טיוטה:ג׳וג׳וטסו קאייזן

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
  ג׳וג׳וטסו קאייסן
  呪術廻戦
  סוגה שונן
  יוצר גאג׳ה אקוטאמי


  ג׳וג׳וטסו קאייזן (ביפנית: 呪術廻戦, בתעתיק: Jujutsu Kaisen) הינה סדרת מאנגה מאת גאג׳ה אקוטאמי (בתעתיק: Gege Akutami) אשר רצה משנת 2018 (נכון ליוני 2022, מס׳ הפרקים שיצאו עומד על 186) ומספרת את סיפורו של יוג׳י איטאדורי, נער אשר לומד להיות מכשף ג׳וג׳וטסו בכדי לצוד אנרגיות מקוללות: יצורים אשר נוצרו מרגשותיהם השליליים של בני האדם כתוצאה מאירועים טראומתיים ומטרתם להרוג אותם תוך שהוא לומד לשלוט על אישיותו של ריומן סוקונה אשר חי בתוכו לאחר שאכל את אחת מאצבעותיו.

  הסדרה זכתה להצלחה רבה (אשר נכון לאפריל 2022, מכירותיה עומדות על מעל 65 מיליון עותקים), שכן גם הפריקוול ג׳וג׳וטסו קאייסן 0 זכה להצלחה דומה ובעקבות כך נוצרה סדרת אנימה שעונתה הראשונה עלתה ב-3 באוקטובר 2020 ועונתה השנייה תהיה צפויה לעלות במהלך 2023 ונחשבה להצלחה גדולה כשלפיה נחשבה כ״הסדרה השנייה המדוברת במהלך 2021 בטוויטר״[1]. במקביל, לעלילת הפריקוול יצא סרט אשר שוחרר ביפן ב-24 בדצמבר, 2021 והפך להצלחה עולמית[2][3], כשלפיה הגיע למקום השני בטבלת ההכנסות של שוברי הקופות בארצות הברית למשך שבועיים רצופים[4][5][6] ואף התברג במקום ה-15 ברשימת הסרטים המכניסים ביפן מכל הזמנים[3].

  עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  עלילת הסדרה מתרחשת ביפן של ימינו בשנת 2018 ומספרת על יוג׳י איטאדורי - נער שגדל אצל סבו לאחר שננטש על ידי הוריו בצעירותו (שכן, לא ידוע אם הם חיים או מתים). לאחר שאיבד את סבו, הבטיח יוג׳י כי יקיים מעשים טובים גם בשביל לקיים את צוואתו של סבו וגם כאשר ימות בעתיד, הוא יהיה מוקף באנשים הקרובים לו. אולם, כאשר הוא פוגש את מגומי פושיגורו, מכשף ג׳וג׳וטסו מתלמד שבא לבית ספרו לחפש אובייקט המקולל, הוא מגלה כי בבית ספרו שוכנות רוחות מקוללות - יצורים אשר נוצרו מרגשותיהם השליליים של בני האדם כתוצאה מאירועים טראומתיים. הרוחות הורגות את חבריו הטובים של יוג׳י וכתוצאה מכך, יוג׳י מבין שזו ההזדמנות שלו לקיים את הבטחתו לסבו בכדי להציל את בית ספרו, אך נתקל באובייקט המקולל אותו חיפש פושיגורו - אצבע השייכת לכהן בשם ריומן סוקונה אשר ידוע כמלך הקללות. בכדי לעזור לפושיגורו, בולע יוג׳י את האצבע מתוך מחשבה שהוא יוכל להשתמש באובייקט מקולל כנגד הקללה עצמה, אך מאבד שליטה ונותן לסוקונה להשתלט על גופו, כשעבור סוקונה זוהי הזדמנות לחזור לעולמם של בני האדם ואף להרוג אותם אחד אחד. כשפושיגורו מגלה זאת, הוא מזמן שיקיגאמי במטרה למנוע את השתלטותו של סוקונה על גופו של יוג׳י כשלאחר מכן מופיע סאטורו גוג׳ו, מכשף ג׳וג׳וטסו בכיר אשר מלמד בתיכון להכשרת מכשפי ג׳וג׳וטסו, אותו תיכון בו פושיגורו לומד תחתיו. גוג׳ו, בניגוד להחלטת מועצת זקני ג׳וג׳וטסו, מונע את הוצאתו האפשרית של יוג׳י להורג ומאמין כי יכולותיו של יוג׳י גורמות לו להראות שהוא בעל פוטנציאל רב עבור שליטתו על סוקונה, שכן גוג׳ו העדיף כי המועצה תוציא אותו להורג רק לאחר שיבלע את כל אצבעותיו של סוקונה, אך בינתיים לוקח אותו תחת חסותו ומצרף אותו לתיכון ג׳וג׳וטסו בשלוחת טוקיו וביחד עם פושיגורו ונערה בשם נובארה קוג׳יסאקי לומד יוג׳י איך לצוד רוחות מקוללות ובכך לממש את עזרתו לטובת האנושות.

