ויקיפדיה:ערכים מומלצים/רשימת המתנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) הצבעה ערכים מומלצים


חוות דעת מאנשי אקדמיה

באפשרותכם לעיין ברשימת בעלי הידע של ויקיפדיה, ולבקש חוות דעת מוויקיפד שיש לו ידע בנושא הערך.

כשלב ראשון להמלצה על ערך או להסרת המלצה קיימת יש להציגו בדף זה, וזאת על מנת לתת תקופה בת שבועות אחדים לוויקיפדים כדי לערוך שיפורים בערך ולהעיר עליו הערות. הדיונים יתקיימו בדפי השיחה של הערכים בלבד. ערכים שיהיו בשלים להצבעה יועברו, על ידי ניב (שיחה), Yoavd (שיחה), David7031 (שיחה) בלבד, להצבעה. לפני הוספת ערך לכאן, יש לעיין בקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

ניתן להוסיף בדף, גם ערכים שכתבתם בעצמכם, אך יש לציין את חלקכם בערך. אם אתם כתבתם את הערך קולכם לא ייחשב בהצבעה, ובכל מקרה דרושים שישה תומכים ורוב של 60% על מנת שהערך יהפוך למומלץ.

להוספת ערך חדש:

.

לאחר שמירת הדף נא להוסיף ברשימת ההמתנה קישור לדיון בדף השיחה בצורה הבאה: {{קישור לדיון המלצה|שם הערך=|קישור לדיון=|דיון={{#lst:שיחה:שם הערך|מומלצים}}|תקציר=|חתימה=}}

Ambox plus.svg ערכים מועמדים להוספה[עריכת קוד מקור]

בני דת משה

ערך מקיף על פרק מעניין בתולדות יהדות אירופה. דוד שי - שיחה 06:23, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף, יצירתו של AddMore-III, על פרק מעניין בתולדות יהדות אירופה. דוד שי - שיחה 06:19, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

אכן כתוב היטב ומביא מקורות (אם כי אפשר להתווכח שמעט מידי), אבל קשה לומר שהוא מקיף. למיטב ידיעתי יכול להיות חסר משהו שאני פשוט לא יודע שחסר. Fr.dror - שיחה 11:31, 19 באוגוסט 2019 (IDT)
ערך מעניין וחשוב על מגמה לא מספיק ידועה בהיסטוריה היהודית, שניסתה לקרב את היהודים לארץ מגוריהם, בלי לוותר על זהותם היהודית. משהו דומה למשפטו הידוע של יל"ג: הֱיֵה אָדָם בְּצֵאתְךָ וִיהוּדִי בְּאָהֳלֶךָ, אָח לִבְנֵי אַרְצֶךָ וּלְמַלְכְּךָ עָבֶד. (מתוך הקיצה עמי). הערך אכן מקיף, ומביא מקורות מספקים. הערתי היחידה היא לגבי השימוש הרב במילים לועזיות "מפחידות" כמו: "אמנציפטורית", קונפסיונליזציה וכדומה.
אשר לספר של סלוצקי, AddMore-III, נראה לי שחבל לוותר עליו. הספר מתייחס לנושא פעמים רבות, ובמיוחד ראה בעמוד 173 ואילך, את דיוניו בהתבטאויות של ה"ווסחוד". לדעתי הוא דווקא ממלא חסך מסויים במקורות עבריים בביבליוגרפיה. Tmima5 - שיחה 17:53, 19 באוגוסט 2019 (IDT)
Tmima5, תודה רבה. עיינתי בספר מעט, הוא מציין בפירוש שמדובר בתקוות והרהורים של כמה אינטלקטואלים תלושים מקצה קָצהָ של האליטה המתורבתת, וכך כבר כתוב כאן. אין ליהודי מזרח אירופה נגיעה ישירה לערך הזה, אלא כמראה וכניגוד. AddMore-III - שיחה 18:16, 19 באוגוסט 2019 (IDT)
רק שאלה עיצובית פשוטה: אם כל תוכנו של הערך נמצא בפרק אחד, מה הטעם בפרק זה? אפשר במקום פרק בודד עם חלוקה ל-3 לעשות 3 פרקים. כך עדיף לא? Fr.dror - שיחה 21:16, 19 באוגוסט 2019 (IDT)
מישהו יכול בבקשה להסביר לי למה שום דבר לא זז פה? הבקשה הזו נכתבה לפני יותר משבוע ולא קיבלה כמעט תגובות. 2 צדדים עושים פה טעות לדעתי - האנשים שקוראים את מועמדות זו ולא מגיבים ומשתמש:Nivkorkos שלא עושה כלום עם מועמדויות כבר זמן מה. אני מצטער על הבוטות, אבל - זה רק אני או שהמערכת להמלצת ערכים דפוקה? Fr.dror - שיחה 23:57, 24 באוגוסט 2019 (IDT)
המערכת להמצלת אינה דפוקה, אלא אני בתקופה עמוסה בחיי ולכן קשה לי לפנות זמן למדור. אין איתי עוד אחראי מומלצים כך שכל הנטל כל הכתפיים שלי. אגיב לעומק בצהריים. ניב - שיחה 08:35, 25 באוגוסט 2019 (IDT)
ניב, אין שום דחיפות ובקושי נאספו משתמשים בדף. הערך בהמתנה רק ימים מספר. מדוע אתה חש צורך להגיב לתמהוני הזה? AddMore-III - שיחה 08:49, 25 באוגוסט 2019 (IDT)
אני מצטער שיצאתי כזה, זה היה אחד הרגעים שבהם דיברתי בלי להבין מה אני אומר. סליחה. ניב, אני מקווה שתעבור תקופה זו בשלום. אבל בנוגע למערכת - למה לא למנות עוד אדם לשאת בנטל כתפיך? לא רק שזה יקל על ניב, זה גם ייצור עוד אדם שאכפת לו מערכים מומלצים. זה יגרור לכך שיהיו יותר מומלצים (כנראה) ומכיוון שצריך לעמוד בַּקריטריונים, זה ישפר את ויקיפדיה! אבל מלבד זאת, עדיין נותרה לי שאלה בנוגע להליך הכללי - כמה זמן עורך בדרך כלל בין העמדה להמלצה לבין הצבעה? מה קורה להצעה להמלצה שלא מגיבים עליה? אני לא מתקיף אף אחד, אני רק אשמח לדעת. ושוב, אני מתנצל. Fr.dror - שיחה 19:00, 25 באוגוסט 2019 (IDT)
הערה כללית: הערך הזה קשור במידה ניכרת לנושא הרחב של תולדות היהודים בעידן האמנציפציה, וישנה חפיפה מסוימת בינו לחומר ש(צריך להיות) בערכים כמו "התבוללות" ואמנציפציה ליהודים. השתדלתי לצמצם חפיפה זו למינימום שאי-אפשר להימנע ממנו, אפילו מתוך גזירת אופי מקוטע משהו על הערך. כמו כן, על הערך מוטל צלה של ההיסטוריוגרפיה הלאומית/ציונית, שעבורה "בני דת משה" הוא כינוי גנאי ומושא לעג. שאפתי ככל האפשר להציג את נושא הערך מבעד להיסטוריוגרפיה הביקורתית החדישה, המשוחררת מהתכתיבים האידאולוגיים של העבר (לא ליברליים-אמנציפטוריים "מתבוללים" ולא לאומיים) ומביטה מבעד לשניהם. אני מקווה שהצלחתי לשקף את ההסכמה הרחבה במחקר אודות פגמיה וכשליה הפנימיים של ההשקפה המתוארת בערך, מבלי שהערך יראה בטעות כנופל במלכודת ההיסטוריוגרפיה הלאומית (שחוקרים בני-זמננו מסכימים עם רבות מאבחנותיה על ה"התבוללות", מבלי לקבל כמובן את האידאולוגיה הסמויה מאחוריהן). AddMore-III - שיחה 00:36, 22 בספטמבר 2019 (IDT)
הוספתי מספר מקורות וקראתי את הערך בקפידה. נראה ערך טוב מאוד. ביקשתי חוות דעת של פרופ' אליעזר בן-רפאל מאונ' ת"א שכתב מאמר בנושא. --‏Yoavd‏ • שיחה 07:32, 28 בנובמבר 2019 (IST)
לי אישית יש תחושה שחסרים פה מקורות, אבל אולי זה בגלל האובססיה שלי להוספת מקורות.david7031שיחה • ט"ז באדר ה'תש"ף • 14:03, 12 במרץ 2020 (IST)
שכחתי לחלוטין מהערך הזה. david7031, משהו ממוקד יותר (ללא קשר לדיון ההמלצה)? AddMore-III - שיחה 14:34, 12 במרץ 2020 (IST)
בקצרה:
  • חסרות לי תמונות.
  • "גם משום שזו אפשרה להם לקיים את התבדלותם הדתית מהאחרונים" – איך היא איפשרה זאת?
  • המונח "סנוביות" לא צריך להופיע בערך אנציקלופדי.
שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:50, 15 במרץ 2020 (IST)
AddMore-III, מתנצל על חוסר התגובה. ובכן: בפיסקא "מודרנה ואמנציפציה" מופיעות שתי הערות שוליים, הראשונה, לפחות בפשט הערך, מצביעה על המקום בו מגדירה לורה בניצקי את היהדות, ולא ברור שהיא מתייחסת לכל הפיסקא (ייתכן שאני טועה).


