ויקיפדיה:ערכים מומלצים/רשימת המתנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) הצבעה ערכים מומלצים


חוות דעת מאנשי אקדמיה

באפשרותכם לעיין ברשימת בעלי הידע של ויקיפדיה, ולבקש חוות דעת מוויקיפד שיש לו ידע בנושא הערך.

כשלב ראשון להמלצה על ערך או להסרת המלצה קיימת יש להציגו בדף זה, וזאת על מנת לתת תקופה בת שבועות אחדים לוויקיפדים כדי לערוך שיפורים בערך ולהעיר עליו הערות. הדיונים יתקיימו בדפי השיחה של הערכים בלבד. ערכים שיהיו בשלים להצבעה יועברו, על ידי ניב (שיחה) וגילגמש (שיחה) בלבד, להצבעה. לפני הוספת ערך לכאן, יש לעיין בקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

ניתן להוסיף בדף, גם ערכים שכתבתם בעצמכם, אך יש לציין את חלקכם בערך. אם אתם כתבתם את הערך קולכם לא ייחשב בהצבעה, ובכל מקרה דרושים שישה תומכים ורוב של 60% על מנת שהערך יהפוך למומלץ.

להוספת ערך חדש:

.

לאחר שמירת הדף נא להוסיף ברשימת ההמתנה קישור לדיון בדף השיחה בצורה הבאה: {{קישור לדיון המלצה|שם הערך=|קישור לדיון=|דיון={{#lst:שיחה:שם הערך|מומלצים}}|תקציר=|חתימה=}}

Ambox plus.svg ערכים מועמדים להוספה[עריכת קוד מקור]

שיר של אש ושל קרח

ערך מקיף ואיכותי ששוכתב והורחב בידי גארפילד במסגרת תחרות הכתיבה, וזכה במקום הראשון בה. הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 16:07, 16 במרץ 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

 • ערך מקיף ואיכותי ששוכתב והורחב בידי גארפילד במסגרת תחרות הכתיבה, וזכה במקום הראשון בבית השני של התחרות. הערך מכסה את היטב את הנושא, ולדעתי ראוי להיות "מומלץ". מתייג את ניב, שלומית קדם, ודני. הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 16:07, 16 במרץ 2021 (IST)
 • מצטרף להמלצה. ערך ראוי, המקיף את הנושא, כתוב בצורה רהוטה, ועומד בהחלט בקריטריונים של ערך מומלץ. בברכה, דני Danny-w - שיחה 16:15, 16 במרץ 2021 (IST)
 • גם אני מצטרפת להמלצה. ראוי ללא ספק להיות ערך מומלץ.שלומית קדם - שיחה 17:45, 16 במרץ 2021 (IST)
שימו לב שצריך להוסיף "קצת" קישורים פנימיים לערך ואולי גם לטפל בקישורים פניימים אדומים. PRIDE! - שיחה 18:25, 16 במרץ 2021 (IST)
עוד משהו: כדאי גם לטפל בקישור השבור שבקישורים החיצוניים. PRIDE! - שיחה 18:28, 16 במרץ 2021 (IST)
ערך מדהים על סדרת ספרים מדהימה, אבל מפריעה לי העובדה שזהו ערך על סדרת ספרים לא גמורה. דברים עוד עלולים להשתנות. לשיקול דעתכם. בראנד - שיחה 16:43, 18 במרץ 2021 (IST)
ערך מעולה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:15, 21 במרץ 2021 (IST)
ערך טוב מאוד! י.חדברו איתי!מיזם הרכבים • ח' בניסן ה'תשפ"א • 22:34, 21 במרץ 2021 (IST)
בראנד מעלה נקודה חשובה. אעביר את הערך להצבעה רק אם תהיה התחייבות חד משמעית של משתמש:גארפילד לתקן ולהרחיב את הערך בהתאם להתפתחויות הסדרה. אחרת נאלץ לחזור לכאן כדי להסיר את ההמלצה כשהערך לא יהיה מעודכן וזה בעייתי מן הסתם. גילגמש שיחה 11:25, 29 באפריל 2021 (IDT)
מכיוון שיש ספק גדול אם הספר הבא בסדרה אכן יצא אי פעם, אני מציע לנצל לטובתנו את חוק מרפי ולהוסיף את הערך למומלצים לאלתר. זה יהיה כמו להדליק סיגריה על מנת שהאוטובוס יגיע מהר יותר (-: רז עודד - שיחה 11:50, 29 באפריל 2021 (IDT)
 • ערך מצויין, שניכר שהושקעו בו זמן, אנרגיה ומחשבה רבה. לפני ההוספה למועדפים, ראוי להעניק לו הגהה דקדקנית, הקפדה על סגנון אינציקלופדי עקיב, ואחידות מבחינת המשלב הלשוני. באנלוגיה, מדובר ברהיט יפהפה, שזקוק לשיוף אחרון ולשלוש שכבות לכה בטרם יושם בחלון הראווה של ויקיפדיה. רז עודד - שיחה 11:55, 28 באפריל 2021 (IDT)
  כמובן שאשמח להתחייב להמשיך ולעדכן את הערך. בין אם יהיה מומלץ או לא.
  לגבי הערותיך לגבי הצורך בהגהה, אני נוטה להסכים, אבל אשמח אם תוכל לציין מה הבעיות שראית שמפריעות לך, ככל שרמת הפירוט גבוהה יותר יהיה יותר טוב מבחינתי כדי לטפל בדברים. כשכותבים משהו, לפעמים קשה לראות את הבעיות בטקסט, ולכן מבט חיצוני עוזר מאד באיתור בעיות. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 12:46, 29 באפריל 2021 (IDT)
  הי גארפילד, אתה מוזמן להשוות בין הגרסה הנוכחית של הערך לבין זו שקדמה לה. עשיתי בה טיפול נקודתי לפסקה "אש ודם", והיא מדגימה את הסגנון הלשוני שהייתי שמח להביא אליו את כל הטקסט. אין לי ספק שהערך יהיה מומלץ במוקדם או במאוחר - הסר דאגה מלבך. (-: רז עודד - שיחה 13:02, 29 באפריל 2021 (IDT)

סקאר

ערך שכתבתי במשך מספר חודשים, ומתורגם בחלקו. לאחר שהערך זכה בתחרות הכתיבה, הייתי רוצה להעלות אותו להצבעת המלצה. מבלי להשתחצן, אני חושב שזה ערך מקיף, כתוב היטב ומבוסס על מקורות רבים העוסק בדמות חשובה בתולדות הרנסאנס של דיסני, כמו גם אחת מדמויות הרשעים הטובות והידועות ביותר בעולם הקולנוע. ג'ון בונהם המלך!

