ויקיפדיה:מסדר זיהוי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Face-smile.svg
ברוכים הבאים למסדר הזיהוי
ארכיונים
Crystal Clear app file-manager.png
דפי ארכיון של מסדר זיהוי
ארכיון כללי
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
בקשות שלא נענו
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

דף זה משמש לזיהוי נושאי תמונות: אישים, צורות חיים (חי, צומח), חפצים, אירועים, אתרים, צורות נוף וכן הלאה


קונגרס ציוני[עריכת קוד מקור]

הקונגרס הציוני?

התאריך המצויין על התמונה תואם את הקונגרס הציוני העולמי ה-22 שהיה בבזל ולא את ה-21. שניהם לא היו בתל אביב. הם מישהו מזהה את האנשים? הם זה האירוע בבזל? או שזה אירוע בתל אביב שליווה את הקונגרס? עדירל - שיחה 14:12, 30 במאי 2017 (IDT)

לדעתי, מדובר על כינוס באולם אהל שם שנערך לכבוד הקונגרס בבאזל. ראו "בהתאסף ראשי עם", משמר, 10 בדצמבר 1946. מבין המוזכרים בכתבה, אני משער שהנואם הראשון מימין הוא נתן מיכאל גלבר ולידו יושב איזידור שליט המזוקן. אם מישהו מכיר איך נראתה במת האולם, אולי יוכל לאשר או לדחות את הערכתי.אודי - שיחה 13:00, 1 ביוני 2017 (IDT)
תודה. זיהוי מצויין. האם האמצעי הוא ישראל רוקח? עדירל - שיחה 13:21, 1 ביוני 2017 (IDT)

זיהוי חייל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת קובץ:יוסי גינו בכורדיסטאן 1970 (בלי כובע) 1.jpg
יוסי גינו בכורדיסטאן 1970 (בלי כובע) 1.jpg

האם החייל הבהיר במרכז בכאפיה לבנה הוא מיכה בן-ארי קפוסטה? 213.151.46.205 15:39, 1 ביוני 2017 (IDT)

- סוף העברה

איזה רקאנאטי? או אולי מישהו אחר?[עריכת קוד מקור]

דוד בן גוריון נושא דברים בכינוס הספרדים למען קרן היסוד

בתמונה נראה כינוס הספרדים למען קרן היסוד. על פי דבר, כינוס הספרדים עולי ארצות הים התיכון, הבאלקאן וילידי הארץ שולח בשורת אימוץ לגולה הנרדפת, דבר, 21 בינואר 1940, ישבו ליד שולחן הנשיאות, דוד בן גוריון, דוד פלורנטין, יש"י אדלר, הרב עוזיאל, אלכסנדר גולדשטיין ורקאנאטי. כל השאר זוהו (ראו את שאר התמונות בקטגוריה של האירוע), ולכן הימני צריך להיות ריקאנאטי. איזה רקאנאטי? זה לא נראה דומה לאברהם רקנאטי אבל אולי אני טועה. עדירל - שיחה 22:36, 4 ביוני 2017 (IDT)


טקס בגזר[עריכת קוד מקור]

לוי אשכול נואם

בתמונה משמאל נראה לוי אשכול נואם. כיתוב התמונה מציין שמדובר בטקס לייסוד יישוב במועצה אזורית גזר ונותן את התאריך של 1 בינואר 1950. כן מציין הכיתוב זיהוי לשלושה אנשים בתמונה: הנואם לוי אשכול, מימין לו: יצחק גרינבוים ושניים משמאל לו: משה קול.

ב-1 בינואר 1950 הוקמה מועצה אזורית גזר. אולם הטקס היה סביב שולחנות ערוכים בהשתתפות פקידי משרד הפנים, בלא אזכור פוליטיקאים, כך שזה לא מתאים.

ב-29 בינואר התקיים טקס להקמת כפר שמואל. בטקס השתתפו לוי אשכול ומשה קול. כן השתתף בו ברל לוקר שאני מזהה אותו בבטחון רב כאיש שבין משה קול ולוי אשכול.

יצחק גרינבוים לא מוזכר כמשתתף בטקס, אולם מרדכי נורוק הדומה לו במידה רבה מוזכר. איני יודע אם מדובר בטעות. איני מזהה את המשתתפים האחרים המוזכרים. בעיה נוספת היא שבערך כפר שמואל יש וידאו מיומני כרמל של הטקס, שאינו דומה לטקס בתמונה. השלט הוא אחר ואין סככה. ייתכן על כן שמדובר בטקס אחר בו השתתפו משה קול, ברל לוקר ולוי אשכול. או שמא היו לטקס שני שלבים? עזרתכם בזיהוי עוד אנשים בתמונה תוכל אולי לסייע בפתרון התעלומה. עדירל - שיחה 13:40, 18 ביוני 2017 (IDT)

קרוב לוודאי שזה גרינבוים ולא נורוק. כבר ראינו בעבר שכתבו "1 בינואר" כשלא ידעו תאריך מדויק. נרו יאירשיחה • כ"ד בסיוון ה'תשע"ז • 14:24, 18 ביוני 2017 (IDT)

ירושלים[עריכת קוד מקור]

מחנה צריפים ענק בצפון ירושלים

אם אני צודק, המגדל מימין הוא ימק"א ירושלים והמגדל בשליש השמאלי הוא אוגוסטה ויקטוריה. אם כן, אזי אנו מביטים על ירושלים מצפון מערב ורואים לפנינו מחנה צריפים ענק. מה המחנה הזה? עדירל - שיחה 17:12, 20 ביוני 2017 (IDT)

