ויקיפדיה:ערכים מומלצים/רשימת המתנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) הצבעה ערכים מומלצים


חוות דעת מאנשי אקדמיה

ויקיפדים שהציעו ערך כמומלץ או מתכננים להציע יכולים לבקש חוות דעת מקצועית ולא מחייבת ממומחים בתחום הרלוונטי. מעוניינים יכולים לפנות ל־Yoav Nachtailer (ש|ת|מ) בדף שיחתו. כמו כן, באפשרותכם לעיין ברשימת בעלי הידע של ויקיפדיה, ולבקש חוות דעת מוויקיפד שיש לו ידע בנושא הערך.

כשלב ראשון להמלצה על ערך או להסרת המלצה קיימת יש להציגו בדף זה, וזאת על מנת לתת תקופה בת שבועות אחדים לוויקיפדים כדי לערוך שיפורים בערך ולהעיר עליו הערות. הדיונים יתקיימו בדפי השיחה של הערכים בלבד. ערכים שיהיו בשלים להצבעה יועברו, על ידי ניב (שיחה) בלבד, להצבעה. לפני הוספת ערך לכאן, יש לעיין בקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

ניתן להוסיף בדף, גם ערכים שכתבתם בעצמכם, אך יש לציין את חלקכם בערך. אם אתם כתבתם את הערך קולכם לא ייחשב בהצבעה, ובכל מקרה דרושים שישה תומכים ורוב של 60% על מנת שהערך יהפוך למומלץ.

להוספת ערך חדש:

.

לאחר שמירת הדף נא להוסיף ברשימת ההמתנה קישור לדיון בדף השיחה בצורה הבאה: {{קישור לדיון המלצה|שם הערך=|קישור לדיון=|דיון={{#lst:שיחה:שם הערך|מומלצים}}|תקציר=|חתימה=}}

Ambox plus.svg ערכים מועמדים להוספה[עריכת קוד מקור]

כנף קרב 52 (לופטוואפה)

ערך שנתקלתי בו בשיטוטי ויש לו פוטנציאל להיות מומלץ. נכתב על ידי משתמש:Jakednb. בורה בורה - שיחה 09:22, 21 בספטמבר 2018 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך שנתקלתי בו בשיטוטי ויש לו פוטנציאל להיות מומלץ. בורה בורה - שיחה 08:47, 21 בספטמבר 2018 (IDT)

נכתב על ידי משתמש:Jakednb. בורה בורה - שיחה 08:49, 21 בספטמבר 2018 (IDT)
הערך נראה לי מצויין, אבל דרושה ביקורת מDamzow, איש שלום, Gbenny, ג'ייק, יאיר הנווט, YoavR, Shayshal2, Sargon the true king, עט הזמיר.‏בעלי הידע בהיסטוריה צבאית או מיואל, Tshuva, hagay1000, ג'ייקבעלי הידע בצבא, כי אני ממש לא מתמצה בתחום. ניב - שיחה 15:42, 28 בספטמבר 2018 (IDT)
אודה לביקורת עמיתים מערן, גילגמש, בראנד (אם הוא זמין) ובר - יהיה נהדר לקבל ביקורת ולהביא את הערך לרמה של ערך מומלץ. Jakednb - שיחה 02:29, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
Damzow, איש שלום, Gbenny, ג'ייק, יאיר הנווט, YoavR, Shayshal2, Sargon the true king, עט הזמיר.‏בעלי הידע בהיסטוריה צבאית לא עבד קודם. בורה בורה - שיחה 03:20, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
לא בדקתי את הנושא לעומק, אבל אני די בטוח, שהטענה בדבר הפלת עשרת אלפים מטוסים על ידי מטוסי הכנף במהלך המלחמה היא מוגזמת מאוד, ולכן דורשת בדיקה רצינית. כדאי לבדוק מה היה סך כל המטוסים הסוביטיים, שהופלו במהלך המערכה הצבאית נגד גרמניה מאש אויב (אחוז גדול מהמטוסים שהושמדו, התרסקו במהלך טיסות אימון). איש שלום - שיחה 18:45, 3 באוקטובר 2018 (IDT)
10,000 מטוסים זאת בוודאי הגזמה. זה מבוסס ככל הנראה על דיווח גרמני. כל הצדדים נטו להגזים מאוד במספר המטוסים שהם הפילו בגלל הקושי לזהות הפלה. פעמים רבות מטוס שרק נפגע ויצא עשן ממנועיו נרשם כ"מופל" בעוד שהוא שרד הלכה למעשה ואף הצליח לחזור לבסיס. לעתים ניתן אפילו לתקן את המטוס. זה דומה להבדל בין טנק שנפגע לטנק שהושמד. לא כל פגיעה היא בהכרח השמדה. כמו כן, לעתים שני טייסים מדווחים על אותה הפלה. זה גם כן משהו שיכול לשבש את הספירה. הטעויות האלה לא נעשו כדי להרשים את הפיקוד, אלא כי לא ניתן היה לאשש באופן ודאי את ההפלות. אני מציע לערוך את הקטע הזה, בצירוף מקור. לכתוב כך: לפי דיווח גרמני הכנף הפילה כ10,000 מטוסי אויב (בצירוף מקור) אך סביר שהמספר נמוך יותר בגלל שיטת הספירה (גם כאן כדאי לצרף מקור - אני בטוח שניתן למצוא די בקלות בספרות שעוסקת בלוחמת אווירית במלחמת העולם השנייה). גילגמש שיחה 09:14, 14 באוקטובר 2018 (IDT)
בנוסף, אני רוצה להעיר משהו על הערך באופן כללי. מדובר בערך מפורט מאוד, אך יש בו רק פרק מרכזי אחד. כל יתר הפרקים הם סטטיסטיים (ציוד, פיקוד, מקורות וכו). אני חושב שכדאי להוסיף מידע גם על תרבות שקשורה ליחידה זו (שירים, סרטים, יצירות ספרותיות) כך למשל: מה הם השירים שהיו מקובלים ביחידה? האם היה לה המנון? האם היה לה דגל מיוחד? האם היו סרטים על היחידה (הן בגרמניה במהלך המלחמה והן מחוצה לה לאחר מכן) אם אין סרטים שמוקדשים ליחידה כולה, האם הוזכרה ביצירות אמנות אחרות? אם כן, באיזה אופן? האם הוזכרה באופן חיובי או שלילי (ביחס לשאר היחידות של הצבא הגרמני). היתי רוצה לראות גם פרק שמוקדש לסמלים של החטיבה - הציורים על המטוסים, סיכות הטייסים, מדים מיוחדים (אם היו) או כל דבר אחר שהבדיל את היחידה משאר היחידות. היתי רוצה גם רשימה מלאה יותר של מקבלי עיטורים. כמובן לא רשימה שמית כי זה יהיה ארוך מדי, אבל לפחות רשימה סטטיסטית. כמו כן, האם היחידה עצמה קיבלה עיטורים כלשהם. כמובן פרק מורשת - האם יש מורשת קרבית ליחידה זו או הצבא הגרמני המודרני מעדיף לשכוח אותה. (ידוע לי למשל שמבצעים שירי מלחמת העולם השנייה ביחידות שריון גרמניות, סביר שיש משהו גם בחיל האוויר, צריך לבדוק). ניסיתי לחפש קצת בגוגל, אבל ללא הצלחה - אני לא דובר גרמנית. יתכן שכדאי לשאול בוויקיפדיה הגרמנית ולבקש הכוונה למקורות. גילגמש שיחה 09:31, 14 באוקטובר 2018 (IDT)
גילגמש, סט ההערות האחרונות טוב מאוד ואשמח מאוד אם התוספות האלה ייושמו! בורה בורה - שיחה 10:26, 14 באוקטובר 2018 (IDT)
לפי הנתונים המופיעים במחקרו של גרגורי קריוושייב, חיל האוויר הסובייטי איבד בסך הכל במהלך מלחמת העולם השנייה 46,100 מטוסים, שהופלו בפעילות מבצעית, ועוד למעלה מ-60 אלף מטוסים, שאבדו בפעילות לא מבצעית (רובם המכריע בתאונות ובמהלך טיסות אימונים). גם אם נניח שחלק מהמטוסים בקטגוריה השנייה, הושמדו על הקרקע בתקיפות מהאוויר, הטענה של כנף קרב 52, לפיה טייסיה הפילו כמעט עשרת אלפים מטוסים סובייטיים, היא בלתי סבירה סטטיסטית ומוגזמת מאוד. יש לציין זאת במסגרת הערך. בנוסף, יש גם לזכור, שהדגש ששמו טייסי הקרב הגרמניים על הפלת מטוסי אויב, ועל צבירת נצחונות אוויריים, בה על חשבון תקיפת מטרות קרקע של האויב והענקת סיוע אווירי קרוב לכוחות הקרקע הגרמניים. אני מזמין את המומחים ללוחמה אווירית אצלנו להצטרף לדיון, ולהביע את דעתם בנידון. איש שלום - שיחה 10:02, 2 בנובמבר 2018 (IST)

