ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל. ניתן להגיע לדף באמצעות ההפניה "וק:תב" או "וק:אד".

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
עדכון: הרשימה תהיה תמיד בהתחלת הדף. בורה בורה - שיחה 21:06, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה/תבנית ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית אישיות ביטחונית ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
12 מקום לידה/פטירה/קבורה וכו' אינו מוצג כאשר הוא באנגלית החלטת פרלמט בורה בורה תקלה פעיל יחידה:LocationAndCountry בפונקציה displayFromParams דייזי קנדי ראו בערך מקום לידה שלא תורגם Burra, אינו מציג אותו באנגלית אלא סתם אוסטרליה
13 תת הכותרת "כוכב אם" אינה מופיעה אם אין תמונה. קישור בורה בורה תקלה פעיל תבנית:כוכב לכת חוץ-שמשי קפלר 1647b משתמש:זאב קטן ניסה לפתור על ידי כותרת דמה או משהו כזה. לא לעניין שבמקום לתת פתרונות ביחידות מחפשים כל מיני פתרונות מקומיים.
16 הפונקציה "addMissingImage" ביחידה, שאחראית להוסיף {{אין תמונה}} בתבניות מידע, לא תמיד מתפקדת. הסבר מפורט בקישור קישור Dovno תקלה פעיל יחידה:תבנית מידע/אישיות בעיה כללית בכל התבניות שנובעת מהיחידה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר עדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 13[עריכת קוד מקור]

בורה בורה הדבר הזה נעשה בכוונה. ראה שיחת יחידה:תבנית מידע#שאלה על הכותרות. אני מניח שאפשר לתקן בקלות בעזרת איזה פרמטר, או לבטל את ההתנהגות הזו של היחידה. 14:04, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

לקחתי השראה מתבנית:אלבום והפכתי את ה"כותרת" הראשונה ל"מידע" עם עיצוב של כותרת, כך הכותרת תמיד תופיע. פיבר - שיחה 15:44, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
זו לא הצורה לפתור את זה, במיוחד ב{{כוכב}}. מה אם אף אחד מפרמטרים תחת הכותרת הזו לא מופיעים? צריך לטפל בבעיה הזו ביחידה ולא בעזרת עיצובים מוזרים של מידע. לדעתי צריך להמיר את זה לכותרת גם בתבנית אלבום. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"א • 15:56, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
משתמש:עלי ראה כמה הבעיה הזו עתיקה ומפריעה... בורה בורה - שיחה 21:08, 28 במאי 2021 (IDT)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:

.

שמות תאריכים אחידים[עריכת קוד מקור]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ===> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

1. שינוי בתבנית מטוס[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמו ירח אפל, אפשר לשנות את המילה "שנה" ל"תאריך", אבל אני נגד הוספת המילה "תאריך" במקום שלא דרוש. דוריאןDGW – Talk 07:04, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:34, 24 בנובמבר 2019 (IST)

2. פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[עריכת קוד מקור]

 • אבן יסוד ===> תאריך ייסוד
 • נפתח ===> תאריך פתיחה
 • שופץ ===> תאריך שיפוץ
 • הורחב ===> תאריך הרחבה
 • נסגר ===> תאריך סגירה
 • נהרס ===> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כשמישהו ממלא שדות בתבנית בערך הוא לא רץ לתבנית לדעת מה סוג השדה ואם זה תאריך או משהו אחר. לכן הסברים ב-TD הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין. אביא את הסוגיה הכללית למזנון אחרי החגים. בורה בורה - שיחה 19:20, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, מה עם הצעתי ששם השדה בתבנית יהיה עם המילה "תאריך" אבל בתצוגה ללא? כלומר "|תאריך סגירה=" והתצוגה "סגירה" - זה ברור יותר וגם לא מעמיס על התבנית. Shinaimm - שיחה 19:24, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
מניח שהתכוונת בורה בורה...--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתשרי ה'תש"ף 14:50, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
דו-משמעות זו בדיוק הבעיה של קיצורים. "נחיתה" זה אתר נחיתה או תאריך נחיתה? נוסד זה תאריך ייסוד או מקום ייסוד? אלו דוגמאות חיות עם שגיאות שהיו. אם כל השמות אחידים מסוג "תאריך XXXX", כולם יודעים מה זה. כבר ככה 90% ויותר מהשדות בערכים הם מתצוגה זו. בורה בורה - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בורה בורה, אני מצטער, אבל אני חושב שזה מיותר שהמילה "תאריך" תופיע לקורא 6 פעמים כאשר הפיתרון שאני הצעתי עדיף במקרה הזה (כלומר שם השדה בתבנית אכן יהיה תאריך XXX אבל לקורא יוצג על פעם רק XXX). המטרה שלך היא שאנשים לא יתבלבלו ואני מעדיף את הגישה הפשוטה יותר (לדעתי גם שאר האנשים שהגיבו פה, כפי שכתב ערן "זה מסורבל ומיותר"), אני חושב שאפשר בכיף לשנות את שם השדה ולעשות את הדבר הזה קבוע בכמעט כל השדות שהם שדות של תאריך, אבל שוב, זאת רק בתבנית עצמה ולא בתצוגה, כך שמי שמזין את התבנית (במידה ואנחנו לא שואבים כמו שאנחנו אוהבים מויקינתונים) לא יתבלבל ומצד שני העומס על הקורא יהיה נמוך יותר וקריאת הערך תהיה נעימה יותר. Shinaimm - שיחה 22:11, 25 בנובמבר 2019 (IST)
לא אכפת לי שבתצוגה יהיה כתוב "שופץ". אבל אתה מודע שיהיה חוסר מתאם בין שם השדה לתצוגה שלו שזה די לא הדרך שלנו. בורה בורה - שיחה 22:48, 25 בנובמבר 2019 (IST)

3. פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[עריכת קוד מקור]

 • חנוכת התחנה ===> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ===> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
מבחינת המשלב הלשוני אני בעד השארת המצב הקיים. Shinaimm - שיחה 17:43, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בעניין שמות פרמטרים בתבנית זו דנו בשיחת תבנית:תחנה מרכזית ולא נראה שיש לשנות את המצב הקיים. ערן - שיחה 06:57, 30 בנובמבר 2019 (IST)
הדיון הועבר למזנון כפי שנכתב / התבקש באחד הדיונים הדומים בנושא זה כאן. הרוב במזנון הביע את דעתו. גם אתה השתתפת שם בדיון ועמדתך התקבלה בחלקה. דיונים במזנון גוברים כידוע על דיונים כאן ולכן מה שהוחלט שם הוא שיהיה. במקרה זה שמות השדות יהיו "תאריך חנוכה" ו"תאריך סגירה". בורה בורה - שיחה 07:04, 1 בדצמבר 2019 (IST)

4. אחרית דבר[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, כל הדיון הזה נסוב סביב הוספת המילה "תאריך". אני חושב שהייתה הסכמה שאפשר להוסיף את המילה תאריך בקוד המקור אבל ללא הוספה של מילה נוספת לתצוגה, הן מבחינת משלב גבוה יותר ("חנוכת התחנה") והן מבחינת אורך התצוגה. לדעתי אתה יכול להחליט שאתה מוסיף את המילה תאריך לתבנית מאחורי הקלעים וכך יהיה יותר ברור להוסיף מידע לשדה או להשאיר את המצב הקיים אבל בכל מקרה אפשר לארכב את הדיונים האלה כל מקרה לגופו :) Shinaimm - שיחה 23:17, 26 בדצמבר 2019 (IST)

אין הסכמה כללית להוספה של קידומת תאריך לכל שדה שהוא באופן אוטומטי, אנא קרא את הדיון לעיל. אם יש מקרה מסוים שבו יש כפל משמעות או אי בהירות כמו במקרה של "נחיתה" כמקום או כזמן אני לא חושב שיש בעיה לציין. ערן - שיחה 00:46, 30 בדצמבר 2019 (IST)
ערן טועה ומטעה. היה דיון במזנון והיה לזה רוב. ההסכמה היא כפי שכתבתי כמה שורות לעיל. בורה בורה - שיחה 21:51, 30 בדצמבר 2019 (IST)

הצעות לפרמטרים:מקום קבורה, מדינה, מורים ותלמידים, מקום לימודים, השקפה דתית, בת/בן זוג, לאום, תפקיד[עריכת קוד מקור]

אין סיבה שרק חלק מתבניות האישיות הממוקצעות זוכה להזכרת מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, מקום לימודים, תפקיד, בת זוג -בן זוג. למשל אצל אישיות משחק, חשוב לציין מקום קבורה, מורים ותלמידים, בני זוג, מדינה. אצל אמנים גם כן - מקום קבורה, מורים ותלמידים שאינם זהים תמיד למשפיעים ומושפעים, מדינה, השקפה דתית, . אצל מדענים - יש להם מורים גם שאינם מנחים לדוקטורט ותלמידים שלא הונחו לדוקטורט, חשוב גם אצלם מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, לאום, בת זוג/ בן זוג . גם מוזיקאים יש להם מורים ותלמידים, מדינה, לאום, מקום קבורה, בני זוג, תפקיד . הייתי מכניס פרמטרים אלה לכל האישים בלי קשר למקצוע . לא תמיד צריך לייבא מוויקינתונים אלא אפשר כמובן להכניס לתוך התבנית באופן פרטני כפי לימדו אותנו Ewan2 - שיחה 01:44, 7 ביוני 2020 (IDT)

בתבנית {{אישיות משחק}} יש כבר פרמטרים של מדינה ובני/בנות זוג. לגבי השאר, אני נגד מורים ותלמידים - (אבל אם כן, רק בתנאי שלא יימשכו מוויקינתונים). כמו כן אין צורך בפרמטר השקפה דתית לכלל ערכי האישיות. Dovno - שיחה 12:24, 7 ביוני 2020 (IDT)
על חלק מהשדות יש כבר החלטות ישנות שהם בכל התבניות. בני זוג, צאצאים, מקום קבורה, מדינה. חבל לדוש בזה שוב. רק להוסיף היכן שחסר. בורה בורה - שיחה 12:33, 7 ביוני 2020 (IDT)
Ewan2, האם תוכל לומר באיזה תבניות חסרים 4 השדות שהצביע עליהם בורה ואוסיף אותם? לגבי השאר אני נגד הוספה גורפת, לאום ומדינה הם כפולים Shinaimm - שיחה 15:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
לאום הכוונה הייתה למוצא אתני אבל אני מסכים שזה לא תמיד חיוני. אני רואה ששם לידה יש עכשיו בהרבה תבניות. זה טוב שיהיה בכולן.בתבנית: מנהיג צריך גם כן פרמטר לשם לידה שהוא לא פעם שונה מהשם המלא ומהשם בשפת המקור. מורים ותלמידים היה טוב שיהיה למשל בתבנית לאישיות משחק, וגם בתבנית מדען. לא תמיד המדריך לדוקטורט היה המורה הכי חשוב וחוץ מזה היו מדענים גם בתקופות עתיקות כשלא היה קיים דוקטורט או כפי שציינתי, מקרים שבהם ההדרכה לדוקטורט לא היה הדבר הכי חשוב . Ewan2 - שיחה 15:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

סבבה, אני מסכים איתך. אבל אתה חייב להיות יוצא ספציפי. אם כך:

 1. הוספת שם לידה לתבנית מנהיג
 2. הוספת תלמידים ומורים לתבנית אישיות משחק
 3. הוספת תלמידים ומורים לתבנית מדען.(אולי לאחד את המונחה ומנחה לדוקטורט איתך ולשאוב מכמה שדות)

נחכה לתגובות השאר Shinaimm - שיחה 18:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

שכחתי,

אני מציע גם:

 1. הוספת תלמידים ומורים גם לתבנית:רופא, בתבנית:מוזיקאי ובתבנית:אמן. (במקרה אמנים מורים ותלמידים הם לא בהכרח זהים ל"מושפיעים" ו"משפעים" שזה פרמטר שונה.
 2. הופסת שם לידה לכל תבניות אישיות, כי יש מקרים כאלה במקצועות שונים , ובמצבים שונים, למשל אנשיםשעברתו את השם וכו'
 3. הוספת פרמטר "תרומות עיקריות" גם בתבנית רופא. Ewan2 - שיחה 20:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

