טיוטה:גליטר פורס דוקי דוקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גליטר פורס דוקי דוקי היא סדרת אנימה מזאנר המאהו שוג'ו והאקשן שעלתה לאקרנים ביפן בשנת 2013 ובישראל בשנת 2017 בערוץ זום. הסדרה מהווה סדרה בת של התוכנית המצליחה גליטר פורס.כמו הסדרה המקורית,חברת נטפליקס רכשה את הסדרה בפיקודו והדרכתו של חיים סבן והגרסה האמריקאית עלתה ב2018. הסדרה מדובבת לאנגלית ולעברית.

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בממלכת ספלנדוריוס חיים בשלווה ובאושר תושבי העיר ובהם גליטר ספייד.אך החיים השתנו שהמרסנרים המרושעים פלשו אליה והופכים את לבבות האנשים לדיסטיינים אפלים.הנסיכה מארי אנגליקה שולחת את שלישיית הפיקסים לכדור הארץ כדי לגייס את הגליטר פורס שיציל את ספלנדוריוס.הפיקסית הוורודה,קיפי,מוצאת תלמידת תיכון בשם מאיה והופכת אותה לגליטר הארט.הפיקסי הכחול,רורי,מוצא את חברתה של מאיה,רייצל והופך אותה לגליטר דאימונד.הפיקסי הצהוב,לאנס,מוצא את קלרה,ילדה עשירה שמשפחתה מחזיקה בבעלותה את מגדלי קלובר והיא הופכת לגליטר קלובר.בהמשך הבנות מגלות שכוכבת הפופ מאקנזי מאק היא גליטר ספייד,שבמקור באה מספלנדוריוס והייתה שומרת ראשה של הנסיכה,ואחרי שהיא נעלמה היא ברחה לכדור הארץ כדי להקים את הגליטר פורס, להציל את ספלנדוריוס ולמצוא את הנסיכה. הרביעייה גם מכירה את רג'ינה,הטוענת שהיא הבת של המלך מרסנר ומשרתת את את שלישיית המרסנרים.בהתחלה רג'ינה היא אויבת של הבנות אך בפרק 15 היא עוזרת להם למצוא את הנסיכה הכלואה בתוך גוש קרח ולשחרר אותה משבי המרסנרים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהתחברו עם רג'ינה ומצאו את הנסיכה,רג'ינה מנסה להתחיל חיים חדשים בביתה של מאיה אך חיזיון של אבא שלה מופיע ומשתמש באנרגיה אפלה כדי לפתות אותה בחזרה אליו.מאיה שבורה מבגידתה של רג'ינה אך אחרי שהיא פוגשת את נטלי,שמשתנה לגליטר אייס,היא מתגברת על העצב שלה והיא וחברותיה משיגים את מראת הקריסטל,כלי נשק אגדי שבעבר היה שייך לגליטר פורס המקוריות, בהנהגתה של גליטר אמפרס.המראה משדרגת את כוחות הגליטר פורס והופך אותן לחזקות יותר,אך רג'ינה שעדיין בהשפעת האנרגיה האפלה משיגה את חנית האור,כלי הנשק השני שהיה שייך גם לנסיכה בעצמה. את כלי הנשק השלישי,כתר החוכמה המוזהב מקבלת נטלי כמתנה מג'וני,ארוסה של הנסיכה שגם נתן לגליטר פורס את כוחותיהם.הכתר מגלה לנטלי את האמת על מוצאה: המלך מרסנר הוא במקור אביה הביולוגי של הנסיכה שפיצלה את לבה לחלק החשוך(רג'ינה) והחלק המואר(נטלי) ואילו התינוקת דינה היא הרוח של הנסיכה בעצמה. רג'ינה חוזרת לצד ש הגליטר פורס,הם נכנסים לגופו של המלך מרסנר ומשחררות את מלך ספלנדוריוס שכלוא בתוכה ונאבקות אחר כך בפרוטו מרסנר,האפלה שאותה הביסו הגליטר פורס המקוריות והשתלטה על מלך ספלנדוריוס.הן מנצחות, שתי הממלכות מתאחדות,רג'ינה ונטלי גדלות כבנותיו של מלך ספלנדוריוס שפרש מהמלוכה וג'וני הופך לנשיא ספלנדוריוס.