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

לאחר שהערך זכה בתחרות הכתיבה, הייתי רוצה להעלות אותו להצבעת המלצה. מבלי להשתחצן, אני חושב שזה ערך מקיף, כתוב היטב ומבוסס על מקורות רבים העוסק בדמות חשובה בתולדות הרנסאנס של דיסני, כמו גם אחת מדמויות הרשעים הטובות והידועות ביותר בעולם הקולנוע. אתייג את ניב ואת GHA, The Turtle Ninja, קפקא, גאנדולף, שני אבנשטיין, Lostam, U1903, DimaLevin, אליגטורבעלי הידע בקולנוע. מה אתם אומרים? ג'ון בונהם המלך! | דברו! | פורטל תוניסיה 19:32, 18 במרץ 2021 (IST)

Symbol support vote.svg בעד, כמובן.שלומית קדם - שיחה 20:52, 18 במרץ 2021 (IST)
הערך עבר במילא ביקורת עמיתים בין שופטי הבית השני, כך שבקלות הוא יצלח ביקורת עמיתים ברשימת ההמתנה. ניב - שיחה 21:07, 18 במרץ 2021 (IST)
Symbol support vote.svg בעד גם. גופיקו (שיחה | תרומות) פסח שמח! 14:41, 19 במרץ 2021 (IST)
אהבתי מאוד את הערך הזה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 14:42, 23 במרץ 2021 (IST)
Symbol comment vote.svg הערה: בתמונה הראשונה בגוף הערך כתוב: "סצנת השיא בסרט בה מופסה מאיים ומפיל את מופסה אל תוך עמק מלא גנו." - משהו שם לא הגיוני. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:16, 28 במרץ 2021 (IDT)
מתייג את GHA, The Turtle Ninja, קפקא, גאנדולף, שני אבנשטיין, Lostam, U1903, DimaLevin, אליגטורבעלי הידע בקולנוע. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:18, 28 במרץ 2021 (IDT)
אוי לא, איזה פדיחה. תיקנתי. טעות הקלדה - כנראה לא הייתי מרוכז מספיק כשכתבתי את הקטע הזה. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 01:22, 28 במרץ 2021 (IDT)
בעד, אבל יש תבנית של דרוש מקור בפתיח. אנא הוסיפו מקור. אורז בסמטי ~ שיחה ~ 👨‍🎨 01:25, 28 במרץ 2021 (IDT)
הדרוש מקור הזה מעט מוזר מכיוון שהוא נמצא בסוף שורה שהיא בעצם הקדמה להמשך. כלומר, "סקאר ממשיך להיחשב כאחת מדמויות הנבלים הגדולות ביותר של דיסני על ידי כלי תקשורת שונים" - היכן? "דמותו ניצבת בראש רשימת הנבלים הגדולים בכל הזמנים של "הפינגטון פוסט" ומדורגת בעשירייה הראשונה של רשימות דומות שפרסמו חברות שונות כמו Yahoo! סרטים, אורלנדו סנטינל, E! ו-CNN. סקאר אף דורג בין הנבלים הגדולים בתולדות הקולנוע על ידי אנטרטיינמנט ויקלי.". המשך הפסקה בעצם מסבירה את המשפט, סוג של קדמה. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 01:27, 28 במרץ 2021 (IDT)
מתייג את ברק אברגיל, מציב התבנית. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 01:30, 28 במרץ 2021 (IDT)
נכון, שכחתי להוריד אותו. עוד לא סיימתי לקרוא את הערך, אך אני חושב שהוא עדיין צריך הגהה משמעותית, לפני ההעברה להצבעה. אני ממליץ לפנות לאחד מבעלי הידע שתייגתי קודם לכן לבקשת עזרה בהגית הערך. אמשיך לעבור על הערך באהבה, אך עדיף עוד כמה עיניים שיעברו עליו. בנוסף, במחצית הראשונה של הערך, אין אף מקור (ולו אחד). המקור הראשון שמופיע נמצא בפרק "תאוריות על מותו של מופסה". מקורות נוספים צריכים להיכתב בערך, כמצופה מערך מומלץ. הערכים המומלצים היחידים שיש על דמויות סרטים (תקנו אותי אם אני טועה) הם מיסטר בין ובילבי, נסה לקחת מהם השראה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:34, 28 במרץ 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

צודק, ואני אשמח אם עוד אנשים יעברו על הערך כי אני בטוח פספסתי דברים. לגבי המקורות - כל תחילת הערך זה ביוגרפיה של סקאר, כלומר דברים שמופיעים בעלילת הסרט, כך שאין פה הרבה מה לשים מקור. אפשר לשים הערה "מתוך 'מלך האריות' מבית דיסני" מיליון פעם אבל זה לא יועיל בהרבה. בפתיח לא שמתי מקורות משתי סיבות - א', כי זה מופיע בהמשך וזה ייצור בלבול אם בין הערה מס' 122 ו-124 תופיע הערה מס' 3. ב', כי כך זה מופיע באנגלית, ואם הערך בצורתו הנוכחית באנגלית זכה לתואר 'ערך טוב', כנראה שזה בסדר. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 01:40, 28 במרץ 2021 (IDT)

כלל לחיים - בחיים אל תיקח מאחותנו האנגלית דוגמה. היא תמיד נוטה להגזים. בכל אופן, פה מגיע המחקר שלך, האינטרנט הוא המאגר העצום ביותר למציאת מקורות מהימנים, התחל לחפש אותם. אני אישית חושב שבעיית המקורות היא קריטית בהצבעה. אם טענת שדמותו של סקאר מופיעה לראשונה בסרט משמר האריות - השאגה חוזרת, הבא מקור לכך. אני לא מדבר על להביא מקור לכל אבן שסקאר ראה במהלך הסרטים, אך המינימום הוא שני מקורות לכל פרק (הקצר ביותר כמובן). מצא תקצירים, ביקורות וקטעים מתוך הסרט עצמו וכתוב אותן כמקורות בערך. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:47, 28 במרץ 2021 (IDT)
הוספתי מקורות למרות שזה נראה לי מיותר. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 21:49, 28 במרץ 2021 (IDT)
אתה לא חייב להוסיף הערות, אני רק מביע את דעתי. לדעתי, עדיין חסרים מקורות אבל "ניחה". בכל מקרה הערך עדיין דורש הגהה משמעותית. אמשיך לקרוא אותו היום, אך כפי שכתבתי לעיל, מצא מישהו שמבין טוב בקולנוע ויסכים לעבור על הערך. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 21:54, 28 במרץ 2021 (IDT)
חייב להגיד שיש מספר רב של אתרי חדשות ועיתונים עם קישורים אדומים בערך, וזה מפריע לי טיפה... הייתי מציע להכחיל לפחות את חלקם (ורצוי שכמה שיותר). אורז בסמטי ~ שיחה ~ 👨‍🎨 00:03, 29 במרץ 2021 (IDT)
ניב, כדאי למשוך את הערך מרשימת ההמתנה. יקח במינימום שבועיים עד שיחזור למרחב הערכים. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 02:12, 29 במרץ 2021 (IDT)
אם כן, הערך לא נמחק לבסוף, ולכן הוא יכול לחזור לרשימת ההמתנה. בינתיים הספקתי להכחיל את Movieline, דון האן, ג'רי בק, קינג קלאודיוס אנדראס דג'ה ושנינות, כל אלה מתוך הערך ואני מתכוון להכחיל עוד רבים. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 18:53, 5 באפריל 2021 (IDT)
טוב, אף אחד לא הגיב למה שכתבתי כאן ^ לפני שבוע וחצי, אתייג את כל העורכים שהשתתפו בדיון עד כה: ניב, שלומית קדם, גופיקו, ברק אברגיל, ארז האורז וכל שאר GHA, The Turtle Ninja, קפקא, גאנדולף, שני אבנשטיין, Lostam, U1903, DimaLevin, אליגטורבעלי הידע בקולנוע. האם יש הערות נוספות? ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 16:05, 13 באפריל 2021 (IDT)
אני עדיין חושב שהערך מצריך הגייה רצינית. Noon, אני מכיר אותך כותב מחונן, האם תוכל לעזור בהגיית הערך? ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 16:48, 13 באפריל 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

