ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף ויקיפדיה:Bot policy)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף זה מוגשות בקשות לקבלת דגל בוט בוויקיפדיה העברית. ראו את מדיניות הפעלת הבוטים למידע נוסף.

לפתיחת בקשה חדשה, לחצו כאן.
הוראות
 • כדי להוסיף בקשה חדשה, ניתן לבצע אחת משתי הפעולות הבאות:
 1. ללחוץ על הקישור הזה ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים. אין צורך לכתוב דבר בכותרת הפסקה.
 2. להעתיק את השורה הבאה לתחתית הדף:
== [[משתמש:שם הבוט|שם הבוט]] ==
* שם מפעיל הבוט: [[משתמש:שם משתמש|שם משתמש]]
* מטרה ומעט פרטים טכניים: 
* תוכנה: 
* יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים): 
~~~~
ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים.
 • עליכם להריץ את הבוט בחשבון נפרד מהחשבון הראשי שלכם.
 • אנא תארו בדף המשתמש של הבוט את מטרתו, השפה שהוא משתמש בה, התוכנה שהוא משתמש בה, ופרטים רלוונטיים אחרים.
 • אנא קשרו את דף המשתמש של הבוט לבוטים שאתם מריצים באתרים אחרים, אם קיימים כאלה.
 • תתבקשו להריץ 50 עריכות ניסוי.

Requests for bot flags on the Hebrew Wikipedia should be written on this page. This wiki allows global bots (but not automatic approval of certain types of bots). Other bots should read the bot policy and follow the instructions below.

Click here to add a new request.
Instructions
 • To add a request,
 1. EITHER click this link and fill in the details, but do not add anything in the "subject/headline" or "נושא/כותרת" box;
 2. OR, copy the following text and paste it at the very bottom of the page:
<div style="direction: ltr;">
== [[User:Bot-Name|Bot-Name]] ==
* Operator User Name: [[User:User-Name|User-Name]]
* Purpose and short technical details: 
* Software: 
* Have bot flag at (links): 
~~~~
</div>
Fill in the details afterwards.
 • You have to run the bot from a separate user account than your main account.
 • Please describe in the bot's user page its purpose, the language it uses, the program it uses and other relevant details.
 • Please link the bot's user page to the bots you run in other sites, if any.
 • You will be asked to run 50 test edits.
ארכיונים (Archives)‏: 1, 2, 3

משתמש:Michaeltbot[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:מיכאל.צבאן
 • מטרה ומעט פרטים טכניים: אני משתמש בבוט כדי לקודד קישורים (%3A22_1668 -> :22_1668 וכד') ועדיף שהשינויים לא יופיעו בדף השינויים האחרונים על מנת שלא להקשות על המנטרים. אציין שכרגע אני עדיין מנטר כל עריכה ועריכה שהבוט מבצע כדי לוודא שהוא לא הורס שום דבר.
 • תוכנה: pywikibot

מיכאל.צבאןשיחה • כ"ד באייר ה'תשע"ט • 12:03, 29 במאי 2019 (IDT)

דיון מבקשות ממפעילים[עריכת קוד מקור]

 • Michaeltbot (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות | WS) - מקלקל קישורים. הייתי פונה למפעיל ישירות, אבל אני לא יודע מי זה. אין לבוט דף שיחה או מידע איך לפנות למפעיל ולדווח על בעיות. בברכה, Easy n - שיחה 09:06, 5 ביוני 2019 (IDT)
  אכן, התפלאתי לראות את העריכות האלו ברשימת המעקב שלי כשסימנתי פילטר שאמור לסנן עריכות בוטים. לחשבון זה אין דגל בוט. האם ניתן לו אישור לפי הנהלים ב-ויקיפדיה:בוט#קווים מנחים לכתיבת והפעלת בוט בוויקיפדיה העברית? (אציין שהעריכות שלו שניטרתי בעצמי מבורכות). Dovno - שיחה 09:16, 5 ביוני 2019 (IDT)
  זה הבוט של מיכאל.צבאן. Amiroשיחה 09:18, 5 ביוני 2019 (IDT)
  תודה שיידעת אותי. אם הוא משחית קישורים, מבחינתי אפשר לשחזר את כל העריכות שלו מכיוון שעדיף לבטל את תרומותיו יחד עם נזקיו מאשר להשאיר את נזקיו. עם זאת אציין שאני עובר על העריכות שלו ומוודא שהוא לא הורס שום דבר. Easy n, אשמח שתפנה אותי לעריכות שגויות שביצע. בינתיים השבתתי אותו. מיכאל.צבאןשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 09:43, 5 ביוני 2019 (IDT)
  מיכאל.צבאן, בכל מקרה כדאי לרשום כמה מילים בדף המשתמש של הבוט, כדי שידעו "שיש לו אבא ואמא". Amiroשיחה 09:47, 5 ביוני 2019 (IDT)
  ראה העריכות האחרונות שלי, ביטלתי 4 עריכות של הבוט שגרמו נזק. רוב העריכות שלו לא מפריעות. אם דף המשתמש של הבוט היה מציין אותך כבעלים של הבוט, הייתי פונה ישירות אליך ולא דרך כאן. בברכה, Easy n - שיחה 09:50, 5 ביוני 2019 (IDT)
  בוצע. תודה על הסבת תשומת הלב. נ.ב. אין צורך לאזכר אותי כל שורה. מספיקה פעם אחת. מיכאל.צבאןשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 09:52, 5 ביוני 2019 (IDT)
  מיכאל.צבאן האם הבוט אושר וקיבל דגל בוט? --Assayas - שיחה 11:41, 5 ביוני 2019 (IDT)
  גרסה זו שוחזרה על ידי. בנוסף לעיצוב הגרוע המטוס נפל לים ולא במדבר... בורה בורה - שיחה 11:52, 5 ביוני 2019 (IDT)
  בשלב זה חסמתי את הבוט ללא הגבלת זמן עד שיטופל נושא פעילותו. --Assayas - שיחה 13:43, 5 ביוני 2019 (IDT)
  אשמח אם תשחזרו את הבוט שחזור מלא (למיטב זכרוני יש למפעילים אופציה לשחזר את כל העריכות של מתשתמש מסויים). Assayas, כשביקשתי בבוט/בקשות לערוך את הקישורים הללו, ערן הוסיף זאת כאפשרות בצ'קטי, דבר שאני מפרש כהסכמה לכך שזה רעיון טוב. לאחר שהתחלתי טיפה להפעיל אותו, שמזן הזכיר לי לבקש דגל בוט. ביקשתי לפני כמה ימים, ולא קיבלתי תגובה. מאחר שאני יודע בבירור שהבירוקרטים (או חלקם) היו פעילים בזמן זה, אני מפרש זאת כהסכמה שבשתיקה. מיכאל.צבאןשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ט • 21:37, 5 ביוני 2019 (IDT)
  מיכאל.צבאן. התשובה שלך מעידה על שיקול דעת לקוי בהקשר הזה. אנחנו לא עובדים כאן במתכונת של פרשנות אישית או במילים אחרות "איש הישר בעיניו יעשה". לא קיבלת דגל - לא מפעילים את הבוט. מאד פשוט. תמתין ככל שידרש. כעת משהובהר לך הנושא באופן שאינו משתמע לשתי פנים, מצופה ממך לא לשוב על אופן התנהלות זה. לתשומת ליבך, תודה.--Assayas - שיחה 22:39, 5 ביוני 2019 (IDT)
מש:Assayas - למיטב ידיעתי, לדבריך אין שחר, והם מראים על חוסר הבנה לגבי מהותו של דגל בוט, ועיוות הרוח הוויקיפדית. אודה לך אם תוכל להצביע על מקום בו כתוב שבלי דגל בוט אסור להפעיל בוט (בעיקר כדי שאפשר יהיה לתקן את הטעות).
ארשום כאן בקצרה את מה שידוע לי לגבי מהות הדגל, ואם יש בדברי טעות, אשמח ללמוד. אז ככה: דגל בוט היא הרשאה שמאפשרת כמה דברים, שהחשוב בהם הוא הקלה משמעותית במגבלות קצב עריכה: כהגנה מפני השחתות, עורך רגיל מוגבל למספר מסוים של עריכות בפרק זמן קצוב (לצורך הדיון, בוא נגיד 100 עריכות בדקה, ולא כל כך משנה אם זה בעצם 50 או 73). מגבלה זו היא חסרת משמעות כשמדובר בעריכות ידניות, ויש לה השפעה קטנה כשמדובר בכלים כמו cat-a-lot. מטרת המגבלה היא להגביל את הנזק שמשחיתים יכולים לבצע בעזרת כלים אוטומטיים. בוטים (כמו למשל בוט ההחלפות) רוצים לפעמים לבצע מספר גדול של עריכות, וכדי לסייע להם, אפשר לתת להם "דגל" מיוחד שמשחרר אותם מהמגבלה.
כשעורך חדש (כלומר חדש ב"רובוטיקה") בונה בוט חדש, זה יהיה חוסר אחריות משווע מצד הביורוקרטים להעניק לו דגל בוט, לפני שהשתכנעו שהבוט הזה עושה משהו מועיל, ולא גורם נזקים. איך הביורוקרטים יכולים להשתכנע בכך? האם הם אמורים לעשות זאת לפי "אני מכיר אותו, הוא בחור טוב"? כמובן שלא. הם צריכים לבחון בעיון את הבוט הזה. לא סביר לדרוש מהם לקרוא את הקוד של הבוט - הרבה יותר הגיוני ופשוט זה לבחון את פעולת הבוט, רצוי במספר ריצות.
מסקנה: סדר הדברים ההגיוני הוא לבנות בוט, להפעיל אותו (יותר מפעם או פעמיים), להשתכנע שהבוט תקין וטוב, ו_רק אז_ לבקש ולקבל את הדגל המיוחל.
לקינוח, רציתי להתייחס גם למה שכתבת בסיפא של דבריך: "אנחנו לא עובדים כאן במתכונת של פרשנות אישית או במילים אחרות "איש הישר בעיניו יעשה". ".
הפוך, גוטה, הפוך: אנחנו בדיוק עובדים כאן במתכונת של פרשנות אישית ו"איש הישר בעיניו יעשה" (ניסוח קצת רדיקלי של "היו נועזים בעריכת ערכים") - מה שנדרש מאתנו זה נכונות לקבל משוב, ולתקן את ה"פרשנות האישית" שלנו כאשר מתברר שהיא לא תואמת את פרשנות הקהילה. מדבריך עולה כאילו עלינו לבקש ולקבל רשות לפני ביצוע פעולות, וזו לא רוח ויקיפדיה. נכון שיש פעולות עליהן הסכמנו שהסכמנו שיש להימנע מביצוען ללא דיון והסכמה (למשל שינוי שמות ערכים), אבל אלו מגבלות מסוימות מאד (ואפילו הן כפופות לשכל הישר, ולפעמים מוצדק ונכון לחרוג מהן), ובכל נושא אחר, כל אחד מאתנו סומך על פרשנותו האישית, עם נכונות לקבל משוב וביקורת ולשנות את הפרשנות.
אם היה דופי בהתנהלותו של מיכאל בסיפור הזה, אז לדעתי הבעיה לא הייתה "הפעלת בוט ללא רשות" (שכאמור, לא נחוצה, אם כי טוב היה עושה לו התייעץ קצת יותר, ווידא שמה שהבוט עושה באמת רצוי), ולא בהפעלת בוט פגום (כל מי שאי פעם כתב תוכנה יודע שדרישה לכתוב רק קוד עם אפס בגים אינה ראלית), אלא בהתרשלות מסוימת בבדיקה לפני הפעלה בהיקף גדול, ובעיקר, שאננות (לפחות למראית עין) כשהתברר שנגרמו נזקים, בלי להזדעק לתקנם ברמת ה"געוואלט" ההולמת. קיפודנחש 18:23, 7 ביוני 2019 (IDT)
אמ;לק. זכותך לדעתך. הפעלת בוט אינה "ניסוי עריכה" בערך כזה או אחר אלא משפיעה על מקבץ גדול של ערכים, והיא מחייבת הפעלת שיקול דעת טובה יותר. מנטרים ומפעילים אינם "פועלי ניקיון" של פעילות פזיזה. כל השאר הן סיסמאות פופוליסטיות וזה גם בסדר גמור במסגרת הרוח הוויקיפדית. --Assayas - שיחה 18:50, 7 ביוני 2019 (IDT)
מש:Assayas אין לי בעיה עם מה שכתבת עכשיו: "הפעלת בוט אינה ניסוי עריכה ומחייבת הפעלת שיקול דעת". מה שהיא לא מחייבת זה דגל בוט, כפי שכתבת למעלה ("לא קיבלת דגל - לא מפעילים את הבוט."). עם ההצהרה הזו כן יש לי בעיה. אם נוח לך לכנות את דברי "ססמאות פופוליסטיות" - לתיאבון, ובלבד שלא תמציא "חוקים" שאין, ותנסה לאכוף אותם. קיפודנחש 19:49, 7 ביוני 2019 (IDT)
חג שבועות שמח, לך ולכל בני ביתך.--Assayas - שיחה 19:50, 7 ביוני 2019 (IDT)
וגם לך. קיפודנחש 19:54, 7 ביוני 2019 (IDT)
קיפודנחש, כפי הנראה לא הייתי מספיק סובלני כלפיך בתגובתי ואני מצטער על כך. רציתי להבהיר שאני מכבד את עבודתך כאן ואת דעתך המקצועית ולא מהיום. מעבר לכך, שלא נראה לי לאור קריאה חוזרת של תגובתך שאנחנו מאד חלוקים. לעניין הסיסמאות אני בטוח שתסכים איתי ש"היו נועזים" איננו "היו פזיזים".לאור דבריו של Dovno שהועברו לחטיבת דיון אחרת, אני סבור שצריך לעשות סדר יותר מובנה בתהליך. בכל מקרה היה לי חשוב לכתוב את הדברים. --Assayas - שיחה 10:35, 8 ביוני 2019 (IDT)
את האמת, הופתעתי מאוד כשגיליתי את החסימה לפני כמה ימים. לפי הכללים, מותר להפעיל בוט ללא דגל בוט בלי בעיה. גם באופן קבוע, גם במסגרת ניסויי עריכה, והאחרון גם מבורך. ייתכן שאתה פשוט עדיין לא מכיר את כל הכללים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:59, 8 ביוני 2019 (IDT)
הבוט נחסם לא משום שפעל ללא דגל, אלא משום שגרם נזקים, ומפעילו לא הגיב במהירות לפניות. זה נעשה כדי למנוע נזקים נוספים. קיפודנחש 02:29, 8 ביוני 2019 (IDT)
תודה על ההסבר. לא הבנתי את זה מהתקציר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 04:02, 8 ביוני 2019 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

