ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

From ויקיפדיה
Jump to navigation Jump to search


דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[edit source]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
עדכון: הרשימה תהיה תמיד בהתחלת הדף. בורה בורה - שיחה 21:06, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה/תבנית ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית חייל ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
5 חסר מבחין מטעם מי הפרס או אזרחות הכבוד קישור ירח אפל תקלה פעיל בנדיקטוס השישה עשר
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
9 הצפה של פרסים מרובים קישור H. sapiens שיפור פעיל תבנית:מדען יולי חריטון משיכת המידע מוויקינתונים לא מכבדת את הגדרות התבנית בתבנית:מדען#פרסים והוקרה
12 מקום לידה/פטירה/קבורה וכו' אינו מוצג כאשר הוא באנגלית החלטת פרלמט בורה בורה תקלה פעיל יחידה:LocationAndCountry בפונקציה displayFromParams דייזי קנדי ראו בערך מקום לידה שלא תורגם Burra, אינו מציג אותו באנגלית אלא סתם אוסטרליה
13 תת הכותרת "כוכב אם" אינה מופיעה אם אין תמונה. קישור בורה בורה תקלה פעיל תבנית:כוכב לכת חוץ-שמשי קפלר 1647b משתמש:זאב קטן ניסה לפתור על ידי כותרת דמה או משהו כזה. לא לעניין שבמקום לתת פתרונות ביחידות מחפשים כל מיני פתרונות מקומיים.
14 שדה ‏בתפקיד‏ (P453) אינו מכבד את החלטת הפרלמט להציג גם שדות שאינם מתורגמים, כאשר בא בתבנית:סרט החלטת פרלמנט בורה בורה תקלה פעיל תבנית:סרט פורד נגד פרארי ראו עריכה זאת. כאשר תרגמתי את שם הנהג, הוא הופיע בערך ליד כריסטיאן בייל.
16 הפונקציה "addMissingImage" ביחידה, שאחראית להוסיף {{אין תמונה}} בתבניות מידע, לא תמיד מתפקדת. הסבר מפורט בקישור קישור Dovno תקלה פעיל יחידה:תבנית מידע/אישיות בעיה כללית בכל התבניות שנובעת מהיחידה

המשך דיון[edit source]

סעיף 7[edit source]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר לעדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 8[edit source]

מה דעתך ללכת עכשיו על 8 ואח"כ 7? בורה בורה - שיחה 02:31, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אחרי שעה שאני מנסה להבין מה הבאג בסעיף 8, ולא מוצא וזה משגע, אני מגלה שבכלל אין באג, זה בהגדרה, היחידה מוגדרת לשלוף את התוצאות הטובות ביותר, ואצל מרטין גרדנר התוצאה "כותב מדע" מוגדרת "דירוג מועדף" בויקנתונים אז רק היא נשלפת – ירח אפלשיחה 08:41, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אכן כן. אני מסיר את הסעיף הזה. בורה בורה - שיחה 11:26, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 9[edit source]

בנוגע לסעיף 9, הצעתי בעבר "קיפול" של הפרסים אם מספרם עולה נניח על עשרה. הרי לא נפסיק את השאיבה לגמרי לכלל הערכים. ההגדרה בקישור בהערות היא ישנה מאוד, לפני שהטמיעו בכלל את ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 09:31, 28 ביולי 2019 (IDT)

עבור מדענים יש הגדרה ברורה בתבנית:מדען#פרסים והוקרה לגבי רשימת הפרסים הרלוונטיים. קיפול או הקטנת טקסט הוא פתרון בעייתי מסיבות של נגישות ותאימות במכשירים שונים. ערן - שיחה 02:17, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כאמור לעיל, ההגדרה שם ארכאית ולא רלבנטית. התחדש הדיון בנוגע לתצוגה. בורה בורה - שיחה 21:23, 20 באוקטובר 2019 (IDT)

סעיף 14[edit source]

משתמש:ירח אפל תקלה חדשה. קשור למה שאתה ומשתמש:הנדב הנכון תיקנתם בזמנו. תוכלו לתקן? נתתי תיאור מדויק, נשארו בערך עוד כמה מקרים. מסתמא זה לא רק בתבנית סרט. בורה בורה - שיחה 05:01, 19 בדצמבר 2019 (IST)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[edit source]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:

שמות תאריכים אחידים[edit source]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ==> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

1. שינוי בתבנית מטוס[edit source]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמו ירח אפל, אפשר לשנות את המילה "שנה" ל"תאריך", אבל אני נגד הוספת המילה "תאריך" במקום שלא דרוש. דוריאןDGW – Talk 07:04, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:34, 24 בנובמבר 2019 (IST)

2. פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[edit source]

 • אבן יסוד ==> תאריך ייסוד
 • נפתח ==> תאריך פתיחה
 • שופץ ==> תאריך שיפוץ
 • הורחב ==> תאריך הרחבה
 • נסגר ==> תאריך סגירה
 • נהרס ==> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כשמישהו ממלא שדות בתבנית בערך הוא לא רץ לתבנית לדעת מה סוג השדה ואם זה תאריך או משהו אחר. לכן הסברים ב-TD הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין. אביא את הסוגיה הכללית למזנון אחרי החגים. בורה בורה - שיחה 19:20, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
{{א|בורה בורה]], מה עם הצעתי ששם השדה בתבנית יהיה עם המילה "תאריך" אבל בתצוגה ללא? כלומר "|תאריך סגירה=" והתצוגה "סגירה" - זה ברור יותר וגם לא מעמיס על התבנית. Shinaimm - שיחה 19:24, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
מניח שהתכוונת בורה בורה...--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתשרי ה'תש"ף 14:50, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
דו-משמעות זו בדיוק הבעיה של קיצורים. "נחיתה" זה אתר נחיתה או תאריך נחיתה? נוסד זה תאריך ייסוד או מקום ייסוד? אלו דוגמאות חיות עם שגיאות שהיו. אם כל השמות אחידים מסוג "תאריך XXXX", כולם יודעים מה זה. כבר ככה 90% ויותר מהשדות בערכים הם מתצוגה זו. בורה בורה - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בורה בורה, אני מצטער, אבל אני חושב שזה מיותר שהמילה "תאריך" תופיע לקורא 6 פעמים כאשר הפיתרון שאני הצעתי עדיף במקרה הזה (כלומר שם השדה בתבנית אכן יהיה תאריך XXX אבל לקורא יוצג על פעם רק XXX). המטרה שלך היא שאנשים לא יתבלבלו ואני מעדיף את הגישה הפשוטה יותר (לדעתי גם שאר האנשים שהגיבו פה, כפי שכתב ערן "זה מסורבל ומיותר"), אני חושב שאפשר בכיף לשנות את שם השדה ולעשות את הדבר הזה קבוע בכמעט כל השדות שהם שדות של תאריך, אבל שוב, זאת רק בתבנית עצמה ולא בתצוגה, כך שמי שמזין את התבנית (במידה ואנחנו לא שואבים כמו שאנחנו אוהבים מויקינתונים) לא יתבלבל ומצד שני העומס על הקורא יהיה נמוך יותר וקריאת הערך תהיה נעימה יותר. Shinaimm - שיחה 22:11, 25 בנובמבר 2019 (IST)
לא אכפת לי שבתצוגה יהיה כתוב "שופץ". אבל אתה מודע שיהיה חוסר מתאם בין שם השדה לתצוגה שלו שזה די לא הדרך שלנו. בורה בורה - שיחה 22:48, 25 בנובמבר 2019 (IST)

3. פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[edit source]

 • חנוכת התחנה ==> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ==> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
מבחינת המשלב הלשוני אני בעד השארת המצב הקיים. Shinaimm - שיחה 17:43, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בעניין שמות פרמטרים בתבנית זו דנו בשיחת תבנית:תחנה מרכזית ולא נראה שיש לשנות את המצב הקיים. ערן - שיחה 06:57, 30 בנובמבר 2019 (IST)
הדיון הועבר למזנון כפי שנכתב / התבקש באחד הדיונים הדומים בנושא זה כאן. הרוב במזנון הביע את דעתו. גם אתה השתתפת שם בדיון ועמדתך התקבלה בחלקה. דיונים במזנון גוברים כידוע על דיונים כאן ולכן מה שהוחלט שם הוא שיהיה. במקרה זה שמות השדות יהיו "תאריך חנוכה" ו"תאריך סגירה". בורה בורה - שיחה 07:04, 1 בדצמבר 2019 (IST)

4. אחרית דבר[edit source]

