ויקיפדיה:פיתוח התשתית/וקטור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


וקטור הוא העיצוב (סקין) החדש של ממשק המשתמש למדיה-ויקי, שהחליף את מונובוק (ראו בבלוג של ויקימדיה). הסקין החדש מופעל בהדרגה במיזמי קרן ויקימדיה.

סרגל העריכה החדש בממשק וקטור

הסקין נוצר במטרה להפוך את ממשק ויקיפדיה לפשוט יותר למשתמשים. ראו גם:

בדף הנוכחי ניתן להגיב על התכונות החדשות ולהציע שיפורים נוספים.

שינויים מרכזיים בניווט:

 • הלשוניות במעלה הדף הופרדו כך שפעולות (עריכה, מחיקה וכו') יופיעו משמאל וקריאה/שיחה מימין.
 • תיבת החיפוש עברה מסרגל הצד מימין לצד שמאל למעלה לצד הלשוניות.
 • הכפתורים "לערך" ו"חיפוש" מבוטלים. לחיצת אֶנְטֶר מריצה את פעולת "לערך" – פותחת את הערך אם יש ערך בשם כזה ומריצה חיפוש אם אין. אם יש ערך בשם כזה, ורוצים לחפש, יש ללכת לשורה האחרונה בתיבה הנפתחת (חץ למעלה במקלדת) וללחוץ אנטר.

שינויים מרכזיים בממשק העריכה:

 • תיבות דו שיח להוספת קישורים וטבלאות.
 • יכולת של חיפוש והחלפה מובנית בממשק.
 • בתיבת העריכה קובצו אפשרויות, ונוספה עזרה על תחביר ויקי.

כל התיבות שנפתחות או נסגרות בווקטור זוכרות אם המשתמש הגדיר אותן פתוחות או סגורות ובהתאם התיבות יהיו פתוחות או סגורות גם בדפים אחרים (המידע על כך נשמר בעוגייה).

בקשות לשינויים ותיקונים[עריכת קוד מקור]

את הבעיות שלא ניתן לפתור באופן מקומי או שמצריכות תיקון גלובלי, כדאי ורצוי להעלות בדף הריכוזי להערות על הממשק. נא לציין כיצד תוקנו הבעיות כדי לאפשר לאתרי ויקי אחרים לתקן בעיות דומות אצלם.

בקשות שטרם בוצעו[עריכת קוד מקור]

סרגל עריכה[עריכת קוד מקור]

 1. לשקול להעביר את כל הכפתורים שתחת "מתקדם" (ממש מתקדם!) חזרה לתצוגה ישירה (בהחלט יש מקום!). או לחלופין להעביר רק את הכפתורים שאינם באמת "מתקדמים".
  ברירת המחדל שונתה: מדיה ויקי:Wikieditor-toolbar-tool-file-example.
 2. לתקן כפתורים שיוצרו עבור שפה ltr (כמו הזחה, רשימה ממוספרת).
  באג. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:48, 23 ביוני 2010 (IDT)
 3. לתקן את ההסבר כיצד יש להוסיף כפתור חדש ולהסיר כפתור קיים.
 4. למצוא מקום חדש לרשימת התבניות להוספה.
  הוספתי רשימה זמנית תחת "קודים ותבניות".
  ראו ויקיפדיה:פיתוח התשתית/וקטור/סרגל עריכה, usability:Toolbar_customization.
  השימוש בדפים האלה דורש הבנה ב־JS והם לא נגישים למשתמש הממוצע. ביקשתי ליצור ממשק שמיש לזה בבאג 23624. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 13:25, 22 במאי 2010 (IDT)
  לא נראה שביקשת משהו. תוסיף בקשה ברורה ואולי הם יבינו מה אתה מצפה מהם לעשות. ספציפית, שיכינו דף מיוחד שבו אפשר לבחור אלו תפריטים וכפתורים יופיעו בסרגל, כאשר תהיה אפשרות מובנית להוסיף עוד אפשרויות מעבר לכפתורים שבברירת מחדל. הסקריפט לעיל יוכנס לווקטור הכללי, בדומה למצב היום (בסרגל הכלים ה"ישן"). מי שירצה להוסיף כפתורים מעבר למה שיש לנו היום, יוסיף באמצעות JS, גם כן כמו שנעשה היום. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:18, 22 במאי 2010 (IDT)
  אם המצאת עיצוב ברור, שלח להם אותו.
  הם כבר כתבו בכמה מקומות שהם מודעים לבעיה וחושבים על פתרון, אבל ביקשו לפתוח באגים כדי להזכיר להם. באגזילה זה מקום לא רע לניהול מרוכז של רשימת מטלות ודיונים. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:02, 22 במאי 2010 (IDT)

קישור לדף משתמש[עריכת קוד מקור]

יש בעיה עם סדר הקישורים לדף המשתמש בראש כל דף. צריך לתקן זאת ברמת התוכנה, כשהסדר צריך להיות, משמאל לימין: שם משתמש, דף שיחה, העדפות, רשימת מעקב, תרומות, יציאה. לשקול בהזדמנות זו להוסיף לכולם קישור נוסף, נניח לפני יציאה, "דפי משנה", עבור דפי משנה במרחב המשתמש, לגישה נוחה לארגזי חול.

באג. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:17, 23 ביוני 2010 (IDT)
בנוסף, ישנה בעיית תצוגה של הקישורים הנ"ל ב-IE8: הם קופצים מחוץ למסך שמאלה, ויוצרים סרגל גלילה אופקי. חשוב.
באג.
בוצע בוצע לטענת המפתחים, התיקון בוצע בקוד המקור אך עדיין לא עלה לאוויר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 11:23, 30 ביוני 2010 (IDT)

תיקון שמות לשוניות[עריכת קוד מקור]

לשנות את "הוספת נושא" ל"פסקה חדשה" ואת "הצגת היסטוריה" ל"גרסאות קודמות". לשקול לשנות את "קריאה" ל-"עיון", ואף לוותר על לשונית מיותרת זו לחלוטין - כיום אין לשונית כזו במונובוק.

בוצע בוצע על ידי שינוי מדיה ויקי:Vector-view-history ומדיה ויקי:Vector-action-addsection.
 1. אם אפשר, צריך שזה יהיה ככה גם במדיה־ויקי בעברית בכלל ולא רק בוויקיפדיה. ביקשתי מרותם שישקול לעדכן את זה.
 2. לשונית "קריאה" נראית מיותרת גם לי, אבל המפתחים טוענים בתוקף שהייתה להם סיבה טובה להוסיף אותה. אז אני מתנגד לכך שהיא תוחבא לכולם. אפשר להוסיף את האפשרות להסתיר אותה בתור גאדג׳ט או משהו.
 3. לא לשנות מ"קריאה" ל־"עיון". "עיון" זה Browse, בחירה מתוך רשימת קבצים. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 17:18, 20 במאי 2010 (IDT)
הרושם שאני קיבלתי הוא שהמפתחים, וגם אנשי הווקטור, אינם מומחים בתחום השימושיות ולמעשה הם סתם מתנדבים כמוך וכמוני. השימוש בלשונית "קריאה" מיותרת לחלוטין משלוש סיבות: האחת היא שברור מתי אתה קורא את הערך ומתי אתה עורך אותו. השנייה היא שברור שאם אתה לא נמצא במצב עריכה - אתה נמצא במצב קריאה. השלישית - הלשונית "ערך" מבצעת אותה פעולה (כלומר, לחיצה עליה מביא את הקורא למצב קריאה אם היה קודם לכן במצב עריכה, או מרענן את הדף אם לא). אפשר אם כן לשנות את שם הלשונית ואת אופן פעולתה, אבל זה סיפור אחר שכנראה לא חשבו עליה קודם לכם. במילים אחרות, הם לא האלוהים ואם ה"שיפורים" שלהם פוגעים באתר, יש לבטל אותם. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 08:38, 23 ביוני 2010 (IDT)

ירידת שורה בתפריט הימני[עריכת קוד מקור]

בווקטור אין עיצוב תבליטי "*" המאפשר לזהות היכן מתחילה ומסתיימת כל שורה. בוויקיפדיה האנגלית אין בעיה, כי כל שורה היא שורה בפני עצמה, אבל לנו יש את "העלאת קובץ לשרת / לוויקישיתוף" ואת "שליחת דואר אלקטרוני למשתמש זה" שקופצים שורה. צריך לשקול לצמצם אותם או לפצל אותם.