בית"ר ירושלים

הערך הנ"ל שנערך ונכתב על ידי עורכים רבים (ובעיקר Yonifd) הוא דוגמה יפה לערך מתחום הספורט הישראלי ולדעתי עשוי להתאים להיכלל ברשימת הערכים המומלצים. הערך מתאר את ההיסטוריה הארוכה של מועדון הכדורגל, בצורה מעניינת, ומלווה במקורות ובתמונות. ערן - שיחה 15:51, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך הנ"ל שנערך ונכתב על ידי עורכים רבים (ובעיקר Yonifd) הוא דוגמה יפה לערך מתחום הספורט הישראלי ולדעתי עשוי להתאים להיכלל ברשימת הערכים המומלצים. הערך מתאר את ההיסטוריה הארוכה של מועדון הכדורגל, בצורה מעניינת, ומלווה במקורות ובתמונות. ערן - שיחה 15:51, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

הערך הוא טוב ולקבוצה יש היסטוריה ארוכה ומקום של כבוד בספורט הישראלי בפרט ובתרבות הישראלית ככלל. בערך הנוכחי מפריע לי בעיקר 2 דברים: הפסקה "הישגים ושיאים" ו"שחקנים בולטים ששיחקו במועדון". בשתי הפסקאות האלה יש אוסף ארוך של נתונים ושמות, חלקם חשובים מאד וחלקם מהווים קוריוזים חביבים (לדוגמא:"ספיגת השער המהירה ביותר לחובת הקבוצה"). ממליץ להסתכל על הערך של קבוצת ברצלונה, קבוצה עם היסטוריה הרבה יותר עשירה ועם פסקאות הרבה יותר קצרות (במיוחד ההישגים והשיאים). Eladti - שיחה 16:05, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
אני חושב שדווקא הערך של ברצלונה לא דוגמא כל כך טובה. אם תשים לב כמעט תמיד בשפת המקור הערך הוא המורחב ביותר. בעברית הערך על הקבוצות הגדולות בארץ (שגם אותם ערכתי והרחבתי אגב) צריך להיות מורחב ומפורט ככל הניתן. מה שאני כן מסכים זה שאפשר לקבוע סוג של סטנדרט מה נכנס ומה לא נכנס. אני הכנסתי את ספיגת השער המהיר ביותר ועוד כמה שיאים שאולי נראים כמו קוריוז אבל דווקא במשחק football manager שמשמש מספר קבוצות מקצועניות בתור סקאוטינג ומעקב אחרי שחקנים וקבוצות מופיע השיאים הללו, לדעתי יש לזה מקום אם ויקיפדיה מתיימר להיות מקור מקצועי גם לאנשי ספורט מקצוענים (כמובן כל עוד לדברים כאלה יש מקורות שניתן להסתמך עליהם). לגבי שחקני בולטים - אני מסכים. מדובר בסתם רשימה חסרת תכלית אבל קיימת בהמון ערכי קבוצות אחרות. אולי למישהו יש רעיון לסטנדרט מסויים שיכול לצמצם את הרשימה ולמצות אותה (אולי מספר הופעות מינימלי במדי הקבוצה?). Yonifd - שיחה 15:02, 19 באוקטובר 2018 (IDT)

פסיכופתיה

ערך מרתק שהורחב לאחרונה בצורה משמעותית. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ט 21:02, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך הורחב לאחרונה בצורה משמעותית על ידי ThatObviousBoy. ולדעתי הוא עונה לקריטריונים של ערך מומלץ. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ט 21:00, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

מתייג את Ravit, Chenspec, Tshuva, Ewan2, האלקושי, גלייכערבעלי הידע בפסיכולוגיה, לקבלת ביקורת. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ט 21:07, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
אני מניח שווידאת עם הכותב שהערך מוכן (אני פשוט לא רואה שפנית אליו, אולי בפרטי)? ראובן מ. - שיחה 22:00, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
לא פניתי. זה נדרש? הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ט 22:03, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
ברור... מעבר לעניין של נימוס, לך תדע מה התוכניות שלו לגבי הערך? אולי הוא בעיצומה של הרחבה? ראובן מ. - שיחה 22:08, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
פניתי אליו, הערך מוכן. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ט 00:39, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
ממבט ראשון נראה מרשים ביותר. אני עושה כמה תיקונים טכניים ברמת הוויקיזציה ואז אקרא יותר לעומק כדי לתת חוות דעת מסודרת Chenspec - שיחה 15:59, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
אתייג את המומחה שלנו לפסיכיאטריה כדי שיתן חוות דעת הערך לפני ההצבעה. משתמש:Ewan2. גילגמש שיחה 18:19, 14 באוקטובר 2018 (IDT)
הרף ירד עד כדי כך? הניסוח די גרוע, העיצוב בעייתי; יש בו פסקאות שלמות נטולות הערות שוליים, שגיאות פרמטריות רבות בתבניות ההערות. אשתדל לשבת על הערך הלילה לראות האם תוכנו איכותי. דגש - שיחה 18:36, 14 באוקטובר 2018 (IDT)
אני לא רואה בעיה עם מספר הערות השוליים. אין חובה להצמיד הערת שוליים לכל פסקה בערך מומלץ. גילגמש שיחה 20:55, 14 באוקטובר 2018 (IDT)
אני דווקא חושבת שהערך ממוסמך יפה ושהוא טוב באופן כללי מבחינת המבנה שלו (בתחום עצמו אני לא מבינה כך שאין לי יכולת להביע דעה לגבי נכונות התוכן או ההתמקדות בנושאים כאלה או אחרים). פה ושם חסרות הערות שוליים - לא בגלל שאין אסמכתא אלא כי זה המשך ישיר לפסקה הקודמת. לשם הנוחות, לדעתי יש להצמיד את אותה הערה לכל פסקה כל עוד היא נסמכת על אותו מקור. הבעיה היחידה שלי היא עם "המצב בישראל": כתובות שם טענות שלא ברור איזה גוף פרסם אותן - האם עומד גוף רשמי מאחוריהן, עמותה? האם זו דעתו של הכותב? זה בעייתי מאד. אם אין לפסקה הזו מקור - יש להסיר אותה. למרות שהיא פסקה חשובה הערך מפורט מספיק בלעדיה. • צִבְיָה, רבת הפיליפיניםשיחה • ז' בחשוון ה'תשע"ט 17:26, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

כפי שציינת אין הערות שוליים בגלל שהם המשכים לפסקה קודמת. לא חשבתי שצריך להכניס הערת שוליים לאחר כל פסקה - זה נראה לי מיותר. את הפרק על ישראל צוטטתי ממחקר של ד"ר אסף קרון שנערך בארץ ומסקירת ספרות של ד"ר יהושוע וייס. את יכולה להיכנס להערות שוליים עצמם ולהיכנס לדפים שציינתי ואת תמצאי את המקורות. בכלים להערכת מסוכנות ואבחון פסיכופתיה נעשה שימוש בעיקר בשב"ס. הפסיכופת לא נולד כזה, אלא הוא תוצר של גורמים סביבתיים, פסיכולוגיים, נוירוביולוגיים, וכן גם גנטיים. עבריינים גם הם לא נולדים. זה מתועד היטב בספרות המקצועית כי מעמד חברתי, גזענות, ואי שוויון כלכלי הם גורמים מהותיים בהתפתחות התנהגות עבריינית. הפסקה אכן חשובה והערך טוב יותר איתה מאשר בלעדייה. ThatObviousBoy - שיחה 22:01, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

