זאב רוזנשטיין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
זאב רוזנשטיין מלווה בבלשי משטרה, בדרכו מישראל למשפט בארצות הברית.

זאב רוזנשטיין (מכונה גם הזאב; נולד בשנת 1954 ביפו ד') הוא ישראלי שהורשע בעבר בסחר בסמים, והתפרסם בשל היקף פעילותו. נודע בעבר כ"יעד מספר 1 של משטרת ישראל".

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

השנים המוקדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוזנשטיין בן למזל שם טוב, עולה חדשה מקווקז ושלמה רוזנשטיין, ניצול שואה מרומניה. הוריו התפרנסו מעבודתם כשכירים ובנוסף זכו לפיצויים מגרמניה. רוזנשטיין לא השלים את לימודיו התיכוניים ועבד בחנות למוצרי חשמל ברחוב אלנבי בתל אביב עד גיוסו לצה"ל. רוזנשטיין שירת בקריה ועזב את הצבא מבלי שהשלים את תקופת השירות הצבאי.

עד כניסתו לכלא התגורר רוזנשטיין בהוד השרון.

עיסוק בפלילים[עריכת קוד מקור | עריכה]

את הפעילות הפלילית שלו החל רוזנשטיין בצעירותו בפריצות קטנות ובשוד. רוזנשטיין הורשע בישראל בשוד בנק שביצע ובגינו ישב בכלא. שנים לאחר מכן, ב-2007, הורשע רוזנשטיין בקשירת קשר לביצוע רצח. בנוסף, הואשם בישראל ובחו"ל בהפעלת עסקי סמים, במספר ניסיונות חיסול של יריביו, הוגדר על ידי משטרת ישראל כראש המאפיה הישראלית, וקיבל את הכינוי "היעד המשטרתי מס' 1". רוזנשטיין היה יעד לניסיונות חיסול כושלים רבים, שחלקם הסתיימו בפגיעה ואף במוות של אזרחים עוברי אורח.[1]

בנובמבר 2004 נעצר רוזנשטיין בשיתוף פעולה בין משטרת ישראל וארצות הברית[2]. רוזנשטיין הוסגר ב-2006 לארצות הברית בידי מדינת ישראל, שם הוא עמד למשפט בבית משפט אמריקאי באשמת הפצת מיליוני כדורי אקסטזי. ב-16 בינואר 2007 נידון ל-12 שנות מאסר, 3 שנים על תנאי וקנס כספי של 17,500 דולר אמריקאי על עבירה זו במסגרת עסקת טיעון בה הודה באשמה. רוזנשטיין מרצה את תקופת המאסר בבית כלא בישראל[3].

במסגרת עסקת הטיעון הודה רוזנשטיין בישראל בקשירת קשר לביצוע רצח. הוא הודה בכך שהוא שילם לרוצחים שכירים מבלארוס על מנת שירצחו את האחים יעקב ונסים אלפרון. זו הייתה הפעם הראשונה בה הודה רוזנשטיין במעורבות במלחמות בין ארגוני פשע. עד הודאה זו הכחיש (גם כשניסו להתנקש בחייו) כל מעורבות בסכסוכים בין עבריינים. לפי תנאי העסקה, שאושרה על ידי השופטת מרים דיסקין, נידון רוזנשטיין לחמש שנות מאסר בפועל, שנוספו על עונש המאסר שנגזר עליו בארצות הברית[4]. בסך הכל מרצה רוזנשטיין 17 שנות מאסר. עד יולי 2015 לא הורשה רוזנשטיין לצאת לחופשות מהכלא בגלל סיווג מסוכנות גבוה[5].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^
  2. ^ אבי כהן, רעידת אדמה: רוזנשטיין נעצר, יוסגר לאמריקנים, באתר ynet‏, 9 בנובמבר 2004
  3. ^ מיה איידן, מיאמי: אושרה עסקת הטיעון עם רוזנשטיין, באתר ynet‏, 16.01.07
  4. ^ אבי אשכנזי ונתיב נחמני, מסתמן: זאב רוזנשטיין ישתחרר רק בגיל 70, באתר nrg‏, 31 בינואר 2011
  5. ^ רע"ב 2178/15