ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


<:ישראל

 • תאריך תחילת ההצבעה: 21:01, 19 בינואר 2013 (IST)
 • תאריך סיום ההצבעה: 21:00, 26 בינואר 2013 (IDT)

הקדמה[עריכת קוד מקור]

המחלוקת היא בשאלה כיצד יש להציג את שטחי מדינת ישראל וגבולותיה המדיניים.
ההצבעה מתייחסת למפה הכלולה בתבנית:מפת ישראל, המוצגת בערך ישראל ובערכים אחרים בהם משורטטים גבולות המדינה. ההצבעה אינה מתייחסת לנקודות הציון שהתבנית מוסיפה למפה, מאחר שאינן חלק מהמחלוקת.
בערכי מדינות נהוג להציג תבנית:מדינה הכוללת מפה מוקטנת בצבעים סטנדרטיים. לפיכך נערכת גם הצבעה נפרדת על נוסח מפה זו, המוצגת רק בערך ישראל.

דיונים קודמים[עריכת קוד מקור]

אפשרויות הצבעה[עריכת קוד מקור]

ניתן להוסיף חלופות להצבעה עד לפתיחת ההצבעה. במידה והחלופה אינה כוללת מפה, יש להסביר אותה מילולית במדוייק. הכותרות שניתנו לחלופות הם לצורכי הסבר בלבד ואינן חלק מההצעה למפה.

מפה רגילה[עריכת קוד מקור]

מפה א - (מפת ההיסטוריה והלגיטימציה)
מפה ב - (מפת המציאות העדכנית)
מפה ג
מפה ד - (המצב הקיים)

מפה פרמטרית[עריכת קוד מקור]

מפה א - (מפת ההיסטוריה והלגיטימציה)
מפה ב - (מפת המציאות העדכנית)
מפה ג
מפה ד' - (המצב הקיים)

מפה ה' - כמו מפה ד', בתוספת קו גבול בין רמת הגולן לסוריה.

נימוקי האפשרויות[עריכת קוד מקור]

נימוקי מפה א[עריכת קוד מקור]

מדינת ישראל קמה בעקבות החלטת האו"ם להקים מדינה יהודית בחלק מפלשתינה המנדטורית. אך ישראל כבשה שטחים נוספים והחילה עליהם את החוק השלטון והמנהל הישראלי ללא הכרה בינלאומית. המפה מבחינה בין שטחים עליהם הוחל החוק הישראלי בעקבות מלחמת העצמאות לבין שטחים עליהם הוחל מאוחר יותר, גם לצורך הפרספקטיבה ההיסטורית של גבולות המדינה וגם מכיון שההתנגדות להחלת החוק הישראלי על השטחים שנכבשו במלחמת העצמאות מתונה יותר, ומסתכמת בעיקר בכך שירושלים, שלפי החלטת החלוקה אינה כלולה בשטח המדינה, היא עיר הבירה היחידה בעולם שאין בה אף שגרירות זרה. הפער בין ההתייחסויות לשטחים שנכבשו במלחמות השונות מודגם היטב בהחלטת דרום אפריקה מהשנה לתייג מוצרים ישראליים שיוצרו בהתנחלויות. בהסבר שהוצא בקשר להחלטה נכתב: "The Government of South Africa recognises the State of Israel only within the borders demarcated by the United Nations (UN) in 1948." ובכל זאת באותו מסמך מובהר שהחלטת התיוג מתייחסת רק למוצרים המיוצרים בשטחים שנכבשו ב-67.
על איו"ש לא הוחל החוק הישראלי אלא ישראל כבשה אותו לפני 46 שנה וטרם החליטה מה לעשות בו. בינתיים רוב השטח הוא בשליטה ישראלית מלאה, ויושבו בו כ- 350 אלף מתנחלים שחיים בתנאים חוקיים זהים כמעט לחלוטין לתושבי ישראל. לכן נראה לי נכון להציגו אך בנפרד.
לסיכום, כל אזור מוצג בנפרד. נמנעתי משימוש בצבעים שונים שעל אותה סקאלה (לדוגמא ירוק ברמות שונות של בהירות) בגלל שצבעי הביניים תלויים בפרשנות לגבי מידת הזיקה של ישראל כלפיהם, וכבר הובילו לחילוקי דעות. נמנעתי גם משימוש בצבעים ירוק כחול ואדום, שלעיתים משמשים להטיה גרפית. התוצאה הצבעונית מזכירה את מפת סין. בברכה, משתמש כבד - 00:48, 30/12/12