  ג׳וג׳וטסו קאייזן 0[עריכת קוד מקור | עריכה]

  עלילת ג׳וג׳וטסו קאייזן 0 מתמקדת במאורעות שהתחוללו שנה לפני העלילה המקורית ולכן היא מהווה את הפריקוול של הסדרה. במרכז העלילה עומד נער בשם יוטה אוקוטסו אשר איבד את חברת ילדותו ריקה אורימוטו בתאונת דרכים. מאז רוחה המקוללת של ריקה מלווה אותו ומגנה עליו בניגוד לרצונו. בכדי לבטל את קללתה האמין יוטה כי על מועצת זקני ג׳וג׳וטסו, אותם מכשפים שהאמין כי הם יוכלו לבטל את קללתה, להרוג אותו, אך גוג׳ו דוחה את הצעתו ומצרף אותו למסגרת הלימודים כששם יוטה מנסה להתחבר לשלישיית השנה הראשונה (כשבעלילה המקורית הם בשנה השנייה) מאקי זנין, טוגה אינומאקי ופנדה ובמקביל מאמין כי יוכל לבטל את קללתה של ריקה מעליו.

  עלילת הפריקוול יצאה בארבעה פרקים בין התאריכים 28 באפריל, 2017 ל-28 ביולי, 2017 וזכתה להצלחה מיידית שעל פיה נכתבה עלילת הסדרה המקורית, שכן חברת ויז מדיה הכריזה כי תשחרר את הווליום המאגד את העלילה ב-5 בינואר, 2021[7]. כמו כן, לאחר סיומה של העונה הראשונה של ג׳וג׳וטסו קאייזן ביפן, הוכרז כי ישוחרר סרט המבוסס על עלילת הפריקוול[8]. הסרט שוחרר ביפן ב-24 בדצמבר, 2021 והפך בה להצלחה מיידית[9] ואף הפך להיות הסרט הכי מכניס ביפן באותה שנה[3]. ההצלחה שוחזרה אף בשאר העולם, כולל בארצות הברית ובקנדה כששם הסרט שוחרר ב-18 במרץ, 2022 ושם פתח במקום השני אחרי הבאטמן עם 17.7 מיליון דולר באותו סוף שבוע[4] ואף נשאר שם שבוע נוסף בעוד ששבוע לאחר מכן, ירד למקום החמישי[6][5]. בישראל, הסרט שוחרר ב-19 במאי, 2022[10][11] והיווה ביום הפתיחה הצלחה גדולה שכללה הקרנת מעריצים ביס פלאנט בראשון לציון אליה אזלו הכרטיסים תוך שעתיים[12][13][14]. במקביל ליס פלאנט, גם רשתות בתי הקולנוע הוט סינמה (אבל רק בסניפים של כרמיאל, קריון, כפר סבא ופתח תקווה)[15], מובילנד[16] וסינמה סיטי (אבל רק בסניפים של גלילות, ראשון לציון ובאר שבע)[17] פתחו הקרנות משלהן לסרט וכן, גם בית הקולנוע באילת הביא אותו להקרנה חד פעמית ב-28 במאי, 2022[18].

  דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]