מיכאל.צבאן לצערי פספסתי את הבקשה שלך בדף זה. אם אתה לא רואה תגובה לנושא חשוב אפשר לתייג פעם נוספת או לפנות בדף השיחה. זה גם בסדר להריץ בוט לאחר דיון ללא דגל בוט או להרצה מבוקרת (עריכות ניסוי שמתוארות לעיל). תוכל בבקשה לתקן את הקוד של הבוט כך שלא ישנה תווים מיוחדים ששוברים קישורים (ראה בדוגמאות שצוינו לעיל) ולאחר מכן אפשר יהיה להמשיך את הדיון. תודה, ערן - שיחה 07:59, 6 ביוני 2019 (IDT)

(דיון כללי לגבי דגל בוט ועריכת בוט הועבר לשיחת ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט#דגל בוט וסימון עריכה כבוט) ערן - שיחה 09:23, 8 ביוני 2019 (IDT)

משתמש:ListeriaBot[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:Magnus Manske
 • מטרה ומעט פרטים טכניים:
 • תוכנה:
 • יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים):

אין לי מושג על דרך הפעולה של הבוט, אולם הוא ותיק מאוד ועריכות שלו מופיעות כל הזמן ברשימת המעקב שלי (הוא מעדכן רשימות שונות לפי מידע מוויקינתונים). מכיוון שחשבון הבוט כבר מוגדר כבדוק עריכות אוטומטית, האם יש סיבה לא לתת לו דגל בוט, כדי לאפשר (למי שרוצה) לסנן את עריכותיו מרשימת המעקב? (או, לחילופין, אם לא סומכים על הבוט ורוצים שיבדקו את עריכותיו, מדוע יש לו הרשאות בדוק עריכות?)
אני לא מבין הרבה בבוטים, אולם לפי ויקיפדיה:בוט: "חשבון-בוט צריך לקבל "דגל בוט" (bot flag) או "דגל בוט גלובלי" (global bot flag) כך שלא יפריע למעקב השוטף אחרי דף השינויים האחרונים." תודה, Dovno - שיחה 17:03, 21 באוגוסט 2019 (IDT)

הבוט הנ"ל משמש כבוט הודעות. בוט הודעות זה (כמו גם בוט הודעות על מחיקות מוויקישיתוף) בכוונה לא מסומנים כבוטים כדי שיוצגו בדף השינויים האחרונים וברשימות המעקב. ערן - שיחה 14:04, 30 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה על ההסבר. Dovno - שיחה 20:53, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

משתמש:KotzBot[עריכת קוד מקור]

בעקבות הדיון כאן שיחת משתמש:בורה בורה#ניסיון להציע פתרון לבעיית חסימת kotzbot

בוצע שינוי בבוט ההסבה:

על מנת להפעיל ריצת אמת, נדרש אישור של שני משתמשים לפחות, אשר מצויינים בדף ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים. את האישורים יש לרשום בפרק יעודי בדף המפרט, פרק ==אישורים==.

עורכים שמופיעים בדף זה, הם "מורשי חתימה" של בוט ההסבה. הרשימה הנוכחית:

לפיכך אני מבקש לבטל חסימה ולהחזיר דגל בוט לחשבון זה.

‏«kotz» «שיחה» 18:38, 22 באוגוסט 2019 (IDT)

היי. תוכל להדגים איך הפרק הזה ייראה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:50, 22 באוגוסט 2019 (IDT)
מש:IKhitron, הנה חתימה אחת, ואתה יכול להוסיף את שלך. [1] ‏«kotz» «שיחה» 19:16, 22 באוגוסט 2019 (IDT)
לא הכי חד משמעי, אבל זה לא העיקר. מי אמר שאיזה אלמוני לא יוסיף חתימה שלי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:17, 22 באוגוסט 2019 (IDT)
יש בדיקה נוספת, והיא שהעריכה האחרונה בדף לפני שהבוט מתחיל לעבוד היא של אחד מהמשתמשים המאושרים.
מי מבטיח לך שאיזה אלמוני לא חותם בשמך בכל דיון אחר ו/או הצבעה? אז אותו הדבר.
‏«kotz» «שיחה» 19:27, 22 באוגוסט 2019 (IDT)
אם כך, זה בסדר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:15, 22 באוגוסט 2019 (IDT)
kotz תודה על הטיפול בהפעלה מבוקרת של הבוט. תוכל בבקשה להסביר את תהליך העבודה (או לתקן את איך שאני מבין):
 1. כל עורך יכול להגדיר הצעה להחלפה:
  1. שם ההחלפה - מוסכמת השם היא קטגוריה:ויקיפדיה/בוט/בוט ההסבה/שם ההחלפה ("שם ההחלפה" משתנה בהתאם למטרה)
  2. התוכן של ההצעה צריך להיות על פי ההסבר בויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה כשאפשר להעתיק מתוך דף דוגמה (האם זה תבנית:בוט ההסבה/שלד חפיץ ואם לא מה כן?). הכוונה היא למנוע טעויות - אני לא חושב שמי מהעורכים יחתום בצורה מכוונת בשם מישהו אחר אבל אם צורת העבודה המקובלת היא העתקה מדף הסבה קיים קל מדי לטעות להעתיק/לשכוח קטגורית הרצה/אישורים מהדף המועתק - אם יש בדיקה מהי, ואם אין או שהבדיקה חלקית האם יש דף דוגמה שממנו יועתקו החלפות חדשות.
  3. מפרט חדש יש לשייך לקטגוריה:ויקיפדיה/בוט/בוט ההסבה/דפי מפרט
 2. מה נדרש מבחינת הרשאות כדי:
  1. להריץ הרצה יבשה - רוצה לוודא ש:
   1. אין הכרח באישורים של שני משתמשים (כלומר למנוע עודף בירוקרטיה בהגדרה של הסבה)
   2. הכרח שאין אישורים להסבה בשלב זה כי אישור נעשה אחרי שכבר נעשתה הרצה יבשה ועברו על ההחלפה (האם זו אחריות של ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים או של הבוט?)
  2. להריץ הרצה רטובה - כדי שריצה תתחיל בפועל שני עורכים מויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים צריכים להיות לחתום על פי ההגדרה שהוספתי בויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים
ערן - שיחה 09:19, 23 באוגוסט 2019 (IDT)
ערן,
תבנית:בוט ההסבה/שלד חפיץ משמש את ה"חפיץ", שמאפשר יצירת מפרטים בסיסיים בקלות (או לפחות במהירות) רבה יותר.
כן, פעמים רבות מעתיקים דף מפרט מהארכיון או מדף קיים. העורך נדרש למחוק מהדף כל מה שלא רלוונטי, וזה כולל אישורים שאינם אמת כמובן. הרצות יבשות למיניהם אינן מותנות באישורים או בהיעדרן.
חבל שערכת את ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים, זה דף קונפיגורציה של הבוט, אף אחד לא אמור לקרוא את הדף הזה. המקום להנחיות על אופן השימוש של הבוט הוא בויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה.
‏«kotz» «שיחה» 14:11, 24 באוגוסט 2019 (IDT)
אוקיי העברתי את הפרטים הנוספים לדף השיחה והחזרתי לגרסה הקודמת של ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים. ערן - שיחה 14:54, 24 באוגוסט 2019 (IDT)
ערן לפיכך אני מבקש לבטל חסימה ולהחזיר דגל בוט לחשבון זה. ‏«kotz» «שיחה» 08:28, 26 באוגוסט 2019 (IDT)
kotz: בוצע בוצע ערן - שיחה 14:06, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

דיון מחודש[עריכת קוד מקור]

