טיוטה:דורוהדורו

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

  דורוהדורו (ביפנית: ドロヘドロ) היא סדרת מאנגה יפנית, שנכתבה ונוצרה על ידי קיו הישאדה. הסדרה מספרת סיפור של קיימן, איש הלטאה, שעבד יחד עם חברתו ניקאידו כדי לשחזר את זיכרונותיו ולשרוד בעולם מוזר ואלים.

  הסדרה הוצגה בעבר בהמשכים במגזין seinen של Shogakukan, חודשי איקקי מאז שנת 2000, אך לאחר הפסקתה בשנת 2014 הסדרה הועברה להיבאנה בשנת 2015. עם זאת, לאחר הפסקת היבנה באוגוסט 2017, הסדרה הועברה למגזין Sunday Shōnen Sunday בנובמבר 2017 וסיימה בספטמבר 2018.

  הסדרה קיבלה רישיון לשחרור של חברת Viz Media בשנת 2009 בשפה האנגלית, שהחלה להפיץ את המנגה באופן דיגיטלי כשהשיקה את SigIKKI, הגרסה המקוונת לשעבר של האנגלית למגזין Ikki .

  עיבוד לסדרות טלוויזיה אנימה בן 12 פרקים שהופק על ידי MAPPA שודר מינואר עד מרץ 2020 ביפן ב- Tokyo MX . לאחר מכן שודרה הסדרה ברחבי העולם בנטפליקס בסוף מאי 2020.

  תקציר[עריכת קוד מקור | עריכה]

  הגדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  סיפור דורוהדורו מתרחש במסגרת פוסט-אפוקליפטית,[1] מפוצל בשני ממדים נפרדים; הבור, נוף עירוני עגום בו מתגוררים בני אדם; ועולם הקוסמים, ביתם של מכשפים. אף על פי שנראו דומים, בני אדם ומכשפים הם שני מינים נבדלים, הראשון מתפתח באופן טבעי, בעוד שהאחרון נוצר על ידי שטן קדמוני בשם צ'ידארומה. מכשפים מסוגלים להיכנס לחור על ידי זימון דלתות קסומות.

  במכשפים יש איברים מתמחים בגופם המאפשרים להם לייצר "עשן", שזה מקור כוחותיהם הקסומים הייחודיים. יש מכשפים שיש להם כוחות חלשים להפליא בעוד שאחרים עשויים להיות מסוגלים למעשים גדולים בהרבה כמו להחיות את המתים או לשלוט בזמן; כוחות אלה נדירים להפליא ומוערכים במיוחד. כמות העשן שמכשף מסוגל לייצר (ובכך אפקטיבי הקסם שלהם) גורמת גם ליכולות של מכשף, ומכשפים רבים פועלים לשיפור תפוקת העשן שלהם באמצעות ניתוח, או יותר נפוץ, השימוש הבלתי חוקי באבקה שחורה, אשר מופץ על ידי חבורת מכשפים בדרגה נמוכה בשם העיניים הצולבות. ניתן גם לקנות ולמכור עשן. ההיררכיה של עולם הקוסמים בנויה סביב הבדלי יכולת אלה: מכשפים חזקים, כמו "משפחת אן" נהנים מחיי יוקרה; בעוד מכשפים חלשים, המייצרים כמויות כה נמוכות של עשן, ייתכן שהם לא יוכלו להשתמש בקסם בכלל, חיים בחוסר כל. מכשפים עוצמתיים עשויים לעבור מטמורפוזה ל'שטן '- ישות אלמותית בעלת כוח מדהים, בעקבות משטר אימונים קפדני. שדים מכבדים עמוקות על ידי מכשפים מסוג זה ומנהלים גם את ענייני התחום השלישי, גיהנום, שם הם עובדים עם צ'ידארומה כדי לענות את נפשם של מכשפים מתים.

  מכשפים פוקדים את החור בקביעות כדי לתרגל את הקסם שלהם בקורבנות אנושיים, מה שמוביל למספר עצום של ניצולים מעוותים. בתי חולים הוקמו כדי להתמודד עם מספרם ההולך וגובר של קורבנות הקסם, אך בני אדם יכולים לעשות מעט כדי להדוף מכשפים. כדי להחמיר את המצב, עשן הקסם שנותר באוויר מתערבב עם הגשם הרעיל של החור, וגורם למתים לעלות מדי פעם מהקבר ולתקוף את החיים. תושבי החור מכנים אירוע שנתי זה "יום מת חי" ועובדים עם כמרים מקומיים כדי להרוג זומבים לפרסים.

  עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  העלילה מתרכזת באדם בשם קיימן וחיפושו אחר זהותו האמיתית לאחר טרנספורמציה שבוצעה עליו על ידי מכשף שהותיר אותו בראש זוחל וללא זכר לזכר חייו הקודמים. יחד עם חברתו ניקאידו, הוא תקף באלימות מכשפים בבור, במטרה להכניס את ראשם לפיו, שם יופיעו פרצוף מוזר ויאשר האם המכשף שעליו נשך היה זה שאחראי לשינויו או לא. איכשהו, קיימן חסין מפני השפעות קסומות וכתוצאה מכך מסוכן מאוד למכשפים.

  הידיעה על רוצח-קוסם עם ראש לטאה חסין בפני קסמים מושכת את תשומת ליבו של אן, מכשף רב עוצמה וראש סינדיקט המכונה "משפחת אן", ששולח את המנקים שלו להרוג את קיימן. אן עצמו מנסה בימים אלה לקרצף חבורת מכשפים בדרגה נמוכה המכונה "עיני הצלב", לאחר שמפגש עם הבוס האגדי שלהם כמעט עלה לו בחייו לפני שנים.

  כתושבי החור, משפחת אן וכנופיית צולבות העיניים, יחד עם רבים אחרים, מתנגשים זה בזה, תעלומת זהותו של קיימן מתחילה להתפרק, לשים מחדש טינה קדומה ומאיימת לשנות לעד הן את החור והן את המכשפים עולם.

  דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  קיימן (カイマン)

  קול : ווטרו טאגי (יפנית), אלכס לי (אנגלית)

  גיבור הסדרה. קיימן הוא קורבן למתקפת קסמים שהותירה בו את ראשו של זוחל וללא זכר לזהותו המקורית. הוא עובד עם חברו ניקידו כדי לצוד מכשפים שנכנסים לחור, בתקווה למצוא את זה שמטיל עליו את הכישוף ולהרוג אותו כדי לבטל את זה. על ידי נשך על ראשי מכשפים, נוכחות מסתורית שחיה בפיו מתקשרת עם הקוסם המבולבל, וקובעת אם הם "זה" או לא. לאחר מכן קאימן יורק אותם ומבקש מהמכשף שיחזור לו על המידע. זה ההובלה היחידה שלו למציאת זהותו המקורית. חסינותו של קיימן למיומנויות קסם וכישורי סכין אימתניים הופכת אותו למיומן להפליא במאבק נגד מכשפים. יש לו גם את היכולת להתחדש בראשו, מה שמאפשר לו לשרוד התקפות קטלניות כמו עריפת ראש. כשלא נלחם, קיימן אוהב לאכול ג'וזה ומשגר לעיתים קרובות את המסעדה של ניקידו, The Bug Hungry, ונרתע לעבר חורבן כלכלי בגלל חוסר רצונו לשלם את הלשונית שלו. בעוד שדמותו המרשימה מפחידה חלק, הוא בדרך כלל חביב על החור. בתחילת הסדרה הוא עובד במשרה חלקית בבית חולים לטיפול בנפגעי קסמים.