גם אם אני טועה, יוצא שיש לנו ארבע תתי פסקאות (הפסקאות בתוך הפסקא) עם שתי הערות שוליים בלבד.
לדבריו של המרקיז דה קלרמון-טונר אין כלל מקור.

מעיון מדוקדק יותר, אני רואה שרק הפיסקא הזו קצת חסרה, ושאר הפיסקאות בסדר. אם תוכל לתקן לפי הערותיי והערותיו של שמזן, אשמח להתקדם לקראת הצבעה על ערך מומלץ.
נקודה נוספת, היא שהערך מלא במונחים שאינם מוכרים לקורא הממוצע. אז נכון, רובם מוכחילם, וזה מצוין, אבל אולי רצוי, לפחות בחלק מהמונחים, להוסיף בסוגריים בקצרה את משמעותם. זה לא כל כך נוח לקורא ערך שצריך כל שנייה לקרוא ערך אחר רק כדי להבין את המילים שבו.
בכל אופן, Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! על כתיבת הערך.david7031שיחה • ח' בניסן ה'תש"ף • 16:40, 2 באפריל 2020 (IDT)
אם אני זוכר נכון, יש כמה משפטים מעט ארוכים ומסורבלים. אשתדל להצביע על המשפטים שאפשר לנסח מחדש. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:43, 30 באפריל 2020 (IDT)
זה, למשל, משפט הרבה יותר מדי ארוך: "הם היו מעוניינים בהצרת היהדות למרחב פרטי מוגבל כדי לאפשר השתלבות אזרחית – טבילה לנצרות, שהייתה פופולרית בקרב שכבת האליטה היהודית בגרמניה באותם עשורים, כמזור למבוי הסתום שנתקלו אליו, עדיין הייתה בלתי-נתפשת עבור רוב האוכלוסייה; היא עוררה תכופות גם תסביכים חמורים בקרב המומרים, חושבים חופשיים שלא יכלו להזדהות עם הדת שאימצו להלכה, ושהואשמו (והאשימו את עצמם) באופורטוניזם וציניות – ובביסוסה עיונית כדי להפריך את הדעות הקדומות הנוצריות ואת ההאשמה, כי מדובר בקבוצה זרה שלא יכולה להיטמע מעצם מהותה". קשה לעקוב אחריו מתחילתו ועד סופו. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:51, 30 באפריל 2020 (IDT)
אני חושב שגם את המשפט הזה ניתן לפרק: "בצרפת הותוו העקרונות של מה שהיסטוריונים כינו "החוזה האמנציפטורי", שהוחל לבסוף במערב אירופה ובמרכזה: שוויון זכויות פוליטי והכרה בהם כחלק מהאומה המקומית – לפחות מצד האליטה הליברלית החילונית; גורמים שמרניים וריאקציוניים עמדו בתוקף על כך שהיהודים זרים מהותית לאירופה הנוצרית – תמורת ויתור על כל פרטיקולריות יהודית מעבר לתחום הדת, במובנו הצר כענייני הפולחן המוגבלים למרחב הפרטי ולא הציבורי". הוא קריא, אבל קטע שמוקף בקו מפריד ויש באמצעו נקודה פסיק סתם מסרבל את הניסוח. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:59, 30 באפריל 2020 (IDT)
משתמש:AddMore-III, האם תוכל לבצע הגהות כדי שהערך יועבר לשלב ההמלצה? ניב - שיחה 19:05, 6 ביוני 2020 (IDT)
ניב, אנא סלח לי, כרגע לא. אנסה לפנות זמן ויקיפדיה בשבוע הבא. AddMore-III - שיחה 08:24, 9 ביוני 2020 (IDT)
מצטער על הדחיות החוזרות והנשנות, הגהתי את הערך כפי שנתבקש. גם הוספתי מעט קטעים. AddMore-III - שיחה 09:23, 28 ביוני 2020 (IDT)

חיל האוויר הרוסי

ערך ששכתבתי לאחרונה ואני מעלה אותו לביקורת עמיתים. ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 04:19, 9 בפברואר 2020 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך ששכתבתי לאחרונה ומעלה לטובת ביקורת עמיתים. ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 04:19, 9 בפברואר 2020 (IST)

א. באופן כללי, הערך מצויין, כתוב בצורה כיפית ונוחה. ב. הוספתי בערך כמה הערות ב{{דרושה הבהרה}}, אשמח שתטפל בשאלות שהצבתי.
ג.הערה אחת כללית: בתחילת הערך מוזכר מצבו הכלכלי הקשה של הצבא הרוסי וכלל, ושל חיל האוויר בפרט. לדעתי, רצוי להסביר איך המצב הזה השפיע או לא השפיע על תפקודו של חיל האוויר בממלחמות השונות.
ד. הערה אחת כללית עוד יותר, שאני לא יודע אם ניתן בכלל לפתור אותה: הערך מניח המון ידע מוקדם של הקורא, והכירות, לפחות בסיסית, הם המבנה של הצבא הרוסי, תוך שהערך אומר "אתה יודע בארופן כללי מה זה הצבא הרוסי, עכשיו אני אארגן לך את כל הידע ואציג אותו מסודר". אבל מי שלא מכיר את הצבא הרוסי, הערך נראה לו לא מובן.david7031שיחה • י"ד בשבט ה'תש"ף • 12:53, 9 בפברואר 2020 (IST)
תודה רבה על ההערות, אני מקווה שהשינויים שביצעתי עונים לשאלות שהיו לך.
לגבי ג' - לדעתי זה מוסבר בצורה די הגיונית, על פי הסדר ההגיוני של הפרק. אבל הוספתי הבהרה קטנה בפרק שלדעתי מוסיפה.
לגבי ד' - הערך די ממצה לדעתי את כל הנושאים הללו, אם כי ההסבר לשאלות שהיו לך הופיעו בהמשך הערך בפרקים של מבנה ארגוני וכדומה. עם זאת, ניסיתי לפשט כדי שידרש פחות ידע מוקדם. אשמח לראות עוד הערות או שאלות. ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 17:29, 9 בפברואר 2020 (IST)
אני מתנצל שלא הגבתי, שכחתי לשים את הערך ברשימת המעקב. אבדוק בעז"V את השינויים שעשית בימים הקרובים ואגיב. (Gilgamesh, אני מתנצל על ההידחפות באמצע, אני פשוט חושב שזה יהיה יותר נוח שיהיה דיון על ההערות שלי בנפרד ועל שלך בנפרד. אם זה מפריע לך, אתה מוזמן להעביר את תגובתי, או לשחק עם ההזחות וכו'.) לילה טוב.david7031שיחה • כ"א בשבט ה'תש"ף • 23:56, 15 בפברואר 2020 (IST)


אני דווקא חושב שהערך לא מספיק טוב. אמנה את הקשיים שמצאתי.
הפתיח דל מדי ולא מסכם בצורה טובה את החיל. אין כמעט אזכור להיסטוריה מבצעית או לכוחו הנוכחי.
פרק ההיסטוריה דל ביותר. הפרק החשוב של חיל האוויר הסובייטי, שחיל האוויר הרוסי הוא יורשו העיקרי, כולל שורה אחת בלבד. שורשים היסטוריים בחיל האוויר הקיסרי גם כן מתוארים בצורה מצומצת מאוד.
גם ההיסטוריה המודרנית של חיל כתובה בצורה לא רציפה ולכן נוצרת חוסר בהירות. לדוגמה: מדוע היה צורך לעשות את הרפורמה? תיאור הרפורמה עצמה נוטה להכנס לפרטים טכניים בלי לתאר אותה באופן כללי ורחב (מתקשר להערה קודמת - למה בכלל צריך אותה ומה רצו להשיג).
לא מתואר הקשר בין התעשייה לחיל. האם התעשייה מבצעת הזמנות מיוחדות של החיל? האם לחיל יש אמירה כלשהי לגבי דרישות או סוג כלי הטיס שעל התעשייה לפתח? האם יש נציגות קבועה של החיל במפעלי התעשייה העיקריים?
מציע לבטל את כל פרקי המשנה בפרק "סדר כוחות" ולאחד את הכל לטבלה מסודרת ללא כותרות משנה - המבנה הנוכחי שובר את הרצף ומציג פרקים קצרים נורא. לא בטוח שיש בזה תועלת לקורא. גילגמש שיחה 18:21, 9 בפברואר 2020 (IST)
אני מקבל את ההערות והתחלתי לטפל. אשמח למשוב בינתיים, במיוחד לגבי הפרק של סדר כוחות ולניסויים עם הטבלה. ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 20:09, 9 בפברואר 2020 (IST)
זה נראה בסדר. גילגמש שיחה 11:13, 10 בפברואר 2020 (IST)
שכתבתי את הפרקים של חיל האוויר הקיסרי והסובייטי. אשמח לראות את דעתך Gilgamesh, ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 07:35, 18 בפברואר 2020 (IST)
זה הרבה יותר טוב. גילגמש שיחה 11:32, 18 בפברואר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עברתי על הערך ותיקנתי בו טעויות בסיסיות בעברית. אני מקווה שכעת הערך מוגה. הבעיה העקרית שאני רואה בנושא ההמלצה היא שכל הערות השוליים מבוססות על מקורות לא נגישים, ולערך שני קישורים חיצוניים בלבד. אחד מהם ברוסית ולכן אין ביכולתי לקרוא אותו והשני באנגלית, ללא תאריך, אך נראה לי שנכתב על בסיס מאמר משנות ה-80 של המאה העשרים. בכל מקרה כנראה לפני סוף המאה ה-20 כך שהוא בוודאי מיושן. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:45, 12 בפברואר 2020 (IST)