נימוקי מפה ב[עריכת קוד מקור]

מפת מדינה המוצגת בויקיפדיה צריכה לשקף את המציאות לגבי המדינה ולא את הדה-לגיטימציה של המציאות. המציאות היא שהשטחים שנכבשו במלחמת העצמאות, כמו גם מזרח ירושלים ורמת הגולן מנוהלים כחלק מהמדינה לכל דבר ועניין. את המחאות שהדבר גורם אפשר להציג במקום המתאים בגוף הערך. אך את את איו"ש יש להציג בנפרד כי מציאותית המעמד שלו שונה. למפה המוקטנת אימצתי צבעים סטנדרטיים מנוהל בויקיפדיה האנגלית המתייחס להצגת שטח הנתבע על ידי מדינה ואינו בשליטתה. במקרה של איו"ש המצב קצת הפוך, אבל זה הכי קרוב שמצאתי. בברכה, משתמש כבד - 02:23, 15/01/13

נימוקי מפה ג[עריכת קוד מקור]

מתוך ניסיון להשאר בסקאלת הצבעים הנוכחית, באופן שיהיה דומה לשאר המדינות, החלפתי את מה שקורה בגולן מצבע ביניים (שצריך להיות שונה גם מהצבע של ישראל, גם מהצבע של המדינות השכנות, וגם מצבע הביניים של הגדה והרצועה) למצב בו יש קיווקוו של שני הצבעים הראשונים. ההשראה היא גם מאחת המפות של סין, וזה אפילו הולם עוד יותר את המצב.

לגבי מפת ההתמצאות, ניסיתי לצבוע את כל השטחים במחלוקת בצבע ביניים. קצת קשה להבחין ברזולוציה הזו. emanשיחה 00:30, 16 בינואר 2013 (IST)

גם את אזור מזרח ירושלים, שגם בו ישראל החילה ריבונות באופן חד צדדי וללא הכרה בינלאומית, יש לקווקו. יוסאריאןשיחה 09:53, 16 בינואר 2013 (IST)
רק במזרח ירושלים? אבל זה לא המקום לטיעונים נגד אפשרות ג'. בברכה, משתמש כבד - 10:37, 16/01/13

נימוקים מפה ד[עריכת קוד מקור]

קודם כל - אפשרות ד' (בשתי המפות) היא המצב הקיים כרגע בערך.

במיוחד במפת ההתמצאות, שמטרתה התמצאות ולא קביעת גבולות, אין טעם לנסות לקבוע גבולות. ניסיון לצבוע בצבעי ביניים שטחים כל כך קטנים לא שווה את החריגה מהמפות שבכל שאר הוויקיפדיות. emanשיחה 00:30, 16 בינואר 2013 (IST)

דיון[עריכת קוד מקור]

השטח הסגול כהה מזרחית לכנרת במפה הימנית, היה בשטח ישראל בין 1948 ל-1967? בברכה, --איש המרק - שיחה 16:56, 28 בדצמבר 2012 (IST)

חלקו נכבש בידי סוריה במלחמת העצמאות. בהסכם הפסקת האש נקבע שיהיה שטח מפורז בשליטה אזרחית ישראלית. למעשה היו עליו מאבקים שהובילו לשליטה סורית על שטח מסויים. אך המפה אינה שואפת להציג גבולות היסטוריים, אלא את הגבולות הנוכחיים בהתאם לסטאטוס המשפטי שלהם, ובמקרה זה, שמדובר בשטח שחל בו החוק הישראלי בהכרה בינלאומית. בברכה, משתמש כבד - 19:27, 29/12/12
 • (סליחה רק כעת הבחנתי שמתקיים דיון בנושא. וטרם התעמקתי מספיק בכל הדפים והשעה מאוחרת אבל) שאלה אם מציגים את תוכנית החלוקה למה לא מצידים את המפות לפי תוכניות החלוקה הקודמות. אלו ואלו תוכניות חלוקה ? מי-נהר - שיחה 03:09, 31 בדצמבר 2012 (IST)
 • ועוד משוה בנוגע לצבע. מדוע למשל שהצבע לא יהיה כחול ותכלת במקום ירוק וירוק בהיר ? או צבע שהוא לא זה ולא זה, וכי לא שמתם לב שירוק הוא צבע של דגל החמאס ? וצבע בסיסי בדגלי וסמלי ערב והאסלאם ? מי-נהר - שיחה 03:12, 31 בדצמבר 2012 (IST)
רק כעת הבחנתי בדבריך, אבל האמת שכבר התייחסתי מקודם לנקודות שהעלית. גבולות המדינה לפי תוכנית החלוקה אינם מוצגים במפת הלגיטימציה כתוכנית שלא מומשה, אלא כשטח הישראלי הזוכה להכרה בינלאומית. הצבעים במפת המציאות העדכנית נלקחו מתוך נוהל סטנדרטי במטרה למנוע חזרה לויכוחים על הגוון היחסי של צבע הביניים. (וראה לדוגמא:הרפובליקה העממית של סין) אם תהיה הצעה מוסכמת אחרת, אין לי התנגדות להחליפם. בברכה, משתמש כבד - 02:07, 10/01/13
החלפתי את הצבעים במפה הגדולה, בה ממילא אין צבעים קבועים, גם בעקבות הערתך וגם בשביל שיהיו בהירים מספיק בשביל שיהיה אפשר להוסיף למפה נקודות ציון. במפה הקטנה השארתי את הצבעים הסטנדרטיים כי הם בולטים. בברכה, משתמש כבד - 02:23, 15/01/13
 • כמה הערות הקשורות באסטתיקה ובסגנון:
 1. שני צבעי הסגול במפה א' מאד דומים זל"ז, והדבר די מבלבל בעת קריאת מקרא המפה.
 2. אין שום התייחסות במקרא לרצועת עזה, הן במפה א' והן במפה ב'. הצבעים משתנים אך אין שום הסבר לשינוי הצבע.
 3. אסתטית מפות א' וב' יפות יותר ממפות ג' וד'. הגופן נאה יותר, הצבעים נאים יותר, הגבולות בין חלקי המפה השונים מעוצבים יפה יותר. ודאי ניתן לבצע את מפות ג' וד' באותה צורה נאה כמו מפות א' וב'.
 4. כשמפת ישראל מופיעה כמפה פרמטרית, מפות א' וב' ממש מסורבלות ומרובות פרטים. האם לא ניתן עבור המפה הרגילה להציג את מפות א' או ב', ועבור המפה הפרמטרית להציג את מפות ג' או ד'?
אביתר ג'שיחהתרומות • י"ג בשבט ה'תשע"ג • 19:47, 23 בינואר 2013 (IST).
2. המקרא מתייחס רק לשטחי מדינת ישראל, ומכלל הן משתמע לאו. מפות א' וב' מניחות שרצועת עזה אינה חלק מהמדינה או בשלטונה ולכן מציגות אותה באותו צבע כמו שאר העולם.
3. ניתן ורצוי אך זה דורש השקעה. מפות א' וב' לא היו בויקישיתוף וממילא הצריכו עבודת עיצוב. לעומתן מפה ד' הייתה קיימת ופשוט היה צריך לקשר אליה, ומפה ג' מבוססת עליה. אם מישהו יקח על עצמו לשפר את עיצוב המפה שתבחר לא נראה לי שיהיו התנגדויות. בברכה, משתמש כבד - 00:59, 24/01/13
4. ודאי ובשביל זה ההצבעה מפוצלת. בברכה, משתמש כבד - 00:59, 24/01/13

תודה. לגבי 4. אני צריך להזכיר לעצמי להגיב אחרי שקראתי ולא לפני. אביתר ג'שיחהתרומות • י"ד בשבט ה'תשע"ג • 22:48, 24 בינואר 2013 (IST)

ים המלח[עריכת קוד מקור]

נדמה לי או שים המלח זצוק"ל למרבה הצער כבר לא נראה כפי שהוא מוצג באפשרויות א' ו-ב'? • ♀♂קלאושיחה • 01:02, 10 בינואר 2013 (IST)

צודקת. אם אחת מהן תיבחר אז אתקן. כרגע "המחלוקת היא בשאלה כיצד יש להציג את שטחי מדינת ישראל וגבולותיה המדיניים" ותו לא. על רמת הרזולוציה בה יש להציג את הבריכות המלאכותיות אפשר לדון בנפרד. Face-smile.svg בברכה, משתמש כבד - 01:39, 10/01/13
בעקבות עדכון אחת המפות גם ים המלח תוקן בה. בברכה, משתמש כבד - 02:23, 15/01/13

בעיות במפות ג' וד'[עריכת קוד מקור]

