כבודו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
כבודו
שיר הנושא "אליפלט", מילים: נתן אלתרמן, לחן: סשה ארגוב, בביצועו של חנן יובל
סוגה דרמה, מותחן, פשע
יוצרים שלמה משיח
רוני ניניו
כותבים שלמה משיח
לי גילת
בימוי רוני ניניו
שחקנים יורם חטב, לוסי אהריש, אלמה דישי, ארז עובד, אילנית בן יעקב, הישאם סולימאן, תום חגי, דני שטג, אגם שוסטר, ג'יטה מונטה, סופי צדקה
פרסים Festival Series Mania- Grand Prix
פסקול אבי מזרחי
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 1
מספר פרקים 12
הפקה
מפיק רם לנדס
מפיקים בפועל ערן קוצקי
חברת הפקה קודה תקשורת
עורכים אילה בנגד
אתר צילומים ערערה
אבו קוידר
משטרת ישראל
צלמים עפר ינוב
גיל אזרחי
מוזיקה אבי בנימין
אורך פרק 40 דקות
שידור
רשת שידור Yes הטלוויזיה בלוויין
תקופת שידור מקורית 8 באפריל 2017 – 24 יוני 2017
קישורים חיצוניים
דף התוכנית ב-IMDb

כבודו היא דרמת מותחן ישראלית ששודרה בערוץ Yes Oh. את הסדרה יצרו שלמה משיח ורוני ניניו, כתב שלמה משיח ביים רוני ניניו הפיקה ״קודה תקשורת״ של רם לנדס ופיתחו אוהד קנולר שלמה משיח ורוני ניניו.

מיכה אלקובי (יורם חטב) הוא שופט בית משפט השלום בבאר שבע, אשר נמצא בדילמה קשה: שי (ארז עובד), בנו הצעיר בן ה-17 נקלע לתאונה שבה הוא דורס ללא רישיון רוכב אופנוע. התעלומה מסתבכת כאשר מתגלה שרוכב האופנוע מתגלה כבן משפחת פשע מהדרום, ששונאים את אביו של שי. מיכה נאלץ לבחור בין חייו כשופט ושומר על החוק, לבין חייו כאבא לבן ודאגותיו לבנו.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שי אלקובי הוא בנו של שופט בית משפט השלום בבאר שבע, מיכה אלקובי. כאשר נודע לשי כי הוא נכשל במבחן נהיגה מעשי, הוא נסער וגונב את המכונית של אביו ונוסע איתה בכביש מהיר כשלמעשה אין לו רישיון נהיגה. במהלך הנסיעה הוא פוגע בטעות באופנוע שעליו רוכב. מרוב הלחץ הוא בורח מהמקום וחוזר הביתה. כשאביו שואל אותו מדוע הוא לחוץ, שי מספר לו ומיכה לוקח אותו לתחנת המשטרה המקומית במטרה להסגירו.

רגעים ספורים לפני שמיכה מספר לרב פקד חנית רופוס, מפקדת התחנה על מעללי בנו, מתברר למיכה כי מי שנדרס הוא אסף בן עטר, בנו של אריה בן עטר ראש ארגון הפשיעה הגדול ביותר בדרום הארץ. כשופט, מיכה גזר על רבים מאנשי הארגון ועל ראש הארגון עצמו עונשי מאסר ארוכים - לכן הוא מבין שאם יסגיר את בנו למשטרה ויכניס אותו למעשה לבית סוהר - אנשי הארגון "יסגרו חשבון" עם שי (שסובל מאסתמה) בבית הכלא ויהרגו אותו.

מיכה מתחרט ברגע האחרון ומבקש את עזרת חברו, חאלד, קצין בדואי בדרגת סגן אלוף בחטיבת גולני בנידון. חאלד נשא לאיש את נורה, אחת מבנות משפחת מסרי, משפחת פשע שנלחמת בעיקר כנגד משפחת בן עטר. מבלי לספר לחאלד על תאונת הפגע וברח ועל כך שבנו דרס את אסף בן עטר, מיכה מבקש ממנו "להעלים" את המכונית. חאלד שולח את ג'ומעה, בן משפחת מסרי בן 17 למשימה.

ג'ומעה נכשל במשימתו ונעצר על ידי המשטרה בחשד לגניבת המכונית ובדריסתו של אסף בן עטר. חאלד מבין בסופו של דבר שמיכה ניסה להפיל הכל על מישהו אחר ומאיים להרוג את מיכה. חאלד משתכנע ממיכה כי הוא ניסה להציל את בנו והשניים מסבכים את עצמם עוד יותר בכך שהם מנסים לטשטש ראיות ולקבור את הסיפור, אך זה עולה להם בזה שבני משפחת בן עטר רוצחים את ג'ומעה התמים ביריות.

העלילה עוקבת אחרי הניסיונות של השופט מיכה להציל את בנו, שלא משתף איתו פעולה ומסבך את הסיפור עוד יותר ואחרי המאבקים האלימים והמזוינים בין משפחת בן עטר למשפחת מסרי.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מיכה אלקובי (יורם חטב) - שופט מכובד ומוערך בבית משפט השלום בבאר שבע שמסבך את עצמו ואת בנו ומכניס את עצמם לצרות גדלות כאשר הוא מצית מאבק מזוין בין שתי משפחות הפשע הגדולות בדרום הארץ. מושא אהבתה של יעל.
  • שי אלקובי (ארז עובד) - בנו בן ה-17 של מיכה שדרס בטעות את אסף בן עטר. הוא מתאהב במורה לחינוך גופני שלו ונוהג להתפרץ בזעם על בעיותיו בחיים ולברוח לסבתא שלו, לבסוף מתגלה שדרס את אסף כנקמה על כך שאנס את אימו.
  • יעל בן משה (אלמה דישי) - עורכת דין צעירה וחסרת ניסיון שהייתה המתלמדת של מיכה. מיכה מסדר לה להיות עורכת הדין של ג'ומעה, אך היא נכשלת בכך.
  • חאלד אבו סאלם (הישאם סלימאן) - קצין בדואי בדרגת סגן אלוף בחטיבת גולני שמשתף פעולה עם מיכה. גם הוא מסתבך כאשר הוא גונב נשק מהצבא למטרת המאבק במשפחת בן עטר. נרצח בידי עומאר.
  • חנית רופוס (אילנית בן-יעקב) - קצינת משטרה בדרגת רב פקד שמטה את החקירה נגד ג'ומעה לטובתם של משפחת בן עטר.
  • שרה בלום (ג'יטה מונטה) - חמותו של מיכה ושופטת בית המשפט העליון בדימוס. מנסה להבין מה מיכה מסתיר ומחבלת שלא במכוון במהלכיו של מיכה.
  • גבי (אגם שוסטר) - המורה לחינוך גופני של שי. שי מתאהב בה ומנסה לקיים איתה יחסים רומנטיים לאחר שעזרה לו להפסיק להשתכר במהלך טיול שנתי.
  • אודי בן עטר (תום חגי) - בן משפחת הפשע בן עטר, שמנהל את ענייני המשפחה בעוד אביו, ראש המשפחה, מרצה מאסר בכלא לאחר ששרף אדם שהעיר לו.
  • אריה בן עטר (דני שטג) - ראש משפחת הפשע. נשלח למאסר ממושך בכלא לאחר ששרף למוות אדם שהעיר לו בזמן שחסם אותו בחניה.
  • נורה אבו סאלם (לוסי אהריש) - רעייתו של חאלד. רצחה את עומאר מסרי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות: