חסידודס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חסידודס
storks
כרזת הסרט בעברית
כרזת הסרט בעברית
בימוי ניקולס סטולר, דאג סוויטלנד עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי ניקולס סטולר עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט ניקולס סטולר עריכת הנתון בוויקינתונים
עריכה ג'ון ונזון
מדבבים אנדי סמברג
קייטי קראון
קלסי גראמר
אנטון סטארקמן
קיגן מייקל קיי
ג'ורדן פיל
ג'ניפר אניסטון
טיי בארל
סטיבן קריימר גליקמן
דני טרג'ו
מוזיקה ג'ף דנה, מייקל דאנה עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה אולפני האחים וורנר הנפשה
חברה מפיצה האחים וורנר
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ארצות הבריתארצות הברית 23 בספטמבר 2016
ישראלישראל 6 באוקטובר 2016
משך הקרנה 87 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית (דובב לשפות נוספות, ביניהן עברית)
סוגה אנימציה
משפחה
קומדיה
הרפתקאות
תקציב 70 מיליון דולר
הכנסות 183 מיליון דולר
הכנסות באתר מוג'ו storks
www.storksmovie.com
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

חסידודסאנגלית: Storks) הוא סרט אנימציה ממוחשבת אמריקאי, המיוצר על ידי אולפני האחים וורנר הנפשה, והוא עלה לאקרנים ב-23 בספטמבר 2016. הסרט בוים על ידי ניקולס סטולר ודאג סוויטלנד, ונכתב על ידי ניקולס סטולר. בין המדבבים של הסרט ניתן למנות את אנדי סמברג, קייטי קראון, קלסי גראמר, אנטון סטארקמן, קיגן-מייקל קיי, ג'ורדן פיל, ג'ניפר אניסטון, טיי בארל, דני טרג'ו וסטיבן קריימר גליקמן.

הסרט יצא לאקרנים בישראל ב-6 באוקטובר 2016, וטרום-בכורה ב-1 באוקטובר 2016.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרונרסטון הוא מקום ידוע למסירת תינוקות ועובדיה הם חסידות, יחד עם ציפורים אחרות. המנכ"ל הנוכחי של קרונרסטון, חסידה בשם האנטר (קלסי גראמר), מפסיק את עסקי מסירת התינוקות, מכיוון שהוא רואה שהחברה תרוויח יותר במשלוחי דואר וחבילות במוצרים טכנולוגיים. לפי דעתו של האנטר, הסיבה לכך שהפסיקו את משלוחי התינוקות היא טוליפ (קייטי קראון), תינוקת שנוצרה במפעל, וג'ספר (החסידה שהייתה אמורה לשלוח אותה) רצה אותה ואימץ אותה לעצמו, ג'ספר פוטר והמפעל משאיר את טוליפ לגור במפעל.

שמונה עשרה שנים מאוחר יותר, טוליפ, כיום בגיל שמונה עשרה, פועלת לקידום רעיונות חדשים בקרונרסטון, אבל הם תמיד נהרסים לה. בינתיים, ג'וניור (אנדי סמברג), חסידת משלוחים מרשימה ביותר מבין עובדי קרונרסטון, עומד לקבל את העמדה הנחשקה כבוס של קרונרסטון, בעוד האנטר עומד להיות מקודם כיו"ר המפעל. כדי שג'וניור יהיה הבוס, האנטר אומר לג'וניור לפטר את טוליפ מהחברה, מאחר שהיא כבר אינה נחוצה בקרונרסטון. למרות הבקשה לקידומו, ג'וניור לא יכול לפטר את טוליפ בשל נדיבותה ועבודה קשה, ולכן מסיח את דעתה וגורם לה להאמין כי היא מועברת לחדר הדואר כסוג של קידום, ומצווה עליה לא לעזוב אותו, שאליו היא מצייתת בהיסוס.

בינתיים, על פני כדור הארץ, נער צעיר בשם נייט גרדנר (אנטון סמארקמן) מרגיש בודד, כי הוריו, הנרי ושרה (טיי בארל וג'ניפר אניסטון), עסוקים בעבודה מכדי לבלות איתו, ומבקש אח צעיר. לאחר שהוריו מלגלגים על הרעיון, הוא לומד מתוך חוברת ישנה של קרונרסטון של מסירת התינוקות, אז הוא כותב מכתב בו הוא מבקש אח קטן ושולח אותו לקרונרסטון. המכתב עושה את דרכו אל טוליפ, שנמאסה כל כך בהמתנה, (בגלל פקודותיו של ג'וניור) ומניחה את המכתב בחריץ של מכונה כלשהי, המתגלה כמפעל התינוקות (כמו שהיא הייתה אמורה לשים אותו בתוך קופסת מכתבים ממש בסמוך אליה). ג'וניור מגלה על זאת, מנסה להתערב ולעצור את המכונה, אך לא מצליח בתהליך, ולהפתעתם, תינוקת נוצרה בתוך מכל מתכת.

