ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.

לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף, משתמש:בורה בורה, יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תוכן עניינים

שדרוג תבנית:מדינה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. בימים האחרונים אני עובד על שדרוג {{מדינה}}, ומכיוון שזה שדרוג גדול אני חושב שמן הראוי לדון אותו פה. השינויים הגדולים ביותר הם שימוש ביחידה:תבנית מידע, כמו כל הדור החדש של התבניות. בנוסף, סידרתי את התבנית בצורה של תתי פרקים, וסידרתי קצת אחרת חלק מהפרמטרים. אני עוד מתלבט איפה כדאי למקם את דת, אבל בגדול ככה אני חושב שהתבנית צריכה להראות.

בנוסף, אני חושב שכדאי לשקול להכניס תחת פרק הכלכלה את שיעור האבטלה וחוב הציבור, וכמובן להכניס אותם ב{{נתוני מדינות}} אם שאיבה אוטומטית.

יש עוד הרבה עבודה על התבנית, למרות שאת הרוב כבר עשיתי. צריך עוד לסדר קצת את התנאים של השדות, לסדר את הבלגן של התמונה (משום מה יש איזה שלוש פרמטרים שונים לתמונה, לא יודע למה) וכמובן להוסיף שאיבה מוויקינתונים, לכן לפני שאני ממשיך לעבוד על התבנית אני חושב שכדאי לקבל את האישור לשדרוג הזה כאן.

מתייג את ערן שדיברתי איתו על השדרוג ואת נרו יאיר שבגללו התחלתי את כל הבלגן הזה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:57, 6 בדצמבר 2018 (IST)

שכחתי לציין, טיוטת התבנית החדשה נמצאת כרגע ב{{מדינה2}} מוזמנים להעיף מבט. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ט • 16:58, 6 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אם נחוץ גם בוט בדרך, אני כאן. בורה בורה - שיחה 01:39, 7 בדצמבר 2018 (IST)
עבודה יפה. ערכתי מעט כדי להשתמש בוויקינתונים וכדי להשתמש בצורה נכונה יותר ביחידה. כמה הערות:
 • ממשל - אולי כדאי בפרק הממשל לציין את הרשות המחוקקת (הפרלמנט/בית הנבחרים) ואת הרשות השופטת (בית המשפט העליון).
 • כלכלה - אפשר לציין גם את המיקום במדד ג'יני ואת הבנק המרכזי
 • גרף האוכלוסייה מבלבל לדעתי וממילא מוסתר. אפשר אולי להשמיט אותו.
 • חגים לאומיים - האם זה לא עמוס מדי לציין את החגים הלאומיים? לדעתי כדאי להשמיט את זה מהתבנית, או להסתיר או להעביר למקום פחות בולט בתחתית התבנית.
 • שטח בעבר - האם יש דוגמאות לשימוש בזה? (אם זה בשימוש בערכים בודדים אז אולי זה פחות מתאים בתבנית)
ערן - שיחה 02:36, 7 בדצמבר 2018 (IST)
שטח בעבר מופיע בערכי המדינות לשעבר ויש מאות כאלה. ראו למשל האימפריה המונגולית. שדה חשוב ביותר ואין להשמיטו. נגד השמטת גרף "אוכלוסייה לפי גילאים". שדה דמוגרפי ראשון במעלה שבטוחני שמיליונים מעיינים בו. בורה בורה - שיחה 02:41, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לגבי ממשל, נשמע לי הגיוני. כלכלה - אני לא מבין בנושא הזה מספיק, אתייג את Yuri, Geagea, Ovedc, Nizzan Cohen, hagay1000, Ldorfman, Yoavd, דן וינקלר, Orielno, RonyH73בעלי הידע בכלכלה. אני לא חושב שחגים לאומיים יוצרים עומס, מבחינתי הם במיקום סביר. דרך אגב, אני חושב שבשדות מנהיגים, ארועי הקמה וארועי פירוק כדאי לעבור ולעבוד בשיטה הצרפתית בה יש אפשרות למלא את שם התווית ולמלא את המידע, זה יותר יפה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 13:20, 7 בדצמבר 2018 (IST)
כן זה רעיון טוב לחלק את זה לתת שדות בפני עצמם עם שם תווית ומידע. לגבי חגים לאומיים - נסה להוסיף את התבנית (בתצוגה מקדימה) בישראל. ערן - שיחה 13:59, 7 בדצמבר 2018 (IST)
הוספתי, גם בצרפת וארצות הברית. זה לא כזה נורא, תמיד אפשר לעקוף את זה ידנית ולהכניס ערך אצלנו. דרך אגב, צריך להקטין את הגודל של הסמל ודגל. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 14:05, 7 בדצמבר 2018 (IST)
צריך לבדוק אי זה יוצא במדינות לשעבר (למשל הקונפדרציה השווייצרית הישנה). יכול להיות שיהיה נכון יותר להפריד לתבניות נפרדות בין מדינות דהיום למדינות עבר. ערן - שיחה 18:40, 15 בדצמבר 2018 (IST)
אין מתעניינים אחרים? זו תבנית מרכזית! בורה בורה - שיחה 00:00, 18 בדצמבר 2018 (IST)
כמה הערות:
 • (זאב קטן) לגבי גודל התמונות של דגל/סמל - תיקנתי.
 • מדינות לשעבר - התבנית לא עובדת בהן וזה יהיה מסובך לטפל בהן וגם קצת מסוכן (צריך מאוד להיזהר משאיבה שגויה מוויקינתונים כשמימד הזמן מטופל בצורה חלקית). אני מציע שכדי להתקדם עם זה, התבנית תטפל רק במדינות קיימות ולהשמיט את הפרטים שנוגעים למדינות עבר. (התבנית לא תחליף את תבנית:מדינה שתמשיך לשמש מדינות עבר - יתכן שבהמשך יהיה אפשר לבחור שמות מתאימים יותר)
 • מפה - נראה שהמפה מתחלפת למפה שדומה לוויקיפדיה האנגלית, ולא מפה מתבנית. לגבי העיצוב - אין לי העדפה ברורה, אבל צריך לוודא שלפחות הקישורים למדינות שכנות במפה ממשיכים לעבוד. (Mbkv717, יונה בנדלאק -תוכלו להציץ בכמה מדינות לדוגמה ולהחליף (בתצוגה מקדימה) "מדינה" ל"מדינה2" האם יש צורת מפות מסוימת שמועדפת?)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - אני עדיין חושב שכדאי להסיר אותו מהתבנית. אפשר להעביר זאת לפרק הדמוגרפיה בערך עצמו ולא בתבנית. דעות נוספות?
ערן - שיחה 11:26, 5 בינואר 2019 (IST)
תודה על התיוג. באופן כללי אני מניח בבורותי שהשינוי נעשה גם מסיבות שהן לא עיצוב גרידא, כי אם כן, זה נראה לי מאמץ מיותר והתוצר לא בהכרח עדיף. באשר למפות - זה לא רק שינוי קובץ, זה ממש לא מקשר למפות האיתור (טכנית זה היינו הך כי המפות מותאמות לקבצים ספציפיים). קרלוס הגדול עבד לא מעט על עליהן, ולדעתי הן עדיפות, ומה קרה למפות המפורטות (למשל מפת המיקום בסוף התבנית באיטליה)? באשר לאוכלוסייה - אני לא רואה סיבה להשמיט את זה לעומת הצורה הקודמת. Mbkv717שיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ט • 19:00, 5 בינואר 2019 (IST)
עברתי על כמה מדינות ובדקתי את המפות. בצרפת - המפה סבירה, מדובר על מפת אירופה עם סימון של מדינות האיחוד האירופי. באל סלוודור - המפה החלופית היא מפה של כל האמריקות כל שהמדינה היא נקודה ממש קטנה במפה הגדולה. המפה שלנו עדיפה גם בגלל המיקוד על אמריקה המרכזית. במדינות קטנות (בדקתי את נאורו ואת הוותיקן), ששם היה החשש שלי, דווקא המפות דומות כך שאנחנו מאבדים רק את האיתורים. בניואה - אין מפה כלל. בצפון קפריסין יש מפה גלובלית מאוד. אבל אני מעדיף אותה על המפה של קפריסין שקיימת אצלנו (את המפה הנוכחית צריך להעביר לערך עצמו.). בכל מקרה, לאחר עבודה רבה על מפות האיתור המקומיות אצלנו והעדפתם על פני מפות היטלים, אני לא רואה טעם לחזור אחורה למפת היטלים שגם שטחן גדול יותתר וגם בלי איתורי המדינות מסביב.
בנוגע לאוכלוסיה לפי גיל, גם אני חושב שהמקום הוא בפרק דמוגרפיה ולא בתבנית הראשית (שם יש להסתפק בכמות האוכלוסיה הכללית). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 6 בינואר 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק לכל השינויים שהוצעו על ידי ערן.
 • מדינות לשעבר מטופלות בסדר גמור ואין צורך לשנות כלום. צריך להנחות את התבנית החדשה לא לשאוב נתונים מסוימים כאשר יש פרמטר "לשעבר". זה כבר קיים בתבנית מדינה הקיימת
 • יש להשאיר את מפות האיתור המושקעות שנותנות מימד יפה של ערים חשובות במדינה ומדינות שכנות כמו למשל באל סלוודור.
 • אוכלוסייה לפי גילאים היא טבלה מתקפלת שתופסת בסה"כ שורה אחת בתבנית. אין סיבה בעולם להעלים מידע זה לחלוטין. בורה בורה - שיחה 13:50, 7 בינואר 2019 (IST)
 • מדינות לשעבר לא יעבוד כמו שצריך עם ויקינתונים (לפחות לא אם זה באותה תבנית כמו מדינה קיימת). תוכל לשאול את יונה בנדלאק איך פרטים היסטורים עובדים בוויקינתונים (זה נעשה עם qualifiers של "נכון ל" - לא משהו שכדאי לבחור אוטומטית בתבנית)
 • אוכלוסייה לפי גילאים - נראה שהכרחי להוריד את זה בהקדם מהתבנית. המידע שם מוצג בצורה שקרית בנייד (אפשר לשאול את Sokuya או IKhitron איך מתפלגת אוכלוסיית ארצות הברית)
ערן - שיחה 00:50, 11 בפברואר 2019 (IST)
התתי כותרות מכבידות, אני ממליץ לוותר עליהן. הנתונים יכולים להיות מוצגים גם בלי הכותרת. אני ממליץ לשאוב כמה שיותר השראה מהתבנית המקבילה בוויקי אנגלית (ראו ישראל לדוגמה). וכמובן להיפטר מהצבע הסגול. האוכלוסיה לפי גילאים, זה משהו שלא עובד בנייד וזה בכלל לא ברור במחשב, אני יודע שזה קיים כבר בתבנית עיר, אבל הנה הזדמנות להיפטר מזה. חוץ מזה שזה גם ככה לא רלוונטי לתבנית המידע. קוארדינטות של עיר בירה זה גם משהו מיותר לגמרי לדעתי, כנ״ל חגים לאומיים. שוב לשאוב השראה מהמקבילה הבינלאומית בוויקיאנגלית. לא תמיד חייבים להמציא את הגלגל מחדש. עד שאלו לא יתוקנו אני נגד. – אסף (Sokuya)שיחה 13:05, 11 בפברואר 2019 (IST)
תת כותרות זה מה שמבהיר נתונים בתבנית. הנה רק אתמול הוסיפו תת כותרת "פרסים והוקרה" בתבנית מנהיג. ומה מכביד? בנייד זה נראה בדיוק כמו בשולחני. לא צריך לשאוב השראה מכלום. התבנית שלנו מעולה. אם יש בעיה בנייד עם "אוכלוסייה לפי גילים" מתקנים אותה, לא שופכים את התינוק עם מי האמבטיה. אגב, מה כוונתך לא עובד? זה מוצג, אם כי לא בצורה אופטימלית - הסקאלה במקרא לא מדויקת. משתמש:DMY הכניס את זה בזמנו למיטב זכרוני. כדאי להתייעץ איתו איך לתקן. ומה יש לך נגד הקואורדנטות, במילא זה לא תופס ולו סנטימטר אחד מיותר ורק מסייע. בורה בורה - שיחה 16:48, 11 בפברואר 2019 (IST)
לא כל פעם צריך להמציא את הגלגל מחדש. הכותרות האלו מיותרות לגמרי! זה מכער את התבנית כולה. ולגבי אוכלוסייה לפי גילים העליתי בעבר סרטון, זה אמור להימצא בדף השיחה של התבנית. זה גם מידע כל כך לא רלוונטי לתבנית מידע על מדינה. יותר מדי ספציפי. מוטב שיופיע בפסקת דמוגרפיה בערך. לגבי קוראדינטות, יש בערך קוראדינטות של המדינה, לא צריך להוסיף קוארדינטות של עיר הבירה, יש קישור פנימי לוחצים עליו ואז תקבל קוארדינטות של העיר בערך החדש. פשוט תשווה את התבנית בויקיפדיה באנגלית ואז תסתכל על זאת אצלנו ותראה כמה שלנו מכוערת ומיושנת. אני נגד שימוש ביחידת תבנית מידע, היא בעייתית ולא גמישה. זה לא שידרוג מבחינתי. מעדיף את התבנית הקיימת. – אסף (Sokuya)שיחה 00:14, 12 בפברואר 2019 (IST)

זאב קטן אני חושב שכדאי לנסות להתקדם עם מה שיש. בכל מקרה התבנית הקיימת ישנה ולא מתוחזקת היטב והתבנית החדשה מתאימה יותר לסטנדרט שנהוג היום בתבניות. הפרטים שנשארו פתוחים:

 • אוכלוסייה לפי גיל - נראה שיש רוב קל להפרדה מהתבנית לגוף הערך(3 ו2). אם מתעקשים שזה ימצא בתבנית אפשר לדון בכך בנפרד ולהשאיר את המצב הקיים.
 • תמיכה במדינות לשעבר - התבנית לא תעבוד כרגע ונרדשת הרבה עבודה כדי לגרום לה לעבוד כמו שצריך, נראה שכדאי להפריד לתבנית אחרת ואפשר בהמשך להציע הרחבה של התבנית גם למדינות לשעבר.
 • כותרות - כדאי לראות איך זה נראה ללא כותרות בהתאם להצעה לעיל.