הוספתי קישור לאחד הספרים שנגעתי בהם. לצערי, אין לי יכולת לעזור לך עם הספר השני. לגבי שני הקישורים החיצוניים המקוריים, אחד מהם הוא אתר חיל האוויר הרוסי (השארתי את הקישור מהערך המקורי ששיכתבתי), וקישור השני הוא למאמר משנת 1996, לא מיטבי אבל לא התבססתי עליו. ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 04:22, 13 בפברואר 2020 (IST)
מעניין היה לקרוא את תגובת Gilgamesh להערתי לגבי המקורות והערות השוליים. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:53, 15 בפברואר 2020 (IST)
אני לא רואה בעיה בשימוש בספרים מודפסים. ספר רציני כמעט תמיד עדיף על מאמר וירטואלי. לגבי קשיי שפה - טבעי שיהיה שימוש במקורות בשפה הרוסית בערך שעוסק ברוסיה, אם כי במידת האפשר עדיף להשתמש במקבילה העברית או האנגלית אם קיימת כזאת. לכן, מבחינה זו אין בעיה אבל המקור עצמו אכן חלש יחסית. לפי בדיקה קצרה בגוגל, פיוטר בוטובסקי הוא עיתונאי. אמנם הוא מכסה את התחום הזה, אבל היה ראוי יותר להשתמש בחוקרים שמפרסמים דרך קבע בכתבי אקדמיים שנתונים לביקורת עמיתים. את ההוצאה שבה יצא הספר שלו אני לא מכיר. יתכן שהוא דובר רוסית (על סמך שמו שהוא רוסי לגמרי) ויש לו יתרון מסוים במובן זה, אבל כל חוקר רציני יבין את שפת בני המקום שאותם הוא חוקר. בהתחשב במגבלות הרגילות שיש בכתיבה בוויקיפדיה, אני חושב שהמקור סביר ואפשר להשתמש בו ולדעתי זה לא אמור למנוע המלצה. גילגמש שיחה 09:52, 15 בפברואר 2020 (IST)
רק רציתי להוסיף שהספר העיקרי שהסתמכתי הוא גם העדכני ביותר, שאר הספרים ברשותי הם הרבה יותר ישנים, 2012 זה הכי עדכני מהספרים שהצלחתי למצוא אבל לא שמתי עליו את ידי. כמובן שניסיתי לאמת ככל הניתן את המידע בספר במהלך הכתיבה. ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 07:39, 18 בפברואר 2020 (IST)

כבר עברו מספר חודשים מאז שביצעתי תיקונים בערך, האם יש עוד בעיות שניתן לטפל בהן? ‎Lirdon - שיחה - הצטרפו למלחמה האווירית 11:10, 21 ביוני 2020 (IDT)

משתמש:ניב - יש אצלכם פקק בהעברת ערכים להצבעה. יש ערכים ששוכבים פה חודשים בהמתנה ויש אחד שנמצא עוד משנת 2019. זה לא סביר. גילגמש שיחה 05:56, 2 ביולי 2020 (IDT)

פורטל:אמריקה הלטינית

פורטל שרציתי כבר מזמן להציע לפורטל מומלץ, ושכחתי מכך. אני חושב שעידו עשה בזמנו עבודה מקיפה וטובה מאוד, שראויה להוות דוגמה לפורטלים. תומר - שיחה 15:59, 5 באפריל 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

פורטל יפה מאוד ומקיף, עבודה טובה שראויה להוות דוגמה כיצד להקים פורטל. כולל מאגר נרחב של קטעים מתחלפים, מעוצב ומנגיש את המידע בצורה טובה, ומקיף את כל ההיבטים החשובים בתחום. תומר - שיחה 16:01, 5 באפריל 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 23:36, 6 באפריל 2020 (IDT)
אכן מצוין. מה המשמעות של המלצה על פורטל? האם הוא יופיע בעמוד הראשי במקום ערך? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 16:05, 23 באפריל 2020 (IDT)
משתמש:שמזן, אכן. גם אני לא בדיוק זכרתי את התשובה לכך, אבל ראה תבנית:ערך מומלץ 17 במרץ 2010 או תבנית:ערך מומלץ 29 באוגוסט 2011. תומר - שיחה 12:14, 3 במאי 2020 (IDT)
וואלה. הפורטל פשוט בנוי בצורה מעולה. אני חושש מעט לעדכונו, שכן עידו לא ערך כבר כמה שנים... שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:20, 3 במאי 2020 (IDT)
נכון, אבל ברמת העיקרון הוא לא ממש מצריך עדכון. פעם כלל אגף של ערכים חדשים על אמריקה הלטינית, אבל זה כבר הוסר. נכון לנקודת הזמן הנוכחית הוא נהדר, אם נרגיש בעתיד שהוא outdated אפשר להסיר (אבל, שוב, אני חושב שהתוכן הכלול בו לא ממש מצריך עדכון תכוף). תומר - שיחה 12:27, 3 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד המלך הכחולשלח לי הודעה! 14:45, 19 במאי 2020 (IDT)
עד כמה שזכור לי, פורטלים לא מופיעים במקום ערכים מומלצים. צריך לחפש מה עשינו עם פורטלים מומלצים בעבר. גילגמש שיחה 06:00, 2 ביולי 2020 (IDT)

פרשת דרייפוס

ערך מקיף ואיכותי שנכתב בידי בראנד. ניב - שיחה 13:59, 16 באפריל 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף ואיכותי שנכתב בידי בראנד. לדעתי הוא ראוי ביותר להיות חלק מפורטל הערכים המומלצים. ניב - שיחה 13:58, 16 באפריל 2020 (IDT)

אני גם חשבתי להציע, בראנד עשה עבודה יפה מאד. --דוד-- Cumputer guyשיחה • כ"ב בניסן ה'תש"ף • 14:01, 16 באפריל 2020 (IDT)

בראנד עשה עבודה מאוד יפה, אני חיפשתי את המידע הזה לפני כמה חודשים והוא לא היה קיים. כעת ודאי שזה צריך להיות ערך ממולץשלמה4 - שיחה 22:00, 2 ביולי 2020 (IDT)

ויאהב אומן

ערך מקיף ואיכותי שנכתב בידי בן עדריאל על אחד הפיוטים המקובלים ביותר ביהדות אשכנז עד לפני כ100 שנה. david7031שיחה • כ"ה בניסן ה'תש"ף • 14:10, 19 באפריל 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף ואיכותי שנכתב בידי בן עדריאל על אחד הפיוטים המקובלים ביותר ביהדות אשכנז עד לפני כ100 שנה.david7031שיחה • כ"ה בניסן ה'תש"ף • 14:10, 19 באפריל 2020 (IDT)

תומך בהחלט. ערך יפה מאוד, ויישר כח לכותבו! בברכה, גיברס - שיחה 13:31, 1 ביוני 2020 (IDT)
שְכּוֹיֵיח בן עדריאל, ערך מעולה, כתוב בצורה טובה ומהנה לקריאה--אלעד - שיחה 01:14, 5 ביולי 2020 (IDT)

הפארק הלאומי גרנד טיטון

הערך הוסר בגלל מספר בעיות מרכזיות שהיו בו, אך מאז טיפל בהן אביהו. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:09, 3 במאי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך הוסר בגלל מספר בעיות מרכזיות שהיו בו, אך מאז טיפל בהן אביהו. ראו דבריו של אביהו בפסקה הקודמת. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:15, 17 באפריל 2020 (IDT)

- הועבר מהדף שיחת משתמש:Gilgamesh

שלום למשתמש:אביהו ולמשתמש:שמזן אני מגיב באופן חריג בדף שיחתי כי אני חסום כרגע לבקשתי מעריכה בוויקיפדיה ולכן לא יכול להגיב בדיון ואני מעדיף לא להסיר את החסימה בשלב זה. אכן ביקשתי להסיר בזמנו את הערך מרשימת הערכים המומלצים אבל אין ספק שכעת אביהו הסיר את כל הבעיות שעלו בבדיקה הקודמת שנערכה לפני כמה שנים. אני תומך בשלב זה בהוספת הערך לרשימת המומלצים. אבקש להעביר את התגובה הזאת לדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 12:00, 3 במאי 2020 (IDT)

- סוף העברה
Symbol support vote.svg בעד הערך. ניב - שיחה 19:13, 6 ביוני 2020 (IDT)

Waterfalls

ערך איכותי, מעניין ומקיף שכתבתי. Hello513 - שיחה 12:55, 8 במאי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

אחד מהלהיטים הגדולים ביותר בכל הזמנים, שסחף אחריו גל אהדה וההערכה בשנות התשעים ועד היום. הערך (לעניות דעתי) כתוב בצורה רהוטה, מובנת ואיכותית ועל כן, יש לשקול להוסיפו לערכים המומלצים. ביקורת בונה תתקבל בברכה. Hello513 - שיחה 12:53, 8 במאי 2020 (IDT)