בורה בורה, כל הדיון הזה נסוב סביב הוספת המילה "תאריך". אני חושב שהייתה הסכמה שאפשר להוסיף את המילה תאריך בקוד המקור אבל ללא הוספה של מילה נוספת לתצוגה, הן מבחינת משלב גבוה יותר ("חנוכת התחנה") והן מבחינת אורך התצוגה. לדעתי אתה יכול להחליט שאתה מוסיף את המילה תאריך לתבנית מאחורי הקלעים וכך יהיה יותר ברור להוסיף מידע לשדה או להשאיר את המצב הקיים אבל בכל מקרה אפשר לארכב את הדיונים האלה כל מקרה לגופו :) Shinaimm - שיחה 23:17, 26 בדצמבר 2019 (IST)

אין הסכמה כללית להוספה של קידומת תאריך לכל שדה שהוא באופן אוטומטי, אנא קרא את הדיון לעיל. אם יש מקרה מסוים שבו יש כפל משמעות או אי בהירות כמו במקרה של "נחיתה" כמקום או כזמן אני לא חושב שיש בעיה לציין. ערן - שיחה 00:46, 30 בדצמבר 2019 (IST)
ערן טועה ומטעה. היה דיון במזנון והיה לזה רוב. ההסכמה היא כפי שכתבתי כמה שורות לעיל. בורה בורה - שיחה 21:51, 30 בדצמבר 2019 (IST)

תבנית:דמוגרפיה[edit source]

אוכלוסיית מועצת אברנטש (1801–2011)
1801 1849 1900 1930 1960 1981 1991 2001 2004 2011
17,796 17,790 27,453 39,327 51,869 48,653 45,697 42,235 41,326 39,325

מציע ליצור תבנית דמוגרפיה במקום טבלאות מייגעות. ראו בערך אברנטש את הדוגמה הנ"ל. אם כבר יש משהו כזה אשמח לדעת. בורה בורה - שיחה 01:12, 18 בדצמבר 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד יש ב-36 שפות את התבנית הנ"ל, ואין בעברית Euro know - שיחה 12:05, 18 בדצמבר 2019 (IST)
מה רע בגרף על ידי שימוש ב{{ציר זמן/אוכלוסייה}}? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:09, 18 בדצמבר 2019 (IST)
זה קצת שונה. ראו בערך מבשרת ציון. בורה בורה - שיחה 22:43, 18 בדצמבר 2019 (IST)

להלן גרף התפתחות האוכלוסייה בעיר:

כתבתי לפני התנגשות עריכה: קודם, כל, לא כל כך נורא להשתמש בטבלה, ויש לזה גם יתרונות - למשל, אם המידע באקסל, אפשר להדביק אותו ישירות (בחזותי, אפשר פשוט להדביק טבלה אחרי "העתק" באקסל, והוא יודע לטפל בזה). שנית, כל תבנית שמשתמשת בהרחבה הדפוקה "ציר זמן" זו צרעת שיש להתרחק ממנה. בוודאי שזה לא הכלי הנכון להצגת מידע טבלאי, כך שהצעתו של יונה לא נראית לי טובה.
אם רוצים תבנית, זה כנראה משהו שכדאי לבנות בלואה/סקריבונטו, בגלל שקצת קשה לומר מה הפרמטרים או אפילו כמה. ותבניות בסגנון הישן זה בסוף נראה כמו הצרות שלי. (הייתה לי דוגמה עדכנית, אבל קשה לי להיזכר כרגע. יש דוגמאות למכביר ראו למשל תבנית:ניווט קבוצות).
(על הדרך, שיניתי קצת את קוד הוויקי של הטבלה, שהיה מסורבל שלא לצורך, וכעת זה נראה לא הרבה יותר גרוע משימוש בתבנית). קיפודנחש 23:27, 18 בדצמבר 2019 (IST)

תבנית תקיפה אווירית[edit source]

אני מציע ליצור את תבנית:תקיפה אווירית שמיועדת לשימוש בערכים על תקיפות אוויריות בולטות, כגון הריגת קאסם סולימאני. התבנית כוללת את הפרטים הבאים:

 • סוג תקיפה (למשל תקיפת כטב"מים, סיכול ממוקד, הפצצה כבדה וכו')
 • מקום התקיפה
 • תאריך התקיפה
 • תוקף (מי ביצע את התקיפה)
 • יעד התקיפה (מה היו המטרות)
 • תוצאות התקיפה
 • אבדות

ד"ר MathKnight (שיחה) 13:11, 4 בינואר 2020 (IST)

אכן נחוץ, רק מציע אולי להכליל את זה לתבנית:תקיפה צבאית, תבנית שתכסה גם תקיפות אוויריות, אך תיתן מענה גם לכאלה שנעשו דרך היבשה או הים (פגיעות משמע חיסולים בולטים, כמו הריגת קאסם סולימאני או חיסול בן לאדן במבצע חנית נפטון, אבל גם מקרים בהם לא היה אדם ספציפי יעד לחיסול, כמו במקרה של המרמרה או קארין איי). אם כבר מציעים לעשות תבנית ייעודית, לדעתי חבל להשאיר במקרים אלה את תבנית:סכסוך צבאי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:21, 4 בינואר 2020 (IST)
MathKnight:
ערן - שיחה 14:01, 4 בינואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד כל ההצעות הנ"ל. מפה היא אלמנט חשוב שכדאי להוסיף. האם אפשר למזג עם תבנית מבצע צבאי? אולי לשדרג כמו מה שעשינו עם חברה מסחרית וחברת תעופה. מציע לשקול גן את השמטת המילה תקיפה מחלק מהשדות מעל, פחות עומס על התבנית. אפשר תאריך ויעד למשל. Shinaimm - שיחה 17:19, 4 בינואר 2020 (IST)
Shinaimm, מניח שאתה מדבר על תבנית:סכסוך צבאי (התבנית שמשמשת למבצעים צבאיים. ראה למשל צוק איתן), זה המצב הקיים ממה שראיתי. אני אישית חושב שזה קצת מכליל מדי, תקיפות ספציפיות אמנם בגדול, סביר להניח, חלק מסכסוך צבאי, אבל הן לא אותו דבר כמו מבצעים או מלחמה מבחינת ההיקף (או המשמעות).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:26, 4 בינואר 2020 (IST)
המקיסט, אני מסכים עם נושא הכלליות, אני פשוט חושב שאם אפשר לשים לתבנית תנאי ולחסוך תבניות שונות שקרובות מאוד זה מאוד מקל על התחזוקה, אם יש הבדל של מספר בודד של שדות ביחס לשאר אפשר למזג/ להרחיב בכיף. Shinaimm - שיחה 20:32, 4 בינואר 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק. מנוגד לכל הצמצום שאנו מנסים לעודד בתבניות בשנים האחרונות. מה רע בתבנית:סכסוך צבאי. מחר יבקשו תבנית:תקיפת קומנדו על מבצע חנית נפטון ומחרתיים תבנית:תקיפה ימית על הפשיטה על האי גרין. אין לזה גבול. בורה בורה - שיחה 12:24, 5 בינואר 2020 (IST)
מקבל את ההצעה להרחיב ל"תבנית:תקיפה צבאית" ובעד ההצעה להוסיף שדה שהוא מפה. ההבדל בינה לבין {{סכסוך צבאי}} היא היותה מיועדת לאירועים נקודתיים ולא מתמשכים, בהם יש תקיפה חד-צדדית, דבר שמייתר חלק ניכר מהשדות בתבנית סכסוך צבאי (מפקד, כוחות, אבדות הצד התוקף (לרוב אין לו) ועוד). היא טובה יותר לתקיפות שלא הפכו למבצע צבאי מתמשך וחילופי אש משמעותיים בין שני הצדדים. היא יכולה להתאים גם לתקיפות הכורים הגרעיניים על ידי ישראל, אבל מאחר שאלה היו מבצעים אסטרטגיים גם התבנית הישנה סכסוך צבאי מתאימה להם. – ד"ר MathKnight (שיחה) 16:47, 5 בינואר 2020 (IST)
מי אמר שתבנית סכסוך צבאי היא רק לסכסוך מתמשך? הפשיטה על האי גרין ומאות מבצעים אחרים הם סכסוך מתמשך? ומה מפריע אם יש כמה שדות שאינם בשימוש? פשוט לא מזינים אותם. בורה בורה - שיחה 22:20, 5 בינואר 2020 (IST)

MathKnight ראה את הדוגמה בהתקיפה בנמל התעופה הבינלאומי בבגדאד (2020). האם יש פרטים נוספים שצריך להוסיף, לנסח אחרת וכו'? ערן - שיחה 18:21, 25 בינואר 2020 (IST)