ברמה הטכנית, מבחינת הנהלים של כתיבה אקדמית נהוג לשים מראה מקום בסוף כל פסקה. זה לא נוהג שרירותי, זה נועד לאפשר לקורא להבחין בין מקרים שבהם אין מקור לבין מקרים שבהם המקור ממשיך מהפסקה הקודמת. אני חושבת שכדאי להקפיד על זה גם בוויקיפדיה מאותה הסיבה. Chenspec - שיחה 19:29, 17 באוקטובר 2018 (IDT)
Ravit, אשמח אם תוכלי לקרוא ולחוות את דעתך. תודה --Assayas - שיחה 08:01, 9 בנובמבר 2018 (IST)
ממש מתנצלת, עמוסה מאוד ולא רואה מתי אצליח להגיע לזה. תמשיכו בלעדיי. מאוד שמחה על כתיבה רחבה ומעמיקה כזו בתחום הפסיכולוגיה בוויקיפדיה, שחסר כל כך; מקווה שבאמת יש אנשים נוספים שיקראו את הערך לעומק, אחרת לא ברור למה לא שמו לב למספר טעויות הגהה קלות אך בולטות לאורך הקריאה (כגון קישור אדום "בארצות הברית"). תודה, Ravit - שיחה 23:44, 13 בנובמבר 2018 (IST)

יהדות זאגרב

ערך מעניין של אסייס גילגמש שיחה 17:07, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מפואר של מוטי על קהילה יהודית בעיר בלקנית חשובה. מצטרף לערכיו הרבים על יהדות הבלקן. גילגמש שיחה 17:07, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

ג'ון מקיין

ערך שהרחבתי ותרגמתי על אישיות נערצת וגיבור אמריקאי. ניב - שיחה 20:19, 30 באוקטובר 2018 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

