ויקיפדיה:ערכים מומלצים/רשימת המתנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) הצבעה ערכים מומלצים


חוות דעת מאנשי אקדמיה

באפשרותכם לעיין ברשימת בעלי הידע של ויקיפדיה, ולבקש חוות דעת מוויקיפד שיש לו ידע בנושא הערך.

כשלב ראשון להמלצה על ערך או להסרת המלצה קיימת יש להציגו בדף זה, וזאת על מנת לתת תקופה בת שבועות אחדים לוויקיפדים כדי לערוך שיפורים בערך ולהעיר עליו הערות. הדיונים יתקיימו בדפי השיחה של הערכים בלבד. ערכים שיהיו בשלים להצבעה יועברו, על ידי ניב (שיחה), Yoavd (שיחה), David7031 (שיחה) בלבד, להצבעה. לפני הוספת ערך לכאן, יש לעיין בקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

ניתן להוסיף בדף, גם ערכים שכתבתם בעצמכם, אך יש לציין את חלקכם בערך. אם אתם כתבתם את הערך קולכם לא ייחשב בהצבעה, ובכל מקרה דרושים שישה תומכים ורוב של 60% על מנת שהערך יהפוך למומלץ.

להוספת ערך חדש:

.

לאחר שמירת הדף נא להוסיף ברשימת ההמתנה קישור לדיון בדף השיחה בצורה הבאה: {{קישור לדיון המלצה|שם הערך=|קישור לדיון=|דיון={{#lst:שיחה:שם הערך|מומלצים}}|תקציר=|חתימה=}}

Ambox plus.svg ערכים מועמדים להוספה[עריכת קוד מקור]

אווטאר (סדרת טלוויזיה)

ערך מקיף למדי על סדרת הטלוויזיה הטובה בכל הזמנים Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 07:54, 8 ביוני 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך שברובו תרגמתי מאנגלית על סדרת הטלוויזיה המצויינת, אווטאר. הצעתי אותו להמלצה בעבר, אבל הרבה השתנה מאז. הערך לא רק רחב מספיק כדי שכל מי שלא צפה בסדרה יבין על מה מדובר, הוא גם לא רחב מדי ומלא בפרטים מיותרים. למרבית הטענות שהערך מביא יש מקורות. Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 07:43, 8 ביוני 2020 (IDT)

נראה ערך מצוין. הוא צריך לעבור הגהה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:52, 1 ביולי 2020 (IDT)
לצערי אני לא כותב טוב, עברתי על הערך ותיקנתי דברים כמיטב יכולתי. מישהו יכול לעזור לי עם ההגהה של הערך? Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 11:40, 8 ביולי 2020 (IDT)
Fr.dror, אנסה לעזור לך כמה שאני יכולה. חברסודי - שיחה 11:42, 8 ביולי 2020 (IDT)
עברתי על הערך ותיקנתי כמיטב יכולתי. שמזן, הערך במצב טוב עכשיו לדעתך? Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 18:53, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
לפי דעתי, את הקונספט "There's an air guy along with these water people trapped in a snowy wasteland ... and maybe some fire people are pressing down on them" לתרגם לעברית. PRIDE! - שיחה 15:24, 31 באוגוסט 2020 (IDT)
אני רואה שהמקורות בהערות השוליים תורגמו לעברית וזה בניגוד למה שהוחלט. יש להשאיר את הערות השוליים בשפת המקור. כמו כן, אין ספק שהערך זקוק לעריכה מקיפה ואני לא חושב שכדאי להעביר אותו להצבעה במצבו הנוכחי. כמו כן, בפרק הביקורת מצאתי רק ביקורות אוהדות. אין אף מבקר שחשב שהסדרה לא טובה? בנוסף, נראה שהערך קצר משהו. למשל פרק ההפקה קצר ביותר ולא כולל מידע על המימון, על הוגה הרעיון המקורי ועוד. אין גם מידע על הליהוק. מי הם האנימטורים וכיצד לוהקו? מה עם דיבוב? אני חושב שכדאי להרחיב את הערך. גילגמש שיחה 09:33, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה על הפידבק גילגמש, עכשיו אני יודע מה לתקן. חשבתי אם כדאי להוסיף פרק על דמויות, שכן יש כזה במרבית הערכים על סדרות טלוויזיה, אבל אין שום דבר מהותי שאני יכול להוסיף לתוכן הסדרה בפרק זה. בפרק הביקורת אכן יש רק ביקורות אוהדות, כי למרות שכן יש דברים שליליים בסדרה, אין אף מבקר שאומר שהיא לא מצוינת. חיפוש גוגל הניב רק כתבה אחת שנכתבה על ידי אתר בסגנון BuzzFeed, בשם ScreenRant, אבל זה כן מעלה נקודה שצריך להביא עוד ביקורות של מבקרים מכובדים. בנוגע להערות השוליים, במה הכוונה לתורגמו? כל הכותרות באות רק באנגלית, ובעברית כתובים "באתר vice" וכן הלאה. זה לא בסדר? Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 12:05, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
בשמחה. לגבי תרגום הערות שוליים. הינה למשל הערת שוליים מספר 12 "מייקל דימרטינו ובריאן קונייצקו, Avatar: The Last Airbender: The Art of the Animated Series, דארק הורס קומיקס, 2010, עמ' 52" - הכל צריך להיות בשפת המקור, כולל שמות המחברים, שם ההוצאה - הכל.
לגבי פרק על הדמויות - בוודאי שצריך להוסיף. לגבי הביקורת - אם אין ביקורת שלילית אז לא צריך להוסיף בכח, אם כי זה מוזר קצת. אני לא בקיא בתחום אז יתכן שבאמת אין כל כך ביקורת שלילית על הסדרה הזאת. בכל זאת מציע לעשות חיפוש נרחב יותר אולי בכל זאת תמצא משהו ממשי. אם אין אז כמובן נשאיר את מה שיש. גילגמש שיחה 19:56, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

