היא נכתבת כדי להוסיף ידע, ואת זה עושה הערך על האחוזה מצויין. אלמוג 21:03, 10 בינואר 2010 (IST)
שקוף. ‏Ori‏ • PTT‏ 21:05, 10 בינואר 2010 (IST)
מזל טוב. ואני בעד סטגדיש של עידו, הערך הכי מתאים ומקורי שאפשר למצוא :) וזה גם ערך שאין לו הקשר פוליטי. בברכה, Nir‏ - שיחה 21:01, 10 בינואר 2010 (IST)

........הוספתי לאחר התנגשות עריכה: :::::מה שאני רוצה לדעת, וכנראה נשכח כאן בוויכוחים הסוערים, הוא מתי נעלה בדרגה בוויקיפדיה העולמית? בינתיים אנחנו מדשדשים עדיין בין המוני הוויקיפדיות של 10,000 ומעלה ועוד לא נאספנו אל חיק הגדולים והנחשבים. מה בדיוק עושים כדי לעלות בדרגה?שלומית קדם - שיחה 21:06, 10 בינואר 2010 (IST)

אנסה לטפל בזה. דניאל ב. 21:21, 10 בינואר 2010 (IST)
הערך המאה אלף הוא הערך שנכתב 99,999 ערכים אחרי הערך הראשון של ויקיפדיה העברית, מתמטיקה, זה עניין של עובדות. לפי דעתי הערך הוא דוד גוטר. Ely1 - שיחה 21:08, 10 בינואר 2010 (IST)
ומה גורם לך לחשוב שהערך מתמטיקה היה הערך הראשון? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:11, 10 בינואר 2010 (IST)
זה ידוע ואף כתוב בערך על ויקיפדיה העברית. דניאל ב. 21:21, 10 בינואר 2010 (IST)
ואם אני אגיד לך שזה שגוי? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:26, 10 בינואר 2010 (IST)
מלבד העמוד הראשי כמובן. אז מהו הערך הראשון? (שלא נמחק). דניאל ב. 21:34, 10 בינואר 2010 (IST)
זה אחד מהערכים הבאים- אחוזת סיטון דלאוואל דוד גוטר סם וולטון הנרייטה גודולפין, הדוכסית השנייה ממרלבורו. כל פעם יוצא לי בחישוב ערך אחר Ely1 - שיחה 21:17, 10 בינואר 2010 (IST)
אלי, לא אמורים לספור 100,000 מלמטה אלא 19 מלמעלה Face-smile.svg. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:19, 10 בינואר 2010 (IST)
זה מה שעשיתי Ely1 - שיחה 21:21, 10 בינואר 2010 (IST)
תומר הבעיה היא שערכים חדשים מועלים ונמחקים כל הזמן. קשה מאוד לחשב ככה. הערך ה-100 אלף הוא אחוזת סיטון או דוד גוטר. להערכתי 99% שמדובר באחד מהערכים האלה. יורי - שיחה 21:24, 10 בינואר 2010 (IST)
תראו למה אתם גורמים לי. ביום ראשון, נאלצתי להטריד את חברינו הגויים מהקרן בחופשת השבת שלהם בארה"ב ולגרום להם לבצע שאילתות על הדאטה בייס. הערך המאה אלף הוא אחוזת סיטון דלאוואל. ברכותי! ותודה לכולכם על עזרתכם הרבה בלגרום לי לבצע שיחות טלפון טרנס-אטלנטיות בשעות כאלה כי אי אפשר פה שום החלטה בלי דיון חופר! :) --‏ Itzike שיחה 21:26, 10 בינואר 2010 (IST)
כתבתי שזה הערך ה-100,000 הרבה קודם. העניין הוא שבין לבין העלו ערכי הבל שנמחקו לאחר כתיבתו, ולא אי אפשר לקבוע באופן חד משמעי שזה הערך ה-100,000. בכל מקרה, צריך לסגור את הדיון הזה, אז יאללה, שיהיה. ממילא לא כתבתי אף ערך לכבוד האירוע :-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:33, 10 בינואר 2010 (IST)
אני מתפעם מהנחישות והיוזמה של ברוקולי. תואר הכותב של הערך ה-100,000 היה חשוב לו והוא זכה בו ביושר. ברוקולי קיבל שורה בדף ציוני הדרך, וויקיפדיה קיבלה 50 ערכים איכותיים. נראה לי שכולם יצאו נשכרים. הלוואי שניתן היה עם תמריץ כל כך פעוט להניע עוד הרבה אנשים לכתוב כמות כזו של ערכים טובים. ולמי שמבקרים את האסטרטגיה- חישבו על זה לעומק: האם נגרם נזק כלשהו למישהו? כלום. הכל רווח נקי. מזל טוב. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 21:34, 10 בינואר 2010 (IST)
לרופא הפלסטינאי נגרם נזק למרות שאני חושב שזה לא באופן ישיר מה100,000 ערכים. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:48, 10 בינואר 2010 (IST)
אני בעד לכתוב את הערך זכייתו של ברוקולי בתואר כותב הערך ה-100,000, ושזה יהיה הערך ה-100,000. טוסברהינדי (שיחה) 21:49, 10 בינואר 2010 (IST)
(: emanשיחה 22:22, 10 בינואר 2010 (IST)
לא יודע אם נגרם נזק, אבל נשאר טעם רע. הייתי מצפה שכל אחד היה מכין ערך או שניים שהוא חושב שהם הכי טובים והכי ראויים, ומה שהיה יוצא היה יוצא. באמת עיני אינה צרה.
אבל מה שנעשה היה לדעתי מכוער, וממש אי אפשר לומר שכולם היו איכותיים. למשל הערך על הנרייטה גודולפין, הדוכסית השנייה ממרלבורו אפילו לא מצליח להתקרב לסף החשיבות של מכלילן כמוני, ומי יודע כמה עוד יש. לא הסתכלתי לעומק, וגם בזה נתקלתי די במקרה. גם הערך על האחוזה, הוא ערך לגיטימי, אבל האם זה הערך שראוי להיות? מסופקני. ברוקלי שם דגש שהערך ה 100,000 יהיה שלו, ולא חשוב מהו, או מה רמתו. העיקר שיהיה שלו. בעיני זה נראה ילדותי ולא מכבד לא אותו ולא אותנו. emanשיחה 22:22, 10 בינואר 2010 (IST)
אתה יודע מה, אני אגיד את מה שיש לי באופן ישיר. למרות שלאחרונה מישהו טען שאני מתנכל לברוקולי ולמרות שאני חושב שמה שהוא עשה היה די ילדותי, אני מעדיף את זה בכל יום על המסר הפוליטי שניסית להעביר כאן. פייר, זה משהו שלא יעשה. פייר, את משתמש:בית השלום כמעט חסמו על הרבה פחות. אז אתה יודע מה, שיהיה חג שמח, 100,000 ערכים ולבריאות לכל מי שהמספר העגול מעניין אותו. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:29, 10 בינואר 2010 (IST)
גם אני לך אגיד ישירות. מכיר את הסיפור על העץ הפולני? כל קטע שם מסתיים בשורה "והעץ היה מריר. מריר, מריר...". סורי, אבל זו התחושה... ‏Ori‏ • PTT‏ 22:39, 10 בינואר 2010 (IST)
אתה בניגוד גמור לעומתו, שמת דגש שהערך יהיה שלך, וכן חשוב מהו. דווקא זה שמשקף את עמדותיך הפוליטיות. זה מכובד! נרו יאירשיחה • כ"ד בטבת ה'תש"ע • 22:35, 10 בינואר 2010 (IST)
לא, אם הייתי רוצה שמעל הכל הערך יהיה שלי, הדרך היעילה לעשות את זה היתה כמו שברוקלי עשה.
אני שמתי דגש על כך שאם הערך הזה יהיה שלי, הוא יהיה ערך שאפשר להתגאות בו. וזה לא ערך שמשקף את עמדותי הפוליטיות, לפחות לא במובן הצר של המילה, זה ערך שמשקף את ערכי האנושיים ואני מאוד גאה בכתיבתו, ואני מקווה שאני בקרוב אהיה עוד יותר גאה אם ד"ר אבו אל עייש יזכה באחת השנים הקרובות בפרס נובל לשלום, שללא ספק מגיע לו הרבה יותר מרוב זוכי הפרס בשנים האחרונות. emanשיחה 22:45, 10 בינואר 2010 (IST)
הערך הזה אינו ראוי יותר מערך אחר, סתם פלסטינאי מסכן שהבית שלו עמד בדרך של הפגז, והוא כבר דיי נשכח. עצוב, אבל אין כאן עניין של השוואה לאחוזה אנגלית כלשהי - כן או לא. ובכלל השאלה היא סטטיסטית נטו, ולא ערכית. 100,000. זה הכל. לא היה שום דבר פסול או מכוער במה שברוקולי עשה. זה היה חשוב לו, אז הוא התיישב וכתב וכתב וכתב עד שיצא עשן. לא נדרשת גדלות רוח רבה מידי להגיד לו "מברוק" ולגמור עניין. או אפילו לא להגיד לו כלום. מה שבטוח זה שלהתחיל להתחשבן איתו על איכות הערכים שלו במזנון, זה לא משהו. עוד פחות מזה להצביע על כך שבניגוד לו ערך שלך הוא "ערך להתגאות בו". ‏Ori‏ • PTT‏ 22:57, 10 בינואר 2010 (IST)
חלילה, גם אילו רצית הערך לא יכול היה לשקף את עמדותיך הפוליטיות, כי אצלך לעולם אין שמץ פוליטיקה. פוליטיקה זה בצד השני, אצלך יש רק ערכים אנושיים (של האנשים הנכונים מבחינה פוליטית). נרו יאירשיחה • כ"ה בטבת ה'תש"ע • 00:18, 11 בינואר 2010 (IST)
יפה! חשפת את המזימה הפוליטית שלי מאחורי כתיבת הערך על דסטין תרנגול ההודו והחדרתו לחגיגות ה 100,000! emanשיחה 01:03, 11 בינואר 2010 (IST)
אגב, היום גם יום ההולדת של ויקיפדיה האנגלית (כלומר של ויקיפדיה בכלל). דניאל ב. 22:00, 10 בינואר 2010 (IST)

