חילי טרופר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Tropper.jpg

משה יחיאל (חילי) טרופר (נולד ב-22 באפריל 1978) הוא איש חינוך וחברה, המשמש מנהל אגף החינוך, רווחה ותרבות בירוחם. ממקימי עמותת "במעגלי צדק", עמותת "שכן טוב" ו"קרן פסיפס". בעבר כיהן כסמנכ"ל עמותת "אחריי!" וניהל את בית הספר ברנקו וייס רמלה. שימש כעוזר בכיר לשר החינוך, שי פירון.

קורות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרופר נולד בירושלים. אביו, הרב ד"ר דניאל טרופר, הנו נשיא ומייסד עמותת גשר. טרופר הוא אח לתשעה אחים ואחיות. הוא בוגר מחזור א׳ של המכינה הקדם צבאית ״נחשון״. שירת כלוחם וכמפקד ביחידת דובדבן וכיום מפקד הגיבושים במסגרת שירות מילואים. ב-11 השנים האחרונות עוסק בחינוך ובפעילות חברתית.

לטרופר תואר ראשון מהאוניברסיטה הפתוחה, אותו עשה במקביל לתפקידו בבית הספר ברנקו וייס רמלה.

טרופר נשוי לצופית ואב לארבעה ילדים. הוא גר בקהילה משותפת של דתיים וחילוניים במושב נס הרים, שהיה ממקימיה.

לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה הודיע טרופר על מועמדותו לרשימת מפלגת העבודה. טרופר הוצב במקום ה-23 ברשימת המפלגה בבחירות לכנסת התשע עשרה, אך לא נבחר. לאחר הבחירות מונה ליועץ לשר החינוך, הרב שי פירון.

עשייה חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמותות ומגזר שלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיד לאחר שחרורו מצה"ל עבד טרופר במשך שנתיים כמדריך חבורות רחוב בירושלים. הוא נמנה עם מקימיה וראשיה של עמותת "שכן טוב", העוסקת בחלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות, הקמת מרכזי למידה לילדים ממשפחות אלו וכן רשת של בתי קפה לנוער בסיכון ולאוכלוסיות חלשות. ממקימי וראשי עמותת "במעגלי צדק", המבקשת לקדם צדק חברתי מתוך זיקה למסורת היהודית. ממקימי קרן "פסיפס" - המסייעת לאנשים להיחלץ מקשיים כלכליים באמצעות מימון אבחונים, סיוע ברכישת מקצוע, מלגות לימודים ועוד. פעולתו בעמותות אלו נעשתה ונעשית בהתנדבות.

במשך חמש שנים עבד בתנועת "אחריי!" הפועלת עם נוער בפריפריה, עד לתפקיד סמנכ"ל חינוך של העמותה. כיום הוא חבר הוועד המנהל של העמותה.

חינוך ממלכתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרופר ניהל את בית הספר ברנקו וייס רמלה, המיועד לבני נוער שנשרו מהמערכת ומקבלים הזדמנות נוספת, והתפרסם בסרט התיעודי של בן שני ואילנה דיין - "תיכון ההזדמנות האחרונה".

בנוסף, עבד בעירית בת ים בחטיבת קהילה, המרכזת את אגף החינוך ואגף הרווחה בעירייה. בשנת 2015 החל לשמש כמנהל אגף החינוך, רווחה ותרבות בירוחם.

כתבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום בעולם: מחשבות על חינוך, הוצאת "ידיעות ספרים", 2013. (גרסה מקוונת של הספר (לבעלי הרשאה) באתר "כותר")

שביל בעולם: עוד מחשבות על חינוך, הוצאת "ידיעות ספרים", 2016.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]