לדלג לתוכן

מקומות בסרטי מלחמת הכוכבים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מפת גלקסיית מלחמת הכוכבים
שאריות סט הצילומים לכוכב הלכת טטואין בתוניסיה בשט אל-ג'ריד (צולם בשנת 2010)

בסדרת סרטי מלחמת הכוכבים הופיעו כוכבי לכת ומקומות רבים, פרי דמיונם של יוצרי הסדרה הקולנועית ויוצרי ספרי הקומיקס השונים. ערך זה מרכז את החשובים שבהם.

פלנטות (כוכבי לכת)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גלקסיית מלחמת הכוכבים, הנמצאת רחוק מאותה גלקסיה בה אנו חיים, כוללת מאות אלפי כוכבים. חלק מהכוכבים מופיעים ב"יקום המורחב" של הסרטים (Expanded Universe), אך רוב הכוכבים החשובים מופיעים בסרטים עצמם.

טטואין[עריכת קוד מקור | עריכה]

טטואין הוא כוכב לכת מדברי וחולי, ועליו סופות חול הן דבר שכיח למדי. למרות צחיחותו ההערכה היא כי טטואין מכיל כ-20,000 מיני יצורים. הכוכב סובב סביב שתי שמשות ולו שני ירחים. בטטואין קיימים כמה מינים חיים דמויי אדם, הנוטים לחוסר נימוס ופרימיטיביות, ביניהם ניתן למנות:

  • "ג'אוות": יצורים נמוכים בעלי גלימות חומות אשר רוב חייהם עוסקים בסחר בחלקי חילוף ובדרואידים (שהם גנבו או מצאו בחולות). בסרט הרביעי ניתן לראות כלי רכב הנקרא "Sand Crawler", שבו חיים לרוב הג'אוות במסגרת של שבט, ומשמש אותם לחיים, לתנועה, ולאחסון ועיבוד הסחורה.
  • "אנשי החול" או "יצורי החול": שבטים של יצורים דמויי-אדם אלימים ומרושעים הנוהגים לפצוע ולחבל בכל דבר הנכנס אל גבולות שטחם. הם עוסקים גם בביזה ובסחר בעבדים. הם התושבים המקוריים של הכוכב.

טטואין הוא כוכב הבית של משפחת סקייווקר. שם אנו פוגשים את אנאקין ואמו, שמי (מלחמת הכוכבים - פרק 1: אימת הפנטום), בתור עבדים השייכים למכונאי בשם ואטו. עשר שנים לאחר ששוחרר בידי הג׳די קווי-גון ג׳ין, אנאקין חוזר לטטואין בעקבות סיוטים אודות אמו, אשר נותרה על הכוכב כאשר עזב. הוא מגלה כי אמו נמכרה לחקלאי לחות, אשר שחרר אותה והתחתן עמה. החקלאי, שמו קליאג לארס, סיפר לאנאקין כי אימו נחטפה על ידי שבט אנשי חול, ולא חזרה. אנאקין יצא לחיפוש אחריה, וכשמצא אותה, היא כבר גססה מעינויים. מלא בזעם, אנאקין טבח בשבט אנשי החול בחרב האור שלו.

לאחר שאנאקין עבר לצד האפל והפך לדארת' ויידר, בנו - לוק סקייווקר - נשלח בסתר אל טטואין, שם גדל בבית דודיו - אוון לארס, בנו של קליאג, ואשתו, ברו. כל אותו הזמן, אובי ואן קנובי, מבודדי הג'דיי שניצלו מבגידת נשיא הרפובליקה וצבא המשובטים (פקודה 66) הסתתר בטטואין על מנת לדאוג לו ולפקח על ביטחונו.

טטואין לא נכלל כחלק מהרפובליקה, ובכוכב שולטת משפחת ההאטים ובראשה ג'אבה ההאט ואשתו גדואולה. כתוצאה מכך, חוקי השוויון החלים ברפובליקה הליברלית אינם חלים שם, וכדוגמה לכך ניתן לראות את מנהג העבדות המקובל בפלנטה. נוסף על כך, הכוכב נותן מחסה ליצורים המתועבים ביותר בגלקסיה. רובם משתכנים בנמל החלל "מוס אייסלי", אחד האזורים המפוקפקים ביותר ביקום מלחמת הכוכבים כולו.

במוס אייסלי פגשו לוק סקייווקר ובן קנובי בהאן סולו ושכרו אותו להטיס אותם לכוכב אולדראן. לאחר מכן בנמל החלל, צייד ראשים בשם גרידו מנסה ללכוד את האן, זאת בשם ג׳אבה ההאט - ברון הפשע המושל בכוכב, אשר לו האן חייב כסף רב.

לאחר נפילת האימפריה, התרחשו חגיגות גם בכוכב טטואין, כפי שאפשר לראות ב"שובו של הג'דיי".

השם ״טטואין״, מגיע משמו של מקום אמיתי בשם תטאווין (تطاوين) הנמצא בתוניסיה. במקום זה צולמו הסצינות בסרטי מלחמת הכוכבים המתרחשות על אותו כוכב. תטאווין כיום הוא אתר עליה לרגל של מעריצי הסדרה, ואתר תיירותי הומה.

נאבו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נאבו הוא כוכב לכת קטן אשר אקלימו ממוזג ולח. עיר הבירה של הכוכב היא ת'יד (Theed), ובה נמצאת טירת המלכות של המלכה הנבחרת. הכוכב נודע באזורים נרחבים של אגמים, כרי מרעה עצומים וכן יערות וביצות. בכוכב חיים בני אדם וכן גזע של יצורים אמפיביים הנקראים גאנגאנים. הכוכב אינו מחזיק צבא, עקב היות מרבית אוכלוסיית הכוכב שוחרת שלום, ומסתפק בכוח שמירה מלכותי וכוח משטרה קטן.

בין בני האדם והגאנגאנים שוררים יחסי בוז הדיים, אך הם אינם שרויים במלחמה. ב״אימת הפנטום״, תחת הנהגתם של מלכת נאבו, פאדמה אמידאלה, ומנהיג הגאנגאנים בוס נאס, כורתים שני הגזעים ברית צבאית על מנת להילחם בפלישת פדרציית הסחר ברית זו הביאה לחימום היחסים בין שני הגזעים, והחזיקה עד התפוררות הרפובליקה הישנה.

פלישה זו, הנחשבת לאירוע מכונן בקאנון מלחמת הכוכבים, בוצעה על ידי דארת׳ סידיוס, באמצעות פדרציית הסחר כבובה על חוט, כצעד הראשון ב"מלחמת המשובטים". המלכה אמידאלה נמלטת מהכוכב אל קורוסקאנט, בירת הרפובליקה הגלקטית הראשונה, על מנת לבקש סיוע מצד הסנאט הגלקטי. הדבר מוביל לעלייתו של פלפטין לשלטון, אך זה לא מספיק להירתם לעזרת נאבו, ושני אבירי הג׳די אובי-וואן קנובי וקווי-גון ג׳ין מחסלים את ספינת הדגל הפדרטיבית.

בהמשך סרטי הפריקוול, נאבו הוא כוכב גן-העדן הרומנטי של אנאקין סקייווקר ופאדמה אמידאלה. שם הם מתאהבים, ושם הם מתחתנים.

בסדרת המנדלוריאן, נאבו היה ביתו של דין דג'ארין והמקום בו התרחש הקרב בין מוף גידעון לחבורה של מנדו.

קורוסקאנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בירת הרפובליקה, קורוסקאנט הוא אחד הכוכבים העתיקים בגלקסיה, וערש המין האנושי, שכיסה במשך אלפי שנים את האוקיינוסים הנרחבים שלו בגורדי שחקים עצומים שניתן לראות מהחלל. אחרי נפילת הרפובליקה ועליית האימפריה הגלקטית, הכוכב כונה גם "הבירה הקיסרית". בקורוסקאנט גרים כטריליון איש.

הכוכב כולל, בין היתר, את מבני השלטון של הרפובליקה (ומאוחר יותר של האימפריה): בניין הסנאט, מקדש הג'דיי (אשר עם עליית פלפטין לעמדת הקיסר הפך לארמון הקיסרי), בית הנשיא וכדומה.