קו הרקיע הכללי נראה לי יותר כמו מבט מנקודה דרומית יותר מזו שאתה חושב עליה, הייתי גורר את זה לכיוון דרום מערב כמה שאפשר לסובב לכיוון תלפיות. האם על הגבעה משמאל התמונה לא ניצב נבי סמואל? ביקורת - שיחה 18:00, 20 ביוני 2017 (IDT)
זה לא שמואל הנביא. זה לא דומה כלל ללמיקום שלו. אזור רמות ומרכז העיר הרבה יותר הרריים, ובתמונה זה בגדול נראה אזור יחסית שטוח. • צִבְיָהשיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ז 18:24, 20 ביוני 2017 (IDT)
תגדילי את התמונה למקסימום, אין שטח גדול כל כך "יחסית שטוח" בירושלים. ביקורת - שיחה 18:27, 20 ביוני 2017 (IDT)
הצעת זיהוי

אם התאריך מדויק, המחנות הבריטיים בתקופה זו בירושלים אמורים להיות מוכרים: זה כנראה לא "המחנה שמעל שכונת נשאשיבי" (ירושלים, הצופה, 28 באוקטובר 1945) שהוא כנראה מתחם המטה הארצי של משטרת ישראל; מחנה אלנבי היה איפשהו במזרח-תלפיות ונסלל על מקומו כביש, זה מדי דרום ומדי מזרח; מחנה שנלר גם הוא כמובן לא בא בחשבון; אם התאריך לא מדויק אז ב-1946 (מחנה-צבא חדש מוקם בירושלים, המשקיף, 26 בנובמבר 1946) הוקם מחנה בעמק המצלבה (המחנה שביבי "זכר" בפאתי השכונה). ביקורת - שיחה 18:32, 20 ביוני 2017 (IDT)

Ranbar? ביקורת - שיחה 15:05, 21 ביוני 2017 (IDT)
שאלה טובה. אין לי מושג כרגע. משתמש:תמרה ?? Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 09:21, 22 ביוני 2017 (IDT)
מה דעתכם על הזיהוי הזה? אני חושבת שזו תמונה משנות ה-50 המציגה את מעברת תלפיות הענקית, שהיום יושב עליה אזור התעשייה של תלפיות. הבעיה היא שאין לי מושג מה זה 1, 2 ו-3... תמרה שיחה 01:33, 26 ביוני 2017 (IDT)
דרך חברון מתאים לי, את הולכת בעצם עם הזווית הכללית שהצעתי אני בתחילת הדיון? זה יכריח אותנו לוותר על הזיהוי של אוגוסטה ויקטוריה כמובן. עוד דבר, ליד הה' של המילה בקעה ניצב בנין די משמעותי, יש לך ניחוש מושכל מהו? אם יהיה, זו תוכל להיות ראיה טובה. ביקורת - שיחה 02:14, 26 ביוני 2017 (IDT)

זיהוי התלמיד, כתב בהווה?[עריכת קוד מקור]

האם זהו הכתב של ערוץ 10 דורון הרמן?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2818523,00.html

Nirvadel - שיחה 14:17, 21 ביוני 2017 (IDT)

קובץ:Jacob Meir Jerusalem Rabi.jpg[עריכת קוד מקור]

1936?
העיטורים בצד הימני העליון של התמונה
העיטור הקטן בחלק הימני התחתון של התמונה

התמונה שבערך יעקב מאיר נחתכה מהתמונה שמשאל. שנת התצלום שצויינה היא 1936. הכיתוב המקורי מדבר על 1900-1920, שנראה סביר בהתחשב בעות'מאנים שנראים בתמונה. יחד עם זאת יש גם חייל בריטי? מצד ימין. אולי מישהו יכול לשפוך אור על שנת, התצלום, נסיבות התצלום? Geagea - שיחה 09:06, 13 ביולי 2017 (IDT)

