יום ליום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Internet-news-reader.svg יום ליום
לוגו העיתון
סוג שבועון
בעלים קובי מימון
עורך יצחק קקון
נוסד תשנ"ד (1994)
שפה עברית
מערכת רחוב גרניט 8, פתח תקווה
מדינה ישראל
http://www.yomleyom.co.il/

יום ליום הוא שבועון חרדי המזוהה עם מפלגת ש"ס.

העיתון הוקם בשנת תשנ"ד (1994) בהוראת הרב עובדיה יוסף. בשנים הראשונות הוא פעל כיומון, ולאחר מכן הפך לשבועון. הוא משמש שופר לציבור הספרדי החרדי ומזוהה עם מפלגת ש"ס, רבניה והעומדים בראשה. עורך העיתון הוא יצחק קקון.

מבנה העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לעיתון ארבעה חלקים:

  • מוסף שבועי ובו כתבות מגזין וריאיונות, מדורים קבועים כגון "במה מדליקין" של קובי לוי, "סדר שלישי" ו"אחד על אחד" של אפרים גלעד, מדורים לנשים וצרכנות. בפתיח המוסף "מאמר פותח" של העורך יצחק קקון.
  • חדשות, כתבות חדשותיות ואקטואליה, בפרט ביחס למפלגת ש"ס ולרב עובדיה והקשורים אליו, וכן מאמרי השקפה ודעות, בעריכת הרב משה שפיר. כמו כן קיימים בו מדור כלכלה, יחצנות. בעבר כלל העיתון גם מוסף אקטואלי ובו כתבות, טורים ופרשנויות, בפרט טורים של מרדכי קידר ושל קובי לוי. במהלך שנת 2016 צורף מוסף זה לחלק החדשות.
  • עונג שבת, מגזין תורני בעריכה של הרב משה שפיר ובו כתבות היסטוריות ואקטואליות בנושאי קהילות, ישיבות, רבנים והלכה של יהדות ספרד, וכן מאמרי הלכה והשקפה, תוך הדגשת פסיקתו של הרב עובדיה יוסף ובניו.
  • יום צעיר, מגזין ילדים ובו כתבות, סיפורים, ציורים, חידות וקומיקס בעיצובו של יואב ון-דן-ברג.

לקראת חגים מצורפים לעיתון מוספים נוספים.

בעבר היה העיתון במשבר כלכלי, אולם מצבו שופר לאחר שרכש אותו קובי מימון.

מנכ"ל העיתון הוא עו"ד רונן פרץ.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף למאפיינים הרגילים של העיתונות החרדית, העיתון מדרג רבנים, מ"מאור ישראל" או "מרן" (כינויים של הרב עובדיה יוסף והרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה), ועד "הרה"ג" (הרב הגאון) לאברך כולל תלמיד חכם. בעיתון לא מצוינות בדרך כלל בגלוי מחלוקות פנימיות בש"ס, אך הוא מהווה זירה חשובה למאבקי כוח פנימיים, המתבטאים במדרג תוארי הרבנים ובדיווח או בהשתקה של פעילות. לעומת זאת מובלטות בעיתון קריאות תיגר של הנהגת המפלגה על זרמים חרדיים ואחרים.

כמקובל בעיתונות החרדית, גם "יום ליום" אינו מפרסם תמונות של נשים, מדיניות שהגיעה לקיצוניות בפרסום תמונת ממשלת ישראל ה-34 תוך מחיקת השׂרות המכהנות בה.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]