בברכה, ערן - שיחה 08:07, 10 במרץ 2019 (IST)

ערן גם אני חושב שכדאי להתקדם. לגבי נקודות אחת ושתיים אני מסכים איתך. לגבי נקודה שלוש, תוכל להזכיר לי מה הייתה ההצעה לגבי הכותרות? בברכה, זאב קטןשיחה • ד' באדר ב' ה'תשע"ט • 10:51, 11 במרץ 2019 (IST)
אני חושב שהשינוי רדיקלי מכדי שיתקבל על ידי ארבעה אנשים. התבנית בשימוש ב-900 ערכים מהם כ-700 הן מדינות לשעבר. לא הבנתי מה הבעייה בתצוגה במדינות לשעבר ואשמח ל-2-3 דוגמאות. אני לא מבין גם מה הבעייה באוכלוסייה? אם זה רק בניידים אפשר לחסום את הערף בניידים. בשולחני זה נראה מצויין. הסרת הכותרות הוצעה על ידי אסף וזה הטעם שלו בכל התבניות. אפשר לפתוח דיון כללי במזנון על זה אבל לא כך בהחלטה ביא ארבעה. בורה בורה - שיחה 17:56, 11 במרץ 2019 (IST)
כדאי להעביר את זה לדיון מסודר במזנון. הבעיה במדינות לשעבר עבור שאיבה מוויקינתונים היא שיש רגישות מיוחדת לנקודת הזמן - האם השטח (והאוכלוסייה, וכל יתר הפרטים) ניתנים בעת הקמת המדינה, בשקיעתה או בהתפרקותה. כשיש מקרים שונים (לפעמים בוויקינתונים יופיע כך ולפעמים אחרת), או ריבוי נתונים (וצריך לבחור את ה"חשובים") וכו'. הבעיה בהתפלגות אוכלוסייה היא שזה פירוט יתר לתבנית כללית - זה פרט חשוב שיכול להופיע בפרק דמוגרפיה בערך. ערן - שיחה 02:13, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

לאום בתבנית סופר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:סופר

אני לא מתמצא בוויקינתונים, אבל אם הבנתי נכון תחת התיאור "לאום" בעברית מוצג הפרמטר ethnic group. להבנתי, יש פה בלבול רציני - מה שמוגדר קבוצה אתנית בוויקינתונים שונה לחלוטין ממה שמכונה בעברית "לאום". נתקלתי בזה בערך רואלד דאל, שהיה בריטי בן להורים נורבגים, וויקיפדיה העברית טוענת לגביו שהוא מלאום נורבגי. אני מניח שזו לא הדוגמה היחידה לעיוות כזה. אני מציע לתקן את התיאור ל"קבוצה אתנית" - או להסיר את הפרמטר לגמרי. 77.126.114.199 07:59, 17 בדצמבר 2018 (IST)

- סוף העברה
לשם הבהרה (כמובן שהמקרה שהאנונימי מביא והא רק דוגמא) ב‏רואלד דאל‏ (Q25161) יש גם ‏אזרחות‏ (P27) (הממלכה המאוחדת וווילס) וגם ‏לאום‏ (P172) (‏ethnic group נורבגים). האם בסעיף הלאום הכוונה היא לשייכות האתנית או למדינה בא הוא נולד או גדל? אני מניח שאם זו אכן בעיה היא קיימת לא רק בתבנית סופר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:33, 18 בפברואר 2019 (IST)
אולי פשוט למחוק את השדה הזה? Shinaimm - שיחה 21:08, 18 בפברואר 2019 (IST)
אני רוצה להרחיב את הדיון גם לשדה מדינה בתבניות אישים כגון תבנית:שחקן או תבנית:במאי. שדה "מדינה" מוגדר בהן ‏אזרחות‏ (P27) שזו "אזרחות" כאשר מדינה היא ‏מדינה‏ (P17). אז מה רוצים? מדינה פיזית, אזרחות או לאום. ברגע שנקבל החלטה מושכלת לא בעיה לשנות בכל התבניות אחיד. עוד לא גיבשתי את דעתי מה עדיף. בורה בורה - שיחה 06:44, 19 בפברואר 2019 (IST)
אני רוצה להרחיב את הדיון עוד יותר. אנחנו מסנכרנים כמעט את כל תבניות האישיות עם הרבה פרמטרים בסיסיים.(כל הפרמטרים הללו למעט תאריך עלייה ותאריך עברי ללידה ופטירה נשאבים מוויקינתונים בכיף). מדוע שלא נעביר את כל תבניות האישיות לתבנית גנרית ואליה נשרשר תת תבניות המכילות פרטים נוספים רלוונטיים לאותו סוג?(רב, סופר, מדען וכו') כל תת תבנית כזו מכילה כיום עד כ~5 שדות ייחודיים מעבר לתצוגה הבסיסית. בדיוק כמו שמוסיפים תבנית:תפקיד מנהיג לתבנית:נושא משרה וכו'.וכמו שהציע אסף. זה יקל את התחזוקה והוספת ושינוי שדות משמעותית ויצור אחידות. Shinaimm - שיחה 18:14, 8 באפריל 2019 (IDT)
אנחנו מציגים באופן גורף את השדה "מדינה" ולא את "לאום" - האם אפשר להסיר את הפרמטר הזה והחליפו במדינה בתבנית:סופר ולסגור את הדיון הזה? Shinaimm - שיחה 20:19, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
Shinaimm תוכל לרכז כאן רשימה של תבניות עם לאום? בורה בורה - שיחה 21:31, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
לבקשתך: תבנית:אמן, תבנית:ספורטאי, תבנית:אמן לחימה, תבנית:מגלה ארצות, תבנית:רופא, תבנית:טייס חלל, תבנית:נהג מרוצים, תבנית:אישיות בודהיסטית (גם מדינה וגם לאום) (ותב:מרגל, אבל שם זה לא נחשב כי היא רק תבנית שואבת) , בקיצר לא מעט תבניות... :) בספורטאי חשובה המדינה שהוא מייצג אותה ולא הלאום של שלו, אולי במגלה ארצות הלאום רלוונטי... כל השאר באמת שנראה לי מיותר. בייחוד מקומות בהם יש כפל תבניות. Shinaimm - שיחה 22:09, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
יש התנגדות בקהל למתווה הנ"ל להפוך הכל ל"מדינה"? בורה בורה - שיחה 22:56, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, שים לב רק שאם עושים את זה לא יהיה לי זמן לעבור על שגיאות... אני מנסה לטפל בשגיאות של תב:אישיות משחק (הסרת הבכורה ובדיקה שזה מופיע בערך...) ותב:סופר אבל אף אחד לא עוזר לי לצערי אני לא אצליח להתמודד עם עוד שגיאות בזמן הקרוב... אם ממירים את זה צריך לוודא שמדינה מוזן שם לכולם ורק במקום שזה לא מוזן אז לתקן...Shinaimm - שיחה 11:02, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
השאלה היא מה רלוונטי למקרה. עבור תבניות של תפקידים נושאי משרה ציבורית החלק המעניין הוא המדינה (אזרחות) - למשל תבנית:מנהיג. עבור תבניות של אנשי רוח, יוצרים ואמנים - אני לא בטוח שזה תמיד רלוונטי, כשבחלק מהמקרים הקבוצה האתנית היא המעניינת, ובחלק האזרחות מעניינת, ובחלק אף אחד מהם. ערן - שיחה 02:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית:ספר - פרטי מהדורות[עריכת קוד מקור]

בתבנית:ספר מופיעים פרטים שספציפים למהדורה מסוימת למשל "מסתב", "מספר עמודים", "הוצאה" (+"הוצאה בשפת המקור", "הוצאה בעברית"), "שנת הוצאה" ("שנת הוצאה בעברית"), "מהדורה ראשונה", "מהדורות נוספות" וכו'.

דוגמה nההוביט יכולה להמחיש את הבעיה:

דוגמה מההוביט פירוט מהדורות מסודר
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
הוצאה בעברית 1976, 1977, 2012
תרגום לעברית משה הנעמי, תרגום הטייסים, יעל אכמון
מספר עמודים 389
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה
ההוביט (משה הנעמי)
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 1976
תרגום לעברית משה הנעמי
מספר עמודים 245
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
תרגום הטייסים
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 1977
תרגום לעברית אבינועם קלדס, רמי הרפז, מנחם עיני ויצחק פיר
מספר עמודים 242
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ההוביט (יעל אכמון)
הוצאה זמורה ביתן
שנת הוצאה 2012
תרגום לעברית יעל אכמון
מספר עמודים 318
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

יש עוד דוגמאות לערכים עם מהדורות שונות בעברית (אני, קלאודיוס) וזה נכון אפילו לספרים שיש להם תרגום יחיד לעברית (הערכים על ספרים מתורגמים שמופיעים בקטגוריה:ויקינתונים - השוואת ערכים: חסר: מספר עמודים - לא ברור אם מתייחס למספר העמודים בספר מתורגם או המקורי וכו').

לדעתי נכון יהיה ליצור תבנית:ספר/מהדורה שתתייחס באופן ספציפי למהדורה מסוימת של ספר (באופן דומה למה שהדגמתי לעיל משמאל, עם עיצוב שיתפוס 100% מרוחב התבנית [בלי צורך בתווית "הוצאה" מימינו). אפשר להגדיר שהמהדורה הראשונה של ספר תופיע כבר בתבנית:ספר, אבל כל מהודרה נוספת או מתורגמת תדרוש הוספה מסודרת של תבנית נפרדת. פרטי מהדורות נוספות מלבד המהדורה המקורית יוצגו בצורה מוסתרת כדי למנוע עומס בתבנית. ערן - שיחה 10:44, 2 במרץ 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד הרעיון הכללי. אני רק חושב שאם כבר עושים משהו כזה איך ישתלב נושא ההוצאה בשפת המקור. האם זה ישאר כמו היום? האם גם שם ננהל מהדורות (בהוביט למשל בויקיפדיה האנגלית יש ערך משלים en:English-language editions of The Hobbit)? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 3 במרץ 2019 (IST)
עוד דוגמה בהאיש במצודה הרמה.
נראה שכשיש מספר מהדורות רב (יותר משתיים-שלוש?) כמו במקרה של ההוביט, זה לא מתאים לתבנית יהיה צריך לציין שהרשימה חלקית. למשל בצורה של הערה שמוזכרת רק המהדורה המקורית והמהדורות בעברית אבל קיימות עוד מהדורות אחרות. ערן - שיחה 13:53, 16 במרץ 2019 (IST)

הוספת פרמטרים "תרגום2", "תרגום3" וכו' לתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

בערכים על ספרים שתורגמו לעברית, קל לקוראים להיעזר בתבנית כדי לראות מה התרגומים שנעשו להם. ואולם אין כרגע פתרון אלגנטי למקרים שבהם יש יותר מתרגום אחד (ראו לדוגמה בטיסת לילה (ספר)). אני מציע ליצור ריבוי פרמטרים עבור "הוצאה בעברית", "שנת הוצאה בעברית" ו"תרגום לעברית", כך שכל שלָשָה כזו תופיע לעצמה (בדומה לתפקידים בתבנית:מנהיג לדוגמה). אביעדוסשיחה 01:22, 5 באפריל 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יש פטנט לרשימה אינסופית. ראיתי שמשתמש:קיפודנחש מטפל לאחרונה בתבניות כאלה ואם זה לא מתאים אז יש את מה שעשינו בתבנית:אלבום עם פרמטר "מידע150". בורה בורה - שיחה 03:23, 5 באפריל 2019 (IDT)
זה נכון לגבי כל הפרטים של המהדורה ולאו דווקא התרגום (גם מספר עמודים). ראה דיון לעיל. ערן - שיחה 00:39, 6 באפריל 2019 (IDT)

דיון על {{רשתות חברתיות}} / שינוי התווית בתחתית תב:אישיות תקשורת[עריכת קוד מקור]

המרת טקסט בהפנייה לקישורים חיצוניים מדף ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון שהתקיים עם בורה בורה בדף שיחת תבנית:אישיות תקשורת אשמח להעלות רעיון לשינוי האפשרות לעדכון שדה קישור לפייסבוק/אתר בדף הויקינתונים. כיום הטקסט שנכתב בויקינתונים מופיע כפי שהוא, ולדעתי יהיה נכון יותר זה לתת אפשרות להמיר את הקישור בטקסט חופשי. כך יהיה ניתן להציג כל קישור בצורה רשמית יותר והנראות בתבנית תהיה אחידה--Yossipik - שיחה 17:30, 6 במאי 2019 (IDT)

ערן, בורה בורה אולי יש למישהו מכם איזה תשובה/רעיון לקדם את זה--Yossipik - שיחה 17:05, 12 במאי 2019 (IDT)
קודם צריך לשמוע מהחברים אם הם בכלל אוהבים את הרעיון. בורה בורה - שיחה 20:13, 12 במאי 2019 (IDT)
Yossipik, אתה יכול לתת דוגמאות בבקשה למקומות בהם הקישור האוטומטי מויקינתונים לא מתאים ומה צריך לשים במקום לדעתך? Shinaimm - שיחה 21:27, 12 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שבדומה למה שהציע Sokuya בעבר, הקישורים לפייסבוק ולטוויטר צריכים להופיע בפרק הקישורים החיצוניים ולא בתבנית. ערן - שיחה 21:34, 12 במאי 2019 (IDT)
זה כבר היום כך בכל התבניות להוציא החרגה של תבנית:אישיות תקשורת שהיה עליה דיון פרטני. אני לא רואה איך זה עונה לו על הבקשה. בורה בורה - שיחה 22:20, 12 במאי 2019 (IDT)
Shinaimm, ערן, בורה בורה. תודה לכם על המענה. רק אסביר את כוונתי בדוגמאות של הערכים בועז כהן, יואב גינאי. כפי שתראו הקישור לפייסבוק בתבנית שמגיע מדף וויקנתונים מורכב הרי מהסיומת של URL. לעיתים הסיומת היא השם ואז זה בסדר ולפעמים היא לא השם אלא משהו אקראי או משהו שדומה לשם. כוונתי היא שלא יופיע לא זה ולא זה אלא משהו שיהיה אפשר לרשום כטקסט חופשי למשל: "האתר/דף הפייסבוק של..."--Yossipik - שיחה 22:31, 12 במאי 2019 (IDT)
כאמור זו התבנית היחידה כפי שהזכרתי לעיל. אם יש הסכמה, ניתן לבצע. בקישורים חיצוניים זה כבר כך. בורה בורה - שיחה 23:06, 12 במאי 2019 (IDT)
אשמח אם יהיה אפשר להסיר את זה, זה פשוט לא אסתטי ובשביל זה יש את קישורים חיצוניים. – אסף (Sokuya)שיחה 00:35, 13 במאי 2019 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד הסרת השדה מהתבנית. הוא מופיע כבר למטה בתחילת הקישורים חיצוניים וזה מספיק. Shinaimm - שיחה 06:52, 13 במאי 2019 (IDT)
אם אין אפשרות לסדר למשהו אחיד שיראה גם טוב אז Symbol support vote.svg בעד --Yossipik - שיחה 10:00, 13 במאי 2019 (IDT)
רבותי אי אפשר להסיר שדות על סמך דיון אחר לגמרי. מי שמעוניין להסיר את השדות שיפתח דיון חדש ומסודר על תבנית:אישיות תקשורת, יזמן את אלה שהשתתפו בדיון הקודם בדף שיחה שם וישטח את טענותיו למה לדעתו השדה מיותר בתבנית. בורה בורה - שיחה 10:52, 13 במאי 2019 (IDT)
הדיון הזה עוסק בשדות לקישורים חיצוניים בתבנית אישיות תקשורת. השאלה היא האם ואיך אפשר להמיר את הקישורים האלו לטקסט חופשי כדי שהנראות תהיה אחידה, ונראה שיש הסכמה בינתיים בדיון זה שדי בציון הקישורים האלו בפרק הקשר החיצוניים ששם כבר יש אחידות. בדיון הקודם השתתף גם Nimrodbr. ערן - שיחה 09:44, 18 במאי 2019 (IDT)
אני נגד הורדת השדה לחלוטין. בטח בעידן הנוכחי בו אנו חיים כאשר הרשתות החברתיות הם כלי עבודה נוסף של אנשי התקשורת. רבים מאנשי התקשורת עושים שימוש ברשתות (בעיקר בטוויטר וטלגרם וחלקם גם בפייסבוק) ככלי להפצת ידיעות חדשותיות וקידום האייטמים שלהם. יחד עם זאת, אין לי התנגדות עזה לנוסח אחיד שיופיע במקום השם משתמש. Nimrodbr - שיחה 19:20, 19 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שכדאי לעשות אחת משתי האפשרויות: 1. להסיר את כל האזכורים וזאת מכיוון שאין באמת משמעות לשם של המשתמשים של אותה ישות בטוויטר / בפייסבוק וכו' וזה סתם מבלבל. 2. אני מקבל את מה שכתב Nimrodbr ולכן מציע לקחת את התבנית של קישורים חיצוניים ולעשות לה מצב שבו היא מציגה בשורה אחת רק את הסמלילים (לוגואים) של הפרופילים של הרשתות החבריות הקיימות בויקינתונים של אותו משתמש, בדיוק כמו שיש סימן קטן של ויקינתונים אז ככה יהיה סימן של טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו' כפי שמקובל באתרים אחרים. זה לא יתפוס הרבה מקום ואנשים יבינו מה הוא כל פרופיל לפי הסמל Shinaimm - שיחה 23:38, 1 ביוני 2019 (IDT)
היו מספר דיונים על ההצגה של הפרופילים ומה שיש עכשיו זה מה שהוסכם. שוב, אי אפשר לשנות את זה בדיון צדדי. מי שרוצה לשנות שיפתח דיון על {{רשתות חברתיות}}. כמובן שאני מצטרף לדעתו של Nimrodbr שבתבנית אישיות תקשורת הספציפית יש להשאיר את הפרמטרים כמות שהם ללא שינוי. לא אתנגד לעטיפה של הקישור במילה "באתר טוויטר/פייסבוק" או משהו דומה. בורה בורה - שיחה 10:14, 2 ביוני 2019 (IDT)

שינוי התווית בתחתית תב:אישיות תקשורת[עריכת קוד מקור]

אני מציע את אחת משתי ההצעות שכתבתי פה מקודם אבל בורה בורה ביקש שיהיה דיון חדש.

