ויקיפדיה:ערכים מומלצים/רשימת המתנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) הצבעה ערכים מומלצים


חוות דעת מאנשי אקדמיה

ויקיפדים שהציעו ערך כמומלץ או מתכננים להציע יכולים לבקש חוות דעת מקצועית ולא מחייבת ממומחים בתחום הרלוונטי. מעוניינים יכולים לפנות ל־Yoav Nachtailer (ש|ת|מ) בדף שיחתו. כמו כן, באפשרותכם לעיין ברשימת בעלי הידע של ויקיפדיה, ולבקש חוות דעת מוויקיפד שיש לו ידע בנושא הערך.

כשלב ראשון להמלצה על ערך או להסרת המלצה קיימת יש להציגו בדף זה, וזאת על מנת לתת תקופה בת שבועות אחדים לוויקיפדים כדי לערוך שיפורים בערך ולהעיר עליו הערות. הדיונים יתקיימו בדפי השיחה של הערכים בלבד. ערכים שיהיו בשלים להצבעה יועברו, על ידי גילגמש (שיחה) וגארפילד (שיחה) בלבד, להצבעה. לפני הוספת ערך לכאן, יש לעיין בקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

ניתן להוסיף בדף, גם ערכים שכתבתם בעצמכם, אך יש לציין את חלקכם בערך. אם אתם כתבתם את הערך קולכם לא ייחשב בהצבעה, ובכל מקרה דרושים שישה תומכים ורוב של 60% על מנת שהערך יהפוך למומלץ.

להוספת ערך חדש:


.

לאחר שמירת הדף נא להוסיף ברשימת ההמתנה קישור לדיון בדף השיחה בצורה הבאה: {{קישור לדיון המלצה|שם הערך=|קישור לדיון=|דיון={{#lst:שיחה:שם הערך|מומלצים}}|תקציר=|חתימה=}}

Ambox plus.svg ערכים מועמדים להוספה[עריכת קוד מקור]

אובידיוס

ערך מעניין שנכתב במסגרת קורס אקדמי גילגמש שיחה 14:53, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

זהו ערך יפה על משורר רומאי עתיק שנכתב במסגרת הקורס האקדמי של אורי אמיתי. הערך מתאר בהרחבה את הביוגרפיה של המשורר תוך הסתמכות על ספרות מקצועית ענפה. לדעתי, הערך ראוי להכלל ברשימת הערכים המומלצים שלנו. גילגמש שיחה 14:53, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

ערך מאד יפה, הכותבת Barlesh, כתבה יחד איתו עוד 4 ערכים כהשלמה לערך זה, על כתבי של אובדיוס. קראתי את הערתו של אורי אמיתי: "איטליא כמונח גיאוגרפי קיימת כבר מאות שנים בשלב זה". אני חושבת (בהינתק מערך זה) שכדאי לכתוב ערך בשם איטליה (אזור גאוגרפי). הוא יכול לשמש בערכים היסטוריים רבים העסקים ברומא העתיקה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 17:57, 26 באוגוסט 2017 (IDT)
הערך צריך עריכה וויקזיציה, אנסה לעבור עליו בהמשך השבוע. כמו כן אני חושב שהערך חצי האי האפניני מדבר על איטליה כאזור גיאוגרפי. בברכה--יום טוב - שיחה 04:19, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה יום טוב על הנכונות לעבור על הערך.
הערך חצי האי האפניני, לא מדבר על המושג איטליה בהקשר ההיסטורי של המושג. והשאלה היא האם יש זהות גאוגרפית בין המושג ההיסטורי איטליה, לאזור שקרוי חצי האי האפניני. אבל זה דיון למקום אחר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 04:26, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
לא המקום המתאים לדיון הזה, אבל פחות או יותר במילותיו של ישראל שצמן: המילה איטליה מצוייה כבר בכתבי הרודוטוס (מאה חמישית לפנה"ס), כמונח גיאוגרפי ציינה בהתחלה את האזור הדרומי ביותר של חצי האי האפניני אולם עד המאה השנייה לפנה"ס כללה את כול הארץ שמדרום לאלפים." בברכה--יום טוב - שיחה 04:36, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

בפרק לידתו וראשית חייו כתוב: "הוא ויתר בגיל צעיר על קריירה פוליטית והקדיש את חייו לכתיבה ופואטיקה ... כאשר חגג את גיל 16, בשנת 27 לפני הספירה, אביו של אובידיוס אירגן שילבש בציבור את הבגד אשר מזהה אדם צעיר עם המשפחה הסנאטורית." מתקבל הרושם שעוד לפני גיל 16 הוא ויתר על קריירה ציבורית. אולם מהמשך קריאת הערך מתברר שהיתה לו קריירה ציבורית "מינורית". ראוי שהערך יבהיר מתי בדיוק הוא "ויתר" על קריירה ציבורית ומה בדיוק היה הויתור. עדירל - שיחה 09:23, 14 בספטמבר 2017 (IDT)

לא ניתן לפרש דבר כזה במסגרת הערך. באופן עקרוני, כל בן למשפחה אריסטוקרית חשובה מוותר על קריירה ציבורית אם הוא לא בוחר בה (ברירת המחדל היא קריירה ציבורית). יש פה עוד דברים שצריכים הסבר כמו עניין הטוגה למשל אבל פשוט אי אפשר להרחיב כאן על דברים אלה, שלא קשורים באופן ישיר לאובידיוס. ההסברים האלה חורגים בהרבה מגבולות הערך ויש להסבירם בערך אחר (פרינקיפט). הדבר יעשה ביום מן הימים. גילגמש שיחה 00:08, 15 בספטמבר 2017 (IDT)
הערך זקוק לעריכה לשונית. התחלתי קצת לערכו. אילי - שיחה 09:15, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה רבה אילי. את נשמה. Face-smile.svg. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 14:48, 18 בספטמבר 2017 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

כיוון שאנו עוסקים במועמדות הערך להמלצה, חשוב להרחיב את הערות השוליים ולהוסיף פרטים נחוצים באגף הספרים כגון שם הוצאת הספר ותאריך הוצאה לאור. אילי - שיחה 09:10, 18 בספטמבר 2017 (IDT)

משתמש:אילילה שלום, תודה רבה על הנכונות לערוך לשונית. אם יש משהו שאני יכולה לעזור- אשמח. לגבי הערות השוליים- את הפרטים המלאים של הפריטים הביבליוגרפיים ניתן למצוא ב״לקריאה נוספת״ וב״תרגומיו לעברית״ (את דיקמן ניתן למצוא בתרגומיו לעברית כמובן). אם יש צורך להרחיב גם בהערות השוליים בכל זאת- אנא אמרו לי ואעשה זאת. תודה!

Barlesh - שיחה 10:46, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם., באשר להערות השוליים, רצוי להוסיפם אבל רק במופע ראשון לאחר מכן המשיכי כפי שעשית. ובאשר לעריכה הלשונית, נסי לעקוב אחר תיקוניי ואחר בקשות הבהרה אם יש כאלו. בברכה, 18:31, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
משתמש:אילילה שלום, אני לא כל כך מבינה היכן יש תיקונים. הערות השוליים- אני אנסה להתפנות בקרוב. אני עובדת על התזה שלי במקביל. איפה אני יכולה לראות את תיקונייך? מתנצלת שלקח לי זמן לענות, עברו כמה ימים עמוסים מאוד עליי. אני מודה לך מאוד על העזרה. Barlesh - שיחה 08:55, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
שלום Barlesh. כל פעם כשאת נכנסת לערך, היכנסי ללשונית 'גרסאות קודמות' הנמצאת במעלה הדף ועברי בין גרסה לגירסה דרך ה'עריכה הבאה', כך תוכלי לראות את כל התיקונים שבוצעו בערך מאז עריכתך האחרונה. בברכה אילי - שיחה 08:12, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
משתמש:אילילה בסדר גמור, אעקוב אחר השינויים. תודה רבה. Barlesh - שיחה 01:09, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
אילי שלום, התייעצתי עם חנה וגם בדקתי בערכים מומלצים אחרים- אני רואה שלא תמיד נוהגים לשים את שם ההוצאה והשנה גם בהערות שוליים- אם אותו מקור מופיע ברשימה לקריאה נוספת. יש מגוון רחב של שיטות כתיבת הערות שוליים- וזה רק מבדיקה של הערכים המומלצים. תודה. Barlesh - שיחה 11:35, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

קריירה פוליטית[עריכת קוד מקור]

צריך לעשות קצת סדר בדברים. מחד כתוב כי הוריו דחפו אותו לעסוק בפוליטיקה ומאידך כתוב כי הוא נהה אחר השירה ולאחר מכן כתוב אודות הקריירה הפוליטית שלו. יש לכתוב זאת באופן מושכל יותר. אילי - שיחה 18:43, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

משתמש:אילילה אשמח להכוונה היכן בדיוק כתובים הדברים האלו. הייתי צריכה להפריד בין חייו המוקדמים ובין הקריירה הפוליטית, כאשר הקריירה הפוליטית קיבל הרחבה לאחר ההקדמה. Barlesh - שיחה 08:55, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
Barlesh, את כותבת בערך כך: "למרות שאיפותיהם של הוריו, שדחפו אותו לתפקידים ציבוריים שונים, אובידיוס לא השקיע בקריירה הפוליטית שיועדה לו והעדיף לדבוק בכתיבה ובפואטיקה". ומיד לאחר מכן מגיעה הפסקה אודות הקריירה הפוליטית שלו. יש כאן סתירה שצריך לפתור אותה על ידי ניסוח חדש. אם הוא לא השקיע בקריירה הפוליטית ככתוב...כיצד נולדה הפסקה הבאה? אילי - שיחה 08:21, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
משתמש:אילילה אני אבדוק כיצד אני יכולה לנסח את זה קצת שונה ואעדכנך כאשר אעשה זאת. תודה! Barlesh - שיחה 01:08, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
שלום אילי- תיקנתי את מה שכתבת והוספתי שהוא החליט לדבוק בפואטיקה -לאחר קריירה פוליטית קצרה-. האם נראה לך טוב? תודה! Barlesh - שיחה 11:20, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

הסרה זמנית של הערך מרשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, עורכת הערך עדיין צריכה לבצע מספר שיפורים בערך שיקחו מעט זמן בגלל לימודים וכן עדיין יש לבצע המשך עריכה לשונית (עליי), לאחר שהעורכת תסיים את חלקה. לפיכך ממליצה להסירו בשלב זה מרשימת ההמתנה בגלל מיקומו הגבוה ברשימה עד שהעבודה על הערך תסתיים. אילי - שיחה 19:55, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

הי גילגמש, שים לב לבקשת אילי, אפשר להשאירו ברשימת ההמתנה ולהשהות את העברה להצבעה, או כמו שאילי ביקשה, בר שכתבה את הערך עומדת בפני הרצאה חשובה במסגרת סדנת חוקרים צעירים של העת העתיקה שתתקיים באוניברסיטת חיפה ב- 16 באוקטובר. אני אהיה שם להקשיב. Face-smile.svg חנה HanayשיחהShalom Koboshvili. Feast of Sukkot prayers. gouache on paper. 30.5×41 cm. 1938.jpg חג סוכות שמח Face-smile.svg 04:45, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
אשתדל לעשות זאת בשבוע-שבועיים הקרובים (או לאחר הכנס) בכדי לא לגרוע מהסיכוי שהערך ייכנס כערך מומלץ Face-smile.svg Barlesh - שיחה 10:30, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
נשאיר בינתיים ברשימת ההמתנה. גילגמש שיחה 01:53, 4 באוקטובר 2017 (IDT)
גילגמש אילי שלום, השתדלתי לתקן את רוב ההערות, ועניתי על השאר. תודה על העזרה. Barlesh - שיחה 11:35, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
Barlesh, אילי האם העבודה על הערך הסתיימה לחלוטין ואפשר להעבירו להצבעה? גילגמש שיחה 07:44, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
גילגמש, יום טוב תרם רבות לערך ואני חושבת שבמצבו הנוכחי ניתן להעבירו להצבעה. הייתי רוצה את התייחסותך לתשובת Barlesh באשר להערות שוליים. ראה בפסקה הערות שוליים. לא ברורה לי המדיניות הזו. אילי - שיחה 08:35, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
היא צודקת. אם המקור מופיע בצורתו המלאה, כולל שם ההוצאה, שנת ההוצאה וכו' בפרק הקריאה הנוספת, אין צורך לחזור על הפרטים האלה בגוף הערך בהערת שוליים. מספיק לציין את שם המחבר והעמוד. גם אני נוהג כך. גילגמש שיחה 08:45, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
למדתי משהו חדש :) אילי - שיחה 08:48, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

אביו של אובידיוס[עריכת קוד מקור]

הי Barlesh האם את יכולה בבקשה לציין את המקור שלפיו אביו של אובידיוס גם היה משורר? בברכה--יום טוב - שיחה 00:48, 4 באוקטובר 2017 (IDT)

היי יום טוב ממה שאני רואה בטיוטת הערך שכתבתי - המידע אודות אביו שייך דווקא לערך לפני שאני ערכתי אותו והוספתי עליו (השתדלתי להשאיר את הפסקאות המעטות שכן היו בערך כפי שהן, או להוסיף עליהן את המידע שהיה לי שמתאים לאותה הפסקה). אני אנסה בכל זאת לאתר ולאמת את המקור. Barlesh - שיחה 11:17, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה רבה, אני חושד שמדובר באי הבנת הנקרא: במבוא של דיקמן (עמוד 12? אין לי עותק זמין כרגע) יש שורה שהולכת משהו כמו "אבי המשורר דאג לחינוך שני בניו... ", ויכול להיות שמי שהוסיף את המידע הבין את זה כ"אביו המשורר". כמובן אם יש מקור אחר לטענה אני אשמח ללמוד מהו.
יום טוב אכן נראה כמו אי הבנה מסוימת ואתקנה. בקשר לשבת אצל אובידיוס- גם פסקה זו נכתבה עוד קודם לכן ואנסה גם בה לראות איך אני יכולה להפנות. Barlesh - שיחה 16:23, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

ובהזדמנות זאת עוד הערה: בפיסקה השבת אצל אובידיוס, יש פרשנות של מנחם שטרן, בלי ציון המקור בהערת שוליים. בברכה--יום טוב - שיחה 20:58, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

טרוטת עין-הקשת

ערך מעניין של אביהו גילגמש שיחה 12:21, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מעניין מאוד של אביהו על דג מיוחד. גילגמש שיחה 12:21, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

הכיבוש הערבי של ארץ ישראל

ערך מעניין של נטעדי גילגמש שיחה 06:39, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

זהו ערך מצוין של נטעדי. הוא הגיע כבר לדיון המלצה בשנת 2014, אך הורד בגלל ביקורת. נטעדי שיפר מאוד את הערך והרחיב אותו במידה משמעותית. אני מקווה שהפעם הקהילה תסכים לכלול את הערך הזה במניין הערכים המומלצים שלנו. גילגמש שיחה 06:39, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

מראייה ראשונית נדרשת עוד עבודת הגהה נרחבת. שיר § שיח § 12:16, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
משתמש:שיר אולי תרצה לטפל בזה? גילגמש שיחה 15:20, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
אני מעט עסוק בימים אלו. אוכל לקחת על עצמי פרק-שניים. שיר § שיח § 16:46, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
גם זה יעזור. גילגמש שיחה 16:47, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
עשיתי קצת הגהות (לא מספיק) וסידרתי את הערות השוליים ורשימת המקורות. חסרות הערות שוליים בכמה פרקים: רקע, (המלחמה הביזנטית-סאסאנית, סוריה וארץ ישראל הביזנטיות), כיבוש ירושלים וכל הפרקים המתארים את כיבושי הערים השונות. אלעדב. - שיחה 16:22, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
אני הבנתי שלא צריך הערת שוליים לכל פסקה, ולפי מיטב הבנתי לא היה צורך בהערת שוליים לפרקים הנ"ל מאחר והם "מכוסים" מבחינת מקורות על ידי רשימת הספרים המופיעה בסוף הערך שעל פיהם אכן נכתב הערך וגם על ידי הפרק המורחב הדן במקורות ההיסטוריים. אם לא כך הם פני הדברים אני אחזור אל המקורות ואמציא את הערות השוליים הרלוונטיות נטעדי - שיחה 21:05, 3 באוקטובר 2017 (IDT)
לדעתי, אם המקורות זמינים אז כדאי לעשות את המאמץ הנוסף ולהפנות בהערות השוליים במקומות החסרים. אלעדב. - שיחה 21:52, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

