יפה זילברשץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פרופ' יפה זילברשץ - יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב

יפה זילברשץ (נולדה בשנת 1953) היא פרופסור למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, שימשה משנה לנשיא האוניברסיטה וכיום מכהנת כיו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) שליד המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג).

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולדה בישראל. סיימה את לימודי תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת בר-אילן ב-1977, לימודי תואר שני באוניברסיטת ניו יורק ב-1980 ודוקטורט במשפטים בבר-אילן ב-1992. היא מתמחה במשפט בינלאומי, משפט חוקתי, הגנה על זכויות האדם ובפרט הגירה ואזרחות[1]. היא כיהנה כדיקנית הפקולטה למשפטים בשנים 2004 עד 2007.

פרופ' זילברשץ כיהנה במספר ועדות ציבוריות, כולל הועדה להכנת חוק אזרחות, ועדת רובינשטיין לבחינת מדיניות הגירה למדינת ישראל, ועדת נאמן להשלמת ניסוח חוקה לישראל, ועדת קש"ב לקידום השילוב בשירות והשוויון בנטל.  היא כהנה במשך שנים רבות ועד 2015 כחברת הנהלת הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים וכיועצת אקדמית של הארגון, וכן כחברת הנהלה במכון הישראלי לדמוקרטיה. 

באוגוסט 2015 מונתה ליושבת ראש הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה.[2][3] בתפקידה זה פרופ' זילברשץ מקדמת בין השאר, שילוב אוכלוסיות ייחודיות במערכת ההשכלה הגבוהה וקידום נשים באקדמיה.

נשואה ליעקב זילברשץ, אם לשלושה, מתגוררת ברמת גן.

עמדותיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראיון שבו הגנה על אחד מעמיתיה שהורשע בהטרדה מינית אמרה: "אני טוענת שלנשים יש חלק במה שקורה. כמעט תמיד. למה לי זה לא קרה מעולם? אני אמנם לא גרייס קלי, אבל אני נראית לא רע לגילי. ועובדה, אף פעם זה לא קרה לי."[4]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]