לאונרד הופסטטר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Incomplete-document-purple.svg
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
לאונרד הופסטטר
ג'וני גאלקי כלאונרד הופסטטר
ג'וני גאלקי כלאונרד הופסטטר
תוכנית טלוויזיה המפץ הגדול
הופעה ראשונה Pilot
מספר הופעות 231
גילום הדמות ג'וני גאלקי
מידע
תאריך לידה 1980
מין זכר
מקצוע פיזיקאי ניסויי באוניברסיטת מכון הטכנולוגי של קליפורניה
מומחיות פיזיקה
אזרחות אמריקאית
מקום מגורים פסדינה עריכת הנתון בוויקינתונים
דמויות קשורות
משפחה

בוורלי הופסטטר (אם)
אלפרד הופסטטר (אב)
פני הופסטטר (אישה) פלויד (דוד,נפטר) פני הופסטטר

מייקל הופסטטר (אח צעיר)

אחות (השם לא נזכר בסדרה)
חברים פני
שלדון קופר
הווארד וולוויץ
ראג'ש קוטרפאלי
ברנדט רוסטנקובסקי
איימי פארה פאולר
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

דוקטור לאונרד ליקי הופסטטר, הוא דמות בדיונית בסדרה של רשת CBS, "המפץ הגדול". את הדמות מגלם השחקן האמריקאי ג'וני גאלקי.

בסדרה לאונרד הוא פיזיקאי ניסוײ, בוגר אוניברסיטת פרינסטון, שחי בדירה בפסדינה, קליפורניה אותה חולק עם עמיתו למכון הטכנולוגי של קליפורניה, שלדון קופר (ג'ים פרסונס). שמות השניים נגזרים משמות זוכי פרס נובל לפיזיקה לאון קופר ורוברט הופסטדטר ומשמו של הבמאי, המפיק והשחקן שלדון לאונרד.

לאונרד ידוע כדמות הרצינית והישרה בסדרה. לאונרד ידוע כבעל רגשות חיבה כלפי שכנתו, פני.

אישיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שלאונרד מרגיש בנוח עם חבריו הקולגות הגיקים, הוא מעוניין בחברה רחבה ומגװנת יותר. מבין כל הדמויות הגבריות הראשיות, הוא הדמות עם המגבלות הקטנה ביותר ביצירת קשרים עם אנשים ממוצעים. בתחילת הסדרה לאונרד מתאהב בפני, שכנתו, ובהמשך הם מפתחים מערכת יחסים.

ללאונרד יש חוש מוזיקלי, והוא מנגן בצ'לו. למרות ניסיונותיו לא להיתפס כחנון, הוא מחזיק פריטי אספנות רבים ממלחמת הכוכבים וממסע בין כוכבים. בתחילת הסדרה הוא אף ניסה לזרוק את החפצים הישנים שלו אחרי שפני העירה לו עליהם, אבל שינה את דעתו אחרי ששלדון הציג תכונות חנוניות של פני ואחרי שראה שפני יוצאת עם גבר אחר.

חברותו עם שלדון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכיוון שהוא חי עם שלדון כבר מספר שנים, לאונרד נחשב לחבר הטוב ביותר שלו. לעיתים לאונרד מוצא את עצמו נאלץ להסביר את ההתנהגות של שלדון לאחרים ולתווך בין שלדון לסביבה. לדוגמה, כשפני ושלדון נקלעו לריב קשה, לאונרד נתן לפני את הטלפון של אמא של שלדון כדי שזו תפתור את הסכסוך.

באחד הפרקים מוסבר היום בו לאונרד ושלדון הכירו. לאונרד נכנס כשותף בדירה למרות המוזרות של שלדון בגלל ששכר הדירה היה סביר. זמן קצר לאחר מכן, לאונרד, ראג' והווארד ערכו ניסוי בשיגור טילים, ושלדון העיר ללאונרד שחישוביו שגויים. בכל זאת, לאונרד התעלם ואחרי שדלק הטילים התחיל לפעפע, שלדון הציל את החיים של לאונרד. במקרה זה גם מוסבר איך נהרסה המעלית. לאונרד הוסיף שלמרות זאת, שלדון לא הסגיר אותו "לבעל הבניין, למשטרה או למחלקת ביטחון המולדת".

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאונרד במקור מניו ג'רזי. כל חברי משפחתו הם מדענים מצליחים, פרט לאחיו, פרופסור למשפטים באוניברסיטת הרווארד. כולם מצליחים בתחומם יותר ממנו.

אמו, דר' בוורלי הופסטטר, היא פסיכיאטרית ונוירוביולוגית, ולה אישיות הדומה לאישיותו של שלדון קופר. בעונה התשיעית יחסיהם של הוריו של לאונרד עלו על שרטון וכתוצאה מכך הם התגרשו לאחר תקופה ארוכה של יחסים רעים. אביו הוא אנתרופולוג מצליח.

במהלך הסדרה, לאונרד יוצא מספר תקופות עם פני, השכנה מהדירה ממול, והם אף מתחתנים (פעמיים: בפעם הראשונה לבד בווגאס ובפעם השנייה בפסדינה בטקס עם המשפחה והחברים). בעונה האחרונה נודע שפני בהריון ושעתיד להיוולד להם ילד/ה.

עבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאונרד הוא חוקר בתחום הפיזיקה הניסוײת באוניברסיטת פסדינה. המחקר הגדול שערך לאונרד אי פעם התגלה אחר כך, כפי ששלדון אמר כל הזמן, כחיקוי מחקר של מדענים הולנדים. עוד מחקר חשוב שערך היה יחד עם שלושת חבריו ראג', האװרד ושלדון בקוטב הצפוני אך לא גילו שם אף פרט חשוב. בשעות עבודתו מראים אותו בעיקר בשולחן האוכל. בסוף העונה השישית לאונרד מקבל הזדמנות לצאת למחקר על ספינה עבור סטיבן הוקינג. זו הזדמנות מחקר טובה כל-כך עד כי שלדון מקנא בו ומנסה להפחידו כדי שלא ילך. בסופו של דבר לאונרד בוחר לצאת למחקר ותחינותיו של שלדון לא הועילו.

מערכות יחסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהפרק הראשון בסדרה, ניתן לראות שלאונרד נמשך לפני, ואכן - האינטראקציה של פני ולאונרד משמשת חלק מרכזי בעלילה בסדרה.

בסוף העונה הראשונה, לאונרד הציע לפני לצאת עמו לדייט, פני הסכימה והם יצאו לדייט. אולם לבסוף הם נפרדו, כיוון שפני הרגישה שהיא אינה חכמה מספיק כפי שלאונרד היה רוצה שתהיה.

פרט לפני, ללאונרד היו עוד מספר מערכות יחסים עם נשים אחרות. מוזכרת פעמים רבות מערכת היחסים של לאונרד עם ג'ויס קים. לאונרד היה איתה 27 ימים ולבסוף הסתבר שהיא מרגלת מצפון קוריאה.

לאונרד הרגיש שפני לא מתאימה לו, והסב את תשומת לבו לחברתו לעבודה באוניברסיטה - לזלי ווינקל. בפעם הראשונה שלאונרד הציע לה לצאת, ווינקל סירבה. בהמשך, מערכת היחסים שלו איתה התגלתה אך ורק כדרך לספק את היצר המיני של לזלי באמצעות קיום יחסי מין עם לאונרד.

בעונה השנייה, לאונרד החל לצאת בקביעות עם דוקטור סטפני ברנט. מערכת היחסים של השניים התקדמה טוב, ואף שלדון נתן לה את "אישורו", אבל לאונרד לא חש בנוח עם העובדה שסטפני עברה לגור איתו וסיים את הקשר איתה.

בפרק הסיום של העונה השנייה, כשהחבורה התכוננה לנסוע לקוטב הצפוני למשלחת לשלושה חודשים, פני הביעה בפרטיות את העצב שלה וקיוותה שהם לא ייסעו.

בפרק הראשון של העונה השלישית, לאונרד ופני מתחילים קשר רומנטי ושוכבים בפעם הראשונה. הקשר נגמר לאחר שמונה חודשים, כשלאונרד אומר לפני שהוא אוהב אותה, דבר שהוביל לבלבול בקרב פני ולעלבון בקרב לאונרד. לבסוף הם רבים ונפרדים.

זמן קצר לאחר הפרידה מפני, ללאונרד היה סטוץ עם ד"ר אליזבת פלימפטון, פיזיקאית שהעריץ אשר הוזמנה לדירה שלו ושל שלדון לביקור קצר. דבר זה גרם למתח בין פני ללאונרד, אך הם פתרו את העניינים ביניהם והמשיכו להיות ידידים.

בסוף העונה השלישית, פני לא הצליחה להתקדם לאחר סיום הקשר שלה ושל לאונרד. היא הגיעה לדירתו שתוייה והם שכבו. בבוקר, לאונרד חשב שהקשר ביניהם התחיל מחדש, ופני אומרת לו שזו הייתה טעות. בסוף הפרק לאונרד דפק שתוי בדלת הדירה של הפני במטרה לשכב איתה, אך הדלת נטרקה לו בפנים. אותו מקרה קרה לו גם עם לזלי ווינקל.

בעונה הרביעית, אחותו של ראג', פרייה, הגיעה לעיר. לאונרד התחיל מערכת יחסים עימה, למרות התנגדותו העזה של ראג'.

בסוף העונה הרביעית, לאונרד גילה שפרייה עומדת לעבור להודו. בתחילת העונה החמישית, לאונרד ופרייה מנסים לקיים קשר מרחוק דרך סקייפ - דבר שלא מתקדם בצורה חלקה. לאחר מכן, לאונרד פגש כותבת ספרי קומיקס בשם אליס והתנשק איתה. הוא החליט להתוודות על כך דרך הסקייפ בפני פרייה, אבל הוא גילה בתדהמה שפרייה בגדה בו ושכבה עם החבר הקודם שלה. פרייה מנסה להגן על עצמה אך לאונרד נפגע וסיים את הקשר. בעונה החמישית פני ולאונרד חידשו את מערכת היחסים שלהם, ובעונה השמינית הם מתחתנים, אולם הם עושים זאת בלאס וגאס מבלי להזמין את חבריהם ואת קרובי משפחתם, דבר המעורר כעס אצל חלק מן הדמויות כמו בוורלי אימו של לאונרד.