משהו קטן שנתקלתי בו: כתוב בערך "השיר כבש את פסגת מצעד הבילבורד הוט 100 והצליח לשהות שם במשך שבעה שבועות, מה שהופך אותו לאחד מהשירים הבודדים בהיסטוריה שהצליחו לעשות זאת". הבעיה היא שהמקור מתייחס רק לחלק הראשון של המשפט ולא לטענה שהשיר הוא "אחד מהשירים הבודדים בהיסטוריה שהצליחו לעשות זאת". כאן יש רשימה של כ-40 שירים ששהו לפחות עשרה שבועות במקום הראשון של המצעד, כך שסביר להניח שמספר השירים ששהו לפחות שבעה שבועות במצעד עשוי להיות גדול מ-100, מה שסותר את הטענה שהוא "אחד מהשירים הבודדים בהיסטוריה שהצליחו לעשות זאת". בקיצור, צריך לספק מקור לטענה או פשוט למחוק אותה. פרט לכך, ערך מושקע ומפורט. עמרישיחה 15:07, 8 במאי 2020 (IDT)
מודה לך על תשומת הלב. כמו כן, ישנה טעות בניסוח המשפט. הכוונה הייתה לשיר של להקה. (לפי זיכרוני יש בקושי עשרה שירים של להקות שעשו זאת ואני כבר אבדוק את הנושא) Hello513 - שיחה 15:17, 8 במאי 2020 (IDT)
לאחר בדיקה קצרצרה, יש בין 10 ל-15 של להקות שאכן עשו זאת. בכל אופן, אין טעם לרשום זאת. אוריד את זה. Hello513 - שיחה 15:30, 8 במאי 2020 (IDT)
הערך אכן כתוב בצורה יפה ומאוד מלאה במידע טוב על הסינגל של הלהקה. אמליץ על הערך באהבה. ! King G.A - נא התנהגו בהתאם 00:17, 9 במאי 2020 (IDT)
שני דברים קטנים נוספים:
  • ״השיר דומה לשיר "Waterfalls" של פול מקרטני, שגם בו ישנה השורה "אל תקפוץ למפלים, אנא המשיך לאגם"״ - באיזה אופן השירים דומים? אם הדמיון היחיד הוא המשפט שצוטט, עדיף לשנות את הניסוח, כי המילה ״דומה״ מעלה אסוסיאציה אחרת (נניח, דמיון בלחן), ושני שירים שמכילים את אותו המשפט הם לא בהכרח דומים. זה ניסוח קצת מבלבל. בקיצור, עדיף פשוט לציין את העובדה שהשיר מכיל שורה מתוך שירו של מקרטני, בלי לציין שהשירים דומים. בוצע בוצע
  • ״בנוסף, הוא דורג במקום השלוש עשרה ברשימת "מאה השירים הגדולים ביותר ב-25 השנים האחרונות" של VH1״ - 25 השנים האחרונות זה פרק זמן יחסי. אם מציינים זאת, חייב לציין באיזה שנה פורסמה הרשימה. עמרישיחה 14:27, 9 במאי 2020 (IDT)
עמרי ביצעתי את השינויים. אציין כי בזכות ההערה, נוסף מקור חשוב. Hello513 - שיחה 14:43, 9 במאי 2020 (IDT)
מה דעתכם יאיר, אבסו ודוריאן? Hello513 - שיחה 17:39, 10 במאי 2020 (IDT)
כתוב בצורה יפה מאוד. כל הכבוד לך! משהו אחד קטן, לא בוער, אבל כתבת "רבים מחשיבים את השיר לשיר הדגל של הלהקה, תוך שהוא מתפקד כאחד מהלהיטים הגדולים ביותר שלה.", יהיה נחמד אם תוסיף מקור, סתם בשביל האיכות.Face-smile.svg YairMelamedשיחה 17:45, 10 במאי 2020 (IDT)
זה לא מהדברים שדורשים מקור. אחרת ממזמן הייתי מוסיף. כל מי שחי בשנות ה-90 יודע וזוכר איזו השפעה הייתה לשיר הזה. (מה גם שהוא שירה ה-1\2 המצליח ביותר של הלהקה מבחינה עובדתית ועל כך, ניתן לראות במצעדים) Hello513 - שיחה 17:47, 10 במאי 2020 (IDT)
בעד. איפה להצביע? Avco123 - שיחה 17:58, 10 במאי 2020 (IDT)
לאור האהדה הרבה שיש כלפי הערך, בקרוב מאוד תיפתח ההצבעה. אתייג אותך כשהיא תפתח. (לעת עתה, היה צריך להעביר ביקורת) Hello513 - שיחה 17:59, 10 במאי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── נראה שזהו תרגום של הערך המקביל באנגלית, שאינו מומלץ. האם אני טועה? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 22:33, 10 במאי 2020 (IDT)

כן ולא. ישנן התוספות שלי כמובן. (אמורה להיות עם זה בעיה?) Hello513 - שיחה 22:36, 10 במאי 2020 (IDT)
(לא קיבלתי הודעה על התיוג. זכור לתייג באותה הודעה שבה אתה חותם.) ובכן, על פי כללי ויקימדיה צריך לתת קרדיט כאשר אתה מתרגם ערך; עשית את זה עכשיו, אז זה בסדר. מהן התוספות שלך? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 08:15, 11 במאי 2020 (IDT)
כמה מקורות להיותו "שיר הדגל של הלהקה"[1][2]. ראיתי גם כמה מקורות שהתייחסו לשירים אחרים של הלהקה, בעיקר "No Scrubs"[3]. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 08:29, 11 במאי 2020 (IDT)
התוספות שלי הן התוספות שלי. אני לא אתחיל לפרט איזה משפט כתבתי בעצמי ואיזה לא. ״הקרדיט״ ניתן כביכול.
לגבי המקורות, אכן נחשב השיר לשיר הדגל של הלהקה. (יחד עם ״No Scrubs”. להמון זמרים יש שני שירי דגל ואפילו שלושה) Hello513 - שיחה 10:26, 11 במאי 2020 (IDT)
אני סבור שהמצב הנוכחי פחות טוב. דבר ראשון, טענה של "רבים מחשיבים" חייבת להיות מלווה במקור. "כל מי שחי בשנות ה-90 יודע וזוכר" זה לא משהו שמבטל נחיצות של מקור. בערך על ליונל מסי למשל יש מקורות לעובדה שהוא נחשב לאחד הכדורגלנים הטובים בהיסטוריה, למרות שזו עובדה ידועה לכל חובב כדורגל. דבר שני, נראה שעפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי וביוטיוב, "No Scrubs" פופולרי ממנו באופן משמעותי, כך שהייתי נזהר לציין אותם ביחד (אף שברור ששניהם פופולריים ביחס לשאר). דבר אחרון, את המילה "מתפקד" הייתי מוריד. להיט זה לא תפקיד. בקיצור, אני הייתי הולך על ניסוח קצר וזהיר בסגנון של "Waterfalls הוא מהשירים המצליחים ביותר של הלהקה". המשך הפסקה גם ככה תומך בטענה הזאת (אם כי ניתן כמובן להוסיף מקורות נוספים). כל מה שכתבתי זו דעתי האישית כמובן והיא לא מחייבת. עמרישיחה 21:15, 11 במאי 2020 (IDT)
בוצע בוצע Hello513 - שיחה 21:24, 11 במאי 2020 (IDT)
לאחר שוויקיפדים רבים העירו הערות, ביקרו וחוו את דעתם על הערך, הגענו למצב שהוא חסר דֹּפִי. ניב האם אפשר להתקדם הלאה? Hello513 - שיחה 23:37, 12 במאי 2020 (IDT)

לא אהבתי את הערך, לצערי. ראשית כל, הוא קצר מדי – גם מבחינת אורך וגם מבחינת תוכן. ארבעת פרקי התוכן האחרונים הם טבלאות ורשימות, והפרקים שנותרו דלים ולא דנים בצורה מקיפה מספיק בתכני השיר, בתהליך היצירה שלו, בהשפעה שלו וכו'. עבור שיר שנראה שההצלחה שלו נובעת בין היתר מתכניו, שורה אחת בפרק הרקע היא עיסוק מועט למדי במילים. גם פרק המורשת מותיר טעם של עוד: אחרי משפט כמו "הרבה יותר מסתם עוד להיט פופ" נדרש דיון כלשהו בהשפעה, שחסר כאן. זוהי עמדתי בקצרה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:08, 13 במאי 2020 (IDT)