העדות הפלוויאנית

ערך מעניין של Vacca13 גילגמש שיחה 06:51, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מרתק שכתבה משתמש:Vacca13 המתאר את אחד הקטעים בספרו של יוסף בן מתיתיהו. לקטע חשיבות דתית ממדרגה ראשונה בנצרות והוא עבר תהפוכות גדולות במשך 2000 שנות קיומה של הדת הנוצרית. הערך מתאר את תלאותיו ואת הפירושים השונים שהעניקו לו החוקרים הרבים שעסקו בו. גילגמש שיחה 06:51, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

תיקנתי בו פעם שגיאה רצינית ומי יודע אם אין עוד. אני סבור שהערך דורש סקירה של מישהו שמכיר את הנושא. אולי AddMore-III או בריאן יוכלו לסייע? פרינציפ - שיחה 13:44, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
הכותבת היא סטודנטית לתואר שני בהיסטוריה (כך לפחות לפי דף המשתמש; יתכן שסיימה כבר). יתכן, כמובן, שנפלה טעות בערך. זה קורה לכולם מדי פעם. עברתי על הערך ולא ראיתי שגיאות כלשהן, אבל אני לא מתמצא כל כך בנצרות המוקדמת. אתייג את משתמש:Ory Amitay לדיון. גילגמש שיחה 15:11, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
פה מדובר יותר על פילולוגיה. פרינציפ - שיחה 15:16, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
עוד לפני ענייני תוכן, יש בעיה של פיצול-יתר של החומר לכותרות והעדפת רשימות ממוספרות על פרוזה. AddMore-III - שיחה 20:29, 16 בספטמבר 2017 (IDT)

פול שוצר

ערך מעולה, אחד הזוכים בתחרות הכתיבה "50 שנה למלחמת ששת הימים ומורשת לוי אשכול". הערך כתוב היטב ובצורה מעניינת ומושכת, ומגובה היטב במקורות. מה שקוסם במיוחד בערך הזה הוא הקישורים הרבים לנושאים מסביב ובפרט לאירועים ההיסטוריים שאותם סיקר. ערן - שיחה 13:34, 16 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך זה שנכתב בעיקר על ידי Yael Levine במסגרת 50 שנה למלחמת ששת הימים - תחרות כתיבה וזכה יחד עם אורי לבוביץ כאחד משני הערכים הטובים ביותר בערכי אישים בתחרות, מתאים לדעתי להיות ערך מומלץ. הערך כתוב היטב ובצורה מעניינת ומושכת, ומגובה היטב במקורות. מה שקוסם במיוחד בערך הזה הוא הקישורים הרבים לנושאים מסביב ובפרט לאירועים ההיסטוריים שאותם סיקר, ומדגים בצורה מעולה את החוזקה של קישורים בוויקיפדיה שמאפשרים להרכיב פאזל מורכב של אירועים היסטורים. ערן - שיחה 13:31, 16 בספטמבר 2017 (IDT)

אני לא חושב שהערך עומד בקריטריונים שלנו. מצאתי בו בעיות אחדות:
1. הערך כתוב באופן אוהד מאד כלפי מר שוצר. למשל: "שוצר קנה לעצמו שם כצלם אגדי וכאמן מהשורה הראשונה.", " שוצר תיעד את נסיעתם של ארתור מילר ומרילין מונרו ... וזכה להוקרה על כך" יש עוד.
2. הערך לא מאוזן. חלק גדול מאוד מוקדש לאירוע שהביא למותו. אם היה חייל, יתכן שהיה טעם לתאר את האירוע בהרחבה כזאת, אך כאן מדובר באירוע שקרה בדרך אגב. הוא נהרג בטעות. הוא בכלל לא היה צריך להלחם עם המצרים.
3. הפרק שמוקדש לאנשי תקשורת אחרים מיותר לחלוטין. זה לא ערך על סיקור עיתונאי של מלחמת ששת הימים.
4. הפרק שמוקדש להנצחת זכרו גדול מאוד. זה לכשעצמו לא רע. הנצחה זה חלק חשוב מהמורשת, אבל כשמשווים את גודל הפרק הזה ללב הערך (עבודתו כצלם) מתגלה חוסר פרופורציה גדולה. הפתרון הוא הרחבה משמעותית לליבת הערך
5. בהמשך לסעיף קודם: מהמעט שכתוב בוויקיפדיה האנגלית, נראה שהיה לו תפקיד משמעותי בסיקור מלחמת וייטנאם. זה כמעט שלא מוזכר בערך הנוכחי. בכלל, כל החלק שעוסק בעבודתו הוא מצומצם. אני חושב שראוי להרחיבו.
בגלל סיבות אלה אני חושב שהערך לא בשל עדיין ויש להמשיך ולעבוד עליו. גילגמש שיחה 15:36, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
  1. ייתכן שאפשר לנסח בצורה מעט יותר נייטרלית חלקים מסוימים, אבל לפחות לגבי הדוגמה השנייה היא מגובה במקור ואני לא מוצא בה בעיית נייטרליות.
  2. דעתי שונה. הוא לא מת בצורה אגבית, אלא סיכן את חייו במסגרת עבודתו יחד עם מוק כדי לצלם כוחות לוחמים בשטח. לדעתי זה הרבה יותר משמעותי שאדם מסכן את חייו במסגרת עבודתו מחייל שנשלח לקרב.
  3. טוב לשים בהקשר את מותו יחד עם עיתונאים אחרים שנהרגו בסיקור המלחמה ולהזכר את זה, אבל כדאי לצמצם את הפרק לכדי משפט או שניים בפרק על מותו במלחמת ששת הימים. אפשר להשמיט פרטים שפחות רלוונטים אליו (למשל אלמנתו של ייטס)
  4. גם כאן דעתי שונה, עיסוקויו מתואריו היטב (בפרק קריירה ובפרק הערכה ופרסים), ובפרט מוזכר וייטנאם. (שישה שבועות שמוזכרים בערך גם בפרק הקריירה וגם בפרק הערכה ופרסים) זה גם לא קיבל התייחסות מיוחדת בTIME[1]. אם יש חוסר אמיתי, אשמח אם תציין מהו.
ערן - שיחה 16:12, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
אני מודה לך מאוד ערן על דבריך ושמחה להימנות על הזוכים.