העברה מויקיפדיה:בקשות ממפעילים
 • לשחרר את הבוט משתמש:KotzBot. הבוט נחסם באופן עקבי ואובססיבי על ידי ערן באמתלות שונות ומשונות שאין להן שחר. בגלל החסימות האלה כבר חודשיים 70 בוטים חודשיים אינם רצים ויוצרים חוסרי עדכון משמעותיים בוויקיפדיה. בסיבוב האחרון לפני כמה ימים הוא נחסם על עריכה מסוג זה שמעוגנת בדיון שיחת תבנית:סופר#תבנית:סופר - הוצאות ספרים על פי כל הכללים לפיהם עובד הבוט. Uziel302, בדיון הקודם כאן ציינת "אני לא רואה בעיה בעריכה שציינת" בדיון על בוט אחר שביצע פעולה זהה לחלוטין, והסרת מכאן את הדיון. האם אתה מוצא בעיה בעריכה זו שהבאתי המצדיקה חסימה? בנוסף, כלל נקוט הוא שאין מפעיל חוסם עורך פשוט עמו הוא נמצא בסכסוך עריכה. ערן נמצא אתי בהרבה סכסוכי עריכה והוא מצא "פטנט". במקום לחסום אותי, לחסום את הבוט שאני המפעיל הראשי שלו אינסוף פעמים. יש לאסור עליו את החסימות האלה ואם הוא מוצא משהו לקוי לדעתו, שיפנה לבקשות מפעילים או לביורוקרטים. כך מן הדין ומן הצדק. בורה בורה - שיחה 07:00, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן טען שהייתה חריגה מהתנאים להפעלת הבוט. אני מנחש שמדובר על קבלת האישורים. בורה בורה תוכל להפנות אותי לאישורים להרצה המדוברת? Uziel302 - שיחה 08:04, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
הבוט הספציפי הזה ביצע שורה של שינויי תאריך כפי שהוחלט בשיחת תבנית:תחרות כדורסל#תבניות לטיפול וגם שיחת תבנית:אישיות#שם אחיד לפרמטר:אתר אינטרנט בתבניות אישים. היות וערן הכניס עם השינויים שלו בתבנית 725 שגיאות בתבנית:סופר וסירב לתקן את החבלה בכל הערכים, הורץ לבקשת משתמש:Shinaimm בוט גם על תבנית סופר שהסיר רק את הפרמטרים הריקים כדי שיוכל לתקן רק 100 ערכים ידנית ולא 725. כאמור תוכל לקרוא על החבלה והתיקון בשיחת תבנית:סופר#תבנית:סופר - הוצאות ספרים. מדהים שהמחבל בערכים זוכה לתהילת עולם והמתקן נענש בחסימת הבוט. בורה בורה - שיחה 08:17, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
הכללים להרצת בוט הסבה פשוטים והגענו להסכמה לפני חודש בויקיפדיה:בקשות לדגל בוט#משתמש:KotzBot והם מסכומים גם בשיחת ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים. ערכת באמצעות בוט מאות עריכות שלא התקיים דיון עליהן וששנויות במחלוקת ומבלי שמשתמש אחר אישר את ההחלפה. כל המנגנון של אישורים לבוט נוצר בעקבות אינספור מקרים כאלו של עריכות לא מוסכמות שנעשות במחטף וללא דיון מקדים. ערן - שיחה 19:07, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
עודף ביורוקרטיה קיצוני רק כי ערן רוצה להכביד עלי. הנה למשל פסוק מההסבה: "@@הוסף פרמטר בשורה חדשה?תאריך סגירה=<<<תאריך סגירה///נסגר///שנת הפסקת פעילות///שנת סגירה///סגירה///סגירת התחנה>>>" המשמעות היא שכל אחד משלל השדות בשמות שונים ומשונים יהיה עכשיו בשם אחיד "תאריך סגירה". יש בשיחת קטגוריה:תבניות פרמטריות/החלפה לכיתוב#מפרט הסבה 20 פסוקים כאלה עם למעלה מ-40 החלפות. אז נקיים 40 דיונים? לאן נגיע כך? כל מטרתו של ערן היא "לקבור" את הבוט ועל כן אני חוזר ואומר, אסור לאפשר לו חסימה ורק גוף נייטרלי יהיה מוסמך לעשות זאת. הנזק לוויקיפדיה משמעותי מדי מכדי שאדם בודד אחד, לא נשמעו תלונות מאחר, ישבית מערכת כה יעילה. בורה בורה - שיחה 19:28, 6 באוקטובר 2019 (IDT)
אני מנסה להבין. ההסבה שבגללה הבוט נחסם היא מתוך שיחת קטגוריה:תבניות פרמטריות/החלפה לכיתוב#מפרט הסבה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:21, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
כן יונה ב.. מצאת שם מתום? בורה בורה - שיחה 16:45, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
בהנחה שדגש חזק חתם לאחר שהוגדרו כל ההסבות שיש לעשות, נראה שהבוט הופעל לפי מה שהוגדר. אשמח לשמוע את דעתו של החותם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:27, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
הוא חתם לאחר שהוגדרו מספר מילות מפתח ובהמשך הוספתי עוד כמה דומות. אין צורך בדיון על כל אחת מ-40 מילות המפתח הדומות. זה לא הגיוני ונועד ל"טרטר". יש לתת בעורכים אמון מינימלי. גם ערן מריץ בוטים כאוות נפשו שעושים בדיוק אותו דבר ואף אחד לא מטרטר אותו. בורה בורה - שיחה 23:13, 7 באוקטובר 2019 (IDT)
החתימה שלי הייתה ביחס למה שראיתי ברגע הנתון שהתבקשה חתימתי. לא עקבתי אחרי יתר השינויים שהוכנסו לדף המפרט לאחר מכן, ואין בידי הפנאי לבדוק אם הייתי חותם גם על מה שהתחולל אז. דגש חזק - שיחה 10:02, 8 באוקטובר 2019 (IDT)
הבקשה הזו שוכבת כאן כבר חמישה ימים ואף מפעיל לא אוזר אומץ לבצעה? הרי אין מפעיל שלא יודע שביני ובין ערן יש סכסוכי עריכה רבים ואך מתבקש שלא הוא זה שיקבע חסימות. אז מדוע כולם יושבים על הגדר? משתמש:ביקורת כשהעליתי את ההצעה לוועדת בוטים במזנון, שהנה דוגמה חיה למה היא נחוצה, בקשת ממני להסיר אותה "בתקווה שזה יסתדר". עיניך הרואות שזה לא מסתדר, וחזרנו לנקודת המוצא. מה אתה מתכוון לעשות? הבוטים מושבתים וויקיפדיה נפגעת. בורה בורה - שיחה 20:53, 11 באוקטובר 2019 (IDT)
עזוב, המשחק מכור. נעם דובב - שיחה 21:32, 11 באוקטובר 2019 (IDT)
די מסכים אבל בכל זאת, אנו בוחרים מפעילים שיגלו טיפה עצמאות ולא "יראו את השררה". בורה בורה - שיחה 22:59, 11 באוקטובר 2019 (IDT)
הרצה של בוט צריכה להיעשות כדי לפתור בעיות טכניות ובצורה מוסכמת - לא יהיו מלחמות עריכה בין עורכים לבוטים. דנו בזה כבר לא מעט פעמים ושוב ושוב בורה בורה מכניס בין לילה שינויים שלא מוסכמים בתבניות, מריץ בוט לשינוי מאות ערכים ואחר כך מאשים עורכים אחרים שהם לא בסדר. הגענו לפתרון שנראה היה שמוסכם על כולם - לפני שינוי דנים על השינוי ורואים שהוא מוסכם, משתמש נוסף מאשר שהתקיים דיון כזה ושיש בו הסכמה ואז רץ בוט שעושה זאת. זו הסכמה מלפני חודש, וכפי שאפשר לראות במעלה הדיון כאן, ובמאות עריכות במיוחד:תרומות/Wikiped201820 ב12 באוקטובר, זה לא קרה. בכל אופן המקום לבקש הרשאות בוט הוא בויקיפדיה:בקשות לדגל בוט. ערן - שיחה 10:16, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
משתמש:ערן העברת לכאן את הדיון. האם אתה מתכוון באמת ובתמים לדון בזה עניינית או שההעברה נועדה להוריד את הנושא מסדר היום? בורה בורה - שיחה 00:39, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני מבקש לשחרר את החסימה של הבוט. כדיוע, עצירתו גורמת לכך שהוא לא מבצע התחזוקה השוטפת ובנוסף לא ניתן לבצע את ההחלטות המוסכמות בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. אני מבין שקיימים משקעים בין הנוכחים ושאולי יש בעיה עם מנגנון החתימה (יש לחתום מחדש בכל הפעלה של הבוט ולא רק פעם אחת). בסופו של דבר בורה בורה משקיע לא מעט מזמנו ביצירת הבוטים והתיקונים הללו, אם יש חריגות יש לתקן אותם (למשל מקרה נוף הגליל...) אבל אני לא חושב שיש לחסום אותו לחלוטין. אני לא חושב שהייתה פה כוונת זדון ולכן אשמח אם תוכלו להחזיר לפעולה את הבוט. מאותה סיבה אני חושב שצריך לשחרר גם את הבוט השני, Borabot. אם יש הצעות אחרות להפעלת הבוטים אני אשמח. אבל בבקשה בוא נתקדם עם הנושא הזה...

