יחסי דרום סודאן–שווייץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יחסי דרום סודאן–שווייץ
דרום סודאןדרום סודאן שווייץשווייץ
South Sudan Switzerland Locator.png
דרום סודאן שווייץ
שטחקילומטר רבוע)
644,329 41,277
אוכלוסייה
11,321,995 8,716,553
תמ"ג (במיליוני דולרים)
20,010 588,472
תמ"ג לנפש (בדולרים)
1,767 67,512
משטר
רפובליקה נשיאותית רפובליקה קונפדרטיבית

יחסי דרום סודאן–שווייץ הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין הרפובליקה של דרום סודאן לבין הקונפדרציה השווייצרית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרפובליקה של דרום סודאן והקונפדרציה השווייצרית מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ השווייצרי, היחסים שבין שתי המדינות הם "יחסים טובים וידידותיים המתמקדים בשיתוף פעולה הומניטרי ובשימור השלום במדינה".

שווייץ לקחה חלק פעיל במגעים ובתהליכים שנערכו בדרום סודאן כחלק מהסכם השלום בסודאן ב-2005, אשר היה צעד בדרך למשאל העם על עצמאות דרום סודאן ב-2011.

שווייץ הכירה במדינה הצעירה של דרום סודאן יחד עם כל הקהילה הבינלאומית ביולי 2012. החל מ-2012, דרום סודאן מחזיקה נציגות בז'נבה שהואמנה גם על שווייץ כשגרירות. האינטרסים השווייצריים בדרום סודאן מיוצגים דרך השגרירות השווייצרית באדיס אבבה (אתיופיה). מאז 2006, שווייץ מחזיקה משרד שיתוף פעולה בבירת המדינה, ג'ובה. מספר פגישות רמות דרג נערכו בין שתי המדינות בפורומים בינלאומיים שונים.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שווייץ אינה מיוצגת בדרום סודאן, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. שווייץ מיוצגת בדרום סודאן באמצעות משרד ייצוגי שהיא מחזיקה בג'ובה, בירת המדינה.[1] שווייץ האמינה את שגרירותה שבאדיס אבבה, בירת אתיופיה הסמוכה, על דרום סודאן.
  • דרום סודאן אינה מיוצגת בשווייץ, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. דרום סודאן האמינה את נציגותה שבז'נבה לארגונים בינלאומיים גם על שווייץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]