 • רצועת עזה - באותו צבע של איו"ש, למרות שישראל התנתקה ממנה.
  • למרות ההתנתקות, המעמד המשפטי הבינ"ל של רצועת עזה לא השתנה. משמעות ההתנתקות היתה למעשה שכל הרצועה היא "אזור A". לכן אין הבדל בינה לבין הגדה המערבית, ושניהם הן ישות טריטוריאלית אחת. emanשיחה 10:21, 20 בינואר 2013 (IST)
 • המפות המוקטנות - במפה ד' אין שום הפרדה בין רמת הגולן לסוריה. במפה ג' יש קו, אבל צבע הביניים כביכול אינו אדום בהיר אלא כמעט זהה לצבע מדינות ערב. בברכה, משתמש כבד - 02:43, 18/01/13
  • גם אם יהיה קו, ברזולוציה הזו אין דרך לראות אותו. emanשיחה 10:21, 20 בינואר 2013 (IST)

Final Thought[עריכת קוד מקור]

רגע לפני סיכום ההצבעה, רציתי להעיר שחבל שמפות שעוררו התנגדות רבה כל כך שרדו בערך מומלץ ופופולרי במשך כל כך הרבה שנים בלי לעלות להצבעה, רק בגלל גישה לא מתאימה של מי שניסו להחליף אותן שהובילה למיאוס בהתעסקות בעניין. בברכה, משתמש כבד - 21:00, 26/01/13

הצבעה[עריכת קוד מקור]

רק משתמשים רשומים בעלי 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (כלומר עריכות דפי שיחה, שיחות קבצים, שיחות קטגוריות, שיחות תבניות, דפי מדיניות וכדומה אינן נספרות) ו-30 ימים של פעילות הם בעלי זכות הצבעה בדיוני מחלוקת.

אין לפתוח את ההצבעה עד אשר שני הצדדים לא יכתבו את טיעוניהם. בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה אין להוסיף או לגרוע מאופציות ההצבעה שסוכמו על ידי הצדדים ללא הסכמתם, אלא אם כן הבורר אישר את השינוי.

עליכם לדרג את כל האפשרויות העומדות להצבעה. אפשרויות שתתעלמו מהן ייחשבו לאחרונות בתור. הדירוג יכול להיות חלקי, ואסור לו לכלול סתירות פנימיות.

את ההעדפות אפשר לנסח באופן מילולי, למשל "אפשרות א', ואם לא אז ב' או ג', ואם לא אז ד'". אפשר גם להשתמש בקיצורים המקובלים:

 • ד – העדפת אפשרות ד' על פני כל אפשרות אחרת.
 • בגא - העדפת אפשרות ב', ואם לא אז ג' ואם לא אז א' ואם לא אז כל אפשרות אחרת.
 • ב(גא) - העדפת אפשרות ב' כאפשרות ראשונה ולאחר מכן א' או ג' ללא העדפה ביניהן ואותן על פני כל אפשרות אחרת.
 • גד(אב) – העדפת האפשרויות ג' ו-ד' על פני אפשרויות א' ו-ב', כשאפשרות ג' עדיפה על פני ד' ולאחריהן א' ו-ב' ללא ההעדפה ביניהן ואותן על פני כל אפשרות אחרת.
 • (דה)(אבג) – העדפת אפשרויות ד' או ה' (ללא העדפה ביניהן) על פני אפשרויות א', ב' או ג' (ללא העדפה ביניהן) ואותן על פני כל אפשרות אחרת.

הקולות ישוקללו לפי שיטת שולצה למציאת זוכה יחיד.

מפה רגילה[עריכת קוד מקור]

