ויקיפדיה:עורך חזותי/משוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

#REDIRECT mw:VisualEditor/Feedback
This page is a soft redirect.


ברוכים הבאים לדף המשוב של העורך החזותי. כאן ניתן לדווח על חוויותיכם ורשמיכם מהעורך החזותי, להעלות תקלות ובעיות שמצאתם בו, לדון באפשרויות הקיימות בו ולשאול שאלות.

ניתן לקרוא את דף "שאלות ותשובות" לעורך החזותי בעברית.

נשמח לעזרה בתרגום מדריך המשתמש בעברית! אם ביכולתכם לעזור, לחצו כאן כדי לתרגם את העמוד.

כדי להקל על הטיפול, אנא ספקו את הפרטים הבאים בעת הדיווח:

  • שם וגרסה של הדפדפן שבו נתגלתה התקלה (למשל, פיירפוקס 34.0, מיקרוסופט אינטרנט אקספלורר 10, גוגל כרום 39.0.2171.95)
    • הערה: כרגע העורך החזותי פועל באינטרנט אקספלורר רק בשתי הגרסאות החדשות ביותר (10 ו־11). ייתכן שבעתיד הוא יופעל גם בגרסה 9.
  • מערכת ההפעלה שאתם משתמשים בה (למשל Windows 8‏, Windows 7‏, Windows XP‏, Mac OSX 10.8.4‏, Ubuntu 14.04‏, iOS 7 וכו')
  • פרטים לגבי שחזור התקלה: איזה דף ערכתם? מה הפעולה שניסיתם לעשות? על אילו כפתורים לחצתם? מתי שמתם לב לבעיה? מה ציפיתם שיקרה ומה קרה בפועל? ככל שיהיו יותר פרטים על הפעולות שקדמו לתופעה המדווחת, כך יהיה קל יותר לשחזר את התקלה, לדווח אותה לצוות הטכני, ולהביא לתיקונה מהר יותר.

שימו לב: כדי לטפל בתקלות ובעיות בצורה מסודרת, תקלות שטופלו ונפתרו נמחקות מהעמוד הנוכחי ומועברות לארכיונים. אם ההערה שהכנסת אינה מופיעה בדף המשוב, רוב הסיכויים שהיא נפתרה ונמצאת בדף ארכיון. אם הבעיה רשומה כפתורה אך עדיין ישנה תקלה באותו הנושא, ניתן לרשום אותה מחדש והצוות יפתח את התקלה להמשך טיפול לפי הצורך.

זכרו: אם יש לכם ספק האם לדווח תקלה או לא לדווח, אז אין ספק: התשובה היא "כן לדווח". ההשתתפות שלכם בבדיקות והדיווחים שלכם חיוניים ביותר להצלחת הפרויקט! תודה רבה.

הוספת תמונה[עריכת קוד מקור]

בעת הוספת תמונה, נרשם גודל שגוי וכפול. במקום "250px" נרשם "250X250px". (גרסה זו למשל). אצלי, בכרום התמונה מוצגת בצורה תקינה אך הרישום שגוי. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:18, 18 ביוני 2018 (IDT)

ובאותו הקשר, מדוע לא ניתן להגדיר גודל ברירת מחדל, שאינו תלוי בגודלו הפיזי של הקובץ? המקובל אצלנו הוא 250px. כותבים חדשים, שאינם בקיאים בנורמות במיזם מגדירים (במודע או שלא במודע) גדלים שונים לכל תמונה. לו הייתה ברירת מחדל, יכול מאוד להיות שהיה נחסך הצורך בתיקונים ושיפורים רבים. Ldorfmanשיחה 21:35, 18 ביוני 2018 (IDT)
כמה דברים: קודם כל,"250X250px" זה לא ״גודל כפול״ וגם לא גודל שגוי. מה שזה אומר זה כלהלן: תמונה עם מנת ממדים כזו שגובהה עולה על רוחבה, תוצג בגובה 250 פיקסלים, ורוחב לפי מנת הממדים של התמונה (למשל אם הגובה כפול מהרוחב, התמונה תוצג ברוחב 125 פיקסלים). אם הרוחב עולה על הגובה, התמונה תוצג ברוחב 250 פיקסלים וגובה לפי מנת הממדים של התמונה. לגבי ״גודל ברירת מחדל״: זה קיים, עבור תמונה שמוצגת ממוזערת (כלומר אם מופיע פרמטר ״ממוזער״), כאשר לא מוגדר גודל. זה לא קשור דווקא לעורך החזותי. אם לא משתמשים ב״ממוזער״ חייבים להוסיף גודל במפורש. אפשר לבקש שהעורך החזותי יעשה זאת, אבל לפני כן צריך לחשוב ולנסות ברצינות למצוא סיבות למה זה יכול להיות לא רצוי. אם אחרי חשיבה רצינית לא רואים מצב בו זה מזיק, אפשר לבקש ברירת מחדל לגודל תמונות עבורן לא הוגדר גודל. קיפודנחש 21:45, 18 ביוני 2018 (IDT)

שמירה בעורך חזותי[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, לאחחר הוספת תוכן באמצעות העורך החזותי. כפתור פרסום שינויים לא הופך לכחול ולא ניתן לשמור. אודה לבדיקתכם את הנושא. WikiLester - שיחה 07:41, 16 בנובמבר 2018 (IST)

Thank you for this note. Can you tell me exactly what you did? Whatamidoing (WMF) - שיחה 22:12, 16 בנובמבר 2018 (IST)