ערן, תודה רבה על יצירת התבנית. מציע אולי להוסיף את השדות של מותקף (בתור הצד השני בתקיפה) ראש ממשלה (לשני הצדדים), מפקד/ים (כלומר רמטכ"ל) של שני הצדדים, כוח (צי/מטס/כוח אנושי) שלקח חלק בתקיפה (שדות שלקחתי מתבנית:סכסוך צבאי ולדעתי נחוצים גם פה). מה דעתך? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:35, 25 בינואר 2020 (IST)
אני חושב שמעט עמוס מדי להציג את כל שרשרת הפיקוד של הצד השני, כיוון שהצד המותקף הוא פסיבי יחסית בתקיפה כזו (להבדיל מסכסוך צבאי). את ציון הכוח התוקף עצמו - נראה שכדאי להוסיף. דעות נוספות? ערן - שיחה 18:51, 25 בינואר 2020 (IST)
תודה על יצירת התבנית. הייתי מוסיף גם שדות כגון "סוג תקיפה" (דוגמאות לערכים: סיכול ממוקד, תקיפה אווירית, הפגזה ארטילרית, צליפה ואפילו סיכול באמצעות מטען) וכן "אמצעי תקיפה" (שיכול לקבל ערכים כגון סוג כלי הטיס התוקף עד לדגם ספיציפי או נשק אחר כגון טיל, צליפה או טנק). כמובן שלא תמיד שדה זה ימולא. – ד"ר MathKnight (שיחה) 19:23, 25 בינואר 2020 (IST)
Shinaimm מה דעתך על תבנית זו בנוסף לתבנית:סכסוך צבאי? כי אם אתה מצטרף אלי בהתנגדות, ודאי אין קונצנזוס. בורה בורה - שיחה 14:09, 26 בינואר 2020 (IST)
גם המקיסט(שדות שלקחתי מתבנית:סכסוך צבאי ולדעתי נחוצים גם פה). מבין שאפשר להשתמש באותה תבנית ולהרחיבה, וכן גם ד"ר משתמש:MathKnight הסכים לאפשרות זו.מדוע לא להרחיב את הקיימת? בכמה ואיזה שדות מדובר סה"כ? מזכיר שאפשר להוסיף את האפשרות "סוג" לתבנית כמו עם חברת תעופה וכמו כן אין חובה למלא את כל השדות.ערן מדוע לפתוח תבנית חדשה ולא להרחיב את הקיימת?
המקיסט, לגבי שם התבנית - לי אישית ממש לא אכפת מה כתוב בקוד המקור כל עוד המשתמש לא רואה את זה, לתבנית:מנהיג ערן/מש:דוד שי יצרו את ההפניה תב: נושא משרה, אפשר גם פה משהו בסגנון אם זה ממש מפריע השםShinaimm - שיחה 07:10, 27 בינואר 2020 (IST)
Shinaimm, זו לא בדיוק בעיה של שדות כי אני לא חושב שצריך לעשות כמה תבניות כלליות מדי (תקיפה בודדת היא לא סכסוך צבאי. כן, היא תמיד יכולה להיות חלק מסכסוך צבאי בגדול, אבל היא לא כמו מלחמה או מבצע במובן הזה, שהן סכסוך צבאי בפני עצמו). הפניה זה רעיון שאני עוד יכול לקבל, למרות שבעיניי יש הבחנה מספיק ברורה פה שמצדיקה תבנית שכזו (וקח בחשבון שמבחינת תחזוקה- לא מעט מהתחזוקה מבוצעת על ידי בוטים, אז אני לא בהכרח בטוח כמה זה יכביד עליהם להוסיף עוד תבנית שצריך לעבור עליה). אגב, אני חושב שמתישהו לאחרונה רעיון ההפניות בתבניות לא בדיוק זכה לתמיכה מקרב ויקיפדים אחרים, אז לא יודע כמה הוא פרקטי אם בכלל.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:51, 27 בינואר 2020 (IST)
אני חושב שהעניין בתקיפה להבדיל מסכסוך כולל הוא שזה בעיקר חד צדדי וזה מייתר חלק ניכר מהשדות בתבנית כללית מדי של סכסוך צבאי. ערן - שיחה 07:34, 30 בינואר 2020 (IST)

הוספת קואורדינטות ומפה לתבניות ארגונים[edit source]

ככלל, אם בתבנית קיים שדה של מיקום המטה, אז להוסיף שדות קואורדינטות שלו ומיקומו על המפה, למשל בתבנית:ארגון, תבנית:חברה מסחרית וכו' הנדב הנכון - שיחה 12:04, 11 בינואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד Shinaimm - שיחה 14:00, 11 בינואר 2020 (IST)
ארגון וחברה הם לא יישות גאוגרפית. אפשר לציין את מיקום המטה כשדה בתבנית, אבל אין צורך להדגיש מעבר לכך במפה. אפשר לציין שמטה מיקרוסופט נמצא ברדמונד, לא מענין לציין את הכתובת, נ"צ ומפה -זה פירוט יתר ועדיף למקד את התוכן בתבנית למידע משמעותי. ערן - שיחה 20:24, 11 בינואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הוספה ואמרתי ת זה כבר מספר פעמים. אין שום יתור וזה מידע מעניין ומועיל לראות על המפה היכן מטה החברה. בורה בורה - שיחה 10:21, 12 בינואר 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד מהסיבות שערן כתב. יישות שהיא לא גאוגרפית אלא מממוקמת ביישות גוגרפית לא צריכה מפה. קואורדינטות בפרמטר מיקום מטה חברה אמור להספיק. וכמו שבורה בורה כתב, זה כבר נידון בעבר. אני לא רואה מה השתנה מהדיונים הקודמים, שהאחרון מביניהם היה לפני שלושה חודשים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:25, 12 בינואר 2020 (IST)
יונה ב. אתה מתנגד גם לקואורדינטות וגם למפה? אגב, שם לב שהם מופיעים בתבנית:מוסד לימודי שהוא גם ישות לא גאוגרפית לא פחות מחברה מסחרית הנדב הנכון - שיחה 18:07, 14 בינואר 2020 (IST)
קואורדינטות יכולות להופיע בפרמטר "מיקום מטה ארגון". אין צורך במפה. בנוגע לתבנית מוסד לימודי וגם מוסד אקדמי שיש להם מפה, אני חושב שיש להסירם משם. במיוחד באוניברסיטאות שיש להן לפעמים מספר קמפוסים ואז המפה לא רק שלא מוסיפע אלא גורעת מידע. שם אולי כדאי להוסיף מפת מיקומים בתוכן הערך. מנגד יש את תבנית בורסה, תבנית ארגון ועוד שאין בהן מפה, אז לא ניתן להסיק לכאן או לכאן מזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:38, 14 בינואר 2020 (IST)

יש כאן רוב דחוק של שלושה מול שניים בעד התוספת. אפשר לקבל עוד דעות כדי לקבל הכרעה? בורה בורה - שיחה 00:50, 30 בינואר 2020 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד. כמו יונה. נימקתי כבר כאן. עמרישיחה 19:24, 8 בפברואר 2020 (IST)

תבנית:ועידת האקלים של האו"ם[edit source]

אני מציע ליצור את תבנית:ועידת האקלים של האו"ם שמיועדת לשימוש בערכים שמוקדשים להתכנסות הועידה השנתית. נכון לעכשיו מצאתי רק שלושה כאלה:

(בנוסףיצרתי את ועידת האקלים של האו"ם)

התבנית כוללת את הפרטים הבאים: לוגו; שם בשפת המקור; תאריכים; מיקום; האירוע הקודם; האירוע הבא; כתובת אינטרנט (אתר)

שלדעתי נחוצים כדי שיהיה נוח להבין: א) שמדובר בועידה שמתכנסת באופן סדרתי ב) כדי לנווט בקלות בין ההתכנסויות השונות ג) כדי לקבל באופן מרוכז מידע בסיסי על הועידות השונות

בנוסף - אשמח לעזרה ביצירת התבנית, שכן אין לי מושג איך להתחיל. • צור סופרשיחה • 20:52, 17 בינואר 2020 (IST)