ערן, האם EranBot יכול לבצע את כל ההחלטות שמחכות לביצוע עד שיוכרז פיתרון לבעיית הבוטים? אני מנסה לראות איך אפשר לקדם דברים בינתיים...

מתייג את כל המשתתפים (שוב...). מש:ביקורת, יונה ב., נעם דובב, יונה ב., U:Kotz, משתמש:בורה בורה, מש:ערן, U:IKhitron, משתמש:זאב קטן, מש:דגש חזק. אשמח אם תציעו פיתרון בבקשה. חג שמח Shinaimm - שיחה 23:02, 18 באוקטובר 2019 (IDT)

בשלב זה הבוט גורם יותר נזק מתועלת. יש שינויים שנויים במחלוקת שנעשים באמצעותו (דוגמה - מיוחד:הבדל/26409764, ודיון שנעשה על כך אחרי הרצה של הבוט בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#שמות תאריכים אחידים), והמעקב והתיקון אחריו מעסיק אותנו שוב ושוב בבעיות שנוצרות. הבוט הושבת במשך כמה חודשים עד שהגענו להסכמה - מקיימים דיון על שינוי, משתמש נוסף מאשר שהשינוי מוסכם, ואז אפשר להריץ בוט. הסיכום הזה לא נשמר, ואין סיבה להאמין שישמר בעתיד.
אם יש משימות תחזוקה שוטפת מוגדרות ומוסכמות שKotz רוצה להריץ באמצעות בוט ייעודי, בדומה למשתמש:בוט סדר הפרקים אני לא חושב שיש בעיה לבקש הרשאות להרצה של בוט כזה. ערן - שיחה 23:50, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
זו דעת ערן שהיא עורבא פרח אחד ענק. ביקשתי ממשתמש:ביקורת כבר פעמיים שיכנס בעובי הקורה. לא יתכן שמשתמש שבסכסוך תמידי איתי יקבל החלטות חסימה על בוטים שרצים פה כבר שנים. מי הוא שיחליט? יש כאן 70 בוטים חודשיים ועוד 10 שבועיים שמושבתים כי בא לו הקריזה. זה לא עובד כך במיזם שיתופי וכדאי שמישהו ירגיע אותו. הזלזול באחרים כבר עבר כל גבול וסליחה שאני מתפרץ כך. בורה בורה - שיחה 00:05, 19 באוקטובר 2019 (IDT)
אני מסכים הרבה יותר עם בורה בורה מאשר עם ערן. בעדכון האחרון לבוט, לאחר החלטתה של הקהילה, עודכן כך שניתן לעדכן את רשימת מורשי החתימה שלו; ככל שקיים חשש שעורך כלשהוא אינו יכול להיות מאשר, ניתן למחוק אותו מהדף ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/משתמשים ואין צורך לחסום את הבוט. ‏«kotz» «שיחה» 17:10, 19 באוקטובר 2019 (IDT)
אנא עיין בהיסטוריה אכן עדכנתי את מורשי החתימה ושוחזרתי. ערן - שיחה 17:41, 19 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, איזה פיתרון אחר אתה מציע לביצוע החלטות אולם הדיונים? Shinaimm - שיחה 18:34, 19 באוקטובר 2019 (IDT)

משתמש:BoraBot[עריכת קוד מקור]

בוט זה מריץ תשתית זהה לחלוטין לזה של KotzBot וכל השיפורים שהוכנסו על פי הדיון לעיל יחולו גם עליו. הבוט נדרש לתיקונים מזדמנים שצצים כל העת. ראו רשימה חלקית בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#הסבות תבניות שאושרו ומחכות שתוסר החסימה ממשתמש:KotzBot. כיוון שאני כותב הבוטים האלו הבוט צריך להיות מורץ על ידי ולחתום בשמי. מתייג ביורוקרטים בורה בורה - שיחה 16:11, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

ביורוקרטים הבקשה הזו שוכבת כאן כבר כמה ימים ללא התייחסות. אתם ארבעה וכולכם קבלתם תיוג. הייתי מצפה להתייחסות. זה לא חברי להתעלם ונוגד את רוח המיזם השיתופי. בורה בורה - שיחה 00:35, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
בורה בורה, אני בטוח שה"התעלמות" לא נבעה ממניעים לא חבריים. זה בסדר שאתה נוזף, אבל בחייאת. נתתי דגל. תשתמש לבריאות ובזהירות. ביקורת - שיחה 20:30, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
ביקורת חבל שלפני שננת דגל לא שאלת את השאלה הפשוטה. אם KotzBot כבר עושה את זה, למה צריך בוט נוסף שעושה אותו דבר? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 21:39, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
יונה בנדלאק, את כל השאלות אני שואל כבר זמן ממושך. ספציפית לשאלה הזו, נתן בורה בורה תשובה, שאני מקבל אותה גם אם היא הייתה למטרת קרדיט בלבד. אבל ברור שאם אנחנו באים בתלונות כשמשהו לא הולך כשורה, המינימום הוא לדרוש שהפעולות של הבוט תהיינה חתומות על ידי מי שנושא באחריות להן. ביקורת - שיחה 22:03, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
הסברתי כבר לעיל. "כיוון שאני כותב הבוטים האלו הבוט צריך להיות מורץ על ידי ולחתום בשמי". בנוסף, אני לא רוצה להיות תלוי בקוץ מתי הוא מפעיל את הבוט שלו. הנה, יש שם שלושה יבשים בקטגוריה:ויקיפדיה/בוט/בוט ההסבה/דפי מפרט ששוכבים שם כבר 4 ימים מחכים לקוץ. זה מפריע. בורה בורה - שיחה 22:14, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
ביקורת, אני רק הערה: מה טעם לתת הרשאת בוט לחשבון אם הוא בכלל חסום?... דגש חזק - שיחה 05:16, 9 בספטמבר 2019 (IDT)
מה? לא שחררת בדרך את החסימה? עוד לא הספקתי להפעיל את זה. אנא שחרר אותה. בורה בורה - שיחה 06:50, 9 בספטמבר 2019 (IDT)
תרשה לי לסנוט בך על הצעקות של "לא חברי... נוגד את רוח המיזם..."? הייתי בטוח שמדובר במשהו דחוף לשמירה על שלום הציבור, והנה אני מגלה ש"עוד לא הספקתי...". ותודה לדגש חזק על תשומת הלב. ביקורת - שיחה 09:02, 9 בספטמבר 2019 (IDT)
הנה מה שקוץ כתב לי: "העסק יותר מסובך עכשיו, אני אשתדל לייצר משהו.". נתקלנו בבעיות טכניות. קורה. בורה בורה - שיחה 09:18, 9 בספטמבר 2019 (IDT)
תודה על ההבהרה. ביקורת - שיחה 09:51, 9 בספטמבר 2019 (IDT)

