חיתול למבוגרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חיתול למבוגרים

חיתול למבוגרים הוא חיתול המיועד בדרך כלל למבוגרים הסובלים מבעיות רפואיות או נכויות שונות, כגון בריחת שתן, שלשול קשה או דמנציה. חיתולים אלו מגיעים בצורות שונות, כשחלקם דומים לחיתולי ילדים מסורתיים, חלקם לתחתונים וחלקם לתחבושות היגייניות. בחיתולים מעורבת בדרך כלל אבקת פולימר לספיגת נוזלים.

מסחר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2016 עמד היקף הסחר בחיתולים למבוגרים על 9.8 מיליארד דולר,[1] כשביפן לבדה עמד היקף הסחר על 1.8 מיליארד דולר.[2]

משתמשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוב המשתמשים בחיתולים למבוגרים אלו מבוגרים הסובלים ממצבים רפואיים הגורמים להם לחוות בריחת שתן או צואה, והם זקוקים לחיתולים מכיוון שאינם מסוגלים לשלוט על שלפוחית השתן או המעי שלהם. גם אנשים שאינם יכולים לרדת מהמיטה או כאלו המשתמשים בכיסאות גלגלים משתמשים בחיתולים, משום שאינם יכולים לגשת לשירותים באופן עצמאי. אנשים עם לקות קוגניטיבית, כמו דמנציה, עשויים להזדקק לחיתולים מכיוון שהם עשויים לא להכיר בצורך שלהם להגיע לשירותים.

משתמשים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אסטרונאוטים גם כן משתמשים בחיתולים למבוגרים בזמן ההמראה ובזמן פעילות חוץ-רכבית.[3] החיתולים האלו יכולים להכיל עד פי 400 ממשקלם, והן פותחו כך שאסטרונאוטים יוכלו להישאר בפעילות חוץ-רכבית במשך שש שעות לפחות.[4] במקור, רק אסטרונאוטיות היו לובשות חיתולים, מכיוון שמכשירי איסוף הצואה ששימשו גברים לא היו מתאימים לנשים; עם זאת, דיווחים על נוחותם ויעילותם שכנעו בסופו של דבר גם את הגברים להתחיל ללבוש חיתולים.[5] המודעות הציבורית לחיתולי אסטרונאוטים עלתה משמעותית בעקבות מעצרה של ליסה נוואק, אסטרונאוטית של נאס"א שהואשמה בחטיפה ובניסיון רצח שדווח כי נסעה 900 מיילים עם חיתול למבוגרים, כך שלא הייתה צריכה לעצור להשתין.[6]
  • אנשים בעלי פטיש לחיתולים (אנ') משתמשים בחיתולים למבוגרים.[7]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא חיתול למבוגרים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Global Diaper Industry". נבדק ב-2019-02-01.
  2. ^ Steger, Isabella (2019-01-28). "The next big innovation in Japan's aging economy is flushable adult diapers". Quartz (publication). נבדק ב-2019-02-01.
  3. ^ "Behind the Scenes: Training".
  4. ^ Los Angeles Times (9 בפברואר 2007). "NASA diapers become topic No. 1". latimes.com. {{cite web}}: (עזרה)
  5. ^ http://www.newsweek.com/id/68425
  6. ^ "NASA Astronaut Lisa Nowak Charged With Attempted Murder in Bizarre Love Triangle". Fox News. אורכב מ-המקור ב-2008-01-15. נבדק ב-2008-09-15.
  7. ^ Pretlow, Robert A. "The internet can reveal previously unknown causes of medical conditions, such as attraction to diapers as a cause of enuresis and incontinence". Mednet 2002. אורכב מ-המקור ב-2006-02-17.