הילד הצוחק (דזידריו דה סטיניאנו)

ערך מקיף למדי על פסל מתקופת הרנסנס Yywilk - שיחה 13:41, 11 ביוני 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך הילד הצוחק (דזידריו דה סטיניאנו) מפורט ומבוסס עם מקורות ותמונות. Yywilk - שיחה 13:30, 11 ביוני 2020 (IDT)

זהו ערך מושקע מאוד. ממעבר מהיר על הערך נראה שחלקים גדולים ממנו לא עוסקים בפסל הספציפי הזה, אלא בנושאים משיקים. לדעתי בינתיים הערך נראה מעט כמו מאמר או כתבה, ופחות כמו ערך אנציקלופדי, אך באמצעות עריכה מסוימת ניתן להביאו למצב טוב מאוד.
אגב, אשמח לשמוע מה חושב Talmoryair, המומחה לאמנות שלנו... שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:45, 1 ביולי 2020 (IDT)
לדעתי הערך צריך לעבור עריכה והגהה. יש חלקים רבים שזקוקים לקיצור. בעיקר מפריעה העובדה כי בדיונים השונים מהווה הפסל אילוסטרציה לנושאים שונים בתולדות האמנות ולא ההפך. Talmor Yair - שיחה 18:19, 1 ביולי 2020 (IDT)
לאור הביקורת של טלמור יאיר אני מציע למשוך את הערך מרשימת ההמתנה, לטפל בהערות ולהציג מחדש. גילגמש שיחה 05:25, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

עידן רייכל

ערך שעבדתי באופן מקיף על הרחבתו במהלך החודשיים האחרונים YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 13:48, 13 ביולי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

את הערך, שעוסק במוזיקאי שאני מאוד מעריך, הרחבתי באופן מקיף במשך החודשיים האחרונים, בהם פעלתי עבור פתיחת ערכים בשביל רייכל (ראו תבנית:עידן רייכל), תוך שהכחלתי את כל הערכים בעלי החשיבות הקשורים אליו. הערך עומד בכל הקריטריונים: הוא מהימן, מכיל קישורים רבים לערכים אחרים (אחד בלבד מתוכם אדום), מכיל מקורות רבים וקישורים חיצוניים, כתוב בצורה אובייקטיבית, אין בו מלחמות עריכה וכמובן שהוא כולל תמונות רלוונטיות ללא הפרת זכויות יוצרים. השקעתי מאוד על הרחבתו ואף על הכחלת הקישורים בו (כל התבנית שלו כבר מוכחלת). ביקורות בונות יתקבלו בברכה. YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 13:48, 13 ביולי 2020 (IDT)

