ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אלף מילים/ארכיון טיולים 1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.תוכן עניינים

טיול ירושלים[עריכת קוד מקור]

הצעות לטיול בירושלים[עריכת קוד מקור]

טיול חורף לירושלים - נתחיל בהר הצופים. בהר הצופים נעשה תצפית לעיר העתיקה. לאחר מכן נמשיך לבית החולים הדסה ונצלם גם אותו. אם הטיול יתקיים ביום שבו האוניברסיטה פתוחה, נכנס לאוניברסיטה ונצלם את הקמפוס, ואם אפשר גם את הגן הבוטני. כשנצא מהאוניברסיטה נכנס לבית הקברות הבריטי שבהר הצופים, ונצלם גם אותו. לאחר מכן נצלם את אוגוסטה ויקטוריה, ואופציה נוספת היא להמשיך ולטייל בכנסיות של הר הזיתים. לאחר מכן נסע לשכונת רמת אשכול, לגבעת התחמושת. נצלם את גבעת התחמושת ואת אתר הזכרון. תוספת אופציונלית היא גבעת המבתר - לערך על הקו העירוני. הטיול יארך בערך שלוש שעות. בהחלט אפשרי להוסיף עוד מקומות. שונה עקב הצעתו של הראל

דווקא את כל מה שבהר הצופים יכול כל אחד מהוויקיפדים הסטודנטים שם לצלם בכל יום לימודים (רצוי, אפילו, לקבלת תמונות מהימנות יותר). אם רוצים גם טיול וגם תמונות, האין אזורים מעניינים מזה? (רשימה לא ממצה: מחנה יהודה, זכרון משה, מרכז העיר, ממילא, העיר העתיקה, בקעה, המושבה היוונית, עין כרם)? אבל אני לא נגד. Harel - שיחה 18:24, 17 בנובמבר 2006 (IST)

תודה להראל על התוספות למסלול.

וואי, הייתי שמחה להצטרף, אבל בחנוכה אני לא בירושלים )-: בכל אופן - כמה הערות למסלול המשובח שנבחר:

 1. כדאי לצלם את בית העם הטמפלרי (עמק רפאים פינת דרך בית לחם). ידיד שלי צילם את הבית מבפנים לא מזמן באירוע נדיר ביותר בו הוא נפתח לקהל ליום אחד. אם מישהו יביא תמונה טובה מבחוץ, אני אביא תמונה מבפנים ונעשה חגיגה. קבלו התנצלות. ראיתי שיש לא מעט תמונות של הבניין. במקומו צלמו נא את בית אימברגר ברחוב עמק רפאים 16. הוא עבר שיפוץ מדהים לפני כשנה. מי שיביא תמונות יפות, אני מבטיחה לו סיפור מדהים על הבית! (טוב, אולי אני כבר אכתוב את זה בערך...)... תמרה 23:15, 7 בדצמבר 2006 (IST)
 2. כדאי לדעתי לבקר ולצלם את סמטת מאוריצי גוטליב הקסומה (מחברת את כרמיה עם פטרסון) במושבה הגרמנית.
 3. יש כמה פריטים ארכיטקטוניים במושבה שכדאי לדעתי לצלם ואחר כך נוכל להרחיב איתם את הערך: קומת משרתים "הקבורה" עד חציה באדמה (עמק רפאים 16, כרמיה 5 ועוד); חלונות רפפה עשויים עץ (בכל בית כמעט. אפשר לצלם ממש מקרוב תריסים כאלה בחצר האחורית של עמק רפאים 12); תאריכי בנייה על משקופי הבתים (עמק רפאים 6; וכל הבתים שאחריו לאורך הרחוב. בבית מספר 12 התאריך נמצא על המרפסת הקדמית!); פסוקים בגרמנית על משקופי הבתים (כנ"ל) וכו'.
 4. האחיות הבורומאיות - אני בספק רב שיתנו ממש להיכנס ולצלם, אבל אם תבקשו לראות רק את הכנסייה הן עשויות להיות יותר נחמדות...
 5. בבית אהמן - על תפספסו את פעמון הדלת המקורי שהיה מחולק לשניים - פעמון לקומה הראשונה ופעמון לקומה השנייה...
 6. תחנת הרכבת - כדאי לעמוד בתחנת האוטובוס שבמדרכה ממול ולקלוט את המוטות לדגלים ואת הכיתוב "ירושלים" בעברית, ערבית ואנגלית בחלק העליון של התחנה. כן שווה לצלם את הפסל הסביבתי החמוד החדש בכיכר רמז שמול התחנה (אוטו עטוף כולו בבד).
 7. אם תגיעו למלון הר ציון, שווה להשקיע עוד כמה צעדים ולהיכנס למסעדת אלכסנדר, מפני שמהחלון שלה אפשר לראות במרחק נגיעה את הקרונית המקורית של הרכבל להר ציון (בושה שאין על זה ערך! לטיפולי, לטיפולי...) תלויה בין שמים וארץ.
 8. אין מה להגיע לסינמטק המשתפץ וכך גם עם בית ש"י עגנון. בראשון תראו בעיקר פיגומים ובשני - שער נעול.
 9. אם כבר הגעתם לבגין, ממש חובה לגשת לחצר ולראות מקרוב את קברי בית ראשון של כתף הינום. מידע רב על זה תוכלו למצוא כאן. אפשר להשלים את תמונת האתר בצילום לוחית ברכת כוהנים שנתגלתה במקום, השמורה במוזיאון ישראל.
 10. הביקור בתלפיות נראה לי קצת בעייתי: האחיות סנט קלר לא נותנות להיכנס לשטחן בדרך כלל; בית ש"י עגנון בשיפוצים, ובית קלאוזנר - אבוי! נהרס כבר בשנות ה-70. אני ממליצה לעשות אחד משניים: א. להמיר את תלפיות באבו תור, שמספקת כמה פינות מעניינות (רחוב עשהאל, שעודנו גבול בלתי רשמי בין אבו תור העברית לערבית; בית יהורם גאון; עמדת הצלפים שנותרה כפי שהיתה בפינת עשהאל-עין רוגל ועוד) או להמשיך בכל זאת לתלפיות, אבל להתמקד במה שקיים - בית אליעזר בן יהודה; בית הקברות הבריטי; בית כנסת ש"י עגנון; החורשה ההיסטורית ועוד.
 11. כמעט שכחתי - יש לי את המפתח הסודי של בית הקברות הטמפלרי בעמק רפאים (מורת דרך נו...). אשמח להעביר אותו אליכם לפני הטיול, ומובטח לכם ביקור יוצא דופן באתר לא מוכר. 'תקשרו אלי ונראה איך נארגן את זה.

שיהיה לכם כיף כיף כיף ותביאו שלל תמונות יפות אינשאללה! תמרה 11:24, 6 בדצמבר 2006 (IST)

לכל מי שתוהה - המפתח אצלי. דניאל צבי 22:01, 17 בדצמבר 2006 (IST)

טיול ירושלים[עריכת קוד מקור]

באופן סופי: נטייל במושבה היוונית בכתובות בית אפקלידס (רח' רחל אמנו 3 פינת רח' בן נון), בית ח'רופה (רח' בן נון 10) ובית יואנאידיס ("הבית הלבן", רח' עמק רפאים 56) ובית אימברגר (רח' עמק רפאים 16). לאחר מכן נמשיך למושבה גרמנית, שם נטייל בסמטת "מאוריצי גוטליב". נמשיך למנזר האחיות הבורומאיות, בית אהמן וקולנוע סמדר, שבערכים שלהם חסרים תמונות (הם גם מקומות יפים). משם נמשיך לתחנת רכבת החאן ונצלם גם אותה. נמשיך למלון הר ציון (דרך חברון 15), מרכז מנחם בגין וגן הפעמון.

 • התאריך הסופי של הטיול: ה-22 בדצמבר (יום שישי). נפגש בירושלים בשעה 10 בבוקר. מי שמעוניין להשתתף מתבקש לרשום את עצמו בדף השיחה של המיזם!

כפי שבודאי כולם הבינו, הולך לרדת גשם. אני נאלצת לבטל את הטיול בצער רב. רותם - אהמ... 12:24, 21 בדצמבר 2006 (IST)

מה, אנחנו עשויים מסוכר? איזה מן תירוץ זה? דניאל צבי 13:55, 21 בדצמבר 2006 (IST)
אתה מוזמן להתלונן אצל זהר. הוא זה שהכריח אותי לבטל. רותם - אהמ... 14:16, 21 בדצמבר 2006 (IST)
אני לא אשם, אני הגיוני! אי אפשר ללכת לטיול תמונות בגשם, אלא אם כן רוצים להוסיף תמונות לערכים גשם, מבול, תיבת נח, שלולית, הצפה, שטפון, לחות (הדגמה מוחשית למדי), תחרות החולצה הרטובה (או שזה פורנו?), מטריה ותופעת הספלאשים של מכוניות על עוברי אורח תמימים בישראל. זהר דרוקמן - אהמ 14:19, 21 בדצמבר 2006 (IST)

טיול חסר ויקיפדים[עריכת קוד מקור]

צריכים. כשתחזור, ספר לי מה צילמת, ואני אשבץ לערכים. רותם - אהמ... 07:59, 20 בדצמבר 2006 (IST)
יש לי תמונות מהכול מלבד ממשית שלא יצאנו בסוף שטול הירוחמי 10:42, 21 בדצמבר 2006 (IST)

טיול רחביה של חודש פברואר[עריכת קוד מקור]

טיול חדש יוצא לדרך, והפעם לשכונת רחביה שבירושלים. נעבור באתרים: הגימנסיה העברית רחביה, בית יד בן צבי, תחנת הרוח של רחוב רמב"ן, בית אליעזר ותלמה ילין, גן הטניס-פלאץ, בית השמשוני, בניין המוסדות הלאומיים, גן הכוזרי, בית ליגת הנשים, בית מחניים (רחביה), בית ג'ייקובס, קבר יאסון, שדרות בן מיימון ובית דב יוסף.

אם תמרה תרשה, נבקר גם ברחוב המלך ג'ורג', כיכר צרפת, נצלם צילום פנימי של בית הכנסת ישורון, נצלם צילום פנימי של בית הכנסת היכל שלמה, בניין מגדל העיר, בניין המשביר לצרכן (ירושלים), בית מזי"א ובית המעלות.

אתם מוזמנים להביא את החברים/הורים/משפחה/חיות מחמד לא תוקפניות. מומלץ להביא מצלמות כדי לתעד את יפי רחביה, אבל גם אם סתם בא לכם להתגבש עם הויקיפדים האחרים ולהנות מהטיול - אתם מוזמנים בהחלט. ניפגש בשעה 9:30 בנקודה כלשהי ברחביה (יוחלט היום או מחר) ונתחיל לטייל. הוראות הגעה לנקודת המפגש תפורסמנה בדף השיחה, ליד התאריכים. בקשות להסעות ולטרמפים יפורסמו אף הן בדף השיחה תחת "טרמפים".

הצעה לטיול נוסף בירושלים[עריכת קוד מקור]

בעקבות עידוד מכמה ויקיפדים כאן (ועם כתיבתו של הערך כיכר אלנבי), אני רוצה להציע מסלול מגניב בהדרכתי בשכונת רוממה שבכניסה לעיר. נוכל לשלב בטיול גם דברים מסביב, כמו שרידי הכפר שייח' באדר, שכונת עץ חיים, אזור הנחלאות, שוק מחנה יהודה וכדו'. כתבו פה אם יש על מה לדבר, ואם כן - נמצא תאריך ונצא! תמרה 11:30, 6 בדצמבר 2006 (IST)

אני Symbol support vote.svg בעד, וממליץ שתציעי את התאריכים הנוחים לך בדף השיחה, ושאר המצטרפים יבחרו ביניהם. דניאל צבי 22:19, 17 בדצמבר 2006 (IST)
Symbol support vote.svg בעד - ביום שישי אחד בחודש ינואר. דרור 01:01, 18 בדצמבר 2006 (IST)
ועל כן אלך לכל רחוב ופינה,
לכל שוק וחצר וסמטה וגינה,
מחורבן חומתייך כל אבן קטנה -
אלקט ואשמור למזכרת.
תמיד Symbol support vote.svg בעד --‏sir kiss שיחה 12:48, 18 בדצמבר 2006 (IST)

אז בואו נצא לטיול שבוטל עקב גשם בקרוב, ולאחריו נבחר יום שישי יפה בינואר, מתאים? תמרה 00:02, 26 בדצמבר 2006 (IST)

הצעה לטיול מרץ[עריכת קוד מקור]

אתם מוזמנים לרדת לשנות טיפה את שם העיר ולהחליף ירושלים בירוחם יש לי כמה הצעות למסלולים שאפילו למדתי להדריך בהם במל"ש אבל אני רוצה לבדוק אם הרעיון עולה יפה קודם שטול הירוחמי 09:34, 5 בפברואר 2007 (IST)

אני בעד ירוחם! אוכל לתרום בסיור בנושאים ארכיטקטונים - בהם ירוחם מלאה.מיכאלי 15:08, 26 בפברואר 2007 (IST)
דוקא בניתי עליך להדריך לטיול ברמלה ולוד, שבימים האחרונים התחלתי לחשוב עליו. מה דעתך? emanשיחה 15:16, 26 בפברואר 2007 (IST)
בשמחה! את רמלה ולוד אני מכיר מצוין (ואני מבקר ברמלה מידי חודש לטובת החומוס הכי טוב בגוש דן...). רמלה ולוד הן החצר האחורית של תל אביב, אבל ירוחם היא החצר האחורית של מדינת ישראל (כמובן שלצד כל אותם ישובים ערביים), ולכן היא כל כך מרתקת. ירוחם גם נחשבת לטעות הגדולה ביותר של המתכננים, וכבר בזמן הקמתה הודו מתכנניה שהם טעו בעצם רעיון הקמתה. באמצע החודש אני יוצא למילואים שיימשכו כחודש, כך שאו שהסיור יערך במזן הקרוב או רק אחרי שאשובמיכאלי 06:33, 27 בפברואר 2007 (IST)
ממתי יש ארכיטקטורה מענינת בירוחם חשבתי לרדת לאגם למכתש ולטפס על הר אבנון ואולי גם להמשיך לגב ירקעם בתור מסלול שטול הירוחמי 15:27, 27 בפברואר 2007 (IST)
בירוחם ניתן למצוא שני כיוונים בנושא הארכיטקטוני: 1. תחום בינוי הערים - כיצד היישוב המצוי במדבר, מתייחס אל המרחב בו הוא נתון. 2. הבינוי עצמו המייצג את פרויקט הבניה הישראלי הסוציאליסטי היטב - וכיצד האנשים שמפעילים את הארכיטקטורה הזו מתנהלים ומתייחסים אליה (היינו, כיצד הדבר עומד במבחן המקום והזמן).מיכאלי 07:35, 1 במרץ 2007 (IST)

טיול לגן הזאולוגי בתל אביב[עריכת קוד מקור]

אני מארגן קבוצת ויקיפדים שתצא לגן הזואולוגי בתל-אביב על-מנת לצלם חיות, לשמוע הסברים, וכמובן לכתוב ערכים. לטיול יהיה מדריך (יציאת הקבוצה תלויה כמובן בביקוש- הבטיחו מקומכם!). כל המעוניין מוזמן לפנות אליי בדף שיחתי. בברכה, ירוןשיחה 14:29, 7 בפברואר 2007 (IST)

טיול חסר ויקיפדים[עריכת קוד מקור]

לא לכל טיול ניתן להזמין את שאר חברי הקהילה, אך מי שיוצא לטיול שכזה יוכל לרשום את המסלול כאן, ולֵענות לבקשות לצילומים משאר הוויקיפדים.

תמונות מקטלוניה[עריכת קוד מקור]

כל מי שמחפש תמונות מהערים

מוזמן לצור קשר, ----‏sir kiss שיחה 16:33, 30 בינואר 2007 (IST)

תמונות מנחל חרמון (באניאס). בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 19:10, 11 בפברואר 2007 (IST)

תמונות מפולין[עריכת קוד מקור]

אמנם כבר יצאתי לטיול, אך יש ברשותי כ-200 תמונות (עם פוטנציאל לעוד כ-2,000) בנושאים ובמקומות הבאים:

ועוד... אז כל מי שצריך תמונה באחד הנושאים שלעיל (או בנושאים קרובים ששכחתי לרשום) מוזמן ליצור קשר)

טיול ירושלים שמחוץ לחומות[עריכת קוד מקור]

במסגרת חגיגות ה-40 לאיחוד ירושלים, מתארגן (באדיבות מגיסטר ותמרה) סיור ויקיפדים בירושלים ליום ו' 25 במאי. נושא הסיור: ירושלים שמחוץ לחומות – בעקבות ערכי ויקיפדיה. הטיול יודרך על ידי תמרה במסלול ימין משהמשכנות שאנניםרחוב המלך דודמחנה ישראלממילאנחלת שבעהרחוב יפו. אורך הסיור כשלוש שעות, והוא יסתיים בארוחת צהריים משותפת.

נקודות ציון נוספות שייצפו לאורך המסלול: מלון המלך דוד, ימק"א ירושלים, כנסיית סנט אנדרוז, בריכת ממילא, בית הקברות ממילא, מלון פאלאס, הקו העירוני, מגדל דוד, ועוד.

השתתפות בסיור ובארוחה פתוחים לכל ויקיפד רשום, חינם אין כסף. מספר המקומות מוגבל ל-25 הנרשמים הראשונים. נא להירשם מתחת להודעה זו.

נפגשים בלובי בית שמואל, רחוב אליהו שמעא 6, בשעה 09:45.

חניה זמינה ברחוב ודורשת מטבעות במדחן או במכשירי הנפקת כרטיסים המותקנים ברחוב (כ-4 ₪ לשעה, עד השעה 13:00). מומלץ להצטייד מראש במטבעות או באיזיפארק.

פיזור צפוי בסביבות השעה 15:00 (הסיור יסתיים בנקודה בה התחיל).

הרשמה להשתתפות[עריכת קוד מקור]

 1. זהר דרוקמן
 2. רותם 22:32, 15 במאי 2007 (IDT)
 3. Shayakir שיחה. 22:32, 15 במאי 2007 (IDT)
 4. מגיסטר 22:39, 15 במאי 2007 (IDT)
 5. גילגמש שיחה 22:40, 15 במאי 2007 (IDT)
 6. אלדדשיחה 22:45, 15 במאי 2007 (IDT)
 7. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 23:03, 15 במאי 2007 (IDT)
 8. עידו.
 9. חגי אדלר 05:52, 16 במאי 2007 (IDT)
 10. וזיוה.
 11. קילגור טראוט 09:36, 16 במאי 2007 (IDT)
 12. והבת שלי.
 13. ----‏sir kiss שיחה 11:55, 16 במאי 2007 (IDT)
 14. וחבר שלי ( שלא יבוא שמידה וירשמו עוד ויקיפדים ונגיע למכסה)
 15. קלונימוס 12:07, 16 במאי 2007 (IDT) בלי נדר. חגי, אתה תהיה? זה צריך להיות special occasion!
  תודה. אני כבר כוסס את האצבעות מאז שתמרה נתנה לי עדכון... חגי אדלר 16:42, 16 במאי 2007 (IDT)
 16. מקווה שכן, אך עדיין לא בטוח. דוד 22:21, 17 במאי 2007 (IDT)
 17. משום מה חשבתי שזה השבוע, אחרת הייתי נרשמת קודם (הייתה לי מתכונת היום כך שלא יכולתי. נטע 12:06, 18 במאי 2007 (IDT) נ.ב. לא כולם בבת אחת...
 18. Avin שיחה‏ 17:51, 19 במאי 2007 (IDT)
 19. דרור 21:58, 23 במאי 2007 (IDT)


טיול ירושלים - שכונת רחביה[עריכת קוד מקור]

הטיול הבא יערך ביום שישי, 27 ביולי 2007. הטיול הוזז ל-3 באוגוסט (ראו למטה) הטיול יערך בשכונת רחביה שבירושלים. הפגישה בשעה 10:00 ליד הטחנה.


הרשמה לטיול[עריכת קוד מקור]

 1. דרור 20:28, 20 ביוני 2007 (IDT)
 2. דוד 21:02, 20 ביוני 2007 (IDT) טיול טרום-צבא קל"ב.
 3. --‏sir kiss שיחה 21:04, 20 ביוני 2007 (IDT)
 4. משתמש:טוקיוני, שעכשיו בשטוקהולם, וביקש להרשם.
 1. רותם 22:30, 20 ביוני 2007 (IDT)
 2. זהר דרוקמן 22:30, 20 ביוני 2007 (IDT)
 3. מגיסטרשיחה 22:42, 20 ביוני 2007 (IDT)
 4. אלדדשיחה 22:43, 20 ביוני 2007 (IDT) (תלוי בעומס העבודה, שאני מקווה שיסתיים עד יום רביעי).
  יש עוד חודש! ‏atbannett‏ 23:58, 20 ביוני 2007 (IDT)
  צודק :) אלדדשיחה 00:19, 21 ביוני 2007 (IDT)
 5. עידו 23:25, 20 ביוני 2007 (IDT)
 6. עידן ד 11:55, 21 ביוני 2007 (IDT) מקווה. בלי נדר!
 7. נטע - שיחה - אהמ 18:31, 21 ביוני 2007 (IDT)
 8. משתמש:Nir909 18:31, 21 ביוני 2007 (IDT)
 9. Avin שיחה‏ 06:12, 22 ביוני 2007 (IDT)
 10. חובבשירה 08:47, 22 ביוני 2007 (IDT) כמובן בלי נדר (זה עוד חודש ומשהו...)
 11. אבישי בתקווה שהמפקד ישחרר אותי לטיול.
 12. גמני! דניאל צבי 09:55, 8 ביולי 2007 (IDT)

אני נאלצת להזיז את התאריך - הגננות המוכשרות בגן של הקטנטנים הודיעו שקבעו את מסיבת הסיום דווקא ליום הזה (ורק אלוהים יודע למה, שהרי הגן מסתיים בפועל רק ב-7 באוגוסט). סליחה על ההברזה, אבל זה לא באשמתי )-: אני מתחילה רשימה חדשה ליום שישי שלאחר מכן, ה-3 באוגוסט.

הרשמה מחודשת וחדשנית לתאריך החדש[עריכת קוד מקור]

 1. תמרה 20:05, 11 ביולי 2007 (IDT)
 2. חובבשירה 20:15, 11 ביולי 2007 (IDT)
 3. דניאל צבי 20:16, 11 ביולי 2007 (IDT)
 4. נטע - שיחה - אהמ 20:21, 11 ביולי 2007 (IDT)
 5. Nir909 20:21, 11 ביולי 2007 (IDT)
 6. עידו 20:28, 11 ביולי 2007 (IDT) למען האמת, זה אפילו יותר נוח...
 7. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 20:36, 11 ביולי 2007 (IDT) (תלוי ברותם)
 8. מגיסטרשיחה 20:37, 11 ביולי 2007 (IDT)
 9. אלדדשיחה 20:55, 11 ביולי 2007 (IDT)
 10. רותם 21:09, 11 ביולי 2007 (IDT) (רותם מסכימה)
 11. --‏sir kiss שיחה 21:11, 11 ביולי 2007 (IDT)
 12. אבישי 21:53, 11 ביולי 2007.
 13. Avin שיחה‏ 22:11, 11 ביולי 2007 (IDT)
 14. ככל הנראה. לירן (שיחה,תרומות, בקשה ממפעילים שרואים חתימה זו) 23:42, 11 ביולי 2007 (IDT)
 15. Harel‏ • שיחה 21:31, 20 ביוני 2007 (IDT) בכפוף לעובדה שאהיה בהכנות אחרונות לפני הטיסה לטאיוואן לכנס ויקימדיה. אהיה עסוק בדיוק בהרצאה על מיזם אלף מילים, בין השאר, בטאיפה.
 16. עידן ד 13:02, 12 ביולי 2007 (IDT) סיכוי די טוב
 17. טוקיוני 12:08, 13 ביולי 2007 (IDT) לא אפסיד טיול של תמרה בחיים!
 18. אביהושיחה 22:27, 19 ביולי 2007 (IDT) + אחת לא הפעם. חבל. אביהושיחה 21:36, 31 ביולי 2007 (IDT)
 19. דרור 14:08, 21 ביולי 2007 (IDT)
 20. נוי 22:00, 28 ביולי 2007 (IDT) ככל הנראה, עם ההורים ואחותי הקטנה

תמונות וחוויות[עריכת קוד מקור]

ראו ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אלף מילים/טיול ירושלים - רחביה.

נחל קדרון[עריכת קוד מקור]

אתרים להדרכה בסיור נחל קדרון. אנא הירשמו[עריכת קוד מקור]

בעקבות פנייתו של דרור, ויוזמתו של דניאל צבי, הוחלט לצאת ולסייר בנחל קדרון ב-19 באוקטובר, אלא שהפעם ניקח כולנו חלק במשימת ההדרכה. להלן האתרים העיקריים במסלול. אנא בחרו את אלה המתאימים לכם, והכינו כמה מילות הסבר. שימו לב ש:

 1. מכל החומר שתאספו, עליכם לבחור לספר לנו רק את מה שהכי עניין אתכם, וזה אומר שפרטים כמו באיזה חודש בדיוק בנו את זה, מה שמו האמצעי של השליט המוסלמי שהורה על הבנייה, או מה אורכה המדויק של רצפת הפסיפס, לא ממש עקרוניים.
 2. מצאתם תמונה מגניבה של המקום מימי קדם? יש לכם ציטוט יפהפה של עולה רגל ימי ביניימי שביקר במקום? - אחלה! הביאו והשמיעו.
 3. קחו בחשבון שההדרכה צריכה לקחת דקות ספורות ממש, כי מדובר בטיול ארוך מאד, כלומר - דרושה הדרכה תמציתית ומשובחת.
 4. בכל קושי, הן בהכנה מבחינת הידע (עזרה בבליוגרפית) והן מבחינה מתודית, אנא פנו אלי ואשמח לסייע.

בהצלחה!

להלן התחנות. אם מישהו חושב שצריך להכין עוד - תפאדל.


רשימת משתתפים לסיור בנחל קדרון[עריכת קוד מקור]

 1. תמרה 22:07, 9 בספטמבר 2007 (IDT)
 2. דניאל צבי 22:14, 9 בספטמבר 2007 (IDT)
  רותם, ירושלמית 22:29, 9 בספטמבר 2007 (IDT) האוניברסיטה כופה עלי להכנס למעונות ביום הזה.
  ביום שישי? קצת חוצפני מצידם. דניאל צבישיחה 11:28, 12 באוקטובר 2007 (IST)
 3. --‏sir kiss שיחה 10:06, 10 בספטמבר 2007 (IDT) ונטע.
 4. דרור 10:30, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
 5. --טוקיוני 19:22, 11 בספטמבר 2007 (IDT)
 6. בל"נ. סתם עומרשיחה 18:57, 16 בספטמבר 2007 (IST) כנראה שלא אוכל לבוא, מצפה לשינוי ברגע האחרון. סתם עומרשיחה 23:39, 16 באוקטובר 2007 (IST)
 7. Avin שיחה‏ 01:15, 21 בספטמבר 2007 (IST)
 8. עמיחי 21:37, 10 באוקטובר 2007 (IST). אני מתכוון להגיע בעזרת ה', עם:
 9. אורחת
 10. אורחת
 11. ואורח - כולם דוברי אנגלית. התרגום הסימולטני עלי. מקובל? ‏עמיחי 22:43, 17 באוקטובר 2007 (IST)
 12. עידושיחה 22:49, 11 באוקטובר 2007 (IST). בסבירות גבוהה.
 13. אלדדשיחה 23:12, 11 באוקטובר 2007 (IST). בסבירות בינונית עד גבוהה. כרגע יש לי בעיה של טרמפ שהתבטל, כך שכנראה לא אגיע. אלדדשיחה 23:22, 16 באוקטובר 2007 (IST)
  מהיכן? אולי אוכל לעזור? אני כנראה מגיע מבית שמש. ‏עמיחי 23:29, 16 באוקטובר 2007 (IST)
  תודה רבה על הרצון הטוב. אני אמור להגיע מאזור רמת השרון (לא רחוק מצומת הכפר הירוק). אלדדשיחה 23:33, 16 באוקטובר 2007 (IST)
 14. אעשה כל מאמץ להגיע, ואם אצליח אביא איתי כמה ניתוחים גיאולוגים מעניינים. מדובר בשטח כבוש. אני אצטרך להחליט. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:14, 11 באוקטובר 2007 (IST)
  תבוא, הכנתי במיוחד בשבילך ציטוט מתמול שלשום ...--‏sir kiss שיחה 12:43, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  אני נקרע בין שני עולמות, אולי הציטוט באמת יהיה מה שיטה את כף המוזניים :) נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 12:48, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  ומה הנחל אשם במה שבני האדם עושים על גביו? אם יגרום לך להרגשה טובה - שים דרכון בכיס. דניאל צבישיחה 19:05, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  הנחל לא אשם. אבל טיולים מסוג זה הם הנצחה של הכיבוש. למה שאישם דרכון בכיס? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 19:20, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  איך זה הנצחה של הכיבוש אני לא בדיוק מבין, אבל יש הרבה דברים שאני לא מבין. לגבי הדרכון - אם השטח לא היה בשלטון ישראלי - היית עדיין יכול לטייל שם, אלא שהיית נזקק לדרכון... דניאל צבישיחה 19:32, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  אה הבינותי :) אם אגיע אשמח להסביר לך באריכות למה זה הנצחה של הכיבוש. אני עוד בלבטים... נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 19:36, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  אם אתה נורא מקפיד להימנע מלהיכנס למקומות שנכבשו על ידנו ב-1967, אני תוהה כיצד אתה נוסע בכביש ירושלים תל אביב, אשר קטע כביש לא מבוטל בו עובר חופשי מצפון ללטרון, שהיה בידי ירדן עד אותה עת? תמרה 22:44, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  ואגב, אחד מהראשונים שנסע בכביש 1 במסלולו הכובשני, היה לא אחר מאשר אוהב ישראל אנואר סאדאת. ‏עמיחי 22:55, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  יש הבדל בין מעבר בשטחים מתוך צורך להגיע מנקודה אלף לבית (שממנו אני משתדל להימנע) לבין מעבר בשטחים לשם עצם המעבר. למשל טיול. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 01:41, 18 באוקטובר 2007 (IST)
  אני גם מזדהה עם ההסתייגות של נינצ'ה... גם אני עדיין מתלבט. בכל מקרה, אם אנחנו נגיע, אז זה ביחד. פרמיוןשיחה 16:52, 18 באוקטובר 2007 (IST)
 15. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 10:36, 12 באוקטובר 2007 (IST) אנסה להגיע, תלוי בשעות, בהמשך השביתה ועוד דבר או שניים.
 16. אשתדל להגיע, תלוי בפרמטרים שונים. פרמיוןשיחה 18:05, 12 באוקטובר 2007 (IST)
 17. יש מצב ‏Harel‏ • שיחה 23:51, 17 באוקטובר 2007 (IST)
  אוף כולם באים... אולי אני בכל זאת אבוא, נראה. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 01:41, 18 באוקטובר 2007 (IST)
 18. אם עוד לא מאוחר מדי, אשמח להצטרף Eyal72 15:29, 18 באוקטובר 2007 (IST)

שימו לב: פרטים לגבי הטיול (שעת יציאה, נקודת התחלה וכו') בדף השיחה. דניאל צבישיחה 22:46, 17 באוקטובר 2007 (IST)

תמונות וחוויות[עריכת קוד מקור]

ראו ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אלף מילים/טיול ירושלים - נחל קדרון.

טיול ברחוב אלנבי ותל אביב הקטנה[עריכת קוד מקור]

הטיול יערך ביום ו' 26 באוקטובר, בשעה 09:30 בהדרכת מיכאלי. נקודת התחלה: רחוב העלייה 27 (פינת רחוב וולפסון, במקום בו ניצב מבנה השוק הסיטונאי הישן), כ-500 מטר ממערב לתחנה המרכזית החדשה. משך הסיור: כשעתיים+ (ככל שהעסק יזוז מהר יותר - כך נספיק יותר, נא לדייק).

אתרים לאורך רחוב העליה-אלנבי ולצדדיו:
 • השוק הסיטונאי (מבנה באוהאוס שהוקם על ידי אדריכל שלמד בבאוהאוס, כיום חניון המיועד להריסה).
 • בתי האדריכל יהודה מגידוביץ' המשקפים את התמורות באדריכלות הישראלית.
 • בית הכנסת הגדול (תל אביב).
 • בית שפרן ובית הפגודה ברחוב מונטיפיורי הסמוך ובניין חדש בתכנון רם כרמי.
 • הפסאז' בתכנון דב כרמי המשקף רגע של האופנה העירונית בשנות ה-50 (ובכלל זה סיפורם של הפסז'ים בהתפתחות המסחר בישראל במאה ה-20).
 • הבית הראשון ברחוב אלנבי וסיפורו (כולל ביקור והסבר מפורט על שיטות הבנייה והחיים ברחוב אלנבי בראשית המאה).
 • קולנוע מוגרבי.
 • הצלמניה - של רודי וסנשטיין.
 • כיכר הכנסת ובית האופרה של אברהם יסקי.


רשימת משתתפים לסיור ברחוב אלנבי[עריכת קוד מקור]

גילגמש שיחה 18:25, 16 בספטמבר 2007 (IST)
 1. sir kiss שיחה 11:08, 17 בספטמבר 2007 (IST) + בת זוג (...רק במידה וזה לא על חשבון אף ויקיפד, אם הקבוצה תהפוך גדולה מדי- היא מוותרת על מקומה.) .
 2. דרור 13:23, 17 בספטמבר 2007 (IST)
 3. דניאלשיחה 10:23, 18 בספטמבר 2007 (IST)
 4. מגיסטרשיחה 14:13, 18 בספטמבר 2007 (IST)
 5. emanשיחה 01:54, 21 בספטמבר 2007 (IST) בלי נדר
 6. אלדדשיחה 17:40, 21 בספטמבר 2007 (IST)
  # ‏Danny-w‏ 23:06, 10 באוקטובר 2007 (IST) - לא מתאפשר.
 7. עידושיחה 22:49, 11 באוקטובר 2007 (IST). בסבירות גבוהה.
 8. ST∙אסתר 00:00, 25 באוקטובר 2007 (IST) יש מצב, נראה אם האוטו שלי החליט להתאפס על עצמו או לא... (ויש גם סוללה חדשה למצלמה!) לא הסתייע
 9. עידן ד 21:13, 25 באוקטובר 2007 (IST) בא עם החברה.


תמונות וחוויות[עריכת קוד מקור]

ראו ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אלף מילים/טיול תל אביב - רחוב אלנבי.

קטמון[עריכת קוד מקור]

תאריכים אפשריים[עריכת קוד מקור]

האם יש אפשרות לקיים את זה בשעה אחרת? נאמר, 15? או שיש בעיית תחבורה לשומרי השבת? אולי אז אפשר להקדים את זה? מה דעתכם על טיול בוקר מ8? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 16:54, 26 בנובמבר 2007 (IST)

הקדמנו מ-10:00 ל-9:30. משך הסיור כשלוש שעות והוא יסתיים בהתאם ב-12:30- 13:00. אי אפשר לאחר בגלל השבת, ואי אפשר להקדים יותר מדי כי אנשים מגיעים מתל אביב והסביבה. דרור 17:02, 26 בנובמבר 2007 (IST)
אז תשכימו! אוף... אולי לא אוכל אם כן להגיע כלל נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 21:26, 26 בנובמבר 2007 (IST)

7 בדצמבר בשעה 9:30[עריכת קוד מקור]

 1. --‏sir kiss שיחה 14:30, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 2. נטע - שיחה 15:24, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 3. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 16:54, 26 בנובמבר 2007 (IST) פלבאי, סליחה שעקפתי אותך, זה היה מטעמים טכנים בלבד...
 4. --פלבאי צהוב 16:14, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 5. אלדדשיחה 18:03, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 6. פרמיוןשיחה 19:13, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 7. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 22:17, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 8. Avi rosenthal ‏ 19:25, 27 בנובמבר 2007 (IST)

28 בדצמבר בשעה 9:30[עריכת קוד מקור]

 1. דרור 14:19, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 2. --‏sir kiss שיחה 14:30, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 3. עידושיחה 14:50, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 4. Harel‏ • שיחה 15:36, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 5. --פלבאי צהוב 16:14, 26 בנובמבר 2007 (IST) (אבל זה עוד קצת רחוק, נקווה שיהיה פנוי)
 6. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 16:52, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 7. אלדדשיחה 18:03, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 8. פרמיוןשיחה 19:14, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 9. Eyal72 22:48, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 10. לא בטוח בכלל שאבוא, אבל כרגע זה השישי היחיד שאני יכולה. הדס 16:52, 27 בנובמבר 2007 (IST)

4 בינואר בשעה 9:30[עריכת קוד מקור]

 1. דרור 14:19, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 2. --‏sir kiss שיחה 14:30, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 3. עידושיחה 14:50, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 4. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 16:52, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 5. אלדדשיחה 18:04, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 6. פרמיוןשיחה 19:14, 26 בנובמבר 2007 (IST)
 7. Eyal72 22:53, 26 בנובמבר 2007 (IST) בהנחה שהכוונה ליום שישי (4.1.07).
 8. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 12:36, 27 בנובמבר 2007 (IST)

קטמון[עריכת קוד מקור]

הטיול יערך ביום שישי ה-28 בדצמבר, בשעה 9:30.
נקודת המפגש: רחוב רחל אימנו פינת חיזקיהו המלך. יש שם גן שעשועים קטן.
שעת המפגש: 10:00.
משך הסיור: כ-3 שעות.
נקודת הסיום: מנזר סן סימון.

---ושוב אני נאלצת לדחות את הטיול. אמא שלי מאושפזת לאחר ניתוח קשה, ואנחנו ליד מיטתה יומם וליל. אני שולחת הודעה לכולכם בדפי המידע. סליחה סליחה--- תמרה 21:09, 18 בנובמבר 2007 (IST)

רשימת משתתפים לטיול בקטמון[עריכת קוד מקור]

 1. --‏sir kiss שיחה 11:53, 21 באוקטובר 2007 (IST)
 2. NOW YOU'RE TALKIN נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 12:02, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  מצויין! אם אגיע אשמח לספר את סיפור כיבוש המנזר והשכונה הערבית הכבושה סן סימון! גבורתם של הכובשים היא מהגדולה בתולדות צה"ל! :) ‏עמיחי 17:47, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  כן, אני יודע שגם שטח זה נכבש. אבל זה בטוח יותר טוב מלעבור בשכונות של ערבים, בשטח שנכבש ב67 לא? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 17:53, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  למה, התאריך עושה לך צמרמורות? 67 ו-48 הם מספרים ותו לא. אדם נבו;שיחה 17:56, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  או,למה? הכבשת וגם ירשת? הרי תושבי הכפרים/שכונות בהן עברנו לפחות נשארו בבתיהם, תושבי קטמון לא... נשארו ללא קורת גג...ומה כל כך גרוע ב"לעבור בשכונות של ערבים"?--‏sir kiss שיחה 18:02, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  לעבור בשכונות של ערבים זה יופי. רק לא כחלק מטיול מאורגן, שמתעלם מהקיום שלהם לחלוטין, אני נוסע לכפרים ערביים, כדי למשל לעזור במסיק. אבל ככה, זה פחות יפה. בכל אופן, אני גם לא גר באיזור שנכבש ב48 ולא ירשתי דבר. השטח שאני חי בו נקנה בשנות העשרים. אבל כשעושים טיול מאורגן ועוברים בקטמון לפחות לא מפגינים שום דבר. טיול של יהודים ישראלים בתוואי שאנחנו הלכנו בהחלט כן מפגין משהו. זה הכל. להזכירכם אני בכלל הצעתי טיול ביער ירושלים, אבל הסכמתי גם לבוא לפה, מה העניין אתם לא רוצים אותי אתכם? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 19:42, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  תניחו כבר לנינצ'ה, קרציות! מותק, אם זה משמח אותך, אז בבתים הנטושים של קטמון גרו יהודים שבתיהם ברובע היהודי נכבשו ב-48. אז כולם פיטים? תמרה 23:48, 22 באוקטובר 2007 (IST)
  מה זה "פיטים"? עוד מילה ירושלמית שלא מובנת לאף אחד מחוץ לגבולות שכונת הקצה?‏עמיחי 23:58, 22 באוקטובר 2007 (IST)
  אני אסביר לך מזה "פיטים": נניח ששנינו מתחרים למי יש יותר אג'ואים, ולשנינו יש מאאאאאאאאאאתיים. אף אחד לא ניצח, נכון? אז זה "פיטים"!--‏sir kiss שיחה 13:02, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  כיליד מישור החוף, אני יכול להעיד שהמילה מוכרת בהחלט גם מחוץ לחומות. עידושיחה 13:06, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  אז זה כמו תיקו? איך מנקדים את המילה? ‏עמיחי 15:31, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  כן, כמו תיקו. וכן, מילה מוכרת בכל רחבי הארץ, אני לא יודע איך מנקדים אבל מבטאים את פיטים כמו ניטים (של בניה) או קיציס (של פרידמן)--‏sir kiss שיחה 15:37, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  עם פ דגושה או רפויה? אני עדיין לא מכיר את המילה! ‏עמיחי 15:52, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  ה-פ' רפויה. בברכה, נטע - שיחה 15:55, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  תודה! ועכשיו גלו לי: מהו מקור המילה? כאן יש מידע בעניין. תודה לאחותי הבלשנית! ‏עמיחי 16:33, 24 באוקטובר 2007 (IST)
 3. יאללה ביתר! טוקיוני 12:30, 21 באוקטובר 2007 (IST)
 4. מצויין - חוץ מהמנזר אני לא מכיר שם כלום, אז יש לי הזדמנות ללמוד! דניאל צבישיחה 12:48, 21 באוקטובר 2007 (IST)
  אשתדל, אם המחויבויות הקודמות לא יתארכו. דניאל צבישיחה 09:45, 6 בנובמבר 2007 (IST)
 5. דרור 14:57, 21 באוקטובר 2007 (IST)
 6. אמנם עוד מוקדם, אבל הכוונה בינתיים חיובית. אלדדשיחה 17:11, 21 באוקטובר 2007 (IST)
 7. עוד אזור לא מוכר שאשמח להכיר Eyal72 15:41, 22 באוקטובר 2007 (IST)
 8. עידושיחה 07:28, 23 באוקטובר 2007 (IST)
 9. אפשר לעשות מנוי של קבע בחברה להגנת הטבע? ‏Harel‏ • שיחה 07:47, 23 באוקטובר 2007 (IST)
 10. מגיסטרשיחה 08:27, 23 באוקטובר 2007 (IST)> התנגשות עם פעילות אחרת, יתכן מאוד שעלי לבטל השתתפותי
 11. רק אם מישהו יעשה לי אבו-יויו לקטמון. פרמיוןשיחה 23:42, 24 באוקטובר 2007 (IST)
  אוף, למה הסתיימה השביתה? פרמיוןשיחה 22:02, 27 בדצמבר 2007 (IST)
 12. ST∙אסתר 23:56, 24 באוקטובר 2007 (IST) נו טנטטיבית, מתוך הצהרת כוונות. בסוף אני בטח לא אבוא :-( ואני יכולה לדבר הרבה על הבית שגרתי בו ואיזה באסה זה לא לגור שם יותר :-/
 13. Avi rosenthal 15:09, 16 בנובמבר 2007 (IST)
 14. אם ירצה ה'. דוד 15:57, 16 בנובמבר 2007 (IST)
 15. אשתדל להצטרף עם המצלמה המעולה של הבנזוג. --פלבאי צהוב 16:09, 26 בנובמבר 2007 (IST)

רגע, מה, חשבתם לבוא בלי לעבוד? יאללה, כל אחד ירשום על מה הוא מדבר בטיול:

אשמח לדבר על הקרב במנזר סן סימון (ואולי גם קצת על משפחת פרייאר), אך אינני בטוח שאזכה להגיע. (יש טרמפים מבית שמש?)‏עמיחי 00:06, 23 באוקטובר 2007 (IST)
טוב, אם אין טרמפים, כנראה שלא אוכל להגיע... ‏עמיחי 00:08, 31 באוקטובר 2007 (IST)
 • זלמן שוקן, ביתו וספרייתו. זה נחשב קטמון בעיניכם? בעצם זה טלביה. אז לא משנה. ‏Harel‏ • שיחה 15:14, 24 באוקטובר 2007 (IST)
 • (כשיהיה ברובע ובכלל שוב בעיר העתיקה, אשמח להכין דבר או שניים) --פלבאי צהוב 16:14, 26 בנובמבר 2007 (IST)

יש טרמפ מבית שמש? אני אשמח להגיע! ‏עמיחי 22:21, 27 בדצמבר 2007 (IST)

ירושלים - שכונת נחלאות[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 8 בפברואר 2008
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: הכניסה למרכז כלל (כיכר הדווידקה)
משך הסיור: כ-3 שעות

משתתפים[עריכת קוד מקור]

 1. עידושיחה 21:38, 30 בדצמבר 2007 (IST)
 2. דרור 10:04, 31 בדצמבר 2007 (IST)
  סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 13:02, 31 בדצמבר 2007 (IST) מבאס טילים. אבל אולי עוד אפתיע. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 00:33, 7 בפברואר 2008 (IST)
 3. --‏sir kiss שיחה 14:02, 31 בדצמבר 2007 (IST).
  תמרה, תוכלי להכין רשימת נושאים? אני מקווה שבפברואר ירד קצת הלחץ ואוכל לקחת כמה נושאים להדרכה...
 4. טוקיוני מה יהיה עם השעשועים? 14:23, 31 בדצמבר 2007 (IST) גם אני אשמח להדריך משהוא.
 5. דניאל צבי
  # count me in ומעוניין להשתתף גם בהדרכה ranbar
 6. תמרה (כאילו שיש אופציה אחרת...)
 7. עידן ד 22:38, 7 בפברואר 2008 (IST)

רשימת נושאים להדרכה[עריכת קוד מקור]

 1. העדה האורפלית Urfa
 2. רבי יוסף ריבלין - לקחתי, אם יש למישהוא חומר מעניין עליו להעביר לי אני אשמח. טוקיוני 10:06, 28 בינואר 2008 (IST)
 3. שוק מחנה יהודה-לקחתי, למרות שלא חסרות תמונות הערך ובשישי בבוקר זה יגזול זמן רב.
  אני מציע שהשוק יהיה בעדיפות אחרונה.--‏sir kiss שיחה 09:03, 28 בינואר 2008 (IST)
 4. כתר ארם צובא - לקחתי. דניאל צבישיחה 21:56, כ' בשבט ה'תשס"ח (27.01.08)
  אולי תהיה עדנה לדיון על מומלצותו של הערך בעקבות הסיור. ‏עמיחי 22:47, 27 בינואר 2008 (IST)
 5. הרב אריה לוין (ערך עלוב מאד בויקיפדיה העברית)
עוד כל מיני (חלק רלוונטיים יותר, חלק פחות)

שכונת חצר לקחתי.--‏sir kiss שיחה 09:03, 28 בינואר 2008 (IST)

 1. בתי מונקאטש - דרור 10:11, 28 בינואר 2008 (IST)
  אהל משה - דרור 10:11, 28 בינואר 2008 (IST)
  תמונה באבן -
  בתי ראנד -
  בתי ברוידא - דרור 10:11, 28 בינואר 2008 (IST)
  מזכרת משה - דרור 10:11, 28 בינואר 2008 (IST)
  בוסתן ספרדי - דרור 21:35, 7 בפברואר 2008 (IST)
  משפחת בנאי - דרור 21:35, 7 בפברואר 2008 (IST)
  בית הכנסת אוהבי ציון

ירושלים - שכונת טלביה[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, ה-4 באפריל - הטיול נדחה ויערך ב-11 באפריל
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: כיכר פריז (ליד טרה סנטה)
משך הסיור: כ-3 שעות
דיון לגבי פרטי המסלול נפתח כאן.

 1. --‏sir kiss שיחה 13:52, 10 בפברואר 2008 (IST)
 2. דרור 18:28, 10 בפברואר 2008 (IST)
 3. Ranbar 23:20, 11 בפברואר 2008 (IST)
 4. דניאל צבישיחה 23:22, ה' באדר א' ה'תשס"ח (11.02.08)
 5. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 13:06, 18 בפברואר 2008 (IST) אחלו לי בהצלחה עם המברשת ודלי הצבע... סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם
 6. אשמח. רק שאלה אחת, כמה ימי שישי יש בשבוע הראשון של אפריל שצריך לקבוע תאריך מדוייק בהמשך? נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 23:09, 3 במרץ 2008 (IST)
  אפשר גם ב-11 באפריל. דרור - שיחה 16:56, 17 במרץ 2008 (IST)
 7. עידושיחה 15:23, 17 במרץ 2008 (IST)
 8. נטע - שיחה 17:31, 17 במרץ 2008 (IST)
 9. משתמש:Avi rosenthal
 10. Nir‏ - שיחה 20:01, 4 באפריל 2008 (IDT)
 11. מגיסטרשיחה 19:40, 10 באפריל 2008 (IDT) מסתמן שאוכל להגיע.
 12. ערן - שיחה 22:03, 10 באפריל 2008 (IDT)

לרוע המזל אני לא אוכל להגיע שכן אני אהיה בגרמניה בתאריך הנקוב. טוקיוני 17:04, 17 במרץ 2008 (IST)

יש שם חניון באזור? סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 14:00, 10 באפריל 2008 (IDT)

הכנסת[עריכת קוד מקור]

הסיור היה אמור להתקיים בפברואר ונדחה בגלל מזג האוויר. מאחר שבחודש הקרוב לא אוכל לקיים אותו, אני מציע מועד חדש, לאחר הפגרה: יום ג', 20 במאי, בשעות אחר הצהריים. הסיור צפוי לכלול סקירה היסטורית של מבנה משכן הכנסת וסקירה של הליכי החקיקה.

כלקח מההכנות לסיור הקודם, וכדי למנוע אי נעימויות, אומר מראש שמספר המשתתפים יוגבל ל-10. אם יהיו יותר אנשים שמעוניינים (אני מניח שכן, כי בפעם שעברה היו) - אערוך סיור נוסף בחודש יוני. עידושיחה 23:16, 3 במרץ 2008 (IST)

הרשמה[עריכת קוד מקור]

 1. אני הראשון!! ‏עמיחי 23:17, 3 במרץ 2008 (IST)
 2. חובבשירה - שיחה 23:47, 3 במרץ 2008 (IST)
 3. גם קודם הייתי שלישי לא? נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 23:58, 3 במרץ 2008 (IST)
 4. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 00:04, 4 במרץ 2008 (IST)
 5. אלדדשיחה 00:07, 4 במרץ 2008 (IST)
 6. גילגמש שיחה 00:09, 4 במרץ 2008 (IST)
 7. --‏sir kiss שיחה 09:29, 4 במרץ 2008 (IST)
 8. מגיסטרשיחה 12:36, 4 במרץ 2008 (IST)
 9. דרור - שיחה 13:00, 4 במרץ 2008 (IST)
 10. Harel‏ • שיחה 13:01, 4 במרץ 2008 (IST)

ירושלים - איזור אמריקן קולוני ומוזיאון רוקפלר[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום ראשון, ה-8 ביוני, ערב שבועות
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: באזור שער מנדלבאום (אל תחפשו את השער, היום יש שם רק תחנת דלק). מי שלא יודע איםה זה - מדובר בצומת הרחובות "החומה השלישית" ו"חיל ההנדסה/דרך חיים בר-לב" - פשוט חפשו באתר מפות כגון ואללה מפות

חניה: מי שלא רוצה להסתבך, ולא אכפת לו להוציא עוד כמה שקלים מהכיס - יש מגרש חניה ברחוב הע"ח, חוץ מזה , אפשר לחנות ברחובות באיזור - חלקם בתשלום (שפת מדרכה כחול-לבן) וחלקם לא. אולי יש מישהו מהירושלמים שיוכל לעדכן ביותר פרטים?

משך הסיור: כ-3 שעות
דיון לגבי פרטי המסלול נפתח כאן.

 1. דניאל צבישיחה 22:53, ז' בניסן ה'תשס"ח (12.04.08)
 2. דרור - שיחה 22:54, 12 באפריל 2008 (IDT)
 3. --‏sir kiss שיחה 17:21, 16 באפריל 2008 (IDT)
 4. הרבה זמן לא הייתי שם וזה נראה לי מצוין לשוב לשם.מיכאלי - שיחה 17:23, 16 באפריל 2008 (IDT)
 5. Avi rosenthal ‏ 10:59, 19 באפריל 2008 (IDT)
 6. Nir ‏ 10:59, 19 באפריל 2008 (IDT)
 7. נטע 10:59, 19 באפריל 2008 (IDT)
 8. אשמח להשתתף, אך עדיין אינני בטוח אם אהיה פנוי בתאריך הזה. ברק שושני - שיחה 23:13, 23 במאי 2008 (IDT) לצערי, לא אהיה פנוי. אך נתראה במפגש הבא :-)
 9. מותנה באפשרות לטרמפ מאזור רמת השרון (היות שאין תחבורה בחג) אלדדשיחה 23:17, 23 במאי 2008 (IDT)
 10. Ranbar - שיחה 22:03, 2 ביוני 2008 (IDT) מוזר, רק עכשיו הבחנתי בזה.
 11. עידושיחה 17:30, 6 ביוני 2008 (IDT)
 12. - מביא גם את אלדד ואת הבן שלי --Yoavd - שיחה 12:37, 7 ביוני 2008 (IDT)
 13. Avin שיחה‏ 21:08, 7 ביוני 2008 (IDT)

ירושלים - הרובע היהודי[עריכת קוד מקור]

דיון לגבי פרטי המסלול נמצא כאן. תאריך: יום שישי, ב-8 באוגוסט.
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: שער ציון שער יפו
חניה:חניון ממילא (3 שעות ראשונות חינם), הסינמטק, או היכן שהוא באיזו המושבה הגרמנית + מונית. יש גם חניון צמוד לשער אך הוא מצריך מידה רבה של מזל

משך הסיור: כ-3 שעות

 1. Ranbar - שיחה 10:30, 13 באפריל 2008 (IDT)
 2. דרור - שיחה 22:55, 12 באפריל 2008 (IDT)
 3. sir kiss שיחה 12:11, 13 באפריל 2008 (IDT)
 4. דניאל צבישיחה 12:12, ח' בניסן ה'תשס"ח (13.04.08)
  talmoryair - שיחה 08:38, 24 ביולי 2008 (IDT)
 5. עידושיחה 09:24, 24 ביולי 2008 (IDT)
 6. אני בחו"ל בין ה-10 ל-16 לאוגוסט. בתקווה שהטיול לא יהיה כשאני בחו"ל, ברור שאני בא! טוקיוני 18:45, 24 ביולי 2008 (IDT)

כבוד, כבוד כבוד לרנבר על הטיול הנפלא! וכבוד גם לדרור על הארגון! טוקיוני 18:18, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

ירושלים - כנסיית הקבר[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, ב-26 בספטמבר
פרטים: כנסיית הקבר
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: שער יפו
משך הסיור: כ-3 שעות
בשורות טובות! - הצלחתי לשכנע את חברתי חנה, שהיא מומחית מספר אחת לנצרות ואתרים נוצריים בירושלים (וויקיפדית פוטנציאלית, ברגע שהיא תסיים את העבודות לאוניברסיטה...) להצטרף לטיול שלנו ולהאיר פינות לא מוכרות בכנסייה ובסביבותיה. היכונו! תמרה שיחה 23:36, 23 בספטמבר 2008 (IDT)

כל מי אם לא בא, הפסיד. היה שווה ברמות קשות, וחנה, פשוט בראווה. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:52, 26 בספטמבר 2008 (IDT)
 1. --‏sir kiss שיחה 16:19, 26 באוגוסט 2008 (IDT)
 2. י.ש. - שיחה 17:16, 26 באוגוסט 2008 (IDT)
 3. הטיול יוצא בדיוק בסוף המילואים שלי! טוקיוני 17:52, 26 באוגוסט 2008 (IDT)
 1. אלדדשיחה 22:45, 26 באוגוסט 2008 (IDT)# ‏ לצערי, לא אוכל להגיע עקב שפעת. אלדדשיחה 17:40, 25 בספטמבר 2008 (IDT)
 1. Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:43, 27 באוגוסט 2008 (IDT)
 2. ככל הנראה. רותם 08:41, 27 באוגוסט 2008 (IDT)
 3. צריך להרשם? Ranbar - שיחה 09:18, 27 באוגוסט 2008 (IDT)
 4. תמרה שיחה 22:52, 30 באוגוסט 2008 (IDT)
  בל"נ. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 02:17, 31 באוגוסט 2008 (IDT) רופא שיניים... סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 18:46, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
 5. בל"נ וכנראה אאחר, אבל אחפש אתכם בתוך הכנסיה. יוסאריאןשיחה 08:45, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
 6. מקוה להגיע. אפי ב. • התחברו לרגשות שלכם • 14:39, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
 7. יש מצב טוב. ‏Harel‏ • שיחה 01:06, 26 בספטמבר 2008 (IDT)

ירושלים - הר הרצל[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, ה-2 בינואר
דיון:
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: מגרש החניה של הר הרצל
משך הסיור: כ-3 שעות
בתכנון:

הרשמה

 1. דרור - שיחה 11:45, 31 בדצמבר 2008 (IST)
 2. --‏sir kiss שיחה 11:47, 31 בדצמבר 2008 (IST)
 3. תמרה שיחה 12:12, 31 בדצמבר 2008 (IST)
 4. גם טוב. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:27, 31 בדצמבר 2008 (IST)
 5. רעיון מצויין Ranbar - שיחה 13:34, 31 בדצמבר 2008 (IST)
 6. קרוב הביתה. אז נקווה. למרות שאין לי חשק. נראה איך נהיה. נינצ'ה - שיחה 15:13, 31 בדצמבר 2008 (IST)
 7. עמית - שיחה - האלבומים 11:17, 1 בינואר 2009 (IST) אנחנו שלושה, ויש מקום ל-2 מתל אביב הלוך ושוב.
 8. נעה - שיחה 12:56, 1 בינואר 2009 (IST)
 9. דניאל צבישיחה 19:51, ה' בטבת ה'תשס"ט (1.01.09)
 10. Image of me - שיחה 20:30, 1 בינואר 2009 (IST)

ירושלים - עין כרם[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 31 באוקטובר
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: - המעיין (שם גם יש חנייה)
משך הסיור: כ-3 וחצי שעות

 1. --‏sir kiss שיחה 13:52, 10 בפברואר 2008 (IST) (אדריך כל נושא שצריך)לצערי (תרתי משמע), אהיה באזכרה. אולי אספיק להגיע לסוף.
 2. דרור 18:29, 10 בפברואר 2008 (IST)
 3. Ranbar 23:20, 11 בפברואר 2008 (IST)
 4. דניאל צבישיחה 23:22, ה' באדר א' ה'תשס"ח (11.02.08)
 5. נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 23:08, 3 במרץ 2008 (IST) אשמח לטרמפ מראש הר הרצל וחזרה בסוף.. נינצ'ה - שיחה 14:59, 30 באוקטובר 2008 (IST)
 6. טוקיוני 19:10, 24 במאי 2008 (IDT)
 7. תמרה שיחה 19:17, 19 באוגוסט 2008 (IDT) סופרייז! (ובעברית - מרק אורז!)
  מעולה!! טוקיוני 19:24, 19 באוגוסט 2008 (IDT)
 8. אלדדשיחה 23:13, 22 באוגוסט 2008 (IDT)
 9. י.ש. - שיחה 10:33, 23 באוגוסט 2008 (IDT)
 10. נעה - שיחה 23:50, 23 באוגוסט 2008 (IDT)
 11. --Yoavd - שיחה 05:37, 23 בספטמבר 2008 (IDT) אוכל לקחת כמה אנשים מאזור רמת השרון
 12. אבירם - שיחה 14:25, 18 באוקטובר 2008 (IST)
 13. אשתדל לבוא, אף על פי שהייתי שם לפני כמה ימים. תמיד כיף לבקר שוב ושוב בכנסיית הבינוויקי הביקור. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · כ"א בתשרי ה'תשס"ט · 00:29, 20 באוקטובר 2008 (IST)
 14. Shayakir שיחה. 19:04, 22 באוקטובר 2008 (IST) אוף, הייתי אופטימי מדי...
 1. מקווה שאצליח להגיע. יוסאריאןשיחה 17:26, 30 באוקטובר 2008 (IST)
 2. גם. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:43, 30 באוקטובר 2008 (IST)

הערות
אני ממליצה מאד להתחיל את הטיול ב-9:00 ולא יאוחר מכך, מפני שהכנסיות ננעלות ב-12:00, ואנחנו עלולים לפספס הרבה. כן כדאי לטייל לפחות 3 וחצי שעות, כי פחות מזה לא ימצה (גם ככה צריך יום שלם בעין כרם, אבל ניחא). תמרה שיחה 19:17, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

טיול למכון וייצמן[עריכת קוד מקור]

האם מישהו מעוניין? טוקיוני 15:43, 19 בינואר 2008 (IST)

זה נראה לי נחמד (ולו רק כדי לדלל את הסיורים לירושלים). סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 23:10, 10 בפברואר 2008 (IST)
אולי אפשר לשלב את המכון בתוך סיור ברחובות, כמה זמן לוקח סיור במכון?--‏sir kiss שיחה 09:08, 11 בפברואר 2008 (IST)
הטיול למכון יכול לקחת כל זמן שהוא בין 30 דקות ל-3 שעות. טיול לרחובות נשמע כרעיון מעולה, טוקיוני 09:20, 11 בפברואר 2008 (IST)
זה ידרוש השקעה, אבל זה לא בשמיים. נראה מי נרשם ונתאים את התכנים לקבוצה.
כך או כך מדובר במשהו עתידי למדי: ישנם סיורי ירושלים, כנסת, את ארסוף שמתכנן גילגמש...--‏sir kiss שיחה 09:35, 11 בפברואר 2008 (IST)
אפשר שזה יהיה הטיול אחרי הבא (היינו טיול אפריל) לפני טלביה, והשנים האחרים ידחו בהתאם. מי מתנדב להדריך ולהכין מסלול? איזה ערכים באיזור צריכים תמונות? דרור 09:44, 11 בפברואר 2008 (IST)
תן לי יומיים להחזיר לך תשובה...--‏sir kiss שיחה 09:46, 11 בפברואר 2008 (IST)
אשמח להשתתף בסיור ואם יהיה צורך כתבתי מחקר על כמה מהמבנים במכון - כך שאוכל להוסיף בפן הארכיטקטוני של המקום מיכאלי 22:10, 14 בפברואר 2008 (IST)
אני מעוניין מאוד. ברק שושני - שיחה 22:22, 23 ביולי 2008 (IDT)
הטיול במכון יכול להיות משהו מדהים, לכל זמן שבין 3 שעות ל-30 שנה, אם ישולב בו ביקור במעבדות אחדות, כולל הסבר (עממי) מהחוקרים בהן. כיוון שיש לוויקיפדיה נציגות נאה במכון, אני מאמין שאפשר לסדר משהו כזה. דוד שי - שיחה 22:09, 23 באוגוסט 2008 (IDT)
אני מציע שתדחו את הטיול למכון וייצמן. המכון, ובייחוד מתחם הפיזיקה, בית המדרשה, בניין המנהלה והדרך הראשית מצויים בשיפוצים נרחבים וחפירות. זה יצור בעיה עם מקומות החנייה, התנועה והרושם האסתטי. בברכה, MathKnight הגותי 22:34, 23 באוגוסט 2008 (IDT)
ההצעה הזאת די ותיקה, אבל אם יש התעניינות מחודשת אפשר לגרום לה לקרות. אני במילואים בחודש ספטמבר אבל אפשר לקבוע מועד לאוקטובר או נובמבר. נכון שיש כרגע שיפוצים בכמה מקומות, אבל בפיזיקה הם כמעט הסתיימו, וכנ"ל בניין המנהלה. רק המדרשה כרגע באמת במצב עגום. מקומות חנייה זה לא נושא בעייתי אם נעשה את הטיול ביום שישי. הדבר הטוב בלהקדים את הטיול הוא שאת הפלטרון מתחילים לפרק, וכבר עתה לא נשאר הרבה מחדר המטרה. 23:22, 23 באוגוסט 2008 (IDT) טוקיוני (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
אם זה יהיה מובן ומעניין גם להדיוטות, אז נשמע נחמד מאוד. דניאלשיחה 00:14, 19 באוקטובר 2008 (IST)
נראה שגברה ההתעניינות בטיול. אני חושב שאפשר לדבר על טיול בדצמבר (לפני זה אני קצת עמוס), ונדון על כך במהלך הטיול לעין-כרם. טוקיוני 09:37, 19 באוקטובר 2008 (IST)
טוק, קבע תאריך ונלך על זה. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:42, 2 בנובמבר 2008 (IST)

ירושלים - ארמון הנציב[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 30 בינואר
דיון:
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: בחניון טיילת ארמון הנציב
משך הסיור: כ-3 שעות
הערה: עלות כניסה - 10 ש"ח. נא להביא סכום מדויק ופנס
בתכנון:

הרשמה

 1. Ranbar - שיחה 19:32, 11 בינואר 2009 (IST)
 2. גמני דניאל צבישיחה 20:29, ט"ו בטבת ה'תשס"ט (11.01.09)
 3. דרור - שיחה 23:28, 11 בינואר 2009 (IST)
 4. Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 06:57, 12 בינואר 2009 (IST)
 5. אמיר א. אהרוני · בואו לכתוב דקדוק! 17:20, 14 בינואר 2009 (IST)
 6. תמרה שיחה 13:20, 18 בינואר 2009 (IST).
 7. מיכאלי - שיחה: מי אחראי לטיול? יש לי כמה שאלות. 20:32, 19 בינואר 2009 (IST)
 8. באש ובמים, אלף מילים בירושלים! טוקיוני 13:57, 25 בינואר 2009 (IST)
 9. --‏sir kiss שיחה 09:50, 26 בינואר 2009 (IST)
 10. אני שולח סנדוויץ'. עוזי ו. - שיחה 23:26, 28 בינואר 2009 (IST)

טיול למכון ויצמן[עריכת קוד מקור]

חשוב מאוד:. מי שמתכנן להגיע לסיור אנא לשלוח לי (לטוקיוני) במייל בהקדם את השם המלא שלכם (בהנחה שיש לכם שם מחוץ לויקיפדיה) ואם אתם מתכננים להגיע ברכב אז גם את פרטי הרכב.