Ewan2 - שיחה 19:49, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

אודה למי שיוסיף פרמטר 'שם לידה' בתבנית 'אישיות'. Drz - שיחה 21:06, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

אין הגיון להוסיף את זה בכל תבנית בנפרד. זה חייב להיות ביחידה כמו תאריכי לידה, שם בשפת המקור ועוד שדות. יש מי שירים את זה? בורה בורה - שיחה 01:47, 10 בנובמבר 2020 (IST)

אודה למי שיוסיף את הפרמטר 'חתימה' בתבנית 'אמן'. מתבקש מאוד בהקשר לאמנים. Drz - שיחה 17:38, 8 בדצמבר 2020 (IST)

הכנת רשימה מוסכמת של שדות[עריכת קוד מקור]

הדיון קצת ישן אז הבה נחייה אותו. אני בונה על משתמש:פיבר שידע להוסיף אותם ביחידה כמו תאריכי לידה ואחרים. בורה בורה - שיחה 20:34, 19 בנובמבר 2020 (IST)

אני בעד הוספה של "שם לידה" ליחידה, לגבי השאר אני מתנגד, אני לא חושב שזה נחוץ לשים בתבנית את כל המורים והתלמידים(משפיעים, מושפעים כנ"ל), זה מנפח אותה סתם כי יכולים להיות הרבה כאלה. את לאום / אזרחות אנחנו כבר שואבים בשדה מדינה. Shinaimm - שיחה 08:29, 23 בנובמבר 2020 (IST)

הדיון הזה חוגג עוד מעט שנה. מסכם את מה שיש הסכמה שצריך בכל תבניות האישיות, ועל כן אפשר להוסיפו ביחידה כולל שאיבה אוטומטית. לא כללתי שדות שהועלו בדיון ואין הסכמה על שאיבה אוטומטית או שהם בעלי אספקט צר של השפעה במספר תבניות בלבד:

 • מקום קבורה
 • מדינה
 • מקום לימודים/השכלה (צריך לקבוע שם אחד לכל המינוחים השונים שיש היום)
 • תפקיד
 • עיסוק / מקצוע
 • בת זוג / בן זוג
 • צאצאים (ידועים)
 • מספר צאצאים
 • שם לידה
 • חתימה

משתמש:עלי האם הנ"ל כרוך בהרבה עבודה או שזה קלי קלות? בורה בורה - שיחה 19:02, 9 באפריל 2021 (IDT)

איפה שהוא באמצע, עם נטייה חדה לקלי קלות עבור מי שמכיר היטב את יחידה:תבנית מידע והרחבתה יחידה:תבנית מידע/אישיות. עלי - שיחה 14:26, 10 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:עלי סטטוס עדכני בבקשה. בורה בורה - שיחה 20:00, 20 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:עלי תוכל לעדכן שוב לגבי ההתקדמות? עבר חודש. בורה בורה - שיחה 01:27, 22 במאי 2021 (IDT)
לא טיפלתי בזה עדיין. אם תתקבל ההצעה לעטוף את יחידה:תבנית מידע/אישיות בתבנית:תבנית מידע לאישיות, לא בטוח שיש צורך לפתור ברמת היחידה. עלי - שיחה 17:14, 22 במאי 2021 (IDT)
משתמש:עלי קיבלנו החלטה "לעטוף". אפשר להתקדם עם זה? בורה בורה - שיחה 13:00, 9 ביוני 2021 (IDT)
אעדכן. עלי - שיחה 13:14, 9 ביוני 2021 (IDT)

עיצוב תבניות אישיות: הוספת כותרת מאחדת לשדות המצב המשפחתי[עריכת קוד מקור]

לאחר השינוי שבוצע עבור "צאצאים" קיבלנו מצב בו יש 3 שדות של משפחה בתחתית הערך. לדעתי אולי שם כמו "מצב משפחתי", תחתיה יופיעו בני זוג, צאצאים (מספר) ו"בולטים" (אין צורך לכתוב פעמיים). יש כמובן לתקנן את התבניות בהתאם. בנוסף אני בעד תצוגת שדה בן זוג ובת זוג בנפרד ולא בן/בת זוג, היה דיון שהשתתף בו ערן ואולי עוד אנשים כיצד אפשר לעשות את זה עם שאיבה, אבל לדעתי אין בעיה שיופיעו "בן זוג" ו"בת זוג" בנפרד (וכמובן רק אחד יאוייש...) אני חושב גם שעדיף שכל זה יהיה ביחידה ולא משוכפל המון פעמים. דוגמאות אצל: שלמה גורן ועוד. Shinaimm - שיחה 21:39, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 22:19, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
Shinaimm לך על זה. בורה בורה - שיחה 17:35, 8 בנובמבר 2020 (IST)
סבבה, אוסיף בהקדם למספר תבניות. ביחידה אני לא יכול לטפל, עדיף שזה יהיה ממוסד שם. Shinaimm - שיחה 21:14, 8 בנובמבר 2020 (IST)
ובדרך גם הוסף את סט השדות החדש של בני הזוג. אני הטמעתי כבר בכל התבניות המרכזיות. בורה בורה - שיחה 20:32, 19 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm ראה בתת הפיסקה הבאה את רשימת התבניות להוספת סט השדות של בני זוג והכותרת. בורה בורה - שיחה ו01:09, 20 בנובמבר 2020 (IST)
סבבה אבצע, אבל כמה הערות: 1. אני אשמח לראות תגובות של עוד אנשים מבאי הדף, אולי יש הצעות לשיפור. 2. כדאי קודם לתקן את הוספת ה-"הווה" עבור בני זוג שממשיכים. 3.האם כדאי להכניס את מצב משפחתי לתבנית עזר ולהציב אותה? זה ימנע הרבה שכפול קוד.זאב קטן,פיבר, מה דעתכם? Shinaimm - שיחה 07:26, 20 בנובמבר 2020 (IST)
Shinaimm: כאשר מוצגים מספר שדות שנוגעים לאותו הנושא, זה רעיון טוב להציג אותם יחד בכותרת אחת, וכנראה שגם במקרה הזה. יחד עם זה צריך לשים לב לשדות דלילים - כלומר כאשר לא מוצג אף אחד מהשדות, או כאשר מוצג רק שדה אחד. בצורה שזה נעשה זה יצר קו מפריד בין פרסים לכל מה שלפני כן כפי שאפשר היה לראות בג'ייסון בקר למשל. מקרה אחר (אין לי כרגע דוגמה אליו - אבל מניח שהוא נפוץ למדי גם כן) הוא שאין חשיבות או שלא ידוע או שאין צאצאים ומופיע רק בן/בת זוג - במקרה כזה מופיע שדה אחד עם כותרת משלו. איך לדעתך זה צריך להיראות כאשר אין אף חשיבות (או שלא ידוע) אף אחד מהפרטים או שידוע רק פרט אחד? ערן - שיחה 11:14, 21 בנובמבר 2020 (IST)
ערן, לגבי הקו המפריד - אני יודע ואני התלוננתי עליו בעבר אבל לצערי אינני מפתח לואה / ממפתחי הממשק ובזמנו נדמה לי שאתה אמרת שאין פיתרון אחד להפרדה. אבל לדעתי אם נשים תבנית עזר תב:תבנית מידע/מצב משפחתי לא תהיה בעיה של קו הפרדה נוסף כי הכל יוכל בה ויהיה אחיד בכל תבניות האישיות. אני מניח שהדבר הנכון לעשות הוא להוסיף את תצוגת הכותרת בתבנית העזר רק אם קיים יותר משדה אחד ואם לא אז פשוט להציג את אחד משלושת השדות הרלוונטיים ללא כותרת. מצד שני יש פה פגיעה מסוימת באחידות. הרחבתי עוד בנושא טבלה זו בתב:מנהיג. אם אתה תומך אז אפשר לעשות פיילוט של טבלה כזו (אולי משהו שמצטרך ליחידת האישיות?) ולשים אותו בינתיים בכל התבניות למעט מנהיג שאנו חלוקים עליה מעט. Shinaimm - שיחה 20:21, 22 בנובמבר 2020 (IST)
 1. מקבל ומקווה
 2. זה תיקון בתבנית/יחידה. משתמש:פיבר?
 3. ודאי, אם זה לא אפשרי ביחידה עצמה. בורה בורה - שיחה 15:54, 20 בנובמבר 2020 (IST)
  קצת בעייתי, זה שונה מהמקרה של שנות פעילות. אנסה לחשוב על משהו פיבר - שיחה 00:09, 22 בנובמבר 2020 (IST)
  בורה בורה Shinaimm את ה"-הווה" תיקנתי, יש עוד שינויים? פיבר - שיחה 10:04, 26 בינואר 2021 (IST)

רשימת תבניות[עריכת קוד מקור]

תבנית:אישיות רבנית תבנית:אישיות תנ"כית תבנית:אישיות ביטחונית תבנית:אישיות כדורגל תבנית:אישיות כדוריד תבנית:אישיות כדורסל תבנית:אישיות משחק תבנית:אישיות תקשורת תבנית:אישיות תבנית:אמן לחימה תבנית:אמן תבנית:טייס חלל תבנית:מגלה ארצות תבנית:מדען תבנית:מוזיקאי תבנית:מידע חסיד אומות העולם תבנית:מנהיג תבנית:מרגל תבנית:משפטן תבנית:נהג מרוצים תבנית:סופר תבנית:ספורטאי תבנית:פילוסוף תבנית:פעיל ניו מדיה תבנית:קדוש נוצרי תבנית:רוכב אופנוע תבנית:רוכב אופניים תבנית:רופא תבנית:שחמטאי תבנית:שף

משתמש:עלי מנקה כאן דברים ישנים... אתה חושב שתוכל להכניס ביחידה טיפול שייצור תת כותרת ותחתיה הפרטים הרלוונטיים. אחרת נצטרך לתקן עשרות תבניות. בורה בורה - שיחה 00:13, 21 באפריל 2021 (IDT)

יש לי בעיה למקם את זה בתבנית, בתחילתה או בסופה זה פחות בעיה. אני אבדוק אם אפשר להתגבר על הבעיה הזו, אאלץ להשאיר אותך בסימן שאלה לגבי זה. אעדכן. עלי - שיחה 00:17, 21 באפריל 2021 (IDT)
עלי לא מבין מה הבעייה והאם באת על פתרונה. תוכל לעדכן? בורה בורה - שיחה 12:58, 9 ביוני 2021 (IDT)
אסביר את מהות הבעיה אם יהיה צורך, כרגע נראה לי שהבעיה עליה עמדתי לא רלבנטית לאור השימוש המתוכנן בתבנית:תבנית מידע לאישיות. עלי - שיחה 13:13, 9 ביוני 2021 (IDT)

תבנית:מבנה - "תקופת בנייה" במקום "התחלת בנייה" + "סיום בנייה"[עריכת קוד מקור]

כמו שאפשר לעשות בתבנית:מוזיקאי את ה-"שנות פעילות", ניתן לעשות גם פה. PRIDE! - שיחה 16:33, 2 בדצמבר 2020 (IST)

סידרתי. איך עכשיו? בורה בורה - שיחה 18:42, 2 בדצמבר 2020 (IST)
עכשיו יותר טוב מבחינת הנראות, אבל אני לא רואה שהוויקינתונים איכשהו נראה. ראה למשל את הערך הזה. יש את ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571) בוויקינתונים כתוב, אך משום מה הוא לא מראה בתבנית מבנה. PRIDE! - שיחה 18:50, 2 בדצמבר 2020 (IST)
יש בתבנית עכשיו שלושה תאריכים נשאבים:

זה נראה לי הכי מדויק שיש אבל אני מוכן לשמוע עוד הצעות. במקרה שאתה מציין יש רק תאריך סיום ולכן הוא לא מראה כלום. איך היית רוצה לשנות את הפונקציונליות? בורה בורה - שיחה 19:29, 2 בדצמבר 2020 (IST)