YairMelamed נראה לי שהוספת את הערך במקום לא נכון ברשימת המתנה (בחטיבה של "הסרה" במקום "הוספה"). אמירושיחה 13:52, 13 ביולי 2020 (IDT)
Done טופל YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 13:53, 13 ביולי 2020 (IDT)
יש פה שתי בעיות. אחת - הערך מבוסס בעיקר על מקורות עיתונאיים - לא הצלחתי למצוא מקור מעמיק באמת בערך הזה. שנית, מבנה הפסקאות שגוי. יש פסקאות קצרות שכוללות משפט בודד או שני משפטים. יש לאחד לפסקאות גדולות יותר. גילגמש שיחה 15:05, 13 ביולי 2020 (IDT)
בעניין הפסקאות טיפלתי. מקורות עיתונאים? ניו יורק טיימס הוא מקור עיתונאי? כל הקשח"צים עיתונאים? ליציאה של סינגל או אלבום לדוגמה די במקור עיתנואי, אבל בשביל דברים משמעותיים, כמו הפרסים, ההוקרה, להיטיו שנכנסו למצעדי הפזמונים וכמובן והדלקת המשואה - לכולם יש מקורות מקיפים ומעמיקים על כך. בכל מקרה תודה רבה על הביקורת, בהמשך, כשיהיה לי יותר זמן, אעבור גם על שאר הפסקאות חוץ מהביוגרפיה ואוסיף מקורות נוספים (ולא עיתונאים). YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 15:23, 13 ביולי 2020 (IDT)
רוב המקורות הם אכן עיתונאיים. חסר פרק ניתוח היצירה. גילגמש שיחה 19:25, 13 ביולי 2020 (IDT)
אשמך אם תסביר מה "עיתונאי" ומה לא. לא ברור לי מה "עיתונאי" בשבילך. ניתוח היצירה? אני יותר מאשמח לעבוד על זה ברגעים אלו. YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 19:28, 13 ביולי 2020 (IDT)
אני מקווה שלא נעלבת כי נדמה שנפגעת קצת מטון הדברים. לא היה בכוונתי לפגוע. ביקורת עמיתים נועדה לתת משוב לערך.
לגופו של עניין: הפניה למאקו או לוויינט - אלה מקורות עיתונאיים. צריך לנתח את היצירה של מר רייכל, בהתבסס על אתרים מקצועיים או על מבקרי מוזיקה מקצועיים. מה הסגנון המוזיקלי של מר רייכל, כיצד הוא בא לידי ביטוי, מה הם מקורות ההשראה שלו. על איזה יוצרים הוא השפיע וכו'. לא כתבות אגביות באתר חדשות זה או אחר. כמו כן, כדאי להרחיב על ההופעות. איך נראית ההופעה של מר רייכל, באיזו טכניקה הוא משתמש. כרגע יש בערך שנלושה פרקים עיקריים (ביוגרפיה, קריירה ופרסים) ורשימות סטטיסטיות. בעיני, זה מעט מדי בשביל ערך מומלץ. גילגמש שיחה 19:32, 13 ביולי 2020 (IDT)
נעלבתי? חלילה. פשוט לא הבנתי את ההגדרה "מקורות עיתונאיים". עכשיו כשהבהרת - אני מבין. אעבוד על הערך בצורה דרסטית בהתאם להערות שלך. תודה YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 19:37, 13 ביולי 2020 (IDT)
בינתיים, מוזמן לקרוא את עידן רייכל#סגנון מוזיקלי ועידן רייכל#ביקורת (שארחיב עוד בקרוב) ולהביע את דעתך. בקרוב ארחיב עוד ואוסיף מקורות. שוב, תודה רבה על הביקורת ושלא תחשוב לרגע שנעלבתי, זה רק עוזר. YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 20:21, 13 ביולי 2020 (IDT)
בעניין ההשפעות, זכור לי ששמעתי אותו מספר יותר מפעם אחת שסשה ארגוב הוא אחד המלחינים שהכי השפיעו עליו. חיפוש מהיר בגוגל לא העלה מקורות לכך, אבל בטח חפירה מעמיקה יותר תעלה איזשהו ריאיון. מור שמש - שיחה 21:37, 13 ביולי 2020 (IDT)
ראשית מגיע לך שאפו על העבודה המקיפה ועל כמות הערכים הרבה שנכתבה במסגרת המיזם. אני Symbol support vote.svg בעד הוספה למומלצים. הערך מקיף, סוקר את כל התחומים העיקריים ומעניין לקריאה. אם בכל זאת, קצת ביקורת בונה: הייתי מרחיב בכמה שורות את פסקת "סגנון מוזיקלי". בנוסף, רייכל קידם ופרסם את המוזיקה האתיופית והביא לה חשיפה רבה וזה עיקר פרסומו וחשיבותו ואין התייחסות רבה לכך. אני לא יודע איפה להוסיף זאת כי הערך כבר די ארוך ואני סומך עלייך שתדע מה לעשות. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 21:39, 13 ביולי 2020 (IDT)
הרחבתי על כך בפסקת הסגנון המוזיקלי Face-smile.svg YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 21:47, 13 ביולי 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ראשית, כל הכבוד לך על היוזמה המבורכת להרחיב את הערך הנ"ל. כמו כן, קראתי אותו ונראה כי הוא אכן עומד בקריטריונים לערכים מומלצים ומעבר לכך, קריאתו הייתה די מעניינת ומובנת. יישר כוח. Hello513 - שיחה 11:47, 14 ביולי 2020 (IDT)
הערך הרבה יותר טוב עכשיו. עם זאת, נראה שהטקסט ארוך (לאורך) ויש יחסית מעט תמונות (רק 4) כך שיש חלקים רבים משמאל שלא מכוסים בתמונה. אם יש עוד 2-3 תמונות שאפשר לשים זה יכול לשפר, לפי דעתי, את העיצוב. פרק הסגנון המוזיקלי קצת קצר. היתי מוסיף את ההשפעה שהייתה על היצירה של רייכל. גילגמש שיחה 16:58, 19 ביולי 2020 (IDT)
סרקתי מהוויקישיתוף כמה תמונות ושמתי אותם. לגבי ההשפעה שהייתה על היצירה שלו - אנסה למצוא מקורות בנוגע לכך, אם אמצא משהו שאפשר להוסיף - אוסיף. YairMelamedשיחה 17:39, 19 ביולי 2020 (IDT)
עידן רייכל הוא יוצר מוכשר מאוד, שתורם רבות לא רק למוזיקה, אלא גם למיזוג וקיבוץ גלויות. כל הכבוד לו! וכל הכבוד לYairMelamed, שהשקיע כל כך הרבה בהרחבת הערך על היוצר. Tmima5 - שיחה 12:22, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה גם לך על השיפורים! YairMelamedשיחה 12:39, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
יאיר, כדאי, לדעתי, להוסיף את שמות הוריו של עידן בביוגרפיה. ראשית, כי זה מקובל, ושנית, כי הוא מרבה להזכיר אותם באהבה. Tmima5 - שיחה 07:27, 11 בספטמבר 2020 (IDT)
מצאתי והוספתי. Tmima5 - שיחה 14:49, 12 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה רבה. Face-smile.svg YairMelamedשיחה 14:50, 12 בספטמבר 2020 (IDT)