תאריך: יום שישי, ה-6 במרץ.
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: ליד ספריית ויקס. מי שמגיע ברכב נכנס בכניסה הראשית למכון ויצמן, פנייה ראשונה ימינה היא החנייה של ספריית ויקס. ברגל נכנסים בשער הראשי של המכון ומיד מצד ימין נמצאת הספרייה.
משך הסיור: כ-3 שעות
למקרה של בעיות בכניסה למכון, אנא התקשרו ליוני טוקר (טוקיוני) מסלול הטיול:

 • מפגש: הדשא של ספריית ויקס.
 • בניין פרלמן לכימיה
 • בניין וולפסון לביולוגיה.
 • בניין המתמטיקה כולל מפגש עם המחשב האלקטרוני הראשון בארץ
 • בניין ה MRI.
 • בניין הפיסיקה כולל:
  • סיור במאיץ החלקיקים.
 • גן המדע וצמ"ד
 • מגדל השמש
 • בית וייצמן.

אם מישהו רוצה לקחת על עצמו הדרכה בנושאים שונים כגון: חיים ויצמן, האחים אפרים ואהרון קציר, חמ"ד (חיל מדע), ויצק, נא לעדכן אותי (טוקיוני).

דרכי הגעה: רכב פרטי:

תחבורה ציבורית: רכבת- תחנת הרכבת רחובות סמוכה למכון. אוטובוסים ומוניות שירות יש מתחנה מרכזית תל אביב: בעיקר 301 (טוב לכיוון ההפוך למגיעים מאשקלון/צומת כנות/צומת ביל"ו), 201, 371 (תדירות נמוכה, של מטרופולין).

הרשמה

 1. טוקיוני 12:57, 2 בנובמבר 2008 (IST)
 2. דרור - שיחה 13:04, 2 בנובמבר 2008 (IST)
 3. Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:20, 2 בנובמבר 2008 (IST)
 4. --‏sir kiss שיחה 09:04, 3 בנובמבר 2008 (IST) גם אני קסל"ר... בכי
 5. נעה - שיחה 09:42, 3 בנובמבר 2008 (IST) צריך למצוא דרך להוריד את הירושלמים מההר שלהם (תמרה).
 6. ברק שושני - שיחה 19:37, 5 בנובמבר 2008 (IST)
 7. בברכה, MathKnight הגותי 20:15, 6 בנובמבר 2008 (IST) אם לא ייפול על יום לימודים.#‏david 1‏ • שיחה 13:32, 18 בינואר 2009 (IST)
 8. בשאיפה Ranbar - שיחה 15:45, 11 בינואר 2009 (IST) לא הסתייע. בעסה.
 9. אגיע עם בנזוג תמרה שיחה 14:27, 13 בינואר 2009 (IST)
 10. אמיר א. אהרוני · בואו לכתוב דקדוק! 17:22, 14 בינואר 2009 (IST)
 11. נו, צריך לבוא לסיור אחד לפני הגיוס. סתם עומרשיחה 01:39, 29 בינואר 2009 (IST) אין סיכוי, שבת זכור. סתם עומרשיחה הצעה חלופית לתעתיק מסינית, הגיבו! 14:05, 26 בפברואר 2009 (IST)
 12. נו, צריך לבוא לאחד מתישהו... • עודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 10:59, 30 בינואר 2009 (IST) צה"ל קורא, סרג'ו יוצא • עודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 10:56, 15 בפברואר 2009 (IST)
 13. פלוס טרמפ מ/אל רשל"צ, למעוניינים. טבעת-זרם - שיחה 23:37, 2 במרץ 2009 (IST)
 14. נטע 23:49, 23 בפברואר 2009 (IST)
 15. מיכאלי - שיחה 08:20, 24 בפברואר 2009 (IST): אני יכול לתת טרמפ מאוניברסיטת בר אילן.
 16. --Yoavd - שיחה 16:21, 26 בפברואר 2009 (IST)
 17. אלדדשיחה 23:59, 26 בפברואר 2009 (IST)
 18. Avi rosenthal

ירושלים - הר הזיתים[עריכת קוד מקור]

אשמח אם הבאים יוכלו לאשר את הגעתם בהקדם בדף השיחה שלי. תמרה שיחה 10:59, 13 באפריל 2009 (IDT)
תאריך: יום שלישי, 14 באפריל - ערב שביעי של פסח
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: תצפית רחבעם (חניון מלון שבע הקשתות)
משך הסיור: כ-3 שעות
תוכנית סופית:

אם יישאר זמן:

הרשמה

 1. Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:20, 2 בנובמבר 2008 - עקב פציעה תלוי בטרמפ.
 2. תמרה שיחה 08:45, 3 בנובמבר 2008 (IST) מקווה מאד להגיע. מציעה לדבר על חניות והקפצות לפני הטיול, כי הוא ממש לא מעגלי.
 3. --‏sir kiss שיחה 08:57, 3 בנובמבר 2008 (IST)+עוד שניים.
 4. תלוי בטרמפ, אלדדשיחה - אין לי טרמפ, נראה שאוותר.
  1. דניאל צבישיחה 09:03, ה' בחשוון ה'תשס"ט (3.11.08) התקשרו מהעבודה...
 5. נעה - שיחה 09:41, 3 בנובמבר 2008 (IST)
 6. דרור - שיחה 09:55, 3 בנובמבר 2008 (IST)
 7. מקווה מאד. יש לי גם קטע מעניין שסבי קרא מול הקבר של אביו, בהר הזיתים. אם תרצו. נינצ'ה - שיחה 11:56, 3 בנובמבר 2008 (IST)
 8. עכשיו באמת אין לי עוד תירוצים. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · ה' בחשוון ה'תשס"ט · 12:47, 3 בנובמבר 2008 (IST)
 9. Ranbar - שיחה 11:10, 9 בנובמבר 2008 (IST) תכנית מרתקת.
 10. צחי (פלבאי צהוב) - שיחה 15:08, 20 בנובמבר 2008 (IST) אם אצליח לקום...
 11. אבירם - שיחה 22:31, 22 בנובמבר 2008 (IST) - מקווה להגיע הפעם, אם יהיה לי טרמפ מהמרכז
 12. Harel‏ • שיחה 15:34, 30 בנובמבר 2008 (IST) אולי כולל אורח(ים).
 13. אריה א - שיחה 17:30, 9 בדצמבר 2008 (IST) - כדאי לבקר גם באתרים נוספים כמו מערת הנביאים למשל.
 14. עמית - שיחה - האלבומים 22:26, 20 בדצמבר 2008 (IST) ומקום לשלושה מת"א.
 15. Nir (כנראה) ונטע - שיחה 12:41, 28 בדצמבר 2008 (IST)
 16. טוקיוני 13:19, 28 בדצמבר 2008 (IST)
 17. Tahmar1900 - שיחה 20:13, 28 בדצמבר 2008 (IST), תלוי בטרמפ מהמרכז.
 18. --Yoavd - שיחה 05:33, 14 בינואר 2009 (IST) לצערי הסיור הוסט מיום שישי ליום שבו אני עובד, לכן לא אוכל להגיע
 19. אני אמור לצאת מהבסיס ביום שלישי, אבל לא אספיק להגיע. מה שכן, אני שואף לגימלים בשבוע הבא כי נמאס לי לסגור את החג. אז אדע סופית רק ביום שני. סתם עומרשיחה 11:38, 10 באפריל 2009 (IDT)
  אז ככה, יש גימלים. אבל הותקלתי ואין לי אוטו, אז אם אצליח לקום מחר מוקדם (ממש מוקדם) אבוא. אבל אני לא מבטיח כלום. סתם עומרשיחה 00:51, 14 באפריל 2009 (IDT)
 20. גם אני אגיע + 1. Noon - שיחה 22:12, 13 באפריל 2009 (IDT)

חנייה והקפצות[עריכת קוד מקור]

מאחר שהמסלול אינו מעגלי, אני מציעה שחלק יחנו למטה ליד גת שמנים, וויאספו על ידי החונים למעלה בתצפית. בסוף המסלול יקפיצו החונים למטה את הנהגים למעלה, דרך כביש ישר שמוביל תוך 3 דקות בחזרה לנקודת ההתחלה.בואו נתארגן שהרוב יחנו למעלה (יש הרבה יותר חנייה שם), ונגיד 2-3 יחנו למטה. מבטיחה הוראות דרך לכל המעוניינים. הרשמה להלן:

חונה למעלה:

 • תמרה שיחה 09:55, 28 בדצמבר 2008 (IST) (יש לי כסאות ילדים קבועים באוטו, כך שלא יהיה לי מקום להקפיץ יותר מדי נהגים)

חונה למטה:


הרודיון[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום חמישי, 28 במאי, ערב שבועות
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: מתחת לגשר שמחבר בין קניון מלחה לבין אצטדיון טדי - ההגעה לשם דרך כביש בגין.
משך הסיור: כ-3 שעות (לא כולל חצי שעת נסיעה מירושלים)
דמי כניסה: מבוגר: 25 ₪, ילד: 13 ₪.
הערות: טיול למיטיבי לכת (עלייה תלולה בתחילת המסלול)

הרשמה[עריכת קוד מקור]

הסיור נדחה.

תל אביב - נווה שאנן[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 26 ביוני
שעת המפגש: 9:30
משך הסיור: עד 3 שעות
נקודת מפגש: בגן הממוקם על הדופן המזרחית של שדרות הר ציון, בין רחוב לוינסקי בדרום (מאחורי מה שנותר מבית ספר ביאליק) לבין רחוב הגדוד העברי בצפון (חצי דקה מהתחנה המרכזית החדשה).

בתוכנית:

 • מבנים נשכחים בסגנון הבין-לאומי
 • התחנה המרכזית הישנה בתל אביב
 • התחנה המרכזית החדשה
 • 2 בתי באר
 • בית ילדותו של חנוך לוין
 • בתי השכונה הראשונים של אדריכל יוסף טישלר
 • שכונת שפירא
 • בית הכנסת שרה שפירא.
 • בית הנוער העובד והלומד ורצח י. ח. ברנר
 • בית הקברות המוסלמי אל-מוראד
 • רחוב מסילת ישרים (מבחינה קולניארית כאן ניתן יהיה לקנות במאפיה הבוכארית הותיקה והמפורסמת)
 • בית משפחת רוטברד

משתתפים[עריכת קוד מקור]

 1. דרור - שיחה 10:42, 11 ביוני 2009 (IDT)
 2. Ori‏ • PTT‏ 11:23, 11 ביוני 2009 (IDT)
 3. עידושיחה 11:37, 11 ביוני 2009 (IDT)
 4. מגיסטרשיחה 14:15, 11 ביוני 2009 (IDT)
 5. אומנותשיחה 13:25, 12 ביוני 2009 (IDT)
 6. מיכאלי - שיחה 13:21, 14 ביוני 2009 (IDT)
 7. עידן ד - שיחה 21:17, 17 ביוני 2009 (IDT)

שפלת יהודה- בית גוברין[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, ב-7 באוגוסט
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: בתחנת הדלק מול הכניסה לפארק הלאומי בית גוברין
משך הטיול: כארבע שעות
מסלול: תל גודד, חורבת מדרס, חורבת עתרי ואם יישאר זמן - מערות לוזית
הערה: סיור זה יערך ברכבים - מי שאין לו רכב מתבקש לדאוג להצטרף לבעל רכב.
שימו לב: יש להביא, מים, כובעים, פנסים, וכן מאחר והמעבר במערות המסתור הוא בזחילה, מי שצריך, שיביא מגיני ברכיים ומכנסיים תואמות.

משתתפים[עריכת קוד מקור]

 1. סוף סוף קרוב לבית שמש! בלי נדר אגיע עם שני ילדים. ‏עמיחי 23:57, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
 2. אחד המקומות האהובים עלי אחרי שער הגיא (: אגיע עם איש ושלושה גמדים תמרה שיחה 21:20, 13 בינואר 2009 (IST)
 3. טוקיוני 23:49, 13 בינואר 2009 (IST)
 4. דרור - שיחה 12:07, 17 ביולי 2009 (IDT)
 5. 1000 באוגוסט? לא קצת בעייתי? הגן נפתח ב-0800. כל דקה קובעת. 0900 יהיה הרבה יותר עדיף ‏Ori‏ • PTT‏ 12:09, 17 ביולי 2009 (IDT)
  השעה היא לבקשת אנשי ההר, שצריכים לרדת ממנו, והטיול יערך באזורים פחות מתוירים, ולא בגן הלאומי. דרור - שיחה 12:14, 17 ביולי 2009 (IDT)
  מה? המרחק זהה מת"א ומירושלים. מה יש להם הם מתפנקים. ‏Ori‏ • PTT‏ 12:18, 17 ביולי 2009 (IDT)
  אני חצוי בנושא: הראש שלי אומר שאורי צודק, אבל הישבן שלי מעדיף לישון... טוקיוני 12:36, 17 ביולי 2009 (IDT)
  כשהישבן שלך יעלה באש, אתה תשכח את האמירה האומללה שלך מה-17 ביולי 2009 בשעה 1236 ‏Ori‏ • PTT‏ 12:41, 17 ביולי 2009 (IDT)
  לא תבערו אש בכל מושבותיכם. ברכות, אריאל.פ - שיחה 23:06, 1 באוגוסט 2009 (IDT)
  רוב הזמן נהיה מתחת לאדמה, כך שמזג האוויר בחוץ לא אמור לעניין אותנו... תמרה שיחה 22:50, 19 ביולי 2009 (IDT)
 6. מי אלה אנשי ההר האלה? אני איש הר, ומעדיף יותר מוקדם ופחות חם. עידושיחה 12:21, 17 ביולי 2009 (IDT)
 7. אגיע עם עוד שלושה אנשים. מיכאלי - שיחה 08:38, 23 ביולי 2009 (IDT)
 8. דניאל צבישיחה 13:54, ב' באב ה'תשס"ט (23.07.09)
  חברים, יש מישהו שיוצא מירושלים ויש לו מקום ברכב? דניאל צבישיחה 21:53, ז' באב ה'תשס"ט (28.07.09)
  מצטרף לשאלת דניאל. Rex - שיחה 22:04, 28 ביולי 2009 (IDT)

#אגיע, ככל הנראה עם אחד מילדי. מצטרף בחום (תרתי משמע) להצעתו הנבונה של אורי להקדים את שעת ההתחלה. Yoavd - שיחה 06:13, 30 ביולי 2009 (IDT) ממש מתנצל על הביטול המאוחר אבל זה באמת מה שנקרא כח עליון. Yoavd - שיחה 10:58, 7 באוגוסט 2009 (IDT)

 1. אז אולי כבר מישהו יגיע להחלטה ויקדים את הסיור? מיכאלי - שיחה 13:54, 30 ביולי 2009 (IDT)
  המדריכה אמרה 10:00. אם היא תרצה להקדים נקדים. אם לא לא. דרור - שיחה 14:23, 30 ביולי 2009 (IDT)
 2. מצטרף ברגע האחרון! ‏sir kiss שיחה 11:23, 6 באוגוסט 2009 (IDT)
  עמיחי-יש לי מקום- לשלושה אקפיץ אתכם הלוך וחזור.
  אולי לא אחזור אחר כך לירושלים כך שאם מישהו רוצה להצטרף אלי בדרך הלוך, שידאג לגיבוי בחזור.
  תודה רבה! מכיוון שלא הייתה תגובה עד עכשיו - תכננתי לשאול רכב. אם בכל זאת זה לא יסתדר - אהיה איתך בקשר. תודה רבה! ‏עמיחישיחה 11:27, 6 באוגוסט 2009 (IDT)

המכתש הגדול[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 28 באוגוסט
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: ירוחם
הגעה לתחילת המסלול:

 • לבאים מצפון ומרכז הארץ – מבאר-שבע ממשיכים דרומה בכביש 40; כ-8.5 ק"מ אחרי רמת חובב פונים שמאלה לכביש 224 (צומת הנגב); בסוף הכביש (כ-11.5 ק"מ) פונים ימינה (כביש 204).
 • לבאים מאזור ירושלים, דרך דימונה – מכביש 25 פונים דרומה לכביש 204 עד כיכר הכניסה לירוחם.
 • ירוחם: בכיכר פונים שמאלה לתוך ירוחם (כביש 225), שם הרחוב: צבי בורנשטיין; ממשיכים בכביש כ-3.5 ק"מ עד היציאה מהעיר וחונים לצד הכביש, מול הכניסה למפעל פניציה באזור התעשיה, שם נפגשים להמשך המסלול.

משך הסיור: כ-3 שעות
המסלול: הסיור מורכב מ-5 תחנות (ראשונה בתצפית ו-4 בתוך המכתש). הסיור יכלול הדרכה על היווצרות המכתש כולל רקע גאולוגי, מאובנים, היווצרות גאודות, היווצרות אבן חול וצבעיה ועוד.
ציוד: מומלץ להביא מעבר לציוד בסיסי (כובע, נעליים נוחות, נשנושים, הרבה שתייה וכמובן מצלמות) גם זכוכית מגדלת X5 או X10 (למי שיש - לופה), וגם צנצנות קטנות לאיסוף חול צבעוני.
הערה: הסיור מתאים ל"מיטיבי לסת", כלומר הליכה מועטה. מהנה גם לילדים, אם מישהו חפץ לצרף. לשומרי שבת: יציאה מהמכתש לא יאוחר מהשעה 13:00.
הרשמה

 1. אחיתופל ואנוכי (הדרכה) = 2. דקישיחהלא רק בז'... 11:14, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
 2. Magyarország repülőtereinek ‏ • PTT‏ 11:18, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
  אשתדל להגיע, אבל לא בטוח שאוכל, ההתרעה קצת קצרה... טוקיוני 13:34, 17 באוגוסט 2009 (IDT) סליחה, אבל לא אוכל להגיע. טוקיוני 22:45, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
 3. מיכאלי - שיחה 15:35, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
 4. אביהו מסר שמגיע בזוג. דקישיחהלא רק בז'... 03:00, 19 באוגוסט 2009 (IDT)
 5. באים בשניים. תומר א. - שיחה 13:35, 22 באוגוסט 2009 (IDT)
 6. עפרה ודוד שי - שיחה 21:30, 27 באוגוסט 2009 (IDT)

ערכתי היום "סיור מפקדים" במכתש. הוספתי 2 תחנות קצרות, שהן בעצם תוצאה של חלוקת תחנות ארוכות יותר. זאת, כדי לא לבלות יותר מדי זמן בחוץ. מחכה לראות אתכם בשבוע הבא. דקישיחהלא רק בז'... 16:07, 21 באוגוסט 2009 (IDT)

חיפה - כרמלהיים[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 25 בספטמבר
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: רחוב יפה נוף 68, מאחורי בית רוטנברג.

אני לא יודע אם ניתן למצוא חנייה בנקל ברח' יפה נוף ביום שישי בבוקר. לפיכך, אני ממליץ על מגרש חנייה הנמצא במרחק של דקות הליכה ספורות ממקום המפגש: מגרש שהכניסה אליו אפשרית גם משדרות הנשיא וגם מרח' יפה נוף, באמצע הדרך בין הרחובות דפנה וחורשה (זה שם הרחוב). לנוסעים בשדרות הנשיא מכיוון גן האם, לאחר מלון דן כרמל ובית רוטנברג, מצד ימין. Ldorfman - שיחה 17:48, 23 בספטמבר 2009 (IDT)

משך הסיור: כ-3 שעות
הרשמה:

 1. מוטי - שיחה 13:01, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 2. ג'וגיגון - רק מה זה כרמלהיים?, כאילו אני גר בכרמל רק אני לא מכיר שום היים. ועוד דבר קטן, אני לא מכיר אף אחד, חוץ מזה אני בפנים (מקסימום אברח הביתה אם תתחילו לנשוך Face-smile.svg) ג'וגיגון - שיחה 15:16, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
  מצטרף לשאלה- מה זה כרמלהיים? מיקיMIKשיחה • 15:30, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 3. sir kiss כולם מכירים את המושבה הגרמנית בחיפה, פחות ידועה היא מושבה (או שכונה, יש על זה דיון...) נוספת של הטמפלרים-כרמלהיים.
  את הטיול יעביר תושב המקום, מומחה בנושא. ‏sir kiss שיחה 15:42, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
  אז יותר פשוט להגיד: המקום השני שבו גרו הטמפלרים (במקום כרמלהיים)...טוב אז אני בפנים |(לשינויים לא צפויים אחראי ילדי הקט) ג'וגיגון - שיחה 15:48, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
  בזוג עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 15:50, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 4. Ori‏ • PTT‏ 16:56, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 5. בשמחה. Shannen - שיחה 18:02, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 6. דרור - שיחה 22:16, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 7. נראה שגם אני מצטרף אם אהיה בחיפה, אם זכרוני אינו מטעה אותי זה יום אחרי ההופעה של האחד והיחיד Ori22 - שיחה
 8. בשמחה רבה מאוד - סוף סוף אלף המילים מגיעות לחיפה. רשמתי ביומן! (ותודה למוטי על שעדכן אותי על כך) Ldorfman - שיחה 03:03, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
 9. Yoavd - שיחה 15:30, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
 10. אם אהיה בארץ, מתכננת טיול Hanay - שיחה 22:53, 28 באוגוסט 2009 (IDT)
 11. בזוג. תומר א. - שיחה 12:50, 3 בספטמבר 2009 (IDT)
 12. יובל י. § שיחה § 20:59, 23 בספטמבר 2009 (IDT)
 13. בזוג. Noon - שיחה 16:15, 24 בספטמבר 2009 (IDT)
 14. בין שלושה לחמישה אנשים, כולל אבא שלי ועוד כלמיני. אלמוג
 15. בזוג. רם א. ואמנון שביטשיחה 08:02, 25 בספטמבר 2009 (IDT)

הסעות

משהו צריך הסעה מתל אביב או מתחנת הרכבת בחיפה? דרור - שיחה 16:43, 15 בספטמבר 2009 (IDT)

איזו תחנת רכבת בחיפה? אם כי הכרמלית יוצאת לא רחוק מתחנת הרכבת מרכז השמונה... --יובל י. § שיחה § 02:17, 17 בספטמבר 2009 (IDT)

למעוניינים: המשך לגנים הבהאים[עריכת קוד מקור]

ביום שישי בשעה 14:00 יוצא סיור לגנים העליונים של המרכז הבהאי בחיפה. הסיור הפנורמי עובר במורד הגנים הבהאים בחיפה, מראש הכרמל עד לטרסה המרכזית שבה ניצב מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, לאורך שבילים מרוצפים ומדרגות. המסלול עובר בחלקי הגן השונים, המשלבים עיצוב רשמי ובלתי רשמי, וצופה אל הנופים המרהיבים של העיר, הרי הגליל והים התיכון. במהלך הסיור מסביר המדריך אודות עיצוב הגנים והטיפול בהם, ועל חשיבותם לבהאים, וכן על ההיסטוריה של הקהילה, מדוע בחרו הבהאים להקים את המרכז העולמי שלהם דווקא על הר הכרמל, ואלו פעילויות מתקיימות במבנים שבגנים ובמקדש הבאב. ההשתתפות בסיור אינה מותנה בתשלום או בהזמנה מראש. המבקרים מתקבלים במקום על פי סדר הגעתם ועל בסיס מקום פנוי. נקודת היציאה לסיור נמצאת ברחוב יפה נוף 45, סמוך לכרמל המרכזי (כ-15 דקות הליכה או שתי תחנות באוטובוס), ויש להגיע כ-15 דקות לפני זמן יציאת הסיור. הסיור נמשך כ-50 דקות ומסתיים בכניסה הראשית לגנים, בשדרות הציונות. ניתן לחזור לאזור התחלת הסיור באוטובוס (קו 23) או במונית שירות . המבקרים מתבקשים להגיע בלבוש צנוע המכסה את הכתפיים ומגיע עד הברכיים. בשל שבילי החצץ והמדרכות המרוצפות, אנו ממליצים על הגעה בנעלי הליכה נוחות שאינן מחליקות. הצילום בגנים מותר, מלבד בתוך המקדשים. מזון ומשקאות: מבקרים מוזמנים להביא עמם בקבוקי מים. אסור להכניס לשטח הגנים משקאות אחרים, מזון ומסטיקים. לתשומת לב כיפת הבאב עצמה, שבלאו הכי איננה כלולה בסיור זה, סגורה לרגל שיפוצים עד אוקטובר. אם תתבצע כאן הרשמה, אני אנסה להזמין מקומות מראש. ‏Ori‏ • PTT‏ 09:08, 30 באוגוסט 2009 (IDT)

 1. Ori‏ • PTT‏ 09:11, 30 באוגוסט 2009 (IDT)
  בזוג. • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 16:05, 31 באוגוסט 2009 (IDT)
 2. בזוג. תומר א. - שיחה 12:50, 3 בספטמבר 2009 (IDT)
 3. יש סיכוי שאף אני בזוג ג'וגיגון - שיחה 17:08, 3 בספטמבר 2009 (IDT)
  ממש טיול זוגות... • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 17:19, 3 בספטמבר 2009 (IDT)
 4. Ldorfman - שיחה 23:29, 3 בספטמבר 2009 (IDT)
 5. דרור - שיחה 12:18, 5 בספטמבר 2009 (IDT)
 6. יובל י. § שיחה § 02:21, 17 בספטמבר 2009 (IDT)
 7. (כנראה) בזוג. Noon - שיחה 16:15, 24 בספטמבר 2009 (IDT)

ירושלים - קמפוס האוניברסיטה בהר הצופים[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 16 באוקטובר
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: הכניסה הראשית להולכי רגל - שער מדעי החברה
משך הסיור: כ-3 שעות

 1. אני אדריך. הדגש יהיה על התפתחות הקמפוס מיום היווסדו, דרך ימי הקו העירוני ועד ימינו. נתייחס לטקס ההקמה, למבנים השונים ולמורשת קרב. נא לא להביא נשק. תמרה שיחה 21:34, 10 באוקטובר 2009 (IST)
 2. דרור - שיחה 16:44, 15 בספטמבר 2009 (IDT)

# ‏Ori‏ • PTT‏ 00:13, 18 בספטמבר 2009 (IDT) לא בא לי לנהוג. נראה, אולי בכ"ז... ‏Ori‏ • PTT‏ 04:31, 16 באוקטובר 2009 (IST)

תצטרף אלינו. ברכות, אריאל.פ - שיחה 04:38, 16 באוקטובר 2009 (IST)
 1. Ewan2 - שיחה 17:25, 28 בספטמבר 2009 (IST)

מישהו יכול לתת לי טרמפ מאזור תל אביב - רמת גן?

 1. סקרלט, ‏Ori‏ • PTT‏ 21:47, 8 באוקטובר 2009 (IST)
 2. אמיר א. אהרוני - שיחה 22:06, 8 באוקטובר 2009 (IST)
 3. דניאל צבישיחה 18:50, כ"ד בתשרי ה'תש"ע (12.10.09)
 4. Rex - שיחה 20:52, 12 באוקטובר 2009 (IST) (תעברו דרכי, תעירו אותי...)
 5. אם אני אספיק להכין שבת ביום חמישי ברכות, אריאל.פ - שיחה 09:51, 13 באוקטובר 2009 (IST) ואביא גם את משתמש:oazis

# בזוג. תומר א. - שיחה 20:52, 13 באוקטובר 2009 (IST) נולדה אחיינית חדשה במשפחה. תומר א. - שיחה 22:51, 15 באוקטובר 2009 (IST)

 1. בזוג.Yoavd - שיחה 04:54, 14 באוקטובר 2009 (IST)
 2. הידרו - שיחה 22:29, 15 באוקטובר 2009 (IST)
תעשו חיים, תבלו יפה, ותחזרו חכמים יותר Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 07:34, 16 באוקטובר 2009 (IST)

גוש עציון[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 6 בנובמבר
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: כפר עציון, במבנה מרכז המבקרים והחיזיון האור קולי
משך הסיור: כ-3 שעות
כניסה: דמי כניסה לחיזיון האור קולי הם 18 ש"ח, ומשך החיזיון כחצי שעה.

 1. אמיר א. אהרוני - שיחה 12:20, 25 באוקטובר 2009 (IST)
 2. דרור - שיחה 12:39, 25 באוקטובר 2009 (IST)
 3. לגמרי ‏Ori‏ • PTT‏ 13:48, 25 באוקטובר 2009 (IST)
 4. יום הולדת שלי, כדאי לבוא. ברכות, אריאל.פ - שיחה 13:58, 25 באוקטובר 2009 (IST)
 5. מאכזב... גם אני בקשתי להדריך את הסיור בגוש עציון... היתה לי תוכנית מעולה.... חבל.... בברכה, המקדש בדרך - שיחה 16:58, 25 באוקטובר 2009 (IST)המקדש בדרךבברכה, המקדש בדרך - שיחה 16:58, 25 באוקטובר 2009 (IST)
 6. אם יבוטל הטיול שעלי להדריך ליד בן צבי. תמרה שיחה 19:43, 25 באוקטובר 2009 (IST)
  אז מי מדריך אצלנו? ‏Ori‏ • PTT‏ 19:49, 25 באוקטובר 2009 (IST)
 7. לא מגיע לסיור, אבל אקפוץ להגיד שלום אם תעברו ליד אלון שבות. דוד - שיחה 22:43, 26 באוקטובר 2009 (IST)
 8. מעוניינת להגיע, יכולה להגיע עד ירושלים, לא רוצה לנהוג לגוש עציון. האם יש מתנדבים המוכנים לצרף אותי למכוניתם? Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 18:48, 28 באוקטובר 2009 (IST)
 9. אותה הבעיה כמו חנה (אלא שאין רכב בכלל). דניאל צבישיחה 22:51, י"א בחשוון ה'תש"ע (29.10.09)

טרמפים[עריכת קוד מקור]

אמיר, תודה. אבל אני אצטרף לאורי בבית שמש. דניאל בודאי ישמח לקבל טרמפ Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 05:20, 30 באוקטובר 2009 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

מי מדריך ומה המסלול? ‏Ori‏ • PTT‏ 12:44, 1 בנובמבר 2009 (IST)

מדריך מתנדב מתושבי המקום. לא מכיר אותו אישית. דרור - שיחה 12:47, 1 בנובמבר 2009 (IST)
מסלול? ‏Ori‏ • PTT‏ 13:20, 1 בנובמבר 2009 (IST)

כהכנה לטיול[עריכת קוד מקור]

תוכלו לצפות בקליפ קצר שבו מתארת עולה מארה"ב את עלייתה לכפר עציון בשנת 1970. יש בערוץ זה עוד קטעים מעניינים. ‏עמיחישיחה 14:09, 1 בנובמבר 2009 (IST)

חיפה - המוזיאון הימי[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 22 בינואר, 2010
שעת המפגש: 9:15
מקום המפגש: ברחבת הכניסה של המוזיאון הימי.
למגיעים מתל אביב: נוסעים בכביש החוף, כשמגיעים לחיפה ממשיכים עד שרואים שלט "למוזיאון הימי" ושם פונים ימינה, במעלה הכביש ומחפשים חניה.
משך הסיור: כ-3 שעות
מהלך הסיור: הביקור במוזיאון יכלול הדרכה אורן כהן, עוזר אוצר המוזיאון, המתמחה בתחום הארכיאולוגיה. הביקור יכלול את האוסף הקבוע, וכן תערוכה חדשה על צלמיות חרס בעת העתיקה.
דמי כניסה למוזיאון: לויקיפדים רשומים (ההרשמה כאן) 10 ש"ח (היתרה ממומנת על ידי עמותת ויקימדיה ישראל), 20 ש"ח לנילווים

הרשמה
 1. מוטי - שיחה 13:01, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 2. עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 15:50, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 3. Ldorfman - שיחה 03:04, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
 4. אני בחו"ל בין ה- 11.11 עד 23.11 האם אפשר לקבוע מועד לא בטווח תאריכים זה? תודה Hanay - שיחה 22:52, 28 באוגוסט 2009 (IDT)
 5. Ewan2 - שיחה 17:27, 28 בספטמבר 2009 (IST)
 6. כנראה שכן. מה התאריך ? מיקיMIKשיחה • 19:09, 12 בנובמבר 2009 (IST)
 7. Yoavd - שיחה 08:03, 2 בדצמבר 2009 (IST)
 8. אוכל להגיע, אם זה יהיה ב-18 בדצמבר. --אמיר א. אהרוני מחוץ לחשבון
 9. ברכות אריאל פ. שיחה 10:59, 9 בדצמבר 2009 (IST)
 10. אז איפה נפגשים בדיוק? אני מגיע מהרצליה, ויכול להסיע אתי אדם אחד נוסף. Ijon - שיחה 19:19, 11 בינואר 2010 (IST)
 11. Ori‏ • PTT‏ 00:04, 13 בינואר 2010 (IST)
 12. הידרו - שיחה 00:17, 13 בינואר 2010 (IST)
 13. סקרלטשיחה 16:59, 16 בינואר 2010 (IST)
 14. מקווה. סתם עומרשיחה 22:30, 18 בינואר 2010 (IST)
 15. אומנות - שיחה 08:31, 21 בינואר 2010 (IST)
 16. עידושיחה 20:33, 21 בינואר 2010 (IST)
 17. יובל י. § שיחה § 23:54, 21 בינואר 2010 (IST)

טרמפ[עריכת קוד מקור]

מישהו צריך טרמפ מתחנת הרכבת? אם כן, אשמח לספק. Ldorfman - שיחה 03:39, 21 בינואר 2010 (IST)

ירושלים - הרובע הנוצרי[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, ב-5 בפברואר
שעת המפגש: 9:45
מקום המפגש: שער יפו
משך הסיור: כ-3 שעות
מדריך: רן בר יעקב
הערה: הסיור אינו מתבסס על כניסה לכנסיות (נכנס אולי לשתיים) וניתן להנות ממנו גם ללא כניסה לכנסיות.
הערה לגבי המיסה הארמנית: המדריך לא יוכל להשאר עד 15:00, אך יוכל להסביר לנציג הקבוצה להיכן בדיוק להגיע וכיצד. הדבר בהחלט מומלץ.
מהלך הסיור: שער יפו, הפטריארכיה היוונית-אורתודוקסית, רחוב הנוצרים, כנסיית יוחנן המטביל, מוריסטאן, כנסיית הגואל, המתחם האתיופי, ההוספיס האוסטרי, מנזר חרלמבוס הקדוש, השער החדש, הקוסטודיה טרה סנטה וכנסיית נוטרדם. בסיום הסיור נשתה קפה ועוגה באכסניה האוסטרית שבעיר העתיקה (סיום שלב זה של הסיור בשעה 13:30).

