ויקיפדיה:פרלמנט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף ויקיפדיה:פ)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרלמנט ארכיון הדיונים וההצבעות רשימת הצבעות
הפרלמנט
גודל דף זה 109.34 קילובייט.

הפרלמנט של ויקיפדיה הוא המקום שבו נערכות ההצבעות על המדיניות של ויקיפדיה העברית, בעוד שדיונים רחבים יותר מתקיימים במזנון או בדף אחר. התפיסה הכללית של ויקיפדיה גורסת שיש למעט בהצבעות ככל האפשר ולנסות להגיע להסכמה רחבה שלא באמצעות ההצבעה, שכן יש בה כפייה של רוב על המיעוט. ברם, לעיתים יש ויכוחים חשובים ומהותיים שלא ניתן להכריעם באמצעות דיון בלבד, ועל כן יש לקיים הצבעה.

הדיונים נועדו לקבוע את מדיניותה של ויקיפדיה העברית. בסיום הדיון נערכת הצבעה. תוצאות ההצבעה מחייבות את כולם ועל פיהן נקבעת המדיניות. בתחילת ההצבעה יש להכריז עליה. הדיונים וההצבעות ייערכו ב"אולם המליאה" בתת-פסקה.

כללי הצבעות

 • דיון מקדים – הצעה תועבר לפרלמנט רק לאחר דיון מקדים ממושך, ורק לאחר שנמצאו חמישה תומכים בנוסח הסופי המועלה להצבעה.
 • פתיחת הצבעה – עם פתיחת ההצבעה, יש לציין בראשה את התאריך והשעה של פתיחת ההצבעה.
 • בעלי זכות ההצבעה – רק משתמש רשום בעל 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (עריכות דפי שיחה, שיחות תמונות, שיחות קטגוריות, שיחות תבניות, דפי מדיניות וכדומה – אינן נספרות) ו־30 ימים של פעילות הוא בעל זכות הצבעה. כל קול שווה למשנהו, אלא אם כן ברור שמדובר בבובת קש או טרול.
 • מינימום משתתפים – על מנת שההחלטה תהיה מחייבת, חייבים להצביע בה לפחות 9 ויקיפדים.
 • משך ההצבעה – משך ההצבעה הוא שבוע בדיוק.
 • פרק זמן מינימלי בין הצבעות חוזרות – פרק הזמן המינימלי להצבעה חוזרת הוא חודשיים.
 • הצבעות הדורשות רוב מיוחס – לשם שינוי או ביטול מדיניות שנקבעה בפרלמנט בעבר דרוש רוב מיוחס של 60% ממשתתפי ההצבעה (למעט נמנעים). הצבעות אחרות בפרלמנט דורשות רוב רגיל. במקרה של תיקו ההצעה נופלת.

אופן ההצבעה

בהכרעה בין יותר משתי אפשרויות משתמשים בחציון או בשיטת שולצה, על פי ההסברים בויקיפדיה:פרלמנט/הכרעה.

כללים לפתיחת הצבעה בפרלמנט
לפני שהצעה מועלית לפרלמנט, יש לגבש את הנוסח שלה בארגז חול (טיוטה) ולגייס חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיצהירו על הסכמתם להצעה ככתבה. לאחר שנאספו החתימות, יינתן קישור לארגז החול בפרלמנט, ויינתן פרק זמן של לפחות שלושה ימים (72 שעות; מבלי לכלול שבתות וחגים) לוויקיפדים להעיר הערות על נוסח ההצעה. ההערות יצביעו למשל על מקרי קצה שלא נלקחו בחשבון, על אפשרויות סותרות בהצעה, על תקינות שיטת ההצבעה ביחס לנהלים (למשל, איזה רוב דרוש כדי לקבוע שהיא התקבלה) וכדומה. רק בתנאי שלא נמצאו בעיות מהותיות בנוסח ההצעה, וההצעה נמצאה תקינה מבחינה ניסוחית, יוכל מפעיל מערכת לפתוח את ההצבעה בפרלמנט, וזאת לאחר שגויסו מחדש חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה לנוסח הסופי.

הצבעה - חשיבות ערכים על סינגלים

הקדמה

מטרתה של ההצעה הנוכחית היא קביעת מדיניות לחשיבות ערכי סינגלים.

דיון

דיונים קודמים

דיון נוכחי

כל מי שפעיל בדיוני החשיבות יודע שאחד מסלעי המחלוקת המרכזיים, מאלה שמעוררים הרבה אמוציות - הוא ערכים על סינגלים. היום אין בוויקיפדיה העברית מדיניות כלשהי בעניין, ובפועל ניתן לכתוב ערך על כל סינגל באשר הוא. באופן זה נכתבים ערכים על סינגלים ביום יציאתם ואף לפני מועד יציאתם; ערכים על סינגלים של זמרים אנונימיים; ועל סתם סינגלים שאין בהם שום דבר מיוחד. לגישתי, כמו שלא כותבים ערך באנציקלופדיה על כל אדם ולא על כל ספר או סרט, אי אפשר לכתוב ערך על כל סינגל. ההבדל בין נושא הסינגלים לנושאים אחרים הוא שבנושא הסינגלים כמויות הערכים הן גדולות, וכך מתקיימים באופן די קבוע דיוני חשיבות על ערכי סינגלים. התוצאה היא בזבוז משאבי הקהילה; התלהטות דיונים אמוציונליים שלא תורמים לקהילה; וכן הורדת הרמה האנציקלופדית. לאורך השנים (ואף בשנה האחרונה) נעשו ללא הצלחה מספר ניסיונות להסדרת העניין. אני מציג לפניכם מדיניות מאוזנת וראיה לכך היא שמצד אחד נטען, בדיון המקדים, כי היא מתירנית מידי ומצד שני שהיא מחקנית מידי. כן אחד מיתרונות ההצעה הוא שההצבעה בגינה תערך על כל סעיף בנפרד, כך שגם אם אתם מתנגדים לסעיף אחד או יותר, אין הכרח להתנגד למדיניות בכללותה. אמירושיחה 20:01, 25 במרץ 2020 (IST)

בנוגע לסעיף 9: אני זקוק להבהרה. ההצעה היא שכל שיר שנכתבה עליו ביקורת בכל מקור שהוא הוא בעל חשיבות? בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:12, 25 במרץ 2020 (IST)
לא "בכל מקור", אלא במקור בעל חשיבות אנציקלופדית בהיקף של מעל כמה פסקאות ושאינו יחצני. תראה בהערת שוליים יש שם קישור לדוגמה. אמירושיחה 20:14, 25 במרץ 2020 (IST)
ואם הביקורת אומרת "שיר זה אינו בעל חשיבות"? המחשבה שעצם קיומה של ביקורת מלמד על חשיבות תמוה בעיני. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:18, 25 במרץ 2020 (IST)
ביקורת שתגיד שלשיר אין חשיבות אנציקלופדית? אני משער שבמקרה קצה זה, שספק אם קרה מעולם, הקהילה תדון בדף השיחה ותחליט. אמירושיחה 20:27, 25 במרץ 2020 (IST)
הביטוי "חשיבות אנציקלופדית" חוזר פה שוב ושוב, האם יש לו הגדרה ברורה? איתמראשפר - שיחה 13:16, 26 במרץ 2020 (IST)
איתמראשפר, חשיבות אנציקלופדית = מצדיק ערך בויקיפדיה. ההערה האחרונה של אמירו התייחסה לזה שביקורות בעיתונות לרוב לא עוסקות בזווית החשיבות האנציקלופדית של השיר אלא בחשיבות תרבותית וכדומה. "מקור בעל חשיבות אנציקלופדית" שצוין עוד קודם - זה אומר שאם מדובר בביקורת במגזין מוזיקה למשל, זה נחשב רק אם מדובר במגזין שראוי בעצמו לערך (כלומר, בעל חשיבות אנציקלופדית). איש השום (Theshumai) - שיחה 18:11, 27 במרץ 2020 (IDT)

חישוב חציון

אפשר להבין איך החציון מחושב? נניח בסעיף מסוים הצביעו 1,2,3,4,100,000. האם החציון הוא לפי החציון בין המצביעים דהיינו 3 או חציון של המספרים שננקבו 20,002. לפי הערך חציון התשובה היא 3, אבל רוצה להיות בטוח! בורה בורה - שיחה 21:05, 25 במרץ 2020 (IST)

