טיוטה:בת גלים שער

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בת גלים שער (נולדה ב- כ"ט שבט תשל"ב; 14 בפברואר 1972) היא אשת חינוך ופעילת ציבור ישראלית, יו"ר עמותת סאנשיין וממקימי פרס ירושלים לאחדות ישראל ויום האחדות. פרצה לתודעה ציבורית בעיקר לאחר חטיפת ורצח בנה גיל-עד בפרשת רצח שלושת הנערים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שער נולדה בדרום אפריקה לשמואל שי כהן ולרונית (לבית משפחת צארף). נשואה לאופיר, עו"ד ורו"ח במקצועו. מתגוררת עם משפחתה ביישוב טלמון. אם לשישה לילדים - חמש בנות ובן, גיל-עד שנרצח בפיגוע חטיפה, וסבתא לנכדה.

למדה באולפנית בני עקיבא תל אביב, ובהמשך למדה לתואר ראשון באוניברסיטת בר אילן במדעי המדינה והיסטוריה ובמקביל במדרשה לבנות באוניברסיטה. למדה לתואר שני במנהל חינוכי.

שער פועלת בעולם החינוך במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות ברחבי ישראל, מרצה במסגרות שונות ולקהלים מגוונים בישראל ובעולם, ושותפה בקידום מיזמים רבים ליצירת חיבורים בחברה הישראלית ובעולם היהודי.

בוגרת בית מדרש "רשות הרבים" (תכנית לאנשים ולנשים בעלי השפעה בציבור הדתי-לאומי, המבקש למתן את הקיטוב בתוכו ולהנמיך את החומות הפנימיות המשסעות אותו).

בוגרת Colab קו.לאב - החממה לחדשנות חברתית של הפדרציה היהודית של ניו יורק- UJA בישראל.

הנחתה במהלך שנת 2015 תוכנית רדיו ברשת מורשת בשם "עושים גלים עם בת גלים" במסגרתה העלתה על סדר היום תכנים ואירועים חיוביים מתוך מטרה לחזק את האופטימיות בחברה הישראלית.

מחברת הספר רב המכר "מה ילד יום" (בהוצאת ידיעות ספרים) בו היא משתפת ביומן אישי, במבט חיובי על מציאות מורכבת, את המתרחש סביבה ובמעמקי ליבה. את התובנות שנבטו בה ושאפשרו לה לחיות חיים של משמעות לצד הכאב עם משב של אופטימיות לחיים, מאותו יום שבו נחטף בנה גיל-עד שער עם חבריו בקיץ תשע"ד, 2014 בגוש עציון ובשנים שלאחריו.

מהדורה אנגלית של הספר יצאה באמזון בספטמבר 2019.

ב-2019 הדליקה שער משואה ביום העצמאות יחד עם רחלי פרנקל ואיריס יפרח, אימהות שני הנערים שנחטפו ונרצחו עם בנה.

חטיפת ורצח שלושת הנערים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בת גלים שער היא אימו של גיל-עד שער, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בקיץ תשע"ד יוני 2014 וגופותיהם נמצאו לאחר 18 ימי חיפושים. במהלך ימי החיפושים היא הוזמנה עם שתי האימהות הנוספות לדבר במועצת האומות המאוחדות לזכויות האדם בז'נבה.

משפחות שלושת הנערים ייסדו את "יום האחדות", שבו עוסקים בארץ ובתפוצות בנושא האחדות. שיאו של היום הוא טקס חלוקת פרס ירושלים לאחדות ישראל לאישים, ארגונים או מיזמים בעלי השפעה בתחום האחדות והסובלנות מהווה את שיאו של יום האחדות.

בנוסף, הקימה בת גלים יחד עם בעלה אופיר את עמותת Sonshine (סאנשיין – מאירים את העולם לזכרם). העמותה פועלת לחיזוק האופטימיות בעם היהודי, בארץ ובעולם ולעידוד גישה חיובית דווקא בתקופה של משברים ואתגרים שעומדים לפתחנו במציאות העכשווית.

העמותה מרכזת מיזמים קיימים וחדשים, המוסיפים רוח אופטימית בעם ישראל.

מיזם GCC[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחד המיזמים המרכזים שמובילה העמותה מבקש להתמודד עם אחד האתגרים המשמעותיים העומדים לפתחו של העם היהודי במאה ה- 21 - חיזוק הקשר בין יהודי התפוצות לישראל.

במסגרת זו הובילה בת גלים את תחרות -GCC- The Global Conection Competition למציאת המיזם הבא אשר יחזק את הקשר בין ישראל ויהודי העולם. עצם קיום התחרות שהיתה חדשה ומקורית בעוצמת שיתופי הפעולה שלה והיקפה ברחבי העולם עורר הדים בישראל ומחוצה לה.

התחרות התקיימה במהלך שנת 2019 והתקבלו בה למעלה מ- 700 הצעות מיחידים המתגוררים ב-22 מדינות.

שלושה רעיונות מקוריים העפילו לשלב הגמר והעמותה שוקדת להוציאם לפועל. המרכזי שבהם "בשביל העולם היהודי" – פיתוח "שביל יהודי עולמי" שיעבור בנקודות שונות ברחבי העולם, יכלול מסלולים ייחודים ויצור תשתית לחיבור בין מטיילים ישראלים ויהודים ובין "מלאכי שביל" -יהודים המתגוררים בסביבתו.