קורוסקאנט מחולק לשני חלקים, מבחינה תרבותית: המעמד העליון, אליו יש הצצה ב"נקמת הסית'", בסצנה באולם האופרה, שבו מתכנסים אנשי המעמד העליון של קורוסקאנט על מנת לצפות באופרת מון-קאלאמרי. היפוכו של מעמד זה: "העיר התחתית", הוא אזור מפוקפק וביתם של ציידי ראשים וסוחרים בלתי חוקיים.

ההכרזה על הקמת האימפריה הגלקטית התרחשה בהיכל הסנאט, יום לאחר כיבוש מקדש הג'דיי על ידי יחידת 501 של המשובטים המובחרים, ובראשה אנאקין סקייווקר. לאחר נפילת האימפריה, היו חגיגות בקורוסקאנט כמו בשאר כוכבי הגלקסיה, ומקדש הג'דיי הואר מחדש.

ג'יאנוסיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוא כוכב לכת מחוץ למעטפת החיצונית של הגלקסיה, המופיע לראשונה במלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים. כוכב זה הוא ביתם של הג'נוסיסיאנים, וכמו כן, הבסיס הראשון של איגוד הבדלנים. נוסף על כך, ג׳נוסיס הוא אזור ההתרחשות של הקרב הפותח במלחמת המשובטים - הקרב בכוכב ג'נוסיס. הכוכב נשלט על ידי הארכידוכס פוגל הלסר,והמלכה קארינה הגדולה(Stalgasin hive) עד מותו ב-19 BBY.

בכוכב ישנם מפעלי דרואידים רבים, תחת חסות איגוד הבדלנים. בנוסף, התוכניות הראשוניות של כוכב המוות, הנשק האולטימטיבי של הסית', תוכננו בג'נוסיס. לאחר ההפסד בקרב הפותח של המלחמה, דארת' טיראנוס ברח עם התוכניות אל כוכב קורוסקאנט, ושם העבירן למורו, דארת' סידיוס.

מאוחר יותר, הכוכב נכבש על ידי הרפובליקה, אך נכבש מחדש על ידי הבדלנים במהלך החודשים הראשונים של מלחמת המשובטים. לבסוף, הרפובליקה שיגרה קמפיין נוסף נגד ג'נוסיס והוא נשאר בידיה עד סוף המלחמה.

מוסטאפר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוסטאפר הוא כוכב לבה געשי, הנמצא מחוץ למעטפת מערכות הרפובליקה. בכוכב מפעלי מתכת גדולים.

בכוכב זה התאספה פדרציית הבדלנים, לאחר שצבאות הרפובליקה גילו כי הם מסתתרים במערכת אוטאפאו. את הפקודה למעבר נתן דארת' סידיוס, פטרון הבדלנים, לגנרל גרייווס - מנהיג צבא הדרואידים. צעדו של סידיוס תוכנן מראש, ומטרתו הייתה לרכז את כל הבדלנים במקום אחד, על מנת שאנאקין סקייווקר יוכל לחסלם.

בכוכב זה התרחש הדו-קרב האגדי בין אובי-ואן קנובי לאנאקין, שבסופו אנאקין הובס וכמעט נשרף למוות בלבה. החותם הפיזי שהותיר בו הקרב הוא שהביא את דארת׳ ויידר לעטות את הגלימה, החליפה והמסכה המוכרות לנו.

בסרטי שלוש הטרילוגיות, הכוכב מופיע אך ורק ב"מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית'". נוסף על כך, הוא מופיע בסרט הספין-אוף רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים, שם הוא מוצג כמקום בו בנה דארת' ויידר את טירתו, בה הוא נח כאשר אינו פעיל ואליו מגיע המנהל קרניק שננזף על ידי ויידר בשל שימוש פזיז שעשה בכוכב המוות.

בסדרה "מלחמת הכוכבים: המורדים" הכוכב מתואר כ"המקום שבו ג'די מתים".

בסדרת הקומיקס "דארת' ויידר" מאת צ'ארלס סול שהתפרסמה בשנים 20172019 לכוכב מוסטאפר חלק חשוב בעלילה. בכוכב זה מגלה ויידר מוקד חזק של הצד האפל של ה"כוח" אותו הוא מנצל כדי להשחית גביש קייבר שלקח מחרב אור של אביר ג'דיי שהרג ולגרום לו לדמם על מנת שישמש את חרב האור האדומה של הסית'. בהמשך, ויידר מבקש מהקיסר שייתן לו את מוסטאפר כעולם בית וזאת על מנת שיוכל לחקור את המוקד של הצד האפל. בעזרת חפץ אפל המכיל את תודעתו של לורד סית' והאדריכל מומין הוא בונה טירה אימתנית שמטרתה לתעל את העוצמה של הצד האפל של "הכוח" ולמקד אותו בוויידר, על מנת שיוכל לתעלו. ויידר מנצל זאת כדי לעבור לעולם הרוחות של "הכוח" על מנת לנסות להחזיר את פאדמה אמידאלה מן המתים. לאחר שנכשל בכך, ויידר הורס את המתעל ומשתמש בטירה רק כשאינו בשירות הקיסר.

דגובה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוק ויודה, באחד מאימוניהם בכוכב.

דגובה הוא כוכב לכת ביצתי מחוץ למעטפת. הכוכב ידוע שכן בו התיישב מאסטר יודה לאחר עליית האימפריה הגלקטית ונפילת מסדר הג'דיי.

ייתכן שבחירתו של יודה בכוכב נבעה מקרב שהתרחש בכוכב בזמן מלחמת המשובטים, במהלכו הוביל יודה את כוחות הרפובליקה נגד כוחות הבדלנים. הכוכב הופיע בסרטים החמישי והשישי, בעת ביקוריו של לוק סקייווקר ואימוניו על ידי יודה. החלק הידוע ביותר בכוכב הוא "העץ", אזור המלא בכוחות הצד האפל של "הכוח". במקום זה התמודד לוק נגד הזיה של דארת' ויידר, ואנאקין סקייווקר התמודד נגד הזיה של דארת' מול.

יאבין 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

יאבין 4 הוא אחד מהירחים הנמצאים במערכת יאבין. הוא מתאפיין בצמחייה מרובה, עצים ענקיים וג'ונגלים סבוכים, לצד מבנים עתיקים ומפוארים הנבנו בעבר הרחוק על ידי הסית' לורד Exar Kun.

הירח הופיע לראשונה בסרט הרביעי בסאגת הסרטים, כבסיסם של המורדים, לאחר שנטשו את בסיסם בכוכב דנטואין. האימפריה הגלקטית התכוונה להשמיד את הכוכב, בעזרת נשקם האולטימטיבי - כוכב המוות, אך נכשלה עקב הריסת תחנת החלל על ידי צי ספינות X-wing של ברית המורדים. לאחר הריסת כוכב המוות, נערך על הכוכב טקס הענקת פרסי כבוד להאן סולו ולוק סקייווקר, על תרומתם לניצחון בקרב.

הקרב שהתרחש בכוכב יאבין משמש כבסיס לקביעת התאריכים ביקום מלחמת הכוכבים: BBY.

באירועים המובילים לתקווה חדשה, בסדרת המורדים, יאבין 4 מוצג כבסיסם החדש של הגולים מאטאלון וכבסיס לברית המורדים ההולכת וגדלה.

ב"רוג אחת", מוצג שוב בסיס המורדים שממנו יוצאת התקפה הגדולה על סקאריף.

ב"אגדות מלחמת הכוכבים", המספרים מה קרה לאחר הסרט השישי, משמש יאבין 4 כאקדמיית הג'דיי, אותה מנהיג לוק, ובה הוא מאמן את הדור החדש של אבירי הג'דיי.

אנדור[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדור הוא כוכב לכת ירוק, המכיל יערות שזורי עצים וקרקעות דשא נרחבות. ילידי הכוכב הם חייזרים נמוכים ושעירים, מגזע האיווק.

הכוכב הופיע אך בסרט השישי והתשיעי, שבשישי שימש כאחד מבסיסי האימפריה. כוכב המוות השני נבנה מעל לאנדור, ועליו הוקם בסיס אימפריאלי, המפעיל את השדה המגן על תחנת החלל. יחידת קומנדו של ברית המורדים, אשר בראשה עמד האן סולו, וכללה את ליאה אורגנה, R2-D2, C-3PO ושאר חיילי העילית של המחתרת, נשלחה לפוצץ את הבונקר, ובכך לאפשר לצי ספינות המרד להשמיד את כוכב המוות.