זה ערך טוב שמתאים להמלצה, אבל זקוק לעריכה לפני ההעברתו להצבעה. גילגמש שיחה 06:56, 17 באפריל 2021 (IDT)

ערכתי את החצי הראשון שלו עד כה ומצאתי ניסוחים בעייתיים פה ושם, ותיקנתי אותם. אשמח לעזרה עם החצי השני, GHA, The Turtle Ninja, קפקא, גאנדולף, שני אבנשטיין, Lostam, U1903, DimaLevin, אליגטורבעלי הידע בקולנוע Face-smile.svg. ג'ון בונהם המלך! (yiftaa | דברו!) 20:06, 22 באפריל 2021 (IDT)

Wannabe

ערך מקיף ואיכותי שכתבתי, על השיר הנמכר ביותר של להקת הספייס גירלז. הערך מלא במקורות שנבדקו בפינצטה. עקב הביקורות הטובות שקיבלתי עליו החלטתי לנסות ולהעמיד אותו להמלצה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 20:00, 22 במרץ 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף ואיכותי שכתבתי, על השיר הנמכר ביותר של להקת הספייס גירלז. הערך מלא במקורות שנבדקו בפינצטה. עקב הביקורות הטובות שקיבלתי עליו החלטתי לנסות ולהעמיד אותו להמלצה. מתייג את קפקא, GHA, מתיאל(רוק, אינדי, מטאל, אלקטרוני, אייטיז) שני אבנשטיין, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏, Yair M, גאנדולף (ראפ, רוק), Little Savage, Alon112, Yuval Talya‏, ארז האורז, ברק, yiftaa, עומר20, ספסף בעלי הידע במוזיקה וכמה עורכים נוספים שמשום מה לא נמצאים שם: אופק ו-Hello513. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 19:59, 22 במרץ 2021 (IST)

כפי שאמרתי בפנייה אליי, Symbol support vote.svg בעד המלצה על הערך. הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 20:01, 22 במרץ 2021 (IST)
חשבתי על זה למעשה היום. צירוף מקרים (אני מניח). Symbol support vote.svg בעד אורז בסמטי | שיחה 20:02, 22 במרץ 2021 (IST)
כפי שכבר אמרתי לך במייל, הערך לדעתי בשל בהחלט להמלצה. כל הכבוד על העבודה הרבה. יאירשיחה 20:14, 22 במרץ 2021 (IST)
כפי שציינתי, שמחתי לקחת חלק פעיל בערך ומלוא הקרדיט שייך לך, ברק היקר. שא ברכה עם הערך הנהדר הזה. Hello513 - שיחה 21:02, 22 במרץ 2021 (IST)
אני חושב שהערך ראוי להמלצה. Symbol support vote.svg בעד אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר 📞 21:08, 22 במרץ 2021 (IST)
מתייג את ניב לשמוע את דעתו כאחראי פורטל המומלצים. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 22:11, 23 במרץ 2021 (IST)
תומר היקר, תיקנתי את ההערות שכתבת לי במייל כחלק מהביקורת עמיתים שלקחתי, לפני פתיחת הדיון. ניב, אשמח לשמוע את דעתך גם כן. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:49, 25 במרץ 2021 (IST)
היי ברק, סליחה שלא עניתי בתיוג הראשון, פשוט רציתי לראות את הערך מתבשל עוד קצת במרחב הערכים. מקריאה ראשונית שלי מדובר בערך טוב, אכן עם פוטנציאל להיות מומלץ. בדרך כלל אני מבקש להוסיף פרק לקריאה נוספת, אבל משום שמדובר בסינגל, אני לא בטוח שיש עליו ספרות כלשהי. אם תמצא משהו ספרותי - איכות הערך תעלה. נסה לחפש במאגר JSTOR. בכל מקרה, אני לא אתעקש על כך באופן בלתי נלאה. כמו כן, ראיתי שפרק המורשת בערך האנגלי רחב יותר, בעוד כאן בעברית הוא דל יותר. תהיתי אם תרגום הפרק התקצר כדי לסנן זוטות או דברים לא ממש חשובים, או שסתם התפספס?
לסיכום, אני חושב שעם עוד קצת הגהות ושיפוצים קלילים הערך יגיע לידי גמר ויעבור להצבעה. ותודה רבה על כתיבת הערך. אתה מוכשר! לילה טוב, ניב - שיחה 00:58, 25 במרץ 2021 (IST)
חן חן על המחמאות. לגבי פרק המורשת, אכן סיננתי זוטות שאינן קשורות לערך. בויקיאנגלית נוטים להציף ערכים במידע שאינו קשור לנשוא הערך. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:01, 25 במרץ 2021 (IST)
ראשית, יפה על הוספת פרק "לקריאה נוספת". בערכים מומלצים הפניה לספרות היא הכרחית. שנית, אכן באנגלית יש נטיה לנפח ערכים ולהוסיף איזטוריה בכמויות בלתי נגמרות. גם כך הערך ממתין בתור יחסית ארוך של הצבעות, אז בוא ניתן לו בזמן הזה להתבשל ולעבור עוד ועוד הגהות וכיו"ב בדרך על ההצבעה. ניב - שיחה 01:09, 25 במרץ 2021 (IST)
צריך לשמוח שיש תור ארוך להצבעה קריצה ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:11, 25 במרץ 2021 (IST)
Symbol comment vote.svg הערה כדאי להכניס את ההפניה לספר דרך {{צ-ספר}} כדי לקבל מבנה אחיד ומסודר. אני גם רואה שבאנגלית יש ביבליוגרפיה יחסית נרחבת תחת פרק References. תוכל לקחת משם גם הפניות באמצעות תבנית צ-ספר. ניב - שיחה 01:12, 25 במרץ 2021 (IST) Done טופל
אעשה זאת מחר בבוקר, תודה על ההערה! ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:20, 25 במרץ 2021 (IST)
ממבט ראשוני על הערך נראה שהוא עדיין מצריך הגהה מעמיקה. ניכר ממנו שהוא מתורגם. כותב הערך ככל הנראה יתקשה לזהות את הבעיות לעומקן כמי שכתב אותו, נדרשת קריאה ביקורתית של עורך אחר. האם Eldad או Noon יכולים לסייע? בעיקרון הבטחתי ל-Gennesect לפני חודשים לסייע במעבר על הערך Perfume לקראת דיון המלצה מחודש, כך שלאחר שסיימתי עם Folklore, הוא בעדיפות ראשונה מבחינתי. תומר - שיחה 10:23, 25 במרץ 2021 (IST)
אני לא אהיה פנוי בימים הקרובים, כך שלא תהיה לי אפשרות להגיה את הערך. אלדדשיחה 13:35, 25 במרץ 2021 (IST)
תודה על הניסיון לעזרה. תומר היקר, האם יש פרק ספיציפי שאתה מזהה בו בעיות הגהה? יהיה לי יותר קל להבחין בבעיה כשתצביע עליה. בכל אופן, אקרא שוב את כל הערך ואתקן אותו מבחינה לשונית. בברכה, ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 13:54, 25 במרץ 2021 (IST)
הערך כתוב מצוין אך עדיין זקוק להגהה ולעריכה. עברתי על הפתיח ואשתדל להמשיך לעבור על השאר בימים הבאים. Noon - שיחה 15:48, 25 במרץ 2021 (IST)
תודה רבה, מעריך זאת מאוד. כבר אמצא מקור ואבהיר את ההבהרה (משחק מילים לא מוצלח Im-yahoo.svg) שתומר כתב. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 15:51, 25 במרץ 2021 (IST) Done טופל
היי, הערך ללא ספק ראוי להמלצה. בברכה רבה דזרטשיחה 18:07, 26 במרץ 2021 (IDT)
סיימתי לעבור על הערך. לדעתי הערך כתוב היטב וראוי כעת להמלצה, מעבר למספר קטן של דרישות מקור שהוספתי. תומר - שיחה 11:12, 5 באפריל 2021 (IDT)
Done טופל. ברצוני להודות לנון ולתומר על העזרה הרבה בערך, כלל לא מובן מאליו. מתייג את ניב. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 11:23, 5 באפריל 2021 (IDT)
גם אני סיימתי. ערך מצוין, כתוב בקפדנות, וראוי להמלצה. בראבו לברק! Noon - שיחה 20:14, 5 באפריל 2021 (IDT)
אל תיתן את כל הקרדיט אליי, עזרת לא מעט קריצה ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 20:15, 5 באפריל 2021 (IDT)
גילגמש היקר, ראיתי שחזרת לפעילות, אשמח להערות על הערך :) ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 15:39, 17 באפריל 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