  זהותו המקורית של קיימן היא רומן מסובך. הוא נולד אדם בחור בשם איי קולמן, שחלם להיות מכשף. Ai, בעבודה עם פרופסור קסוקאבה, עבר הליך ניסיוני להפוך את עצמו למכשף, תוך שימוש בחלקי גופם של שמונה מכשפים שנשחטו. בזמן שרכש גוף מכשף, צלל איי לתוך אגם הפסולת המרכזי והרעיל של החור, שם יצר קשר עם ישות שנוצרה מהקסם שנותר ספוג בבוץ של חור ונשמותיהם של אינספור בני אדם שנשחטו על ידי מכשפים. ישות זו, המכונה "חור", נכנסה לגופו ומתפקדת כתודעה משנית שתשתלט מעת לעת. לאחר סיום הניסוי, איי נמצא ללא רוח חיים במים המאכלים של החור ונקבר לאחר מכן. עם זאת, בגלל נוכחותו של חור בתוכו, הוא התחיה על ידי מי הגשם המזוהמים ונמלט לעולמו של הקוסם. בעודו חי כמכשף, Ai הקפיץ בין שני אישים מובחנים; אייקווה, סטודנט חסר דאגות, וקאי, הבוס הרצחני של 'חבורת הצולבים', שהחל לתזמר את מזימת הנקמה העתיקה של חור על ידי שחיטת מכשפים ואיסוף גידולי השטן שלהם (מקור הכוח הייחודי של כל מכשף). בסופו של דבר קימן קם לחיים כאשר קאי רצח את חברו הטוב של אייקווה, ריסו, והפעיל את קסם ה"קללה "הייחודי שלו ושלח את קאי בורח חזרה לחור. רוחו הנקמנית של ריסו ערפה אותו. עם זאת, בגלל 8 הגוויות המקוריות ששימשו בניסוי, היו לו כעת 9 ראשים שתפקדו כ9-חיים. כשהראש השני התחיל לצוץ, גופתו חסרת הראש של קאי ניפצה בקבוק עשן של שינוי זוחלים שהוענק לו להגנה. תופעות הקסם המרובות הללו התנפצו יחד, לכדו את קללתו של ריסו בגופו של קאי (מקור האיש שבפיו), והפכו את ראשו ללטאה ופגע קשות בזיכרונותיו.

  ניקאידו (二階堂, Nikaidō)

  קול:

  מדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  מנגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  Dorohedoro היה בהמשכים Shogakukan של חודשי Ikki מאז 2000, [2] אך המגזין חדלה פרסום ב 2014 והוא הועבר לבית Hibana בשנת 2015. [3][4] עם זאת, לאחר הפסקת היבנה באוגוסט 2017, הסדרה הועברה למגזין Shōnen Sunday Sunday של חודש Shogakukan ב־11 בנובמבר 2017. [5][6] המנגה סיימה בספטמבר 2018 עם הפרק ה -167 שלה. שוגאקוקאן ריכז את הפרקים הבודדים ל 23 נפחי טנק בנובמבר 2018. פרק מיוחד בן 14 עמודים התפרסם 17 חודשים לאחר סיום הגמר של הסדרה בגיליון מרץ של יום ראשון של שונן ביום 12 בפברואר 2020. [7][8]

  Viz Media החלה להפיץ את המנגה באופן דיגיטלי בשנת 2009, כאשר השיקה את אתר SigIKKI שלה, הגרסה האנגלית המקוונת לשעבר של Monthly Ikki, ,[9] והרומן הגרפי הראשון של Dorohedoro שוחרר ב־16 במרץ 2010.[1] זה תורגם על ידי חברת הלוקליזציה AltJapan Co. בע"מ, שהמשיכה לתרגם את כל המהדורות שלאחר מכן. [10]

  רשימת אמצעי אחסון[עריכת קוד מקור | עריכה]


  אנימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  אנימה הסתגלות סדרת הטלוויזיה של Dorohedoro הוכרז בגיליון דצמבר של 2018 Shogakukan של חודשי Shōnen יום ראשון מגזין שוחרר ב -12 בנובמבר 2018. [11] הסדרה מופקת על ידי MAPPA ובבימויו של Yuichiro Hayashi, כאשר הירושי סקו אחראי על הרכב הסדרות, Tomohiro Kishi מעצב את הדמויות, ו- (K) NoW_NAME מלחין את המוזיקה. עלתה לראשונה ב־12 בינואר 2020 ב- Tokyo MX .[12] נושא הפתיחה "ברוך הבא לכאוס" ונושאי הסיום של הסדרה "מי אני ? ", "Night SURFING", "DDDD", "Pie Meat Pie", "SECONDs FLY" ו- "404" מבוצעים על ידי (K) NoW_NAME.[13][14] זה נמשך במשך 12 פרקים, ושישה פרקי OVA יצורפו עם המהדורה השנייה של הסדרה של ה-Blu-ray . [15]

  דורוהדורו שוחרר ב־28 במאי 2020 ברשת נטפליקס מחוץ ליפן.

