ישראל גולדברג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ישראל גולדברג (נולד ב-1969) הוא איש עסקים, בעליה של חברת 'פרסומי ישראל', מנכ"ל קרן ישראל לנפגעי חוט שדרה ומייסד 'קרן אביה' שייסדה את המכינה בערד ואת עלון השבת "גילוי דעת".

ישראל גולדברג, פרסומי ישראל ירושלים

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדל בבית מסורתי בתל אביב לאב שהיה ממייסדי הבורסה ליהלומים ולאם עקרת בית. בתיכון למד בצייטלין, שירת בצבא ולאחר מכן למד בישיבת מרכז הרב, אצל הרב צבי יהודה הכהן קוק. בהמשך למד באוניברסיטה העברית כלכלה וחשבונאות. ולאחר מכן עבר לכולל מר"ץ שבמבשרת ציון.

בהמשך למד אמנות והקים סטודיו לצילום אמנותי וצילום אירועים. כיום הוא בעליו של משרד הפרסום "פרסומי ישראל" - בציבור הדתי. ובנוסף הוא המייסד והבעלים של עלון השבת "גילוי דעת". בעבר היה המוציא לאור של עלון השבת באהבה ובאמונה.

נשוי לרונית ואב לשישה ילדים. מתגורר בירושלים בשכונת קריית משה.

פעילות חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

משמש כמנכ"ל קרן ישראל לנפגעי חוט שדרה - עמותה ללא כוונות רווח, הפועלת לעידוד ולמימון מחקר ופיתוח כדי לקדם את הריפוי, הטיפול והשיקום של נפגעי חוט השדרה בישראל.

בנובמבר 2007 י"ב חשוון תשס"ח, נהרג בנו בן ה-19, אביה יהושע, כשהיה בדרכו לישיבת אלון מורה. הוא הקים לעילוי נשמתו את 'קרן אביה'.

הקרן הקימה קמפיין העוסק בבטיחות בדרכים, נוער בסיכון, מניעת שימוש בסמים ובאלכוהול בשיתוף עם הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, במסגרתה העבירה גם פעילויות וסדנאות סימולציה בישיבות, באולפנות ובמקומות נוספים.

בנוסף הקרן הקימה כרמים, חנויות בגדים וחסד, וכן תחרות נושאת פרסים, המעודדת לכתוב סיפור קצר לעילוי נשמתו. בשנת 2004 הקימה גם את המכינה הקדם צבאית – 'נווה אביה' בערד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]