חזרתי לפעילות מוגבלת. טרם קראתי את הערך הזה. אגיב אחרי שאקרא. גילגמש שיחה 17:31, 17 באפריל 2021 (IDT)

קראתי את הערך. הוא כתוב בצורה טובה. יש פה ושם כמה נקודות שאולי היתי משנה, אבל זה בעיקר עניין של טעם אישי ואפשר להשאיר כמו שזה, בלי שהדבר יגרע מאיכותו של הערך. גילגמש שיחה 18:35, 17 באפריל 2021 (IDT)

תודה לך על הביקורת הכנה, מעריך מאוד. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 18:39, 17 באפריל 2021 (IDT)

קומיקסאי

ערך מקיף ואיכותי שנכתב על ידי שלושה מתמשמשים. הערך זכה בבית שלו בתחרות הכתיבה העשירית, ולדעתי ראוי לערך מומלץ. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:03, 23 במרץ 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף ואיכותי של המשתמשים: ארז האורז, telecart ו-yiftaa. הערך זכה במקום השני בבית שלו בתחרות הכתיבה העשירית. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:03, 23 במרץ 2021 (IST)

לגמרי Symbol support vote.svg בעד! ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 00:10, 23 במרץ 2021 (IST)
חד משמעית כן! אורז בסמטי | שיחה 00:18, 23 במרץ 2021 (IST)
כן, בהחלט.שלומית קדם - שיחה 00:43, 23 במרץ 2021 (IST)
מפריעים לי פה הקישורים האדומים הרבים שיש בערך. PRIDE! - שיחה 14:52, 23 במרץ 2021 (IST)
אני מסכים, זה אכן מפריע. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 14:53, 23 במרץ 2021 (IST)
מתייג את telecart ו-yiftaa. התחילו להכחיל ערכים. הכחלתי את אלי ברוש ואמשיך להכחיל עוד. אורז בסמטי | שיחה 15:31, 23 במרץ 2021 (IST)
עובד על זה. הרי בשביל מה הקמתי את מיזם הקומיקסאים? ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 16:22, 23 במרץ 2021 (IST)
עוד הערה: יש קישורים לויקיפדיה האנגלית שנמצאים בתוך הטקסט עצמו, דבר שאינו מקובל. מציע להמיר את זה לצורה הנכונה של [[קישור לערך המתאים]] {{אנ|שם הערך באנגלית}}. PRIDE! - שיחה 11:44, 24 במרץ 2021 (IST)
בנוגע לשמות באנגלית, פתחתי היום את טיוטה:ערכים לכתיבה, שם ירוכזו כל הקישורים האדומים בערך ואני מאמין שחלק נכבד מהם יוכחלו. לכן, לפחות חלק גדול מהקישורים בעלי השם האנגלי יוכחלו ולא יהיה צורך בתבנית:אנ. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 15:16, 24 במרץ 2021 (IST)
משתמש:Euro know לגבי הקישורים באנגלית, זו תבנית קיימת ותקינה לשימוש במרחב הערכים, מה לא בסדר..? בעיניי זו צורה עדיפה והרבה יותר נוחה לקריאה מהפורמט שנוצר עם (אנ׳). היא יותר מורכבת ליצירה, בגלל זה אני מניח שפחות משתמשים בה. --Telecart - שיחה 22:19, 25 במרץ 2021 (IST)
לא ברורים לי גבולות הגזרה של הערך. נראה שחלקים גדולים ממנו שייכים לערך קומיקס. תומר - שיחה 12:59, 29 במרץ 2021 (IDT)
אני מבין למה אתה מתכוון, אבל אני חושב שהקומיקס והקומיקסאים הם משהו בלתי נפרד, כמו צייר וציור. אם אני לא טועה, ותקן אותי אם כן, אתה מתכוון לחלק של תהליך היצירה? לדעתי זה מתאים לערך על קומיקסאי, בדומה לכך שבערך על נגר (עוד אין לנו כזה אבל כדאי לכתוב) ראוי שתופיע פסקה על תהליך הבנייה והחיתוך של העץ, בנוסף לערך נגרות. ג'ון בונהם המלך (yiftaa | דברו!) 19:10, 29 במרץ 2021 (IDT)
החלק של תהליך היצירה הוא החלק המהותי בעיניי בכלל בערך, יותר מההיסטוריה או קומיקסאים ישראלים, אז כדאי באמת להבהיר למה מתכוון המשורר. בעקרון אין לי בעיה להעביר דברים לשם אם יש הסכמה שעדיף שיהיו שם. --Telecart - שיחה 22:50, 29 במרץ 2021 (IDT)
גם תהליך היצירה מתאים יותר לערך קומיקס, ולדעתי גם החלק ההיסטורי שמתאר יותר את התפתחות הקומיקס. תומר - שיחה 10:55, 30 במרץ 2021 (IDT)
אני אגיד את דעתי. אני חושב שלכל דבר כאן יש את ההרחבה המשמעותית שלו, גם אם הבסיס לקוח מאיפשהו. לגבי החלק של היצירה, לא מסכים שזה אמור להיות שייך לערך קומיקס. בסופו של דבר, החלק הזה מראה את עבודתו של הקומיקסאי, את הטכניקות, החלקים השונים בעבודה והכלים. זה בעיניי חלק בלתי נפרד מהערך משום שבמהותו הוא התפקיד של הקומיקסאי. אורז בסמטי ~ שיחה ~ 👨‍🎨 17:32, 30 במרץ 2021 (IDT)
מן הסתם ההיסטוריה של הקומיקס (המערבי) ושל הקומיקסאים המערביים שזורה זו בזו. אני כן חושב שהדגש שנתנו פה בערך הוא פחות על ההתפתחות של המדיום, ז׳אנרים וסגנונות מקובלים שהשתנו עם הזמנים, סוגי ההדפסה השונים (שהשפיעו רבות נניח על השימוש בצבע) וכיו״ב אלא באמת יותר ההיסטוריה של התפקיד של הקומיקסאי, והדרך הארוכה שהם הלכו להכרה כיוצרים מהשורה.