בסרט התשיעי, ריי, פו דמרון ופין מגיעים לשרידי כוכב המוות באנדור כדי למצו מכשיר ניווט לאקסגול.

יש הסבורים כי מקור השם אנדור הגיע מהתנ"ך על שם המקום שאליו הלך שאול לפגוש את בעלת האוב לפני הקרב על הגלבוע, אלא ששם המקום נקרא עין דור.

קאמינו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאמינו הוא כוכב לכת גשום, המופיע לראשונה ב"מתקפת המשובטים". יושבי הכוכב הם יצורים ארוכי צוואר המומחים בשיבוט חפצים ובני אדם. ב-22 BBY, אובי-ואן קנובי ביקר בקאמינו, לאחר שזיהה בעזרת חברו דקסטר כי החץ הרעיל הננעץ בציידת הראשים זאם וויזל אשר ניסתה להתנקש בפדאמה הוא מתוצרת קאמינו. לאחר שלא מצא את מיקום כוכב הלכת בארכיוני הג'דיי, נעזר אובי ואן בכוח על מנת למצוא אותו. כשהגיע לכוכב, גילה כי במשך שנים נבנה בקאמינו צבא משובטים לרפובליקה, כשהמקור הגנטי לכל החיילים הוא צייד הראשים ג'נגו פט.

הרוזן דוקו, באותה עת מאסטר ג'די, הזמין את הכנת הצבא החדש בצוותא עם מאסטר סייפו דיאס. דיאס זיהה את הסכנה בגלקסיה והחליט שעל הרפובליקה להתכונן למלחמה על אף התנגדות מסדר הג'דיי. דוקו, שבסתר נטש את דרך הג'דיי, ראה בצבא המתהווה הזדמנות להפיל את הג'די. ייתכן כי פלפטין היה שותף סוד של דוקו כבר באותה עת, אך הדבר אינו מאומת על ידי גורמים רשמיים בקאנון או ביקום המורחב של מלחמת הכוכבים. לאחר שדוקו דאג להיפטר מסייפו דיאס, הוא נותר היחיד (למעט פלפטין) שידע מהו טיבם וייעודם האמיתיים של המשובטים.

לאחר צפייה בצבא המרשים, אובי ואן פוגש את פט ומבין כי הוא יוזם ניסיונות ההתנקשות בסנאטורית אמידאלה ומחליט לעוצרו. לאחר מאבק קצר, פט נמלט ואובי ואן רודף אחריו לעבר ג'נוסיס.

ראש ממשלת הכוכב הוא לומה סו, וסגניתו היא טון-ווי.

הות'[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלנטת קרח נטושה המשמשת כבסיס סודי של ברית המורדים, עד גילויים באימפריה מכה שנית, עת הונסו ב"קרב של הות'". בכוכב זה מתגלה אובי ואן קנובי אל לוק סקייווקר ומורה לו ללכת אל דגובה וללמוד מיודה.

בספין[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספין הוא כוכב לכת בו נמצאת עיר העננים המרחפת. אל כוכב לכת זה נמלטו האן וליאה מפני האימפריה הגלקטית. בעזרת צייד הראשים בובה פט (בנו של ג׳נגו פט), דארת' ויידר טמן לשניים מלכודת, במטרה לתפוס את לוק. לוק אכן נחלץ לעזרתם, ונאלץ לנהל דו-קרב חרבות אור עם ויידר. בקרב זה מגלה לוק כי ויידר הוא אביו הביולוגי, רגע לפני שזה כורת את ידו של לוק.

בנוסף, בכוכב זה האן נכלא בפחמן חנקתי, ומועבר אל ג'אבה ההאט, הגנגסטר אשר הביטח תשלום בעבור ראשו של סולו.

מושל הכוכב הוא לאנדו קלריסיאן, חבר ותיק של האן. בתחילה, משתף לאנדו פעולה עם ויידר, מחוסר ברירה. אך, לבסוף, לכד לאנדו את כוחות האימפריה בעזרת כוחות הביטחון של בספין, ועזר לליאה, צ'ובאקה, C-3PO ו-R2-D2 לברוח. בנוסף, לאנדו עזר במבצע החילוץ של האן מידי ג׳אבה.

אוטופאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוטופאו הוא כוכב לכת תחת שלטון הרפובליקה, אשר עריו נמצאות בתוך גומות-קרקע גדולות ממדים. אל כוכב זה, אותו כבש איגוד הבדלנים, נשלח אובי ואן במטרה למצוא את גנרל גרייווס ולהורגו. השניים אכן נפגשו, ובסוף יצא קנובי כשידו על העליונה. לצד דו-הקרב בין השניים, התחולל קרב קרקע רחב היקף בין כוחות הבדלנים וכוחות הרפובליקה המשובטים.

גם בכוכב זה הופעלה פקודה 66 – הפקודה האומרת כי אבירי הג'דיי הם בוגדים של הרפובליקה, ומצווה על החיילים משובטים להרגם. אובי ואן נורה על ידי טנק AT-TE, אך נפל אל מקווה מים עמוק, ושרד את הנפילה.

אולדראן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אולדראן היה כוכב לכת ממוזג הדומה לכדור הארץ. בו גדלה ליאה אורגנה. הכוכב הושמד על ידי כוכב המוות בסרט הרביעי.

מלכת הכוכב הייתה ברהא, והסנטור בתקופת הרפובליקה היה בייל אורגנה, בין היתר, בעלה, נסיך הכוכב, ואביה של הנסיכה ליה אורגנה.

הכוכב נראה שלוש פעמים במשך סאגת הסרטים: הפעם הראשונה "נקמת הסית'", שם נראו ההרים המושלגים של הכוכב וארמון הכוכב. בפעם השנייה הוצג ב"תקווה חדשה", אך רק מנקודת המבט החללית. ופעם שלישית בסדרה אובי וואן קנובי שרואים את הכוכב מפני הקרקע לפני החטיפה של ליאה וכשהיא הוחזרה חזרה לביל אורגנה

באגדות מלחמת הכוכבים כוחות הרפובליקה (בראשות סאטיל שאן) הישנה הביסו את כוחות הסית' (בראשות דארת' מלגוס) כ־3,500 לפני אירועי אימת הפנטום.

קאשיק[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאשיק הוא כוכב הבית של גזע הווקי, כגון צ׳ובאקה, המאופיין באקלים גשום ועצים גדולים, עליהם בונים הווקים את בתיהם. גם בכוכב זה פקודה 66 הופעלה - הפקודה האומרת כי אבירי הג'דיי הם בוגדים של הרפובליקה, ומצווה על המשובטים להרגם. אך יודה מחסל את המשובטים הבאים לחסל אותו.

קאטו ניימוידיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאטו ניימוידיה הוא כוכב הלכת בו גרים הנומדיינים. הכוכב הופיע בסרט השלישי של מלחמת הכוכבים כאשר רואים את פלו קון נהרג אחרי שמשובטים טייסים יורים בו ומפילים את ספינתו מן האויר. מכוכב זה הגיעו ניוט גאנרי וסנאטור דוד ורונה האקו.

צ'נדרילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב הבית של מון מות'מה, סנאטורית לשעבר, מנהיגת ברית המורדים ומי שהתמנתה לקאנצלרית הראשונה של הרפובליקה החדשה.

הוסניאן פריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב הבירה של הרפובליקה החדשה. הושמד עם כל מערכת הוסניאן על ידי בסיס קוטל הכוכבים. הכוכב דומה במראו ובתכונותיו לקורוסקאנט.

ג'אקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'אקואנגלית: Jakku) הוא כוכב מדברי, צחיח ונידח השוכן באזור מרוחק במעטפת החיצונית. מים ואוכל הם מצרך נדיר על הכוכב, ותושביו מחליפים סחורות שונות תמורת מזון המגיע בטבליות אטומות. מג׳אקו מגיעה ריי, ובאחד ממגרשי הגרוטאות שעל פניו נמצאה המילניום פלקון לאורך מספר שנים. בתקופת האימפריה שימש כתחנת מעבר לחלל הלא - נודע ולמיפוי האזור - תחנה שלה ייחס הקיסר פלפטין חשיבות רבה. כשנה לאחר מותו של פלפטין, מחליפו המיועד, גאליוס רקס, הוביל, כמצוות פלפטין בהודעה שהוקלטה לפני מותו, מתקפה אחרונה נגד המורדים/הרפובליקה החדשה שמטרתה (ביודעין) הייתה להשמיד את המבנה הקיים של האימפריה ולגרום למורדים להאמין שאימפריה הובסה, כל זאת על מנת לבנות מן היסוד ארגון חזק יותר - המסדר הראשון.