תיקון: לא מדובר על תבנית כל כך ספציפית - צור מתכוון לתבנית שמלווה את הערך המתאים באנגלית, שהיא (Template:infobox event). הבקשה נראית, לפחות במבט ראשון, מתקבלת על הדעת - לתבנית הזו יש איזה 50 בינוויקי, כך שהיא כנראה באמת שימושית. כמובן שהשם שצור הציע, תבנית:ועידת האקלים של האו"ם לא נראה סביר - זה יותר משהו כמו תבנית:מידע אירוע או תבנית:מידע ועידה... (אשוב שוב על ההלצה החבוטה ששורת המחץ שלה היא שבשביל סמרטוט אחד לא עושים מכונה). קיפודנחש 21:16, 17 בינואר 2020 (IST)
תודה לך קיפודנחש על ההבנה והתיקון של הניסוח המגושם שלי! דייקת לגמרי. (אני חלוד מאוד אחרי שנים של היעדר עריכה משמעותית) • צור סופרשיחה • 09:31, 18 בינואר 2020 (IST)
בשביל שלושה ערכים זה עדין מוקדם ליצור תבנת, אלא אם זו תהיה תבנית כללית, נניח תבנית:ועידה, שתכלול עוד אירועים אחרים. למשל שתכלול את הערכים תחת קטגוריה:ועידות ציוניות לפני קום המדינה, ויש עוד ים ועידות אחרות. נדמה לי שפעם קבענו מינימום של 20 ערכים ליצירת תבנית. בורה בורה - שיחה 05:25, 19 בינואר 2020 (IST)
בורה, קרא את הדיון - כבר ציינתי שמדובר בתבנית:ועידה (או תבנית:מידע ועידה, וצור אישר שאכן לכך הכוונה. די ברור, לפי הבינוויקי, שיש יותר משלושה, וגם יותר מעשרים ערכים בהם התבנית הזו מתאימה. לגבי תוכן התבנית, כדאי להציץ בתבנית בוויקינגליש שמקושרת למעלה, ולדון אילו מן השדות מתאימים למה שמקובל אצלנו, ואולי להוסיף כמה שלא מופיעים שם אם זה מתאים למה שנהוג כאן. לנוחותך: (Template:infobox event). דרך הבינוויקי קל ליצור רשימת ערכים בהם התבנית מתאימה (עוד יותר קל אם התקנת סקריפט 92 כך שיעבוד גם בוויקינגליש - או ספציפית בדף הסקריפטים האישי שם, או, יותר עדיף, בדף הסקריפטים הגלובלי). קיפודנחש 19:57, 21 בינואר 2020 (IST)
במבט שני, נראה ששגיתי: התבנית בוויקינגליש אינה דווקא ל"ועידה", אלא ל"אירוע" באופן כללי, בה משתמש הערך באנגלית של הוועידה. יתכן שיש טעם לקחת מהם דוגמה וליצור תבנית:מידע אירוע, או להצטמצם ב"ועידה", אבל אז היא תתאים רק חלק מהערכים שהבינוויקי באנגלית שלהם משתמש ב-infobox event. בויקינגליש גזרו מהתבנית הזו תבניות ספציפיות יותר שמשתמשות בה, אך יחד עמם היא מופיעה בעצמה ישירות בערכים. בכל מקרה, כנראה ל"ועידת אקלים של האום" מתאים יותר (Template:Infobox recurring event) (תבנית:מידע אירוע חוזר)- לא ברור לי למה הוויקינגליש של הערכים אליהם קישר צור משתמשים בתבנית האם ולא בה. (במבט שני: הוויקינגליש של הוועידה של 2009 דווקא כן משתמש ב"אירוע חוזר", אך שני הערכים של פריז ומדריד, משתמשים בתבנית "אירוע". לוויקינגליש פתרונים). קיפודנחש 20:13, 21 בינואר 2020 (IST)

צבע רקע בתבנית רבע גמר[edit source]

שלום רב, אני מבקש להוסיף צבע רקע בתבניות {{רבע גמר עם מקום שלישי}} ו{{רבע גמר}} לזוכות האחרונות (עדיפות לתבנית רבע גמר עם מקום שלישי), כמו בתבנית {{שמינית גמר}}, עם אופציה להחליף את מיקום הרקעים (למקרה שהקבוצה המתארחת זוכה בתואר). דוריאןDGW – Talk 18:32, 29 בינואר 2020 (IST)

תוכל לתת כאן דוגמה לפני ואחרי השינוי? בורה בורה - שיחה 18:36, 29 בינואר 2020 (IST)
בערך DCL תבנית שמינית גמר היא עם שלושה צבעי רקע לשלוש הזוכות האחרונות, ומתחתיה נמצאות שלוש תבניות רבע גמר עם מקום שלישי ללא צבעי רקע. בתבנית שמינית הגמר הקוד כבר נמצא, וצריך להעתיק אותו לתבנית רבע גמר עם מקום שלישי, בשינויים המתאימים. דוריאןDGW – Talk 18:54, 29 בינואר 2020 (IST)
הצבעים מיועדים לסימון צבע מדליות בתחרויות בהן מחולקות מדליות. לאור זאת אני לא רואה סיבה להוסיף צבעים בתבנית:רבע גמר. אפשר להוסיף לתבנית רבע גמר עם מקום שלישי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:53, 29 בינואר 2020 (IST)
אחרי אישורו של יונה ב., תייגתי את ערן, IKhitron ו-Little Savage בתקווה לסיוע בהוספת הרקעים לתבנית {{רבע גמר עם מקום שלישי}}. תודה, דוריאןDGW – Talk 00:33, 30 בינואר 2020 (IST)

דמויות מקראיות[edit source]

שמתי לב שבערכים שונים אודות דמויות מקראיות, נעשים שימושים שונים בתבניות שונות. {{אישיות}}, {{מנהיג}}, {{חייל}}, למשל. אני חושב שצריכה להיות אחידות. גם בויקיפדיה האנגלית יש חוסר אחידות. שם עושים שימוש גם בתבניות {{דמות בדיונית}} ואפילו {{קדוש נוצרי}} גם עבור דמויות מקראיות שאינן של נוצרים. יוניון ג'ק - שיחה 03:11, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

בגדול בעד, אני החלפתי את תבנית שופט ישראל בתב:מנהיג והוספתי פרטים גם באמצעות תב:תפקיד מנהיג כמו אצל גדעון, הרבה מהדמויות המופיעות תנ"ך היו מנהיג בצורה כזו או אחרת, אם אין ערך מוסף בשדות שמופיעים בתבניות האחרות, אז אפשר לעבור לתבנית זו בכיף כדי לשמור על אחידות. יצירת תבנית נוספת מיותרת... תוכל לתת קצת דוגמאות? Shinaimm - שיחה 10:10, 26 באוקטובר 2019 (IDT)
אני חושב שאם תבחר באופן אקראי שלושה ערכים על דמויות מקראיות - רוב הסיכויים שאין תבנית אחת זהה בכל השלושה. יוניון ג'ק - שיחה 12:52, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

דנו בנושא במזנון בשיחת תבנית:אישיות#"תבנית אישיות" על דמויות תנ"כיות וכדאי לקחת את הערות של eman, Dovno, ראובן מ., Liad Malone ואחרים. אני לא חושב שמתאים בדמויות תנ"כיות להשתמש בתבניות "רגילות" שעלולות לפגוע בערך יותר מלהועיל לו, ולא בטוח שבכלל צריך תבנית מידע בערכים על דמויות תנ"כיות. ערן - שיחה 16:41, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