לו הייתי כותב על ההיסטוריה של קומיקס מערבי חלק מהדברים היו מופיעים גם שם אבל חלק לא והרבה שלא כתוב פה היה מופיע שם. לגבי תהליך היצירה - כאמור, במובן שאני מקבל את המושג, קומיקסאי הוא יוצר קומיקס. אם יש משהו שניתן להגדיר לגבי מהותו של יוצר קומיקס זה התפקיד שהם לוקחים ביצירה: לטרר, אינקר, עפרונאי, כותב, וכו׳ ומה זה אומר הדברים האלה. אם זה לא שייך לפה אז אני לא יודע מה כן שייך לפה. —Telecart - שיחה 21:02, 30 במרץ 2021 (IDT) ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יש שלוש בעיות עם הערך הזה. אחת היא ערבוב הנושאים, כפי שצוין לעיל. האם בערך "סופר" נכתוב עיך מוציאים את הספר לאור? זה נראה כמו ניפוח מיותר של הטקסט (דבר כזה לא מונע את העברתו להצבעה אבל מהווה שיקול להצבעת נגד). בנוסף, הערך דורש עריכה. יש ניים דרופינג מוגזם וחסרים קישורים רלוונטיים. בנוסף, יש ערבוב בין כתיבה בלשון עבר והווה. בעיה נוספת היא התמקדות יתרה במערב. אין קומיקס ביפן? בסין? באפריקה? אם לא אז למה לא? למה הקומיקס התפתח דווקא במערב (כפי שהדבר עולה מהערך). אין ניתוח מעמיק של המקצוע והשפעתו על סוגי אמנות אחרים וגם השפעת האמנות שקדמה לו על אמני הקומיקס. אני לא חושב שבשלב זה הערך בשל להצבעה בוודאי לא לפני עריכה והרחבה מעבר לגבולות המערב. גילגמש שיחה 08:32, 17 באפריל 2021 (IDT)

הסיבה לחוסר הידע על הקומיקס ביפן וכו' זה כי יוצרי מאנגה אינם מגדירים את עצמם כקומיקסאים, ולכן החלטתי להשאיר אותם לערך מאנגה או היסטוריה של המאנגה (אם יהיה כזה). ג'ון בונהם המלך! (yiftaa | דברו!) 10:31, 17 באפריל 2021 (IDT)
ואגב, לגבי קומיקס באפריקה חקרתי, אך הבעיה היא שאין ממש היסטוריה של קומיקסאים באפריקה. במשך רוב השנים שקומיקס היה קיים הקוראים ביבשת אפריקה זכו רק לקומיקס אירופאי, בהתאם לקולוניה שלהם. לדוגמה, סדרת הקומיקס "Powerman" שהייתה מהמוכרות בניגריה הייתה למעשה סדרה שנוצרה בבריטניה, במיוחד להפצה בקולוניה. האם זה הופך אותה לאפריקאית? לא. למעשה, רוב הקומיקס באפריקה עד שהשתחררה סופית מהקולוניאליזם היה לא מקורי, לפחות לא בקנה מידה כזה שהוא יוזכר בערך. ישנן כמה סדרות, כמו למשל "Jet Jungle" הדרום אפריקאית, שהיו תוכן מקורי אבל האם זו תעשייה מספיק גדולה כדי שיהיה אפשר להזכיר אותה בערך? כלומר, בטח שהיא מספיק גדולה בשביל הערך קומיקס, אבל עבור הערך קומיקסאי אני חושב שיש לתת ליוצרים האפריקאיים להתפתח עוד ולהתנתק מכבלי הקולוניאליזם. ג'ון בונהם המלך! (yiftaa | דברו!) 10:57, 17 באפריל 2021 (IDT)
לא אעביר להצבעה ערך שמתמקד אך ורק בעולם המערבי כשהנושא הוא לא לוקאלי. ערך מומלץ צריך לתת כיסוי רחב לנושא. בנוסף עליך להתייחס לביקורת נוספת שנכתבה בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 15:17, 17 באפריל 2021 (IDT)
הפסקה של ההיסטוריה מספרת על התפתחות המדיום, אשר החלה וגדלה באמריקה ואירופה, ושם התפתחה. אורז בסמטי ~ שיחה ~ 👨‍🎨 22:24, 18 באפריל 2021 (IDT)
yiftaa, דווקא בגלל שהיפנים לא הגדירו עצמם כקומיקסאים, יש לכתוב זאת בערך. יפן החלה בתהליך המודרניזציה שלה לאחר רסטורציית מייג'י, ולכןם יש קשר ישיר בין הקומיקס המערבי לקומיקס היפני. היפנים לקחו ממדינות המערב דוגמה בכל התחומים, וכן גם בתחומי התרבות. מדוע היפנים לא מגדירים עצמם כקומיקסאים? איך התפתח המקצוע ביפן, ובמיוחד בתקופת מלחמת העולם השנייה שהקריקטורות היו נפוצות בה? מה מעמד הקומיקסאים וחברות הקומיקסים ביפן כיום? ולא רק ביפן, אלא גם בשאר מדינות אסיה.
באפריקה - איך כל שלטון קולוני השפיע על הקומיקס במדינה X? האם בתקופת מלחמת העולם השנייה והראשונה, קומיקסאים אירופאים ניסו להחדיר בעמי אפריקה איזשהי תדמית פוליטית באמצעות הקומיקס? כל מדינה לגופה כמובן.
הערך הזה באמת לא מכסה את הנושא במלואו. אני חושב שצריך להיות פה מחקר שלכם, ומחקר מעמיק ורחב. בהצלחה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 23:49, 18 באפריל 2021 (IDT)
תגובה לגילגמש: צודק לגבי הניימדרופינג; יש בהחלט מקומות שאפשר לצמצם קצת. לגבי החלק הניכר שהוצאות לאור לוקחות בהיסטוריה של קומיקסאים, אולי הנאראטיב יכול להיות מהודק יותר, אבל הסיפור של יוצרי קומיקס כמקצוע הוא בהחלט סיפור של "ֿמעבדות לחירות" - מקצוע שהיה 100% work for hire במדיום שנחשב נמוך ובידור לילדים בלבד ונשלט באופן מוחלט בידי מספר מצומצם של הוצאות לאור נהפך ברבות השנים בעבודה מאומצת ובמאבק למקצוע מכובד של יוצרים-אוטרים, עצמאים, ותחום היצירה נעשה ל-"אמנות התשיעית". הדבר דומה במקצת לשליטה שהיה לאולפנים הגדולים בקולנוע, אולם במידה רבה עוד יותר מכפי שזה היה בהוליווד. ולנקודה האחרונה - ההיסטוריה של הקומקסאי בערך מצויין תחת כותרת "במערב"; יש בהחלט נדבך נוסף של מה שקרה ביפן (ומהבחינה הזו סין וקוריאה היו לגרורותיה) אבל יש שם הבדלים מספיק מהותיים כולל באמת בהגדרת המקצוע שהייתי פותח על זה ערך בנפרד באמת. אולי ניתן להוסיף "במזרח" עם פסקה או שניים וערך להרחבה בהמשך. אני פחות מכיר את התחום הזה בעל פה (להבדיל מההיסטוריה של המדיום המערבי) אז אתחיל לחשוב על זה. --Telecart - שיחה 16:52, 19 באפריל 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בסדר גמור. בינתיים אשאיר את הערך ברשימת ההמתנה. אם יטופל בזמן סביר אעביר להצבעה. אם לא, אוריד אותו מרשימת ההמתנה. במקרה כזה ניתן להגיש פעם נוספת בעתיד לאחר טיפול. גילגמש שיחה 05:41, 21 באפריל 2021 (IDT)