 1. להסיר את כל האזכורים וזאת מכיוון שאין באמת משמעות לשם של המשתמשים של אותה ישות בטוויטר / בפייסבוק וכו' וזה סתם מבלבל.
 2. אני מקבל את מה שכתב Nimrodbr ולכן מציע לקחת את התבנית של קישורים חיצוניים ולעשות לה מצב שבו היא מציגה בשורה אחת רק את הסמלילים (לוגואים) של הפרופילים של הרשתות החבריות הקיימות בויקינתונים של אותו משתמש, בדיוק כמו שיש סימן קטן של ויקינתונים אז ככה יהיה סימן של טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו' כפי שמקובל באתרים אחרים. זה לא יתפוס הרבה מקום ואנשים יבינו מה הוא כל פרופיל לפי הסמל.

מתייג משתתפים קודמים: Nimrodbr, Yossipik, ערן, בורה בורה, אסף (Sokuya) Shinaimm - שיחה 17:18, 15 ביוני 2019 (IDT)

 1. Symbol oppose vote.svg נגד הסרת השדה בתבנית אישיות תקשורת הספציפית. פייסבוק וטוויטר אלה הם כלי העבודה של איש תקשורת ומקומם בתבנית. זה שונה מכל תבנית אחרת. כמו שאמר נמרוד בדיון הקודם, כיום הטוויטר משמש ככלי עבודה מרכזי בדיווחים של עיתונאים. בחלק מהמקרים הדיווח הראשוני עולה כציוץ טרם פרסומו במהדורה או באתרים עצמם. בנוסף, עיתונאים עצמאיים בעיקר משתמשים בפייסבוק וטוויטר על מנת לפרסם את הכתבות. בורה בורה - שיחה 10:33, 16 ביוני 2019 (IDT)
 2. Symbol oppose vote.svg נגד קיבוץ של סמלילים לשורה אחת. זה כבר נידון בהרחבה בעבר והיו לכך מתנגדים. חבל שמציעים הצעות בלי לקרוא דיוני עבר. מתייג את משתמש:הנדב הנכון שהיה שותף לדיונים אלה. בורה בורה - שיחה 11:12, 16 ביוני 2019 (IDT)
אני בעד שני השינויים ואף יצרתי את תבנית:פרופילי אישים בה הסמלילים בשורה אחת. כאמור, בדיונים שנערכו הרוב היה בעד המצב הנוכחי, כך שנראה לי שרק הצבעת מחלוקת תוביל לשינוי הנדב הנכון - שיחה 11:47, 16 ביוני 2019 (IDT)
אני יודע בדיוק מה דעתך Face-smile.svg. ובכל זאת תייגתי אותך שלא יחשבו שאני מתייג רק את התומכים בעמדתי. בורה בורה - שיחה 12:09, 16 ביוני 2019 (IDT)
דעתכם? שיחה, Nimrodbr, שיחה, אסף (Sokuya)?Shinaimm - שיחה 23:58, 22 ביוני 2019 (IDT)
 1. אני בעד להסיר את השדות האלו בכלל מתבנית האישיות, ואם לא אז לפחות את הכותרת שמעליהם ״קישורים חיצוניים״. אני Symbol oppose vote.svg נגד קיבוץ של סמלילים, אם זה בפסקת הקישורים החיצוניים ובטח ובטח בתבנית עצמה. לגמרי מיותר. קחו השראה מויקיפדיה האנגלית. – אסף (Sokuya)שיחה 07:49, 23 ביוני 2019 (IDT)

ניקולס הוקסמור[עריכת קוד מקור]

שלום, מדוע תבנית המידע בערך הנ"ל לא מושכת מויקינתונים את המידע בדבר היותו של מושא הערך אדם וזכר כדי להציג בתבנית את תב:אין תמונה|גבר? תודה, אמירושיחה 14:16, 2 ביולי 2019 (IDT)

@Amirosan: אם אני זוכר נכון, ערן יצר פעם הגבלה כל שהיא של הצגת {{אין תמונה}} לגבי דמויות שחיו בעבר. כמדומה שהנימוק שלו היה שאין טעם לבקש מהקוראים תמונה חופשית של אברהם אבינו או ריצ'ארד לב ארי. דגש — 14:26, 2 ביולי 2019 (IDT)
אני מבין את הרציונל, אבל נראה שתבנית המידע "עירומה". אולי אפשר לשים את הצללית ללא הכיתוב "דרושה תמונה חופשה וכו'".. אמירושיחה 14:30, 2 ביולי 2019 (IDT)
כבר נערך דיון בעבר, ואכן עירומה. הועלו טיעונים שלא חייבים צילום, אפשר גם תמונה או איור. ראה למשל רמברנדט. בורה בורה - שיחה 11:03, 3 ביולי 2019 (IDT)
אמירו, אתה רוצה לפתוח הצבעה על זה? בורה בורה - שיחה 01:25, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
לא, תודה. אמירושיחה 07:13, 5 באוגוסט 2019 (IDT)

החלפת תבנית:רופא בתבנית:מדען[עריכת קוד מקור]

אני מציע להחליף את תבנית רופא בתבנית מדען. רוב השדות של התבניות זהות. אני מציע:

 1. להוסיף את שדה "תאריך עלייה" לתבנית מדען.
 2. להמיר את שדה לאום של תבנית מדען לשדה "ארצות מגורים" (אם רלוונטי)
 3. לימודי רפואה = מקום לימודים (השכלה)
 4. התמחות = ענף מדעי
 5. תואר הוא שדה שאינו רלוונטי ולא ברור לי למה הוא שם, הוא מופיע פשוט בפסקת הפתיחה, גם תפקידים שמילא מופיעים בערך ועבור מדענים / מרצים וכו' הם בגוף הערך ורק שם המוסד מצויין, לכן אני מציע לציין את שמות המוסדות בהם הרופאים עובדים (Employer בוויקינתונים)
 6. מחלקות ובתי חולים = מוסדות

אפשר גם לכתוב בשדה "הערות" של תבנית מנהיג חלק מהמידע בשדה של התפקידים, אם זה באמת משהו מיוחד...

מצורף תיעוד התבניות לנוחיותכם (אם מישהו יודע אם אפשר לשים אותן אחת ליד השנייה במקום אחת מתחת לשנייה זה יהיה מעולה. Shinaimm - שיחה 21:29, 16 ביולי 2019 (IDT)

{{רופא
|שם=
|שם בשפת המקור=
|תמונה=
|כיתוב=
|תאריך לידה=
|מקום לידה=
|תאריך פטירה=
|מקום פטירה=
|לאום=
|תאריך עלייה=
|מקום קבורה=
|לימודי רפואה=
|התמחות=
|תואר=
|תפקידים שמילא=
|מחלקות ובתי חולים=
|פרסים והוקרה=
|הנצחה=
}}
{{מדען
| שם = 
| שם בשפת המקור = 
| תמונה = 
| כיתוב = 
| תאריך לידה = 
| מקום לידה = 
| תאריך פטירה = 
| מקום פטירה = 
| סיבת המוות = 
| מקום קבורה = 
| עיסוק =
| ענף מדעי = 
| ארצות מגורים = 
| מקום לימודים = 
| מנחה לדוקטורט = 
| מוסדות = 
| מונחה לדוקטורט = 
| פרסים והוקרה = 
| הערות = 
| תרומות עיקריות = 
| תאריך לידה עברי = 
| תאריך פטירה עברי = 
| בת זוג = 
| בן זוג = 
}}
 • עברת על ערכים לראות אם תואר אכן מיותר? למשל בערך אלכסנדר אבירם כתוב "פרופסור חבר קליני" שלא יודע מה זה בדיוק אבל לא מוזכר בערך.
 • התמחות זה לא ענף מדעי. אצל יהודה אדלר למשל כתוב "רפואה פנימית, קרדיולוגיה" שזה לא בדיוק נשמע לי אחד מהשדות במדען. אולי עיסוק?
 • לאן הולך "תפקידים שמילא"?שוב ראה יהודה אדלר למשל. אולי להוסיף שדה? נראה שימושי גם במדענים וממציאים
 • שדה "הערה" במדען לא צריך לשמש כפח זבל לשדות לא ממופים. בורה בורה - שיחה 21:48, 16 ביולי 2019 (IDT)
בורה בורה לגבי השדה תואר אני בטוח שהוא מיותר ועברתי ובדקתי. אכן הערך יהודה אדלר גרם לי לתהות על זה. אפשר להוסיף סיווג=רופא ואז שהתצוגה של ענף מדעי תתחלף ל"התמחות". לגבי תפקידים - אשמח לשמוע דעות של עוד אנשים. במצב אוטופי אז זו הייתה תת תבנית "תפקיד:מדען" ואת התפקידים היינו מכניסים בתת תבנית:תפקיד מנהיג כפי שאנחנו עושים במקומות אחרים כפי שהצעתי במקומות אחרים... מה אתם חושבים? הנדב הנכון, ערן, דוד שי ? Shinaimm - שיחה 18:59, 20 ביולי 2019 (IDT)
בורה בורה, מכיוון ששדה עיסוק נוסף למדען כבר, אז אם יתווסף שדה תפקידים אז אין בעיה למזג - מה דעתך? לא ראיתי שאחרים הביעו התנגדות למרות שלדעתי בכל זאת עדיף למזג ללא שדה תפקידים Shinaimm - שיחה 19:15, 7 באוגוסט 2019 (IDT)
תפקידים צריך להוסיף. לאן הולך התמחות? שדה מתחלף לא שואב. ראה באג פתוח כאן באולם שעיסוק / מקצוע, שזה אותו דבר, לא שואב. בורה בורה - שיחה 21:38, 7 באוגוסט 2019 (IDT)
בעיה. אני פתוח להצעות, אבל אי אפשר גם ענף מדעי וגם התמחות זה בדיוק כמו השדות מקצוע ועיסוק - כפילות... אפשר לעשוץ שאילתא לכמה רופאים השדה התמחות בשימוש? Shinaimm - שיחה 21:48, 7 באוגוסט 2019 (IDT)
אפשר להגדיר אותו "מיושן" ולראות כמה שגיאות נצברות בניהול. לא יפה לעשות מחקרים כאלה במרחב הערכים... ונניח שתראה רק 20, מה תעשה? בורה בורה - שיחה 22:10, 7 באוגוסט 2019 (IDT)

הוספת אופציה לקישור לפרשנים ב{{בבלי}}[עריכת קוד מקור]

האם אפשר להוסיף ל{{בבלי}} אפשרות להוסיף קישור לפרשנים? כך לדוגמא יהיה אפשר לקשר לחלק של רש"י בעמוד בעזרת פרמטר מפרש=רש"י. הכוונה היא שאם יסומן הפרמטר הזה, הקישור לא יפנה סתם לדף, אלא ל#רש"י.david7031שיחה • כ"א בתמוז ה'תשע"ט • 14:34, 24 ביולי 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אבל אם כבר למה לא לכולם? רש"י, תוספות, עין משפט, ראשונים, אחרונים. בורה בורה - שיחה 17:57, 24 ביולי 2019 (IDT)
כמובן שדיברתי על כל הראשונים שנמצאים בדף (רש"י תוס' עין משפט). שאר הראשונים זה לקשר לדף אחר לגמרי, ואפשר לבנות להם תבנית ייעודית. (כמובן, רצוי גם שכולם כבר יוקלדו קודם).david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 18:18, 24 ביולי 2019 (IDT)
אז כדאי שתכין רשימה של מה שיש כבר. ראיתי למשל שיש גם את הר"ן. בורה בורה - שיחה 18:24, 24 ביולי 2019 (IDT)
בכל מקרה, אלו שתי תבניות שונות (אלא אם אתה מדבר על הר"ן על נדרים, שמחליף שם את רש"י, ואז אני מוכן לעשות רשימה באילו מסכתות יש על הדף עצמו מפרש נוסף).david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 18:29, 24 ביולי 2019 (IDT)
{{בבלי|נדרים|ח|ללא=מסכת}} דף ח'

ראה לעיל. בורה בורה - שיחה 18:50, 24 ביולי 2019 (IDT)

אם אתה מדבר על הר"ן בנדרים ודומיו, אני מוכן לעשות רשימה.
אגב, רעיון (קצת גרנדיוזי) שעלה לי: להוסיף בויקיטקסט עוגן לכל דיבור המתחיל, ואז יהיה אפשר לקשר ישירות לדיבור המתחיל ספציפי. מה דעתך?david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 19:21, 24 ביולי 2019 (IDT)
לי זה נשמע רעיון נהדר, אבל השקעה גדולה יותר מדי בלי בוט. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:51, 24 ביולי 2019 (IDT)
ומה הבעיה להשתמש בבוט? david7031שיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 21:01, 24 ביולי 2019 (IDT)

בקשה ליצירת תב:הסכם[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:הסכם בורה בורה - שיחה 16:34, 7 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית שינוי שם[עריכת קוד מקור]

האם ניתן להוסיף לתבנית {{שינוי שם}} חתימת זמן, כמו בתבנית {{הבהרת חשיבות עם זמן}}, כך שיהיה כתוב באיזה תאריך היא הונחה על הערך? והאם אפשר שבקטגוריה הצעות לשינוי שם דף יופיעו הערכים על סדר כרונולוגי, בהתאם לתאריך הנחת התבנית, ולא לפי סדר א"ב? יוניון ג'ק - שיחה 14:21, 23 באוגוסט 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יעיל ועוזר. בורה בורה - שיחה 16:14, 23 באוגוסט 2019 (IDT)
בניגוד לתבנית חשיבות שמציבים אותה בערך ולא בדף השיחה ומי שמציב יכול (אף על פי שזה לא מומלץ) שלא לפתוח דיון חשיבות אז יש שם טעם להוספת חתימת זמן. אבל כאן שהתבנית מוצבת בדף השיחה וחייבים לכתוב לפחות את השם אליו רוצים לשנות ואז לחתום, חתימת זמן היא לא משהו הכרחי. שימו לב שלא ניתן להשתמש ישירות בתבנית חשיבות עם זמן אלא להשתמש בקוד שמתחיל ב{{ס: . איני רואה טעם לסבך את השימוש בשימוש בתבנית רק בשביל להוסיף זמן. בנוגע למיון לפי תאריך, זה אכן נשמע משהו רצוי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:17, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
יונה, מי שמנהל את שינויי השם הוא יוניון. אם הוא סבור שזה יעזור לו, למה לא להקל עליו? איך תמיין אם אין תאריך? בורה בורה - שיחה 15:36, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
מי שמניח את התבנית הוא לרוב לא יוניון ג'ק אלא כל ויקיפד שמעוניין בכך. אז אני בעד להקל על הניהול של דיוני שינויי השם אבל אני נגד להקשות על מי שמעוניין להציב את תבנית שינוי השם. אם יש פתרון שלא כולל את הצורך להזכר כל פעם איזו תבנית צריכה {{ס: ואיזו לא, אני בעד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:12, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
יונה בנדלאק, בורה בורה, כמובן שהכוונה שלי איננה להקשות על המשתמשים בתבנית הזו. אני לא יודע איזה פתרונות טכניים יש לבעיה הזו, אבל צריך שהקטגוריה הצעות לשינוי שם דף תהיה מסודרת בסרט כרונולוגי, ולא לפי הא"ב. יוניון ג'ק - שיחה 02:42, 7 בספטמבר 2019 (IDT)
לדעתי אפשר להכניס שם בדיקה שצריך "ס:" זה לא מקשה על אף אחד. בורה בורה - שיחה 09:11, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
בורה בורה, נהדר. אל מי צריך לפנות על מנת לבצע זאת? יוניון ג'ק - שיחה 11:12, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
הקוד שבודק ו"צועק" אם לא הכניסו נכון כבר קיים בתבנית:חשיבות. רק להעתיק. עדיף שמשתמש:יונה בנדלאק יעשה ויראה שאכן לא מכביד על העורכים. אם בסדר מבחינתו שיעשה או ישאיר לי. בורה בורה - שיחה 11:19, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
זה מכביד כי צריך לזכור שצריך להוסיף {{ס: לפני שם התבנית. זה בדיוק מה שאני טוען. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:23, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
אי אפשר לשנות את התבנית כך שהתוספת {{ס: תתווסף באופן אוטומטי, בכל פעם שמניחים אותה? או כל איזשהו טכנובבל אחר שיביא לאותה התוצאה? יוניון ג'ק - שיחה 19:20, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
האם אפשר שבחלק בו תבנית "שינוי שם" מוסיפה את דף השיחה לקטגוריה הרלוונטית יהיה משהו כזה?
[[קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף|{{ס:תבנית עזר כלשהי המחזירה קוד זמן, למשל את התוצר של ~~~~~}}]]
אני לא מבין מספיק בתחיליות "ס:" כדי לדעת אם זה יעבוד. אבל אם זה ישים, אז זה יהיה שקוף למשתמשים בתבנית (לא יצטרכו לשים תחילית "ס:" בעצמם), והערכים ימוינו בתוך קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף לפי זמן הנחת התבנית בדף השיחה המתאים. Dovno - שיחה 11:20, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק תוכל לבדוק / ליישם את הרעיונות שעלו פה. אני חושב שזה ממש נחוץ. בורה בורה - שיחה 10:11, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מתכוון לעשות את זה. אני הסברתי למה אני נגד ואם יש רוב נגדי, אז שמישהו יעשה את זה, אני לא מתכוון להשקיע מזמני בפתרון שאני לא מרוצה ממנו. נ.ב. אני לא מבין מה הבעיה. כל מי שיש לו ידע בינוני בתבניות יכול להעתיק את הקוד מתבנית חשיבות ולשנות את הכיתובים/עיצובים לתבנית השינוי שם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:21, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לחלק מהמקרים, צריך שהדיון יהיה ארוך וממצה (זה רק אם היו הרבה משתתפים בדף השיחה). למרות זאת, אני בעד כל מדיניות שתקל על מי שעובר על דיוני שם. Euro know - שיחה 07:00, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יוניון ג'ק יש תמיכה בבקשה אבל יונה נגד והוא גם זה שאמור לבצע... אולי משתמש:דוד שי או משתמש:זאב קטן מוכנים. אם לא, אני מארכב או שתמצא מישהו. בורה בורה - שיחה 01:05, 8 באוקטובר 2019 (IDT)

