ישיבת שערי תורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ישיבת שערי תורה
חזית בנייני הישיבה
חזית בנייני הישיבה
ישיבה
תאריך ייסוד 2004
השתייכות כלל חסידי
מייסדים הרב יחזקאל מאירזון, הרב אברהם משה שארר, הרב יעקב וויל
ראש הישיבה הרב יעקב וויל, הרב יחזקאל מאירזון
תלמידים 270
מיקום ירושלים

ישיבת שערי תורה היא ישיבה גדולה חרדית כלל חסידית השוכנת בירושלים. בישיבה לומדים כ-270-220 בחורים[דרוש מקור], מתוכם כ-70-50 בחורים תושבי חו"ל[דרוש מקור]. בראשות הישיבה עומדים הרב יחזקאל מאירזון מחותנו של הגר"ש אלתר והרב יעקב וויל.

תולדות הישיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הישיבה הוקמה בשנת התשס"ד 2004 על ידי הרב יחזקאל צבי יהודה (חצקל) מאירזון וגיסו הרב אברהם משה שארר בעקבות שינוי שיטת הלימוד בישיבות גור בהם שניהם לימדו עד השינוי. בהמשך סוכם כי הישיבה תהיה ישיבת המשך לישיבת שערי תורה הקטנה שבראשות הרב יעקב וויל שיעמוד גם בראשות הישיבה הגדולה. בשנותיה הראשונות התקיים בהיכל הישיבה גם כולל אברכים. בישיבה לומדים כ-170 בחורים ישראליים לצד כ-60 בחורים תושבי חו"ל. בישיבה קיימת קבוצה גדולה של חסידי גור.

צוות הישיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש הישיבה הרב מאירזון המהווה סמכות אחרונה בכל נושא בישיבה גם מחזיק את הישיבה כלכלית, מנהלה הגשמי של הישיבה הוא פרץ הרשנבוים. הרמי"ם הם: הרב אלעזר אשכנזי, הרב אברהם משה שארר, הרב מאיר מוסקוביץ'. המשגיח הוא הרב יעקב ישראל פלינטנשטיין.

צורת הלימוד בישיבה היא כפי המקובל בישיבות הכלל חסידיות. לימוד עיון בבוקר ולימוד בקיאות בסדרי הצהריים והערב. בסוף השבוע לא מתקיימים סדרים בישיבה ומרבית הבחורים חוזרים לבתיהם לשבת. הישיבה נחשבת כישיבה פתוחה יחסית לציבור החסידי. צוות הישיבה אינו מרבה להתערב בחיי הבחורים. (הישיבה היא מהבודדות בציבור החסידי שאינן אוסרות החזקת טלפון סלולרי בשיעורים הגבוהים).