חנן גינת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חנן גינת

חנן גינת (נולד ב-1957) הוא ראש המועצה אזורית חבל אילות החל מחודש יוני 2016.[1]

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חנן גינת נולד בירושלים בשנת 1957 והוא בנם של יוחנן גינת (שהיה מנהל עליית הנוער) ויהודית גינת (ציירת ומורה לציור בסמינר דוד ילין וביתה של תלמה ילין). חנן גדל והתחנך בירושלים והתגייס לצבא במסגרת גרעין נחל שהקים את קיבוץ סמר. חנן שרת כקצין בנחל המוצנח והגיע לסמר בשנת 1979. עבד בחקלאות בגידול פרחים, מטע מנגו וענף התמרים.

גינת, דוקטור בגאולוגיה במקצועו, רכש את השכלתו באוניברסיטה העברית בירושלים בה למד החל מן התואר הראשון, ועד להשלמת לימודי התואר השלישי.

החל משנת 1985 לימד חנן בבית הספר מעלה שחרות ביטבתה. הוא ניהל את בית הספר התיכון בשנים 1995-2004. בית הספר האזורי הפך להיות בית ספר מרכזי ומוביל בישראל בתחומי הלומד העצמאי והתקשוב. בתקופת ניהולו של חנן נוצרו קשרים עם השכנים מירדן ועם בית הספר המקיף בעין מאהל. בזכות הפעילות הזו ופעילויות אחרות זכה בית הספר בשנת 2,000 בפרס החינוך של מדינת ישראל ובשנת 2001 בפרס מו"ח (מחשבים בחינוך). בכל שנותיו בבית הספר הוביל חנן את המגמה למדעי כדור הארץ והסביבה.

בשנת 2006 הקים חנן יחד עם עוד עמיתים מים המלח והערבה את מרכז מדע ים המלח והערבה. המרכז הוא מו"פ שלו שותפות כיום חמש רשויות: חבל אילות, ערבה תיכונה, תמר, מגילות ומצפה רמון. בשנות עבודתו במרכז מדע היה חנן מנהל מדעי וריכז את תחום החינוך ואת הקשרים המדעיים עם עמיתים מירדן. בשנת 2016 נבחר גינת לתפקיד ראש המועצה האזורית חבל אילות.

חנן פרסם עד היום כ 40 פרסומים מדעיים בכתבי עת בינלאומיים. בין מחקריו הבולטים יש לציין את גופי המים הקדומים שהתגלו בירדן ובנגב ואת מצאי מאובן של פיל קדום בן 18 מיליון שנים, בדיקות העלו כי השרידים מכילים חלק לסת ובה שתי שיניים טוחנות.[2]

בשנים 2016-2017 היה חנן נשיא החברה הגאולוגית הישראלית ובמסגרת זו הוביל כנסים מדעיים ברחבי הנגב ומחקרים משותפים עם הקהילה המדעית בירדן.

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חנן הוא בנה של יהודית (ילין) גינת, בתה של תלמה ילין וצאצא למשפחת בנטוויץ'.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ אתר מועצה אזורית חבל אילות
  2. ^ משרד המדע, פיל קדום