לדלג לתוכן

ישיבת נחלת יוסף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ישיבת נחלת יוסף
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
ישיבה
על שם הרב יוסף שוורץ 'הסבא מנתניה'
מוטו תורה ציווה לנו משה מורשה ונתתי אותה לכם
השתייכות ציונות דתית
תקופת הפעילות 1999–הווה (כ־25 שנים)
מייסדים הרב יהושע שמידט
בעלי תפקידים
נשיא הרב דוב ליאור
דקאן ישראל מאיר שמידט
ראש הישיבה הרב יהושע מרדכי שמידט
צוות הרב דן גרניק, הרב דניאל קירש
מיקום
מיקום שבי שומרון
אתר האינטרנט הרשמי של ישיבת נחלת יוסף

ישיבת נחלת יוסף היא ישיבה דתית לאומית בשבי שומרון בראשות הישיבה עומד הרב יהושע שמידט, ונשיא הישיבה הוא הרב דוב ליאור. בישיבה קיימים שני מסלולי לימוד: ישיבה גבוהה וישיבת הסדר.

דרכה של הישיבה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

באמצע שנות התשעים הוקם ביישוב שבי שומרון כולל אברכים בראשות הרב שמידט, ובשנת תשנ"ט הוקמה הישיבה, בשם ישיבת ברכת התורה. בשנת 2017 הישיבה שינתה את שמה לישיבת נחלת יוסף, על שם הרב יוסף שוורץ (הסבא מנתניה).[1][2]

הישיבה מדגישה את הבקיאות בגמרא. לומדים בה ב"שיטת הסימנים" שחיבר הרב שמידט. בשיטה זו משתמשים בסימנים כדי לזכור את תוכן דפי התלמוד הבבלי.

בישיבה לומדים כ25 בחורים ואברכים. מבין בוגרי הישיבה ניתן למנות את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ואת הרב חנניה פולק רב הישוב אחיה.

הישיבה קרובה באופייה לזרם "מרכז הרב" ולדרכו של הרב דוב ליאור ומדגישה את הקשר והחיבור של עם ישראל לארץ ישראל ולתורת ישראל. לישיבה אופי חסידי, כגון נתינת דגש על התחברות לצדיקים.

הוצאה לאור

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הישיבה הוציאה בעבר עלון שבועי "תורה בשומרון", המופץ באזור, ובו דברי תורה והלכה של הרב שמידט. היא הוציאה בעבר גם את כתב עת השנתי בשם "עלי ברכת התורה" ובו חידושים בגמרא, בהלכה ובאמונה מפרי עטם של תלמידי ורבני הישיבה.

הוצאת הספרים של הישיבה הוציאה את ספר שיטת הסימנים: חלק א' - מסכת ברכות וסדר מועד; חלק ב' - סדר נשים; חלק ג' - סדר נזיקין חלק ד'- סדר קדשים ומסכת נידה. כמו כן הוציאה את כי הוא אות עולם היה – חוברת ללג בעומר, בשנת ה'תשע"ה וחוברת מבטל הגזרות לל"ג בעומר ה'תשפ"א וכן הוציאה בהוצאה מחודשת את הספר "שלום ירושלים" המכיל קובץ של דרכי לימוד והדרכות של גדולי ישראל.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]