יצחק חייק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יצחק חייק

יצחק חייק (נולד ב-13 באפריל 1945) הוא איש עסקים וסופר ישראלי. משחק כדורגל כשוער במכבי עירוני אור יהודה. ב-2019 נכנס לספר השיאים של גינס כשוער המבוגר בעולם.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חייק נולד בעיראק, ובגיל 6 עלה עם משפחתו לישראל והמשפחה התיישבה באור יהודה.[1] אחיו הצעיר הוא כדורגלן העבר שאול חייק. בשנות השישים שימש כשוער של הפועל אור יהודה ובהמשך שימש כשוער המחליף של לופא קדוש, בתקופת השיא של הכח רמת-גן, שזכתה בגביע המדינה בעונת 1969/70. נשוי לעדית, בתו של מרדכי בן-פורת.

ספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספרו הראשון, "המלחמה הבאה" (הוצאת רמדור), יצא לאור בשנת 1968, בהיותו בן פחות מ-24. הספר נכתב על רקע תקופת האופוריה שלאחר מלחמת ששת הימים ותיאר התקפת פתע ערבית-סובייטית על ישראל, וניצחון מוחץ של צה"ל על צבאות אלו. ספרו השני, "קץ כדור הארץ" (הוצאת רמדור, 1969), היה ספר מדע בדיוני, שתיאר מלחמה כלל עולמית והשמדת רוב האנושות, כאשר לקראת סיום המלחמה מצטרפים אליה גם חייזרים. ספרו השלישי, "האשה שלנו במוסקבה" (הוצאת צ'צ'יק, 1970) תיאר את פעולות "המוסד" בברית המועצות.

ספורט ועסקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חייק עבר לאחר מכן לעסוק בתחומים אחרים - ספורט ועסקים. הוא שימש כמנג'ר של קבוצת מכבי אור יהודה מליגה ג' ושיחק כשוער בקבוצת אליצור יהוד. נכון לשנת 2022 משמש כשוער מכבי עירוני אור יהודה מליגה ג' והוא השוער הוותיק ביותר בארץ.[2][3] באפריל 2019 נכנס לספר השיאים של גינס כשחקן הכדורגל המבוגר ביותר בכל הזמנים, בגיל 74.[4][5][1]

במקביל, חייק הוא הבעלים של "חייק במות",[6] הספקית הגדולה בארץ לבמות ותפאורות לתיאטרון. במסגרת זו, ובתגובה לסירובם של מספר שחקנים להופיע בתיאטרון אריאל, הוא הודיע על חרם נגדי של חברתו, שלא תספק יותר במות ותפאורות לכל תיאטרון שיסרב להופיע באריאל.[7]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]