בדוגמה זו, 3 הוא החציון (לפחות חצי מהמצביעים בעד רף זה). 20,002 זה הממוצע. ראה ויקיפדיה:פרלמנט/הכרעה#אפשרויות מדורגות. Dovno - שיחה 21:10, 25 במרץ 2020 (IST)
ומה החציון בסדרה 1,3,5,7,9,11? 5 או 7? בורה בורה - שיחה 23:02, 25 במרץ 2020 (IST)
החציון הנקודתי הוא 6. אבל בהצבעה נדרש רוב. ואם הנושא הוא דרישת X לחשיבות אוטומטית, אז הרוב מסכימים על כך ש־7X מקנים חשיבות אוטומטית. דגש חזק - שיחה 23:13, 25 במרץ 2020 (IST)
ואם זה מקום אז 5? מיה - שיחה 23:35, 25 במרץ 2020 (IST)
כן. המחמיר שבהם, ולפי עיקרון "בכלל מאתיים מנה". דגש חזק - שיחה 00:10, 26 במרץ 2020 (IST)

קניית צפיות/האזנות

ניסיתי לרדת השבוע לעומק שני הסעיפים היותר שנויים במחלוקת בהצבעה, וקצת גיששתי לגבי אופציות קנייה. עד כמה שמצאתי, צפיות ביוטיוב יש לא מעט אתרים שמציעים חבילה של עד 10-5 מיליון צפיות, והאזנות בספוטיפיי מצאתי חבילות של עד 2-1 מיליון האזנות. מה שאני לא יודע: האם מדובר באמת במקסימום טכני שמסובך להציע יותר ממנו, וכן לא הפכתי כל אבן באינטרנט ויכול להיות שאם הייתי מחפש עוד הייתי מוצא גם כמויות גדולות יותר. מה שאני כן יודע: שרף ביוטיוב של 10-5 מיליון או פחות הוא בעייתי מסיבה זו, ורף בספוטיפיי של 2-1 מיליון או פחות הוא בעייתי בהתאמה. מי שכבר הצביע על סעיפים אלו - הייתי שמח אם תשקלו מחדש את תשובתכם במידת הצורך בהתאם למידע. מי שבמקרה יכול להשלים לפערי המידע שיש לי עדיין בהקשר זה, אשמח ללמוד עוד. איש השום (Theshumai) - שיחה 10:24, 26 במרץ 2020 (IST)

אני מסכים עם הבעייתיות ולכן מבקש גם מכל אחד ש"יגלם" את הנתון הנ"ל בהצבעה שלו. אמירושיחה 10:30, 26 במרץ 2020 (IST)
כן אך שימו לב שישנם שירים ממש מצליחים אך בעלי מדד צפיות קטן ולא מעבר למיליון צפיות זאת האומרת שבמידה וסינגל שיש לו פחות אולי לא יצליח לקבל ערך כי הוא לא מעל כ-2 מיליון צפיות או כגון דברים דומים אז שימו לב שזה יפגע מאוד בערכים כאלה שאכן מגיע להם להיות זכאים. King G.A - נא הקלד לשיחה 12:46, 26 במרץ 2020 (IST)
מספרי צפיות וסטרימינג רק ימשיכו לגדול, אז אם נגדיר עכשיו רף אבסולוטי נצטרך לעדכן אותו עוד שנה ובעצם כל הזמן. חשיבות אנציקלופדית יכולה להיות אולי לשיר ששבר שיאי צפיה/סטרימינג באחוז מסויים תוך זמן מסויים (למשל: הגיע תוך חודש למספר צפיות שהוא 150% מהשיא הקודם).איתמראשפר - שיחה 13:14, 26 במרץ 2020 (IST)
יש גם לא מעט אתרים שמציעים תרופות פלא לקורונה. זה לא אומר שהם מספקים אותן.[1] בברכה, גנדלף - 22:31, 26/03/20
גנדלף, אם יש לך דרך להראות שזו לא חברה אחת שסרחה (תרחיש מאוד סביר) אלא תופעה רווחת מאוד שמקטינה משמעותית את הסיכוי שקניית השמעות/צפיות נפוצה מספיק בפועל, אשמח להתעדכן על כך. בעולם אידאלי הייתי שמח אם אפשר היה להשתמש בצפיות יוטיוב כפרמטר לביסוס חשיבות, כי זה הכי פשוט, אבל אני חושש שזה לא מספיק אמין (בטווח שציינתי), ולגמרי אשמח אם תמצא משהו שיבטל או יחליש-מהותית את מה שגיליתי. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:55, 26 במרץ 2020 (IST)
לפחות לגבי יוטיוב כבר הובאו במזנון מקורות בדבר אנשי מקצוע שמדברים על כך שרבים משתמשים בשירות הזה, לכן לא מדובר בבלוף. קינג, אם אותם שירים לא קיבלו מיליון צפיות נשאלת השאלה באיזה מובן הם מצליחים. אם באחד המובנים הנזכרים בשאר הסעיפים - אז לא צריך את הסעיפים של מספר הצפיות או ההשמעות. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 23:50, 26 במרץ 2020 (IST)

הצעה: פרק זמן מינימלי מיציאת הסינגל

זה יכול להיות פתרון פשוט שיחסוך הרבה יחצנות: לא יכתב ערך על סינגל בטרם עברו X שבועות מתאריך יציאתו. ("תאריך יציאתו" הוא התאריך בו הוא יצא לשידור או התאריך בו יצא הסרט/האלבום בתוכו הוא כלול) ההצבעה היא מספר השבועות ל"צינון", כאשר הצבעת 0 משמעה שניתן לכתוב ערך כבר ביום ההשקה של הסינגל, והצבעת 1- משמעה שאפשר לכתוב על סינגל גם לפני צאתו. בוחרים לפי חציון. מה דעתכם? איתמראשפר - שיחה 13:29, 26 במרץ 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק. כבר הבעתי דעה מספר פעמים בעד דרישת השהיה בכתיבת ערכים אקטואליים. אני לא יודע מהן האפשרויות הטכניות להוספת סעיף תוך כדי ההצבעה, אבל אפשר לקדם את זה כהצעה נפרדת. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 13:36, 26 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. היה מספיק זמן ומספיק פורומים לדון בכללים, אלה הכללים שהתגבשו וכרגע נוסחם לא צריך להיות פתוח לדיון. בתום ההצבעה אם תרצה להציע כללים נוספים, תוכל להציעם בכפוף לנהלים. אמירושיחה 13:39, 26 במרץ 2020 (IST)
לדעתי, עצם עצם ההישג של הבאת הצבעה מורכבת כזו לפרמלנט וסימון של קו כלשהו על ידי הקהילה, חשובה מהצורך ליצור קווים מנחים מושלמים. אישית אשמח אם בעתיד יריצו לקווים המנחים הללו "מקצה שיפורים", אבל עד שזה יקרה טוב שיהיה לנו את אלו שייקבעו בהצבעה זו. איש השום (Theshumai) - שיחה 14:42, 26 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. אם סינגל טרי יעמוד באחד הקריטריונים המספקים, יש לו חשיבות אנציקלופדית. מיה - שיחה 14:48, 26 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד אין זמן קבוע בו שיר בהכרח בעל חשיבות: יכול להיות שיענה על קריטריון מסוים לחשיבות לפני זמן נתון, ולפעמים אחרי. רק שיענה על המדיניות שמוצעת פה- זה מספיק.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:22, 26 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. אני ממש זוכר כדוגמה את "ורטיגו" של U2 שהיה להיט עוד בכלל לפני שיצא! אפל אפילו קנו אותו לפרסומת נון-סטופ שלהם. בורה בורה - שיחה 19:10, 26 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד שבט אחים ואחיות היה ראוי לערך יום לאחר יציאתו Nirvadel - שיחה 12:17, 27 במרץ 2020 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק יש שירים שמקבלים חשיבות אפילו לפני יציאתם (שנוצר עליהם המון הייפ בניו מדיה, הודלפו ועוררו מהומה... וכו') YairMelamedשיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

נוסח ההצעה

די בהתקיימות אחד מהתנאים הבאים בכדי שניתן יהיה להגדיר פזמון/סינגל ככזה שניתן לכתוב עליו ערך:

1. הוענק לו, על ידי איגוד או חברה בעלי חשיבות אנציקלופדית, לפחות אחד מתארי המכירות הבאים: כסף, זהב, פלטינה או יהלום.
2. זכה בפרס בעל חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה פרס אקו"ם, פרסי MTV.
3. דורג במצעד פזמונים בעל חשיבות אנציקלופדית או שפורסם על ידי גוף בעל חשיבות אנציקלופדית, לפי אחד מהתנאים הבאים:
3.א. במצעד פזמונים שבועי, לפחות במקום ה-X, לדוגמה המצעד הרשמי של גלגלצ ובילבורד הוט 100.
3.ב. במצעד פזמונים שנתי, לפחות במקום ה-X, לדוגמה מצעד הפזמונים הבינלאומי השנתי.
4. השתתף בתחרות בינלאומית בעלת חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה אירוויזיון.
5. הוא שיר נושא של סרט קולנוע או סדרת טלוויזיה בעלי חשיבות אנציקלופדית.
6. בוצעו בהשראתו סך מצטבר של לפחות X גרסאות כיסוי, עיבודים מוזיקליים או יצירות נוספות, על ידי אמנים בעלי חשיבות אנציקלופדית.
7. צבר סך מצטבר של לפחות X צפיות בפלטפורמת שיתוף וידאו בעלת חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה יוטיוב.
8. צבר סך מצטבר של לפחות X השמעות בפלטפורמת הזרמת מדיה בעלת חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה ספוטיפיי.
9. הוא בעל חשיבות תרבותית או מוזיקאית – על כך צריך להעיד מקור מגוף תקשורת בעל חשיבות אנציקלופדית, שאינו יח"צני ובהיקף של מעל מספר פסקאות. לעניין זה, סיקור, ביקורת, פרשנות, כתבה, וכיוצא בזה - כל אחד מאלה ייחשב כהוכחה לחשיבות תרבותית או מוזיקאית.[1]

שיטת ההצבעה וההכרעה

 • ההצבעה תתבצע ביחס לכל סעיף בנפרד.
 • סעיף 1 - הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.
 • סעיף 2 - הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.
 • סעיף 3 -
  • סעיף 3.א. - מהו הדירוג הנמוך ביותר במצעד פזמונים שבועי המספיק להבטיח חשיבות. מ-0 (אף דירוג לא יספיק כדי להבטיח חשיבות) ל-"אינסוף" (כל דירוג שהוא מספיק). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "0" פירושו שאף דירוג במצעד פזמונים אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה; ואם החציון הוא "אינסוף" פירושו שכל דירוג יספיק כדי להבטיח חשיבות).
  • סעיף 3.ב. -מהו הדירוג הנמוך ביותר במצעד פזמונים שנתי המספיק להבטיח חשיבות. מ-0 (אף דירוג לא יספיק כדי להבטיח חשיבות) ל-"אינסוף" (כל דירוג שהוא מספיק). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "0" פירושו שאף דירוג במצעד פזמונים אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה; ואם החציון הוא "אינסוף" פירושו שכל דירוג יספיק כדי להבטיח חשיבות).
 • סעיף 4 - הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.
 • סעיף 5 - הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.
 • סעיף 6 - מהו מספר גרסאות הכיסוי הקטן ביותר המספיק להבטיח חשיבות. מ-1 (די בגרסה אחת) ל-"אינסוף" (אף מספר אינו מספיק כדי להבטיח חשיבות). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "אינסוף" פירושו שאף מספר גרסאות כיסוי אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה).
 • סעיף 7 - מהו מספר הצפיות הקטן ביותר המספיק להבטיח חשיבות. מ-1 (די בצפייה אחת) ל-"אינסוף" (אף מספר אינו מספיק כדי להבטיח חשיבות). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "אינסוף" פירושו שאף מספר צפיות אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה).
 • סעיף 8 - מהו מספר ההשמעות הקטן ביותר המספיק להבטיח חשיבות. מ-1 (די בהשמעה אחת) ל-"אינסוף" (אף מספר אינו מספיק כדי להבטיח חשיבות). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "אינסוף" פירושו שאף מספר השמעות אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה).
 • סעיף 9 - הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.

הצבעה

 • תאריך תחילת ההצבעה: 19:55, 25 במרץ 2020 (IST)
 • תאריך סיום ההצבעה: 20:54, 1 באפריל 2020 (IDT)

רק משתמש רשום בעל 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (עריכות דפי שיחה, שיחות תמונות, שיחות קטגוריות, שיחות תבניות, דפי מדיניות וכדומה – אינן נספרות) ו־30 ימים של פעילות הוא בעל זכות הצבעה. כל קול שווה למשנהו, אלא אם כן ברור שמדובר בבובת קש או טרול. על מנת שההחלטה תהיה מחייבת, חייבים להצביע בה לפחות 9 ויקיפדים. היות שאין מדובר בשינוי מדיניות קיימת שהתקבלה בפרלמנט, נדרש רוב של למעלה מ-50% כדי לאשר כל סעיף.

סעיף 1- תוארי מכירות

1. הוענק לו, על ידי איגוד או חברה בעלי חשיבות אנציקלופדית, לפחות אחד מתארי המכירות הבאים: כסף, זהב, פלטינה או יהלום.

הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.

בעד

 1. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:05, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. בורה בורה - שיחה 20:21, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. Hello513 - שיחה 20:24, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:29, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. דוריאןDGW – Talk 20:40, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:42, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. עומר20 - שיחה 20:50, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. ברור. תומר - שיחה 20:51, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 20:58, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. דוד א. - שיחה 21:02, 25 במרץ 2020 (IST)
 13. אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. Dovno - שיחה 21:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. רון18 - שיחה 21:35, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 17. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 18. אמיר מלכי-אור - שיחה 22:01, 25 במרץ 2020 (IST)
 19. Liad Malone - שיחה 22:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 20. Euro know - שיחה 23:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 21. Mbkv717שיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 23:33, 25 במרץ 2020 (IST)
 22. Bear - שיחה 01:32, 26 במרץ 2020 (IST)
 23. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:47, 26 במרץ 2020 (IST)
 24. המלך הכחולשלח לי הודעה! 09:27, 26 במרץ 2020 (IST)
 25. איש השום (Theshumai) - שיחה 10:25, 26 במרץ 2020 (IST)
 26. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:48, 26 במרץ 2020 (IST)
 27. חיים 7שיחה • 11:51, 26 במרץ 2020 (IST)
 28. אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:00, 26 במרץ 2020 (IST)
 29. איתמראשפר - שיחה 12:38, 26 במרץ 2020 (IST)
 30. נעם דובב - שיחה 12:51, 26 במרץ 2020 (IST)
 31. Ldorfmanשיחה 04:29, 27 במרץ 2020 (IDT)
 32. מו סיזלאקהטברנה 06:29, 27 במרץ 2020 (IDT)
 33. YairMelamedשיחה 17:16, 27 במרץ 2020 (IDT)
 34. ויקי4800 - שיחה 17:26, 27 במרץ 2020 (IDT)
 35. 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:42, 27 במרץ 2020 (IDT)
 36. בר 👻 שיחה 18:28, 27 במרץ 2020 (IDT)
 37. Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)

נגד

 1. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. מיה - שיחה 21:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. בברכה, גיברס - שיחה 06:50, 26 במרץ 2020 (IST)
 4. הצלחה מסחרית, כשלעצמה, אינה מקנה חשיבות אנציקלופדית. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

סעיף 2 - זכייה בפרס

2. זכה בפרס בעל חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה פרס אקו"ם, פרסי MTV.

הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.

בעד

 1. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. בורה בורה - שיחה 20:22, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. Hello513 - שיחה 20:25, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:29, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. דוריאןDGW – Talk 20:40, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. תומר - שיחה 20:51, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. עומר20 - שיחה 20:51, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 20:58, 25 במרץ 2020 (IST)
 13. דוד א. - שיחה 21:03, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. מיה - שיחה 21:05, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. Dovno - שיחה 21:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 17. עומר20 - שיחה 21:33, 25 במרץ 2020 (IST)
 18. רון18 - שיחה 21:35, 25 במרץ 2020 (IST)
 19. Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 20. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 21. אמיר מלכי-אור - שיחה 22:02, 25 במרץ 2020 (IST)
 22. Liad Malone - שיחה 22:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 23. Euro know - שיחה 23:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 24. Mbkv717שיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 23:34, 25 במרץ 2020 (IST)
 25. Bear - שיחה 01:33, 26 במרץ 2020 (IST)
 26. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:47, 26 במרץ 2020 (IST)
 27. המלך הכחולשלח לי הודעה! 09:27, 26 במרץ 2020 (IST)
 28. איש השום (Theshumai) - שיחה 10:26, 26 במרץ 2020 (IST)
 29. חיים 7שיחה • 11:52, 26 במרץ 2020 (IST)
 30. אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:01, 26 במרץ 2020 (IST)
 31. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:32, 26 במרץ 2020 (IST)
 32. איתמראשפר - שיחה 12:39, 26 במרץ 2020 (IST)
 33. נעם דובב - שיחה 12:51, 26 במרץ 2020 (IST)
 34. Ldorfmanשיחה 04:30, 27 במרץ 2020 (IDT)
 35. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 36. YairMelamedשיחה 17:17, 27 במרץ 2020 (IDT)
 37. ויקי4800 - שיחה 17:27, 27 במרץ 2020 (IDT)
 38. בר 👻 שיחה 18:29, 27 במרץ 2020 (IDT)
 39. Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)

נגד

 1. אפשר לאזכר בערך על הפרס. עוזי ו. (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

סעיף 3.א - מצעד פזמונים שבועי

3. דורג במצעד פזמונים בעל חשיבות אנציקלופדית או שפורסם על ידי גוף בעל חשיבות אנציקלופדית, לפי אחד מהתנאים הבאים:
3.א. במצעד פזמונים שבועי, לפחות במקום ה-X, לדוגמה המצעד הרשמי של גלגלצ ובילבורד הוט 100.

