ויקיפדיה:ציטוט יומי/הוספת ציטוט יומי/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות ציטוטים יומיים
לפני המלצה על ציטוט יומי כלשהו יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת ציטוט יומי

הוספת ציטוטים יומיים חדשים:

מומלצים קודמים:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • לפני שמציעים ציטוט אנא ודאו שלא הוצע בעבר.
 • על הציטוט היומי המוצע לעמוד בקריטריונים הנדרשים.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • זמן ההצבעה הוא שבעה ימים, אולם אחראי המיזם יכול לסגור הצבעה ארבעה ימים לאחר שנפתחה עד שבועיים ימים לאחר שנפתחה.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • רק אחראי המיזם ישבץ את הציטוטים. יש לשבץ ציטוטים לציון ימים ואירועים, בהתאם לדף המפרט אותם.
 • יש לשאוף לגיוון במקורות; בפרט, יש לשאוף לכך שלפחות מחצית מהציטוטים יהיו ציטוטים מהעת החדשה, ושמרביתם לא יילקחו מהמקרא או מספרות חז"ל.
 • באחריות אחראי המיזם לוודא כי נבחרו ציטוטים נבחרים 3 חודשים קדימה (כדי למנוע מצב בו יתכן ציטוט חסר בעמוד הראשי).
 • אחראי המיזם: דרור - שיחה
 • קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • יש לתת מקור אמין לציטוט.

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לציטוטים אשר יוצגו בחודש פברואר 2019:

הצבעות:

היא אחרה לבוא/רחל[עריכת קוד מקור]

הִיא אֵחֲרָה לָבוֹא וּבְבוֹאָהּ לֹא הֵעֵזָה,

לֹא הֵעֵזָה לִקְרֹא: הִנֵּנִי! בְּדָפְקָהּ עַל דַּלְתוֹת הַלֵּב;

כַּעֲמֹד עֲנִיָּה עָמְדָה, וְיָדֶיהָ דוּמָם הוֹשִׁיטָה,

וְעָצֵב הָיָה מַבָּטָהּ, מִתְחַנֵּן, נִכְנָע וְעָצֵב.

הבית הראשון בשיר ״היא אחרה לבוא״, שחיברה רחל המשוררת וראה אור בשנת ה'תרפ"ג

הסרה: השמירה והעבודה[עריכת קוד מקור]

בְּאַחַת יָדוֹ עֹשֶׂה בַמְּלָאכָה וְאַחַת מַחֲזֶקֶת הַשָּׁלַח.

(הופיע גם ב{{ציטוט יומי 26 בנובמבר 2018}}) אצטט את שכתבתי בדף השיחה:

יש מידה רבה של אנכרוניזם בכיתוב. הפסוק אינו מבטא את העקרונות הציוניים של החלוצים בני העלייה השניה, ובעצם כלל לא ביטא רצון "לכבוש" את העבודה והשמירה מידי גורם אחר כלשהו. מדובר בסך הכל על שילוב בין עבודה לשמירה בטחונית. בן עדריאלשיחה • כ"א בכסלו ה'תשע"ט 14:52, 29 בנובמבר 2018 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד הסרת ההמלצה. בן עדריאלשיחה • כ"א בכסלו ה'תשע"ט 14:52, 29 בנובמבר 2018 (IST)
בן עדריאל,אני מבין את טענתך, אבל למה לפסול ציטוט ולא רק לשנות את ההסבר שכתוב עליו? אם הצבעה זו תהיה על שינוי אני אהיה בעד. אני Symbol oppose vote.svg נגד הסרה של הציטוט כיוון שמיזם זה ממילא לוקה בחסר של ציטוטים, ועל כן אינני רואה סיבה מתאימה למחוק ציטוט שסה״כ מתאים לפינה זו (אם יעבור את השינוי הנדרש בו- ושהסברו ישונה לכך ש״אפשר לשייך זאת לחלוצים לפני קום המדינה כיוון שהם שילבו עבודה ושמירה״ או ניסוח דומה ולא ניסוח הכולל את נושא כיבוש העבודה). מה דעתך? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 20:06, 30 בנובמבר 2018 (IST)
המקיסט, תיאורטית אפשר לשמור על הציטוט ללא הכיתוב (אני מתנגד לכיתוב שהצעת, כי אין קשר אמתי בין הפסוק לחלוצים, אא"כ יש מקור לכך שהם קשרו ביניהם, אחרת זה גם מחקר מקורי), אבל נראה לי שאז הוא כבר לא כל כך מומלץ... אני לא יודע למה אתה חושב שאנחנו בחסר, כל הזמן רק מוסיפים ציטוטים ולא מסירים בכלל, לדעתי דוקא כדאי לעבור על המאגר מדי פעם ולבדוק מחדש בחירות קודמות. בן עדריאלשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ט 14:23, 2 בדצמבר 2018 (IST)
גם בלי הכיתוב זו אפשרות :) אני טוען שיש חסר בגלל שהציטוטים המוצגים חוזרים על עצמם לפעמים ומעט מאוד ציטוטים מוצעים (מה גם שהפינה הזו לא פעילה במיוחד, באופן מאוד מצער, כך שציטוטים נבחרים על מספר הקולות המינימלי פעמים רבות).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:05, 3 בדצמבר 2018 (IST)
פחות קריטי בעיני האם הציטוט יוסר כל עוד הכיתוב מוסר (למרות שלדעתי הוא לא כ"כ מיוחד). בנושא הכללי: מספר הציטוטים המומלצים בעולם אינו אינסופי, עדיף רשימה של אלף ציטוטים שיחזרו פעם בשלש שנים (מישהו יזכור?, זה הרי מה שקורה בערכים מומלצים) שהם באמת מומלצים מאשר המוני המונים שהם בינוניים בלבד. בן עדריאלשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ט 13:20, 4 בדצמבר 2018 (IST)
אני לא חושב שצריך להגביל כך את המבחר. מבחינתי כל ציטוט שיש מאחוריו משמעות ראויה ושהוא ממקור מתאים וללא זכויות יוצרים מתאים לפינה זו. אם ננסה לחפש רק את הציטוטים הטובים, לא יהיה לזה סוף כי הסף רק יעלה. מה גם שאני לא רואה עניין לדבר כזה במיזם די לא פעיל כמו זה. אם הוא היה פעיל והיו יותר הצבעות לציטוטים, מילא- אולי אפשר היה לסנן יותר ציטוטים. קפדנות עלולה להוביל למצב של סגירת המאגר (או סגירה כמעט מוחלטת שלו) כי ציטוטים לא יעברו. נכון שחזרה על ציטוטים פעם בשלוש שנים הוא לא דבר נורא, אבל למה להגיע לזה אם אפשר שלא (אני לא חושב שהציטוטים המוצעים פה הם ברמה ירודה כלל וכלל כך שרמת הציטוטים במיזם לא תיפגע מזה כתוצאה מכך)?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:09, 6 בדצמבר 2018 (IST)

מאה מיתות[עריכת קוד מקור]

מאה מיתות ולא קנאה אחת.

משה רבנו אמר לאחר שגילה שלא יוכל להיכנס לארץ ושיהושע בן נון יירש אותו. דברים רבה ט ט

מקור דרור - שיחה 12:26, 30 בנובמבר 2018 (IST)