מה שבטוח זה שמישהו ידאג לתאר בגליון הבא של ה"טילדה" את האירוע הזה על מהו הערך המאה-אלף... ככה יוצרים תוכן. Ldorfman - שיחה 22:10, 10 בינואר 2010 (IST)

והנה בגרסת ההודעה לעיתונות --‏ Itzike שיחה 22:26, 10 בינואר 2010 (IST)

100000 או 10000?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:ככר העיר תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 13:51, 15 בינואר 2010 (IST)


ברכתו של ג'ימי ויילס[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי צריך לשים באותיות גדולות מעל כל העמודים בויקיפדיה את המשפט הזה: "בעונג רב אני שולח אליכם ברכות לרגל חציית סף מאה־אלף הערכים בוויקיפדיה העברית. בכך, הייתה ויקיפדיה העברית לאנציקלופדיה הגדולה ביותר שנכתבה אי פעם בשפה העברית, ולאחת הגרסאות הגדולות ביותר של ויקיפדיה", יחד עם ההפנייה לברכה המלאה. Ely1 - שיחה 21:40, 10 בינואר 2010 (IST)

לפי דעתי קראנו ונהננו. אין צורך להכניס את זה איפה שזה לא שייך. ‏Ori‏ • PTT‏ 21:43, 10 בינואר 2010 (IST)
אותיות גדולות זה מפריע. אבל גם בקטן המשפט הזה ארוך מידי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:44, 10 בינואר 2010 (IST)
פשוט רק הסמליל המיוחד זה לא מספיק חגיגי, אני חושב שזה יכול להיות יפה וחגיגי יותר ככה, האותיות לא צריכות להיות גדולות, רק לא בגודל הקטנצ'יק כמו עכשיו, בהפנייה לברכה Ely1 - שיחה 21:48, 10 בינואר 2010 (IST)
השמחה האמיתי היא בלב, אלי. מכסימום תפתח גם בקבוק שמפניה ‏Ori‏ • PTT‏ 22:02, 10 בינואר 2010 (IST)
אני חושב שוויילס עושה העתק־הדבק בין הברכות לוויקיפדיות בשפות השונות. אחרת, לא ברורה כוונתו ב"אני שמח לראות שמיזמי ויקימדיה האחרים בעברית אינם מדשדשים מאחור אף הם...". האם הוא ביקר בוויקיחדשות לאחרונה? או שהמיזם הזה מת רשמית ולא נחשב יותר למיזם עברי של קרן ויקימדיה. דולבשיחה 22:16, 10 בינואר 2010 (IST)
אני מתערב שהוא העתיק מהברכה לסרבים לפני חודש. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:18, 10 בינואר 2010 (IST)
זה לא משנה אם הוא העתיק, גם אם ויילס הכין אותם מברכה אחרת, הרעיון הוא שכדי שניצור אווירה חגיגית יותר נשים את המשפט הזה מעל כל הערכים של וויקיפדיה לתקופה קצרה, לא בגלל שויילס כתב אותם, אלא בגלל שהם מתמצתים את כל הרעיון של "חגיגות היובל" Ely1 - שיחה 22:24, 10 בינואר 2010 (IST)
דולב, למה לזלזל? עליך כפעיל מרכזי במיזם אחות אני מתפלא. ראית לאחרונה את ויקיציטוט? (שאלה רטורית). ויקימילון? או בכלל ויקיטקסט העברי שהוא אחד מגרסאות הוויקיטקסט הגדולים בעולם? דניאל ב. 22:26, 10 בינואר 2010 (IST)
אני מסכים עם דניאל ב.. אני מפיק תועלת רבה ממיזמים אלה, שנעשית בהם עבודה נפלאה. דוד שי - שיחה 23:39, 10 בינואר 2010 (IST)
ואני מזמין את כולם לנסות ולהחיות את ויקיחדשות. לא תרצו לגרום לג'ימבו להראות רע, נכון? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 23:44, 10 בינואר 2010 (IST)
לקרוא בהומור, זהר:ברגע שיגמרו לספור את הקולות...yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 01:08, 11 בינואר 2010 (IST)