הערה לגבי הקפה ועוגה. בית הקפה באכסניה האוסטרית הוא ממש מקום נחמד. שתיתי שם מספר פעמים. אבל בשעה 13:30, אני רוצה לאכול ארוחת צהריים ולא קפה ועוגה. אשמח אם נכין מראש אלטרנטיבות למסעדה לארוחת צהריים ועם אפשר אז מקום שבו גם אדם דתי יכול לאכול. תודה Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 08:11, 1 בפברואר 2010 (IST)
האכסניה האוסטרית הוכנסה לבקשת הקהל. ניתן לקיים דיון כמקובל בסוף הסיור מי רוצה ללכת ואם מתפצלים היכן להפגש. מבחינת קפה ועוגה ידוע לי על דתיים המתכבדים בהם באכסנייה האוסטרית, זה תלוי במה שבין כל איש והשולחן ערוך הפרטי שלו. יש מגוון רחב של מסעדות כשרות בסמוך לחנייה, הן בממילא והן מעבר לכביש בשלומציון המלכה. בכל מקרה האכסנייה זה לא רק קפה ועוגה. Ranbar - שיחה 09:09, 1 בפברואר 2010 (IST)
בסיור במוזיאון הימי, לא הוכנו אלטרנטיבות, הדיון התארך והתארך ולבסוף הקבוצה התפצלה. אני רוצה למנוע זאת עכשיו. האם המסעדות הכשרות ממול ברמה טובה? מה עוד אפשר לאכול באכסנייה האוסטרית חוץ מקפה ועוגה. אני לא זוכרת שם מסעדה, אבל אולי אני טועה. Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 09:15, 1 בפברואר 2010 (IST)
לגבי מסעדות כשרות - יש מבחר מאד גדול. מבתי קפה חלביים (קפה-קפה, ארומה, רימון), מקדש-המבורגרים (בלאק, כשר) ועד ביסטרו בשרי כשר ויוקרתי. באכסנייה מוגשת ארוחה בסגנון אוסטרי הכוללת שניצל ופירה ברמה סבירה, אך אינה כשרה. כמובן שיש גם מאפיות, דוכני פלאפל וחומוס ברחבי הרובע. Ranbar - שיחה 09:24, 1 בפברואר 2010 (IST)
אני זקוקה כאן למגע של אשה, החלטתי לפנות לתמרה Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 09:46, 1 בפברואר 2010 (IST)

רנבר, אני בספק שתמצא יהודי דתי אחד שיאכל במסעדה שבה מגישים שניצל בשרי בצד שטרודל (הכי טוב בארץ, כך אומרים) חלבי. בכל אופן, אתה צודק - יש הרבה אופציות בממילא ובשלומציון, אבל אם בכל זאת בא לכם משהו אותנטי, לכו לחומוס לינא ברחוב הח'נקה. אמנם אין להם תעודת כשרות, אבל מגישים שם רק חומוס וסלטים, בלי שום מוצרי בשר. תמרה שיחה 11:50, 1 בפברואר 2010 (IST)

יש שיקולים רבים למסלול הטיול. מי שלא ירצה קפה באוסטרית יוכל לאכול צהרים אחר כך אצל לינה (אני מתכוון ללכת לשם. אין כמו החומוס שם). דרור - שיחה 14:12, 1 בפברואר 2010 (IST)
חשבתי שחשוב שנאכל כולנו ביחד דתיים וחילוניים. לי יותר חשוב לאכול עם אריאל מאשר לאכול חומוס אצל לינא Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 14:14, 1 בפברואר 2010 (IST)
לגבי כשרות בעיר העתיקה, זו בעיה גדולה, אבל ברחוב תפארת ישראל ברובע היהודי מסעדת הרובע כשרה, וגם מסעדות המזון המהיר. ללא תעודות כשרות: לגבי חומוס, לינא אכן אחד הטובים לדעת אלה שאכלו, אבל ברחוב הבשמים (ממש ליד הצומת של רחוב דוד ורחוב היהודים, משמאל למכולת של אכראם) יש חומוסיה מעולה (לדעת מי שאכל...), מי שמעוניין בפלאפל - אצל אבו אחמד ברחוב הגיא. מתניה שיחה 14:26, 1 בפברואר 2010 (IST)
מתניה, תודה על המידע. אבל תסלחו לי, אני אוכלת צהריים במסעדה, לא בחומוסיה. אני גם משתדלת לא לאכול חומוס. "קלוריות קלוריות". נראה לי שארים ידיים מהירושלמים ואחפש בעצמי באינטרנט, מסעדה טובה וכשרה שנמצאת בקרבת מקום סיום הסיור. אני מאמינה שבירושלים המעטירה, ניתן למצוא זאת Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 14:34, 1 בפברואר 2010 (IST)
נראה לי שהמסעדות "רוזה" ו"אלדד וזהו" טובות, כשרות ונמצאות בקרבת מקום, רוזה ברחוב יפו 31 (ליד כיכר ספרא) ואלדד וזהו ברחוב ריבלין. מתניה שיחה 14:45, 1 בפברואר 2010 (IST)
רק לגבי החומוס שליד הצומת, קוראים לו "ח'ילמת נזמי", כמדומני, אכן חומוסיה מעולה (שהתרחבה לאחרונה), אך הוא מגיש סינייה ועלי גפן ממולאים בשבתות. יוסאריאןשיחה 08:15, 4 בפברואר 2010 (IST)
הרשמה
 1. דרור - שיחה 10:57, 11 בינואר 2010 (IST)
 2. אומנות - שיחה 11:38, 16 בינואר 2010 (IST) מאחר ואלדד ויואב לא מגיעים, לא בטוח שאגיע. אנסה להגיע באופן עצמאי.
 3. Ori‏ • PTT‏ 21:25, 21 בינואר 2010 (IST)
 4. מיכאלי - שיחה 22:46, 21 בינואר 2010 (IST): ומי המדריך?
 5. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:02, 24 בינואר 2010 (IST)
 6. בשאיפה יוסאריאןשיחה 14:48, 27 בינואר 2010 (IST)
  ג'ן, אולי מאחורי זה תיקח אותנו לרובע הארמני? אפשר לבקר בכנסייה בשעה 1500 בעת המיסה ‏Ori‏ • PTT‏ 15:01, 27 בינואר 2010 (IST)
 7. בעקרון מעונין להגיע, וכמובן גם דקי רוצה. יפתח ש. - שיחה 19:00, 27 בינואר 2010 (IST)
 8. מקווה שאוכל להגיע (תלוי בטרמפ). אלדדשיחה 19:04, 27 בינואר 2010 (IST) מצטער שלא יכולתי להגיע...
 9. אם לוקחים למיסה, אני בטוח באה Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 19:14, 27 בינואר 2010 (IST)
 10. Ewan2 - שיחה 01:51, 28 בינואר 2010 (IST)
 11. יש מצב. איתי פ.שיחה 01:55, 28 בינואר 2010 (IST)
 12. ובהזדמנות זו טרמפ לאלדד - בתקווה שיהיה מזג אויר נעים ולא גשם סוחף... (IST)מצטער על הביטול המאוחרYoavd - שיחה 18:22, 31 בינואר 2010 (IST)
 13. האם עדיין אפשר להרשם? אמנם זאת לא חיפה אך אשמח להצטרף. Shannen - שיחה 07:17, 1 בפברואר 2010 (IST)
  אתה רשום Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 07:42, 1 בפברואר 2010 (IST)
  נדמה לי שהקור יכריע אותי. Shannen - שיחה 21:49, 4 בפברואר 2010 (IST)
 14. סתם עומרשיחה 23:11, 2 בפברואר 2010 (IST)
 15. עידן ד - שיחה 23:18, 3 בפברואר 2010 (IST)
  הנה ויקיפד אופטימי, לא מאמין שירד גשם ושלג בירושלים קריצה Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 23:24, 3 בפברואר 2010 (IST)
 16. emanשיחה 22:14, 4 בפברואר 2010 (IST) ומי בא איתי אחרי זה לשייח ג'ראח?
  אני! (בלי נדר) סתם עומרשיחה 22:28, 4 בפברואר 2010 (IST)

עצות חניה[עריכת קוד מקור]

לצערי, לא אוכל להשתתף, אבל אשמח לתת עצות ורעיונות. חוץ מזה מה זה "מיסה ארמנית"? איך מושג מתחום הנצרות הקתולית השתרבב לו פתאום לנצרות האורתודוכסית-המזרחית? לטקס התפילה של הארמנים קוראים 'ליטורגיה' והוא מתקיים בכל יום בשעה שלוש, כך שמי שממש לחוץ על שבת, יכול לבוא גם ביום אחר. תמרה שיחה 22:23, 30 בינואר 2010 (IST)
האם יש חניה ליד שער יפו. ואם כן היכן? אשמח להפניה למפה. Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 06:14, 31 בינואר 2010 (IST)
אפשר לחנות בחניון ממילא. 3 שעות ראשונות חינם, ובהמשך כל שעה 10 שקלים, עד מקסימום 30 שקלים ליום. תמרה שיחה 10:30, 31 בינואר 2010 (IST)
וכמעט שכחתי, הנה מפה. תיהנו! תמרה שיחה 10:40, 31 בינואר 2010 (IST)
סחתיין על המפה. מישהו סיפר לי שזה ירד לשעתיים חינמיות, אבל עוד לא בדקתי (התור בכניסה לחניון מרתיע אותי ואני מוצא מקומות אחרים). יוסאריאןשיחה 10:45, 31 בינואר 2010 (IST)
זה נקרא לתת שירות Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 14:17, 31 בינואר 2010 (IST)
אכן רק שעתיים חינם, אבל הנוחות של החניון הזה היא ללא מחיר. Ranbar - שיחה
טוב, אני חונה שם חינם כל היום (אני מורת דרך מוסמכת), ולא ידעתי שהורידו לשעתיים. בכל אופן - זה המקום האולטימטיבי לחנות כשמגיעים לעיר העתיקה. תמרה שיחה 11:50, 1 בפברואר 2010 (IST)
לאור העבודות בשער יפו והבלאגן הכללי באיזור, מומלץ לחנות בחניון הר ציון וללכת 2 דקות ברגל לשער יפו (חינם), או לחנות בחניון הלאום ולקחת אוטובוס. מתניה שיחה 14:26, 1 בפברואר 2010 (IST)
הייתי שם השבוע ואין כל השפעה של העבודות בשער יפו על מצב הכביש. אפשר להגיע בקלות לחניון ממילא. חוץ מזה, החניון בשער ציון (התחתון, ליד שולחן דוד, איפה שפרייבטים יכולים לחנות) מתמלא ביום שישי כבר בשעה 9, כך שעלולה להיווצר בעיה למבקשים לחנות שם מאוחר יותר תמרה שיחה 22:36, 1 בפברואר 2010 (IST)
Face-smile.svg (אני שם כל שבוע חצי שבוע), אני לא אעיז לערער על דבריה של יהורם גאון של הויקיפדיה. הנחתי שאם הסיור מתחיל ברבע לעשר, עוד יהיה מקום, אבל את צודקת. מתניה שיחה 22:40, 1 בפברואר 2010 (IST)

עכו - העיר העתיקה[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 5 במרץ 2010
שעת המפגש: 10:00
מסלול הגעה מומלץ מהדרום - נסיעה בכביש 2 עד הפניה לזכרון יעקב נסיעה עד ליקנעם. ביקנעם הכביש מתעקל בצורת האות ר. ממשיכים מערבה לכוון חיפה עד לצומת יגור. בצומת פונים ימינה (צפונה) לצומת סומך. בצומת סומך פונים שמאלה לכוון מערב לקריית ביאליק מגיעים לכביש חיפה-עכו (משמאל מתחם בתי משפט קריות והקריון). פונים ימינה -צפונה לכוון עכו. נסיעה עד צומת עכו מזרח (אם פונים ימינה מגיעים לכרמיאל) - פונים שמאלה לעכו (רח' בן עמי). עוברים את תל עכו הנמצא משמאל לכביש, לאחריו מגרש כדורגל ומגיעים לצומת תל עכו בצומת (ליד מפעל שטראוס לגלידות) ממשיכים ישר לכוון מערב ברחוב בן עמי עד רחוב הארבעה. פונים שמאלה (דרומה) עוברים גן ופונים ימינה ברחוב דוד פנקס חוצים ישר את רחוב יהושפט ומגיעים לצומת עם רחוב וייצמן (כיכר עם תותח, בתמונה). ניתן לחנות במגרש החנייה ליד הצומת, ליד הגבעה בצד השמאלי, ברחוב ויצמן (בתשלום), או להמשיך פנימה ולחפש חניה בתוך עכו העתיקה. אחרי שמחנים הולכים דרומה לכוון העיר העתיקה (3 דקות הליכה) עד שמגיעים לאכסניה שבתהליכי בנייה, וחוצים את מגרש החנייה שבשיפוצים. נקודת המפגש מופיעה בתמונה.

הגעה ברכבת - אפשר להגיע לעכו ברכבת, ומשם ניתן להגיע לעכו העתיקה. תחנת הרכבת נמצאת ליד הכיכר שבין רחובות דוד רמז ורחוב הרצל. משם מומלץ לקחת מונית ספיישל לעיר העתיקה, במחיר 12 ש"ח לנסיעה, ולומר לנהג שיביא אתכם עד לנקודת המפגש ב"גן הקסום" בעיר העתיקה הנמצא קרוב לפינת רח' וייצמן עם רח' סלאח א דין, או לכל הפחות לכיכר הנ"ל ברחוב ויצמן-פנקס.

לניווט מדוייק יותר ניתן להסתכל באתר מפות, נקודת המפגש המדויקת היא רחוב ויצמן 1, עכו. במקום המפגש כתוב "החברה לפיתוח עכו העתיקה ומולו כתוב "חניון האבירים", שכרגע בתהליכי שיפוץ.

טלפון של חנה - אם מישהו מעוניין במס' הטלפון שלי נא לשלוח אלי דוא"ל ואני אשלח לך את מס' הטלפון הנייד שלי Hanay שיחה אוהבת ארכאולוגיה ואנשים נחמדים 20:10, 3 במרץ 2010 (IST)

מקום המפגש: הגן הקסום (גני הפסטיבל) - הכניסה לאולמות האבירים ברח' וייצמן בעכו העתיקה (לא נבקר בהם )
מדריכת הסיור - שרי גולדשטיין - מדריכה בעיר העתיקה.
משך הסיור: כ-3 שעות
תכנית הסיור - מסגד אל-ג'זאר (10 ש"ח כניסה (מוכנים לביקורנו כניסה עד השעה 10:30). מתנ"ס סארייה (בית השלטון המקומי מהתקופה העותומנית), המתנ"ס היישן (ביתה לשעבר של חמותו של יאסר עראפת, תיקרה מיוחדת מהתקופה העותמנית), חמאם אל באשה - החמאם טורקי (אחד האתרים המרשימים ביותר עלות כ 20 ש"ח לאדם (שווה)), מנהרת הטמפלרים (כ 10 ש"ח לאדם (שווה)), הרובע הפיזני, חאן אל עומדאן, בית הכנסת של הרמח"ל. הליכה ברגל בסימטאות עכו. שרי מציעה גם להוביל אותנו לבית הכנסת הטוניסאי העשיר במוטיבים המרכזיים מחיי העם היהודי (מתקופת התנ"ך והשואה ) ולהשאיר אותנו שם.
סיבסוד - עמותת ויקימדיה ישראל תסבסד מחצית מדמי הכניסה לאתרים.

 1. מוטי - שיחה 13:01, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 2. עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 15:50, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
 3. מתאים לי לצלם ביחד עם עוד אנשים --יובל י. § שיחה § 00:11, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
 4. Ldorfman - שיחה 03:14, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
 5. Hanay - שיחה 22:50, 28 באוגוסט 2009 (IDT)
 6. Ewan2 - שיחה 17:29, 28 בספטמבר 2009 (IST)
 7. בהנחה שאני בארץ (וההנחה היא שכן) YevgeniTalk to me 16:50, 10 בינואר 2010 (IST)
 8. דרור - שיחה 10:13, 26 בינואר 2010 (IST)
 9. Ori‏ • PTT‏ 17:47, 26 בינואר 2010 (IST)
 10. דרך טובה להתאוש מפורים. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:28, 26 בינואר 2010 (IST)
  הפעם הכנתי מראש רשימה של מסעדות כשרות וטובות באזור Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 19:01, 26 בינואר 2010 (IST)
 11. Yoavd - שיחה 18:10, 9 בפברואר 2010 (IST)
 12. אומנות - שיחה 21:23, 12 בפברואר 2010 (IST)
 13. בשאיפה, אמנון שביטשיחה 21:06, 16 בפברואר 2010 (IST)
  גם לפה לא אוכל לצערי להצטרף, אבל אשמח להציע ש: 1. תלכו לצלם את בית כנסת הרמח"ל. בינתיים הוא נמצא אצלנו בהפניה לתת-פרק בערך עכו; 2. תלכו לחמאם אל באשה ששופץ באופן מרשים ביותר, ויש לנו רק תמונה אחת שלו מבפנים. 3. תבקרו בנמל ובכל מה שסביבו כמו "הרובע הפיזני", כנסיית סנט אנדריוס וכדו'. תמרה שיחה 22:32, 30 בינואר 2010 (IST)
  הי תמרה, תודה על העצות. הנמל הפיזני הוא בתכנון. לגבי בית הכנסת, אני אשאל את המדריכה. החמאם לא היה בתכנון. הוא מתויר רבות. אנחנו מנסים לגבש תכנית שתהיה קצת שונה. אני אעביר את הצעותיך למדריכה Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 06:13, 31 בינואר 2010 (IST)
  לדעתי, הביקור בבית הכנסת הוא חובה, מפני שיש נטייה לבקר בעכו הנוצרית והמוסלמית, אבל קצת פחות בעכו היהודית. עכו שימשה כמרכז יהודי חשוב מאין כמוהו בימי הביניים, ואיכשהו הפרט הזה נשכח. לגבי החמאם - אדרבא, דווקא בגלל שהוא מתויר, רצוי שיהיו לנו תמונות רבות ממנו. צריך לזכור שמטרת המיזם הזה היא קודם כל התמונות, ורק אחר כך הצורך בגיוון (: בכל אופן, כדאי לציין בפני המטיילים שחלק מהאתרים בתשלום, ושצריך להיערך בהתאם. תמרה שיחה 10:30, 31 בינואר 2010 (IST)
 14. אני אגיע. Ijon - שיחה 01:14, 5 במרץ 2010 (IST)

הרודיון[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, ב-9 באפריל 2010
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: במגרש החניה של מנזר מר אליאס. המנזר נמצא בדרך חברון. למגיעים מחוץ לירושלים להלן מסלול נסיעה. מגיעים בכביש 1, פונים בדרך בגין ימינה לכוון דרום. כאשר דרך בגין מתפוגגת פונים שמאלה ברחוב גולומב, נוסעים עד צומת פת מפגש עם רחוב יעקב פת, שם פונים ימינה לרחוב זה ממשיכים ברחוב עד שהוא מסתיים במפגש עם דרך משה ברעם. פונים ימינה למשה ברעם עד מפגשו (דך רחוב האופן) עם דרך חברון. פונים ימינה לדרך חברון עוברים משמאל את המפגש עם שדרות שמואל מאיר המוביל לשכונת הר חומה. הפניה הבאה שמאלה היא למנזר מר אליאס. המנזר גדול ובולט רואים אותו מהכביש
מדריך: אורי לביא הבן של Hanay
תכנית הסיור- תצפית מאזור מנזר מר אליאס על האיזור לכוון הרודיון. נסיעה להרודיון וסיור של עד שעתיים באתר
משך הסיור: כ-3 שעות

 1. דרור - שיחה 10:14, 26 בינואר 2010 (IST)
 2. Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 10:29, 26 בינואר 2010 (IST)
 3. רוצה להגיע עם שני ילדים, אולי יותר. תלוי באוטו. ‏עמיחישיחה 14:14, 26 בינואר 2010 (IST)
  מבחינת המדריך אין בעיה. אני לא יודעת מה מקובל בסיורים האלה Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 14:39, 27 בינואר 2010 (IST)
  נכון לעכשיו אין אוטו... ‏עמיחישיחה 02:30, 6 באפריל 2010 (IDT)
  תודה שהתקשרתם אלי מהסיור! מחכה לתמונות, ‏עמיחישיחה 17:09, 9 באפריל 2010 (IDT)
 4. Ori‏ • PTT‏ 17:48, 26 בינואר 2010 (IST)
 5. דרך טובה להתאושש מפסח. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:28, 26 בינואר 2010 (IST)
 6. בלי נדר.Ewan2 - שיחה 16:38, 4 בפברואר 2010 (IST)
 7. בתקווה (עד ה-9 באפריל אלוהים גדול). סתם עומרשיחה 20:53, 6 בפברואר 2010 (IST)
 8. דניאל צבישיחה 22:13, כ"ט באדר ה'תש"ע (15.03.10)
 9. אומנות - שיחה 18:04, 7 באפריל 2010 (IDT)
 10. אני בא! Ranbar - שיחה 20:40, 8 באפריל 2010 (IDT)
 11. אם אצליח לקום.--‏Avin שיחה‏ 01:35, 9 באפריל 2010 (IDT)

נהריה[עריכת קוד מקור]

לשמחתנו, סקרלט הצליחה לתאם בחזרה את הסיור במועד המקורי. הסיור יתחיל במוזיאון נהריה שייפתח במיוחד עבורנו כולל הדרכה במוזיאון. המשך התכנית תלוי בנו. המדריכה שהיתה אמורה להדריך בסיור בחוצות נהריה, כבר קבעה לה סיור אחר בתשלום ולא תוכל להדריך אותנו. אבל היא הבטיחה לסקרלט לתת לה את החומר מודפס , האפשרויות בנהריה הן: גלריית הקצה, יד לבנים, מגדל המים, הספריה החדשה. לדעתי שווה גם להגיע לחוף הים של נהריה. אפשרויות אחרות שהוצעו על יד אורי הן להמשיך לאכזיב או נקרות ראש הנקרה. Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 13:25, 29 באפריל 2010 (IDT)

הוספתי סיור ב-12:00 ב"גלריית הקצה" בהדרכת הצייר יצחק דה לנגה. מנסיון - חוויה תרבותית מעשירה. אלמוג 17:17, 4 במאי 2010 (IDT)

תאריך: יום שישי, 7 במאי 2010.
שעת המפגש: 09:30
מקום המפגש: במגרש החניה של קניון נהריה הנמצא על כביש 4
בשער הכניסה לקניון. מספר דקות הליכה ברגל ממוזיאון העיר.
מסלול הגעה מומלץ מהדרום - נסיעה בכביש 2 עד הפניה לזכרון יעקב נסיעה עד ליקנעם. ביקנעם הכביש מתעקל בצורת האות ר. ממשיכים מערבה לכוון חיפה עד לצומת יגור. בצומת פונים ימינה (צפונה) לצומת סומך. בצומת סומך פונים שמאלה לכוון מערב לקריית ביאליק מגיעים לכביש חיפה-עכו (משמאל מתחם בתי משפט קריות והקריון). פונים ימינה -צפונה לכוון עכו ונהריה. לאחר שעוברים את עכו צומת רגבה ואת מזרעה מימין, מגיעים לצומת עין שרה הותיקה. את הקניון רואים מיד ליד הצומת בכביש הראשי. בצומת זאת פונים שמאלה ומחנים במגרש החניה של הקניון. (צומת אחת לפני צומת נהריה )
מדריך: יקבע
משך הסיור: כ-3 שעות

הרשמה

 1. דרור - שיחה 20:16, 15 במרץ 2010 (IST)
 2. מה הולכים לראות ‏Ori‏ • PTT‏ 22:44, 15 במרץ 2010 (IST)
 3. מה שסקרלט תארגן Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 22:57, 15 במרץ 2010 (IST)
 4. בשמחה Ldorfman - שיחה 23:52, 15 במרץ 2010 (IST)
 5. זה עוד הרבה זמן ואני מקווה לזכור, אבל בנהריה יש לא מעט דברים לראות. מיכאלי - שיחה 17:11, 25 במרץ 2010 (IST) / לצערי לא אוכל להגיע. תהנו!
 6. סקרלטשיחה 09:25, 2 במאי 2010 (IDT)
 7. נשמע כיף, ביחוד שסקרלט מארגנת Face-smile.svg יובל י. § שיחה § 16:08, 2 במאי 2010 (IDT)
 8. לא סופי. שנילישיחה 19:40, 3 במאי 2010 (IDT)
 9. לא בטוח בכלל. אשתדל להגיע. מיקיMIKשיחה • 20:46, 3 במאי 2010 (IDT)
 10. אלמוג 17:17, 4 במאי 2010 (IDT)
 11. אם יהיה לי טרמפ, רחל - שיחה 17:00, 5 במאי 2010 (IDT)
  ציפור קטנה לחשה לי שיש לך :) Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 17:05, 5 במאי 2010 (IDT)

הרובע המוסלמי[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שלישי, ערב שבועות, 18 במאי 2010
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: שער האריות, יש חניה בשער שכם ובשער יפו, ניתן להגיע רגלית מאזור העיר העתיקה.
מרצה: ערן צדקיהו
משך הסיור: כ-3 שעות

 1. אמרתי שאהיה הראשון להירשם :-) תודה רבה ערן ו-רן על הוצאתו לפועל! לפי מה שקראתי עכשיו באינטרנט ביומיים האחרונים של החג השני לא עובדים, אז מאוד מקווה שזה נכון. אומנות - שיחה 21:01, 17 בפברואר 2010 (IST)
 2. ואני השנייה + שתי קולגות. איזה כיף! תמרה שיחה 11:07, 7 במרץ 2010 (IST)
 3. Ori‏ • PTT‏ 22:44, 15 במרץ 2010 (IST)
  Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 17:34, 24 באפריל 2010 (IDT)
  מצטערת הבן מגיע הביתה לשבועות Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 13:52, 9 במאי 2010 (IDT)
  אוף!!! אני מגיע לביקור מולדת וחוזר לדנמרק ב-17 למאי :( טוקיוני 18:25, 30 באפריל 2010 (IDT)
 4. בלי נדר. סתם עומרשיחה 15:08, 7 במאי 2010 (IDT)
 5. emanשיחה 15:47, 12 במאי 2010 (IDT) יש חדשות לגבי מקום מפגש? (ואיפה אפשר להחנות לידו?)
  אני ממליץ למי שלא מכיר היטב את העיר לחנות בממילא או בחניון עיריית ירושלים ולקחת מונית. Ranbar - שיחה 17:36, 16 במאי 2010 (IDT)
  ולמי שבכל זאת מכיר קצת יותר? emanשיחה 12:05, 17 במאי 2010 (IDT)
  אני עדיין חונה שם וחוצה את העיר העתיקה. נראה לי הכי פשוט. דרור - שיחה 12:40, 17 במאי 2010 (IDT)
  אני חשבתי משהו יותר במזרח ירושלים, ויותר קרוב גם לנקודת ההתחלה וגם כמובן לשייח ג'ראח שאם אני כבר בירושלים לא נפקיר אותה. וחוץ מזה, אתה בא? לא ראיתי אותך ברשימה. emanשיחה 12:58, 17 במאי 2010 (IDT)
  כמובן. דרור - שיחה 13:08, 17 במאי 2010 (IDT)
  אני לא מגיע לצערי, אבל אולי יגיע נציג מטעמי בשם אריאל אמיר שהוא צלם בחסד עליון ורצוי שנגייס אותו לשורותנו. טוקיוני 11:57, 17 במאי 2010 (IDT)
 6. אמיר א׳ אהרוני - שיחה 21:53, 17 במאי 2010 (IDT)
 7. כי אין כמו הדקה התשעים. דניאל צבישיחה 07:06, ה' בסיוון ה'תש"ע (18.05.10)

טרמפים[עריכת קוד מקור]

 • מי יכול לתפוס אותי במחלף הראל או משהו (אני פשוט מניח מראש שאין אף אד שעובר קרוב יותר למרכז שפירא)? סתם עומרשיחה 21:31, 17 במאי 2010 (IDT)
  אני דווקא עובר קצת יותר קרוב, אבל אני לא בטוח שזה יותר עוזר. אני מגיע מבאר שבע, אבל דרך כביש 6. אז אולי הכי טוב זה צומת נחשון, במשהו כמו 8 וחצי רבע לתשע? (ואני שולח לך גם מייל) emanשיחה 23:21, 17 במאי 2010 (IDT)
 • אין לי רכב מחר, אז אשמח אם מישהו יוכל לאסוף אותי מאזור הגבעה הצרפתית. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 21:55, 17 במאי 2010 (IDT)
  • כנ"ל, אם יישאר מקום, גבעה צרפתית-הר הצופים. Rex 21:56, 17 במאי 2010 (IDT)
יש לי מקום לשניכם ואוכל לאסוף אתכם בצומת הגבעה הצרפתית. אני מגיעה מרמות ופונה ימינה בצומת, אז חכו לי בערך ב-9:15 בתחנה שיושבת בין יגאל אלון לרחוב הראשי של גבעת המבתר (בצד המערבי של הצומת). אני שולחת לשניכם מספר טלפון שלי במייל, על כל צרה. תמרה שיחה 21:59, 17 במאי 2010 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! ואפשר לומר שהסיור שלנו מתחיל כבר בתשע ורבע קריצה. Rex 22:05, 17 במאי 2010 (IDT)

ירושלים - רמת רחל וחלקו הדרומי של הקו העירוני[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 11 ביוני 2010
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש:מלון רמת רחל (חניה בשפע ובחינם)
מדריך: תמר הירדני
משך הסיור: כ-3 שעות
בתכנית:

הרשמה

 1. דרור - שיחה 11:46, 4 במרץ 2010 (IST)
 2. תמרה שיחה 11:07, 7 במרץ 2010 (IST)
 3. Ori‏ • PTT‏ 22:44, 15 במרץ 2010 (IST) אם אני ירדם בשעה הקרובה. דרור, לא להתקשר אלי בבוקר. אם אני יגיע, אני יגיע. תהנו כל אופן. ‏Ori‏ • PTT‏ 02:25, 11 ביוני 2010 (IDT)
 4. תקוותי צפוייה להתגשם. מישהו צריך טרמפ מבית שמש דרך כביש המנהרות? ‏עמיחישיחה 13:00, 13 במאי 2010 (IDT)
 5. מקווה גם כן. Gellerj - שיחה 08:16, 22 במאי 2010 (IDT) יש מישהו שמגיע מאזור המרכז? לחלופין יש אפשרות לטרמפ מאזור התחנה המרכזית בירושלים?
 6. Ewan2 - שיחה 13:32, 28 במאי 2010 (IDT)
  יש מישהו היכול לתת לי טרמפ מאזור תל אביב או גוש דן?Ewan2 - שיחה 23:58, 9 ביוני 2010 (IDT)
 7. בתקווה דניאל צבישיחה 07:43, כ"ה בסיוון ה'תש"ע (7.06.10) +1
 8. Harel‏ • שיחה 18:59, 10 ביוני 2010 (IDT)
 9. sir kiss שיחה 20:39, 10 ביוני 2010 (IDT)
  נעה - שיחה 23:31, 24 באפריל 2010 (IDT) סוגרת. אוכל להגיע אם יוקדם/יאוחר בשבוע.
  מתנצל שלא אוכל להגיע ובמיוחד סליחה מרותם ומEWAN שרצו טרמפ לירושלים. מקווה להצליח יותר בפעמים הבאות. Yoavd - שיחה 21:47, 10 ביוני 2010 (IDT)
  מקווה. סתם עומרשיחה 23:48, 30 במאי 2010 (IDT) לא הסתייע
  לדאבוני אהיה בניכר. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:30, 7 ביוני 2010 (IDT)

קיבוץ יגור[עריכת קוד מקור]

תאריך: 6 באוגוסט 2010
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: בית יד למגינים. נמצא בתוך הקיבוץ מעבר לשער. יש שילוט
מרצה: גבי קרדוש חבר קיבוץ יגור, מדריך סיורים בקיבוץ
משך הסיור: כ-3 שעות
תכנית הסיור- בית יד למגינים והאנדרטאות שלידו, בית הקברות הישן של יגור (בבית קברות זה נערך החיפוש בשבת השחורה, וקבור בו גם יהודה שרת), מגדל המים, מבנה המשטרה הבריטי, תחנת רכבת העמק ונסיים בסליק שהיה בשימוש כבר במאורעות 1939-1936. הוסף גם ביקור בארכיון של יגור. בגלל החום הרב הצפוי מחר חלק מהסיור יעשה ברכבים.