הבעיה שלדבר הזה יש יותר מערך אחד שזה ככה. הערך ששלחתי למשל, כתוב רק בשנה הזאת (כנ"ל לערכים אחרים, שלא ציינתי אותם כאן). אולי לעשות תחילת בנייה כ-? (סימן שאלה). דרך אגב, יש ערכים שבהם שמים ערכי מאות (למשל המאה ה-18 או המאה ה-19), אז גם זה בעיה (ראה למשל את זה או זה). PRIDE! - שיחה 19:47, 2 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:זאב קטן מה דעתך בסוגיה? האם נראה לך הפיתרון של ?-1948? או רק 1948 (סיום) שיכסה גם את הערכים בהם יש מאות בלבד? תוכל ליישם בתבנית? בורה בורה - שיחה 20:12, 2 בדצמבר 2020 (IST)
א. לא הבנתי מה הבעיה במקרה שיש מאות לשים "?-תחילת המאה ה-18", למשל. היישום דומה למה שעשינו בספורטאי, וכן אני יכול ליישם. בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשפ"א • 20:15, 2 בדצמבר 2020 (IST)
כמו שיכול להיות תחילת המאה, זה יכול להיות גם אמצע המאה ויכול להיות גם סוף המאה PRIDE! - שיחה 20:30, 2 בדצמבר 2020 (IST)
אוקי, לא הבנתי איך זה משפיע על השימוש בתבנית. נניח שאנחנו יודעים שתאריך סיום הבנייה הוא ב-x, אז אנחנו ממלאים "?-x". מה זה משנה מה x? בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשפ"א • 20:46, 2 בדצמבר 2020 (IST)
זאב, רק הערה... לא ראיתי שעשית משהו בספורטאי - ראה קרל לואיס, עדיין לא מה שאנו רוצים. בורה בורה - שיחה 20:51, 2 בדצמבר 2020 (IST)
בורה, בערך מופיעה "שנות פעילות - 1997 (פרישה)". זה מה שסיכמנו, לא? בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשפ"א • 20:53, 2 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:זאב קטן מה שטענתי הוא שהמלל לא אחיד עם שאר התבניות. יתרה מזאת, אין שם מנגנון מתוחכם לבקרת מידע. למשל שים לו תאריך פטירה 1988 ותראה שעדיין פרש ב-1997... צריך לקחת את הקוד שיש בשאר התבניות ואת הקוד הזה לתקן שיהיה בצורה ?-2020 אם יש רק תאריך סיום. את הקוד הזה אני אטמיע בכל התבניות כי היום לא מוצג כלום אם יש רק תאריך סיום. בורה בורה - שיחה 23:10, 2 בדצמבר 2020 (IST)
בורה אפשר לעשות איזה קוד גנרי ולהטמיע אותו בכל התבניות. מנגנון בדיקה כזה הוא אפשרי, אבל זה עוד קוד שצריך לשבת לכתוב. (צריך דבר דומה גם לתאריך ההתחלה). בברכה, זאב קטןשיחה • י"ז בכסלו ה'תשפ"א • 07:00, 3 בדצמבר 2020 (IST)
בורה בורה, לא עקבתי בדיוק אחרי התיקונים אבל כמה נק' למחשבה: 1. תאריך סיום הבנייה שימש עד כל גם כתאריך פתיחה / ייסוד. ת'אכלס זה רעיון טוב שיהיה תקופת הבנייה, אבל צריך לשים לב שזה לא פוגע במקומות בהם אין התייחסות לתחילת הבנייה אלא רק לסיום. 2. ראו במגדל אייפל, הבית הירוק (יפו) ובניין עיריית חיפה, כבר לא נשאב תאריך הפתיחה / הייסוד. האם תוכל לפתור בבקשה? 3. אני מציע שתהיה "תקופת הבנייה" וגם "תקופת קיום" (עדיף שם טוב יותר) שמתארת את הזמן בו הבניין עמד תילו. (אפשר אח"כ גם לשקול לסדר קצת את העניינים עם תואר הבניין הגבוה בעולם..) Shinaimm - שיחה 22:22, 5 בדצמבר 2020 (IST)
Shinaimm גם אני לא מבסוט במאה אחוז ממה שיש עכשיו מה שאני מציע שתרכז כאן את כל שמות המאפיינים האפשריים לתאריכים האמורים וניתן הגדרה סופית מה הולך למה ומה עושים אם חסר אחד התאריכים.. הפיתרון הזה יאומץ גם בתבנית:מבנה. אל תשכח את תאריכי הפירוק. בורה בורה - שיחה 02:46, 6 בדצמבר 2020 (IST)
האמת שאני לא כל כך בקיא במאפייני ויקינתונים, אולי יונה או Euro יודעים? Shinaimm - שיחה 18:21, 6 בדצמבר 2020 (IST)
‏תאריך פתיחה רשמית‏ (P1619)‏, ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571)‏, ‏תאריך פירוק‏ (P576)‏, ‏תאריך סיום‏ (P582) PRIDE! - שיחה 18:32, 6 בדצמבר 2020 (IST)
יש עוד. ראו מה משתתף בתבנית. למשל ‏תאריך התחלה‏ (P580) בורה בורה - שיחה 18:39, 6 בדצמבר 2020 (IST)
מסתבר שיש גם את ‏תאריך סגירה רשמית‏ (P3999) PRIDE! - שיחה 19:13, 6 בדצמבר 2020 (IST)
עשיתי שאילתה על כל המאפיינים עם המילה תאריך יש גם את‏תאריך הפסקת שימוש‏ (P730), ‏תאריך תחילת פעילות‏ (P2031), ‏תאריך סיום פעילות‏ (P2032), אולי גם הם רלוונטיים. צריך להוסיף אז בתצוגה שדה בשם תקופת פעילות/ אולי לדוד שי יש רעיון טוב יותר לשם לתקופת הפעילות של המבנה? Shinaimm - שיחה 23:38, 6 בדצמבר 2020 (IST)
הראשון זה בשביל מוצר (ראיתי כמה דוגמאות שם שמשתמשים בזה בבני אדם, ואני לא הבנתי)? השניים האחרונים נראה שזה אמור להיות משומש לאדם/הרכב (כמו שנות פעילות של אדם או הרכב מסויים). PRIDE! - שיחה 22:31, 7 בדצמבר 2020 (IST)

העברת מאפייני כתובות ל-‏כתובת פיזית‏ (P6375)[עריכת קוד מקור]

בכל התבניות בהן יש כתובות נראה לי שזה המאפיין הכי נכון. למשל בתבנית:מבנה. אודה למשתמש:Euro know ומשתמש:Shinaimm אם יכינו רשימה כאן. בורה בורה - שיחה 18:53, 25 בדצמבר 2020 (IST)

חובה[עריכת קוד מקור]

הנה הרשימה שבהם יש צורך ב"כתובת":

לדיון[עריכת קוד מקור]

הנה הרשימה שבהם יש "מיקום" (בסוגריים פרמטר אחר):

אין צורך[עריכת קוד מקור]

יש לדון על כל אחד בנפרד, כי יש כאלו שאני חושב שאולי לא יהיה ממש שימוש בהם. יש את תבנית:סורה שגם משתמשת ב-"מיקום", אבל היא ככל הנראה לא משמשת למיקום עצמו. היה את תבנית:אנטומיה ואת תבנית:מחלה (שלהן יש פרמטר "מיקום אנטומי", לא קשורות לעניין). יש תבניות שהן מקשרות ל-‏מיקום‏ (P276) או ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131), אולי צריך לאחד ביניהם? קיצר התבלבלתי בעצמי. חוץ מזה, לא הצלחתי למצוא עוד (אה עוד משהו, סליחה על האורך). PRIDE! - שיחה 20:45, 25 בדצמבר 2020 (IST)
עבודה יפה! עוד מעט נתחיל לנפות. חלק יצריכו שינוי שם למען האחידות. בורה בורה - שיחה 21:30, 25 בדצמבר 2020 (IST)
אני מתנגד בצורה שבה זה מוצג מהסיבות שהסביר Euro know (המושג "מיקום" אינו אומר בהכרח מיקום גאוגרפי), ובמקרים שבהם המשמעות היא כן גאוגרפית אבל זה מטעה או לא חשוב. צריך להביא דוגמה לכל מקרה לגופו שבהם יש חשיבות לציון כתובת, למשל אין חשיבות לציין שנמל אשדוד נמצא ליד דרך לסקוב, ובמקרה של מוסדות לימוד רזולוציית הפירוט הנכונה היא בדרך כלל רמת היישוב (ואולי שכונה) ולא רמת הרחוב. מקומות שבהם רזולוציית הפירוט הנכונה יכולה להיות אפילו עד רמת הרחוב, כמו מבנה, מתאים להשתמש ב-P6375. ערן - שיחה 08:11, 27 בדצמבר 2020 (IST)
יורו כבר עשה עבודה ראשונית במיפוי. כמו שכתבתי, מי שכלל אינו מתאים יעוף. מי שגבולי, כמו במצפה כוכבים, נדון עליו. בורה בורה - שיחה 09:40, 27 בדצמבר 2020 (IST)
לא הבנתי. לרוב בפרמטר מיקום יש שם עיר, אז מה בדיוק יקרה עכשיו? למשל בתבנית:אליפות העולם בשחמט מופיעה רק עיר ולא רחוב או מקום, אז מה יהיה רק כתובת בלי שם העיר? שם העיר יופיע בשדה אחר (איזה?)
גם לא ברור לי כל מה שאינו מבנה, מה הכתובת של מערה, סכר, עמק וכדומה? יתכן שיש מקום לשנות בתבניות של מבנים אבל לא בכל תבנית מבוססת מקום. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:44, 27 בדצמבר 2020 (IST)

ראו לעיל סיווג ראשוני שלי היכן צריך והיכן לא. אפשר לרשום הסכמה/אי הסכמה מתחת לכל סעיף. בורה בורה - שיחה 04:38, 28 בדצמבר 2020 (IST)

תבנית:מלוכה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מלוכה בורה בורה - שיחה 03:48, 12 ביוני 2021 (IDT)

ביוגרפיות אסטרונאוטים מאתר נאס"א[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

הי בורה, תודה רבה על יצירת הערך SIMBAD! הקדמת אותי Face-smile.svg. שאלה לי אליך - נראה לי שיש בעיה עם הביוגרפיות של אסטרונאוטים מאתר נאס"א כמו שהם נשאבים בתבנית טייס חלל. האם זה משהו שקרה לאחרונה? הלינקים שדגמתי היו שבורים אמא של גולן - שיחה 09:39, 8 בינואר 2021 (IST)

יש כאן בעיה משולבת. ראי למשל בקישורים חיצוניים את וירג'יל גריסום. הנתון הנשאב מוויקינתונים אינו עובד. לעומת זאת קישור ישיר לדף הביו עובד. נראה שנאס"א עשו איזה שינוי, ודפים אלה אינם עובדים, רק קישור ישיר. אם תכנסי לוויקינתונים תראי שהקישור הישן משם, עובד דרך ארכיון האינטרנט (לא אוהב את זה). אני רואה כמה פתרונות אפשריים:
 • לתקן את תבנית:ביו-נאס"א שתדע לשרשר את הנתון לארכיון האינטרנט כמו שוויקינתונים יודע. ממש לא אוהב את זה. גם מסובך לתפעול לקורא הפשוט, גם לא מתעדכן וגם לא תמיד עובד!
 • ללמד את התבנית לקחת את המחרוזת הנשאבת ולעשות לה מניפולציה על הכתובת כדי שתשאב ישירות מהביו באתר נאס"א (בעיני הכי טוב)
 • לתקן את התבנית שתשאב מהביו ללא התחכמויות. אח"כ להריץ בוט שיוסיף בכל הערכים את הפרמטר הראשון. החיסרון בזה שלעתיד לבוא נצטרך תמיד להזין פרמטר כתובת ולא להסמך על ויקינתונים

