ויקיפדיה:ערכים מומלצים/הצבעה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) הצבעה ערכים מומלצים


 • השלב הסופי בהמלצה על ערך או בהסרת המלצה קיימת נעשה בדף זה. לאחר מיצוי הדיון בהמתנה, אם הערך בשל, במשך שבוע לפחות מתקיימת הצבעה בדף זה.


נהלים[עריכת קוד מקור]

 • ההצבעה פתוחה למשתמשים רשומים שצברו ותק של 30 יום ו-100 עריכות במועד פתיחת ההצבעה, ולא זוהו כטרולים או כבובות קש. כמו כן, ההצבעה אסורה על עורך בתשלום.
 • עורך הנמצא תחת חונך לא ישתתף בשלב הסופי של דיונים על ערכים מומלצים.
 • החלטת הוספה למומלצים מתקבלת ברוב של 60% לפחות (קולות "נמנע" ו"מתלבט" אינם נספרים), עם לפחות 6 המלצות חיוביות. החלטת הסרת המלצה מתקבלת אם למעלה מ-40% מהמצביעים הצביעו בעד הסרת ההמלצה ולא פחות מ-4 מצביעים כאלו. סגירת ההצבעה או הקפאתה תיעשה על ידי ניב (שיחה) בלבד.
 • אין להצביע בקלות ראש! כמו שאר תרומותיכם לוויקיפדיה, הצבעותיכם כאן משקפות את שיקול דעתכם ורצינותכם. הצבעה להמלצה משמעה שקראתם את הערך, אינכם ערים לטעויות או חוסרים שיש בו (למעט הסתייגויות שציינתם כאן) והוא עומד לדעתכם בכל הקריטריונים. אם מצאתם טעויות או חוסרים, תקנו אותם בעצמכם אם אתם יכולים, אם לא - הסבירו אותם כאן או בדף השיחה של הערך. הצבעה נגד המלצה משמעה שקראתם את הערך אך לדעתכם הוא אינו טוב מספיק, ואין ביכולתכם לשפרו כך שיהיה טוב מספיק, או לחלופין, נושא הערך אינו ראוי לדעתכם להיות מומלץ.
 • להצבעה אפשר להיעזר בתבניות {{בעד}}, {{נגד}}, {{נמנע}} ו{{מתלבט}} שיוסיפו כיתוב מתאים. ניתן להוסיף נימוק קצר במילים אחדות, וחובה לחתום באמצעות ~~~~ (חתימה בדרך אחרת אינה מקובלת).
 • מציע הערך מתבקש לא להצביע, אך הוא ייספר במניין הקולות.
 • כותבים עיקריים בערך העומד לדיון יימנעו מלהצביע בעדו (אך רשאים להצביע נגדו). הנוהל אינו מגדיר במדויק "כותב עיקרי", אך מניח שמי שמצביע בעד ערך מצהיר בזאת כי אינו נמנה עם הזכאים לקרדיט בגינו.
 • אנא הימנעו מדיון פרטני בדף זה, למעט הסבר קצר לתמיכה בהמלצה או התנגדות לה. הערות על הערך עצמו יש להציג בדף השיחה שלו.
 • הצבעה על ערך תמשך שבוע, כמקובל. במקרה של הצבעה צמודה או במקרה שבו אין מספיק מצביעים, תוארך ההצבעה בשלושה ימים נוספים (סך הכל 10 ימים). לאחר מכן, תיקבע החלטה בעניינו של הערך והדיון יועבר לדף משנה של דף שיחת הערך בפורמט שיחה:שם הדף/הצעת הוספה למומלצים.

דיונים[עריכת קוד מקור]

הוספה: ג'ו ביידן[עריכת קוד מקור]

ראו דיון בדף השיחה. ניב - שיחה 17:54, 14 במרץ 2019 (IST)
 • ערך מקיף אודות סגן הנשיא לשעבר של ארה"ב שלטעמי מתאים להיכלל ברשימת הערכים המומלצים. ניב - שיחה 22:23, 8 בפברואר 2019 (IST)

איך אפשר לגשת ישר להצבעה? עוד לא קיבלת שום פידבק ברשימת ההמתנה. ראובן מ. - שיחה 17:58, 14 במרץ 2019 (IST)

ראובן מ.. עבר חודש ו-6 ימים מאז הערך עלה לרשימת ההמתנה. אי אפשר לחכות עד אין קץ שמישהו יטרח לתת ביקורת. חודש ו-6 ימים זה זמן מספיק כדי לתת ביקורות, ומשלא ניתנו כאלה סימן שהערך ראוי להיות מומלץ, והערך עובר להצבעה. אגב, זו לא פעם ראשונה שערך מועבר להצבעה אחרי ששהה זמן רב ברשימת ההמתנה לביקורת עמיתים ללא מענה. ניב - שיחה 18:06, 14 במרץ 2019 (IST)
אני מבין את הגישה שלך, שאי אפשר להמתין לנצח עד שמישהו יואיל בטובו לקרוא את הערך ולהעיר הערות, אבל בעיניי זה לא תקין ולא מקצועי שערך עולה להצבעה בלי שום ביקורת עמיתים או פידבק מינימלי. המלצה היא לא דבר של מה בכך, ונטל ההוכחה הוא על מי שטוען שהערך ראוי להמלצה ולא להפך. האינטרס שלו הוא להיות אקטיבי בעניין, ואם צריך להתרוצץ ולקושש קוראים-מבקרים, ואם צריך להמתין חודשים, אז צריך. לא נראה לי הגיוני שערך יגיע להצבעה כברירת מחדל.
עוד בלי לקרוא את הערך יש לי הערה: יש בערך רשימת קריאה מכובדת, והערות שוליים רבות. אבל אין שום השקה בין הרשימה להערות, כלומר אף לא אחד מהפריטים שבחטיבת "לקריאה נוספת" (הרשימה העליונה, לא "כתביו") מופיע בהערות שוליים. זה נראה בעיניי מוזר. למעשה, אין התייחסות לאף אחד מהספרים האלה בשום מקום בערך, לפחות ככל שהצלחתי לבדוק, להוציא אזכור אחד של "The Almanac of American Politics" בפרק "עמדות ודעות פוליטיות", ללא ציון מספרי העמודים הרלבנטיים. ראובן מ. - שיחה 18:36, 14 במרץ 2019 (IST)
לא חייבת להיות הלימה בין הפרקים "לקריאה נוספת" ו"הערות שוליים". בכל מקרה הדיון לא אמור להתנהל פה, לכן אני מעביר אותו לרשימת ההמתנה. ניב - שיחה 20:16, 14 במרץ 2019 (IST)