את זה אפשר לארגן מחר. תעמוד במילה? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 01:20, 11 בינואר 2010 (IST)
לא לפני סוף תקופת הבחינות, לצערי. אחר כך יש על מה לדבר. yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 01:23, 11 בינואר 2010 (IST)
אתה רוצה מחר אני גם מעלה ידיעה על הקפאת הבחינות. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 01:25, 11 בינואר 2010 (IST)
הברכה של ג'ימי לטעמי נבלעת. יש שורה ארוכה על המפגש מעליו... לדעתי צריך לעלות את הברכה למעלה, להדגיש או להגדיל את הפונט. נושא המפגש הוזכר כבר כמעט חודש בראש האתר, וגם מוזכר בברכה של ג'ימי. חבל שברכתו של מייסד הפרויקט לאירוע נבלעת בפונט קטנטן.. --‏ Itzike שיחה 14:09, 11 בינואר 2010 (IST)
צודק צריך להגדיל את המשפט בקושי רואים אותו! בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ה בטבת ה'תש"ע • 17:30, 11 בינואר 2010 (IST)
חשבתי שההזמנה למפגש מוצגת רק למשתמשים רשומים. בדקתי עכשיו ומסתבר שהיא מוצגת לכולם. אם היא תוצג רק לרשומים, אז הברכה לא תיבלע. ‏JavaMan‏ • שיחה 17:31, 11 בינואר 2010 (IST)
אין קשר להודעת המפגש, גם אם יורידו אותה לחלוטין, עדיין אם לא תסתכל באותה נקודה טוב־טוב לא תראה את המשפט.
פשוט צריך להגדיל את הכתוב! בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 18:31, 11 בינואר 2010 (IST)
מסכים Ely1 - שיחה 18:51, 11 בינואר 2010 (IST)
נו, מי מבצע? --‏ Itzike שיחה 20:24, 11 בינואר 2010 (IST)
אני גם מסכים. זה נראה במצב הנוכחי כמו הודעה שירות פשוטה ולא כמו הזמנה לקרוא ברכה MT0 - שיחה 21:04, 11 בינואר 2010 (IST)
לדעתי זה עדין קטן. להגדיל עוד ולהדגיש. --‏ Itzike שיחה 22:57, 11 בינואר 2010 (IST)
אני מציע להוסיף תמונה של צ'אק נוריס (להזכירכם - הסמל שהצעתי במקור לחגיגות ה-6 שנים). זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 23:05, 11 בינואר 2010 (IST)
שמעתי שצ'אק נוריס יכול לערוך גם בזמן שהוא חסום. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 06:54, 12 בינואר 2010 (IST)
אבל זה הרי ידוע שאי־אפשר לחסום את צ'אק נוריס, וכל ניסיון לעשות זאת יביא לקריסתה של ויקיפדיה. ועדיין הוא יוכל לערוך... דולבשיחה 12:16, 12 בינואר 2010 (IST)
זה לא בדיוק שהניסיון לחסום אותו יביא לקריסתה של וויקיפדיה אלא שבניגוד למפעילים רגילים שיש להם כפתור הסרת חסימה, צ'אק נוריס יכול להסיר חסימה באמצעות בעיטה סיבובית. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 12:34, 12 בינואר 2010 (IST)
אין צורך להפעיל הגנה על הערך צ'אק נוריס מפני משחיתים - צריך להגן על המשחיתים מפני הערך צ'אק נוריס. (גישור נפלא לבדיחות In Soviet Russia). זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 12:41, 12 בינואר 2010 (IST)
איזו טעות זו הייתה למחוק את עובדות צ'אק נוריס. דניאל ב. 20:08, 12 בינואר 2010 (IST)
In Soviet Russia - articles delete sysops. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:17, 12 בינואר 2010 (IST)

