כאן ב

From ויקיפדיה
(Redirected from כאן ב')
Jump to navigation Jump to search
כאן ב
Kanbet.svg
פרטי התחנה
סוג רדיו ממלכתי
שפה עברית
מדינה ישראלישראל  ישראל
תקופת פעילות נפתחה ב-15 במאי 2017
אזורי קליטה ותדרים
אזור קליטה תל אביב והסביבה, אצבע הגליל, חיפה והסביבה, צפון בקעת הירדן, באר שבע וצפון הנגב, מרכז הנגב
נקלט בתדר 95.0FM[1]
אזור קליטה ירושלים והסביבה
נקלט בתדר 95.5FM, 95.0FM, 95.2FM[1]
אזור קליטה נצרת והסביבה, נתניה, מרכז הארץ, צפון הערבה, הגליל המערבי
נקלט בתדר 95.2FM[1]
אזור קליטה מרכז הארץ, צפת, והגליל, צפון הערבה, דרום הערבה
נקלט בתדר 95.5FM[1]
אזור קליטה חיפה והסביבה, באר שבע וצפון הנגב, אילת, צפת והגליל
נקלט בתדר 94.5FM[1]
אזור קליטה אצבע הגליל
נקלט בתדר 882.0AM[1]
אזור קליטה הגליל
נקלט בתדר 1206.0AM[1]
אזור קליטה המרכז
נקלט בתדר 657.0AM[1]
אתר התחנה

כאן רשת ב' (מזוהה גם כ-"כאן ב'" ובעבר נקרא "רשת ב'" ו-"כאן ועכשיו - רשת ב'") היא תחנת רדיו ישראלית, השייכת לתאגיד השידור הישראלי ונמצאת תחת חטיבת החדשות של התאגיד - כאן חדשות. תחנה זו משדרת בעיקר אקטואליה וחדשות. התחנה החליפה את רשת ב' של קול ישראל שברשות השידור. ב-15 במאי 2017 החלו שידורי התחנה, בניהולו של עומר בן-רובי. במהלך שעות הבוקר בימי חול שלוש תוכניות מועברות גם בערוץ כאן 11 בטלוויזיה.

היסטוריה[edit source | edit]

בתהליך הקמת תאגיד השידור הישראלי, הוגדרה התחנה ונקראה בשם "רשת ב' החדשה"[2]. עם תהליך מיתוג התאגיד בשם "כאן", הוגדרה התחנה בתור כאן ב'. ב-10 במאי 2017 הסתיים שידור התוכניות ברשת ב' במסגרת רשות השידור. התחנה התחדשה במסגרת תאגיד השידור הישראלי ב-15 במאי 2017 בשם כאן רשת ב', ובדיגיטל - כאן ב'. עם זאת, התחנה המשיכה לשמור על מספר מאפיינים: היא המשיכה להזדהות במעברונים כרשת ב' (עד שבפברואר 2018 החליפה אותם במעברונים חדשים עם השם הנוכחי); תוכניות רבות המשיכו להיות משודרות באותה מתכונת, עם אותם מגישים ואף במשבצת שידור דומה או קרובה. תוכניות רבות המשיכו להשתמש באותן נעימות נושא וקטעי קריינות והכרזה.

תוכניות אקטואליה וחדשות[edit source | edit]

כאן ב' היא תחנה בעלת קו חדשותי אקטואלי. תוכניות הרדיו של התחנה ממוקדות בתחום האקטואליה ולוח השידורים מתבסס בעיקרו על תוכניות ששודרו ברשת ב': "הבוקר הזה" עם אריה גולן, "סדר יום" עם קרן נויבך, "בחצי היום" עם אסתי פרז, "השעה הבינלאומית" עם ערן סיקורל, "כאן הערב" עם רן בנימיני ויגאל גואטה, "זה מגיע לכם" עם גילי תמיר, "מרחאבית" עם ערן זינגר, בחצי היום השישי" עם ליאת רגב, "יומן השבוע" עם רון נשיאל. במקביל, צורפו ללוח השידורים גם תוכניות חדשות: "קלמן-ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, "כאן הלילה" עם יעקב אייכלר, "שלום קיטל" עם שלום קיטל (עד פברואר 2019, אז החלה לשדר התוכנית דקלסגל עם ירון דקל ועמית סגל ששודרה קודם לכן בגלי צה"ל) תוכנית "הידברות" הוותיקה עם קובי ברקאי עברה מרשת א'.

קישורים חיצוניים[edit source | edit]

הערות שוליים[edit source | edit]


Telecom-icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תקשורת ובנושא ישראל. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.