מש:KotzBot דגל ספאם[עריכת קוד מקור]

יש איזה מנגנון ספאם שמזהה כשיש קישורים ל-URL-ים מסויים (למשל: fivver; tinyurl) ומונע מבוטים לבצע עריכות שכוללות את הURLים הללו. (ר' מדיה ויקי:Spam-whitelist, מדיה ויקי:Spam-blacklist).

ככל שאני מבין, אין שום חיווי לבוט המסכן שהעריכה נכשלה. כש"בוט ההסבה" מנסה לעשות הסבה בדפים שיש בהם קישורים כאלה, ההסבה נכשלת וקשה מאוד להבין למה.

אלו כן עריכות שניתן לבצע ע" עורך לא-בוט.

אם יש דרך להחריג את מש:KotzBot מהפילטר הזה הוא ישמח.

‏«kotz» «שיחה» 07:10, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

User:InternetArchiveBot[עריכת קוד מקור]

CYBERPOWER - שיחה 11:29, 29 בספטמבר 2019 (IDT)

I propose we test the dead links portion of the bot first and then test the book linking task. I also need a couple of willing translators to help me translate some parts of the bot.—CYBERPOWER - שיחה 11:31, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
בעד חזק. לפני כשנה וחצי אסף לקח על עצמו להתאים את הבוט לוויקיפדיה העברית, כשיהיה לו זמן, אבל עדיין לא הצליח, לצערי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:41, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
Cyberpower678: Awesome! we would really like to see IA bot work also in hewiki. I saw your work in the Wikimania Hackathon on the iabot, and already did minor edit with it for a single page in Special:Diff/26292313 and started to translate some messages. What is the minimum translation/configuration required? is it Configure bot behavior? creating templates for different Archive tags? and additional translations in translatewiki?
 • How would you suggest to test the bot? e.g to run it on a single page with broken links and verify fix and verify broken link template? (or does it work differently for single page vs batch mode?) What do you refer to in book linking?
Thanks, ערן - שיחה 14:24, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
ערן Wow. Thank you for the fast response. You are correct what needs to be done at a minumum is what you find in https://tools.wmflabs.org/iabot/?page=wikiconfig&wiki=hewiki as that is what the bot uses on hewiki. If you need additional help and those helpers need access to the wiki configuration page, let me know. By default only local sysops can adjust the bot, but I can grant access to additional users as needed. Normally when I run a bot test, I run a master worker that works autonomously 24/7 for the duration of the trial and shut it down once the trial is finished. The master worker will target pages that have human identified dead links so to show the effect of IABot and whether or not there are problems with its edits. However, I'm open to any method of testing you feel most comfortable with.—CYBERPOWER - שיחה 15:50, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
Also, please do not translate all the "translation needed" boxes as I will be putting the actual English text in there shortly. :-)—CYBERPOWER - שיחה 15:51, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
Hi. It's me with "strong support" above. Is there a way to run the bot once on a lot of pages without editing, just getting a computed diff patches that would be done? Thank you, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:03, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
Unfortunately no. IABot will run disabled, but there will be no collection of diffs to work with. It must edit to see what it does.—CYBERPOWER - שיחה 19:56, 29 בספטמבר 2019 (IDT)
Cyberpower678. Done - translated all the messages. Anything else needed for configuration, or required templates before test run? Is it possible to limit the test run by edits (e.g 50 edits) rather than 24 hours so if there are issues we can easily fix/rollback? thanks, ערן - שיחה 00:34, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן I have run the trial for the dead links task. The first dozen edits had an error with the date coming out as Y-m-d. I am undoing these edits right now.—CYBERPOWER - שיחה 00:57, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
Cyberpower678: Thanks! I reviewed the edits and it looks good (the only minor issue was url-status which isn't supported in the local fork of the template, but I added it for th whitelist till we get the module updated). What is the book references task - does it need different configurtions/other templates? is this something that could also be tested before exeuction? ערן - שיחה 23:39, 2 באוקטובר

2019 (IDT)

ערן I missed your message thanks to the one below. The book task is the task where it looks at book references and adds a link to a digital copy of the book, preferably previewing the page being referenced in the article. It will work with the Cite Book templates and it's aliases. I just need the edit summary for the task translated. "Bluelinking {numbooks} for verifiability" where the wikilink goes to your local policy page on verifying sources. I recommend letting the bot do a trial run to see if there are any errors in the task.—CYBERPOWER - שיחה 05:17, 10 באוקטובר 2019 (IDT)
Cyberpower678: Can't find that message in the config. The translation may be "הכחלת {numbooks} לאסמכתאות". ערן - שיחה 01:26, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן Yes. The booklinking task is a brand new IABot task being developed. It's still in development, and thus no mention of it on the interface right now. I'm a little lost with the discussion below, what is the current status of this request?—CYBERPOWER - שיחה 21:54, 14 באוקטובר 2019 (IDT)
Cyberpower678 - the IA edits looks very good, and we would like it to be enabled. For the booklinking task - I think we need to have a trial run to verify it works OK with the local templates and correct translations. Thanks, ערן - שיחה 21:02, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

דוד שי וIKhitron: בוט ארכיון האינטרנט מוסיף קישורים לארכיון האינטרנט כשהוא מזהה קישורים שבורים ואחרי ריצת ניסיון שאפשר לראות אותה במיוחד:תרומות/InternetArchiveBot נראה שהוא עובד טוב. לפני שהוא יתחיל לרוץ בצורה מלאה תוכלו בבקשה לבדוק כמה מהעריכות שלו ולראות שהן בסדר? (היו רק שתי בעיות שראינו - אחת שהמפעיל כבר תיקן, ואחרת של פרמטר שלא נתמך בגרסה העברית שתיקנתי). תודה, ערן - שיחה 23:39, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

עברתי על כמה עריכות, כולל אחת עם הרבה מאוד כתובות. כל הכתובות בסדר, ובשני מקרים ממש הופתעתי לטובה, כי לא ציפיתי שזה ניתן לתיקון. לגבי קורס פתוח מקוון מרובה משתתפים, לא הבנתי למה נוספה כתובת הארכיון, כשהמקורית תקינה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה)
IKhitron: תודה על הבדיקה. בנוגע להערה האחרונה ב https://tools.wmflabs.org/iabot/?page=wikiconfig&wiki=hewiki מופיעות ההגדרות של הבוט. ובפרט "How to handle tagged links:" זה היה מסומן כ"Treat tagged links as dead" והחלפתי כעת ל"Remove all tags if links are whitelisted or alive". תוכל לעבור גם ההגדרות שם אם תרצה לראות אם יש עוד הגדרות שכדאי יהיה לשנות כאן. ערן - שיחה 23:59, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
תודה. האם פירושו "תודיע בדף השיחה אם מצאת קישור שלא ניתן להציל"? אם כן, אולי כדאי להדליק. אולי כדאי לשנות את פורמט התאריך בסוף, אנחנו לא מתחילים משנה. אולי כדאי לשנות עת השמות של התבניות באנגלית. להוסיף תבנית בתשלום. להחליף תגי קישורים חיצוניים. לא יודע מה זאת רשימת המדינות שם. אולי כדאי לבטל את המרת קישורים ערומים לתבניות. לא חושב שהטקסט של "Fixed source message item" נכון. חסר מקף ב-"No dead message item" וב-"Default message item". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:18, 3 באוקטובר 2019 (IDT)
IKhitron: לגבי הודעות בדף השיחה, אין לי דעה כל כך, אבל היה בוט שמתניה הפעיל שהוסיף בזמנו הודעות דומות בדפי שיחה ולא נראה שהתייחסו אליהן כל כך. אם לדעתך זה שימושי, ואין התנגדות למשתמשים אחרים תוכל לשנות שם. לגבי פורמט התאריך זה הפורמט שהתבנית מקבלת (אם נהפוך את זה התבנית תייצר שגיאה) - אפשר לקבוע את הפורמט שהתבנית מציגה בתבנית עצמה. לשנות שמות של אילו תבניות. אילו תבניות תשלום. מה הכוונה להחליף תגי קישורים חיצוניים. תיקנתי את ההודעות. ערן - שיחה 01:26, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
לגבי לא התייחסו - אני כל הזמן מוחק דפי שיחה מרוקנים לאחר שהודעת הבוט של מתניה התייתרה. אם כי הייתי מעדיף אם ההודעה לא הייתה באה בדפי שיחה, אלא בדף לוגר ייעודי, אם זה בכלל אפשרי. לגבי התאריך - הבנתי, תודה. לגבי שמות של תבניות - חפש סוגריים מסולסלים בכל מיני מקומות וראה אם יש לנו תבניות כאלו. למשל, אני לא בטוח אם יש לנו cbnotalk. לגבי תבנית תשלום - חפש paywall tags. אני לא חטשב שיש לנו תבניות refbegin, refend. תידה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:45, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
IKhitron: תודה, אז תוסיף את ההודעה בדף השיחה בהגדרות. אם תרצה שזה יופיע בדף לוגר יעודי - מפעיל הבוט לא דובר עברית, אז תוכל לשאול לעיל באנגלית אם יש אפשרות כזו. יבאתי את התגיות הרלוונטיות לבוט מאנגלית ותרגמתי לעברית את התיעוד (הנטיה שלי היא להשאיר את השמות של התבניות כמו באנגלית כשעוסקים בקישורים חיצוניים שמערבים תווים אנגליים - ואם בהמשך נראה שכדאי ליצור ALIAS בעברית אפשר לעשות הפניה). אין לנו refbegin וrefend (כן יש את התבנית הזהה מאנגלית תבנית:Refbegin כשפה ושם עורכים היו צריכים זאת), וכנ"ל paywall - זה לא נהוג בעברית, ואני חושב שאם רוצים להוסיף תבניות כאלו בעברית כדאי לדון עליהן במזנון או באולם הדיונים (אלו תבניות שצריכות לשמש עורכים, ולא תבניות עזר לבוטים). ערן - שיחה 08:54, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
אז זהו, שאני מעדיף בדף ייעודי מאשר בדפי שיחה. מה דעתך. לגבי refbegin, הכוונה היא שאין לנו כאלו, אבל יש "הערות שוליים". לא צריך לציין את זה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:57, 12 באוקטובר 2019 (IDT)
הערות שוליים דומה למקבילה האנגלית Reflist ואינה מצוינת שם. ערן - שיחה 21:02, 16 באוקטובר 2019 (IDT)
ערן, למה הבוט משנה רווחים בקישורים שלא השתנו? זה סתם מפריע לניטור ששורות לא רלוונטיות מסומנות בהבדלים. Uziel302 - שיחה 21:44, 11 באוקטובר 2019 (IDT)
Uziel302: אני לא חושב שיש עם זה בעיה, כל השורות שהשתנו הן באותה התבנית שהשתנתה, אלו לא סתם שורות לא קשורות בערך. ערן - שיחה 01:26, 12 באוקטובר 2019 (IDT)