הברכה של ג'ימבו והתמונה שליד הערכים המומלצים[עריכת קוד מקור]

הועבר מ-שיחה:עמוד ראשי:

בקושי רואים את הברכה של ג'ימבו! רק אם תסתכל לנקודה הקטנה הזו שבה כתוב המשפט, תוכל לראות את המשפט. צריך להגדיל את הכתוב!
בעניין התמונה שליד הערכים המומלצים, למה אין הסבר על התמונה?! עד שלא עברתי מעליה וחיכיתי כמה שניות לא ראיתי את ההסבר, כבר חשבתי שמישהו התבלבל וחשב שהערך המומלץ שבעמוד הראשי - עץ הוא נץ.
בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 19:29, 11 בינואר 2010 (IST)

אור, כבר כתבת את זה במזנון. אין טעם לחזור על זה שוב במקום אחר. ולגבי התמונה, אין שם טעות, הערכים הם ערכים שזכו בתחרות הראשונה והתמונה ניצחה באותה התחרות. yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 19:47, 11 בינואר 2010 (IST)
כתבתי את זה פה, כדאי שיותר יגיבו ואלה מ"הדרגות הגבוהות" יגיבו ויוכלו לשנות את זה. בעניין התמונה אני יודע ראיתי, מה שאני אומר הוא, שכדאי לכתוב מילה או שתיים על התמונה. בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 19:53, 11 בינואר 2010 (IST)
אני מקבל את מה שאתה אומר, ונותן לך טיפ קטן: המזנון הוא המקום שכולם (גם הדרגות הגבוהות) רואים. אני אגב, מתנגד להגדיל, זה מפריע מאוד. yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 19:55, 11 בינואר 2010 (IST)
אין דרגות גבוהות בויקיפדיה. מתניה שיחה 19:58, 11 בינואר 2010 (IST)
אז מה זה? Scotch mist? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:01, 11 בינואר 2010 (IST)
מתניה, ב"הדרגות הגבוהות" התכוונתי למפעילי מערכת ובירוקרטים וכל שאר התפקידים. בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 20:04, 11 בינואר 2010 (IST)
כמו חמשת המפעילים והבירוקרט שהגיבו לך במזנון? למה אתה צריך אותנו? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:06, 11 בינואר 2010 (IST)
זהר - 1-0. אור, באמת שהבנתי, התכוונתי שהביטוי צורם לאוזן. מתניה שיחה 20:08, 11 בינואר 2010 (IST)
זהר, אף מפעיל או בירוקרט הגיב במזנון... בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 20:11, 11 בינואר 2010 (IST)
אז אני, ינשוף, דולב, יוני, אורי (מפעילים) ודוד (בירוקרט) כבד קצוץ? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:37, 11 בינואר 2010 (IST)
רק אתה וינשוף הגבתם וגם אף אחד לא הגיב במזנון. בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 20:42, 11 בינואר 2010 (IST)
כל אלה שמניתי הגיבו במזנון. בינתיים גם ניר ביצע. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:43, 11 בינואר 2010 (IST)
אבל רק שניים התייחסו למה שאמרתי... בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 20:46, 11 בינואר 2010 (IST)
ניר ביצע מה? וגם מי זה ניר? תמיהה בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 20:51, 11 בינואר 2010 (IST)
הטקסט הוגדל והוזז. אני שמח לבשר על סיומו של הדיון. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:28, 11 בינואר 2010 (IST)
אפשר רק לדעת מיהו ניר? בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 22:00, 11 בינואר 2010 (IST)
מישהו מה"דרגות הגבוהות ביותר". תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:06, 11 בינואר 2010 (IST)
בירוקרט? בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 22:12, 11 בינואר 2010 (IST)
זהו ניר? בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ו בטבת ה'תש"ע • 22:42, 11 בינואר 2010 (IST)

גבולות גיאוגרפיים מול גבולות מדיניים[עריכת קוד מקור]

בדף שיחה:לואר (נהר) התעורר דיון ביני לבין אלמוני, דיון שחורג בהרבה משטחו של הנהר הנ"ל. תמצית השאלה היא: כאשר אנו כותבים על גאוגרפיה של מדינה, כיצד עלינו להתייחס אליה: האם במהותה המדינית (במקרה שנידון לעיל: צרפת המטרופוליטנית ומושבותיה הרבות) או במהותה הגיאוגרפית הבסיסית, שגם היא, להזכירנו, לא תמיד ברורה? דעתי האישית היא שיש להתמקד בגיאוגרפיה של חבל הארץ העיקרי ושכל הנתונים יתיחסו אליו, כך למשל המקוקים הברבריים של גיברלטר לא יהיו חלק מהפאונה של הממלכה המאוחדת, על אף שמהבחינה המדינית גיברלטר היא טריטוריה שלה. עמית - שיחה - האלבומים 18:01, 9 בינואר 2010 (IST)

אני דווקא לא מסכים. העובדה שמדינה משתרעת על שטחים גיאוגרפיים שונים צריכה לבוא לידי ביטוי בערך. העבודה שהוואי מהווה חלק מארצות הברית תשפיע על תיאור הצומח והחי בערך של ארצות הברית, ובהתאם העובדה שאיי פוקלנד מהווים חלק מהממלכה המאוחדת, ואיים טרופיים שונים חלק מממלכת הולנד. דרור - שיחה 10:04, 10 בינואר 2010 (IST)
הדיון הזה נגרר כבר זמן רב וניתן לראותו בויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/קטגוריה:ארץ ישראל ובשיחת קטגוריה:ירדן: גאוגרפיה. טרול רפאים, מחוץ לחשבון 12:16, 10 בינואר 2010 (IST)
אם נוציא רגע מהמשוואה את הוויכוח העקרוני על גבולותיה של מדינת ישראל, נראה לי ברור לחלוטין שכאשר מדברים על X אחוז משטחה של צרפת - מדברים על X אחוז מהשטח שתקוע באירופה בין ספרד וגרמניה. כל אדם סביר ירים גבה אם, במהלך פירוט הפאונה של הולנד, נזכיר את המקלט שמצאו עופות פלמינגו רבים בשטחה, וככל הנראה יחשוב שמדובר בהשחתה. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 12:34, 10 בינואר 2010 (IST)
כתיבה טובה תציין כי לצרפת שטחים בדרום האוקיינוס השקט, ובשטחים אלה צמחייה פולינזית טיפוסית. דרור - שיחה 12:35, 10 בינואר 2010 (IST)
בפיסקה הראשונה בערך צרפת נכתב כי "צרפת גובלת בבלגיה ולוקסמבורג בצפון מזרח, בגרמניה, שווייץ ואיטליה במזרח, במונקו בדרום מזרח, ובאנדורה וספרד בדרום. צרפת גם מחוברת לממלכה המאוחדת דרך מנהרת התעלה העוברת מתחת לתעלה האנגלית." האם לדעתך יש לציין כי היא גובלת גם בסורינאם וברזיל, מוקפת בים הקריבי ובאוקיינוס ההודי? איזה סמטוכה, אלוהים ישמור. זה לא רק פיסקאות הגאוגרפיה - כל הערך מתמקד באירופה. אם רוצים לשנות, אנחנו ננפח את הערך ב-40% כהרף עין, וממש באותה המהירות נאבד את הקוראים שלו. תעשה ניסוי קטן: תתאים את הערך בארגז חול למה שאתה מציע, על כל האספקטים של ההצעה, ותראה מה קורה. עמית - שיחה - האלבומים 23:35, 10 בינואר 2010 (IST)
תעשה לנו טובה - אל תכניס לו רעיונות לראש! emanשיחה 01:02, 11 בינואר 2010 (IST)

מיזם ההמשך למיזם היובל[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיות וויקיפדים, לאור הצלחת מיזם היובל, השקתי היום מיזם חדש במתכונת דומה למיזם היובל. הרשמו בדף המיזם! ההודעה על המיזם מופיעה במזנון כי מדובר בנושא הנוגע כמעט לכל הערכים בוויקי והשתתפותכם בו חשובה. גילגמש שיחה ראו את מיזם ההמשך! 04:24, 16 בינואר 2010 (IST)

עכשיו רק חסר לך קישור למיזם. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 20:17, 17 בינואר 2010 (IST)
זה בחתימה שלו... • עודד (Damzow)שיחההאם המלחמה הגדולה גדולה על ויקיפדיה? 21:04, 17 בינואר 2010 (IST)