100%. ניקיתי קצת ניימדרופינג כבר. ארז האורז, yiftaa - איך ההבנה שלכם בהיסטוריה של מאנגאקה? חושבים שיכולים לכתוב פרק "במזרח"? ואולי יש איזה תבנית:בעלי ידע/מאנגהבעלי הידע במאנגה שנוכל להיעזר בהם (משתמש:WikiJunkie?)‏ --Telecart - שיחה 23:20, 21 באפריל 2021 (IDT)
אנסה לכתוב פרק על קומיקסאים באפריקה. לצערי לגבי מנגה אני לא מאוד בקיא. ג'ון בונהם המלך! (yiftaa | דברו!) 23:34, 21 באפריל 2021 (IDT)
לצערי אין לי מושג, אל אבדוק אם אוכל לעשות משהו. אורז בסמטי ~ שיחה ~ 👨‍🎨 07:01, 22 באפריל 2021 (IDT)

ג'ון קריטנדן

עוד ערך מצויין של Itaygur. הערך זכה בבית השלישי בתחרות הכתיבה העשירית. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:11, 23 במרץ 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

עוד ערך מעולה של Itaygur. הערך זכה בבית השלישי בתחרות הכתיבה העשירית, ולדעתי ראוי להפוך למומלץ. מתייג את Utzli, Gilgamesh, וביקורת ששפטו בבית הזה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:11, 23 במרץ 2021 (IST)

אכן ערך מעולה. עם זאת, יש להוסיף פרק "לקריאה נוספת" תוך הפניה למקורות ספרותיים. בערך האנגלי יש רשימה ביבליוגרפית יפה. ניב - שיחה 02:40, 23 במרץ 2021 (IST)
הוסף פרק לקריאה נוספת. Itaygur - שיחה 08:28, 23 במרץ 2021 (IST)
תודה רבה איתי. קראתי פרקים נרחבים מהערך, והכתיבה כמו תמיד קולחת ורהוטה. לדעתי, בלא הצגת הסתייגויות נוספות או קריטיות, הערך יעבור בתורו אל ההצבעה. ניב - שיחה 01:01, 25 במרץ 2021 (IST)
כמי שהיה אחד משופטי הבית אני מוכרח לומר שהערך עומד בכל הקריטריונים שלנו ואמשח לראות אותו ברשימת המומלצים. גילגמש שיחה 06:53, 18 באפריל 2021 (IDT)

Speak Now

ערך מקיף ואיכותי ששכתבתי בעצמי (כפי שניתן לראות בהיסטוריית הגרסאות), ונוצר במקור על ידי דיידרים היקר אי שם בשנת 2015. מדובר באחד מהאלבומים המצליחים בהיסטוריה, שנמכר בשבוע בודד בארצות הברית בלמעלה ממיליון עותקים, כמו גם היותו אחד מאלבומי הקאנטרי המצליחים ביותר בהיסטוריה. Hello513 - שיחה 16:38, 3 באפריל 2021 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף ואיכותי ששכתבתי בעצמי (כפי שניתן לראות בהיסטוריית הגרסאות), ונוצר והורחב (באותה העת) במקור על ידי דיידרים היקר אי שם בשנת 2015. מדובר באחד מהאלבומים המצליחים בהיסטוריה, שנמכר בשבוע בודד בארצות הברית בלמעלה ממיליון עותקים, כמו גם היותו אחד מאלבומי הקאנטרי המצליחים ביותר בהיסטוריה. הערך נערך לעומק ונוצר מחדש על ידי בהשראת הערך המומלץ שלי Folklore, שפתחתי לפני שנה ומהווה דוגמה לאיך ערך על אלבום בוויקיפדיה העברית צריך להיראות. Hello513 - שיחה 16:41, 3 באפריל 2021 (IDT)

