ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תוכן עניינים

איחוד תבניות פרמטריות של אישים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מוזיקאי בורה בורה - שיחה 02:15, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

שדרוג תבנית:מדינה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. בימים האחרונים אני עובד על שדרוג {{מדינה}}, ומכיוון שזה שדרוג גדול אני חושב שמן הראוי לדון אותו פה. השינויים הגדולים ביותר הם שימוש ביחידה:תבנית מידע, כמו כל הדור החדש של התבניות. בנוסף, סידרתי את התבנית בצורה של תתי פרקים, וסידרתי קצת אחרת חלק מהפרמטרים. אני עוד מתלבט איפה כדאי למקם את דת, אבל בגדול ככה אני חושב שהתבנית צריכה להראות.

בנוסף, אני חושב שכדאי לשקול להכניס תחת פרק הכלכלה את שיעור האבטלה וחוב הציבור, וכמובן להכניס אותם ב{{נתוני מדינות}} אם שאיבה אוטומטית.

יש עוד הרבה עבודה על התבנית, למרות שאת הרוב כבר עשיתי. צריך עוד לסדר קצת את התנאים של השדות, לסדר את הבלגן של התמונה (משום מה יש איזה שלוש פרמטרים שונים לתמונה, לא יודע למה) וכמובן להוסיף שאיבה מוויקינתונים, לכן לפני שאני ממשיך לעבוד על התבנית אני חושב שכדאי לקבל את האישור לשדרוג הזה כאן.

מתייג את ערן שדיברתי איתו על השדרוג ואת נרו יאיר שבגללו התחלתי את כל הבלגן הזה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:57, 6 בדצמבר 2018 (IST)

שכחתי לציין, טיוטת התבנית החדשה נמצאת כרגע ב{{מדינה2}} מוזמנים להעיף מבט. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:58, 6 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אם נחוץ גם בוט בדרך, אני כאן. בורה בורה - שיחה 01:39, 7 בדצמבר 2018 (IST)
עבודה יפה. ערכתי מעט כדי להשתמש בוויקינתונים וכדי להשתמש בצורה נכונה יותר ביחידה. כמה הערות:
 • ממשל - אולי כדאי בפרק הממשל לציין את הרשות המחוקקת (הפרלמנט/בית הנבחרים) ואת הרשות השופטת (בית המשפט העליון).
 • כלכלה - אפשר לציין גם את המיקום במדד ג'יני ואת הבנק המרכזי
 • גרף האוכלוסייה מבלבל לדעתי וממילא מוסתר. אפשר אולי להשמיט אותו.
 • חגים לאומיים - האם זה לא עמוס מדי לציין את החגים הלאומיים? לדעתי כדאי להשמיט את זה מהתבנית, או להסתיר או להעביר למקום פחות בולט בתחתית התבנית.
 • שטח בעבר - האם יש דוגמאות לשימוש בזה? (אם זה בשימוש בערכים בודדים אז אולי זה פחות מתאים בתבנית)
ערן - שיחה 02:36, 7 בדצמבר 2018 (IST)
שטח בעבר מופיע בערכי המדינות לשעבר ויש מאות כאלה. ראו למשל האימפריה המונגולית. שדה חשוב ביותר ואין להשמיטו. נגד השמטת גרף "אוכלוסייה לפי גילאים". שדה דמוגרפי ראשון במעלה שבטוחני שמיליונים מעיינים בו. בורה בורה - שיחה 02:41, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לגבי ממשל, נשמע לי הגיוני. כלכלה - אני לא מבין בנושא הזה מספיק, אתייג את Yuri, Geagea, Ovedc, Nizzan Cohen, hagay1000, Ldorfman, Yoavd, דן וינקלר, Orielno, RonyH73בעלי הידע בכלכלה. אני לא חושב שחגים לאומיים יוצרים עומס, מבחינתי הם במיקום סביר. דרך אגב, אני חושב שבשדות מנהיגים, ארועי הקמה וארועי פירוק כדאי לעבור ולעבוד בשיטה הצרפתית בה יש אפשרות למלא את שם התווית ולמלא את המידע, זה יותר יפה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 13:20, 7 בדצמבר 2018 (IST)
כן זה רעיון טוב לחלק את זה לתת שדות בפני עצמם עם שם תווית ומידע. לגבי חגים לאומיים - נסה להוסיף את התבנית (בתצוגה מקדימה) בישראל. ערן - שיחה 13:59, 7 בדצמבר 2018 (IST)
הוספתי, גם בצרפת וארצות הברית. זה לא כזה נורא, תמיד אפשר לעקוף את זה ידנית ולהכניס ערך אצלנו. דרך אגב, צריך להקטין את הגודל של הסמל ודגל. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 14:05, 7 בדצמבר 2018 (IST)
צריך לבדוק אי זה יוצא במדינות לשעבר (למשל הקונפדרציה השווייצרית הישנה). יכול להיות שיהיה נכון יותר להפריד לתבניות נפרדות בין מדינות דהיום למדינות עבר. ערן - שיחה 18:40, 15 בדצמבר 2018 (IST)
אין מתעניינים אחרים? זו תבנית מרכזית! בורה בורה - שיחה 00:00, 18 בדצמבר 2018 (IST)
כמה הערות:
 • (זאב קטן) לגבי גודל התמונות של דגל/סמל - תיקנתי.
 • מדינות לשעבר - התבנית לא עובדת בהן וזה יהיה מסובך לטפל בהן וגם קצת מסוכן (צריך מאוד להיזהר משאיבה שגויה מוויקינתונים כשמימד הזמן מטופל בצורה חלקית). אני מציע שכדי להתקדם עם זה, התבנית תטפל רק במדינות קיימות ולהשמיט את הפרטים שנוגעים למדינות עבר. (התבנית לא תחליף את תבנית:מדינה שתמשיך לשמש מדינות עבר - יתכן שבהמשך יהיה אפשר לבחור שמות מתאימים יותר)
 • מפה - נראה שהמפה מתחלפת למפה שדומה לוויקיפדיה האנגלית, ולא מפה מתבנית. לגבי העיצוב - אין לי העדפה ברורה, אבל צריך לוודא שלפחות הקישורים למדינות שכנות במפה ממשיכים לעבוד. (Mbkv717, יונה בנדלאק -תוכלו להציץ בכמה מדינות לדוגמה ולהחליף (בתצוגה מקדימה) "מדינה" ל"מדינה2" האם יש צורת מפות מסוימת שמועדפת?)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - אני עדיין חושב שכדאי להסיר אותו מהתבנית. אפשר להעביר זאת לפרק הדמוגרפיה בערך עצמו ולא בתבנית. דעות נוספות?
ערן - שיחה 11:26, 5 בינואר 2019 (IST)
תודה על התיוג. באופן כללי אני מניח בבורותי שהשינוי נעשה גם מסיבות שהן לא עיצוב גרידא, כי אם כן, זה נראה לי מאמץ מיותר והתוצר לא בהכרח עדיף. באשר למפות - זה לא רק שינוי קובץ, זה ממש לא מקשר למפות האיתור (טכנית זה היינו הך כי המפות מותאמות לקבצים ספציפיים). קרלוס הגדול עבד לא מעט על עליהן, ולדעתי הן עדיפות, ומה קרה למפות המפורטות (למשל מפת המיקום בסוף התבנית באיטליה)? באשר לאוכלוסייה - אני לא רואה סיבה להשמיט את זה לעומת הצורה הקודמת. Mbkv717שיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ט • 19:00, 5 בינואר 2019 (IST)
עברתי על כמה מדינות ובדקתי את המפות. בצרפת - המפה סבירה, מדובר על מפת אירופה עם סימון של מדינות האיחוד האירופי. באל סלוודור - המפה החלופית היא מפה של כל האמריקות כל שהמדינה היא נקודה ממש קטנה במפה הגדולה. המפה שלנו עדיפה גם בגלל המיקוד על אמריקה המרכזית. במדינות קטנות (בדקתי את נאורו ואת הוותיקן), ששם היה החשש שלי, דווקא המפות דומות כך שאנחנו מאבדים רק את האיתורים. בניואה - אין מפה כלל. בצפון קפריסין יש מפה גלובלית מאוד. אבל אני מעדיף אותה על המפה של קפריסין שקיימת אצלנו (את המפה הנוכחית צריך להעביר לערך עצמו.). בכל מקרה, לאחר עבודה רבה על מפות האיתור המקומיות אצלנו והעדפתם על פני מפות היטלים, אני לא רואה טעם לחזור אחורה למפת היטלים שגם שטחן גדול יותתר וגם בלי איתורי המדינות מסביב.
בנוגע לאוכלוסיה לפי גיל, גם אני חושב שהמקום הוא בפרק דמוגרפיה ולא בתבנית הראשית (שם יש להסתפק בכמות האוכלוסיה הכללית). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 6 בינואר 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק לכל השינויים שהוצעו על ידי ערן.
 • מדינות לשעבר מטופלות בסדר גמור ואין צורך לשנות כלום. צריך להנחות את התבנית החדשה לא לשאוב נתונים מסוימים כאשר יש פרמטר "לשעבר". זה כבר קיים בתבנית מדינה הקיימת
 • יש להשאיר את מפות האיתור המושקעות שנותנות מימד יפה של ערים חשובות במדינה ומדינות שכנות כמו למשל באל סלוודור.
 • אוכלוסייה לפי גילאים היא טבלה מתקפלת שתופסת בסה"כ שורה אחת בתבנית. אין סיבה בעולם להעלים מידע זה לחלוטין. בורה בורה - שיחה 13:50, 7 בינואר 2019 (IST)
 • מדינות לשעבר לא יעבוד כמו שצריך עם ויקינתונים (לפחות לא אם זה באותה תבנית כמו מדינה קיימת). תוכל לשאול את יונה בנדלאק איך פרטים היסטורים עובדים בוויקינתונים (זה נעשה עם qualifiers של "נכון ל" - לא משהו שכדאי לבחור אוטומטית בתבנית)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - נראה שהכרחי להוריד את זה בהקדם מהתבנית. המידע שם מוצג בצורה שקרית בנייד (אפשר לשאול את Sokuya או IKhitron איך מתפלגת אוכלוסיית ארצות הברית)
ערן - שיחה 00:50, 11 בפברואר 2019 (IST)
התתי כותרות מכבידות, אני ממליץ לוותר עליהן. הנתונים יכולים להיות מוצגים גם בלי הכותרת. אני ממליץ לשאוב כמה שיותר השראה מהתבנית המקבילה בוויקי אנגלית (ראו ישראל לדוגמה). וכמובן להיפטר מהצבע הסגול. האוכלוסיה לפי גילאים, זה משהו שלא עובד בנייד וזה בכלל לא ברור במחשב, אני יודע שזה קיים כבר בתבנית עיר, אבל הנה הזדמנות להיפטר מזה. חוץ מזה שזה גם ככה לא רלוונטי לתבנית המידע. קוארדינטות של עיר בירה זה גם משהו מיותר לגמרי לדעתי, כנ״ל חגים לאומיים. שוב לשאוב השראה מהמקבילה הבינלאומית בוויקיאנגלית. לא תמיד חייבים להמציא את הגלגל מחדש. עד שאלו לא יתוקנו אני נגד. – אסף (Sokuya)שיחה 13:05, 11 בפברואר 2019 (IST)
תת כותרות זה מה שמבהיר נתונים בתבנית. הנה רק אתמול הוסיפו תת כותרת "פרסים והוקרה" בתבנית מנהיג. ומה מכביד? בנייד זה נראה בדיוק כמו בשולחני. לא צריך לשאוב השראה מכלום. התבנית שלנו מעולה. אם יש בעיה בנייד עם "אוכלוסייה לפי גילים" מתקנים אותה, לא שופכים את התינוק עם מי האמבטיה. אגב, מה כוונתך לא עובד? זה מוצג, אם כי לא בצורה אופטימלית - הסקאלה במקרא לא מדויקת. משתמש:DMY הכניס את זה בזמנו למיטב זכרוני. כדאי להתייעץ איתו איך לתקן. ומה יש לך נגד הקואורדנטות, במילא זה לא תופס ולו סנטימטר אחד מיותר ורק מסייע. בורה בורה - שיחה 16:48, 11 בפברואר 2019 (IST)
לא כל פעם צריך להמציא את הגלגל מחדש. הכותרות האלו מיותרות לגמרי! זה מכער את התבנית כולה. ולגבי אוכלוסייה לפי גילים העליתי בעבר סרטון, זה אמור להימצא בדף השיחה של התבנית. זה גם מידע כל כך לא רלוונטי לתבנית מידע על מדינה. יותר מדי ספציפי. מוטב שיופיע בפסקת דמוגרפיה בערך. לגבי קוראדינטות, יש בערך קוראדינטות של המדינה, לא צריך להוסיף קוארדינטות של עיר הבירה, יש קישור פנימי לוחצים עליו ואז תקבל קוארדינטות של העיר בערך החדש. פשוט תשווה את התבנית בויקיפדיה באנגלית ואז תסתכל על זאת אצלנו ותראה כמה שלנו מכוערת ומיושנת. אני נגד שימוש ביחידת תבנית מידע, היא בעייתית ולא גמישה. זה לא שידרוג מבחינתי. מעדיף את התבנית הקיימת. – אסף (Sokuya)שיחה 00:14, 12 בפברואר 2019 (IST)