אני יכול לנסות להסתכל על זה שבוע הבא, אבל לא בטוח שיהיה לי זמן. בברכה, זאב קטןשיחה • ט' בתשרי ה'תש"ף • 01:51, 8 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית:המרה ללועזי[עריכת קוד מקור]

משתמש:Seyegd/תיאור שנה עברית[עריכת קוד מקור]

יצרתי את התבנית שבכותרת שמציגה את כל פרטי השנה העברית שקיימים בתבנית:תיאור שנה עברית בתוספת מולד תשרי ושנת היובל, ללא צורך בפרמטר נוסף מלבד מספר השנה העברית. אפשר להעתיק אותה לתוך התבנית הישנה או ליצור חדשה ולהחליף בערכי השנים. יוסף יצחק-שיחה, כ"ב באב ה'תשע"ט. 15:57, 23 באוגוסט 2019 (IDT)

משתמש:DMY מה אומר? בורה בורה - שיחה 16:12, 23 באוגוסט 2019 (IDT)
לפי איזו נוסחה זה מחושב ? ‏dMy‏ • שיחה • 00:47‏, 31/08/2019 • ל' באב ה'תשע"ט
dMy, למה כוונתך? יוסף יצחק-שיחה, ה' באלול ה'תשע"ט. 10:50, 5 בספטמבר 2019 (IDT)

פעם שנייה[עריכת קוד מקור]

Seyegd, מוזמן להציג תבניות חדשות אלו שיצרת:

ועוד, אם פספסתי כמה. אני רואה שהתבניות הוטמעו כבר בכמה עשרות ערכים. האם היה על כך דיון? תודה, Dovno - שיחה 16:16, 26 באוגוסט 2019 (IDT)

Dovno, ראה לעיל, תבנית:תיאור שנה עברית/מורחב מועתקת ממנה והשאר משמשות אותה. יוסף יצחק-שיחה, כ"ה באב ה'תשע"ט. 16:26, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה. פספסתי שכבר נפתח דיון. אולם רק עברו שלושה ימים ולא היו תגובות. לדעתי צריך לדון לפני שמטמיעים תבנית חדשה בעשרות ערכים. Dovno - שיחה 16:28, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
Dovno, אשאיר את המצב כמו שהוא לבינתיים. אם לא תהיה התנגדות בימים הקרובים אמשיך בהעברת התבניות למרחב תבנית והטמעת התבנית בערכי שאר השנים. יוסף יצחק-שיחה, כ"ה באב ה'תשע"ט. 16:42, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
מה זה עושה? כי ניסיתי {{המרה ללועזי|כ"ה באב ה'תשע"ט}} ולא עבד, אז כנראה לא הבנתי נכון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:35, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
IKhitron, תנסה ככה {{המרה ללועזי|כ"ה|אב|5779}}. יוסף יצחק-שיחה, כ"ו באב ה'תשע"ט. 15:57, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
הבנתי, תודה. עשית עבודה משמעותית, וכל הכבוד לך, אבל Symbol oppose vote.svg נגד חזק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:02, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
שיפצתי קצת עם דוגמאות. יש את הבעיה הידועה שבתאריך עברי היום מתחיל בלילה... {{המרה ללועזי|י"ז|ניסן|5717}} 18 באפריל 1957יכול להיות גם 17 באפריל. יגאל, אנא נמק למה אתה נגד. בורה בורה - שיחה 16:14, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
כי למרות שזה נראה כעושה את עבודת ההמרה, (לא בדקתי, אבל נראה בסדר), מדובר בהכלה מרובה של תבניות רבות עם חישובים, משהו שיכביד מאוד על המערכת והמפענח, ואסור לשים דברים כבדים כאלו בתבניות, בשביל זה יש יחידות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:24, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
ולמען הסר ספק, אני לא ממליץ להעביר את הקוד ליחידה, כי אז אגיד עוד כל הכבוד, ואצביע נגד חזק מסיבה אחרת לגמרי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:28, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

בורה בורה, את הבעיה הידועה ניתן לפתור בקלות על ידי הבהרה בדף התבנית ואולי גם הוספת פרמטר.
IKhitron, ההכבדה לא נוראית והתבנית חשובה לערכי השנים העבריות. יוסף יצחק-שיחה, כ"ו באב ה'תשע"ט. 17:08, 27 באוגוסט 2019 (IDT)ת.

היא כן נוראית. אסור לתת לדבר כזה לפעול. לגבי חשיבות בערכים - הרי אתה תמיד יכול להשתמש בהם במנגנון הקיים של המרת תאריך עברי ללועזי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:10, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
IKhitron, תבנית:המרה ללועזי באמת לא נחוצה, הוספתי אותה בדרך אגב שתהיה אפשרות המרה גם מחוץ להגבלת השנים במנגנון הקיים. כוונתי לתבנית:תיאור שנה עברית/מורחב, שמיועדת להחליף את התבנית הישנה מרובת הפרמטרים. יוסף יצחק-שיחה, כ"ו באב ה'תשע"ט. 18:33, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
הגבלת השנים במנגנון הקיים נוספה בכוונה, כי לא קיימת אפשרות לחשב את התוצאה באופן אמין מחוץ לגבולות הללו. כלומר, המנגנון שלך מחשב את זה, למרות שאסור לעשות כך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:35, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

עבר שבוע, מה הלאה? יוסף יצחק-שיחה, ד' באלול ה'תשע"ט. 18:26, 4 בספטמבר 2019 (IDT)

יוסף יצחק, יש התנגדות של משתמש:IKhitron ומשתמש:DMY עדיין לא הגיב. בלי הסכמה של שני אלה, מומחי רזי תבניות התאריכים, לא ניתן להעביר את היישום הזה. המשיכו לדון. בורה בורה - שיחה 03:07, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

משתמש:DMY, בעד או נגד? יוסף יצחק-שיחה, כ"ב באלול ה'תשע"ט. 16:43, 22 בספטמבר 2019 (IDT)

הטמעת תבנית:אישיות כדורגל2[עריכת קוד מקור]

נתקלתי שוב בתבנית זו. על פניו זה רעיון מעניין שחוסך הקלדות. האם היא עברה את כל הבדיקות כדי שנוכל להחליף את התבנית הקיימת בזו החדשה? חבל שהיא שוכבת סתם. ברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, יואל, בריאן, לימון-שחור ‏? בורה בורה - שיחה 23:09, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

התבנית שימושית, אך היא לא יכולה להחליף את התבנית הקיימת. מכיוון שנתוני הקריירה בתבנית מתעדכנים על בסיס ויקינתונים, החלת התבנית החדשה תגרום לעשרות ואף מאות מקרים בהם הנתונים שבתבנית יסתרו את הכתוב בערך. זאת תהיה בעיה שנצטרך להתמודד איתה לנצח. לדוגמה: בפתיח של הערך יהיה כתוב שהשחקן משחק בקבוצה א', בעוד בתבנית שהתעדכנה על בסיס ויקינתונים יהיה כתוב שהוא משחק בקבוצה ב'. אי אפשר לגרום לכ"כ הרבה ערכים להיפגע בצורה הזו. אנחנו נוהגים לעדכן את הערכים ידנית על בסיס קטגוריה:ערכי כדורגלנים שעברה שנה מתאריך העדכון שלהם (בד"כ הקטגוריה מרוקנת אחת לכמה חודשים). השימוש בקטגוריה מתזכר אותנו גם לעדכן חלקים נוספים בערך כגון: פתיח, פסקת קריירה, פסקת תארים וקטגוריה.
התבנית כן שימושית עבור שחקני עבר, שכן נתוני הקריירה נמצאים במצב שאינו משתנה, כך שהתבנית יכולה לחסוך את הזנת הנתונים מצד אחד, ולא נצטרך להתמודד עם מצב כמו שתיארתי לעיל מצד שני. עמרישיחה 23:33, 27 באוגוסט 2019 (IDT)
עמרי הבנתי. אז אולי נקרא לה תבנית:אישיות כדורגל עבר כי תבנית:אישיות כדורגל2 לא אומר כלום? ואולי לאור הבעיות שאתה מתאר, בכלל לא צריך אותה. כותבים פעם אחת את הקבוצות ושלום על ישראל, הן לא ישתנו יותר. בורה בורה - שיחה 00:03, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
התבנית שימושית במקרים כמו בערך ג'סטין פשנו למשל. להזין תבנית עם כ"כ הרבה נתונים זה משהו שעשוי לקחת רבע שעה במקרה הטוב. אני לא בטוח אם שינוי שם כמו שהצעת הוא רעיון טוב. הרי שחקן עבר יכול להיות גם מאמן, ונתוני המועדונים שלו משתנים. זה שימושי עבור אנשים שפרשו מעולם הכדורגל או שאינם בין החיים.
בכל מקרה, התבנית יכולה להיות שימושית ביותר, אם שמירה שלה בערך תגרום להעתקה של הנתונים מוויקינתונים לתוך הערך (כלומר, ללא עדכון עתידי מול ויקינתונים). אם זה יהיה אפשרי, זה יהיה אדיר ויחסוך זמן רב בזמן יצירת ערכים חדשים. עמרישיחה 00:20, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
זה די מנוגד לרעיון של אי כפילות מידע שהוא הבסיס לוויקינתונים. לא ברור לי מה תבנית זו שונה משאר התבניות שגם שם מידע מתעדכן בוויקינתונים מהר יותר מאשר הוא מתעדכן בערך. למשל אם נשיא זמביה זכה באיזה פרס, סביר שזה יופיע קודם אוטומטית בתבנית לפני שמישהו, אם בכלל, יעדכן בערך. כך אם שחקן עבר קבוצה נדע זאת מיד ולא נצטרך לחכות שמישהו מכם יעדכן. בורה בורה - שיחה 16:07, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
הוגמה של הפרס שונה לחלוטין. עם מישהו זכה בפרס נובל ובערך זה לא מעודכן אלא רק בתבנית. אז הערך לא מעודכן בפרט מידע נוסף אבל אין סתירה בין הערך לתבנית. במקרה של קבוצות שונות אז יווצר מידע סותר וזה כבר בעייתי יותר. לדעתי יש לזה פתרון על ידי שאיבת מידע על הקבוצה האחרונה לערך. זה יתבצע כראוי רק אם בוויקינתונים מי שיוסיף את הקבוצה החדשה יהפוך את הקבוצה החדשה להיות בחשיבות גבוהה (ויסיר את זה מהקבוצה הקודמת). כמובן שיש לוודע שכל המידע קיים בוויקינתונים לפני שמסירים אותו אצלנו, זה לא המצב שאני מכיר לרוב הכדורגלנים (לאלו שלא מפורסמים מאוד ולא משחקים בליגות הבכירות בעולם). ראו למשל ‏דוד קלטינס‏ (Q21330692) שעבר קבוצה כבר לפני מספר חודשים או ‏יוסף א-נסירי‏ (Q26262219) שמופיעה רק קבוצתו הנוכחית ולא קבוצות העבר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:59, 28 באוגוסט 2019 (IDT)
מלבד מה שנאמר לעיל יש לציין שציון קבוצות בקריירת אימון לא נתמך בשלב זה בוויקינתונים. ערן - שיחה 02:28, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית:קורבן טרור (גרסה קצרה)[עריכת קוד מקור]

כיום תבנית:קורבן טרור מאפשרת ליצור רק קישור בפרק הקישורים החיצוניים בסוף הערך, אני סבור שיש לתקן את התבנית כך שתאפשר להציג שמות חללים עם הפנייה לדף הרלוונטי גם כחלק אינטגרלי מהערך, בדומה לתבנית:נזכור את כולם שמטרתה דומה. – Dork105 (שיחה) 12:40, 1 בספטמבר 2019 (IDT)

משתמש:דוד שי? בורה בורה - שיחה 12:51, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
אני מניח שזה אפשרי. אבל האם אנחנו תומכים בקישור לאתר חיצוני מגוף הטקסט? זה לא נראה לי מקובל ולדעתי צריך להסיר את זה מתנית נזכור ולא להוסיף לקורבן טרור. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:12, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
מתוך ויקיפדיה:קישורים חיצוניים "ככלל, אין לקשר ממילים בטקסט לאתרים אחרים - שיטה זו שמורה לקישורים פנימיים בלבד. חריג לעניין זה הוא שמותיהם של חללי צה"ל שלפי הקווים המנחים אין מקום לערך אנציקלופדי אודותיהם: כאשר יש הצדקה אנציקלופדית לאזכור השם, ניתן לקשר ממנו לדף המתאים באתר "יזכור".".
אם רוצים להוסיף גם לחללי טרור, אני מניח שצריך לקיים דיון במזנון.david7031שיחה • ח' באלול ה'תשע"ט • 12:35, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:לפי מגדר[עריכת קוד מקור]

התבנית אינה עונה על שלל המגדרים שצצים חדשות לבקרים. למשל אסיה קייט דילון היא ג'נדרקוויר ולכן לא כתוב בתבנית "בת 34". יש מלא מהסוג הזה. מה מציעים. בורה בורה - שיחה 21:47, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

לפי מה שראיתי בויקינתונים של סם סמית', פשוט הוסיפו בפרופרטי "מין" את "ג'נדרקוויר" עם ציון של "תאריך התחלה", ול-"זכר" שהיה מקודם הוסיפו את המיון "תאריך סיום". התבנית הזאת מציגה רק את הגיל בערך בלי ציון של "בן/בת/גיל". זה לא כל כך נכון לעשות את זה בגלל שכל מי שג'נדרקוויר, אנחנו לא בהכרח יודעים את "תאריך התחלה" ואת "תאריך הסיום". Euro know - שיחה 11:52, 14 באוקטובר 2019 (IDT)

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור תבנית שתונח על דפי שיחה של ערכים אחרי שהסתיים דיון להבהרת חשיבות אנציקלופדית, בדומה לתבנית {{היה נתון במחלוקת}}, ושתבנית זו תכלול מלל קצר שמסביר את תוצאות הדיון (הובהרה חשיבות, לא הובהרה חשיבות, וכיוצ"ב). מתייג את Lostam שיחווה דעתו. יוניון ג'ק - שיחה 12:55, 12 בספטמבר 2019 (IDT)

אתה באמת רואה צורך מעשי בתבנית כזו? בתור מי שעוסק בכך, לא נתקלתי בצורך ממשי לתבנית כזו. דיון חשיבות זו לא הצבעת מחיקה או הצבעת מחלוקת. איפה אתה רואה את הצורך לתבנית? Lostam - שיחה 14:04, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
לא בטוח שצריך תבנית ייעודית. אולם מדי פעם נתקלתי במקרים של ערך שנמחק בתום דיון חשיבות ואיש לא פתח כלל דיון, ובשל כך אין תיעוד כלל בדף השיחה שהונחה תבנית חשיבות במשך שבוע לפני מחיקת הערך. כך קל לפספס את זה כשמישהו מעלה שוב את הערכים לאחר מספר חודשים (כי לא כל המנטרים מחפשים ביומני המחיקה, אלא רק מסתכלים אם יש דף שיחה קודם). סתם דוגמה: שיחה:ירון לוץ, שם הוספתי תיעוד כזה בעצמי בדיעבד לאחר שהערך הוחזר בשנית חודשים לאחר מחיקתו.
כלומר: כן יש צורך לוודא שמשהו כתוב בדף השיחה כשמוחקים את הערך, כדי לתעד. Dovno - שיחה 14:11, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
בלי קשר, אולי כדאי לחשוב על תבנית שתוצב בראש דף שיחת ערך שנמחק בעקבות דיון חשיבות. אלא אם יש כבר כזאת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:32, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
אוקיי. אז אולי במקרים שהערך נמחק לאחר דיון חשיבות או כשהונחה תבנית ולא התקיים דיון, יש מקום להוסיף בראש דף השיחה "הערך נמחק לאחר דיון חשיבות" או "הערך נמחק לאחר שהוצבה תבנית חשיבות במשך שבוע". אני יכול לעשות זאת. ברוב המקרים - כשמתקיים דיון ואחרי שבוע התבנית מוסרת אחרי הבהרת חשיבות, נראה לי מיותר להניח תבנית. זה ברור מהסתכלות בדף השיחה והסרת התבנית מצוינת בתקציר העריכה. Lostam - שיחה 14:35, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
אז זהו שמפריע לי המקרה בו לאחר חמש שנים מישהו מגיע וכותב ערך, מבלי לשים לב שבאמצע דף השיחה יש דיון חשיבות ללא שום דרך לראות אותו במבט חולף. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:42, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
אפשר גם לייצר תבנית. אין לי בעיה עם זה. אם וכאשר אז רק תעדכנו :) Lostam - שיחה 15:23, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
מי יכול/מסוגל ליצור תבנית שכזו? יוניון ג'ק - שיחה 20:17, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
יוניון ג'ק, נראה לי שאפילו אתה יכול להעתיק את התוכן של תבנית:היה נתון במחלוקת ולשנות את הניסוח למה שאתה חושב שצריך להיות. אם צריך להוסיף תנאים, תגדיר מה בדיוק ומישהו כבר יעשה את זה. תנאים בסיסיים, יש הרבה ויקיפדים שמסוגלים לעשות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:55, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
הצעה: {{לא הובהרה חשיבות}}. מוזמנים לשנות/לעצב כרצונכם. Dovno - שיחה 21:48, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
מבחינתי אין כל בעיה להתחיל להשתמש בתבנית הזו בדפי השיחה של ערכים שנמחקים בתום דיון חשיבות. Lostam - שיחה 06:35, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אני חושב שהתבנית צריכה לכלול את האפשרות לכתוב שהחשיבות כן הובהרה ולכן הערך לא נמחק. יוניון ג'ק - שיחה 13:04, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אבל זה משהו שקל להבחין בו בדף השיחה (היה דיון חשיבות + הערך לא נמחק) וגם מופיע בתקציר העריכה. Lostam - שיחה 17:26, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אפילו שזה מופיע בתקציר העריכה - אני חושב שכדאי שזה יהיה מתועד בצורה בולטת וברורה לכל גם בדף השיחה. יוניון ג'ק - שיחה 17:50, 13 בספטמבר 2019 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני לא רואה את התועלת בזה. גם בדיון מחלוקת רגיל אנחנו לא שמים תבנית בראש דף השיחה לתעד שהיתה מחלוקת, כי הרי דיון המחלוקת מופיע בדף השיחה עצמו. רק כאשר המחלוקת עוברת להצבעה אנחנו מקשרים לזה בראש דף השיחה, כי אחרת לא יהיה תיעוד להצבעה. גם כאן, במקרה של ערך שנשאר בתום דיון חשיבות, כל המידע כבר נמצא בדף השיחה. רק במקרה של מחיקת הערך יש סיכוי שכלל לא היה דיון ואז יש נחיצות להשאיר תיעוד לכך בצורת תבנית זו. Dovno - שיחה 20:55, 13 בספטמבר 2019 (IDT)

אני חושב שיש תועלת. הדבר יעזור במציאת תקדימים, עבור דיוני חשיבות שכן הסתיימו בהחלטה להשאיר את הערך. יוניון ג'ק - שיחה 00:45, 14 בספטמבר 2019 (IDT)
עדיין לדעתי אין תועלת בכך (ונראה שזו גם דעתו של Lostam). אלא אם יש עוד דעות, לא נראה שדיון זה מתקדם.
אז מעבר לתבנית כללית כזו (לשימוש גם כשהובהרה החשיבות וגם כשלא), האם יש התנגדות לתבנית הספציפית שיצרתי בה יעשה לפחות שימוש כאשר בתום דיון חשיבות לא הובהרה החשיבות? לפחות זה יפתור את הנקודה הבעייתית של ערכים הנמחקים ללא שום תיעוד שהיה בכלל דיון חשיבות. Dovno - שיחה 20:25, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית:סדרת סרטים[עריכת קוד מקור]

אבקש להפנותכם לדף משתמש:Arimis/היקום הקולנועי של מארוול כדי להראות מצב פשרה של הטבלה, הפעם ללא שם באנגלית, אורך וגיבורים נבחרים. נימוקיי לכך הם אותם נימוקים כמקודם, שכן פרטים אלה מופיעים בסרטים עצמם וגם שהם מכבידים על הטבלה. שאלתי - האם ניתן להוסיף תנאי "לא דרוש" לפרמטרים אלה, במידה ויהיו סדרות סרטים שכן ירצו להוסיף אותם? מתייג משתמשים שהשתתפו בדיונים משתמש:בורה בורה, משתמש:Dovno, משתמש:Fett, משתמש:The Turtle Ninja. בברכה, ארימיסשיחה 21:18, 12 בספטמבר 2019 (IDT)

לא הבנתי את השאלה. ב{{סדרת סרטים}} כתוב כבר שאפשר לעשות טבלה בלי לעשות את העמודה של הגיבורים, אז מה אתה רוצה לעשות שלא קיים היום? אם יש באג בתבנית צריך לתקן אותה. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ג באלול ה'תשע"ט • 09:56, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
אוקיי, הסרתי את הפרמטר המיותר. השאלה אם אפשר לקבוע תנאי לביטול העמודות האחרות? כרגע אין. ארימיסשיחה 18:02, 13 בספטמבר 2019 (IDT)
נגד. גם לגבי הגיבורים כשהתבנית התקבלה, דובר על כך שהיא לא תהיה לבחירה לפי רצון הכותב, אלא לפי עובדה האם קיימת אפשרות ליצור עמודה כזאת. חוזר על הצעה להפוך את הטבלה לגופן קטן כדי שתתפוס פחות מקום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:21, 13 בספטמבר 2019 (IDT)

מפה וקואורדינטות 2019 בתבנית:בורסה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:בורסה

מחדש את הדיון שהתקיים לפני שנתיים. אני Symbol support vote.svg בעד הוספת קואורדינטות ומפה לתבנית. לכל בורסה יש בניין. רציתי להוסיף מפה לערך בורסת סנקט פטרבורג ואין היגיון לא לאפשר את זה. אמירושיחה 09:13, 3 בספטמבר 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 09:32, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
בורה בורה נראה שאין התנגדות. האם תוכל לבצע? (לי אין מושג איך לעשות זאת), תודה, אמירושיחה 19:23, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
כיוון שהדיון הקודם היה באולם הדיונים, ראוי גם את הדיון הזה להעביר לשם ושם להחליט. בורה בורה - שיחה 19:27, 12 בספטמבר 2019 (IDT)
- סוף העברה
דעתי לא השתנתה. הבורסה היא לא מבנה אלא ארגון שנמצא בבנין (וגם זה לא נכון כי רוב הפעילות מתבצעת מחוץ לאותו בניין). אולי אפשר להוסיף פרמטר מיקום מטה ארגון ולציין את המקום המדויק אבל אני לא בטוח שקואורדינטות היא הצורה העדיפה במקרה זה. ובטח שלא צריך מפה שתציג את מיקום הבנין שבו נמצאת הבורסה, זה מתאים לערך על הבניין (אם יש לבניין חשיבות). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:23, 15 בספטמבר 2019 (IDT)
כמו יונה. אפשר להוסיף פרמטר של מיקום מטה הארגון. קואורדינטות ומפה פחות מתאימים. עמרישיחה 00:41, 16 בספטמבר 2019 (IDT)

תבניות לתוכניות רדיו ולפודקאסטים[עריכת קוד מקור]

כיום קיימת תבנית:תוכנית טלוויזיה ותבנית:סרט אך אין תבנית עבור תוכניות רדיו ופודקאסטים/הסכתים ואני סבור שצריך ליצור תבניות עבורן. כיום יש עשרות ערכים על תוכניות רדיו ומספר ערכים על פודקאסטים (אם כי סביר שבעתיד ייכתבו ערכים נוספים על פודקאסטים שכן הסוגה מתפתחת במהירות) ותבנית מידע יכולה לסייע לקריאות. – Dork105 (שיחה) 21:11, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

איזה שדות חדשים אתה רוצה להוסיף שאינן נמצאים בתב:תוכנית טלוויזיה? בערך דקלסגל למשל השתמשו בה. אולי אפשר פשוט להרחיב אותה אם אתה חושב שחסר משהו במקום להוסיף תבנית חדשה?Shinaimm - שיחה 20:01, 18 בספטמבר 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד להרחיב. טבעת-זרם - שיחה 11:10, 4 באוקטובר 2019 (IDT)
Dork105: אילו פרטים צריכים להופיע לתוכניות רדיו? ערן - שיחה 02:32, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

יצירת תבנית:אישיות תנ"כית[עריכת קוד מקור]

לפני מספר שנים נוצרה טיוטה של תבנית:אישיות תנכית אך היא לא הבשילה לשימוש במרחב הערכים. אני סבור כי תבנית זאת יכולה להיות שימושית, כיום יש מאות ערכים על דמויות תנ"כיות ואין מדיניות קבועה של תבניות מידע: בערך אברהם יש את תבנית אישיות, בערכים דוד ומשה יש את תבנית:מנהיג, לרוב השופטים יש את תבנית:שופט ישראל ובערכים רבים אחרים אין כלל תבנית מידע. במקביל קיימות כיום מספר תבניות מידע עבור דמויות דתיות שאינן בהכרח התקיימו במציאות כמו תבנית:קדוש נוצרי ותבנית:אישיות בודהיסטית. אפשר להשמיש את תבנית אישיות תנכית (במקביל לשינוי שמה לאישיות תנ"כית) ולהציב תבנית אחידה עבור כל הדמויות התנ"כית (וגם למחוק את תבנית השופט). – Dork105 (שיחה) 21:29, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:שופט ישראל דיי מוגבלת - האם אפשר בכלל להוסיף לה עוד נתונים? בתבנית אישיות תנ"כית אין בעצם שום דבר. מה בעצם מפריע בשימוש בתבנית:מנהיג בכולם? (ראו את הסבתי בערך עתניאל בן קנז) האם יש נתונים שחסרים בתבנית זו? Shinaimm - שיחה 23:38, 16 בספטמבר 2019 (IDT)
את תבנית שופט ישראל אפשר להפוך למנהיג. בורה בורה - שיחה 00:19, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
אי אפשר להשתמש בתבנית מנהיג בכל הערכים, רק בדמויות שכיהנו בתפקידי הנהגה, מה לגבי דמויות תנ"כיות אחרות כמו בנימין, רחל, בלעם, ירמיהו, דניאל ואפילו אברהם? תבנית ייחודית לדמויות תנ"כיות יכולה לכלול פרמטרים כמו "הופעה ראשונה/אחרונה", "ספרים בהם מופיעה", "מקום קבורה", "מספר אזכורים" ואולי ניתן להשתמש בתבנית:תפקיד מנהיג עבור תפקידי הנהגה. – Dork105 (שיחה) 00:44, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
כל שופט ישראל הוא מנהיג. בורה בורה - שיחה 00:50, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
אבל לא כל דמות תנ"כית היא שופט. – Dork105 (שיחה) 00:55, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
התייחסתי כרגע רק לתבנית שופט ישראל. בורה בורה - שיחה 00:59, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
הסבתי את תב:שופט ישראל לתב:מנהיג, ברשותכם אבקש את מחיקתה. Shinaimm - שיחה 21:16, 18 בספטמבר 2019 (IDT)
רק מחק (או נטרל) אותה מכל המופעים תחילה. בורה בורה - שיחה 11:45, 19 בספטמבר 2019 (IDT)
בוצע בוצע Shinaimm - שיחה 01:42, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
כל הכבוד! אגב, למה העברת את השדה "השגים עיקריים"? בורה בורה - שיחה 02:06, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
תודה Face-smile.svg, כאשר הסתכלתי על הערכים ראיתי שהשדה לא מוצג בתבנית כלל אז השמטתי אותו. במחשבה שנייה הוספתי אותו ל"אירועים בתקופתו" Shinaimm - שיחה 09:50, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
כן, זה השדה שהייתי מצפה שתעביר אליו בהסבה. בורה בורה - שיחה 10:36, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

איחוד תבניות רב, אדמו"ר וחז"ל[עריכת קוד מקור]

נראה שהתבניות תבנית:רב, תבנית:אדמו"ר ותב:חז"ל דומות אחת לשנייה, גם בפרמטרים וגם במהותן ואולי אפשר לאחד אותן לתבנית אחת משותפת. לחילופין ניתן להשאיר את חז"ל כתבנית עצמאית ואת רב ואדמו"ר לאחד. – Dork105 (שיחה) 21:35, 15 בספטמבר 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד, אבל כדאי שתציג פה את השדות הנמצאים בכל תבנית, מה משותף ומה לא. נראה שתבנית אדמור מכילה באמת את רוב הנתונים. מעניינת גם דעתם של כותבי ערכים של רבנים ובקיעים בתחום כמו נרו יאיר למשל Shinaimm - שיחה 22:11, 15 בספטמבר 2019 (IDT)
מצטרף להצעה לפרט מה שווה ומה שונה. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ט • 00:49, 16 בספטמבר 2019 (IDT)
פרמטרים רב, אדמו"ר, חז"ל.png
זאת רשימת הפרמטרים בכל אחת מהתבניות, פרמטרים רבים חופפים בשלושתן. – Dork105 (שיחה) 00:35, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
אפשר לבטל את הפרמטרים הקשורים לכהונה כאדמו"ר ובמקומם להשתמש בתבנית:תפקיד מנהיג. – Dork105 (שיחה) 00:47, 17 בספטמבר 2019 (IDT)
Dork105 תוכל להכין טיוטה של התבנית המאוחדת? אפשר לקרוא לה תבנית:אישיות רבנית כמסורת השמות החדשניים. ראה את ההערה על כהונה לעיל. בורה בורה - שיחה 21:22, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית:מפלגה[עריכת קוד מקור]

אני מציע לשנות את התבנית באופן הבא:

 • שמו של השדה "שיא כוחה" ישונה ל-"שיא כוחה במנדטים"
 • שמו של השדה "שפל כוחה" ישונה ל-"שפל כוחה במנדטים"
 • יוספו שני השדות "שיא כוחה בקולות" ו-"שפל קולה בקולות".

יוניון ג'ק - שיחה 20:48, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

זו תבנית לכל המפלגות בעולם. האם בסהרה המערבית מקובל המונח מנדטים? בורה בורה - שיחה 21:35, 19 בספטמבר 2019 (IDT)
אפשר להחליף את המילה "מנדטים" במילה אחרת, למשל "מושבים". יוניון ג'ק - שיחה 02:32, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
ממה שאני רואה בישראליות כבר הוסיפו. ראה מפלגת ש"ס או הליכוד. לא ברור למה נחוץ "שיא . שפל כוחה בקולות". אם כבר הייתי מוסיף נקודת זמן, שזה מתן יותר מידע. כמו בש"ס. בורה בורה - שיחה 04:18, 20 בספטמבר 2019 (IDT)
יוניון ג'ק מושבים בסדר. מקובלות עליך התוספות שהצעתי? בורה בורה - שיחה 21:24, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
כן. יוניון ג'ק - שיחה 21:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

כמה עדכונים לתבנית:שחמטאי[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש לבצע שני עדכונים לתבנית שחמטאי.

 1. ב|עיסוק נוסף= נמשך גם שחמטאי מויקינתונים. ראו למשל ג'פרי שיונג (במקצוע נוסף מופיע רק שחמטאי -> במקרים כאלו הפרמטר לא צריך להופיע בכלל) ויקטור קורצ'נוי (בעיסוק נוסף מופע שחמטאי וסופר -> צריך להיות רק סופר). לדעתי יש לשנות את ההתנהגות שאם ב־‏עיסוק‏ (P106) מופיע שחמטאי, התבנית תתעלם מזה.
 2. ל|מד כושר נוכחי= ייבאנו את תבנית:Elo rating וכיום משתמשים בה בכל שבערכים עצמם מוסיפים |מד כושר נוכחי={{Elo rating|ID={{ויקינתונים|P1440}}}} {{כ}}{{Elo rating|ID=timestamp}} ומנגד ברירת המחדל הוא הערך הראשון של מאפיין ‏מד כושר‏ (P1087) וזה ברוב המוחלט של המקרים לא נכון (ראו למשל ויקטור קורצ'נוי שמת לפני שלוש שנים ומופיע לו מד כושר מאפריל 2013). כי אם מישהו הוסיף מד כושר שחודשים קודמים ועכשיו הוא מוסיף אחד מעודכן, הוא יופיע בסוף הרשימה ולא בתחילתה. (הערה: אני יודע שאם אחד מוגדר בחשיבות גבוהה אז הוא יוצג אבל בפועל זה לא קורה) כך שאם כבר אז צריך למשוך את הערך האחרון. אבל לדעתי הפתרון הנכון הוא שברירת המחדל תהיה "|{{Elo rating|ID={{ויקינתונים|P1440}}}} {{כ}}{{Elo rating|ID=timestamp}}". לפתרון הזה יש בעיה. אם לא קיים ‏מזהה פיד"ה‏ (P1440) בפריט בוויקינתונים אז יופיע 2473 (ספטמבר 2019). כי הוא לוקח את הערך הראשון של התנאי ולא את ערך ה־default. אשמח שמישהו שמבין בהוראות תנאי ובתבניות יבדוק את זה. הפתרון שמצאתי הוא להוסיף תנאי ({{#קיים:{{ויקינתונים|P1440}}|{{Elo rating|ID={{ויקינתונים|P1440}}|}} {{כ}}{{Elo rating|ID=timestamp}}|-}}) אבל אולי יש פתרון פשוט יותר.
  נ.ב. אם הפתרון שלי יתקבל ניתן יהיה להריץ בוט במרחב הערכים שיסיר בכל הערכים שבהם בפרמטר "מד כושר נוכחי" מופיע הקוד מלמעלה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:41, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
בעד שני השינויים. כדאי שתזמן לכאן את מומחי השחמט. בורה בורה - שיחה 16:19, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
צודק. שכחתי לתייג את דוד55 וYoavd, יונה בנדלאק, אריה ענבר, נעם דובב, Zardavבעלי הידע בשחמט. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:00, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
גם אני בעד שני השינויים. אגב, מעטים השחמטאים ברמות הגבוהות שיש להם מקצוע נוסף (למעט בתקופת ברית המועצות, שם פטרוסיאן היה מנכ"ל מפעל בסיביר; כשנשאל פעם מה מייצר המפעל הסמיק ונציג ה-קגב אסר עליו לענות. ). עמנואל לסקר היה מתמטיקאי, ורשבסקי היה מנהל חשבונות, מורפי היה עורך דין אך מעולם לא עסק בכך ועוד ועוד. --‏Yoavd‏ • שיחה 20:17, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
מה עם שחמטאי עבר? הם לא מפתחים קריירה נוספת? כפוליטיקאים (קספרוב) או עיתונאים (הרמן הלמס) או סופרים (ג'יימס מייסון)? אני מסכים שזה לא פרט ממש חיוני ואולי אפשר לוותר עליו בתבנית הצד. מצד שני לרוב אין פירוט על הקריירה הנוספת בערך ולכן זה מידע שלא יכלל בכלל לרוב השחמטאים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:54, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
 1. טיפלתי בבעיה הראשונה כך שלא ישאב שחמטאי לעיסוק נוסף בתבנית זו.
 2. בהקשר להשגה של נתונים - עדכנתי שהתבנית תשאב את המידע העדכני מוויקינתונים. ובכל זאת צריך לחשוב באופן כללי יותר איך צריך לשתף את נתוני הדירוג. באופן כללי נתונים בין ויקיפדיות משותפים בצורות האלו:
 1. ויקינתונים (ויקיפדיה:ויקינתונים) - בהקשר לשחמט הדיון האחרון בנושא זה התקיים בd:User_talk:EdgarsBot, ואני חושב שהבוט לא הופעל בחודשים האחרונים. אם רוצים שהנתונים יהיו מעודכנים צריך שמישהו בקהילת ויקינתונים ידאג לעדכן את הנתונים שם (או מצדנו, או מצד ויקיפדיה אחרת). צריך לבדוק שEdgarsBot ממשיך לפעול שם (או בוט אחר) כדי שהנתונים יהיו מעודכנים, או לדאוג לעדכן בעצמנו באופן ידני דרך https://tools.wmflabs.org/quickstatements
 2. שיתוף דרך ויקישיתוף באמצעות mw:Help:Tabular Data - זו דרך אחרת להחזיק מידע. (מציין זאת למקרה שיש סיבה טכנית שאדגרבוט לא עדכן שם - במקרה כזה אפשר לחשוב גם על פתרונות טכניים)
דרך אחרת היא לייצר תבנית "נתונים" ולשאוב ממנה מידע - זו דרך שהייתה נהוגה בעבר והיום כבר לא כל כך, ומצריכה שבכל ויקיפדיה יעדכנו בנפרד את הנתונים. ערן - שיחה 09:44, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

הוספת שדה מנכ"ל בתבנית:קבוצת הוקי קרח[עריכת קוד מקור]

יש להוסיף את השדה מנכ"ל עבור תבנית:קבוצת הוקי קרח, בעיקר עבור קבוצות NHL, בדומה לקיים בתבנית:קבוצת כדורסל. בקבוצות ספורט מקצועניות בצפון אמריקה, תפקיד המנכ"ל (general manager) הוא בעל חשיבות עליונה, גם בנושא המקצועי. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 16:43, 26 בספטמבר 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד כולל שאיבה אוטומטית. בורה בורה - שיחה 23:08, 26 בספטמבר 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד, אבל הפיתרון הנכון הינו שימוש בתבנית אחודה לקבוצות הספורט, או יצירת יחידה כזו, מהן כל הקבוצות ירשו, כדי שלא נצטרך לעביר כל פעם את השדות בין כל הקבוצות. פתרון כזה כבר הוצא בעבר פה - משתמש:בורה בורה/קבוצת ספורט. אין לי כרגע זמן לעבור על השדות של קבוצות הספורט השונות אבל אם מישהו ירים את הכפפה אני בעד, זה יפתור הרבה בעיות תחזוקה ואין צורך לומר כמה אנחנו אוהבים לאחד תבניות Face-smile.svg. Shinaimm - שיחה 09:55, 27 בספטמבר 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד איחוד כמובן! בורה בורה - שיחה 14:43, 27 בספטמבר 2019 (IDT)
היו על זה דיונים ארוכים בזמנו, לא אכנס לכולם אבל בשורה התחתונה האיחוד נדחה. אני אצביע נגדו גם אם יעלה שוב. ועכשיו בחזרה לנושא. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:56, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

כרגע יש שני תומכים (כלומר שלושה ביחד איתי) בהוספת השדה. עברו כבר עשרה ימים מאז הצגתי את הנושא. אם לא יהיו התנגדויות ביממה הקרובה אוסיף את השדה. אם יש פה כלל שאני מפספס וצריך לחכות יותר זמן, אנא עדכנו אותי ואנהג בהתאם. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 11:58, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

אל תשכה להוסיף את ‏מנכ"ל‏ (P169) מוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 12:22, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

תב:גלריה - תבנית המחליפה את התגית gallery[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:גלריה (או אלבום תמונות, או כל שם אחר המתאר זאת יותר טוב) שמיועדת להחלפת השימוש בתגיות הHTML התבנית תכלול את הפרמטרים הדרושים לעיצוב התמונות ושדה לרשימת קבצים וכיתובים אשר יחליפו את המצב הנוכחי בו צריך לכתוב לפני כל אלבום תמונות <gallery> קובץ|כיתוב קובץ|כיתוב ... </gallery> אין לי את הידע הטכני לביצוע של זה ואני לא בטוח ב100% שצריך את התבנית, אבל אני חושב שזה יהיה יותר נוח אם תהיה תבנית כזו: {גלריה|גודל=300px|תמונה1=example.jpg|תמונה לדוגמה... וכו' } Shinaimm - שיחה 13:25, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

שמות תאריכים אחידים[עריכת קוד מקור]

קבלנו לא מזמן החלטה גלובלית שמשנים שדות תאריכים לא ברורים לשמות פרמטרים אחידים. כפועל יוצא שיניתי הרבה שדות כאלה כמו למשל "צפי לסיום" ==> "תאריך צפי לסיום". משום מה משתמש:ערן חושב שיש צורך להתיש אתכם בדיונים על כל פסיק והוא משחזר אותי. נא לאשרר את ההחלטה הקודמת. מספיק עם הקטנוניות. בורה בורה - שיחה 05:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

באופן כללי אני בעד, אבל הכוונה הייתה להחליף את המילה בה הופיעה המילה "שנת" ל"תאריך". פה גם אפשר להוסיף את המילה תאריך אבל "צפי לסיום" זה קצר וקולע אז במקרה הספציפי הזה אני נמנע. Shinaimm - שיחה 07:40, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

שינוי בתבנית מטוס[עריכת קוד מקור]

העברה משיחת תבנית:מטוס

בורה בורה מציע להסיר את הקישור מטיסת בכורה ולהחליפו בכיתוב של "תאריך טיסת בכורה" וכן להחליף את "כניסה לשירות"/"הוצאה משירות" ל"תאריך כניסה לשירות"/"תאריך הוצאה משירות". לדעתי הקישור לטיסת בכורה חשוב, וציון "תאריך" לפני כן מסורבל. ערן - שיחה 07:27, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

גם לדעתי. אציין גם שלגבי כניסה ויציאה משירות, "תאריך" הוא ציון זמן יותר מדויק ממה שסביר. מטוס לא נכנס ולא יוצא משירות ביום אחד, ולציונים אלו עדיף להסתפק בשנה. לדידי "תחילת שירות" ו"יציאה משירות" מספיקות. כמו כן, לגבי יציאה משירות, לא ברור האם זה מתאים בתבנית: רוב המטוסים שהיו בשירות שירתו ביותר מחיל אוויר אחד, ובדרך כלל היציאה משירות היא תהליך מדורג. כשהתאריך מופיע בתבנית, לא מצויין בה על איזה חיל אוויר מדובר, ולקורא לא לגמרי ברור במה מדובר. בגלל העמימות הזו, עדיף להשאיר את פרק היציאה משירות לערכים עצמם, ולהסיר את הנתון הזה מהתבנית. קיפודנחש 15:38, 1 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:ערן השחזור שלך כלל אינו ברור. יש החלטה גלובלית, שאתה מודע לה, שמשנים את כל שדות התאריך שזה מה שנעשה כאן. מדוע שחזרת והעלמת את התוכן בערכים? משתמש:קיפודנחש, זה דיון לאולם הדיונים, לא לכאן. תוכל להעלות שם. בורה בורה - שיחה 05:42, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אגב, קישור לטיסת בכורה אפשר להוסיף בשנייה וחצי - זו רק כותרת. בורה בורה - שיחה 05:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אני לא מכיר "החלטה גלובלית" כזו וזה גם לא נראה הגיוני כאן. ערן - שיחה 08:33, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
סוף העברה

אני רואה שבורה בורה פתח בדיעבד דיון בנושא באולם הדיונים. אין לי התנגדות לשימוש ב"תאריך" במקום "שנה" איפה שזה מתאים. זה לא מתאים בכל שדה שמכיל תאריך, למשל ב"טיסת בכורה" די במינוח "טיסת בכורה". ערן - שיחה 08:37, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

ואני דווקא רואה שערן משחק אותה "זיכרון קצר" כשזה נוגע אלי... נערך דיון ויש "החלטה גלובלית". הנה תזכורת לסובלים מדמנציה. טיסת בכורה למשל, מישהו יכול להכניס מקום, או אפילו רק שנה, בעוד שכאן חשוב תאריך מדויק כל האפשר. בורה בורה - שיחה 09:09, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, בורה נתן לי רעיון, אולי השם של השדות בתבנית בכל מקום אכן יתחיל ב"תאריך" כדי למנוע בלבול אבל בתצוגה עצמה למשתמש לא תמיד תופיע המילה הזו כדי להציג מידע תמציתי יותר? Shinaimm - שיחה 22:15, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ההחלטה היא להחליף את המילה שנה במילה תאריך, לא להוסיף את המילה תאריך במקום שלא דרוש, וכאן אני מסכים עם ערן, אין צורך לשנות – ירח אפלשיחה 23:05, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ראינו בתבנית אחרת שאנשים שמו בפרמטר "בכורה" את תאריך הבכורה ולא את סרט הבכורה. זו רק דוגמא אחת לבלבול. בכל מקום שלא ברור שזה שדה תאריך יש להבהיר. וכאמור, מטרת הדיון שם היתה למסד איזה שהוא תקן שמות תאריכים, אחרת יש לנו ערב רב, ראינו כ-20 שמות פרמטרים שונים לאותו דבר. בורה בורה - שיחה 23:20, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
לצורך זה יש תיאור ואפשר גם להגדיר סוג לשדה - אני חושב שאשף התבניות של קיפודנחש תמך בעבר בסוגי נתונים שונים, וגם אשף התבניות החדש:

TemplateWizard icon.png תומך בכך: TemplateWizard screenshot 05.png ערן - שיחה 22:48, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להוסיף "סוג שדה = תאריך" אבל הוא רק יבדוק שזה תאריך חוקי. גם 2002 יהיה תאריך חוקי אבל זה לא מה שאנו רוצים ב"תאריך טיסת בכורה" אלא תאריך מדויק. בורה בורה - שיחה 07:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

מעקב תקלות ושיפורים ביחידות השונות[עריכת קוד מקור]

מטרת פיסקה זו היא לעקוב בתמציתיות אחרי תקלות ושיפורים שהתבקשו ביחידות שונות, יש להם תמיכה והסכמה אבל לא בוצעו מעולם. הדיונים עצמם אורכבו כדי לחסוך מקום אבל יש אליהם הפניה בתבנית.