  • ערך שהרחבתי בצורה ניכרת לרמת מומלץ לפי תרגום הערך האנגלי. חלקים מן הערך תורגמו מערכים נלווים כגון "ראשית חייו וקריירתו הצבאית של ג'ון מקיין" (אנ') ו"הקריירה של ג'ון מקיין בבית הנבחרים בסנאט עד שנת 2000" (אנ'). השאר תורגם מהערך הראשי. בערך הוספתי נקודת מבט ישראלית לקורא הישראלי: הפרק "מקיין וישראל" וכן פסקה על התגובות הציבוריות בישראל למותו. ניב - שיחה 20:18, 30 באוקטובר 2018 (IST)
היי Nivkorkos. אני עוברת על הערך, ובינתיים הבעיות העיקריות הן תרגמת או דברים שלא עוברים מספיק ברור בתרגום, שמדי פעם צצים בערך. המשפט הזה: "הוא לא נצטווה ללמוד דווקא שם על ידי הוריו ואף הם לא דנו בחלופות לאקדמיה" - לא ברור. "אף" היא מילה שמבקשת להוסיף ולאושש את הנאמר, והעובדה שהם לא דנו בחלופות לאקדמיה היא ניגוד, לא אישוש למה שנאמר בתחילת המשפט. מיד לאחר מכן, "מקיין היה אמביוולנטי לגבי נוכחותו באקדמיה, ובחר שלא להתאים עצמו אל כללי האקדמיה וחלק ממסורותיה" - לא ברור לי מה "אמביוולנטי" מנסה לומר כאן. שהוא לא היה סגור על עצמו שהוא רוצה ללמוד שם? זה לא עובר טוב בעברית ולא ברור מה המשפט מנסה לומר. במקרה הזה, לדוגמה, הייתי פשוט מסתפקת בתיאור שהוא לא היה תלמיד מצטיין. בסופו של דבר, מה הוא חשב על האקדמיה זה עניין שנתון לפרשנות, ולא מידע הכרחי בערך. גם "הוא לא היטיב עם בעלי דרגה גבוהה ובז להם" - מה זה "לא היטיב"? אני מניחה שהכוונה שהוא לא כיבד אנשים בעלי דרגה. וכן - "מעמדו בכיתה הורד יותר ויותר לא רק בשל ציונים ירודים אלא גם על התנהגות ומנהיגות, ששיקפו את הופעתו הרשלנית, את היחס המרדני שלו כלפי בעלי השררה באקדמיה ואת יחסיו העכורים עם קצינו האישי" - הכוונה שמעמדו ירד? אבל בהמשך אותו קטע כתוב שהוא היה תלמיד פופולרי. וכן "התנהגות ומנהיגות, ששיקפו את הופעתו הרשלנית" - האם הכוונה שהשתקפו בהופעתו הרשלנית?
וכן הלאה וכן הלאה. אני חושבת שהערך מבחינת התוכן והמבנה שלו טוב, והוא גם מבוסס היטב במקורות והוא עם פוטנציאל גדול כערך מומלץ. הבעיה היא שהוא דורש הגהה טובה. באופן כללי בתרגום לפעמים כדאי לנסות להבין מה המשפט אומר ואז לנסח אותו מחדש לגמרי בעברית, במקום מילה במילה. • צִבְיָה, רבת הפיליפיניםשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ט 13:29, 4 בדצמבר 2018 (IST)
היי צביה, הבנתי שהפרק על ימיו באקדמיה היה לא ברור. ביצעתי הגהה במשפטים אותם ביקשת להבהיר. האם עכשיו טוב ומובן יותר? אני מקווה שמחר אפנה זמן נוסף לביצוע הגהות (במחילה אם לא כותבים כך את צורת הרבין של המילה "הגהה") בשאר פרקים בערך. אשמח לקבל הערות נוספות. ניב - שיחה 18:13, 4 בדצמבר 2018 (IST)
Nivkorkos - זה לכל הערך. ביצעתי הגהה לפרק האחרון. משפט אחד שלא הבנתי הוא: "בתו מייגן הפכה לבלוגרית בטוויטר ועסקה בדיון על עתידה של המפלגה הרפובליקנית בעקבות הבחירות ב-2008, והציגה מספר מנטיותיו הפוליטיות של מקיין כ"רפובליקני-עצמאי" - לא כל כך הבנתי מה זה "בלוגרית בטוויטר". הכוונה שהיא משתמשת פעילה? כי צייצנים פופולרים בטוויטר לא מכונים "בלוגרים", לפחות לא בישראל, אלא פשוט - צייצנים/משתמשים פעילים. מהמשפט לא ברור אם היא הייתה פעילה מאד רק בתקופת 2008, או שהיא עסקה בתקופה הזו באופן מיוחד. כמו כן - מה זה "הציגה מספר מנטיותיו הפוליטיות" - הכוונה שהיא הציגה את עמדותיו של אביה, או שהיא הזדהתה איתם? בכל מקרה, אם כל מה שידוע עליה זה שהיא פעילה מאד בטוויטר - לדעתי זה לא שווה איזכור. • צִבְיָה, רבת הפיליפיניםשיחה • כ"ז בכסלו ה'תשע"ט 14:19, 5 בדצמבר 2018 (IST)
צביה, הבנתי שתרגמתי את המשפט באופן לא מדויק וכשאסיים לענות לך אלך לתקן אותו. המשפט, שמתורגם מהפסקה "Cultural and political image" ("תדמית פוליטית ותרבותית") מהערך האנגלי (אנ'), מתכוון לכך שהיה לה תפקיד במערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2008 כאשר החלה לפרסם בלוגים (כבלוגרית) ו"ציוצים" (כמשמשת ב[טוויטר]]) על עתידה של המפלגה הרפובליקנית בעיניה, ובמסגרת זו הציגה מספר מנטיותיו הפוליטיות של מקיין כ"רפובליקני-עצמאי" - ולא כ"בלוגרית בטוויטר" כפי שתרגמתי. אגב, זה לא נכון שכל מה שידוע על מייגן שהיא הייתה או שעודנה פעילה מאד בטוויטר. לפי הערך שלה בויקיפדיה האנגלית, (Meghan McCain), מייגן היא "בעלת טור, מחברת, לשעבר תורמת לפוקס ניוז ובהווה אחת ממארחות תוכנית האירוח 'The View'". ניב - שיחה 15:11, 5 בדצמבר 2018 (IST)

פלאפר

ערך שכתבתי לפני כחצי שנה ומעוניין בביקורת עמיתים וקידומו למומלצות. Avishay - שיחה 20:00, 14 בנובמבר 2018 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך שכתבתי לפני כחצי שנה ומעוניין בביקורת עמיתים וקידומו למומלצות. Avishay - שיחה 19:59, 14 בנובמבר 2018 (IST)