זאב קטן אני חושב שכדאי לנסות להתקדם עם מה שיש. בכל מקרה התבנית הקיימת ישנה ולא מתוחזקת היטב והתבנית החדשה מתאימה יותר לסטנדרט שנהוג היום בתבניות. הפרטים שנשארו פתוחים:

 • אוכלוסייה לפי גיל - נראה שיש רוב קל להפרדה מהתבנית לגוף הערך(3 ו2). אם מתעקשים שזה ימצא בתבנית אפשר לדון בכך בנפרד ולהשאיר את המצב הקיים.
 • תמיכה במדינות לשעבר - התבנית לא תעבוד כרגע ונרדשת הרבה עבודה כדי לגרום לה לעבוד כמו שצריך, נראה שכדאי להפריד לתבנית אחרת ואפשר בהמשך להציע הרחבה של התבנית גם למדינות לשעבר.
 • כותרות - כדאי לראות איך זה נראה ללא כותרות בהתאם להצעה לעיל.

בברכה, ערן - שיחה 08:07, 10 במרץ 2019 (IST)

ערן גם אני חושב שכדאי להתקדם. לגבי נקודות אחת ושתיים אני מסכים איתך. לגבי נקודה שלוש, תוכל להזכיר לי מה הייתה ההצעה לגבי הכותרות? בברכה, זאב קטןשיחה • ד' באדר ב' ה'תשע"ט • 10:51, 11 במרץ 2019 (IST)
אני חושב שהשינוי רדיקלי מכדי שיתקבל על ידי ארבעה אנשים. התבנית בשימוש ב-900 ערכים מהם כ-700 הן מדינות לשעבר. לא הבנתי מה הבעייה בתצוגה במדינות לשעבר ואשמח ל-2-3 דוגמאות. אני לא מבין גם מה הבעייה באוכלוסייה? אם זה רק בניידים אפשר לחסום את הערף בניידים. בשולחני זה נראה מצויין. הסרת הכותרות הוצעה על ידי אסף וזה הטעם שלו בכל התבניות. אפשר לפתוח דיון כללי במזנון על זה אבל לא כך בהחלטה ביא ארבעה. בורה בורה - שיחה 17:56, 11 במרץ 2019 (IST)

לאום בתבנית סופר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:סופר

אני לא מתמצא בוויקינתונים, אבל אם הבנתי נכון תחת התיאור "לאום" בעברית מוצג הפרמטר ethnic group. להבנתי, יש פה בלבול רציני - מה שמוגדר קבוצה אתנית בוויקינתונים שונה לחלוטין ממה שמכונה בעברית "לאום". נתקלתי בזה בערך רואלד דאל, שהיה בריטי בן להורים נורבגים, וויקיפדיה העברית טוענת לגביו שהוא מלאום נורבגי. אני מניח שזו לא הדוגמה היחידה לעיוות כזה. אני מציע לתקן את התיאור ל"קבוצה אתנית" - או להסיר את הפרמטר לגמרי. 77.126.114.199 07:59, 17 בדצמבר 2018 (IST)

- סוף העברה
לשם הבהרה (כמובן שהמקרה שהאנונימי מביא והא רק דוגמא) ב‏רואלד דאל‏ (Q25161) יש גם ‏אזרחות‏ (P27) (הממלכה המאוחדת וווילס) וגם ‏לאום‏ (P172) (‏ethnic group נורבגים). האם בסעיף הלאום הכוונה היא לשייכות האתנית או למדינה בא הוא נולד או גדל? אני מניח שאם זו אכן בעיה היא קיימת לא רק בתבנית סופר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:33, 18 בפברואר 2019 (IST)
אולי פשוט למחוק את השדה הזה? Shinaimm - שיחה 21:08, 18 בפברואר 2019 (IST)
אני רוצה להרחיב את הדיון גם לשדה מדינה בתבניות אישים כגון תבנית:שחקן או תבנית:במאי. שדה "מדינה" מוגדר בהן ‏אזרחות‏ (P27) שזו "אזרחות" כאשר מדינה היא ‏מדינה‏ (P17). אז מה רוצים? מדינה פיזית, אזרחות או לאום. ברגע שנקבל החלטה מושכלת לא בעיה לשנות בכל התבניות אחיד. עוד לא גיבשתי את דעתי מה עדיף. בורה בורה - שיחה 06:44, 19 בפברואר 2019 (IST)
אני רוצה להרחיב את הדיון עוד יותר. אנחנו מסנכרנים כמעט את כל תבניות האישיות עם הרבה פרמטרים בסיסיים.(כל הפרמטרים הללו למעט תאריך עלייה ותאריך עברי ללידה ופטירה נשאבים מוויקינתונים בכיף). מדוע שלא נעביר את כל תבניות האישיות לתבנית גנרית ואליה נשרשר תת תבניות המכילות פרטים נוספים רלוונטיים לאותו סוג?(רב, סופר, מדען וכו') כל תת תבנית כזו מכילה כיום עד כ~5 שדות ייחודיים מעבר לתצוגה הבסיסית. בדיוק כמו שמוסיפים תבנית:תפקיד מנהיג לתבנית:נושא משרה וכו'.וכמו שהציע אסף. זה יקל את התחזוקה והוספת ושינוי שדות משמעותית ויצור אחידות. Shinaimm - שיחה 18:14, 8 באפריל 2019 (IDT)

תבנית:ספר - פרטי מהדורות[עריכת קוד מקור]

בתבנית:ספר מופיעים פרטים שספציפים למהדורה מסוימת למשל "מסתב", "מספר עמודים", "הוצאה" (+"הוצאה בשפת המקור", "הוצאה בעברית"), "שנת הוצאה" ("שנת הוצאה בעברית"), "מהדורה ראשונה", "מהדורות נוספות" וכו'.

דוגמה nההוביט יכולה להמחיש את הבעיה:

דוגמה מההוביט פירוט מהדורות מסודר
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
הוצאה בעברית 1976, 1977, 2012
תרגום לעברית משה הנעמי, תרגום הטייסים, יעל אכמון
מספר עמודים 389
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה
ההוביט (משה הנעמי)
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 1976
תרגום לעברית משה הנעמי
מספר עמודים 245
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תרגום הטייסים
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 1977
תרגום לעברית אבינועם קלדס, רמי הרפז, מנחם עיני ויצחק פיר
מספר עמודים 242
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ההוביט (יעל אכמון)
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 2012
תרגום לעברית יעל אכמון
מספר עמודים 318
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

יש עוד דוגמאות לערכים עם מהדורות שונות בעברית (אני, קלאודיוס) וזה נכון אפילו לספרים שיש להם תרגום יחיד לעברית (הערכים על ספרים מתורגמים שמופיעים בקטגוריה:ויקינתונים - השוואת ערכים: חסר: מספר עמודים - לא ברור אם מתייחס למספר העמודים בספר מתורגם או המקורי וכו').

לדעתי נכון יהיה ליצור תבנית:ספר/מהדורה שתתייחס באופן ספציפי למהדורה מסוימת של ספר (באופן דומה למה שהדגמתי לעיל משמאל, עם עיצוב שיתפוס 100% מרוחב התבנית [בלי צורך בתווית "הוצאה" מימינו). אפשר להגדיר שהמהדורה הראשונה של ספר תופיע כבר בתבנית:ספר, אבל כל מהודרה נוספת או מתורגמת תדרוש הוספה מסודרת של תבנית נפרדת. פרטי מהדורות נוספות מלבד המהדורה המקורית יוצגו בצורה מוסתרת כדי למנוע עומס בתבנית. ערן - שיחה 10:44, 2 במרץ 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד הרעיון הכללי. אני רק חושב שאם כבר עושים משהו כזה איך ישתלב נושא ההוצאה בשפת המקור. האם זה ישאר כמו היום? האם גם שם ננהל מהדורות (בהוביט למשל בויקיפדיה האנגלית יש ערך משלים en:English-language editions of The Hobbit)? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 3 במרץ 2019 (IST)
עוד דוגמה בהאיש במצודה הרמה.
נראה שכשיש מספר מהדורות רב (יותר משתיים-שלוש?) כמו במקרה של ההוביט, זה לא מתאים לתבנית יהיה צריך לציין שהרשימה חלקית. למשל בצורה של הערה שמוזכרת רק המהדורה המקורית והמהדורות בעברית אבל קיימות עוד מהדורות אחרות. ערן - שיחה 13:53, 16 במרץ 2019 (IST)

הוספת פרמטרים "תרגום2", "תרגום3" וכו' לתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

בערכים על ספרים שתורגמו לעברית, קל לקוראים להיעזר בתבנית כדי לראות מה התרגומים שנעשו להם. ואולם אין כרגע פתרון אלגנטי למקרים שבהם יש יותר מתרגום אחד (ראו לדוגמה בטיסת לילה (ספר)). אני מציע ליצור ריבוי פרמטרים עבור "הוצאה בעברית", "שנת הוצאה בעברית" ו"תרגום לעברית", כך שכל שלָשָה כזו תופיע לעצמה (בדומה לתפקידים בתבנית:מנהיג לדוגמה). אביעדוסשיחה 01:22, 5 באפריל 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יש פטנט לרשימה אינסופית. ראיתי שמשתמש:קיפודנחש מטפל לאחרונה בתבניות כאלה ואם זה לא מתאים אז יש את מה שעשינו בתבנית:אלבום עם פרמטר "מידע150". בורה בורה - שיחה 03:23, 5 באפריל 2019 (IDT)
זה נכון לגבי כל הפרטים של המהדורה ולאו דווקא התרגום (גם מספר עמודים). ראה דיון לעיל. ערן - שיחה 00:39, 6 באפריל 2019 (IDT)

תבנית:דפוסי אקלים[עריכת קוד מקור]

דפוסי האקלים ב מאדוראי
קלימוגרף (הסבר כיצד לקרוא את הנתונים שבטבלה)
ינופברמרץאפרמאייוניולאוגספטאוקנובדצמ
 
 
8.5
 
 
31
21
 
 
11
 
 
33
22
 
 
18
 
 
36
23
 
 
60
 
 
37
26
 
 
81
 
 
38
26
 
 
34
 
 
37
26
 
 
57
 
 
37
26
 
 
94
 
 
36
26
 
 
122
 
 
35
25
 
 
186
 
 
33
24
 
 
147
 
 
31
23
 
 
51
 
 
30
21
טמפרטורות מקסימליות ומינימליות ממוצעות בצלזיוס
כמות המשקעים במ"מ

תבנית שקיימת בויקיפדיה האנגלית (אנ') שלפי דעתי ראוי לייבא לויקיפדיה העברית, על אף קיומה של {{מזג אוויר}}, משום שהיא מציגה את המידע על דפוסי האקלים באופן הסטנדרטי (ראו קלימוגרף) אשר לפי דעתי קל יותר להבנה וקומפקטי יותר מאשר תבנית:מזג אוויר. כמו כן, כעת שאני מייצר לא מעט מהערכים שעוסקים בערי ענק במזרח הרחוק שמתי לב שבהרבה יותר פשוט לייבא את נתוני התבנית לויקיפדיה העברית (לוקח שתי שניות בדיוק) מאשר את נתוני התבניות מהתבניות המקבילות של {{מזג אוויר}} בוויקיפדיה האנגלית.

לפי דעתי, משום ששתי התבניות מציגות את הנתונים מנקודת מבט אנליטית שונה כדאי יהיה לאפשר שימוש בשתיהן. מה דעתכם ? WikiJunkie - שיחה 12:17, 10 באפריל 2019 (IDT)

אם זה הדרך המקובלת להצגת נתונים כאלו אני לא רואה שום סיבה לא לאשר את התבנית. אשמח להציץ בקוד התבנית ולראות אם היא צריכה שינויים, אבל אני אעשה זאת יותר מאוחר. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ט • 12:43, 10 באפריל 2019 (IDT)
התבנית נמצאת כעת במרחב המשתמש שלי. WikiJunkie - שיחה 12:45, 10 באפריל 2019 (IDT)
בדף שיחת התבנית כתבתי: "עד שהסבנו את תבנית:גרף אקלים לתוך תבנית:מזג אוויר כדי להשאר עם תבנית אחת, עכשיו שוב יוצרים חיה חדשה! יש להפטר ממנה ומכל תת התבניות שלה ולהשתמש רק בתבנית:מזג אוויר. אני רוצה להבין בדיוק לשם מה לשכפל תבניות שנותנות מידע זהה. תוכלו לקרוא את הדיון בו הוחלט למחוק את התבנית הישנה ולהשאר עם אחת כדי לא לבלבל. הייתרון של התבנית הקיימת שניתן להעתיק לתוכה את התוכן האנגלי בחצי דקה. אחרת זה סיוט להכניס מידע. בתבנית הזו בכלל לא תורגמו הפרמטרים. בורה בורה - שיחה 19:19, 10 באפריל 2019 (IDT)
WikiJunkie, תודה על ייבוא התבנית לעברית. זו נראית תבנית שימושית וכמובן Symbol support vote.svg בעד שילובה בערכים גאוגרפיים. ערן - שיחה 21:56, 13 באפריל 2019 (IDT)
יש עוד דעות? קשה לקבל החלטות על סמך כל כך מעט דעות ורוב מקרי. בורה בורה - שיחה 06:00, 14 ביוני 2019 (IDT)
אפשר דוגמה? אני רואה רק הרבה קישורים אדומים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:55, 2 באוגוסט 2019 (IDT)
מופיע קישור בתחילת ההודעה לגרסה האנגלית - en:Template:Climate chart. ערן - שיחה 22:56, 2 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה. כן, ראיתי כבר קודם, אבל נראה לי ממש לא דומה למה שיש כאן. טוב, הגרסה האנגלית נראית זוועה, אבל רואים שנעשו שינויים בעברית. אז בינתיים נמנע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:00, 2 באוגוסט 2019 (IDT)
למרות הנסיונות שלי לעורר את הדיון לא היתה כאן תגובה 3.5 חודשים ולכן הדיון אורכב לפני כמה דקות. תבניות כאן לא מתקבלות ברוב מקרי של שניים מול אחד וזה לא ישתנה. בורה בורה - שיחה 23:02, 2 באוגוסט 2019 (IDT)
WikiJunkie נראה שיש שלושה משתמשים שתומכים בתבנית ואחד שמתנגד. ערן - שיחה 23:07, 2 באוגוסט 2019 (IDT)
אם זה כל כך קרוב לקבלה, משנה לנגד, כדי שלא תתקבל בינתיים. אם נראה גרסה עברית שתמצא חן בעיניי, אשנה את דעתי, תייגו אותי אז. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:18, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
אני רואה תמיכה מפורשת רק מוויקיג'אנקי וערן מולי ועתה גם יגאל. מי שיעיין בהצעה זו יראה שם בלגן של איזה 20 תתי תבניות אם זכרוני אינו מטעני, וכל זה אחרי שהחלטנו כבר על פורמט אחיד לתבניות מסוג זה והסבנו את התבניות שונות אליה. מתייג את משתמשת:TZivyA שלבקשתה נעשו הרבה שינויים ב{{מזג אוויר}} כדי שתהיה ידידותית וקלה להטמעה בערכים. בורה בורה - שיחה 01:08, 3 באוגוסט 2019 (IDT)
IKhitron - גרסה עברית מופיעה במעלה דיון זה. ערן - שיחה 08:08, 24 באוגוסט 2019 (IDT)
הרבה יותר טוב, אבל עדיין גרוע. צריך לעשות משהו עם שמות החודשים. אחרי זה, אפשר כבר יהיה לדבר על התוכן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:19, 24 באוגוסט 2019 (IDT)
WikiJunkie - תוכל לתקן את שמות החודשים לפי הערה של יגאל לעיל? גם לדעתי כדאי לציין את שם החודש המלא כדי שזה יהיה ברור. ערן - שיחה 19:49, 24 באוגוסט 2019 (IDT)
האם העורך הפשוט יכול לאכלס תבנית זו בקלילות כמו תבנית:מזג אוויר. אף אחד לא יזין מאות נתונים ידנית. בורה בורה - שיחה 03:16, 26 באוגוסט 2019 (IDT)

דיון על {{רשתות חברתיות}} / שינוי התווית בתחתית תב:אישיות תקשורת[עריכת קוד מקור]

המרת טקסט בהפנייה לקישורים חיצוניים מדף ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון שהתקיים עם בורה בורה בדף שיחת תבנית:אישיות תקשורת אשמח להעלות רעיון לשינוי האפשרות לעדכון שדה קישור לפייסבוק/אתר בדף הויקינתונים. כיום הטקסט שנכתב בויקינתונים מופיע כפי שהוא, ולדעתי יהיה נכון יותר זה לתת אפשרות להמיר את הקישור בטקסט חופשי. כך יהיה ניתן להציג כל קישור בצורה רשמית יותר והנראות בתבנית תהיה אחידה--Yossipik - שיחה 17:30, 6 במאי 2019 (IDT)

ערן, בורה בורה אולי יש למישהו מכם איזה תשובה/רעיון לקדם את זה--Yossipik - שיחה 17:05, 12 במאי 2019 (IDT)
קודם צריך לשמוע מהחברים אם הם בכלל אוהבים את הרעיון. בורה בורה - שיחה 20:13, 12 במאי 2019 (IDT)
Yossipik, אתה יכול לתת דוגמאות בבקשה למקומות בהם הקישור האוטומטי מויקינתונים לא מתאים ומה צריך לשים במקום לדעתך? Shinaimm - שיחה 21:27, 12 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שבדומה למה שהציע Sokuya בעבר, הקישורים לפייסבוק ולטוויטר צריכים להופיע בפרק הקישורים החיצוניים ולא בתבנית. ערן - שיחה 21:34, 12 במאי 2019 (IDT)
זה כבר היום כך בכל התבניות להוציא החרגה של תבנית:אישיות תקשורת שהיה עליה דיון פרטני. אני לא רואה איך זה עונה לו על הבקשה. בורה בורה - שיחה 22:20, 12 במאי 2019 (IDT)
Shinaimm, ערן, בורה בורה. תודה לכם על המענה. רק אסביר את כוונתי בדוגמאות של הערכים בועז כהן, יואב גינאי. כפי שתראו הקישור לפייסבוק בתבנית שמגיע מדף וויקנתונים מורכב הרי מהסיומת של URL. לעיתים הסיומת היא השם ואז זה בסדר ולפעמים היא לא השם אלא משהו אקראי או משהו שדומה לשם. כוונתי היא שלא יופיע לא זה ולא זה אלא משהו שיהיה אפשר לרשום כטקסט חופשי למשל: "האתר/דף הפייסבוק של..."--Yossipik - שיחה 22:31, 12 במאי 2019 (IDT)
כאמור זו התבנית היחידה כפי שהזכרתי לעיל. אם יש הסכמה, ניתן לבצע. בקישורים חיצוניים זה כבר כך. בורה בורה - שיחה 23:06, 12 במאי 2019 (IDT)
אשמח אם יהיה אפשר להסיר את זה, זה פשוט לא אסתטי ובשביל זה יש את קישורים חיצוניים. – אסף (Sokuya)שיחה 00:35, 13 במאי 2019 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד הסרת השדה מהתבנית. הוא מופיע כבר למטה בתחילת הקישורים חיצוניים וזה מספיק. Shinaimm - שיחה 06:52, 13 במאי 2019 (IDT)
אם אין אפשרות לסדר למשהו אחיד שיראה גם טוב אז Symbol support vote.svg בעד --Yossipik - שיחה 10:00, 13 במאי 2019 (IDT)
רבותי אי אפשר להסיר שדות על סמך דיון אחר לגמרי. מי שמעוניין להסיר את השדות שיפתח דיון חדש ומסודר על תבנית:אישיות תקשורת, יזמן את אלה שהשתתפו בדיון הקודם בדף שיחה שם וישטח את טענותיו למה לדעתו השדה מיותר בתבנית. בורה בורה - שיחה 10:52, 13 במאי 2019 (IDT)
הדיון הזה עוסק בשדות לקישורים חיצוניים בתבנית אישיות תקשורת. השאלה היא האם ואיך אפשר להמיר את הקישורים האלו לטקסט חופשי כדי שהנראות תהיה אחידה, ונראה שיש הסכמה בינתיים בדיון זה שדי בציון הקישורים האלו בפרק הקשר החיצוניים ששם כבר יש אחידות. בדיון הקודם השתתף גם Nimrodbr. ערן - שיחה 09:44, 18 במאי 2019 (IDT)
אני נגד הורדת השדה לחלוטין. בטח בעידן הנוכחי בו אנו חיים כאשר הרשתות החברתיות הם כלי עבודה נוסף של אנשי התקשורת. רבים מאנשי התקשורת עושים שימוש ברשתות (בעיקר בטוויטר וטלגרם וחלקם גם בפייסבוק) ככלי להפצת ידיעות חדשותיות וקידום האייטמים שלהם. יחד עם זאת, אין לי התנגדות עזה לנוסח אחיד שיופיע במקום השם משתמש. Nimrodbr - שיחה 19:20, 19 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שכדאי לעשות אחת משתי האפשרויות: 1. להסיר את כל האזכורים וזאת מכיוון שאין באמת משמעות לשם של המשתמשים של אותה ישות בטוויטר / בפייסבוק וכו' וזה סתם מבלבל. 2. אני מקבל את מה שכתב Nimrodbr ולכן מציע לקחת את התבנית של קישורים חיצוניים ולעשות לה מצב שבו היא מציגה בשורה אחת רק את הסמלילים (לוגואים) של הפרופילים של הרשתות החבריות הקיימות בויקינתונים של אותו משתמש, בדיוק כמו שיש סימן קטן של ויקינתונים אז ככה יהיה סימן של טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו' כפי שמקובל באתרים אחרים. זה לא יתפוס הרבה מקום ואנשים יבינו מה הוא כל פרופיל לפי הסמל Shinaimm - שיחה 23:38, 1 ביוני 2019 (IDT)
היו מספר דיונים על ההצגה של הפרופילים ומה שיש עכשיו זה מה שהוסכם. שוב, אי אפשר לשנות את זה בדיון צדדי. מי שרוצה לשנות שיפתח דיון על {{רשתות חברתיות}}. כמובן שאני מצטרף לדעתו של Nimrodbr שבתבנית אישיות תקשורת הספציפית יש להשאיר את הפרמטרים כמות שהם ללא שינוי. לא אתנגד לעטיפה של הקישור במילה "באתר טוויטר/פייסבוק" או משהו דומה. בורה בורה - שיחה 10:14, 2 ביוני 2019 (IDT)

שינוי התווית בתחתית תב:אישיות תקשורת[עריכת קוד מקור]

אני מציע את אחת משתי ההצעות שכתבתי פה מקודם אבל בורה בורה ביקש שיהיה דיון חדש.

 1. להסיר את כל האזכורים וזאת מכיוון שאין באמת משמעות לשם של המשתמשים של אותה ישות בטוויטר / בפייסבוק וכו' וזה סתם מבלבל.
 2. אני מקבל את מה שכתב Nimrodbr ולכן מציע לקחת את התבנית של קישורים חיצוניים ולעשות לה מצב שבו היא מציגה בשורה אחת רק את הסמלילים (לוגואים) של הפרופילים של הרשתות החבריות הקיימות בויקינתונים של אותו משתמש, בדיוק כמו שיש סימן קטן של ויקינתונים אז ככה יהיה סימן של טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו' כפי שמקובל באתרים אחרים. זה לא יתפוס הרבה מקום ואנשים יבינו מה הוא כל פרופיל לפי הסמל.

מתייג משתתפים קודמים: Nimrodbr, Yossipik, ערן, בורה בורה, אסף (Sokuya) Shinaimm - שיחה 17:18, 15 ביוני 2019 (IDT)

 1. Symbol oppose vote.svg נגד הסרת השדה בתבנית אישיות תקשורת הספציפית. פייסבוק וטוויטר אלה הם כלי העבודה של איש תקשורת ומקומם בתבנית. זה שונה מכל תבנית אחרת. כמו שאמר נמרוד בדיון הקודם, כיום הטוויטר משמש ככלי עבודה מרכזי בדיווחים של עיתונאים. בחלק מהמקרים הדיווח הראשוני עולה כציוץ טרם פרסומו במהדורה או באתרים עצמם. בנוסף, עיתונאים עצמאיים בעיקר משתמשים בפייסבוק וטוויטר על מנת לפרסם את הכתבות. בורה בורה - שיחה 10:33, 16 ביוני 2019 (IDT)
 2. Symbol oppose vote.svg נגד קיבוץ של סמלילים לשורה אחת. זה כבר נידון בהרחבה בעבר והיו לכך מתנגדים. חבל שמציעים הצעות בלי לקרוא דיוני עבר. מתייג את משתמש:הנדב הנכון שהיה שותף לדיונים אלה. בורה בורה - שיחה 11:12, 16 ביוני 2019 (IDT)
אני בעד שני השינויים ואף יצרתי את תבנית:פרופילי אישים בה הסמלילים בשורה אחת. כאמור, בדיונים שנערכו הרוב היה בעד המצב הנוכחי, כך שנראה לי שרק הצבעת מחלוקת תוביל לשינוי הנדב הנכון - שיחה 11:47, 16 ביוני 2019 (IDT)
אני יודע בדיוק מה דעתך Face-smile.svg. ובכל זאת תייגתי אותך שלא יחשבו שאני מתייג רק את התומכים בעמדתי. בורה בורה - שיחה 12:09, 16 ביוני 2019 (IDT)
דעתכם? שיחה, Nimrodbr, שיחה, אסף (Sokuya)?Shinaimm - שיחה 23:58, 22 ביוני 2019 (IDT)
 1. אני בעד להסיר את השדות האלו בכלל מתבנית האישיות, ואם לא אז לפחות את הכותרת שמעליהם ״קישורים חיצוניים״. אני Symbol oppose vote.svg נגד קיבוץ של סמלילים, אם זה בפסקת הקישורים החיצוניים ובטח ובטח בתבנית עצמה. לגמרי מיותר. קחו השראה מויקיפדיה האנגלית. – אסף (Sokuya)שיחה 07:49, 23 ביוני 2019 (IDT)

שם אחיד ל|אתר אינטרנט= בתבניות אישים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:שדה תעופה בורה בורה - שיחה 09:20, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

ניקולס הוקסמור[עריכת קוד מקור]

שלום, מדוע תבנית המידע בערך הנ"ל לא מושכת מויקינתונים את המידע בדבר היותו של מושא הערך אדם וזכר כדי להציג בתבנית את תב:אין תמונה|גבר? תודה, אמירושיחה 14:16, 2 ביולי 2019 (IDT)

@Amirosan: אם אני זוכר נכון, ערן יצר פעם הגבלה כל שהיא של הצגת {{אין תמונה}} לגבי דמויות שחיו בעבר. כמדומה שהנימוק שלו היה שאין טעם לבקש מהקוראים תמונה חופשית של אברהם אבינו או ריצ'ארד לב ארי. דגש — 14:26, 2 ביולי 2019 (IDT)
אני מבין את הרציונל, אבל נראה שתבנית המידע "עירומה". אולי אפשר לשים את הצללית ללא הכיתוב "דרושה תמונה חופשה וכו'".. אמירושיחה 14:30, 2 ביולי 2019 (IDT)
כבר נערך דיון בעבר, ואכן עירומה. הועלו טיעונים שלא חייבים צילום, אפשר גם תמונה או איור. ראה למשל רמברנדט. בורה בורה - שיחה 11:03, 3 ביולי 2019 (IDT)
אמירו, אתה רוצה לפתוח הצבעה על זה? בורה בורה - שיחה 01:25, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
לא, תודה. אמירושיחה 07:13, 5 באוגוסט 2019 (IDT)

החלפת תבנית:רופא בתבנית:מדען[עריכת קוד מקור]

אני מציע להחליף את תבנית רופא בתבנית מדען. רוב השדות של התבניות זהות. אני מציע:

 1. להוסיף את שדה "תאריך עלייה" לתבנית מדען.
 2. להמיר את שדה לאום של תבנית מדען לשדה "ארצות מגורים" (אם רלוונטי)
 3. לימודי רפואה = מקום לימודים (השכלה)
 4. התמחות = ענף מדעי
 5. תואר הוא שדה שאינו רלוונטי ולא ברור לי למה הוא שם, הוא מופיע פשוט בפסקת הפתיחה, גם תפקידים שמילא מופיעים בערך ועבור מדענים / מרצים וכו' הם בגוף הערך ורק שם המוסד מצויין, לכן אני מציע לציין את שמות המוסדות בהם הרופאים עובדים (Employer בוויקינתונים)
 6. מחלקות ובתי חולים = מוסדות

אפשר גם לכתוב בשדה "הערות" של תבנית מנהיג חלק מהמידע בשדה של התפקידים, אם זה באמת משהו מיוחד...

מצורף תיעוד התבניות לנוחיותכם (אם מישהו יודע אם אפשר לשים אותן אחת ליד השנייה במקום אחת מתחת לשנייה זה יהיה מעולה. Shinaimm - שיחה 21:29, 16 ביולי 2019 (IDT)

{{רופא
|שם=
|שם בשפת המקור=
|תמונה=
|כיתוב=
|תאריך לידה=
|מקום לידה=
|תאריך פטירה=
|מקום פטירה=
|לאום=
|תאריך עלייה=
|מקום קבורה=
|לימודי רפואה=
|התמחות=
|תואר=
|תפקידים שמילא=
|מחלקות ובתי חולים=
|פרסים והוקרה=
|הנצחה=
}}
{{מדען
| שם = 
| שם בשפת המקור = 
| תמונה = 
| כיתוב = 
| תאריך לידה = 
| מקום לידה = 
| תאריך פטירה = 
| מקום פטירה = 
| סיבת המוות = 
| מקום קבורה = 
| עיסוק =
| ענף מדעי = 
| ארצות מגורים = 
| מקום לימודים = 
| מנחה לדוקטורט = 
| מוסדות = 
| מונחה לדוקטורט = 
| פרסים והוקרה = 
| הערות = 
| תרומות עיקריות = 
| תאריך לידה עברי = 
| תאריך פטירה עברי = 
| בת זוג = 
| בן זוג = 
}}
 • עברת על ערכים לראות אם תואר אכן מיותר? למשל בערך אלכסנדר אבירם כתוב "פרופסור חבר קליני" שלא יודע מה זה בדיוק אבל לא מוזכר בערך.
 • התמחות זה לא ענף מדעי. אצל יהודה אדלר למשל כתוב "רפואה פנימית, קרדיולוגיה" שזה לא בדיוק נשמע לי אחד מהשדות במדען. אולי עיסוק?
 • לאן הולך "תפקידים שמילא"?שוב ראה יהודה אדלר למשל. אולי להוסיף שדה? נראה שימושי גם במדענים וממציאים
 • שדה "הערה" במדען לא צריך לשמש כפח זבל לשדות לא ממופים. בורה בורה - שיחה 21:48, 16 ביולי 2019 (IDT)
בורה בורה לגבי השדה תואר אני בטוח שהוא מיותר ועברתי ובדקתי. אכן הערך יהודה אדלר גרם לי לתהות על זה. אפשר להוסיף סיווג=רופא ואז שהתצוגה של ענף מדעי תתחלף ל"התמחות". לגבי תפקידים - אשמח לשמוע דעות של עוד אנשים. במצב אוטופי אז זו הייתה תת תבנית "תפקיד:מדען" ואת התפקידים היינו מכניסים בתת תבנית:תפקיד מנהיג כפי שאנחנו עושים במקומות אחרים כפי שהצעתי במקומות אחרים... מה אתם חושבים? הנדב הנכון, ערן, דוד שי ? Shinaimm - שיחה 18:59, 20 ביולי 2019 (IDT)
בורה בורה, מכיוון ששדה עיסוק נוסף למדען כבר, אז אם יתווסף שדה תפקידים אז אין בעיה למזג - מה דעתך? לא ראיתי שאחרים הביעו התנגדות למרות שלדעתי בכל זאת עדיף למזג ללא שדה תפקידים Shinaimm - שיחה 19:15, 7 באוגוסט 2019 (IDT)
תפקידים צריך להוסיף. לאן הולך התמחות? שדה מתחלף לא שואב. ראה באג פתוח כאן באולם שעיסוק / מקצוע, שזה אותו דבר, לא שואב. בורה בורה - שיחה 21:38, 7 באוגוסט 2019 (IDT)
בעיה. אני פתוח להצעות, אבל אי אפשר גם ענף מדעי וגם התמחות זה בדיוק כמו השדות מקצוע ועיסוק - כפילות... אפשר לעשוץ שאילתא לכמה רופאים השדה התמחות בשימוש? Shinaimm - שיחה 21:48, 7 באוגוסט 2019 (IDT)
אפשר להגדיר אותו "מיושן" ולראות כמה שגיאות נצברות בניהול. לא יפה לעשות מחקרים כאלה במרחב הערכים... ונניח שתראה רק 20, מה תעשה? בורה בורה - שיחה 22:10, 7 באוגוסט 2019 (IDT)

הוספת אופציה לקישור לפרשנים ב{{בבלי}}[עריכת קוד מקור]

האם אפשר להוסיף ל{{בבלי}} אפשרות להוסיף קישור לפרשנים? כך לדוגמא יהיה אפשר לקשר לחלק של רש"י בעמוד בעזרת פרמטר מפרש=רש"י. הכוונה היא שאם יסומן הפרמטר הזה, הקישור לא יפנה סתם לדף, אלא ל#רש"י.david7031שיחה • כ"א בתמוז ה'תשע"ט • 14:34, 24 ביולי 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אבל אם כבר למה לא לכולם? רש"י, תוספות, עין משפט, ראשונים, אחרונים. בורה בורה - שיחה 17:57, 24 ביולי 2019 (IDT)
כמובן שדיברתי על כל הראשונים שנמצאים בדף (רש"י תוס' עין משפט). שאר הראשונים זה לקשר לדף אחר לגמרי, ואפשר לבנות להם תבנית ייעודית. (כמובן, רצוי גם שכולם כבר יוקלדו קודם).david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 18:18, 24 ביולי 2019 (IDT)
אז כדאי שתכין רשימה של מה שיש כבר. ראיתי למשל שיש גם את הר"ן. בורה בורה - שיחה 18:24, 24 ביולי 2019 (IDT)
בכל מקרה, אלו שתי תבניות שונות (אלא אם אתה מדבר על הר"ן על נדרים, שמחליף שם את רש"י, ואז אני מוכן לעשות רשימה באילו מסכתות יש על הדף עצמו מפרש נוסף).david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 18:29, 24 ביולי 2019 (IDT)
{{בבלי|נדרים|ח|ללא=מסכת}} דף ח'

ראה לעיל. בורה בורה - שיחה 18:50, 24 ביולי 2019 (IDT)

אם אתה מדבר על הר"ן בנדרים ודומיו, אני מוכן לעשות רשימה.
אגב, רעיון (קצת גרנדיוזי) שעלה לי: להוסיף בויקיטקסט עוגן לכל דיבור המתחיל, ואז יהיה אפשר לקשר ישירות לדיבור המתחיל ספציפי. מה דעתך?david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 19:21, 24 ביולי 2019 (IDT)
לי זה נשמע רעיון נהדר, אבל השקעה גדולה יותר מדי בלי בוט. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:51, 24 ביולי 2019 (IDT)
ומה הבעיה להשתמש בבוט? david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 21:01, 24 ביולי 2019 (IDT)

בקשה ליצירת תב:הסכם[עריכת קוד מקור]

לאחר שבקשה קודמת של מלא כל הארץ כבודי מלפני שנתיים לא התקדמה, מנסה שוב. מבקש לייצר תבנית המשמשת ערכי הסכמים, אמנות וחוזים. התבנית קיימת בויקיאנגלית בשתי גרסאות אפשריות: (אנ') ו-(אנ'). האם בעל ידע יוכל לתרגם? תודה רבה, אמירושיחה 15:19, 31 ביולי 2019 (IDT)

מתייג דבירותם אמרי אביטן קובץ על יד האלקושי בראנד saifunny H. sapiens אריה ענבר על הטוב Kippi70 Tamir Kalman איש שלום Shaun The Sheep יאיר הנווט Ewan2 david7031 מי-נהר Polskivinnik biegelבעלי הידע בהיסטוריה ודבירותם, Damzow, איש שלום, Gbenny, ג'ייק, יאיר הנווט, YoavR, Shayshal2, Sargon the true king.‏בעלי הידע בהיסטוריה צבאית שזה נשמע לי הכי קרוב. בורה בורה - שיחה 01:42, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
התבנית הראשונה מתאימה יותר לאמנה, והשנייה להסכם. את בניית התבנית נכון יותר לשלוח לבורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya‏, זאב קטן, דוד בעלי הידע בתבניות. קובץ על ידשיחה • 11:35, 5 באוגוסט 2019 (IDT)

למה אי אפשר לשים תמונות בכיוון אופקי?[עריכת קוד מקור]

בתבנית:תמונות מרובות ברירת המחדל היא שהתמונות יופיעו בכיוון אופקי. משום מה משהו השתנה בתבנית וכעת לא רק שזה מצב הברירת מחדל, אלא שגם אם מוסיפים |כיוון= אופקי, לא קורה כלום. – אסף (Sokuya)שיחה 14:06, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

אפשר דוגמא לערך שתבנית לא עובדת בו נכון? לא ראיתי בעיה במבט מהיר שלי על מספר ערכים שהתבנית מופיעה בהם – ירח אפלשיחה 15:28, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
דף תיעוד של התבנית, ישראל#פוליטיקה וממשל הבחירות לכנסת העשרים ושתיים#יהדות התורה וכדומה אלו ערכים שבעבר התמונות הוצגו באופן אופקי. אתה יכול לציין באיזה ערכים זה תקין? – אסף (Sokuya)שיחה 17:42, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
בשני הערכים שהבאת התבנית מוצגת אצלי תקין, נסה לבדוק במחשב אחר או דפדפן אחר – ירח אפלשיחה 17:46, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
הבעיה עדיין קיימת ודורשת תיקון, אני משתמש בספארי. בכרום זה נראה תקין. – אסף (Sokuya)שיחה 17:49, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
גם אצלי בכרום נראה תקין. משתמש:קיפודנחש? בורה בורה - שיחה 20:28, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

האם צריך לפתוח באג בפאבריקטור? או שזה משהו שניתן לפתור בויקיפדיה העברית? כי באנגלית למשל זה לא קיים. לא יודע למה יש הבדל. – אסף (Sokuya)שיחה 12:34, 20 באוגוסט 2019 (IDT)

מה שלא מובן, אם זה בכלל באג בויקיפדיה, נראה שרק אצלך ורק בדפדפן אחד זה מופיע – ירח אפלשיחה 20:58, 20 באוגוסט 2019 (IDT)
אז מה אם זה מופיע רק בדפדפן אחד? אז כולם צריכים או משתמשים בכרום? ספארי זה דפדפן פופולרי. – אסף (Sokuya)שיחה 21:14, 20 באוגוסט 2019 (IDT)
ואחרים לא משתמשים בספארי? למה אצל אחרים אין את הבעיה? וכמובן השאלה הראשונה בפתרון בעיות, תנסה עם ספארי ממחשב אחר – ירח אפלשיחה 21:35, 20 באוגוסט 2019 (IDT)

מצוות ארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מצוות ארץ ישראל בורה בורה - שיחה 04:56, 16 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית שינוי שם[עריכת קוד מקור]

האם ניתן להוסיף לתבנית {{שינוי שם}} חתימת זמן, כמו בתבנית {{הבהרת חשיבות עם זמן}}, כך שיהיה כתוב באיזה תאריך היא הונחה על הערך? והאם אפשר שבקטגוריה הצעות לשינוי שם דף יופיעו הערכים על סדר כרונולוגי, בהתאם לתאריך הנחת התבנית, ולא לפי סדר א"ב? יוניון ג'ק - שיחה 14:21, 23 באוגוסט 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יעיל ועוזר. בורה בורה - שיחה 16:14, 23 באוגוסט 2019 (IDT)
בניגוד לתבנית חשיבות שמציבים אותה בערך ולא בדף השיחה ומי שמציב יכול (אף על פי שזה לא מומלץ) שלא לפתוח דיון חשיבות אז יש שם טעם להוספת חתימת זמן. אבל כאן שהתבנית מוצבת בדף השיחה וחייבים לכתוב לפחות את השם אליו רוצים לשנות ואז לחתום, חתימת זמן היא לא משהו הכרחי. שימו לב שלא ניתן להשתמש ישירות בתבנית חשיבות עם זמן אלא להשתמש בקוד שמתחיל ב{{ס: . איני רואה טעם לסבך את השימוש בשימוש בתבנית רק בשביל להוסיף זמן. בנוגע למיון לפי תאריך, זה אכן נשמע משהו רצוי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:17, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
יונה, מי שמנהל את שינויי השם הוא יוניון. אם הוא סבור שזה יעזור לו, למה לא להקל עליו? איך תמיין אם אין תאריך? בורה בורה - שיחה 15:36, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
מי שמניח את התבנית הוא לרוב לא יוניון ג'ק אלא כל ויקיפד שמעוניין בכך. אז אני בעד להקל על הניהול של דיוני שינויי השם אבל אני נגד להקשות על מי שמעוניין להציב את תבנית שינוי השם. אם יש פתרון שלא כולל את הצורך להזכר כל פעם איזו תבנית צריכה {{ס: ואיזו לא, אני בעד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:12, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
יונה בנדלאק, בורה בורה, כמובן שהכוונה שלי איננה להקשות על המשתמשים בתבנית הזו. אני לא יודע איזה פתרונות טכניים יש לבעיה הזו, אבל צריך שהקטגוריה הצעות לשינוי שם דף תהיה מסודרת בסרט כרונולוגי, ולא לפי הא"ב. יוניון ג'ק - שיחה 02:42, 7 בספטמבר 2019 (IDT)
לדעתי אפשר להכניס שם בדיקה שצריך "ס:" זה לא מקשה על אף אחד. בורה בורה - שיחה 09:11, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
בורה בורה, נהדר. אל מי צריך לפנות על מנת לבצע זאת? יוניון ג'ק - שיחה 11:12, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
הקוד שבודק ו"צועק" אם לא הכניסו נכון כבר קיים בתבנית:חשיבות. רק להעתיק. עדיף שמשתמש:יונה בנדלאק יעשה ויראה שאכן לא מכביד על העורכים. אם בסדר מבחינתו שיעשה או ישאיר לי. בורה בורה - שיחה 11:19, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
זה מכביד כי צריך לזכור שצריך להוסיף {{ס: לפני שם התבנית. זה בדיוק מה שאני טוען. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:23, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
אי אפשר לשנות את התבנית כך שהתוספת {{ס: תתווסף באופן אוטומטי, בכל פעם שמניחים אותה? או כל איזשהו טכנובבל אחר שיביא לאותה התוצאה? יוניון ג'ק - שיחה 19:20, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
האם אפשר שבחלק בו תבנית "שינוי שם" מוסיפה את דף השיחה לקטגוריה הרלוונטית יהיה משהו כזה?
[[קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף|{{ס:תבנית עזר כלשהי המחזירה קוד זמן, למשל את התוצר של ~~~~~}}]]
אני לא מבין מספיק בתחיליות "ס:" כדי לדעת אם זה יעבוד. אבל אם זה ישים, אז זה יהיה שקוף למשתמשים בתבנית (לא יצטרכו לשים תחילית "ס:" בעצמם), והערכים ימוינו בתוך קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף לפי זמן הנחת התבנית בדף השיחה המתאים. Dovno - שיחה 11:20, 10 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:המרה ללועזי[עריכת קוד מקור]

משתמש:Seyegd/תיאור שנה עברית[עריכת קוד מקור]

יצרתי את התבנית שבכותרת שמציגה את כל פרטי השנה העברית שקיימים בתבנית:תיאור שנה עברית בתוספת מולד תשרי ושנת היובל, ללא צורך בפרמטר נוסף מלבד מספר השנה העברית. אפשר להעתיק אותה לתוך התבנית הישנה או ליצור חדשה ולהחליף בערכי השנים. יוסף יצחק-שיחה, כ"ב באב ה'תשע"ט. 15:57, 23 באוגוסט 2019 (IDT)

משתמש:DMY מה אומר? בורה בורה - שיחה 16:12, 23 באוגוסט 2019 (IDT)
לפי איזו נוסחה זה מחושב ? ‏dMy‏ • שיחה • 00:47‏, 31/08/2019 • ל' באב ה'תשע"ט
dMy, למה כוונתך? יוסף יצחק-שיחה, ה' באלול ה'תשע"ט. 10:50, 5 בספטמבר 2019 (IDT)

פעם שנייה[עריכת קוד מקור]

Seyegd, מוזמן להציג תבניות חדשות אלו שיצרת:

ועוד, אם פספסתי כמה. אני רואה שהתבניות הוטמעו כבר בכמה עשרות ערכים. האם היה על כך דיון? תודה, Dovno - שיחה 16:16, 26 באוגוסט 2019 (IDT)

Dovno, ראה לעיל, תבנית:תיאור שנה עברית/מורחב מועתקת ממנה והשאר משמשות אותה. יוסף יצחק-שיחה, כ"ה באב ה'תשע"ט. 16:26, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה. פספסתי שכבר נפתח דיון. אולם רק עברו שלושה ימים ולא היו תגובות. לדעתי צריך לדון לפני שמטמיעים תבנית חדשה בעשרות ערכים. Dovno - שיחה 16:28, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
Dovno, אשאיר את המצב כמו שהוא לבינתיים. אם לא תהיה התנגדות בימים הקרובים אמשיך בהעברת התבניות למרחב תבנית והטמעת התבנית בערכי שאר השנים. יוסף יצחק-שיחה, כ"ה באב ה'תשע"ט. 16:42, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
מה זה עושה? כי ניסיתי {{המרה ללועזי|כ"ה באב ה'תשע"ט}} ולא עבד, אז כנראה לא הבנתי נכון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:35, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
IKhitron, תנסה ככה {{המרה ללועזי|כ"ה|אב|5779}}. יוסף יצחק-שיחה, כ"ו באב ה'תשע"ט. 15:57, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
הבנתי, תודה. עשית עבודה משמעותית, וכל הכבוד לך, אבל Symbol oppose vote.svg נגד חזק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:02, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
שיפצתי קצת עם דוגמאות. יש את הבעיה הידועה שבתאריך עברי היום מתחיל בלילה... {{המרה ללועזי|י"ז|ניסן|5717}} 18 באפריל 1957

יכול להיות גם 17 באפריל. יגאל, אנא נמק למה אתה נגד. בורה בורה - שיחה 16:14, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

כי למרות שזה נראה כעושה את עבודת ההמרה, (לא בדקתי, אבל נראה בסדר), מדובר בהכלה מרובה של תבניות רבות עם חישובים, משהו שיכביד מאוד על המערכת והמפענח, ואסור לשים דברים כבדים כאלו בתבניות, בשביל זה יש יחידות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:24, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
ולמען הסר ספק, אני לא ממליץ להעביר את הקוד ליחידה, כי אז אגיד עוד כל הכבוד, ואצביע נגד חזק מסיבה אחרת לגמרי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:28, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

בורה בורה, את הבעיה הידועה ניתן לפתור בקלות על ידי הבהרה בדף התבנית ואולי גם הוספת פרמטר.
IKhitron, ההכבדה לא נוראית והתבנית חשובה לערכי השנים העבריות. יוסף יצחק-שיחה, כ"ו באב ה'תשע"ט. 17:08, 27 באוגוסט 2019 (IDT)ת.

היא כן נוראית. אסור לתת לדבר כזה לפעול. לגבי חשיבות בערכים - הרי אתה תמיד יכול להשתמש בהם במנגנון הקיים של המרת תאריך עברי ללועזי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:10, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
IKhitron, תבנית:המרה ללועזי באמת לא נחוצה, הוספתי אותה בדרך אגב שתהיה אפשרות המרה גם מחוץ להגבלת השנים במנגנון הקיים. כוונתי לתבנית:תיאור שנה עברית/מורחב, שמיועדת להחליף את התבנית הישנה מרובת הפרמטרים. יוסף יצחק-שיחה, כ"ו באב ה'תשע"ט. 18:33, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
הגבלת השנים במנגנון הקיים נוספה בכוונה, כי לא קיימת אפשרות לחשב את התוצאה באופן אמין מחוץ לגבולות הללו. כלומר, המנגנון שלך מחשב את זה, למרות שאסור לעשות כך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:35, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

עבר שבוע, מה הלאה? יוסף יצחק-שיחה, ד' באלול ה'תשע"ט. 18:26, 4 בספטמבר 2019 (IDT)

יוסף יצחק, יש התנגדות של משתמש:IKhitron ומשתמש:DMY עדיין לא הגיב. בלי הסכמה של שני אלה, מומחי רזי תבניות התאריכים, לא ניתן להעביר את היישום הזה. המשיכו לדון. בורה בורה - שיחה 03:07, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

הטמעת תבנית:אישיות כדורגל2[עריכת קוד מקור]

נתקלתי שוב בתבנית זו. על פניו זה רעיון מעניין שחוסך הקלדות. האם היא עברה את כל הבדיקות כדי שנוכל להחליף את התבנית הקיימת בזו החדשה? חבל שהיא שוכבת סתם. ברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, MehmetScholl, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, יואל, בריאן, לימון-שחור ‏? בורה בורה - שיחה 23:09, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

התבנית שימושית, אך היא לא יכולה להחליף את התבנית הקיימת. מכיוון שנתוני הקריירה בתבנית מתעדכנים על בסיס ויקינתונים, החלת התבנית החדשה תגרום לעשרות ואף מאות מקרים בהם הנתונים שבתבנית יסתרו את הכתוב בערך. זאת תהיה בעיה שנצטרך להתמודד איתה לנצח. לדוגמה: בפתיח של הערך יהיה כתוב שהשחקן משחק בקבוצה א', בעוד בתבנית שהתעדכנה על בסיס ויקינתונים יהיה כתוב שהוא משחק בקבוצה ב'. אי אפשר לגרום לכ"כ הרבה ערכים להיפגע בצורה הזו. אנחנו נוהגים לעדכן את הערכים ידנית על בסיס קטגוריה:ערכי כדורגלנים שעברה שנה מתאריך העדכון שלהם (בד"כ הקטגוריה מרוקנת אחת לכמה חודשים). השימוש בקטגוריה מתזכר אותנו גם לעדכן חלקים נוספים בערך כגון: פתיח, פסקת קריירה, פסקת תארים וקטגוריה.
התבנית כן שימושית עבור שחקני עבר, שכן נתוני הקריירה נמצאים במצב שאינו משתנה, כך שהתבנית יכולה לחסוך את הזנת הנתונים מצד אחד, ולא נצטרך להתמודד עם מצב כמו שתיארתי לעיל מצד שני. עמרישיחה 23:33, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
עמרי הבנתי. אז אולי נקרא לה תבנית:אישיות כדורגל עבר כי תבנית:אישיות כדורגל2 לא אומר כלום? ואולי לאור הבעיות שאתה מתאר, בכלל לא צריך אותה. כותבים פעם אחת את הקבוצות ושלום על ישראל, הן לא ישתנו יותר. בורה בורה - שיחה 00:03, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
התבנית שימושית במקרים כמו בערך ג'סטין פשנו למשל. להזין תבנית עם כ"כ הרבה נתונים זה משהו שעשוי לקחת רבע שעה במקרה הטוב. אני לא בטוח אם שינוי שם כמו שהצעת הוא רעיון טוב. הרי שחקן עבר יכול להיות גם מאמן, ונתוני המועדונים שלו משתנים. זה שימושי עבור אנשים שפרשו מעולם הכדורגל או שאינם בין החיים.
בכל מקרה, התבנית יכולה להיות שימושית ביותר, אם שמירה שלה בערך תגרום להעתקה של הנתונים מוויקינתונים לתוך הערך (כלומר, ללא עדכון עתידי מול ויקינתונים). אם זה יהיה אפשרי, זה יהיה אדיר ויחסוך זמן רב בזמן יצירת ערכים חדשים. עמרישיחה 00:20, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
זה די מנוגד לרעיון של אי כפילות מידע שהוא הבסיס לוויקינתונים. לא ברור לי מה תבנית זו שונה משאר התבניות שגם שם מידע מתעדכן בוויקינתונים מהר יותר מאשר הוא מתעדכן בערך. למשל אם נשיא זמביה זכה באיזה פרס, סביר שזה יופיע קודם אוטומטית בתבנית לפני שמישהו, אם בכלל, יעדכן בערך. כך אם שחקן עבר קבוצה נדע זאת מיד ולא נצטרך לחכות שמישהו מכם יעדכן. בורה בורה - שיחה 16:07, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
הוגמה של הפרס שונה לחלוטין. עם מישהו זכה בפרס נובל ובערך זה לא מעודכן אלא רק בתבנית. אז הערך לא מעודכן בפרט מידע נוסף אבל אין סתירה בין הערך לתבנית. במקרה של קבוצות שונות אז יווצר מידע סותר וזה כבר בעייתי יותר. לדעתי יש לזה פתרון על ידי שאיבת מידע על הקבוצה האחרונה לערך. זה יתבצע כראוי רק אם בוויקינתונים מי שיוסיף את הקבוצה החדשה יהפוך את הקבוצה החדשה להיות בחשיבות גבוהה (ויסיר את זה מהקבוצה הקודמת). כמובן שיש לוודע שכל המידע קיים בוויקינתונים לפני שמסירים אותו אצלנו, זה לא המצב שאני מכיר לרוב הכדורגלנים (לאלו שלא מפורסמים מאוד ולא משחקים בליגות הבכירות בעולם). ראו למשל ‏דוד קלטינס‏ (Q21330692) שעבר קבוצה כבר לפני מספר חודשים או ‏יוסף א-נסירי‏ (Q26262219) שמופיעה רק קבוצתו הנוכחית ולא קבוצות העבר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:59, 28 באוגוסט 2019 (IDT)

תבנית:סופר - הוצאות ספרים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:סופר#תבנית:סופר - הוצאות ספרים 19:31, 16 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:קורבן טרור (גרסה קצרה)[עריכת קוד מקור]

כיום תבנית:קורבן טרור מאפשרת ליצור רק קישור בפרק הקישורים החיצוניים בסוף הערך, אני סבור שיש לתקן את התבנית כך שתאפשר להציג שמות חללים עם הפנייה לדף הרלוונטי גם כחלק אינטגרלי מהערך, בדומה לתבנית:נזכור את כולם שמטרתה דומה. – Dork105 (שיחה) 12:40, 1 בספטמבר 2019 (IDT)

משתמש:דוד שי? בורה בורה - שיחה 12:51, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
אני מניח שזה אפשרי. אבל האם אנחנו תומכים בקישור לאתר חיצוני מגוף הטקסט? זה לא נראה לי מקובל ולדעתי צריך להסיר את זה מתנית נזכור ולא להוסיף לקורבן טרור. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:12, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
מתוך ויקיפדיה:קישורים חיצוניים "ככלל, אין לקשר ממילים בטקסט לאתרים אחרים - שיטה זו שמורה לקישורים פנימיים בלבד. חריג לעניין זה הוא שמותיהם של חללי צה"ל שלפי הקווים המנחים אין מקום לערך אנציקלופדי אודותיהם: כאשר יש הצדקה אנציקלופדית לאזכור השם, ניתן לקשר ממנו לדף המתאים באתר "יזכור".".
אם רוצים להוסיף גם לחללי טרור, אני מניח שצריך לקיים דיון במזנון.david7031שיחה • ח' באלול ה'תשע"ט • 12:35, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית {{ויקישיבה}}[עריכת קוד מקור]

התבנית מקשרת למקום הלא נכון. ניסיתי לתקן את זה, ולא הצלחתי. אשמח אם מישהוא יוכל לתקן (צריך לשנות את הקישור).david7031שיחה • ח' באלול ה'תשע"ט • 12:33, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

מה הקישור הנכון? בורה בורה - שיחה 18:42, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
למה? בדקתי והיא מקשרת למקום הנכון. דגש חזק - שיחה 19:21, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית חייל ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
5 חסר מבחין מטעם מי הפרס או אזרחות הכבוד קישור ירח אפל תקלה פעיל בנדיקטוס השישה עשר
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
9 הצפה של פרסים מרובים קישור H. sapiens שיפור פעיל תבנית:מדען יולי חריטון משיכת המידע מוויקינתונים לא מכבדת את הגדרות התבנית בתבנית:מדען#פרסים והוקרה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 1[עריכת קוד מקור]

בקשר ל־1, הוא כבר לא בן 0 – ירח אפלשיחה 16:41, 23 ביולי 2019 (IDT)

ירח אפל תודה על שני התיקונים בתקופת הכהונה. תוכל לתקן עכשיו את סעיף 4? בורה בורה - שיחה 19:27, 24 ביולי 2019 (IDT)
קצת יותר מסובך, אבל אנסה – ירח אפלשיחה 21:41, 24 ביולי 2019 (IDT)

סעיף 4[עריכת קוד מקור]

ירח אפל עלה מה שהוא בנסיונות? בורה בורה - שיחה 01:46, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
שבשביל סעיף 5 כנראה צריך לכתוב את כל הפונקציה של השליפה המרובה מחדש, וכנראה זה יפתור גם את סעיף 4. – ירח אפלשיחה 13:47, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
4 תוקן – ירח אפלשיחה 01:05, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה ירח אפל. בדקתי את הערך שהוזכר בטבלה מסטיסלב קלדיש ואת ניקולאי פירוגוב ששם היו גם "מונחה לדוקטורט" וגם "מוסדות" חסרים ואכן הבעיה נפתרה. בורה בורה - שיחה 02:26, 10 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 6[עריכת קוד מקור]

היחידה תוקנה וקול לא מופיע כ"כלי נגינה" בתבנית:מוזיקאי. ראו קישור בורה בורה - שיחה 09:56, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

סעיף 8[עריכת קוד מקור]

מה דעתך ללכת עכשיו על 8 ואח"כ 7? בורה בורה - שיחה 02:31, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אחרי שעה שאני מנסה להבין מה הבאג בסעיף 8, ולא מוצא וזה משגע, אני מגלה שבכלל אין באג, זה בהגדרה, היחידה מוגדרת לשלוף את התוצאות הטובות ביותר, ואצל מרטין גרדנר התוצאה "כותב מדע" מוגדרת "דירוג מועדף" בויקנתונים אז רק היא נשלפת – ירח אפלשיחה 08:41, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אכן כן. אני מסיר את הסעיף הזה. בורה בורה - שיחה 11:26, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר לעדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 9[עריכת קוד מקור]

בנוגע לסעיף 9, הצעתי בעבר "קיפול" של הפרסים אם מספרם עולה נניח על עשרה. הרי לא נפסיק את השאיבה לגמרי לכלל הערכים. ההגדרה בקישור בהערות היא ישנה מאוד, לפני שהטמיעו בכלל את ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 09:31, 28 ביולי 2019 (IDT)

הצעה: תבנית:קצרמר לכל פורטל[עריכת קוד מקור]

הכוונה לתבניות כמו {{קצרמר|רכבות}} מתייג את Deror avi, האחראי על הפורטלים--שלום1234321אפצישיחה • י"ב באלול ה'תשע"ט 18:31, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

למה הדיון כאן? זה לא שינוי בתבנית. הוא צריך להיות בדף שיחת הפורטלים או שיחת הקצרמר. בורה בורה - שיחה 18:34, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
כי אם יוסכם כך יהיה צורך ליצור כמה תבניות...--שלום1234321אפצישיחה • י"ב באלול ה'תשע"ט 21:26, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
דרור? עשיתי טעות בתיוגך?--שלום1234321אפצישיחה • ט"ו באלול ה'תשע"ט 06:49, 15 בספטמבר 2019 (IDT)
התיוג לא עבד קודם (לא יודע למה). לא מבין למה צריך את התבנית הזו? למה היא נועדה? דרור - שיחה 19:09, 15 בספטמבר 2019 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד התבנית. אף אחד לא עושה כלום עם הקצרמרים בערכים אז למה להעמיס עוד. בורה בורה - שיחה 01:01, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:לפי מגדר[עריכת קוד מקור]

התבנית אינה עונה על שלל המגדרים שצצים חדשות לבקרים. למשל אסיה קייט דילון היא ג'נדרקוויר ולכן לא כתוב בתבנית "בת 34". יש מלא מהסוג הזה. מה מציעים. בורה בורה - שיחה 21:47, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור תבנית שתונח על דפי שיחה של ערכים אחרי שהסתיים דיון להבהרת חשיבות אנציקלופדית, בדומה לתבנית {{היה נתון במחלוקת}}, ושתבנית זו תכלול מלל קצר שמסביר את תוצאות הדיון (הובהרה חשיבות, לא הובהרה חשיבות, וכיוצ"ב). מתייג את Lostam שיחווה דעתו. יוניון ג'ק - שיחה 12:55, 12 בספטמבר 2019 (IDT)

אתה באמת רואה צורך מעשי בתבנית כזו? בתור מי שעוסק בכך, לא נתקלתי בצורך ממשי לתבנית כזו. דיון חשיבות זו לא הצבעת מחיקה או הצבעת מחלוקת. איפה אתה רואה את הצורך לתבנית? Lostam - שיחה 14:04, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
לא בטוח שצריך תבנית ייעודית. אולם מדי פעם נתקלתי במקרים של ערך שנמחק בתום דיון חשיבות ואיש לא פתח כלל דיון, ובשל כך אין תיעוד כלל בדף השיחה שהונחה תבנית חשיבות במשך שבוע לפני מחיקת הערך. כך קל לפספס את זה כשמישהו מעלה שוב את הערכים לאחר מספר חודשים (כי לא כל המנטרים מחפשים ביומני המחיקה, אלא רק מסתכלים אם יש דף שיחה קודם). סתם דוגמה: שיחה:ירון לוץ, שם הוספתי תיעוד כזה בעצמי בדיעבד לאחר שהערך הוחזר בשנית חודשים לאחר מחיקתו.
כלומר: כן יש צורך לוודא שמשהו כתוב בדף השיחה כשמוחקים את הערך, כדי לתעד. Dovno - שיחה 14:11, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
בלי קשר, אולי כדאי לחשוב על תבנית שתוצב בראש דף שיחת ערך שנמחק בעקבות דיון חשיבות. אלא אם יש כבר כזאת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:32, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
אוקיי. אז אולי במקרים שהערך נמחק לאחר דיון חשיבות או כשהונחה תבנית ולא התקיים דיון, יש מקום להוסיף בראש דף השיחה "הערך נמחק לאחר דיון חשיבות" או "הערך נמחק לאחר שהוצבה תבנית חשיבות במשך שבוע". אני יכול לעשות זאת. ברוב המקרים - כשמתקיים דיון ואחרי שבוע התבנית מוסרת אחרי הבהרת חשיבות, נראה לי מיותר להניח תבנית. זה ברור מהסתכלות בדף השיחה והסרת התבנית מצוינת בתקציר העריכה. Lostam - שיחה 14:35, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
אז זהו שמפריע לי המקרה בו לאחר חמש שנים מישהו מגיע וכותב ערך, מבלי לשים לב שבאמצע דף השיחה יש דיון חשיבות ללא שום דרך לראות אותו במבט חולף. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:42, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
אפשר גם לייצר תבנית. אין לי בעיה עם זה. אם וכאשר אז רק תעדכנו :) Lostam - שיחה 15:23, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
מי יכול/מסוגל ליצור תבנית שכזו? יוניון ג'ק - שיחה 20:17, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
יוניון ג'ק, נראה לי שאפילו אתה יכול להעתיק את התוכן של תבנית:היה נתון במחלוקת ולשנות את הניסוח למה שאתה חושב שצריך להיות. אם צריך להוסיף תנאים, תגדיר מה בדיוק ומישהו כבר יעשה את זה. תנאים בסיסיים, יש הרבה ויקיפדים שמסוגלים לעשות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:55, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
הצעה: {{לא הובהרה חשיבות}}. מוזמנים לשנות/לעצב כרצונכם. Dovno - שיחה 21:48, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
מבחינתי אין כל בעיה להתחיל להשתמש בתבנית הזו בדפי השיחה של ערכים שנמחקים בתום דיון חשיבות. Lostam - שיחה 06:35, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אני חושב שהתבנית צריכה לכלול את האפשרות לכתוב שהחשיבות כן הובהרה ולכן הערך לא נמחק. יוניון ג'ק - שיחה 13:04, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אבל זה משהו שקל להבחין בו בדף השיחה (היה דיון חשיבות + הערך לא נמחק) וגם מופיע בתקציר העריכה. Lostam - שיחה 17:26, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אפילו שזה מופיע בתקציר העריכה - אני חושב שכדאי שזה יהיה מתועד בצורה בולטת וברורה לכל גם בדף השיחה. יוניון ג'ק - שיחה 17:50, 13 בספטמבר 2019 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני לא רואה את התועלת בזה. גם בדיון מחלוקת רגיל אנחנו לא שמים תבנית בראש דף השיחה לתעד שהיתה מחלוקת, כי הרי דיון המחלוקת מופיע בדף השיחה עצמו. רק כאשר המחלוקת עוברת להצבעה אנחנו מקשרים לזה בראש דף השיחה, כי אחרת לא יהיה תיעוד להצבעה. גם כאן, במקרה של ערך שנשאר בתום דיון חשיבות, כל המידע כבר נמצא בדף השיחה. רק במקרה של מחיקת הערך יש סיכוי שכלל לא היה דיון ואז יש נחיצות להשאיר תיעוד לכך בצורת תבנית זו. Dovno - שיחה 20:55, 13 בספטמבר 2019 (IDT)

אני חושב שיש תועלת. הדבר יעזור במציאת תקדימים, עבור דיוני חשיבות שכן הסתיימו בהחלטה להשאיר את הערך. יוניון ג'ק - שיחה 00:45, 14 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:סדרת סרטים[עריכת קוד מקור]

אבקש להפנותכם לדף משתמש:Arimis/היקום הקולנועי של מארוול כדי להראות מצב פשרה של הטבלה, הפעם ללא שם באנגלית, אורך וגיבורים נבחרים. נימוקיי לכך הם אותם נימוקים כמקודם, שכן פרטים אלה מופיעים בסרטים עצמם וגם שהם מכבידים על הטבלה. שאלתי - האם ניתן להוסיף תנאי "לא דרוש" לפרמטרים אלה, במידה ויהיו סדרות סרטים שכן ירצו להוסיף אותם? מתייג משתמשים שהשתתפו בדיונים משתמש:בורה בורה, משתמש:Dovno, משתמש:Fett, משתמש:The Turtle Ninja. בברכה, ארימיסשיחה 21:18, 12 בספטמבר 2019 (IDT)

לא הבנתי את השאלה. ב{{סדרת סרטים}} כתוב כבר שאפשר לעשות טבלה בלי לעשות את העמודה של הגיבורים, אז מה אתה רוצה לעשות שלא קיים היום? אם יש באג בתבנית צריך לתקן אותה. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ג באלול ה'תשע"ט • 09:56, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אוקיי, הסרתי את הפרמטר המיותר. השאלה אם אפשר לקבוע תנאי לביטול העמודות האחרות? כרגע אין. ארימיסשיחה 18:02, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
נגד. גם לגבי הגיבורים כשהתבנית התקבלה, דובר על כך שהיא לא תהיה לבחירה לפי רצון הכותב, אלא לפי עובדה האם קיימת אפשרות ליצור עמודה כזאת. חוזר על הצעה להפוך את הטבלה לגופן קטן כדי שתתפוס פחות מקום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:21, 13 בספטמבר 2019 (IDT)

מפה וקואורדינטות 2019 בתבנית:בורסה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:בורסה

מחדש את הדיון שהתקיים לפני שנתיים. אני Symbol support vote.svg בעד הוספת קואורדינטות ומפה לתבנית. לכל בורסה יש בניין. רציתי להוסיף מפה לערך בורסת סנקט פטרבורג ואין היגיון לא לאפשר את זה. אמירושיחה 09:13, 3 בספטמבר 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 09:32, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
בורה בורה נראה שאין התנגדות. האם תוכל לבצע? (לי אין מושג איך לעשות זאת), תודה, אמירושיחה 19:23, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
כיוון שהדיון הקודם היה באולם הדיונים, ראוי גם את הדיון הזה להעביר לשם ושם להחליט. בורה בורה - שיחה 19:27, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
- סוף העברה
דעתי לא השתנתה. הבורסה היא לא מבנה אלא ארגון שנמצא בבנין (וגם זה לא נכון כי רוב הפעילות מתבצעת מחוץ לאותו בניין). אולי אפשר להוסיף פרמטר מיקום מטה ארגון ולציין את המקום המדויק אבל אני לא בטוח שקואורדינטות היא הצורה העדיפה במקרה זה. ובטח שלא צריך מפה שתציג את מיקום הבנין שבו נמצאת הבורסה, זה מתאים לערך על הבניין (אם יש לבניין חשיבות). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:23, 15 בספטמבר 2019 (IDT)
כמו יונה. אפשר להוסיף פרמטר של מיקום מטה הארגון. קואורדינטות ומפה פחות מתאימים. עמרישיחה 00:41, 16 בספטמבר 2019 (IDT)

תבניות לתוכניות רדיו ולפודקאסטים[עריכת קוד מקור]

כיום קיימת תבנית:תוכנית טלוויזיה ותבנית:סרט אך אין תבנית עבור תוכניות רדיו ופודקאסטים/הסכתים ואני סבור שצריך ליצור תבניות עבורן. כיום יש עשרות ערכים על תוכניות רדיו ומספר ערכים על פודקאסטים (אם כי סביר שבעתיד ייכתבו ערכים נוספים על פודקאסטים שכן הסוגה מתפתחת במהירות) ותבנית מידע יכולה לסייע לקריאות. – Dork105 (שיחה) 21:11, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

איזה שדות חדשים אתה רוצה להוסיף שאינן נמצאים בתב:תוכנית טלוויזיה? בערך דקלסגל למשל השתמשו בה. אולי אפשר פשוט להרחיב אותה אם אתה חושב שחסר משהו במקום להוסיף תבנית חדשה?Shinaimm - שיחה 20:01, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

יצירת תבנית:אישיות תנ"כית[עריכת קוד מקור]

לפני מספר שנים נוצרה טיוטה של תבנית:אישיות תנכית אך היא לא הבשילה לשימוש במרחב הערכים. אני סבור כי תבנית זאת יכולה להיות שימושית, כיום יש מאות ערכים על דמויות תנ"כיות ואין מדיניות קבועה של תבניות מידע: בערך אברהם יש את תבנית אישיות, בערכים דוד ומשה יש את תבנית:מנהיג, לרוב השופטים יש את תבנית:שופט ישראל ובערכים רבים אחרים אין כלל תבנית מידע. במקביל קיימות כיום מספר תבניות מידע עבור דמויות דתיות שאינן בהכרח התקיימו במציאות כמו תבנית:קדוש נוצרי ותבנית:אישיות בודהיסטית. אפשר להשמיש את תבנית אישיות תנכית (במקביל לשינוי שמה לאישיות תנ"כית) ולהציב תבנית אחידה עבור כל הדמויות התנ"כית (וגם למחוק את תבנית השופט). – Dork105 (שיחה) 21:29, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:שופט ישראל דיי מוגבלת - האם אפשר בכלל להוסיף לה עוד נתונים? בתבנית אישיות תנ"כית אין בעצם שום דבר. מה בעצם מפריע בשימוש בתבנית:מנהיג בכולם? (ראו את הסבתי בערך עתניאל בן קנז) האם יש נתונים שחסרים בתבנית זו? Shinaimm - שיחה 23:38, 16 בספטמבר 2019 (IDT)
את תבנית שופט ישראל אפשר להפוך למנהיג. בורה בורה - שיחה 00:19, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
אי אפשר להשתמש בתבנית מנהיג בכל הערכים, רק בדמויות שכיהנו בתפקידי הנהגה, מה לגבי דמויות תנ"כיות אחרות כמו בנימין, רחל, בלעם, ירמיהו, דניאל ואפילו אברהם? תבנית ייחודית לדמויות תנ"כיות יכולה לכלול פרמטרים כמו "הופעה ראשונה/אחרונה", "ספרים בהם מופיעה", "מקום קבורה", "מספר אזכורים" ואולי ניתן להשתמש בתבנית:תפקיד מנהיג עבור תפקידי הנהגה. – Dork105 (שיחה) 00:44, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
כל שופט ישראל הוא מנהיג. בורה בורה - שיחה 00:50, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
אבל לא כל דמות תנ"כית היא שופט. – Dork105 (שיחה) 00:55, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
התייחסתי כרגע רק לתבנית שופט ישראל. בורה בורה - שיחה 00:59, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
הסבתי את תב:שופט ישראל לתב:מנהיג, ברשותכם אבקש את מחיקתה. Shinaimm - שיחה 21:16, 18 בספטמבר 2019 (IDT)
רק מחק (או נטרל) אותה מכל המופעים תחילה. בורה בורה - שיחה 11:45, 19 בספטמבר 2019 (IDT)
בוצע בוצע Shinaimm - שיחה 01:42, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
כל הכבוד! אגב, למה העברת את השדה "השגים עיקריים"? בורה בורה - שיחה 02:06, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
תודה Face-smile.svg, כאשר הסתכלתי על הערכים ראיתי שהשדה לא מוצג בתבנית כלל אז השמטתי אותו. במחשבה שנייה הוספתי אותו ל"אירועים בתקופתו" Shinaimm - שיחה 09:50, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
כן, זה השדה שהייתי מצפה שתעביר אליו בהסבה. בורה בורה - שיחה 10:36, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

איחוד תבניות רב, אדמו"ר וחז"ל[עריכת קוד מקור]

נראה שהתבניות תבנית:רב, תבנית:אדמו"ר ותב:חז"ל דומות אחת לשנייה, גם בפרמטרים וגם במהותן ואולי אפשר לאחד אותן לתבנית אחת משותפת. לחילופין ניתן להשאיר את חז"ל כתבנית עצמאית ואת רב ואדמו"ר לאחד. – Dork105 (שיחה) 21:35, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד, אבל כדאי שתציג פה את השדות הנמצאים בכל תבנית, מה משותף ומה לא. נראה שתבנית אדמור מכילה באמת את רוב הנתונים. מעניינת גם דעתם של כותבי ערכים של רבנים ובקיעים בתחום כמו נרו יאיר למשל Shinaimm - שיחה 22:11, 15 בספטמבר 2019 (IDT)
מצטרף להצעה לפרט מה שווה ומה שונה. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ט • 00:49, 16 בספטמבר 2019 (IDT)
פרמטרים רב, אדמו"ר, חז"ל.png
זאת רשימת הפרמטרים בכל אחת מהתבניות, פרמטרים רבים חופפים בשלושתן. – Dork105 (שיחה) 00:35, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
אפשר לבטל את הפרמטרים הקשורים לכהונה כאדמו"ר ובמקומם להשתמש בתבנית:תפקיד מנהיג. – Dork105 (שיחה) 00:47, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:


הרשימה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:19, 18 ביולי 2019 (IDT)

תבנית:מפלגה[עריכת קוד מקור]

אני מציע לשנות את התבנית באופן הבא:

 • שמו של השדה "שיא כוחה" ישונה ל-"שיא כוחה במנדטים"
 • שמו של השדה "שפל כוחה" ישונה ל-"שפל כוחה במנדטים"
 • יוספו שני השדות "שיא כוחה בקולות" ו-"שפל קולה בקולות".

יוניון ג'ק - שיחה 20:48, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

זו תבנית לכל המפלגות בעולם. האם בסהרה המערבית מקובל המונח מנדטים? בורה בורה - שיחה 21:35, 19 בספטמבר 2019 (IDT)
אפשר להחליף את המילה "מנדטים" במילה אחרת, למשל "מושבים". יוניון ג'ק - שיחה 02:32, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
ממה שאני רואה בישראליות כבר הוסיפו. ראה מפלגת ש"ס או הליכוד. לא ברור למה נחוץ "שיא . שפל כוחה בקולות". אם כבר הייתי מוסיף נקודת זמן, שזה מתן יותר מידע. כמו בש"ס. בורה בורה - שיחה 04:18, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

איחוד תבניות שם משתמש[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שתב:שם משתמש בעייתי#איחוד תבניות שם משתמש

שינויים בתבנית:עיר[עריכת קוד מקור]

אני סבור שצריך לבצע שני שינויים בתבנית:עיר:

 1. כדאי להוסיף פרמטר "לשעבר" עבור יישובים שאינם קיימים עוד. אמנם כיום ערך "יישוב לשעבר" בפרמטר משנה את התצוגה אבל עבור סוגי יישוב אחרים התצוגה לא משתנה.
 2. כדאי לשנות את שם התבנית לתבנית:יישוב – התבנית משמשת לכל סוגי היישוב שאינם מדינה (כולל מדינות בתוך מדינה פדרלית) והכינוי "עיר" הוא מצומצם מדי, "יישוב" הוא כינוי כללי הרבה יותר ופחות מבלבל.

Dork105 (שיחה) 19:44, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

 1. הבהר עצמך. לא ראיתי התנהגות מיוחדת כאשר מצוין "יישוב לשעבר". אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם תבנית:מדינה. אפשר בשינוי קל ש"יישוב לשעבר" ישנה את צבע התבנית, פונקציה שכבר קיימת היום אבל אז נאבד את צבע הרקע המקורי שהיה ליישוב
 2. אין שום משמעות לשם התבנית ועיר הוא שם קצר וקולע שכולם כבר התרגלו אליו. שינוי זה גם יהיה כרוך בים עבודה לשווא. Symbol oppose vote.svg נגד חזק בורה בורה - שיחה 20:00, 20 בספטמבר 2019 (IDT)