לא מציג סרגל כלים חדש[עריכת קוד מקור]

אצלי (Yonidebest) ב-IE8, סרגל הכלים החדש (המשופר?) אינו מוצג, לא משנה אם התיבה "הפעלת סרגל עריכה משופר" מסומנת או לא (וגם, בשני המצבים לא ניתן להשתמש בסרגל הישן על אף שהוא מוצג במקום החדש - אף כפתור אינו עובד). ב-FF על אותו מחשב, כן אפשר להשתמש בסרגל הכלים החדש. צריך לברר למה זה קורה.

באג.
בוצע בוצע לטענת המפתחים, התיקון בוצע בקוד המקור אך עדיין לא עלה לאוויר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 11:23, 30 ביוני 2010 (IDT)

לעדכן את תבנית {{כפתור}}, ולחפש ולהחליף שימוש בכפתורים ישנים בדפי עזרה ומדיניות.[עריכת קוד מקור]

לעדכן דפי עזרה: את הדפים הבאים צריך יהיה לעדכן: עזרה:עריכת דף.[עריכת קוד מקור]

וגם, לחפש מקומות שבהם מוזכרת מיקומה של תיבת החיפוש - ולתקן מ"צד ימני" ל"פינה שמאלית עליונה".

הסמן נעלם וצריך לנחש היכן תוקלד האות הבאה (כרום על XP)[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה את זה. נדמה לי שזה היה בעבר ותוקן. אם אתה עוד רואה את זה, דווח בבקשה לבאגזילה או שתכתוב כאן תיאור מפורט יותר. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:00, 21 במאי 2010 (IDT)
את בעיית הסמן בכרום ראיתי במקומות נוספים (כלומר לא ויקיפדיה), ואיני חושב שהיא קשורה בוקטור אלא ספציפית לכרום בעברית (או ב rtl באופן כללי). אתה בטוח שבמונובוק הבעיה לא קיימת? כי אם כן אז אני לא חושב שהיא קשורה לכאן. בכבוד - קיפודנחש - שיחה 14:51, 29 ביוני 2010 (IDT)

התמונה של הזכוכית מגדלת של כפתור החיפוש קובץ לצד ימין של המסך: באג.[עריכת קוד מקור]

הסקריפט SpecialSearchEnhanced מחזיר שגיאה לפעמים[עריכת קוד מקור]

גודל פונט בתבנית[עריכת קוד מקור]

כפי שמתבטא בתבנית תבנית:מוזיקאי, הוספת הפרמטר "font-size:90%;" לא משפיעה כלל על מראה הטבלה כאשר הוקטור מופעל. במונובוק השינוי ניכר לעין. Orias! - שיחה (עזרו בבחירת הלוגו!) 08:17, 3 ביולי 2010 (IDT)

נסה בתבנית להוסיף בהתחלה |רוחב=100% . ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 15:18, 8 ביולי 2010 (IDT)
לא עוזר. Orias! - שיחה 19:09, 13 ביולי 2010 (IDT)
נעביר את השיחה לשיחת תבנית:מוזיקאי? לדעתי אפשר לפתור בלי שום טיפול בוקטור, רק בתבנית. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 19:22, 15 ביולי 2010 (IDT)
זה לא רק פה. פשוט הפרמטר style="font-size:90%;" לא משנה כלום בטבלאות (גם לא-תבניות) כאשר הוקטור מופעל. תבדוק בעצמך: תשווה את הגרסה הישנה עם הגרסה הנוכחית כאשר אתה בוקטור, ותראה שלמרות ששיניתי את גודל הטקסט, השינוי לא נראה. לעומת זאת במונובוק רואים שינוי ברור. Orias! - שיחה 15:19, 16 ביולי 2010 (IDT)
אני בוקטור, ורואה הבדל. אני עם פירפוקס על לינוקס אובונטו. בערב אבדוק מה אני רואה בבית (פירפוקס על חלונות XP). ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 15:28, 16 ביולי 2010 (IDT)
אולי זו באמת הבעיה. אני עובד מספארי ב-Mac OS X, מה שלא פופולארי פה במיוחד... אני אבדוק שניה איך זה בפיירפוקס וכרום. Orias! - שיחה 15:33, 16 ביולי 2010 (IDT)
בפיירפוקס הגודל משתנה כמו שצריך. בכרום משתנה רק הגודל של הכותרת. Orias! - שיחה 15:35, 16 ביולי 2010 (IDT)
על חלונות, בפירפוקס משתנה התוכן אבל לא הכותרת, וב-IE8 משתנה הכותרת אבל לא התוכן. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 00:41, 17 ביולי 2010 (IDT)

