ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
עדכון: הרשימה תהיה תמיד בהתחלת הדף. בורה בורה - שיחה 21:06, 20 באוקטובר 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה/תבנית ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית חייל ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
5 חסר מבחין מטעם מי הפרס או אזרחות הכבוד קישור ירח אפל תקלה פעיל בנדיקטוס השישה עשר
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
9 הצפה של פרסים מרובים קישור H. sapiens שיפור פעיל תבנית:מדען יולי חריטון משיכת המידע מוויקינתונים לא מכבדת את הגדרות התבנית בתבנית:מדען#פרסים והוקרה
12 מקום לידה/פטירה/קבורה וכו' אינו מוצג כאשר הוא באנגלית החלטת פרלמט בורה בורה תקלה פעיל יחידה:LocationAndCountry בפונקציה displayFromParams דייזי קנדי ראו בערך מקום לידה שלא תורגם Burra, אינו מציג אותו באנגלית אלא סתם אוסטרליה
13 תת הכותרת "כוכב אם" אינה מופיעה אם אין תמונה. קישור בורה בורה תקלה פעיל תבנית:כוכב לכת חוץ-שמשי קפלר 1647b משתמש:זאב קטן ניסה לפתור על ידי כותרת דמה או משהו כזה. לא לעניין שבמקום לתת פתרונות ביחידות מחפשים כל מיני פתרונות מקומיים.
14 שדה ‏בתפקיד‏ (P453) אינו מכבד את החלטת הפרלמט להציג גם שדות שאינם מתורגמים, כאשר בא בתבנית:סרט החלטת פרלמנט בורה בורה תקלה פעיל תבנית:סרט פורד נגד פרארי ראו עריכה זאת. כאשר תרגמתי את שם הנהג, הוא הופיע בערך ליד כריסטיאן בייל.
16 הפונקציה "addMissingImage" ביחידה, שאחראית להוסיף {{אין תמונה}} בתבניות מידע, לא תמיד מתפקדת. הסבר מפורט בקישור קישור Dovno תקלה פעיל יחידה:תבנית מידע/אישיות בעיה כללית בכל התבניות שנובעת מהיחידה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר עדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 8[עריכת קוד מקור]

מה דעתך ללכת עכשיו על 8 ואח"כ 7? בורה בורה - שיחה 02:31, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אחרי שעה שאני מנסה להבין מה הבאג בסעיף 8, ולא מוצא וזה משגע, אני מגלה שבכלל אין באג, זה בהגדרה, היחידה מוגדרת לשלוף את התוצאות הטובות ביותר, ואצל מרטין גרדנר התוצאה "כותב מדע" מוגדרת "דירוג מועדף" בויקנתונים אז רק היא נשלפת – ירח אפלשיחה 08:41, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אכן כן. אני מסיר את הסעיף הזה. בורה בורה - שיחה 11:26, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 9[עריכת קוד מקור]

בנוגע לסעיף 9, הצעתי בעבר "קיפול" של הפרסים אם מספרם עולה נניח על עשרה. הרי לא נפסיק את השאיבה לגמרי לכלל הערכים. ההגדרה בקישור בהערות היא ישנה מאוד, לפני שהטמיעו בכלל את ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 09:31, 28 ביולי 2019 (IDT)

עבור מדענים יש הגדרה ברורה בתבנית:מדען#פרסים והוקרה לגבי רשימת הפרסים הרלוונטיים. קיפול או הקטנת טקסט הוא פתרון בעייתי מסיבות של נגישות ותאימות במכשירים שונים. ערן - שיחה 02:17, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כאמור לעיל, ההגדרה שם ארכאית ולא רלבנטית. התחדש הדיון בנוגע לתצוגה. בורה בורה - שיחה 21:23, 20 באוקטובר 2019 (IDT)

סעיף 14[עריכת קוד מקור]

משתמש:ירח אפל תקלה חדשה. קשור למה שאתה ומשתמש:הנדב הנכון תיקנתם בזמנו. תוכלו לתקן? נתתי תיאור מדויק, נשארו בערך עוד כמה מקרים. מסתמא זה לא רק בתבנית סרט. בורה בורה - שיחה 05:01, 19 בדצמבר 2019 (IST)

משתמש:Dovno, לאור בקיאותך בחומר אולי נתחיל לתקן גם את התקלות האלה? מה אומר על זה? בורה בורה - שיחה 14:21, 11 במרץ 2020 (IST)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:
  • שיחת תבנית:אתר מורשת עולמית / תבנית מידע:אתר מורשת עולמית (תחת תבנית מבנה למשל).

דיונים ישנים שלא הסתיימו[עריכת קוד מקור]

שמות תאריכים אחידים[עריכת קוד מקור]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ===> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

1. שינוי בתבנית מטוס[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמו ירח אפל, אפשר לשנות את המילה "שנה" ל"תאריך", אבל אני נגד הוספת המילה "תאריך" במקום שלא דרוש. דוריאןDGW – Talk 07:04, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:34, 24 בנובמבר 2019 (IST)

2. פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[עריכת קוד מקור]

 • אבן יסוד ===> תאריך ייסוד
 • נפתח ===> תאריך פתיחה
 • שופץ ===> תאריך שיפוץ
 • הורחב ===> תאריך הרחבה
 • נסגר ===> תאריך סגירה
 • נהרס ===> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
כשמישהו ממלא שדות בתבנית בערך הוא לא רץ לתבנית לדעת מה סוג השדה ואם זה תאריך או משהו אחר. לכן הסברים ב-TD הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין. אביא את הסוגיה הכללית למזנון אחרי החגים. בורה בורה - שיחה 19:20, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, מה עם הצעתי ששם השדה בתבנית יהיה עם המילה "תאריך" אבל בתצוגה ללא? כלומר "|תאריך סגירה=" והתצוגה "סגירה" - זה ברור יותר וגם לא מעמיס על התבנית. Shinaimm - שיחה 19:24, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
מניח שהתכוונת בורה בורה...--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתשרי ה'תש"ף 14:50, 23 באוקטובר 2019 (IDT)
דו-משמעות זו בדיוק הבעיה של קיצורים. "נחיתה" זה אתר נחיתה או תאריך נחיתה? נוסד זה תאריך ייסוד או מקום ייסוד? אלו דוגמאות חיות עם שגיאות שהיו. אם כל השמות אחידים מסוג "תאריך XXXX", כולם יודעים מה זה. כבר ככה 90% ויותר מהשדות בערכים הם מתצוגה זו. בורה בורה - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בורה בורה, אני מצטער, אבל אני חושב שזה מיותר שהמילה "תאריך" תופיע לקורא 6 פעמים כאשר הפיתרון שאני הצעתי עדיף במקרה הזה (כלומר שם השדה בתבנית אכן יהיה תאריך XXX אבל לקורא יוצג על פעם רק XXX). המטרה שלך היא שאנשים לא יתבלבלו ואני מעדיף את הגישה הפשוטה יותר (לדעתי גם שאר האנשים שהגיבו פה, כפי שכתב ערן "זה מסורבל ומיותר"), אני חושב שאפשר בכיף לשנות את שם השדה ולעשות את הדבר הזה קבוע בכמעט כל השדות שהם שדות של תאריך, אבל שוב, זאת רק בתבנית עצמה ולא בתצוגה, כך שמי שמזין את התבנית (במידה ואנחנו לא שואבים כמו שאנחנו אוהבים מויקינתונים) לא יתבלבל ומצד שני העומס על הקורא יהיה נמוך יותר וקריאת הערך תהיה נעימה יותר. Shinaimm - שיחה 22:11, 25 בנובמבר 2019 (IST)
לא אכפת לי שבתצוגה יהיה כתוב "שופץ". אבל אתה מודע שיהיה חוסר מתאם בין שם השדה לתצוגה שלו שזה די לא הדרך שלנו. בורה בורה - שיחה 22:48, 25 בנובמבר 2019 (IST)

3. פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[עריכת קוד מקור]

 • חנוכת התחנה ===> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ===> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
מבחינת המשלב הלשוני אני בעד השארת המצב הקיים. Shinaimm - שיחה 17:43, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

נערך דיון במזנון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 407#שמות דו-משמעיים בשדות תאריכים בתבניות. יש רוב התומך בפורמט "תאריך XXXX" בכל התבניות. יוצאי דופן יהיו כותרות ושדות בעלי משמעות ידועה לציבור כגון טיסת בכורה. בכל מקרה נדרשת אחידות בין כותרת השדה ושם השדה. בשדות עם שלוש מילים אפשר להפעיל שיקול דעת. השדוץ ישונו בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:33, 24 בנובמבר 2019 (IST)

בעניין שמות פרמטרים בתבנית זו דנו בשיחת תבנית:תחנה מרכזית ולא נראה שיש לשנות את המצב הקיים. ערן - שיחה 06:57, 30 בנובמבר 2019 (IST)
הדיון הועבר למזנון כפי שנכתב / התבקש באחד הדיונים הדומים בנושא זה כאן. הרוב במזנון הביע את דעתו. גם אתה השתתפת שם בדיון ועמדתך התקבלה בחלקה. דיונים במזנון גוברים כידוע על דיונים כאן ולכן מה שהוחלט שם הוא שיהיה. במקרה זה שמות השדות יהיו "תאריך חנוכה" ו"תאריך סגירה". בורה בורה - שיחה 07:04, 1 בדצמבר 2019 (IST)

4. אחרית דבר[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, כל הדיון הזה נסוב סביב הוספת המילה "תאריך". אני חושב שהייתה הסכמה שאפשר להוסיף את המילה תאריך בקוד המקור אבל ללא הוספה של מילה נוספת לתצוגה, הן מבחינת משלב גבוה יותר ("חנוכת התחנה") והן מבחינת אורך התצוגה. לדעתי אתה יכול להחליט שאתה מוסיף את המילה תאריך לתבנית מאחורי הקלעים וכך יהיה יותר ברור להוסיף מידע לשדה או להשאיר את המצב הקיים אבל בכל מקרה אפשר לארכב את הדיונים האלה כל מקרה לגופו :) Shinaimm - שיחה 23:17, 26 בדצמבר 2019 (IST)

אין הסכמה כללית להוספה של קידומת תאריך לכל שדה שהוא באופן אוטומטי, אנא קרא את הדיון לעיל. אם יש מקרה מסוים שבו יש כפל משמעות או אי בהירות כמו במקרה של "נחיתה" כמקום או כזמן אני לא חושב שיש בעיה לציין. ערן - שיחה 00:46, 30 בדצמבר 2019 (IST)
ערן טועה ומטעה. היה דיון במזנון והיה לזה רוב. ההסכמה היא כפי שכתבתי כמה שורות לעיל. בורה בורה - שיחה 21:51, 30 בדצמבר 2019 (IST)

תבנית:דמוגרפיה[עריכת קוד מקור]

אוכלוסיית מועצת אברנטש (1801–2011)
1801 1849 1900 1930 1960 1981 1991 2001 2004 2011
17,796 17,790 27,453 39,327 51,869 48,653 45,697 42,235 41,326 39,325

מציע ליצור תבנית דמוגרפיה במקום טבלאות מייגעות. ראו בערך אברנטש את הדוגמה הנ"ל. אם כבר יש משהו כזה אשמח לדעת. בורה בורה - שיחה 01:12, 18 בדצמבר 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד יש ב-36 שפות את התבנית הנ"ל, ואין בעברית Euro know - שיחה 12:05, 18 בדצמבר 2019 (IST)
מה רע בגרף על ידי שימוש ב{{ציר זמן/אוכלוסייה}}? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:09, 18 בדצמבר 2019 (IST)
זה קצת שונה. ראו בערך מבשרת ציון. בורה בורה - שיחה 22:43, 18 בדצמבר 2019 (IST)

להלן גרף התפתחות האוכלוסייה בעיר:

כתבתי לפני התנגשות עריכה: קודם, כל, לא כל כך נורא להשתמש בטבלה, ויש לזה גם יתרונות - למשל, אם המידע באקסל, אפשר להדביק אותו ישירות (בחזותי, אפשר פשוט להדביק טבלה אחרי "העתק" באקסל, והוא יודע לטפל בזה). שנית, כל תבנית שמשתמשת בהרחבה הדפוקה "ציר זמן" זו צרעת שיש להתרחק ממנה. בוודאי שזה לא הכלי הנכון להצגת מידע טבלאי, כך שהצעתו של יונה לא נראית לי טובה.
אם רוצים תבנית, זה כנראה משהו שכדאי לבנות בלואה/סקריבונטו, בגלל שקצת קשה לומר מה הפרמטרים או אפילו כמה. ותבניות בסגנון הישן זה בסוף נראה כמו הצרות שלי. (הייתה לי דוגמה עדכנית, אבל קשה לי להיזכר כרגע. יש דוגמאות למכביר ראו למשל תבנית:ניווט קבוצות).
(על הדרך, שיניתי קצת את קוד הוויקי של הטבלה, שהיה מסורבל שלא לצורך, וכעת זה נראה לא הרבה יותר גרוע משימוש בתבנית). קיפודנחש 23:27, 18 בדצמבר 2019 (IST)

דמויות מקראיות[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שבערכים שונים אודות דמויות מקראיות, נעשים שימושים שונים בתבניות שונות. {{אישיות}}, {{מנהיג}}, {{חייל}}, למשל. אני חושב שצריכה להיות אחידות. גם בויקיפדיה האנגלית יש חוסר אחידות. שם עושים שימוש גם בתבניות {{דמות בדיונית}} ואפילו {{קדוש נוצרי}} גם עבור דמויות מקראיות שאינן של נוצרים. יוניון ג'ק - שיחה 03:11, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

בגדול בעד, אני החלפתי את תבנית שופט ישראל בתב:מנהיג והוספתי פרטים גם באמצעות תב:תפקיד מנהיג כמו אצל גדעון, הרבה מהדמויות המופיעות תנ"ך היו מנהיג בצורה כזו או אחרת, אם אין ערך מוסף בשדות שמופיעים בתבניות האחרות, אז אפשר לעבור לתבנית זו בכיף כדי לשמור על אחידות. יצירת תבנית נוספת מיותרת... תוכל לתת קצת דוגמאות? Shinaimm - שיחה 10:10, 26 באוקטובר 2019 (IDT)
אני חושב שאם תבחר באופן אקראי שלושה ערכים על דמויות מקראיות - רוב הסיכויים שאין תבנית אחת זהה בכל השלושה. יוניון ג'ק - שיחה 12:52, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

דנו בנושא במזנון בשיחת תבנית:אישיות#"תבנית אישיות" על דמויות תנ"כיות וכדאי לקחת את הערות של eman, Dovno, ראובן מ., Liad Malone ואחרים. אני לא חושב שמתאים בדמויות תנ"כיות להשתמש בתבניות "רגילות" שעלולות לפגוע בערך יותר מלהועיל לו, ולא בטוח שבכלל צריך תבנית מידע בערכים על דמויות תנ"כיות. ערן - שיחה 16:41, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

אני חושב שעצם העובדה שנעשה שימוש בתבניות מידע בערכים אלו - מעידה על כך שיש החושבים שהן מועילות. בורה בורה, מה דעתך? יוניון ג'ק - שיחה 17:53, 26 באוקטובר 2019 (IDT)
דעתי כדעת יוניון. והגישה "זה לא בדיוק מסתדר" טפשית בעיני. בורה בורה - שיחה 00:00, 5 בנובמבר 2019 (IST)
מה שיוניון כתב רחוק מלהיות מובן מאליו. זה שיש תבניות כאלו בערכים לא בהכרח מראה "שיש החושבים שהן מועילות". יותר סביר בעיני שזה שיש תבניות מידע בערכים זה כי מי ששם אותן חשב, הבין, או נאמר לו ש"כך מקובל", "כך צריך", "זה מה שנהוג", ואי אפשר להסיק שזה נעשה בשיקול דעת ובשום שכל. טבעי - מחר, כשמישהו יכתוב ערך על דמות היסטורית כלשהי, הוא לא ישאל את עצמו "האם תבנית מידע מתאימה כאן" - הוא ישים תבנית מידע כי "ככר ראיתי שעושים". כשמדובר בדמות היסטורית זה רעיון טוב, כשמדובר בדמות מקראית, פחות.
ראיתי דברים די מגוחכים, כמו למשל יצירות אמנות שמוצגות כאילו היו צילום של הדמות, ופרטים מהתנך שמוצגים כעובדות היסטוריות. דוגמה אקראית בערך גדעון בן יואש (הערך הראשון שנפלתי עליו כשחיפשתי דמות מקראית עם תבנית מידע), בו איור ממהדורה נוצרית של התנ"ך מהמאה ה-16, בו נראית דמות חובשת סוג של קובע פלדה שנלקח מדמיונו של המאייר, בהשראת חיילים בני זמנו, מוצג כאילו היה צילום של גדעון. תחת "עיסוק" מופיע שופט, קישור לערך שמתאים לגדעון גינת, אבל לא לגדעון בן יואש (הערך שופט לא מתאר שופט מספר שופטים, אלא שופט מחוזי - לא דומה אפילו טיפה), וכן הלאה - למעשה, קשה למצוא משהו בתבנית המידע שבאמת צריך להיות שם. זה נראה כמו אונס הערך כדי להתאימו ל"מה שמקובל אצלכם", ולא מוסיף אלא גורע. אגב, מתחת לתבנית המידע הזו מופיעה תבנית מידע נוספת, בשם "סכסוך צבאי" שמציגה מיתולוגיה תנכית כאוסף עובדות היסטוריות, כשברור לחלוטין שהן מופרכות לחלוטין: לדוגמה, התבנית מודיעה, בפנים רציניות ובלי למצמץ, שבסכסוך אזורי קטן נקטלו 120,000 מידיינים - הרבה יותר מחללי כל הצדדים בכל המלחמות הפוניות. בבית המדרש אפשר אולי לקחת את המספר הזה ברצינות, כי הוא כתוב במקרא, אבל ויקיפדיה לא צריכה להציג מיתוס כעובדה היסטורית, בייחוד כשהמידע לא מתקבל על הדעת. לדעתי צריך להשאיר תבניות מידע לערכים בהם המידע ראוי לשם "מידע", ולוותר על תבניות מידע בערכים מיתולוגיים, ובפרט בערכים על דמויות מקראיות ואירועים במקרא. קיפודנחש 02:06, 9 בינואר 2020 (IST)

הטמעת תבנית:אישיות תנכית בערכים[עריכת קוד מקור]

קראתי שוב את הדיונים בשיחת תבנית:אישיות תנ"כית ולהוציא דעה אחת לא התרשמתי שיש התנגדות להטמעתה. זה עלה במעלה דף זה, #דמויות מקראיות, כנושא פתוח והטמעת התבנית בערכי התנ"ך תפתור בעיה זו. ממליץ להתחיל בהטמעה מיידית. בורה בורה - שיחה 10:02, 5 בפברואר 2020 (IST)

נראה לי מיותר, בהרבה מקימות השתמשנו בתבנית:מנהיג. ההבדל היחיד בין תבנית זו לשאר התבניות היא בשדות: "תקופה" ו" בתנ"ך". אני מציע למחוק אותה ולהשתמש בתבנית מנהיג או אישיות אחרת במקום. Shinaimm - שיחה 12:30, 5 בפברואר 2020 (IST)
קרא את הדיון במעלה הדף. יש התנגדות לשימוש בתבניות "בנות זמננו" וגם ראיתי עורכים שמסירים תבנית אישיות מהערכים. ראה אברהם למשל. בורה בורה - שיחה 13:08, 5 בפברואר 2020 (IST)
ערן, אתה עשית את השינוי אצל אברהם, אתה סעד הצבת התבנית הנ"ל? Shinaimm - שיחה 22:38, 5 בפברואר 2020 (IST)
אני כמובן Symbol support vote.svg בעד חזק, הטמעה של תבניות מידע יכולה רק לעזור. כל עוד יש התנגדות להצבה של אחת מתבניות המידע הקיימות (אני מניח שתהיה התנגדות משמעותית לשימוש בתבנית דמות בדיונית...) יש יתרון לתבנית נפרדת שיכולה לספק מידע נוסף על התבניות הכלליות. אני מציע עבור דמויות הנהגה (מלכים, שופטים) להוסיף פרמטרים עבור תפקידי הנהגה, בדומה לתבנית:אישיות רבנית. – Dork105 (שיחה) 00:23, 8 בפברואר 2020 (IST)
אני גם בעד אני מקווה שתמצא דרך להשתמש באחת התבנית הקיימות (יש גם תבנית:אל שאולי אפשר להרחיבה) הנדב הנכון - שיחה 16:36, 8 בפברואר 2020 (IST)
{{אל}} לא מתאימה טעמי. בורה בורה - שיחה 06:53, 9 בפברואר 2020 (IST)

סינון דוקטור לשם כבוד מרשימת פרסים בצדי הערך[עריכת קוד מקור]

מציע לסנן תואר דוקטור לשם כבוד שנמשך מוויקינתונים ברשימת הפרסים בתבניות מידע, אך עדיין להציגו במסגרת רשימת פרסים מלאה שמופיעה בתבנית:פרסים. סינון כזה יכול להיעשות בצורה אוטומטית למשל על פי ‏תת קבוצה של‏ (P279) :‏דוקטור לשם כבוד‏ (Q11415564) של פרס. בצורה זו פרסים משמעותיים יותר לא יבלעו בפרסים לא משמעותיים. דוגמה לערך שבו יש חשיבות לסינון כזה היא אלבר פר. ערן - שיחה 19:16, 8 בפברואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד כפי שציינתי בדף שיחתי. אבל היישום צריך לכלול שורה חליפית "וכן תשעה תארי דוקטור לשם כבוד" בדוגמה שערן הביא. בורה בורה - שיחה 03:42, 9 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההסרה. אני אדיש להוספת כמות תארים לשם כבוד או לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 10 בפברואר 2020 (IST)
אין עוד דעות? רק שלושה מגיבים על משהו בעל השפעה רוחבית? בורה בורה - שיחה 00:36, 18 בפברואר 2020 (IST)
חבל. מזמן מלוח המודעות. בורה בורה - שיחה 10:26, 25 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ההסרה מהתבנית. לדעתי עדיף גם ללא המספר הכולל שלהם - לא זה מה שיש להדגיש בתבנית בראש הערך. Dovno - שיחה 10:38, 25 בפברואר 2020 (IST)
אנחנו מסירים מידע פרסים משמעותי בתיקון זה. לפחות שנדע כמה תארים כאלה יש. הרי זה לא קיים בערך וגם לא יהיה קיים מן הסתם. חבל להשמיד מידע ושורה בתבנית זה כלום. בורה בורה - שיחה 11:26, 25 בפברואר 2020 (IST)
לדעתי זה לא מידע משמעותי בכלל, ולכן יש להסירו מהתבנית. אין בעיה להציגו בגוף הערך. Dovno - שיחה 11:33, 25 בפברואר 2020 (IST)
לא הבנתי? אתה תעבור עכשיו על 3,000+ ערכים ותתקן אותם להציג את המידע בגוף הערך? ברור שלא. מסופקני אם תתקן אפילו אחד... לכן כל מה שאני מבקש זה לציין כמה תארים מסוג זה קיימים. בורה בורה - שיחה 11:54, 25 בפברואר 2020 (IST)
כפי שערן כתב: תבנית פרסים עדיין תציג את זה בגוף הערך, רק אין צורך בהצגה בתבנית. Dovno - שיחה 11:56, 25 בפברואר 2020 (IST)
אתה באמת לא מבין? כדי שזה יוצג בתבנית פרסים בגוף הערך מישהו צריך לעבור ערך ערך ולהוסיף אותה. זה בדיוק מה שכתבתי לעיל. זה לא יקרה ולכן לפחות צריך לציין כמה כאלה יש. שים לב שגם אני תומך בהסרה מהתבנית בראש הערך, רק מבקש להוסיף שורה זו. בורה בורה - שיחה 12:11, 25 בפברואר 2020 (IST)
הבנתי לגמרי, רק לא הסכמתי :-). הסיבה להסרה מהתבנית בראש הערך היא לא כי יש יותר מדי שורות כאלו. הסיבה להסרה היא שיש המון סוגים של פרסים ותארים בעולם והתבנית צריכה להציג את החשובים שבהם (למשל פרס נובל, פרס אוסקר, פרס ישראל וכו') ולא להציג את הזוטרים, ללא קשר אם אלו האחרונים מוצגים או לא (עדיין) בגוף הערך. זיהוי והסרה של תארי דוקטור של כבוד זו רק דרך לסנן לפחות חלק מהתארים הפחות חשובים שמלכתחילה מקומם לא בתבנית.
הצעה: אולי אם התבנית מזהה (ומדלגת) על תארים כאלו, ואין תבנית פרסים בגוף הערך, הכנסת הערך לקטגוריית תחזוקה נפרדת? (ואז בוט יכול לסרוק את הקטגוריה ולהוסיף פרק ותבנית פרסים). Dovno - שיחה 12:23, 25 בפברואר 2020 (IST)
זו כבר הצעה יותר ישימה ואני בעדה. לפחות החלק של הבוט המוסיף קל לביצוע. בורה בורה - שיחה 12:38, 25 בפברואר 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הסרה מהתבנית. Ronam20 - שיחה 12:29, 25 בפברואר 2020 (IST)
בעד. גם בהמשך התבנית זה בדרך כלל מיותר. זה זניח למשל שלראש ממשלה יש תואר דוקטור לשם כבוד. אולי יש מקום לציין אצל מי שאין הרבה מה לשים בתבנית שלו. נרו יאירשיחה • ל' בשבט ה'תש"ף • 13:33, 25 בפברואר 2020 (IST)
Dovno תוכל לתקן את היחידה שתתן את ההתרעה המבוקשת? בורה בורה - שיחה 13:12, 4 במרץ 2020 (IST)

Done טופל ערן - שיחה 16:24, 7 במרץ 2020 (IST)

משתמש:ערן, אני לא רואה את הערכים בקטגוריית התחזוקה כפי שסוכם עם משתמש:Dovno לעיל. האם הכנסת את החלק הזה בפיתרון שלך? בורה בורה - שיחה 13:24, 11 במרץ 2020 (IST)
משתמש:Dovno תוכל לתקן בקוד שיכניס את הערכים לקטגוריית תחזוקה? בורה בורה - שיחה 21:00, 6 במאי 2020 (IDT)
אין לי מושג איך לעשות את זה בעצמי. Dovno - שיחה 22:43, 6 במאי 2020 (IDT)

הוספת ‏בעל / אישה‏ (P26) לשדה בן-זוג בתבניות[עריכת קוד מקור]

היום התבנית שואבת רק את ‏בן / בת זוג‏ (P451) לשדה בן-זוג, וזה יוצר שיבושים, לעתים קולוסליים. ראו למשל את דוריס שרדר-קופף שהייתה אשת הקנצלר גרהרד שרדר במשך 21 שנה, וזה אפילו לא בתבנית, רק בני זוג אחרים... עדיף להוסיף את זה ביחידה כלשהי, כדי שלא נצטרך לתקן 60 תבניות! בורה בורה - שיחה 00:00, 28 בפברואר 2020 (IST)

אפשר להוסיף "נשוי/נשואה ל" במקום להוסיף "בעל/אישה" Euro know - שיחה 09:44, 3 במרץ 2020 (IST)
לשם מה ההפרדה? אנו החלטנו על בן/בת זוג בלי לבדוק "מה קרה ברבנות". בורה בורה - שיחה 10:19, 3 במרץ 2020 (IST)
לא שמתי לב לטעות שעשיתי בטעות. תודה ששמת לב Face-smile.svg Euro know - שיחה 11:21, 3 במרץ 2020 (IST)
מה שאני אומר שאין צורך להוסיף שם שדה חדש. רק את המאפיין לשדה הקיים שיישאב אוטומטית. בורה בורה - שיחה 14:10, 3 במרץ 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד Shinaimm - שיחה 14:28, 3 במרץ 2020 (IST)


שני פרמטרים נוספים בתבנית:ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

ויקינתונים יכול להחזיר קביעות מרובות לפרמטר מסוים. לדוגמה ‏אתר רשמי‏ (P856) יכול להחזיר מספר אתרים שכולם בדירוג שווה או שאחד מהם יהיה בדירוג מועדף. יש להוסיף |מרובה= שברירת המחדל שלו היא "כן" שמשמעותה החזר את כל הקביעות או "לא" שמשמעותה החזר רק קביעה אחת אקראית. בנוסף פרמטר |מועדף= כשברירת המחדל היא כן, דהיינו החזר את הערך עם הדירוג המועדף, או "לא" החזר כל קביעה. מתייג את משתמש:ערן האחראי על היחידה, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:דוד שי שעסק בתבנית, משתמש:Uziel302 ומשתמש:Kotz שהתעמקו איתי בסוגיה זו. בורה בורה - שיחה 21:16, 13 באפריל 2020 (IDT)

לפי הדוגמה תבנית:אתר רשמי אני רוצה גם את הערך "מרובה=עברית", שפירושו: כאשר יש קביעות מרובות החזר את זו ששפתה עברית, אם אין כזו החזר את זו ששפתה אנגלית, ואם אין כזו, פעל כמו "מרובה=לא". דוד שי - שיחה 06:56, 14 באפריל 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההרחבה. בורה בורה - שיחה 07:44, 14 באפריל 2020 (IDT)
ראו החג של החגים כדוגמה לבקשה של משתמש:דוד שי. בורה בורה - שיחה 09:47, 14 באפריל 2020 (IDT)
מי יודע לממש? זה דורש קוד בלואה? Uziel302 - שיחה 16:07, 14 באפריל 2020 (IDT)
אני מניח שכן. משתמש:Dovno היכן הקוד של זה? בורה בורה - שיחה 19:25, 14 באפריל 2020 (IDT)
אצלנו זה לא בלואה. כל הקוד של תבנית:ויקינתונים הוא בסה"כ:

{{#if:{{{2|}}}|{{{2}}}|{{#property:{{{1}}}}}}}

כלומר - אם ניתן פרמטר שני הוא יוצג, אחרת מושכים את נתון הוויקינתונים עם הפונקציה המובנית #property (שלא מצאתי לה שום תיעוד).
לתבנית המקבילה באנגלית (en:Template:Wikidata) יש הרבה מאוד אפשרויות, כולל הבאת נתונים מרובים ולפי דירוג (ועוד), ושם כל המימוש הוא אכן בקוד לואה (en:Module:Wd, שמשתמש בכמה יחידות משנה). השינוי המבוקש יצריך מן הסתם לייבא ולהתאים את רוב הקוד משם. Dovno - שיחה 21:07, 14 באפריל 2020 (IDT)
תודה. יבוא זה קל... בטח יותר קל מלכתוב מחדש. בורה בורה - שיחה 21:11, 14 באפריל 2020 (IDT)
בדרך כלל לא רצוי לייבא תבניות ויחידות מוויקינגליש "כמו שהן" - הרבה פעמים לייבא תבנית אחת דורש לייבא עשרים, ובדומה עבור יחידות. כמובן שכבר יש לנו לא מעט יחידות שיודעות לעבוד עם ויקינתונים, ועדיף להשתמש באחת מהן. לגבי התיעוד של #property, הוא נמצא כאן: d:Wikidata:How to use data on Wikimedia projects. לפי הדף הזה, עדיף להשתמש ב-#statement ולא ב-#property, לפחות אם הבנתי נכון, ונראה שזה תומך גם ב"מרובה" וגם ב"מועדף". קיפודנחש 00:10, 15 באפריל 2020 (IDT)
לעשות סדר בדברים:
 • הרחבת מדיה ויקי של ויקינתונים מאפשר #property כדי לקבל את כל הקביעות, ו#statements כדי לקבל קביעות מקושרות. בתוך תבניות בקוד פנימי מומלץ להשתמש ב#property הפשוט (למשל ב#תנאי על שדות ויקינתונים). להצגה של נתונים מומלץ לא להשתמש ב#statements אם לא מודעים להתנהגויות שלו - בשל הבדלים בין label לsitelink, לדירוג קביעות וכו'.
 • לקישור לכמה מופעים אפשר להשתמש בתבנית:קישור ויקינתונים שתומכת ברבים. היא לא מאפשרת סינון חכם (למשל רק עברית), ולצורך סינון חכם אפשר להשתמש בקוד לואה שמאפשר כתיבת תנאים מורכבים.
 • בתבניות מידע אין צורך בדרך כלל להשתמש בתבנית:קישור ויקינתונים, ויש בהן תמיכה ביכולות מורכבות יותר לדוגמה עבור פרסים:
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מרובה=P166
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מגדר=כן
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-מרובה-הפרדה=*
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-פרטים=P585
|פרסים והוקרה-ויקינתונים-סינון=filterMinorPrizes
הדוגמה כוללת שאיבה מרובה, הסבת מגדר ("אלוף הארץ"/"אלופת הארץ"), הפרדה (כפריטים ולא בפסיקים), ציון מאפיין משנה qualifier (שנת הפרס), וסינון (למשל ללא דוקטור לשם כבוד).
ערן - שיחה 07:21, 15 באפריל 2020 (IDT)
ערן, אם כך, מה הדרך המומלצת לבצע את שכתב בורה בורה בראש הדיון לגבי תבנית "אתר רשמי"? זא לא תבנית מידע (ולכן לא יכולה להשתמש ביכולות שהצגת כאן), ובאופן בו משתמשים בה כיום אסור לה למשוך נתונים מרובים (צריך להוסיף לה אפשרות להחליט מה כן למשוך, אך בכל מקרה מופע יחיד). Dovno - שיחה 13:15, 16 באפריל 2020 (IDT)
כאשר יש כמה קביעות ורוצים להפעיל לוגיקה כלשהי כדי לבחור את הקביעה הרצויה (למשל זו שמכילה שפה=עברית או זו שמכילה את התאריך העדכני ביותר וכו') צריך לכתוב לוגיקה בלואה כדי לבחור את הקביעה הרצויה. השימוש בלואה לכתיבת לוגיקה מאפשר גמישות של הוספת תנאים והימנעות מפונקציות מפענח שגוזלות משאבים. אם יש מקרה נפוץ כנראה שכבר יש תבנית שמטפלת בזה - בהקשר של קבלת כמה נתונים הצבעתי על תבנית:קישור ויקינתונים שמאפשרת רבים. ערן - שיחה 17:03, 18 באפריל 2020 (IDT)
משתמש:דוד שי אתה חושב שאתה יכול עם המידע הזה לפתור את בעיית הנתונים המרובים בתבנית:אתר רשמי? בורה בורה - שיחה 07:36, 24 באפריל 2020 (IDT)
גדול עלי. נראה לי שהפתרון הפשוט הוא להציג את כל האתרים (כשיש יותר מאחד), אולי ערן יוכל לממש זאת. דוד שי - שיחה 08:56, 24 באפריל 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד--נריה קלר - שיחה 18:03, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

הוספת פרמטר שפה לתבנית:אתר רשמי[עריכת קוד מקור]

ידוע שהתבנית לוקחת את הקישור של אתר רשמי מהוויקינתונים דרך P856, אבל אי אפשר לקחת את שפת האתר דרך P407? למשל כאן וכאן משתמשים בדרך הזו Euro know - שיחה 20:02, 29 באפריל 2020 (IDT)

ראה דיון על התבנית כמה פסקאות לעיל והעבר גם את שלך לעיל. בורה בורה - שיחה 20:25, 29 באפריל 2020 (IDT)
הסתכלתי על הדיונים בדף השיחה, ולא ראיתי הצעה שכזאת. לכן, פניתי לכאן. אם יש לך הוכחה שכן התקיים דיון לכך, אני מוכן לשמוע. עד אז, אני לא מוריד את בקשתי. Euro know - שיחה 09:56, 30 באפריל 2020 (IDT)
לא אמרתי לך להוריד. רק להעביר לפיסקה הראשית למעלה בתור תת-פיסקה חדשה. בורה בורה - שיחה 10:02, 30 באפריל 2020 (IDT)
מצד אחד אין כאן (לפחות לא מצאתי) דיון על התבנית כדברי בורה - יכול להיות שהדיון היה בעבר, והועבר לדף השיחה של התבנית עצמה. מצד שני, ההצעה לא טובה. המאפיין הוא של הישות, בעוד שהשפה המבוקשת היא שפת האתר. אם המאפיין "אתר רשמי" היה מצביע על ישות אחרת, שמתארת את האתר, ניתן היה לקחת את מאפיין השפה מהישות הזו, אבל מאפיין "אתר רשמי" לא מוביל לשום ישות, ובסך הכל מכיל כתובת URL, ולכן אין מניין לקחת את המאפיין ‏השפה של היצירה או של השם‏ (P407) (למדתי על {{P}} מבורה, בדיון אחר). קיפודנחש 21:09, 30 באפריל 2020 (IDT)
הדיון לא הועבר. ראו #שני פרמטרים נוספים בתבנית:ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 21:33, 30 באפריל 2020 (IDT)
קיפודנחש אני חושב שהכוונה שלו היתה שאם למאפיין P856 יש מבחין P407 אז הוא יוצג. בהנחה שזו הכוונה אז זה משהו שאפשר לעשות אותו על ידי ירידה לרמה המתאימה ב־json (או תואם json) שהמאפיין ומבחיניו יוצרים. למשל הקוד: {{#invoke:Wikidata|ViewSomething|claims|P856|1|qualifiers|P407|1|datavalue|value|id}} יתכן את הפריט של השפה. למשל בערך הרשות לביטחון לאומי (נורווגיה) הצבת הקוד מחזיר Q9043 שהוא הפריט של הנורווגית לא מצאתי דרך פשוטה להפוך את המחרוזת "Q9043" ל"נורווגית" (ללא קישורים או הפניות לויקינתונים) אבל אולי זו משימה קלה יותר לפורום הזה. כמובן שבתבנית עצמה צריך לעטוף את הקוד בתנאי שבודק אם המחרוזת ריקה או לא. ורק אם היא לא ריקה להציג משם את השפה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:21, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

הוספת חישוב תאריך עברי בתבנית תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם מצאנז-קלויזנבורג
אין תמונה חופשית
לידה ד' בשבט ה'תרס"ה
בעיר רודניק
פטירה ט' בתמוז ה'תשנ"ד (בגיל 89)
בקריית צאנז שבעיר נתניה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

ישנם מקרים שבהם מוכנס תאריך עברי לתחילת כהונה. אבקש להוסיף תמיכה בחישוב משך הכהונה גם אם מוזן תאריך עברי ולא רק גרגוריאני. דגש חזק - שיחה 02:25, 13 במאי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אבגד - שיחה 04:28, 13 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. משתמש:IKhitron לא ניסינו לעשות את זה בזמנו? בורה בורה - שיחה 18:06, 13 במאי 2020 (IDT)
לא זוכר לכאן או לכאן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:23, 13 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד--נריה קלר - שיחה 18:06, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
למיטב ידיעתי, לא קיימת היום תשתית שמאפשרת לקבל תאריך עברי כקלט, אם כי יש לנו מספר דרכים לייצר תאריך עברי כפלט. יש תבנית ניסיונית (לא בשימוש במרחב הערכים), שמשתמשת בדפים שנמצאים כרגע במרחב המשתמש שעושה משהו כזה, אבל לדעתי אסור להשתמש בה. קיפודנחש 18:30, 14 במאי 2020 (IDT)
אז איך מתקדמים מכאן, מה כן אפשר לעשות? אבגד - שיחה 07:06, 17 במאי 2020 (IDT)
משתמש:אבגד מה שמשתמש:קיפודנחש אמר אינו נכון. הנה דוגמה לחישוב תאריכים כשיש רק תאריכים עבריים. פיתח את זה משתמש:IKhitron צריך רק לתת לו "מכת זיכרון". בורה בורה - שיחה 07:29, 17 במאי 2020 (IDT)
אני בטוח למדי שלא עשיתי שום דבר כזה בתבנית מנהיג. התייג לא הגיע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:45, 17 במאי 2020 (IDT)
משתמש:IKhitron אתה עשית משהו כללי שניתן ליישום בכל תבנית. הנה כאן זה באישיות רבנית. בדוק את היחידה שכתבת בזמנו. יתכן שערן הטמיע אותה אצלו. בורה בורה - שיחה 20:52, 17 במאי 2020 (IDT)
שלום דובער שניאורסון קישור להדגמה כשזה יהיה מוכן. אבגד - שיחה 07:13, 18 במאי 2020 (IDT)
עשיתי, אבל ערן הקפיא את זה בינתיים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:01, 18 במאי 2020 (IDT)
לאמר? ערן IKhitron. תודה רבה מראש לכולם. אבגד - שיחה 07:13, 4 ביוני 2020 (IDT)
חישוב של משך תקופה לפי תאריך עברי קיים לגבי תאריכי לידה-פטירה על בסיס מה שכתב IKhitron - שאולי יוכל לפרט יותר מה כוונתו בהקפאה(?). לגבי משך תקופות זה לא שונה בהרבה מתאריכים אחרים, אבל צריך לשים לב לרזולוציית זמן. ערן - שיחה 07:50, 4 ביוני 2020 (IDT)
היי, ערן. לפני כמה שנים שינית זמנית את הדרך בה תבניות רב ואדמור משתמשות ביחידה. חלק מהחישוב מבוצע לא נכון, ורוב הבדיקות לקלט שגוי לא מבוצעות. חסרה קריאה לפונקציות היחידה ופונקציות אחרות נקראות לא נכון. מאז פעם בכמה חודשים אני מזכיר לך לסיים את הבדיקה או עבודת התחזוקה של העניין ולהחזיר את השימוש ביחידה, אך טרם היה לך זמן לעשות זאת. להערכתי, נכון לעכשיו כשליש מהיחידה מופעל בצורה נכונה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 09:12, 4 ביוני 2020 (IDT)
ערן. אבגד - שיחה 09:31, 11 ביוני 2020 (IDT)
אני לא זוכר למה הכוונה בעריכה מלפני כמה שנים - אם יש קישור לעריכה המסוימת אני יכול להתייחס אליה באופן פרטני. אם נניח לרגע שתבנית אישיות רבנית ניגשה באופן שגוי ליחידה, איך זה קשור לחישוב תאריך עברי בתבנית תפקיד מנהיג? ערן - שיחה 07:42, 25 ביוני 2020 (IDT)
תודה ערן על התגובה. IKhitron לתשומת לבך. אבגד - שיחה 07:45, 25 ביוני 2020 (IDT)
אתה יכול לבדוק בהיסטוריה של תבניות רב ואדמור, ערן. עשית אז שינוי יסודי והורדת את רוב הקריאות ליחידה. הקשר הוא שאינני יודע מה הסיבה להורדה ומתי תסיים את העבודה עם תבנית רב ותחזיר לשם את הכל. ועד שתעשה את זה ואני אראה מה בדיוק שינית, לא אוכל לעשות את אותו הדבר כאן. הרי לא עשית את זה אז סתם כי רצית לפגוע בתבניות, הייתה לך איזושהי מטרה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 10:12, 25 ביוני 2020 (IDT)
ערן אבגד - שיחה 01:57, 26 ביוני 2020 (IDT)
כל תבניות האישיות משתמשות ביחידה משותפת, שמחשבת תאריך לידה ופטירה בצורה אחידה, ובפרט יש תמיכה בחישוב לפי תאריך עברי. (כלומר אם רוצים לחשב גיל לפי תאריך עברי זה עובד בכל תבנית שיש בה תאריך לידה עברי ותאריך פטירה עברי - ולא רק בתבניות הספציפיות האלו). אני לא עובד על התבניות האלו שממילא אינן קיימות - תבנית:רב/תבנית:אדמו"ר. בורה בורה הדגים למעלה שזה עובד באישיות רבנית. בכל אופן לעניין עצמו - אם רוצים לחשב משך כהונה לפי תאריך עברי, אפשר להשתמש ביחידה:תאריך עברי - אני לא מכיר אותה, ולא שיניתי אותה. ערן - שיחה 13:05, 26 ביוני 2020 (IDT)
הן אוחדו לאישיות רבנית והקוד שלך עבר לשם. בדקתי עכשיו עם אותה דוגמה (תאריך לידה=א' בסתיו דתש"ח), וזה עדיין לא עובד כי טרם החזרת את הקריאות ליחידה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:17, 27 ביוני 2020 (IDT)
ערן. אבגד - שיחה 07:31, 28 ביוני 2020 (IDT)
אבגד אין צורך לתייג אותי אחרי כל תגובה של יגאל. אני אחזור בפעם האחרונה על ההתשובה האחרונה: בכל אופן לעניין עצמו - אם רוצים לחשב משך כהונה לפי תאריך עברי, אפשר להשתמש ביחידה:תאריך עברי - אני לא מכיר אותה, ולא שיניתי אותה. ערן - שיחה 08:23, 28 ביוני 2020 (IDT)
IKhitron: אם יש בעיה בחישוב גיל (תאריך לידה עד תאריך פטירה, או תאריך לידה עד תאריך נוכחי) אז קריאה לחישוב של גיל נעשית כפי שכתבתי כבר נעשית מתוך יחידה. אם יש בעיה בתבנית מסוימת - אז זה דיון נפרד ואני מציע שתביא דוגמה ספציפית כדי שאפשר יהיה להתייחס אליה. (דוגמה => זו התבנית, אלו הפרמטרים שמוזנים לה, זו התוצאה שאני רוצה, זו התוצאה שאני מקבל...). השאלה שדגש ביקש לעיל היא חישוב משך הכהונה כאשר מוזן תאריך עברי. משך כהונה לא תלוי בתאריכי לידה ופטירה. ערן - שיחה 08:37, 28 ביוני 2020 (IDT)
כל זה לא קשור לכך ששימוש לא נכון ביחידה יגרום לתוצאה לא נכונה. עניין של חוזה. דוגמה פשוטה שלא קשורה, אבל יכולה להמחיש את המצב, היא שאם קוראים לפונקציית חישוב גיל שעובדת נכון עם סדר פרמטרים הפוך, כלומר תאריך לידה במקום השני, נקבל תוצאה שונה מהצפוי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:39, 28 ביוני 2020 (IDT)
אני לא ממש מבין מה חסר כדי שזה יעבוד בפרט בין שני מומחים כמו יגאל וערן. לא התייאשתי כלל אבל הלוואי הלוואי שמיהו ירים את הכפפה לסדר זאת. בורה בורה או אולי כל העורכי ממשק - האם מישהו מביניכם יודע אולי, ויש לו זמן ויכולת זאת, יהיה זה מבורך. אולי Bharel, saifunny, Ovedc, י.כצמן, Ijon, טבעת-זרם, Tshuva, Mysterion, CodeGuru, Dovno, Zardav, JewHyper, Tomer Tבעלי הידע בתכנות או המקיסט, Bharel, Meir138, טבעת-זרם, Tshuva, אכןבעלי הידע בטכנולוגיה. תודה מראש למי שירים את הכפפה ולכל מי שעשה עד עכשיו ומעכשיו. אבגד - שיחה 08:12, 17 ביולי 2020 (IDT)
אולי בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya, מגזין יהלום‏, זאב קטן, דגש חזק, shinaimm . שוב תודה. אבגד - שיחה 08:15, 17 ביולי 2020 (IDT)
ייתכן שפיספסתי משהו בדיון לעיל, אבל אתן תשובה של מתמטיקאי: כשיש לנו תקופה שנתונה בתאריכים עבריים, נמיר כל אחד מהתאריכים העבריים לתאריך גרגוריאני, ואת הבעיה של חישוב תקופה לפי תאריכים גרגוריאניים כבר פתרנו. דוד שי - שיחה 08:27, 17 ביולי 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לדעתי זה צריך להתבצע ע״י הוספת שדות לתאריך עברי של לידה ופטירה, אבל ההצגה שלו צריכה להיות באותה התווית של לידה ופטירה שכבר קיימת. זה יהיה אלגנטי ככה – אסף Sokuya‏ 08:40, 17 ביולי 2020 (IDT)

משתמש:IKitron אני מציע שתשמיש את היחידה העברית שכתבת ותתן לו לבדוק. אם נתקל בשגיאות נטפל תוך כדי תנועה. בורה בורה - שיחה 20:27, 17 ביולי 2020 (IDT)
IKhitron תייגת אותו לא נכון אז תייגתי מחדש. אבגד - שיחה 08:37, 19 ביולי 2020 (IDT)
בורה בורה, מה הכוונה בתשמיש? אין בעיות עם היחידה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:18, 20 ביולי 2020 (IDT)
בורה בורה מקווה שזה בסדר שאני מתייג אותך. פשוט עבר זמן רב מאז שאלתו. אבגד - שיחה 06:34, 30 ביולי 2020 (IDT)
טוב, אני התייאשתי בשלב זה. מסיר את דף אולם דיונים זה של התבניות מהמעקב שלי. בבקשה אם יום אחד יהיה התקדמות - נא לתייג אותי בתודה מראש. תודה מראש לכל אלו שיעסקו במלאכה. אבגד - שיחה 23:18, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

קישורים פתוחים/בתשלום וכו'[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון בויקיפדיה:מזנון#הוספת_כיתוב_"זמין_למנויים_בתשלום_בלבד"_ליד_קישורים_כאלה שם ויקפדים רבים תמכו בהוספת אינדקציה לנגישות של קישורים חצוניים. אני מציע שיהיו 4 אינדיקציות:

ערך אייקון רמז צץ (tool-tip) הערות
חופשית Lock-green.svg קריאה חופשית ישמש לקישור למאמר חופשי במקרים שבהם בדרך כלל המאמרים סגורים
מעורבת Mixed Access logo PLoS transparent.svg חלק מהמאמרים באתר בתשלום לאתרי Freemium, הארץ ניו-יורק טיימס, כברירת מחדל
בהרשמה (הרשמה נדרשת) לאתרים הדורשים הרשמה (גם אם הם חינמיים)
בתשלום Closed Access logo transparent.svg למנויים בלבד או בתשלום לאתרים 100% סגורים

הצעתי:

 1. ליצור תבנית "גישה" לדוגמה: {{גישה|בתשלום}} (תוצאה: קריאה חופשית תצוגת אייקון + טולטיפ).
 2. להוסיף לתבנית:קישור כללי, פרמטר |גישה= (תוצאה דומה).

זה בתור התחלה (אפשר גם לדון על הוספה לתבניות כמו "הארץ" וכו', אבל בואו מתחיל מהבסיס).

מה דעתכם? Ronam20 - שיחה 17:17, 18 במאי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד יאצקין52 - שיחה 19:47, 18 במאי 2020 (IDT)
משתמש:נרו יאיר מתייג יאצקין52 - שיחה 19:49, 18 במאי 2020 (IDT)
בהארץ זה בדרך כלל בתשלום. אאל"ט הפתוחים הם בעיקר ישנים, וככל שעובר הזמן משקלם פוחת והלך. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 20:12, 18 במאי 2020 (IDT)
בעד (אני ללא זכות הצבעה) ‏Ovedcשיחה 21:02, 18 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד רק ללא מלל. אייקונים בלבד. ועובד, לא נדרשת כאן זכות הצבעה. בורה בורה - שיחה 01:01, 19 במאי 2020 (IDT)
בעד. כמובן שאיזה אתר "יזכה" לאיזה מנעול יהיה בתבניות היעודיות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:58, 20 במאי 2020 (IDT)

לדעתי הסיווג לא צריך להיות של האתר באופן כללי אלא של הקישור הספציפי. אם התוכן עצמו נגיש אז אין צורך לאזהיר את הקוראים שהאתר מציע שירותים בתשלום. (אגב גם קרן ויקימדיה מציעה הרשאות חיפוש בוויקיפדיה מסויימות בתשלום, אז גם אנחנו אתר freemium.} ומאידך אם המאמר הספציפי בתשלום או דורש הרשמה אז לא רלוונטי שהאתר מציע מאמרים אחרים בחינם. אז הקטגוריה של תוכן מעורב לדעתי מיותרת, למעט אולי במקרים מיוחדים, אבל הם נדירים מכדי לבלבל את הקוראים עם צלמית מיוחדת עבורם. בברכה, גנדלף - 22:35, 20/05/20

זה נכון. האפשרות של גישה מעורבת נועדה רק לשמש כברירת מחדל במקרה שמי שהוסיף את הקישור לא טרח לאפיין |גישה= מדויק באופן ידני. Ronam20 - שיחה 22:59, 20 במאי 2020 (IDT)
אם זו ברירת המחדל, אז כשהתבנית תאושר האייקון של גישה מעורבת יתווסף לכל תב:קישור כללי שלא אופיין במפורש? גם אם כן, הוא עדיין יהיה חסר בתבניות רבות שלא נסווג בשלב הראשון ובאינספור קישורים חיצוניים שהוגדרו ללא תבנית. לכן לדעתי ברירת המחדל צריכה להיות לא להציג אייקון כלל בהתאם למצב הקיים. בנוסף, אייקון המנעול נראה כמו איפיון פוזיטיבי. בברכה, גנדלף - 01:32, 22/05/20
זו לא ברירת המחדל של כל קישור כללי, אלא של תבניות עיתונים/כתבי עת שחלק ניכר מהתכנים שלהם בתשלום (הארץ, ניו-יורק טיימס וכד'). ברירת המחדל של תבניות כדוגמת תבנית:אקדמיה (academia.edu) תהיה "בהרשמה". Ronam20 - שיחה 01:38, 22 במאי 2020 (IDT)
אם מוסכם שברירת המחדל של קישורים כלליים ושל ק"ח בכלל היא לא להציג אייקון, אני מציע לא להציג אותו כברירת מחדל גם בתבניות ספציפיות בהן ידוע שיש דפים בגישה חופשית ויש כאלה שלא. בברכה, גנדלף - 01:41, 24/05/20
לגבי הסמלילים - מנעולים זה לא נראים לי אינטואיטיביים. לא נחוצה ולא רצויה רשימה ארוכה של סימנים שונים שכל אחד מהם מייצג סוג גישה שונה: אף אחד מהקוראים לא יזהה אינטואיטיבית סמליל שאנחנו המצאנו (לעומת PDF למשל, שמשתמש בסמליל מוכר ונפוץ מחוץ לוויקיפדיה). נכון שלא בכל האתרים בהם מדובר, הגבלת הגישה כרוכה דווקא בתשלום, אבל באופן כללי זה המכנה המשותף, והסמליל שנראה לי מתבקש הוא - סמליל מוכר לקוראי ויקיפדיה בעברית, ומשמעותו ברורה: כסף.
כדי לציין את סוג המגבלה המדויק, נראה סביר יותר להשתמש ב-abbr, שמייצר tooltip, ומתאים גם לויקיפדיה:נגישות, נניח כך: .
בדרך כלל אין צורך "לסמן" דף בגישה חופשית, גם אם חלק או רוב הדפים באותו אתר הם בתשלום: הקורא רואה קישור, ומקיש עליו - קורא סביר לא מציץ לשורת הסטטוס של הדפדפן כדי לבדוק איזה אתר זה, ואז בודק בבסיס הנתונים שבגולגלתו אם אתר זה הוא בתשלום או לא. סימון דפים כאלו בסמליל דוגמת "מנעול פתוח". זה שרות דוב לקורא, ותרומתו היחידה היא זריעת מבוכה ובלבול, תעלול מהסוג שסבתי נהגה לכנות "אויבער חוכם". קיפודנחש 02:00, 22 במאי 2020 (IDT)
יש משהו בטיעונים של קיפודנחש. הצעת המנעולים מבוססת על הנהוג בוויקי האנגלית, אבל אם נראה שהם לא מובנים (כדאי לעשות מבחן UX), אפשר לחשוב על אייקונים אחרים (הסימון ש"ח לא כ"כ נראה לי). יהיה באמת מצוין להוסיף טולטיפ. Ronam20 - שיחה 21:32, 23 במאי 2020 (IDT)
מציע לסמן רק קישורים שהגישה אליהם אינה חופשית. איני יודע האם אייקון המנעול מובן מספיק. אם לא אז אפשר להשתמש בנוסח הקבוע (גישה מוגבלת) וליצור פרמטר שיאפשר הזנת מידע על טיב ההגבלה שיוצג בטולטיפ כך: (גישה מוגבלת) בברכה, גנדלף - 01:41, 24/05/20
גם אתרים שגישה אליהם דורשת מנוי, יכולים להציג תכנים חינמיים. לדוגמא, הארץ ומחלקה ראשונה לא סוגרים את כל הכתבות. הארץ מאפשר גישה חופשית לכמה כתבות סגורות בכל חודש. לכן ניסוח מדויק יהיה קישור זף עשוי להיות פתוח למנויים בלבד Nirvadel - שיחה 08:41, 26 במאי 2020 (IDT)
כאמור גם לדעתי ההתייחסות צריכה להיות לקישור הספציפי ולא לאתר. ב"הארץ" כולל TheMarker רק URLים שכלול בהם הפרמטר premium הם למנויים בלבד. אא"א אין גישה חופשית לאף כתבה כזו, כי אם הייתה עם הגבלת כמות כמו ב-NYT היה אפשר לעקוף אותה עם גלישה פרטית או השבתת עוגיות. הצורך בהרשמה הוא (גישה מוגבלת) גם כשאין תשלום מהכתבה הראשונה. בברכה, גנדלף - 09:39, 26/05/20
Symbol support vote.svg בעד, מה מונע את המימוש? אגב אפשר אולי בשלב נוסף להכניס בוט שיעדכן את מצב הקישור, אולי צריך להוסיף לכל תבנית שדה בסוף של "חופשי, בתשלום, חלקי וכו'"... Shinaimm - שיחה 15:10, 23 ביוני 2020 (IDT)

שלב ב'[עריכת קוד מקור]

 1. להכין דפים שבהם תהיה רשימת תבניות שברירת המחדל שלהן: גישה מעורבת, בהרשמה, או בתשלום (לצורך התיעוד).
 2. בתבניות אלה תוצג אוטומטית ברירת המחדל אלא אם כן מולא פרמטר |גישה= עם ערך שונה באופן ידני. Ronam20 - שיחה 17:06, 20 במאי 2020 (IDT)
דוד שי, Ronam20, האם הסמלילים הרלוונטיים לדיון נוספו בכל התבניות הרלוונטיות? האם אפשר לרכב את הדיון? Shinaimm - שיחה 22:55, 1 באוגוסט 2020 (IDT)
זו שאלה לבורה בורה. אבל נראה לי שהעבודה ננטשה לאור ההסתייגויות השונות שעלו כאן. (או שמא לא?) Ronam20 - שיחה 22:58, 1 באוגוסט 2020 (IDT)
Shinaimm, הוספתי את הסמליל (לפי בקשתך) רק לתבנית:ידיעות אחרונות שבה המצב פשוט: כל הכתבות הן למנויים בלבד (לפי מדגם גדול שבדקתי). דוד שי - שיחה 23:05, 1 באוגוסט 2020 (IDT)
דוד שי, מדוע לא ישולב רמז־צץ עם הסמליל? Closed Access logo transparent.svg עלמה/יאירשיחה 18:21, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
Ronam20, כל הסייגים שהועלו לא מנעו את מימוש הפיתרון. לדעתי כולם טובים. ההצעה של עלמה/יאיר להוסיף כיתוב טובה.גנדלף וNirvadel הציעו לא לסמן קישורים פתוחים (לוותר על הסמליל של המנעול הירוק),להוסיף פרמטר גישה שמאפשרת לשנות ברירת מחדל וגם הצעה לסימון של קישורים סגורים חלקית אין בעיה לממש את כולם, אבל מישהו שבקיא בתבניות הללו צריך לבצע. מקווה שלא פספסתי כלום. Shinaimm - שיחה 20:17, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

משיכת פרמטרים בתבנית:מאכל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:מאכל

התבנית לא מושכת פרמטרים מויקינתונים למרות שהם מופיעים, כמו למשל בביסלי ומקצפת. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:03, 23 באפריל 2020 (IDT)

תוכל להצביע על נתון קיים שלא נשלף? כי בביסלי למשל אני לא רואה נתון כזה. בורה בורה - שיחה 19:42, 23 באפריל 2020 (IDT)
"manufacturer", מיוצר ע"י אוסם. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 19:54, 23 באפריל 2020 (IDT)
היה רשום לשאוב את ‏מגלה/ממציא‏ (P61). שיניתי ל-‏יצרן‏ (P176). בורה בורה - שיחה 20:37, 23 באפריל 2020 (IDT)
אני לא יודע איזה נתונים בדיוק צריכים להישאב, אבל התוצאה הרצויה לדעתי, היא שבערך על מקצפת למשל יופיע סוג: קינוח, מרכיבים: חלבון ביצה, סוכר. בביסלי כדאי שיופיעו תאריך הייצור הראשון, מפתחי המוצר (אם יש עליהם ערך) וכו'. יכול להיות שצריך לעשות גם סדר בפרמטרים בויקינתונים, אבל כרגע יש תבניות עם ערך אחד וזה מיותר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 20:41, 23 באפריל 2020 (IDT)
העבר את הדיון לאולם הדיונים עם ההרחבה המבוקשת. שם המקום. בורה בורה - שיחה 20:50, 23 באפריל 2020 (IDT)

כפי שכתבתי לרונאלדיניו המלך בדף השיחה שלי, עבור הערך ביסלי, לא השתמשו בויקינגליש בתבנית המקבילה ל{{מאכל}} (אותה הנחתי בערך רק כי אין תבנית אחרת), אלא בתבנית אחרת, ‏Infobox_brand, אשר לא מצאתי מקבילה לה אצלנו {{מוצר}}... על כן, אני מתנגד לשינוי שבוצע, ויש לשחזרו - יש ערכים על מאכלים אמיתיים שמשתמשים בתבנית {{מאכל}} וצריכים למשוך את הפרמטר מגלה/ממציא. ‏Ovedcשיחה 11:08, 24 באפריל 2020 (IDT)

שחזרתי. המשיכו את הדיון באולם. בורה בורה - שיחה 14:08, 24 באפריל 2020 (IDT)
- סוף העברה
כפי שנרשם בתחילת השיחה בדף התבנית, מציע למשוך את כלל הפרמטרים ולהציגם בצד הערך, כך למשל מרכיבי המאכל, מקורו, שנת הייצור (למוצר מסחרי) וכו'. באנגלית נעשה שימוש בתבנית נפרדת, שלטעמי היא מיותרת ואפשר להכלילה בתוך תבנית מאכל. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 14:24, 24 באפריל 2020 (IDT)
רונאלדיניו המלך אם רוצים לקדם את זה, תן כאן רשימה מסודרת של כל השדות שיש להוסיף ולידם את מאפיין ויקינתונים המתאים להם. אחרת זה מים תחת הגשר. בורה בורה - שיחה 05:07, 8 ביוני 2020 (IDT)

מיפוי התבנית ל Template:Infobox food[עריכת קוד מקור]

על מנת להבטיח התאמה עם 72 שפות שונות, לדעתי שווה למפות את התבנית תבנית:מאכל לInfobox food. מלבד שדה הברכה אני לא רואה סיבה שלא לעשות את המיפוי. למישהו יש התנגדות?