מצטער אם ההסבר הטכני מסובך לך... מתייג את משתמש:דוד שי המומחה לתבניות מסוג זה ואת משתמש:יונה בנדלאק ומשתמש:זאב קטן, אולי יש להם תוספות או עוד רעיונות. גם כל מי מבאי הדף מוזמן להגיב. בורה בורה - שיחה 10:03, 8 בינואר 2021 (IST)

האם יש דרך גם לתקן את הנתון בויקינתונים כך שיעבוד בעוד ויקיפדיות המשתמשות בנתון זה? אמא של גולן - שיחה 10:11, 8 בינואר 2021 (IST)
צריך להבין בדיוק איך זה עובד כי ג'ון גלן תקין (היחידי שמצאתי). להעלות תיקון כזה בוויקינתונים זו פרוצדורה כי זה ישפיע על כל שאר הוויקיפדיות שפתאום זה עשוי לא לעבוד להן... לא שזה לא נעשה בעבר. יונה מפעיל שם, הוא בטח יודע למי לפנות. בורה בורה - שיחה 10:26, 8 בינואר 2021 (IST)
במקום להסתבך עם ויקינתונים אפשר שלא להסתמך על ויקינתונים ולתת בתבנית את הזיהוי הנוכחי של הביוגרפיה. ראו דוגמה לתיקון בערך וירג'יל גריסום. דוד שי - שיחה 11:20, 8 בינואר 2021 (IST)
נו דוד, הרי זו ההצעה השלישית שלי... אבל גם לה יש חסרונות. בורה בורה - שיחה 11:23, 8 בינואר 2021 (IST)
גם תבנית:פרופילי מדענים כוללת שאיבת אותו נתון מוויקינתונים, אבל בעריכת הריסון שמיט היא תרמה רק קישור שבור, הסרתי אותה.
החיסרון שמנית באפשרות השלישית שלך לא מטריד אותי. כל זמן שהשאיבה מוויקינתונים מועילה, ניתן ליהנות ממנה (למשל בערך כריסטה מקאוליף). כשאינה מועילה אפשר בלעדיה. אני משער שנאס"א לא יחזרו כל כך מהר על שינוי השמות.
תיקנתי את תשעת הקישורים הראשונים, מוזמנים להמשיך לפי רשימת האסטרונאוטים. דוד שי - שיחה 11:32, 8 בינואר 2021 (IST)
"אני משער שנאס"א לא יחזרו כל כך מהר על שינוי השמות" Face-smile.svg הנה הם רק עכשיו עשו את זה בלי הפניות, כמו כל אתר ישראלי ממוצע שאתה מתרעם עליו כל הזמן. יש 103 ערכים עם המאפיין, ראו petscan:18174084 אני מציע שלפני שעושים תיקון המוני כזה ידנית, ננסה להבין למה כריסטה מקאוליף עובד ווירג'יל גריסום לא. מתייג גם את משתמש:הנדב הנכון הנחשב אצלי כבעל ידע בוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 12:27, 8 בינואר 2021 (IST)
הלינק עבור שנוצר עבור גריסום שונה https://www.nasa.gov/sites/default/files/atoms/files/grissom_virgil.pdf לעומת https://www.nasa.gov/sites/default/files/atoms/files/grissom-vi.pdf כנראה שהיה שינוי גם בקונבנציית השמות הנדב הנכון - שיחה 12:48, 8 בינואר 2021 (IST)
זה ברור וזה גם מה שכתבתי בתחילת דברי. לכן בהצעה השניה הצעתי שהתבנית "תתרגם" את השם מוויקינתונים לקונבנציה החדשה והכל יהיה אוטומטי. מה שלא הבנתי זה למה במקרים מסוימים כמו כריסטה מקאוליף, הקישור שלהם כן עובד. בורה בורה - שיחה 13:00, 8 בינואר 2021 (IST)
זה עובד אצל כריסטה מקאוליף מפני שכאשר בנאסא שיבשו את כל הקישורים שכחו לשבש את הקישור לביוגרפיה שלה. הם עוד יגלו שחסר שם פרטי בקישור וישבשו גם את הקישור הזה. דוד שי - שיחה 14:37, 8 בינואר 2021 (IST)
דוד שי תיקן בחלק מהאסטרונאוטים בחלק של הקישורים החיצוניים (תודה דוד!), אבל איך מתקנים בתוך תבנית טייס חלל? לדוגמא אלן שפרד, בקישורים החיצוניים תוקן על ידי דוד, ובתבנית עצמה לא. איך מסדרים שם? אמא של גולן - שיחה 10:29, 9 בינואר 2021 (IST)
תיקנתי את תבנית:טייס חלל, וכעת ניתן לתת בה בפרמטר "ביוגרפיה בנאס"א" את אותו ערך שבתבנית:ביו-נאס"א, שיילקח במקום הערך שבא מוויקי נתונים. ראי דוגמה בערך אלן שפרד. דוד שי - שיחה 11:06, 9 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני עוברת באופן אלפבתי, כרגע באות B. האם צריך גם לתקן שאיבה בתבנית "פרופיל מדענים"? (בנתיים מחקתי ושמתי ביו נאס"א במקום שהיה רלוונטי כי היא רק הוסיפה את הביוגרפיה בנאס"א) אין ספק שזה מתאים כצריך לעשות משהו שקט לקצת זמן אמא של גולן - שיחה 16:22, 9 בינואר 2021 (IST)

כמה אסטרונאוטים הם גם מדענים? כנראה מעט מאוד, ולכן אפשר לסלק את הביוגרפיה שלהם מתבנית:פרופילי מדענים, ובמקרה הצורך לתת שתי תבניות: תבנית:פרופילי מדענים ותבנית:ביו-נאס"א. דוד שי - שיחה 16:57, 9 בינואר 2021 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 21:05, 11 בינואר 2021 (IST)

אני עדיין סבור שללמד את התבנית לקחת את המחרוזת הנשאבת ולעשות לה מניפולציה על הכתובת כדי שתשאב ישירות מהביו באתר נאס"א הוא הטוב ביותר. זו סתם עבודה סיזיפית לתקן במאות ערכים כשאפשר לתקן רק בתבנית. ראו איך תוקנה תבנית:טייס חלל. צריך לעשות משהו דומה. בורה בורה - שיחה 21:08, 11 בינואר 2021 (IST)

: בורה בורה דוד שי, משום מה התיקון לא עובד לי בקתרין קולמן? אמא של גולן - שיחה 17:53, 15 בינואר 2021 (IST) פדיחות, טעות אמא של גולן - שיחה 17:59, 15 בינואר 2021 (IST)

משתמשת:אמא של גולן גמרת לעדכן את כל הביוגרפיות של כל טייסי החלל. יש גם לא של טייסי נאס"א. בורה בורה - שיחה 04:50, 1 במרץ 2021 (IST)

הי בורה בורה, סליחה, הייתי בעומס בעבודה, אני עוברת גם פה וגם בויקי האנגלית אבל עשיתי כבר חצי מהדרך. עוד נצליח Face-smile.svg אמא של גולן - שיחה 18:29, 12 במרץ 2021 (IST)
משתמשת:אמא של גולן מה קורה עם מיזם התיקון הזה? אני עדיין רואה קישורים שבורים כמו בדונלד תומאס למשל. אגב, כשאת מתקנת, זה גם בתבנית:טייס חלל וגם בקישורים חיצוניים? בורה בורה - שיחה 04:50, 14 ביוני 2021 (IDT)
בורה בורה, צודק, בדיוק אני סיימתי את האות S ולא עשיתי בשבועות האחרונים. ממשיכה כעת. אמא של גולן - שיחה 17:22, 16 ביוני 2021 (IDT)

הצעה לתבנית בעניין דמוגרפיה וקבוצות בחברה הישראלית[עריכת קוד מקור]

בהמשך לפוסט שלי בדף השיחה כאן ולתגובתו של יונה. אני רוצה להציע שמומחים לתבניות יקימו/יתרגמו תבנית:דמוגרפיה של ישראל (אנ'), אפשר לתרגם גם את תבנית:יהודי ישראל לפי מוצא גאוגרפי (אנ'), או ליצור תבנית:קבוצות בחברה הישראלית או תבנית:מיעוטים בישראל. המטרה לשים את התבנית בערכים בקטגוריה:קבוצות בחברה הישראלית. (בנושא דמגורפיה יש לנו תבנית:דמוגרפיה של מדינות). אגסי - שיחההטיות יש לתקן 14:39, 29 במרץ 2021 (IDT)

תבנית:קבוצה אתנית לא מספיקה? מה חסר בה? בורה בורה - שיחה 18:08, 8 באפריל 2021 (IDT)
אם הבנתי נכון, אגסי התכוון לתבנית ניווט ולא לתבנית מידע. גופיקו (שיחה | תרומות) 18:22, 8 באפריל 2021 (IDT)
גופיקו, תודה, ואתה צודק. בורה בורה, תודה על התייחסותך. התכוונתי לתבנית מהסוג של תבנית:דמוגרפיה של מדינות. הכוונה לנווט בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, ולשים את התבנית בערכים בקטגוריה:קבוצות בחברה הישראלית. אני לא אלוף בתבניות, אבל נראה לי שזה חסר בקטגוריה:תבניות ניווט - ישראל. אגסי - שיחההטיות יש לתקן 18:31, 8 באפריל 2021 (IDT)
כן, לא התעמקתי בבקשה, רק שאלתי כי ראיתי שאף אחד לא מגיב לך... בורה בורה - שיחה 18:33, 8 באפריל 2021 (IDT)


אגסי, זה טוב? איזה עוד ערכים אתה רוצה שיהיו בתבנית?

גופיקו (שיחה | תרומות) 11:14, 9 באפריל 2021 (IDT)

גופיקו תודה רבה על התבנית. 1. נראה לי שכדאי שהכותרת של התבנית תהיה קישור לדמוגרפיה של ישראל, 2. אולי כדאי להפריד בתבנית בין יהודים לבין מיעוטים. 3. נראה לי שכדאי להוסיף עוד קבוצות מיעוטים שמופיעות בקטגוריה:קבוצות בחברה הישראלית ובדמוגרפיה של ישראל, למשל ארמנים בישראל, שומרונים, בהאים, בדואים בישראל, צוענים בישראל 4. לגבי היהודים, אני לא בטוח מה נכון לכתוב בתבנית, שכן יש חיתוכים שונים, לא רק על בסיס דת, אלא גם מזרחים בישראל ואשכנזים (ישראל), וכן עולים חדשים, כמו עולי אתיופיה. מה עמדתך ושל בורה בורה? אגסי - שיחההטיות יש לתקן 20:44, 9 באפריל 2021 (IDT)
יש כאן די ערבוב... דרוזים ומייד אחריהם מתנחלים... מציע להפוך לניווט קבוצות בדרך שאגסי הציע. הקבוצות ביהודים יהיו תת קבוצות בתבנית. הטמע את מה שאגסי הציע ונמשיך לדון בתבנית בראייה מושכלת. בורה בורה - שיחה 20:52, 9 באפריל 2021 (IDT)

אגסי, בורה בורה, עכשיו טוב? בברכה, גופיקו (שיחה | תרומות) 22:18, 10 באפריל 2021 (IDT)

גופיקו, תודה רבה. זה שיפור משמעותי.
א. לגבי היהודים 1. צריך לשנות את חילוניות בישראל לחילונים גם מטעמי עקביות. 2. בהתחלה הייתה לי תחושה שחסרים עולים חדשים ובהם ישראלים יוצאי אתיופיה, אבל כעת אני בספק האם יש לצרפם לתבנית.
ב. לגבי המיעוטים: 1. יש לי התלבטות האם כדאי להסיר את המילה "בישראל" מכולם. 2. אפשר להוסיף את מוסלמים בישראל כמו נוצרים בישראל. 3. האם יש מקום להעבריים מדימונה? הם רואים עצמם כיהודים אך לא מוכרים כיהודים. אני בספק.
ג. באופן כללי- האם כדאי להכניס עוד שינויים על בסיס התבנית באנגלית (אנ') ? ולגבי עולים האם כדאי לעשות תבנית נוספת כמו האנגלית (אנ') מה דעתם גופיקו ובורה בורה? אגסי - שיחההטיות יש לתקן 00:00, 11 באפריל 2021 (IDT)