  רשימת פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  ביקורות שיבחו את כתיבתה של היישידה ואת יצירות האומנות הנועזות שלה עם "פעולת הפנים שלך ושריטות פנקיסטיות". [16] אחי דוד שבחו של Dorohedoro Hayashida עבור היכולת שלה למצוא את היופי הגרוטסקי לעומת הציור לאנשים מסוגה של סיימון ביסלי, Tsutomu Nihei, ו Katsuhiro Otomo . האחים ממשיכים, "זה חצוף, אבל זה נראה נהדר. לדפדף בספר רק כדי להביט באמנות זה כמעט מתגמל כמו לקרוא אותו בפועל. " [17]

  הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1 2 "Viz Media Debuts Apocalyptic Dorohedoro Manga". Anime News Network. 10 במרץ 2010. נבדק ב-28 ביולי 2010. {{cite web}}: (עזרה)
  2. ^ "モリタイシがゴムを研究する美女描く新作&ドロヘドロ移籍連載、ゲッサンで開始". Natalie (ביפנית). 10 בנובמבר 2017. נבדק ב-13 בספטמבר 2018. {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ "Monthly Ikki Magazine Suspends Publication". Anime News Network. 19 ביולי 2014. נבדק ב-13 בדצמבר 2014. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ "『ドロヘドロ』連載再開!ヒバナ 2015.4 APRIL". q-hayashida.com (ביפנית). 27 בפברואר 2015. נבדק ב-6 ביוני 2015. {{cite web}}: (עזרה)
  5. ^ "Shogakukan's Hibana Magazine Ends Publication After 2 Years". Anime News Network. 7 ביולי 2017. נבדק ב-24 ביולי 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  6. ^ "Hibana Magazine's Individual Series' Plans Announced". Anime News Network. 6 באוגוסט 2017. נבדק ב-6 באוגוסט 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  7. ^ Mateo, Alex (11 בפברואר 2020). "Dorohedoro Manga Gets New Chapter 17 Months After Story Finale". Anime News Network. נבדק ב-12 בפברואר 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  8. ^ 「ドロヘドロ」約1年半ぶりにゲッサンに帰還、悪魔たちのイタズラ描く特別読切. Natalie (ביפנית). 12 בפברואר 2020. נבדק ב-12 בפברואר 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  9. ^ "Viz Posts English Version of Ikki Mag Online (Updated)". Anime News Network. 22 במאי 2009. נבדק ב-28 ביולי 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  10. ^ "AltJapan". AltJapan. אורכב מ-המקור ב-9 באוגוסט 2013. נבדק ב-21 במרץ 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  11. ^ Hodgkins, Crystalyn (9 בנובמבר 2018). "Q Hayashida's Dorohedoro Manga Gets TV Anime". Anime News Network. נבדק ב-9 בנובמבר 2018. {{cite web}}: (עזרה)
  12. ^ Rafael Antonio Pineda (11 באוקטובר 2019). "Dorohedoro TV Anime Reveals Promo Video, Staff, Cast, January 12 Premiere Date". Anime News Network. נבדק ב-11 באוקטובר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  13. ^ Loo, Egan (11 בדצמבר 2019). "Dorohedoro Anime Unveils More Cast, (K)NoW_NAME's Opening Song, 2nd Video". Anime News Network. נבדק ב-11 בדצמבר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  14. ^ 「ドロヘドロ」カイマンたち操作してゾンビ倒すブラウザゲームを期間限定公開. Natalie (ביפנית). 27 בינואר 2020. נבדק ב-9 בפברואר 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  15. ^ Pineda, Rafael Antonio (12 בינואר 2020). "Dorohedoro Anime Blu-ray Discs to Have 12 TV Episodes Plus 6 Bonus Episodes". Anime News Network. נבדק ב-13 בינואר 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  16. ^ "Manga Review - Dorohedoro". BlogCritics. 20 באפריל 2010. {{cite web}}: (עזרה)
  17. ^ Brothers, David (23 במרץ 2011). "Gritty is the New Pretty - Q. Hayashida's Dorohedoro". Comics Alliance. {{cite web}}: (עזרה)

  קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]