 • אבגהד - במפה המוקטנת די להציג את המפה העיקרית שהיא המפה העובדתית והעדכנית, אך במפה הגדולה ראוי להציג את השינויים המהותיים בגבולות הרשמיים על ציר הזמן כמו במפה הגדולה של ארצות הברית ועל הדרך כבר להבהיר שההתרחבות נעשתה ללא הכרה בינלאומית. בברכה, משתמש כבד - 21:06, 19/01/13
 • ב - בברכה, MathKnight (שיחה) 22:12, 19 בינואר 2013 (IST)
 • ב ג ד א -- ענבל • ט' בשבט ה'תשע"ג • 22:47, 19 בינואר 2013 (IST)
 • (אב)(דג) • חיים 7 • (שיחה) • ח' בשבט ה'תשע"ג • 23:29, 19 בינואר 2013 (IST)
 • ב איתן - שיחה 23:46, 19 בינואר 2013 (IST)
 • באה דגיג - שיחה 21:28, 20 בינואר 2013 (IST)
 • באדג Ldorfmanשיחה 23:55, 20 בינואר 2013 (IST)
 • ב ג ד גיא - שיחה 21:49, 21 בינואר 2013 (IST)
 • אב ‏HoboXHobot‏ 22:26, 21 בינואר 2013 (IST)
 • א(גד)ב, מעדיף את אפשרות א' על פני ג' או ד' ואת שלושתן על פני אפשרות ב'[ודרך אגב, כותבים את זה ככה, א(גד)ב?]. Mr. Kate - שיחה 22:46, 21 בינואר 2013 (IST)
 • גד. א' היא מפה מוזרה (לגיטימציה? מה הקשר?) ב' היא מפה שגויה, הגולן לא סופח לישראל ואי אפשר להציג אותו כך בוויקיפדיה, טריטוריה במדינה היא גם עניין רשמי ולא רק מקום מגוריהם של תושביה. אופן ההצבעה המסתמן מוטה לטובת מדינת ישראל אך הוא שגוי מבחינה עובדתית. אם מפה ב' תיבחר לא יהיה לנו שום פתחון פה על ויקיפדיות מוטות. ‏ישרוןשיחה 19:16, 22 בינואר 2013 (IST)
  ב' מדוייקת גם מבחינה רשמית כי לא כתוב בה שהגולן 'סופח' לישראל אלא שהוחל בו החוק הישראלי. זהו קיצור של לשון חוק רמת הגולן לפיו "המשפט השיפוט והמנהל" הישראלי יחולו בגולן. "המשפט השיפוט והמנהל" הישראלים הוחלו בדיוק באותו לשון על כל שאר השטחים הריבוניים הצבועים במפה ב' באותו צבע (לפי פקודת סדרי השלטון והמשפט). אין שום הגדרה רשמית של המדינה לגבולותיה שכוללת את תל אביב בלי לכלול את הגולן. בברכה, משתמש כבד - 01:11, 23/01/13
 • בא צִבְיָהשיחה • י"א בשבט ה'תשע"ג 23:00, 22 בינואר 2013 (IST)
 • גדאב ערןב - שיחה 00:51, 23 בינואר 2013 (IST)
 • ב עמירם פאל - שיחה 15:57, 23 בינואר 2013 (IST)
 • גד אחרת זו תהיה הטעיה של הקוראים, ממניעים פוליטיים. יש לקרוא לזה בשמו - השחתה פוליטית. emanשיחה 23:44, 23 בינואר 2013 (IST)
  קשה לטעון שהמצב דה פקטו ואפילו דה יורה זהה בגדה וברצועה, עזה היא יישות עם משטר משלה, ונציגים משלה (שמתדיינים עם מדינות זרות), ששולטת על גבולה (כלומר קובעת מי נכנס ומי ייצא), ושחייל ישראלי לא דרך בתחומה (באופן רשמי, ומעבר לעשרות מטרים) מאז 2009. ושישראל לא מעוניינת בשליטה עתידית ולו במקצתה. היא זכאית לפחות לצבע שונה. בברכה, --איש המרק - שיחה 06:11, 24 בינואר 2013 (IST)
 • גדאב נובליסט - שיחה 10:59, 24 בינואר 2013 (IST)
 • ב ג ד דרור - שיחה 11:11, 24 בינואר 2013 (IST)
 • ב ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:15, 24 בינואר 2013 (IST)
 • באדג. נטרול בובות קש ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:37, 25 בינואר 2013 (IST)
 • דג. ההבחנה בין האזורים שבהם הריבונות מוסכמת לבין אזורים שבהם הוחל החוק באופן חד-צדדי חיונית. אם היה מדובר במפת בהוטן או בורקינה פאסו איש מכם לא היה מעלה על דעתו לחשוב אחרת. עידושיחה 12:50, 26 בינואר 2013 (IST)

מפה פרמטרית[עריכת קוד מקור]

