טליסמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טליסמן
Gen Con Indy 2007 exhibit hall - board game (Talisman) demo - 01.JPG
משחק טליסמן במהלך כנס ג'נקון
יוצר games workshop (אנ')
מס' שחקנים 2-6
גילאים 9-99
זמן המשחק 240 דקות

טליסמןאנגלית: Talisman) הוא משחק שנוצר על ידי Games Workshop ב-1983. המשחק נערך בעולם בדיוני, בו יש שלושה מישורים מישור חיצוני,מישור אמצעי ומישור הפנימי.

מהדורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק יצא במספר מהדורות באנגלית. הגרסאות העבריות הן תרגום של המהדורה הראשונה והשנייה והופצו על ידי חברת מיצוב. אולם לאחר שחברה זו פשטה את הרגל המהדורה השנייה במשחק יצא על ידי חברת קודקוד. ב-2015 יצאה בעברית המהדורה הרביעית המחודשת של טליסמן אשר תורגמה ומופצת על ידי מאנקי טיים.[1]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל משתתף משחק דמות מרשימת הדמויות: נזיר, כומר, מגדת עתידות, זד היער (טוב), טרול, גמד, לוחם, גנב, דרואיד (ניטראלי), רוצח, אלמוות ומכשף (רע). במהדורה הרביעית ישנן דמויות נוספות: זמר נודד ואֶלְף.

כל דמות משויכת לאחד מהכוחות: הטוב, הרוע או הנייטרלי. כמו גם מתחילה את המשחק עם מספר שונה של נשמות, עוצמה, שקי זהב, מיומנויות (כגון היכולת לשלוף לחשי קסם או היכולת להילחם בשימוש בנקודות מיומנות במקום עוצמה, להילחם עם מספר כלים בו זמנית ועוד). כלל התכונות מפורטות בכרטיס הדמות.

מהלך המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מתנהל באמצעות הטלות קובייה וקלפים, מסווגים לקלפי הרפתקה, קלפי לחש קסם וקלפי רכישה.

המשחק נערך בעולם המחולק לשלושה מחוזות: המחוז החיצוני, המחוז האמצעי, והמחוז הפנימי. מטרת המשחק היא להגיע אל משבצת "כס הציווי" שנמצאת במחוז השלישי (המחוז הפנימי), ועל ידי הטלת קובייה לגרום לשאר השחקנים לאבד נשמות עד אשר הם מתים.

כל השחקנים מתחילים את המשחק במחוז החיצוני, כל אחד במשבצת אחרת, הכתובה על קלף השחקן שלו, ועל ידי הטלת קובייה נעים ברחבי המחוז. על כל משבצת ישנה הוראה אם לשלוף קלף הרפתקה או להטיל קובייה ולראות מה נפל בגורל הדמות.

מלבד להגיע אל משבצת "כס הציווי", במהלך המשחק המשתתף נדרש להתחזק בנקודות עוצמה ובנקודות מיומנות (על ידי צבירת כלים ואביזרי קסם שמושכים מקלפי ההרפתקה או קונים מקלפי הרכישה, על ידי הריגת חיות ויצורים שתוקפים אתכם, על ידי קרבות מול השחקנים האחרים או על ידי לקיחת סיכונים והטלת קוביות במקומות המיועדים לכך).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא טליסמן בוויקישיתוף