טרנסיות ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו העמותה.

טרנסיות ישראל היא עמותה לקידום זכויות הקהילה הטרנסית בישראל ומקימה את הבית הטרנסי הראשון בארץ[דרושה הבהרה].

העמותה פועלת להעצמה כלכלית של הקהילה הטרנסית בין היתר באמצעות קידום תעסוקתי, שיקום תעסוקתי[דרושה הבהרה], מענקים והלוואות, פעילות הסברה ופעילות שדולה לקידום ניראות חיובית של הקהילה, קידום מעמדה המשפטית של הקהילה הטרנסית באמצעות לווי בהליכי מיצוי זכויות והליכים משפטיים וכן סיוע לנשים טרנסיות במעגל הזנות לצאת ממנו דרך סיוע כלכלי וחברתי.

תחומי סיוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שינוי מדיניות ולהביא את הקהילה הטרנסית לקדמת השיח.
  • ועדות חוקה, ועדות משנה, שיחות עם ח"כים, משרדי ממשל, ושרים היו הישג של הקהילה הטרנסית ב-2019–2020
  • שיתוף פעולה עם פרויקט גילה ומעברים הביאו לשינוי בביטוח הלאומי להקלות בקיצבאות הנכות לטרנסים/טרנסיות.
  • פרויקט לולה הוקם במרכז הגאה לשיפור ועזרה בקהילה הטרנסית על ידי עיריית תל אביב יפו המרכז הגאה וביטוח לאומי.
  • הרצאות במשטרה ובבתי ספר, שיחות עם האקדמיה ועוד.
  • יו"ר טרנסיות ישראל לינור אברגל קיבלה תפקיד ייצוגי בכנסת ישראל והיא היא הטרנסית הראשונה שעובדת במשכן הכנסת שיועצת לענייני הקהילה הטרנסית בלשכתו של ח"כ עידן רול מ"יש עתיד".

פעולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקביל להקמת העמותה בשנת 2020, יצרנו קשר עם ארגונים נוספים, והנהגנו את קואליציית הארגונים הטרנסים. מאז, אנחנו פועלות למען קידום מעני שיקום, הנגשת משאבים לקהילה, שינוי נהלים וחוקים וכן לקידום ניראות ציבורי ושיח תקשורתי מעצים. בשנה האחרונה טרנסיות ישראל הופיעו בתקשורת הכתובה, בטלוויזיה וברשתות הברתיות, תוך שהן מקדמות שיח מאניש וענייני על הקהילה שלהן. בחודשים האחרונים, לקחנו חלק משמעותי בעבודת הצוות הממשלתי הבין-משרדי לקידום האוכלסיה הטרנסית ובין היתר נפגשנו עם נציגי משרדי הבריאות, הרווחה, השיכון, המשפטים, נציגי הביטוח הלאומי, ועוד, הצגנו בפניהם את צורכיהן הייחודים של הנשים הטרנסיות בזנות ונלחמנו על כך שהדרישות של קהילה זו יכללו בדו"ח הצוות. עבדנו יחד עם פרויקט גילה ואחרות מול הביטוח הלאומי לפרסומו של חוזר חדש וראשון מסוגו המנגיש את קצבאות הביטוח הלאומי לקהילה הטרנסית, כך שרבות יותר מהנשים הטרנסיות בזנות יוכלו להגיש ולקבל קצבאות באופן מהיר, מכבד, ענייני ופתולוגי פחות. בנוסף, משבר הקורונה דחף אותנו לגייס סיוע חירום לקהילה שלנו, אשר נפגעה כלכלית בצורה אנושה. חברנו לפרויקט גילה להעצמה טרנסית ולמעברים לפרויקט משותף של מתן מלגות חירום לסיוע בשכר דירה, אשר בסגר הראשון התבססו על תרומות פרטיות, ובסגר השני על מענק מקרן שוסטרמן. עוד פעלו במסגרת פרויקט של חלוקת סלי מזון, בתמיכת קרנות הביטוח הלאומי. במסגרת הפעילויות של טרנסיות ישראל 2020, לראשונה זכו עשרות נשים טרנסיות בזנות למענים מארגוני הקהילה, לכך שקולן ישמע בכלי התקשורת המסדיים והחברתיים, שהאינטרסים שלהן ייצוגיו מול משרדי הממשלה ונותני השירותים הממשלתיים וכי הצרכים שלהן יעמדו בראש סדר העדיפיות הקהילתי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]