 • באגהד - במפה הגדולה יש להציג גבולות היסטוריים אך במפת ההתמצאות המוקטנת הם מיותרים ומקשים על הקוראים. לכן לדעתי יש להציג את המפה העיקרית המציגה בצבעים סטנדרטיים את גבולות המדינה הרשמיים ב-32 השנים האחרונות. בברכה, משתמש כבד - 21:06, 19/01/13
 • ב - בברכה, MathKnight (שיחה) 22:12, 19 בינואר 2013 (IST)
 • ב ג ד א -- ענבל • ט' בשבט ה'תשע"ג • 22:47, 19 בינואר 2013 (IST)
 • (בא)(דג) • חיים 7 • (שיחה) • ח' בשבט ה'תשע"ג • 23:30, 19 בינואר 2013 (IST)
 • בא איתן - שיחה 23:48, 19 בינואר 2013 (IST)
 • באה דגיג - שיחה 21:28, 20 בינואר 2013 (IST)
 • בא(דג) Ldorfmanשיחה 23:57, 20 בינואר 2013 (IST)
 • ב גיא - שיחה 21:51, 21 בינואר 2013 (IST)
 • ה. הגולן כבר מזמן לא חלק מסוריה. נמתין להחלטת הכנסת שתספח אותו לישראל. ‏ישרוןשיחה 19:18, 22 בינואר 2013 (IST)
  זה כבר קרה, ב1981, אז למה בדיוק אתה מחכה? לכך שיוסיפו בפירוש את המילה "סיפוח"? מה זה יתן? רמת הגולן היום היא דה פקטו (ולדעת רבים גם דה יורו) חלק ממדינת ישראל לכל דבר וענין. אתה טוען שלא? תאמר לי במה לא? למה שנעדיף מפה שיש בה כדי לנקוט עמדה במחלוקת ישנה בנוגע לאיזה פלפול משפטי שלכאורה אין לו כל השלכה מעשית, ונזנח את המפה המתארת את המציאות היום-יומית והחוקית בפועל? דגיג - שיחה 00:17, 23 בינואר 2013 (IST)
 • בא צִבְיָהשיחה • י"א בשבט ה'תשע"ג 23:01, 22 בינואר 2013 (IST)
 • ג(דה)אב ערןב - שיחה 00:52, 23 בינואר 2013 (IST)
 • ב עמירם פאל - שיחה 15:59, 23 בינואר 2013 (IST)
 • דגה (למרות שאני לא מוצא טעם רב באפשרות ה', כי לא יראו את ההבדלים בינה לבין ד). emanשיחה 23:44, 23 בינואר 2013 (IST)
 • גד דרור - שיחה 11:12, 24 בינואר 2013 (IST)
 • ב ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:17, 24 בינואר 2013 (IST)
 • גדהאב. לא להחליט החלטות שהכנסת לא החליטה. נובליסט - שיחה 13:49, 24 בינואר 2013 (IST)
 • באהדג . נטרול בובות קש ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:37, 25 בינואר 2013 (IST)
בסגנון פרשנו רעבתן שבדבש נתבער ונשרף? איתן - שיחה 23:36, 25 בינואר 2013 (IST)
 • הדג. ההבחנה בין האזורים שבהם הריבונות מוסכמת לבין אזורים שבהם הוחל החוק באופן חד-צדדי חיונית. אם היה מדובר במפת בהוטן או בורקינה פאסו איש מכם לא היה מעלה על דעתו לחשוב אחרת. עידושיחה 12:51, 26 בינואר 2013 (IST)

דעות משתמשים ללא זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

 • ההצבעה על המפות המפורטות מיותרת לחלוטין כיוון שלא התגלעה לגביהן מחלוקת. אין טעם בקביעת מסמרות בנושא ואפשר להשתמש בכל אחת מהמפות שמוצעות כאן בערכים השונים ולפי ההקשר הנכון שפם אדום - שיחה 21:28, 19 בינואר 2013 (IST)
  לא אהיה מופתע אם נשפך בעניין יותר מלל מאשר על כל מחלוקת אחרת בויקיפדיה. ראה למשל הודעה שכתבתי בדיון האחרון המפנה לדיונים שעסקו במפה המפורטת החל ב-2004. איני רואה מוצא אחר למעט הצבעה. בברכה, משתמש כבד - 21:45, 19/01/13

תוצאות ההצבעה[עריכת קוד מקור]

רוב מוחלט של 11 מ-20 מצביעים העדיף את מפה ב' על כל שאר החלופות בהצבעה הראשונה ורוב מוחלט של 11 מ-18 מצביעים העדיף את מפה ב' על כל שאר החלופות בהצבעה השנייה כך שהעדפות שאר המצביעים והתעדוף היחסי של שאר החלופות אינם רלוונטיים. הוחלט ששטחי מדינת ישראל וגבולותיה המדיניים יוצגו בתבנית:מפת ישראל בהתאם למפה הרגילה ב' ובתבנית שבראש הערך ישראל בהתאם למפה הפרמטרית ב'. משתמש כבד (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה