חיה (החבובות)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: תרגמת, ניסוחים, צורך בהגהה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

חיה

Animal (Muppet).png
חיה בהופעה של להקת החשמליות.
הופעה ראשונה החבובות (1976)
הופעה אחרונה החבובות (סרט, 2011)
מס' הופעות החבובות (1976), החבובות (סרט, 2011), החבובות בחלל ועוד
יוצר/ת מיכאל ק. פרית
מדבב/ת פרנק אוז (1999 - 1975) אריק ג'ייקובסון (היום - 2001)
מידע
מין זכר
מקצוע נגן תופים בלהקת החשמליות
מומחיות נגינה על תופים

חיהאנגלית: Animal, תורגם גם אנימל), הוא דמות בדיונית פרימיטיבית ומטורפת המתופפת בלהקת החשמליות של ד"ר שיניים, הלהקה הבדיונית בסדרת הטלוויזיה החבובות. הוא אחד החבובות שנוצר במקור על ידי מיכאל ק. פרית.

ביצוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיה דובב על ידי פרנק אוז מהופעתו הראשונה בסדרה עד הופעתו בסרט החבובות בחלל בשנת 1999, ומהסרט חג המולד של החבובות (2002) הוא מדובב על ידי אריק ג'ייקובסון.

בסדרת הטלוויזיה החבובות, התיפוף שלו בוצע על ידי רוני וורל. חיה הופיע בכל סרטי החבובות, והוא היה החבר היחיד מלהקת החשמליות שהופיע באופן קבוע בסדרת הבת חבובוטף. בשתי העונות הראשונות של חבובוטף קולו הושמע על ידי האווי מנדל, ובעונות הבאות הושמע קולו על ידי דייב קולייר.

דרו מייסי השמיע את קולו בסרט סטטלר ווולדורף: מהמרפסת.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוצר המילים של חיה, מוגבל בדרך כלל לצעקות ונהמות גרוניות שמחולקת להברות, ולעתים קרובות הוא חוזר על משפטים פשוטים. במהלך ההופעות, חיה בדרך כלל כבול לתופים, בגלל שההתפרצויות המוזיקליות שלו אלימות מאוד.

במשך כל שנותיו של חיה בתוכנית, פלויד הינו כנראה האדם היחיד שבעל שליטה חלקית על חיה, בפקודות פשוטות של מאלף כלבים (כמו "שב!").

הועלתה השערה שחיה מבוסס על המתופפת טליה פרי, בעיקר בשל גבותיו העבות, השיער, ההתנהגות השערורייתית מאחרי התופים ועוד. עם זאת, אין הוכחות שמצדיקות את ההשערה. למעשה, רבות מהתכונות הגופניות של חיה מבוססות על המתופף סטיב מיטשל, ידיד של ג'ים הנסון.

חיה מתואר כמתופף מעולה, הוא מראה כישרון ג'אז בפרסומת הטלוויזיה למכונית רנו קליאו עם הכדורגלן הצרפתי תיירי הנרי. חיה בדרך כלל מסתבך עם אורחים, כמו הסצנה עם באדי ריץ'. כאשר הוא הפריע לביצוע של ריטה מורנו הייתה לו התפרצות אלימה עם תיפוף חזק, היא נראתה מוטרדת כאשר הוא הטיח את ראשו בין זוג מצלתיים, (לאחר מכן חיה מסר בתגובה "זה הצד הנשי שלי!", לפני שאיבד את הכרתו). היחס של חיה כלפי דאדלי מור הפך לעוין למדי כאשר מור ניסה להחליף את הלהקה עם רובוט לתכנות מוזיקה ומשחק.

חיה מתואר כרודף שמלות. בסרט החבובות כובשות את מנהטן הוא רדף אחרי אישה באודיטוריום, כאשר הוא אומר "וווו-מאאאאאאאאן!". הוא גם רודף אחר מכוניות.

בסרט החבובות בחלל, חיה פוגש את האישה התואמת לו, מאבטחת בגילומה של קתי גריפין. הוא רודף אחריה לאורך מסדרון כשהוא קורא "וווו-מאאאאאאאאן", ומאוחר יותר הוא חוזר בריצה מעבר לפינה וצועק "עזרו לי! עזרו לי!", כאשר גריפין רודפת אחריו וקוראת אחריו שהם יתמסדו, יקנו בית ויגדלו יחד ילדים.

חיה היה הקמע הרשמי של צוות סקי האמריקאי במהלך אולימפיאדת החורף 1998.

בשנת 2011, חיה השתתף בסרט החבובות.