אני רואה שהערך תורגם מהערך האנגלי המקביל. האם בדקת באופן אישי את כל הערות השוליים? ניגשת באופן אישי לכל הספרים שצוינו במקורות אלה וראית בעצמך את הטקסט? גילגמש שיחה 18:01, 28 בנובמבר 2018 (IST)
בזמן כתיבת הערך בדקתי את הערות השוליים. אולם, במעבר חוזר אני רואה שיש קישורים שבורים שנדרש לתקן. אני אחליף אותם ואתקן את שנדרש. אשמח בינתיים להמשך ביקורת העמיתים. בברכה, Avishay - שיחה 13:37, 1 בדצמבר 2018 (IST)

ריצת מייל בפחות מארבע דקות

ערך שכתבתי, סיפור מרתק, כתוב טוב ומתאים לקריטריונים של מומלצים. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:45, 15 בנובמבר 2018 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך מספר על המלחמה ההיסטורית בין שני ענקי העולם בריצה שהתמודדו ביניהם ראש בראש בקרב הגדול מכולם שהיה עד אז - שבירת השיא וריצת מייל בפחות מארבע דקות. הסיפור רווי התהפכות ומאורעות היסטוריים. יש המציינים את הרגע שבו נשבר מחסום ארבע הדקות כרגע שבו הושג ההישג הספורטיבי הגדול מאז ומעולם. כתוב יפה, מרתק ומתאים למומלצות. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:49, 15 בנובמבר 2018 (IST)

ניכרת ההשקעהעל הערך, אבל חסר פרק לקריאה נוספת, והמקורות חלשים בעיניי. ניב - שיחה 15:36, 15 בנובמבר 2018 (IST)
אוקיי, נעבוד על זה. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 15:43, 15 בנובמבר 2018 (IST)


Ambox emblem minus.svg ערכים מומלצים להסרה[עריכת קוד מקור]

שדרות רוטשילד

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרט גילגמש שיחה 10:21, 21 ביולי 2018 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך הגיע כבר לרשימת המתנה לקראת הסרה בגלל מיעוט הערות שוליים. נתנאל הבטיח לטפל אך לא השלים את המלאכה. בצער רב אני נאלץ להחזיר את הערך לרשימת ההמתנה לקראת הצבעת ההסרה, אלא אם כן מישהו ינתדב לטפל בו.גילגמש שיחה 10:20, 21 ביולי 2018 (IDT)

שריקה

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים הנוכחיים. ניב - שיחה 00:39, 12 באוגוסט 2018 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים הנוכחיים של מדור המומלצים. הערך הוסף למדור לפני כ-12 שנה, ביולי 2006, וכיום הוא כולל 7 הערות שוליים, שאני בספק אם נקראו (הרי רוב הספרים הם ספרים אמריקאים מהמאה הקודמות, שנות ה-70 וה-80). על כן יש להסירו. ניב - שיחה 00:37, 12 באוגוסט 2018 (IDT)

מה גורם לך לחשוב שהמקורות לא נקראו? ראובן מ. - שיחה 14:59, 28 בספטמבר 2018 (IDT)

סמים בספורט

ערך מומלץ ישן ורשימתי שלטעמי יש להסירו. ניב - שיחה 10:23, 17 בנובמבר 2018 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מומלץ ישן ורשימתי. הוא כתוב היטב, אך הפרק "סוגי חומרים ושיטות טיפול" עוסק בסמים עצמם כרשימה ארוכה וזה לא מתאים לטעמי לערך מומלץ. ניב - שיחה 10:22, 17 בנובמבר 2018 (IST)

מיסטרס

ערך חסר פרק לקריאה נוספת ובעל מקורות חלשים ולא-ספרותיים. ניב - שיחה 10:27, 17 בנובמבר 2018 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערות שוליים חלשות. אין הפניה לספרות מחקרית (נדרש במיוחד בפרק ההיסטוריה). יש מקורות רבים בערך הצרפתי המומלץ. חלק מהערות השוליים מפנות לקישורים שבורים. אין פרק קריאה נוספת, פרק שדרוש לכל ערך מומלץ. הערך עצמו נראה קצת חלש באופן כללי.ניב - שיחה 10:25, 17 בנובמבר 2018 (IST)