בשביל זה יצרו בשבילך משהו שנקרא Symbol oppose vote.svg נגד. הערך נהדר ואתה היחיד שחש שלא, לכן אין זה משנה. שוב, בהצבעה אתה יותר ממוזמן להצביע Symbol oppose vote.svg נגד. Hello513 - שיחה 11:38, 13 במאי 2020 (IDT)
זהו אכן ערך טוב, אבל אני לא חושב שהוא ברמה של ערך מומלץ. אשמח אם תוכל לשפר אותו לפי הערותיי – זו המטרה של הדיון הזה, וזו המטרה של ההודעה הזו. תודה על הערך. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:25, 13 במאי 2020 (IDT)
הערך שופר ושופץ בצורה הטובה ביותר שיש. הוכחה לכך, היא שבנוסף לכל העורכים האדיבים שהקדישו מזמנם, קראו אותו והעבירו עליו ביקורת חיובית פה אחד (פרט לכמה תיקונים קלים) נתתי לכמה מעמיתיי בתחום לקרוא אותו אמש ופרט לאחד שמצא עבורי את הרשימה המעניינת הזו (בזכותו ובזכותה נוצר הערך "No Scrubs") לא היו טענות נוספות. שוב, תודה לך על הניסיונות לעזור - אך אין טעם לתקן משהו תקין. Hello513 - שיחה 12:30, 13 במאי 2020 (IDT)
ניב...? Hello513 - שיחה 16:22, 26 במאי 2020 (IDT)
Hello513 מתנצל על שלא עניתי תחילה. כן. הערך יעלה בתורו אל ההצבעה. ניב - שיחה 20:34, 26 במאי 2020 (IDT)
לעניות דעתי הערך לא בשל להיות ערך מומלץ. הערך הוא למעשה תרגום חלקי של הערך האנגלי ולא ברור מדוע הושמטו חלקים שונים במהלך התרגום, החל מציטוט מדברי פול מקרטני וכלה בפרקים שלמים על ביצועים נוספים לשיר. זאת ועוד, הערך חסר דיון ולו קצר על מילות השיר - מילים שהם לכאורה על פי הנטען בעלות משקל ומשמעות והתחייחסות לנושאים כבדי משקל. בערך חסרים פרקים שלמים בדומה לפרקים בערך המומלץ My Heart Will Go On שכוללים מידע מעמיק ומשמעותי על השיר' תהליך כתיבתו, תהליך ההלחנה וההקלטה. בנוסף לכך, בערך מופיעים מספר רב של שמות רובם כטקסט פשוט למרות שיש מקום לכתוב אותם כקישור לערכים, כך נמנע מהערך שבדיון מלהופיע כערך בעל ערכים "אדומים" רבים - אחד מהקריטריונים לשיפוט מועמודתו של ערך למומלץ. נטעדי - שיחה 16:00, 22 ביוני 2020 (IDT)

ההיסטוריוגרפיה של נפילת האימפריה העות'מאנית

ערך מקיף שלדתי עומד בסטנדרטים וראוי להיכלל בפורטל המומלצים. ניב - שיחה 20:59, 26 במאי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך סומן כערך פוטנציאלי להמלצה לפני שנים, בכפוף לטיפול באדמת ולכתיבת רקע. מאז, נכתב רקע והקישורים האומים בערך מעטים ואינם מאפילים על כשירות הערך להיות מומלץ. מפני שאיני מומחה בתחום אני מעוניין לשמוע את דעתם המלומדת של דבירותם אמרי אביטן קובץ על יד האלקושי בראנד saifunny H. sapiens אריה ענבר על הטוב Kippi70 איש שלום Shaun The Sheep יאיר הנווט יונתן770י Ewan2 david7031 Theshumai מי-נהר Polskivinnik biegel Alon112בעלי הידע בהיסטוריה. ניב - שיחה 20:58, 26 במאי 2020 (IDT)

מוזיקה קלאסית בתקופה המודרנית

ערך גג המתאר את המוזיקה הקלאסית משלהי המאה ה-19 עד המאה ה-21. נכתב בשיתוף פעולה על ידי משתמש נינצ'ה ועל ידי. שלומית קדם - שיחה 20:34, 6 ביוני 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

זה ערך גג, סקירה מקיפה על המוזיקה הקלאסית משלהי המאה ה-19 עד המאה ה-21. משתמש:נינצ'ה ואני כתבנו אותו בשיתוף פעולה, התחלנו לפני 10 שנים והוספנו ושיפרנו בשנים הבאות. נראה לי שעכשיו הוא בשל ומוכן להמלצה. שלומית קדם - שיחה 20:34, 6 ביוני 2020 (IDT)

אני Symbol support vote.svg בעד. מתייג את קפקא, GHA, שני אבנשטיין, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏, JewHyper, YairMelamed, Nirvadel, גאנדולף (ראפ, רוק), Little Savage, Alon112בעלי הידע במוזיקה. ניב - שיחה 21:43, 8 ביוני 2020 (IDT)

אווטאר (סדרת טלוויזיה)

ערך מקיף למדי על סדרת הטלוויזיה הטובה בכל הזמנים Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 07:54, 8 ביוני 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך שברובו תרגמתי מאנגלית על סדרת הטלוויזיה המצויינת, אווטאר. הצעתי אותו להמלצה בעבר, אבל הרבה השתנה מאז. הערך לא רק רחב מספיק כדי שכל מי שלא צפה בסדרה יבין על מה מדובר, הוא גם לא רחב מדי ומלא בפרטים מיותרים. למרבית הטענות שהערך מביא יש מקורות. Fr.dror - דברו איתי - !Ladies and Gentlemen, The Beatles‏ 07:43, 8 ביוני 2020 (IDT)

נראה ערך מצוין. הוא צריך לעבור הגהה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:52, 1 ביולי 2020 (IDT)