מועצה אזורית עמק המעיינות

ערך ששכתבתי ומאיר תקופות מעניינות בהיסטוריה של ישראל עמית - שיחה 16:36, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך שביצעתי בו שכתוב עומק ואני מאוד אוהב את התוצאה, אשמח לכל הפחות להצעות לשיפורו - ואם יומלץ מה טוב. עמית - שיחה 15:48, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

עיקר התוכן מוקדש להיסטוריה של המקום. אני חושב שערך על ישוב צריך לכלול מידע רב יותר על פרטים אחרים כגון תרבות, דמוגרפיה, גאוגרפיה וכיוצא באלה. פרק ההיסטוריה בערך הנוכחי כבד מדי בעיני ביחס לשאר הטקסט. גילגמש שיחה 00:28, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
Gilgamesh, לגבי הגאוגרפיה, יש ערכים מורחבים על כל אחד מהאזורים הכלולים בשטח המועצה, כשהעיקרי שבהם הוא בקעת בית שאן. ניתן כמובן להעתיק תוכן בין הערכים, שכן אין שום הגיון שמידע שמופיע בערך כאן לא יופיע בערכים הספציפיים, אבל לדעתי זה ניפוח מיותר של הערך: המידע קיים, נגיש, בשביל מה הכפילות?
תרבות - מה שקשור למוזיאונים ותרבות פנאי הכנסתי בפסקה "תיירות". מעבר לכך אני לא בטוח שיש שם הרבה דברים משמעותיים - מה אתה חושב שאפשר עוד לפרט?
גם לגבי דמוגרפיה אשמח אם תפרט איזה סוג נתונים לדעתך חסר. עמית - שיחה 18:37, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
כרגע יש פה למעשה ערך על היסטוריה של המועצה עם תוספות קטנות - משקלו של פרק ההיסטוריה לא פרופורציונלי לשאר הערך. אני חושב שאכן יש להעביר חלק מהתוכן הרלוונטי מערכים אחרים. לגבי פרק דמוגרפיה - אפשר לציין את מאפייני האוכלוסיה - האם הם יהודים או ערבים, האם הם חילונים או דתיים, מה תוחלת החיים במועצה, כמה ילדים יש במשפחה וכיוצא באלה מידע סטטיסטי. אפשר לציין כמובן גם טרנדים - האם יש גידול באוכלוסיה או אנשים דווקא עוזבים. אם יש גידול - למה יש גידול? האם יש צמיחה כלכלית או אולי סיבה אחרת כלשהי? כנ"ל לגבי עזיבה - למה עוזבים. גילגמש שיחה 13:57, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
חסר לי גם הנושא הפוליטי, למשל מבנה המועצה (האם למשל יש יישובים עם יותר מנציג אחד) ויחס השלטון המרכזי (השקעה חריגה, הזנחה וכו'). בנושא הגיאוגרפי ההתייחסות למעיינות הרבים קצרה מידי יחסית למקום שמתהדר בשם עמק המעיינות וחסר לחלוטין פרק על מזג האוויר הקיצוני יחסית לסביבה, שהוא מהותי להבנת ההיסטוריה של המקום. ‏DGtal‏ - שיחה 10:19, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

ליידי גאגא

ערך איכותי ומקיף שהורחב על ידי משתמשים רבים לאורך השנים ועומד בסטנדרטים לערך מומלץ. YairMelamedשיחה 16:58, 15 באוגוסט 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך איכותי ומקיף שהורחב על ידי משתמשים רבים לאורך השנים ועומד בסטנדרטים לערך מומלץ. YairMelamedשיחה 16:58, 15 באוגוסט 2020 (IDT)

אני חושב שהערך זקוק לעריכה. גילגמש שיחה 10:51, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
וכמו תמיד, אתה לא מסביר מדוע. העיקר לזרוק הערות. אשמח מאוד לשמוע ממך מה בדיוק דורש עריכה בערך. YairMelamedשיחה 00:21, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
YairMelamed, ממליץ לטפל ב-2 דורשי המקור שבערך. PRIDE! - שיחה 15:22, 31 באוגוסט 2020 (IDT)
Done טופל YairMelamedשיחה 15:29, 31 באוגוסט 2020 (IDT)
מומלץ לטפל בפסקת הקישורים חיצוניים. ספק אם כל הקישורים שם נחוצים. אני מאמין שאת רובם ניתן להמיר להערות שוליים. עמרישיחה 16:08, 31 באוגוסט 2020 (IDT)
כשאני אומר "עריכה" כוונתי לעריכה לשונית. גילגמש שיחה 20:58, 3 בספטמבר 2020 (IDT)

ג'ון שרמן

ערך מקיף העומד בסטנדרטים. ניב - שיחה 16:21, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

עוד ערך נפלא מבית היוצר של איתי גור. הערך עומד בקריטריונים וראוי להיות מומלץ. ניב - שיחה 16:20, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

זה ערך טוב, אבל הוא לא עומד בקריטריון היציבות. הוא עלה על השרת רק לפני כמה ימים. לדעתי, יש לתת לו זמן מה עד שיתאקלם כאן. אני מציע למשוך את הערך כרגע מרשימת ההמתנה ולהחזירו בעוד חודשיים-שלושה. גילגמש שיחה 00:33, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אני דווקא נוטה להסכים איתך, ואפילו הופתעתי מהמהירות שהוא הגיע למועמדות להמלצה. אבל, מצד אחד, אני סבור שלאור הקצב של תהליך המעבר להמלצה, יעברו ממילא חודשיים-שלושה עד שיגיע להצבעה. מצד שני, הייתי שמח אם הערך יישאר פה לצורך בקרת עמיתים מעמיקה. אני עדיין לא סמוך ובטוח שהתרגומים והניסוחים שביצעתי בתחומים הכלכליים פיננסיים, אכן נכונים, ולדעתי רצוי שמישהו שמצוי יותר ממני בתחום, יעבור עליהם. Itaygur - שיחה 15:32, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אני הצעתי במהירות את הערך למומלצים כי בתור המנהל של המדור אני יודע שהתהליך ארוך בין כה וכה, וממילא עד שיגיע תור הערך להצבעה (אם בכלל) הוא יעבור תהליך הגהה וביקורת עמיתים. ניב - שיחה 17:42, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אני לא חושב שזה מספיק. צריך לתת למשתמשים רשומים ואנונימים להחשף לערך. יתכן שיעלו על דברים שלא שמנו לב אליהם. החפזון אינו נחוץ. יש מספיק ערכים וניתן להעביר את הערך הזה לדיון גם בעוד כמה חודשים. לא יקרה שום דבר אם נמתין קצת. גילגמש שיחה 08:47, 19 באוגוסט 2020 (IDT)
רק תן את דעתך, ברגע ששמת את הערך בדיון המלצה, נתת לו יותר חשיפה. Itaygur - שיחה 09:41, 19 באוגוסט 2020 (IDT)
אהבתי את הערך. אולי כדאי להזכיר את אחיו הגנרל המפורסם ויליאם טקומסה שרמן, כפי שעשו האנגלים. גילגמש שיחה 06:31, 22 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

היה מקום לציין בתחילה של הדיון שהערך מתורגם במלואו (ככל הנראה) מהערך האנגלי, לאור זאת יש לשאול האם הערך עומד בכללים לגבי המקורות בערך מתורגם. האם כותב הערך קרא את הספרים עליהם מפנים הערות השוליים? מדוע אין רשימת ספרים ומאמרים לקריאה נוספת? ממבט בהערות השוליים רובם מפנים לספרים מתחילת המאה העשרים ולפחות חלקם מביוגרפיה של נשוא הערך, בלי מחקר היסטורי או מדעי רלוונטי ובלי מחקר מדעי עדכני אחר לצורך פרספקטיבה אני מוצא בכך טעם ממשי לפגם. נטעדי - שיחה 20:47, 3 בספטמבר 2020 (I

נטעדי עלה על נקודה חשובה. הספרות בהערות שוליים באמת מיושנת מאוד. אין משהו חדש יותר? גילגמש שיחה 21:00, 3 בספטמבר 2020 (IDT)
בפסקה האחרונה של הערך, מורשתו של שרמן, קיים דיון מפורט יחסית על הבעיתיות של המקורות עליו. למעשה לא נכתב שום מחקר מקיף ושלם עליו, ואכן הערך מסתמך בעיקר על האוטוביוגרפיה של שרמן ועל מקורות שנכתבו על ידי מקורבים אליו ופה ושם על חוקרים שכתבו מאמרים חלקיים. בכל אופן, כל הסימוכין שהובאו בערך נבדקו טרם הכנסתם ונמצאו כתומכים בכתוב. יתרה מכך, היו סימוכין שהובאו בערך המקביל בוויקיפדיה האנגלית ולא נמצאו תומכים בכתוב, ולפיכך הושמטו ובמקרים לא מעטים חיפשתי ומצאתי סימוכין חלופיים. הערך אכן תורגם במלואו מהערך האנגלי, אך כפי שאני נוהג תמיד, בוצעו עריכה, וידוא מקורות, והצלבת מידע. Itaygur - שיחה 22:32, 3 בספטמבר 2020 (IDT)
בראש וראשונה, כל הכבוד על הערך, על התרגום ועל העבודה הרבה והאהבה שהושקעו בערך ומשתקפים היטב בתוצאה הסופית. עם זאת שאלת המקורות בערך הזה היא בעייתית וזה בלשון המעטה. פרק "מורשתו" דן באופן חלקי בנושא כתיבת ביוגרפיות על הסנטור שרמן אבל לא דנה במחקר עליו, וככל שיתן להסיק מהפסקה לא נערך עליו מחקר כלשהו ובטח שלא מחקר עדכני, מסקנה זו לכשעצמה מעוררת סימני שאלה שיש לענות עליהם. גרוע מזה, בסיכומו של דבר יש בערך מספר רב של הערות שוליים המפנים למקורות בעיתיים מאוד: הם נכתבו בסוף המאה ה 19 או תחילת המאה העשרים ומבחינת מחקר מדעי זהו עידן אחר, אין מקום לבסס ערך על מקורות בני למעלה ממאה שנה. בעיה נוספת במקורות היא שהם ברובם ביוגרפיות כלומר מקור ראשוני ואין כל הצלבה או שימוש במחקרים שיעמידו את הביוגרפיות מול מסמכים, עדויות ובפרספקטיבה היסטורית-מדעית כמו למשל מול המחקר והדיסציפלינה של הכלכלה המודרנית זו לאקונה קשה שמותירה את הערך במקום בו מסתיימים מקורותיו- המאה ה19. מעט המקורות מהמחצית השניה של המאה העשרים, גם הם עבר זמנם והם מיושנים, אבל הם ברובם לא מתייחסים ישירות לנושא הערך.ליקוי נוסף שאני רואה היא העובדה שיש בערך מספר גדול של הפניות ישירות כקישורים לויקיפדיה האנגלית בעוד המונח בעברית לא כתוב כקישור ויקי, ייתכן שהסיבה לכך היא שהוספת קישורים בעברית היתה מוסיפה מספר רב של קישורים אדומים העלולים להפריע לערך בביקורת עמיתים, כך או כך צורת קישור זו היא בניגוד לכללים ולפי מיטב הבנתי יש לטפל בה, לפי מיטב הבנתי אם המונחים חשובים יש ליצור קישורים בעברית ובהמשך לכתוב אותם כערכים. ולבסוף, לפי הבנתי האישית הערך כתוב בפירוט רב, רב מידי, עם עובדות שמתאימות באמת לביוגרפיה ולא לערך אנציקלופדי למשל סעיף של "ראשית חייו" מכיל פרטים ופרטי פרטים טפלים למשל לגבי כל מקום עבודה שולי ומשני, יש רושם שערימת האירועים הקטנים כתובה בלי להבדיל מהוא אירוע בעל חשיבות לאירוע זניח. אני רוצה לסיים בהצדעה לכותב הערך הן המקורי באנגלית והן למתרגם לעברית ובתקווה שהערותי יתקבלו באותה רוח בה נכתבו, רצון טוב וגישה עינינית. שבת שלום ושבוע טוב. נטעדי - שיחה 11:20, 4 בספטמבר 2020 (IDT)

כוורת (להקה)

ערך מקיף, מפורט ועשיר במקורות על הלהקה החשובה ביותר בתולדות הרוק הישראלי. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 20:18, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף, מפורט ועשיר במקורות על הלהקה החשובה ביותר בתולדות הרוק הישראלי. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 20:20, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

גם אני שקלתי להציע אותו, אבל לא ידעתי אם זה לעניין בערך שכתבתי בעצמי חלקים נרחבים ממנו. גם אני סבור שהוא עשיר ומגובה היטב במקורות, ברובו. כרגע מפריע לי מעט שהסעיפים "שירי הלהקה" ו"תרומה וחשיבות" אינם נשענים על מקורות, ונראים קצת כמו מחקר מקורי. אני תוהה אם אפשר לגבות את הכתוב שם במקורות קיימים למען שיפור הערך. מור שמש - שיחה 21:11, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 21:15, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אני לא חושב שהערך הזה מוכן להמלצה. מספר הערות:
חסר פרק ביקורת. במקומו קיימים שני פרקים שנותנים מענה חלקי ולא שלם (פרק "הערכה ומחוות" ופרק "תרומה וחשיבות"). בשניהם אין ביקורת מקיפה שמבוססת על מבקרי מוזיקה.
פרק "תרומה וחשיבות" נראה כמו מחקר מקורי עם הערת שוליים בודדת
חסר פרק השפעה. מי השפיע על הלהקה הזאת ועל מי היא השפיעה בעצמה. יש מענה חלקי לבעיה זו בפרק "הדינמיקה בין חברי הלהקה" אבל זה לא מספיק בעיני. כמו כן, בפרק "הדינמיקה בין חברי הלהקה" לא מתוארת הדינמיקה עצמה. מה היו היחסים בין חברי ההרכב ולמה היא התפרקה. המידע על הפירוק נמצא במקום אחר. יתכן שכדאי לשקול את העברת ההסבר לפירוק לפרק הזה, אבל זה לא קריטי. גילגמש שיחה 08:50, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה על ההערות. מידע על ההשפעה מצוי פה ושם בערך (פרנק זאפה, האחים אולמן, מובי גרייפ), אבל אולי באמת יש מקום לרכז אותו תחת סעיף אחד. כשיהיה לי קצת זמן (לא בקרוב) אני אקרא שוב את הפרק על הלהקה בספרו של נעם רפפורט. אני די בטוח שסנדרסון ואחרים מדברים שם על מקורות ההשפעה שלהם. פירוק הלהקה הוא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה שלה, ולכן מקומו בפרק ההיסטוריה. אני לא חושב שצריך להרחיב יותר מדי על סכסוכים שונים שהיו בין חבריה, אלא אם באמת יש להם חשיבות בקורות הלהקה. אולי המילה "דינמיקה" לא כל כך מתאימה לסעיף הזה, שנועד לתאר את מבנה ההרכב, את התפקידים השונים של חבריו ואת היחס בין החברים. אבל לא מצאתי מילה אחרת. לגבי אומנים שעליהם הלהקה השפיעה, אני מניח שנכתבו דברים כאלה, וצריך לחפש ברחבי הרשת. מור שמש - שיחה 10:26, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
כמו לפי הזמנה, מצאתי עכשיו את הכתבה הזאת, שהתפרסמה לפני כמה שבועות. אפשר לדלות משם לא מעט מידע לגבי מקורות ההשפעה (ודברים אחרים). אני אשתדל לעשות את זה מתישהו. מור שמש - שיחה 10:51, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
ערך מעולה. אצביע בעד אם וכאשר נגיע לשלב ההצבעה. הייתי מוסיף עוד תמונות, אני בטוח שבסריקה מעמיקה של הוויקישיתוף ניתן יהיה למצוא משהו מעניין. בנוסף לכך, כדבריי גילגמש, הייתי מוסיף מקורות לפרק ה-"תרומה וחשיבות". YairMelamedשיחה 19:12, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בעניין סגנונה של הלהקה והסעיף "שירי הלהקה" שחסר מקורות ברובו, אפשר להיעזר בכתבה הזאת של רוביק רוזנטל. גם לזה אני אשתדל להגיע מתישהו. מור שמש - שיחה 16:04, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

ערך מומלץ צריך להיות יציב. אם נדרשת הרחבה או שינויים נוספים אני לא חושב שאפשר להמליץ עליו בשלב זה. אני מציע למשוך את הערך מדיון ההמלצה ולהציגו בעתיד לאחר השלמת החוסרים שמור שמש רוצה למלא. גילגמש שיחה 10:54, 28 באוגוסט 2020 (IDT)

משבר האקלים

בנוסף לנאמר בדיון - אשב את תשומת הלב לכך שהערך יציב לאורך חודשים רבים. • צור סופרשיחה • 23:52, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך חשוב, מפורט, רווי מקורות, ומובא בצורה נוחה לקריאה. ראוי להפוך לערך מומלץ לדעתי. אציין שאני הוא יוצר הערך, וגם התורם העיקרי שלו. אשמח לקבל עצות לשיפור • צור סופרשיחה • 23:38, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

הערך הזה רחוק מהרף המקובל לערכים מומלצים. גילגמש שיחה 06:31, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה. מה יקרב אותו לרף? • צור סופרשיחה • 08:17, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
קודם כל הרחבה ועריכה. יש שם פרקים שלמים עם תוכן של שורה או שתיים. צריך או לצמצם כותרות או להרחיב את הפרקים הקיימים שיש בהם שורה בודדת של תוכן. לא קראתי את הערך עצמו ונעצרתי בשלב הבדיקה הראשונית כי אפילו בבדיקה שטחית ברור שהוא לא מתאים כרגע. גילגמש שיחה 10:49, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
אני מסכים עם צור סופר שזה ערך שמוטב שיום אחד יהיה במומלצים. חלק מהתהליך שמוטב יהיה לעשות הוא להעלות את איכות הערות השוליים לגבי חלק מהטענות, כך שלא יתבססו על כתבות (למרות שזה תלוי, יש כתבות שבהן כותב/מתראיין מומחה לנושא) אלא על מקורות יותר ראשוניים או אקדמיים. אם תרצה, צור סופר, אוכל לנסות לסייע בפעימות קטנות, מעט מדי פעם, וננסה להתקרב לרף בשיתוף פעולה. אגב, גם אם תעדיף לעבוד על הערך לבד, גם סבבה מבחינתי. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 22:42, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
איש השום, תודה על ההצעה לעזרה. המטרה שלי היא שהערך הזה יהיה ערך מומלץ, ואשמח לכל עזרה בכך. אני מזמין אותך לשנות קישורים ולהרחיב את הערך כאוות נפשך. מכל מקום - הערך לא שלי - הוא של כולם. • צור סופרשיחה • 16:24, 31 באוגוסט 2020 (IDT)


Ambox emblem minus.svg ערכים מומלצים להסרה[עריכת קוד מקור]

חיים ארלוזורוב (אוניית מעפילים)

כמעט ללא מקורות. david7031שיחה • ג' באדר ה'תש"ף • 19:30, 27 בפברואר 2020 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

בעיני זהו ערך סתמי למדי שלא מגיע לרמת הערכים המומלצים האחרים. הוא דל למדי ולא מעמיק במיוחד. סוקר אפיזודה קצרה ולדעתי לא עומד בקריטריונים שלנו. גילגמש שיחה 12:15, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

למה הוא לא מקיף ? מה חסר בדיוק ? גיא - פתרון למחיקה 11:39, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
בקריאה נוספת אני חושב שאתה צודק. גילגמש שיחה 12:17, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

דיון 2020[עריכת קוד מקור]

בערך כמעט ואין הערות שוליים, וגם אלו שיש, חלקן לא מציינות למקורות אלא מוסיפות מידע.david7031שיחה • ג' באדר ה'תש"ף • 19:32, 27 בפברואר 2020 (IST)

מצטרף לטענות של david7031 Shaishyy - שיחה 23:11, 11 באפריל 2020 (IDT)
הערך מסתמך על שלושה מקורות ראויים - אתר הפלי"ם ועלייה ב' שבו מוקדש פרק לאניה, אתר עמותת חיל הים ואתר יד ושם. בנוסף לאלה מוזכרת האניה באטלס כרטא ובעיתונות המקומית. נראה לי שדי בכך. --‏Yoavd‏ • שיחה 19:30, 2 במאי 2020 (IDT)
לאילו טענות חסרות הערות שוליים? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:12, 3 במאי 2020 (IDT)

שירת הלווייתן

ערך קצר, עם הערות שוליים באנגלית, שלא בטוח שנקראו ע"י הכותב, ו-7 תבניות {דרוש מקור} כותב אמר ב-2011 שיתקן את הערך, הערך לא תוקן. Shaishyy - שיחה 21:26, 25 ביולי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הוצע בעבר למחיקה, הוחלט להשאירו ב-2011 לטיפול של אחד המשתמשים שלקח על עצמו את העבודה. בסוף לא שופר, נשאר עם כמה מקורות דלים אשר חלקם לא איכותיים ביחס לנושא מדעי זה.Shaishyy - שיחה 21:19, 25 ביולי 2020 (IDT)

ערך שמעבר לתיקונים ועריכות קטנות לא בוצעה בו עריכה משמעותית מאז 2011. כמו שנאמר, דל במקורות (בויקיאינגליש יש למעלה מ-50 מקורות) עם מספר דרישות מקור. הערך רחוק להיות מערך מומלץ גם בסטנדרטים של 2011. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 21:02, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

דיג בארץ ישראל

ערך שהומלץ לפני 14 שנה ולא מתאים לסטנדרטים הנוכחיים. ממועט הערות שוליים ומלא בקישורים אדומים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 00:15, 16 בספטמבר 2020 (IDT)ST)

לדיון בדף השיחה