  שגיאות פרמטריות בתבנית:להשלים

  פרמטרי חובה [ נושא ] חסרים

  קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Michael Lacerna, Jujutsu Kaisen Tops Squid Game, Wandavision in Social Media's 2021 Discussions, CBR, ‏2021-12-10 (בAmerican English)
  2. ^ 15,000 See Jujutsu Kaisen 0 Anime Film at Earliest Screenings at Midnight, Anime News Network (באנגלית)
  3. ^ 1 2 3 Jujutsu Kaisen 0 Film Becomes 15th Highest-Earning Film Ever in Japan, Anime News Network (באנגלית)
  4. ^ 1 2 Weekend Box Office Forecast: The Batman Eyes Third #1 Frame as Jujutsu Kaisen 0: The Movie, The Outfit, Umma, and X Debut, Boxoffice, ‏2022-03-16 (בAmerican English)
  5. ^ 1 2 Anthony D'Alessandro, Anthony D'Alessandro, ‘The Batman’ Hitting $300M+ Today, Crunchyroll Anime Pic ‘Jujutsu Kaisen 0’ Solid With $17M+ – Sunday AM Update, Deadline, ‏2022-03-20 (בAmerican English)
  6. ^ 1 2 Weekend Box Office Results: The Batman Reaches $300 Million (בAmerican English)
  7. ^ https://twitter.com/vizmedia/status/1279126041135644672, Twitter
  8. ^ https://twitter.com/animejujutsu/status/1375494601784532992, Twitter
  9. ^ Jujutsu Kaisen 0 Debuts at #1, Sumikko Gurashi Falls to #9 at Japan Box Office, Anime News Network (באנגלית)
  10. ^ יס פלאנט yes Planet - ג׳וג׳וטסו קאייזן מגיע למסך הגדול! האנימה שכבשה את יפן בדרך אלינו, ומכירת הכרטיסים נפתחת ממש ע...כשיו! 19.5, Jujutsu Kaisen 0 ביס פלאנט ורב חן דיזינגוף. אתם עוד כאן? רווווצו להזמין כרטיסים >> https://bit.ly/3KNOdPX | פייסבוק, www.facebook.com
  11. ^ ג'וג'וטסו קאיזן | הזמנת כרטיסים ל, נבדק ב-2022-06-14
  12. ^ אמא"י - ארגון מנגה ואנימה ישראל - שאלתם אותנו במשך חודשים רבים ועכשיו אנחנו סופסוף שמחים להכריז - אחרי שסחף את האולמות ביפן, ארצות הברית ואנגליה, הוא מגיע סופסוף לישראל: Jujutsu Kaisen 0! ג'וג'וטסו קאיסן 0 יוקרן בבתי הקולנוע של יס פלאנט ורב חן דיזינגוף ב- 19.5.2022, גם באולמות ה- IMAX וה- 4DX! הסרט מבוסס על המנגה רבת המכר מאת אקוטמי גהגה, ונחשב לאחד הסרטים הגדולים של שנת 2021 ביפן. במיוחד בשבילכם, מעריצי ג'וג'וטסו המושבעים, יס פלאנט אירגנו הקרנת מעריצים מיוחדת 😱 ההקרנה תיערך ביס פלאנט ראשון לציון ב-19.5 בשעה 19:00 באולם ה-4DX. כל כרטיס ייזכה את הרוכשים ב-5 סיכות ייחודיות ברוח הסרט! שימו לב - מספר הכרטיסים מוגבל מאוד, רוצו להזמין! ***הבהרה חשובה*** לארגון אמא"י אין קשר ישיר להקרנות האלה או לשיקולים מאחורי מועדי ההקרנות, אנחנו רק עוזרים להפיץ את הבשורה :) שאלות לגבי ההקרנות, מועדים נוספים, הקרנת המעריצים, וכו' יש להפנות ליס פלאנט. להזמנת כרטיסים להקרנת המעריצים - https://www.yesplanet.co.il/films/jujutsu-kaisen-fan-screening/5031s2x3 | פייסבוק, www.facebook.com
  13. ^ ג'וג'וטסו קאיזן - הקרנת מעריצים | הזמנת כרטיסים ל, נבדק ב-2022-06-14
  14. ^ מבדיקה באתר של יס פלאנט ביום בו נפתחו הכרטיסים להקרנה זו, היה ניתן לראות שהדף לא היה זמין בנוסף להודעה ״נגמרו הכרטיסים״ כבר באותו יום
  15. ^ HOT CINEMA רשת בתי הקולנוע של ישראל | הוט סינמה, HOT CINEMA
  16. ^ ג'וג'וטסו קאיזן, www.movieland-cinema.co.il (באנגלית)
  17. ^ ג'וג'וטסו קאיזן - סינמה סיטי, cinema-city.co.il
  18. ^ קולנוע אילת - סרטי השבוע 🎥 אוהבים אנימה? גם אנחנו, ג׳וג׳וטסו קאיזן מגיע גם אלינו להקרנה חד פעמית! יש סרט שרציתם לראות ולא הבאנו? דברו איתנו ❤️ | פייסבוק, www.facebook.com