אני חושב שעצם העובדה שנעשה שימוש בתבניות מידע בערכים אלו - מעידה על כך שיש החושבים שהן מועילות. בורה בורה, מה דעתך? יוניון ג'ק - שיחה 17:53, 26 באוקטובר 2019 (IDT)
דעתי כדעת יוניון. והגישה "זה לא בדיוק מסתדר" טפשית בעיני. בורה בורה - שיחה 00:00, 5 בנובמבר 2019 (IST)
מה שיוניון כתב רחוק מלהיות מובן מאליו. זה שיש תבניות כאלו בערכים לא בהכרח מראה "שיש החושבים שהן מועילות". יותר סביר בעיני שזה שיש תבניות מידע בערכים זה כי מי ששם אותן חשב, הבין, או נאמר לו ש"כך מקובל", "כך צריך", "זה מה שנהוג", ואי אפשר להסיק שזה נעשה בשיקול דעת ובשום שכל. טבעי - מחר, כשמישהו יכתוב ערך על דמות היסטורית כלשהי, הוא לא ישאל את עצמו "האם תבנית מידע מתאימה כאן" - הוא ישים תבנית מידע כי "ככר ראיתי שעושים". כשמדובר בדמות היסטורית זה רעיון טוב, כשמדובר בדמות מקראית, פחות.
ראיתי דברים די מגוחכים, כמו למשל יצירות אמנות שמוצגות כאילו היו צילום של הדמות, ופרטים מהתנך שמוצגים כעובדות היסטוריות. דוגמה אקראית בערך גדעון בן יואש (הערך הראשון שנפלתי עליו כשחיפשתי דמות מקראית עם תבנית מידע), בו איור ממהדורה נוצרית של התנ"ך מהמאה ה-16, בו נראית דמות חובשת סוג של קובע פלדה שנלקח מדמיונו של המאייר, בהשראת חיילים בני זמנו, מוצג כאילו היה צילום של גדעון. תחת "עיסוק" מופיע שופט, קישור לערך שמתאים לגדעון גינת, אבל לא לגדעון בן יואש (הערך שופט לא מתאר שופט מספר שופטים, אלא שופט מחוזי - לא דומה אפילו טיפה), וכן הלאה - למעשה, קשה למצוא משהו בתבנית המידע שבאמת צריך להיות שם. זה נראה כמו אונס הערך כדי להתאימו ל"מה שמקובל אצלכם", ולא מוסיף אלא גורע. אגב, מתחת לתבנית המידע הזו מופיעה תבנית מידע נוספת, בשם "סכסוך צבאי" שמציגה מיתולוגיה תנכית כאוסף עובדות היסטוריות, כשברור לחלוטין שהן מופרכות לחלוטין: לדוגמה, התבנית מודיעה, בפנים רציניות ובלי למצמץ, שבסכסוך אזורי קטן נקטלו 120,000 מידיינים - הרבה יותר מחללי כל הצדדים בכל המלחמות הפוניות. בבית המדרש אפשר אולי לקחת את המספר הזה ברצינות, כי הוא כתוב במקרא, אבל ויקיפדיה לא צריכה להציג מיתוס כעובדה היסטורית, בייחוד כשהמידע לא מתקבל על הדעת. לדעתי צריך להשאיר תבניות מידע לערכים בהם המידע ראוי לשם "מידע", ולוותר על תבניות מידע בערכים מיתולוגיים, ובפרט בערכים על דמויות מקראיות ואירועים במקרא. קיפודנחש 02:06, 9 בינואר 2020 (IST)

הטמעת תבנית:אישיות תנכית בערכים[edit source]

קראתי שוב את הדיונים בשיחת תבנית:אישיות תנ"כית ולהוציא דעה אחת לא התרשמתי שיש התנגדות להטמעתה. זה עלה במעלה דף זה, #דמויות מקראיות, כנושא פתוח והטמעת התבנית בערכי התנ"ך תפתור בעיה זו. ממליץ להתחיל בהטמעה מיידית. בורה בורה - שיחה 10:02, 5 בפברואר 2020 (IST)

נראה לי מיותר, בהרבה מקימות השתמשנו בתבנית:מנהיג. ההבדל היחיד בין תבנית זו לשאר התבניות היא בשדות: "תקופה" ו" בתנ"ך". אני מציע למחוק אותה ולהשתמש בתבנית מנהיג או אישיות אחרת במקום. Shinaimm - שיחה 12:30, 5 בפברואר 2020 (IST)
קרא את הדיון במעלה הדף. יש התנגדות לשימוש בתבניות "בנות זמננו" וגם ראיתי עורכים שמסירים תבנית אישיות מהערכים. ראה אברהם למשל. בורה בורה - שיחה 13:08, 5 בפברואר 2020 (IST)
ערן, אתה עשית את השינוי אצל אברהם, אתה סעד הצבת התבנית הנ"ל? Shinaimm - שיחה 22:38, 5 בפברואר 2020 (IST)
אני כמובן Symbol support vote.svg בעד חזק, הטמעה של תבניות מידע יכולה רק לעזור. כל עוד יש התנגדות להצבה של אחת מתבניות המידע הקיימות (אני מניח שתהיה התנגדות משמעותית לשימוש בתבנית דמות בדיונית...) יש יתרון לתבנית נפרדת שיכולה לספק מידע נוסף על התבניות הכלליות. אני מציע עבור דמויות הנהגה (מלכים, שופטים) להוסיף פרמטרים עבור תפקידי הנהגה, בדומה לתבנית:אישיות רבנית. – Dork105 (שיחה) 00:23, 8 בפברואר 2020 (IST)
אני גם בעד אני מקווה שתמצא דרך להשתמש באחת התבנית הקיימות (יש גם תבנית:אל שאולי אפשר להרחיבה) הנדב הנכון - שיחה 16:36, 8 בפברואר 2020 (IST)
{{אל}} לא מתאימה טעמי. בורה בורה - שיחה 06:53, 9 בפברואר 2020 (IST)

סינון דוקטור לשם כבוד מרשימת פרסים בצדי הערך[edit source]

מציע לסנן תואר דוקטור לשם כבוד שנמשך מוויקינתונים ברשימת הפרסים בתבניות מידע, אך עדיין להציגו במסגרת רשימת פרסים מלאה שמופיעה בתבנית:פרסים. סינון כזה יכול להיעשות בצורה אוטומטית למשל על פי ‏תת קבוצה של‏ (P279) :‏דוקטור לשם כבוד‏ (Q11415564) של פרס. בצורה זו פרסים משמעותיים יותר לא יבלעו בפרסים לא משמעותיים. דוגמה לערך שבו יש חשיבות לסינון כזה היא אלבר פר. ערן - שיחה 19:16, 8 בפברואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד כפי שציינתי בדף שיחתי. אבל היישום צריך לכלול שורה חליפית "וכן תשעה תארי דוקטור לשם כבוד" בדוגמה שערן הביא. בורה בורה - שיחה 03:42, 9 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההסרה. אני אדיש להוספת כמות תארים לשם כבוד או לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 10 בפברואר 2020 (IST)
אין עוד דעות? רק שלושה מגיבים על משהו בעל השפעה רוחבית? בורה בורה - שיחה 00:36, 18 בפברואר 2020 (IST)
חבל. מזמן מלוח המודעות. בורה בורה - שיחה 10:26, 25 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההסרה מהתבנית. לדעתי עדיף גם ללא המספר הכולל שלהם - לא זה מה שיש להדגיש בתבנית בראש הערך. Dovno - שיחה 10:38, 25 בפברואר 2020 (IST)
אנחנו מסירים מידע פרסים משמעותי בתיקון זה. לפחות שנדע כמה תארים כאלה יש. הרי זה לא קיים בערך וגם לא יהיה קיים מן הסתם. חבל להשמיד מידע ושורה בתבנית זה כלום. בורה בורה - שיחה 11:26, 25 בפברואר 2020 (IST)
לדעתי זה לא מידע משמעותי בכלל, ולכן יש להסירו מהתבנית. אין בעיה להציגו בגוף הערך. Dovno - שיחה 11:33, 25 בפברואר 2020 (IST)
לא הבנתי? אתה תעבור עכשיו על 3,000+ ערכים ותתקן אותם להציג את המידע בגוף הערך? ברור שלא. מסופקני אם תתקן אפילו אחד... לכן כל מה שאני מבקש זה לציין כמה תארים מסוג זה קיימים. בורה בורה - שיחה 11:54, 25 בפברואר 2020 (IST)
כפי שערן כתב: תבנית פרסים עדיין תציג את זה בגוף הערך, רק אין צורך בהצגה בתבנית. Dovno - שיחה 11:56, 25 בפברואר 2020 (IST)
אתה באמת לא מבין? כדי שזה יוצג בתבנית פרסים בגוף הערך מישהו צריך לעבור ערך ערך ולהוסיף אותה. זה בדיוק מה שכתבתי לעיל. זה לא יקרה ולכן לפחות צריך לציין כמה כאלה יש. שים לב שגם אני תומך בהסרה מהתבנית בראש הערך, רק מבקש להוסיף שורה זו. בורה בורה - שיחה 12:11, 25 בפברואר 2020 (IST)
הבנתי לגמרי, רק לא הסכמתי :-). הסיבה להסרה מהתבנית בראש הערך היא לא כי יש יותר מדי דורות כאלו. הסיבה להסרה היא שיש המון סוגים של פרסים ותארים בעולם והתבנית צריכה להציג את החשובים שבהם (למשל פרס נובל, פרס אוסקר, פרס ישראל וכו') ולא להציג את הזוטרים, ללא קשר אם אלו האחרונים מוצגים או לא (עדיין) בגוף הערך. זיהומ והסרה של תארי דוקטור של כבוד זו רק דרך לסנן לפחות חלק מהתארים הפחות חשובים שמלכתחילה מקומם לא בתבנית.
הצעה: אולי אם התבנית מזהה (ומדלגת) על תארים כאלו, ואין תבנית פרסים בגוף הערך, הכנסת הערך לקטגוריית תחזוקה נפרדת? (ואז בוט יכול לסרוק את הקטגוריה ולהוסיף פרק ותבנית פרסים). Dovno - שיחה 12:23, 25 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הסרה מהתבנית. Ronam20 - שיחה 12:29, 25 בפברואר 2020 (IST)

