יום הכלב הבינלאומי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
גור כלבים מעורב

יום הכלב הבינלאומיאנגלית: International Dog Day) הוא יום חג לא רשמי הנחגג ב-26 באוגוסט לכבוד כל הכלבים למיניהם. מטרת היום היא להכיר בקשיים הרבים שעוברים כלבי רחוב וכלבי עמותות. הכלבים תורמים לנו בתחומים רבים כמו הבריאות שלנו (כלבים יכולים לגלות גידול סרטני, לחזות התקפי אפילפסיה ועוד), לביטחון שלנו (חילוץ והצלה, חשיפת פצצות וסמים) ועוד.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היום נוסד בשנת 2004 על ידי קולין פייג'[1], מייסדת יום הגורים הלאומי של ארצות הברית[2], ויום החתולים הלאומי[3] ועוד ימי פילנתרופיה רבים שמעודדים מודעות למצוקתם של בעלי החיים ומעודדים אימוץ.

התאריך 26 באוגוסט הוא היום בו אימצה משפחתה של קולין את הכלב הראשון שלה ולכן בחרה בתאריך זה. יום הכלב הבינלאומי התחיל כיום לאומי בארצות הברית, אך כעבור זמן מועט התחילו לחגוג אותו בכל העולם.

ציון היום בארץ ובעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ציון היום בעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שני כלבים משחקים בחוף הים.

באתר יום הכלב שהוקם על ידי קולין, ישנה רשימה[4] בה מצוינים 20 דרכים אפשריות לחגוג את יום הכלב, וביניהם: אימוץ כלב, התאמת הבית לכלב, תרומה לעמותות שפועלות למען כלבים ועוד. הדרך הפופולרית ביותר היא לבלות את היום עם הכלב.

חגיגות בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בישראל הים נחגג במספר אירועים שונים כשהמרכזי מבניהם הוא פסטיבל כלביב[5] המתקיים בתל אביב כל שנה ביום הכלב הבינלאומי או בסמוך אליו. בפסטיבל אטרקציות שנות וביניהן: רחבת משחקים לכלבים, מתחם בריאות, מופעי מוזיקה חיה ועוד. בנוסף לכלביב היום מצוין על ידי מספר עמותות וגופים שונים, לדוגמה: עמותת תנו לחיות לחיות, אגודת צער בעלי חיים בישראל, רשת זולו ועוד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ קולין פייג', Home. Family. Pets
  2. ^ קולין פייג', Love. Rescue. Adopt.
  3. ^ קולין פייג', National Cat Day
  4. ^ קולין פייג', 20 Ways To Celebrate
  5. ^ מחלקת שיתופי הפעולה של הארץ/עכבר העיר, פסטיבל כלביב 2018 - יום הכלב הבינלאומי בגני יהושע