יוסי בכר (רואה חשבון)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

יוסי בכר (נולד ב-3 באוגוסט 1955) הוא רואה חשבון ומנהל ישראלי. מכהן כיו"ר הדירקטוריון של בנק דיסקונט. כיהן כמנכ"ל משרד האוצר בשנים 2003 עד 2007.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכר סיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון בכלכלה ובחשבונאות באוניברסיטה העברית בירושלים ב-1980, סיים לימודי תואר שני ודוקטורט במנהל עסקים עם התמחות במימון באוניברסיטת קליפורניה בברקלי. בשנים 1986 עד 1991 שימש מרצה בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת קולומביה. בשובו לישראל שימש מרצה בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת תל אביב ויועץ לרשות לניירות ערך בנושאי תקינה חשבונאית. ב-1993 הצטרף למשרד רואי החשבון ליובושיץ-קסירר מרשת Arthur Andersen העולמית, בשנת 1995 החליף את יוסף קסירר והיה לשותף מנהל של הפירמה, הוא עמד בראשה עד התפרקות Arthur Andersen כתוצאה משערוריית אנרון והוביל את הפירמה לאיחוד ב-2003 עם משרד קוסט-פורר מרשת ארנסט אנד יאנג.

בנובמבר 2003 מונה למנכ"ל משרד האוצר וכיהן בתפקיד עד ינואר 2007. תחת שר האוצר דאז, בנימין נתניהו מונה ב-2004 לעמוד בראש "ועדת בכר" שתמליץ על הפעולות הדרושות כדי ליצור מבנה תחרותי בשוק ההון הישראלי. מסקנות הוועדה הובילו לרפורמת בכר שאושרה בכנסת בסדרת חוקים באוגוסט 2005. בשלהי כהונתו מונה לממלא מקום מנהל רשות המסים וכיהן בתפקיד עד אפריל 2007.

לאחר פרישתו מתפקידיו בשירות המדינה הקים חברה לייעוץ כלכלי, הוא שימש יו"ר של חברת ייעוץ ההשקעות סטונהייג' ישראל ויו"ר הוועדה מייעצת לענייני אסטרטגיה של קרן ההשקעות כלירמרק קפיטל. באוקטובר 2007 מונה ליו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה[1]. בינואר 2010 מונה ליו"ר בנק דיסקונט במסגרת זו כיהן גם כיו"ר בנק מרכנתיל דיסקונט ויו"ר כרטיסי אשראי לישראל. במאי 2013 מונה לדירקטור בויזה אירופה[2].

בשנת 2007 קיבל את ׳אות אביר השלטון׳ של התנועה למען איכות השלטון הישראלי, על תרומה ייחודית לקידום המשק והחברה בישראל ולשיפור איכות המינהל הציבורי[3].

בכר נשוי לאורית ואב לארבעה ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]