בעד הוספה למומלצים, ערך נהדר. מי ייתן ויום אחד כל הערכים על אלבומיה של סוויפט יגיעו לרמת ערך מומלץ. ג'נסקט - שיחה 16:48, 3 באפריל 2021 (IDT)
אין לי ספק שהערך מתאים להיות ערך מומלץ. הוא מקיף ואיכותי לא פחות מקודמיו, אם כי הייתי אומר שחסר טיפה גיוון במדור המומלצים בנושא, וכדאי להוסיף קצת ערכים שלא קשורים לטיילור סוויפט (כמובן שאין זה גורע מהערך להיות מומלץ). יאירשיחה 16:55, 3 באפריל 2021 (IDT)
ראשית, אני שמח לשמוע את האהדה שיש כלפיו. שנית, המדור פתוח לכל ערך באשר הוא ויש לעורכים יד חופשית בבחירת כל ערך וערך. לכן, אין באמת משמעות לזה שצריך "גיוון". (שכן, המטרה היא להפוך את כל אלבומיה למומלצים כפי שאמר ג'נסקט) Hello513 - שיחה 17:00, 3 באפריל 2021 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד גם עומר20 - שיחה 20:00, 3 באפריל 2021 (IDT)
אני גם Symbol support vote.svg בעד. עברתי על הערך ותיקנתי תקלדות וכולי ואני סבור כי הערך ראוי להמלצה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 00:55, 4 באפריל 2021 (IDT)
אני חושב שזה ערך טוב אבל נדרשת עריכה לפני העברתו להצבעה. באשר לגיוון - כפי שנאמר, הדבר פתוח לכל הנושאים ואם יש שירים של אמנים אחרים או ביוגרפיות של אמנים אחרים או ערכים על סגנונות מוזיקיליים וכו' - כולם רצויים כאן. גילגמש שיחה 06:11, 21 באפריל 2021 (IDT)
לדעתי (ולדעת הרוב, כפי שניתן לראות) דיידרים ואני עשינו עבודה רבה אודות הערך ואשמח לשמוע דברים שצריכים לשפר. Hello513 - שיחה 19:44, 21 באפריל 2021 (IDT)
תומר וניב, מהי דעתכם? Hello513 - שיחה 19:45, 21 באפריל 2021 (IDT)

ניקולאה צ'אושסקו

ערך שנכתב בידי אריה ענבר. ניב - שיחה 17:33, 17 באפריל 2021 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך שנכתב בהשקעה רבה על ידי אריה ענבר. הערך כתוב היטב וסוקר בהרחבה את קורות חייו של צ'אושסקו ואת שנות עריצותו ברומניה. ניב - שיחה 17:33, 17 באפריל 2021 (IDT)

הערך ניקולאה צ'אושסקו עוסק בשליט רומני רב כוח והשפעה, בארצו ובעולם. כתבתי את מרבית הערך במשך השנים ואני מקווה שכיסיתי את העיקר. בברכה. ליש - שיחה 10:15, 17 באפריל 2021 (IDT)
אני חושב שזה ערך מצוין. כל הכבוד ליש. גילגמש שיחה 19:13, 17 באפריל 2021 (IDT)
אריה, יישר כוח! ערך מצוין, ומרתק! אלדדשיחה 22:40, 17 באפריל 2021 (IDT)
אני מרגיש שבלקריאה נוספת יצא קצת ערבוב בין רומנית לעברית (אותו דבר גם בחלק מהערות השוליים). עוד משהו שאני מרגיש היא שלפעמים חסרים קישורים כחולים, וזה ישר נראה שחור על לבן, ללא קישורים (נתעלם מהתמונות בהערה צדדית זו). PRIDE! - שיחה 10:09, 28 באפריל 2021 (IDT)
זה לא ממש ערבוב. בפרק "קריאה נוספת" יש תרגום לשמו של הספר. זה מקובל אם כי לא נדרש. אולי אפשר להעביר את זה לסוף השורה ולשים בסוגריים כדי לא לבלבל את הקורא. לגבי הערבוב בהערות שוליים - שמו של המקור צריך להופיע בשפה שבה נכתב וזה אכן מופיע כך. את המילה "הוצאה" אפשר לתרגם אם כי אני מבין למה זה עשוי לבלבל. אפשר להסתפק רק בשמו של המחבר וציון העמוד כי הפרסום בלאו הכי מופיע בפרק הקריאה הנוספת. אם רוצים לשמור על השם המלא, כולל שם המחבר, שם ההוצאה, שם הפרסום וכו' אפשר לעשות את זה כמובן וזה תקין. במקרה כזה אני מציע להעביר את הכל לרומנית כדי לא לערבב בין השפות. אתייג את משתמש:אריה ענבר כדי שיבחר מה ברצונו לעשות: להשאיר כמו שזה או לשנות. גילגמש שיחה 08:15, 29 באפריל 2021 (IDT)


Ambox emblem minus.svg ערכים מומלצים להסרה[עריכת קוד מקור]

רמת השרון

מומלץ שלא עומד בקריטריונים; לא מספיק מקיף PRIDE! - שיחה 18:37, 2 בינואר 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הרבה מהטענות לא מגובות בהערות. חסרים בערך דברים, כמו פרק האקלים ופרקים אחרים. PRIDE! - שיחה 18:37, 2 בינואר 2021 (IST)

בגלל שאין פרק אקלים נסיר את ההמלצה מערך מעולה? תוכל להצביע על טענות שדורשות מקור? זה לדעתי ערך מעולה, חבל יהיה להסיר אותו. תומר - שיחה 10:20, 5 בינואר 2021 (IST)
יש הרבה טענות, כמו למשל: הוקם/נחנך ב-1928 ואין מקור, מאיפה זה זה 1928? אולי זה דווקא 1927 או 1929? יש 9.7 ק"מ לשבילי אופניים. גם ללא מקור. אולי דווקא זה יותר מזה או פחות מזה? (לקחתי רק שתי טענות שלא מגובות, כאשר יש יותר מהן). דרך אגב, זה לא רק אקלים. PRIDE! - שיחה 10:39, 5 בינואר 2021 (IST)
זה נשמע כמו עבודה פשוטה. הפסקה בכללותה ממוסמכת לפי הספר ״מעיר שלום למושבה״. אני מניח שזה מבוסס עליו. את הטענה על אורך כבישי האופניים ניתן גם להסיר והוא עדיין יהיה מומלץ, אך בחיפוש קל מגיעים למקור הזה. לצערי הכותב העיקרי לא פעיל, אך ראוי לסמן את הבעיות המדויקות - כך היה מצופה אם היו עולות טענות נגד הערך גם כשהוא היה עולה להמלצה ולא להסרה. תומר - שיחה 10:52, 5 בינואר 2021 (IST)
ראשית, העדרו של פרק שלם היא בהחלט סיבה להסרת ההמלצה. שנית יש לבדוק אם הערך מעודכן. חלפו כמה שנים מיום קבלת הסטטוס של ערך מומלץ עד עכשיו. גילגמש שיחה 06:28, 11 בפברואר 2021 (IST)

קטנה (עיר מדינה)

חוסר מידע, לא מספיק מקיף הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ ויקיפדיה חוגגת 300,000 ערכים 11:49, 23 בינואר 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