Geagea, לפי הערך האנגלי, זו תמונה שצולמה מ-1920 והלאה. יש עליו סרט כבוד כלשהו "In 1920, Meir was honoured with the Commander of the Order of the British Empire award for service to the British. He was also awarded the French Legion of Honor and received decorations from the sultan of Turkey and Greek government as well as Hussein bin Ali, King of Hejaz" כפי שנרמז מהפרטים בתמונה (הכנסייה האפיסקופלית (אנ'), זו הספציפית שקשורה לשיתוף האנגליקני), נראה שהתמונה צולמה בקתדרלת סנט ג'ורג' (לפי השוואת מראה השערים עם google street view). באתר שלהם מוזכר שב1917 נחתם שם הסכם הכניעה בירושלים [ ]. לפי הערך מחלקת הצילום של המושבה האמריקאית (זה המקור לשם Matson בדף התמונה), הם הוזמנו לצלם את טקס הכניעה. לפי הערך התקבלה הוראה להשמיד את התמונות כדי שרק הטקס עם אלנבי ייזכר. לכן, למיטב הבנתי, זוהי אחת התמונות הבודדות ששרדו מטקס הכניעה ההוא! (או לפחות, זו התיאוריה שלי Face-smile.svg) ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 04:06, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
זה כיוון יפה. בערך האנגלי אכן כתוב שקיבל אותות כבוד. 2 האותות בצד ימין של התמונה נראים יותר כאותות של הלגיון הצרפתי. גם הקשירה בקצה התחתון של סרט הכבוד מלווה בצלב של הלגיון הצרפתי (לדעתי). חוצמיזה יש עוד שתי אותות בצד שמאל של התמונה ועוד אחת תלויה לצווארו.
עיטור Commander of the Order of the British Empire נראה כאן בתמונה לא נראה מתאים אם כי אי אפשר לדעת. יש גם צורות אחרות לעיטור בערך האנגלי.
לגבי המיקום. בדקתי בגוגל סטריט. השער שם קטן יותר ואילו השער בתמונה רחב יותר. מצד שני יש שם כניסות נוספות כמו כאן או כאן. אולי תמרה תוכל לעזור בעניין המיקום.
Hummingbird, תודה על עבודת המחקר.Geagea - שיחה 05:22, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
Geagea, השער שרואים בגוגל סטריט זה הצד החיצוני (שים לב לעמוד באמצע החצר) והרוחב שלו הוא כשלושה בני אדם. בצד השני של הכביש נמצא השער ל"קולג' סנט ג'ורג'". התמונה מצולמת מתוך החצר (ולכן לדעתי הצלם עומד בצד ולא ליד העמוד) וניתן לראות ברקע מה שנראה כאותו שער של הקולג' (עם איזה טורקי שעומד על החומה. שים לב ל"עיטורים" המרובעים עם כדור מעליהם) ואת פני הבניין של הקולג'. התמונה של השער השני שקישרת אליה (ניתן לראות אותו בגוגל סטריט כשעושים זום), לפי השער שנראה שם, נראית כאילו היא צולמה בתוך החצר (מנקודת המבט של הרבי Face-smile.svg) ועם הגב לשער שבתצלום לזיהוי. שים לב גם לאיך נראה השער בחלקו העליון מצידו הפנימי, בתוך המעבר (פעם בגוגל סטריט ופעם בתמונה).
לגבי האותות הימניים, תגדיל את התמונה-לבריטי יש 4 כנפיים ולצרפתי 5 (לגבי שני השמאליים, אין מספיק פרטים). גם לאות שקשור בסרט יש 4 כנפיים. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 05:48, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
אני מסכים לגבי המיקום. השער מבפנים אכן נראה זהה. מכאן שהרב צולם כשהוא נכנס לאירוע ולא יוצא ממנו.
העיטור הבריטי (Commander of the Order of the British Empire) כולל 4 כתרים (שיוצרים צלב?). העיטורים בצד הימני העליון הם בעלי 4 צלבים מימין ו-5 צלבים השמאלי (דומה לזה). אלא ששניהם עם זרועות צלב בסגנון הזה ולא צורה של כתרים. יש בווריאציות של העיטור הצרפתי גם דקורציות עם 4 זרועות כמו כאן למשל. העיטור בחלק התחתון הוא קצת שונה עם 4 זרועות. אולי אפשר לנסות לאתר אותו.
מכל מקום, הרב מגיע לכנסייה עם שלל העיטורים. הוא מצולם בכניסתו ולא ביציאתו. יכול להיות ששם הוא מקבל את העיטור הבריטי או שהעיטור הבריטי מצוי בעיטורים שבצד השמאלי של התמונה. Geagea - שיחה 15:37, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
נושא העיטורים מעניין בפני עצמו. ראשית, מזכיר את מה שצויין בערך האנגלי-הרב מאיר קיבל עיטורים גם מהסולטן הטורקי, הממשלה היוונית וחוסיין בן עלי. לגבי צורת הכנפיים אתה צודק ומצד שני, התמונה שהבאת של העיטור הצרפתי מטעה-באותה תמונה רואים שלושה עיטורים: צרפתי (עם 5 זרועות), הולנדי וגרמני. הנה עיטור בריטי נוסף אפשרי (שגם חוסיין בן עלי קיבל, לפי הערך האנגלי). לרבי יש שני עיטורים נוספים על הצוואר, האחורי שביניהם מזכיר יותר צורה של כתרים (פחות זווית חדה), אבל הוא מוסתר, אז קצת קשה להגיד. לדעתי העיטורים בצד שמאל הם עות'מאניים (לדוגמה תמונתו של אטאטורק). עכשיו שהתעמקתי בעיטור השני שעל הצוואר אני בטוח שהוא עות'מאני (סמל הסהר עם כוכב במרכז). השערה-סיוע כלשהו להפיכת הטורקים הצעירים ב-1908 שהמטה שלהם שכן בסלוניקי (סותר את הטענה שהוא קיבל עיטור מהסולטן), מקום מושבו של מאיר.
לגבי העיטור היווני שהוזכר, הרב מוזכר כמי שארגן לגיון עברי של יהודי יוון שנשלח להשתתף בלחימה בישראל. חשבתי שאולי זו הסיבה לקבלת העיטור, אבל לאור הדברים שרשמתי בדף השיחה של יעקב מאיר, נראה שלא היה בכך ממש. אפשרות נוספת-פעילותו לסיוע לנפגעי השריפה בסלוניקי.
מעניין לשאול-מה היה הקשר של מאיר לבן עלי ועל מה העיטור ממנו? (אם פרט זה נכון בכלל) סתם מעלה רעיון-האם ייתכן שמאיר סייע ביצירת הברית עם בן עלי (לא נראה שהיה בכך צורך לאור פעילות לורנס איש ערב) או סייע בצורה כלשהי למרד הערבי שאפשר את הניצחון של הבריטים והצרפתים ועל כך קיבל את העיטור מחוסיין והצרפתים? (אולי ממניע הומניטרי ולטובת יהודי הארץ, במקביל לפעילות של אליעזר הופיין, למשל)
עוד פרט בתמונה-שים לב שחרבו של הבריטי שלופה וחרבו של העות'מאני בנדן. עצם זה שעות'מאני נושא נשק לדעתי זה מעיד על כך שזה טקס כניעה (האם היו מאפשרים להם לשאת נשק שבוע אחרי המלחמה או במהלך המשטר הצבאי?). פרט שסותר את התיאוריה של הסכם הכניעה היא החזרה שלו לירושלים ב-1919 (מצד שני, זה לא אומר שלא הגיע לארץ לכבוד ההצלחות של הבריטים והתקדמותם) מה שמוביל להסבר נוסף של ההופעה בפני "הוועדה האמריקאית" (ואז נשאלת השאלה-האם הגיוני שיש עות'מאנים בישראל באותה עת?).
וזה מביא אותי לשאלה הבאה-מתי העות'מאנים עזבו את ישראל? (אמרי אביטן, קובץ על יד, האלקושי, בראנד, אריה ענבר, על הטוב, Kippi70, תמיר קלמן2, איש שלום, ג'ייק, Shaun The Sheep, יאיר הנווט, Ewan2, david7031, מי-נהרבעלי הידע בהיסטוריה?) ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 20:04, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
אתה רוצה תאריך מדויק? באופן עקרוני הבריטים כבשו את הארץ מדרום לצפון במהלך 1917-18 עיין בערך המערכה על סיני וארץ ישראל במלחמת העולם הראשונהDavid7031 - שיחה 21:00, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
תיוגים: ביקורת, גבעתיים, מרכז מידע הר הזיתים, אבי84, ציון הלוי, גרש. Geagea - שיחה 22:40, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

סליחה על האריכות ומיעוט המיקוד בתגובה הבאה, גם לא קראתי כל התגובות עדיין. אם ארוך מידי אתם יכולים למחוק. הנה כמה דברים קשורים.

הזכרת טקס הכניעה מזכירה לי את השיחה הזו שיחת משתמש:טוקיוני/ארכיון 18#לגבי החידה השבועית בעקבות חידתו השבועית בזמנו של משתמש:טוקיוני.
בנוגע לעיטורים אני משער שכל מי שהיו חכם באשי קיבלו במוקדם או במאוחר עיטור מהסולטן אגב זה מזכיר לי גם את התמונה רבת העיטורים בערך של הרב חיים נחום אפנדי ראו שם.
בערך עליו נכתב ש-"במהלך חייו הוא זכה לאותות כבוד מארצות שונות; אות המסדר הסולומוני של אתיופיה (1908), אות מסדר המג'ידיה (1909) ואות מסדר אוסמאני (1916) של האימפריה העות'מאנית, אות מסדר פרנץ יוזף של הקיסרות האוסטרית (1916) ואות לגיון הכבוד של צרפת (1935)."
בנוגע לעיטורים עותמאנים יש לנו עבור עיטור מסדר המג'ידיה את הקטגוריה:מעוטרי מסדר המג'ידיה, משום מה הרב מאיר לא מופיע שם.
בנוגע לעיטורים הצרפתיים שניכר שיש בתמונה - מזוהה די בוודאות אות לגיון הכבוד.
בערך על הרב מאיר נכתב בין היתר: "בימי מלחמת העולם הראשונה סייע לשחרורה של ארץ ישראל על ידי שהקים לגיון עברי המורכב מיהודי יוון."
לא מכיר את הסיפור של הלגיון הזה אבל אם כך הדבר זה ודאי עילה לציון לשבח.
עוד נכתב שם כך: "ר' יעקב מאיר קיבל מבריטניה מדליית זהב בצורת צלב והיה עונדה על חזהו בעת שהיה מבקר אצל הנציב העליון, ואף הצטלם איתה" והמקור לכך "שו"ת יחווה דעת ג סה".
כמו כן שני הרבנים הראשיים לארץ ישראל קיבלו אות כבוד מהמלך גורג החמישי- כך מופיע אצלי ציטוט מהיכן שהוא ברשת: "תמונתו זו של הרב יעקב מאיר מופיעה בספר האיש נגד הזרם ליד עמ' ר, ובספר מלאכים כבני אדם עמ' 93. גם הראי"ה קוק, ששימש כרב ראשי לארץ ישראל יחד עם הראשון לציון הרב יעקב מאיר, קבל מדליה כזו לאות כבוד מהנציב העליון מטעם המלך גורג' החמישי, והצטלם איתה. מכתב ההוקרה של הנציב העליון הרברט סמואל ותמונתו של הראי"ה קוק עם האות, מופיעה בספר האיש נגד הזרם ליד עמ' רמא, ובספר מלאכים כבני אדם עמ' 146. בצילום נראה הראי"ה קוק שהוא מסתיר במעט את האות הנראה כמו צלב. הראי"ה קוק אף הודה למברכיו על קבלת האות (אגרות הראיה ד עמ' קסד), וכן הודה למלך אנגליה עצמו על האות. (שם עמ' קעז).".
אז הלכתי ובדקתי שתיים מהאגרות המוזכרות לעיל מהספר אגרות הראי"ה כרך ד'.
זו המוזכרת מעמ' קסד' ממוענת לנציב העליון הרברט סמואל ואינה מזכירה להבנתי את קבלת האות , אולם האיגרת המוזכרת באיגרת בעמ' קעז', מזכירה את האות וממוענת אל המלך גורג' החמישי.

האיגרת הראשונה היא להבנתי מ-כ' סיוון שנת תרפ"ג והיא עוסקת בסדר התפילה שחיבר לכבוד יום הולדתו של המלך ולהצלחת ממלכת בריטניה. האיגרת השניה זו המתייחסת אל קבלת האות היא מט"ו בשבט תרפ"ד.

להלן נוסח האיגרת הרלוונטית המופיעה בעמ' קעז:"
ב"ה. ירושלים ט"ו בשבט תרפ"ד
מלך מלכי המלכים, ישלח את ברכתו מירושלים עיר הקודש, להוד מלכותו, ג'ורג' החמישי מלך בריטניא הגדולה ירום הודו.
יהי נא חסד הוד מלכותו, לקבל מאתי את רגשי תודותי העמוקים, המוגשים בהכנעה רבה, להוד מלכותו, על הכבוד הגדול אשר הועיל בחסדו הנערץ לכבדני בציון הנכבד מאד, מפקד אזרחי של הממלכה הבריטית.
הנני מצפה לחסדי ד' צור חסדי, שיחנני דעה והשכל. ואומץ לב טהור, להיות מכבד את האות המכובד הזה, אשר הגיע אלי בחסד הוד מלכותו, בעבודתי הנאמנה.
ואני תפילה, יאריך ד' את ימיו ושנותיו של...
האם מדובר באות הזה ?
(שאלות אגביות: האם גם הרבנים הראשיים השניים שבאו אחריהם הלו הם הרב הרצוג והרב עוזיאל קיבלו אותות דומים ?
האם נציגי דתות אחרות כגון המופתי של ירושלים להבדיל, קיבל אות דומה ?
האם הרבנים הראשיים לאנגליה מקבלים אות כלשהו ?
דומני שהם מקבלים בשלב מסוים אות אבירות ותואר לורד גם כיום. מי-נהר - שיחה 22:58, 6 באוגוסט 2017 (IDT)
יש פה המון שאלות מעניינות, שאין לי תשובות עליהן... הפניתי לכאן קולגה מומחה לענייני בריטים בארץ ישראל, מורה דרך וחוקר בשם ערן תירוש. אני מקווה שהוא יוכל להאיר את עינינו. תמרה שיחה 15:47, 7 באוגוסט 2017 (IDT)
מי שנראים כמו עות'מאנים הם קוואסים. יש כאלה עד היום בירושלים, כך שזה ממש לא מעיד שהתמונה צולמה בתקופה העות'מאנית. מה עוד שבסוף התקופה הזו הוא בכלל היה בסלוניקי. emanשיחה 19:38, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

הייתי מנסה דווקא להסתכל בהגדלה בדמויות הרחוקות יותר בתוך השער בצל ומחוץ לשער, נראה שיש שמה תהלוכה וצופים. כמו כן שימו לב שיש פעמון שמחובר לשער, ממתי השתמשו בפעמון זה שם? כמו כן ניתן לראות את הדרגות של החייל הבריטי וזה נראה מעמד גבוה ולא חייל מישמר רגיל מה שמחזק את ההשערה שזהו עניין טקסי מיוחד מי-נהר - שיחה 21:32, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

ברור שמדובר בטקס חשוב, אחרת לא היה מוזמן הרב הראשי ולא היה מתגנדר במדליותיו. השאלה היא איזה טקס. ביקורת - שיחה 21:41, 7 באוגוסט 2017 (IDT)
לא בהכרח. לענ"ד גם כאשר אישיות רמת מעלה כזו בוחרת להגיע למשרד המושל הוא תילבש את מלוא לבושה הייצוגי ותבוא עם מלווים. ואז תישאל השאלה שמא מדובר בהקשר אחר פרטי יותר. למשל משפטי ועדת הכותל היכן התרחשו ? ומי זומן להופיע בהן ? אמנם מעלת הרב הראשי והראשון לציון תחייב במצב כזה שיבואו אליהם לגביית דבריהם ולא שיזומנו ברם לפחות לגבי הראי"ה קוק אנו יודעים שהוא דרש להופיע בעצמו בוועדה שיפוטית זו פנים בפנים אל מול כל אחד מהשופטים. כמו כן אם אינני טועה היו מקרים אף שמניגי ישוב שכאלה פנו מיוזמתם לבקש על ביטול גזירות/חנינות לאסירים בטחוניים למשל מיד לאחר המעצרים של כמה מהמאורעות היה צורך בכך אם כי איני יודע אם במאמצים אלו לקחו חלק הרבנים הראשיים בצורה שכזו. או אולי במקרים פרטיים אודות מומרים ובני משפחותיהם. או אולי ענין שנוגע למוסד הראשון לציון מעמדו וסמכויותיו בנוסף למוסד הרבנות הראשית מאחר וזה הראשון החזיק בכאלו מאות שנים קודם לכן. חסר לי כעת המידע. ולא ברור לי האם ואיזה מוסדות ממשל שוכנו בזמן כזה או אחר במתחם הנ"ל ? מי-נהר - שיחה 22:08, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

אולי מי שכתבו את ההשערה שמדובר בשנת 36 חשבו שמאחר ומדובר בטקס רישמי לכן אמורים היו להופיע יחד שני הרבנים הראשיים ( האמנם כך הייתה הפרקטיקה?) ברם מאחר ובשנת 36 הרב קוק כבר נפטר ואילו הרב הרצוג טרם מונה (מונה רק בשלהי שנת 36) לכן חשבו שזו השנה. יש לשים לב שבשנה זו הרב מאיר יהיה כבר בן 80. מי-נהר - שיחה 22:21, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

כן, הגיל שולל כנראה גם את ההשערה שמדובר על טקס הכניעה של 1917, הוא היה אז בן 61, על פניו - ממש לא הזקן שבתמונה. ביקורת - שיחה 22:26, 7 באוגוסט 2017 (IDT)
עוד: כאן 3 תמונות נוספות מהתקופות הרלוונטיות (ניתן לראות גם את האבולוציה של המדליות). ביקורת - שיחה 22:33, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה

מנין שבגיל 61 לא הייתה לא כבר כזו הדרת פנים ?
ובהמשך לתגובתי הקודמת - הרבנות הראשית לא"י הוקמה רק ב-24 בפברואר 1921 זאת אומרת שגם לפני כן יהא הרב מאיר נציג יחיד של מוסד הראשון לציון, אם כי משנת 1919 נחשב הרב קוק לרבה של ירושלים. לכן קודם ל-1919 יובן מדוע הוא מגיע לבד, או גם לפני 1921 באם מעמד רבה של ירושלים לא הוכר באותה מידה על ידי המנדט בשעתו. זאת בהנחה שמצופה היה מהם להופיע יחד. אמנם עמנואל ציין שהוא היה עד 1919 רבה של סלוניקי ברם מנין לנו שזה מונע ממנו להיות נוכח מעת לעת בארץ בוודאי לאחר שחרורה ? וכאן המקום לצטט מהערך על מאיר : "בשנת תרע"ט (1919), עם תום מלחמת העולם הראשונה, עזב הרב מאיר את משרתו ושב לירושלים. עם שובו נתבקש להופיע בפני הוועדה האמריקנית אשר חקרה את דעת תושבי ארץ ישראל על ההסדר המדיני הרצוי להם. הרב מאיר נאם נאום אשר הותיר רושם עמוק בליבם של חברי הוועדה." כלומר הוא מופיע לפניהם למרות שהראשון לציון הרישמי היה בכל הרב אלישר. (כלומר בפועל מאיר כנראה שימש בתפקיד בצורה לא רישמית בשל נבצרות חלקית של הרב הישיש ?) מי-נהר - שיחה 22:37, 7 באוגוסט 2017 (IDT)
זה לא ה"הדרת פנים", הוא פשוט נראה ישיש. גם בהליכה וגם בעור הפנים. בכל אופן, ראה את התמונות בקישור שצירפתי. ביקורת - שיחה 22:48, 7 באוגוסט 2017 (IDT)
לא ברור לי מאיזו שנה כל אחת מהתמונות ולענ"ד רק השלישית היא צעירה יותר. דווקא שתי הראשונות לא נראות לענ"ד יותר "צעירות" מהתמונה כאן. מי-נהר - שיחה 23:53, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

זיהוי הקאוואסים זה מעולה. הוספתי את התמונות של ביקורת למאגר בוויקישיתוף. להלן תמונות הרב שכבר נמצאים בוויקישיתוף:

תמונות A ו-B צולמו בסלוניקי. תמונות די דומות. עיטור אחד בלבד.
תמונה D צולמה אחרי תמונה C (התמונה שלנו) משום שלרב יש הרבה יותר עיטורים. בתמונה D זיהיתי בוודאות את עיטור Commander of the Order of the British Empire שלא נמצא בתמונה D. זיהיתי גם את עיטור הלגיון הצרפתי. היתר צריך לזהות.
תמונה E צולמה ב-1921
תמונה F צולמה ב-1925
תמונה G בוודאי המאוחרת מכולן.
כמו כן העליתי 2 תמונות נוספות של "Grand Rabbi" בירושלים משנת 1920. אולי אפשר לזהות את הרב ואת המקום באותה הזדמנות:

Geagea - שיחה 02:50, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

גם זה מאותו יום. Geagea - שיחה 02:59, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
נראה סביר שהרב בתמונה הוא הרב נסים יהודה דנון, שאמנם הפסיק לכהן כרב ראשי ב 1918, אך הגיוני שעוד הסתובב פה. את המבנה לצערי לא הצלחתי לזהות. (השערתי, מבנה בעיר החדשה ששימש את הבריטים, אך לפי השנה כנראה נבנה לפניהם. לא הצלחתי לזהות פתח כזה באוגוסטה ויקטוריה או בבתי חולים נוצריים אחרים) דוידודשיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 09:57, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
המדהים בתמונה. זה החיוך והכבוד ההדדי שמובע בה בין המצולמים רמי המעלה. מי-נהר - שיחה 22:23, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

שיחת קובץ:כנס סופרי העולם.jpg[עריכת קוד מקור]

אודה מאד לכל מי שימצא זמן לסור לדף הנ"ל ולזהות ככל יכלתו. ביקורת - שיחה 18:25, 25 ביולי 2017 (IDT)

קובץ:Donald Trump with Reuven Rivlin in Israel 2017 (7).jpg[עריכת קוד מקור]

לחצו כדי להקטין חזרה Donald Trump with Reuven Rivlin in Israel 2017 (7).jpg

קושנר (?) פרידמן

כאן יש אדם נוסף בין קושנר לפרידמן. יש לתקן את התאור. מישהו יודע מי האישיות? בורה בורה - שיחה 13:54, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

אולי הרברט ריימונד מקמאסטר? Mbkv717שיחה • כ"ב באב ה'תשע"ז • 16:26, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
יש מצב בהחלט! משתמש:Tomtom? בורה בורה - שיחה 17:14, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
כן. אחרי נחמה ריבלין יש גם את הראל טובי, בועז הרשקוביץ, רון דרמרTomtom‏ ‏ • שיחה 20:11, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
ומאחורי השגריר פרדימן - מתחבא אם אינני טועה - ניצן חן. ‏עמיחישיחה 22:30, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
עדכנתי בוויקישיתוף את התיאור. בורה בורה - שיחה 09:15, 20 בספטמבר 2017 (IDT)

הפטריארכיה היוונית-אורתודוקסית של ירושלים[עריכת קוד מקור]

  1. מישהו יודע לומר לי אם זה נזירות/כמרים של הכנסייה היוונית?
  2. כמו כן, מהו הטקס בתמונה השלישית? גם כן בכנסיית הקבר.

צִבְיָהשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ח 22:24, 26 בספטמבר 2017 (IDT)

בתמונה 4 שני הבחורים עם תרבוש הם קאוואסים. ‏DGtal‏ - שיחה 15:11, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

נשר[עריכת קוד מקור]

בהמשך לבקשתה של חנה העליתי 42 קבצים של הנחת אבן הפינה לכבשן השלישי במפעלי המלט נשר משנת 1959 - בקטגוריה זו. בתמונות מופיעים אישים מאותה תקופה אשמח לזיהוי. דוגמאות:

Geagea - שיחה 09:57, 2 בנובמבר 2017 (IST)

בתמונה השמאלית, פנחס ספיר נואם. ניתן לזהותו גם בתמונות אחרות.אודי - שיחה 10:22, 2 בנובמבר 2017 (IST)
על פי קטע עיתונות מ-19 באוקטובר 1959, השתתפו גם דב גבעון - מנהל מפעל נשר וג' הגרטי - מנהל משלחת הסיוע מארה"ב. בתמונה של ספיר הנואם, יושב לידו אדם עם משקפי שמש, שאינו נראה כאחד מ"אנשי שלומנו". יתכן וזה ג'ון הגרטי המופיע בראיון ותמונה ב:יובל אליצוריותר כסף ליוזמה הפרטית, מעריב, 26 בנובמבר 1957.אודי - שיחה 10:56, 2 בנובמבר 2017 (IST)
מידע אודות הגרטי.אודי - שיחה 11:07, 2 בנובמבר 2017 (IST)
חבישת משקפי שמש באמת מראה על שוני :-) בכל אופן השם הוא ג'ון הגרטי/הגארטי/הגארתי ואכן בין המשתתפים היו פנחס ספיר (עודכן בוויקישיתוף), הגרטי, מנהלי מפעלים, אנשי כלכלה, נציגי מוסדות ומועצת פועלי חיפה. שמו של ראש עיריית נשר באותה תקופה, יצחק רוט, לא צויין. האם האיש משמאל בתמונה זו הוא יצחק רוט? Geagea - שיחה 11:30, 2 בנובמבר 2017 (IST)
אני אעביר את התמונות לבחינה של מספר ותיקי נשר. נראה מה הם יגידו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 02:47, 3 בנובמבר 2017 (IST)

זיכרון רוטשילד[עריכת קוד מקור]

בהמשך לבקשה של ביקורת העליתי תמונות היסטוריות של בני ברק. מבין התמונות היו תמונות של "זיכרון רוטשילד, פרדס כץ" שצולמו בשנת 1935. על פי הערך על חיים משה כ"ץ: "ב-1934 רכש כ"ץ שטח של 400 דונם באזור ראש העין, וב-1935 פעל להקים בו יישוב בשם זיכרון רוטשילד. הפעולה עוררה מחלוקת, בגלל ניסיון קודם של מועצת פועלי פתח תקוה לרכוש את אותו שטח. התוכנית לא מומשה, וב-1952 הוקם באותו מקום קיבוץ עינת." האם מישהו יודע להגיד מה הקשר של פרדס כץ. מישהו יודע להגיד מהו המקום המצולם? פרדס כץ/זיכון רוטשילד/קיבוץ עינת?

Geagea - שיחה 15:52, 22 בנובמבר 2017 (IST)

בין פרדס כ"ץ, מערבית לפתח תקוה, לבין זכרון רוטשילד, מזרחית לפתח תקוה, מפרידים קילומטרים. מבצר אנטיפטרוס ברקע (בחלק מן התמונות הראשונות) מעיד על כך שהתמונות צולמו בזכרון רוטשילד או בסביבה הקרובה. ארבע התמונות האחרונות בגלריה המלאה לא מתאימות לסביבה שמופיעה בשאר התמונות, ויתכן שרק הן צולמו בפרדס כ"ץ. אני חושב על האפשרות שהצלם הצטרף לקבוצה שסיירה באוטובוסים עם היזם, חיים משה כ"ץ, בשני המקומות - קודם בזכרון רוטשילד, ובהמשך בפרדס כ"ץ. התאור המקורי, המשותף (והנכון) של כל התמונות יחד היה "זכרון רוטשילד ופרדס כ"ץ", אבל הוא לא מתאים לכל תמונה לחוד. חוץ מזה, מן הספריות של אוניברסיטת הרווארד הקילומטרים האלה נראים הרבה יותר קצרים.--א 158 - שיחה 21:41, 22 בנובמבר 2017 (IST)
בשתי התמונות הראשונות אמנם נראה משהו ברקע, אך נדמה לי שמדובר במגדל אפק ולא במבצר אנטיפטריס. זה לא משנה את ההסבר לעיל. רון חל (HLron) - שיחה 23:30, 22 בנובמבר 2017 (IST)
אופס, טעיתי. אכן, התכוונתי למגדל אפק.--א 158 - שיחה 00:15, 23 בנובמבר 2017 (IST)
הזכרתם לי את זוג התיירים האמריקאים, ערב אחד בכניסה למלון מצודת דוד, מגיעים מבועתים לקבלה לברר מה הם קולות המא"ג שמנסרים שעה ארוכה ברקע. הפקידה "הרגיעה" אותם "זה לא כאן, זה 8 קילומטר מכאן". הם ישנו בתל אביב באותו לילה. ביקורת - שיחה 00:34, 23 בנובמבר 2017 (IST)

זיהוי אנשים בתמונה יחד עם מיכאל פולק[עריכת קוד מקור]

מיכאל פולק במרכז צועד ברחוב הירקון ב-1945

את התמונה הזאת קיבלתי עם כ- 30 תמונות נוספות מקורן באוסף אליעזר לוין שהיה מנהלו הראשון של בית חרושת נשר בין השנים 1945-1924. על גבי גב בתמונה רשום בעפרון התאריך 16 ביולי 1945 ורחוב הירקון. רחוב הירקון רשום באותיות לטיניות, והחודש רשום VII. מיכאל פולק הוא האיש במרכז עם המקל, השאלה היא האם אפשר לזהות את שני האנשים שלצידו ואת המקום המדויק בו הם צעדו ברחוב הירקון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 20:22, 21 בינואר 2018 (IST)

ראשי הנציגויות הישראליות[עריכת קוד מקור]

נשיא המדינה אירח כנס של ראשי הנציגויות הישראליות (ינואר 2018). בתמונה נראים בכירי משרד החוץ. אשמח לזיהוי. Geagea - שיחה 12:31, 29 בינואר 2018 (IST)

תמונה אמצעית: ליאור חייט חמישי מימין, אביב עזרא שישי מימין, יהודית ורנאי-שורר שביעית מימין ומשמאל. תמונה ימנית: סימונה פרנקל ראשונה מימין, זינה קלייטמן שלישית מימין, תמר סם-אש רביעית מימין, בני דגן שלישי משמאל. צבי אבינר ופני חמישי משמאל, רודיקה רדיאן-גורדון ראשונה משמאל. יושב יובל רותם. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 14:01, 29 בינואר 2018 (IST)
תמונה ימנית: ראשונה מימין גלית ברעם-אמדור (לא סימונה פרנקל). שני משמאל דב שגב-שטיינברג. יואב ר. - שיחה 14:58, 29 בינואר 2018 (IST)
צודק ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 15:26, 29 בינואר 2018 (IST)
תמונה ימנית: שני מימין: דן אוריין, רביעי משמאל: אילן בן דב (אבל לא אילן בן דב), חמישי משמאל: צבי אבינר ופני (לא בטוח שהוא מי שתייג לעיל משתמש:Tomtom‏) . ‏עמיחישיחה 19:21, 29 בינואר 2018 (IST)
משתמש:atbannett לא הבנתי. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 11:26, 30 בינואר 2018 (IST)
משתמש:Tomtom, אני רואה שהתכוונו לאותה תמונה. סליחה על הבלבול. ‏עמיחישיחה 11:54, 30 בינואר 2018 (IST)
תמונה אמצעית: שלומי קופמן - שישי משמאל, גלעד כץ - חמישי משמאל, ליאורה הרצל - שנייה משמאל. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 14:28, 30 בינואר 2018 (IST)
וואו, תודה לכולם. יצרתי נגזרות לכל האנשים שזוהו (אגב השישי מימין בתמונה מימין הוא שגריר ישראל בגרמניה ג'רמי יששכרוף). לליאורה הרצל יש ערך בוויקיפדיה הנורבגית ולזינה קלאי-קלייטמן יש ערכים בוויקיפדיות האוקראינית, רוסית ורומנית. Geagea - שיחה 15:53, 30 בינואר 2018 (IST)

מה נכון, הכיתוב או הקטלוג?[עריכת קוד מקור]

מה נכון, הכיתוב או הקיטלוג?

לתיקונכם המהיר. תודה. עדירל - שיחה 18:02, 30 בינואר 2018 (IST)

הכיתוב כמובן. תיקנתי את הקטלוג. דוידודשיחה • כ' בשבט ה'תשע"ח • 14:06, 5 בפברואר 2018 (IST)
יש לה קטגוריה שלמה: C:Category:Draped seated woman (Jerusalem). ביקורת - שיחה 14:41, 12 בפברואר 2018 (IST)

דרך בורמה[עריכת קוד מקור]

של מה הסמל על כומתת הנהג? HLron (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

ניחוש מושכל יפנה אותנו לסמל חטיבת עציוני. חרב ועלי זית על רקע מגן מופיעים בסמלי החטיבה בני התקופה. אמנם לא ראיתי סיכה כזאת, אך עדיין נראה סביר להניח שבזה מדובר. זה כמובן מתאים גם מבחינת שטח פעילות החטיבה. דוידודשיחה • כ' בשבט ה'תשע"ח • 14:20, 5 בפברואר 2018 (IST)

מי אלה?[עריכת קוד מקור]

טקס חלוקת פרסי הקולנוע והטלויזיה 2013

Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 13:37, 12 בפברואר 2018 (IST)

לדעתי, השניים השמאליים הם המלחינים Jeff Lippencott and Mark T. Williams [1]. לא מצאתי עליהם ערכים באנגלית (יש ערך על אדם בשם זהה כמו ויליאמס).אודי - שיחה 14:57, 12 בפברואר 2018 (IST)
במרכז: Dinesh Wicks [2].אודי - שיחה 15:59, 12 בפברואר 2018 (IST)

עבודה למחפשים[עריכת קוד מקור]

אולי כבר העלו זאת כאן, או במקום אחר, אבל לא זכור לי. מבין אלפי התמונות שהשאיר הצלם ההולנדי וילם ון דה פול (צר'), שנמצאות בוויקישיתוף, רבות עוסקות בישראל. התקופה היא מאמצע שנות ה-40 ועד אמצע שנות ה-60. זהו דף צילומיו של ון דה פול בוויקישיתוף. אתם מוזמנים לחפש תמונות מעניינות ולצרף אותן לערכים אצלנו.אודי - שיחה 23:22, 18 בפברואר 2018 (IST)