 1. Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 12:39, 26 במאי 2010 (IDT)
 2. Ldorfman - שיחה 01:30, 27 במאי 2010 (IDT)
 3. Ewan2 - שיחה 13:34, 28 במאי 2010 (IDT)
 4. Ori‏ • PTT‏ 00:06, 29 במאי 2010 (IDT)
מיכאלי - שיחה 09:45, 7 ביוני 2010 (IDT) -לצערי הנקע ברגל טרם נרפא ולכן לא אוכל להשתתף.
 1. אברהם אמיר - שיחה 21:33, 7 ביוני 2010 (IDT)
 2. אמנון שביטשיחה 18:55, 8 ביוני 2010 (IDT)
 3. בעזהי"ת ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:49, 23 ביוני 2010 (IDT)
 4. אולי. רחל - שיחה 22:06, 8 ביולי 2010 (IDT)
 5. בהרכב מלא. עמית - שיחה - האלבומים 23:11, 1 באוגוסט 2010 (IDT)
 6. אומנות - שיחה 13:33, 5 באוגוסט 2010 (IDT)

סיור גאולוגי בכרמל[עריכת קוד מקור]

תאריך: 5 בנובמבר 2010
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: כ-2 ק"מ בכביש הגישה לכרם מהר"ל (כביש 7021), מזרחית לכביש 4
מרצה: דקי
משך הסיור: כשעתיים ומחצה (אין בעיה להגיע הביתה לפני שבת)
מסלול הסיור: התחלה בעמק מהר"ל – שם יינתן הסבר על הגאולוגיה של הכרמל וסביבתו. תחנות נוספות: הר הגעש של כרם מהר"ל, נחל מערות, כביש בית אורןצנירים ומחצבות קדומים, תצפית במחצבת נשרתצורת יגור המציגה רצף ממושך בהיסטוריה הגאולוגית של הכרמל.
ייתכנו תכנים נוספים: אריאל פ. על המהר"ל ו-H. sapiens על שוכני נחל מערות.
מהלך הסיור: הסיור יתבצע ברכבים - עצירות קצרות בכל אתר (לא מדובר בסיור למיטיבי לכת, אלא למטיבי לסת - בסוף הסיור נאכל במסעדה באחד הכפרים הדרוזיים). הרשמה:

 1. דרור - שיחה 13:24, 21 בספטמבר 2010 (IST)
  מקווה שיסתדר עם הלו"ז. אמנון שביטשיחה 14:15, 21 בספטמבר 2010 (IST) לא אוכל לבוא.
 2. Ldorfman - שיחה 16:03, 21 בספטמבר 2010 (IST)
 3. Ori‏ • PTT‏ 00:35, 22 בספטמבר 2010 (IST)
 4. מפתה. אך אוכל להגיע רק אם אמצא לי טרמפ מירושלים. מישהו? Face-smile.svg Wall · Rhone‏ 08:15, 22 בספטמבר 2010 (IST)
 5. אביהו ויעל - 15:02, 24 בספטמבר 2010 (IST)
  Maximilian - שיחה אילוצי עבודה
 6. גילגמש שיחה 14:11, 30 בספטמבר 2010 (IST)
 7. מוטי - שיחה 20:00, 2 באוקטובר 2010 (IST)
 8. Hanay שיחה 11:40, 5 באוקטובר 2010 (IST)
 9. רחל - שיחה 11:56, 7 באוקטובר 2010 (IST) - אשמח להגיע אם יהיה לי טרמפ
 10. Ewan2 - שיחה 23:18, 13 באוקטובר 2010 (IST)
 11. ייתכן שאוכל להגיע. קשה לדעת כרגע H. sapiens - שיחה 16:25, 21 באוקטובר 2010 (IST)
 12. יפתח (נהג\צלם) חסר לי שלא אגיע קריצה. אם אני לא מגיע אין סיור..יפתח ש. - שיחה 18:33, 23 באוקטובר 2010 (IST)
 13. מקווה מאוד להגיע Yoavd - שיחה 10:03, 3 בנובמבר 2010 (IST)
 14. Noon - שיחה 16:23, 3 בנובמבר 2010 (IST)
 15. אומנות - שיחה 07:32, 5 בנובמבר 2010 (IST)

בקשה לטרמפ[עריכת קוד מקור]

האם מי מהמשתתפים המגיעים מהדרום יכול לאסוף אותי בצומת השרון (בית ליד) או בצומת נתניה? תודה, רחל - שיחה 18:44, 3 בנובמבר 2010 (IST)

רחל, אם לא יסתדר לך למצוא טרמפ, אולי תוכלי להגיע ברכבת לחיפה ואאסוף אותך מאחת התחנות (אני מגיע מהקריות). אם הצעתי תהיה רלוונטית, אנא שלחי לי מייל עם מס' הטלפון שלך כדי שנתאם. להשתמע, Ldorfman - שיחה 00:49, 4 בנובמבר 2010 (IST)
תודה, יש לי כבר טרמפ. רחל - שיחה 06:53, 4 בנובמבר 2010 (IST)

בני ברק[עריכת קוד מקור]

תאריך: 3 בדצמבר 2010
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: בקצה הצפוני של שדרות זבולון המר בשיכון ה'
משך הסיור: כ-3 שעות
מסלול: בית הכנסת המרכזי בשיכון ה', ישיבת פוניבז', בית האמן מנחם למברגר, שיכון ד', רחוב רבי עקיבא. לסיום: קיגל
מדריך: מיכאל
הערות: נא לבוא בלבוש צנוע. לבאים בתחבורה ציבורית מומלץ לרדת בתחנה שבצומת גהה ולהכנס לשכונה מרחק הליכה של כמה עשרות מטרים עד לבית הכנסת המרכזי. הבאים ברכב: לחנות בסמוך לבית הכנסת. לאחר מכן ניסע במרוכז ברכבים למרכז העיר למסלול מעגלי שיתחיל בישיבת פוניבז'
הרשמה

 1. Ldorfman - שיחה 02:58, 15 במאי 2010 (IDT)
 2. איך אומרים - קבענו טנטטיבית? Gellerj - שיחה 08:15, 22 במאי 2010 (IDT) נכון לעכשיו בחוץ. אלכס - שיחה 23:01, 2 בדצמבר 2010 (IST)
 3. רציתי מאוד לבוא, אבל המועד החדש מתנגש עם נסיעה לחו"ל. (והאמת שלא הייתי מוכן לחבוש כיפה, אז אולי היה בעייתי בכל מקרה.) Ijon - שיחה 14:57, 25 במאי 2010 (IDT)
 4. ינואר זה עוד המון זמן. סתם עומרשיחה 21:08, 25 במאי 2010 (IDT)
 5. Ewan2 - שיחה 13:36, 28 במאי 2010 (IDT)
 6. עוזי ו. - שיחה 23:27, 7 באוקטובר 2010 (IST)
 7. טפו-טפו-טפו יפתח ודקישיחהלא רק בז'... 15:21, 16 בנובמבר 2010 (IST)
 8. דרור - שיחה 15:04, 18 בנובמבר 2010 (IST)
 9. אולי, רחל - שיחה 17:48, 29 בנובמבר 2010 (IST)

גבעת התחמושת ומוסררה[עריכת קוד מקור]

תאריך: 18 במרץ 2011
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: חניון גבעת התחמושת
מדריך: תמרה
משך הסיור: כ-3 שעות
מהלך הטיול: גבעת התחמושת (לרבות צפייה בחיזיון האור קולי), נסיעה לבתי אונגרין ומשם נלך למוסררה ונסיים בנוטר דאם
משתתפים:

 1. דרור - שיחה 19:50, 20 בדצמבר 2010 (IST)
  רוצה ומקווה להגיע, אבל לא בטוח בכלל... ‏עמיחישיחה 21:12, 21 בדצמבר 2010 (IST) לא עם ילד חדש בבית. תהנו!
 2. sir kiss שיחה 09:35, 22 בדצמבר 2010 (IST)
 3. צנטוריון - שיחה 14:49, 22 בדצמבר 2010 (IST)
 4. גמני גמני! תמרה שיחה 01:57, 12 בינואר 2011 (IST)
 5. מקווה שכןEwan2 - שיחה 02:36, 27 בינואר 2011 (IST)
  בתקווה לא לסגור את השבת הזו. נעה - שיחה 11:49, 6 בינואר 2011 (IST) וכמובן שסוגרת...מוזמנים לדחות.
 6. מאד מקווה שאוכל. קלונימוס - שיחה 18:09, 29 בינואר 2011 (IST)
  מקווה שיסתדר לא הסתדר..‏david 1‏ • שיחה 12:49, 10 במרץ 2011 (IST)
 7. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:07, 2 בפברואר 2011 (IST)
  מקווה ואם כן, אז עם כמה חברים הנדב הנכון - שיחה 09:47, 26 בפברואר 2011 (IST)
 8. אצטרך לקום מוקדם. בטח יהיה כיף. שלומגר - שיחה 20:07, 16 בפברואר 2011 (IST) לא בתאריך החדש... לא בערב שבת זכור... שלומגר - שיחה 11:28, 15 במרץ 2011 (IST)
 9. Ori‏ • PTT‏ 20:54, 14 במרץ 2011 (IST)
 10. אני ואשתי. דניאל צבישיחה 21:04, ח' באדר ב' ה'תשע"א (14.03.11)

סטף[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 15 באפריל
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: בית הקפה בחניון העליון של הסטף (ראו במפה פה)
מדריך: סיר קיס
משך הסיור: כ-3 שעות
משתתפים יקרים, כדאי להביא פנס זוג סנדלים/כפכפים להליכה במים או גרביים להחלפה (למעוניינים להכנס לנקבת נביעה של אחד המעיינות). הכניסה אינה חובה ושאר המסלול אינו מחייב כניסה למים.
משתתפים:

 1. דרור - שיחה 19:50, 20 בדצמבר 2010 (IST)
 2. Ranbar - שיחה 17:10, 30 בינואר 2011 (IST) - יש מצב להתייצבות משפחתית
 3. Hanay שיחה 17:11, 30 בינואר 2011 (IST)
 4. מעוניין.Ewan2 - שיחה 22:24, 25 בפברואר 2011 (IST)
 5. מעוניין Gbenny: שימרו על הדולרים של הקונפדרציה, הדרום עוד יקום מחדש! - שיחה 23:57, 14 במרץ 2011 (IST)
 6. כנראה בהרכב מלא. מתניה שיחה 18:00, 13 באפריל 2011 (IDT)
 7. בתקווה עם האישה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 01:00, 14 באפריל 2011 (IDT)

בית חולים וולפסון[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 24 ביוני
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: ליד שער הכניסה לבית החולים
מדריך: דובר בית החולים
משך הסיור: כ-3 שעות
משתתפים:

 1. --Yoavd - שיחה 18:06, 4 ביוני 2011 (IDT)
 2. Ori‏ • PTT‏ 22:16, 4 ביוני 2011 (IDT)
 3. דרור - שיחה 10:08, 5 ביוני 2011 (IDT)
 4. מקווה להגיע (מכיוון שבלילה שלפני אהיה בחתונה של חבר טוב, אז הגעתי תלויה בכך שאצליח להתעורר בבוקר). ALC • ד' בסיוון ה'תשע"א • 19:29, 5 ביוני 2011 (IDT)
 5. Ewan2 - שיחה 11:56, 9 ביוני 2011 (IDT)
 6. מקווה להגיע. אלדדשיחה 07:00, 10 ביוני 2011 (IDT)
 7. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 07:46, 10 ביוני 2011 (IDT)

הר טוב[עריכת קוד מקור]

תכנית הסיור - הסיור הוא בשרידי המושבה ובמוזיאון והרחבה לגבי תולדות ההתיישבות במקום וסיפור נטישתו
תאריך: יום שישי, 8 ביולי
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: בכניסה לאזור התעשיה הרטוב א על כביש 38 כק"מ לאחר צומת שמשון (לכיוון בית שמש) מפה
מדריך: יוסי לוי, נצר לחלוצי המושבה וחוקר עצמאי של תולדות המושבה
משך הסיור: כ-3 שעות
10 שקלים תשלום כניסה למוזיאון משתתפים:

 1. דרור - שיחה 12:49, 29 במאי 2011 (IDT)
 2. מעוניין, ואנסה גם לעניין משפחה וחברים. Gbenny - שמרו על הדולרים של הקונפדרציה, הדרום עוד יקום מחדש! Save your Confederate money, boys, the South shall rise again - שיחה 14:20, 29 במאי 2011 (IDT)
 3. קל"ב ובחופש! מקווה לבוא עם שני ילדים. ‏עמיחישיחה 00:33, 30 במאי 2011 (IDT)
  ככל הנראה לא אגיע בסוף, יש מסיבת סיום בגן של בתי. ‏עמיחישיחה 10:28, 7 ביולי 2011 (IDT)
 4. מקווה להגיע אך עדיין לא יכול לדעת. ALC • כ"ו באייר ה'תשע"א • 06:53, 30 במאי 2011 (IDT)
 5. --Yoavd - שיחה 06:20, 5 ביוני 2011 (IDT)
 6. Ewan2 - שיחה 11:57, 9 ביוני 2011 (IDT)
 7. מתכנן להגיע. אינשאללה גם דקי תוכל להגיע יפתח ש. - דברו אתי! 12:58, 27 ביוני 2011 (IDT)
 8. יש מצב ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 19:02, 5 ביולי 2011 (IDT)
 9. נשמע נדיר ומרתק. אני מאד רוצה לבוא. נראה אם נמצא סידור לילדים (או לפחות לזה בן השנה וחצי שיעשה בלגן). תמרה שיחה 19:20, 5 ביולי 2011 (IDT)

מהי תוכנית הסיור[עריכת קוד מקור]

אצלי זה לא קל"ב, אז כדי שאוכל להחליט אם להגיע או לא, רצוי שאדע מהי תוכנית הסיור. תודה Hanay שיחה 07:13, 30 במאי 2011 (IDT)

אף אחד לא עונה מהי תכנית הסיור, כנראה לא רוצים אותי בסיור הזה Face-smile.svg Hanay שיחה 18:07, 4 ביוני 2011 (IDT)
המדריך, יוסי לוי, נצר לחלוצי המושבה, הוא חוקר עצמאי של תולדות המושבה. בעקרון הסיור הוא בשרידי המושבה ובמוזיאון והרחבה לגבי תולדות ההתיישבות במקום וסיפור נטישתו. מקום מפגש ופרטים נוספים יפורסמו בשבוע הבא, כאשר יחזור מחו"ל. Ranbar - שיחה 21:49, 24 ביוני 2011 (IDT)
וואו, סוף סוף מישהו התייחס לפנייתי Face-smile.svg Hanay שיחה 06:04, 25 ביוני 2011 (IDT)

חיפה העיר התחתית[עריכת קוד מקור]

תאריך: 2 בספטמבר 2011
שעת המפגש: 9:00, הקדמתי את הסיור לשעה 09:00, פחות חם. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 12:32, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
מקום המפגש: ליד מסגד אל-ג'רינה רח' נתנזון
חניה - יש חניה בשפע ברחוב נתנזון, ובחניונים של משרדי הממשלה.
הגעה ברכבת ישראל - ניתן גם להגיע ברכבת ישראל, יש לרדת בתחנת הרכבת חיפה מרכז - השמונה ללכת מזרחה בדרך העצמאות לכיוון מגדל המפרש - רואים את המגדל בברור כשיוצאים ממגרש החניה שמדרום לתחנה. בצד ימין של הרחוב, מיד אחרי מסגד אל-ג'רינה פונים ימינה ברחוב הסראיה, ונמצאים בחזית של המסגד. מאד קל. הליכה נעימה ברגל של 10 דקות. שם אחכה לכולם בשעה 09:00.
מדריכה: חנה
משך הסיור: כ-3 שעות. בסיום הסיור נלך לאכול צהריים במסעדת "נבילה", מסעדה לבנונית (לצערי אין כמעט מסעדות כשרות בחיפה), ולאחר מכן אמנון שביט מזמין את כולנו לביתו החדש בהדר הכרמל לנוף ואבטיח.
תכנית הסיור - חיפה של פעם, חיפה של תקופת דאהר אל עומר, חיפה העות'מאנית, חיפה של המנדט הבריטי. הסיור יכלול את בית החסד, מסגד אל-ג'רינה, מסגד א-זע'יר, מתחם אל-פאשה, כיכר פייסל, המרכז המסחרי הישן, דרך יפו (חיפה), בניין הסיטי, מלון אחד ממלונות הרצליה, כיכר חמרה ועוד. בקיצור, אני אציג בפניכם את המקומות עליהם כתבתי ערכים, ואת אלה שאני מתכננת עוד לכתוב. ונסיים בדג של גילגמש
משתתפים:

 1. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 13:28, 8 באוגוסט 2011 (IDT)
 2. סיור איתך, אני לא מפספסת. Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 14:11, 8 באוגוסט 2011 (IDT)
 3. גם אני תומר - שיחה 14:12, 8 באוגוסט 2011 (IDT)
 4. מאוד רוצה. אדע רק ממש לפני. ‏sir kiss שיחה 14:17, 8 באוגוסט 2011 (IDT)
 5. כן. אני בטוח. לגבי האישה והילדה עוד לא • עודד (Damzow)שיחה • 14:30, 8 באוגוסט 2011 (IDT)
 6. בשם המחתרת הדאהריסטית, ואולי אביא גם עוד כמה דאהריסטים. פומפריפוזה - שיחה 19:17, 8 באוגוסט 2011 (IDT)
 7. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:47, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
 8. את הנסיעה הלוך אעשה בכרמלית. תמורת טרמפ חזרה הביתה אזמין את הנוכחים לאבטיח קר + תצפית על הדר והנמל ממרפסת ביתי החדש. אמנון שביטשיחה 17:53, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
 9. איזה כיף - בטוח שאבוא! ‏Ldorfman‏ • שיחה 19:45, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
  עדכון: אולי אפילו אביא אורח - את אבא שלי. ‏Ldorfman‏ • שיחה 14:34, 1 בספטמבר 2011 (IDT)
 10. דרור - שיחה 10:18, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
 11. הייתי רוצה לבוא, אשתדל מאוד. רחל - שיחה 21:20, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
 12. אומנות - שיחה 14:53, 11 באוגוסט 2011 (IDT)
 13. יש סיכוי לטרמפ? אני מהמרכז. Nachy (גוונא) שיחה 14:57, 26 באוגוסט 2011 (IDT)
  נחי, למה שלא תשאל את אריאל? חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 07:35, 28 באוגוסט 2011 (IDT)
  מצטרף לחיפוש טרמפ! מירושלים ואם לא אז מהמרכז. ‏sir kiss שיחה 14:18, 28 באוגוסט 2011 (IDT)
  יכול לאסוף אותכם ב-8:00 בבוקר מרכבת מרכז בתל אביב. דרור - שיחה 14:30, 28 באוגוסט 2011 (IDT)
  תופס מקום ראשון! תודה דרור. ‏sir kiss שיחה 15:49, 28 באוגוסט 2011 (IDT)
  אני גם רוצה! שמונה בבוקר אני שם! • עודד (Damzow)שיחה • 12:02, 1 בספטמבר 2011 (IDT)
 14. אברהם אמיר - שיחה 21:53, 1 בספטמבר 2011 (IDT)

יפו בעקבות מוחמד אבו-נבוט ועוד[עריכת קוד מקור]

תאריך: 28 באוקטובר
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: כיכר השעון
חניה: מכיכר השעון, יוצאים לרחוב העלייה השנייה, ולאחר כמה עשרות מטרים, פונים ימינה לטיילת חומת הים, במקום מגרש חניה על מגרש ללא אספלט, בשעות הבוקר חניה בשפע.
מדריך: אריאל
משך הסיור: כ-3 שעות
תוכנית הסיור: יעודכן
משתתפים:

חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 12:30, 10 באוגוסט 2011 (IDT). לצערי גם אני מבטלת. במקום סיור זה אני יוצאת לטיול של יומיים שיתחיל בגליל באזור בית ג'אן ניכנס ל הוטה 6 ראו כאן ונמשיך בכרמל באזור נחל גלים כולל מערת אורנית. אז אני אביא תמונות אחרות. ובפעם אחרת אבקש מאריאל, סיור ספיישל Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 05:11, 17 באוקטובר 2011 (IST)
 1. (קל"ב) :) Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 12:41, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
 2. Ewan2 - שיחה 00:38, 11 באוגוסט 2011 (IDT)
 3. אומנות - שיחה 14:54, 11 באוגוסט 2011 (IDT)
  שפם אדום - שיחה 20:48, 13 באוגוסט 2011 (IDT)רציתי מאוד אבל זה לא מסתדר.
 4. דרור - שיחה 11:59, 14 באוגוסט 2011 (IDT)
 5. אשתדל. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 21:31, 17 באוגוסט 2011 (IDT)
 6. +2 תומר - שיחה 21:46, 17 באוגוסט 2011 (IDT)
 7. אולי (ענייני זמינות רכבות) אגיע ‏Ldorfman‏ • שיחה 14:35, 1 בספטמבר 2011 (IDT)
 8. מקווה. שלומגר - שיחה 16:30, 13 בספטמבר 2011 (IDT)
 9. לא מבטיחים, אבל נעשה מאמץ, יפתח ודקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 20:02, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
 10. מקווה מאוד, אעשה כל מאמץ. +2 ‏sir kiss שיחה 06:56, 15 בספטמבר 2011 (IDT)
  מקווה מאוד, יעל י 12:13, 2 באוקטובר 2011 (IST)
  אך נבצר; תהנו מיפו ומהים, יעל י 18:26, 22 באוקטובר 2011 (IST)
 11. עידן ד - שיחה 23:50, 25 באוקטובר 2011 (IST)
 12. אנחנו נגיע, בין 3-4 אנשים. Amichay - שיחה 16:08, 26 באוקטובר 2011 (IST) למרבה הצער, לא נוכל להגיע... מקווים שתיהנו! Amichay - שיחה 07:50, 28 באוקטובר 2011 (IST)

טרמפ מאחת מתחנות הרכבת?[עריכת קוד מקור]

האם מישהו מהבאים עובר לייד אחת מתחנות הרכבת בת"א בדרכו למקום המפגש? אם כן, אשמח להצטרף אליו. ‏Ldorfman‏ • שיחה 02:32, 27 באוקטובר 2011 (IST)

מה עם אבא שלך בסוף? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 16:16, 27 באוקטובר 2011 (IST)

כפר קרע - מבט חדש לכפר הערבי בוואדי ערה[עריכת קוד מקור]

תאריך: 18 בנובמבר 2011
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: בכניסה לקיבוץ ברקאי. לבאים מכיוון צפון בכביש 6: בכניסה לכפר קרע ליד חנות הירקות.
חניה - במקום.
ארגון - דרור, אריאל
מדריך: מתנדב מהמרכז להדרכה תיכנון וארגון טיולים באזור עמק חפר ומנשה
משך הסיור: כ-3.5 שעות
רקע: כפר קרע היא מועצה מקומית בנחל עירון, המוטו של תושבי הכפר הוא כי על מנת להתפרנס, האפשרויות הן או ללמוד, או להיות פועל שחור, ולכן בכפר קרע מספר האקדמאים ביחס למספר הנפשות, מן הגדולים ולא רק במגזר. כפר קרע מחזיק בשיא הישראלי של מספר הרופאים יחסית לגודל האוכלוסייה. ביניהם מנהלי מחלקות, ומרצים בפקולטות לרפואה. בכפר קרע רואים חשיבות עליונה, בקידום ההבנה, והחיים המשותפים בין יהודים לערבים.
תכנית הסיור: נטייל קצת ברחובות הכפר, ונצלם תמונות למכביר של הרחוב בכפר, מבנים ואתרים ייחודיים. נעבור גם בחלק העתיק עם המסגד הראשון, ושרידי הבתים החרבים.
נמשיך למועצה המקומית ונקבל הסבר קצר על הכפר, היסטורית גאוגרפית וכלכלית. מידע זה יוכל לסייע לנו בהשלמת הערך על כפר קרע.
בכפר קרע קיים מרכז מו"פ וגן מדע של משרד המדע והטכנולוגיה, נבקר במקום, ונשמע על אנרגיה חלופית.
משם נמשיך לביתו של מוחמד קלאש, אמן הקליגרפיה, נראה ערבסקות, נקבל הסבר, ונתרשם מאישיותו המיוחדת של האמן.
לא נפסח על בית הספר "גשר על הוואדי" של עמותת יד ביד בו לומדים תלמידים ערבים ויהודים ביחד בעברית וערבית. נצלם ונצבור חומר, שיאפשר לנו להרחיב ולהפריד את הערך על בית הספר, מהערך על העמותה.
כשמצלמותינו עמוסות, וכרסותינו ריקות, נחזור לאכול במסעדה כשרה במחיר סמלי של 45 ש"ח.
הנכם מבקשים לאשר השתתפותכם בסיור, ובנפרד השתתפותכם בארוחת צהרים.
משתתפים

 1. גם בסיור, גם בארוחה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:30, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
 2. גם בסיור, גם בארוחה. שי.ו. - שיחה 15:00, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
  נשמע מעניין. זה עוד רחוק בשביל שאני אדע אם אני אוכל לבוא. תנו לי תזכורת לקראת. emanשיחה 21:11, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
  עדיין חולה ): ‏ emanשיחה 02:19, 17 בנובמבר 2011 (IST)
 3. דרור - שיחה 10:19, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
 4. Ewan2 - שיחה 00:40, 11 באוגוסט 2011 (IDT)

לצערי ברגע האחרון הצטרכתי להישאר בבית. בעקבות הגשמים ועבודה לא טובה שנעשתה בעת התקנת המזגן ,יש לי שטפון בבית, כעת אני מחכה לטכנאי שיתקן את חורי הצינור של המזגן בקיר החיצוני.Ewan2 - שיחה 08:09, 18 בנובמבר 2011 (IST) Ewan2 - שיחה 08:09, 18 בנובמבר 2011 (IST)

 1. חומוס לנצח. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 21:32, 17 באוגוסט 2011 (IDT) לצערי לא אוכל להשתתף, כי באותו זמן אהיה בסיור ויקיפדים במומבאי. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 09:54, 15 בנובמבר 2011 (IST)
 2. מקווה שיסתדר בתאריך זה. אמנון שביטשיחה 21:25, 22 באוגוסט 2011 (IDT)
 3. פומפריפוזה - שיחה 19:29, 13 בספטמבר 2011 (IDT) בונ'ה זה יוצא לי נורא קרוב!
 4. קצת קשה להתחייב כרגע ונודיע סופית בסמוך לסיור, יפתח ודקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 20:04, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
  בבדיקה נוספת - זה נופל על היארצייט של אשתי רחל ע"ה. לא אוכל להגיע. יפתח ש. - דברו אתי! 14:30, 14 באוקטובר 2011 (IST)
 5. מיכאלי - שיחה 21:15, 15 בספטמבר 2011 (IDT)
 6. כבר אמרתי בעל-פה שאגיע, אז הנה אני מתחייב בכתב. ‏Ldorfman‏ • שיחה 06:37, 17 בספטמבר 2011 (IDT)
  עדכון: אבוא ואביא גם את אבי. ניתן גם להוסיף עוד שניים לארוחה. ‏Ldorfman‏ • שיחה 22:16, 17 בנובמבר 2011 (IST)
 7. גם בסיור וגם בארוחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 06:10, 25 בספטמבר 2011 (IDT)
 8. אברהם אמיר - שיחה 11:22, 28 באוקטובר 2011 (IST)
 9. גילגמש שיחה 11:47, 4 בנובמבר 2011 (IST)
 10. סיור וארוחה. תומר - שיחה 22:31, 6 בנובמבר 2011 (IST)
 11. סיור וארוחה. האנציקלופדיסט.
 12. סיור וארוחה.אילנה + יואב דותן (yoavd מחוץ לחשבון)
 13. גם וגם. ענת ו-Noon - שיחה 19:10, 17 בנובמבר 2011 (IST)

הודעה חשובה - הסיור יתקיים[עריכת קוד מקור]

כידוע מחר עשוי לרדת גשם, נתבקשתי להודיע למשתתפים שאל לכם לחשוש מן הגשם. הסיור ברובו מתקיים במקומות מקורים, וכמובן יש להצטייד במטריות ליציאה מן הרכבים. אנשי מועצת כפר קרע מחכים לנו בכליון עיניים, והחוויה אמורה להיות עצומה. הוויקיפדים אכן מתוקים, אך אינם עשויים מסוכר ואין חשש שיינמסו. אני קורא לעוד חברים להשתתף. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:56, 17 בנובמבר 2011 (IST)

לא לדאוג, אני אגיע עם נעליים שמתאימות גם לבוץ Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:19, 17 בנובמבר 2011 (IST)

נווה צדק ותל אביב הקטנה[עריכת קוד מקור]

תאריך: 9 בדצמבר 2011
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: ברחבת מרכז סוזן דלל נווה צדק
חניה - חנייה בתשלום - בסמוך לבית הטקסטיל ומלון דן פנורמה, בחניית מתחם התחנה, ובחניון של עיריית תל אביב ברחוב יהושע הלחמי - מערבי ומקביל להרצל.
ארגון - דרור, יעל
מדריך: יעל
משך הסיור: כ-3 שעות
רקע: סיור ארכיטקטוני וציד זוויות לצילום של הישן והחדש; מבט על מאבק האיתנים בין שימור נכסי צאן ברזל היסטוריים לבין ביקוש כלכלי כביר בעקבותיהם, אשר הורס וגם בונה, ויוצר מישלב עירוני חדש. הכרות עם האישים והמשפחות שייסדו את נווה צדק; האמנם היתה השכונה היהודית הראשונה מחוץ ליפו? והאמנם אחוזת בית-תל אביב היא השכונה והעיר העברית הראשונה? נתוודע אל 66 מייסדי תל אביב; הם היו אליטה יישובית, ובה מגוון מייצג של עדות, מגזרים ותחומי פעילות; וכיצד טביעת אצבעותיה ניכרת עד היום בחברה הישראלית? ומדוע בחר בן גוריון להכריז דווקא בה על מדינת ישראל?
תוכנית הסיור: נתחיל בבתים ובסמטאות של נווה צדק, השכונה של י"ח ברנר, דבורה בארון, הראי"ה קוק וש"י עגנון; ונמשיך אל רחובות "אחוזת בית": אחד העם, הרצל, שדרות רוטשילד, ונחלת בנימין; נסייר בתערוכות האמנות, הצילום והארכיטקטורה במבואות מגדל שלום (כניסה חופשית) ובבית דיזנגוף, בשני חלקיו: אולם הכרזת המדינה (כניסה כרוכה בתשלום סמלי) ובמוזאון התנ"ך (כניסה חופשית).
ארוחת צהריים: נאכל ארוחה במסעדה צמחונית כשרה נהדרת בנחלת בנימין.

 1. דרור - שיחה 15:58, 13 בספטמבר 2011 (IDT)
 2. בשמחה! מוטי פנחסי - שיחה 01:56, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
 3. רק בגלל המסעדה. Nachy שיחה 03:08, 14 בספטמבר 2011 (IDT) בעצם אולי, למה לימודים. Nachy שיחה 21:26, 3 בנובמבר 2011 (IST)
 4. אשמח מאוד, יחיינו ויזכנו. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 09:28, 16 בספטמבר 2011 (IDT)
 5. Ldorfman‏ • שיחה 06:38, 17 בספטמבר 2011 (IDT)
 6. מגיעה בטוח. Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 10:30, 17 בספטמבר 2011 (IDT)
 7. רחל - שיחה 15:26, 28 באוקטובר 2011 (IST)
  בלי נדר Assayas שיחה 10:03, 29 באוקטובר 2011 (IST). מצטער, לא יתאפשר לי להגיע.Assayas שיחה 16:07, 4 בדצמבר 2011 (IST)
 8. Ewan2 - שיחה 12:11, 4 בנובמבר 2011 (IST)
 9. כמו יפתח ודקי. --‏sir kiss שיחה 13:08, 10 בנובמבר 2011 (IST)
 10. --RoyTekשיחה 21:01, 19 בנובמבר 2011 (IST)
 11. אברהם אמיר - שיחה 09:19, 30 בנובמבר 2011 (IST)
 12. יש מצב אולי. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:32, 3 בדצמבר 2011 (IST)
 13. תומר - שיחה 23:52, 3 בדצמבר 2011 (IST)
 14. כמו אוֹרי, ויתכן אף בהרכב מורחב. עמית - שיחה 00:00, 4 בדצמבר 2011 (IST)

מצעד זכויות האדם[עריכת קוד מקור]

תהיו מודעים לכך שמחר, יום הסיור, יתקיים בתל אביב מצעד זכויות האדם. הוא אמנם יתקיים משעה 10:00 בין כיכר הבימה לכיכר רבין, אבל צפו לקשיי תנועה גם בהגעה וגם לאחר הסיום. יפתח ש. - דברו אתי! 09:34, 8 בדצמבר 2011 (IST)

אופרה ברוטשילד[עריכת קוד מקור]

מומלץ לכם להמשיך אחרי הסיור לשם - יהיו כמה מוקדים של זמרי וזמרות אופרה בלבוש מלא בקטעי שירה ומוסיקה לאורך השדרה. מהשעה 12:00 עד 15:30 בערך. בשבוע שעבר היה ממש נחמד (אבל יביא גם לעומס כבד של כלי רכב ואנשים במקום). ALC • י"ב בכסלו ה'תשע"ב • 14:41, 8 בדצמבר 2011 (IST)

מזג האוויר[עריכת קוד מקור]

אל תיבהלו מהגשם שיורד כרגע, מחר צפוי להיות בהיר. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:30, 8 בדצמבר 2011 (IST)

דרוש מקור Im-yahoo.svg מוטי פנחסי - שיחה 15:56, 8 בדצמבר 2011 (IST)

טרמפ?[עריכת קוד מקור]

מישהו מגיע מנתניה? (או צפונית לנתניה...) אשמח לאיסוף ו/או החזרה מוטי פנחסי - שיחה 15:56, 8 בדצמבר 2011 (IST)

נתניה - כל תולדות העיר דרך רחוב אחד[עריכת קוד מקור]

הסיור בחסות ויקימדיה ישראל ובאדיבות המוזיאון לתולדות נתניה ומינהלת התחדשות מרכז העיר, עיריית נתניה.
תאריך: 20 בינואר 2012
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: רחוב הרצל פינת דיזנגוף, ליד פסל הכלייזמרים
חניה - חניון עירוני חינם בשישי ברחוב דיזנגוף מול 37 (מיד לאחר החניון בתשלום), בכחול לבן חינם אך לא בהרצל, ואם אין מקום, אפשר גם בחניונים בתשלום.
מדריך: מיקי לחיאני, המוזיאון לתולדות נתניה
משך הסיור: כשעתיים
פרטי הסיור: יציאה מהכלייזמרים - הרצל / דיזנגוף.

המדרחוב
ככר העצמאות: קולנוע אסתר, שמות הרחובות והככרות השונים, סיפור ההעפלה בנתניה, המצוק, קולנוע אסתר, גן המלך, מעט מהטיילת, המעלית לים
חזרה להרצל דרך המדרחוב
בית הכנסת הגדול "שונה הלכות"-הראשון בנתניה
רחוב הרצל 15 - בית המוסדות - העירייה הראשונה
רח' תל חי - השוק הראשון ובית העירייה השני
כיכר המייסדים, בית לנדא
ככר ציון - תחנת אג"ד הראשונה, תצפית על תנועת חיילים מהצבא הבריטי ובתים בסגנון באוהאוס.
שוק נתניה - מעצמת יהלומים פעם, שוק ססגוני היום.

ארוחת צהריים: במסעדת צ'צ'ו המיתולוגית בשוק נתניה המתחדש, טריפוליטאית אסלית. (הארוחה בתשלום)

 1. דרור - שיחה 16:30, 2 בנובמבר 2011 (IST)
 2. רחל - שיחה 21:32, 3 בנובמבר 2011 (IST)
 3. מוטי פנחסי - שיחה 23:38, 2 בנובמבר 2011 (IST)
 4. Ewan2 - שיחה 16:32, 17 בנובמבר 2011 (IST)
 5. נשמע מעניין. אשתדל להגיע. לירן (שיחה,תרומות) 13:57, 25 בנובמבר 2011 (IST) לצערי לא אהיה באיזור ביום שישי, כך שלא אוכל להגיע. מקווה שתהנו. לירן (שיחה,תרומות) 22:13, 17 בינואר 2012 (IST)
 6. קל"ב, אז אגיע. לא בטוח שאשאר עד הסוף. דולבשיחה 20:55, 6 בדצמבר 2011 (IST)
 7. נשמע מעניין. אשתדל להגיע. Ranbar - שיחה 00:09, 7 בדצמבר 2011 (IST)
 8. Ldorfman‏ - ואביא גם את אבי. שיחה 03:19, 1 בינואר 2012 (IST)
 9. ניר ודל, משתמש:Nirvadel
 10. כנראה תומר - שיחה 18:27, 8 בינואר 2012 (IST)
 11. Avi1111 - שיחה 12:51, 18 בינואר 2012 (IST)
 12. אגיע יחד עם אשתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 19:03, 18 בינואר 2012 (IST)

לב תל אביב[עריכת קוד מקור]

תאריך: - 9 במרץ 2012
שעת המפגש: - 10:00
מקום המפגש: - בית דיזנגוף, שדרות רוטשילד 16
חניה - חנייה בתשלום בחניונים של העירייה או חניונים פרטיים
ארגון: - דרור, משתמש:יעל י
מדריכה: משתמש:יעל י
משך הסיור: כ-3 שעות
רקע: סיור אדריכלי והיסטורי בין "סגנון החלומות" (וחלומות שהתממשו) לבין "הסגנון הבינלאומי" (בין הכרח לסדר חדש). משדרות רוטשילד 16 נתחיל את סיורנו, ונתבונן על התמורות העצומות בשדרה, שיש בה מייצגים של תרבות ויצירה ישראלית כבר מאה שנה; נערוך הכרות עם כמה מדייריה בשנות העשרים והשלושים, ובתמורות של שני העשורים האחרונים, בין כלכלה מזדנקת השמיימה לבין שימור חומל של הבתים והאדריכלות הישנה ורוח הזמן שהיה מייצגת, כגון "בית ועד הקהילה" ו"השגרירות הרוסית" לרגלי מגדלי חברות הפיננסים הגדולות של המשק הישראלי. ומשם נמשיך אל הרחובות והמבנים שאוצרים הרבה: רחוב אחד העם, בצלאל יפה, אחד העם ומגדל המים הישן, נחמני, בלפור, שיינקין, מרכז בעלי מלאכה, העבודה ובית היסטורי אחד משנת 1922, סמטה פלונית וסמטה אלמונית ואריה בעל גוף, בית החלוצות ומצודת זאב, טשרניחובסקי עד שכונת נורדיה שמסתתרת מתחת וליד דיזנגוף סנטר, וביאליק, ומשם אל האזור רווי ההיסטוריה: כיכר מגן-דוד ואל כיכר ב' בנובמבר.
באמתחתנו נביא תמונות משנות העשרים והשלושים שבהן מופיעים הבתים והרחובות, ומכיוון שהרחובות נוכחים בספרות העברית נשתדל להפגש איתה במהלך הסיור כפי שהזמן ירשה.

 1. דרור - שיחה 15:58, 13 בספטמבר 2011 (IDT)
 2. לא מבטיחים, אבל נעשה מאמץ, יפתח ודקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 20:03, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
 3. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 15:21, 28 באוקטובר 2011 (IST)
 4. רחל - שיחה 15:25, 28 באוקטובר 2011 (IST)
 5. Ewan2 - שיחה 16:32, 17 בנובמבר 2011 (IST)
 6. מוטי פנחסי - שיחה 13:55, 25 בנובמבר 2011 (IST)
 7. בלי נדר Assayas שיחה 16:39, 6 בדצמבר 2011 (IST)
 8. Itzuvitשיחהויקיפדיה בצבע 03:37, 10 בדצמבר 2011 (IST)
 9. לא מבטיח, אנסה. רועישיחה 15:52, 31 בדצמבר 2011 (IST)
 10. Ldorfman‏ • שיחה 03:20, 1 בינואר 2012 (IST)
 11. אברהם אמיר - שיחה 12:05, 8 בינואר 2012 (IST)
 12. אשתדל לבוא, לא בטוחה. זה איזור הבית שלי, ילדות, נעורים, לימודים וזכרונות.שלומית קדם - שיחה 17:57, 8 בינואר 2012 (IST)
 13. יתכן+ • משתמשת:Amirki (שיחה) 15:43, 26 בינואר 2012 (IST)
 14. כנראה עם אשתי.Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 15:50, 26 בינואר 2012 (IST) - שיניתי - מצטער, למרות הרצון הרב, לא נוכל להגיע, אנו מארחים אצלנו מסיבת פורים.... ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 15:28, 13 בפברואר 2012 (IST)
 15. אעשה מאמץ. נעה - שיחה 14:27, 3 בפברואר 2012 (IST)
  אשתדל. תומר - שיחה 14:53, 3 בפברואר 2012 (IST) לצערי לא אוכל להגיע בשל אילוצים אוניברסיטאיים (יום חופש אינו יום חופש אם לא קובעים שיעור השלמה למחרת). תומר - שיחה 12:24, 8 במרץ 2012 (IST)
 16. רוצה, אשתדל, אילוצים. --‏sir kiss שיחה 14:51, 5 במרץ 2012 (IST)
 17. מקווה להגיע + אשתי --Yoavd - שיחה 17:04, 7 במרץ 2012 (IST)
 18. עידן ד - שיחה 09:54, 8 במרץ 2012 (IST)
 19. אומנות - שיחה 07:58, 9 במרץ 2012 (IST)

ירושלים - הרובע הארמני[עריכת קוד מקור]

תאריך: 23 במרץ 2012
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: שער יפו
חניה - מומלץ להגיע ברכבת הקלה (תחנת "העירייה"). אפשר להגיע ברכב ולהחנות בחניון ממילא.
מדריך: מדריך מתושבי הרובע
משך הסיור: כ-3.0 שעות
פרטי הסיור: סיור בתוך הרובע הארמני, נבקר בכנסיית ג'יימס הקדוש ובספרייה הארמנית, וניפגש עם אנשי הרובע.

 1. חשבתי שאוכל להגיע, אך התחייבות משפחתית מונעת זאת ממני. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:48, 21 במרץ 2012 (IST)
 2. May the Force be with youשיחה 20:46, 21 במרץ 2012 (IST)
 3. אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:38, 21 במרץ 2012 (IST)
 4. --Yoavd - שיחה 08:43, 22 במרץ 2012 (IST)
 5. --Lantuszka - שיחה 20:59, 22 במרץ 2012 (IST)
 6. אולי אגיע.Ewan2 - שיחה 00:47, 23 במרץ 2012 (IST)

שכונת בקעה בירושלים[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 27 באפריל 2012
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: תחנת דלק פז בדרך בית לחם (ליד פסי הרכבת ורחוב הרכבת)
חניה - בחינם - בגן הפעמון או ברחובות הפנימיים של בקעה, במדחנים - במתחם הרכבת או ברחוב הרכבת
מדריכה: - תמרה
משך הסיור: כ-4 שעות

 1. דרור - שיחה 14:37, 21 במרץ 2012 (IST)
 2. --‏sir kiss שיחה 18:55, 21 במרץ 2012 (IST) ואצרף אלי עוד זוג או יותר (למטרות מסיון).
 3. May the Force be with youשיחה 20:47, 21 במרץ 2012 (IST)
 4. דווקא כשאני לא בארץ באים לבקר? עידושיחה 09:41, 25 במרץ 2012 (IST) קל"ב. עידושיחה 22:06, 4 באפריל 2012 (IDT)
 5. אשמח לטרמפ מהמרכז (ר"ג) ו/או בחזרה. אהרן - שיחה 11:55, 4 באפריל 2012 (IDT)
 6. איזה כיף!! ‏Harel‏ • שיחה 21:06, 4 באפריל 2012 (IDT)
 7. Pinchas n - שיחה 18:25, 17 באפריל 2012 (IDT)
 8. אינה
 9. גל ר.
 10. מלי אקסלרוד
 11. --Yoavd - שיחה 10:42, 20 באפריל 2012 (IDT)
 12. מגיעה עם חברה - למעוניינים בטרמפ מהמרכז. נעה - שיחה 20:24, 20 באפריל 2012 (IDT)
 13. +1 תומר - שיחה 23:01, 20 באפריל 2012 (IDT)
 14. לא אשאר עד הסוף, בגלל הפגנת ה-1 במאי Smadarr - שיחה 20:22, 21 באפריל 2012 (IDT)
 15. דיאנה שטייגלר
 16. הצעדן - שיחה 14:39, 24 באפריל 2012 (IDT)
 17. אשתדל. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:24, 24 באפריל 2012 (IDT)
 18. עפרה ודוד שי - שיחה 21:13, 26 באפריל 2012 (IDT)

שביל הדסה, עין כרם[עריכת קוד מקור]

תאריך: 25 במאי 2012
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: - כיכר שושנה בירן (הכניסה העליונה להדסה) – חנייה חינם בתוך הקמפוס למשתתפי הסיור
למגיעים בתחבורה ציבורית, קווים 19 או 27 להדסה עין כרם.
חניה -
מדריך: יעקב שרייבמן
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: יעקב שרייבמן שניהל את הקמת היכל האישפוז החדש בהדסה. הטיול הוא בשביל שסובב את קמפוס עין כרם, מחבר בין שבילים קיימים (ובתוכם גם חלק משביל ישראל), דרכים עתיקות, ושבילים שנפרצו במיוחד, במסלול שארכו כ-6 ק"מ, ואורך כ-4 בשעות (אפשר בנקודת מסוימות לחתוך ולחזור עצמאית לציביליזציה). בדרך נעבור את עין שריג, עין חינדק, "הכותל המערבי הקטן", שרידים מרשימים של תרבות חקלאית עתיקה. חובה להביא נעלי הליכה, מים (לפחות 2 ליטר לאדם ואם צפוי יום חם – יותר; וכמובן כובע, קרם שיזוף, קצת מזון ונשנושים וכו.

 1. דרור - שיחה 19:51, 29 באפריל 2012 (IDT)
 2. מגיעה :). Itzuvit - שיחה 21:13, 29 באפריל 2012 (IDT)
 3. --Yoavd - שיחה 23:37, 29 באפריל 2012 (IDT)
 4. מקווה שכןEwan2 - שיחה 04:30, 30 באפריל 2012 (IDT)
 5. אם יירצו האלים. רועישיחה 16:30, 3 במאי 2012 (IDT)‏יום הגשת הפרוייקט של ה-PHP. יש דחייה, יכול להיות.
 6. Smadarr - שיחה 17:15, 8 במאי 2012 (IDT)
 7. אפשר להרשם לשני מקומות? בתודה אסתר - שיחה 18:33, 9 במאי 2012 (IDT)
  כן, גם אורחים יכולים להצטרף לסיורים. בברכה, רחל - שיחה 07:51, 11 במאי 2012 (IDT)
 8. נעה - שיחה 22:28, 13 במאי 2012 (IDT)
 9. Gbenny - שיחה 10:28, 14 במאי 2012 (IDT)
 10. תומר - שיחה 12:25, 17 במאי 2012 (IDT)
 11. אנחנו נגיע, יעל ואבינועם זאבי
 12. דיאנה שטייגלר + נילי
 13. האם מישהו מגיע מתל אביב, אני זקוק לטרמפ, ,תודה, יואב Yoavm74 - שיחה 21:15, 22 במאי 2012 (IDT)
 14. לצערי נבצר מאתנו להגיע לטיול - לא לחכות לנו! - יעל ואבינועם זאבי
 15. מיכל רוזנטל

כפר כמא[עריכת קוד מקור]

תאריך: 22 ביוני 2012
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: כניסה לכפר מכביש 767. ר' את השלט בתמונה. קשה לפספס. טלפון למי שהולך לאיבוד: 050.6950507 (אמיר).
משך הסיור: כ־3 שעות
מדריך: אייבק נפסו (משתמש:Beco1977)

 1. דרור - שיחה 19:13, 10 באוקטובר 2011 (IST)
 2. מקווה שכןEwan2 - שיחה 11:27, 2 בפברואר 2012 (IST)
 3. אמיר א׳ אהרוני, יש מקום ברכב מירושלים בבוקר, צרו קשר לפרטים - שיחה 23:39, 21 במרץ 2012 (IST)
 4. משתמש:Nirvadel
 5. Ldorfman‏ • שיחה 23:41, 7 באפריל 2012 (IDT)
 6. מקווה להגיע אבל אדע רק ביום חמישי בערב. --Yoavd - שיחה 19:09, 17 ביוני 2012 (IDT) עכשיו ברור לי שלא אוכל לבוא - היום בערב מגיעה לנו אורחת מחו"ל למשך יום וחצי... נתראה בסיור הבא. --Yoavd - שיחה 17:43, 21 ביוני 2012 (IDT)
 7. אברהם אמיר - שיחה 18:01, 18 ביוני 2012 (IDT)
 8. בלי נדר. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:06, 18 ביוני 2012 (IDT)
 9. כמעט בטוח. Tzafrir - שיחה
 10. מישהו מגיע מהמרכז? מחכה לטרמפ, יואב 11:06, 21 ביוני 2012 (IDT)
 11. משתמש:ruvenj
 12. רוֹנִי לֵב-אוֹר : Ronny Lev-Or - שיחה 18:49, 21 ביוני 2012 (IDT)
 13. יש מצב לטרמפ מצומת נתניה או צומת בית ליד? רחל - שיחה 19:11, 21 ביוני 2012 (IDT)

באקה אל גרביה[עריכת קוד מקור]

תאריך: 6 ביולי 2012
שעת המפגש: 09:00
מקום המפגש: מכללת אלקסמי.
מדריך: אברהים מואסי - סגן ראש העיר
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: סיור באתרי העיר.

סיור המאורגן בשיתוף פעולה עם עיריית באקה אל גרביה ויכלול את האתרים החשובים בעיר בת 400 השנים. ניתן להביא ילדים. הסיור יתחיל בשעה מוקדמת יחסית (09:00), היות ומדובר ביום קיץ וכדאי לסיים לפני שיהיה חם מידי. האתרים בהם נבקר: (א) מכללת אלקאסמי (המעוצבת כמו מבצר עתיק) (ב) מוזיאון העתיקות (ג) באר בורין (ד) באר באקה - הבאר ההיסטורית של היישוב (ה) רחוב המסחר הראשי של העיר (ו) בית הבד העתיק (ז) גדר הביטחון (חומת ההפרדה) (ח) הארמון הישן של ח"כ פארס חמדאן (ט) "השכונה הישנה" עם מקאם שייח' אלעג'מה (י) תצפית על כביש 6 והיישובים באקה וג'ת. לשאלות נוספות: מיכאלי - שיחה

 1. מיכאלי - שיחה 17:15, 18 ביוני 2012 (IDT)
 2. יחד עם אשתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 19:27, 18 ביוני 2012 (IDT)
 3. כנראה אביא גם את אבי ‏Ldorfman‏ • שיחה 03:38, 30 ביוני 2012 (IDT)
 4. כנראה מגיע Yoavg74 - שיחה 12:08, 30 ביוני 2012 (IDT)
 5. מגיע עם רעיתי משתמש:ruvenj
 6. אגיע עם בת הזוג שלי משתמש ALTH1
  אני לא אוכל לבוא, בגלל חופשה בחו"ל.Ewan2 - שיחה 02:20, 2 ביולי 2012 (IDT)
 7. רוֹנִי לֵב-אוֹר : Ronny Lev-Or - שיחה 09:47, 3 ביולי 2012 (IDT): אגיע עם זוגתי וּבִתִּי
 8. Tzafrir - שיחה 22:29, 5 ביולי 2012 (IDT)

עפולה[עריכת קוד מקור]

תאריך: 27 ביולי 2012
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: רחבת הכניסה להיכל התרבות העירוני ברח' חטיבה תשע - הרחוב הראשי המוביל ממרכז עפולה לכיוון נצרת.
חניה - מגרש החניה העירוני מול היכל התרבות. ללא תשלום.
מדריך: אברהם אמיר
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: סיור באתרי העיר שנבנו מאז ייסודה בשנת 1925: בית פיינגולד, מצודת הטגארט שבלב העיר, מגדל המים שהוא מסמליה של העיר ובית הכנסת הגדול שהוקם בשנת 1927 שהוא פנינה ארכיטקטונית.

הסיור יכלול גם אתרים מלפני ייסוד העיר: תל העתיקות בלב העיר, שלו היסטוריה בת ארבעת אלפים שנה, תחנת רכבת העמק שהוקמה בשנת 1904, מרכז רפואי העמק שהוקם בשנת 1921, כפר ילדים שהוקם בשנת 1922 ולאחר מכן שימש, לפי הסדר, בסיס של משטרת היישובים העבריים, בסיס לאימוני דאייה שקדמו לחיל האויר ובסיס של חטיבת גולני בימי מלחמת העצמאות.

אם נספיק נגיע לשני חלקי העיר שנוספו לה לאחר הקמת המדינה - שכונות גבעת המורה ועפולה עילית..

 1. דרור - שיחה 14:01, 11 בדצמבר 2011 (IST)
 2. פומפריפוזה - שיחה 13:26, 14 במרץ 2012 (IST) רק בגלל המדריך...
 3. רק בגלל עפולה ;) יעל י 13:37, 14 במרץ 2012 (IST)
 4. אין על אברהם! Itzuvitשיחהויקיפדיה בצבע 14:00, 14 במרץ 2012 (IST)
 5. דוד שי - שיחה 13:50, 17 במרץ 2012 (IST)
 6. אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:40, 21 במרץ 2012 (IST)
  גם אני! (יש לי כבר היכרות עם עפולה...) מוטי פנחסי - שיחה 20:56, 5 באפריל 2012 (IDT)
  נ.ב. אשמח לטרמפ מנתניה Face-smile.svgמוטי פנחסי - שיחה כנראה שלא :-(
  ואני בניתי עליך לטרמפ קריצה רחל - שיחה 10:19, 6 באפריל 2012 (IDT)
 7. Ldorfman‏ עם אשתי • שיחה 23:42, 7 באפריל 2012 (IDT)
 8. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:39, 19 באפריל 2012 (IDT)
 9. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 17:10, 23 באפריל 2012 (IDT)
 10. מקווה שכן.Ewan2 - שיחה 04:32, 30 באפריל 2012 (IDT)
 11. אפשר גם לבוא? SegevAfriat - שיחה 14:24, 25 במאי 2012 (IDT)
  יחד עם אשתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 19:28, 18 ביוני 2012 (IDT) - מצטער, נקבע לי משהו אחר ביום שישי... ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 10:08, 19 ביולי 2012 (IDT)
  גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 07:28, 21 ביוני 2012 (IDT)
 12. אני לא רוצה לפספס את אמיר, אנסה בכל זאת. רועישיחה 01:15, 10 ביולי 2012 (IDT)
 13. רחל - שיחה 18:52, 20 ביולי 2012 (IDT)
 14. משתמש:ruvenj עם רעיתי.
  מקווה להגיע, לצערי לבד הפעם. --Yoavd - שיחה 21:15, 25 ביולי 2012 (IDT)
 15. גמאני ברישום מאוחר. Noon - שיחה 00:15, 27 ביולי 2012 (IDT)

מיזם ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת[עריכת קוד מקור]

במהלך חודשים ספטמבר ואוקטובר יערכו סיורים שיועברו על־ידי אנשי המועצה לשימור אתרים באתרי מורשת ברחבי הארץ. הסיורים פתוחים לציבור בלא תשלום. מספר המקומות מוגבל. תתקיים הרשמה מוקדמת לסיורים, והכניסה היא על בסיס מקום פנוי.

ההשתתפות בסיורים היא על בסיס מקום פנוי. הנרשמים יקבלו אישור הרשמה בדואל, ובו פרטי המפגש, ומיקומו המדוייק.

 • כאשר הוא מופיע, הסימן "האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים" מסמל שהאתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים.
תאריך הסיור משך הסיור עיר תיאור הסיור להרשמה
יום שישי, 14 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים צפת - העיר העתיקה ומוזיאון בית המאירי מוזאון "בית המאירי" הוא אחד השרידים האחרונים של הגרעין העתיק בצפת, אשר מארג בתיו המיוחדים נהרס לטובת בנייה חדשה. בסיור במוזאון נכיר את צפת העתיקה, את אורחות חיי הקהילה היהודית בקודש ובחול באמצעות המוצגים המיוחדים, שנאספו על ידי בן צפת, יחזקאל המאירי (1989-1934). המעבר בין חדרי המוזאון, האולמות המקומרים והמעברים המשונים, מדגים את התפישה הייחודית של מייסד המוזאון בשימור המבנים האותנטיים מחד, והפיכת המבנה ההיסטורי המיוחד למוזאון מאידך. הסיור בגרעין העתיק ידגים את התהליך של הרס ושימור בחלק זה של צפת העתיקה באמצעות תמונות ומסמכים מארכיון "בית המאירי".
יום שישי, 14 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים מקווה ישראל - מרכז המבקרים בית הספר החקלאי הוקם בשנת 1870 על ידי חברת "כל ישראל חברים" (אליאנס) מצרפת, ביוזמת מנהלו הראשון יעקב קרל נטר. בסיור נבקר באתרים ההסטוריים הבולטים במקוה ישראל: בית נטר, בית הכנסת, מרתפי היקב, סדנת המכניקה, עץ הפיקוס הבנגלי והגן הבוטני.
יום שישי, 14 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה וחצי חיפה - מוזיאון העיר חיפה הסיור במושבה הגרמנית יעסוק בסיפור ההיסטורי של הקמת המושבה הטמפלרית בחיפה ב-1869, שהיתה המושבה הטמפלרית הראשונה בארץ. הסיור יתמקד בשני אתרי מורשת עיקריים: בית העם (היום מוזיאון העיר) ובית אוליפנט בצידה השני של השדרה. בסיור נתבונן באלמנטים הארכיטקטונים של המבנים ההיסטוריים ובתהליך השימור שלהם.
יום שישי, 21 בספטמבר, בשעה 8:30 שעתיים וחצי רחובות מסע אל לב המושבה. נצא לסייר ברחובות: יעקב, בנימין ומנוחה ונחלה, רחוב המיליונרים של רחובות, נשמע את סיפורם של אנשי העלייה הראשונה, ואנשי העלייה השנייה, נפגוש ברחל המשוררת, בבתיה מקוב וחיה זלצר הפמיניסטית של רחובות, במשורר המתאגרף, וכן נבקר במבנים לשימור.
יום שישי, 21 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים דגניה א סיור זה בוטל סיור זה בוטל
יום שישי, 21 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים ירושלים - מוזיאון אסירי המחתרות המוזיאון הוקם במאה ה-19 כאכסניית צלייניות רוסיות, והפך בתקופת המנדט לבית סוהר בו נכלאו גם מאות אסירי המחתרות. בגלגולו השלישי משמש המבנה למוזיאון. הסיור יתקיים בדגש על שימור ואדריכלות במוזיאון ובמגרש הרוסים
יום שישי, 21 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה תל אביב - הרצלילינבלום הסיור יכלול תחנות מרכזיות במוזיאון המביאות לידי ביטוי את הארכיטקטורה המיוחדת של המבנה ואת תהליך השימור העדין והמורכב שנעשה במקום: ציורי הקיר המיוחדים, המרצפות המקוריות ואף שנויים מבניים שנעשו בבנין במהלך השנים. בנוסף נצא מחוץ למבנה ונסקור את סביבתו הקרובה (פסז' פנסק, בית דנין). לא ניתן להירשם לסיור זה. הסיור מלא.
יום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים פתח תקווה האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים תחנות הסיור: כיכר המייסדים: סקירה קצרה על ראשית פתח תקווה המשתקף בכיכר. בית הכנסת הגדול על שם יעקב, אביו של הברון רוטשילד: בית כנסת משנת 1898 – מבנה ייחודי בעל ציורי קיר, חלונות ויטראג' ושעוני שמש בחזית בית הכנסת. בית הדפוס: בית בוץ ששימש כבית דפוס ובו מכונת דפוס ייחודית (1932). בית סווטיצקי: ישמש כמוזיאון האישה הפתח תקוואית. בית אברהם שפירא: ביתו המרוהט ברוח הימים ההם של השומר האגדי המשמש בית תרבות. הרשמה הסתיימה לסיור זה
יום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 9:00 שעתיים זכרון יעקב נתחיל ממבואות גבעת זמארין, יקב, עליה בדרך היין – הדרך המקורית שעלתה למושבה, רחוב הנדיב / הפקידים שהוא רחוב המבנים הציבוריים, נציץ לתוך המדרחוב (רחוב המייסדים) ונסיים בגן טיול מול מוזיאון העליה הראשונה. ההרשמה הסתיימה לסיור זה
יום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה וחצי מרחביה ההסבר על החצר הגדולה – בנייתה, שימורה וההיסטוריה הייחודית שלה, "חדר גולדה" (החדר האותנטי שלה) בבתי האבן; "חדר יערי"; אסם התבואות של הקואופרציה, שימושו המקורי, שימורו והקמת מרכז המבקרים בתוכו; סרט ההדרכה עם סיפור מורשת החצר הגדולה. למעוניינים: בתום הסיור כחצי שעה נוספת סיור בתוך מרכז המבקרים ומסבירן החפיר (המספר את ההיסטוריה של המקום מאז גדעון בן יואש, דרך המבצר הצלבני, קרב נפוליון וגאולת הקרקע של יהושע חנקין). ההרשמה הסתיימה לסיור זה
יום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים שפרעם סיור בגרעין הכפר שפרעם, מצודת דאהר אלעומר, בית הקברות הביזנטי, סמטת סיבאט ובמקומות נוספים. נתארח אצל אנשים מהיישוב שיציגו את השימור מנקודת מבטם. ההרשמה הסתיימה לסיור זה
יום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה וחצי שדה בוקר - צריף בן גוריון הסיור בוטל הסיור בוטל
יום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה וחצי תל אביב - נווה צדק - מוזיאון נחום גוטמן האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים שכונת נווה צדק מהווה מרחב בו התחדשה התרבות העברית והתפתח מרכז רוחני-תרבותי עשיר. הסיור הינו מסע בסמטאותיה הקסומות, בעקבות דמויות המופת, ממייסדי התרבות העברית המתחדשת (הספרות, השפה העברית ועוד), ביניהם: יוסף חיים ברנר, ש"י עגנון, ח"ן ביאליק ובני זמנם. נתחקה אחר השיח התרבותי והפוליטי של התקופה באמצעות זיכרונותיו של נחום גוטמן, ונעמוד גם על המאבקים אודות אופיה של השכונה בהווה – שימור מול פיתוח נדלנ"י, סגנונות בנייה שונים ועוד. הסיור מלא. לא ניתן להירשם לסיור זה.
יום שישי, 5 באוקטובר, בשעה 10:00 שעה וחצי כנרת הסיור יתקיים באתר חצר כנרת העוברת שיקום ושחזור בשנים האחרונות. נסייר בחאן המשוחזר ונתרשם מעבודת השימור, נכיר את האסם וחוות העלמות, לסיום נלך ברחוב הראשונים במושבה עד ל'ארמון רב תפארת' על שפת הכנרת.
יום שישי, 5 באוקטובר, בשעה 10:00 שעתיים ראשון לציון האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים המוזיאון לתולדות ראשון לציון - הסיור יכלול הדרכה קצרה בתצוגות המוזיאון וסיור על "שביל הראשונים" בראשון לציון בדגש שימור.
יום שישי, 5 באוקטובר, בשעה 10:00 שעתיים מזכרת בתיה הסיור כולל ביקור בתצוגה, צפייה בסרט על המושבה, יציאה לסיור ברחבי המושבה, כניסה לנפחייה משוחזרת, תערוכת חקלאות, בית הכנסת ההיסטורי, סיור בגן הברון, כניסה לתערוכת אומנות והפעלת באר האנטיליה המשוחזרת.
יום שישי, 5 באוקטובר, בשעה 10:00 כשעה כפר יהושע האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים תחנת רכבת העמק בכפר יהושע, הקרנת סרט בן 8 דק' הסוקר את ההיסטוריה של קו העמק, תצוגה המשחזרת את תוואי הרכבת באמצעות רכבת מיניאטורית נוסעת. הכרת המבנים-תפקידם ותכולתם. תהליך השימור של האתר.
יום שישי, 5 באוקטובר, שעה 10:00 שעה וחצי חיפה - מוזיאון העיר חיפה הסיור במושבה הגרמנית יעסוק בסיפור ההיסטורי של הקמת המושבה הטמפלרית בחיפה ב-1869, שהיתה המושבה הטמפלרית הראשונה בארץ. הסיור יתמקד בשני אתרי מורשת עיקריים: בית העם (היום מוזיאון העיר) ובית אוליפנט בצידה השני של השדרה. בסיור נתבונן באלמנטים הארכיטקטונים של המבנים ההיסטוריים ובתהליך השימור שלהם.
יום שישי, 5 באוקטובר, שעה 10:00 שעה וחצי ירושלים - מרכז העיר, איזור רחוב הנביאים הסיור יעבור סמוך למבנים מרכזיים שנבנו בירושלים בשלהי המאה ה-19, ומאירים את סיפורה של העיר מזווית מיוחדת. הסיור מלא, לא ניתן להירשם לסיור זה.
יום שישי, 12 באוקטובר, שעה 10:00 שעה וחצי ניצנים האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים "סיפורו של מקום"- הארמון וקרב ניצנים בתש"ח. נשמע את סיפור הארמון ושימורו, נספר על נשים גיבורות שלחמו לצד הגברים, נראה אנדרטאות ועמדות משוחזרות ואת אנדרטת הברונזה "יד לאשה הלוחמת". נצפה במיצג אור-קולי מרתק.
יום שישי, 12 באוקטובר, שעה 10:00 שעה וחצי בית הספר החקלאי כדורי האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים המפגש יכלול סיור בבניין המרכזי (הבניין ההיסטורי) שתוכנן על ידי האדריכל המנדטורי הריסון. האנדרטה לחללי כדורי והפסל לזכר הבנים של בתיה לישנסקי, וסיור במשק החקלאי והרפת ההיסטורית.
יום שישי, 12 באוקטובר, שעה 10:00 שעה וחצי בנימינה הסיור יתחיל בבית הראשונים, בית מראשית ההתיישבות עם תצוגה של מיכון, כלי-בית, ריהוט, חפצים, תמונות מסמכים ועוד. לאחר מכן נסייר בבנימינה ואתריה בסמוך לבית ראשונים בדגש על שימור: הרחוב הראשי, בית הנוטרים, המרפאה הראשונה,בית בצלאל לוי-בית מייסדים ועוד. הרחבה למעוניינים הכרוכה בהליכה: שכונת גבעת הפועל על נופיה- בה צמח אהוד מנור.
יום שישי, 12 באוקטובר, שעה 11:00 שעה תל אביב - נווה צדק סיור בבית רוקח השוכן בשכונת נווה צדק ההיסטורית. הסיור מתמקד בתהליך היציאה מחומות יפו והקמתה של שכונת נווה צדק, 1887, על דיונות החול. בית רוקח, ביתו של שמעון רוקח, אשר שימש גם כבית וועד לקהילה יפו ונווה צדק, מתאפיין באדריכלות אקלקטית, המשלבת מזרח ומערב. במהלך הסיור בבית נתוודע לתהליך השימור המרתק אותו ביצעה נכדתו של שמעון רוקח, הפסלת לאה מג'רו מינץ. כמו כן נתייחס למבנים נוספים בשכונה אשר עברו תהליך שימור.
יום שישי, 12 באוקטובר, שעה 10:00 שעה ירושלים - מוזיאון ישראל סיור בהיכל הספר ובאולמות תצוגת קבע של האגף לאמנות ותרבות יהודית, ויסתיים בגן האמנות. הסיור יועבר ע"י ד"ר עליזה קופיאצקי, מנהלת מרכז המידע לאמנות ישראלית (לא ניתן יהיה לצלם במהלך הסיור, למעט בגן האמנות). הכניסה למוזיאון בלא תשלום למשתתפים בסיור. הסיור מלא - לא ניתן להירשם כעת לסיור זה.
יום שלישי, 16 באוקטובר, שעה 16:15 שעה ירושלים - מוזיאון ישראל סיור באולמות תצוגת קבע של אמנות הישראלית. הסיור יועבר ע"י איה מירון, אוצרת משנה לאמנות ישראלית (לא ניתן יהיה לצלם במהלך הסיור). הכניסה למוזיאון בלא תשלום למשתתפים בסיור.

קריית הלאום בירושלים[עריכת קוד מקור]

תאריך: 23 בנובמבר 2012
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: מנורת הכנסת
חניה - חנייה בתשלום - בחניון הלאום
מדריכה: - תמרה
משך הסיור: כ-3 שעות
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 11:24, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
 2. --‏sir kiss שיחה 14:15, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
 3. נטע - שיחה 13:45, 31 באוגוסט 2012 (IDT)
 4. Smadarr - שיחה 08:09, 27 באוקטובר 2012 (IST)
 5. רועישיחה 22:12, 31 באוקטובר 2012 (IST)
 6. ערן - שיחה 22:15, 31 באוקטובר 2012 (IST)
 7. --Yoavd - שיחה 19:30, 7 בנובמבר 2012 (IST)
 8. תמרה שיחה 23:06, 8 בנובמבר 2012 (IST). כדאי שאגיע, לא?...
 9. הרי בשביל זה חזרתי לארץ... טוקיוני 00:33, 11 בנובמבר 2012 (IST)

דיזנגוף סנטר בתל אביב[עריכת קוד מקור]

תאריך: 14 בדצמבר
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: קומה 1-, בניין B, ליד המעליות השקופות וליד קפה נטו
חניה - בתשלום, במקום
מדריך: - מנהל התפעול של דיזנגוף סנטר, אדריכלית המבנה עליזה טולדו ויזם בניית הסנטר שמואל פלאטו-שרון
משך הסיור: כשעתיים
רקע: (פרטים נוספים ימסרו בהמשך)

הרשמה:

 1. דרור - שיחה 13:07, 28 באוגוסט 2012 (IDT)
 2. Itzuvit - שיחה ה-סדנה 10:31, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
 3. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:49, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
  #--‏sir kiss שיחה 14:16, 29 באוגוסט 2012 (IDT) בלת"מ עצבן
 4. Ldorfman‏ • שיחה 14:22, 29 באוגוסט 2012 (IDT) ואביא גם את אבי
 5. +1 תומר - שיחה 15:19, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
 6. אברהם אמיר - שיחה 21:51, 18 בנובמבר 2012 (IST)
 7. אומנות - שיחה 20:49, 28 בנובמבר 2012 (IST)
 8. --Yoavd - שיחה 17:33, 29 בנובמבר 2012 (IST)
 9. Tiviet
 10. משתמש:עפרה ובן, שניים
 11. 2 משתתפים אסתר - שיחה 17:56, 3 בדצמבר 2012 (IST)
  Edenc וכנראה אביא איתי חבר או שניים :) עדן :) - שיחה
 12. פרוגי + 2 (אלון אלבכרי)
 13. רועישיחה 18:26, 6 בדצמבר 2012 (IST)
 14. Ewan2 - שיחה 14:11, 12 בדצמבר 2012 (IST)
 15. טוקיוני 15:04, 12 בדצמבר 2012 (IST)

פרדס מינקוב[עריכת קוד מקור]

תאריך:יום שישי, 8 בפברואר 2013 שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: בכניסה לאתר (מפת הגעה לאתר והסברים כיצד להגיע)
כיצד מגיעים: למגיעים מבית עובד: יש להגיע עד הכניסה הצפונית של רחובות. פונים שמאלה לרחוב המדע.
עוברים 3 רמזורים, רואים גשר הרכבת, עוברים מתחת, ומיד אחרי יש פנייה ימינה. נק' ציון- תחנה לממכר פרי הדר.
נוסעים בשביל עד לגדר הברושים.
חניה - במקום
מדריך: מדריך מקצועי מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: אתר הפרדסנות ע"ש מינקוב הוא שחזור של פרדס ברחובות שמדגים את אופי והווי הפרדסנות העברית של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. האתר משמר ומשחזר את מורשת הפרדס והעבודה העברית בארץ ישראל.
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 09:52, 11 באוקטובר 2012 (IST)
 2. אפי - שיחה 00:15, 16 באוקטובר 2012 (IST)
 3. בהנחה שיתאפשר לי להגיע למקום ברכבת Ldorfmanשיחה 14:01, 27 באוקטובר 2012 (IST)
 4. שלומית קדם - שיחה 20:08, 16 בינואר 2013 (IST)
 5. כבוד! לצערי, לא. ארועי יום המשפחה בגני הילדות... --‏sir kiss שיחה 14:37, 21 בנובמבר 2012 (IST)
  הגעה ברכבת היא האידיאלית - האתר קרוב מאד לתחנת הרכבת של רחובות.שלומית קדם - שיחה 14:03, 2 בנובמבר 2012 (IST)
  רכבת אחרונה לחיפה 13:09 shoshie8שיחה • ו' בשבט ה'תשע"ג • 10:48, 17 בינואר 2013 (IST)
 6. Itzuvit - שיחה ה-סדנה 08:59, 29 בנובמבר 2012 (IST) - חולה :(
 7. מה יהיה?? אם כבר מוצאים תאריך שמתאים לי אז משנים אותו :( ניצן - שיחה 14:27, 16 בינואר 2013 (IST)
 8. טוקיוני 13:07, 9 בדצמבר 2012 (IST)
 9. אליעד אלון
 10. ניר אלון
 11. אורלי ב.
 12. רחל
 13. גלית
 14. מיכל
 15. Ewan2 - שיחה 14:13, 12 בדצמבר 2012 (IST)
 16. --Yoavd - שיחה 14:11, 14 בדצמבר 2012 (IST)
 17. shoshie8שיחה • ו' בשבט ה'תשע"ג • 10:48, 17 בינואר 2013 (IST)
 18. גל +1
 19. Tamarnet - שיחה 19:07, 29 בינואר 2013 (IST)

חוסמסה[עריכת קוד מקור]

תאריך:יום שישי, 8 במרץ 2013
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: בכניסה למבנה חוסמסה, רח' דוד אלעזר 53, חולון
חניה - במקום
מדריך: מדריך מקצועי מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-2.0 שעות
רקע:
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 10:08, 1 בנובמבר 2012 (IST)
 2. ניצן - שיחה 18:07, 2 בדצמבר 2012 (IST)
 3. אפי - שיחה --Elians 16:14, 10 בפברואר 2013 (IST)
 4. אורלי ב
 5. רחל ק
 6. גלית א
 7. מיכל ג
 8. ניר אלון
 9. אליעד אלון
 10. יש רכבת לחולון... איזה כיף! Ldorfmanשיחה 18:19, 8 בדצמבר 2012 (IST)
 11. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 23:31, 8 בדצמבר 2012 (IST)
 12. Ewan2 - שיחה 14:14, 12 בדצמבר 2012 (IST)
 13. אומנות - שיחה 18:32, 18 בפברואר 2013 (IST)

עפולה עילית[עריכת קוד מקור]

מפת הסיור בעפולה עילית

תאריך: יום שישי, 29 במרץ 2013
שעת המפגש: 10:00 (שימו לב שישראל עברה לשעון קיץ)
מקום המפגש: היכל התרבות
חניה - חנייה חינם במגרש החניה מול היכל התרבות
מדריך: אברהם אמיר
משך הסיור: כ-3.0 שעות
הטיול הוא בחלקי עפולה שמחוץ לעפולה המקורית, בה סיירנו בטיול הקודם (זו שבלשון בני המקום נקראית "עפולה תחתית"). המסלול כולל שני אתרים שנבנו מלפני ייסוד העיר עפולה ב- 1925 וכיום הם בתחום המוניציפלי שלה, בית חולים העמק שנוסד בשנת 1921 וכפר ילדים שנוסד בשנת 1922 עבור יתומי פרעות סמיון פטליורה באוקראינה, ולאחר מכן הפך לבסיס של משטרת היישובים העבריים ובסיס לאימוני דאייה של ההגנה. כמו כן נכללות במסלול השכונות שנבנו לאחר קום המדינה, עפולה עילית, גבעת המורה, נוף יזרעאל ושיכוני הפארק. מלבדם שני אתרים, אתר ההנצחה של חטיבת כפיר (לשעבר "פרדס המריבה" - פרשה משנת 1962 עלייה אספר בטיול) והפארק העירוני החדש. נסיים בכפר הערבי דחי במרומי גבעת המורה, נקודת נוף מרהיבה.

 1. דרור - שיחה 11:32, 24 בינואר 2013 (IST)
 2. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 19:17, 24 בינואר 2013 (IST)
 3. Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 19:41, 24 בינואר 2013 (IST)
 4. פומפרי פוזה - שיחה 21:40, 25 בינואר 2013 (IST)
 5. אליעד אלון
 6. ניר אלון
 7. שלושה משתתפים: אנוכי, אבי ואשתי Ldorfmanשיחה 02:18, 26 בינואר 2013 (IST)
 8. מיכאלי - שיחה 21:02, 27 בינואר 2013 (IST) - יש לי מחויבות משפחתית ולכן לא בטוח שאוכל להגיע.
 9. עפרה ודוד שי - שיחה 20:48, 1 בפברואר 2013 (IST)
 10. Ewan2 - שיחה 23:41, 12 בפברואר 2013 (IST)
 11. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 01:06, 13 בפברואר 2013 (IST)
 12. ניר ודל Nirvadel
 13. אם ירצו האלים רועישיחה 23:13, 16 במרץ 2013 (IST)
 14. משתמש:אורלי ב, מיכל - לצערינו לא נוכל להגיע - חג שמח לכולם
 15. Yoavm74 מישהו מגיע מתל אביב? זקוק לטרמפ

הר גריזים[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 26 באפריל 2013
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: רחבת בית הכנסת על הר גריזים
כיצד מגיעים: נוסעים לאריאל על כביש 5, עוברים את אריאל, ממשיכים ישר 10 ק"מ עד כיכר צומת תפוח; בצומת תפוח פונים שמאלה לכיוון שכם (ואלון מורה) עד הכיכר לפני הכניסה לשכם; יש פניה שמאלה להר גריזים. עולים, עוברים את היישוב "הר ברכה" (לא נכנסים אליו) וממשיכים עם הכביש ליישוב גריזים. בפניה הראשונה פונים שמאלה.
חניה - במקום
מדריך: גיא יהושע
משך הסיור: כ-2.0 שעות
מסלול הסיור: נבקר במוזיאון השומרוני, בית הכנסת השומרוני, בשטח זבח הפסח (שיהיה מבולגן - כי מדובר בשלושה ימים לאחר זבח הפסח), נבקר באתר הארכיאולוגי על ראש ההר, נצפה על שכם.
הסיור בחסות ובמימון ויקימדיה ישראל.
הערה חשובה: השבוע הוא שבוע הפסח אצל השומרונים ולכן חשוב לא להביא חמץ זאת אומרת לא להביא לחם או ביגלה או סנדוויצ'ים או עוגיות. מותר להביא פיצוחים או פירות יבשים (אגב, אצל השומרונים גם קולה ומשקאות תוססים זה חמץ).
משתתפים:

 • דרור - שיחה 17:41, 24 במרץ 2013 (IST)
 • ‏עמוס ויעל (Meronim)‏ • 15:41, 3 באפריל 2013 (IDT)
 • אולי, עם בן זוג ותינוק (דרוש טרמפ) • אור שפיראשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג • 21:36, 3 באפריל 2013 (IDT)
 • מעוניינת להשתתף Anat BMW - שיחה 09:56, 5 באפריל 2013 (IDT)
 • אם יש טרמפ Ewan2 - שיחה 15:25, 14 באפריל 2013 (IDT)
 • אשמח להישתתף אבל זקוק לטרמפ להגיע למקום Polskivinnik - שיחה 22:39, 16 באפריל 2013 (IDT)
 • יחד עם רעייתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 21:52, 17 באפריל 2013 (IDT)
 • Tzafrir - מגיע מכיוון צפון מזרח, יש מקום לשני טרמפיסטים. שיחה 19:21, 19 באפריל 2013 (IDT)
 • מגיע עם אורח --‏sir kiss שיחה 23:42, 22 באפריל 2013 (IDT) (אולי נוכל לצרף לרכב טרמפיסט אחד או שניים, מרחובות וחזרה)

בקשות לטרמפ[עריכת קוד מקור]

 • האם יש מישהו מהמשתתפים המוכן לצרף אליו לאוטו את אשתי ואותי? נשמח לתאם פגישה בכל מקום. תודה רבה - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:38, 22 באפריל 2013 (IDT)
 • אני עם אותה בקשה - אם יש למישהו מקום באוטו בגוש דן?Ewan2 - שיחה 18:25, 22 באפריל 2013 (IDT)
 • רק טרמפ מב"ש עם שלושה מקומות יוכל לגרום לנו (אני, נשואי והקטן) להגיע• אור שפיראשיחה • י"ג באייר ה'תשע"ג • 20:02, 23 באפריל 2013 (IDT)

נחלת ראובן ובית הראשונים בנס ציונה[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 24 במאי 2013
שעת המפגש: 9:30
מקום המפגש: נחלת ראובן, רחוב תרמ"ג באיזור התעשייה של נס ציונה
חניה - במקום
מדריך: מדריך מטעם בית הראשונים בנס ציונה
משך הסיור: כ-3.0 שעות
מסלול הסיור: נבקר בנחלת ראובן, באתר הנפת הדגל והבית המשותף, רחוב תל אביב וגבעת האהבה, ובית הראשונים בנס ציונה.
משתתפים:

 1. דרור - שיחה 12:11, 4 באפריל 2013 (IDT)
 2. sir kiss שיחה 14:18, 4 באפריל 2013 (IDT)
 3. עידן ד - שיחה 18:45, 5 באפריל 2013 (IDT)
  Ldorfmanשיחה 01:27, 6 באפריל 2013 (IDT) מסתבר שלא אהיה בארץ ביום זה. תהנו מזל טוב ליוני! נפגש בסיור הבא ואני מקווה שאולי עוד לפני... Ldorfmanשיחה
 4. אפי - שיחה 14:46, 8 אפריל 2013 (IDT)
 5. זה לכבוד יום ההולדת שלי? טוקיוני 16:20, 8 באפריל 2013 (IDT)
 6. Ewan2 - שיחה 15:26, 14 באפריל 2013 (IDT)
 7. אליעד אלון וניר אלון (נכתב על-ידי Alon366 ב-06:12, 10 במאי 2013‏)
 8. אומנות - שיחה 22:18, 22 במאי 2013 (IDT)
אפשר לקבל טרמפ מאזור תל אביב? Ewan2 - שיחה 01:50, 21 במאי 2013 (IDT)

פתח תקווה[עריכת קוד מקור]

תאריך: 19 ביולי 2013
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: מוזיאון ראשונים, ארלוזרוב 30 פתח תקווה
חניה - במקום, בסמוך למוזיאון
מדריך: מדריך מקצועי מטעם מוזיאון הראשונים
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: (יפורסם)
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 12:14, 4 באפריל 2013 (IDT)
 2. Ldorfmanשיחה 01:27, 6 באפריל 2013 (IDT)
 3. Ewan2 - שיחה 15:27, 14 באפריל 2013 (IDT)
 4. אפי - שיחה 08:44, 21 באפריל 2013 (IDT) ועוד חבר
 5. אומנות - שיחה 20:59, 24 במאי 2013 (IDT)
 6. לא בטוח, מלווה + Sagie - שיחה 01:34, 10 ביוני 2013 (IDT)
 7. אברהם אמיר - שיחה 09:12, 11 ביוני 2013 (IDT)
 8. אליעד אלון (משתמש:Alon366)
 9. אורלי ומיכל
 10. --Yoavd - שיחה 13:50, 16 ביולי 2013 (IDT)
 11. Polskivinnik - שיחה 18:50, 16 ביולי 2013 (IDT)
 12. חגית

סיור בעקבות הבונים החופשיים בירושלים[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 2 באוגוסט
שעת המפגש: 9:00
מקום המפגש: יפורסם
חניה - יפורסם
מדריך: תמי צדוק
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: יפורסם
הרשמה:

 1. ועוד ארבעה או חמישה --‏sir kiss שיחה 21:03, 24 במאי 2013 (IDT)
 2. Itzuvit - שיחה סדנה 15:28, 25 במאי 2013 (IDT)
 3. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 00:29, 26 במאי 2013 (IDT)
 4. תמרה שיחה 23:17, 4 ביוני 2013 (IDT). איזה כיף!
 5. מלווה + Sagie - שיחה 01:33, 10 ביוני 2013 (IDT)
 6. מחפש גם אפשרות לטרמפ מאזור תל אביב Ewan2 - שיחה 14:25, 11 ביוני 2013 (IDT)
 7. טוקיוני 10:40, 2 ביולי 2013 (IDT)
 8. אורלימאי - שיחה 10:07, 21 ביולי 2013 (IDT) ומיכל
 9. --Yoavd - שיחה 13:52, 16 ביולי 2013 (IDT)
 10. Polskivinnik - שיחה 18:51, 16 ביולי 2013 (IDT)
 11. חגית וגם ורד חגית ב - שיחה 11:57, 21 ביולי 2013 (IDT)
 12. אלדדשיחה 22:57, 22 ביולי 2013 (IDT)

הערות[עריכת קוד מקור]

 • יש מצב לשנות את התאריך? (זה נופל בדיוק על אוגוסט פינגוין - כנס התוכנה החופשית)•אור שפירא • כ"ד בתמוז ה'תשע"ג • 19:40, 2 ביולי 2013 (IDT)
 • אשמח גם אני אם התאריך ישתנה, אני לא אהיה בארץ, והסיור מאוד מעניין אותי... ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 14:26, 12 ביולי 2013 (IDT)

סיור בעקבות הבונים החופשיים בירושלים[עריכת קוד מקור]

תאריך: הסיור נדחה.

עיר דוד[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 16 באוגוסט
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: בכניסה למתחם עיר דוד
חניה - אין מנוס אלא להגיע מוקדם, לחנות בממילא ולחצות את הרובע היהודי ברגל. האופציה האחרת היא לחנות בכחול-לבן לאורך דרך העופל (סמוך לשער האשפות) אבל הסיכויים למצוא שם מקום ביום שישי בבוקר הם קלושים עד לא קיימים.
מדריכה: תמרה
משך הסיור: כ-3 שעות
רקע: לאור החפירות החדשות שנערכו בעיר דוד והתגליות החדשות, יש מקום לבקר ולצלם.
הערות: הביקור כולל הליכה בתעלת הניקוז שנתגלתה לכל אורכה עד מרכז דוידסון. לא תהיה הליכה בנקבת חזקיהו, אלא רק בתעלה היבשה. הכניסות חינם באדיבות מרכז המבקרים עיר דוד (כפיים!). עוד משהו - האתר עמוס מאד באוגוסט וייתכנו עיכובים במעברים הצרים שמתחת לאדמה. קחו בחשבון חריגה של עוד חצי שעה משעת הסיום המשוערת.
הרשמה:

 1. --ניצן - שיחה 19:04, 4 במרץ 2013 (IST)
 2. --אפי - שיחה 11:03, 10 במרץ 2013 (IST)
 3. , בשאיפה גם עם בני משפחה, Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 14:59, 10 במרץ 2013 (IST)
 4. רועישיחה 21:44, 10 במרץ 2013 (IST)
 5. --Yoavd - שיחה 14:28, 18 במרץ 2013 (IST)
 6. בליווי של לפחות עוד ארבע, --‏sir kiss שיחה 13:12, 23 במרץ 2013 (IST)
 7. Ewan2 - שיחה 15:26, 14 באפריל 2013 (IDT)
 8. ציון הלוישיחה • כ"ב באייר ה'תשע"ג 18:12, 2 במאי 2013 (IDT)
 9. יחד עם רעייתי. חברה עם הילד גם יבואו... ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:47, 5 במאי 2013 (IDT)
 10. נעה - שיחה 14:00, 23 במאי 2013 (IDT)
 11. טוקיוני 10:41, 2 ביולי 2013 (IDT)
 12. שניים Shannen - שיחה 18:50, 20 ביולי 2013 (IDT)
 13. אורלימאי - שיחה 10:08, 21 ביולי 2013 (IDT) + מיכל
 14. חגית ב - שיחה 11:59, 21 ביולי 2013 (IDT) בליווי משתתף נוסף
 15. אלדדשיחה 22:58, 22 ביולי 2013 (IDT)
 16. אברהם אמיר - שיחה 12:45, 23 ביולי 2013 (IDT) עם אשתי וזוג חברים.
 17. אורה ואפי זהבי
 18. אומנות - שיחה 01:59, 27 ביולי 2013 (IDT)
 19. כל החבורה עמית - שיחה 13:40, 3 באוגוסט 2013 (IDT)
 20. משה נחום
 21. Noon - שיחה 13:27, 13 באוגוסט 2013 (IDT) + בתי.
 22. יניב ש 13:27, 13 באוגוסט 2013 (IDT)
 23. אין כמו להירשם ברגע האחרון! דניאל צבישיחה 15:40, ט' באלול ה'תשע"ג (15.08.13) 15:40, 15 באוגוסט 2013 (IDT)

היכל שלמה ובית המוסדות הלאומיים בירושלים[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 15 בנובמבר
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: בכניסה להיכל שלמה בירושלים
חניה - יפורסם
מדריך: בבית המוסדות הלאומיים - נתן רועי, איש הסוכנות היהודית ומומחה למקום ולסוכנות היהודית.
משך הסיור: כ-3 שעות
רקע: יפורסם
הערות: כך ייעשה! מציעה לשלב ביקור בקישקס של בית המוסדות הלאומיים על פי הצעתו של עמיחי. תמרה שיחה 23:19, 4 ביוני 2013 (IDT)
הרשמה:

 1. שלומית ליר - שיחה 03:37, 26 במאי 2013 (IDT)
 2. --‏sir kiss שיחה 16:06, 7 ביוני 2013 (IDT)
 3. אורלימאי - שיחה 10:11, 21 ביולי 2013 (IDT) + מיכל
 4. חגית ב - שיחה 12:04, 21 ביולי 2013 (IDT) בשמחה אבל תלוי בתאריך : לצערי לא אוכל להגיע חגית ב - שיחה 09:42, 14 באוקטובר 2013 (IDT)
 5. בתקווה! ‏עמיחישיחה 17:32, 21 באוגוסט 2013 (IDT)
 6. --Lironz - שיחה 19:50, 28 באוגוסט 2013 (IDT)
 7. בתקווה שיתאפשר. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 07:35, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
 8. אומנות - שיחה 16:05, 17 באוקטובר 2013 (IDT)
 9. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:54, 21 באוקטובר 2013 (IDT)
 10. כנראה. Yoav Nachtailer - שיחה 21:20, 3 בנובמבר 2013 (IST)
 11. dianas111 דיאנה, וגם מיכל רוזנטל. 22:37, 14 בנובמבר 2013

עובדי הסוכנות היהודית[עריכת קוד מקור]

בתיאום עם דרור - הזמנו גם 15 מעובדי הסוכנות היהודית להצטרף לסיור. הם יירשמו בנפרד.

צפון רמת הגולן[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 6 בדצמבר
שעת המפגש: 10:30
מקום המפגש: הפארק הוולקני שליד עין זיוון
חניה - בכניסה לפארק
מדריך: חבר קיבוץ אל-רום
משך הסיור: כ-3.0 שעות
רקע: נבקר בפארק הוולקני, משם ניסע למטעים של קיבוץ אל רום ונבקר במטעים ובכרמים, נקטוף תפוחים, נסע לראות את "הג'ובות הגדולות" ביער מסעדה, ומשם נסייר במג'דל שאמס, ונאכל שם ארוחת צהריים (מסעדה לא כשרה)
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 11:23, 21 באוגוסט 2013 (IDT)
 2. --ברכהבדיחי - שיחה 19:49, 28 באוגוסט 2013 (IDT)
 3. --Lironz - שיחה 19:50, 28 באוגוסט 2013 (IDT)
 4. הזמנתי צימר! - יחד עם אשתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 20:05, 28 באוגוסט 2013 (IDT)
 5. בשמחה Ldorfmanשיחה 23:59, 28 באוגוסט 2013 (IDT)
 6. אורלימאי - שיחה 08:18, 1 בספטמבר 2013 (IDT) - נשמח להשתתף 4-6 אנשים
 7. וודאי. לא מפסיד את זה, ועוד ממש בחורף. רק שצריך לעדכן לגבי הפעילויות - שכן קטיף תפוחים כבר לא יהיה בתאריך כזה והביקור במטעים ובכרמים כנראה ישתנה לפעילות אחרת, לפי הבנתי. אומנות - שיחה 16:09, 17 באוקטובר 2013 (IDT)
 8. יעל, טלי, לבנית וטדי‎ 12:27, 29 בנובמבר 2013 (IST)
 9. אריה אבידור ורדה מילבאואר מבקשים להצטרף לסיור מה לגבי מזג האוויר למי וכיצד אפשר להתקשר ישירות לעידכונים !!!!!!!

בית באו בתל אביב[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 31 בינואר
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: מוזיאון בית באו, רח’ ברדיצ’בסקי 9 תל–אביב
חניה -
מדריך: מדריכה מטעם המוזיאון
משך הסיור: כ-1.5 שעות
הרשמה:

 1. --דרור - שיחה 14:23, 29 בדצמבר 2013 (IST)
 2. אגיע יחד עם אשתי, ענת - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:11, 23 בינואר 2014 (IST)
 3. אם מישהו יכול לתת לי טרמפ מרכבת צפון זה יועיל מאוד. Yoav Nachtailer - שיחה 16:30, 29 בדצמבר 2013 (IST)
  חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 19:25, 1 בינואר 2014 (IST)
 4. --אורלימאי 9 משתתפים
  Ldorfmanשיחה 01:27, 6 בינואר 2014 (IST) לפני יומיים קיבלנו הודעה על כך שביום זה תתקיים "מסיבת יום המשפחה" בבית הספר של הילדה
 5. אברהם אמיר. אגיע עם אשתי וזוג חברים. - שיחה 17:41, 19 בינואר 2014 (IST)
 6. אגיע יחד עם אשתי, אילנה --Yoavd - שיחה 21:33, 27 בינואר 2014 (IST)
 7. אומנות - שיחה 23:57, 30 בינואר 2014 (IST)

מוזיאון הוד השרון[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 21 בפברואר
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: צריף הראשונים (הוד השרון) - רחוב סוקולוב 6
חניה -
מדריך: מדריך מטעם המוזיאון
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 19:29, 1 בפברואר 2014 (IST)
 2. Tzafrir - שיחה 12:39, 16 בפברואר 2014 (IST)

בית המאירי בצפת[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 21 במרץ
שעת המפגש: 10:30
מקום המפגש: בית המאירי בצפת
חניה -
מדריך: מדריך מטעם המוזיאון
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 19:36, 1 בפברואר 2014 (IST)
 2. אברהם אמיר - שיחה 20:26, 2 בפברואר 2014 (IST)
הסיור נדחה דרור - שיחה 19:52, 6 במרץ 2014 (IST)

כפר הנוער בן שמן[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 11 באפריל
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: כפר הנוער בן שמן
נפגשים בשער הכפר.
חניה -
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

 1. מיכאלי - שיחה 18:14, 26 בדצמבר 2013 (IST)
 2. טרמפ מירושלים יעזור - Yoav Nachtailer - שיחה 18:34, 26 בדצמבר 2013 (IST)
 3. elians - שיחה 20:16, 21 בפברואר 2014 (IST)
 4. --אורלימאי - שיחה 14:37, 26 במרץ 2014 (IST) - כ 4-6 משתתפים
 5. אני מקווה שלא מאוחר מדי להרשם...Daryag - שיחה 21:41, 8 באפריל 2014 (IDT)
 6. דוד שי - שיחה 09:26, 11 באפריל 2014 (IDT)

מערת הפלמ"ח[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 16 במאי
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: מערת הפלמ"ח בקיבוץ משמר העמק
חניה -
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-3 שעות
הרשמה:

 1. אברהם אמיר - שיחה 20:27, 2 בפברואר 2014 (IST)
 2. elians - שיחה 20:16, 21 בפברואר 2014 (IST)
 3. אורלימאי- כ 6-8 אנשים שיחה 14:44, 26 במרץ 2014 (IST) לצערי חל שינוי בתוכניות ונאלץ לוותר
 4. Ldorfmanשיחה 10:45, 27 במרץ 2014 (IST)
 5. Nirvadel+שניים נוספים.
 6. דריה - שיחה 16:20, 2 במאי 2014 (IDT)
 7. --Yoavd - שיחה 22:03, 10 במאי 2014 (IDT)
הסיור בוטל דרור - שיחה 12:09, 12 במאי 2014 (IDT)

מתחם שרונה בתל אביב[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 27 ביוני
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: בפינת הרחובות קפלן ודוד אלעזר (מול שער ויקטור של הקיריה).
חניה -
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

 1. מגניב להירשם כמעט 7 חודשים מראש... מתכנן להגיע עם בת זוגי. שפם אדום - שיחה 21:38, 26 בדצמבר 2013 (IST)
 2. באופן טנטטיבי - התאריך בטח ישתנה עד אז... Ldorfmanשיחה 01:29, 6 בינואר 2014 (IST)
  בעיקרון כן, לאחר שינוי התאריך. נאלצת לבטל בגלל עומס עניינים שדורשים טיפול וחוסר זמן אחר. שלומית קדם - שיחה 17:47, 24 בינואר 2014 (IST)
 3. אברהם אמיר - שיחה 20:28, 2 בפברואר 2014 (IST)
 4. קצת מוקדם לדעת אבל באופן עקרוני שניים. Shannen - שיחה 07:17, 17 בפברואר 2014 (IST)
 5. מצפה לכך - עם אמא שלי. אגיע גם יחד עם עוד 2 ידידות. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:40, 17 בפברואר 2014 (IST)
 6. elians - שיחה 20:16, 21 בפברואר 2014 (IST)
 7. --אורלימאי - שיחה 14:39, 26 במרץ 2014 (IST) - כ 8 משתתפים
 8. מתכנן להביא אורחים --‏sir kiss שיחה 16:07, 26 במרץ 2014 (IST)
 9. --ויקי - --Vic59 - שיחה 08:13, 4 במאי 2014 (IDT)
 10. --Yoavd - שיחה 15:19, 23 במאי 2014 (IDT)
 11. Danny-wשיחה 17:48, 23 במאי 2014 (IDT)
 12. דריה - שיחה 13:53, 28 במאי 2014 (IDT)
 13. אני ועוד 3 Shani - שיחה 17:12, 5 ביוני 2014 (IDT)
 14. יואב נכטיילרשיחה 13:17, 18 ביוני 2014 (IDT)
 15. רחל - שיחה 17:58, 25 ביוני 2014 (IDT)
 16. ככל הנראה אגיע. ואולי +1. טבעת-זרם - שיחה 16:42, 26 ביוני 2014 (IDT)