לך גילגמש אשיב דברים אחדים.

1. הערך לא כתוב בצורה אוהדת בלתי פרופורציונלית. בנוגע להערכת הדמות הסתמכתי על מקורות שקדמו לי, כפי שמצוין בהערות השוליים, ולא יצרתי הערכה יש מאין. וההערכות כלפיו הן חיוביות והקונצנזוס של ההערכות כלפיו הוא במובהק חיובי.
2. אני לא סבורה שיש חוסר איזון. לגבי כל אחד מהנושאים שיקפתי אותם בהתאם למקורות הקיימים בנושא.
3. קודם כול, הידיעות הראשוניות על מותו נכרכו יחדיו עם מותו של ייטס. כך בניו יורק טיימס ובעוד עיתונים. כמו שכתבתי גם בסנאט הזכירו את שניהם יחדיו, כך שכל מה שכתבתי מבוסס לגמרי על מקורות מהימנים, שרישומם הביבליוגרפי בלבד מוזכר בהערות השוליים. הכל שקול ומדוד.
4. היחידה על הנצחתו של פול שוצר נראית לכאורה רחבת היקף משום שבהתאם לדמותו המיוחדת הנציחו אותו בכמה וכמה אופנים ודרכים, והיחידה הזו משקפת זאת.
5. בניגוד לדבריך החלק העוסק בעבודתו מביא את תמצית הקריירה שלו. היה חשוב להקדיש מקום למותו משום שאיש טרם מצא לנכון למרבה הצער לעשות זאת, ובארץ שכחו מפול שוצר בכל הקשור לציון חמישים שנות מלחמת ששת הימים.
סיכומו של דבר, הביקורת שלך אין בה ממש, כי אם היית קורא את כלל הספרות שעליה נשענתי היית מבין ששיקפתי נאמנה את המקורות שעליהם התבססתי.
אני מבקשת להזכיר שהערך הנוכחי הוא נכון לעתה הביוגרפיה המלאה ביותר על הדמות, לרבות בשפה האנגלית. וכן, שוצר כפי שמתואר במקורות שעליהם התבססתי הוא דמות הירואית, כפי שתיארתי ושיקפתי זאת בהתאם לכך לאורך הערך. --Yael Levine - שיחה 20:39, 16 בספטמבר 2017 (IDT)
הערך עומד לדיון המלצה. כלומר, יש להכריע האם הוא אחד הערכים הטובים ביותר של הוויקיפדיה העברית. בעיני - לא. זה ערך טוב, אך לא בין הטובים ביותר. לא חשוב אם זה הערך הגדול ביותר בעברית על מושא הערך. הערך לא נשפט בהשוואה לדבר מה מחוץ לוויקיפדיה, אלא אך ורק על בסיס הדברים שמופיעים בו או לא מופיעים בו. הדיון ימשך בערך חודש או חודשיים ואחריו נקיים הצבעה מסודרת. גילגמש שיחה 07:07, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
לא כתבתי בדבריי שהערך על פול שוצר הוא הערך הגדול ביותר בעברית על הדמות, ושעל בסיס זה הוא ראוי להיכלל בין הערכים המומלצים. זה לא נכתב אצלי. אלא ציינתי באופן כללי, בלי קשר להערותיך, שהוא הביוגרפיה המקיפה ביותר על הדמות שנכתבה עד כה בכל השפות. גם באנגלית אין עליה ביוגרפיה בהיקף כזה. כמו שכתבתי, מבחינה עניינית הקושיות שלך מתייתרות מתוך המענה שלי, כי הן נובעות מחוסר הכרת החומר הביבליוגרפי וקריאה בו. --Yael Levine - שיחה 09:28, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
אני הייתי בין השופטים שבחרו את הערך במסגרת התחרות, עם זאת אני מסכימה עם רוח הדברים שכתב גילגמש. למשל תיאורו של שוצר כאגדי, גם אם הוא מופיע באין ספור מקורות, הוא אינו ניסוח אנציקלופדי. קראי שוב את הערותיו והתייחסי אליהן כאל הערות בונות. בברכה, אילי - שיחה 08:03, 9 באוקטובר 2017 (IDT)
התייחסתי להערות של גילגמש של ערן ושלך אילי ועשיתי שינויים בהתאם. אודה לכם אם תוכלו לומר אם יש הערות נוספות. אני מציינת באופן כללי שהחומר על הקריירה שלו די מוצה, ובכל זאת אני מנסה להוסיף חומר ביחידה הזו. תודה רבה. -- Yael Levine - שיחה 11:40, 9 באוקטובר 2017 (IDT)
בעיני התיקונים הם קוסמטיים. ערך מומלץ צריך להציג את המיטב שיש לוויקיפדיה להציע. ערך מומלץ הוא ערך שחורג באיכותו מהערכים האחרים. ערך שאין בו פגמים או כמעט אין בו פגמים. אני חושב שהערך זקוק לעבודה נוספת ברוח הדברים שכתבתי. לאור הדיון עד כה (אין התנגדות ניכרת פרט לזאת שאני כתבתי) בכוונתי להעביר את הערך להצבעה (אלא אם יהיו מצטרפים חדשים שיטו את הכף). עם זאת, בכוונתי להצביע נגד ההמלצה בהצבעה שתהיה כמובן שכל אחד יחליט בעצמו כיצד להצביע לאחר שיקרא את הערך ואת דף השיחה. חשוב לציין, שתמיד ניתן לשוב ולהגיש את הערך מחדש לאחר תיקונים. גם ערכים שלי נדחו (חלקם בשלב הדיון וחלקם לא צלחו את ההצבעה) והגשתי אותם מחדש לאחר תיקונים. גם לעורכים אחרים זה קרה. לכן, אין בהצבעה שלילית סוף פסוק. גילגמש שיחה 17:31, 9 באוקטובר 2017 (IDT)

יחידה 707

ערך מעניין של קודקוד צהוב גילגמש שיחה 08:30, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מעניין מאוד על צלילה קרבית בחיל הים הישראלי. נכתב על ידי משתמש:קודקוד צהוב. אתייג את משתמש:דוד שי לדיון. גילגמש שיחה 08:30, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

נחוצה עבודה רבה על הערך לשם ליטושו. דוד שי - שיחה 23:28, 20 בספטמבר 2017 (IDT)
לאחר שהתברר כי הספר של מייק אלדר 'יחידה 707' לא יצא לאור בעתיד הקרוב, הועברו מרבית ההפניות למקורות אחרים. הערך שופץ ככל יכלתי אשמח לסיוע עמיתים בכך. קודקוד צהוב - שיחה 17:34, 4 באוקטובר 2017 (IDT)
קראתי את הערך, והוא בעיני ערך מקיף וטוב. רצוי שעוד ויקיפד או שניים יקראו את הערך ביסודיות.
בפרק "הוקרה וציונים לשבח" אני סבור שיש להשמיט את כל המקרים של הוקרה שאיננה צל"ש ומעלה. גם הפרק "אבדות ונפגעים" מיותר בעיני - אני לא זוכר פירוט כזה בערכי יחידות אחרות. דוד שי - שיחה 21:18, 10 באוקטובר 2017 (IDT)

Sale el Sol

ערך שופע מקורות ובעל עברית גבוהה. נערך עשרות פעמים, מציג כל פרט חשוב על האלבום, שופע בידע רב, מפורט ומעודכן לזמננו. Hello513 - שיחה 21:01, 5 באוקטובר 2017 (IDT)

לשיחה:Sale el Sol בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

לאחר שאנחנו, העורכים עמלנו על הערך ימים ולילות, אני חושב שמגיע לו לקבל את תואר - "ערך מומלץ". הערך שופע מקורות, העברית תקינה וגבוהה (לאחר שעברו עליו מספר משתמשים, ביניהם רבים שתיקנו או הוסיפו מידע נוסף), ולסיכום הוא עומד בקריטריונים הדרושים בעיניי. Hello513 - שיחה 21:00, 5 באוקטובר 2017 (IDT)

אני סבור שהערך זקוק לעריכה נרחבת ולא יכול לעמוד להצבעה במצבו הנוכחי. גילגמש שיחה 08:07, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
גילגמש אשמח לדעת איפה. את הערך ערכו עשרות כותבים, ואף קוראים אותו (לפני נתונים סטטיסטיים), עשרות אנשים ועורכים בכל יממה. אנכי משתדל לקרוא אותו פעם ביממה ולערוך מה שצריך. שוב, אשמח שתגיד לי במה הוא דורש עריכה. Hello513 - שיחה 17:47, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
לכל אורכו. דוגמאות אחדות לא יספיק כדי להציג את הבעיה. אשאיר אותו בשלב זה ברשימת ההמתנה, אך אם לא יעבור עריכה מקיפה, לא אעביר אותו להצבעה. גילגמש שיחה 17:48, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
גילגמש אז אין ביכולתי לעשות דבר. אם העורכים (ואני), קוראים אותו בכל יום ולא רואים משהו שצורך שינוי, ואתה בא ואומר שצריך שינוי אך לא נותן נקודות מסוימות זה כבר מעבר למה שאני יכול. בכ"מ נחכה ונראה, תודה בכל זאת. Hello513 - שיחה 17:55, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
לא טרחתי לבדוק מי בדיוק ערך את הערך והרחיב אותו. זה לא מאוד חשוב לצורך העניין. ראה ערכים מומלצים אחרים והשווה את סגנון הכתיבה כאן ובערכים אחרים. גילגמש שיחה 18:06, 17 באוקטובר 2017 (IDT)