כדי למנוע אנרכיה, רק אחראי הדף, בורה בורה, יעדכן את הטבלה. ניתן כמובן להעיר על כל פריט בהמשך. בורה בורה - שיחה 20:49, 14 ביולי 2019 (IDT)

הטבלה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:18, 18 ביולי 2019 (IDT)
סודר תאור קצר סימוכין יוזם הדיון סוג סטטוס שם היחידה ערכים לדוגמה הערות
2 איחוד תבניות אישים בעזרת ניהול פרמטרים ביחידה קישור Shinaimm, דוד שי שיפור פעיל תיקון רוחבי בכל התבניות
3 תבנית חייל ואחרות אינן שואבות נתונים באופן ספורדי מוויקינתונים קישור בורה בורה תקלה פעיל ג'יימס דוליטל
5 חסר מבחין מטעם מי הפרס או אזרחות הכבוד קישור ירח אפל תקלה פעיל בנדיקטוס השישה עשר
7 תבנית מוזיאון ואחרות אינן שואבות קואורדינטות מהמקום הנכון בוויקינתונים קישור Amirosan תקלה / שיפור פעיל coord קטגוריה:דפים עם שגיאות פונקציות מפענח
9 הצפה של פרסים מרובים קישור H. sapiens שיפור פעיל תבנית:מדען יולי חריטון משיכת המידע מוויקינתונים לא מכבדת את הגדרות התבנית בתבנית:מדען#פרסים והוקרה

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

סעיף 1[עריכת קוד מקור]

בקשר ל־1, הוא כבר לא בן 0 – ירח אפלשיחה 16:41, 23 ביולי 2019 (IDT)

ירח אפל תודה על שני התיקונים בתקופת הכהונה. תוכל לתקן עכשיו את סעיף 4? בורה בורה - שיחה 19:27, 24 ביולי 2019 (IDT)
קצת יותר מסובך, אבל אנסה – ירח אפלשיחה 21:41, 24 ביולי 2019 (IDT)

סעיף 4[עריכת קוד מקור]

ירח אפל עלה מה שהוא בנסיונות? בורה בורה - שיחה 01:46, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
שבשביל סעיף 5 כנראה צריך לכתוב את כל הפונקציה של השליפה המרובה מחדש, וכנראה זה יפתור גם את סעיף 4. – ירח אפלשיחה 13:47, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
4 תוקן – ירח אפלשיחה 01:05, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה ירח אפל. בדקתי את הערך שהוזכר בטבלה מסטיסלב קלדיש ואת ניקולאי פירוגוב ששם היו גם "מונחה לדוקטורט" וגם "מוסדות" חסרים ואכן הבעיה נפתרה. בורה בורה - שיחה 02:26, 10 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 6[עריכת קוד מקור]

היחידה תוקנה וקול לא מופיע כ"כלי נגינה" בתבנית:מוזיקאי. ראו קישור בורה בורה - שיחה 09:56, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

סעיף 8[עריכת קוד מקור]

מה דעתך ללכת עכשיו על 8 ואח"כ 7? בורה בורה - שיחה 02:31, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אחרי שעה שאני מנסה להבין מה הבאג בסעיף 8, ולא מוצא וזה משגע, אני מגלה שבכלל אין באג, זה בהגדרה, היחידה מוגדרת לשלוף את התוצאות הטובות ביותר, ואצל מרטין גרדנר התוצאה "כותב מדע" מוגדרת "דירוג מועדף" בויקנתונים אז רק היא נשלפת – ירח אפלשיחה 08:41, 10 באוגוסט 2019 (IDT)
אכן כן. אני מסיר את הסעיף הזה. בורה בורה - שיחה 11:26, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 7[עריכת קוד מקור]

בנוגע ל־7 (קואורדינטות) לא מדובר רק על מוזיאון. הבוט הסורר בוויקינתונים שינה גם את השגריריות. יש שם מפעיל נוסף שמאיים לחסום את הבוט (הבעיה היא שהבוט שם עושה הרבה מאוד דברים ורובם טוב. כמובן שהעדיפות היא שהבוט יפסיק לשנות את הקואורדינטות למקום מטה ארגון). בקיצור, אני לא בטוח שהשינוי צריך להיות אצלנו אלא בויקינתונים וגם אם זה אצלנו אז זה לא בתבנית מוזיאון אלא במספר תבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 22 ביולי 2019 (IDT)

ודאי שרצוי שלא אצלנו. אבל לא נראה שהפתרון שם מתגבש ובינתיים השגיאות נערמות. זו לא רק סתם שגיאה אלא מפה דפוקה בערכים. לכן רצוי בינתיים לעשות תיקון מקומי אצלנו לפתור את הבעייה וכאשר זה יפתר שם לכאן או לכאן, נשנה אצלנו בהתאם. בורה בורה - שיחה 13:40, 22 ביולי 2019 (IDT)
הוצע: "מציע תיקון ביחידה:Coordinates שאם מדובר במוזיאונים נשלוף את הקואורדינטת ממיקום, המטה או המיקום הגאוגרפי, מי משניהם שקיים. כך נמנע ממלחמת עריכה עם מפעיל הבוט הסורר וניתן פתרון גלובלי יותר. בורה בורה - שיחה 06:44, 25 ביוני 2019 (IDT)".
משיחת משתמש:ערן: אם למוזיאון יש קואורדינטות הן כנראה מעניינות, ואם יש קואורדינטות למטה שלו אז צריך להבין מה המשמעות של מטה - אולי הן לא מעניינות. כדי להבין אם זו טעות בהזנת נתונים או שיש משהו שעומד מאחורי ההפרדה הזו כדאי היה למצוא דוגמה או שתיים למקרים כאלו ולבדוק אם מי שהזין את זה למה עשה זאת דווקא כך. אם אין לזה הסבר טוב אפשר לתקן בוויקינתונים, ואם יש היגיון מאחורי זה צריך לחשוב אם כדאי לייבא. בברכה, ערן - שיחה 19:19, 26 במאי 2019 (IDT)
דגמתי ערך אקראי בקטגוריית השגויים מוזיאון גימה. הבוט הסורר העביר את הקואורדינטות בעריכה זו. אין טעם לתקן בוויקינתונים כי הוא ישנה זאת שוב בריצה הבאה. זהו מיקום המוזיאון ואין כל שחר לעדכון זה של הבוט. על כן במוזיאונים, במידה ואין קואורדינטות למקום, יש לקחת אותן ממיקום מטה הארגון. קודם ננקה את כל השגיאות האלה. בורה בורה - שיחה 11:39, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

סעיף 9[עריכת קוד מקור]

בנוגע לסעיף 9, הצעתי בעבר "קיפול" של הפרסים אם מספרם עולה נניח על עשרה. הרי לא נפסיק את השאיבה לגמרי לכלל הערכים. ההגדרה בקישור בהערות היא ישנה מאוד, לפני שהטמיעו בכלל את ויקינתונים. בורה בורה - שיחה 09:31, 28 ביולי 2019 (IDT)

עבור מדענים יש הגדרה ברורה בתבנית:מדען#פרסים והוקרה לגבי רשימת הפרסים הרלוונטיים. קיפול או הקטנת טקסט הוא פתרון בעייתי מסיבות של נגישות ותאימות במכשירים שונים. ערן - שיחה 02:17, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

סעיף 10[עריכת קוד מקור]

משתמש:ירח אפל האם לא תקנת כבר בעבר את הבאג הקולוסלי הזה? בורה בורה - שיחה 17:34, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

זה באג שלא הועלה בעבר – ירח אפלשיחה 19:50, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
עלה גם עלה. כנראה לפני עידן הטבלאות המסודרות. אני יודע, עבודה חדשה וכו'... תוכל לפנות זמן להציץ? בורה בורה - שיחה 19:56, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אשתדל לבדוק את זה בשבת – ירח אפלשיחה 20:00, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
נ.ב. : זה תוקן בשבת האחרונה – ירח אפלשיחה 19:06, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
משתמש:ירח אפל הלידה נראה בסדר. פטירה עדיין לא. ראה אלקמאון מקרוטון או יהודה בן-שמואל אבן-עבאס או עוד מופעים מהקובץ שהכנתי לפטירות. בורה בורה - שיחה 22:53, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
טופל – ירח אפלשיחה 06:45, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בדקתי, נראה טוב, הסרתי מרשימת התקלות. בורה בורה - שיחה 21:39, 8 באוקטובר 2019 (IDT)

הסבות תבניות שאושרו ומחכות לבוט[עריכת קוד מקור]

 • שינוי שמות של שדות בתבניות למען האחידות:


הרשימה תעבור מדי פעם לסוף העמוד. בורה בורה - שיחה 01:19, 18 ביולי 2019 (IDT)

יצירת תב:מסעדה[עריכת קוד מקור]

שלום, מציע לגייר את (Template:Infobox restaurant). יש לנו עשרות ערכים על מסעדות והתבנית תתן ערך מוסף. לא בכדי היא קיימת ב-23 שפות. תודה רבה, אמירושיחה 15:38, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד חיפשתי ערכים על מסעדות ולא מצאתי הרבה, לא מצאתי על מסעדות ישראליות מפורסמות - האם מותר לכתוב עליהן או שזו פרסומת? בכל מקרה אתה מוזמן לתרגם את התבנית כולל שדות לשאיבה מויקינתונים, מקווה שיש שדות כמו שף שאפשר לשאוב כדי לשמור על מידע מעודכן כאשר הוא מתחלף. אפשר גם לעשות משהו מבוסס תבנית:מבנה Shinaimm - שיחה 17:45, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
אם יש הרבה ערגים על מסעדות אז אני בעד התבנית. צריך רק להבין אילו פרמטרים משם חשובים ואילו לא נחוצים. Shinaimm השאלה על איזו מסעדה אפשר לכתוב ועל איזו לא, אינה מתאימה לדף הזה ולא קשורה לדיון על תבנית למסעדות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:18, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
מה הפרטים שמאפיינים מסעדה ושצריכים להיות מסוכמים? סגנון האוכל, שף, בעלים ושנת הקמה? אני לא רואה קשר בין מסעדה למבנה - לא מעניין כל כך מה שטח המסעדה, האדריכל של מבנה המסעדה או חומרי הבנייה של מבנה של מסעדה. ערן - שיחה 17:28, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

הרצת בוט לתבנית תנועת נוער[עריכת קוד מקור]

ראו שיחת_תבנית:תנועת_נוער#יו"ר_לעומת_יו"רית

מבקש להריץ בוט ולשנות את פרמטר |יו"ר= לפרמטר |יושב ראש= ולהוסיף פרמטר חדש ותווית חדשה |יושבת ראש= עם תווית מידע 151.

מצב נוכחי מצב נדרש
| תווית150=יושב ראש
| מידע150={{יו"ר}}
| תווית150=יושב ראש
|מידע150={{יושב ראש}}
| תווית151=יושבת ראש
| מידע151={{יושבת ראש}}

אסף (Sokuya)שיחה 00:45, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

אני לא חושב שהשינוי הזה נצרך, מה גם שיש עוד תפקידים וזה ייצור כפילות מיותר. תשב "יושבת הראש" תחת התווית "יושב ראש" (מה גם שאם אני לא טועה זה לא טעות לשונית להכניס אותה תחת יושב ראש אז בכלל). בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בתשרי ה'תש"ף • 10:55, 4 באוקטובר 2019 (IDT)
אני מסכים עם זאב קטן Shinaimm - שיחה 16:00, 4 באוקטובר 2019 (IDT)
ראיתי קודם את הדיון שם. מקווה שסידרתי את זה לשביעות רצונך. נגד כפל השדות. בורה בורה - שיחה 07:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
בורה בורה, אני לא אוהב את הפתרון שלך. למה להוסיף את המקף רק ביושב ראש ולא גם ברכז? בגדול אני חושב שהמצב קודם היה סביר לחלוטין ולא צריך לשנות. בנוסף, האם לא היה כבר דיון על הדברים האלה? בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בתשרי ה'תש"ף • 10:18, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
אני תקנתי רק מה שהתלוננו. אם זה נדרש גם באחרים - בבקשה. אם לא מקובל בתום הדיון, בטלו את זה. לא זכור לי דיון כזה, הפתרון הזה נהוג בעוד תבניות. בורה בורה - שיחה 10:30, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
שוב, הפתרון הזה לא נראה לי, במיוחד שהוא יוצר אי התאמה בין השדות השונים. אם הפתרון הזה נהוג בעוד תבניות אז יש מקום לדון על זה בצורה יותר רחבה ולהחליט מה אנחנו עושים. בכל מקרה לפני החלטה רחבה כזו אני חושב שצריך לבטל את השינוי שלך. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בתשרי ה'תש"ף • 10:32, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
הסרתי עד להחלטה כללית. בורה בורה - שיחה 10:55, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
אני גם לא מעריץ של הקו הנטוי, זאת ממש לא המטרה. – אסף (Sokuya)שיחה 21:13, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

{{מחלה}}[עריכת קוד מקור]

הצעה להוסיף לתבנית {{מחלה}} את השדות הבאים מתוך ויקינתונים:

 • התמחות רפואית (P1995) - לתוך השדה "תחום" שקיים בתבנית
 • מיקום אנטומי (P927) / מיקום (P276)

טבעת-זרם - שיחה 11:48, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

אני בעד הראשון. בנוגע למיקום, האם ראית את אחד משני המאפיינים האלו בפריטים של מחלות בויקינתונים? לכאורע P276 אמור להיות למיקום גאוגרפי והראשון מיועד לאברי גוף ולא למחלות ולכן לא אמור להתאים למחלות. תוך כדי חיפוש נתקלתי שב‏דלקת מיתרי הקול‏ (Q1194557) הוסיפו ‏afflicts‏ (P689), אם כי זה כנראה שגוי ואמור להיות בעל החיים שיכול לחלות במחלה ולא האיזור בגוף שמושפע מהמחלה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:24, 4 באוקטובר 2019 (IDT)
ראה בחיפוש הזה. יש כ-130 ערכים התבנית שיש להם את המאפיינים האלו. טבעת-זרם - שיחה 21:08, 5 באוקטובר 2019 (IDT)
בהזדמנות זו אני מציע להעביר מהתבנית את כל החלקים של "קישורים ומאגרי מידע" בדומה לוויקיפדיה האנגלית ל{{פרופילי מחלה}} (ראו en:Leukemia#External links). ערן - שיחה 21:23, 5 באוקטובר 2019 (IDT)
טבעת זרם הבדיקה שעשית לא מדויקת. מיקום נמצא בחלק מהפריטים כמבחין של ‏disease burden‏ (P2854) למשל ב‏איידס‏ (Q12199) או ב‏עגבת‏ (Q41083) (יש 24 ערכים עם המבחין הזה ובאלו שבדקתי זה המצב). אכן יש 90 עם P927 ואולי אפשר לייב את זה.
אני בעד ההצעה של ערן להעביר את הקישורים לתבנית פרופילים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:07, 5 באוקטובר 2019 (IDT)
בעד הוספת השדות בתבנית כהצעת טבעת זרם. נגד יצירת תבנית פרופילים, מספר המקרים אינו מצדיק. בורה בורה - שיחה 07:07, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
מה אתה מתכוון ב"מספר המקרים"? יש 723 ערכים עם תבנית מחלה ו־5 מאגרי מידע בתבנית היום. אם זה לא מספיק, כמה לדעתך צריך? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:57, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
723/5 זה בהחלט מספיק. חשבתי מהדיון לעיל שיש רק 90 וזה מתחת לסף. אני רק לא רואה את זה מתרומם כאשר הבוט שמעדכן את הפרופילים באופן קבוע נחסם כל הזמן ואין פוצה פה ןמצפצף. בורה בורה - שיחה 16:29, 7 באוקטובר 2019 (IDT)

תבנית:מנדטים[עריכת קוד מקור]

תצוגת המנדטים בתבנית לא מובנת[עריכת קוד מקור]

תבנית בחירות בישראל

בתבנית:בחירות בישראל ישנה עמודת מנדטים, בעמודה זו מצוינים גם מספר המנדטים וגם השינוי לעומת הכנסת הקודמת. עכשיו תסתכלו על התמונה ותראו עד כמה זה עלול להפוך ללא מובן ולא קריא. אני חושב שיש צורך להפריד בין עמודת המנדטים לעמודת השינוי ולקחת דוגמה מהתבנית המקבילה בויקיפדיה באנגלית. שם מספר המושבים והשינוי במספר המושבים נמצאים בעמודות נפרדות. תראו בתמונה איך אפשר להתבלבל בין מספר המנדטים האמיתי למספר של השינוי. זה לא ברור בכלל. גם התבנית לא מציינת פרט חשוב כמו אחוז ההצבעה. גם צריך לשנות את ״שם המפלגה״ ל-״רשימה״ כי רשימה היא לא בהכרח מפלגה (כמו כחול לבן למשל) ואת ״יו״ר הרשימה״ ל״יו״ר״, התבנית הזאת צריכה לעבור ייעול.גם ההערה למטה צריכה להתקצר, למה אנחנו מכניסים שני שורות משפטים כאשר בויקיאנגלית מסתפקים בשורה?– אסף (Sokuya)שיחה 14:50, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

אצלי כל המנדטים מופיעים באותה עמודה, ואין בעיה בתבנית. אין צורך לקצר את "יו"ר הרשימה". דוריאןDGW – Talk 15:02, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
לגבי השינויים המוצעים:
 • הפרדת עמודת מנדטים - אפשרי, לא נורא גם איך שהיום
 • אחוז ההצבעה - בעד
 • לשנות ל"רשימה" - בעד
 • ״יו״ר הרשימה״ - להשאיר בלי לקצר
 • הערה למטה - להשאיר בלי לקצר

מתייג את משתמש:Itaygur לדעתו. בורה בורה - שיחה 16:16, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

 • הפרדת מנדטים ושינויים - חשוב שתהיה הפרדה ברורה. במצב הנוכחי רשימות שיש להן עלייה במספר המנדטים השינוי נמצא בצד אחד ואלה שירדו במספר המנדטים השינוי נמצא בצד שני וזה בהחלט מבלבל. הייתי אומר שצריך פשוט להקפיד שהשינוי יהיה באותו צד לא משנה אם זה עלייה או ירידה, אבל אני חושב שעדיף שהשינוי יהיה בעמודה נפרדת בצורה ברורה.
 • אחוז ההצבעה - חשוב
 • רשימה - בהחלט. מפלגה זה משהו אחר.
 • "יו"ר הרשימה" - להשאיר. סתם יו"ר זה לא ברור.
 • הערה למטה - להשאיר כמו שזה. זה מידע חשוב.

