יוהוי צ'וי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

יוהוי צ'וי (Yuhui Choe) היא רקדנית בלט קוריאנית, סולנית ראשונה בבלט המלכותי בלונדון מאז שנת 2014.

צ'וי נולדה בפוקואוקה, יפן. אמה של צ'וי היא רקדנית מחול קוריאני מסורתי. צ'וי החלה את לימודי המחול שלה בגיל 5 בבית ספר לבלט ביפן בו למדה עד גיל 14. לאחר מכן המשיכה את לימודיה בפריז, ובגיל 16 זכתה צ'וי במדליית כסף ב'תחרות בינלאומית למחול של פריז'.

בתחרות השווייצרית 'Prix de Lausanne' בשנת 2002, זכתה צ'וי בשני הפרסים- בפרס המקום הראשון ובפרס למחול עכשווי. לאחר מכן הצטרפה לבלט המלכותי בלונדון, שם ביצעה את תפקיד הסולו הראשון שלה כרקדנית, בבלט היפהפייה הנרדמת בתפקיד 'הנסיכה פלורין'. מאז, גילמה צ'וי את 'פיית מזרקת הקריסטל' ובשנת 2014 גילמה את התפקיד הראשי בבלט, 'הנסיכה אורורה'. אחת הסיבות המרכזיות של צ'וי לרצות להצטרף לבלט המלכותי, הייתה לרקוד בבלטים של הכוריאוגרפים פרדריק אשטון וקנת' מקמילאן.

בשנת 2008 קודמה צ'וי לדרגת סולנית ראשונה, רקדה את 'פיית השזיף סוכר' בבלט המפורסם מפצח האגוזים, ויצרה דמות אחת משש הרקדניות בבלט אינפרה של ויין מקגרגור, ללחנו של מקס ריכטר.

בשנת 2009 בחר העיתון הבריטי הגרדיאן את צ'וי והוסיף אותה ל'רשימה החמה' של 'הכוכבים העולים שכדאי לצפות בהם', והוסיף ציטוט של הבלרינה לורן קות'ברטסון: אני לא יכולה להוריד ממנה את העיניים. היא משדרת שמחה באופן הטהור ביותר.

בשנת 2014 נאלצה צ'וי להחליף בהתראה קצרה את הבלרינה המפורסמת נטליה אוסיפובה בתפקיד 'הנסיכה אורורה' - לראשונה בתפקיד ראשי - בבלט 'היפהפייה הנרדמת'. הגרדיאן ציין בביקורת על ההופעה: "צ'וי נראתה שלווה למול האתגר, ראוי שתקודם כעת לדרגת רקדנית ראשית". רויאל אופרה האוס, יוהוי צ'וי באתר רויאל אופרה האוס (עמ' 1)