הר איתן[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 26 בדצמבר
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: חניית מסעדת הסטף
ב-waze בתיבת החיפוש כותבים - בית קפה סטף
חניה - יש
מדריך: דן גולן
משך הסיור: כ-3 שעות
תיאור: אתרים בלתי מוכרים בהר.
הרשמה:

נשר[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 27 בפברואר
שעת המפגש: 09:45
מקום המפגש: בכניסה למגרש החניה בפינת רחוב אברהם פרץ ודרך השלום. הכניסה מרחוב דרך השלום 5 לערך. אפשר לכוון את הWaze לדרך השלום 5 ראו צילום בגוגל מפות. שם ניפגש ונשאיר חלק מהמכוניות ונעלה לקצה רחוב ההשכלה בית מס' 39 בגבעת נשר. תחילת הסיור בשעה 10:00 בקצה רחוב ההשכלה. הסיור יסתיים בהיכל התרבות בדרך השלום 26, קרוב למגרש החניה.
חניה - יש
מדריכה: חנה ודוד בן נשר ועובד בית החרושת נשר
משך הסיור: כ-3 שעות
תכנית הסיור: ב-5 בפברואר ניפתחה בהיכל התרבות של נשר תערוכת צילומים היסטורית על נשר. ניפגש במגרש החניה לא רחוק מהיכל התרבות, משם נעלה לגבעת נשר שם נשקיף ממרומי ההר על שכונת נשר הוותיקה שהייתה פעם שכונת הצריפים, על בית החרושת נשר ועל גבעת נשר. בהמשך תצפית לנחל נשר ושכונת רמות יצחק, ביקור באנדרטה של נשר לבני המקום שנפלו במלחמות. תבליט החייל היא של הפסל מיכאל קארה. משם נמשיך ל"גבעת העמדות" ששימשה במלחמת העולם השנייה כעמדת תותחים של הצבא הבריטי להגנה על המפעלים במפרץ חיפה. מעבר ליד בית הדואר ההיסטורי שהוקם בשנת 1936. ביקור בבית הקברות המוסלמי שם קבור עז א-דין אל-קסאם. ביקור בבית החרושת נשר שבחלקו הגדול נראה ופועל בדיוק כמו המפעל שפעל בשנות ה-30. הדרכה במפעל תעשה במקום על ידי דוד עובד המפעל. משם נמשיך לשכונת תל חנן כולל הסבר על ההיסטוריה של השכונה שנבנתה במקום בו שכנה בלאד א-שייח' נעבור ליד אחד הבתים הבודדים ששרדו מהיישוב הערבי, ונסיים בתערוכת הצילומים
מי שמעוניין יוכל להמשיך לאחר מכן חופשי לפארק נשר, קרוב מאד והפארק פתוח לכל הציבור, אין שערים שננעלים, והכל בחינם Face-smile.svg

ראו שינוי קל בשעת המפגש. אני מתייגת את: לסטר, Itaygur, Ldorfman, Nirvadel, אביהו, Michael Shefa, אברהם אמיר, משתמש:Assayas ומשתמש:Boazw חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:03, 14 בפברואר 2015 (IST)

אם יהיה גשם חזק מתכונת הסיור תשתנה והוא יתקיים עם רכבים. נתחיל באנדרטה בתוכה יש אודיטוריום קטן, נוכל לשבת בתוכה. לאחר מכן ניסע לבית החרושת ומשם לתערוכה. בית הקברות שבו קבור עז א-דין אל-קסאם נמצא בצמוד לדרך בין בית החרושת להיכל התרבות. נוכל לעצור ולהשקיף על הקבר. אם באותו רגע לא ירד גשם נצא ונלך לקבר. התערוכה תיסגר ב-5 במרץ לכן אין אפשרות לדחות את הסיור. וגם אם נדחה ייתכן שגם בשבוע הבא ירד גשם. אני מבקשת מכולם להגיע עם מטריות. אני מתייגת את אלה שנרשמו: לסטר, Itaygur, Ldorfman, Nirvadel, אביהו, Michael Shefa, אברהם אמיר, משתמש:Assayas, משתמש:Boazw, Sarashany1234 ומשתמש:נת- ה-. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:03, 17 בפברואר 2015 (IST)
חנה Hanay בוקר טוב. אני מתנצל, אך לרגל מזג האוויר המתוכנן אני "מוצמד" למקום העבודה שלי ולפיכך לא אוכל להגיע. בברכה Assayas שיחה 07:36, 18 בפברואר 2015 (IST)
שלום חנה, אני מתנצל, אבל אנחנו לא נוכל להגיע בגלל מזג האוויר החזוי. אביהושיחה 08:59, 18 בפברואר 2015 (IST)
חנה שלום, בשל התחזית למזג האוויר הקיצוני הצפוי, אני חש שיהיה זה לא אחראי לצאת לכבישים שלא לצורך ומודיע על ביטול הגעתי. Nirvadel - שיחה 23:15, 18 בפברואר 2015 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני רואה שקצת גשם מרתיע אנשים. אוי אוי הסערה הגדולה Face-smile.svg. אי לכך אני דוחה את הסיור בשלב זה לשבוע הבא ה-27 בפברואר בתקווה שמזג האוויר ביום זה יהיה משופר יותר (בחורף הזה אי אפשר לדעת). אני אלך לראות את השלג בכרמל. אני מתייגת את כל מ מי שהתעניין לסטר, Itaygur, Ldorfman, Nirvadel, אביהו, Michael Shefa, אברהם אמיר, משתמש:Assayas, משתמש:Boazw, Sarashany1234 ומשתמש:נת- ה- חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 06:10, 19 בפברואר 2015 (IST) הרשמה:

 1. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 22:18, 13 בינואר 2015 (IST)
 2. לסטר - שיחה 19:18, 14 בינואר 2015 (IST)
 3. Itaygur - שיחה 19:25, 16 בינואר 2015 (IST)
 4. Ldorfmanשיחה 16:32, 18 בינואר 2015 (IST)
 5. Noon - שיחה 04:09, 20 בינואר 2015 (IST)
 6. boazw
 7. Nirvadel
 8. יחד עם אשתי אביהושיחה 18:55, 27 בינואר 2015 (IST)
 9. יחד עם אשתי, שהיא הצלמת Michael Shefa - שיחה 11:40, 1 בפברואר 2015 (IST)
  לצערי לא נוכל להגיע.
 1. אגיע עם אשתי אברהם אמיר - שיחה 21:25, 3 בפברואר 2015 (IST)
 2. --213.8.173.11 11:20, 17 בפברואר 2015 (IST)
 3. --Sarashany1234 - שיחה 11:24, 17 בפברואר 2015 (IST)
 4. Simona.holstein - שיחה 07:54, 23 בפברואר 2015 (IST)

רמלה[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 27 במרץ
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: המגדל הלבן, להכניס לוויז "רחוב דני מס, רמלה"
חניה - יש
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל
משך הסיור: כ-3 שעות
מסלול הסיור: המגדל הלבן, בריכת הקשתות, שוק רמלה, המנזר הפרנסיסקאני, מוזיאון רמלה, בית הקברות הבריטי והקבר של הארי פוטר
הרשמה:

 1. דרור - שיחה 19:35, 9 בדצמבר 2014 (IST)
 2. אולי עם בנותי, Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 23:52, 11 בדצמבר 2014 (IST)
 3. יחד עם אשתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:37, 15 בדצמבר 2014 (IST)
 4. --Boazw - שיחה 12:49, 2 בינואר 2015 (IST)
 5. --Isfinewiki - שיחה 12:53, 2 בינואר 2015 (IST)
 6. --אולי עם חבר, -משתמש:Pbyalsky שיחה 16:28, 13 בפברואר 2015 (IST)
 7. אולי יחד עם אישי Simona.holstein - שיחה 08:03, 23 בפברואר 2015 (IST)
 8. לבד Ortal.nizri - שיחה 21:00, 28 בפברואר 2015 (IST)
 9. אורלימאי 6 משתתפים
 10. טבעת-זרם - שיחה 21:30, 21 במרץ 2015 (IST)
 11. רוב הסיכויים. -- ‏גבי‏ • שיח 07:31, 25 במרץ 2015 (IST)
 12. טוקיוני 08:49, 25 במרץ 2015 (IST)
 13. דריה - שיחה 13:13, 26 במרץ 2015 (IST)

רמת הגולן - קשתות רחבעם- ופריחת הדובדבנים באל רום[עריכת קוד מקור]

תאריך: 9 באפריל, יום חמישי, חול המועד פסח
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: צומת נטור.
לבאים מדרום מומלץ לנסוע על כביש עין גב עד לצומת מעלה גמלא, בצומת ימינה עד לסופו, בצומת שוב ימינה ואתם על ציר המפלים כביש 808, נוסעים עד צומת נטור, בצומת נטור בצד שמאל של הצומת חורשת עצים יפה. זהו מקום המפגש. כשעתים וחצי מתל אביב.
חניה - יש
מדריך: מדריך מתנדב חבר קיבוץ אלרום
משך הסיור: כ-3 שעות
הרשמה:

ראש פינה[עריכת קוד מקור]

תאריך: יום שישי, 14 באוגוסט
שעת המפגש: 10:00
מקום המפגש: באתר ההיסטורי
חניה - יש
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-3 שעות
הרשמה:

המרכז למורשת משטרת ישראל בבית שמש[עריכת קוד מקור]

מועד: ביום שישי, 24 בפברואר 2017, שעה 10:00
מקום המפגש: במרכז למורשת משטרת ישראל.
חניה - יש
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

 1. עם אשתי שתחייה. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 14:35, 20 בינואר 2017 (IST)
 2. מעוניין להגיע ‏eliansשיחה • --Elians 23:03, 26 בינואר 2017 (IST)
 3. בהחלט אגיע. --‏Yoavd‏ • שיחה 16:56, 6 בפברואר 2017 (IST)
  אגיע Nirvadel - שיחה 08:39, 7 בפברואר 2017 (IST)
 4. מעוניין להגיע ‏Boazwשיחה • מגיע מנתניה. מה נדרש להביא?--
  Boazw היקר. אתה מוזמן להביא מים כובע כל מה שאתה נוהג לטייל איתו... וכמובן מצלמה כדי לצלם איתה. אבל אתה גם מוזמן לא להביא כלום. אנחנו נשמח לראות אותך בכל מקרה Face-smile.svg דריה - שיחה 17:09, 23 בפברואר 2017 (IST)
 5. מעונינת להגיע חגית ב - שיחה 08:55, 19 בפברואר 2017 (IST)
 6. אני ואבנר מגיעים. דריה - שיחה 12:47, 22 בפברואר 2017 (IST)
 7. גם הוריי יבואו.אבנר - שיחה 20:42, 22 בפברואר 2017 (IST)

אני מתייג את החברים שנרשמו למועד הקודם, אם מעניין אתכם המועד החדש: Nirvadel, דריה וYoavd. - להתראות - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:46, 6 בפברואר 2017 (IST)

טרמפ- האם משהו מגיע עם רכב מירושלים? דריה - שיחה 12:47, 22 בפברואר 2017 (IST)

מצודת החקרא ודברים חדשים שהתגלו בעיר דוד[עריכת קוד מקור]

מועד: ביום שישי, 21 באפריל 2017, שעה 10:00
מקום המפגש: בכניסה לעיר דוד
חניה - מומלץ לחנות בממילא ולרדת רגלית לעיר דוד (כ-15 דקות הליכה). אפשר גם לנסות למצוא מקום בחניון כחול-לבן בהר ציון
מדריך: מדריך מטעם האתר
משך הסיור: כשלוש שעות
התכנית: 10:00 התכנסות וכיבוד בגן המלך / 10:30 תחילת סיור / תצפית פנורמית על ירושלים הקדומה / מבנה האבן הגדול – ארמון דוד? / שטח G - קריית השלטון / פיר וורן / התעלה הכנענית / החקרא וחפירות חניון גבעתי / מעיין הגיחון 13:00- סיום משוער

הרשמה:

 1. עם רעייתי. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 16:59, 9 במרץ 2017 (IST)
 2. Poliocretes - שיחה 09:34, 10 במרץ 2017 (IST)
 3. מתכננת Laliv g - שיחה 12:11, 18 באפריל 2017 (IDT)
 4. נגיע שניים חגית ב - שיחה 20 באפריל 2017 (IDT) :b :
 5. טוקיוני 11:30, 20 באפריל 2017 (IDT)

סיור ביד לוי אשכול[עריכת קוד מקור]

במסגרת תחרות כתיבת ערכים על מלחמת ששת הימים ולוי אשכול, עמותת יד לוי אשכול מציעה סיור לקהל הרחב במתחם, אשר יתקיים בתאריך 9 ביוני 2017 (יום שישי), החל מהשעה 10:00 ועד לסביבות שעה 13:00.

אם אתם מעוניינים להשתתף בסיור, אנא הוסיפו את שמכם, או את שם המשתמש שלכם בוויקיפדיה לרשימה: בדף זה

מרכז מורשת הרמב"ם בטבריה[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שישי, 8 בספטמבר, שעה 10:00 שנה 2017
מקום המפגש: במרכז מורשת הרמב"ם בטבריה. רחוב התנאים 6, טבריה (אפשר לרשום בוויז "קבר הרמב"ם")
חניה - יש
מדריך: מדריך מטעם המועצה לשימור אתרים
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

התאריך השתנה, מתייג את אלה שנרשמו לתאריכים קודמים: דריה , לירון , יואב, גבי, אורלי , חנה, טבעת זרם עובד Laliv g . דריה - שיחה 16:04, 23 באפריל 2017 (IDT)

מה זה משנה? העיקר שיתקיים! אשתי ואנוכי נגיע!--‏Yoavd‏ • שיחה 23:27, 23 באפריל 2017 (IDT)
שבץ של מארגן הסיורים זה לא אירוע מתוכנן ומכוון, וגם לפעמים המדריך (שגם הוא מתנדב) צריך לבטל בשל בלת"ם. דרור - שיחה 11:45, 28 באפריל 2017 (IDT)

אורלימאי לצערי, חלו שינויים בתוכניות.תהנו. מתכננת להגיע 4 אעדכן בסמוך.

עמק ססגון בערבה - בוטל[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שישי, 10 בנובמבר, שעה 10:00 שנה 2017
מקום המפגש: באליפז
חניה - יש
מדריך: דני מולכו - מדריך מטעם מטה המאבק של עמק ססגון
משך הסיור: כ-2 שעות ברגל
לינה: ניתן ללון לילה קודם בחדרי האירוח באליפז, המעוניינים מתבקשים לציין זאת בהרשמה (וננסה לעשות הזמנה מרוכזת במחיר מוזל). למען הסר ספק, הלינה היא על חשבון המגיעים.
הרשמה:

גבי, תוכל להתייחס בבקשה לנושא הלינה? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 03:28, 18 ביולי 2017 (IDT)
כנראה שיש לי איפה לישון בסביבה. נדבר לקראת סוף ספטמבר. -- ‏גבי‏ • שיח 13:34, 18 ביולי 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


הסיור ב-10 בנובמבר בוטל מסיבות אישיות. אנסה לתאם מועד אחר. לידיעת ‏Ovedc, אבנר, דריה, היידן ו-גבי. אתכם הסליחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 05:23, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שישי, 10 בנובמבר 2017, שעה 11:00 (שימו לב לשעה !!!)
מקום המפגש: בכניסה למוזיאון ארצות המקרא בירושלים. (מול מוזיאון ישראל)
חניה - יש (אפשר לחנות בחניית מוזיאון ישראל)
מדריך: מדריך מטעם המוזיאון
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים[עריכת קוד מקור]

לכבוד חודש אסיה 2017 החלטנו לערוך סיור משותף של מיזם אלף מילים וחודש אסיה. בשנה שעברה נבחר המוזיאון לאמנות האסלאם כיעד הרצוי, אך הסיור לא יצא לפועל. השנה דברים הסתדרו ואפשרי לצאת, אז בואו בהמוניכם, ובהצלחה לכל העורכים בשני המיזמים!

מועד המפגש: יום שישי, 24 בנובמבר 2017, שעה 10:00 (שימו לב לשעה !!!)
מקום המפגש: בכניסה להמוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים.
חניה - יש
מדריך: מדריך מטעם המוזיאון
משך הסיור: כ-2 שעות
הרשמה:

סיור במתחם תאגיד "כאן - תאגיד השידור הישראלי"[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שני, 22 בינואר 2018, שעה 16:00 (שימו לב שזה יום שני !!!! שימו לב לשעה !!!)
מקום המפגש: רחוב קרמניצקי 6 (פינת יגאל אלון), בתל אביב.
חניה - יש מגרשי חניה בסמוך
מדריך: מדריך מטעם התאגיד
משך הסיור: כ-2 שעות
תוכנית הסיור:

 • סיור באולפני הרדיו בת"א. מת"א משדרות תחנות 88, גימל, ב', תרבות, רק"ע וקול המוסיקה
 • מפגש עם אלעד טנא, סמנכ"ל חטיבת הדיגיטל
 • מפגש עם מאיה זיו, מנהלת מחלקת הרשתות החברתיות
 • מפגש עם סיני אבט, מנהל סוגת דוקו + הקרנה טרום בכורה של קטע מעניין מסרט/סדרת דוקו

הרשמה:

ההרשמה לסיור נסגרה, תודה לכל הנרשמיםשלום לכולם, נשמח לראותכם בסיור! דיגיטל כאן תאגיד השידור הישראלי - שיחה 15:47, 14 בדצמבר 2017 (IST)

תודה! היכן מקום המפגש המדויק מחר? מתייג את דיגיטל כאן תאגיד השידור הישראלי ןדרור. תודה ולהתראות, ‏עמיחישיחה 14:34, 21 בינואר 2018 (IST)
היי עמיחי. המפגש יערך במשרד בתל אביב ברחוב קרמניצקי 6 (תאגיד השידור יושב גם בירושלים, מודיעין, חיפה וב"ש). כניסה מרחוב יוסף בוקסנבאום. הנה המיקום המדויק על מפת גוגל: https://goo.gl/maps/TxXeNgwpx8s דיגיטל כאן תאגיד השידור הישראלי - שיחה 14:52, 21 בינואר 2018 (IST)
תודה ולהתראות! ‏עמיחישיחה 21:29, 21 בינואר 2018 (IST)

סיור בטלוויזיה החינוכית הישראלית[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שני, 23 באפריל 2018, שעה 16:00 (שימו לב שזה יום שני!!!! שימו לב לשעה !!!)
מקום המפגש: רחוב קלאוזנר 14, רמת אביב, בתל אביב.

למגיעים ברכבת (אוטובוס) – יש לרדת בתחנת האוניברסיטה (רוקח) ולקחת אוטובוס 45 או 7 (קווים/דן)

חניה - יש חניה בלא תשלום במגרש החנייה של החינוכית (אנא סמנו בטופס ההרשמה שאתם מבקשים חניה)
מדריך: מיכל לוין - מדריכה מטעם החינוכית
משך הסיור: כ-2.5 שעות
תוכנית הסיור:

 • סיור באולפנים;
 • נבקר במחסן התפאורות והתלבושות;
 • פגישה עם צוותי החינוכית

הרשמה: משיקולי אבטחה, יש להירשם בטופס הרצ"ב ויש להביא תעודה מזהה לסיור:

  • ההרשמה נסגרה

מתכוונים להגיע[עריכת קוד מקור]

יש להרשם בטופס ההרשמה המופיע מעל

 • Nirvadel - שיחה 16:24, 27 במרץ 2018 (IDT)
 • Danny-wשיחה 16:45, 27 במרץ 2018 (IDT)
 • דולבשיחה 19:38, 27 במרץ 2018 (IDT)
 • [[Vbj1234 - שיחה 09:05, 5 באפריל 2018 (IDT)]]מתכוננת להגיע עם בעלי נרשמתי בטופס הרשמה .
 • מתכונן להגיע עם אשתי. נרשמתי בטופס הרשמה . ‏Ovedcשיחה 17:43, 5 באפריל 2018 (IDT)
 • shoshie8שיחה • כ"א בניסן ה'תשע"ח • 09:12, 6 באפריל 2018 (IDT)
 • Shayshal2 - שיחה 18:14, 6 באפריל 2018 (IDT)
 • בעזרת ה'. ‏עמיחישיחה 23:47, 9 באפריל 2018 (IDT)

סיור במפעל עלית בנצרת עלית[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שלישי, כ"ו בכסלו, ה- 4 בדצמבר, בשעה 10:00. (שימו לב שזה יום שלישי!!!! שימו לב לשעה !!!)
מקום המפגש: רח' גלבוע 5, נצרת עילית
הוראות מיוחדות - ילדים מגיל 6 ומעלה! יש להגיע בנעליים סגורות ובמכנסיים ארוכים!
חניה - יש חניה במרחק של 60 מטר מהמפעל
מדריך: מדריך/כה מטעם המפעל
משך הסיור: כ-2 שעות
תוכנית הסיור:

 • סיור במפעל;

תודה רבה: - כל הכבוד ללָלִיב על היוזמה והסבלנות לקביעת הסיור, כה לחי!

 • שימו לב - מספר המשתתפים מוגבל, ולכן השתתפות תהיה בהתאם למועד ההרשמה

מתכוונים להגיע[עריכת קוד מקור]

 • 1 משתתפים - אגיע . ‏Ovedcשיחה 15:28, 11 בנובמבר 2018 (IST)
 • 5 משתתפים - איתן חיימוביץ ורעייתו + 3 ילדים
 • 7 משתתפים - שלומי בן עמי ורעייתו + 5 ילדים ‏Ovedcשיחה 15:28, 11 בנובמבר 2018 (IST)
 • 5 משתתפים Laliv g - שיחה 15:58, 11 בנובמבר 2018 (IST)
 • 3 משתתפים: יגאל טרלו ומשפחתו ‏Ovedcשיחה 16:10, 11 בנובמבר 2018 (IST)
 • 4 משתתפים - רון, דיאנה, איתן ושלי סבו. ‏Ovedcשיחה 07:18, 12 בנובמבר 2018 (IST)
 • 2 משתתפים - דרור - שיחה 16:55, 12 בנובמבר 2018 (IST)
 • 2 משתתפים. Ldorfmanשיחה 11:01, 21 בנובמבר 2018 (IST)
 • 4 משתתפים: עידן אנשל ומשפחתו. ‏Ovedcשיחה 17:55, 21 בנובמבר 2018 (IST)
 • 1 משתתף: סלים בישאראת
 • 5 משתתפים: אח של איתן חיימוביץ. ‏Ovedcשיחה 20:09, 21 בנובמבר 2018 (IST)
 • Arielinson - שיחה 14:23, 26 בנובמבר 2018 (IST)
 • 1 משתתף: טבעת-זרם - שיחה 19:39, 26 בנובמבר 2018 (IST)

רשימת המתנה[עריכת קוד מקור]

הנרשמים מכאן יוכלו להשתתף בסיור רק אם הקודמים להם יבטלו את השתתפותם, ועל אחריותם לוודא כאן, יום לפני הסיור, אם הרשמתם אושרה!

סיור בשילה הקדומה[עריכת קוד מקור]

מועד המפגש: יום שישי, 8 בפברואר, בשעה 10:00.
מקום המפגש: רשמו ב־Waze "שילה הקדומה"
מי שירצה, יוכל להצטרף לשיירה שתצא מתחנת הדלק בכניסה לאריאל ב-09:30
חניה - יש
מדריך: מדריך/כה מטעם האתר
משך הסיור: כ-3 שעות

מתכוונים להגיע[עריכת קוד מקור]

 1. Laliv g - שיחה 11:45, 2 בינואר 2019 (IST)
 2. 1-4 משתתפים, עדיין לא סגור. עמית - שיחה 12:02, 2 בינואר 2019 (IST)
 3. מקווה להגיע. Arielinson - שיחה 13:40, 2 בינואר 2019 (IST)
 4. עם אשתי שתחיה. ‏Ovedcשיחה 14:55, 2 בינואר 2019 (IST)
 5. אשמח לפגוש אתכם בביתי, בשילה. שילוני - שיחה 14:31, 7 בפברואר 2019 (IST)

שאלות[עריכת קוד מקור]

עקב הזהירות הנדרשת בנסיעה אל האתר, האם תתאפשר נסיעה בשיירה, או אפילו עדיף: הסעה מאורגנת (משוריינת)? תודה - ‏Ovedcשיחה 14:55, 2 בינואר 2019 (IST)

כן, אפשר לקבוע נקודת מפגש של כולנו Laliv g - שיחה 11:22, 27 בינואר 2019 (IST)

טרמפ מאריאל[עריכת קוד מקור]

אני אוכל לעזור: אישתי יוצאת מאריאל לשילה, ממש בזמן הזה. נשמח להסיע מי שצריך. מוזמנים ליצור קשר ישירות אליי. שילוני - שיחה 14:31, 7 בפברואר 2019 (IST)

סיור במערכת Ynet[עריכת קוד מקור]

סיור ויקיפדים במערכת ויינט (דסק חדשות) בהנחיית אחד מהעורכים הבכירים ומפגש עם יון פדר, העורך הראשי.
מועד המפגש: יום רביעי, 13/3/2019, החל מהשעה 16:00
מקום המפגש: רחוב נח מוזס 1 ראשון לציון
חניה - חנייה בכחול לבן ברחובות מסביב וכן גם בחניונים של "אושר עד" וגלובס
כמרחק הליכה מתחנת רכבת ראשון לציון-משה דיין
מדריך: בהנחיית אחד מהעורכים הבכירים
משך הסיור: כשעה וחצי

שימו לב שזה יום רביעי ולא שישי!!!! שימו לב לשעה !!!

ותודה רבה ל-Laliv g שארגנה!

מתכוונים להגיע[עריכת קוד מקור]

 1. עם אשתי שתחיה. ‏Ovedcשיחה 13:12, 27 בינואר 2019 (IST)
 2. יגאל טרלו וביתו - ‏Ovedcשיחה 13:21, 27 בינואר 2019 (IST)
 3. אחמד חאג' יחיא + רון סבו - ‏Ovedcשיחה 16:02, 4 במרץ 2019 (IST)
 4. מגיעה Laliv g - שיחה 13:47, 27 בינואר 2019 (IST)
 5. Arielinson - שיחה 13:59, 27 בינואר 2019 (IST)
 6. מתכוונת להגיע Snufkinit - שיחה 17:09, 11 בפברואר 2019 (IST)
 7. דולבשיחה 21:31, 11 בפברואר 2019 (IST)
 8. אגיע + 1 ירעם - שיחה 17:02, 12 בפברואר 2019 (IST)
 9. Itzike - שיחה 16:42, 4 במרץ 2019 (IST)
 10. Ldorfmanשיחה 16:21, 5 במרץ 2019 (IST)
 11. Nirvadel - שיחה 16:48, 5 במרץ 2019 (IST)
 12. אגיע + 1 דוריאןDGW – Talk 02:36, 8 במרץ 2019 (IST)
 13. מקווה לצרף גם את אשתי. --‏Yoavd‏ • שיחה 10:43, 8 במרץ 2019 (IST)
 14. משתמש:orlysiOrly Simon - שיחה 14:40, 8 במרץ 2019 (IST)
 15. HOF-WBI - שיחה 17:25, 10 במרץ 2019 (IST)
 16. דוד שי - שיחה 07:16, 11 במרץ 2019 (IST)
 17. Reichnava - שיחה 19:47, 11 במרץ 2019 (IST)
 18. נעם דובב - שיחה 21:29, 12 במרץ 2019 (IST)

סיור בארכיון גנזים בבית אריאלה[עריכת קוד מקור]

סיור ויקיפדים בארכיון גנזים - עיון בכתבי יד של סופרים ומשוררים.
ארכיון גנזים הוא אוצר הספרות העברית. נשמרים בו 800 ארכיונים אישיים של גדולי הספרות העברית, מאמצע המאה ה-19 ועד ימינו: י.ל. גורדון, שאול טשרניחובסקי, יוסף חיים ברנר, המשוררת רחל, לאה גולדברג, אברהם שלונסקי, יהודה בורלא, נתן יונתן, יונה וולך, זלדה, דן פגיס ורבים אחרים.
הארכיון הוקם ב-1951 על ידי אגודת הסופרים במטרה לשמור את מורשתם הגדולה של היוצרים העברים בארץ ובגולה.
כל תיק בארכיון פותח צוהר לעולם העשיר שמאחורי היצירה. הכול בכל בהם: כתבי יד של יצירות ספרותיות, טיוטות עם תיקונים ושרבוטים, מתכון לעוגה לשבת לצד כרטיסים לקונצרט של יהודי וחפציבה מנוחין בתל אביב, ברכות היתוליות, ציורים, מכתבים נרגשים, עלבונות, כעסים, מלות אהבה ושנאה. לא רק חיי הספרות והשירה העברית משתקפים בהם, אלא גם ההיסטוריה של העם היהודי בעת החדשה – מהפוגרומים ברוסיה בתחילת המאה הקודמת, ועד הקמת המדינה וימינו אלה.
מועד המפגש: יום ראשון, 24/3/2019, החל מהשעה 15:00
מקום המפגש: בכניסה לבית אריאלה
חניה - חנייה בחניוני מרכז גולדה ובית המשפט
מרחק הליכה מתחנת רכבת השלום
מדריך: בהנחיית מנהלת הארכיון אדיבה גפן והסופר יצחק בן יוסף
משך הסיור: כשעה וחצי (ולאחר מכן שיחה עם המתנדבים של הארכיון)

שימו לב שזה יום ראשון ולא שישי!!!! שימו לב לשעה !!!

מתכוונים להגיע[עריכת קוד מקור]

 1. עם אשתי שתחיה. ויקימנטור - שיחה 15:01, 5 במרץ 2019 (IST)
 2. Staval - שיחה 06:05, 11 במרץ 2019 (IST)
 3. דוד שי - שיחה 07:16, 11 במרץ 2019 (IST)
 4. נעם דובב - שיחה 21:28, 12 במרץ 2019 (IST)
 5. HOF-WBI - שיחה 10:28, 13 במרץ 2019 (IST)
 6. RimerMoshe - שיחה 10:58, 24 במרץ 2019 (IST)

זבח פסח אצל השומרונים בהר גריזים[עריכת קוד מקור]

השתתפות בטקס הקרבת הפסח של העדה השומרונית בהר גריזים.
הגעה עצמית!
מועד המפגש: יום חמישי, 18 באפריל, 2019, החל מהשעה 16:00 - שימו לב, יתכנו פקקי תנועה
מקום המפגש: הר גריזים
חניה - באיזור. צפויים הרבה כלי רכב שיגיעו
מדריך: אחד מתושבי המקום
משך הסיור: אם רוצים לתפוס מקום צפייה טוב כדאי להגיע ב 16:00 - הזבח עצמו בשעות הלילה - מסתיים לקראת חצות.

שימו לב שזה יום חמישי ולא שישי!!!! שימו לב לשעה !!!

ותודה רבה ל-Laliv g שארגנה!

מתכוונים להגיע[עריכת קוד מקור]

 1. Tiviet - שיחה 08:20, 24 בפברואר 2019 (IST)

סיור במערכת הארץ[עריכת קוד מקור]

 • תאריך: 24 ביולי 2019
 • שעת המפגש: 17:00
 • מקום המפגש: עיתון הארץ, רחוב שוקן מספר 21, תל אביב
 • חניה: חנייה בחניון הארץ ויש חניות בתשלום בחניון בית המשפט הסמוך למקום
 • מדריך: מדריך מקצועי מטעם מערכת עיתון הארץ
 • משך הסיור: כ-3.0 שעות
 • רקע: (פרטים נוספים ימסרו בהמשך)
 • הרשמה:

יש להירשם מאחר שאנחנו צריכים להודיע מראש כמה משתתפים יגיעו לסיור.

 1. אגיע +1. Laliv g - שיחה 12:28, 30 ביוני 2019 (IDT)
 2. יחד עם אשתי שתחיה - Ovedcשיחה 13:12, 30 ביוני 2019 (IDT)
 3. ירעם - שיחה 13:24, 30 ביוני 2019 (IDT) אגיע עם עוד חבר
 4. גילגול - שיחה 14:24, 30 ביוני 2019 (IDT)
 5. בעז וייס boazw
 6. Arielinson - שיחה 13:44, 11 ביולי 2019 (IDT)
 7. RimerMoshe - שיחה 23:34, 18 ביולי 2019 (IDT)