שם באנגלית שם נוכחי בעברית שם מוצע בעברית תיאור ויקינתונים
name שם שם המאכל בעברית
image תמונה תמונה של המאכל P18
image_size גודל_תמונה גודל של התמונה, לדוגמה: 240
image_alt תיאור_תמונה תיאור התמונה למטרות נגישות
caption כיתוב הכיתוב שיופיע מתחת לתמונה
alternate_name שם בשפת המקור שם המאכל בשפת המקור P1705
type סוג סוג המנה: עוגה, חטיף, פסטה וכו' P279
course מוגש כמנה מנה מנה ראשונה, קינוח, שתייה, מנה עיקרית, סלט, תוספות. מציע ליצור פריט חדש. יש המשתמשים ב subclass, יש המשתמשים ב commons category
country מוצא ארץ ארץ מוצא של המאכל P495
region אזור אזור מוצא של המאכל
national_cuisine מאכל_לאומי מדינות בהן המאכל הוא מאכל לאומי
creator יוצר|יוצרת יוצר יוצר, יוצרת או יוצרים P61
year שנה השנה בה המאכל נוצר
mintime זמן_מינימלי זמן מינימלי הדרוש להכנת המנה
maxtime זמן_מקסימלי זמן מקסימלי הדרוש להכנת המנה
served מוגש טמפרטורת הגשה מומלצת (חם, קר, מעלות) P7767
main_ingredient מרכיבים עיקריים מרכיבים עיקריים במנה P527
minor_ingredient מרכיבים_משניים מרכיבים משניים במנה
variations וריאציה \ הגון וריאציות של המנה
serving_size גודל_מנה גודל מנה - ברירת מחדל 100 גרם
calories קלוריות קלוריות לגודל מנה. מספר בלבד ללא יחידות. P7971
calories_ref קלוריות_מקור מקור למספר לעיל P854
protein חלבונים כמות החלבונים לגודל מנה
fat שומנים כמות השומנים לגודל מנה
carbohydrate פחמימות כמות הפחמימות לגודל מנה
glycemic_index אינדקס_גליקמי אינדקס גליקמי, חייב להיות מספר
similar_dish מנות_דומות מנות דומות למאכל זה
cookbook ספר_מתכונים קישור לעמוד ספר המתכונים של מאכל זה
commons ויקישיתוף קישור לעמוד ויקישיתוף המתייחס למאכל זה
other אחר מידע נוסף - אולי כאן אפשר להוסיף ברכתו?
no_recipes ללא_מתכונים על מנת לבטל קישור לספר המתכונים, ניתן לכתוב |ללא_מתכונים=0
no_commons ללא ויקישיתוף על מנת לבטל קישור לויקישיתוף, ניתן לכתוב |ללא_ויקישיתוף=0
ברכתו

Alex.osheter - שיחה 20:16, 8 ביוני 2020 (IDT) נערך Alex.osheter - שיחה 20:50, 8 ביוני 2020 (IDT)

אתה יכול לתת לכל שורה את פריט ויקינתונים שלה? אנו לא כותבים יותר תבניות ללא ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 00:11, 9 ביוני 2020 (IDT)
שדרוג של התבנית הוא מבורך, אבל אני לא חושב שצריך את כל השדות שהצעת, למשל גודל תמונה, תיאור תמונה, זמן_מינימלי, זמן מקסימאלי, מרכיביים משניים, וריאציות, ספר_מתכונים, ויקישיתוף באמצע התבנית, לא צריך אחר ואין בעיה להשאיר את "ברכתו" (מה זה?) התבנית לא חייבת להיות מסונכרנת ב100%. יש שדות בהם צריך להבהיר בתיעוד שמדובר רק במוצרים סגורים כמו חטיפים: גודל, קלוריות, שומנים, פחמימות, שלא יתחילו לכתוב הערכות כאלה לחמין בטעות Face-smile.svg Shinaimm - שיחה 14:40, 9 ביוני 2020 (IDT)
שדה "ברכתו" זה שדה מהתבנית הנוכחית על מנת להבטיח התאמה. מההבנה שלי מדובר היה בברכות לפני האוכל. כגון "בורא פרי העץ", "בורא פרי האדמה", וכו'. אני דוקא בעד להשאיר ספר_מתכונים וויקישיתוף, סתם כי זה גם מקדם את הויקי האחרים בעברית (וגם הגיוני לדעתי שבעמוד על חמין, יהיה מתכון). תיאור_תמונה חשוב לצורכי נגישות, בויקיפדיה מאד מעודד השימוש בתיאורי תמונות לאנשים לקויי ראיה (שמספרם בעולם כרגע עומד על 285 מיליון). לגבי השאר אני מסכים, רציתי לראות עד כמה נוכל לבצע התאמה (: Alex.osheter - שיחה 15:34, 9 ביוני 2020 (IDT)
השדות גודל תמונה ותיאור תמונה קיימים בתוך התמונה עצמה, נדמה לי שאפילו יש בוט שמעביר את הכיתוב לתוך התיאור בתוך. אין לי התנגדות להוספת קישור למתכון כלשהו אם לאחרים אין. Shinaimm - שיחה 17:09, 9 ביוני 2020 (IDT)
אלכס יצרת/שדרגת פעם תבנית? אני מציע שתיקח את תבנית מאכל אליך לטיוטה ותוביף את השדות ומאפייני ויקינתונים. כשתגמור בקש ממני או משתמש:Shinaimm לבדוק מה עשית. בורה בורה - שיחה 08:02, 11 ביוני 2020 (IDT)
האמת שלא, אבל הסתדרתי Face-smile.svg בניתי טיוטה כמעט מאפס. אתה יכול לנסות את התבנית. לא הוספתי את כל השדות, אבל הוספתי די הרבה! אני לא יודע איך עושים if או if empty אז לחלקם זו הייתה הסיבה שאין (יש שדות שדורשים לוגיקה מסויימת).
{{משתמש:Alex.osheter/טיוטה/תבנית:מאכל}}
{{משתמש:Alex.osheter/טיוטה/תבנית:מאכל2}}
Alex.osheter - שיחה 22:55, 30 ביוני 2020 (IDT)
בדקתי את התבנית על ערכים בהם כבר יש שימוש בתבנית:מאכל והן כאלה שבהם כרגע אין. חמיצה, פסטה, סושי, אטריות חמות ויבשות, קוקה-קולה, במבה, קמח, פיצה, אבסולוט וודקה. בקיצור, מבחר די מגוון של מאכלים. בניתי שתי גירסאות: מאכל היא שיפור של המקור, ומאכל2 היא משהו שבניתי ועיצבתי על בסיס ויקיפדיה קטלן Alex.osheter - שיחה 23:53, 30 ביוני 2020 (IDT)

עדכון בקשר לתבנית:מאכל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

היי, רק רציתי לעדכן אותך שבניתי תבנית! אשמח לפידבק (: Alex.osheter - שיחה 09:39, 1 ביולי 2020 (IDT)

היכן היא? בורה בורה - שיחה 10:12, 1 ביולי 2020 (IDT)
בהמשך השיחה בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. אבל הנה!
{{משתמש:Alex.osheter/טיוטה/תבנית:מאכל}}
Alex.osheter - שיחה 01:13, 2 ביולי 2020 (IDT)
תודה. אין צורך בכל שורות הרווח ומה שם השדה באנגלית בשורה מוסתרת. אנא הוסף גם TD כדי שהתבנית תוצג גם לא במצב עריכה. בורה בורה - שיחה 10:19, 2 ביולי 2020 (IDT)

מה זה TD? שורות הרווח הן בעיקר שם על מנת לשמור על סדר. מוזמן גם לראות את מאכל2, פירטתי על ההבדלים ביניהם באולם הדיונים. Alex.osheter - שיחה 12:20, 2 ביולי 2020 (IDT)

template data. ראה את התבנית המקורית. ככה שלך צריכה להראות. בורה בורה - שיחה 12:23, 2 ביולי 2020 (IDT)
הוספתי. Alex.osheter - שיחה 13:42, 2 ביולי 2020 (IDT)
עכשיו אפשר לקרוא. לא נותנים שדות כפולי משמעות ואין טעם "לחסוך". מפצלים לשני שדות.
 • למוצרים - יצרן, למאכלים - ממציא
 • למוצרים - מתי יצאו לשוק, למאכלים - מתי הופיעו לראשונה בורה בורה - שיחה 16:41, 2 ביולי 2020 (IDT)
המטרה הייתה למפות את השדות ל infobox:food שבו משתמשים כל אתרי ויקיפדיה האחרים. כך בנויה התבנית שלהם, הייתי מעדיף לא לשנות את השדות. Alex.osheter - שיחה 20:19, 2 ביולי 2020 (IDT)
אולי המטרה שלך, אבל לא שלנו. יש לנו כללים בוויקיפדיה העברית לכתיבה של תבניות, ומה עושים הגויים לא באמת מעניין אותנו. התבנית הזו אינה יכולה להיות מאושרת במצבה הנוכחי. בורה בורה - שיחה
אני יכול לשנות "יצרן" ל"יוצר\ת" ואז התבנית תישאר כפי שהייתה מזה 9 שנים. Alex.osheter - שיחה 22:29, 2 ביולי 2020 (IDT)
יוצר זה לא יצרן. בורה בורה - שיחה 22:33, 2 ביולי 2020 (IDT)
מעדיף שנעביר את השיחה לאולם הדיונים. אני מסכים איתך, ולכן עשיתי את ההבדלה הזו. עשיתי סקירה מעמיקה של כל הערכים (בעברית ובאנגלית) שמשתמשים בתבניות הנוכחיות לפני ההצעה שלי. אם נסתכל על ביסלי ושניצל תירס, נראה שהיוצר הוא חברה - כלומר יצרן. אם נסתכל על בגט נראה כי היוצר הוא מדינה. בקאבולי פלאו היוצר הוא מטבח. בערכים סברינה (עוגה) ופלאמפינאט היוצר הוא באמת היוצר של העוגה. בערך איטון_מס היוצר הוא מכללה. כפי שאתה רואה, זה בלאגן. אני מנסה להביא סדר לויקיפדיה. אפילו אם זה לא מושלם - זה עדיף על המצב הנוכחי שהיה קיים בויקיפדיה מזה שנים. Alex.osheter - שיחה 22:58, 2 ביולי 2020 (IDT)
אלכס אתה מבלבל בין שדה "יצרן" לשדה "מקור" או "מדינת מקור". התבנית של הטיוטה שלך נראה לי יותר טובה מהשנייה שעשית. עוד שדה שצריך לשנות זה "מוגש" ל"צורת הגשה" או "אופן ההגשה". למה בעמבה היצרן הוא משפחת ששון?, עמבה זה מאכל כללי, אין לו יצרן קבוע. גם שם, מופיע רק מנגו במרכיבים עיקריים

כלומר יש עוד הרבה מה לעשות ולאחר הצבת תבנית כזו יש לעבור על כל המאכלים ולתקף ולעדכן גם בויקינתונים אם צריך. אלו דוגמאות להתאמות שאנחנו מבצעים - כדברי בורה בורה, אור לגויים קריצה Shinaimm - שיחה 23:16, 2 ביולי 2020 (IDT)

למען הסר ספק אלו היו דוגמאות. אני לא הכנסתי את הערכים האלה. מי שרשם מדינה בערך בגט היה מישהו אחר. אני בסך הכל ציינתי שהמצב כפי שהוא עכשיו, ככל הנראה מלבל עורכים רבים - ולכן כתבתי בTD במפורט מה זה מה. על בסיס המשוב שלך ושל בורה בורה, אני הולך לעדכן מספר שדות (אוליי ביום שני).
בקשר לעמבה, מדובר על "ממציא". המקור הוא עיתון הארץ. קריאה מהנה! (: Alex.osheter - שיחה 23:46, 2 ביולי 2020 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 04:20, 3 ביולי 2020 (IDT)

עשוי מ או מכיל את?[עריכת קוד מקור]

התבנית מושכת ברכיבים מרכזיים את ‏מכיל את‏ (P527). האם לא עדיף למשוך את ‏עשוי מ־‏ (P186)? למשל בערך קבב בויקינתונים מופיע ב-P186 בשר. אנחנו מפספסים את המשיכה הזו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:02, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

יצירת מספר תבניות למיזם היאבקות[עריכת קוד מקור]

במסגרת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/היאבקות מקצועית, אנו זקוקים לייבוא של מספר תבניות היאבקות ובעדיפות שתשאב כמה שיותר נתונים ותחסוך עבודה מרובה. בתור התחלה מציע לייבא את תבנית:אירוע היאבקות (אנ'), תבנית:אליפות היאבקות (אנ'). בהמשך אולי גם את תבנית: קרב היאבקות (אנ') לקרבות ספציפיים (לא בטוח שיהיו הרבה כאלו בגלל בעיות חשיבות וכו').

בנוסף זקוק לעזרת בעלי ידע בתבניות (תייגתי כבר בדף המיזם), לשיפור תבנית:מתאבק בכדי שתשאב כמה שיותר נתונים (ת. לידה, תמונה וכו' כמו למשל בתבנית:אישיות). טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 14:35, 8 במאי 2020 (IDT)

התבנית שואבת כבר היום הרבה שדות., אם תוכל להצביע מה אינו נשאב ומה המזההשלו - נוכל להוסיף. בורה בורה - שיחה 14:52, 8 במאי 2020 (IDT)
מתייג את משתמש:Amirosan שהעלה את הבקשה ויוכל לפרט באיזה שדות מדובר. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 15:28, 8 במאי 2020 (IDT)
תודה, בימים הקרובים אבצע. אמירושיחה 07:19, 9 במאי 2020 (IDT)
אז איך מייבאים את התבניות ואיך מקשרים אותם לויקינתונים? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:09, 11 במאי 2020 (IDT)
אני צריך עזרה בבניית התבניות, העתקתי את הקוד מויקיאנגלית ולא הבנתי איך להמשיך. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 18:29, 12 במאי 2020 (IDT)

בהמשך להתכתבות, מבקשים לעבוד על 3 תבניות - שתיים לא קיימות (אירוע היאבקות ואליפות היאבקות) ואחת קיימת וצריך להוסיף לה שדות מוויקינתונים. להלן אתייחס לכל אחת בנפרד. מתייג את Meitar95 שמנהל את וק:מהמ - אודה להתייחסותך ובדיקת הפרמטרים - האם הם נוחים לך, וכן השלמה אם אתה סבור שחסר משהו. אמירושיחה 08:09, 13 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אירוע היאבקות[עריכת קוד מקור]

נודה ליצירת תבנית אירוע היאבקות לפי הפרמטרים הבאים. מקום שיש שדה ויקינתונים רלוונטי - פירטתי אותו בצמוד.
ערכים לדוגמה שהתבנית אמורה להופיע בהם: רסלמניה 36, סאמרסלאם (2019), רויאל ראמבל (2019)
קישור לתבנית בויקיאנגלית - (Template:Infobox professional wrestling event)

פרמטר מזהה ויקינתונים
תמונה ‏תמונה‏ (P18)
סוג מופע ‏מופע של‏ (P31)
ארגון ‏מארגן‏ (P664)
מותגים ‏חטיבה עסקית‏ (P199)
תאריך ‏נקודת זמן‏ (P585)
מדינה ‏מדינה‏ (P17)
עיר ‏יחידה אדמיניסטרטיבית‏ (P131)
אולם ‏מיקום‏ (P276)
מספר צופים ‏צופים‏ (P1110)
חלק מסדרת אירועי ‏חלק מהסדרה‏ (P179)
מספר ‏מספר מהדורה‏ (P393)
שיר נושא
אירוע שלם וצפה הקודם ‏הקודם‏ (P155)
אירוע שלם וצפה הבא ‏הבא‏ (P156)
אירוע הקודם בסדרה
אירוע הבא בסדרה
אתר רשמי ‏אתר רשמי‏ (P856)

יש תבנית דומה תבנית:תחרות ספורט. למה לא להשתמש בה ולהרחיב אם צריך? בורה בורה - שיחה 16:47, 20 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אליפות היאבקות[עריכת קוד מקור]

נודה ליצירת תבנית אליפות היאבקות לפי הפרמטרים הבאים. מקום שיש שדה ויקינתונים רלוונטי - פירטתי אותו בצמוד.
ערכים לדוגמה שהתבנית אמורה להופיע בהם: אליפות ה-WWE, האליפות האוניברסלית (WWE), האליפות הבין-יבשתית (WWE).
קישור לתבנית בויקיאנגלית - (Template:Infobox professional wrestling championship)

פרמטר מזהה ויקינתונים
תמונה ‏תמונה‏ (P18)
סוג האליפות ‏תת קבוצה של‏ (P279)
תאריך יצירה ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571)
פרישת האליפות
ארגון ‏מארגן‏ (P664)
מותגים ‏חטיבה עסקית‏ (P199)
שמות נוספים
אלוף נוכחי
תאריך זכייה של האלוף הנוכחי

תב:מתאבק[עריכת קוד מקור]

התבנית קיימת, מבקשים בבקשה לקשר את הפרמטרים הקיימים לשדות ויקינתונים להלן (ופרמטר שלא קיים להוסיף). איפה שהשם של הפרמטר צריך להיות שונה משדה ויקינתונים - סימנתי בסוגריים את השם הנכון:
ערכים לדוגמה שהתבנית אמורה להופיע בהם: האלק הוגן, ג'ון סינה, ברט הארט.
‏שם לידה‏ (P1477)
‏בעל / אישה‏ (P26)
‏צאצא‏ (P40)
‏עיסוק‏ (P106)
‏מעסיק‏ (P108)
‏מאמן ראשי‏ (P286)
‏פרס שזכה בו‏ (P166)
‏מקום לימודים‏ (P69)
‏תאריך תחילת פעילות‏ (P2031) (הופעת בכורה)
‏חתימה‏ (P109)
‏מסה‏ (P2067) (משקל)
‏ענף ספורט‏ (P641)
‏גובה‏ (P2048)
‏אתר רשמי‏ (P856)
‏כינוי‏ (P1449)
‏חלק מ‏ (P361)

משתמש:Amirosan אפשר לקבל רשימה של השדות הקיימים כרגע ואין להם ויקינתונים? זה יקל על ההוספה. הרשימה הנוכחית היא wish list שראוי לדון עליו. בורה בורה - שיחה 17:04, 20 במאי 2020 (IDT)

בורה בורה משקל, מאמנים, גובה. אני מציין שזה לא מספיק כי הפרמטרים היום פשוט לא רלוונטים, בגלל זה בערך על מתאבק אני משתמש בתבנית אישיות ולא בתבנית מתאבק אמירושיחה 18:10, 20 במאי 2020 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

היי אמירו, עברתי על הפרמטרים של התבניות ויש כמה שהייתי מוסיף/מסיר. אציין את הפרמטרים שצריכים להופיע בתבניות לפי סדר מסוים. רשמתי הערות לפרמטרים מסוימים בכתב מודגש בסוגריים. Meitar95 - שיחה 18:00, 13 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אירוע היאבקות
 1. שם
 2. תמונה
 3. כיתוב
 4. סוג מופע (אפשר להסיר, יכול להיות שלא הבנתי למה הכוונה שלך, אולי תתן דוגמה ואבין טוב יותר מה הכוונה)
 5. ארגון
 6. מותגים
 7. תאריך
 8. עיר
 9. מדינה
 10. אולם
 11. מספר צופים
 12. שיר הנושא
 13. סיסמה פרסומית
 14. חלק מסדרת אירועי
 15. מספר (אפשר להסיר, הייתי מציין את מספר המהדורה במבוא של הערך עצמו)
 16. אירוע שלם וצפה הקודם
 17. אירוע שלם וצפה הבא
 18. אירוע קודם בסדרה
 19. אירוע הבא בסדרה
 20. אתר רשמי (אפשר להסיר, הייתי מציין אותו כחלק מקישורים חיצוניים)
תבנית:אליפות היאבקות
 1. שם
 2. תמונה
 3. כיתוב
 4. ארגון
 5. מותג
 6. תאריך יצירה
 7. פרישת האליפות - (השם טיפה בעייתי תחבירית, צריך למצוא שם חלופי לדעתי)
 8. אלוף נוכחי
 9. תאריך זכייה
 10. שמות נוספים
 11. האלוף הראשון
 12. האלוף האחרון
 13. הכי הרבה זכיות
 14. תקופת הכהונה הארוכה ביותר
 15. תקופת הכהונה הקצרה ביותר
 16. האלוף המבוגר ביותר
 17. האלוף הצעיר ביותר
 18. האלוף הכבד ביותר
 19. האלוף הקל ביותר
תודה מיתר, סוג מופע ‏מופע של‏ (P31) אמור להחזיר "אירוע היאבקות מקצועית", ראה למשל בפריט הוויקינתונים של רסלמניה 36. אמירושיחה 18:27, 13 במאי 2020 (IDT)
אה אוקיי, הבנתי :) Meitar95 - שיחה 18:38, 13 במאי 2020 (IDT)
מה מתקדם עם יצירת התבניות? האם הן לא הכרחיות לערכים? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:47, 26 ביוני 2020 (IDT)
רונאלדיניו המלך, משתמש:Amirosan לגבי 2 התבניות הראשונות, מש:בורה בורה כתב שאפשר להשתמש בתב: תחרות ספורט, למשל כפי שמופיע ב-גמר גביע המדינה בכדורגל. אשמח אם תציבו אותה קודם כל ב WWE וכו' ותראו אם חסר משהו. לגבי הרחבת תב:מתאבק אין לי בעיה לעשות את זה, אבל כתבתם פה המון דברים, אני מקווה שלא אפספס שום דבר... Shinaimm - שיחה 21:36, 31 ביולי 2020 (IDT)


הוספת פרמטר "מחזור כספים" לתבנית "ארגון"[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחה:כן לזקן#הוספת פרמטר

בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya, מגזין יהלום‏, זאב קטן, דגש חזק, shinaimm בעלי הידע בתבניות, איך אני מוסיף פרמטר "מחזור כספים" שאינו נמצא בתבנית {{ארגון}}? בר 👻 שיחה 00:00, 14 במאי 2020 (IDT)

זו לא שאלה לכאן. המקום לדון על תבנית הוא בדף השיחה שלה, ובשביל להוסיף פרמטרים מקובל לקבל קודם את חוות דעת הקהילה בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. דגש חזק - שיחה 00:03, 14 במאי 2020 (IDT)
דגש חזק אני לא רוצה לשנות את התבנית אלא להוסיף את הפרמטר בערך הזה בלבד. הבנתי שיש אפשרות לעשות זאת באופן ידני. בר 👻 שיחה 00:04, 14 במאי 2020 (IDT)
ממי הבנת? אני לא מכיר דרך להוסיף פרמטר בתוך תבנית מוכללת בדף אחד בלי לשנות את התבנית. דגש חזק - שיחה 00:07, 14 במאי 2020 (IDT)
האמת שזה שדה טריויאלי לארגון ודיון בדף התבנית מספיק. העבר את הדיון לשם ומצא את מאפיין ויקינתונים המתאים. לא מוסיפים היום שדות בלי זה. בורה בורה - שיחה 00:10, 14 במאי 2020 (IDT)
- סוף העברה

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הכותרת מסכמת את מה שנכתב עד כה. בר 👻 שיחה 22:37, 14 במאי 2020 (IDT)

מאפיין ויקינתונים? בורה בורה - שיחה 22:56, 14 במאי 2020 (IDT)
אינני יודע מה זה. אם זה עוזר בוויקי האנגלית מופיעים הפרמטרים:
 • Budget (_year)
 • Revenue (_year)
 • Expenses (_year)
בר 👻 שיחה 23:42, 14 במאי 2020 (IDT)
אתה מתכוון ל‏סך כל ההכנסות‏ (P2139), ל‏רווח תפעולי‏ (P3362), ל‏רווח נקי‏ (P2295)? למשהו אחר? Ronam20 - שיחה 23:52, 14 במאי 2020 (IDT)
אני לא חושב שיש מאפיין כזה. זה שקלול של פרטים רבים, ואני לא בטוח שהוספה שלו היא רעיון נכון. דגש חזק - שיחה 00:37, 15 במאי 2020 (IDT)
Ronam20 הכי קרוב זה ‏סך כל ההכנסות‏ (P2139) ואם יש "תקציב" אז יותר טוב. בר 👻 שיחה 03:48, 15 במאי 2020 (IDT)
אני לא יודע. אני מציע שתעיף מבט בתבנית:חברה מסחרית, אולי תרצה להטמיע חלק מהפרמטרים שקיימים שם בתבנית הנוכחית. Ronam20 - שיחה 05:35, 15 במאי 2020 (IDT)
אפשר לשלב את ‏תקציב‏ (P2769)? בר 👻 שיחה 16:19, 15 במאי 2020 (IDT)
" לדעתי הפרמטר הזה לא רלוונטי לארגונים אלא לפרויקטים, סרטים וכדומה.. Ronam20 - שיחה 16:23, 15 במאי 2020 (IDT)
באופן כללי, נתון "מחזור כספים" כשלעצמו אינו אנציקלופדי, כמו כל נתון אחר שמתייחס לכאורה ל"עכשיו". בדרך כלל כשאומרים "מחזור כספים" הכוונה למחזור הכספים השנתי (לא תמיד - יש גם למחזור רבעוני, המדווח לבורסה בחברות ציבוריות), ונתון זה חסר משמעות אם לא מצורפת אליו השנה בה מדובר. מה "מחזור הכספים" של בורלנד, או של אנרון למשל? חברות לובשות ופושטות צורה, מתפצלות ומתאחדות, ומנקודת מבט אנציקלופדית, אין תמיד "עליונות" לנתון המעודכן ביותר דווקא (אם ניתלה בדוגמאות, הנתון המעודכן עבור אנרון ובורלנד הוא אפס - טכנית נכון, בפועל חסר תועלת ומיותר). אפילו המושג "שנה" לא חד משמעי כשמדובר במחזור כספים, הוא מתייחס בדרך כלל לשנה פיסקלית, שיכולה, אך אינה חייבת להיות זהה ל"שנה אזרחית". בהנחה ש"מחזור כספים" הוא מושג מוגדר היטב, והנתונים זמינים, מה שמתאים לאנציקלופדיה זה להציג טבלה, או גרף של מחזור הכספים לפי שנה - רצוי וחשוב, אבל אין לכך מקום בתבנית המידע. אם יוחלט כן להוסיפו, השם הנכון אינו "מחזור כספים" אלא "מחזור שנתי" או "מחזור כספים שנתי", והכרחי להוסיף נתון נוסף - השנה עבורה הנתון מדווח. קיפודנחש 19:15, 15 במאי 2020 (IDT)
קודם כל אתה צודק שהוא צריך להיקרא "מחזור כספים שנתי" וכנ"ל לגבי ציון השנה הרלוונטית. שים לב שהכוונה פה לא מיוחסת לחברות מסחריות כי אליהן יש לנו תבנית נפרדת {{חברה מסחרית}} אני חושב שהנתון הזה חשוב כי הוא מופיע בהמון עמותות וגם מלמד אותנו על חשיבותה והיקף פעילותה. אינני יודע מה הפרמטר הרלוונטי בוויקינתונים, רונאם אומר ש-‏תקציב‏ (P2769) לא מתאים. האם זה הכרחי? בר 👻 שיחה 22:36, 15 במאי 2020 (IDT)
דברי תקפים (או לא) בלי קשר לשאלה אם מדובר בחברה מסחרית או ברופאים ללא גבולות. הנקודה היא שהמחזור הכספי בשנה מסוימת לא בהכרח חשוב יותר או מעניין יותר מהמחזור בשנה אחרת, גם כאשר השנה המסוימת מאוחרת יותר. המחשה דמיונית: נדמיין ש"טנדו-בנדו" הוא מלכ"ר שעוסק בהפצת וקידום ריקוד הטנגו בעולם. אפשר לצפות שמחזור הכספים של הארגון ב-2020 יהיה נמוך בהרבה מכל שנה אחרת לפניה, ותקוותנו שגם אחריה, עקב הקושי לתרגל טנגו תוך שמירה על ריחוק חברתי. כשהמספרים יפורסמו, מתישהו ב-2021, תבנית המידע בראש הערך תציג מספר מטעה, משום שהמחזור ב-2020 יהיה שבריר מערכו הרגיל בשנים "נורמליות", ועקב כך תוצג תמונה מטעה לגבי גודל הארגון והיקף פעילותו. במידה שיש למחזור הכספים של ארגון ערך אנציקלופדי, הדבר הרצוי הוא לא להוסיף נתון יחיד "מחזור כספים שנתי" אלא טבלה שמציגה את הנתון לכל השנים עבורן ניתן לאתרו. במילים אחרות, זה מידע שמתאים לגוף הערך, לא לתבנית המידע שבראשו. קיפודנחש 23:39, 15 במאי 2020 (IDT)

תבנית:קישורי סינגלים[עריכת קוד מקור]

להוסיף לשם את: P2205 (ספוטייפי), P2724‏ (Deezer)‏, P3040‏ (SoundCloud)‏ P6218‏ (Genius) ו-P3192‏ (Last.fm). אם הקישורים למוזיקאים קיים בתבנית:פרופילי מוזיקאים, אז גם פה יש צורך. אם אזכור בעוד משהו, אוסיף אחר-כך לכאן. Euro know - שיחה 13:03, 15 במאי 2020 (IDT)

משתמש:הנדב הנכון מה אומר? בורה בורה - שיחה 14:59, 15 במאי 2020 (IDT)
בשביל מה צריך כ"כ הרבה קישורים שמספקים בדיוק את אותה האינפורמציה? יש פרמטר לסרטון ביוטיוב. נראה לי שזה מספיק. להוסיף עוד ועוד קישורים לאותו השיר בדיוק, רק באתרים שונים, נראה לי קצת חסר טעם. עמרישיחה 15:14, 15 במאי 2020 (IDT)
אז אתה אומר לצמצם בתבנית זו Euro know - שיחה 16:07, 15 במאי 2020 (IDT)
מתייג את קפקא, GHA, שני אבנשטיין, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏, JewHyper, YairMelamed, Nirvadel, גאנדולף (ראפ, רוק), Little Savage, Alon112, Yuval Talyaבעלי הידע במוזיקה Euro know - שיחה 16:07, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד הקישורים הנוספים. לא לתת מונופול רק לגוגל (יוטיוב). + זה כבר קיים בתבנית פרופילי מוזיקאים. קפקא - שיחה
Symbol support vote.svg בעד הקישורים הנוספים. YairMelamedשיחה 16:13, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:18, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד Nirvadel - שיחה 16:18, 15 במאי 2020 (IDT)
מתוך וק:לא: ויקיפדיה אינה מאגר קישורים. מה שקורה כאן זה שיטת הסלאמי, ואולי התרופה זה להעיף גם את הקישור ליוטיוב קיבינימיני. קישורים לשירים בשירותי סטרימינג שונים אינם "מידע אנציקלופדי", והקוראים לא צריכים את ויקיפדיה כדי למצוא שיר בספוטיפיי (וגם לא בספוטייפי). קיפודנחש 23:45, 15 במאי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. אמירושיחה 23:56, 15 במאי 2020 (IDT)
אני בעד קיצוצים בתבנית:פרופילי מוזיקאים. הקישור ליוטיוב חשוב כי ערך מוסף לקליפ וכן צריך קישור לפחות לאחד מאתרי הסטרימינג אבל אין לי כרגע מושג איך לתעדף הנדב הנכון - שיחה 11:53, 16 במאי 2020 (IDT)
אפשר להשאיר את הקישור ליוטיוב בתור קישור לאתר סטרימינג. קטעי אודיו שמופיעים ב-YouTube Music, שירות הסירטמינג של יוטיוב, מופיעים גם ביוטיוב ככל הידוע לי, כך שאין הבדל מהותי בין קישור ליוטיוב לבין קישור לשירות הסטרימינג של יוטיוב. כשאפשרי, נקשר לווידאו קליפ, אחרת נקשר לאודיו. כמו שקיפודנחש כתב, ויקיפדיה היא לא מאגר קישורים, והבקשה של העמסה של עוד ועוד קישורים שמפנים לאותו מידע בדיוק היא נגד המדיניות. בנוגע לתבנית:פרופילי מוזיקאים, אכן יש מקום לקיצוץ. עמרישיחה 22:07, 16 במאי 2020 (IDT)
אני מסכים שכדאי לקצץ בתבנית. שימו לב רק שלא כל הקישורים חופפים כמו למשל זמרשת שלרוב משמש לשירים ישנים יותר שלא מופיעים בשירונט. חוץ מזה לא לכל שיר כל הקישורים מלאים ויש כאלו שאין מופיעים במאגר כך שבערך מופיעים קישור או שניים בלבד. מציע לצמצם באתרי המילים באנגלית (6). טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:33, 16 במאי 2020 (IDT)
בעד הוספה של ספוטייפי כי הוא אתר סטרימינג מוביל ובהחלט יתכן שיש שם מה שאין באחרים. לכל השאר, לא להוריד ולא להוסיף. עמלנו חודשים ושנים (בלי הגזמה) על גיבוש רשימות ואכלוס בערכים. לא הייתי רוצה עכשיו להכניס שינויים. בורה בורה - שיחה 10:20, 19 במאי 2020 (IDT)

לא הייתי בטוח מה להגיב כשהחל הדיון, אבל אני חייב לציין שראיתי את זה מיושם אצל אסתר רדא ולדעתי זה פשוט too much. גם זה וגם הרשתות החברתיות גורם לפרק הזה להראות כמו סלט קישורים, שאם מישהו ירצה להשתמש בו הוא יתקשה לכך - כי הקישורים האיכותיים ביותר שישנם שם פשוט מתחבאים בתוך הערימה (חוץ מזה שלדעתי, בפעם הראשונה שראיתי את זה, זה נראה היה יותר כמו דף יחצ"ני מאשר כמו דף של אנציקלופדיה). זה שאני Symbol oppose vote.svg נגד פחות רלוונטי בעיני, כמו זה שאני קורא למי שרוצה לקדם את הנושא הזה לשים לב לסייגים שעלו פה - שחלקם הועלו גם על ידי תומכים, ולחשוב מה לעשות עם זה. אם אפשר לסדר את זה באופן אסתטי יותר שלא ישתלט על הפרק, אולי עדיף. אם אפשר להעדיף 2 קישורים על 5 - זה בוודאי עדיף. אישית אני לא חושב שזה תורם במיוחד - כשהמידע הזה כל כך זמין בקלות גם בלעדינו - אבל בהתחשב בתמיכה שיש לזה פה, אני בעיקר אשמח שזה כמה שפחות יזיק. איש השום (Theshumai) - שיחה 14:53, 25 במאי 2020 (IDT)

הרוב מאסתר רדא באה מקישורים שלא באים מהתבנית. Euro know - שיחה 18:40, 27 במאי 2020 (IDT)
Euro know, מין הסתם - אני עובר המון על פרקים של קישורים חיצוניים, וההבדל בולט - לרעה. בהתחשב בכך שאני לא בטוח מה התועלת, אני מצר על הנזק. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:57, 28 במאי 2020 (IDT)

תבנית:דירוגים[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין להוסיף אפשרות להוספה של קישורים לאתרים נוספים המשקללים ביקורות שונות. כרגע אפשר להוסיף קישור רק ל-Metacritic. באנגלית האופציה קיימת באמצעות שימוש בפרמטרים "aggregate1" ו-"aggregate1score". אני מציע להוסיף כאלה גם אצלנו ולאפשר תמיכה בהוספה של עד חמישה קישורים מהסוג הזה בשלב זה. עמרישיחה 22:15, 16 במאי 2020 (IDT)

זו תבנית דור ראשון. אנו היום דור רביעי... אני לא רואה מי עושה לך את זה למרות שגם אני בעד הרעיון.בורה בורה - שיחה 10:15, 19 במאי 2020 (IDT)
למה זה אמור להיות כ"כ מסובך? בסה"כ הוספה של פרמטרים. עמרישיחה 16:56, 20 במאי 2020 (IDT)

איחוד התבניות: תבנית:טלוויזיה ישראלית, תבנית:טלפוניה בישראל, תבנית:אינטרנט בישראל[עריכת קוד מקור]

אני חושב שכדאי לאחד אותם, מכיוון שכיום חברות רבות מציעות שירותי טריפל/קוואטרו. אם מחליטים על איחוד, אז את "שידור ציבורי" ו-"טלוויזיה מסחרית" שבתבנית הטלוויזיה לא להוסיף לאיחוד, כי זה לא קשור לחברות. תודה. יאצקין52 - שיחה 17:38, 18 במאי 2020 (IDT)

יאצקין52, האם תוכל לשים קישור לתבניות הרלוונטיות וטיוטת הצעת תבנית מאוחדת? Shinaimm - שיחה 20:37, 25 באוגוסט 2020 (IDT)
Shinaimm, מה דעתך? יאצקין52 - שיחה 21:15, 25 באוגוסט 2020 (IDT)
נראה סבבה. כמה הערות: אפשר אולי להוסיף לטלוויזיה את עידן+, לא צריך הסתרה אם זו תבנית הניווט היחידה בערך. אני מסכים שאפשר לאחד את טלפוניה ואינטרנט בישראל ואת התבנית טלוויזיה בישראל צריך לשנות ולדלל ממנה את חברות התשתית ואולי לנסות לצמצם קצת שורות שם ולשנות את שם התבנית ל"שידורי טלוויזיה בישראל" או שם דומה עם קבוצות: "גופים מפקחים", "שידור ציבורי", "שידור מסחרי" וזהו. לדעתי כדאי לבצע את השינויים שהצעת בתב:טלפוניה בישראל ואז פשוט לשנות את שמה כדי לשמור היסטוריה אחורה (אולי עדיף שם כמו "ספקי תקשורת בישראל"? משהו אחר?. קיצרתי את המילה ספקים משמות הקבוצות. מה אתה חושב? נחכה לתגובות של עוד אנשים בנושא. Shinaimm - שיחה 21:55, 25 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית:קוד תוכנה, כמו זו: Syntaxhighlight[עריכת קוד מקור]

יקל על הצגת קטעי קוד, במקום שימוש בתג {{קוד|<syntaxhighlight>}}. פרמטרים:|שפה=, |תוכן=. אפשר לשלב |מוסתר= (כן/לא), |כותרת= (טקסט), |ספרור= (כן/לא), בדומה למה שיש בעזרה:קוד מקור. חזרתישיחה 08:49, 26 במאי 2020 (IDT)


פרמטר עורך בתבניות ספר, עיתון, ואתר אינטרנט[עריכת קוד מקור]

כמה שאלות על פרמטר „עורך”:

 • לא מצאתי פרמטר כזה ב{{אתר אינטרנט}}. יש סיבה לא להוסיף?
 • לא נראה שהפרמטר מתמלא אוטומטית מוויקנתונים ב{{ספר}}, אבל כן מתמלא אוטומטית ב{{עיתון}}. נסו עם העיתון ניו יורק טיימס ועם הספרים הסילמריליון והסילמריליון, שיש להם ערך למאפיין עורך בוויקינתונים.
 • ב{{עיתון}} זה מתמלא אוטומטית, אבל תמיד כתוב „עורך”, גם אם מדובר באישה. אני לא מכיר עיתונים מודפסים שיש להם עורכת (בטוח יש, אני פשוט גרוע בלחפש), אבל הפינגטון פוסט הוא דוגמה מפורסמת לאתר חדשות שיש לו עורכת. ניסיתי להחליף את התבנית בו מ{{אתר אינטרנט}} ל{{עיתון}}, ואז היה כתוב „עורך: לידיה פולגרין”. צריך להיות „עורכת”, כמובן.

זה מספיק לעכשיו, תודה מראש :) --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 00:03, 27 במאי 2020 (IDT)

נראה לי שאפשר להוסיף את הפרמטר. ואפשר לשנות את התווית ל"עריכה" בשלוש התבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:10, 27 במאי 2020 (IDT)
לשנות ל„עריכה” למקרה שהמין לא ידוע? --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 18:07, 27 במאי 2020 (IDT)
לא. זו הדרך הפשוטה ביותר. החלופה היא לקבל את המין של הפריט שנמצא במאפיין של העורך ולשנות את התווית בהתאם. וכמובן אם יש כמה אז לשנות לעורכים ואם כולן נשים אז לעורכות. כרגע הפתרון שמיושם בכל התוויות שרוצים לשון ניטרלית לא מגדרית היא למצוא מילה לא מגדרית שמתארת את התוכן. ראה למשל בתבנית:ספר "איורים", "צילומים" במקום מאייר/ת, צלם/מת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:38, 27 במאי 2020 (IDT)
העיתון גלובס נערך ע״י נעמה סיקולר. Itainathaniel - שיחה 18:44, 27 במאי 2020 (IDT)
אם זו תשובה ל"אני לא מכיר עיתונים מודפסים שיש להם עורכת", יפה. אני חשבתי על חנה זמר, אבל אין ערך על "עיתון דבר ההיסטורי"... אם זו הצעה לניסוח ניטרלי, אז זה פתרון נאה לגוף הערך, נראה פחות מתאים לתבנית {{עיתון}}.
מתברר שיש לתבנית:עיתון פרמטר מעורפל שעושה בדיוק את זה: "מין". כיניתי אותו "מעורפל" משום שאי אפשר להבין משם הפרמטר או תיעוד התבנית את העובדה שהוא מתייחס דווקא למינו או למינה של העורך/כת, ולא למשל למינם של העיתון עצמו, בעליו, מו"לו, או קוראיו. בכולופן, כשמוסיפים לתבנית "מין=נקבה", התבנית תגיד "עורכת". לצורך הבדיקה, ערכתי את גלובס, ועכשיו התבנית מספרת שנעמה סקלר היא העורכת ולא העורך.
(תוספת מאוחרת): לגבי ההצעה להוסיף פרמטר דומה גם לאתר אינטרנט ולספר - נראה לי שעבור אלו, "עורך" הוא פרט נדיר יחסית, ולא מתאים לתבנית. רוב הספרים על מדפיי לא מספרים מי ערך אותם, וכמוהם רוב אתרי האינטרנט המוכרים לי. קיפודנחש 01:37, 28 במאי 2020 (IDT)
תודה על הדוגמה, Itainathaniel, בדיוק מה שהיה נחוץ.
הפתרון עם הפרמטר „מין” עובד, אבל הוא אכן מעורפל מאוד ולא באמת מוצלח.
יונה בנדלאק, כמה זה קשה לקבל את המין של הפריט שנמצא במאפיין של העורך ולשנות את התווית בהתאם? אם זה משהו שייקח המון זמן, אפשר לשנות לעריכה עד שזה ייעשה באופן יסודי, למרות שאני לא מתלהב מזה.
קיפודנחש, להרבה אתרי אינטרנט וספרים יש עורכים, במיוחד לכאלה שיש להם חשיבות אנציקלופדית. לא תמיד זה חיוני להזכיר את העורך, אבל לפעמים זה כן, והבאתי שתי דוגמאות לזה בראשית הדיון הזה: הסילמריליון והפינגטון פוסט (זה קצת פאדיחה שאין לנו ערך על לידיה פולגרין, אולי אני אתרגם אותו מתישהו).
גם עורכים היסטוריים של עיתונים זה דבר שיכול להיות רלוונטי להזכיר, אם כי אני לא יודע אם צריך לעשות את זה בתבנית (אבל אני גם לא מתנגד שזה יהיה בתבנית). --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 11:56, 29 במאי 2020 (IDT)
אז בדקתי שוב. כל התבניות האלה מבוססות על יחידה:תבנית מידע ולפי התיעוד שם נראה שיש אפשרות להוסיף שמדובר על פרמטר תלוי מגדר. (חפשו בתיעוד היחידה "שם הפרמטר-ויקינתונים-מגדר"). אני לא יודע עד כמה זה עובד או איך כי הוספתי לתבנית:עיתון "|עורך-ויקינתונים-מגדר=כן" אבל לא הצלחתי להסיר את פרמטר מין מגלובס ולגרום לתבנית "לדעת" שמדובר על נקבה ולהציג עורכת. אולי ערן יוכל לסייע אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:54, 31 במאי 2020 (IDT)
ההגדרה של מגדר משמשת לתוכן של המידע ולא של התווית למשל "עיסוק: רופא" לעומת "עיסוק: רופאה". כדי לקשור את התווית למגדר צריך לחשוב על מקור הנתונים (כלומר איך התבנית יודעת שקיימות מחרוזות עורך/עורכת/עורכים/עורכות), לקשור אותם לתוכן:
 • אם המשיכה היא מוויקינתונים, לגשת לפריט ויקינתונים ולמצוא אותו, אם קיים
 • אם הנתון מוזן ידנית
 • כקישור לנסות לחפש בוויקינתונים לפי קישור
 • אם הנתון לא מוזן כקישור או שאין ערך בוויקינתונים - לבחור ברירת מחדל
זה מבלי לציין רשימת עורכים (ריבוי קישורים) או עורכים שאינם אנשים (למשל חברת עריכה) או תוכן נוסף למשל "[[שם העורך]] (מאז רכישת [[שם חברה]])" (כאשר "שם חברה" אינו קישור לעורך). זה לא כל כך ישים טכנית, ובעיקר ייצור חוסר אחידות. ערן - שיחה 07:09, 4 ביוני 2020 (IDT)
אמיר א׳ אהרוני, אני רואה שיונה בנדלאק, שינה את התבנית עיתון כפי שניתן לראות את העורכת בערך גלובס, האם אפשר לארכב? Shinaimm - שיחה 22:20, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
בעיתונים זה עובד, באתרי אינטרנט עדיין לא, וכפי שנאמר למעלה, לאתרי אינטרנט בהחלט יכול להיות עורך. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:33, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
לאחר קריאת הדיון החלטתי לשים שם שגה "עריכה" בתב:אתר אינטרנט. היה יותר פשוט אם היה אפשר לשים עורך ועורכת אבל יש בעיה עם שאיבה כפולה. אפשר גם "מין עריכה" ואז זה יקבע אם כתוב עורך או עורכת. אבל שוב, זה לא מתעדכן ברוח ויקינתונים ולכן בחרתי בעריכה. מה אתם חושבים? Shinaimm - שיחה 11:26, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית:פורטלים-ברירת מחדל - mod 46?[עריכת קוד מקור]

נראה לי שב{{פורטלים-ברירת מחדל}} יש שגיאה דבילית, אבל למקרה שלא הבנתי: האם צריך לעדכן את ערך המודולו בתבנית? מעבר לכך, דף השיחה מציג עותק לא מעודכן שלה בראשו. כדאי למחוק אותו או להציג עותק מעודכן איפשהו בתיעוד. Tzafrir - שיחה 07:38, 27 במאי 2020 (IDT)

תבנית:אלבום[עריכת קוד מקור]

כיצד ניתן לשנות את התבנית כך שתינתן האפשרות לגרום לה להיראות כמו שהיא נראית כאן? כלומר, שתהא אפשרות לכרונולוגיות נוספות של האמן עצמו ולא של אמן נוסף. (לא מאת 2) Hello513 - שיחה 18:48, 30 במאי 2020 (IDT)

למה זה נחוץ? יש לך אלבום לפני ואחרי, נווט בעזרתם. בורה בורה - שיחה 05:57, 1 ביוני 2020 (IDT)
הכוונה היא להעביר מאלבום אולפן לאלבום אולפן אחר, או ממיני-אלבום אחד למיני-אלבום אחר (יחד עם מה שקיים היום). זה לא כזה נחוץ. Euro know - שיחה 10:54, 3 ביוני 2020 (IDT)
אפשר לעשות מאת, מאת2, מאת3 וכותרת מאת, זה לא הכי טוב שאפשר אבל זו האפשרות היחידה להתמודד עם זה. בכל מקרה, באנגלית יש להם תבנית נפרדת לכרונולוגיות ([1]), מה שיכול להיות אפשרי גם בעברית ליצור אם אני לא טועה. YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופ 20:51, 4 ביוני 2020 (IDT)
כעושים מאת2 וכו.. לא יופיע הכיתוב כמו שבאנגלית מופיע וידאו וכוו.. אין אפשרות ליצור זאת ? זו אכן תוספת שדי תועיל למלא ערכים ותסדר אותם לברורים יותר. --King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:54, 4 ביוני 2020 (IDT)
בורה בורה, ישנה אפשרות לעשות זאת ? שים לב כאן (אנ'), אך זה מופיע ואך זה תורם כי עכשיו אני בערך בויקיפדיה אצלנו ואני רוצה להוסיף משהו לאלבום הופעה הקודם שלה אני צריך להתחיל לחפש אותו במקום לגשת אליו בגישה מהירה וקלה יותר.. מי כמוך רואה ויודע שאני 90 אחוז בויקיפדיה עורך אלבומים וזה מקשה עלי במידה והייתי יודע לעשות זאת לבד הייתי עושה את הכל, אך אני לא ! תבחנו את האפשרות הזו על מנת לעשות לנו נוחות וגם שהקוראים יצליחו לגשת בגישה מהירה יותר למידע זה. King G.A - נא התנהגו בהתאם 23:14, 14 ביוני 2020 (IDT)
אני מניח שזה ניתן לביצוע אבל זו עבודה רבה לבעלי ידע ואני לא רואה מי עושה זאת. בטח אחרי שזאב פרש. מה משתמש:יונה בנדלאק אומר? בורה בורה - שיחה 02:47, 15 ביוני 2020 (IDT)
לא ממש הבנתי מה רוצים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:23, 15 ביוני 2020 (IDT)
יונה בנדלאק, נכון בערך (אנ')/(אנ'), יש שמה אופציות לאלבומים בטלה של האלבום לעבור לאלבום האולפן הבא או לאלבום ההופעה הבאה שלה (כאלו שתי שורות של אופציות לאלבומים שאפשרי לעבור). אצלנו בויקיפדיה קיימת אופציה אחת בלבד העברה לאלבום הבא של הזמר. מה שזה נותן התוספת הזו אופציה ואפשרות נגישה יותר למיני-אלבומים/ אלבומי אוסף / אלבומי הופעות שאתה יכול לעבור בניהם בלי להיכנס ולחפש את האלבומים כל פעם הטבלה נותנת לך נגיד רק אלבומי הופעה אז אתה תלחץ על האלבום הופעה הבא של הזמרת ומשם תיגש רק לאלבומי הופעות. King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:06, 15 ביוני 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הסתכלתי בשני הערכים של האלבום מדונה בעברית ובאנגלית וזה נראה לי אותו דבר. אולי תעלו לפה תמונה של מה שאתם רוצים? ואם אפשר להוסיף הרבה אלבומים זה מעמיס על תבנית המידע... לא בטוח שזה כדאי ואפשר להשתמש במקום זה בתב:סדרה בתחתית העמוד. חשבתם על זה אולי? יש דוגמה בערך מחלף אליקים. Shinaimm - שיחה 20:29, 15 ביוני 2020 (IDT)

התוספת של תב:סדרה לא עוזרת בערכים של אלבומים. תסכל בערך (אנ') שכתוב שמה וידאו ולעבור בין אלבומי וידאו בלבד בטבלה ראית ? בשפה באנגלית יש את האופציה הזו כאן (אנ') שמסבירים על התוספת ניתן להבין אותה.--King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:34, 15 ביוני 2020 (IDT)
ערן, אולי אתה תוכל לעזור לנו בבקשה של היצירה של התבנית הזו ? King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:03, 19 ביוני 2020 (IDT)

תבנית:מיזמים בשורה[עריכת קוד מקור]

ישנה שגיאה בתבנית {{מיזמים בשורה}} מציגה בצורה לא נכונה את הקישור לוויקיציטוט וכן מספקת קישור לוויקימילון במקום לוויקיציטוט. Geagea - שיחה 05:09, 1 ביוני 2020 (IDT)

לדעתי אין להשתמש בתבנית הזו. הנדב הנכון התחיל ליצור אותה אבל אני לא חושב שהוא סיים. כרגע התבנית יוצרת קישור לויקישיתוף ולויקימילון, בלי תנאי על קיום הערך שם. כך שבפועל תמיד יופיע קישור לערך בויקימילון, בין אם הערך קיים שם ובין אם לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:00, 1 ביוני 2020 (IDT)
ובנוסף, כבר יש לנו את יחידה:Sister project links. מה שצריך זה להוסיף שם פונקציה (או פרמטר שיבדיל בין צורת טבלה לצורת רשימה בפונקציה render) שבמקום ליצור מסגרת (כמו תבנית:מיזמים) היא תיצור רשימה (כמו שרוצים בתבנית:מיזמים בשורה). אולי ערן יוכל לעשות את זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:04, 1 ביוני 2020 (IDT)
כן, זו טיוטה של תבנית שלא מוכנה למרחב הערכים. חיכיתי עד לסיום הדיון בנושא תבניות מיזמים - הוא הסתיים? הנדב הנכון - שיחה 16:26, 1 ביוני 2020 (IDT)
ביצחק גרשון החלפתי ל{{מיזמים|ימין}} ולדעתי זה שקול ועובד נכון. אפשר לדון האם צריך להיות מסגרת והדגשה שאלו מיזמים של קרן ויקימדיה או לא כאשר התבנית מוצגת מימין. ערן - שיחה 07:00, 4 ביוני 2020 (IDT)
הנדב הנכון אני מבקש את מחיקתה כי אינה נחוצה. 02:49, 15 ביוני 2020 (IDT)

מדינה=אזרחות=P27[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:אישיות תקשורת

שלום,

 1. מה הסיבה ש"אזרחות" (P27) מתורגם בתבנית ל"מדינה"?
 2. כאשר בוויקינתונים מוזן ב"אזרחות" (P27) הערך "חסר אזרחות" (Q223050), התצוגה בתבנית שמוצבת בערך – משתבשת ומראה: "מדינה   [[קובץ:תבנית:דגל/חסר אזרחות|קישור=חסר אזרחות|גבול|22x16pxpx|חסר אזרחות]]   חסר אזרחות". אני יודע איך למנוע מתבנית שמוצבת בערך לשאוב נתונים מוויקינתונים, אך אולי אפשר לתקן שרק יוצב המלל "חסר אזרחות" עם קישור לערך "חוסר אזרחות" ([[חוסר אזרחות|חסר אזרחות]]). ראו דוגמה לבעיה במצב תצוגה מקדימה בערך "איאד אל-בגדאדי" לאחר הסרת השורה |מדינה=חסר אזרחות. אני מניח שהבעיה קיימת בתבניות נוספות, ומקווה שהתיקון יהיה במקום אחד (יחידה?). תיוגים: בורה בורה, קיפודנחש.

תודה, חזרתישיחה 16:58, 1 ביוני 2020 (IDT)

אם אתה רוצה תשובות העבר לאולם הדיונים שם יש יותר עיניים. בורה בורה - שיחה 07:04, 2 ביוני 2020 (IDT)
- סוף העברה
 1. כי ראינו שזה השדה שמופיע לרוב אצל אישים.
 2. צודק יש להחריג את זה ברמת היחידה. אולי ערן יכול לעשות את זה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:52, 3 ביוני 2020 (IDT)
דוגמה לכך, שלא נמצאת בתבנית הזו שמדובר, היא אבו אבראהים אל-האשמי. שם פשוט אין דגל. למה לא לעשות אחידות בין הדברים? Euro know - שיחה 10:49, 3 ביוני 2020 (IDT)
מדינה ואזרחות זה שני דברים שונים: תיאור הפריט בוויקינתונים: "אזרחות=המדינה שלאישיות יש את האזרחות שלה", ובאנגלית "country of citizenship=the object is a country that recognizes the subject as its citizen". לקרוא לשדה "מדינה" זה לא נכון: מדינה של המגורים? לידה? מדובר על אזרחותו של נשוא הערך. חזרתישיחה 16:41, 3 ביוני 2020 (IDT)
יש כאן כמה בעיות:
 • אזרחות בפני עצמה לא מתאימה להצגה בתבנית, ובפרט לא "חסר אזרחות". מקום הלידה/פטירה יש מתאם גבוה עם אזרחות, וכאשר זה לא המצב ראוי לפרט בגוף הערך.
 • אזרחות היא לא מדינה
 • לא נהוג להוסיף דגלונים כאלו בשדות en:Wikipedia:Manual_of_Style/Icons#Avoid_flag_icons_in_infoboxes
בתבניות שזה לא רלוונטי בהן (ובפרט אישיות תקשורת) פשוט צריך להסיר את זה מתבניות שזה לא מתאים בהן. בתבניות שנוגעות למי שממלא תפקיד ממשלתי בכיר, כן אפשר לציין את שם המדינה - למשל פוליטיקאים. ערן - שיחה 06:57, 4 ביוני 2020 (IDT)


תבנית:הדגשה – החזרת צבעי רקע שבוטלו[עריכת קוד מקור]

שלום, תחילה אצרף את הדיון הרלוונטי שהיה בבקשות ממפעילים, למי שרוצה לקרוא, ואתמצת את הדברים בהמשך; ראו גם את דף השיחה של התבנית.