 • מומלץ של Hanay שלא עומד בקריטריונים. חסר בו מידע רב, וניתן לראות זאת על ידי השוואה לערך בוויקיפדיה האנגלית. דרושה הרחבה של הפתיח, כתיבת פסקת אטימולוגיה, כתיבה על החברה בעיר ועוד. הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ ויקיפדיה חוגגת 300,000 ערכים 11:50, 23 בינואר 2021 (IST)
הערך בוויקיפדיה האנגלית הורחב מאד במאי 2017 לאחר שערך זה הפך למומלץ, נוספו לו 109 אלף בתים. עד אז הוא היה ערך עלוב מאד . ראו הרחבה כאן, לא עברתי על הערך באנגלית, אז איני יכולה להתייחס למה שכתוב שם. אני עדיין חושבת שהערך בוויקיפדיה העברית ראוי למומלץ. בכל אופן, אין לי כל כוונה להרחיב עכשיו את הערך קטנה בעברית על סמך הערך בוויקיפדיה האנגלית. אני עסוקה עכשיו בפרויקט של נשר, אולי בעתיד. אם מישהו רוצה לקחת על עצמו את הרחבת הערך, אז יבורך. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 12:02, 23 בינואר 2021 (IST)

מקריאה שטחית של הערך אני מתרשם, שהוא כתוב היטב, מבוסס על מקורות רציניים, ועדיין ראוי למעמדו כערך מומלץ. ראוי שהעיתונאי המנטר יסביר מה בדיוק חסר לו בערך. אין די בהפנייה להשוואה עם הערך הקיים בויקי באנגלית. איש שלום - שיחה 22:15, 23 במרץ 2021 (IST)

הבהרתי בדיוק מה חסר לי בערך - פסקת אטימולוגיה וכתיבה על החברה בעיר. הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 15:13, 24 במרץ 2021 (IST)
השוואה לערך האנגלי אכן מלמדת שחסר חומר רב בערך שלנו. במצב כזה אי אפשר להשאירו עם תגית ההמלצה. גילגמש שיחה 07:31, 30 באפריל 2021 (IDT)
Gilgamesh, ואם יוסר, זה בדיוק ערך שמתאים להיכנס להגדרה של ערך טוב. העיתונאי המנטר שים לב לדיון המתנהל כאן. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 07:50, 30 באפריל 2021 (IDT)
ראיתי את הדיון. אני לא חושב שערך שחסר בו פרק גדול יכול לקבל תגית כזאת. בכל אופן, זה לא דיון על הוספת תגית של "ערך טוב" אז זה לא רלוונטי בשלב זה. גילגמש שיחה 07:53, 30 באפריל 2021 (IDT)

מטאליקה

מומלץ ישן שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 05:04, 12 בפברואר 2021 (IST)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

לצערי, הערך הזה שעבר תהליך של המלצה לפני למעלה מעשור לא מעודכן ולא עומד בסטנדרט הנדרש מערכים מומלצים. ניסיתי למצוא מישהו שיטפל בו אך ללא הצלחה. לכן, לא נותרה ברירה אלא להציע לקהילה להסיר אותו מרשימת הערכים המומלצים. גילגמש שיחה 05:04, 12 בפברואר 2021 (IST)

Symbol support vote.svg בעד השארת ההמלצה. הערך מצויין לדעתי. רק צריך לעדכן את פסקת 2011–הווה ולערוך את דיסקוגרפיה. ג'ון בונהם המלך! | דברו! | מיזם תוניסיה 09:20, 16 בפברואר 2021 (IST)
פרק שלם שצריך לעדכן היא סיבה מצוינת להסרת ההמלצה. ערכים מצוינים הם הדבר הטוב ביותר שיש לוויקיפדיה העברית להציע. אם הערך דורש השלמה סימן שהוא איבד את הסטטוס הזה. אשמח אם תטפל בערך הזה ואם תביא אותו למצב שבו אפשר להשאיר את ההמלצה, אסיר אותו מדיון הסרת ההמלצה. גילגמש שיחה 09:56, 19 בפברואר 2021 (IST)
התחלתי להרחיב את הערך. אמשיך בימים הקרובים. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 03:40, 27 בפברואר 2021 (IST)
גילגמש היקר, הרחבת תתעכב במעט... המחשב הנייד שלי התקלקל. לבינתיים אבקש ממך לא להעביר את הערך להצבעה כיוון שאני עובד עליו (מעריץ גדול של הלהקה Im-yahoo.svg). ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 02:27, 6 במרץ 2021 (IST)
בסדר גילגמש שיחה 05:12, 6 במרץ 2021 (IST)

אדווין האבל

מומלץ ישן שלא עומד בקריטריונים, דל בהערות שוליים, מקור יחיד לקריאה נוספת, מרובה בקישורים אדומים Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 01:21, 13 באפריל 2021 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

מומלץ ישן שלדעתי לא עומד בקריטריונים הנוכחיים. דל בהערות שוליים, רק מקור אחד לקריאה נוספת, לא מעט קישורים אדומים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 01:15, 13 באפריל 2021 (IDT)

משתמשת:אמא של גולן, דעתך? בורה בורה - שיחה 01:26, 13 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה הקדים אותי. בדיוק באתי לתייג את אמא של גולן ולשאול אם היא מוכנה לשפר את הערך. בכל מקרה הוספתי מקורות בפרק "לקריאה נוספת", כך שעניין זה Done טופל. ניב - שיחה 01:40, 13 באפריל 2021 (IDT)
הי בורה בורה, ניב, Tdunsky מה צריך לעשות? לשפר ולמצוא מקורות? אמא של גולן - שיחה 14:54, 14 באפריל 2021 (IDT)
אני לא בעניין של מומלצים. קורא ונהנה... בורה בורה - שיחה 15:19, 14 באפריל 2021 (IDT)
כל מה שכתבתי בפתיח, למעט הסעיף שכבר טופל.Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:30, 20 באפריל 2021 (IDT)
אמא של גולן צריך בעיקר להוסיף הערות שוליים. לטפל באדמת על ידי כתיבת הערכים. אפשר אולי לעשות גיוס מקומי קטן ולהזמין 2-3 חובבי פיזיקה מקרב הוויקיפדים כדי שכל אחד יכתוב ערך או שניים ובדרך זו לצמצם את מספר הקישורים האדומים. בנוסף יש להוסיף פרק מורשת שבו תתואר המורשת המדעית של האבל. כרגע מוזכר רק הטלפסקופ. האם זה הדבר היחיד? אין פקולטות על שמו וכו'? בנוסף כדאי להוסיף פרק הנצחה - סביר שיש רחובות וכיכרות על שמו, האם נעשו סרטים אודותיו או נכתבו ספרים? האם מופיע בשירים וכך הלאה. גילגמש שיחה 11:32, 29 באפריל 2021 (IDT)