מהו הדירוג הנמוך ביותר במצעד פזמונים שבועי המספיק להבטיח חשיבות. מ-0 (אף דירוג לא יספיק כדי להבטיח חשיבות) ל-"אינסוף" (כל דירוג שהוא מספיק). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "0" פירושו שאף דירוג במצעד פזמונים אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה; ואם החציון הוא "אינסוף" פירושו שכל דירוג יספיק כדי להבטיח חשיבות).

הצבעה (דירוג במצעד - 0 עד "אינסוף")

 1. 0. חסר חשיבות כשלעצמו. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 2. 0 מיה - שיחה 21:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. 0. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. 0. בברכה, גיברס - שיחה 06:57, 26 במרץ 2020 (IST)
 5. 0 • חיים 7שיחה • 11:53, 26 במרץ 2020 (IST)
 6. 0 Ldorfmanשיחה 04:31, 27 במרץ 2020 (IDT)
 7. 0 Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)
 8. 3. אמיר מלכי-אור - שיחה 22:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. 5. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. 5 נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:44, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. 5. אכן, מקום 100 בבילבורד יותר חשוב מראשון בגלגל"צ, אבל אני מניח במקרים אלו יהיו סקירות נרחבות של הסינגל שיבהירו חשיבות מכיוון אחר. Dovno - שיחה 21:13, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. 5. בול כמו דובנו. איש השום (Theshumai) - שיחה 10:27, 26 במרץ 2020 (IST)
 13. 5. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. 5 בריאן - שיחה 09:23, 26 במרץ 2020 (IST)
 15. 7 david7031שיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 21:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. 10. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 17. 10.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 20:59, 25 במרץ 2020 (IST)
 18. 10 דוד א. - שיחה 21:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 19. 10 המלך הכחולשלח לי הודעה! 10:34, 26 במרץ 2020 (IST)
 20. 10 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:33, 26 במרץ 2020 (IST)
 21. 10 אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:02, 26 במרץ 2020 (IST)
 22. 10 איתמראשפר - שיחה 12:42, 26 במרץ 2020 (IST)
 23. 20. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 24. 50 (בתכל׳ס הייתי רוצה 100 לבילבורד, 50 למצעד העברי). תומר - שיחה 20:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 25. 100 מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 26. 100 הדרוג הזה קצת הזוי. מקום 100 בבילבורד הוט 100 שווה הרבה יותר ממקום ראשון של המצעד הרשמי של גלגלצ. בורה בורה - שיחה 20:22, 25 במרץ 2020 (IST)
 27. 100. Hello513 - שיחה 20:26, 25 במרץ 2020 (IST)
 28. 100 - כפי שנאמר מעלי. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:30, 25 במרץ 2020 (IST)
 29. 100. דוריאןDGW – Talk 20:41, 25 במרץ 2020 (IST)
 30. 100 אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 31. 100 רון18 - שיחה 21:35, 25 במרץ 2020 (IST)
 32. 100 Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 33. 100 Liad Malone - שיחה 22:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 34. 100 Euro know - שיחה 23:05, 25 במרץ 2020 (IST)
 35. 100 Bear - שיחה 01:34, 26 במרץ 2020 (IST)
 36. 100 התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:49, 26 במרץ 2020 (IST)
 37. 100 נעם דובב - שיחה 12:53, 26 במרץ 2020 (IST)
 38. 100 Nirvadel - שיחה 12:19, 27 במרץ 2020 (IDT)
 39. 100 YairMelamedשיחה 17:18, 27 במרץ 2020 (IDT)
 40. 100 ויקי4800 - שיחה 17:28, 27 במרץ 2020 (IDT)
 41. אינסוף. מהמקום האחרון בדירוג של מצעד פזמונים כלשהו גם אם זה לא מצעד רשמי של מדינה (נגיד בארהב המצעד הרשמי זה בילבורד הוט 100 אבל יש לבילבורד עוד הרבה מצעדים שגם בהם השיר יכול להיות מדורג ולכן זה גם נחשב) עומר20 - שיחה 21:22, 25 במרץ 2020 (IST)

סעיף 3.ב - מצעד פזמונים שנתי

3. דורג במצעד פזמונים בעל חשיבות אנציקלופדית או שפורסם על ידי גוף בעל חשיבות אנציקלופדית, לפי אחד מהתנאים הבאים:
3.ב. במצעד פזמונים שנתי, לפחות במקום ה-X, לדוגמה מצעד הפזמונים הבינלאומי השנתי.

מהו הדירוג הנמוך ביותר במצעד פזמונים שנתי המספיק להבטיח חשיבות. מ-0 (אף דירוג לא יספיק כדי להבטיח חשיבות) ל-"אינסוף" (כל דירוג שהוא מספיק). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "0" פירושו שאף דירוג במצעד פזמונים אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה; ואם החציון הוא "אינסוף" פירושו שכל דירוג יספיק כדי להבטיח חשיבות).

הצבעה (דירוג במצעד - 0 עד "אינסוף")

 1. 0. חסר חשיבות כשלעצמו. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 2. 0 מיה - שיחה 18:48, 27 במרץ 2020 (IDT)
 3. 3 Ldorfmanשיחה 04:32, 27 במרץ 2020 (IDT)
 4. 5. בברכה, גיברס - שיחה 06:54, 26 במרץ 2020 (IST)
 5. 5 • חיים 7שיחה • 11:53, 26 במרץ 2020 (IST)
 6. 10 בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. 10.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. 10. אמיר מלכי-אור - שיחה 22:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. 10 המלך הכחולשלח לי הודעה! 10:34, 26 במרץ 2020 (IST)
 10. 20. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. 20. Dovno - שיחה 21:14, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. 20. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 13. 25. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. 25 נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:45, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. 33 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:34, 26 במרץ 2020 (IST)
 16. 40 Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)
 17. 50 david7031שיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 21:05, 25 במרץ 2020 (IST)
 18. 50 בריאן - שיחה 09:23, 26 במרץ 2020 (IST)
 19. 50 אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:03, 26 במרץ 2020 (IST)
 20. 100. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 21. 100 Nirvadel - שיחה 20:18, 25 במרץ 2020 (IST)
 22. 100. דוריאןDGW – Talk 20:42, 25 במרץ 2020 (IST)
 23. 100. תומר - שיחה 20:50, 25 במרץ 2020 (IST)
 24. 100 דוד א. - שיחה 21:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 25. 100 איש השום (Theshumai) - שיחה 10:28, 26 במרץ 2020 (IST)
 26. 100 איתמראשפר - שיחה 12:43, 26 במרץ 2020 (IST)
 27. 100 נעם דובב - שיחה 12:54, 26 במרץ 2020 (IST)
 28. 500. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:30, 25 במרץ 2020 (IST)
 29. 500 הדרוג הזה קצת הזוי. מקום 500 במצעד השנתי של בילבורד הוט 100 (אם יש כזה) שווה הרבה יותר ממקום ראשון של המצעד הרשמי של גלגלצ. בורה בורה - שיחה 20:22, 25 במרץ 2020 (IST)
 30. 500. Hello513 - שיחה 20:25, 25 במרץ 2020 (IST)
 31. 500 אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 32. 500 רון18 - שיחה 21:36, 25 במרץ 2020 (IST)
 33. 500 Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 34. 500 Liad Malone - שיחה 22:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 35. 500 Euro know - שיחה 23:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 36. 500 Bear - שיחה 01:35, 26 במרץ 2020 (IST)
 37. 500 התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:49, 26 במרץ 2020 (IST)
 38. הדירוג הנמוך ביותר, כל כניסה למצעד שנתי הוא כבוד בפניי עצמו ללא קשר למיקום עומר20 - שיחה 21:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 39. הדירוג הנמוך ביותר. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 40. הדירוג הנמוך ביותר. YairMelamedשיחה 17:18, 27 במרץ 2020 (IDT)
 41. הדירוג הנמוך ביותר ויקי4800 - שיחה 17:28, 27 במרץ 2020 (IDT)

סעיף 4 - תחרות

4. השתתף בתחרות בינלאומית בעלת חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה אירוויזיון.

הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.

בעד

 1. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. Hello513 - שיחה 20:27, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:30, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. בורה בורה - שיחה 20:37, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. דוריאןDGW – Talk 20:42, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. Nirvadel - שיחה 20:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. דוד א. - שיחה 21:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. מיה - שיחה 21:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. עומר20 - שיחה 21:24, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 13. Euro know - שיחה 23:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:50, 26 במרץ 2020 (IST)
 15. Ovedcשיחה 07:58, 26 במרץ 2020 (IST)
 16. המלך הכחולשלח לי הודעה! 10:49, 26 במרץ 2020 (IST)
 17. גם אם שיר קיבל ניקוד נמוך באירוויזיון, הוא עבר לפני תהליך של בחירה כמו הכוכב הבא לאירוויזיון וכל שיר מן הסתם מוכר יחסית במדינה שלו טרם התחרות אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:07, 26 במרץ 2020 (IST)
  זה לא תמיד נכון. במשך כמה שנים בעשור הקודם ועדה טכנית בחרה את השיר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:37, 26 במרץ 2020 (IST)
 18. הייתי מתנגד אבל לאור חוסר חלופה לשירים בתחרויות מובילות זה נראה לי הרע במיעוטו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:37, 26 במרץ 2020 (IST)
 19. אם שיר השתתף בכל מופע שיש לו חשיבות אנציקלופדית אז יש לו חשיבות אנציקלופדית. איתמראשפר - שיחה 12:45, 26 במרץ 2020 (IST)
 20. YairMelamedשיחה 17:19, 27 במרץ 2020 (IDT)
 21. ויקי4800 - שיחה 17:29, 27 במרץ 2020 (IDT)
 22. Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)

נגד

 1. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. מקום נמוך באירווזיון לא מספיק בעיניי. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:45, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. אירוויזיון בהחלט מספיק מבחינתי, אבל מה לגבי תחרות הערבזיון או אירוויזיון הילדים? לצערי, הסעיף צריך להיות מנוסח אחרת, כנראה להתיר רק את שירי האירוויזיון עצמו. תומר - שיחה 20:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. זה ששיר השתתף בתחרות לא מספיק (שכן לפעמים השיר נזנח אחרי התחרות) ועלול אף, במקרים מסוימים, לגרום ליצירת ערכים מגוחכים באורכם ובתוכנם הדל שלא ראויים להישאר בוויקיפדיה. ראו לדוגמה Grow (שיר של ז'אנגו מקרוי), Release Me, Bigger than Us. כמו תומר אני גם לא הבנתי מה הכוונה בתחרויות אחרות, מניח שמדובר בקונספט דומה לזה של האירוויזיון. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:05, 25 במרץ 2020 (IST)
  הם בכל מקרה יעברו את המדיניות החדשה (גם אם הסעיף הזה יתבטל) בגלל סעיפים אחרים. Euro know - שיחה 11:42, 27 במרץ 2020 (IDT)
 5. Dovno - שיחה 21:16, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. כמו שאמרו לפניי, הייתי מגדיר קצת יותר טוב "תחרות בעלת חשיבות אנציקלופדית". וגם, שיר שזכה במקום האחרון באירוויזיון זה לא תנאי מספק (כשלעצמו) לדעתי לערך בוויקיפדיה. רון18 - שיחה 21:37, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. אמירושיחה 06:42, 26 במרץ 2020 (IST)
 9. בברכה, גיברס - שיחה 06:58, 26 במרץ 2020 (IST)
 10. יש שירים שהיו אמורים להגיע לאירוויזיון ולא נשכחו. ההשתתפות לא בהכרח נותנת חותמת איכות כל שיר לגופו ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 07:37, 26 במרץ 2020 (IST)
 11. בריאן - שיחה 09:24, 26 במרץ 2020 (IST)
 12. תכלס בניסוח הנוכחי הסעיף פרוץ מדי. איש השום (Theshumai) - שיחה 10:30, 26 במרץ 2020 (IST)
 13. חיים 7שיחה • 11:54, 26 במרץ 2020 (IST)
 14. --כ.אלון - שיחה 19:39, 26 במרץ 2020 (IST)
 15. Ldorfmanשיחה 04:32, 27 במרץ 2020 (IDT)
 16. דרושה הבהרה טובה יותר ל"תחרות בעלת חשיבות אנציקלופדית", כי כל שיר אירוויזיון למשל כן זכאי בעיניי לערך. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 17. במקרים מיוחדים אפשר לאזכר בערך על התחרות. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

סעיף 5 - שיר נושא

5. הוא שיר נושא של סרט קולנוע או סדרת טלוויזיה בעלי חשיבות אנציקלופדית.

הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.

בעד

 1. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. Nirvadel - שיחה 20:18, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. Hello513 - שיחה 20:27, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:31, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. בורה בורה - שיחה 20:38, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. דוריאןDGW – Talk 20:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. מיה - שיחה 21:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. עומר20 - שיחה 21:25, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. רון18 - שיחה 21:39, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 13. Liad Malone - שיחה 22:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. Euro know - שיחה 23:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:50, 26 במרץ 2020 (IST)
 16. Ovedcשיחה 07:59, 26 במרץ 2020 (IST)
 17. המלך הכחולשלח לי הודעה! 10:50, 26 במרץ 2020 (IST)
 18. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:38, 26 במרץ 2020 (IST)
 19. לשיר נושא של סרט שיש לו חשיבות אנציקלופדית - יש חשיבות אנציקלופדית. אין שום בעיה עם ערכים קטנים. איתמראשפר - שיחה 12:48, 26 במרץ 2020 (IST)
 20. ויקי4800 - שיחה 17:29, 27 במרץ 2020 (IDT)
 21. 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:45, 27 במרץ 2020 (IDT)
 22. Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)

נגד

 1. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:10, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. לא מספיק כשלעצמו. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:46, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. דוד א. - שיחה 21:05, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. עצם השימוש בסרט לא מספיק. אם לשיר בפני עצמו תהיה השפעה תרבותית יהיו מקורות נוספים שיבהירו זאת. Dovno - שיחה 21:17, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 21:55, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. אמיר מלכי-אור - שיחה 22:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. כמו Dovno.‏ Mbkv717שיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 23:36, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. בברכה, גיברס - שיחה 07:51, 26 במרץ 2020 (IST)
 11. חיים 7שיחה • 11:54, 26 במרץ 2020 (IST)
 12. Ldorfmanשיחה 04:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 13. אפילו Symbol oppose vote.svg נגד חזק. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 14. משנה את ההצבעה אופק כחול - ביבר הזכוכית 16:32, 27 במרץ 2020 (IDT) לרוב לא, אבל אם מדובר בתוכנית אייקונית אז כן. אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:09, 26 במרץ 2020 (IST)
  BlueHorizon, אני אישית נמנעתי בסעיף זה, רק שימי לב שעל פי הנימוק שלך קצת הצבעת הפוך - כי תוכנית בולטת במיוחד אפשר להחריג בדיון חשיבות, אבל עצם הרף הזה מכשיר מראש גם התכניות הזניחות ביותר. איש השום (Theshumai) - שיחה 14:45, 26 במרץ 2020 (IST)
  צודק אופק כחול - ביבר הזכוכית 16:28, 27 במרץ 2020 (IDT)
 15. לא כי אין להם חשיבות. אלא כי כולם עונים לקריטריונים האחרים. YairMelamedשיחה 17:20, 27 במרץ 2020 (IDT)
  אל תפעלו על סמך הנחה שקריטריון מסוים יעבור. אם אכן יעבור - עוד סינגלים יעמדו ביותר מקריטריון אחד, אבל אם תטעו - תצאו קירחים מכאן ומכאן. מיה - שיחה 18:24, 27 במרץ 2020 (IDT)
 16. אם חשוב, יוזכר בערך על היצירה הראשית (אם זו חשובה בכלל). עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

סעיף 6 - גרסאות כיסוי

6. בוצעו בהשראתו סך מצטבר של לפחות X גרסאות כיסוי, עיבודים מוזיקליים או יצירות נוספות, על ידי אמנים בעלי חשיבות אנציקלופדית.

מהו מספר גרסאות הכיסוי הקטן ביותר המספיק להבטיח חשיבות. מ-1 (די בגרסה אחת) ל-"אינסוף" (אף מספר אינו מספיק כדי להבטיח חשיבות). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "אינסוף" פירושו שאף מספר גרסאות כיסוי אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה).

הצבעה (כמות גרסאות - 1 עד "אינסוף")

 1. 1. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:31, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. 1 בורה בורה - שיחה 20:39, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. 1. Hello513 - שיחה 20:27, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. 1. דוריאןDGW – Talk 20:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. 1 Nirvadel - שיחה 20:53, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. 1 Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. 1.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. 1 עומר20 - שיחה 21:26, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. 1 (+מחאה קטנה על השימוש במונח "אנציקלופדי" לתאר כל דבר בוויקיפדיה. המונח עצמו גרם ליותר מדי מריבות כדי להיות הגדרה למשהו בלי לחדד אותו קצת יותר) רון18 - שיחה 21:40, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. 1 Euro know - שיחה 23:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. 1 התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:52, 26 במרץ 2020 (IST)
 12. 1המלך הכחולשלח לי הודעה! 10:51, 26 במרץ 2020 (IST)
 13. 1 סעיף בעייתי, יש קלאסיקות שמעטים מעיזים לגעת בהן (אם בכלל, ראו ערך רפסודיה בוהמית) איתמראשפר - שיחה 12:57, 26 במרץ 2020 (IST)
  איתמראשפר, גם בלי לבדוק הייתי *בטוח* שרפסודיה בוהמית עובר את הסעיף הזה (הכרתי אישית גרסה אחת, מעולה, שעשו לו אומנים אנציקלופדים, והם החבובות). לקח לי 10 שניות למצוא גם גרסה שעשו לו פאניק! אט דה דיסקו. הרבה שירים "משפיעים" נכנסים מהסעיף הזה. איש השום (Theshumai) - שיחה 21:46, 26 במרץ 2020 (IST)
 14. 1 YairMelamedשיחה 17:20, 27 במרץ 2020 (IDT)
 15. 2 (סעיף קריטי בעיניי, אחרת יקשה לקבל ערכים על שירים נוסטלגיים, שירי ילדים ושירים עממיים - ראו כאן). תומר - שיחה 20:42, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. 2 אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 21:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 17. 2 איש השום (Theshumai) - שיחה 10:32, 26 במרץ 2020 (IST)
 18. 2 Liad Malone - שיחה 12:59, 26 במרץ 2020 (IST)
 19. 2 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:46, 27 במרץ 2020 (IDT)
 20. 2 Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)
 21. 3. קריטריון מעניין, אהבתי. אמנם ייתכנו גירסאות נידחות, למשל חובבנים ביוטיוב. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 21:03, 25 במרץ 2020 (IST)
  נרו יאיר, רק אמנים בעלי חשיבות אנציקלופדית נחשבים, כפי שכתוב שם. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:52, 26 במרץ 2020 (IST)
  צודק, ואני מקטין את המספר בהתאם מ-5 ל-3. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 12:56, 26 במרץ 2020 (IST)
 22. 5. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 23. 5. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 24. 5.david7031שיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 21:07, 25 במרץ 2020 (IST)
 25. 7 • חיים 7שיחה • 11:55, 26 במרץ 2020 (IST)
 26. 10 אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:10, 26 במרץ 2020 (IST)
 27. 47. בברכה, גיברס - שיחה 07:52, 26 במרץ 2020 (IST)
 28. 7,777 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:39, 26 במרץ 2020 (IST)
 29. אינסוף. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 30. אינסוף. דוד א. - שיחה 21:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 31. אינסוף מיה - שיחה 21:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 32. אינסוף. Dovno - שיחה 21:18, 25 במרץ 2020 (IST)
 33. אינסוף. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 34. אינסוף בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 21:55, 25 במרץ 2020 (IST)
 35. אינסוף אמיר מלכי-אור - שיחה 22:08, 25 במרץ 2020 (IST)
 36. אינסוף Ldorfmanשיחה 04:35, 27 במרץ 2020 (IDT)
 37. אינסוף מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 38. אינסוף ויקי4800 - שיחה 17:30, 27 במרץ 2020 (IDT)
 39. אינסוף. קריטריון סרק. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

סעיף 7 - צפיות בפלטפורמת שיתוף וידאו

7. צבר סך מצטבר של לפחות X צפיות בפלטפורמת שיתוף וידאו בעלת חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה יוטיוב.

מהו מספר הצפיות הקטן ביותר המספיק להבטיח חשיבות. מ-1 (די בצפייה אחת) ל-"אינסוף" (אף מספר אינו מספיק כדי להבטיח חשיבות). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "אינסוף" פירושו שאף מספר צפיות אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה).

הצבעה (כמות צפיות- 1 עד "אינסוף")

 1. 1. בשביל האיזון ההפוך. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:53, 26 במרץ 2020 (IST)
  זה חציון, לא ממוצע. אתה משפיע בדיוק באותה מידה אם תכתוב את דעתך האמיתית. נרו יאירשיחה • ב' בניסן ה'תש"ף • 17:23, 27 במרץ 2020 (IDT)
 2. 100,000 (בתנאי שמדובר בשיר של אמן אמריקאי/בריטי/אוסטרלי, אצל שאר האמנים אפשר להסתפק אפילו בפחות. למשל ישראל מדינה קטנה ולכן קשה יותר להגיע למספרים שכאלה במיוחד לשירים בעברית.) עומר20 - שיחה 21:27, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. 250,000 רון18 - שיחה 21:41, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. 500,000 לישראל וקזחסטאן זה הרבה, לארצות הברית זה כלום. בורה בורה - שיחה 20:42, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. 500,000. Hello513 - שיחה 20:34, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. 500,000 דוריאןDGW – Talk 20:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. 500,000 --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:52, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. 500,000 King G.A - נא הקלד לשיחה 20:34, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. 500,000 Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. 500,000 Euro know - שיחה 23:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. 500,000 ויקי4800 - שיחה 17:30, 27 במרץ 2020 (IDT)
 12. 500,000 YairMelamedשיחה 17:24, 27 במרץ 2020 (IDT)
 13. 700,000 Nirvadel - שיחה 20:19, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. 1,000,000. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:15, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. 1,000,000. דוד א. - שיחה 21:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. 1,000,000.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:11, 25 במרץ 2020 (IST)
 17. 1,000,000 Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)
 18. מיליון. המלך הכחולשלח לי הודעה! 10:59, 26 במרץ 2020 (IST)
 19. 2,000,000 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:48, 27 במרץ 2020 (IDT)
 20. 2,500,000. בר 👻 שיחה 19:07, 27 במרץ 2020 (IDT)
 21. 10,000,000. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 22. 50,000,000 - שימו לב שבחיפוש של כמה דקות בגוגל אפשר למצוא מי שמוכר גם 5 או 10 מיליון צפיות (חיפשתי בעצמי אתמול), כך שאלא אם מדובר במספר ממש עצום (שקצת מייתר את הסעיף), יש פה בעיה ואני מזמין עורכים לשקול מחדש את ההצבעה לסעיף הזה. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:16, 26 במרץ 2020 (IST)
  איש השום (Theshumai), ובכל זאת, לפי מה שכתוב בערך הסרטונים הישראלים הנצפים ביותר ביוטיוב, בשנת 2019 הסרטון הישראלי החמישי הכי נצפה ביוטיוב (שהועלה באותה שנה) הוא יאסו שהגיע ל-24 מיליון צפיות. כנראה שלא כל-כך קל או נגיש לקנות 10 מיליון צפיות.. אמירושיחה 13:13, 26 במרץ 2020 (IST)
  Amirosan, אין לי ספק שאם היה לי עוד מידע זה היה משפיע על ההצבעה שלי. בינתיים אני עוד מתלבט, אבל בגלל מספר בעיות של רף היוטיוב בשלב זה משאיר את בחירתי על 100M. איש השום (Theshumai) - שיחה 14:49, 26 במרץ 2020 (IST)
  טוב, אני ממש מתלבט. אחרי הצצה נוספת ברשימת הסרטונים הישראלים הנצפים אני מוריד מעט. איש השום (Theshumai) - שיחה 14:53, 26 במרץ 2020 (IST)
 23. 50,000,000 איש השום שכנע אותי, וגם הטענה הנכונה שהמספרים האלה ימשיכו ללוות אותנו עוד שנים, כשזה יהיה קל עוד יותר. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 21:04, 25 במרץ 2020 (IST)
 24. 99 מיליון, האמת שזה תלוי מדינה, אבל זה קריטריון בעייתי • חיים 7שיחה • 11:57, 26 במרץ 2020 (IST)
 25. 100,000,000. Dovno - שיחה 21:18, 25 במרץ 2020 (IST)
 26. 100,000,000. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 27. 100,000,000 - תכננתי להציב את הרף על 10 מיל' אבל אחרי שראיתי קליפ לאירוויזיון הרוסי עם 45 מיל' צפיות, אני מבין שזה תלוי מדינה וגם תלוי זמן. ברוסיה אין בעיה להגיע תוך חודש לעשרות מיליונים. בישראל הייתי שם את הגבול על מיליון לחודש, 10 מיליון לשנה. זה גם מאוד עניין של תוך כמה זמן הצפיות הושגו (חודש, שנה) וחשיבות זה עניין של לאורך זמן. אם אנחנו מדברים על סינגל, צריכה להיות השפעה מהותית יותר. i'm not your toy מתכתב עם metoo ופרט לזכייה במקום ראשון באירוויזיון, זו עיקר חשיבותו בעיניי. ומאידך "באסה סבבה" נעלם כמו שבא. סולדי זה שיר עונתי. הוא לא צפוי להותיר חותם כמו אבבא או שירים של גאנז. טאש סולטנה היא תופעה אחרת ובולטת בזכות עצמה, בלי מיליוני צפיות. לא לכל קליפ של קארדי בי יש אימפקט. אם לסכם, לדעתי צריך להשוות תפוזים לתפוזים ולא לשים את כל הז'אנרים באותה שורה. אני לא אוהב את התשובה "אינסוף". מספר השמעות רב מתאים לקטגורית פופ. אולי הסתמכות על מדור trending לאורך זמן תהיה יותר רלוונטית ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 10:46, 26 במרץ 2020 (IST)
 28. 250,000,000 אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:16, 26 במרץ 2020 (IST)
 29. אינסוף - סעיף בעייתי (בהתאם לבורה בורה), אפשר לדון בהמשך בסעיף המתאים את עצמו למדינת המקור. תומר - שיחה 20:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 30. אינסוף מיה - שיחה 21:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 31. אינסוף (סעיף בעייתי). בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 21:55, 25 במרץ 2020 (IST)
 32. אינסוף אמיר מלכי-אור - שיחה
 33. כדברי איש השום. בברכה, גיברס - שיחה 07:53, 26 במרץ 2020 (IST)
 34. אינסוף בריאן - שיחה 09:25, 26 במרץ 2020 (IST)
 35. אינסוף. זה צריך להיות קירטיון תלוי שפת שיר. למשל בערבית מספיק X באנגלית 100X וכדומה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:41, 26 במרץ 2020 (IST)
 36. אינסוף. המספרים האלה ממילא רק ילכו ויגדלו. איתמראשפר - שיחה 12:59, 26 במרץ 2020 (IST)
 37. אינסוף--כ.אלון - שיחה 19:42, 26 במרץ 2020 (IST)
 38. אינסוף Ldorfmanשיחה 04:36, 27 במרץ 2020 (IDT)
 39. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 40. אינסוף. חסר כל משמעות. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

סעיף 8 - השמעות בפלטפורמת הזרמת מדיה

8. צבר סך מצטבר של לפחות X השמעות בפלטפורמת הזרמת מדיה בעלת חשיבות אנציקלופדית, לדוגמה ספוטיפיי.

מהו מספר ההשמעות הקטן ביותר המספיק להבטיח חשיבות. מ-1 (די בהשמעה אחת) ל-"אינסוף" (אף מספר אינו מספיק כדי להבטיח חשיבות). ההכרעה תהיה לפי חציון (אם החציון הוא "אינסוף" פירושו שאף מספר השמעות אינו מספיק, והסעיף לא יופיע ברשימה).

הצבעה (כמות צפיות- 1 עד "אינסוף")

 1. 50,000 התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:54, 26 במרץ 2020 (IST)
 2. 100,000 לישראל וקזחסטאן זה הרבה, לארצות הברית זה כלום. בורה בורה - שיחה 20:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. 100,000 דוריאןDGW – Talk 20:50, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. 100,000. Hello513 - שיחה 20:28, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. 100,000. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:32, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. 100,000 Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. 100,000 לאמן אמריקאי/בריטי/אוסטרלי בלבד. שאר האמנים אפשר להסתפק אפילו בפחו. תלוי בארץ המוצא של האמן ובשפת השיר. עומר20 - שיחה 21:31, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. 100,000 רון18 - שיחה 21:41, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. 100,000 Euro know - שיחה 23:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. 100,000 YairMelamedשיחה 17:23, 27 במרץ 2020 (IDT)
 11. 150,000 Nirvadel - שיחה 14:28, 27 במרץ 2020 (IDT)
 12. 200,000 ויקי4800 - שיחה 17:31, 27 במרץ 2020 (IDT)
 13. 300,000 --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:46, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. 500,000. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:18, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. 1,000,000 דוד א. - שיחה 21:06, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. 1,000,000 Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)
 17. 1,000,000.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 18. 2,500,000. בר 👻 שיחה 18:27, 27 במרץ 2020 (IDT)
 19. 2,500,000. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 20. 5,000,000 - שימו לב שבחיפוש של כמה דקות בגוגל אפשר למצוא מי שמוכר 2-1 מיליון האזנות (חיפשתי בעצמי אתמול, יכול להיות שיש גם יותר אבל התקשתי למצוא). אני מזמין עורכים לשקול מחדש את ההצבעה לסעיף הזה בהתאם לנתונים - בחרתי במספר גבוה שיצריך כמות רצינית שלא קל להגיע אליה גם עם רכישת השמעות. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:18, 26 במרץ 2020 (IST)
  משתמש:Theshumai, בספוטיפיי?! נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 12:58, 26 במרץ 2020 (IST)
  נרו יאיר, כן. מוזמן לעיין בלינקים בחיפוש גוגל ל"buy spotify plays". איש השום (Theshumai) - שיחה 13:02, 26 במרץ 2020 (IST)
 21. 5,000,000. איש השום שכנע, הם מוכרים שתי מיליון צפיות לסרטון שאין לו כמעט כלום, תמורת סכום של $3500, שזה כלום בסכומים שמשקיעים בתעשיית המוזיקה. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 15:53, 26 במרץ 2020 (IST)
 22. 8,000,000 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:50, 27 במרץ 2020 (IDT)
 23. 10,000,000. Dovno - שיחה 21:22, 25 במרץ 2020 (IST)
 24. 10,000,000. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 25. אינסוף - סעיף בעייתי (בהתאם לבורה בורה), אפשר לדון בהמשך בסעיף המתאים את עצמו למדינת המקור. תומר - שיחה 20:44, 25 במרץ 2020 (IST)
 26. אינסוף מיה - שיחה 21:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 27. אינסוף. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 21:55, 25 במרץ 2020 (IST)
 28. אינסוף אמיר מלכי-אור - שיחה 22:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 29. אינסוף. בברכה, גיברס - שיחה 07:54, 26 במרץ 2020 (IST)
 30. אינסוף בריאן - שיחה 09:26, 26 במרץ 2020 (IST)
 31. אינסוף בריבוע • חיים 7שיחה • 11:58, 26 במרץ 2020 (IST)
 32. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:43, 26 במרץ 2020 (IST)
 33. אינסוף איתמראשפר - שיחה 13:01, 26 במרץ 2020 (IST)
 34. אינסוף--כ.אלון - שיחה 19:43, 26 במרץ 2020 (IST)
 35. אינסוף Ldorfmanשיחה 04:36, 27 במרץ 2020 (IDT)
 36. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 37. אינסוף. חסר כל משמעות. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)


סעיף 9 - חשיבות תרבותית ומוזיקאית

9. הוא בעל חשיבות תרבותית או מוזיקאית – על כך צריך להעיד מקור מגוף תקשורת בעל חשיבות אנציקלופדית, שאינו יח"צני ובהיקף של מעל מספר פסקאות. לעניין זה, סיקור, ביקורת, פרשנות, כתבה, וכיוצא בזה - כל אחד מאלה ייחשב כהוכחה לחשיבות תרבותית או מוזיקאית.[1]

הצבעת "בעד" (התנאי מספיק) או "נגד" (התנאי אינו מספיק ולכן לא יופיע ברשימה). ההכרעה תהיה לפי רוב רגיל.

בעד

 1. אמירושיחה 20:00, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. --דוד-- Cumputer guyשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 20:10, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:18, 25 במרץ 2020 (IST)
 4. Nirvadel - שיחה 20:19, 25 במרץ 2020 (IST)
 5. Hello513 - שיחה 20:28, 25 במרץ 2020 (IST)
 6. King G.A - נא הקלד לשיחה 20:33, 25 במרץ 2020 (IST)
 7. קריטי. תומר - שיחה 20:44, 25 במרץ 2020 (IST)
 8. בורה בורה - שיחה 20:45, 25 במרץ 2020 (IST)
 9. דוריאןDGW – Talk 20:51, 25 במרץ 2020 (IST)
 10. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 21:05, 25 במרץ 2020 (IST)
 11. david7031שיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 21:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 12. הייתי שמח אם הייתה אפשרות לבחור מספר (שכן יש צורך בשני מקורות לפחות), אבל זה יותר טוב מכלום..המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:20, 25 במרץ 2020 (IST)
 13. Dovno - שיחה 21:23, 25 במרץ 2020 (IST)
 14. עומר20 - שיחה 21:33, 25 במרץ 2020 (IST)
 15. רון18 - שיחה 21:41, 25 במרץ 2020 (IST)
 16. Gennesect - שיחה 21:43, 25 במרץ 2020 (IST)
 17. עמרישיחה 21:49, 25 במרץ 2020 (IST)
 18. Liad Malone - שיחה 22:47, 25 במרץ 2020 (IST)
 19. Euro know - שיחה 23:09, 25 במרץ 2020 (IST)
 20. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:55, 26 במרץ 2020 (IST)
 21. בעיקרון בעד, אבל השאלה היא מה נחשבת חותמת איכות. לפעמים rolling stone לא מעידים על כלום אלא רק על פופוליזם ויש לי עוד כמה דוגמאות. הייתי אומר שזה גם מאוד תלוי במי מסתכל, ובפרט ב"דור" או ה"תת תרבות" ממנה "פורץ" השיר. מצטרף למקיסט-ייתכן שהצורך בשני מקורות לפחות יחזק יותר את הגישה הזו ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 07:43, 26 במרץ 2020 (IST)
 22. איש השום (Theshumai) - שיחה 10:33, 26 במרץ 2020 (IST)
 23. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:44, 26 במרץ 2020 (IST)
 24. Ldorfmanשיחה 04:37, 27 במרץ 2020 (IDT)
 25. YairMelamedשיחה 17:23, 27 במרץ 2020 (IDT)
 26. בר 👻 שיחה 19:05, 27 במרץ 2020 (IDT)
 27. Lostam - שיחה 23:57, 27 במרץ 2020 (IDT)

נגד

 1. הדרישות מקלות ולא מעידות על חשיבות. חבל, זה הסעיף הכי חשוב. מיה - שיחה 21:12, 25 במרץ 2020 (IST)
 2. חבל שסעיף זה לא פורט יותר (מספר הביקורת; ופי הביקורות). אפשר גם היה לחלק בין מקור חיצוני שקובע חשיבות לביקורת סתם. אכן הסעיף החשוב ביותר פוספס. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 21:55, 25 במרץ 2020 (IST)
 3. ביקורת סתמית בעיתון או באתר על שיר שגרתי אינה מבטאת חשיבות. ברור לעומת זאת, ששיר שנכתבים עליו מאמרים מוזיקולוגיים מדעיים הוא בעל חשיבות. הסעיף אינו מבחין בין המקרים האלה. אמיר מלכי-אור - שיחה 22:12, 25 במרץ 2020 (IST)
  אמיר מלכי-אור, כמה מאמרים כאלה יש בדיוק (ועל כמה שירים)? אפילו אני, שסבור כי יש צורך במדיניות (ולא אחת קלה מדי) חושב שהסתמכות רק על מאמרים היא קריטריון מוגזם מדי. אני הייתי מחשיב אולי גם מאמרים (וספרים) תחת סעיף זה (אבל בכל מקרה ברור שיש חשיבות למאמרים, הם מקור אנציקלופדי לכל דבר ועניין, וגם ההיגיון הישר מראה ללא ספק כי מאמר ממקור מהימן מעיד על חשיבות, אפילו אם זה לא מצוין במדיניות. אז השיוך לסעיף לא הכי רלוונטי, בעיקר במקרה יחסית נדיר כמו זה). המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:58, 25 במרץ 2020 (IST)
  המקרים שציינתי הם מקרי קצה. זה ברור שלא רק שיר שנכתבים עליו מאמרים מדעיים הוא בעל חשיבות תרבותית או מוזיקלית. אבל הבעיה היא שסעיף זה כולל כמעט את כל הטווח של הכתיבה על שירים. התוצאה תהיה שעל כל סינגל ייכתב ערך כיוון שיפנו לרשימה שתפורסם על ידי עיתון או אתר שבו נסקרים שלושים סינגלים שיצאו השבוע. אמיר מלכי-אור - שיחה 09:09, 26 במרץ 2020 (IST)
  לא כותבים על כל סינגל שיוצא, יש לא מעט שלא נכתב עליהם. בכל מקרה, במידה והסיקור יהיה יותר משורה בודדת (ויהיה יותר מעמיק מרק לציין שהשיר יצא) ובאתר מהימן ובולט (כמו Ynet או מאקו למשל)- הוא ראוי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 10:18, 26 במרץ 2020 (IST)
 4. כדברי בן עדריאל. בברכה, גיברס - שיחה 07:55, 26 במרץ 2020 (IST)
 5. המלך הכחולשלח לי הודעה! 11:00, 26 במרץ 2020 (IST)
 6. חיים 7שיחה • 11:59, 26 במרץ 2020 (IST)
 7. יכולה להיות ביקורת שקוטלת שיר מסוים של להקה שציפו ממנה להרבה והשיר לא מושמע כמעט. זה תלוי בטיב הביקורת. אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:22, 26 במרץ 2020 (IST)
  גם קטילה של שיר מעידה על חשיבותו. אם טרחו להתייחס אליו בפירוט, זה אומר שהוא חשוב. קיום ערך לא מעיד על טיב השיר. תומר - שיחה 12:30, 26 במרץ 2020 (IST)
  זה מעיד יותר על חשיבות האמן, שציפו ממנו להרבה לדוגמה בשיר מאלבום חדש או בשיר לאחר שנים של הפסקה. אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:39, 26 במרץ 2020 (IST)
  זה עדיין מראה אבל על עניין בשיר, לטוב או לרע.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:00, 26 במרץ 2020 (IST)
  או על עניין בשירים קודמים ומכאן בזמר/הרכב ומכאן בשיר הסתמי. מיה - שיחה 15:05, 26 במרץ 2020 (IST)
  בגלל זה חשוב להבדיל בין סיקור שכותב רק שיצא שיר והוא חלק מאלבום מסוים של יוצר/ת (או הרכב) מפורסם/ת, לבין סיקור עמוק יותר על השיר (שמבקר אותו או כולל ראיון עם זמר לדוגמה). אפילו אם מדובר בזמר/ת מוכר/ת (שכן, אני מניח שהרבה פעמים זה מוביל לעניין בשירים שלהם גם)- אם יש סיקור אמין ולא שטחי על שיר, זה מראה לדעתי שיש לו מספיק חשיבות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:18, 26 במרץ 2020 (IST)
  המקיסט, אתה צודק, אבל הקריטריון הזה לא מחלק כך, וזו בדיוק הבעיה. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 17:24, 26 במרץ 2020 (IST)
  בן עדריאל, למה לא? מדובר פה על סיקור ״שאינו יח"צני ובהיקף של מעל מספר פסקאות״. זה מראה שמדובר בסיקור לא שטחי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:26, 26 במרץ 2020 (IST)
 8. המציאות הוכיחה כי גם גוף תקשורת בעל חשיבות אנציקלופדית מושפע ומוטה משיקולי תפוצה, פרסום, לחצים מגורמי יח"צ וכד'--כ.אלון - שיחה 19:47, 26 במרץ 2020 (IST)
 9. מו סיזלאקהטברנה 06:34, 27 במרץ 2020 (IDT)
 10. ויקי4800 - שיחה 17:32, 27 במרץ 2020 (IDT)
 11. לו אפשר היה לסמוך על שיקול הדעת, היה אפשר. עוזי ו. - שיחה 18:34, 27 במרץ 2020 (IDT)

התוצאות לפי סעיפים

הערות שוליים

 1. ^ 1 2 דוגמה לביקורת כזו: דודי פטימר, ‏נועה קירל עם שיר חדש המשלב בגרות וקסם נעורים | ביקורת, באתר מעריב השבוע, 14 בינואר 2020