יחסי איי שלמה–קנדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יחסי איי שלמה–קנדה
איי שלמהאיי שלמה קנדהקנדה
איי שלמה קנדה
שטחקילומטר רבוע)
27,990 9,093,510
אוכלוסייה
686,884 37,742,154
תמ"ג (במיליוני דולרים)
1,330 1,774,000
תמ"ג לנפש (בדולרים)
1,936 47,003
משטר
מונרכיה חוקתית
דמוקרטיה פרלמנטרית
מונרכיה חוקתית

יחסי איי שלמה–קנדה הם מערכת היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין איי שלמה לבין קנדה.

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

היחסים הדיפלומטיים שבין איי שלמה לקנדה כוננו ב-7 ביולי 1978. שתי המדינות נהנות מיחסים דיפלומטיים "קרובים ולבביים" על פי משרד החוץ הקנדי, שמבוססים בעיקר על חברות משותפת בארגונים בינלאומיים. המסחר שבין שתי המדינות קיים, ומנוהל בידי לשכת המסחר וההשקעות הרשמית של קנדה בנציבות הגבוהה באוסטרליה, אך הוא זניח.

ביחסים שבין המדינות שימת דגש על שיתופי פעולה בנושא הדייג, ענף כלכלי חשוב בשתי המדינות. איי שלמה חברה גם בפורום האוקיינוס השקט, בו קנדה משמשת כבת דיאלוג פוליטי.

קנדה תורמת למאמצי איי שלמה להילחם בשינויי האקלים, שעשויים להחריב את האיים, בדרכים שונות ומגוונות. קנדה תרמה כסף רב לקרן המספקת תקציב לפרויקט הידרו-אלקטרי (הפקת חשמל באמצעות מים) גדול שמטרתו לצמצם משמעותית את הסתמכות התושבים באיי שלמה על סולר ודלקים מזהמים אחרים.

קנדה תומכת בזכות הנשים לשוויון בשוק העבודה ותורמת מדי שנה 3.5 מיליון דולר אמריקאי לקרן של האומות המאוחדות שמבטיחה סביבת עבודה בטוחה ושוויונית לנשים באיי שלמה.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • איי שלמה אינה מיוצגת בקנדה בדרג השגרירות. איי שלמה מיוצגת בקנדה בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה בונקובר.[1] איי שלמה האמינה את נציגותה בניו יורק לאומות המאוחדות על קנדה.
  • קנדה אינה מיוצגת באיי שלמה, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. קנדה האמינה את נציבותה הגבוהה שבקנברה, בירת אוסטרליה, על איי שלמה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]