יצירת דף משנה[עריכת קוד מקור]

לשים או 1) בתיבת כלים מתחת ל"דפי משנה", או 2) בלשוניות שימושיות תחת החץ הקטן מתחת ל"העברה".

ליצור דף משנה תמיד דורש ממני ים של פעולות, בעיקר לחפש דף משנה כלשהוא כי אני לא זוכר את כוון הסלאש, העתק-הדבק של שם הדף, בדיקה... ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 11:12, 8 ביולי 2010 (IDT)

אני לא חושב שזה קשור כל כך לוקטור, אבל כרעיון לסקריפט זה דבר מצוין. אליסף TRUE BLOOD שיחה 15:21, 8 ביולי 2010 (IDT)
כתבתי סקריפט בסיסי בדף משתמש:Yonidebest/scripts/subpageLinks.js. האם צריך יותר מזה? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:16, 29 ביולי 2010 (IDT)
אין לי מושג לגבי הסקריפט, אבל זה כעיקרון צריך להיות משהו מאוד פשוט. נשאר רק להוסיף קישור, באחד משני המקומות שציינתי. ניסיתי להוסיף את הסקריפט אלי אבל אין לי מושג איך. ‏Setresetשיחה 10:15, 12 באוגוסט 2010 (IDT)

קו מחוק[עריכת קוד מקור]

בעבר הכפתור הוסיף טקסט פשוט: <s> text </s>. כיום לעומת זאת הוא מוסיף

<span style="text-decoration: line-through;"> text </span> .

האם יש אפשרות להחזיר לטקסט הפשוט שעבד מצוין בעבר? ‏Setresetשיחה 10:18, 12 באוגוסט 2010 (IDT)

נראה שערן שינה את הכפתור לפני כחודש [1]. ביטלתי את השינוי שלו בינתיים והפנתי אותו לדיון זה כדי לשמוע האם השינוי שלו באמת חיוני. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:17, 12 באוגוסט 2010 (IDT)
יופי, תודה, רק שזה עדיין עושה את הטקסט הארוך (עשיתי קונטרול+F5 וגם ריענון). ‏Setresetשיחה 22:37, 12 באוגוסט 2010 (IDT)
ראו [2] ערן - שיחה 22:41, 12 באוגוסט 2010 (IDT)
ראיתי, אבל זה מסרבל טקסט עד כדי חוסר שמישות... מה נעשה? תבנית? {{טמ|הטקסט המחוק}} ‏Setresetשיחה 23:45, 12 באוגוסט 2010 (IDT)
אם HTML5 יאומץ יהיה אפשר לבצע את השינויים. בינתיים עדיין עובדים על זה למיטב ידיעתי. אפשר גם לפנות למדיה ויקי ולבקש מהם לייצר תגים מלאכותיים כאלו כדי להקל עלינו, הכותבים. אנחנו לא כותבי-אתרים (וחבל שאנשי HTML5 מתעלמים מאיתנו ;-), אלא כותבי-ערכים, ותגים קצרים כאלו פשוטים הרבה יותר מעיצוב CSS.
תבנית זו גם חלופה טובה, אבל שוב, אני מציע לחכות. ממילא יש אינספור שימושים בתגים ה"מיושנים". ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:12, 13 באוגוסט 2010 (IDT)

הצגת נוסחאות[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:מזנון

כפתור הערה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:מזנון

"תחזירו אותי"[עריכת קוד מקור]