הדיון שהיה בבקשות ממפעילים
בבקשה להחזיר את תבנית:הדגשה לגרסה הזו שכוללת את הקוד שמיישם את מה שהתבנית אמורה לעשות; אם מישהו רוצה לשנות את תכלית התבנית – עליו לעשות זאת בדרכים המקובלות. הגרסה הנוכחית שגויה ואינה מיישמת את מה שכתוב בתיאור שלה: "תבנית זו מיועדת לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע...". הגרסה מ־10:59, 3 במאי 2020 – כן עושה זאת. חזרתישיחה 19:59, 3 ביוני 2020 (IDT)
הגרסה שלפני הנוכחית הייתה טובה והתיאור היה נכון. הגרסה הנוכחית (היציבה) קיימת כרגע בשל מלחמת העריכה שפצחת בה. כתבת "אם מישהו רוצה לשנות את תכלית התבנית – עליו לעשות זאת בדרכים המקובלות" - אולם לאחרונה שינית את התבנית כפי שתפקדה במשך עשור וכפי שהכירו אותה העורכים שהוסיפו אותה לערכים. יומה דין - שיחה 23:36, 3 ביוני 2020 (IDT)
את טועה ומטעה. ראי מה כתוב לאחר השחזורים השגויים שלך: "תבנית זו מיועדת לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע...", זה תיאור התבנית ותכליתהּ שנים רבות. ב-2010 מישהו ביצע ניסוי ושיבש את התבנית. זה שלא עלו על זה לא אומר שצריך להשאיר כך את התבנית. ובשחזור הפזיז שלך ביטלת גם עריכות שלא קשורות לעיצוב, שזה סוג של השחתה. חזרתישיחה 23:53, 3 ביוני 2020 (IDT)
למה לשקר, למה? יומה דין - שיחה 09:42, 4 ביוני 2020 (IDT)
רק במראה תקבלי תשובה. חזרתישיחה 09:46, 4 ביוני 2020 (IDT)
חזרתי כנראה חושב שאם יכתוב "את טועה ומטעה" ו"זה סוג של השחתה" אז ישחזרו לגרסה שלו בלי לבדוק בעיון. מפעילים, התיאור של התבנית היה שגוי במשך עשור, וחזרתי התאים את התפקוד לתיאור ובכך שינה בדיעבד את כל העריכות שנעשו במשך עשור והוסיף צבע שהעורכים לא רצו להוסיף. אני התאמתי את התיאור לתפקיד כמתבקש. התגובה של חזרתי הייתה מלחמת עריכה ולכן נאלצתי להחזיר לגרסה שלפני עריכותיו. אבקש להחזיר לגרסה שלפני האחרונה. יומה דין - שיחה 09:52, 4 ביוני 2020 (IDT)
לא התאמת שום דבר – עדיין כתוב שם כנדרש: "תבנית זו מיועדת לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע,...". חזרתישיחה 10:20, 4 ביוני 2020 (IDT)
עכשיו כתוב. כי כך כתוב בגרסה היציבה. כי החזרתי לגרסה היציבה. כי פצחת במלחמת עריכה. עשית טעות כששינית תפקוד של תבנית אחרי עשור ועכשיו אתה מנסה להטעות כדי שישחזרו את הטעות. יומה דין - שיחה 10:43, 4 ביוני 2020 (IDT)
וכך היה כתוב ברציפות עד 27 במאי 2020. חזרתישיחה 10:47, 4 ביוני 2020 (IDT)
משתמשת:יומה דין, לא הבנתי, בגרסה מ-1 בספט' 2019, היה כתוב "לציטוטים שמעוניינים להדגישם עם רקע". נכון או לא נכון? בריאן - שיחה 12:09, 4 ביוני 2020 (IDT)
היה, אז תיקנתי את התיאור כך שיתאר בדיוק את מה שעשתה התבנית - ציטוט בלי רקע. כך ראו העורכים את התבנית וכך הוסיפו אותה לערכים במשך עשור. השימוש בתבנית במרחבי ויקיפדיה הוא הקובע ואליו צריך להתאים, לא התיאור השגוי בדף התבנית. יומה דין - שיחה 12:29, 4 ביוני 2020 (IDT)
אחלה הטעיה. השגיאה בתבנית נבעה מאיזשהו ניסוי שבוצע בעריכה הזו, שקלקלה את התפקוד הנכון של התבנית. את תוצאות הניסוי הכושל אני תקנתי. את התיאור הקבוע של התבנית שכלל הדגשה את הסרת ב-27 במאי 2020. חזרתישיחה 12:40, 4 ביוני 2020 (IDT)
גם אם העריכה הזאת קלקלה, היא מ-2010! מאוחר מדי "לתקן" אותה אחרי שעורכים הכירו את התבנית כתבנית ללא צבעים והשתמשו בה בתום לב. יומה דין - שיחה 12:42, 4 ביוני 2020 (IDT)
ניסוי מ-2010 או לא, לא סביר לשנות התנהגות של תבנית שבשימוש במעל 800 דפים בלי דיון מקדים בדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. Dovno - שיחה 12:50, 4 ביוני 2020 (IDT)
התרעתי על ההשלכות בדף השיחה של התבנית. Liad Malone - שיחה 13:16, 4 ביוני 2020 (IDT)
וזה מה שענה לך בר־סמכא בתבניות: "אני זוכר את התבנית עם הרקע הוורדרד וכך אכן היא צריכה להיות" (בורה בורה). חזרתישיחה 13:27, 4 ביוני 2020 (IDT)
כיצד זה רלונטי מה שהוא זוכר שהיה עד 2010 לגבי עשור שלם (!) של שימוש בתבנית? אם במשך העשור הזה אף אחד לא שב לב לכך שפתאום נעלם רקע ורוד, כנראה שהוא לא היה חסר לאף אחד, אפילו לא לבר-הסמכא בתבניות. ההחזרה למצב הקודם, לעומת זאת, פתאום צובעת בורוד דברים שמשתמשי התבנית בין השנים 2010–2020 בכלל לא התכוונו לצבוע. Liad Malone - שיחה 14:01, 4 ביוני 2020 (IDT)
התבנית לא בשימוש נרחב, בסך הכול ב־624 ערכים. תבנית {{ציטוט}} מקושרת ל־10,752 ערכים ותבנית {{ציטוטון}} ל־6,900 ערכים. הבודדים שהשתמשו בה לא שמו לב או לא דיווחו על התפקוד השונה מזה שאמור להיות. חזרתישיחה 14:28, 4 ביוני 2020 (IDT)
חזרתי, ברור לי שתיקנת את התבנית בתום לב ומתוך מטרה טובה. עם זאת, כיוון שבמשך זמן רב השימוש בפועל בתבנית היה שונה, עדיף לדון בכך בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים, רק כדי ליישר קו. אכן, אם ב-2010 מי ששינה את התבנית היה עושה זאת עם דיון (איני יודע מי הוא והאם באמת הוא דן בכך או לא), או מעדכן את התיאור, היה נחסך כל הבלגן הזה. למרבה הצער זה כנראה לא קרה אז, ולכן יש לעשות את זה עכשיו. תודה! בריאן - שיחה 15:59, 4 ביוני 2020 (IDT)
כאן תוכל לראות את עריכת הניסוי ומי ביצע אותה. אעשה כעצתך. חזרתישיחה 16:19, 4 ביוני 2020 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

בסוף אפריל הגעתי לדף השיחה של התבנית בעקבות דיווח על רווח מיותר שהתבנית מייצרת במקרים מסוימים, ולאחר שתיקנתי את בעיית הרווח המיותר נשאלתי האם אני יכול לענות על שאלה מלפני שש וחצי שנים לגבי ההבדל בין תבנית זו לבין תבנית ציטוטון. כשנברתי בהיסטוריה של העריכות ובתפקוד הנוכחי של התבנית, הבנתי שלתבנית אמורות להיות שלוש מטרות: להדגיש ציטוטים עם רקע (את הציטוט עצמו ברקע ורוד בהיר ואת המקור בצבע תכלת בהיר), בגופן דוויד בגודל 120% ולקשר את הציטוט לוויקיטקסט.

בפועל הסתבר לי שצביעות הרקע לא מבוצעות, וזאת כי במסגרת ניסוי (כך כתוב בתקציר העריכה, מיוני 2010) מישהו הסיר מהתבנית את הפונקציונליות הזו, ולא החזיר את הפונקציונליות בחזרה לתבנית בתום הניסוי (אולי לא היה אז ארגז חול לתבניות או שהוא לא היה מודע לקיומו). את הפונקציונליות שהוסרה בטעות החזרתי לפני כחודש, וכעת עולה השאלה האם התבנית צריכה להיות עם הדגשת המלל בצבע רקע כפי שהייתה לפני הניסוי – או שיש להשאירה ללא התכונה של צביעת הרקע, כפי שהייתה מאז אותו ניסוי.

נתונים מספריים: התבנית לא בשימוש נרחב, בסך הכול ב־624 ערכים. תבניות דומות: תבנית {{ציטוט}} מקושרת ל־10,752 ערכים ותבנית {{ציטוטון}} מקושרת ל־6,900 ערכים.

חזרתישיחה 18:02, 4 ביוני 2020 (IDT)

לדעתי טוב עשה נחי שהסיר את הרקע • חיים 7שיחה • 21:53, 4 ביוני 2020 (IDT)
אני לא רואה הרבה מקום לשימוש כזה בצבעים במרחב הערכים. אולי זאת הזדמנות לתקן את התבנית למטרה שלשמה כנראה נועדה (לפחות על פי השם שנבחר לה), להדגשה. רק ללא פונקציות מגבילות כמו השימוש בשני צבעים ומרכאות בילט-אין לציטוט. כדי שתהיה שימושית, עדיף להפוך אותה ליותר סולידית. אגב, כיצד מתבצע הקישור לויקיטקסט? יש כרגע במרחב הערכים דוגמא לקישור כזה בעזרת התבנית? Liad Malone - שיחה 01:53, 5 ביוני 2020 (IDT)
גם לדעתי עדיף לא להוסיף צבע רקע. בוודאי שתיקון "טעות" שנעשתה לפני 10 שנים, באופן שמשפיע על תצוגת מאות ערכים כדי להתאים את ההתנהגות לתיעוד יהיה משגה. לא סביר שהעורכים שהוסיפו את התבנית בעשר השנים האחרונות "התכוונו" להוסיפה לפי התיאור המילולי, ויש להניח שעשו זאת לפי דוגמה בערך אחר, או לפי האופן בו התבנית _נראית_ בדף התיעוד. זה שתקציר העריכה היה "ניסוי" זו לא אינדיקציה טובה מספיק לכך שהעריכה שגויה - יש ניסויים שמצליחים. גילוי נאות: התקציר הזה מעטר לא מעט מעריכותיי שנעשות תחת הכובע "עורך ממשק", ואפילו זכה לכבוד להיות אחד מ"תקצירי העריכה האישיים" שלי. היה נחמד אם הייתה דרך פשוטה לערוך את התקציר אחרי שה"ניסוי" הצליח, או להוסיף תקציר-בלי-עריכה שיודיע "הצליח", אבל לא ידועה לי דרך לעשות זאת, ולא אחת התקציר "ניסוי" נשאר למעצבה, והאינדיקציה לכך שהניסוי הצליח היא העובדה שלא נעשתה עריכה נוספת מיד לאחריו: כשניסוי נכשל, לא משאירים את הכישלון בדף, ומיד אחרי העריכה שזה תקצירה, תבוא עריכה נוספת.
משמעות התקציר היא שהעורכת לא בטוחה אם השינוי יביא לתוצאה המקווה, אבל אין דרך (או אין דרך קלה) לבדוק זאת בלי לשמור את העריכה. כשנחי ביצע את העריכה הזו, אכן לא הייתה דרך לבדוק אם שינוי בתבנית עושה מה שהעורכת מתכוונת. לשמחתנו, היום כבר יש דרך כזו: בעריכת דף במרחבי השם תבנית: ויחידה:, מופיעה היום שורה שמאפשרת להזין שם דף אחר, ולבחון איך הוא ייראה אם השינוי יישמר, דבר שחוסך את הצורך לשמור "ניסויים" במרחבים אלו. מרחב מדיה ויקי טרם למד את הטריק המועיל הזה עד היום, ולפני עשר שנים גם מרחב "תבנית:" לא ("יחידה:" בכלל עוד לא נולד).
ולקינוח, תשובה למשתמש:Liadmalone: אולי יש דוגמה במרחב הערכים ואולי אין, אבל לא צריך ללכת רחוק: בדף התבנית עצמו יש דוגמאות שמקשרות לוויקיטקסט. בקליפת אגוז - פרמטר שלישי.
אציין גם שהמימוש לא עקבי ומבלבל: כשיש שני פרמטרים, השני מוצג כ"מקור". כשיש שלושה, השני עובר ניתוח שינוי מין, ומקבל את שם הדף בוויקיטקסט, והשלישי מקבל את התפקיד המקורי של השני. כדי להרבות מבוכה ובלבול, יש גם הדרך השלישית: שלושה פרמטרים כשהשני ריק. במקרה זה, הקישור מתקנא בתצוגה וקופץ עמה לפרמטר השלישי. במילים אחרות, הן הקישור והן התצוגה יוכלים להופיע הן בפרמטר השני והן בשלישי, כתלות בכל מיני דברים. מימוש עקבי לא משנה את משמעותו של פרמטר אחד כתלות בשאלה אם יש או אין פרמטר אחר, או בשאלה אם הפרמטר האחר ריק. למרות שזו טעות, לתקן אותה עכשיו יהיה משגה, בדומה ל"תיקון" של חזרתי, שהיה הגפרור שהצית את הלהבה הזו. קיפודנחש 03:09, 5 ביוני 2020 (IDT)
גם אם הניתוח (ניסוי) הצליח, הוא לא עבר החלטה מסודרת של צוות הרופאים המטפלים (בדף השיחה של התבנית או באולם הדיונים). והמבנה המסובך והלא עקבי אינו קשור לדיון כאן – ואני מכיר לפחות עורך אחד בוויקיפדיה שיכול לשכתב את הקוד או לכתוב אותו ביעילות מחדש (ואולי גם לשנות את הגופן). חזרתישיחה 10:41, 5 ביוני 2020 (IDT)
חזרתי, ב-2010 לא היתה חובה לעבור באולם הדיונים ובכלל למה לחזור להיסטוריה? אם כבר העלת את הנושא כאן, יש לדון מה צריך להיות היום בתבנית. (לא התעמקתי ואין לי דעה בנושא). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:29, 7 ביוני 2020 (IDT)
צודק 100%, וכך כתבתי בפתיחת הדיון כאן: "וכעת עולה השאלה האם התבנית צריכה להיות עם הדגשת המלל בצבע רקע כפי שהייתה לפני הניסוי – או שיש להשאירה ללא התכונה של צביעת הרקע, כפי שהייתה מאז אותו ניסוי". רק במאמר מוסגר אעיר שמצער אותי שהדיון כאן הוא בעקבות ניסוי כושל ובעקבות (לכאורה) בובת קש. חזרתישיחה 14:10, 7 ביוני 2020 (IDT)
אני לא מכיר "לכאורע בובת קש" אם לא נעשה שינוי לרעה בבובת קש (ובמקרה הזה הכוונה היא שהיא לא בובת קש של חיים7 או קיפודנחש או מישהו אחר שתמך בדעתה של יומה דין). הטיעון הזה לא קביל וראוי שתסיר אותו מכאן. אם יש חשש לשימוש לרעה בבובת קש, יש לפנות לדפים המיועדים לכך, עד אז יש לה זכות להביע את דעתה וגם בהצבעות הקול שלה זהה לקול שלך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:19, 8 ביוני 2020 (IDT)
בובת קש אינה מילת גנאי; כמובן שאיני מתכוון שהיא בובת קש של מישהו אחר שכתב כאן בדיון או תמך בדעתה; ראה בקשות הגנה / הסרת הגנה. ראה בקשות אחרות. ראה בובות קש. גם אם לא עשתה שימוש לרעה בבובת הקש לכאורה, התנהלותה הכוחנית ציערה אותי והפריעה לעוד משתמשים, ואת זה כתבתי כאן. ופליטת המקלדת שלך (מכוונת?) היא אחלה ("לכאורע"). חזרתישיחה 14:04, 8 ביוני 2020 (IDT)

הצעות לפרמטרים:מקום קבורה, מדינה, מורים ותלמידים, מקום לימודים, השקפה דתית, בת/בן זוג, לאום, תפקיד[עריכת קוד מקור]

אין סיבה שרק חלק מתבניות האישיות הממוקצעות זוכה להזכרת מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, מקום לימודים, תפקיד, בת זוג -בן זוג. למשל אצל אישיות משחק, חשוב לציין מקום קבורה, מורים ותלמידים, בני זוג, מדינה. אצל אמנים גם כן - מקום קבורה, מורים ותלמידים שאינם זהים תמיד למשפיעים ומושפעים, מדינה, השקפה דתית, . אצל מדענים - יש להם מורים גם שאינם מנחים לדוקטורט ותלמידים שלא הונחו לדוקטורט, חשוב גם אצלם מקום קבורה, מדינה, השקפה דתית, לאום, בת זוג/ בן זוג . גם מוזיקאים יש להם מורים ותלמידים, מדינה, לאום, מקום קבורה, בני זוג, תפקיד . הייתי מכניס פרמטרים אלה לכל האישים בלי קשר למקצוע . לא תמיד צריך לייבא מוויקינתונים אלא אפשר כמובן להכניס לתוך התבנית באופן פרטני כפי לימדו אותנו Ewan2 - שיחה 01:44, 7 ביוני 2020 (IDT)

בתבנית {{אישיות משחק}} יש כבר פרמטרים של מדינה ובני/בנות זוג. לגבי השאר, אני נגד מורים ותלמידים - (אבל אם כן, רק בתנאי שלא יימשכו מוויקינתונים). כמו כן אין צורך בפרמטר השקפה דתית לכלל ערכי האישיות. Dovno - שיחה 12:24, 7 ביוני 2020 (IDT)
על חלק מהשדות יש כבר החלטות ישנות שהם בכל התבניות. בני זוג, צאצאים, מקום קבורה, מדינה. חבל לדוש בזה שוב. רק להוסיף היכן שחסר. בורה בורה - שיחה 12:33, 7 ביוני 2020 (IDT)
Ewan2, האם תוכל לומר באיזה תבניות חסרים 4 השדות שהצביע עליהם בורה ואוסיף אותם? לגבי השאר אני נגד הוספה גורפת, לאום ומדינה הם כפולים Shinaimm - שיחה 15:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
לאום הכוונה הייתה למוצא אתני אבל אני מסכים שזה לא תמיד חיוני. אני רואה ששם לידה יש עכשיו בהרבה תבניות. זה טוב שיהיה בכולן.בתבנית: מנהיג צריך גם כן פרמטר לשם לידה שהוא לא פעם שונה מהשם המלא ומהשם בשפת המקור. מורים ותלמידים היה טוב שיהיה למשל בתבנית לאישיות משחק, וגם בתבנית מדען. לא תמיד המדריך לדוקטורט היה המורה הכי חשוב וחוץ מזה היו מדענים גם בתקופות עתיקות כשלא היה קיים דוקטורט או כפי שציינתי, מקרים שבהם ההדרכה לדוקטורט לא היה הדבר הכי חשוב . Ewan2 - שיחה 15:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

סבבה, אני מסכים איתך. אבל אתה חייב להיות יוצא ספציפי. אם כך:

 1. הוספת שם לידה לתבנית מנהיג
 2. הוספת תלמידים ומורים לתבנית אישיות משחק
 3. הוספת תלמידים ומורים לתבנית מדען.(אולי לאחד את המונחה ומנחה לדוקטורט איתך ולשאוב מכמה שדות)

נחכה לתגובות השאר Shinaimm - שיחה 18:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

שכחתי,

אני מציע גם:

 1. הוספת תלמידים ומורים גם לתבנית:רופא , בתבנית:מוזיקאי ובתבנית:אמן. (במקרה אמנים מורים ותלמידים הם לא בהכרח זהים ל"מושפיעים" ו"משפעים" שזה פרמטר שונה.
 2. הופסת שם לידה לכל תבניות אישיות, כי יש מקרים כאלה במקצועות שונים , ובמצבים שונים, למשל אנשיםשעברתו את השם וכו'
 3. הוספת פרמטר "תרומות עיקריות" גם בתבנית רופא. Ewan2 - שיחה 20:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

Ewan2 - שיחה 19:49, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

כותרת "מדינה מייצרת" ודומותיה בתבניות שונות[עריכת קוד מקור]

( כותרת הדיון המקורית הייתה תבנית:טנק, הצעה לשינוי ניסוח קל )

היי, אני מציע לשנות את השדה "מדינה מייצרת" ל"מדינת מקור" כך שיהיה יותר תואם למקבילה האנגלית שלו (Place of origin). נוסף לכך, לדעתי, המונח "מדינת מקור" יותר מדוייק מהבחינה שהמונח "מדינה מייצרת" רומז לכיוון ייצור פיזי, בעוד שהמונח "מדינת מקור" הוא יותר כללי ויכול להכיל בתוכו, מבחינה רעיונית וביותר קלות, גם את שלב התכנון והשרטוטים. אשמח להבין את הסיבה למונח הנוכחי.

הצעה נוספת, לשנות את השדה "שנת יצור" ל"שנת ייצור", מכיוון שהשמטת הי' הנוספת לא מוצדקת. אני מתבסס על דיון דומה שנערך בכתלי ויקיפדיה.

עדכון: אני עדיין לא מתמצא פה, לא שמתי לב שצריך להוסיף חתימה ידנית :). להלן: Koala Pie - שיחה 12:00, 15 ביוני 2020 (IDT)

מי המציע? את שגיאת הכתיב יש לתקן. משתמש:Gilgamesh, משתמש:MathKnight מה אתם אומרים? בורה בורה - שיחה 21:18, 14 ביוני 2020 (IDT)
לא יודע מי הציע אבל זה תיקון טוב כי ניתן לייצר לפי רשיון בארץ ששונה מארץ המקור. גילגמש שיחה 21:29, 14 ביוני 2020 (IDT)
(את תיקון שגיאת הכתיב החזרתי - תיקון כזה לא דורש דיון...) אודה שעל כך לא חשבתי, אבל הכותרת "מדינת המקור" עמומה מדי לטעמי. האם משמעות הנתון המדינה בה הטנק פותח? אולי "פותח במדינה" ברור יותר מ"מדינת מקור", כותרת שקשה להבין את משמעותה.
ברשותכם, אשנה את כותרת הדיון, משום ששאלה זהה עומדת עבור כל תבנית מידע שיש בה שורה דומה (רוב כלי המשחית, אולי עוד דברים). נדמלי שאין סטנדרט (ראיתי מספר ניסוחים: "מדינה מייצרת", "ארץ ייצור", "מדינת מקור" שהוצע כאן, ואולי עוד) ונראה לי שכדאי שיהיה כזה. אגב, יש תבניות מהמשפחה הזו בה הנתון כלל לא מופיע, כמו תב:תותח, ולא ברור למה נכון לציין זאת כשמדובר בטנק, מטוס ונק"ל, אבל לא כשמדובר בתותח. אולי יש לכך מקום גם בתבנית:כלי רכב. קיפודנחש 05:29, 15 ביוני 2020 (IDT)
זה אכן חסר בתבנית תותח ויש להוסיף. השדה בוויקינתומים נקרא ‏ארץ מקור‏ (P495). אני מציע "מדינה מפתחת". בורה בורה - שיחה 21:59, 15 ביוני 2020 (IDT)
מעניין. הנתון מופיע בתבניות רבות, למשל תב:מאכל, שם הוא מכונה "ארץ מקור". אולי השם הזה מתאים גם לטנקים ותותחים. קיפודנחש 01:55, 16 ביוני 2020 (IDT)

הוספת פרמטרי מידע בתבנית:בעבודה[עריכת קוד מקור]

כדי לייעל את הפנייה למשתמש שהניח את תבנית:בעבודה, במקרה שהעבודה הסתיימה, מציע להוסיף פרמטר חובה לתבנית |מניח=, ובו יוכנס שם המשתמש שהניח את התבנית. דגש חזק - שיחה 00:03, 23 ביוני 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אבל מה נעשה עם אלה שאינם ממלאים? בורה בורה - שיחה 01:11, 23 ביוני 2020 (IDT)
הנושא נדון לפחות פעמיים, כנראה יותר. הציצו בדף השיחה של התבנית ובארכיוניו. קיפודנחש 05:38, 23 ביוני 2020 (IDT)
גם Symbol support vote.svg בעד אני חושב שגם צריך להוסיף כמו בתבנית "חשיבות" את הפרמטר של מתי שהניחו אותה וכך עוד יותר ליעל אותה ויקי4800 - שיחה 07:38, 28 ביוני 2020 (IDT)
אולי שאוטומטית יתווסף שם המניח? אבגד - שיחה 07:58, 28 ביוני 2020 (IDT)
אם כבר מתעסקים בתבנית, אני מציע שיהיו בה 2 דברים:
 1. תאריך ההנחה.
 2. קישור להשארת "בעבודה מתיישנת" (כמו הגאדג'ט מדף ההבדלים). מה דעתכם? המלך הכחוליצירת קשרמיזם ביכורים 16:57, 29 ביוני 2020 (IDT)
בשיחות קודמות הנימוק המרכזי נגד היה שזה לא "מכובד" לקשר מערך ממרחב הערכים לדף משתמש, אבל אולי זה יכול להיות קישור אלגנטי יותר, למשל, קישור לדף המשתמש מהמילים "מניח התבנית" שישמש בעיקר יודעי דבר ולא יבלוט לקוראים. איש השום (Theshumai) - שיחה 04:16, 30 ביוני 2020 (IDT)
אם יהיה בה תאריך הנחה ועיגול פצפון שיקשר להנחת התבנית, זה אמור להפריע? המלך הכחוליצירת קשרמיזם ביכורים 07:38, 30 ביוני 2020 (IDT)
המלך הכחול, לי זה נשמע בסדר גמור. איש השום (Theshumai) - שיחה 23:59, 2 ביולי 2020 (IDT)

תבנית:רענון נתונים[עריכת קוד מקור]

שלום, בהפעלת הקישור "רענון נתונים" שהתבנית מייצרת – עוברים לדף "ניקוי המטמון של דף זה", שבו יש לאשר את הניקוי. הצורך באישור נראה לי מיותר – האם אפשרי ניקוי מיידי? אם רוצים אינדיקציה שהרענון בוצע – אפשר להוסיף פופ-אפ שנסגר לבד בנוסח כגון "בוצע ניקוי המטמון של דף זה" או "בוצע רענון הנתונים של דף זה" או "בוצע ניקוי המטמון ורענון הנתונים של דף זה" , כמו שיש פופ-אפ "הדף "<שם-דף>" ודף השיחה שלו נוספו לרשימת המעקב שלך" או "העריכה שלך נשמרה". חזרתישיחה 16:52, 29 ביוני 2020 (IDT)

לא קשור אלינו. המפתחים החליטו לעשות את זה ככה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:01, 30 ביוני 2020 (IDT)
יגאל, האם לא ניתן ליישם בתבנית חלק מהקוד הזה שעושה את הרענון ללא דף אישור?
רענון ללא אישור
// "right-navigation" כפתור ניקוי מטמון בתפריט
/* [[משתמש:קיפודנחש/common.js]] מבוסס על הסוף של*/ 
mw.loader.using('mediawiki.util').done( function() {
	mw.util.addPortletLink('right-navigation', '#', 'ניקוי מטמון').onclick = function() {
		mw.loader.using( 'mediawiki.api' ).done( function() {
			new mw.Api().post( {
				action: 'purge',
				titles: mw.config.get( 'wgPageName' ),
				forcelinkupdate: 1
			} ).done( function( d ) {
				window.location.reload();
			} );
		} );
	};
});
בברכה, חזרתישיחה 07:35, 30 ביוני 2020 (IDT)
תפתח איזשהו ערך. תוסיף בסוף הכתובת בדפדפן ?action=purge. תראה מה קורה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:06, 30 ביוני 2020 (IDT)
בסדר, מכיר את זה. אפשר שהתבנית תעשה את זה? המטרה בהצעה שלי לא איך לרענן דף ספציפי, אצלי. אצלי הסקריפט הנ"ל מותקן, ואני מרענן מתי שצריך (ברוב המקרים זה תופס כמו עריכה ריקה, אך בקלות רבה יותר). התבנית נמצאת ביותר מ-16,000 דפים, חלקם דפים אקטואליים. אפשרי? חזרתישיחה 17:12, 30 ביוני 2020 (IDT)
@IKhitron? חזרתישיחה 01:57, 6 ביולי 2020 (IDT)
לא הבנתי מה אני אמור לענות. מנוע מדיהוויקי לא מאפשר רענון בלי אשרור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:11, 7 ביולי 2020 (IDT)
@IKhitron, אפשר לבצע רענון ללא אישור לדוגמה על ידי הסקריפט הזה, שיוצר קישור "ניקוי מטמון" בראש כל דף, ליד תפריט "עוד". לחיצה עליו מבצעת ניקוי מטמון מיידי, ללא אישור. שאלתי היא האם ניתן ליישם משהו דומה גם בתבנית {{רענון נתונים}}. חזרתישיחה 18:19, 7 ביולי 2020 (IDT)
לא יכול להיות. תבדוק את הקישור שנתת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:53, 7 ביולי 2020 (IDT)
קצת סדר: זה "כן יכול להיות". השרת מאפשר לעשות purge דרך ה-API, ואז אין בקשה לאישור. תבניות לא יכולות לקרוא ל-API, והן משתמשות בשורת הפקודה, עם ?action=purge, מסלול שכן עובר דרך בקשת אישור. אפשר לכבד את דעתו של חזרתי, שהאישור נראה לו מיותר, אבל זה מה יש. קיפודנחש 19:13, 7 ביולי 2020 (IDT)
כמו שקיפודנחש כתב – זה כן יכול להיות. הסקריפט מותקן אצלי ועובד 100% ללא שאלות ובקשות. אני מבין קיפודנחש שזה לא ניתן למימוש בתבנית. נכון? חזרתישיחה 23:28, 7 ביולי 2020 (IDT)
למיטב ידיעתי לא. "לא ניתן" אולי קצת חזק, אבל אם אפשר, לא ידוע לי איך. קיפודנחש 01:01, 8 ביולי 2020 (IDT)
קיפודנחש וחזרתי. תבדקו באמת את הקישור, במקום לענות דברים לא קשורים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:07, 10 ביולי 2020 (IDT)
IKhitron, לא הבנתי מה אתה מבקש? איזה קישור לבדוק? אם אתה מתכוון שאבדוק את הקישור "ניקוי מטמון" שהסקריפט שנמצא בתחילת השרשור הזה (בטבלה מוסתרת) יוצר – אז כתבתי שהסקריפט מותקן אצלי ועובד תקין; אם אתה מתכוון לקישור אחר – אז בבקשה תסביר לאיזה קישור אתה מתכוון, כי לצערי לא הבנתי אותך. חזרתישיחה 04:17, 11 ביולי 2020 (IDT)
אני מדבר על קישור לסקריפט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:40, 13 ביולי 2020 (IDT)
@יגאל, עניתי לך, הסקריפט נמצא בפסקה הזו, כ-13 שורות למעלה, בטבלה המוסתרת שכותרתה היא "רענון ללא אישור". אם הקישור לא עובד לך (לי כן) אז זו עוד תקלת "דיונים נוחים". מצאת? חזרתישיחה 13:18, 13 ביולי 2020 (IDT)
אתה מתכוון שאין לסקריפט הזה מספר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:20, 13 ביולי 2020 (IDT)
נכון @יגאל, אין לו מספר. אני בסך הכל ציינתי שאפשר לבצע רענון לדף כלשהו (ניקוי מטמון) ללא צורך באישור נוסף בדף "ניקוי המטמון של דף זה", וזאת על ידי הסקריפט-שאין-לו-מספר (מה זה משנה בכלל שיש/אין לו מספר?). אז שוב: האם אפשרי שבעת שימוש בתבנית – יופעל משהו שמדמה/מחקה/עושה כמו שהסקריפט עושה? תודה, חזרתישיחה 14:34, 13 ביולי 2020 (IDT)
או קיי. מקווה שהפעם הבנתי נכון. זה אכן לא דורש אישור. מקווה שזה באמת עושה רענון, אין לי דרך לבדוק. לגבי שאלתך, אני חושב שכן. נסה לשחק עם {{טען סקריפט}}. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:00, 14 ביולי 2020 (IDT)
יגאל, אכן – נראה לי שהבנת נכון (במאמר מוסגר לשאלתך האם הסקריפט באמת מבצע רענון – אז כן, הוא עושה זאת. אני משתמש בו לא מעט זמן, למשל בהקשר של בדיקת התיקון שלך בסוף הדיון על תבנית תחנת רכבת). עכשיו נראה אם אני הבנתי נכון את ההנחיה שלך. בתחילת הקוד של תבנית {{רענון נתונים}} צריך לטעון את הסקריפט, על ידי שימוש בתבנית {{טען סקריפט}}, כך: {{טען סקריפט| scriptname = Name Of Script To Load}}, ושימוש בארגז החול של התבנית "תצוגה מקדימה של הדף עם התבנית הזאת" שנמצא מתחת לתיבת העריכה. את הסקריפט עצמו שמתי בדף משתמש:חזרתי/TestJavaScript-3.js, ובתחילת הקוד של תבנית {{רענון נתונים}} כתבתי {{טען סקריפט| scriptname = משתמש:חזרתי/TestJavaScript-3.js}}, והשתמשתי בארגז החול על הדף "התפרצות נגיף הקורונה בישראל", שבו יש שימוש (עקיף) בתבנית {{רענון נתונים}} (בתבנית {{מגפה}}). זה לא עבד, כי להבנתי תבנית {{טען סקריפט}} מחפשת את הסקריפט במרחב השם "מדיה ויקי", ולזה אין לי הרשאות. תוכל בבקשה להמשיך מכאן? תודה רבה, חזרתישיחה 17:00, 14 ביולי 2020 (IDT)
לא הצעתי להשתמש בתבנית, שאכן דורשת הרשאות, אבל מטרתה שונה ממה שאתה צריך, אלא לשחק איתה, להעתיק משם קוד ולשנות במעדת הצואך לתוך מה שיש לך, כדי להגיע לתוצאה הרצויה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:00, 17 ביולי 2020 (IDT)
@IKhitron, זה מעל לידע שאין לי. לא למדתי JS, ועשיתי מבוא לטרום הקדמה של פרומו לקורס HTML לפני כ-20 שנים. יש לי סקריפט (למעלה) שצריך להיטען (ע"י תבנית {{טען סקריפט}}) בתחילת הקוד של תבנית {{רענון נתונים}}. אני לא יודע מה ואיך להוציא מ"טען סקריפט" גם בגלל שיש שם תנאי משולש וגם איפה לשים אותו ואיך לבדוק איני יודע. בבקשה צור תבנית {{רענון נתונים (בדיקה)}} שתריץ את הסקריפט שלמעלה (שתשים אותו במרחב שם "מדיה ויקי") בתחילת הקוד (מהתבנית הקיימת) של התבנית החדשה ואני אבדוק. תודה רבה, חזרתישיחה 23:30, 17 ביולי 2020 (IDT)
הבעיה היא שבגלל הקורונה אני כמעט כל הזמן רק עם נייד. זה יכול לקחת חודשים, אם תחכה לי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:19, 20 ביולי 2020 (IDT)
עורכי ממשק, מישהו יכול לסייע בבקשה? חזרתישיחה 07:21, 20 ביולי 2020 (IDT)
אני נוטה להסכים שהאישור מיותר, אבל הדרך הנכונה היא לפתוח באג ולא לבצע מעקף מקומי • חיים 7שיחה • 17:24, 20 ביולי 2020 (IDT)
כיוון שתויגתי (שוב) אגיב (שוב): תבנית לא יכולה להריץ סקריפט בלחיצת כפתור. אם מישהו ימצא דרך לעשות זאת, זו פרצה בטיחותית שיש לתקן, לא פיצ'ר חדש ומלהיב. רד מזה. קיפודנחש 20:31, 20 ביולי 2020 (IDT)
OK קיפודנחש, רק תוכל להסביר מה תפקידה של התבנית {{טען סקריפט}} ולמה היא לא יכולה לעזור כאן (כי זה מה שהבנתי ממה שיגאל כתב). חזרתישיחה 20:54, 20 ביולי 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יש לנו כמה סקריפטים שמיועדים לסדר את התצוגה ולאפשר כמה דברים שתוכנת מדיה ויקי לא נותנת. הקוד הזה היה ב-common.js של האתר, אבל שמנו לב שהוא בדרך כלל לא נחוץ, וחלקים ממנו, שיכולים להיות "יקרים", נחוצים רק כאשר משתמשים בתבנית מסוימת, שעושה שימוש בקוד הזה (כמו למשל "טעינת תוכן נסתר"). ביוזמת יגאל, הגלינו את הקוד הזה לסקריפטים מיוחדים שיושבים במקום מיוחד, ותבנית יכולה להגיד "אני צריכה סקריפט מיוחד X". אם היא רוצה לומר זאת, היא צריכה לעשות זאת מראש, והסקריפט המיוחד רץ בטעינת הדף, לא בלחיצה על כפתור בדף. יש שתי קבוצות של "סקריפט לפי דרישה", אחת "פשוטה", והשנייה משתמשת במנגנון RL שמיועד לגאדג'טים, ונותן יתרונות כמו "מינימזציה" ועוד כמה. מיוחד:דפים המתחילים ב/Mediawiki:Scripts/, וקבוצת הגאדג'טים ששמם מתחיל ב"ondemand" במדיה ויקי:Gadgets-definition. לקבוצה השנייה יש אטריבוטה hidden, כך שהם לא מופיעים בהעדפות => גאדג'טים. תבנית:טען סקריפט היא הדרך בה תבנית כשלהי מצהירה "כדי שזה יעבוד, צריך לטעון את סקריפט X". היא לא יכולה לעזור כאן כי היא לא יכולה. קיפודנחש 21:29, 20 ביולי 2020 (IDT)

תבנית:שיטות ממשל[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את משתמש:שלמה4/תבנית:שיטות ממשל שמיועדת לשימוש בערכים ... על שיטות ממשל, התבנית מסודרת בצורה מאוד מבלבלת, אני חושב כי כדאי שאני אצור תבנית ניווט בסוף הערכים. שלמה4 - שיחה 21:52, 2 ביולי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד, שלמה4, שיניתי את הקישור שהצעת, אתה מוזמן ליצור תבנית ניווט קבוצות כזו בקישור הזה, אנחנו מעדיפים היום תבניות ניווט קבוצות אופקיות בתחתית הדף אז אפשר להמיר אותה בכיף. Shinaimm - שיחה 22:18, 2 ביולי 2020 (IDT)
הצעה מבורכת. אכן עדיפה תבנית אופקית וכדאי לחלק לפי קטגוריות כמו בתבנית האנגלית. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 09:54, 3 ביולי 2020 (IDT)
מה זאת אומרת "אנחנו מעדיפים"? זה תלוי הקשר. דווקא בנושאים כאלה אני מעדיף שיהיה בראש הערך כ"תפריט צד". אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:46, 9 ביולי 2020 (IDT)
סיימתי לכתוב את התבנית היא מופיעה כמשתמש:שלמה4/תבנית:שיטות ממשל, אשמח לשמוע את דעתכם. אני צריך כעת לאחד את התבנית עם תבנית:שיטות ממשל ולהטמיע בערכים שלמה4 - שיחה 13:02, 9 ביולי 2020 (IDT)
שלמה4, אתה לא צריך כרגע לעשות כלום. נבדוק שזה מה שהרוב רוצים ואז נמתין לבורה בורה שיצור בוט ש"יעביר" את התבנית מתחילת הערך לסופה. אני (בכובעי במפעיל) אדאג למיזוג הגרסאות של התבנית הנוכחית והתבנית שיצרת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:12, 9 ביולי 2020 (IDT)
לדעתי כדאי לצמצם את השורות בתבנית, אולי לשנות את חלוקת הנושאים קצת או לחלק לתת קבוצות, היא ארוכה מידי ובתחתית שלה יש כמה קטגוריות עם חבר אחד. בנוסף כדאי לשים תמונה בצד שמאל. לדעתי לא צריך בוט בשביל ההעברה, לא מדובר בהרבה ערכים, אפשר להעביר ידנית ב-5 דק' עבודה. גם לגבי מיזוג גרסאות לא חושב שיש צורך, ברגע שתהיה הסכמה שלמה פשוט יעביר את הגרסה האחרונה שלו לשם (אלא אם הוא רוצה לשמור גרסאות טיוטה קודמות). Shinaimm - שיחה 15:14, 9 ביולי 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אחלק יותר לתתי קבוצות, אבל לא מצאתי שום תמונה מתאימה לצד שמאל, כל התמונות בויקישיתוף הן רק של אחת משיטות הממשל ולא של כולן יחד. אני עדיין לא הבנתי איך למזג ערכים שלמה4 - שיחה 13:20, 10 ביולי 2020 (IDT) סידרתי, ובדומה לויקיפדיה האנגלית חילקתי לצורות ממשל, ולמקור כח- הדרך על ידה מגיעים לממשל. הוספתי גם תמונה שמופיעה בהרבה ערכים קשורים. שלמה4 - שיחה 22:25, 11 ביולי 2020 (IDT)

שלמה4 כוונתי הייתה להפוך את התבנית לחטובה ורזה יותר (לכן התכוונתי לחלק לתת קבוצות). צמצמתי לך את התבנית קצת, אפשר לעשות את הכיתוב תחת התמונה גם אבל בצורה מצומצמת כדי שהיא לא תהיה ארוכה לדעתי, אתה מוזמן גם לשחזר אותי כמובן. בסוף אני חושב שהתבנית הזו לא צריכה להיות מוסתרת. אני לא בטוח שהחלוקה שעשית ל "צורות שלטון" ו"מקור כוח" מתאימה אולי יש משהו יותר טוב, אפשר אולי גם בלי הכותרות האלה כדי לצמצם את הטבלה. צריך לחכות לדעה של עוד אנשים. Shinaimm - שיחה 10:25, 13 ביולי 2020 (IDT)

בויקיפדיה האנגלית יש תבנית דומה הנמצאת בתחילת הערך, שם זה מחולק לשתי הקטגוריות הנ"ל. וכי לדעתי מדובר בשני דברים נפרדים, יש את צורת השלטון ויש את הצורה של ההגעה אליו. לדוגמא: סין היא רפובליקה עממית, אולם גם דיקטטורה. אולי בכלל צריך להפריד לשתי תבניות. אבל אם אתה חושב שצריך לאחד כך יהיה. שלמה4 - שיחה 20:46, 13 ביולי 2020 (IDT) וכן, לא הבנתי למה מחקת את הצבעים מתחת למפה, זה אמור לתת הסבר על המדינות. שלמה4 - שיחה 20:56, 13 ביולי 2020 (IDT) משהו יכול להכניס את התבנית, או שאולי אני יכול להכניס אותה בעצמי. מה צריך לעשות עם התבנית עכשיו, כעת היא עוד לא נכנסה שלמה4 - שיחה 11:02, 21 ביולי 2020 (IDT)

שלמה4, אפשר להוסיף את הצבעים אבל בצורה מתומצטת יותר כדי שהיא לא תהיה גבוהה יותר, בדר"כ התמונה משמשת להעשרה ושם היא ממש מכילה המון מידע ומגדילה את התבנית... אני לא חושב שיש צורך להסתיר את התבנית בברירת המחדל. צריך לשמוע דעות של עד אנשים (אפשר לחכות כמה ימים..) בכל מקרה אם לא יהיו מתנגדים, אז אתה יכול להעתיק את תוכן הקוד של הטיוטה לתבנית המקורית ולהזיז את התבנית לתחתית הערך. זה לא הרבה ערכים אז אין צורך בבוט Shinaimm - שיחה 12:10, 21 ביולי 2020 (IDT)

לא נראה לי שיש דרך לתמצת את הצבעים, אך האם יש אפשרות שרק אם לוחצים על המפה יופיעו הצבעים? שלמה4 - שיחה 16:13, 21 ביולי 2020 (IDT) אם לא, פשוט אשאיר את התבנית ככה. שלמה4 - שיחה 16:16, 21 ביולי 2020 (IDT)

יגאל, אתה יודע אולי איך לעשות את זה? Shinaimm - שיחה 17:15, 21 ביולי 2020 (IDT)
תוכל לתמצת מה בדיוק צריך לעשות ולתייג אותי, Shinaimm? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:27, 21 ביולי 2020 (IDT)
בגרסה זו יש תמונה של העולם עם צבעים ומופיע מקרא. לדעתי צריך להציג את המקרא בצורה מצומצמת (או להציג אולי רק כאשר מניחים את העכבר על התמונה?) כי זה מנפח מאוד את התבנית. ראיתי שעשית דברים דומים בעבר למשל בתמונות של התחבורה, אולי יהיה לך רעיון Shinaimm - שיחה 18:46, 21 ביולי 2020 (IDT)
שכחת לתייג אותי. אז למה לא לעשות בדיוק כמו בתחבורה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:30, 26 ביולי 2020 (IDT)

אני רואה שאין התנגדות של ממש, אפרסם את התבנית ואחר כך נשנה את הצבעים. שלמה4 - שיחה 13:24, 27 ביולי 2020 (IDT)

תבנית:הבהרת חשיבות עם זמן[עריכת קוד מקור]

תבנית זו משמשת גם כשפותחים דיון שחזור על ערך שנמחק בעבר. אולם הטקסט המוצג בתבנית מתייחס רק לדיוני חשיבות על ערכים קיימים (מסביר שאם בעל זכות הצבעה אחד ינמק חשיבות הערך לא יימחק), וכלל לא רלוונטי לדיוני שחזור (שם הטקסט צריך להסביר שיש להציג מהו שינוי הנסיבות ושאם תהיה לכך הסכמה רחבה בדיון הערך ישוחזר).

אני מציע להוסיף פרמטר |סוג=שחזור לתבנית זו (וכן לתבנית {{חשיבות}}, בה בפועל משתמשים כדי להניח את {{הבהרת חשיבות עם זמן}}), על מנת להציג את הטקסט המתאים לאותו סוג דיון (וכן קישורים לנוהל הנכון). Dovno - שיחה 22:22, 2 ביולי 2020 (IDT)

רעיון טוב. גילגמש שיחה 22:23, 2 ביולי 2020 (IDT)
מימשתי. בדקתי מקרים שונים (עם ובלי הפרמטר, עם ובלי קריאה דרך תבנית "חשיבות" עצמה), ונראה לי שהתוכן מוצג כראוי בכל המקרים. אם משהו לא תקין, אנא ידעו אותי. Dovno - שיחה 17:37, 7 ביולי 2020 (IDT)

תבנית:חזרה על עריכה למשתמש רשום[עריכת קוד מקור]

בעקבות ההסתייגות לשימוש בתבנית {{חזרה על עריכה}} למשתמשים ותיקים, כמופיע בדף התבנית, ובעקבות השימוש הקיים בה למרות זאת, ובעקבות משתמש:קובץ על יד/היחס לוויקיפדים מתחילים: מציע את משתמש:קובץ על יד/תבנית:חזרה על עריכה למשתמש רשום. ייתכן ויש מקום לשפר את התבנית, מבחינת עיצוב, ניסוח, מסר קליט, קישורים ועוד. מוזמנים. קובץ על ידשיחה • 08:11, 3 ביולי 2020 (IDT)

סליחה, אבל זה ארוך ומתיש. דגש חזק - שיחה 08:23, 3 ביולי 2020 (IDT)
אנסה לקצר זאת עוד. בהמשך. קובץ על ידשיחה • 10:28, 3 ביולי 2020 (IDT)
דגש חזק, ראה כעת. קובץ על ידשיחה • 11:34, 3 ביולי 2020 (IDT)
קובץ על יד, אני מאוד אוהב את הגישה שלך פה, ואת הרוח של הניסוח שאתה מציע. בגדול אני בעד, אם כי יכול להיות שאפשר לחשוב איך לקצר עוד קצת. מצד שני, יכול להיות שיש טעם - לפני שישר מציעים מהלכים יחסית "קיצוניים" כמו הצבעת מחלוקת וגישור, להציע גם הזמנת עורכים נוספים דרך לוח מודעות או פנייה לבעלי ידע. אנסה לחשוב אם יש לי רעיונות ספציפיים לצמצום הטקסט. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:43, 3 ביולי 2020 (IDT)
הצעה נוספת שכדאי לשקול להוסיף שם היא שבמידה והובעה התנגדות ספציפית, יכול להיות שניתן יהיה להחזיר ניסוח חלקי או שונה והוא כן יזכה להסכמה. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:49, 3 ביולי 2020 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד חזק. זה חשוב מאוד לעשות אחד שונה מהרגיל עבור האלו שכבר בפנים אבל:. 1) מסכים שזה לא צריך להיות ארוך ומסורבל אלא קצר וברור. עשיתי גם כמה עריכות לצמצם את הגודל ולתמצט. מקווה שאתה בסדר עם זה. 2) אני חושב שאת האופציה של המחלוקת יש להסיר ואסור להציע למשתמשים שבספו של דבר הם חדשים וטריים, כי הרי אין להם בכלל זכות הצבעה ובכלל אין צורך לעודד הצבעות. עדיף לפתור בדפי השיחה. (אם כי ברור שאסור להסתיר אופציות מאף אחד, אך בשלב כל כך מוקדם בויקיפדיה אני לא חושב שיש לעודד זאת. דעתכם?) אבגד - שיחה 06:42, 5 ביולי 2020 (IDT)
מה שחסר בכל תבניות הנזיפה הללו הוא קישור לעריכה בה מדובר. כמה מהן מקשרות לפחות לדף בו בוצעה ה"עבירה" עליה נוזפים, נראה שהתבנית הזו לא טורחת לעשות אפילו זאת. אם יש משהו שחשוב לעשות, זה להוסיף לשלל התבניות הללו קשור לעריכה בגינה נוזפים (דרך "מיוחד:הבדל", {{הבדל}} או {{הבדל בין גרסאות}} ). אפשר להתחיל מזו. קיפודנחש 19:38, 6 ביולי 2020 (IDT)
אסייג שלמרות שאני בעד חזק, אני Symbol oppose vote.svg נגד לשים כל העניין של הצבעת המחיקה - כפי שפירטתי. בהצלחה. אבגד - שיחה 19:42, 6 ביולי 2020 (IDT)

איחוד תבניות ההבהרה: העלאה מחודשת[עריכת קוד מקור]

כהמשך לדיון קודם, כתבתי טיוטה לתבנית בדף משתמש:שלום1234321/טיוטה 5.--שלום1234321אפצישיחה • י"ג בתמוז ה'תש"ף 13:11, 5 ביולי 2020 (IDT)
מתייג את המשתתפים בדיון הקודם: David7031, יונה בנדלאק, בורה בורה ו-אבגד--שלום1234321אפצישיחה • י"ג בתמוז ה'תש"ף 17:25, 5 ביולי 2020 (IDT)
בורה בורה, האם אתה חושב שהטיוטה שכתבתי יכולה לשמש כתבנית אם/מאוחדת?--שלום1234321אפצישיחה • ט"ו בתמוז ה'תש"ף 10:38, 7 ביולי 2020 (IDT)

שלום1234321 האם תוכל לסדר את הדוגמאות. התבניות שאתה משתמש בהן לא עובדות כנדרש (כנראה בגלל שיש / בשם הדף). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:48, 7 ביולי 2020 (IDT)
העברתי לדף תבנית:טיוטה הבהרה2 וסידרתי את שאר הבעיות.--שלום1234321אפצישיחה • ט"ו בתמוז ה'תש"ף 13:41, 7 ביולי 2020 (IDT)
אני בעד. רק שים לב ש"הילכתית" זה בלי יוד (הלכתית). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:57, 7 ביולי 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. אבגד - שיחה 15:29, 7 ביולי 2020 (IDT)
מחכה להחלטת בורה בורה--שלום1234321אפצישיחה • ט"ז בתמוז ה'תש"ף 20:59, 7 ביולי 2020 (IDT)
נראה טוב. אנא הגדר כאן את הבוט הנדרש ומה הוא צריך לעשות בכל תבנית. בורה בורה - שיחה 00:42, 8 ביולי 2020 (IDT)
שאני אבין: איחוד, או תבנית אם?--שלום1234321אפצישיחה • ט"ז בתמוז ה'תש"ף 03:31, 8 ביולי 2020 (IDT)
אם מדובר בתבנית אם: אינני מבין את הצורך בבוט. אם מדובר באיחוד: על הבוט להחליף את הביטוי "{{הבהרה משפטית}}" בביטוי "{{טיוטה הבהרה2|משפטית}}" את הביטוי "{{הבהרה הלכתית}}" בביטוי "{{טיוטה הבהרה2|הלכתית}}" את הביטוי "{{הבהרת סקרי בחירות}}" בביטוי "{{טיוטה הבהרה2|סקרי בחירות}}" את הביטוי "{{הבהרה רפואית}}" בביטוי "{{טיוטה הבהרה2|רפואית}} ואת הביטוי "{{הבהרת דף משתמש}}" בביטוי "{{טיוטה הבהרה2|דף משתמש}}" (צריך קודם להעביר את התבנית מהדף הנוכחי לדף מתאים יותר ולשנות בהתאם...)--שלום1234321אפצישיחה • ט"ז בתמוז ה'תש"ף 09:34, 8 ביולי 2020 (IDT)
בגלל השאלה האחרונה בדקתי שוב את הדיון המדובר. נראה שיש הסכמה שם לתבנית אם ולכן אין צורך בבוט, צריך רק לשנות את הקוד של התבניות שיקרא לתבנית האם עם התוכן הפרמטר המתאים. אבל קודם צריך לחשוב על שם לתבנית הזו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:01, 8 ביולי 2020 (IDT)
לשם מה הסרבול תבנית אם, תבניות בנות ושאר מרעין בישין. מריצים בוט פעם אחת ושלום על ישראל. עשינו לא מזמן פעולה ממש דומה עם תבניות דרוש מקור נדמה לי כולם ישר התרגלו. בורה בורה - שיחה 17:17, 10 ביולי 2020 (IDT)
אז עכשיו נשארו רק בחירת השם והפעלת הבוט...לגבי השם אני מציע או במקום ההפניה שבדף תבנית:הבהרה או בדף תבנית:הבהרה2. מה דעתכם?--שלום1234321אפצישיחה • י"ט בתמוז ה'תש"ף 18:23, 10 ביולי 2020 (IDT)
תבנית:הבהרה הוא שם טוב לטעמי. בורה בורה (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם

החלפה בבוט[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/אולם דיונים 07:59, 19 ביולי 2020 (IDT)

לאחר דיון הוחלט שצריך בוט שיעשה את הדברים הבאים: קודם להחליף את הביטוי "{{הבהרה}}" בביטוי "{{דרושה הבהרה}}" אחרי זה צריך להעביר (ידנית) את הדף תבנית:טיוטה הבהרה2 לדף תבנית:הבהרה, ואז להחליף את הביטוי "{{הבהרה משפטית}}" בביטוי "{{הבהרה|משפטית}}" את הביטוי "{{הבהרה הלכתית}}" בביטוי "{{הבהרה|הלכתית}}" את הביטוי "{{הבהרת סקרי בחירות}}" בביטוי "{{הבהרה|סקרי בחירות}}" את הביטוי "{{הבהרה רפואית}}" בביטוי "{{הבהרה|רפואית}} ואת הביטוי "{{הבהרת דף משתמש}}" בביטוי "{{הבהרה|דף משתמש}}"--שלום1234321אפצישיחה • כ"ב בתמוז ה'תש"ף 06:04, 14 ביולי 2020 (IDT)

קודם כל זה לא לבוט ההחלפות. שנית, ההחלטה שהתקבלה שגויה. תבנית {{הבהרה}} ותיקה, ונמצאת בהרבה יותר מדי ערכים בוויקיפדיה מכדי שתוריד אותה עכשיו מכסאה כדי להשתמש באותו שם עבור תבנית חדשה שסרגת לפני חמש דקות. התהליך שאתה מציע יוצר רעש מיותר, עריכות סרק באלפי ערכים (והטרדת העוקבים), ומתכון לטעויות בעתיד, כאשר אנשים שרגילים להשתמש בתבנית הקיימת ימשיכו לעשות זאת, ובכך יוסיפו טעויות ושגיאות לערכים. מצא שם אחר לתבנית החדשה. קיפודנחש 22:27, 14 ביולי 2020 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

רעיון עיוועים. תבנית:הבהרה (הפניה לתבנית:דרושה הבהרה) מופיעה באלפי ערכים, וגם אם "לבוט זה קל", פעולות כאלו מציפות רשימות מעקב ושינויים אחרונים שלא לצורך. כשלעצמו, זה יוצר בעיה מיותרת, אבל הבעיה העיקרית היא שהתבנית הזו וההפניה הזו קיימות כבר שנים, ועורכים רגילים להשתמש בה, וימשיכו לעשות זאת גם אחרי שתגזלו מהן את שמן כדי להדביק אותו לתבנית חדשה. זה משהו שלא עושים. זה לא אותו דבר, אבל בזעיר אנפין זה כמו לשנות את שמה של תבנית:הערה לתבנית:הערת שוליים, כי למישהו מתחשק להשתמש בשם "הערה" לתבנית שיצר לפני חמש דקות. נזק מיותר.
לעצם העניין: המשפט "המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד" טפל ויש להסירו בכל המופעים, ובייחוד במופע המופרע בו אין פרמטר ויש סימן קריאה - אם לא מעבירים לתבנית פרמטר, שתשתוק או תציג הודעת שגיאה (ותרים שגיאה פרמטרית, כדי שאפשר יהיה להסירה). הצעה לשם: תבנית:ויקיפדיה אינה אוטוריטה בתחום. קיפודנחש 22:42, 14 ביולי 2020 (IDT)
אני מסכים עם קיפודנחש שתבנית:הבהרה כבר תפוס לשימוש אחר ואין שום טעם לשנות את התבנית הזו. השם של קיפודנחש ארוך ולכן מתאים לתבנית אם עם תבניות משנה הקיימות היום. אם הולכים על מחיקת כל התבניות הקיימות היום ושימוש ישיר בתבנית, אז לדעתי צריך שם קצר יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:33, 15 ביולי 2020 (IDT)
מה עם ההצעה שלי?--שלום1234321אפצישיחה • כ"ד בתמוז ה'תש"ף 12:47, 16 ביולי 2020 (IDT)
האם אתה רואה ויקיפדים לא מתבלבלים בין תבנית הבהרה לתבנית הבהרה2? אני חושב שצריך שם שונה. אז מה רע בהצעה של קיפודנחש (תבנית:ויקיפדיה אינה אוטוריטה בתחום)? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:22, 23 ביולי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── זה לא מקרה ראשון, ישנו המקרה של תבנית:תודה ותבנית:תודה2...--שלום1234321אפצישיחה • ג' באב ה'תש"ף 16:04, 24 ביולי 2020 (IDT)

אל תשווה תבניות דפי שיחה לתבניות למרחב הערכים. כי אם מישהו לא מכיר את תודה2 ובמקום זאת הוא רושם תודה באותיות, זה לא נורה. אבל אם מישהו מחפש תבנית לערך ולא מוצא זה יותר בעייתי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:28, 26 ביולי 2020 (IDT)
סליחה, התכוונתי למקרה של תבנית:חומצת אמינו ותבנית:חומצות אמינו --שלום1234321אפצישיחה • ח' באב ה'תש"ף 12:34, 29 ביולי 2020 (IDT)


עוד כמה תבניות זהות עיצוב לאיחוד[עריכת קוד מקור]

תבניות האלפבית (דוגמה), תבניות בחירות (דוגמה) ותבניות קוים של הרכבת הקלה (דוגמה)--שלום1234321אפצישיחה • כ' בתמוז ה'תש"ף 09:02, 12 ביולי 2020 (IDT)

תבניות אלפבית וקווי רכבת אני נגד. תוכן התבנית נמצא בתבנית (זו לא תבנית פרמטרית) ולכן אין סיבה להפוך אותן לתבנית פרמטרית ועוד להעמיס על טעינת הדפים שמשתמשים בתבניות.
תבניות בחירות הקישורים לא עובדים כך שקשה לחוות דעת. בגדול אם מדובר על אותו אתר שניתן להשתמש בפרמטר על מספר הבחירות כמבחין ב-URL, אני בעד. אם לא, אין הגיון באיחוד ואני נגד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:19, 12 ביולי 2020 (IDT)
בתבניות האלפבית: יש כבר זוג פרמטרים (אות ותמונה) ולא יפריע עוד אחד (סוג). לגבי תבניות קוים של הרכבת הקלה: אולי עדיף תבנית אם...--שלום1234321אפצישיחה • א' באלול ה'תש"ף 12:12, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
מה אתה אומר?--שלום1234321אפצישיחה • א' באלול ה'תש"ף 12:13, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
האלפבית. אתה באמת רוצה לאחד טבלאות ללא קש ביניהן רק כדי לאחד תבניות? ואיך בדיוק זה יעבוד? אתה מוזמן ליצור תבנית אחודה של 2 אלפבית (נניח לטיבי ועברי) ותוסיף פרמטר סוג ותראה לנו איך זה עובד.
בנוגע לקווי רכבת. המבנה הנוכחי הוא טבלאי והוא מספיק טוב. אם רוצים להפוך את המבנה לתבניתי, זה לדעתי משהו שיש לעשות בלואה. להגדיר סט של פרמטרים לכל תחנה שתחליף את {{BS2}} אבל לדעתי חבל על ההשקעה. אני גם לא ממש רואה אין תבנית אם תעזור כאן. נ.ב. אם מישוה רוצה לעשות את זה בלואה, יש כמה הצעות לשיפור להכניס בתבנית כמו למשל להציג מסלולים חליפיים שלא כמו תבנית:מערכת_להסעת_המונים_במטרופולין_תל_אביב_-_הקו_הירוק אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:24, 23 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית:פסיק בתוך קישור[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מבקש ממי שיכול ויודע – ליצור את התבנית {{פסיק בתוך קישור}}. התבנית תיצור את הטקסט הבא: "ישנם n ערכים עם פסיק בתוך קישור". הערך שיוצג במקום n יהיה כמות הערכים שמופיעים בחיפוש הזה: [2]. את המילה "ערכים" לקשר לתוצאות החיפוש, כך: ערכים. בצורך בתבנית (להצבה בדף משתמש או בדף שיחת משתמש) עולה בעקבות הדיון הזה – טיפלתי במאות קישורים הזויים כאלה וכבר אחרי יום-יומיים "נוצרו" חדשים, והתבנית תעזור לי (בזיהוי הצורך) בניקיון. ראו תבנית {{ערכים על אישים ללא מגדר}} שאמורה לעשות משהו דומה. תודה רבה, חזרתישיחה 08:52, 28 ביולי 2020 (IDT)

התבנית שציינת לא דומה. היא משתמשת במילה הקסם "דפים בקטגוריה" כדי לסכום את כמות הדפים. אם יש דרך להוציא את כמות תוצאות החיפוש, אני לא מכיר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:55, 28 ביולי 2020 (IDT)
דומה מבחינת התוצאה. כמובן שהצצתי בקוד הקיים והבנתי שאני לא יודע איך לעשות משהו דומה עם כמות תוצאות החיפוש. אם מישהו יודע איך לעשות את זה – מה טוב. חזרתישיחה 10:20, 28 ביולי 2020 (IDT)

תבנית:תמונות מרובות[עריכת קוד מקור]

שלום, יש מצב להוסיף עוד כמה שורות? ראו דיון כאן שיצר קובץ על יד לגבי עריכה זו בערך המצור על ירושלים (70)#המצעד ברומא. תיוג: בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya, מגזין יהלום‏, זאב קטן, דגש חזק, shinaimm בעלי הידע בתבניות. חזרתישיחה 11:04, 30 ביולי 2020 (IDT)

תמונות מרובות זו תבנית שעדיף לא להשתמש בה. היא נוצרה בעבר הדי רחוק, כאשר גלריה לא עשתה מה שהיא יודעת לעשות היום, וטרם היות ממשק ניידים (אגב, התבנית יובאה מוויקינגליש, ושם היא הוסבה די מזמן לתבנית שמשתמשת בסקריבונטו ([[יחידה:]]). אפשר להיווכח בבעיות פשוט על ידי פתיחת דף התבנית עצמו ממכשיר נייד.
להצגת תמונות מרובות, יש להשתמש ב"גלריה". בפועל, לא נראה נורא קשה להוסיף לתבנית עוד תמונה ועוד תמונה (כמה, באמת?), אבל זה נראה לי פתרון לא נכון, כשהמערכת מספקת כלי מובנה להצגת תמונות מרובות. קיפודנחש 23:48, 30 ביולי 2020 (IDT)
שלום @קיפודנחש, לא הבנתי למה 5 כן ולא יותר. זו בקשה טכנית ולא מעבר לכך. אם התבנית מותרת לשימוש – אז ההגבלה מיותרת; אם התבנית לא מותרת לשימוש – יש לחסום שימוש עתידי בה, אבל זה לא המצב. אנא הוסף עוד כמה שורות, תודה. תיוג: @קובץ על יד. חזרתישיחה 01:43, 31 ביולי 2020 (IDT)
"לחסום את השימוש" זה מעל ה-pay grade שלי, הסברתי למה אין בכוונתי להוסיף לתבנית שלא רצוי להשתמש בה. אולי יוצרי התבנית בחרו ב-5 כמגבלה בהבנה שלא רצוי להשתמש בתבנית הזו כדי להציג תמונות מרובות "מאד", וחשבו שש זה כבר "מאד". טכנית, זה משהו שגם אתה יכול לעשות - תציץ בקוד המקור. יש שם בית חוזר לכל תמונה, ולא מסובך לשכפל עוד אם רוצים. אם מישהו בוחר לעשות זאת, כדאי לעדכן גם את ה-TD וכן הלאה. המלצתי היא לעזוב את התבנית, ואם אתה רוצה להציג שש (או חמש, או יותר) תמונות, השתמש בגלריה. חשוב לזכור שאמנם רוב העורכים, בוודאי אלו שעוסקים בעיצוב, משתמשים ב"תצוגת מחשבים", אבל כבר די מזמן רוב הצפיות הן מניידים. רצוי להימנע משימוש בדברים שלא עובדים טוב בנייד (אפילו אם זה רק "לפעמים"). קיפודנחש 03:20, 31 ביולי 2020 (IDT)
@קיפודנחש, האמן לי שהסתכלתי על הקוד לפני שפניתי לכאן, זה גדול עלי. בסך הכל ביקשתי עזרה טכנית ממי שיכול, ואתה יכול. ראיתי שאלה בנוגע לזה בדלפק הייעוץ של ויקיפד אחר (שלא הבין למה לא רואים את התמונה השישית), וגם כי נוצרה שגיאה פרמטרית בעריכה הזו שאותה רציתי לתקן והבנתי מיד למה נוצרה. אני לא חושב שהוספת עוד 2-3 שורות תגרום נזק, אבל כן תועיל למי שרוצה לעשות שימוש בה ולא מכיר או לא רוצה להשתמש בגלריה שהיא לא תבנית קלה לשימוש אלא משתמשת בתגיות HTML פחות ידידותיים. אז אולי כן? חזרתישיחה 09:10, 31 ביולי 2020 (IDT)
האם לא ניתן "לגייר" את תבנית גלריה, כדי שהשימוש בה יהיה יותר נוח? Liad Malone - שיחה 13:18, 31 ביולי 2020 (IDT)
זה אפשרי, אבל לא הכרחי - אנחנו משתמשים בתבניות במקום תגים, למשל "הערה" במקום "ref" לא בגלל שתבניות זה דבר נורא טוב, נוח, נחמד, או יפה, אלא כדי לפתור בעיית כיווניות: בטקסט עברי, כשדוחפים תג, ששמו כתוב באותיות לטיניות, זה מחרבש את התצוגה בעורך, ומקשה על העריכה. תג gallery מוצג תמיד בשורה נפרדת, ולכן אין יתרון ממשי בתבנית. השימוש בתבנית מקשה מעט (ראה לדוגמה {{מצגת}} שעושה שימוש בתג הגלריה), משום שהתחביר של גלריה עושה שימוש בתו | , שצריך תמיד לעשות התעמלות סביבו כאשר רוצים להעבירו כפרמטר לתבנית. קיפודנחש 19:37, 31 ביולי 2020 (IDT)
הצעתי בעבד לגייר את gallery כמו שLiad Malone כתב פה אבל לא היו תגובות כלל. בכל מקרה אני בעד ההצעה של קיפודנחש לבטל את התבנית השנייה. מש:חזרתי, מה רע בשימוש בתבנית של הגלריה? Shinaimm - שיחה 21:27, 31 ביולי 2020 (IDT)
@Shinaimm: הבעיה היחידה בתבנית {{גלריה}} היא שהיא אדומה. אם יגיירו את תבנית {{גלריה}} כמו ש @Liadmalone הציע, זה יהיה יותר ידידותי לעריכה. מבין התארים "טוב, נוח, נחמד, או יפה" שהזכיר @קיפודנחש, אני חושב ש"נוח" זו סיבה מאוד טובה לשימוש בתבנית (שאר התארים באמת פחות או לא חשובים). אאל"ט השימוש בְּתבנית נפוץ פי כמה וכמה מהשימוש בתגי HTML. חזרתישיחה 22:41, 31 ביולי 2020 (IDT)
חזרתי, במשפט האחרון שלך אתה טוען שיש שימוש רב יותר ב{{תמונות מרובות}} מאשר ב-gallery? כי אם זו הטענה, לדעתי היא לא נכונה. אם התכוונת למשהו אחר אז אשמח להבהרה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:57, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
(עדיף לתייג) יונה בנדלאק, ניקדתי כעת את המילה "בתבנית". תבנית – באופן כללי – הרבה יותר נוחה ופשוטה לשימוש מאשר תגי HTML. לכן לדעתי צריך לשאוף לגייר תבניות על מנת להקל על השימוש. כל המשפט שלי ששאלת לגביו התייחס רק לגלריה (תבנית אצלנו שלא קיימת, תבנית בויקיפדיה האנגלית שכדאי לגייר, תגי גלריה ב-HTML). לסיכום: כדי שהתחליף לתבנית {{תמונות מרובות}} יהיה גלריה – עדיף שתהיה תבנית {{גלריה}} שהיא (תהיה) נוחה יותר לשימוש מתגי <gallery> ב־HTML. חזרתישיחה 01:26, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
זו טענה יפה, אבל במקרה זה אינה נכונה. החזותי ועורך קודמקור פורסים עבורך את התג בלחיצת כפתור, והחזותי נוח מאד בעריכת וסידור גלריות - הרבה יותר ממה שאנחנו יודעים לעשות עם תבניות. גם בעורך קודמקור, נוח יותר וברור יותר סידור גלריה מאשר הזנת פרמטרים בתבנית. ניטפוק קטן - זה לא "תג HTML" - זה תג של ויקיפדיה, בדומה ל-ref ואחרים, שנבנה ושופץ כדי שיהיה נוח לשימוש בוויקיפדיה. אין סיבה טובה לעטוף את התג הזה בתבנית. אגב, יש לנו תבנית שעוטפת גלריה, במקרה המיוחד בו רוצים להציג slideshow. כתבתי למעלה שאחת הסיבות העיקריות שאנחנו עוטפים קוד ויקי בתבניות, היא העובדה שתגים מקשים על העריכה, בגלל הכיווניות. במקרה של גלריה השיקול הזה לא קיים, ושימוש בתבנית אינו רעיון טוב. עשה ניסוי קטן: היכנס לערך שיש בו {{מצגת}}, ונסה לתקן תקלדה (מדומה או אמתית) בכיתוב של אחת התמונות, בחזותי ובעורך קודמקור. חזור על הניסוי בערך עם גלריה. אולי "באופן כללי" תבניות נוחות יותר, אבל "המקרה הכללי" זה לא "כל המקרים". קיפודנחש 08:09, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
@קיפודנחש – מהסוף: אכן התכוונתי ש"באופן כללי" תבניות נוחות יותר. וספציפית לתגי גלריה: נכון שהחזותי ועורך קודמקור פורסים את התג בלחיצת כפתור – אבל רק את הגלריה הפשוטה. מי שרוצה מעבר לזה מגיע לדף עזרה:גלריה, עתיר בדוגמאות שונות שמיושרות לשמאל. בתבנית, יחד השימוש בכפתור {{}} אשף מילוי תבניות זה יכול להיות יותר קל. חזרתישיחה 08:35, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אמנם באיחור אבל יש יתרונות לתבנית הזאת שאין בגלריה כמו למשל האופציה "Multiple rows" שאפשר גם לראות בדוגמה כאן. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:26, 26 באוגוסט 2020 (IDT)

הוספת אפשרות אתר מורשת עולמי רוחבית[עריכת קוד מקור]

כיום יש את תב:אתר מורשת עולמית שמציג נתונים חלקיים עבור אתרים שארגון אונסק"ו הכריז עליהם כאתרי מורשת. לכל אתר מורשת הפרטים הבאים: שנת הכללה וקריטריונים לפיהם הוכלל.

אתרים כאלה יכולים להיות בניינים, אתרי טבע וכו'

בדיון קודם הציע ערן לאפשר לתבנית זו להיות מודול קטן שיכול להתווסף בתבניות השונות (מבנה, מפל וכו' ) מודול כזה יכול להישאב לבד לפי שבה בויקינתונים וגם השדות שלו יהיו ככה. הוא יוסיף בין כותרת התבנית לתמונה את סמליל אתר המורשת העולמי ומשפט תיאור קצר של תאריך ההכללה ואיזה קריטריונים רלוונטיים.

הפיכת התבנית לתבנית משנה והצבתה בתבניות נוספות בשדה "אתר מורשת" תאפשר להציג בערכים רלוונטיים תבנית אחת עם פרטים מרובים יותר למשתמש וגם תשמור על אחידות שכן כך אתרי המורשת יובלטו בתחילתה. השדה צריך להיות רוחבי במגוון תבניות כפי שהוספנו שדות דומים לתבניות האישיות באופן רוחבי.

דוגמאות לערכים עם תבניות שונות (וכפולות):איי גלאפגוס, קתדרלת קלן, הר הגעש אטנה,ימת באיקל ועוד.

הנדב הנכון, ערן ואנוכי תמכנו בשינוי. מתייג גם אתבורה בורה וMbkv717 שהשתתפו בדיון הקודם ומקווה שהצלחתי לשנות את דעתם לטובה.

ערן, האם תוכל ליצור טיוטה בבקשה והצבה למשל בתבנית מבנה הטיוטה שלי? תודה מראש Shinaimm - שיחה 20:12, 7 באוגוסט 2020 (IDT)

Shinaimm - מה בדיוק השתנה מאז הדיון הקודם? אם זו רק התלות בוויקינתונים - זה בהחלט לא יפחית את התנגדותי, שכן כידוע אני ממש לא תומך נלהב של השאיבה הזו, בייחוד כשבמקרים של אתרי מורשת עולמיים יש הרבה יותר "חופש פעולה" בין ויקיפדיות שונות בבחינת הפיצול בין ערכים רלוונטיים. אני לא רואה שהתייחסת גם למה שבורה בורה כתב בזמנו על עניין הפסקאות. אני גם אדגיש שבכל מקרה צריך תבנית שתעמוד בפני עצמה - אני יכול לחשוב על מקרים שבהם אלמלא היה מדובר באתר מורשת עולמי לא בטוח שהיינו משתמשים בתבנית (או יוצרים ערך שכזה), כמו למשל מכלולי אתרים שנוצרו במסגרת של המיזם של אונסק"ו (לדוגמה מפעלי ההגנה הוונציאניים בין המאות ה-16 וה-17: סטטו דה טרה ומערב סטטו דה מאר). Mbkv717שיחה • י"ח באב ה'תש"ף • 21:08, 8 באוגוסט 2020 (IDT)
אני בעד. במצב הנוכחי בערכים רבים יש כפילות בזמן שבאחרים יש חוסר בנתונים חשובים. הטמעת השדות בכל תבנית רלוונטית תיצור את האיזון הרצוי הנדב הנכון - שיחה 09:39, 9 באוגוסט 2020 (IDT)
בדיון הקודם היה רוב להצעה, 3 לעומת 2 והוא פשוט אורכה ולא בוצע. מאז אוחדו הרבה תבניות וראינו שזה עובד טוב. למשל איחוד של תב:חברת תעופה לתב:חברה מסחרית. נדב יצר אתתב:מבנה2 והצבתי אותה במספר ערכים, לדעתי זה עובד מעולה, נשמח להערות אם יש. העיר הלבנה, ארמון אלחפריה ובורובודור. תבנית זו מציגה מחד את נתוני אתר המורשת העולמית והן מעשירה את הקורא במידע סיכומי נוסף בתבנית. אני בגישת "תבנית לכל ערך" ולכן גם תבנית מבנה מתאימה לדעתי לערך על מפעלי ההגנה הוונציאניים Shinaimm - שיחה 10:54, 11 באוגוסט 2020 (IDT)
Shinaimm ראשית אני לא נגד איחוד תבניות באופן כללי, אני נגד במקרים שזה מזיק יותר מתורם; ועכשיו לגופו של עניין: אתה רואה שאפילו באחת הדוגמאות שהבאת (ארמון אלחפריה) הצלחת להסיר מידע שהיה קודם בתבנית? חייב להיות שם מקום להערות כמו "הרחבות ב-2001 וב-2016", ובטח למקרים כמו מקלט הראם הלבן. באשר למפעלי ההגנה - אם כך אני Symbol oppose vote.svg נגד חזק; תבנית מבנה ממש לא מתאימה לריכוז מבנים מסוגים שונים, שנבנו בזמנים שונים ובמקומות שונים (נסה לשים שם את מבנה2 עם ויקינתונים בלבד, או נסה לשבור את הראש איך למלא את הפרמטרים ידנית), וקשה לי לראות את זה עובד גם במקרים כמו סטצ'ק (כמובן אני מקווה שאתם מודעים שבכל מקרה יהיה צורך לעשות את תבנית המשנה הזו בתבניות מבנה, עיר, פארק לאומי, אתר ארכאולוגי, ימה, הר וכנראה עוד כמה שאני שוכח). גם "גישת תבנית לכל ערך" עדיין לא עונה לבעיה שבורה בורה העלה שלפעמים ההתייחסות לאתר מורשת היא רק כחלק מתוך ערך נרחב יותר, ואז בכל מקרה חייבים להשתמש ביותר מתבנית אחת. הדוגמה המובהקת ביותר היא הערך אינקה והפסקה "דרכים"; ברוב המקרים האלו אמנם יש מקום לפצל לערך נפרד ולהרחיב, אבל מדובר כאן על כמות נכבדת של ערכים ואני לא מוכן לעשות את העבודה הזו רק בגלל שלשלושה אנשים התבנית לא נוחה בעין. לסיום - אם באמת יהיה רוב גם הפעם ואני לא אצליח לעצור את זה, אני מציע שזה יופיע בתור פרמטר או כמה פרמטרים (אפילו משהו בסגנון {{תפקיד מנהיג}}) ולא בתור שורה אחידה מתחת לתיאור התמונה. במקרים שאין תיאור תמונה בדוגמאות שהבאת, זה נראה כאילו זה בא במקום, וזה לא בהכרח אסתטי יותר. למשל, לעשות שורה עם הכותרת "אתר מורשת עולמית" והסמל ולשים את השם הרשמי (רלוונטי מאוד למקרים ששם הערך בעברית אינו זהה לשם האתר הרשמי אצל אונסק"ו, כמו מדינה אזאהרה), ואחר כך סוג אתר, שנת הכרזה וקריטריונים, הערות, הסרה אם קיימת. מתייג כמה פעילים חשובים במיזם לחוות דעתם על העסק: Ori, אביהו, MathKnight.‏ Mbkv717שיחה • כ"א באב ה'תש"ף • 11:44, 11 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה על התשובה המפורטת, אני מסכים עם כל ההערות, בהחלט יצירת תבנית עזר שתוצב תחת |מורשת עולמית=תבנית:אתר מורשת עולמי... עדיפה ואפשר להוסיף אליה את השדות שציינת שחסרים. לדעתי אגב אין צורך לציין בתבנית אתר מורשת שהוא כבר לא כזה, מספיק לציין בגוף הערך שהיה בעבר, בכל מקרה לא אתנגד לתוספת כזו לתבנית. Shinaimm - שיחה 12:00, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

איך שהיום זה מצוין והאמת לא רואה סיבה לשנות מה שגם יסבך. בורה בורה - שיחה 14:56, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

שתי הערות:
 • אני בעד איחוד התבניות, אבל בשיטה אחרת. לטעמי השיטה הנהוגה בוויקיפדיה באנגלית עדיפה. ראו למשל en:Llotja de la Seda. המבנה הוא התבנית הראשית ובסופו נוספים תבניות אתר מורשת עולמית ואתר מונומנט לאומי של ספרד.
 • זה אולי לא המקום, אבל חסרים לי בתבנית מורשת עולמית שני פרמטרים שאני רואה בשפות אחרות, שטח אתר המורשת ושטח אזור החיץ (המקיף את האתר, ובו יש הגבלות בניה)
אביהו - שיחה 17:52, 11 באוגוסט 2020 (IDT)
יצרתי את תבנית:מבנה3 והצבתי אותה בערך העיר הלבנה. היא תומכת בשדות "שטח אתר המורשת", "שטח אזור חיץ" ו-"הערות". אפשר למקם אותה בכל מקום בתבנית (אגב תת-תבנית "הבניין הגבוה בעולם" כבר משולבת בתבנית:מבנה וממוקמת בתחילתו. לדוגמא, בניין עיריית פילדלפיה). אני יכול לנסות לבנות מודול "אתר מורשת" שיהיה רלוונטי לכל התבניות אם תהיה תמיכה בשינוי הנדב הנכון - שיחה 09:41, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
הנדב הנכון, באמת נראה יותר טוב, אבל כאן ספציפית זה חוזר למה שאמרתי על להוציא בכוח את תבנית אתר מורשת עולמית לטובת תבנית אחרת גם במקרים לא מתאימים - הערך קיים ב-33 שפות, חלקן אכן משתמשות בתבניות משנה לאתרי מורשת במקרים כאלה או אחרים; אך מבין הוויקי' שהשתמשו בתבניות במקרה הזה רק שתיים לא השתמשו בתבנית אתר מורשת עולמית - קטלאנית שהשתמשה ב"מבנה" ואסטורית שהשתמשה במקבילה של תבנית:עיר. לעניות דעתי זה מקרה קלאסי - 4,000 מבנים (הוקמו בזמנים שונים, בגבהים שונים...) שלא צמודים אחד לשני (ואז אולי אפשר להתייחס אליהם כקומפלקס כמו קריית הלאום), בלי הגדרה מוניציפלית רשמית שתאפשר שימוש בתבנית:עיר או תבנית:שכונה - לדעתי אם לא הייתה הכרזת אתר מורשת לא היה כאן צורך בתבנית, כמו דרום תל אביב. ועכשיו יותר לגופו של עניין: שים לב ששכחת את פרמטר "סוג" שמופיע בתבנית המקורית. כמו כן, אני עדיין חושב שצריך לפצל בין השם בתבנית לשם האתר הרשמי אצל אונסק"ו, השם הראשוני צריך להיות לפי הערך ולא להכריע עבור ויקיפדיה. בשנים האחרונות הוועדה בוחרת הרבה יותר שמות תיאוריים, לעתים עם סופרלטיבים שלא היינו משתמשים בהם בכלל - לדעתך זה לגיטימי שבאיווריאה, בשורה הראשונה בתבנית, יהיה רשום "איווריאה, עיר תעשייתית של המאה ה-20"? Mbkv717שיחה • כ"ב באב ה'תש"ף • 14:07, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
Mbkv717 החזרתי את הסוג ופיצלתי את השם (הניסוח והמיקום לא מחייבים) כדאי אולי להשתמש בנוסף/במקום בשדה "חלק מתוך" כמו בוויקיפדיה האנגלית. התבנית המעודכנת מוצבת בהעיר הלבנה, ארמון אלחפריה ובורובודור הנדב הנכון - שיחה 17:07, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
הנדב הנכון נראה יותר טוב, תודה. לגבי "חלק מתוך" אני חושב שעדיף בנוסף, כי במקרים כמו "העיר הלבנה בתל אביב - התנועה המודרנית" האתר חופף לתחום שהערך מכסה ובמקרים כמו ארמון אלחפריה זה פשוט חלק מאתר גדול יותר. Shinaimm, במצב הנוכחי אני יכול להסכים לזה, אבל אני עדיין עומד בתוקף מאחורי הדרישה שבכל מקרה תישאר גם תבנית בפני עצמה למקרים כמו אלו שהוזכרו במהלך הדיון. כמו כן, לא ראיתי שהתייחסתם באופן ישיר לעניין מקרים של פסקה באמצע הערך שהזכרתי - אם אתם מסכימים על השארת התבנית זה פותר את זה כמובן. Mbkv717שיחה • כ"ג באב ה'תש"ף • 17:19, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה על התגובות. הנדב הנכון, זה נראה הרבה יותר טוב, תודה רבה! מדוע אתה לא מכניס את התבנית הזו כתבנית עזר? |אתר מורשת עולמי= {...} בסוף אנחנו רוצים להכניס אותה בדיוק באותו אופן בלפחות עוד 5 תבניות נוספות. Mbkv717, שוב תודה על הנכונות להתקדם. אני כידוע מתנגד להופעה של 2 תבניות בתוך אותו ערך, אבל אני לא רואה בעיה בשימוש טכני בתבנית מבנה פעם נוספת בתוך הערך תוך כדי הצבת פרמטרים באופן ידני, למשל עבור "דרכי האינקה". אני לא רואה צורך בהשארת התבנית המקורית, אלא אם תהיה לה אפשרות "|תבנית עזר=כן" שערן פעם כתב. חבל שהוא לא משתתף בדיון... אגב, לדעתי אין צורך לקשר פעמיים לאתר מורשת עולמית, אם הקישור בכותרת אין צורך שיהיה גם במשפט הנלווה מתחת. Shinaimm - שיחה 00:27, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
Shinaimm, אני לא חושב שהבנתי למה אתה מתכוון. באיזה מצב יקשרו פעמיים לאתר מורשת עולמית באותו ערך? Mbkv717שיחה • כ"ד באב ה'תש"ף • 00:38, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
תיקנתי בתבנית:מבנה3 Shinaimm - שיחה 08:53, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
Shinaimm הניסיון הראשון עם תבנית עזר לא היה מוצלח ועוד לא נתקלתי בדוגמה ללמוד ממנה (חברת תעופה היא לא באמת תבנית נפרדת שאפשר להוסיף לתבניות אחרות), ברמת העקרון אני כמובן בעד. אגב צריך לחושב איך מבצעים את ההחלפה, זה נראה לי עדין מדי לאוטומציה וממש גדול לידני הנדב הנכון - שיחה 11:41, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
בעיקרון אפשרי. רק צריך לקחת מ-P1435 אם הוא Q9259 (אפשר גם לגבי האם הוא מיועד או לא, באותו דבר אבל אם הוא Q1459900). לגבי כל אחד מהקטריונים של אתר מורשת עולמית, אפשר לקחת מ-P2614 אם קיים אחד מהאילוצים שקיימים לגביו (יש בתוך ה-P2614 עצמו, ואין לי לכתוב את כל ה-Q שלהם). PRIDE! - שיחה 18:57, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
ערן,הנדב הנכון, יש התקדמות? אפשר להתחיל להטמיע את תבנית העזר בסגנון תב:ממי? כלומר אם מציבים את תבנית העזר בשדה הנכון היא יודעת לשאוב לבד הכל. אפשר גם שהתבנית הראשית תדע להציב אותה לפי וויקינתונים כמובן. Shinaimm - שיחה 14:58, 4 בספטמבר 2020 (IDT)
Shinaimm אני חושב שצריך להוסיף עוד שני שדות בסגנון: "חלק מתוך" ו"בסיכון החל מ:" כמו שמופיע בהערה ב-פסלי בודהה בבמיאן. נראה לי שכדאי להטמיע תבנית אחרי תבנית ולהתחיל בתבנית:מבנה הנדב הנכון - שיחה 21:03, 4 בספטמבר 2020 (IDT)
הנדב הנכון, אפשר להוסיף את השדות הללו בתב:תבנית מידע/אתר מורשת. עדכנתי את תב:מבנה לפי ההצעה של נדב וערן. ראו דוגמאות העיר הלבנה, ארמון אלחפריה ובורובודור. Mbkv717,מש:אביהו, משתמש:Euro know האם תוכלו להשתתף במבצע ההסבבה של כל הערכים לתבנית החדשה? החלפה לתב:מבנה ולתבניות נוספות. שאשדרג בהתאם. Shinaimm - שיחה 21:44, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

shinaim, קודם על התיוג שלך לא עבד, ממליץ לתייג מחדש. שנית, אני חוזר שוב על התנגדותי הנחרצת להשמדת התבנית לחלוטין ולאי-השארתה במקרים כמו העיר הלבנה, כפי שפירטתי לעיל. באשר לעבודות ההסבה - לצערי אין לי יותר מדי זמן פנוי בשבועיים הקרובים, אולי אולי ביום שישי הקרוב יהיו לי כמה שעות להקדיש לזה; אם העבודה לא תסתיים עד אזור יום כיפור אז אשמח לסייע. אגב, בתבנית יש פרמטר "ללא קטגוריה" - איזו השמת קטגוריה זה נועד למנוע? Mbkv717שיחה • כ' באלול ה'תש"ף • 21:56, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

Shinaimm, שמתי עכשיו לב שגם אני חטאתי בתיוג שגוי Face-smile.svg. נ.ב. קבל ביטול על מה שאמרתי לעיל על זמן פנוי פוטנציאלי בשישי. Mbkv717שיחה • כ"ב באלול ה'תש"ף • 14:37, 11 בספטמבר 2020 (IDT)
Mbkv717, לא נורא Face-smile.svg, זה לא דחוף. התבנית הזו תישאר גם כתבנית עצמאית. האמת שאני עדיין צריך להבין מה בדיוק ערן ונדב עשו איתה, כרגע היא מופיעה כ:תב:תבנית מידע/אתר מורשת וגם כתב:אתר מורשת עולמי, צריך למזג ולהחליט מה לעשות. אתה יכול לראות בשימוש של התבנית החדש שהיא כן תומכת גם בהצגה רגילה, למרות שאני לא רוצה סיבה להשתמש בה בצורה כזו, אלא אם היא בתוך פסקה פנימית בתוך הערך. בעיר הלבנה התבנית מבנה מתאימה לדעתי, הנדב הנכון, אתה מוזמן להוסיף את השדות שרצית לתבנית החדשה אם אף אחד לא מתנגד ואז בזמן ההסבות אולי ישתמשו בהם. Shinaimm - שיחה 20:12, 11 בספטמבר 2020 (IDT)

שדה בוטל עבור אתרי מורשת עולמית שבוטלו[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי להוסיף את הפרמטר "בוטל" או משהו בסגנון לשם במקום איך שנראה כיום הערך עמק האלבה בדרזדן או הערך מקלט הראם הלבן או הערך קתדרלת בגרטי. הכרחי מאוד, כי יש כאלו שנרשמו ברשימה של אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו, אונסק"ו אמר כן, ואחר כך חזר בו (זה קורה). PRIDE! - שיחה 16:00, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

משתמש:Euro know ראה דיון אחר פה בנושא, אשמח אם תגיב שם. לדעתי אגב אין צורך לשים תבנית כזו לאתר שבוטל. Shinaimm - שיחה 18:38, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
אגיב לזה. חלופה נוספת: להחליף לתבנית מתאימה. PRIDE! - שיחה 18:52, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
משתמש:Euro know, לדעתי אפשר פשוט לבטל את התבנית שם ולציין את קיומו של האתר כאתר מורשת עולמית בעבר בגוף הערך. Shinaimm - שיחה 21:48, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

תבנית תבנית:קישורי פורטל[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת ויקיפדיה:בוט/סדר הפרקים

שלום, למה היא בפרק "קישורים חיצוניים? מתוך דף התבנית: "תבנית זו מיועדת לפסקאות "ראו גם" בערכים...". תיוג: Kotz, בורה בורה. חזרתישיחה 11:25, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

הממ... אני לא בטוח שמה שכתוב בדף התבנית מקובל. ממה שאני יודע כל הקישורים האלה, גם בלי הבוט, תמיד בקישורים חיצוניים. כדאי להעלות את זה לדיון אם אתה חושב אחרת. ואם לא, לתקן את המלל בהסבר. אני בעד קישורים חיצוניים. בורה בורה - שיחה 13:37, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

@בורה בורה: אבל זה לא קישור חיצוני בשום צורה. זה פנימי בוויקפדיה העברית. ולמה צריך דיון על מה שהוא ברור מאליו? חזרתישיחה 13:56, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

זה לא מובן מאליו. בתבנית שמשתמשים בה בכל כך הרבה ערכים ברור שצריך דיון. בוט סדר הפרקים לא מעביר תבניות או תוכן מפרק אחד למשנהו (למעט תבנית שם שגוי נדמה לי. כתוב בדף המידע של הבוט). אם נדרש דיון בנושא ודאי יש להעביר את הדיון מכאן ‏«kotz» «שיחה» 20:34, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

@בורה בורה: סתם טרחה, זה לא קישור חיצוני. אז למה למקם אותו כקישור חיצוני? היכן לפתוח דיון? במזנון? חזרתישיחה 00:15, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

זו תבנית כך שנראה לי שאולם הדיונים לתבניות הוא המקום. אם אתה פותח שם דיון העבר מכאן את חטיבת הדיון המקורית בורה בורה - שיחה 05:05, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

- סוף העברה

בוט סדר הפרקים מסדר תבניות בסדר מסוים בתוך פרק ה"קישורים החיצוניים". ישנן ארבע תבניות שלא צריכות להיות שם, מאחר שאינן מהוות קישור למיזם מחוץ לוויקיפדיה העברית. לשתיים מהן יש התייחסות מפורשת לגבי המיקום בדף ההסבר של התבנית:

 1. {{הפניה לספר ויקיפדיה}} – מקומה בפרק "ראו גם"
 2. {{פורטל}}
 3. {{קישורי פורטל}} – מקומה בפרק "ראו גם"
 4. {{פורטל ארכאולוגיה של המזרח הקרוב}}

יש למקם את ארבע התבניות בפרק "ראו גם" (ואם אינו קיים – ליצור אותו), כמו שאר הקישורים הפנימיים שמקומם ב"ראו גם". בבקשה להתאים את הבוט לכך. חזרתישיחה 07:52, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. Mbkv717שיחה • י"ג באלול ה'תש"ף • 09:04, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
הגיוני, השאלה היא מה יקרה מבחינה עיצובית. הפרק ראו גם מוצג לפני קישורים חיצונים והערות שוליים, ונדמה לי שגם לפני לקריאה נוספת (?). זה אומר שב"אמצע" הערך יכול להופיע פרק שיש בו רק מסגרות מלבניות המוצגות בצד שמאל (זה נכון?) שלא יופיעו "מול העיניים" של הקורא, אלא הרחק בשוליים השמאליים. זה נראה לי (בדמיון, זקוק להדגמה) הרבה פחות נכון מאשר לתת להן לצוף משמאל לקישורים החיצוניים. האם ניתן ליישר את התבניות הללו לימין? Liad Malone - שיחה 13:36, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
סוף דבריך נכונים 101%. בלי קשר באיזה פרק – אף פעם לא הבנתי למה התבניות הנ"ל ובמיוחד תבנית {{מיזמים}} זרוקות בצד שמאל (לעומת תבנית {{ויקישיתוף בשורה}} שממוקמת בצד ימין, ראשונה בפרק). במסכים הרחבים של היום – זה כמעט בלתי נראה ובטח שלא תופס את העין. חזרתישיחה 15:07, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. במיוחד בשימוש מהנייד כרגע מעשית אף אחד לא מגיע לתבניות אלו. "ראו גם" אני בטוח שנצפה בהרבה, אולי על ידי מי שמחפש בדיוק קישורים כאלו, הרי כמו שאמרת, אלו כלל לא קישורים חיצוניים. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 01:01, 3 בספטמבר 2020 (IDT)
Liad Malone העלה טיעונים טובים מבחינת העיצוב. אני חושב שלכן זה בסוף. אני אגב לא אוהב את העיצוב של התבניות האלה ולדעתי להנדב הנכון הייתה הצעה לתבנית טובה יותר במקום, אולי תוכל לשתף אותנו? בנוסף העיצוב החדש של האתר למחשב דוחס הכל וגם עושה בעיות לתבניות ותמונות רבות שנדחסות ומכערות את הערכים, תמונות בצד ימין שפעם היו סבירות ממש מלגנות וגם תבניות של תיאור מסילת רכבת בעייתיות... צריך לחשוב על זה לפני שמשנים. ההצעה עצמה נכונה מבחינת סדר, אבל צריך אולי לשנות עיצוב. Shinaimm - שיחה 09:44, 3 בספטמבר 2020 (IDT)

תחילת וסיום כהונה באותה שנה בתבנית:תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור]

שאלה - אדם שכיהן בתפקיד מסוים במשך כמה חודשים בשנה מסויימת, לא ידוע באילו חודשים - כיצד אני מכניס את התאריך? אם אני רושם את השנה בפרמטר "תחילת כהונה", המערכת חושבת שהוא עדיין מכהן ומחשבת זמן כהונה עד עכשיו. אם אני רושם את השנה בפרמטר "סיום כהונה", המערכת מעלימה לי את התפקיד בכלל. אם אני רושם בשני הפרמטרים, המערכת רושמת לי את שתי השנים בשניהם (1782-1782). מה עושים? Itaygur - שיחה 13:25, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

הייתי מצפה שכן צריך לשים בהתחלה וסיום את אותה השנה אבל שהתצוגה תציג את השנה בה כיהנו רק פעם אחת. Shinaimm - שיחה 14:39, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
לזה בדיוק התכוונתי. Itaygur - שיחה 14:56, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא מוצא בעיה או סרבול בהצגת שתי השנים וממליץ לא לשנות כלום. בורה בורה - שיחה 00:12, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
Itaygur, מה שאתה מתאר לעיל אינו תיאור של טווח זמן של הכהונה, אלא של נקודת הזמן שבה כיהן, כאשר הטווח המדויק או שאינו ידוע (במקרה המתואר) או שאינו מעניין (אני משער שיכולים להיות גם מקרים כאלו). בכל אופן גם לדעתי ציון של נקודת זמן צריך להיות של השנה בלבד היינו 1782 ולא 1782–1782. אציין שיחידה:טווח זמנים מטפלת גם במקרים של טווח זמנים, וגם במקרים של נקודת זמן, כשההנחה היא כשתאריך ההתחלה והסיום זהים הכוונה היא לנקודת זמן. ערן - שיחה 07:22, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
ערן, מדבריך לא הבנתי האם יש פתרון לבעיה שהצגתי. Itaygur - שיחה 11:36, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
איתי, ערן רוצה שניישם את הפיתרון שהוא מימש באמצעות היחידה החדשה גם בתבנית זו (בנוסף למשל תב:פסטיבל). אנסה למצוא לזה זמן בהקדם, יש עניין של התניות מרובות בתאריך סיום כהונה שאני לא בטוח איך להמיר -(מולך, מולכת, נוכחי, נוכחית, הווה וכו') Shinaimm - שיחה 19:18, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
Itaygur: כן זה פתיר. האם אפשר להביא דוגמה ספציפית למקרה שבו תאריך ההתחלה והסיום זהים? האם יש מקרי קצה אחרים שלדעתכם כדאי לבדוק אותם בעת שינוי בתבנית? ערן - שיחה 22:26, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
כדאי לשים לב למשך חישוב הכהונה. במקרה של אותה שנה שיהיה כתוב: פחות משנה / כ-שנה, או משהו דומה. הייתי שמח אם החישוב של זמני הכהונה יהיה ברמת שנים וחודשים וללא כמות שבועות וימים מעל ספים מסיימים כי זה נראה לי פירוט יתר. צריך לוודא את המקרים הרגילים שעושים בעיות וחלקם אולי כתובים פה בתחילת הדף. מקרים בהם יש שנה וחודש בתחילת הכהונה אבל בסופה רק שנה ולהיפך, מקרים בהם התאריך לא מדויק. האם יש תמיכה בתאריך עברי? וכו' Shinaimm - שיחה 22:54, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
יש דוגמה, ג'וזף האברשאם, כיהן כיושב ראש בית הנבחרים של ג'ורג'יה למשך כמה חודשים ב-1782 וב-1785. כאמור לא ידוע באילו חודשים. בית הנבחרים היה מתכנס למשך כמה חודשים בשנה ובוחר יושב ראש. בשלב זה הכנסתי את השנים בפרמטר "פירוט", אבל זה לא נראה טוב. Itaygur - שיחה 07:56, 8 בספטמבר 2020 (IDT)
Itaygur הדגמתי בערך שתי כהונות (ובהתאם שני {{תפקיד מנהיג}}, וכיוון ששתי הכהונות עוסקות באותו תפקיד, בכהונה השנייה לא ציינתי את שם התפקיד אל התייחסתי לזה כשרשור של הראשון. האם זה נראה יותר טוב, האם יש הצעה נוספת לשיפור? ערן - שיחה 15:42, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה ערן, האם יש אפשרות להוסיף תמיכה בתצוגת משך תפקיד לפי שנים וחודשים בלבד, ללא מספר השבועות? דנו על זה בעבר ונדמה לי שהיה רוב אבל לא אפשרות בפונקציה הקודמת. Shinaimm - שיחה 16:10, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
הצגה של טווח זמנים נעשית באמצעות mw:Extension:Scribunto/Lua_reference_manual#mw.language:formatDuration שמאפשרת סקאלה של שנים, שבועות, ימים, שעות, דקות וכו', ולא בחודשים. כך שזה לא אפשרי לפחות לא בצורה פשוטה. ערן - שיחה 16:22, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה ערן, זה בדיוק מה שהתכוונתי. Itaygur - שיחה 16:41, 20 בספטמבר 2020 (IDT)

תבנית:בריטניקה[עריכת קוד מקור]

זה לא פעם ראשונה שאני רואה שלא באמת אפשר להיעזר בויקינתונים עם P1417. זה תמיד מבקש "topic". אני חושב שצריך להיפטר אחד ולתמיד מה-"topic" הזה (דוגמה: Q1783560 והערך בעברית, ספיטהד). בויקינתונים לא מבקשים מספר, אלא מבקשים את סיומת הכתובת. PRIDE! - שיחה 13:45, 15 בספטמבר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד--נריה קלר - שיחה 16:34, 15 בספטמבר 2020 (IDT)
משתמש:דוד שי תוכל לטפל בזה? בורה בורה - שיחה 01:46, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא רואה את הבעיה. דוד שי - שיחה 08:22, 17 בספטמבר 2020 (IDT)
משתמש:Euro know עדיין יש בעיה? אם כן הדגם אותה בדיוק. בורה בורה - שיחה 00:27, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
בורה בורה, נסה להיכנס דרך בריטניקה בהבדל זה. אם תפתח, תראה "Page Not Found". PRIDE! - שיחה 12:18, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
משתמש:דוד שי בהחלט יש כאן בעיה. הנתון בוויקינתונים נכון ואפשר לגשת משם לערך, אבל לא דרך התבנית. כנראה שהיא לא תומכת בשאיבה אוטומטית? בורה בורה - שיחה 21:43, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
משתמש:זאב קטן תוכל להוסיף לרשימת המטלות שאנו בונים? בורה בורה - שיחה 03:47, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

תבנית:קישורי אלבומים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:קישורי אלבומים בורה בורה - שיחה 03:42, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

תצוגת "שם בשפת המקור" באתר הנייד נמרחת על מספר רב של שורות[עריכת קוד מקור]

במקרים רבים אני נתקל בתצוגה בנייד בשם בשפת המקור שמתפרס על פני מספר רב של שורות כאשר יש שם מספר מילים וסוגריים, לפעמים כל מילה היא בשורה נפרדת וגם כל סוגר. אפשר לראות דוגמה בבית נהיאן. האם אפשר לתקן את התצוגה? אני מניח שזה קשור ליחידה. Shinaimm - שיחה 09:40, 17 בספטמבר 2020 (IDT)

קישור ישיר לאתר הניידים שם נמצא הבאג (שורה רווח לפני ואחרי סוגריים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:33, 17 בספטמבר 2020 (IDT)
יש 2 אפשרויות: להסיר את הערבית בסוגריים או איכשהו לטפל בבאג. זה לא המקום היחיד שתראה אותו. PRIDE! - שיחה 18:06, 17 בספטמבר 2020 (IDT)
Euro know אתה צודק, ברגע שיש רק שפה אחת לא צריך את הערבית והסוגריים, אבל זה מוכר לי מעוד מקומות ולכן רציתי שיתקנו, אולי ערן מכיר את הקוד שם? יונה, תודה על הצגת הבאג המדויקת. Shinaimm - שיחה 18:56, 17 בספטמבר 2020 (IDT)
ערן אנא תגובתך. בורה בורה - שיחה 00:25, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
הגדרה התצוגה הנ"ל קשורה לעיצוב flex למובייל ולא ליחידה כזו או אחרת. התמודדות טובה יותר עם ניידים ומעט הסברים על פלקס מופיעים בmw:Recommendations for mobile friendly articles on Wikimedia wikis. אפשר למטב את העיצובים לflex-flow ולמובייל באופן כללי - למשל על סמך ההסברים שם או על סמך ויקיפדיה האנגלית. זה נושא מעט מורכב שצריך לבדוק אותו טוב כך ששינויים לא ישברו את המראה הקיים בדקסטופ ויראו היטב במובייל בגרסאות שונות. ערן - שיחה 01:05, 23 בספטמבר 2020 (IDT)

מיזוג תב:אנדרטה לתוך תב:מבנה (הוספת שדות לזכר, יוצר, נגישות וגוף מתחזק)[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:אנדרטה בורה בורה - שיחה 03:14, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

תב:סורה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם חשבתי לעשות מין תבנית כמו {{ספר}} רק לסורות, בתבנית יהיה מספר הפסוקים, מיקום הסורה, איפה מצאו את הסורה,קישור לויקיטקסט ומי הסורה שלפני ומי אחרי. מתייג את קובץ על יד סיון_ל מלא כל הארץ כבודי Tshuva Yoelpiccolo31 amikamraz Eldad בן עדריאל oz1988בעלי הידע באסלאם. ויקי4800 - שיחה 11:37, 22 בספטמבר 2020 (IDT)

זה יכול להיות אדיר ומועיל מאוד--Oz1988 - שיחה 14:30, 22 בספטמבר 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד האם יש מזהים שקשורים לסורות שניתן לשאוב מוויקינתונים? האם יש עוד שדות רלוונטיים? עדיף ששם שדה יהיה לא יותר משתי מילים. אפשר לקחת רעיונות מתב:פרשת שבוע. Shinaimm - שיחה 20:05, 22 בספטמבר 2020 (IDT)
אם אין שאיבה, אני מבקש מויקי4800 שיתחייב למלא אותה בתוכן בערכי הסורות. אחרת זו עוד תבנית ששוכבת כאבן שאין לה הופכין. בורה בורה - שיחה 00:11, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מתחייב למלא את כול ערכי הסורת בתבנית הזו בורה בורה, זה פעם ראישונה שאני באולם דיונים אז אייך אני אמור לדעת אם התבנית אושרה ליצירה? ויקי4800 - שיחה 09:12, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
דיון לוקח 7-10 ימים. אם הדיון יאשר, והתבנית נוצרה, אני מעדכן את פותח הבקשה. בורה בורה - שיחה 09:18, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
בטיפול בטיפול, נא להמתין.... ויקי4800, Oz1988, ראו גרסה ראשונית של התבנית, אני עוד מנסה לשפר כרגע את השאיבה מוויקינתונים, אשמח להערות על התבנית. כמה שאלות: 1. לא הבנתי מה לשים ב"מיקום הסורה" 2. הוספתי שדה "מספר הסורה" 3. לא הבנתי מה זה השדה של "איפה מצאו את הסורה" - מה הכוונה שם? ובכל מקרה עדיף ששם שדה לא יהיה ארוך מ-2 מילים (לא הוספתי אותו).4. הוספתי גם שדה של "שם הסורה בעברית" או אולי אפשר לכתוב משהו עם תרגום לעברית. יש דבר כזה? כלומר תרגום של שם הסורה מערבית לעברית. 5. לאיפה בדיוק רצית לקשר בוויקיטקסט? ראיתי שיש שם קטגוריה של מספר תרגומים, לא עדיף לשים קישור ישיר לאחד התרגומים? 6. בויקי האנגלית הוסיפו עוד מספר שדות: רוקוע, סיווג ושמות נוספים. אולי כדאי להוסיף גם אותם? זה רלוונטי? 7.דוגמה הצבתי בסורת אל-בקרה, מוזמנים להסתכל. Shinaimm - שיחה 22:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
יונה, אני לא מצליח לשאוב מויקינתונים את מספר הסורה ואת הקודמת והבאה. כשמסתכלים בפריט ‏סורת אל-בקרה‏ (Q219675) הפרמטרים שאני מסתכל עליהם ‏הקודם‏ (P155), ‏הבא‏ (P156) ו ‏מספר סודר‏ (P1545) נמצאים תחת Instance of. יכול להיות שבגלל זה הבעיה? תוכל לעזור בבקשה? או מישהו אחר? Shinaimm - שיחה 22:57, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
בוקר טוב, כל הכבוד על ההשקעה ועל היוזמה המבורכת. באשר לשאלותיך: 1. אני גם לא בטוח שאני מבין מה זאת אומרת "מיקום הסורה", איך זה נקרא באנגלית או בערבית? 2. "איפה מצאו את הסורה", זה דבר שקשור יותר לאמונה ולמסורת האסלאמית, אני לא יודע כמה זה מדעי או אנציקלופדי. אסביר בקצרה: המוסלמים מאמינים שהקוראן ניתן למוחמד מאת אלוהים, ושהוא נתן לו אותו חלקים חלקים, לאורך 23 שנים. את 23 השנים הללו נהוג לחלק לשתי תקופות עיקריות, תקופת מכה ותקופת אל-מדינה. הכוונה, התקופה שלפני ההג'רה, והתקופה שאחריה. כל סורה שלכאורה התקבלה לפני ההג'רה, נקראת "מכית" או "הקוראן המכי" או איך שתרצה לתרגם זאת לעברית. וכל סורה שלכאורה הגיע לאחר ההג'רה נקראת "מדנית" (על שם אל-מדינה).3. בקשר לשם הסורה, אפשר ואפילו רצוי לכתוב אותה, לפי דעתי, בשלושה אופנים: בערבית, בעברית, ובתעתיק לעברית (בערבית עם אותיות עבריות) 4. בקשר לוויקיטקסט, אני אישית נוהג לקשר לתרגום רקנדורף, הוא תרגום מאוד מכובד וכתוב בשפה מאוד גבוהה ויפה. 5. שמות נוספים בהחלט רלוונטי ויכול להוסיף ולהועיל. 6. רוקוע בהקשר הזה הוא מושג הקשור לחלוקה של הסורה לקטעים. יכול להיות שזה יועיל, לא נראה לי שזה יזיק --Oz1988 - שיחה 06:46, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
"מיקום" (position) בתבנית בויקיפדיה האנגלית מורה על המושג (Juz') (שמחכה שתתרגם אותו לעברית) - חלוקת הקוראן ל-30 חלקים לצורך קריאתו במהלך חודש אחד. במקרה של סורת הפרה, כתוב שם שהיא מתפרסת על פני חלקים 1–3. האם זה רלונטי? או שזה פרט מיותר ועלול רק לבלבל? Liad Malone - שיחה 12:13, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
צריך לראות עם ערן אם יחידה:תבנית מידע יועת לקחת מבחין בצורה פשוטה. הדרך שאני מכיר זה להשתמש בקוד דמוי JSON באופן הבא: {{#invoke:Wikidata|ViewSomething|claims|P31|1|qualifiers|P156|1|datavalue|value|id}}. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:12, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

צאצאים[עריכת קוד מקור]

לאחרונה אני מתעסק הרבה במיזם ויקיפדיה:דיווח על טעויות, שזה מקום מעניין לשים בו לב לדפוסים חוזרים שמבלבלים קוראים.
בחלק מתבניות האישים - נניח בתבנית:מדען - יש פרמטר של "צאצאים". אם ניקח את הדוגמה שדיווחו עליה כ"טעות", לאליעזר בן-יהודה יש 8 צאצאים, אולם בתבנית מצוין - מבחינתי בצדק - רק איתמר בן יהודה. העניין הוא שזה מטעה קוראים רבים - כי מי שלא קורא את הערך במלואו ונשאר באזור הפתיח (שאני מניח שזה הרוב) מבין מזה הרבה פעמים שהרשימה אמורה להיות *כל* הצאצאים שלו, ויש פה מעין הטעיה.
חשבתי שאולי עדיף לשנות את השם של הפרמטר ל"צאצאים בולטים" או "מצאצאיו" או לכל דבר בסגנון. אני אמנם מתעסק הרבה בטעויות מדווחות, אבל פחות מתעסק הרבה בתבניות, ולכן אשמח לדעות לרוב. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 14:07, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

תומך בהצעה לתיקון שמו של הפרמטר כפי שהוא מוצג בתבניות. Liad Malone - שיחה 14:30, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
לעיתים השדה הזה מכיל את מספר הצאצאים, לפעמים זה גם המידע שנשאב מוויקינתונים (מספר), צריך לחשוב גם על זה. Shinaimm - שיחה 15:07, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
בוויקינתונים יש הפרדה לשני שדות בין שמות ומספר הצאצאים. אנו מאחדים את השדות במספר תבניות. כדאי ליצור שני שדות רוחבית בכל התבניות הרלבנטיות. 1. "צאצאים בולטים". 2. "מספר צאצאים". בורה בורה - שיחה 15:16, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
בורה בורה, נשמע לי כמו פתרון טוב. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 00:47, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai): ראה את הדיון בשיחת תבנית:אישיות#ציון רשימת צאצאים מוויקינתונים שבו אני, Dovno ובורה בורה דנו בזה בעבר. אם יש שאיבה של שמות צאצאים מוויקינתונים זו טעות בתבנית. באופן כללי שמות צאצאים לא צריכים להופיע בערך, ובפרט לא בתבנית, כפי שמוסבר בויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים/ביוגרפיות כי "את שמות הילדים נהוג לציין רק כאשר הם ידועים בזכות עצמם". אין דרך לדעת אוטומטית חשיבות אנציקלופדית של צאצאים - ולכן זה לא נתון שאפשר לשאוב מוויקינתונים. ערן - שיחה 18:17, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
ערן, האם הבנתי אותך נכון, שכוונתך שהפרמטר של "צאצאים" אמור להתייחס אך ורק כרגע למספר צאצאים, ואם יש שמות אז יש להחליפם במספר, ואם רוצים לשנות זאת יש להגיע להסכמה על כך בדיון? איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 18:51, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai): התכוונתי שבפרמטר "צאצאים" באליעזר בן-יהודה צריך עורך מוויקיפדיה להוסיף את רשימת הצאצאים הידועים בפרמטר המתאים אם הוא מוצא שיש חשיבות אנציקלופדית לאזכור שלהם וזה לא מידע שצריך להישאב מוויקינתונים - זה לא מידע שאפשר לשאוב מוויקינתונים כיוון שוויקינתונים לא יודע האם ולאילו צאצאים יש חשיבות אנציקלופדית. ערן - שיחה 20:04, 28 בספטמבר 2020 (IDT)

אני דווקא זוכר דיון שהיה כאן באולם ובו הוחלט ששמות הצאצאים יופיעו כולל שאיבה. בוויקינתונים בדרך כלל, לא תמיד, רושמים רק את שמות הצאצאים הראויים לאזכור ובשדה אחר כותבים את מספרם.בורה בורה - שיחה 04:07, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

מחיקת תבנית:תמונות מאתר צה"ל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת עזרה:תמונות דובר צה"ל בורה בורה - שיחה 03:36, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

תבנית:מבנה - כפל בפרמטרים[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מבנה בורה בורה - שיחה 03:32, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

שמות אחידים לפרמטר שנות הפעילות[עריכת קוד מקור]

לאחרונה נכנס במספר תבניות שינוי מבורך המכניס את מספר השנים בהן האישיות פעילה. לצורך זה יש צורך במבנה אחיד של הפורמט ובוט מתקן את זה. אבל צריך שמות פרמטרים אחידים בכל התבניות. למשל בתבנית:ספורטאי זה משום מה "תקופת פעילות". מציע לבצע שינוי זה במקביל להטמעת ה"פטנט" לחישוב שנות הפעילות. בורה בורה - שיחה 17:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד האחידות. כדאי לשקול גם לפצל את השדה לשניים כדי להקל על המילוי שלו(אם המקפים לא מסודרים טוב זה לא מחשב כמו שצריך) Shinaimm - שיחה 17:53, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
בעד הפיצול, וכך גם ניתן יהיה לשאוב מוויקינתונים. אבל כדי לפצל יש קודם כל לסדר את אחידות המבנה שיהיה קל לבוט המפצל. תוכל בבקשה להכין כאן רשימה של התבניות בהן יש שדה זה ומה שמו? בורה בורה - שיחה 18:17, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מכיר את התבניות הבאות: תב:אישיות ביטחונית:תקופת שירות, תב:אישיות משחק:שנות הפעילות, תב:מוזיקאי:שנות פעילות, תב:אמן:שנות פעילות, תבנית:אישיות תקשורת:שנות פעילות, תב:אישיות בודהיסטית:תקופת כהונה, תב:מגלה ארצות:שנות פעילות, תב:אישיות רבנית:תקופת פעילות, תב:מרגל:תקופת שירות (שאגב, צריך לאחד עם אישיות ביטחונית), תב:פעיל ניו מדיה:שנות פעילות (עוד תבנית שאני לא יודע למה לא מבטלים אותי ומשתמשים בתב:אישיות משחק), תב:סופר:שנות פעילות Shinaimm - שיחה 21:18, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

הוספת שדות מדינה ודמות ידועה לתב:מוזיקאי[עריכת קוד מקור]

קיימים אנשים רבים שהם גם עוסקים במוזיקה וגם בעלי קריירות משחק ומגלמים דמויות מפורסמות, לכן אני מציע להוסיף לתב:מוזיקאי (העשירה יותר) את השדות הבאים: "מדינה", "דמות ידועה" כדי לאפשר את ההצגה של קריירת המוזיקה וקריירת המשחק שלהם. למשל אצל עמי מנדלמן ואני בטוח שיש עוד רבים. (שדות נוספים שחסרים הם: יצירות בולטות ושפה מועדפת, אבל לדעתי הם לא הכרחיים) Shinaimm - שיחה 21:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

בעד ורק משום שיש בערך רק תבנית אחת, וכמו שנאמר, יתכן ןקריירת המוזיקה מאפילה על קריירת המשחק. בורה בורה - שיחה 23:08, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

תבנית:הערה - "ימין" + "שמאל" -> "יישור"[עריכת קוד מקור]

זה נראה לי קצת כפל שעושים 2 פרמטרים, במקום פרמטר אחד שאחראי בסך הכל ליישור. PRIDE! - שיחה 16:28, 28 בספטמבר 2020 (IDT)

תב:מיקומי שיא[עריכת קוד מקור]

לאור העלתו של מצעד בילבורד גלובל 200, מצעד עולמי שאינו שייך לאף מדינה, יש להוסיף לתבנית פרמטר "עולם", בנוסף לשאר המדינות, היות והמצעד אינו מתאים לאף מדינה (גם לא ארצות הברית). כשמקלידים |עולם=1 לדוגמה, יופיע מצעד זה והמקום שהגיע אליו השיר. מתייג את קפקא, GHA, שני אבנשטיין, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏, JewHyper, YairMelamed, Nirvadel, גאנדולף (ראפ, רוק), Little Savage, Alon112, Yuval Talyaבעלי הידע במוזיקה. YairMelamedשיחה 22:36, 28 בספטמבר 2020 (IDT)

לגבי מה שיופיע במקום הדגל, משהו מהקטגוריה הזו אפשרי. YairMelamedשיחה 22:44, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
הוספתי אצלי בטיוטה, אם אין התנגדות אוכל להוסיף גם לתבנית פיבר - שיחה 19:52, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
פיבר, מצוין! YairMelamedשיחה 20:00, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

שדה "פרישה" בתבנית ספורטאי[עריכת קוד מקור]

לשם מה הוא קיים? יש שדות "התחלת פעילות" ו"סיום פעילות" ופרישה היא סיום פעילות. מציע להעביר שדה פרישה לסיום פעילות ולמחקו. משתמש:BAswim? בורה בורה - שיחה 02:16, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

בהחלט. עכשיו ראיתי שמדובר בשני שדות, שעוסקים באותו דבר בדיוק. "סיום פעילות" עדיף בעיני על "פרישה". ניראה לי שגם צריך להיות תחילת פעילות ולא התחלת פעילות, שאלה למומחים. BAswim - שיחה 03:04, 1 באוקטובר 2020 (IDT)