אגסי, בורה בורה, הרחבתי עוד את התבנית. יש הערות? יש אישור ליצירת התבנית? גופיקו (שיחה | תרומות) 20:27, 18 באפריל 2021 (IDT)

יש בישראל צוענים? עלווים? אחמדים? צריך לקבוע איזה רף תחתון. ולמה אתיופים ולא רוסים או מרוקאים למשל? והיכן דתיים/אורתודוקסים וחרדים? הרי הם רוב הדתיים ולא קבוצות השוליים שנזכרו בתבנית. ונטורי קרתא? שוב, צריך לקבוע איזה רף. בורה בורה - שיחה 00:38, 19 באפריל 2021 (IDT)

גופיקו, תודה על ההרחבה. שוב, חילונים צריך להפנות לערך חילונים ולא לערך חילוניות בישראל. בורה בורה, צודק שחסר בתבנית חרדים בישראל... אבל מה עושים שאין עדיין ערך כזה? גם אין ערך דתיים בישראל או שומר מצוות. מה דעתכם בעניין? כמובן שאין אפשר להכניס את כל העדות לתבנית. יש שיגידו שבתבנית לא צריך להתעלם מהאתיופים, ויש שיגידו שלא נכון לציין רק את האתיופים. קשה לקבוע רף אגסי - שיחההטיות יש לתקן 03:01, 19 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה, אני מסכים איתך שאכן עדיף להוסיף את הערכים הנ"ל אבל כמו שאגסי אמר עדיין לא כתבו את אורתודוקסים בישראל, חרדים בישראל, רוסים בישראל ואת מרוקאים בישראל... אולי כדאי להציע אותם ב{{לטיפול דחוף}}. גופיקו (שיחה | תרומות) 21:15, 19 באפריל 2021 (IDT)
אז מה אם לא כתבו? תבניות ניווט יכולות להיות עם ערכים אדומים. אנא השלם את התבנית כפי שהוצע שנוכל לארכב ולהטמיע אותה בערכים. בורה בורה - שיחה 19:55, 20 באפריל 2021 (IDT)

אין קבוצה חברתית של אורתודוקסים בישראל כי יהדות אורתודוקסית היא זרם שמשתייכים אליו בני קבוצות חברתיות שונות, דתיים, חרדים, מסורתיים ואף חילונים שרואים את ההשקפה האורתודוקסית כמייצגת של הדת היהודית ו"בית הכנסת שאני לא הולך אליו הוא אורתודוקסי". גם "חסרי דת" לדעתי אינם קבוצה חברתית. מדובר ברישום במרשם האוכלוסין שכולל כל מי שאינו משוייך לאחת הדתות שיש להן מעמד רשמי בישראל. קבוצה חברתית מוגדרת על דרך החיוב, ואין סיבה לכרוך ביחד סיינטולוגים, חברי כנסיות נוצריות איזוטריות, ואת יורם קניוק. כמו כן לדעתי אין צורך בקישורים אדומים לערכים על יוצאי ארצות כי לא ברור שכולם יוצרים קבוצות חברתיות מובחנות שמצדיקות ערכים. בברכה, גנדלף - 09:44, 21/04/21

קטגוריה מוזרה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ#קטגוריה מוזרה גופיקו (שיחה | תרומות) 12:51, 12 באפריל 2021 (IDT)

בערך מוג'יר א-דין מופיעה קטגוריה "מדען ישראלי". זה כמובן לא נכון. אבל אני לא רואה מהיכן הגיעה הקטגויה וגם אין דרך להוריד אותה. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 08:14, 12 באפריל 2021 (IDT)

זו שינוי שהוכנס לפני כשבוע לתבנית {{מדען}} - אם שדה "מדינה" מכיל את המילה "ישראל" (אפילו כחלק מצירוף כלשהו), הערך מתווסף לקט:מדענים ישראלים, אחרת ישירות לקט:מדענים.
אני חושב שזה שגוי מכמה סיבות:
 1. כפי שערך זה מדגים, ייתכן שהיה מדובר במדען שהיה פעיל בארץ ישראל אך לא היה בעצמו ישראלי. (דרך אגב, זה לא רק בגלל התקופה בה פעל שהיתה לפני הקמת המדינה - ייתכן מקרה של מדען שכל חייו פעל במדינה מסויימת שאינו אזרח שלה)
 2. גם ברירת המחדל של קט:מדענים שגויה, כיוון שבהחלט אפשר להשתמש בתבנית "מדען" לציין ממציא או חוקר שלא בהכרח תואמים להגדרה המודרנית של "מדען".
 3. קט:מדענים זו קטגוריה "פתוחה", ולפי ויקיפדיה:קטגוריה#קטלוג כפול אין לבצע קטלוג בקטגוריה פתוחה אם יש קטגוריית משנה מתאימה יותר, והקטגוריה הראשית צריכה להיות ריקה (למעט תת-קטגוריות). אז אם הערך כבר משוייך, למשל, לאחת מתת-הקטגוריות שבקטגוריה:מדענים לפי תחום או קטגוריה:מדענים לפי מוצא, הוא לא צריך להיות גם בקט:מדענים.
Dovno - שיחה 09:29, 12 באפריל 2021 (IDT)
מסכים עם דובנו. גופיקו (שיחה | תרומות) 09:51, 12 באפריל 2021 (IDT)
אתייג את בורה בורה כי אני מניח שהיה על כך דיון באולם הדיונים אבל אני לא יודע אם התייחסו לנקודות הבעייתיות שהעליתי כאן. Dovno - שיחה 12:04, 12 באפריל 2021 (IDT)
הקטלוג האוטומטי קיים שנים. זה לא משהו חדש. מה שנכנס לאחרונה זה עידון לסווג את הישראלים. אם כך, מה אתם חושבים? לסווג כך רק את אלה שמפורשות רשום מדינה=ישראל? רעיון אחר? כדאי להעביר דיון זה לוק:אד בורה בורה - שיחה 12:41, 12 באפריל 2021 (IDT)
- סוף העברה
מעבר לנקודות שכתבתי למעלה, יש כאן גם חוסר תאימות מובנה:
כלומר: הקטלוג האוטומטי יוצר בהכרח חוסר תאימות בין מדענים ישראלים (אין קטלוג כפול) לבין מדענים שאינם ישראלים (יש קטלוג כפול), וזאת, כאמור בנוסף לבעיות האחרות עליהן הצבעתי. Dovno - שיחה 13:25, 12 באפריל 2021 (IDT)

בתבנית בערך על מֻגִ'יר אַ־דִּין אַל־עֻלַימִי, היה פרמטר "מדינה=ישראל". מוג'יר נולד בשנת 1456, כמעט 500 שנים לפני שהמדינה הוקמה, ולמרבה ההפתעה לא זכה להאריך ימים כדי לראותה מוקמת. הסרתי את הפרמטר שנראה לי שגוי. קיפודנחש 16:32, 12 באפריל 2021 (IDT)

אפשר לבדוק אם הוא כבר מקוטלג בקטגוריית המשנה ואם גם בקטגוריית העל להכניס אותו לקטגוריית שגויים אותה אפשר לנקות בקלות. בורה בורה - שיחה 16:57, 12 באפריל 2021 (IDT)
אבל איך לנקות כשהקטגוריה מוכנסת ע"י התבנית עצמה? כפי שהראיתי: במקרה של ישראלים, התבנית מקטלגת אוטומטית לקטגוריית משנה (קט:מדענים ישראלים) ובמקרה של כל מדען אחר, מקטלגת אוטומטית לקטגוריית האם (קט:מדענים). זה כבר חוסר תאימות מובנה מעצם הקטלוג הואטומטי הלא-סימטרי של התבנית. ובנוסף, כאמור, זה סותר את ההנחיות שבדף ויקיפדיה:קטגוריה#קטלוג כפול, שלפיהם קטגוריית האם (קט:מדענים) צריכה להישאר ריקה למעט ערכים שלא שייכים לאף קטגוריית משנה מדוייקת יותר (כיוון שמדובר בקבוצה פתוחה). Dovno - שיחה 21:31, 12 באפריל 2021 (IDT)
לא הבנתי מה הבעיה. אחרי תיקון התבנית כבר לא יהיה קטלוג כפול. ובוט, או ידנית, יוסרו כל הכפולים ברמה העליונה אם יש כאלה שהוכנסו ידנית. אני מפקשש משהו? בורה בורה - שיחה 21:47, 12 באפריל 2021 (IDT)
אבל למה כשכותבים |מדינה=ישראל הוא משייך למדענים ישראלים אבל כשכותבים לדוגמה |מדינה=גרמניה הוא לא משייך לקט:מדענים גרמנים? גופיקו (שיחה | תרומות) 21:55, 12 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה, זה תלוי למה אתה מתכוון ב"אחרי תיקון התבנית". כוונתך להסרת הקוד שהוסף לפני שבוע של הקטלוג האוטומטי (ולא סימטרי)? אם כן, אז אכן אחרי הסרת הקוד מהתבנית (ורענון הדפים) רוב הבעיה תיעלם (למעט אולי צורך בכמה תיקונים נקודתיים). אולם לא הבנתי עדיין מהדיון כאן אם היתה הסכמה לכך. Dovno - שיחה 21:58, 12 באפריל 2021 (IDT)
במחשבה שניה, עדיף שהתבנית לא תשייך לאף קטגוריה לא לראשית ולא למפוצלות. כי אם אני למשל כותב ערך על אורניתולוג תבנית המידע המתאימה היא כמובן {{מדען}} ואני לא רוצה שהוא ישוייך לקט:מדענים אלא לקט:אורניתולוגים אין לי כל דרך למנוע את שיוכו לתבנית הראשית. עדיף שהתבנית לא תשייך לאף קטגוריה וכל ערך ישויך ידנית לקטגוריות המתאימות. בברכה, גופיקו (שיחה | תרומות) 22:05, 12 באפריל 2021 (IDT)
 • דובנו זה לא מה שאני אומר.
  • כל מדעני העולם יקוטלגו למדענים
  • מדעני ישראל יקוטלגו רק בתת הקטגוריה של ישראלים
  • אם יש ישראלים ברמה הכללית של מדענים נסיר אותם
 • גופיקו, הוא ישויך אוטומטית למדענים ותוכל להוסיף ידנית קט:אורניתולוגים. הסיבה לקטלוג האוטומטי היא בעיקרה שאנשים לא מקטלגים וזה מקל עליהם. בורה בורה - שיחה 00:17, 13 באפריל 2021 (IDT)
  אז לא הבנתי איך זה נותן מענה אפילו לאחת מהבעיות שהעליתי. (1) לפי דף המדיניות, קטגוריה פתוחה כמו "מדענים" שיש לה תת-קטגוריות ייעודיות (כמו מדענים לפי תחום ומדענים לפי לאום) צריכה להיות ריקה מערכים. (2) זה יגרום למבנה קטגוריות שונה בין מדענים ישראלים לבין מדענים שאינם ישראלים. Dovno - שיחה 00:33, 13 באפריל 2021 (IDT)

משתמש:דולב בתור מי שאני מחשיב מומחה לניהול קטגוריות, מה דעתך על האמור לעיל? מה אתה היית מציע? בורה בורה - שיחה 12:36, 1 ביוני 2021 (IDT)

מסכים עם גופיקו שכתב: "עדיף שהתבנית לא תשייך לאף קטגוריה לא לראשית ולא למפוצלות". יש מספר מצומצם של מקרים בהם תבניות מידע צריכות לשייך באופן אוטומטי ערכים לקטגוריות, וזה לא אחד מהם. דולבשיחה 21:49, 1 ביוני 2021 (IDT)

למה רק ישראל?[עריכת קוד מקור]

נראה לי שהדיון הזה כבר מערבב כמה נושאים אז אני רוצה לפתוח תת סעיף לשאלה אחת שעלתה. למה רק מדענים ישראליים מקוטלגים אוטומטית לקטגוריה לפי מדינה ולא שאר המדינות? אם החשש הוא מקטגוריות אודומית כי אין קטגוריות משנה לכל המדינות אז יש לזה פתרון שמיושם למשל ב{{שנה במוזיקה}}, בדיקה אם הקטגוריה של המדינה קיימת. אם כן, לשייך לקטגוריה ואם לא אז לשייך לקטגוריית מדענים.

זה כמובן לא קשור לשאלה האם קטלוג אוטמטי לרמת מדינה הוא רצוי או לא, אבל זה כן עונה על שאלה האי-סימטריה (לפחות באופן חלקי). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:36, 13 באפריל 2021 (IDT)

סיכום[עריכת קוד מקור]

נראה שלא מרוצים מהקטלוג האוטומטי. לסיכום הדיון - יש להסיר אותו. התנגדויות? בורה בורה - שיחה 03:45, 12 ביוני 2021 (IDT)

הוספת P436 ל-{{קישורי סינגלים}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:קישורי סינגלים בורה בורה - שיחה 04:42, 14 ביוני 2021 (IDT)

בתבנית, מעל השפות, לא מופיעה הכותרת "שפות"[עריכת קוד מקור]

תבנית/אולם דיונים
סוג מטוס ניסוי רקטי
ארץ ייצור ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
יצרן נורת' אמריקן אוויאיישן
טיסת בכורה 8 ביוני 1959
צוות 1
יחידות שיוצרו 3
משתמש ראשי חיל האוויר האמריקאי
נאס"א
ממדים 
אורך 15.45 מטר (50.7 רגל)
גובה 4.12 מטר (13.5 רגל)
מוטת כנפיים 6.8 מטר (22.3 רגל)
שטח כנפיים 18.6 מ"ר (200 רג"ר)
משקל ריק 6,620 ק"ג (14,600 ליברות)
משקל טעון 15,420 ק"ג (34,000 ליברות)
משקל המראה מרבי 15,420 ק"ג (34,000 ליברות)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ביצועים 
מהירות מרבית 7,274 קמ"ש (4,520 מיל/שעה) מאך 6.85
קצב נסיקה 18,000 מטר/דקה (60,000 רגל/דקה)
טווח טיסה מרבי 450 ק"מ (280 מיל)
סייג רום 108 ק"מ (67 מיל, 354,330 רגל) - טיסה תת-מסלולית
דחף 70,400 ליברות (313 kN) (בגובה 30 ק"מ)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
הנעה 
מנוע רקטי "ת'יוקול" XLR99-RM-2, דלק נוזלי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תרשים
תרשים X-15
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תבנית/אולם דיונים
טריפוליטאי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תבנית/אולם דיונים
העיר הלבנה בתל אביב - התנועה המודרנית
האתר הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית תרבותי בשנת 2003, לפי קריטריונים 2, 4
שטח אזור חיץ 190.7 הקטאר
מאפיינים כלליים
שימוש דף במרחב מיזם באתר של ויקימדיה, מיזמי ויקיפדיה עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
קפלר-1647b
כוכב אם קפלר-1647
קבוצת כוכבים ברבור
קואורדינטות
 ‑ עלייה ישרה 19h 52m 36.02s
 ‑ נטייה +40d39m22.2s
מרחק מכדור הארץ 3700 שנות אור
מסה 1.22 M
רדיוס 1.79 R
טמפרטורת פני השטח K ‏6210
מאפיינים מסלוליים
מרחק ממוצע מכוכב האם 406,981,007 מיליון ק"מ
(2.7205±0.007 AU)
זמן הקפה 1107.5923±0.0227 יום
אקסצנטריות 0.0581±0.0689
מהירות מסלולית 18.00±0.13 ק"מ לשנייה
מאפיינים פיזיים
רדיוס 75,649 ק"מ
11.8739±0.1377 רדיוס כדור הארץ
1.06±0.0123 רדיוס צדק
מסה 483±206 מסות כדור הארץ
1.52±0.65 מסת צדק
תאוצת הכובד 4.0180±0.0020
נתוני הגילוי
תאריך גילוי 13 ביוני 2016
שיטת גילוי ליקוי
מקום גילוי טלסקופ החלל קפלר
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תבנית/אולם דיונים
בונדסטאג
67 / 631
לנדטאגים של מדינות גרמניה
247 / 1,857
הפרלמנט האירופי
11 / 751
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
- הועבר מהדף יהדות פאס

מיקי ובורה, יש לכם מושג מה יש לתקן? השוויתי את דרך כתיבת הנתונים לזו שבערך "יהדות אתיופיה‎" למשל ולא מצאתי את ההבדל... תודה מראש. Ldorfmanשיחה 02:00, 21 במאי 2021 (IDT)

סידרתי את זה. התבנית הזו עושה בלגן עם הכותרות כאשר אין תמונה. משתמש:עלי תוכל לפתור את הבעיה בתבנית:קבוצה אתנית. בורה בורה - שיחה 05:06, 21 במאי 2021 (IDT)
במבט חטוף ולא מעמיק, ייתכן שמדובר בשורה 233 של יחידה:תבנית מידע. אבדוק את העניין בהמשך. עלי - שיחה 05:38, 21 במאי 2021 (IDT)
בורה בורה, נראה שמדובר בהתנהגות מכוונת של היחידה אשר מתרחשת בכל תבניות המידע. התנהגות זו יוצרת בעיה דווקא בתבנית:קבוצה אתנית משום שהתבנית נטולת תוויות ומרובת כותרות. כדאי לשקול עיצוב מחדש של התבנית לפני שעורכים שינוי ביחידה רק כדי לטפל במקרה קצה זה. עלי - שיחה 06:39, 21 במאי 2021 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 13:24, 21 במאי 2021 (IDT)

משתמש:עלי אולי תפרט מעט מה הכוונה ב"מדובר בהתנהגות מכוונת"? אני ושיניים בזמנו, נתקלנו בזה בעוד מקומות. לפי תשובתך נדון אם לשנות ביחידה או את התבנית. בורה בורה - שיחה 13:24, 21 במאי 2021 (IDT)

אם לא נמצאה תמונה, היחידה מסירה את הכותרת הראשונה (שיש תחתיה מידע). עלי - שיחה 14:04, 21 במאי 2021 (IDT)
אני לא אוהב את ההתנהגות הזו ולא מוצא לה סיבה ראויה. אם יש כותרת ויש תחתיה תוכן, יש להציגה תמיד, ולא משנה אם יש או אין תמונה. על כן יש לתקן את היחידה. בורה בורה - שיחה 14:40, 21 במאי 2021 (IDT)
אבל אז יצא כותרת שישר מתחתיה יש עוד כותרת... גופיקו (שיחה | תרומות) בואו לעזור לדובי! 14:53, 21 במאי 2021 (IDT)
לא. הדבר היחידי שיכול לקרות הוא כותרת כמו "שפות" ומעליה מסגרת התבנית. זה בהחלט מצב עדיף על המצב שתוכל לראות כאן למשל. ממש לא ברור מה זאת השורה הראשונה. בורה בורה - שיחה 15:14, 21 במאי 2021 (IDT)
הבנתי. למה תבנית:קבוצה אתנית עושה את הפרמטרים עם כותרת נפרדת לכל אחת ולא מילה שחורה בצד כמו בשאר תבניות המידע? גופיקו (שיחה | תרומות) בואו לעזור לדובי! 16:13, 21 במאי 2021 (IDT)
כי זה שונה בעריכה זו. אכן ראוי לשנות למבנה המקובל היום בשאר התבניות, אני Symbol support vote.svg בעד. אבל בכל מקרה, יש את בעיית השמטת הכותרת שהיא כללית לכל התבניות. בורה בורה - שיחה 16:29, 21 במאי 2021 (IDT)

משתמש:עלי אין התנגדות לשינוי שאתה מציע "בשורה 233 של יחידה:תבנית מידע". תוכל לתקן את הסרת הכותרת הראשונה המכוונת? בורה בורה - שיחה 09:40, 28 במאי 2021 (IDT)

נראה לי שזה טוב שמורידים את הכותרת הראשונה. רק בתבנית:קבוצה אתנית זה עשה בעיות. גופיקו (שיחה | תרומות) משמעות שמי 09:42, 28 במאי 2021 (IDT)
לא, זה עשה בעיות בעוד תבניות עם כותרות בעבר. בקבוצה אתנית זה פשוט בולט בגלל מבנה התבנית. בורה בורה - שיחה 09:45, 28 במאי 2021 (IDT)
אין בעיה טכנית לבטל זאת, אבל כאמור מדובר בהתנהגות מכוונת ומתועדת. אני סבור שצריך לברר מה הייתה התכלית שלה לפני שמבטלים אותה. כידוע, מדובר בשינוי רוחבי בכל תבניות המידע, ולא מן הנמנע שקיימות אי שם תבניות מידע שבמיוחד עבורן נקבעה ההתנהגות הזו. אני מציע שנתייעץ עם מי שכתב את פיסת הקוד הזו לפני שנסיר אותה. עלי - שיחה 09:50, 28 במאי 2021 (IDT)
ערן, נראה שאתה הוספת את ההתנהגות הזו. תוכל להסביר מה היה הרציונל מאחוריה? עלי - שיחה 10:02, 28 במאי 2021 (IDT)
היו על כך לא מעט דיונים בעבר. הדוגמה הראשונה לכך אם אני זוכר נכון היא בדיון שהעלה עמרי בהקשר של תבניות של שחקני כדורגל - כאשר אין תמונה אז בתבנית:אישיות כדורגל אין צורך להציג "מידע אישי". אם רוצים מסיבות עיצוביות ליצור שורת תיאור מעל ולא לצד שדה, זה נתמך כפי שנעשה למשל בתבנית:אלבום. ערן - שיחה 10:44, 28 במאי 2021 (IDT)
תודה. אפשר לממש את הפתרון שערן הציע, אבל לא ממש הבנתי למה התבנית הזו צריכה להראות חריגה בנוף תבניות המידע. עלי - שיחה 10:54, 28 במאי 2021 (IDT)
לא יודע מה היה עם הכדורגלנים אבל לבטח אי אפשר לעשות מזה החלטה גורפת. למשל בתבנית:מטוס זה מוריד כותרת משמעותית. ראו ניסוי שהכנתי בטיוטה:X-15 ניסו. הכותרת "מאפיינים כלליים" נעלמה. יש עוד עשרות תבניות כאלה שנתקלנו בבעייה בעבר. בורה בורה - שיחה 11:13, 28 במאי 2021 (IDT)
זו דוגמה טובה לכותרת מיותרת כשאין תמונה אין צורך ליצור הבחנה בין הכותרת הראשונה לתמונה שכן ברור שמדובר בנתונים כלליים. ערן - שיחה 11:31, 28 במאי 2021 (IDT)
לדעתך אולי. אני חושב שהשמטת כותרות אוטומטית וללא הבחנה היא מעשה גרוע. הבאתי כאן דוגמה לכותרת שנעלמה לה. הקורא לא צריך לנחש מה נעלם. בורה בורה - שיחה 11:45, 28 במאי 2021 (IDT)
אני סבור שעדיף לאפשר לתבניות המידע לדרוס את ההתנהגות הזו. טוב מאד שהיחידה יודעת להסיר את הכותרת הראשונה כשאין תמונה, זו כנראה צריכה להיות ברירת המחדל, אבל אני לא מוצא סיבה טובה לכפות את ההתנהגות הזו. הצצתי בפתרון שמומש בתבנית:אלבום ונדמה לי שהוא לא מיטבי, ואינו מאפשר הצגת הכותרת אם"ם קיים מידע. התבנית יכולה לשלוח איתות ליחידה ולבקש ממנה בנימוס שלא להסיר את הכותרת הראשונה. לא מדובר בפתרון יקר במיוחד. עלי - שיחה 12:23, 28 במאי 2021 (IDT)
עלי היא משמיטה כל כותרת, לא רק הראשונה. ראה דוגמה בתבנית:קבוצה אתנית ששמתי עכשיו. המילה "טריפוליטאי" תקועה שם בראש התבנית ואף אחד לעולם לא יבין מה זה. אפשר לעשות שברירת המחדל היא להציג כותרות ואם לתבנית ספציפית כמו שחקני כדורגל יש דרישה, שתשלח איתות שהיא רוצה להסתיר. בורה בורה - שיחה 17:28, 28 במאי 2021 (IDT)
המבנה של תבנית:קבוצה אתנית חריג ולא מתאים לשמש כדוגמה טיפוסית. בכל אופן, לא גיבשתי עמדה נחרצת בשאלת ברירת המחדל הרצויה, לטעמי זה יותר עניין סטטיסטי מאשר מהותי. עלי - שיחה 19:28, 28 במאי 2021 (IDT)
אז הנה דוגמה ממבנה הנדסי ששולבה בו מורשת עולמית. יש איזה 20 תבניות משולבות כאלה ובכולן הכותרת נעלמת ולא יודעים שמדובר באתר מורשת עולמיץ ראה העיר הלבנה איך זה צריך להיות. בורה בורה - שיחה 19:49, 28 במאי 2021 (IDT)
ועוד דועמה מתבנית:כוכב. כך זה גם במרחב הערכים. מי יודע למה שייכת קבוצת הנתונים הראשונה?? בורה בורה - שיחה 04:05, 29 במאי 2021 (IDT)
בתבנית:מבנה אני סבור שנכון להסיר את הכותרת הראשונה ("מידע כללי") אם אין תמונה, אבל לא להסיר את הכותרת הראשונה אם הוכללה תבנית:תבנית מידע/אתר מורשת. זו דוגמה נאה מדוע עדיף שברירת המחדל תהיה להסיר את הכותרת, משום שכך נמנע התנגשויות עם תבניות מוכללות. המחיר שנשלם על ברירת המחדל הזו די מינורי: נצטרך להוסיף פרמטר לכל התבניות בהן אנו מעוניינים לשמור על הכותרת. אפשר לחיות עם זה, ומדובר בפתרון בטיחותי יותר. בדיונים קודמים לא ראיתי שערן שלל פתרון ברמת היחידה, אלא הציע אותו כאפשרות. עלי - שיחה 04:47, 29 במאי 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אז עכשיו צריך לעבור על 200 תבניות אחת אחת ולהוסיף פרמטר רק כי בתבנית אחת מסוימת משתמש:Little Savage ביקש לפני שנים להעלים את הכותרת? לא נראה לי. אם משנים את ברירת המחדל לתצוגה טבעית, יש צורך לתקן תבנית אחת בלבד. בורה בורה - שיחה 23:03, 30 במאי 2021 (IDT)

