כתר פלסטיק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. סיבה: חסר מידע על חלוקת המפעלים בין ישראל לעולם, פריסת המפעלים בישראל, מידע עסקי ומערכת ההפצה. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
לוגו כתר
מיטת שיזוף בעיצוב האדריכל דוד דה מאיו

כתר פלסטיק היא חברה ישראלית העוסקת בייצור ושיווק של מוצרי פלסטיק. בקבוצת כתר 30 חברות ומפעלים הפרוסים ברחבי העולם. מחזור המכירות השנתי של הקבוצה הוא מעל מיליארד דולר.[1].

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה נוסדה בשנת 1948 כבית מלאכה ליצור צעצועים ומוצרי בית ביפו, בין מקימיו היה יוסף סגול. בשנת 1971 רכש את חלקיהם של שותפיו והפך לבעל החברה. לאחר מותו של יוסף סגול, קיבלו שלושת ילדיו, ויקי בן ג'וי (אשר מכרה את אחזקותיה לשני אחיה), סמי ויצחק סגול את השליטה בחברה. סמי סגול משמש כיו"ר החברה, מישל בן וייס כמנכ"ל וטל סנדר כנשיאה.

עם השנים החברה גדלה מאוד וכיום היא מייצרת מוצרי פלסטיק לשימוש ביתי, מוצרי אחסון, ארגזים, מדפים, כיסאות בטיחות לילדים, ריהוט לבית, לאמבטיה ולגינה, כשמוצריה משווקים לכל העולם. לחברה כ-29 מפעלים בישראל, באירופה ובארצות הברית. בשנת 1985 השיקה כתר את כיסא הפלסטיק הראשון שבנוי מ'חתיכה אחת', בטכנולוגיה בשם "מונובלוק". הכיסא היה לאחד מההצלחות הגדולות של החברה.

בשנת 2004 כתר רכשה שתי חברות הפלסטיק האירופאית: Curver ו-Allibert. נכון לשנת 2008, כתר פלסטיק העסיקה בישראל כ-2,000 עובדים קבועים ב-13 מפעלים ובשני משרדים.

בשנת 1997 רכשה החברה את הפועל תל אביב והוסיפה את השם "כתר" לשם הקבוצה.

החברה זכתה בפרס התעשייה מטעם התאחדות התעשיינים בגין הישגים יוצאי דופן. כן זכתה בפרס הלורד זיו על פיתוח יחסי המסחר בין ישראל לבריטניה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]