ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ח"כים פוטנציאליים/העבודה/גיל ביילין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


שגיאות פרמטריות בתבנית:אישיות

פרמטרים ריקים [ שותף, שותפה ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

גיל ביילין
ביילין, 2018
ביילין, 2018
לידה 11 באוגוסט 1972 (גיל: 50)
תל אביב

גיל ביילין (נולד ב-11 באוגוסט 1972) הוא פוליטיקאי ויזם חברתי, מתמודד בבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בכנסת העשרים וארבע.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור]

ביילין נולד בתל אביב להלנה וליוסי ביילין, פוליטיקאי ואיש עסקים. בילדותו נהג ביילין להתלוות לשמעון פרס בביקוריו השונים ברחבי הארץ במערכת הבחירות ב-1981. בבחירות 1984 הצטרף לנוער העבודה, וב-1989 נבחר לראשות התנועה, תפקיד בו החזיק עד 1990, אז החל את שירותו הצבאי. בצה"ל שירת כחוקר תאונות דרכים במשטרה הצבאית. עם תום שירותו הצבאי ב-1993, החל בלימודי תואר ראשון ושני במדעי המדינה, תזה לקראת דוקטורט במדעי המדינה עם התמחות בתקשורת פוליטית באוניברסיטת תל אביב, תוך שבמקביל נבחר למספר תפקידים באגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א, בהם ראש מחלקה ודובר האגודה.

ב-1995 נבחר לנציג היחיד מטעם מדינת ישראל במסגרת אירועי ציון שנת ה-50 לייסוד המדינות המאוחדות במסגרת ועידת הנהגה צעירה עולמית.

ב-1996 החל את עבודתו ככתב חדשות ב"חדשות מקומיות" בחברת הכבלים ערוצי זהב עם רוני יובל וגדעון לוי, ובנוסף הגיש ברדיו ללא הפסקה את התוכנית שנקראה "מכניס לראשון עם גיל ביילין".

ב-1997 החל את עבודתו כתחקירן בתוכנית הבוקר של ערוץ 2. בהמשך מונה לעורך הראשי של רצועות הבוקר והאקטואליה בערוץ עד לשנת 2003. בין השנים 2003–2005 שימש כעורך המהדורה המרכזית של חדשות עשר.

ב-2006 ייסד עם אחיו הפרסומאי אורי ביילין את משרד הפרסום "הביילינים", בו שימשו השניים כשותפים-מייסדים ומנכ"לים משותפים.[2] באותה שנה נכנסו שני האחים לרשימת המשפיעים של מגזין פורבס. ב-2012 היה ברשימת "ארבעים הצעירים המבטיחים" של מגזין TheMarker.[3]

ב-2016 עזב את משרד הפרסום והקים את הארגון לביטחון בכבישים, שקיבל ב-2017 אישור פדגוגי ממשרד החינוך ומהרלב"ד להרציה ולבניית תוכניות לימודים למוסדות החינוך.[4] הארגון פועל בהרצאות וסדנאות שונות, בעיקר עם שכבות שנמצאות בסיכון גבוה למעורבות בתאונות, מפגשי בטיחות לנהגים חדשים ולנהגים צעירים במסגרות שונות בהן חברות ציבוריות. בנוסף, הארגון מעביר אימוני נהיגה מתקדמת לכוחות הביטחון בהן צה"ל, משטרת ישראל, מד״א, כיבוי אש והכוחות המיוחדים של היס"מ. ב-2016 קיבל את פרס קרן יושב ראש הכנסת לאיכות החיים על "פעילותו הברוכה במאבק בקטל בדרכים ובתאונות עבודה".[5]

ב-2018 התמודד לפריימריז של מפלגת העבודה ברשימתה לכנסת ה-21. בינואר 2021, לקראת הבחירות לכנסת ה-24, הודיע ביילין על התמודדותו לראשות המפלגה מול חברת הרשימה המכהנת מרב מיכאלי[6] אך לא נבחר, ולבסוף דורג במקום ה-10 ברשימה. בהמשך קרא לאבתיסאם מראענה, שנבחרה למקום ה-7 ברשימה, לפרוש בשל התבטאויותיה שעוררו סערה ציבורית. קריאתו לא נענתה, ולבסוף המפלגה זכתה ב-7 מנדטים כך שמראענה נכנסה לכנסת.

ביילין נשוי לזיו - עורכת דין, סופרת ואשת תקשורת. לזוג שני ילדים, מהן בתו לי, שעמדה בראש נוער העבודה כמותו. מתגוררים בתל אביב יפו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]


קטגוריה:פעילי מפלגת העבודה קטגוריה:ישראלים שנולדו ב-1972 קטגוריה:יזמים חברתיים ישראלים