צעדים הבאים לסיווג קצרמרים[edit source]

- הועבר לדף שיחת תבנית:קצרמר בורה בורה - שיחה 10:21, 25 בפברואר 2020 (IST)

טורים כברירת מחדל בתבנית:פרסים[edit source]

תבנית:פרסים תוכנס לערכים ברוב המוחלט של המקרים כשיש רשימה ארוכה. על כן כברירת מחדל יש להציג את הרשימה בטרים. אין צורך לציין את רוחב הטור המערכת מחשבת זאת אוטומטית. ראו אריתה פרנקלין או אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת בהם הוצרכתי להוסיף טורים ידנית. בורה בורה - שיחה 08:43, 9 בפברואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. אם יש מעל ל־10 פרסים (מספר אקראי ניתן לבחור גם ב־8 או 15 או כל מספר אחר שנסכים עליו) אז חלוקה לטורים. אם פחות, אז בטור אחד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:49, 10 בפברואר 2020 (IST)
החלוקה האוטומטית היא ברוב המסכים לשלושה טורים. פחות מארבעה ערכים בטור נראה פחות יפה. אז אני מציע 12 ערכים ומעלה לחלוקה לטורים. בורה בורה - שיחה 13:43, 11 בפברואר 2020 (IST)
משתמש:ערן, משתמש:ירח אפל, משתמש:Dovno, מי יכול לבצע? בורה בורה - שיחה 09:22, 25 בפברואר 2020 (IST)
לעטוף בתבנית "טורים" זה קל, אך כדי לעשות זאת רק אם גודל הרשימה גדול ממספר כלשהו צריך שהתבנית או היחידה ידעו את גודל הרשימה. לא נראה לי שזה אפשרי בלי שינוי בפונקציה getPropertyByOptions של יחידה:PropertyLink. אם רוצים, השינוי נראה לי טריוויאלי: פשוט שהפונקציה בסוף תחזיר שני פרמטרים. במקום:
return result
היא תחזיר:
return result, #resTable
תוספת ערך ההחזרה הנוסף לא אמורה לשבור שום קוד קיים, כי היום כל מי שמשתמש בפונקציה מצפה לערך בודד. ואז זה יהיה טריוויאלי לעדכן את הקוד של יחידה:Awards כך שאם הרשימה מספיק גדולה היא לא תחזיר אותה ישירות אלא תעביר אותה לתבנית "טורים" ותחזיר את התוצאה של קריאה זו לפונקציה. משהו כמו (לא בדקתי):
	local res, len = propertyLink.getPropertyByOptions('P166', entityId, options)
	if len and len > 12 then
		res = frame:expandTemplate{ title = 'טורים', args = { ['תוכן'] = res } }
	end
	return res
דבר נוסף שיהיה צורך לבדוק זה ששינוי כזה לא יהרוס מקומות בהם השימוש בתבנית פרסים בערכים הוא כבר מהצורה: {{טורים|{{פרסים}}}}. (כמובן שאח"כ בוט יצטרך לנקות מקרים אלו שכבר לא יהיו נחוצים ולהפוך אותם להיות פשוט "{{פרסים}}").
אבל יחידה:PropertyLink היא יחידה מאוד בסיסית ולכן אני חושש לשנות אותה ללא משוב על ההצעה (למשל: האם שינוי ב-getPropertyByOptions מצריך שינוי מקביל גם ב-getProperty כדי לשמור על אחידות ב-API?). ערן, מה דעתך? Dovno - שיחה 10:09, 25 בפברואר 2020 (IST)

באג ביחידה:תבנית מידע/אישיות?[edit source]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:IKhitron

ראה פרידריך הראשון, רוזן צולרן. תוכל לבדוק למה הוא לא נכנס לקטגוריה:דפים עם תאריך מקורב? יש לו בתאריך פטירה את המילה השמורה "לפני" שעל פי תבנית:גיל לערכי אישים/מקורב הייתה אמורה לסווג אותו שם. תודה. בורה בורה - שיחה 14:04, 9 בפברואר 2020 (IST)

היי. זה נראה כמו באג בתבנית מידע/אישיות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:34, 9 בפברואר 2020 (IST)
שאתה יכול לתקן? בורה בורה - שיחה 14:42, 9 בפברואר 2020 (IST)
ממש לא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:43, 9 בפברואר 2020 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 15:12, 9 בפברואר 2020 (IST)

מי יכול להושיע? משתמש:זאב קטן? משתמש:יונה בנדלאק? משתמש:ערן? בורה בורה - שיחה 15:16, 9 בפברואר 2020 (IST)

משתמש:Dovno? משתמש:ירח אפל? אולי אתם? לפי בדיקה שלי זו בעיה נרחבת. בורה בורה - שיחה 10:18, 25 בפברואר 2020 (IST)
אני לא מבין בתבניות אלו מספיק כדי להבין את הבעיה שלא לדבר על לפתור אותה. Dovno - שיחה 10:36, 25 בפברואר 2020 (IST)
אוקיי, מצאתי משהו: בערך פרידריך הראשון, רוזן צולרן, אם מחליפים את שם הפרמטר מ"תאריך פטירה" להיות "תאריך לידה" (אותו תוכן של "לפני 1125"), אז הערך מתווסף כראוי לקטגוריה. מבדיקה, יחידה:גיל_לערכי_אישים קודם כל בודקת תאריך לידה (בפונקציה ageCalc) ומטפלת בו כראוי (כלומר, אם התאריך מקורב, הערך ייתווסף לקטגוריה). מיד אח"כ (שורה 110), הפונקציה מפסיקה אם רמת הדיוק בתאריך הלידה הוא יותר מדיוק של שנה. בערך הנתון, תאריך הלידה (מוויקינתונים) הוא "המאה ה־11", ואין כאן דיוק של פחות משנה והפונקציה לא ממשיכה לבדוק את תאריך הפטירה. ניתן לראות בקלות שאם משנים את הערך כך שנותנים תאריך לידה מדויק (למשל: "|תאריך לידה = 1100"), הערך ייתווסף כראוי לקטגוריה קטגוריה:דפים עם תאריך מקורב (כי הפונקציה רואה שתאריך הלידה מדויק מספיק וממשיכה לבדוק את תאריך הפטירה כדי לנסות לחשב גיל). אז השאלה האמיתית היא: למה תאריך הלידה של "המאה ה־11" לא מכניס את הערך לקטגוריה (ללא קשר לתאריך הפטירה)? Dovno - שיחה 11:02, 25 בפברואר 2020 (IST)
אני מניח שזה בגלל שהפונקציה ToDate (בראש היחידה) קוראת לתבנית {{גיל לערכי אישים/בעיה}} אך ורק אם התאריך אינו בפורמט תקין לפי יחידה:תאריך (למשל: "לפני 1125" אינו תאריך בפורמט תקין). אולם "המאה ה-11" הוא פורמט תקין מבחינת יחידה:תאריך, ולכן הפונקציה ToDate של יחידה:גיל_לערכי_אישים לא טורחת לקרוא לתבנית {{גיל לערכי אישים/בעיה}}. ערן, מה דעתך? Dovno - שיחה 11:07, 25 בפברואר 2020 (IST)
הבנתי את ההסבר ותשובתי פשוטה. התנהגות תאריך פטירה זהה לתאריך לידה. אם יש אחת מרשימת המילים השמורות בשני התאריכים, ולא משנה הדיוק של התאריך או אם הוא "חוקי" הערך צריך להכנס לקטגוריה. זה לא רק בשביל הכיף שהוא יהיה שם, אלא עוד השפעות. למשל תאריך כזה לא ייכנס לקטגוריה:נפטרים ב-1125. בורה בורה - שיחה 11:23, 25 בפברואר 2020 (IST)
ההתנהגות היא זהה. הנקודה היא שהמחרוזת "המאה ה-11" מהווה תאריך חוקי, ולכן לא קוראים לתבנית המטפלת בתאריכים מקורבים. פתרון פשוט (לא בדקתי שהוא עובד): שהפונקציה ToDate תקרא לתבנית "גיל לערכי אישים/בעיה" לא רק כאשר התאריך אינו בפורמט ראוי אלא גם במקרה שהוא תקין, אך הדיוק שלו הוא פחות משנה. במקום:
function ToDate(frame, Date, ApproxDate)
	local isValidDate, res = pcall(dateParser.newFromWikitext, Date)
	local errors = ''
	if not isValidDate then
		-- invalid date
		errors = frame:expandTemplate{ title = 'גיל לערכי אישים/בעיה', args = { 
			['מקורב']=ApproxDate,
			['נוסף']=Date,
			['מחרוזת']=Date
			} }
	