ג'דה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב מדברי הממוקם במעטפת המרכזית של הגלקסיה. מופיע בפעם היחידה בסרט רוג אחת ובו נמצאת קבוצת אנשים הנכונה לסייע למרד. עליו נמצאת העיר ג'דהה, העיר הקדושה למורשת הג'דיי. כמו כן, על כוכב הלכת נמצא גם כוח קטן של האימפריה הגלקטית.

בהמשך, קרום כוכב הלכת מושמד על ידי כוכב המוות בפקודתו של גראנד-מוף טארקין.

אידו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אידו הוא הכוכב בו האימפריה חוצבת את מקור האנרגיה שלה לנשקיה, ביניהם כוכב המוות, הקייבר קריסטלים. על הכוכב הזה עובדים כמה ממהנדסי כוכב המוות וביניהם גיילן ארסו. הכוכב מותקף ביד המורדים בעת שהמנהל קרניק מגיע לגלות מי מהמהנדסים בגד באימפריה. גיילן ארסו וכל המהנדסים נהרגו על הכוכב בנסיבות שונות.

סקאריף[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב לכת טרופי בו נמצאים כוחות קיסריים גדולים. בכוכב נשמרים פירוטים טכניים למגוון מכונות האימפריה, כולל תוכניות כוכב המוות. פשיטת המורדים על הכוכב, שמטרתה להשיג את תוכניות כוכב המוות, צולחת, אך במחיר כבד ביותר לברית המורדים. צי המורדים נלחם מעל לכוכב זה בצי האימפריה והורס את מחולל שדה ההגנה של הכוב על מנת לאפשר תשדורת ממנו ואליו. לאחר שג'ין ארסו וקסיאן אנדור משדרים את תכניו של כוכב המוות אל ספינת הדגל של המורדים ולאחר שפצעו קשות את המנהל קרניק, כוכב המוות, בפקודתו של הגראנד מוף טארקין, יורה על הכוכב ומשמיד את קורומו החיצוני. דבר זה הורג איתו את כל מי ששהה על הפלנטה, ביניהם ג'ין, קסיאן וקרניק.

קורליה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורליה הוא כוכב לכת תעשייתי, שימש ככוכב הבית של האן סולו וממנה יצאה תרבות חזקה של טייסים מאומנים. הכוכב מוזכר בקצרה בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה ומופיע בפרולוג לסרט "סולו: סיפור מלחמת הכוכבים".

אונדרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונדרון נמצא במערכת הפנימית, במלחמת המשובטים מלך הכוכב החולף למלך אחר שהניח לבדלנים להשתלט אליו. מורדים בהנהגת סה וסטילה נלחמו בבדלנים, ונצחו בקרב זה. על אף שהבדלנים נסוגו, וסטילה מצאה את מותה בקרבות.

כריסטופסיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

כריסטופסיס נמצא במעטפת החיצונית. במלחמת המשובטים התחולל על הכוכב קרב בין הרפובליקה וקונפדרציית המערכות העצמאיות. בקרב זה נצחה הרפובליקה וכבשה את הכוכב.

אקסגול[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקסגול נמצא באזורים הלא ידועים, ומהווה אזור הידוע כמקום פעילות אפלה של הסית׳, הכוכב שימש גם כמקום מגוריו/מסתור של הקיסר פלפטין בסרט ״מלחמת הכוכבים עלייתו של סקייווקר״.

אילום / בסיס משמיד הכוכבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אילום הוא כוכב מושלג וקפוא. בכוכב ישנן מערות מלאות בקריסטלי קייבר ועליו מקדש ג'דיי בו מרכיבים חרבות אור. עקב כריית יתר של קריסטלים על ידי האימפריה נוצרה תעלה בקו המשווה של הכוכב. המסדר הראשון הפך את הכוכב לבסיס משמיד הכוכבים אשר מושמד בסרט השביעי על ידי המחתרת, אך לא לפני שהשמיד את מערכת הוסניאן כולה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]