ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:מכון ויצמן למדע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


<:מכון ויצמן למדע

  • תאריך תחילת ההצבעה: ~~~~~
  • תאריך סיום ההצבעה: {{ס:#זמןמ:H:i, j xg Y|+6 days +23 hours +59 minutes}} (IST)

הקדמה[עריכת קוד מקור]

  • המחלוקת היא האם יש לאזכר את דירוגיו העדכניים של המכון בעמוד הערך והאם יש לאזכר שהמכון חווה ירידה בדירוגו האקדמי

דיונים קודמים[עריכת קוד מקור]

המשך הדיון[עריכת קוד מקור]

עמדת הצד הראשון[עריכת קוד מקור]

לתפיסתי, אין מקום להסתיר את מצבו כפי שמשתקף באופן פומבי, לפיו דירוגו הבינלאומי נמצה בצניחה מתמדת. על אף שאני בטוח שזוהי תחושה לא נעימה בקרב עובדי המכון, אין מקום לצנזר את האמת רק בשל אי נוחות, ובוודאי הערך צריך לשקף את מצבו העדכני של המכון. חלק מהפסקה שנמחקה:

בשנים האחרונות חל פיחות במעמדו של המכון, כאשר בשנים 2014-2019 המכון לא זכה אף לדירוג יחידני במדד שנגחאי (כלומר הוא לא נמנה ב-100 המקומות הטובים בעולם)[1]. ובחלק מהמדדים למשל דורג במקום הרביעי בלבד בארץ[2] ובין מקום 300 ל-350 בעולם. את הירידה החדה ביותר חוותה המחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה, שירדה ממקום 13 בעולם[3] למחוץ 100 המחלקות היוקרתיות ביותר[4]. ב-2020 צנח אל מקום 507 במדד לידן[5], ובכך בפעם הראשונה יצא מרשימת 500 האוניברסיטאות היוקרתיות ביותר. בכך התרסק אל המקום החמישי בארץ, בפער של 215 מקומות מהאוניברסיטה במקום הרביעי בארץ אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

כמו כן, בתחילת הערך הייתה התייחסות לפסקה:

בשנים האחרונות סובל המכון מצניחה משמעותית במעמדו האקדמי.

להבנתי, לא ניתן להשאיר את הערך במתכונתו הנוכחי, כשיר הלל למכון ולא להציג את מצבו האקדמי העדכני. Wizmann (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

כפי שהבנתי למשתמש אין זכות הצבעה על פי הכללים. אם אין מישהו אחר בעל אותה דעה, כדאי לארכב את הדיון. PRIDE! - שיחה 17:03, 8 באפריל 2021 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

עמדת הצד השני[עריכת קוד מקור]

(ייכתב אך ורק על ידי הצד שתומך באופציה זו)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

זכות הצבעה ישנה למשתמשים שנרשמו לפחות 30 ימים לפני פתיחת ההצבעה, ביצעו לפחות 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (כלומר עריכות דפי שיחה, דפי מדיניות וכדומה אינן נספרות) ואינם עורכים בתשלום.

אין להצביע לפני פתיחת ההצבעה ואין לפתוח את ההצבעה עד אשר חלפו 72 שעות מהצגת טיעוני הצדדים. בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה אין להוסיף או לגרוע מאופציות ההצבעה שסוכמו על ידי הצדדים ללא הסכמתם, אלא אם כן הבורר אישר את השינוי.

אפשרות ראשונה – להשיב את העריכה שבוטלה[עריכת קוד מקור]

(נא לא להצביע עדיין)

אפשרות שנייה – תיאור תמציתי של אפשרות זו[עריכת קוד מקור]

(נא לא להצביע עדיין)

תוצאות ההצבעה[עריכת קוד מקור]

(יפורסמו בתום ההצבעה)