Itaygur - שיחה 18:13, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

אני מסכים עם איתי ובורה בורה. לא אכפת לי לגבי אורך ההערה, אבל חשבתי שאם כבר יש הערה ארוכה למה שאחוז החסימה לא יופיע בסוגריים בתוך ההערה? כרגע הוא מופיע בגדול מעל כל הרשימות זה נראה לי מוזר כי זה לא העיקר בתבנית. אני מציע או להוריד אותו מתחת להערה או לכתוב את ההערה: "* הרשימה לעיל היא של המפלגות שעברו את אחוז החסימה בלבד (3.25%). לרשימה המלאה ראו טבלה מורחבת בערך זה.".
אפשר לקצר את ההערה ל: "*ברשימה מוצגות מפלגות אשר עברו את אחוז החסימה בלבד (3.25%), [[קישור לטבלה בה הרשימה המלאה|לרשימה המלאה]]. Shinaimm - שיחה 18:55, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
אני מבקש מכולם לעיין בעיצוב של התבנית המקבילה מויקיאנגלית ולהשוות, אולי תמצאו עוד רעיונות רלוונטים. – אסף (Sokuya)שיחה 20:21, 25 בספטמבר 2019 (IDT)
אם כבר דנים על התבנית הזו אני חושב שכדאי להזיז את החצים של הבחירות ללמטה, כפי שנהוג בכל התבניות. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו באלול ה'תשע"ט • 09:33, 26 בספטמבר 2019 (IDT)
הייתה על זה מלחמת עולם עם איתן... אני בעד. בורה בורה - שיחה 11:42, 26 בספטמבר 2019 (IDT)

הוספת שדה בחירה מפלגה/סיעה בתבנית מנדטים[עריכת קוד מקור]

תבנית:מנדטים מופיעה בערכים העוסקים בסיעות (למשל הערך כחול לבן) ובערכים העוסקים במפלגות (למשל הערך חוסן לישראל, מפלגה שהיא חלק מסיעת כחול-לבן). כעת נאמר בכותרת התבנית "ח"כים בסיעה בכנסות שבהן פעלה", אך יש לאפשר, באמצעטת פרמטר, את החלפת המילה "סיעה" במילה מפלגה". כברירת מחדל יישאר המצב הנוכחי. דוד שי - שיחה 17:26, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

יש הרבה בעיות נוספות עם התבנית הזאת גם ככה. – אסף (Sokuya)שיחה 22:58, 4 באוקטובר 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד, אפשר לעשות מה שיש בתב:מחלף (סוג= מחלף/צומת) Shinaimm - שיחה 12:15, 5 באוקטובר 2019 (IDT)
בוצע בוצע דוד שי - שיחה 06:10, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

הגיע הזמן לתבנית:ועדה פרלמנטרית[עריכת קוד מקור]

אני מציע ליצור את תבנית:ועדה פרלמנטרית שמיועדת לשימוש בערכים העוסקים בוועדות פרלמנטריות. לדוגמה, ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת או ועדת המשפט של הסנאט של ארצות הברית. אני מציע שבתבנית יהיו פרמטרים של יו"ר הוועדה, החבר הבכיר בוועדה (בשביל הערכים של ועדת הקונגרס האמריקאי), חברי הוועדה, תחומי השיפוט של הוועדה, גוף פרלמנטרי. כמו כן, אני מציע גם פרמטרים של "מפלגת יו"ר הוועדה" ו"תאריך כניסה לתפקיד של יושב הראש" כמו גם לחבר הבכיר בוועדה. אני מציע בנוסף פרמטר של "בשליטת" - ובו ניתן יהיה למלא קואליציה או אופוזיציה (ועדת הכספים השליטת הקואליציה בעוד הוועדה לענייני ביקורת המדינה באורח מסורתי בשליטת האופוזיציה). כמובן שיש צורך בפרמטרים של חותם וסמל.

אלה כל הפרמטרים שחשבתי עליהם, ייתכן מאוד שאשפי התבניות שכאן יחדדו את העניין. אני מוכן לקחת על עצמי את הטמעת התבנית לכשתעלה אל מרחב התבניות אם בכלל, הן בערכים על ועדות הכנסת והן בערכים של ועדת הקונגרס של ארצות הברית. אציין כי אני מבקש ליצור תבנית כי לדעתי הערכים על ועדות הכנסת נראים עירומים ללא תבנית מתאימה (כמו של ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות או הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי). תודה ושבת שלום, ניב - שיחה 17:39, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

מישהו?? ניב - שיחה 21:12, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
בכמה ערכים מדובר? אמירושיחה 21:14, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
עוד פרמטרים שאולי כדאי להוסיף הם גודל, שיטת בחירות (למרות שאני לא ממש מכיר את הנושא אז אולי זה מיותר), ואולי פרמטרים להתחלת הפעילות של הועדה ותאריך סיום פעילות הוועדה. אולי אני אחשוב על עוד משהוא בהמשך. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בתשרי ה'תש"ף • 21:24, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

ניב: התחלתי תבנית כזו בתבנית:ועדה פרלמנטרית והדגמתי שימוש בועדת החוץ והביטחון. זה מעלה כמה שאלות:

 • חברי הוועדה (ופרמטרים דומים של "בשליטת" או קואליציה ואופוזיציה או גודל) - האם הצורה הזו טובה או שעדיפה צורה אחרת? האם הכוונה היא לציין את הרשימה המלאה (כרשימה שמית) או מספרית?
 • תאריך כניסה לתפקיד של יושב ראש - האם זה פרט חשוב? (האם היושב ראש לא מתמנה בסמוך להקמת הוועדה?)
 • מהו תאריך ההתחלה של הוועדה - ההקמה של הוועדה בפעם הראשונה, או ההקמה שלה בפרלמנט הנוכחי?

ערן - שיחה 18:11, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

ערן. לגבי השאלה הראשונה, לדעתי כדאי לציין את חברי הוועדה מבחינה מספרית ולא מבחינה שמית. לדוגמה, בכנסת העשרים היו למעלה מ-20 חברי כנסת בועדת החינוך, התרבות והספורט. כמו כן יש כאלה שנכנסו לוועדה בשלב מאוחר של הכנסת אז לדעתי עדיף לכתוב את מספר חברי הכנסת בהווה. לגבי השאלה השנייה, לדעתי ראוי לציין זאת, כמו בתבנית:משרה או בתבנית:מושב פרלמנט. ולגבי השאלה השלישית, התכוונתי לתאריך ייסוד הוועדה (אם מדובר בוועדה לקידום מעמד האישה נכתוב 16 בנובמבר 1992 ואם מדובר בועדת החוקה, חוק ומשפט נכתוב 1949). לדעתי לא רלוונטי לכתוב מתי הוועדה החלה לפעולה במושב הפרלמנט הנוכחי.
כמו כן חשוב להכניס פרמטר של תאריך פירוק לוועדות היסטוריות, כמו הוועדה המיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור לדוגמה. ניב - שיחה 20:22, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
במחשבה שנייה אני אוהב את הצורה הנוכחית של התבנית בערך על ועחו"ב. אני בעד לכתוב את שמות חברי הכנסת החברים בוועדה. ניב - שיחה 20:24, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
אוקיי עדכנתי בהתאם את התבנית והוספתי "תאריך כניסת יו"ר", "ייסוד הוועדה" ו"פירוק הוועדה". לגבי הרכב הוועדה - אפשר לקבוע כלל אצבע שכאשר יש יותר מ-20 חברים עדיף לעבור לסיכום מספרי. ערן - שיחה 20:39, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
אולי כדאי להוסיף פרמטר נפרד עבור מספר חברי הוועדה, כי זה כן נתון משמעותי בלי קשר לפירוט החברים. – Dork105 (שיחה) 23:01, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

איחוד תב:שוטר לתוך תב:חייל[עריכת קוד מקור]

אני מציע לאחד את שתי התבניות לתבנית בשם תב:אישיות בטחונית, או כל שם אחר שיבחר. שמתי לב ש-2 התבניות זהות לחלוטין במהותן עם 3 הבדלים עיקריים:
בתבנית:שוטר צבע כחול, השדות: "תפקידים בשירות", "פעולות ומבצעים"
בתבנית:חייל צבע ירוק, השדות: "תפקידים צבאיים", "מלחמות וקרבות"
נראה שהתיעוד פחות טוב גם בתבנית:חייל ובכל מקרה שהן תבניות מועתקות. אני מציע להוסיף שדה "סיווג" או "סוג" שיוגדר חייל/שוטר כפי שקיים בתבנית:מוזיקאי/תבנית:מחלף והוא אשר יקבע את הצבע ואת שמם שם השדות האלה, זה יחסוך תחזוקה בעתיד וכו'. אני מתייג את מי שהשתתף בדיונים קודמים. בורה בורה , דוד שי , הנדב הנכון, ערן, יונה ב., Itaygur, Aviados, רחל1, DGtal, קיפודנחש, IKhitron, דגש חזק, Sokuya, אגסי, ירח אפל, Ofekbs, Dork105, חיים 7, זאב קטן, Dovno, יוניון ג'ק אשמח לדעתכם Shinaimm - שיחה 12:13, 5 באוקטובר 2019 (IDT)

תודה על התמיכה הרחבה, לא ציפיתי לכל כך הרבה התלהבות Face-smile.svg. אפשר להשתמש ב-4 סוגים:
 1. שוטר, שוטרת - ברירת המחדל - צבע כחול.
 2. חייל, חיילת- צבע ירקרק.
 3. סוכן, סוכנת- צבע אפור כחלחל (או אפור אבל לא אפור כמו בתבנית אישיות), אולי צבע אחר? טורקיז?

#מרגל, מרגלת- צבע שחור - אופציונלי, אם נאחד תבנית מרגל לתוך תבנית זו. בדקתי ותבנית מרגל כוללת המון שדות, חלקם לא נחוצים ובכל מקרה באף אחד מההצבות שלה לא הזינו נתונים ולכן אפשר למזג בכיף, אבל על זה אולי כדאי לפתוח דיון נפרדShinaimm - שיחה 17:35, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

מה ההבדל בין סוכן למרגל? ואפשר דוגמאות של שניהם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:06, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ראה שיחת תבנית:מרגל. זה הוסבר בזמנו. אני מציע כרגע לא לגעת בה. בורה בורה - שיחה 19:13, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
לא הצלחתי למצוא שם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:17, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
במחשבה שנייה אני מסכים עם יגאל, כוונתי בסוכן היא לאיש שירות ביטחון (מוסד, שב"כ, MI5, MI6 וכו'...) אולי אפשר למצוא מילה יותר טובה. בכל מקרה מרגל:יונתן פולארד, סוכן (או איש שירות):נחיק נבות, ירון בלום. Shinaimm - שיחה 19:34, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
למה נחיק נבות לא מרגל? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:36, 6 באוקטובר 2019 (IDT)

פרמטרים אחידים בתבנית:תחנה מרכזית[עריכת קוד מקור]

 • חנוכת התחנה ==> תאריך חנוכת התחנה
 • סגירת התחנה ==> תאריך סגירת התחנה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 09:10, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ברוב המקרים שהיו עד עכשיו החלפנו שנה=> תאריך והשדה המוצג היה בעל שתי מילים. אני חושב שכדאי לנסות להציג 2 מילים ולכן מציע: 1. שההצעה שלך תהיה רק עבור שם השדה בתבנית אבל בתצוגה של התבנית לא תופיע המילה תאריך. כך המשתמש ידע שזה תאריך כאשר יזין את הנתונים ובתצוגה זה יהיה ברור מאליו ולא יעמיס על התבנית. 2. להישאר עם 2 מילים, "תאריך חנוכה" או "תאריך פתיחה", "תאריך סגירה". Shinaimm - שיחה 17:26, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ההצעה השנייה עדיפה כי ברור שמדובר על התחנה. בורה בורה - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב לשמור על תוויות קצרות וברורות לקוראים - "תאריך חנוכת התחנה" היא תווית ארוכה מדי לתבנית מידע. אפשר להשאיר את המצב הקיים או "תאריך חנוכה". ערן - שיחה 20:08, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

פרמטרים אחידים בתבנית:אצטדיון[עריכת קוד מקור]

 • אבן יסוד ==> תאריך ייסוד
 • נפתח ==> תאריך פתיחה
 • שופץ ==> תאריך שיפוץ
 • הורחב ==> תאריך הרחבה
 • נסגר ==> תאריך סגירה
 • נהרס ==> תאריך הריסה
 • Symbol support vote.svg בעד למען אחידות שמות עם שאר התאריכים בתבניות. יש חשיבות בציון שנדרש תאריך מדויק אם קיים. בורה בורה - שיחה 01:27, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
בגדול Symbol support vote.svg בעד, אבל אני לא מבין למה צריך גם פתיחה וייסוד, שיפוץ וגם הרחבה, סגירה וגןהריסה? הייתי שמח לדעת אם משתמשים בשדות פתיחה וייסוד במקביל? האם משתמשים גם בשאר במקביל? אולי אפשר לאחד פשוט... (הרחבה זה גם סוג של שיפוץ, הריסה לא חשוב באמת, חשוב תאריך הסגירה, את ההריסה אם קיים אפשר לכתוב בגוף הערך..) Shinaimm - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
במהלך התאריכים הנוכחי אני לא משנה תוכן למרות שיש כאן חוסם אחד עקשן שטוען כך בתוקף. אם זה מה שיש בתבנית - זה מה יש. אפשר במהלך נפרד להסיר תוכן, למרות שבמעלה הדף טענת שאין לך זמן לעבור ידנית על כל התבניות שמוסרים מהן שדות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 12:37, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
ברגע שאתה רושם תאריך יסוד, אתה בעצם מאבד את המשמעות, צריך להיות תאריך הנחת אבן היסוד, או תאריך אבן היסוד, וכן בהחלט משתמשים באבן היסוד ובפתיחה במקביל, לפעמים יש הבדל של שנים רבות בינהן – ירח אפלשיחה 19:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
חשוב קודם כל שהתוויות יהיו קצרות ותמציתיות, וברורות לקוראים, והפרמטרים צריכים להתאים במידת האפשר לשמות התוויות. אבן יסוד צריך להישאר כמו שהוא, ואין צורך להוסיף "תאריך" לפני כל פרמטר - זה מסורבל ומיותר. אין לי התנגדות לשימוש בשמות עצם (נהרס => הריסה, נסגר=> סגירה). ערן - שיחה 20:14, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ובאופן כללי הנחיות למילוי שדות יכולים וצריכים להופיע בTemplateData - אפשר לקרוא עוד על זה בmw:Help:TemplateData ולא מקודדות בשמות של שדות. ערן - שיחה 20:18, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
נראה לי שזו האופציה העדיפה – ירח אפלשיחה 20:56, 12 באוקטובר 2019 (IDT)

להוסיף את תבנית:רשתות חברתיות לתוך תבנית:קישורי קולנוע[עריכת קוד מקור]

מדי פעם, אני רואה בויקינתונים שקיים מזהיי פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ויוטיוב (אולי יש עוד אבל לא מצאתי עדיין), כמו למשל בערכים Winter Journey (סרט, 2013), 13 סיבות (סדרת טלוויזיה), NCIS (סדרת טלוויזיה) ו-Stories of Our Lives (וכנראה יש עוד). במקום למלא כל ערך וערך בתבנית:רשתות חברתיות, אני פשוט ממליץ להוסיף את התבנית הזאת לתוך תבנית:קישורי קולנוע. Euro know - שיחה 11:40, 14 באוקטובר 2019 (IDT)