הילד הצוחק (דזידריו דה סטיניאנו)

ערך מקיף למדי על פסל מתקופת הרנסנס Yywilk - שיחה 13:41, 11 ביוני 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך הילד הצוחק (דזידריו דה סטיניאנו) מפורט ומבוסס עם מקורות ותמונות. Yywilk - שיחה 13:30, 11 ביוני 2020 (IDT)

זהו ערך מושקע מאוד. ממעבר מהיר על הערך נראה שחלקים גדולים ממנו לא עוסקים בפסל הספציפי הזה, אלא בנושאים משיקים. לדעתי בינתיים הערך נראה מעט כמו מאמר או כתבה, ופחות כמו ערך אנציקלופדי, אך באמצעות עריכה מסוימת ניתן להביאו למצב טוב מאוד.
אגב, אשמח לשמוע מה חושב Talmoryair, המומחה לאמנות שלנו... שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:45, 1 ביולי 2020 (IDT)
לדעתי הערך צריך לעבור עריכה והגהה. יש חלקים רבים שזקוקים לקיצור. בעיקר מפריעה העובדה כי בדיונים השונים מהווה הפסל אילוסטרציה לנושאים שונים בתולדות האמנות ולא ההפך. Talmor Yair - שיחה 18:19, 1 ביולי 2020 (IDT)

רוקד עם זאבים

ערך שהרחבתי לפני כמה חודשים. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:56, 1 ביולי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

זהו קצרמר שהרחבתי לפני כמה חודשים על פי הערך הגרמני לאחר שצפיתי בסרט. אני חושב שהוא מסכם היטב את העלילה, תהליך היצירה, הביקורת, ההשפעה והניתוח האקדמי. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:55, 1 ביולי 2020 (IDT)

אשמח לשמוע מה חושב גארפילד. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:01, 1 ביולי 2020 (IDT)⁰
מרשים. ככה צריך להיראות ערך מומלץ על סרט. עם מידע עשיר על ההפקה והתהליכים שקדמו ליצירת הסרט, וכמו כן את ההשפעה של הסרט וקבלתו. אני בעד. אקרא יותר לעומק בהמשך ואתן הערות נקודתיות לגבי הפרקים הספציפיים במידה ויהיו לי הערות או הסתייגויות. ישר כוח שמזן! גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 16:44, 1 ביולי 2020 (IDT)
תודה רבה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:17, 2 ביולי 2020 (IDT)

היסטוריה של עומאן

ערך טוב מאד, הסוקר בצורה מקיפה ונוחה את ההיסטוריה של עומאן החל מהתקופה הפלאוליתית התיכונה ועד היום ומגובה בערות שוליים נגישות. --אלעד - שיחה 01:07, 5 ביולי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

    • ערך שכתבה משתמשת:Ester.barzilai הסוקר בצורה טובה מאד את ההיסטוריה של עומאן. הערך מורכב מחלוקה ברורה לפי תקופות היסטוריות ונוח לקריאה (לטעמי). בנוסף מעט קישורים אדומים

ומגוון תמונות להעשרת הקריאה. כמעט כל המקורות נגישים לקורא (57/60).** אלעד - שיחה 00:57, 5 ביולי 2020 (IDT)


Ambox emblem minus.svg ערכים מומלצים להסרה[עריכת קוד מקור]

חיים ארלוזורוב (אוניית מעפילים)

כמעט ללא מקורות. david7031שיחה • ג' באדר ה'תש"ף • 19:30, 27 בפברואר 2020 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

בעיני זהו ערך סתמי למדי שלא מגיע לרמת הערכים המומלצים האחרים. הוא דל למדי ולא מעמיק במיוחד. סוקר אפיזודה קצרה ולדעתי לא עומד בקריטריונים שלנו. גילגמש שיחה 12:15, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

למה הוא לא מקיף ? מה חסר בדיוק ? גיא - פתרון למחיקה 11:39, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
בקריאה נוספת אני חושב שאתה צודק. גילגמש שיחה 12:17, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

דיון 2020[עריכת קוד מקור]

בערך כמעט ואין הערות שוליים, וגם אלו שיש, חלקן לא מציינות למקורות אלא מוסיפות מידע.david7031שיחה • ג' באדר ה'תש"ף • 19:32, 27 בפברואר 2020 (IST)

מצטרף לטענות של david7031 Shaishyy - שיחה 23:11, 11 באפריל 2020 (IDT)
הערך מסתמך על שלושה מקורות ראויים - אתר הפלי"ם ועלייה ב' שבו מוקדש פרק לאניה, אתר עמותת חיל הים ואתר יד ושם. בנוסף לאלה מוזכרת האניה באטלס כרטא ובעיתונות המקומית. נראה לי שדי בכך. --‏Yoavd‏ • שיחה 19:30, 2 במאי 2020 (IDT)
לאילו טענות חסרות הערות שוליים? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:12, 3 במאי 2020 (IDT)

הרופא וגרושתו

מומלץ ותיק שאינו עומד בסטנדרטים. שובל מחוסר במקורות וחסרים בו קישורים פנימיים, ערך רשמיתי. ניב - שיחה 20:47, 26 במאי 2020 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

מומלץ ותיק שלטעמי יש להסיר. כתוב היטב, אך סובל מחוסר במקורות. הוא רשימתי, וחסרים בו קישורים פנימיים. אני בעד להסירו מפורטל המומלצים. ניב - שיחה 20:46, 26 במאי 2020 (IDT)

וכי לא די לך ב-13 מקורות בפרק "לקריאה נוספת" ועוד 8 מקורות בפרק "קישורים חיצוניים"? דוד שי - שיחה 08:41, 27 במאי 2020 (IDT)
לא רואה סיבה אמיתית להסרה. תומר - שיחה 13:37, 27 במאי 2020 (IDT)
עולפ הפוך: הערך הרופא וגרושתו מועומד להסרה ממומלצים וג'פרסון דייויס מועמד להכנסה. שיחת משתמש:Haparsi הפרסי 13:23, 28 במאי 2020 (IDT)

=