אמנם אני אמור להתעסק כעת רק בדברים שקשורים בעבודה, אבל זה פשוט מאוד מפריע לי בעיניים. אמנם הציווי החדש זה דבר נחמד, אבל עד שזה יתקבל באופן אוניברסלי, אשמח אם יתקנו את המשפט כך שיהיה בעברית תקינה. מרכז מידע הר הזיתים - שיחה 09:45, 1 ביולי 2010 (IDT)

המקור האנגלי הוא "Take me back". בכוונה תרגמתי ככה, כדי שזה יישמע טבעי ומדובר, אבל אם יש ביקוש, אפשר לשנות.
אפשר גם להציע ניסוחים אחרים. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:44, 1 ביולי 2010 (IDT)
"החזירו אותי" Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:49, 1 ביולי 2010 (IDT)
שיניתי. דניאל ב. 12:54, 1 ביולי 2010 (IDT)
בסדר, תיקנתי ב־translatewiki. זה יעודכן כאן בקרוב. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 13:07, 1 ביולי 2010 (IDT)

יישור לא נכון[עריכת קוד מקור]

בינתיים מצאתי שתי בעיות של יישור לא נכון: בתיבת דו־שיח להוספת הערת שוליים ובמסך כניסה. אפשר לדווח עוד בעיות כיווניות ויישור כאן. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:46, 1 ביולי 2010 (IDT)

הפניה במקום REDIRECT[עריכת קוד מקור]

לחיצה על חץ ההפניה נותנת #REDIRECT שם דף היעד במקום #הפניה שם דף היעד אשר44 - שיחה 09:54, 1 ביולי 2010 (IDT)

מדווח כבאג 24114. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:51, 1 ביולי 2010 (IDT)

טופס "הערה"[עריכת קוד מקור]

בתפריטי העריכה, לכפתור קוראים "הערת שוליים", אך כשלוחצים עליו נפתח טופס שכותרתו היא "הוספת הפניה", והכותרת של שורת עריכת הטקסט בתוך הטופס היא "טקסט ההפניה". בוויקיפדיה יש ל"הפניה" משמעות מאד מסוימת, ושימוש במילה זו לציון הערת שוליים (במקום להשתמש ב"הערת שוליים" ו"תוכן ההערה", כשם הכפתור שפותח את הטופס) מטעה. קיפודנחש - שיחה 01:03, 1 ביולי 2010 (IDT)

צודק. תיקנתי ב־translatewiki, זה יתעדכן... מתישהו. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 01:35, 1 ביולי 2010 (IDT)
באותה הזדמנות דיווחתי עוד באג באותו נושא. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 01:49, 1 ביולי 2010 (IDT)

פתיחה בחלון חדש[עריכת קוד מקור]

בגרסה הקודמת כאשר הייתי בערך ורציתי לפתוח את דף השיחה בחלון חדש - פשוט לחצתי על הכפתור הימני בעכבר ונפתח לי תפריט. כעת - התפריט שונה. איך אפשר להחזיר את המצב לקדמותו? ‏עמיחישיחה 16:10, 1 ביולי 2010 (IDT)

קודם כל, אפשר לפתוח חלון דף עם SHIFT + עכבר שמאלי וטאב עם CTRL + עכבר שמאלי. אפשר לפתוח טאב גם באמצעות עכבר אמצעי. באיזה דף התפריט שונה? מה היה בתפריט קודם ומה יש עכשיו? באיזה דפדפן? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:24, 1 ביולי 2010 (IDT)
אני לא מספיק מומחה בעניין, אבל הלינק של דף השיחה, או גרסאות קודמות, אינו לינק לכתובת אינטרנט כפי שהיה (לעומתם רשימת המעקב לדוגמה, עדיין כן). ‏עמיחישיחה 17:31, 1 ביולי 2010 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: יוני, מדובר על הטאבים "שיחה, "קריאה", "עריכה" וכן הלאה, קודם היה ניתן בלחיצה על הטאבים להגיע לתפריט שכלל Open in new tab, Copy Shortcut וכן הלאה, עכשיו בלחיצה על הטאבים זה פותח תפריט רגיל של דף עם View source וכל היתר. (אצלי זה ב-IE8) ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 17:32, 1 ביולי 2010 (IDT)

אני במוזילה, ואם הבנתי נכון את הבעיה, אצלי היא לא קיימת. אני יכול ללחוץ על הכפתור הימני מעל הטאבים של גרסאות קודמות, עריכה, קריאה וכו', וזה פותח לי תפריט עם כל הדברים החיוניים. אליסף TRUE BLOOD שיחה 17:38, 1 ביולי 2010 (IDT)
אכן, בדקתי גם בפיירפוקס וגם בכרום אין את הבעיה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 17:40, 1 ביולי 2010 (IDT)
הבנתי, אכן יש בעיה ב-IE. פתחתי באג. מרוב כל הבאגים ב-IE, נראה לי שהם לא בדקו בכלל את התוכנה בדפדפן זה =\ ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:45, 1 ביולי 2010 (IDT)

כפתור הערה מוסתרת[עריכת קוד מקור]

לא נעלם? אליסף TRUE BLOOD שיחה 01:49, 2 ביולי 2010 (IDT)

נעלם וזה מרגיז מאוד. פתחתי באג עם בקשה להנהיג דרך קלה להחזיר כפתורים אל הסרגל – באג 23624. לכו לשם, תוסיפו איזה vote וגם תוסיפו רעיונות איך ליישם את זה. כתבו איך אתם רוצים שזה ייראה, גם אם אינכם יודעים איך ליישם את זה בתכנה.
בינתיים אפשר להתאים אישית את הסרגל בעזרת תכסיסי JS, שלצערי אינני מתמצא בהם, אבל אולי האשפים שלנו יוכלו לכתוב איזה מדריך בעברית לכפתורים המבוקשים.
(אגב, גם כפתור nowiki לא היה בשלב מוקדם בבטא והוחזר, אולי בעקבות בקשה שלי בטופס המשוב.) ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 06:44, 2 ביולי 2010 (IDT)
הוספתי באופן זמני את הכפתור לדף משתמש:Yonidebest/vector.js/tempbuttons.js. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 13:30, 2 ביולי 2010 (IDT)

החלף[עריכת קוד מקור]

במונובוק הייתה אופציה להחליף ביטוי בביטוי אחר בערך, זה היה נוח בתרגום, טבלאות והחלפת כל המופעים. זה קיים כאן? yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 13:13, 2 ביולי 2010 (IDT)

זה מובנה בתוך הסרגל החדש. לחץ על תפריט מתקדם, ואז בפינה השמאלית יש כפתור שעומד לבדו. לחץ עליו. אינטואיטיבי? עד עכשיו היה סקריפט החלפה שמופעל באמצעות ההעדפות, והוא אינו מוצג בגלל התיבה החדשה. בהזדמנות נאפשר להציג גם אותו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 13:22, 2 ביולי 2010 (IDT)
אני הרבה יותר אהבתי את הסקריפט, הדבר החדש הזה נראה מאד מעצבן ולא נוח. אליסף TRUE BLOOD שיחה 16:09, 2 ביולי 2010 (IDT)
תודה על ההנחיות המפורטות, אחרת אין מצב שהייתי מוצא אותו. תודה. yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 16:40, 2 ביולי 2010 (IDT)
באג 22801 נוגע לזה. הוספתי לשם הערה שממליצה לשכתב את תיבת החיפוש וההחלפה הזאת בדומה לגאדג׳ט החיפוש וההלפה שלנו וגם נתתי קישור לקוד שלנו ואפילו תרגמתי את המחרוזות בעברית, אבל לצערי לא קיבלתי שום תגובות. אם אתם חושבים שזה רעיון טוב, הגיבו שם והצביעו בעד תיקון הבאג הזה. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:18, 2 ביולי 2010 (IDT)

גודל הפונט בדפי css ו-js[עריכת קוד מקור]

כשאני בוקטור, אז הפונט ממש קטן, בצורה שאני לא יכול לקרוא אותו. זה ככה אצלי גם בגוגל כרום וגם במוזילה. אליסף TRUE BLOOD שיחה 14:51, 4 ביולי 2010 (IDT)