	-- validate
	elseif dateParser.age(res).year<0 then 
		isValidDate = false
		local title = mw.title.getCurrentTitle()
		if title.namespace==0 then
			errors = Errors['future-date']-- date is in the future
		else
			errors = '<!--' .. Errors['future-date'] .. '-->'
		end
	end
	return isValidDate, res, errors
end
להיות:
function ToDate(frame, Date, ApproxDate)
	local isValidDate, res = pcall(dateParser.newFromWikitext, Date)
	local errors = ''
	if isValidDate and dateParser.age(res).year<0 then
		-- date is in the future
		isValidDate = false
		local title = mw.title.getCurrentTitle()
		if title.namespace==0 then
			errors = Errors['future-date']-- date is in the future
		else
			errors = '<!--' .. Errors['future-date'] .. '-->'
		end
	elseif not isValidDate or res.precision < dateParser.PRECISION.YEAR then
		-- date is either invalid or is imprecise
		errors = frame:expandTemplate{ title = 'גיל לערכי אישים/בעיה', args = { 
			['מקורב']=ApproxDate,
			['נוסף']=Date,
			['מחרוזת']=Date
			} }
	end
	return isValidDate, res, errors
end
Dovno - שיחה 11:32, 25 בפברואר 2020 (IST)

תבנית:ויקישיתוף בשורה ו-תבנית:מיזמים[edit source]

שימוש בשתי התבניות במקביל הוא עיצוב לקוי שקודם כל מוביל לבלבול הקוראים ולנו לבעיות תחזוקה. אני תומך בשימוש בוויקישיתוף בשורה שהיא אסתטית יותר וממוקמות לצד שאר הקישורים אבל בכל מקרה בבחירה בתבנית אחת הנדב הנכון - שיחה 16:11, 12 בפברואר 2020 (IST)

תן לתבנית מיזמים פרמטר ימין וגם היא תהיה "לצד שאר הקישורים"... זה לא שיקול. עם ההרחבה האוטומטית של תבניות מיזמים מכל המיזמים, אני דווקא מעדיף אותה. בורה בורה - שיחה 16:31, 12 בפברואר 2020 (IST)
גם מימין זה נראה רע למשל חי פארק ונותן למיזמים הדגשה לא מוצדקת. ובכלל לא צריך להיות פרמטר - הקישורים צריכים להיות מימין או משמאל הנדב הנכון - שיחה 16:59, 12 בפברואר 2020 (IST)
"על טעם וריח אין להתווכח"... בורה בורה - שיחה 17:25, 12 בפברואר 2020 (IST)
לדעתי השימוש בויקישיתוף בשורה או בתבית מיזמים תליה באורך הערך ובנראותו. כאשר הערך מספיק ארוך, הוספת מסגרת בצד עם קישורים לפרוייקטי האחות, נראה לי יפה ויותר מתאים. ובערכים קצרים דווקה שורה או שתיים מתאימות יותר. כך שיש לשקול את השימוש בכל אחת מהתבניות לפי הערך. אני לא רואה בעיה בתחזוקה של שתי התבניות. (ובינינו אלו שתי תבניות ללא הרבה פרמטרים וללא צורך בתחזוקה שוטפת. וגם לא מדובר על הוספת פרויקטים נוספים כל יום אלא פעם בכמה שנים אז מה בדיוק דורש כאן תחזוקה?). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:48, 17 בפברואר 2020 (IST)
לא נאפשר למקום את תבנית:אתר רשמי או את תבניות:פרופילי פעם בימין ופעם בשמאל, פעם עם כותרת ופעם בלי ואותו הכלל חשוב גם לקישורים למיזמי ויקיפדיה. צריך להחליט על עיצוב אחיד ולהשתמש בו, ה"גיוון" הזה רק מזיק הנדב הנכון - שיחה 14:16, 19 בפברואר 2020 (IST)
זה לא אותו דבר ואני לא מבין למה זה מזיק. אתרי אחות אינן כמו אתרים אחרים בקישורים חיצוניים ולו בגלל שמדובר על אתרי ויקי שכל אחד יכול לערוך ויכול להופיע שם מידע חלקי או מוטה וזאת בניגוד לקישורים למאמרים אקדמיים ומדעיים (וכן אני יודע שיש שם גם כתבות עיתונאיות). ובלי קשר, אתר רישמי לרוב מופיע גם בשמאל, בתבנית בראש הערך.
נ.ב. צר לי על ההשתתפות הנמוכה בדיון הזה, אולי כדאי להעביר את הדיון הזה למזנון לצורך קבלת דעות נוספות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:16, 20 בפברואר 2020 (IST)
בעד העברה למזנון. אם מעבירים אני רואה כמה נושאים:
 1. תמיכה של ויקישיתוף בשורה בריבוי קישורים לאתרי אחות. בלי זה הדיון מיותר. הרי לא נוריד פונקציונליות בשביל "היופי"
 2. האם להריץ בוט שמאכלס בוויקינתונים את אתרי האחות. בלי זה מה עשינו?
 3. יש בוט קבוע שמוסיף ויקישיתוף בשורה בערכים. האם הוא צריך להחליף את התבנית למיזמים אם הוא מוצא ריבוי מיזמים? (בהנחה שוויקישיתוף בשורה אינה משודרגת לתמוך בכמה מיזמים)
 4. והשאלה המקורית כאן, האם אנו חיים בשלום עם שני סוגי תבניות? בורה בורה - שיחה 20:50, 20 בפברואר 2020 (IST)
אני אפתח דיון במזנון בנוגע למיקום וסוג הקישורים: האם לקשר לכל המיזמים ובאיזה אופן להציג את הקישור, דיון טכני ממש עדיף להמשיך כאן הנדב הנכון - שיחה 11:10, 22 בפברואר 2020 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── תומך בתצוגה בשורה, לכל המיזמים. אלעדב. - שיחה 06:16, 24 בפברואר 2020 (IST)

מצטרף. הכי יפה זה שכל המיזמים יסודרו כמו בתבנית {{ויקישיתוף בשורה}}. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 17:06, 24 בפברואר 2020 (IST)

{{מחלה}}[edit source]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מחלה בורה בורה - שיחה 09:32, 25 בפברואר 2020 (IST)

תבנית:מבנה - הוספת פרמטרים[edit source]

כמו שיש באנגלית "תאריך פתיחה" ו-"תאריך סגירה", כך צריך להיות בעברית (פתרון שיקל על מספר ערכים, כגון Circus of Books). Euro know - שיחה 06:45, 20 בפברואר 2020 (IST)

מה ההבדל בין "תאריך פירוק" שקיים בתבנית ל"תאריך סגירה"? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:17, 20 בפברואר 2020 (IST)
פירוק זה יותר נשמע כמו "הריסה", וסגירה זה נשמע שסגרו את המקום, אבל זה לא אומר בהכרח שהרסו את המקום. Euro know - שיחה 09:37, 20 בפברואר 2020 (IST)
הסינרמה זו דוגמה טובה. הסגירה היתה הרבה לפני הפירוק. בורה בורה - שיחה 10:02, 20 בפברואר 2020 (IST)
נראה לי מיותר בהקשר של מבנה. יש הבדל בין סגירה של מוסד שמשתמש במבנה לבין פירוק של מבנה. התבנית מתארת את המבנה, לא את המוסד שבו. ערן - שיחה 11:17, 22 בפברואר 2020 (IST)
הבעיה היא שכל מוסד, אלא אם כן אני טועה, משתמש בתבנית זו. אפשרות נוספת היא פיצול בין מבנה לבין מוסד מבני. Euro know - שיחה 16:08, 22 בפברואר 2020 (IST)
מה הקשר לתבנית מוסד? נתתי דוגמה בסינרמה שיש צורך בשני השדות. רוצים עוד 58 דוגמאות? בורה בורה - שיחה 07:32, 24 בפברואר 2020 (IST)
האם בתבנית באמת חשוב שיופיע גם ממתי הבנין סגור וגם מתי הבנין נהרס? לי נראה שהמידע ממתי לא ניתן להכנס למבנה לא צריך להופיע בתבנית הצד כי היא קשורה לשימוש במבנה ולא למבנה עצמו. Euro know ראה את הדוגמה של בורה בורה. בבניין הסינרמה פעל קולנוע ואז הקולנוע נסגר ועשור לאחר מכן הוקם שם אולם הופעות/מועדון ריקודים שנסגר ועשור לאחר מכן נהרס. אז הסגירה של המועדון לפני ההריסה הוא לא מידע לתבנית אלא לערך על המועדון, במידע ויש לו חשיבות. דרך אגב, אני גם חושה שתאריך פתיחה מיותר. אם סיימו לבנות את המבנה בתאריך X ולקח Y זמן עד שהמבנה הפך לשימושי ונפתח - אין צורך להזכיר את מועד הפתיחה. וחוץ מזה שברוב המבנים תאריך סיום הבניה ותאריך הפתיחה קרובים מאוד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:38, 25 בפברואר 2020 (IST)