הבעיה היא לא ש-Little Savage ביקש לפני שנים להעלים את הכותרת, אלא שיש התנהגות מסויימת שהוגדרה שמשפיעה כל התבניות. יש לנו תבניות שונות ומגוונות בעלות צרכים שונים, כך שהפיתרון הנכון הוא לטפל בעניין ברמת היחידה. הפיתרון הקל של שחזור ההתנהגות לא בא בחשבון, היות שהוא מבטל התנהגות שהיא מועילה בתבניות רבות כפי שעלי הדגים. עמרישיחה 01:03, 31 במאי 2021 (IDT)
כל התבניות שהכותרת הראשונה שלהן זה משהו בסגנון "נתונים כלליים" אז הכותרת מיותרת וצריכה להיעלם כי ברור שזה נתונים כלליים... גוֹפִּיקוֹ (שיחה | תרומות) משמעות שמי 09:25, 31 במאי 2021 (IDT)
לא חושב שזה אפשרי מבחינה טכנית. אתה רוצה לעצב מחדש את כל התבניות? אם הוחלט על עיצוב מסוים, אין סיבה שבינה מלאכותית תשנה אותו כי בא לה. בורה בורה - שיחה 15:58, 31 במאי 2021 (IDT)
והנה עוד דוגמה בלתי נסבלת. איך בדיוק כותרת התבנית עוזרת לי להבין מי נגד מי ומה זה הגרפים בתבנית מפלגה. בורה בורה - שיחה 16:18, 18 ביוני 2021 (IDT)

תבנית:סגסוגת[עריכת קוד מקור]

אני מבקש ליצור תבנית מידע תבנית:סגסוגת, דומה לתבנית:תרכובת, עם השדות רקע, שם, תמונה, כיתוב, תמונה2, כיתוב2, טמפרטורת היתוך, הערה כללית בלבד, ושדה נוסף: מרכיבים. תודה, דוד שי - שיחה 11:31, 28 במאי 2021 (IDT)

אם כל השדות קיימים בתרכובת לשם מה תבנית נוספת? ואם חסר שדה, מוסיפים בתרכובת. אנו במוד של צמצום תבניות זהות. בורה בורה - שיחה 17:34, 28 במאי 2021 (IDT)
סגסוגת איננה תרכובת, ורוב השדות של תרכובת אינם רלוונטיים לה ועלולים להטעות. דוד שי - שיחה 23:04, 29 במאי 2021 (IDT)
אני מעדיף תבנית כללית יותר, על יסוד en:Template:Infobox material. עלי - שיחה 00:07, 30 במאי 2021 (IDT)
חשוב לציין שאין כלל משמעות לשם התבנית. אפשר לקרוא לה תבנית חומר שיורי, ועדין תהיה טובה לכל תרכובת, סגסוגת או כל חומר. בורה בורה - שיחה 07:16, 30 במאי 2021 (IDT)

תבנית:מוזיאון: "מיקום" ו-"כתובת" לא ממש נכונים[עריכת קוד מקור]

ראו למשל כאן, הוא מראה את "לאס וגאס" ככתובת (מה שלא נכון), ובמיקום כלל לא מזכיר את "לאס וגאס", אלא את "נבדה". אם רוצים כתובת, אז זה בכלל ‏כתובת פיזית‏ (P6375) ולא הסידור המזור הזה. PRIDE! - שיחה 17:53, 1 ביוני 2021 (IDT)

היום התבנית שואבת את ‏מיקום‏ (P276). השאלה מה יותר נכון לשדה הכתובת, ומה יותר זמין? אני מציע את ‏כתובת פיזית‏ (P6375) ואם לא קיים אז ‏מיקום‏ (P276). בורה בורה - שיחה 18:33, 1 ביוני 2021 (IDT)
במיקום מוצג ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131). זה דווקא נראה לי בסדר. בורה בורה - שיחה 18:36, 1 ביוני 2021 (IDT)
עוד דעות בנושא חשוב זה? בורה בורה - שיחה 12:36, 9 ביוני 2021 (IDT)

מנגנון מיוחד לקטגוריות, כמו שיש באנגלית ל-תבנית:מיקומי שיא[עריכת קוד מקור]

האם ניתן כמו באנגלית, ליצור מנגנון מיוחד להוספת קטגוריות, אם אותו שיר/סינגל הגיע למקום הראשון (כל הקטגוריות הקיימות כאן נמצאות תחת הקטגוריה הזו)? כנ"ל גם לאלבומים (כמובן שבמידת הצורך, ניצור את אותן הקטגוריות). PRIDE! - שיחה 12:58, 4 ביוני 2021 (IDT)

Euro know, אפשר להציב קטגוריה אוטומטית לפי מיקום במצעד, אבל לא בטוח שכדאי לערוך שינויים בתבנית שמתקיים לגביה דיון בשאלה האם להחליפה. עלי - שיחה 13:13, 4 ביוני 2021 (IDT)
רק בדקתי אם יש אפשרות. לא הצעתי לבצע אותה מיד עכשיו (זה לא משהו בעדיפות גבוהה). PRIDE! - שיחה 13:16, 4 ביוני 2021 (IDT)
משתמש:עלי למיטב זכרוני התיקון בתבנית:מיקומי שיא אושר ומחכים לך ליישום. אם כך שלבת אם אפשר, גם בקשה זו. בורה בורה - שיחה 10:25, 17 ביוני 2021 (IDT)

הצגת צאצאים בתבנית:מנהיג[עריכת קוד מקור]

למרות שבכל תבנית קיימת אחרת יש הצגה של שמות הצאצאים אם צוינו, בתבנית זאת היחידה מדכאת אותם. כך יוצא מצב אבסורדי שאצל מייגן, דוכסית סאסקס לא מוצגים שני הצאצאים המלכותיים אבל אצל הנסיך הארי, דוכס סאסקס הם כן. לשמעון פרס יש שלושה ילדים הזכאים לערך, אף אחד לא מוצג. והשיא, נשיא מדינת ישראל הנבחר יצחק הרצוג אינו מוזכא בתבנית בערך של נשיא מדינת ישראל לשעבר חיים הרצוג. יש לתקן את היחידה שלא תמנע הצגת מידע זה והמידע על מספר הצאצאים. בורה בורה - שיחה 20:06, 6 ביוני 2021 (IDT)

לא נכון, היחידה לא מתעניינת בצאצאים של מנהיגים. שים לב לעובדה ש|צאצאים= מהווה חלק מפרמטר מידע326 המותנה בקיומה של שושלת. |צאצאים= לא מוגדר בשום מקום אחר בתבנית. עלי - שיחה 21:01, 6 ביוני 2021 (IDT)
אז אם כך יש לשנות את מבנה התבנית כך ששני נתונים אלה יהיו מחוץ לפרמטר שושלת, ליד פרמטר בן זוג. בורה בורה - שיחה 21:06, 6 ביוני 2021 (IDT)
זכור לי, וחבל לי שלא תייקתי את זה איפשהו, שראיתי שנשאבו צאצאים שהיו בבירור ללא חשיבות אנציקלופדית (היה ביניהם ילד וזו לא הייתה משפחת מלוכה). אני מאוד מבולבל לגבי הרף השונה-מהמקובל-אצלנו שנשאבים על פיו הדברים משם. זה בדיוק מסוג הנושאים שאם הייתי יכול לדעת שרוב מוחלט של מי שיישאב אכן יהיה בעל חשיבות אנציקלופדית גבולית לכל הפחות - הייתי תומך, אבל אם הייתי יכול לדעת שיישאבו גם כמה אחוזים טובים של צאצאים זניחי חשיבות, אתנגד כי לדעתי במקרה זה הנזקים יעלו על התועלת. אני מניח שאין לי דרך לדעת איך זה יהיה בפועל? איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 01:47, 13 ביוני 2021 (IDT)
איך יכול להיות שראית? הם אינם נשאבים היום. אני לא יכול להבטיח לך 100% שאין אבל אופתע מאוד אם יהיו שם ילדים שאינם בני מלוכה. עלי, אתה יכול אולי להריץ שאילתא כזו? בורה בורה - שיחה 10:33, 13 ביוני 2021 (IDT)
ראיתי את זה - ככל שזכור לי - בתבנית שאינה מנהיג. ממש חבל לי שלא תייקתי את זה, היה מעניין אותי אם היה לזה איזשהו הסבר אחר שלא חשבתי עליו בזמנו. אני בהחלט לא יכול לקפוץ לשום מסקנה מהזיכרון המעורפל ההוא, סתם לחשוש. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 10:38, 13 ביוני 2021 (IDT)

הוספת פרמטר "איי-סייד" בתבנית:סינגל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:סינגל בורה בורה - שיחה 10:20, 17 ביוני 2021 (IDT)

מעוניין להוסיף תבנית לאאוריקה (אנציקלופדיה)[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:אאוריקה שמיועדת לשימוש בערכים שונים. התבנית כוללת את הפרטים הבאים {{אאוריקה||מהי הפרסומת הידועה בהיסטוריה?|49086}} שלדעתי נחוצים כי יש באנציקלופדיה זו תוכן רב ומרוכז.

יש לציין כי יש ברשותי קוד עבור בוקמרקלט מתאים, שרק צריך להטמיע אותו. טיוטת תבנית: אאוריקה (אנציקלופדיה) ET - שיחה 13:47, 9 ביוני 2021 (IDT)

הכוונה כנראה לאנציקלופדיית אאוריקה שלא נכתבה (על פי יוריקה (פירושונים): אתר אינטרנט מבית סטיפס, אנציקלופדיה לילדים). השאלה היא עד כמה האתר אמין. בגלל שאני לא מכיר את האתר, Symbol neutral vote.svg נמנע. PRIDE! - שיחה 13:59, 9 ביוני 2021 (IDT)
הנה קישור לאתר: https://eureka.org.il/. אתר מצוין עם הרבה מידע מעניין, אני Symbol support vote.svg בעד. גוֹפִּיקוֹ (שיחה | תרומות) משמעות שמי 14:28, 9 ביוני 2021 (IDT)
אפשרי. במרחב הערכים קיימים כ-100 קישורים לאתר זה. עלי - שיחה 18:53, 9 ביוני 2021 (IDT)
100 קישורים כבר מצדיק פתיחת מאפיין ויקינתונים להצגה אחידה. גם אפשר להריץ בוט הטמעה, עשינו מיזמים רבים כאלה בעבר. שרק יחזור כבר לחיים... בורה בורה - שיחה 18:58, 9 ביוני 2021 (IDT)
בשביל לפתוח מאפיין ויקינתונים, צריך הרשאות. נדמה לי שליונה יש את ההרשאה. PRIDE! - שיחה 21:21, 9 ביוני 2021 (IDT)
גם ליונה אין. צריך פשוט לנמק יפה ולבקש. ואז כמה מאיתנו יבואו לתמוך. לא סיפור, פתחנו עשרות כאלה. בורה בורה - שיחה 21:36, 9 ביוני 2021 (IDT)
אינני יודע מי זה יונה....
מבחינת נימוק (בין היתר), זו אינצ' המסודרת לפי קשרים לנושאים, וכל ערך מציג גם סרטונים רלוונטיים. ET - שיחה 22:19, 9 ביוני 2021 (IDT)
אז איך יכול להיות שהוא כתוב ברשימה שנמצאת פה? PRIDE! - שיחה 23:45, 9 ביוני 2021 (IDT)
הרשאתו של יונה לא באמת רלבנטית לענייננו, עיין בנוהל יצירת מאפיין ויקינתונים חדש. עלי - שיחה 02:27, 10 ביוני 2021 (IDT)
עלי, כנראה שמשתמש:יונה בנדלאק יכול והוא אפילו לא יודע. אני רואה את שמו בדף שציינת. אבל בכל מקרה, הוא לא יפתח אלא לפי הפרוצדורה שמצוינת שם. בורה בורה - שיחה 03:40, 10 ביוני 2021 (IDT)
רק בעל הרשאות Property creators יכול ליצור מאפיין. בעבר, כמפעיל מערכת בוויקינתונים, היתה לי אפשרות לתת לעצמי את הרשאה באופן זמני וליצור מאפיינים. נראה שהיום ההרשאות מוכללות בהרשאות מפעיל. בכל מקרה, גם אם אני יכול, אף פעם לא עשיתי את זה ואני מעדיף לתת למי שכבר עשה את זה בעבר שיעשה. ובכל מקרה2, חייבים לקיים שם דיון מסודר לפני כן. אז אם נראה שיש לזה צורך, צריך ליצור את הדיון, להודיע כאן ומי שירצה ילך לדף הבקשה ויגיב שם. ככה עשינו למשל ל‏מזהה צמח השדה‏ (P3746). (דיון ב־d:Wikidata:Property proposal/Wild Flowers ID) אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:29, 10 ביוני 2021 (IDT)

ET פתחת בקשה במקום אליו הופנית? בורה בורה - שיחה 04:39, 14 ביוני 2021 (IDT)

לא הבנתי את השאלה. פתחת בקשה בדף שיחה של בוקמרקלטים. ET - שיחה 13:51, 14 ביוני 2021 (IDT)
נתנו לך לעיל קישור איך פותחים מאפיין בוויקינתונים. טיפלת בזה? בורה בורה - שיחה 10:10, 17 ביוני 2021 (IDT)

שינוי בתבנית של הקו האדום מב"ש להרצלייה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:רכבת ישראל קו אדום בורה בורה - שיחה 03:39, 12 ביוני 2021 (IDT)

פרמטר "פורמט" ב-{{סינגל}}[עריכת קוד מקור]

מציע לחבר את ‏הפצה‏ (P437) ואת ‏סוג יצירה‏ (P7937) לפרמטר "פורמט" ב-{{סינגל}}. PRIDE! - שיחה 14:38, 14 ביוני 2021 (IDT)

מה היום שמים ידנית בפורמט? האם זה חופף? קפקא, GHA, מתיאל(רוק, אינדי, מטאל, אלקטרוני, אייטיז) שני אבנשטיין, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏, Yair M, גאנדולף (ראפ, רוק), Little Savage, Alon112, Yuval Talya‏, ארז האורז, ברק, yiftaa, עומר20, ספסף בעלי הידע במוזיקה מה אומרים? בורה בורה - שיחה 10:08, 17 ביוני 2021 (IDT)
בדרכ הורדה דיגיטלית, תקליטור וכולי. המאפיינים חופפים. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 10:09, 17 ביוני 2021 (IDT)
תמיד היה פרמטר שנקרא פורמט עד כמה שזכור לי, אין לי מושג מה זה השניים האחרים עומר20 - שיחה 10:13, 17 ביוני 2021 (IDT)
לפעמים משתמשים בזה ולפעמים בזה. דוגמה לראשון: ‏Ain't My Fault‏ (Q26821163); דוגמה לשני: ‏The Man Who Can't Be Moved‏ (Q1995260) PRIDE! - שיחה 19:41, 18 ביוני 2021 (IDT)

תבנית:נבחרת לאומית[עריכת קוד מקור]

תבנית/אולם דיונים
U+25BD.svg
מידע כללי
כינוי הנצים
התאחדות התאחדות הכדורגל של טוגו
השתייכות CAF
דירוג פיפ"א
(27 במאי 2021)
133      Steady2.svg
 - ניקוד פיפ"א 1,104
 - דירוג שיא 46 (נמדד באוגוסט 2006)
 - דירוג שפל 133 (נמדד באפריל 2021)
מאמן קלוד לה רואה
קפטן עמנואל אדבאיור
מירב השערים עמנואל אדבאיור (31)
מירב ההופעות מוחמד קאדר (85)
אצטדיון ביתי אצטדיון דה קגה
תלבושת
תלבושת בית
תלבושת חוץ
משחקים היסטוריים
משחק בינלאומי ראשון
טוגוטוגו טוגו 1 - 1 גאנה גאנהגאנה
(טוגו; 13 באוקטובר 1956)
הניצחון הכי גדול
טוגוטוגו טוגו 6 - 0 סווזילנד סווזילנדסווזילנד
(אקרה, גאנה; 11 בנובמבר 2008)
ההפסד הכי גדול
מרוקומרוקו מרוקו 7 - 0 טוגו טוגוטוגו
(מרוקו; 28 באוקטובר 1979)
תוניסיהתוניסיה תוניסיה 7 - 0 טוגו טוגוטוגו
(תוניס, תוניסיה; 7 בינואר 2000)
גביע העולם בכדורגל
הופעות 1 (הראשונה ב-2006)
ההישג הטוב סיבוב ראשון
גביע אפריקה לאומות
הופעות 8 (הראשונה ב-1972)
ההישג הטוב רבע גמר (2013)

אני מציע מספר שינויים:

 • הכותרת "משחקים היסטוריים" מיותרת ואני מציע להסירה. היא הייתה בעבר מעיין כותרת-על לשלוש הכותרות שאחריה שהופיעו ללא רקע ("משחק בינלאומי ראשון", "הניצחון הכי גדול" ו"ההפסד הכי גדול"). בהמשך נוסף רקע לכותרות הללו, כך שמבחינה חזותית היא כבר לא מהווה כותרת-על. מעבר לכך, זה סתם מכוער. הכותרות הללו מדברות בעד עצמן ובמצב הנוכחי כבר אין צורך בכותרת "משחקים היסטוריים".
 • הקישור לאתר האינטרנט נמצא משום מה תחת "תלבושת". אין בכך שום היגיון. אני מציע להעביר את הקישור תחת "מידע כללי". אני לא רואה אופציה טובה יותר.
 • אני מציע לשנות את צבע הכותרות לאפור בהיר שהוא עדין ונייטרלי יותר. זה הצבע שנמצא בשימוש גם בתבניות בגרמנית, איטלקית, ספרדית, הולנדית ועוד.

עמרישיחה 14:43, 16 ביוני 2021 (IDT)

 1. שמתי כאן דוגמה שהחברים יראו במה מדובר
 2. אפשר להסיר את הכותרת "משחקים היסטוריים". אבל שימו לב מה קרה? הכותרת "מידע כללי" בכלל נעלמה וזה פי עשרה מפריע מאיזו תת כותרת זניחה. יש לעיל בפיסקה #בתבנית, מעל השפות, לא מופיעה הכותרת "שפות" דיון על הבעיה שאין כותרת אם אין תמונה ואני מעלה זאת שוב. אנו עוסקים בפרפראות ולא בעיקר
 3. אפשר להעביר תחת מידע כללי, רק שתוצג הכותרת...
 4. הצבע הנוכחי סבבה לטעמי ואין לשנותו בורה בורה - שיחה 16:27, 16 ביוני 2021 (IDT)
אני לא מבין מה הטעם לדחוף את העניין של ההכותרת "מידע כללי" גם לכאן. יש לכך כבר דיון נפרד והעניין בכלל לא רלוונטי לכאן. הוספתי כעת סמל כלשהו כדי שתופיע הכותרת ונוכל להתרכז בהצעה שלי.
בעניין הצבע - הצבע הנוכחי אכן סבבה, אבל בעיני אפור בהיר עדין ונייטרלי יותר ועובדה שלא מעט ויקיפדיות גדולות משתמשות בו (אחרות לא משתמשות בצבע כלשהו בכלל). אם יש אלטרנטיבה טובה לא פחות, אז למה לא בעצם? עמרישיחה 17:03, 16 ביוני 2021 (IDT)
העניין של הכותרת כן חשוב. אתה מבקש להעביר את אתר האינטרנט לפיסקה שאולי תופיע בכלל בלי כותרת. הדיון לעיל ישן ודי עצל ואני מקווה שהדיון הזה אולי יפיח בו קצת רוח חיים. בורה בורה - שיחה 17:18, 16 ביוני 2021 (IDT)
הפסקה הזאת תמיד תופיע עם כותרת. במידה ויופיע סמל הכותרת תהיה "מידע כללי", ובמידה ולא יופיע סמל הכותרת תהיה הכותרת הראשית של התבנית. על כל פנים, כפי שכתבתי לעיל, זה לא רלוונטי לדיון. אם אני אבקש להוסיף פרמטר חדש לחלק העליון של התבנית, תכתוב שזה בעייתי כי הכותרת עשויה לא להופיע? תעשה לי טובה. אם אתה רוצה לעורר את הדיון ההוא בבקשה, אבל אל תסבך בכלל זה דיון אחר שאמור להיות פשוט. עמרישיחה 01:58, 18 ביוני 2021 (IDT)

תבנית:סוכנות ממשלתית[עריכת קוד מקור]

אני רואה שכבר שיניים הצביע על כך ב־2020 בשיחת תבנית:סוכנות ממשלתית. למה יש לנו את הצורה הלא־תקנית "שר/ה" ו"מנכ"ל/ית" בתבנית מידע בראש הערך? זה לא מקובל בתבניות אחרות. דגש - שיחה 15:27, 16 ביוני 2021 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד הסרת הלוכסן שאינו תקני בורה בורה - שיחה 16:30, 16 ביוני 2021 (IDT)

אולי כדאי להוסיף את Tidal ל-{{פרופילי מוזיקאים}}, ל-{{קישורי סינגלים}}, ול-{{קישורי אלבומים}}?[עריכת קוד מקור]

אתר אמין לחלוטין, שעוזר להציג מי עשה מה בסינגלים מסויימים. כדי שלא ייחפשו מאוחר יותר איפה ה-Property נמצאים אציין זאת: לאמנים זה ‏מזהה אמן ב-Tidal‏ (P4576), לאלבומים ולעיתים גם סינגלים זה ‏מזהה אלבום ב-Tidal‏ (P4577). PRIDE! - שיחה 11:06, 19 ביוני 2021 (IDT)