יחסי ישראל-פקיסטן

ערך שהרחבתי על פי הספר "המסע הארוך לאסיה". חוו דעתכם בדף השיחה ניב - שיחה 15:48, 11 באוקטובר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

בימים האחרונים הרחבתי ושיפצתי את הערך במטרה להגיע לסטטוס מומלץ על פי הספר המסע הארוך לאסיה. אני חושב שהוא בשל להיות ערך מומלץ, ואבקש את הערותיכם/הארותיכם ודעתכם. מתייג את משתתפי דיון ההוספה למומלצים של יחסי ישראל-סרי לנקה: ערן, אופק, גילגמש. תודה, ניב - שיחה 15:47, 11 באוקטובר 2017 (IDT)

ערכי לווין שכתבתי: מוחמד זפארוללה ח'אן, ראש ממשלת פקיסטן, יחסי החוץ של פקיסטן, אלן קרנסטון. ניב - שיחה 15:49, 11 באוקטובר 2017 (IDT)
ערך טוב. שווה אולי רק להרחיב מעט יותר את התיאור של המעורבות (ומעורבות לכאורה) של הפקיסטנים במלחמות ישראל, וחשוב לשקף ולהמחיש יותר את העוינות העמוקה שיש בציבוריות הפקיסטנית כלפי ישראל (למרות הריחוק והקשר הקלוש בין המדינות)[2]. Ben tetuan - שיחה 16:04, 14 באוקטובר 2017 (IDT)
ערך מומלץ. בעד. אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 15:19, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
הערך דורש הגהה. בקריאה רופפת מצאתי שתי טעויות וכל מיני ניסוחים לא מוצלחים. בברכה --Kippi70 - שיחה 17:02, 18 באוקטובר 2017 (IDT)


Ambox emblem minus.svg ערכים מומלצים להסרה[עריכת קוד מקור]

תועלתנות

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 08:20, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

למומלץ ותיק זה מספר בעיות מהותיות בעיני. דל במקורות (מעט הערות שוליים, יש פסקאות רבות ללא מקור, רק ספר אחד בקריאה נוספת). התוכן עצמו דל. פרק ההיסטוריה מורכב ברובו מציטוטים. הביקורת אקלקטית ולא מסודרת. בחירה אקראית של מבקרים בלי נסיןו אמיתי ליצור דיון על תורה פילוסופית זו. נדרש שכתוב עמוק: מחיקה של הביקורת הפרטנית, כתיבת פרק ביקורת חדש ומקיף (אפשר להשתמש בתוכן קיים בתור דוגמאות אחדות). הכי חמור - אין דיון על התורה עצמה. יש פירוט של "סוגי תועלתנות" אבל אין הסבר מקיף ומשכנע על התורה. גילגמש שיחה 08:20, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

העליתי מהוויקיפדיה האנגלית עוד דברים לקריאה נוספת (דבר שאינו פוגע כלל בערך). בברכה, BDaniel - שיחה 21:10, 4 באוגוסט 2017 (IDT)
עכשיו רשימת הקריאה הנוספת ארוכה מהערך עצמו. צריך לבדוק אם כל מה שמופיע שם אכן רלוונטי. גילגמש שיחה 15:44, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

חסרי זנב

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 05:46, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש להסיר את ההמלצה מהערך בגלל סיבות אחדות. ראשית, אין פרק קריאה נוספת. הערך אדום מאוד (חלק מהקישורים הפוטנציאליים אפילו לא נצבעו) חלק מהטוקסונומיה ללא תעתיק. פרקים אחדים קצרים מאוד (למשל בתרבות או שימוש בחקלאות ללא פירוט לגבי התועלת המדעית שנובעת מהשימוש בחיות מעבדה אלה על פני אחרות) גילגמש שיחה 05:46, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

מריה מיטשל

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 05:49, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

לדעתי, ערך זה לא עומד בסטנדרטים העדכניים שלנו לערכים מומלצים. יש פה כמה וכמה בעיות. לא מוסברת די הצורך התרומה שלה למדע והאירועים פורצי הדרך בביוגרפיה שלה. כתוב שהייתה פעילת זכויות נשים, אבל העניין לא מוסבר כלל בערך. מקורות חלשים בפרק הערות שולים. גילגמש שיחה 05:49, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

דאהר אל-עומר

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 05:53, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

זהו ערך מבולבל. יש פרקים שתקועים באמצע הטקסט (כמו היחס ליהודים באמצע הרצף ההיסטורי). כתוצאה מכך אין רצף היסטורי מסודר. יש אגדות חסרות מקור (לא ברור לחלוטין אם אלו בדיות או שמא מדובר בסיפורים אמיתיים התרחשו בפועל). מעט הערות שוליים ביחס לטקסט.גילגמש שיחה 05:53, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

התפרצות געשית

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 15:14, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

בערך מומלץ זה מעט מאוד הערות שוליים. גם פרק הקריאה הנוספת לוקה בחסר. הוא מפנה לספרונים של האונ' הפתוחה במקום להפנות לספרות מחקרית רצינית. גילגמש שיחה 15:14, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

דיוג

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 15:16, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

אני מעלה את הערך הזה לדיון הסרה לאחר שהתייעצתי עם משתמש:ערן ומשתמש:קיפודנחש. קיפודנחש טוען שהערך לא מעודכן ולכן לא יכול להיות מומלץ, היות שמדובר בנושא שההתפחות בו רבה. הכותב המקורי (תומר א) פרש מכתיבה סדירה בוויקיפדיה. גילגמש שיחה 15:16, 26 באוגוסט 2017 (IDT)