פרמטר פסקה לתבנית:לפשט[edit source]

מציע להוסיף פרמטר "פסקה" לתבנית:לפשט. לא פעם מדובר במקטע מצומצם מתוך ערך גדול שדורש פישוט. כמו במקרה של {{להשלים}}

אין סיבה לסמן את כל הערך אם יש בעיה פרטנית ולדעתי זה יקל על האנשים המעוניינים לשפר את הערך לדעת בדיוק איפה הבעיה ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 20:32, 20 בפברואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 20:42, 20 בפברואר 2020 (IST)
כדאי להמתין לעוד דעות? לגבי ביצוע, אני די טירון בעריכת תבניות. הקוד הבא (עם שינוי תמונה) מתאים? ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 12:15, 22 בפברואר 2020 (IST)
אין התנגדות. משתמש:דוד שי תוכל בבקשה לבצע את השינוי? בורה בורה - שיחה 09:20, 25 בפברואר 2020 (IST)

הוספת צבע גופן בתבנית:קבוצת גיבורי-על[edit source]

כדי שאפשר יהיה לייצג את הגופנים בצבעים שונים. בדיוק כו שעשינו בתבנית:דמות בדיונית. היום זה חלטורה על שדה השם, ראן למשל חיל הפקחים הכחולים לעומת לקס לות'ר. כמו כן להעביר את שדה רקע קומיקס ==> רקע כותרת. אחידות בשמות ובצורה. בורה בורה - שיחה 12:09, 23 בפברואר 2020 (IST)

בעד. אגב, למה לא לאחד את התבנית עם {{דמות בדיונית}}? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 18:44, 23 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד האיחוד. סתם כפילות תבניות לדעתי. בורה בורה - שיחה 19:15, 23 בפברואר 2020 (IST)

משרד המשפטים תבנית:אתר רשמי[edit source]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:בוט/בקשות
תסתכל בדף של משרד המשפטים, נוצרה כפיחות עקב שימוש ב-* Green globe.svg . מה זו הצורה הזו? לא ידעתי שזה מקובל. אני מניח שצריך להמיר אותה? Shinaimm - שיחה 15:42, 21 בפברואר 2020 (IST)
מממ, גם לי זה חדש. אני מניח שאני יכול לדלג עליהם, אבל אין דעתי נוחה מצורה זו. אבדוק כמה כאלה יש ונחליט מה עושים עם זה. בורה בורה - שיחה 16:30, 21 בפברואר 2020 (IST)
יש הרבה כאלה. אני ממש, אבל ממש, לא אוהב את זה וממליץ להמנע מזה. מה דעתך? בורה בורה - שיחה 16:46, 21 בפברואר 2020 (IST)
אני לא כל כך הבנתי למה צריך לעטוף את תב:אתר רשמי בתב:סמל, המטרה פה זה להגדיל את הסמל? יש לך רעיון מי עשה את הקונספט הזה? אולי כדאי להחליף את כל המקומות שזה מופיע בהם ולהעיף את העטיפה (המיותרת...). אני בכלל לא הכרתי את הsyntax, עכשיו בדקתי את זה... Shinaimm - שיחה 22:21, 21 בפברואר 2020 (IST)
גם לי זה לא מובן. נראה אם למישהו יש הסבר מה קורה כאן. בורה בורה - שיחה 23:45, 21 בפברואר 2020 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 23:38, 23 בפברואר 2020 (IST)

מציע להסב את כל החריגים האלה לתבנית:אתר רשמי ולא להשתמש בצורה זו יותר. אולי אפילו לחסום אותה. בורה בורה - שיחה 23:38, 23 בפברואר 2020 (IST)

תבנית לקריאה נוספת[edit source]

שלום, יש לי שלוש הצעות / בקשות קשורות: א. אני מציעה ליצור את תבנית:לקריאה נוספת. כיום אין אחידות בין הערכים באופן בו נרשמים הפרטים הביבליוגרפיים תחת "לקריאה נוספת" ונראה לי שמן הראוי שתהיה אחידות כזו. מדובר בעצם בשכפול של התבנית "הערות שוליים", רק בהשמטה של האפשרות "אתר".

ב. אני חושבת שצריך לשנות את סדר השדות ואת שדות החובה בתבנית הזו (נכון גם להערות שוליים וגם לקריאה נוספת). כדאי שהשדות שיופיעו ראשונים ויהיו שדות חובה הם: בספר - שם הספר, שם המחבר, מו"ל, שנה, ואפשר גם מקום הוצאה. במאמר - שם המאמר, שם המחבר, שם כתב העת, מס' כרך / גיליון, שנה ומספרי עמודים. אלה הפרטים שמופיעים ברשימות ביבליוגרפיות אקדמיות. כל שאר השדות (מספר כרך, פרק, שמות עורכים וכו' יכולים להישאר כשדות רשות במקרים של ספרים / מאמרים עם מאפיינים מעט שונים)

ג. יכול להיות מצוין להטמיע בתוך התבנית הזו את תבנית ULI, כך שניתן יהיה להכניס כבר בשלב הזה את מס' המערכת של הספר ב-ULI ולקבל את ההפנייה לקטלוג.

תודה מראש לכל מי שיוכל לסייע --DoritG - שיחה 11:43, 24 בפברואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד וטוב יהיה אם השדות יהיו מסודרים גם בסדר הכתיבה דומה לזה של עבודות אקדמיות. לגבי סעיף ג'- הייתי מציע להשתמש במקום (או בנוסף) בdoi על מנת להקל את הגישה למקורות בינ"ל. ישר כח על היוזמה החיונית.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:39, 24 בפברואר 2020 (IST)
לא הבנתי איזה תבנית את רוצה לחקות. {{הערות שוליים}} היא לא תבנית הפניה לאתר חיצוני אלא מרכזת את המופעים של {{הערה}} שגם שם אין פרמטר אתר. בכל מקרה, האם את מכירה את {{מאמר}}? אני לא מכיר את התבניות הקיימות בתחום הזה אבל אם זה לא מספיק אפשר ליצור גם {{קישור לספר}}. ובלי קשר ברוב הקריאות הנוספות יש תבניות מובנות ששם המבנה הוא אחיד (ואם אתם נתקלים בתבנית שאינה במבנה המקובל, ניתן להעלות כאן את שינויה) כך שאני לא מבין את הצורך שאת מציגה. אשמח לקישור למספר ערכים בהם נתקלת בבעיות שאת מציינת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:51, 25 בפברואר 2020 (IST)
יש תבנית {{צ-ספר}} (כמו גם {{צ-מאמר}}). Dovno - שיחה 08:56, 25 בפברואר 2020 (IST)
תודה רבה לכל המשיבים. Dovno איכשהו פספסתי את {{צ-ספר}} (כמו גם {{צ-מאמר}}) והן כמובן נותנות פתרון. אולי בכל זאת כדאי לאחד את שתיהן תחת תבנית שתיקרא "לקריאה נוספת"? (בדומה לתבנית הערת שוליים שמרכז את כל התבניות שרלוונטיות לחלק זה)? בנוסף, אשמח אם ניתן להכניס ל-{{צ-ספר}} את ההפניה המובנית ל-ULI. --DoritG - שיחה 11:35, 25 בפברואר 2020 (IST)
יונה ב. כמעט לא נתקלתי בערכים שהמקורות ב"לקריאה נוספת" נוצרו על ידי תבנית, לכן גם הנחתי שאין כזו. ראה, מקבץ אקראי לגמרי, בערכים: אילנה אבן טוב-ישראלי, רות אלמוג ושלומית כהן-אסיף. אין אחידות בהדגשות, בסדר הכתיבה של שם פרטי ושם משפחה, בסוגי המרכאות, בציון ואי ציון פרטים ביבליוגרפיים בסיסיים ועוד. --DoritG - שיחה 11:35, 25 בפברואר 2020 (IST)