חיות כיס (הסכת)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמליל ההסכת

חיות כיס הוא הסכת במימון ציבורי בנושאי כלכלת ישראל של תאגיד השידור "כאן". את ההסכת מגישים העיתונאים: שאול אמסטרדמסקי, צליל אברהם ואלון אמיצי. דנה פרנק והילה ויסברג הגישו בעבר חלק מההסכת. את ההסכת עורכת נעה בן הגיא, שהחליפה את רום אטיק שהיה העורך הראשון של ההסכת, בין השנים 2016–2021. ההסכת נוצר כחלק מדסק הכלכלה "כאן כלכלי" של חטיבת הדיגיטל של תאגיד השידור, עם סגירת הדסק עבר לחטיבת ההסכתים של התאגיד, כאן הסכתים.

ב-2020 "חיות כיס" היה ההסכת המואזן ביותר בישראל,[1] עם כ-300 אלף הורדות בחודש.[2] בנובמבר 2019, זכה ההסכת בפרס מיוחד על פעילות רדיו דיגיטלית[3] מטעם אגודת העיתונאים.

פרקי התוכנית עולים לרשת מדי שבוע מאז 19 בדצמבר 2016,[4] ואורכם הוא כ-30 דקות. ההסכת משודר גם בתחנת הרדיו כאן תרבות. בנוסף, פרנק ואברהם מגישות סרטונים בערוץ הדיגיטל של כאן באותו השם.

ב-5 ביוני 2019 הפודקאסט חזר לעונה שנייה, עם פרק בשידור חי, ה-104 במספר, "החלום הישראלי".[5] ב-3 בנובמבר 2021 הפודקאסט חזר לעונה שלישית, עם פרק 213, "מבוא לכסף".[6] ב-13 ביולי 2022 הפודקאסט חזר לעונה רביעית, עם פרק 238, "מחדשים חוזה".[7]

הפרקים נחלקים בין כאלו שעוסקים בנושאים כלכליים קלאסיים, כמו יוקר המחיה, דיור, תחרות ועוד, לבין כאלו שעוסקים בנושאים שונים מזווית כלכלית, ביניהם ספורט, תרבות, טכנולוגיה, אוכל, וחינוך.

בפרקי התוכנית התראיינו: ד"ר קרנית פלוג, מיכל הלפרין, פרופ' דן אריאלי, שי באב"ד, דורית סלינגר, חדוה בר, פרופ' יוסף זעירא, ד"ר מיכאל שראל, גורי אלפי, מולי שגב, שי אגסי, פרופ' אביה ספיבק, פרופ' מומי דהן, ניר ברקת, רחל עזריה ואחרים.

קיימת קבוצת פייסבוק המיועדת לדיונים בנושאי כלכלה ופרקי הפודקאסט, המנוהלת על ידי אנשי "חיות כיס" וחטיבת הדיגיטל של כאן 11.

סדרות בת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • גורי כיס - שאלות כלכליות של ילדים, חיילים ומבוגרים צעירים שזה עתה סיימו תואר ראשון. פרק נוסף הוקדש לתהיות כלכליות של עולים חדשים.
  • חיות ביס - פרקים המוקדשים לכלכלה שמאחורי האוכל. הסדרה הושקה בפרק ה-100 של הפודקאסט, שעסק בטחינה.[8]
  • חלומות גדרה - סדרה קצרה שעסקה בתוכנית מחיר למשתכן.
  • איך הגעתי לכאן - נשים בכירות מספרות על דרכן לצמרת. בין המרואיינות: אמי פלמור, מקסין פסברג, נדין בודו-טרכטנברג, פיונה דרמון וחגית לרנאו. הסדרה החלה בהגשתה של הילה ויסברג ונמשכה בהגשת גיל מרקוביץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]