לדלג לתוכן

יוסי אליטוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


שגיאות פרמטריות בתבנית:מקורות

'רמה: ללא' אינו ערך חוקי

ערך ללא מקורות
בערך זה אין מקורות ביבליוגרפיים כלל, לא ברור על מה מסתמך הכתוב וייתכן שמדובר במחקר מקורי.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה. (9 בפברואר 2024)
ערך ללא מקורות
בערך זה אין מקורות ביבליוגרפיים כלל, לא ברור על מה מסתמך הכתוב וייתכן שמדובר במחקר מקורי.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה. (9 בפברואר 2024)
יוסי אליטוב
לידה 21 באוגוסט 1973 (בן 50)
כ"ג באב תשל"ג
ארגנטינה עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ישראל
מעסיק עיתון משפחה, כאן ב'
קישורים חיצוניים
טוויטר yoelituv
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

יוסי (יוסף יצחק) אליטוב (נולד בכ"ג באב ה'תשל"ג, 21 באוגוסט 1973) הוא עיתונאי חרדי, פרשן פוליטי, חסיד חב"ד, עורך העיתון החרדי "משפחה" חבר נשיאות מועצת העיתונות, ויזם נדל"ן.

נולד בארגנטינה, לרב שמעון אליטוב, שהיה אז רבה של קהילת "סוכת דוד". בהיותו בן ארבע שבה משפחתו לישראל. למד והתחנך בישיבות תומכי תמימים של חסידות חב"ד בירושלים ובקריית גת. הוסמך לתואר רב. בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר בהשכלה תורנית גבוהה ממשרד החינוך.

בשנת תשנ"ד, 1994, נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בניו יורק, באותה שנה נפטר הרבי מנחם מנדל שניאורסון, וסיקר את השנה הדרמטית עבור ביטאון החסידות "כפר חב"ד". לאחר מכן הצטרף לשבועון החרדי "משפחה". הוא ערך עם אליעזר שולמן את מוסף החדשות וכותב טור פוליטי. בינואר 2011 מונה לעורך העיתון.

בשנת 2000 נבחר למנהל תא כתבי הדתות, לצדם של העיתונאים ניצן חן ושלמה צזנה. באותה שנה נבחר לדירקטור במרכז הקונגרסים בנייני האומה ולדירקטור בחברה העירונית "הגיחון". בינואר 2007 נבחר לחבר מועצת הרשות השנייה. לקראת המכרז על תחנות הרדיו האזוריות עמד בראש ועדת הפיקוח על המכרזים לתחנות הרדיו האזוריות. כמו כן היה אחראי מטעם הרשות על חברת החדשות וחדשות 10. בינואר 2010 נבחר לכהונה שנייה במועצת הרשות השנייה - החבר היחיד במועצה היוצאת המכהן גם במועצה החדשה. ביוני 2010 מונה כיו"ר ועדת הרדיו של הרשות האחראית על אישור לוחות השידורים בתחנות האזוריות עד לסיום הקדנציה ביולי 2014. באותה תקופה נבחר כחבר נשיאות מועצת העיתונות וחבר במועצה הציבורית לשירות לאומי.

בין השנים 2005-2003 שימש כמגיש אורח בתוכנית "עניין אחר" ברשת ב' ובתוכנית האקטואליה "שבע וחצי" בערוץ הראשון. מעת לעת הוא מפרסם מאמרים על יחסי דת ומדינה באתר ynet ובאתר וואלה!. מתארח כפרשן בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות, בערוץ הכנסת, בערוץ 2 ובערוץ 10, בנושאים פוליטיים ודתיים. תחום התמחותו הוא ש"ס ויחסי דת ומדינה.

בשנת 1997 חיבר ביחד עם בנימין ליפקין את הספר "שלימות הארץ", על משנתו המדינית של הרבי מנחם מנדל שניאורסון מחב"ד ופעילותו הענפה של איל ההון האוסטרלי יוסף גוטניק בשליחותו נגד החזרת שטחים.

בשנים 20142016 שידר תוכנית אקטואליה בתחנת הרדיו קול ברמה בשם "אליטוב בשישי". הגיש ברדיו קול חי תוכנית שבועית עם אריה ארליך בשם "חמישי בשניים". החל מפברואר 2018 מגיש עם אריה ארליך את התוכנית "אליטוב וארליך" המשודרת מדי יום חמישי בכאן ב'.

אליטוב מחזיק בנתח בעלות בשלוש חברות - אחלמה התחדשות עירונית, ספיר התחדשות עירונית ומתחם החרצית התחדשות עירונית - אשר בונות, במשותף, כ-3,000 יחידות דיור באשדוד.

נשוי לצרויה יפה גנץ ואב לשישה בנים ובת, מתגורר בביתר עילית.

  • יוסי אליטוב (חבר מערכת), באגרות מלך, מקבץ פרקי-עיון באגרות קודש שנכתבו בידי רבנים (1989)
  • יוסי אליטוב, שלימות הארץ, שיטת הרבי מנחם מנדל שניאורסון מחב"ד בענייני מסירת שטחים. היכל מנחם, (1996)
  • יוסי אליטוב וצבי אלוש, בן פורת יוסף - הביוגרפיה על הרב עובדיה יוסף, כנרת, (2004)
  • יוסי אליטוב ואברהם רוזנטל, מחשבת היהדות, חייו ומשנתו של הרב יאשיהו פינטו
  • יוסי אליטוב ובנימין ליפקין, בכל ביתי נאמן הוא, מסכת חייו של החסיד שניאור זלמן גוראריה (2012)
  • שלום ירושלמי, יוסי אליטוב ואריה ארליך, ברגע האמת, הרבי מלובביץ' והדיאלוג המדיני-ביטחוני עם מקבלי ההחלטות בישראל, הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר (2017)
  • יוסי אליטוב ויאיר שרקי, צמאה לך 300 פנינים מתורתו של הבעש"ט, הוצאת מעיינותיך, ה'תשע"ט, 512 עמ'
  • הגדת אור החיים (חיבור משותף עם אריה ארליך), 'חג הפסח ויציאת מצרים במשנת רבינו חיים בן עטר' , הוצאת 'הנר המערבי' (2024)

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא יוסי אליטוב בוויקישיתוף