טבע נאות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טבע נאות היא חברה ישראלית לייצור נעליים וסנדלים. החברה ממוקמת בקיבוץ נאות מרדכי שבגליל העליון. כיום (2013) מונה החברה כ-600 עובדים ומעצבת קו חדש של נעלים בכל שנה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפעל התחיל את דרכו בשנת 1942 בקיבוץ נאות מרדכי שבגליל העליון. את המפעל הקימו חברי קיבוץ יוצאי אירופה שייצרו את כל סוגי הנעליים לכל הקהלים: נשים, גברים וילדים.

בשנת 1998, בעת שהמפעל עמד בפני סכנת סגירה, מיכאל אילוז שמונה למנכ"ל החברה החליט על שינוי האסטרטגיה של החברה ומעבר מנעלי נוחות קלאסיות לקונספט "פיל פרי"(feel free) – נעליים שהן גם נוחות וגם אופנתיות תחת המסר הפרסומי החדש: "את הכי יפה כשנוח לך". השינוי האסטרטגי העביר את המפעל תהליך הבראה שהחזיר את רווחיותו.    


בשנת 2006 קרן ההשקעות העולמית "שמרוק" רכשה את השליטה בטבע נאות. בבעלותה, ביצעה טבע נאות שתי רכישות משמעותיות נוספות בשנים העוקבות: בשנת 2008 רכשה טבע נאות את מותג הנעליים הגרמני Theresia M ע"מ לבסס את מעמדה באירופה ובשנת 2009 היא רכשה גם את מותג נעלי הבית דפנה מתוך מטרה להציע ללקוחות בארץ ובעולם מוצרים משלימים.

במנעלי טבע נאות  מדרך אנטומי ייחודי המהווה תשליל של כף הרגל. המדרך גמיש, רך, בולם זעזועים, תומך בעקב, מקל על תופעות של עייפות וכאבים ועשוי מחומרים המיובאים מאירופה.

החומרים המרכיבים את המנעלים עשויים מחומרים טבעיים כמו שעם, לטקס (גומי טבעי) ועורות איטלקים. המנעלים כולם עשויים בעבודת יד. החברה יוצאת בכל עונה עם קולקציה חדשה המונה כ- 50 דגמים של נעליים, קבקבים וסנדלים. כמו כן, נאות יוצאת פעמיים בשנה במהדורות מוגבלות בהן היא מציעה את הדגמים המוכרים ובמגוון עורות חדשים. כיום, טבע נאות מעסיקה בישראל כ- 600 עובדים, מתוכם כ- 400 עובדים מקרב יישובי הגליל.

פיתוח הרפידה הנשלפת

חברת טבע נאות פיתחה את הרפידה הנשלפת שהיא פרי פיתוח טכנולוגי ייחודי שלה: הרפידה עשויה 100% שעם טבעי והיא "נושמת" וקלה ביותר. בנוסף הרפידה הינה בעלת גמישות גבוהה אשר מאפשרת התאמה אנטומית אישית למבנה הרגל באופן מהיר.

כיום, ניתן למצוא כפכפים, נעליים וסנדלים לנשים וגברים עם רפידת נוחות הניתנות לשליפה.

פרסים

טבע נאות זכתה פעמיים בפרס האפ"י, תחרות הפרסום והשיווק האפקטיבי: לראשונה בשנת 2006 בזכות האסטרטגיה החדשה: Feel Free, נעליים שהן גם נוחות וגם אופנתיות. במהלך הפרסומי נעשה לראשונה שימוש בסיסמה החדשה שמעבירה את רוח המותג: "את הכי יפה כשנוח לך".

הפעם השנייה הייתה בשנת 2010 עבור המהלך השיווקי בשנת 2009. בשנת 2011 זכה מיכאל אילוז בפרס התעשייה לתואר "מנכ"ל מצטיין" כאות הוקרה על תרומתו לתעשייה בישראל ועל הפריצה של טבע נאות בהנהגתו לשווקים בינלאומיים רבים.

בשנת 2012 זכתה טבע נאות בפרס אות הוקרה על מובילות חברתית וסביבתית הכוללת פעילות מתמשכת לטובת הקהילה והסביבה בצפון, ועל מעורבות המפעל ותרומתו למען החברה והקהילה בישראל.

יצוא[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשוק הבינלאומי טבע נאות מוכרת בשם נאות (NAOT) כחברת הנעלה המתמחה בתחום הנוחות.

כיום, כ- 75% מהתוצרת של טבע נאות מיוצאת למגוון מדינות בהן בארצות הברית, אנגליה, גרמניה, יפן, סינגפור, אוסטרליה וקנדה. החברה מוכרת על ידי משרד הכלכלה כ"יצואן בכיר". בשנת 2010 זכתה החברה בפרס "יצואן מצטיין" מטעם בית הנשיא

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]