היו על זה תלונות גם במעבר באנגלית ובשפות אחרות.
יש על זה באג כללי: באג 23956. הנה גם תמונה משם. זה נראה דומה? ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:22, 5 ביולי 2010 (IDT)
לא ממש, אין לי בעיה עם הפונט הכללי, רק בפונט של דפי js ו-css שהפך לקטן מאד. אליסף TRUE BLOOD שיחה 09:23, 10 ביולי 2010 (IDT)

עריכה/פיסקה חדשה[עריכת קוד מקור]

אני גולש בכרום וכאשר אני לוחץ על עריכה או פיסקה חדשה לא מופיעים הסקריפטים בכלל כשזה כולל את הלשוניות מחיקה חסימה הגנה וכפותרי התצוגה המקדימה המהירה והבדיקה ובכלל כל הסקריפטים שהפעלתי לא פועילים במצב עריכה/פיסקה חדשה --Gutterשיחה 15:36, 12 ביולי 2010 (IDT)

האם זה עדיין קורה? קח בחשבון שזה ככל הנראה בשל בעיית תאימות של אחד הסקריפטים שלך עם העיצוב החדש. נסה לבטל את הסקריפטים אחד-אחד כדי לעלות על הסקריפט הבעייתי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:55, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

הערות שוליים וחיפוש[עריכת קוד מקור]

בוקטור כשלא הייתי מחובר לחשבון שלי, קישור להערת שוליים (בערך יואב בר) הוצג בצורה לא טובה כשהוא הופיע אחרי טקסט באנגלית. ראו כאן. לא בדקתי אם זה קורה גם כשאני מחובר (אני לא משתמש בוקטור). בדקתי רק את הדפדפנים IceWeasel (ששם זה קורה) ו Epiphany (ששם זה לא קורה).
בנוסף, כשחיפשתי תבנית משתמש וכתבתי בתיבת החיפוש "תבנית:משתמש גיי" כדי שהחיפוש יראה לי אילו עמודים מתחילים בטקסט הזה, החיפוש התייחס ל"גיי" כאל "ג'י" משום מה. אריה ה. - שיחה 14:37, 15 ביולי 2010 (IDT)

תצוגה לקויה של ההפניה להערת שוליים היא בעיה כללית. צריך להוסיף תו כיווניות – {{כ}}. תיקנתי את זה בערך.
הסיפור עם "משתמש ג'י" משונה מאוד. הוא לא חמור כשלעצמו, אבל אולי יש מאחוריו בעיה חמורה יותר. תודה רבה על הדיווח, אעביר את זה למפתחים. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 17:26, 15 ביולי 2010 (IDT)
דיווחתי: באג 24390. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:03, 15 ביולי 2010 (IDT)
... ותראו מה זה: רואן, אחד המפתחים הראשיים, מספר שזה אחד הבאגים הכי מדוּוחים. הוא מופיע בכל מיני צורות מוזרות עם על מיני אותיות ובכל מיני שפות, אז קשה למצוא אותו בבאגים הקיימים.
טוב, אז זה כנראה יטופל בקרוב. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 00:24, 16 ביולי 2010 (IDT)


טקסט אוטומטי בהוספת הערה[עריכת קוד מקור]

כיום, בלחיצה על הוספת הערה מופיע באופן אוטומטי הטקסט {{הערה שלדעתי צריך להוסיף לו את התו | בסוף, או אפילו לשנות אותו ל: {{הערה|כתבו כאן את תוכן הערת השוליים}} אנדר-ויק • 06:03, 27 ביולי 2010 (IDT)

אם כבר הייתי מציע שיוסיף גם את 1=, כלומר: {הערה|1=תוכן הערת השוליים} ‏Setresetשיחה 21:06, 14 באוגוסט 2010 (IDT)
תכלס. לא מזיק. אנדר-ויק • 23:42, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

תיבת החיפוש לא עובדת (!)[עריכת קוד מקור]

ראו ויקיפדיה:דלפק ייעוץ#טכנית. כמו שכתבתי שם, נתקלתי באותה בעיה בעצמי. בעיה חמורה מאד שהופכת את השימוש בוויקיפדיה לבלתי אפשרי. יוסישיחה 18:01, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

ראו שם המשך הדיון. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:54, 14 באוגוסט 2010 (IDT)