הושע בן בארי

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 12:10, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

בערך זה אין הערות שוליים מחקריות, אף על פי שמספר ספרים מופיעים בפרק הקריאה הנוספת. לאורך הטקסט יש הערות שוליים שמפנות לתנ"ך ועוד כמה הערות שוליים שמסודרות בצורה המקובלת, אבל זה לא מספיק כדאי להשאיר את הערך עם סטטוס מומלץ. גילגמש שיחה 12:10, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

מטרידה אותי ההסתמכות לכאורה, לפי הפרק "לקריאה נוספת", על ספרות המחקר העברית לבדה. התעלמות ממקורות באנגלית פירושה הזנחה של חלק הארי של המחקר (האמת היא שערך מקיף באמת היה סוקר גם את המחקר בגרמנית, לכל הפחות, אבל אולי זאת דרישה קצת מוגזמת; גם עבדכם הנאמן אינו קורא שפה זו).
עניין נוסף, שראוי לדיון פרטני אבל יש לו השלכות על הערכת הערך: הערך נראה בעיניי קצת כמו הלחמה לא לגמרי מוצלחת של ערך על הנביא וערך על הספר. אני לא חושב שנכון לפצל במקרה זה לשני ערכים, כי הביוגרפיה של הנביא בלתי ניתנת להפרדה מדיון בתוכן הספר. מצד שני היא טפלה אליו ולא מדובר בערך ביוגרפי שיכול לעמוד בפני עצמו. לכן כדאי לדעתי לארגן מחדש את הערך כך שיעסוק בראש ובראשונה בספר, ולשנות את שמו בהתאם. פרינציפ - שיחה 14:25, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

איסר הראל

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים גילגמש שיחה 12:11, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

בערך מומלץ זה קומץ הערות שוליים, מה שלא מאפשר להשאירו עם סטטוס מומלץ. גילגמש שיחה 12:12, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

דימום תוך-גולגולתי

מומלץ ותיק שלא עומד בסטנדרטים • צִבְיָהשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ח 10:25, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

ל[[שיחה:דימום תוך-גולגולתי#הצעת הסרה מהמומלצים|דיון]] בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

יש בערך כמה בעיות:

  1. הערות שוליים - כן, יש בערך הערות שוליים, אבל רובם (להוציא אחד) מופיעים החל מ"דימום תוך-גולגולתי חוץ-מוחי". כשגם בחלק הזה (כמו בחלק הקודם) יש אינספור טענות שלא מבוססות על ידי אסמכתאות. הבעתי את דעתי בעבר ואכתוב אותה שוב: זה לא לעניין לספור הערות שוליים פר ערך. צריך לבדוק שהם מחולקות בצורה הגיונית לכל אורכו.
  2. מבנה - הערך עוסק בנושא הכללי "דימום תוך-גולגולתי" שמתחלק לכמה תת-נושאים. הערך עוסק בהרחבה בסוגים שונים של "דימום תוך-גולגולתי חוץ-מוחי" שהוא תת-סוג של "דימום תוך גולגלתי". בפועל, צריך להעביר את הטקסט המורחב הזה לערכי משנה (באופן אבסורדי יש פחות טקסט בערך דימום מוחי תת-עכבישי מאשר בתת-נושא הזה המופיע בערך הנוכחי), ובערך הזה להביא רק סיכום קצר. אין סיבה להרחיב על כל הנושא פעמיים - בדיוק לכך מיועדים ערכי משנה.
  3. בהמשך לסעיף הקודם, כתבתי בעבר בעניין זה שערכים שעוסקים בנושא רחב מאד (כמו "ביולוגיה", "מחשב" או "סרטן") - קשה מאד להביא לערך מומלץ, משום שרוב הערך הרלוונטי בכלל נכנס לערכי משנה, ובערך המרכזי לא נשאר הרבה. צריך הרבה מחשבה ושיקול דעת להחליט על איזה נושאים חשובים כן לפרט בערך המרכזי, וכן הלאה. הערך הזה לא עוסק בכך בהצלחה.
  4. כמו כן, בערך יש שורה ארוכה מאד של "קריאה נוספת". אני לא מוצאת בכך טעם. אם אני ארצה למצוא מאמרים אקדמאים העוסקים בנושא - אני אפתח את גוגל או אכנס למאגרי מידע רלוונטיים. רשימה טובה צריכה להיות מחולקת לפי נושאים, ולברור רק כמה מאמרי review רלוונטיים, מוטב כמובן מהשנים האחרונות (יש שם מאמר אחד מ-1977...) כאמור, בגלל שהערך עוסק בכמה תתי-נושאים, יש ברשימה הזו כמה כפילויות.

מכל הסיבות הנ"ל, לדעתי יש להסיר את ההמלצה. • צִבְיָהשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ח 10:23, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

רימון מצוי

הערך חסר בבליוגרפיה בחלקים רבים שלו. החלקים של הרימון בתרבות פשטניים וחסרים מאוד. יש חוסר פרופורציה בין הרימון ביהדות לבין שאר התרבויות. Talmor Yair - שיחה 20:09, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

לדיון בדף השיחה

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך חסר בבליוגרפיה בחלקים רבים שלו. החלקים של הרימון בתרבות פשטניים וחסרים מאוד. יש חוסר פרופורציה בין הרימון ביהדות לבין שאר התרבויות. Talmor Yair - שיחה 20:04, 15 באוקטובר 2017 (IDT)