בידיעה שהאנטר לא יממן אותו כבוס, ועל כך שלא פיטר את טוליפ כפי שהוא היה אמור לעשות, ג'וניור מסכים לעזור לתינוקת ולספק אותה למשפחתה, ביחד עם טוליפ. מכיוון שהכנף של ג'וניור שבורה, הם משתמשים במטוס של טוליפ להובלה. כאשר טוליפ שואלת את ג'וניור למה הוא רוצה להיות בוס, הוא כועס ומפיל בטעות את טוליפ, והוא מצליח להחזיר אותה אך הם נופלים לטנדרה הקפואה, מה שהופך את טוליפ להיות מודאגת לשלומה של התינוקת. לאחר ויכוח קצר, ג'וניור לוקח את התינוקת בתקווה לחזור לקרונרסטון, אבל הוא נחטף על ידי שני מנהיגי זאבים בשם זאב אלפא וזאב ביתא (קיגן מייקל קיי וג'ורדן פיל), וג'וניור והתינוקת נלקחים למערה של הזאבים, שבו ג'וניור רואה שטוליפ נתפסה גם. השניים הצליחו להציל את התינוקת מהזאבים, שנפלו ביופייה והחמידות של התינוקת, והם בורחים.

בקרונרסטון, עובד ששמו יוני טוני (סטיבן קריימר גליקמן), לומד על קיומה של התינוקת, והוא עוקב אחרי ג'וניור וטוליפ כדי לקבל את התינוקת, בתקווה שהאנטר יפטר את ג'וניור והוא יקבל את הקידום במקומו. שיוני טודי מגלה להאנטר על התינוקת, הם מתמרנים את ג'וניור וטוליפ בכך שמשנים את היעד של התינוקת. אחרי עוד פגישה קצרה של ג'וניור וטוליפ עם הזאבים, ג'וניור וטוליפ נתקלים בג'ספר (דני טרג'ו), חסידה ישנה שהייתה אחראית בסופו של דבר עבור טוליפ ועל המשלוח שלה. ג'ספר מגלה להם שהוא חיפש כל חייו את החלקים של היעד לביתה של טוליפ, וכי הוא זקוק לחתיכה האחרונה אשר טוליפ תדע על ביתה, וטוליפ מגלה לג'ספר שהיא שמרה את החתיכה אצלה. בשלב זה, ג'וניור מגלה כי הוא היה אמור לפטר את טוליפ, וטוליפ נעלבת, וג'וניור עוזב עם התינוקת בדמעות שלה. עכשיו, שג'ספר וטוליפ יודעים היכן משפחתה של טוליפ, ג'ספר מחליט לקחת אותה להתאחד איתם בעוד ג'וניור בעצב ממשיך לספק את התינוקת לבדו.

ג'וניור נתפס ונקשר על ידי האנטר ויוני טודי, והם חוטפים את התינוקת. טוליפ מגיעה להציל את ג'וניור מבלי שפגשה את משפחתה והם שולחים את עצמם חזרה לקרונרסטון. לאחר שנלחמו בצבא של פינגווינים, ג'וניור וטוליפ נרדפים לחדר קבלת התינוק הנטוש ומפעילים את המכונה, על מצב של מיליון תינוקות. האנטר מגיע בכעס אל ג'וניור וטוליפ עם רובוט גדול, אבל בעזרת השובבות של התינוקת, ג'וניור וטוליפ גורמים למפעל החבילות קרונרסטון ליפול, והאנטר נופל יחד איתו.

ג'וניור נואם לחסידות כדי לעזור לספק את התינוקות למשפחות שביקשו (כולל ההזמנה של נייט), וגם על אספקת התינוקת. ג'וניור מדמיין חזון בראשו, כי התינוקת תהפוך להיות אישה שאוהבת את משפחתה, לקחת חלק בחוג קראטה, ולהתחתן. החסידות עוזרות לטוליפ להתאחד עם משפחתה, והיא וג'וניור ממשיכים את עבודתם של מסירת תינוקות בקרונרסטון. בסופו של דבר, כל משפחה יודעת עכשיו כי החסידות מובילות תינוקות שוב.

דמויות ומדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדבבים במקור[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אנדי סמברג בתפקיד ג'וניור, חסידה לבנה שעובדת בקרונרסטון. הוא יוצא למסע ביחד עם טוליפ לספק את התינוקת.
  • קייטי קראון בתפקיד טוליפ, בת אנוש שגרה בקרונרסטון. היא יוצאת למסע עם ג'וניור. בסוף הסרט מתאחדת עם משפחתה.
  • קלסי גראמר בתפקיד האנטר, מנכ"ל קורנרסטון. רצה לקדם את ג'וניור לבוס. האנטגוניסט הראשי של הסרט.
  • אנטון סטארקמן בתפקיד נייט גרדנר, ילד שרוצה אח ומזמין חסידה. הוא מאמין שהאח שהזמין יגיע בכל דרך אפשרית.
  • קיגן-מייקל קיי בתפקיד זאב האלפא, זאב שרוצה את התינוקת. טיפש כמו בטא.
  • ג'ורדן פיל בתפקיד זאב הבטא, זאב שרוצה את התינוקת. טיפש כמו זאב האלפא.
  • ג'ניפר אניסטון בתפקיד שרה גרדנר, סוכנת מכירות ואמו של נייט. לבסוף היא מחליטה לשחרר קצת מעבודתה.
  • טיי בארל בתפקיד הנרי גרדנר, סוכן מכירות ואביו של נייט. לבסוף הוא מחליט לשחרר קצת מעבודתו.
  • סטיבן קריימר גליקמן בתפקיד יוני טודי, יונה שעובדת בקרונרסטון. האנטגוניסט המשני של הסרט. עזר להאנטר בנקמתו.
  • דני טרג'ו בתפקיד ג'ספר, חסידה שרצתה לאמץ את טוליפ. אסף את כל חלקי מושא היעד. יעשה הכל בשביל טוליפ.

מדבבים בעברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא חסידודס בוויקישיתוף